https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

CUMHURİYET 30/29 /19/ 1923

  
                      https://www.sakli-sifa.com    https://www.saklisifa-piriiworld.com  
                                                      
Cumhuriyet   

                                 Bil ki eninde sonunda el üstünde gitmek     

Bazı insanlar vardır hep el üstünde gitmek bazen de kendilerini bulunmaz kumaş çıkarlar ortalığa şu gitsin bu gelsin der dururlar nimet hikmet olsalardı sıraları varken terk etmez daha güçlü var edebilmek için mücadele ederlerdi..

 Ama ne hikmetse bu halk durdurmuş konuşur ortalıkta.. Hele bir dur herkesin seçilme özgürlüğü olan bir demokrasi varsa eğer geçmişten bu güne bir başkaları için şu gelsin bu gitsin diyenler sadece arkalarına destekleyenler sadece kendi duvarları kadar güçlüdür... Koruyacak şekilde duvarları vardır her bir taşı ise nefis çıkar benlik harcı unutulmuş bir duvardır..

Halk karar verir duvarı dış ve iç hainlere karşı sağlamdır onlar verir kararı sen veya o.. Harcı unutulmuş hiç duvar değil Ayşe okula git ali top at fasulye matematik hiç değillerdir.. Geri de daha güçlü bir toplum kurmak yerine orta sahada illa penaltı verecem demek ne neyin nesi..

Bu milleti işinize var kendi çıkarınız ve başkasına birilerini getirme çabanız bu millet sizleri görmüyor veya bu millet uyuyor saymayın sanmayın  olmadık yerde bu halk kırmızı kart çıkarır.. Bir yerde demokrasi evrensel der bir yanda da don biçer bazen de korkutucu masalar altından sopa.. Ama bilin ki bu halk kefeniyle gezer..

saklı şifa sırlar kitabin dan var yok bugüne uyutularak gelen zaman, çıkar için kanunlar her şey iyi olacakken her şeyi berbat edenler ,varanlar bölümünden kısa alıntılar..secuk uysal çoban saklı şifa.

Her şeyin başı stres..

Ama derler her şey güzel olacak.Bir türlü diyemezler her şeyi parçalayacağız hiç demezler. İşte bu şekilde görünmez olurlar. .O zaman koltuktakinin hoteli şimdi benimde olsun der dururlar ne koltuklar koltuğun dili olsa da söylese.. Olsa da söyleyemez ortalık kokmuştur.. 

Ek.1990 5 yıllık yer haritalanma ve sit planlama ve 1950 kim kimlere sit alanları madenler ve hoteller kimlere verildi. .Hele bir inceleyin. gideceği 2 x 2 metre kare için vatan kim kimlere parsellendi.. 

Dış dünya sayılı hükümet ve eş yan kuruluşları iş adamları daha birlik beraberlik deyip köy kasaba deyip parsel ,parsel verilen yerler.. 

Yılları 1987 1992 ve 1999 Sadece biri Antalya side doğusundan batısına 30 km sit alanı olduğu halde nasıl olurda sit hotel olur.. planlamanın içinden kaldırılan yerler acaba dış dünyanın parçalamak istediği yer ve mülkiyetler o zaman için yeri ve başkanlığında bir gecede ekmek üzerine yağ bal çalmak nedir. 

Görünen o ki başkaları da çıkar için ekmek bal ikram edilmiş.. Unutulmuş unutulacak mı şimdi dersen bak hoteller kimlere satılmış ve el değiştirilip satılacak..10 08 1920 sevr gerek yok 23 08 1923 lozan da bunlar neki sen şimdiki tarihe bak 10 08 2019 bak kimler kimin cebinde.. 

Geçmişi deşifre etmeden gelecek günlerini net göremezsin.. geçmişler daha yaşlı asıl oradan başlıyor ama biz buradan başlayalım şimdiki 87 ler 30 yaşlarında akıl şuurları yerinde..

Yok öyle baba dan atalardan birbirlerine miras kalmadı onlara mirası mevki koltuklar bıraktı.. Şimdi 30 yaşındasın bunları araştırmadan bu günün durumlarını okumazsan bil şimdiki neslin 30 40 yaşında esir esaret içinde yaşayacak.. 

