• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

CUMHURİYET 30 / 29 /19/ 1923 TEN SONSUZLUĞA 1071

  
                      https://www.sakli-sifa.com    https://www.saklisifa-piriiworld.com  
                                                      
Cumhuriyet   

İnsanlar huzurluysa bilin ki orada Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin ve ilkeleri ” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir
Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir
Erdem olmak anlamak  

Kurtuluş öncü olmak 29 10 2019
Volkanlar patladığı zaman küller karanlık olduğu zaman ışığa ulaşmak istediğin zaman dünya huzura ulaşmasını istiyorsan çıkar nefis benlikleri bertaraf et yalansız bir kurtuluş istiyorsan dünya bekçiliğinde üst düzey olman için anlayış erdem ahlakı ve sevgiyi basiretinle nur kalbini ortaya koy küller karanlık olmadan nur ışığı gör evren oluşumunu net gör ve evrendeki dengeyi yakala.. İşte orada insanlığın kurtuluş var..

Bil ki şeytan iblis nefis insan içinde maddeleşmemiş bir virüs onlar sadece sevgi ve huzurla yok olurlar.. Yaratanın tek var insanoğlu kışkırtıcı benlikle üstünlük sağlamak isteyenler ortaya din ırk kimlik yalancı özgürlük tekrar hortlamasını sağlar..

Bil ki hep çıkarın peşinde koşanlar her şey den nemalanır devamı ise kaosların devamını sağlar bazen sevinir kahramanlıklarını üstün görürsün bazen gizemli gel gitler e kapılır volkanların hareketi zannedersin onlar sadece içlerinde karanlık korkularıdır onlar sadece kandan nemalanır....

Sahte gelecek karanlık yolları sergilerler aslında “arkasındaki gelecek nur ışıktan barış özgürlüklerinden korkarlar” sahte karanlık kapatarak gene istedikleri şeyi elde etmek için gündüz kara bulutlar fırtınalar kasırgalar estirir ve “senin nur ışığını göstermezler” yüzlerindeki maske sadece içlerindeki karanlık dünyayı yansıtmaz sadece insanlık nasibi almamışlar sevgiden yoksun karanlık dünyada hapis olmuş sadece az esen rüzgardan bile korkanlar ailesini halkını benlikleriyle sahte volkanlardan sahte rüzgarlardan korkanlar ve korkulanlar dır..

Her toplum aynı değildir sahte volkanlarda sahte fırtınalarda estirseler önce ırkılır sonra sahte karanlık tan “nur ışık görünür ve geleceğini bilir ” o Her zaman tabiatın çocukları fırtınalar sahte karanlıkların arkasından şimşekler çakar kasırgalar çıkar karanlık korkusu yaşayanlar sahte karanlığın çıkartanlar karanlık korkusu endişe edenler korkunun korktuğu enderin de ki korkusuzluğu çıkaranları ve yedi düve top yekün görürler .

O da insanlığı ve mazlumları koruyan Türk oğlu Türk’tür "yine geliyorlar derler"..

İnsanlar huzurluysa bilin ki orada Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin ve ilkeleri ” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir
Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir
Erdem olmak anlamak
Birlik . Beraberlik. Dirilik . Diriliş . Anıtı
sırlar kitabin dan karanlıkta nur ışığı yakalamak ,cumhuriyet bölümünden kısa alıntı..selcuk uysal çoban sakli şifa

28 10 2020

HAYIRLARA VESİLE

Her geçenin bir doğuşu vardır.. MEVLİT “MEVLİD” Kandili tarihi: bir gün değildir doğuşundan ölümüne kadar insanlığın mevlididir. gelecek gelecek vakit an müjdelerin habercileridir

Sadece nefis çıkar maddeleşmemiş iblisler vardır. Zaman ve gelecek ateş buharında zebani kozaların çözülmesini bekleyen bu zamana kadar var olan şeytanlar var ve var  olacaktır.  

Bilin İslamiyet’te ki derlenip toplanan gönderilen kitaplardan son kitapta toplanmış zulüm , ölüm yasaklanmış ve aç açıkta koymayın buyurur..

Sizin için belki bir gün anlamdır. Benim için Allah’ın gönderdikleri elçiler insanlığa adalet müjdeleridir. “Allah de zikret Allah de

Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL  HARAM  ŞÜKÜRÜ  tanımak karanlık dünya gittiğimiz  yolu aydınlatmak.

Öldüğümüz  aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek önümüze baktığımız da atalarımızı arkaya baktığımızda a siz ne zaman  geldiniz diyecek kadar kısa zaman. 

Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME " her şeyi gören , duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı ve adaleti  belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman ve hız ulaşılması güç . 

Bakın  geçmişler  şimdikiler ,gelecekler  hiç  parmak izleri uyan var mı.  ( Düşünün ) düşünün her gelen peygamberlik öncesi ve sonrası şeytanların çığlıklarıyla doludur tüm “elçiler buyurmuştur ki öldürmeyin sevin barışın koruyun korundukça korununun iblislerden ”

Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki  her şeyin ve Dünyanın  sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu.

Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet  ve mahkeme yani kısaca sınav yeri.

Şeytanlar maske takarak saldırırlar şeytan her zaman kandırır insanlık nefise şan şöhrete aldanır kanan kananlar kandırılanlar her türlü saldırarak kendi halkını bile düşünmez “şu zamanda ise kandırılmamışlar yaratana elçilerine dua eder bir H z Süleyman gelmesini”

ŞEYTANLARIN İBLİSLERLE İŞ BİRLİKLİKÇİLERİ

Bilinmelidir ki her türlü saldırırlar ateş çemberinde karanlıktan karalık çukura mağdur mazlumları dik duranları iterler ve itseler de bir şekilde karanlıktan karanlık çukuruna itenler bir anda balçık çukurunda bulurlar kendilerini artık ateş kendi ocaklarında

ülkelerinde ülkeleri teşvik edenler ülkesinde karanlıktan daha karanlık bulurlar kendilerini..

Son 72 saat sonrası halkını kandıran arka perde kulacılar cumhuriyet ve demokratlar arka kulacılar ipe bağlanmış emperyalizm kukla sonunda birleşemeyen ülkelerinde ayrıma düşen kaoslar patlar artık dünya küresel güçlerin oyununa düşer kurmaya yeni yüz yıl hayalleri kuranlar eski yüz yıl olacakmış gibi güç sergilerler mağdur mazlumların üstüne saldırırlar önce koruyormuş gibi başka ülkelere bir bahane yol açarak gedik aralarlar amaçları güçlenen ülkelerin önünü kesmek oyunlar bir şekilde artar bu yüzden 1000 yılık kin nefret hâkimiyettik sömürgecilik esir esaret servet getirilerinden kaybolmasın diye kulacılar ipe bağlanmış kuklaları sahaya sürer onlarda bir başkalarını nefise şan şöhrete gömülmüşleri pembe hayal dünyasında yaşayanları bularak onlarda her türlü sahaya iner aslıda ise ne yaptığından hiç haberi yoktur ucu nereye gittiğini bile bilmezler onlar sadece esaret esir olarak yaşamayı 100 yıldan beri alışılmış içinden kurtulamamışlardır..

CUMHURİYET

29 10 2020

İnsanlar huzurluysa bilin ki orada Allah yaratan korkusu eşitlik, iman inanç  ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır. YANI KISACA Cumhuriyet vardır ve de bu vatan bayrak sancak toplum hak adalet yaratanın ilkeleri doğrultusunda her yapılan işler bir cumhuriyettir.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin ve ilkeleri ” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir. 

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir
Erdem olmak anlamak insanlık sadece kendi çıkarlarında ilkeler çıkarır oysa “Yaratanın ilkeleri hepsini belirtir..  

Cumhuriyet üzerin de her fırsatta cumhuriyeti savunanlar sadece değer biçilen günde her fırsatta birden renkleri değişir cumhuriyeti kuranlara övgü karşı görüş varmış gibi ver yansın der atılır tutulur “O değerli gün ditince “övgü yeri kalmış saygısızca kaos eder dururlar her fırsatta..

“Atatürk der ki bayrak vatan sancak bu ülkeyi gençlere emanet ediyorum ben toprak olancam bırakılan yerden en yükseklere çıkmak siz gençlerde”

Evet işte dik durmak, ülkeyi savunmak, vatanı parçalatmamak,  Türk ve Türk toplumları Türkiye toplulukları bir arada tutmak evet daha saymakla bitmeyen cumhuriyet içinde devam edilen yol bu yol cumhuriyet yolu değil mi.

Şimdi bir geri geçmiş zamanlara bakın ve daha yazılmamış zaman içinde görsellerde yayınlarda biri birileri hala çamur atmak peşinde (koşmayacak zannetmeyi) her fırsatı değerlendirip dış dünyanın bu ülke içinde ilim irfan sahipleri bulup (karşıya dünyaya  dik duran insanların) üzerine gelip halkı kışkırtmak sizce cumhuriyeti korumak mı sadece bu tip insan insanlık yüzlerine her şekle yöre maske takan iblis yaratıklardır..