Hala bu uyumak değil.. yazacakmışsınız bunları deşifre edin her şey anlaşılır..79 YILDAN DERİ sizleri hasta geri düşünce kabiliyeti yetiştiren toplum yaratmak Sizleri hasta düşüren ilaç sektörleri sizleri öldürmeden hasta yatağa bağlayan merkez bankası gibi her kapıdan giriş bir sağlıksız para birimi..  

Bazen de çaresiz alternatif mesleği olmadan bu şu iyi deyip tavsiye ile kontrolsüz satışlar şimdi sor kim iyi olmuş.. “Aslında bir kendi nimet hikmetlere baksaydı bu para birimi geçmezdi”.. 

Ama Bu para birimi 79 yıldan beri piyasada şimdi daha hızlı basılmaya başlandı karşılığı olmayan gelecek nesiller içinde basılıyor.. 

saklı şifa sırlar kitabından karda yürüyüp izini belli etmeyenler ,kaybolan aslı servetler isteğe göre yazışmalar ve ilk teşhis sağlıksız hasta ,yat uyu yat ali okula git ayşe kadın fasulyesinden yetişen nesil ,daha derinler diplere, bölümünden kısa kısa alıntılar...

                                         selcuk uysal çoban saklı şifa. 


            Temmuzun dip akıntıları, zamanların ağustosun duru günleriydi..

Adım çoban aslım Alanya Oba Basırlı Toros dağla da yaşayan yörük ve Çöl ve yurtta dolaşan her yere bir avuç tohum atan doğusun dan batısına vatanım bayrağım diyen doğada gezginciyim.. Yaş 63.. Ya senin işin.. Çekilin bir kenara ihtiyar heyeti olun öndeki geçleri yetiştirin sizin işiniz bu olması gerek.. Hala birileri için nefise çakılmış ve hayat boyu korku içinde yüzersiniz.
Anlayana kapak.. Eskiden Türkler geliyor derlerdi .Bir gün de ansısın geldiler dersiniz. 
Bu ülke yönetim edecek dik duran uzun adam ister yok öyle her gittiği yerde saffari resim çekimler yaparak içten tatile gönderilenleri görmezden gelip şimdide huzur deyip vatan savunmak ne. 
Var mı huzur dünyada kim görmüş bir söyle hele.. Türk hayat boyu huzur görmemiştir her görmeyiş bilin ki Türk'ün bedenini çelikleştirir. .Adem den bu yana bir ırk vardır adalet terazisi  
 Türk’tür.... Şakağınıza vurun desinler ki o işaret ne.. Ve sonra hep hatırlarsın o işareti.. 
Evet. O zamanları yanlış olduğundan kasalar boşaltılırken ve parsel parsel alınırken devlet içinde devlet kurulurken birileri Afrika safarilerinde halka göz bantları takılarak filim yerine makaslanmış slayt göstermek neydi..
Şimdide gelip top yekün slayt ve arada reklam verip bol çerez dağıtıp son sahneyi zincire vurulmuşumu The end..Göstermek bu halka...saklı şifa sırlar kitabin dan cümhuriyet.ve ilk ve son kan bölümlerinden kısa alıntı

                                      selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

Dip notlu Ek: 10 08 1920 23 08 1923 O zamanın şartları 15 07 2016 hain saldır ve gene 3 yıllık 02 08 2019 Bu zamanın toparlanışı uyanış dirilişi..
Uyumak uyutmak...İki de anımsatmıyor mu. Hala uyumakta olduğumuzu..10 08 19191920 Fransızların "serv anlaşması" Selçuklunun dağılıp Anadolu toprakların beylikler bölünmesi gibi..23 08 1923 "Türkün dirilişi lozan" ..Anlatın kim kimler ne nereler den alınmış sevr ve lozanı anlatın ki uyanılsın.. Şimdi ise bir bak gardaş bir bak.. Uyan uyandıkça uyan diril diril dikçe diril. ."Türk son sözü söylememiştir". Türkün son kanı bekler dünya haritaların değişmesini.

HER SEFERİNDE YENİ HEDEFLER ÇİZME TEK HEDEF 
Her hedefe ulaştıkça yeni hedefler çizme sadece işine odakla hedefini genişlet Başka hedeflere ulaşmak için her seferinde sizden bir parça götürür. Hedeflerinden geleceğe azda olsa yanındaki gençlere ve hedeflerin doğrusunda onlara da ileriye itmek, bilin ki hem gençleri onlarına hedeflerini yakalamasına yardımcı olmak sizle ruhen sıhat ve sağlık gelecek .

Ama bu günün dünyasında oyunlar değişti herkes bir alttakini yukarıya çekmiyor aksine ayaklarıyla eziyor, paranın gücü insanlı unutturmuş ,geçte olsa insanoğlu anlayacak .

Teknoloji üst seviyede bulundu ,ama insanoğlu son teknolojiyi kategorilere bölerek en alt kategoriden başlayarak her yıl yeni model çıkıyormuş gibi insanoğlunu sömürmekte masa başı zenginlik insanları ve ülkeleri nasıl hortumlarız hesaplama dertlerinde .

Tabi bizlerinde katkıları var ,hastalık var ,onda var bende niye yok ,onlarda arz ve talep yaparak zehirliyorlar.

Yeni bir teknoloji olarak yenilebilen enerji de öyle çünkü ilk hareketten sonra sonsuz enerji elde edilir ,bitmen enerjiyi buldukları halde ,…..

Bu gün 3 saniyede 100 km hıza çıkan bir arabayı ,bir doluşta batarya 450 km gittiğini söylemekteler ama demezler ki bitmeyen bir enerji yaptık demezler..

Çünkü her sene bir model çıkarmak nasıl hortumlamak 4,5 üretim imalatçılar fabrikalar dünyayı nasıl hortumlarız hesabını yapmakla ,düşüne dursun yeni araba fabrikaları kurmak isteyen ülkelere eski teknoloji 3,5 milyar dolara kurulan bir fabrikayı o ülkelere kurmak isterler ama demezler daha iyi gelecek teknolojiyi kurdurmazlar ,kurup ne yapacaksın der havasıyla biz sizlere daha ucuz veririz diyerek geçmişten gelen zihniyet bir kez daha Kansa da….

Çünkü net kararlar yenilikçi bu hükümete 2023 yakışır çünkü güçlü devlet , güçlü mühendis ,güçlü iş adamları varken hükümette hala eskileri düşünürsek muhakkak bir çapanoğlu vardır.

İşlere göre var yok lozan diş dünyaya lozan yok gel ne varsa götür hop dur lozan var de.. Geçin kardeşim. .Vardı bu halk ileri gitmesin diye ..Bunlara kalsa orta sahada penaltı verirler.

Evet vardır yoktur hikayesi bilin bu eski anlaşmalar hepsi sizleri oyalamadır 10 08 1020 sevr anlaşması bu gün üstünde olsaydı Türkiye’n yarısında yaşardık ama lozan 23 08 1923 yapıldı kurtuluş savaşında kazanıldı ve o gün şartnameler gerçek olsaydı bu gün kömür ocaklarını açamaz yarın asrın ve son yılların dış dünyanın iş birlikçileriyle altın maden ocakları açılamazdı.

O zaman neden şu anda maden ocakları acık ve kimler işletiyor bir sorgulayın bazen de eylem yaparak iyi polis kötü polise ne gerek var sadece Bir sebep çıkar değil mi bu nun altında çıkar hep var ister ondan ister bundan amaçları tek kese dolsun..

Kahramanca kazanılmış Türk halkına o zamanı geçmişleri unutturup o zamanın kişileri ve yöneticileri açılan her yeni “uçak araba traktör fabrikaları” fabrikayı ve dünyada hızla % 20 ile büyüyen bir ülkeyi dış dünya bir şekilde avuç içine alarak sizlerden daha ucuza veririz deyip ve 50 ler den buyana gelen ve acılan yerleri kapayıp şimdide “lozanı sürmek 23 ” geçmişi bir şekilde unutturmak değil mi..

Açlıktan çıkmış ekmeğe tereyağı sürmek ne..

Geleceği görüp bir komutan “sevrle anlaşmalı” kalsaydı şimdi topraklarda esir esaret içindeydiniz ve ışık kurtuluş savaşı ile “lozan masaya” yatırılmasaydı diş dünya geleceklerinden kortluları içindi..