“Atatürk’ün telgrafı sudi kralına Şu an üzüntü duymaktayım yaratanın elçisi peygamber efendimizin “na’şını yerini değiştirecekmişsiniz” şu an memleket için kurtuluş savaşı vermekteyim ve vermekteyiz ola ki bir taşını oynatmanız ve yer değiştirmeniz dilesiniz ki kurtuluş savaşı vermekte olan ordumla aşağıya inerim " "Baş komutan Mustafa kemal"  

Bunlar bir değerdir yıl 2020 siz hala hangi yoldasınız bak Mekke ve Medine deki orayı koruyan ülke çıkarlar için ne yapmakta (dünyaya ve bizden görünen ) bu içte ve dışta ki kim kimler “ülkesi için dik duran Kişi ve kişilere” bizim ne işimiz var demeyin ,demeyin ve yanar döner olmayın.

“Dünya fırsat fırsatçılara dik durmak gençlere emanet bırakılan cumhuriyet budur”

Asıl cumhuriyeti yıkmak için ve bu Türk toplumu parçalamak için devlet içinde devlet ve “şimdiki hükümeti” yıkmak için yeni oyun yeni senaryolar ve kutucuklar içinde partileri bir şekilde iki hatta üçlü yollarla parçalayıp daha sonrada da birleşip iktidarı yıkma hayalleri kuranlar dışta ve içte kurdurmaya çalışanlar timsah göz yaşı döküp ,mağdur rollerine girmeyin bilin ki her kılığa giren şeytan ve her kılığa girer bazen erkek bazen kadın bazen de yaratık iblis bu ülkeyi bir misket bombası gibi bir gözüküp sonradan patlayarak bu toplumun üzerine pis emellerinizi sıçratmayın yoksa bilin ki bu millet pis emellerinizi hiç mi hiç unutmaz sizleri sadece çoban söyler.

Hatırlatır dış dünya ve içteki yıkma plandaki senarist senaryolarınıza bir bakın bir sayfayı yırtılmış veya yitirmiş olmayasınız “Tabiatın çocukları Türk’ün fırtına geçesi” sayfasını yitirmiş yırtılmış olmanızı hatırlatır sayfalara bir daha gözden geçirin..   

EMPERYALİZM OYUNU KASIMLAR

72 saat 2016  Yılı 72 saat öncesi seçilecek kişiyi belirtilmişti ve geldi arşiv dosyasında yazılıdır.. ve yıl 2020 72 saat öncesi.

Şimdi gene yazılır içe kapalı strateji oyunun içinde yer alır çünkü sol ve sağ yollar sonunda aynı yere birleşir Cumhuriyet ve demokratlar onlar sadece küresel gücün kuklalarıdır..

Çünkü kuklalar başta gözükse de arkadaki küresel güç ateşleri yakar ateşte ki lobiler sıra ile mısır patlar gibi patlar küresel güç kan kaybı kanlı para ölüm tarlaları hazırlar kananlar kandırılanlar saldırır saldırtırlar kandırılanlar neden saldırdıklarını bile bilmezler çıkar şan şöhret ideoloji din inanışlarını yeni düzen algoritmaları hazırlarlar ve yazılıma geçerler inanışlar din kendi aralarında bile evrensel güce inanmaya başlar..

Evet istedikleri sadece halkı göz boyamadır iki si de ayrı yoların sonu birleşir dünya algoritmaların da iki yazılım vardır insanlığı kanlı kan gölüne çektirirler ve çekerler bunlar maske altında insanlık nasibi almamış yaratıklar yatar geçmiş yazılarda son yedi yılın üç yılı kala yanı eski yüz yılın bitimi yeni yüz yılın başlangıcına sergilerler işte bu yüzden ki “baş kaldıran dik duran her kesi son geçen dört yıl içinde kimler var yokları tespit eder”

Evet ederler ama her zaman unuttukları bir ırk vardır “ODA Türk ırkını” hep unuturlar insanlık var olduğundan beri yok eden insanlık şeytanın oyununa gelir son iki bin öncesi ve sonrası yenilmeyen yenilemeye ve tek te kalsa kanından toprağa düşse de tekrar var olan “Türk ırkını” şimdilerde içteki uyuyan larvaları daha önceden yerleştirilmiş hayaletleri o karşı duran dik duran ülkeyi ülke üzerine kaos strateji planlarla saldırtır..

Sonrası onların güneş doğuşunu batışa doğru hareket ettirerek küresel güç ve güçler batışı doğuş olarak gösterirler artık onların doğuşu strateji kızıl denizden başlayarak daha sonuçlanmamış geçmiş dosyaları yeni kuracakları dünyalarında kan gölü kanlı para ve sonrası küresel güç amaçlarıyla saltanatları elden gitmesin diye ülke dinleri kendi dinleri bile ülkelerine ülke halklarını bile arkadaşını kardeşini aynı dine mesutları bir birine düşürürler “ülke halkların hiç günahı yoktur” şan şöhret zenginlik gidiyor elimizden diye kendi halkını bile yok eden vücutlarında maddeleşmemiş maddeleştiren şeytan iblislerden başkası değildir..