17 yıl sonra dünya savaşı olduğunda bir komutan komutanlarına şöyle seslenir şu karşı topraklara 2000 tankla girersek 2 tankla çıkamayız sözleri unutulmamıştır sene yunan işgali 1941..

Hey Türk ve Türk toplumunda yaşayan halk .. Bil Artvin de ki İzmir senin toprak değil mi İzmir Artvin toprakları senin değil mi hey Edirne’deki halk Hakkâri senin değil mi Hakkâri Edirne senin değil mi Sor kendine bu vatan kardeşlik değil mi...Şimdi bir daha sor bu toprakları paylaşırlarsa sen kardeşin kardeşliğine atana ihanet değil mi.. Şimdi var git bir daha düşün...

Bir de sizlere kapak olsun dip not..

Dip not: Selçuklu içten hainlikle parçalanarak türk toprakları beyliklere bölünen 200 sene içinde toparlanıp ,Osmanlının kuruluşu 600 sene imparatorluk hükmetmesi gene insancıl güvenle insanoğluna güvenmesi gene hainliklerle 1919 da Osmanlının önüne koyulan sevr anlaşması gene parçalanmış vaziyette konulması ve imzalanan ve aslı Türk ,Türk topluluğu kabullenmeyerek 1921 22 kurtuluş savaşıyla yenilgiye uğrayan dış düşman 1923 lozanı koyduysa ve kabul edilse de şunu aklınızdan hiç çıkarmayın diş dünyanın gelecek endişesidir..

Şunu da bilin gene içerden frenleyenler hainler yok edilmedi kavun değillerdi bilesin ve şunu da bilesin kurtuluş savaşında savaşmayıp dağlara kaçan bile vardı daha dip e dalın orada çok akıntılar var..

Fransanın içten ajanları silah destekleriyle vermeleri ve sözleri O görünen hainler dağlara kaçmasaydı ve frenleyenler hainler olmasaydı bu gün bir sınırımız basra körfezi diğer sınırımız mısır dı..

Gün aynı gün değil mi 02 08 2019 haince saldırılar dış dünyaya dik duranlara sırtlarından hançerleyenler nedenimi elinizdekileri zamanlara bölüp elleriniz den almak ..

Bunu da hiç kafanız dan çıkarmayın şimdi git nefis için mi yoksa gelecek nesillerim için mi var git bir daha  düşün.

UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan yurt var orda ….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Şimdi bir bakın 97 yıl gene içten kaynatmalar o yıllardan beri parsellenmiş yer altı madenleri kiralayanlar lozanı lazenya havyar yaparlar sıra Türke gelince lozanı ortay koyarlar söyleyin şimdi eşme sivri hisar murat dağları Artvin Balıkesir Çanakkale altın madenleri lozana göre dış dünyaya gelince havyarlı lazenya..

Sıra Türke lozan lazenya havyar yok, Türk acınca yapacağı sıra oldu eylem kaos içte ve dıştaki hainler bir kere daha iyi polis kötü polis oynarlar akdenizi göl dip derinlikleri şu metreden sonra delemezsin derler...Ayaklar biri 41 biri 42 .Türklerin çılgın olduğunu sizlere biri anlatır birine 46 birine 47 giydirir.

Şimdi bir bak hele..
İLK 200 sene de diriliş devlet imparatorluk kuruldu 600 sene yedi cihanı hükmetti sonrası içten hainlikler ekmeğini yediği devletine hançerledi ve 3 yılda dirildi cumhuriyet kuruldu bakın bu sefer bir dahakine 200 sene 3 yılı beklemez bir geçede dünyanın haritası değişir.. Eskiden Türkler geliyor derdiniz şimdi gene an sızın geldiler dersiniz..

Siz hala şowh için o böyle şu şoyle deyin durun 97 yıl öncesine bakma şartlar ve şimdiki dik duruşlara bak ve uyan hala sizleri şu bu reytinğlerle uyutmadalar..

Buda insanlık ve kardeşlik enerjisi.. saklı şifa sırlar kitabin dan Her başa şimşir akıl. enerji .bölümünden alıntı..  

                        selcuk uysal çoban saklı şifa saklinet-enerji 

SESSİZ BİR GEMİ

Bir gemi gemiyle ve içindekilerle iman dolu tevekkül eden bir kurtuluşa.1919 Şafak vakti kara denizin katil dalgaları arasından düşman ve iblis gözlerden görünmeyen bir gemi samsun açıklarında görünür bayrak teslim etmeyi düşünmeyen gençlik sancağı alır..Bir yıl önceden 1920 parçalanacak ülke topraklarını ilk 1919 1920 1922 Anadolu nu öz yiğit evlatları bayrağı teslim alır fırtınalar çıkar şimşekler çakar bir ara irkilir ama en derindeki korkusuzluğu çıkarır korkunun korkusu çareleri tek kaçmaktır.1920 de Parçalanmış ülkeyi.1922 ve son noktayı 1923 Koyar. .Adı Cumhuriyet aslı Türk olan ve insanca yaşatan Türk toplumu doğar .Hala bilin ki şimdi kasırgalar çıksa da gene Asya dan ve dünyadan Kafkas vakit zamanı sema ordusu ve Türkoğlu Türk Doğar. Neslin ve Toplumun adı Turandır. Bu topluma zincir vuracak Ülkenin aklına şaşarım.. 

                          selçuk uysal çoban saklı şifa.

                                     Yıl 2018 -10 -29   

             CUMHURİYET MAAŞ ALIP ÖLECEKSİN DİYE KURULMADI 

Nerelerden nereye sen bu gün maaş alıp hizmet yapmana bak bu lafı konuşacak kadar unutulmayacak bu vatan ve Halk için hizmet yapmana bak...Bu Cumhuriyeti bu vatanı bu halkı bu bayrağı her santim metre karesi maaş almadan savunanlara bırak... Geçmişten bu güne oyunlara bir göz atalım..

Sizlere tek soru. .İstanbul hükumeti dış düşman 2 yıl sonra gelecekti de neden Çanakkale savaşında binlerce şehit verildi. .Bir tarihleri sorgula paylaşılan yerlere bak ve o zaman ki yıllara bak. .Bir devir kapanarak bayram değil yeni eski atalarımızın dış dünyanın kapanların dan kurtulma anı anısı ve bayramı. .Cevabı içinde soru.. Soruyu bir daha tarih araştır.ve anlamaya çalış...Dış düşmanların ajanları hep içinizde sizler gibi görünür sizler gibi konuşur sizler gibi giyinir bir fark vardır sarhoş tekerlek gibi döner..

Şimdi oyunlara dünya bir yurttur elden ele dolaşır.. NİCE SANCAKLAR AÇILIR şimdiki yaşınıza ve asır yıllara bakın kimler gelir kimler geçer herkes asrını yaşar ve yaşatır.. ve 23 10 1929 Ebediyete kadar yaşatılır uyan Türk Uyan sizleri 1922 Haritasına sokmak kısmak isterler.1923 ten bu güne kurulan Cumhuriyetle Türk ve Toplum Türkiye’yi yıkmak isterler..

Birileri der çobana ne onlardan nede bunlardansın. Araya hep ikili sokmak isterler.. “Der çoban çöllerde su bulmak için serap görmektesiniz . Aslı yaşam hayatınızda çıkar için " Erdemi " bulamadığınız gibi.” Şunu bilin ki dış düşman yüz yılların planı yaparak içeriden ve dışarıdan oyun kurucuları ne zaman 3 dışarı elçi gittiği zamandan beri yani çıkar için yeni düzen diye adlandırılan dış düşman planı 1873-1876 fitne fesat yıkma ele geçirme tohumları o zaman atıldı ve her yüz yılın sonunda da yaratan bir ışık eder ve bu gün bir lokma yenecek nasip varsa 1876 -1923 kadar var gücüyle vatan için SIRT SIRTA verip dış dünyaya savaşanlar yani bu gün birbirinize düşman olduğunuz kardeşlik.. Şimdiki yaşam ve yaşantınız atalarınıza borçlusunuz anlamak Sadece erdemliktir..

Bilin ki bu şan şöhret çıkar dünya malı sahip olmak ve dış dünyanın o ülkenin aslı gibi yetiştirmiş ajanlar olduğu sure barış ve huzuru bulamayacaksınız...

Ta ki erdem olasıya kadar.. Olsanız da yeni strateji oyun kurucular sahnede olacak bunlar bir birine geçmiş kutucuklar dır gene anlamak için erdem olmak.

Onlar gibi düşünerek olacak en kötü düşüncelerini göre bilmektir akıllarını okuya bilmek tir. okuya bilmek için bir birinizin düşüncelerine saygıdan başlar bu dinleye bilmek anlıya bilmek eksik fazlayı okuyarak anlaşarak akılla bir noktaya gelir bu da erdemliktir.. .Buda ıssız çölde sahrayı yeşil vadiyi bulmaktır.. 

29 Ekim 1923 Doğar ...Toprağa bir kan düşmeseydi şimdi ne nerelerdeydin bir düşün... Seyret nereden nereye... Bitmeyen bu dünya paylaşımı ve şimdi bu yetmezmiş gibi şimdide yaratılan insanların üzerindeki ibris bolluğu YARATICININ NUR ışığını saklar ve Gene Yaratanın aslı kara bulut çıkar fırtınalar şimşekler çakar. Türk Bir ara irkil se de kara bulutların arkasında ışık ÇIKAR oda Toprakla yorulmuş ilk kan Türk çıkar..

Şimdiki zaman oklar nereyi göstermekte hedef neresi bir düşün ya ol yada esaret içinde yaşa. .Ama bil ki karalıklar çökse de önceden yazılmış yaşam en önde olacak yaratanın kader çizgisi...Ve bil ki yaratanın asıl kanı damarlarında daima olacak... Hey Türk...Şan şöhrete aldanma aldatılma hey Türk topluluğu yanılma...

Türk atası ve Türk oğlu Osmanlının aldıkları yerleri Dış dünya 10 08 1920 22 kendi haritalarını çizseler de Türk'ü karanlıktan çökse yaratan nur ışığı bir seçilmiş kuluna vererek Türk toplumunun içindeki korkusuzluğu çıkararak 1919 1922 de GERÇEK HARİTAYI KOYAR ve 29 10 1923 doğar.. Cumhuriyet.. Bu şimdilik eğer bir oyun DAHA olursa 50 ile 100 yıl sonra bir ışık daha doğar...Gene Cumhuriyet...

ŞİMDİ OYUNLARA DÜNYA BİR YURTTUR ELDEN ELE DOLAŞIR.. NİCE SANCAKLAR AÇILIR şimdiki yaşınıza ve asır yıllara bakın kimler gelir kimler geçer herkes asrını yaşar ve yaşatır.

Kimileri vardır sadece el kaldırır maaş alır.. Birileri vardır. TÜRK NESLİNİ EBEDİYETE KADAR. Maaş almadan YAŞATIR. 

               Anlamı anlatılması kolay olan kişi kişilere.

 Anlatılıyor ve anlamıyorsa nefsine ve çıkarına bakın 

                            o her şeyi size anlatır . 

                            Selçuk uysal çoban saklı şifa 

                            CUMHURİYET 29 19 1923 

                                      Bu gün ne özel 

                                        29 10 2017       

Bir sabah kalktığında....Hiç okumak istemediğin gibi... DÜNYA ELDEN ELE GEZEN BİR YURTTUR

Açıp girildiyse bedel ödendiyse orası vatandır.. Yurttur oba dır Hepsi birlikte kurulan Cumhuriyettir.. imparatorlukta beylikler de, Hanlık lar da, Türkün vatansız bayraksız yaşayamaz biraz anlamak lazım... Seni bu günde Kaos içine sokacaklar ,bu günde sen hep benim diyeceksin....Ama bil ki ne yurtsuz nede bayraksız yaşayabiliriz.. Bu ne telaş ne bu kavga...

İlim bilim adalet töre kültür özgür düşünce vatan için bayrak için halk kurtuluş için sancak dikildiyse orada aslı Cumhuriyet vardır....

124.000 Peygamber ,Kuranda 27 peygamber 2 Salih 4 büyük kitap Kuran gelip hatırlatsa da… Kaos galip geldiğini sansa da…Bil ki RABBİM yaratmış olduğu insan karşısında Kaos yok denecek kadar şifrelenmiş ilizyon dur . İş gözde değildir Akıldadır. Sadece okumak Anlamak gerekir … Yok etmenin yolu YALANI bırakmak NEFSİNİ köreltmek ten geçer..

Hz Ali (a.s) Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir. Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri kendinden uzaklaştıramazsın.

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtın.

Cumhuriyet tarif et desem ne dersiniz. ."Allah'ın" adıyla "Kur'anla başlar" ..Dört adım.. Allah korkusu .Hz Muhammed buyrukları ,Hz Ali İlim kapısı Hz Ömer Adalet kapısı desem OOOOVV DERSİNİZ…..

Peki buna ne dersiniz.".İncille başlar" Batı dünyası ilk yaptıkları her şey başlangıcı SAĞ elini KALDIR.. la başlar...Batının tüm devlet binalarında hatta devleti yönetirken de,evlilikte,otel odalarında, yani kısaca her yerde düzen ve ahenk kurmuşlar,....

Okumak ANLAMAKLA başlar..Oku biraz daha yaklaş gönlüne...Gelecek nesline...Oku gerçekleri oku, oku ve anla bak hiç şaşmayacak hayat yaşam yolun, anlayacaksın en yakının sana kaos kurduğunu..

Türklüğü ve İslam anahtarı bulduğunuz zaman gerçekleri yaşayacaksınız…Bu güne gelesiye kadar bu şekilde düşünürler cumhuriyet kurarlar ama öldükten sonra çıkarlar doğrultusun da geçmiş izleri silerler…Ve uyuturlar….

Çünkü ezici güç iç huzuru bozulmasın diye hep ön de olur… Diş ülkeleri de böyle kaosla yaşatır, yaşatmak isterler…. Okumayın Anlamayın derler….

Cumhuriyet 80 milyon Terörist değildir…Terör 5 ,10 Kişinin, terörizm çıkarları, 80 milyon kişi üzerinde. Dünya, üzerinde kurulan oyunun adıdır…..

Cumhuriyet var ise özgürce düşünce ,adalet ,eşitlik, inanç ,ırk ayrım olmadan ,törelerine ,kültürlerine ,saygı sevgisi tüm insanlara aynı olan ,Halkın tarafından seçilen ,yöneticiler, yöneticiler tarafından halkın iman, inanç ,eşitlik ,kültürel ,töre ,saygı , düşüncesini dışa doğru halkını korumak içten ve diş tan gelecek tehlikeyi bertaraf edecek ordu gücüne sahip olmak ..

AMA NE YAZİK Kİ 94 yıl 79 YILDAN ve YAŞAMIN BOYU 61 yıl dan deri, Bir kasnak kaos içinde dönüp duruyor…. Allah korkusu olmayan Her YERDE aynı Kaoslar olmakta ,çıkarlar var olan Her YERDE de gene kaoslar …..

Ta taaaaa .UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan yurt var orda ….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir

 

                                        Erdem olmak anlamak

                           Birlik . Beraberlik. Dirilik . Diriliş . Anıtı                           

                                          CUMHURİYET

 

VİRÜSLERİN RÜYASI

Diş düşmanın korkulu rüyası

“Türkler”

Türklerin Kadınların çocukları oldu çocukların torunu oldu ,torunların torunu ,şimdiki torunlar gelecek nesline torunlarını yetiştiriyorlar ,şimdiki nesil asli ,kültür ,töre ,hak ,adalet ,çocuklarına aşılıyor ,atalarından miras kalmış ,mirası hak yolunda torunlarına anlatmayı hayal ediyorlar ….

Var git hele şansını bu topraklar da zorlama…Bu topraklarda kan hamuru ile yorulmuş kişiyle bilek güreşine girişme…Hak ve Adaletin terazisi bu topraklardan geçer…Yaratan öyle yaratmış hiç farkına varmadınız mı …

Yok edemezsiniz varı , yok etmek, yok olanı var etmek ALLAHA Mahsus dur. Ne ,ne kadar yok etmeyle uğraşsanız yoklar bu dünyada yok olmayacaktır… YOK ETMEYİ DÜŞÜNENLER BİLSİNKİ yok etmeyi hayal bile edemeyeceksiniz ..

İşt..İşşşşşşşt ..sana söylüyorum uyan İşşşşşşşşt..uyan “Türkler geliyor.”. Son durak…..

BU VATAN

BU ANADOLU TOPRAĞI İnsanlığı kardeşliği sevgiyi saygıyı Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor .

Senin baktığına herkes bakar, ama senin orda göremediğin benim gördüğümü göremez.

       " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."

                                      Çoban sakli şifa

                 CUMHURİYET YANIZ ADAMLARIN CUMHURİYETİ  

1923 ten 1938 Kadar kurulan % 20 kalkınan ,ilim bilim iman adalet hak hukuk eşitlik töre geleneksel, kültür, ırk din ayrımı yapmadan evrensel demokrasi düşünce özgürlüğü cumhuriyet mi.... 

Yoksa....1938 den sonra 1941 kıtlık yağmalanan 1945 ikinci dünya savaşından kaçan bilim adamlarının hazırladığı kanunlarla bir cumhuriyeti mi.. 

Yoksa....1950 ler den gelen entrikalarla çıkar kanunları değiştirilerek  gene yanız adamı yanız bırakarak entrikalarla koltuk savaşındaki ,Çıkarlar için her gün kanunlar çıkaran ,dışa ,diş dünyaya bağlı 2017 cumhuriyetini mi..

Siz kaosun içinde kendi kendinizi yenemeyerek Benlik Cumhuriyetini kutlamayı kaosun istemiş olduğu Kaos Cumhuriyeti mi..

 “Ben yaşam boyunca 61 yıl göremedim gördüğüm, Bir gün coşkulu kutlama ,364 gün Diş dünyanın Cumhuriyeti YALAN,HAİNLER,ENTRİKALAR ve  ÖLÜM siz görmediniz mi ”Yoksa ekmek arası döner mi.. Yoksa benim memurum işini bilir ,mi....Veya devletin bütçesi kadarla geliyorum mu ,yoksa ekmek bulamazsanız pasta yiyin mi ....Diş dünyanın istemiş olduğu yap ,yapma, Türk cumhuriyeti olmak mı...

 

Etrafında gülen ,pohpohlayan, yalakalık yapıp, sırtından hançerlemek istenilen  ”yanız adamların “ Türk Cumhuriyeti içinde yuvalanmış kutucukları içindeki  hainleri temizlemekle geçer...Aynı Musa firavun gibi...Her şeyin zaman vakti vardır.

Bu işler Yanız adamlar Tekle başlar tekle biter...TÜRK her zaman devlet, imparatorluk ,beylikler ve Cumhuriyet kurmuştur... HALKI için İnsanlık için TEK tir...

Din,Töre,Kültür,anlayış,Irk,Dil,Özgürlük,Huzur,İlim,Bilim,Evrensel,Demokrasi,Halkın istememiş olduğu ,Anlayış, Konuşma Özgürlüğü içini kapsayan ,Özgür iradesiyle kurulmuş ,”Gücünü yaratandan alam”, Halkın gücüyle kurulmuş bir Cumhuriyet mi..

                       Bir günlük kutlamakla Cumhuriyet kutlanmaz   

  Sadece UYANMAK ,YALANI BIRAKMAK , ERDEM olmakla  başlar 

                                            CUMHURİYET  

                               ADI TÜRKİYE CUMHURİYETTİR  

Diş Dünyanın istemiş olduğu kararla bir kanun çıkarırsınız sadece yok etmek için.. AMA şunu bilin ki Vatan ,Bayrak ,Halkım ,insanlık için. Tüm Dünya Bir olsa ,TEK kalsan da şeytanlarla savaşırım.. Çünkü Çobanım..

                              Şeytandan sakınır “Allaha sığınırım”                  

“ Sizler  ayrım olasınız ,böyle olasınız diye değil, Hepsi sizler için omuz omuza şehit düştüler”

Vatan Bayrakları Halkı ve gelecek nesilleri için bu Vatan Topraklarına HUZUR BARIŞyaşamaları için kanlarını veren şehitlerimize Fatiha.. 

                                            Çoban sakli şifa   

                                        

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret1044554
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°