Türk 2000 yıl öncesi de sonrası da zincire vurulmamış vurulamayacağını bilen yeni bitme ülkeler korku panik yaratırcasına kaos yaratır hala içteki korku içinde yaşayan larvalar dünya savaşlarında kandırılmış ülkeleri aynı zamana taşır lobiler ipleri sopaları uçlarına bağlayarak kendi yazdıkları senaryo tarihi felsefeleri yeni nesil halkına anlatarak yeni kaos savaş virüsü hazırlarlar..

Türkün dış dünyada düşmanı çok olduğu gibi içeride yetiştirilmiş sözde kardeş misali düşmanı çoktur..

Türk toplumu içinde kanacaklarını sanan iblisler bir kere daha yanılır Türk ve Türk toplumu içindeki yaşayan toplumlar ve yaratana ve tek inanışları oluşu yeni nesil şeytanı gene ters köşeye hainlerle birlikte yatırır..

Burada ve o ülkede kalmayacağı gibi dünyada dünya ülkelerinde mazlumları mağdurları koruyan toplum ve toplumları insanlığı korumak için indirilmiş her kitapta yazdığı gibi tek bir ırk vardır o da Türk tür bir ara yok denecek kadar yok edilmeye çalışılsa da sonunda yere düşen kan hamur olmuş pişmiş et kemik olarak tekrar yaratılmıştır..

Her insanda et kemik cesarette vardır ama önemli olan niyettir şükür helal dır..

Oyun ve hastalıklar 20 30 40 yıldan beri gelen hastalıklar buldum buldum deyip keşifler sonrası bu şu kanser ediyormuş ve rasgele kan kusan ölümler sonrası pardonlarla dolan dünya içinde yer alırken oluverdi pandomin..Yıllardan beri kimyasal savunma silahı oluverdi birleşimlerle iki mrg virüs biter mi bitmez tek aşısı içinizdeki bağışıklık ve onun içindeki antikorlar panzehriniz ne kadar güçlü dik durmanız başarıya götürür..

Kazanılsa da daha önce den yazılmış kesilen kanların tek toplanmasıyla madde olarak kan ununa çevriliş bu maddeyi de kullanılış sizleri de başka hastalıklara çekerek en yakın domuz virüsleriyle dolan yeni hastalıklara itecek kan unu ayrı ayrı tutulması bir çok birleşimlere faydalı yol açarken ve çok yönlü mezbaha neler de kesilen kan hastalıklara yol açacağı geçmişten gelen ve yeni gelecek hastalıkların yeni yoludur..

Hayvan gıda besiler de verilen yemlerle et süt ürünlerine karışan ve onları da tüketilmesi yeni yepyeni hastalıklara hem hayvan hem de insanlığa insana hastalık sebepleri taşır..

Bunlardan korunmak içinde önce hijyen maske mesafe sebzeler ve meyveler beslenmeden geçer..

Saklı şifa sırlar kitabin dan selçuk uysal çoban saklı şifa  

  30 Ağustos..

Türk ‘lük Sadece düşünün öncesini ve 1071 2019 Gerçek asıllar çıkar için yazılımlar değil ,tarihi parçalı bulut anlatım da değil hele halkın ağzına bir parmak bal çalmak ta değil tarih anlatım tarih boyunca yapılan oyunlar yeni asrın kaosları strateji planlar X yol ayrımları. Bu asrın Global dünyasın da ne kadar yakın strateji planlarına ne kadar çok yakın paralel gitmekte.. Ezberlenmiş hakimiyetlik.. 

1071nden öncesi Türklüğün var oluşu ve akınlarla gelen Alpaslan’ın gelen Anadolu’nu kapısı Selçuklunun gelişiyle Türklük temiz adalet hak hakikatle kurulan hükümdarlık.. 

Evet Ama siz yarın faturalar peşine düşecek ödemek için sizlere zulüm hükümdarlara esir olarak dış dünyaya köle esir esaret içinde yaşatılacaksınız aslı nerden çıkıyor derseniz çok eski zaman tüneline gidelim ilk öncelikle atalarımıza şimdiki koca çınarlara bakalım ve geriye yaslanın derin gök yüzüne denizin ufuk çizgisine bakın gözlerinizi kapayın yaşayan yaşatılanları düşünün. o sizi bir doğruluk çizgisine götürecek  şimdi yolculuğa başlayalım.... 

Evet asırlarını yaşayarak nefis ve çıkar içine gelen o an yönetimdeki komutan önder bir kahve ile zehirlenmek ve oğlu yönetimini o an güvendiği alt komutana vererek o da nefis çıkar içinde dayanılmaz iftira kışkırtma münafıklık içlere içlerine giren nefis şeytan 7 parçaya bölünen Selçuklunun gene içten bir birleriyle savaşan savaştıkça zayıflayan zayıflamayı gören diğer Moğollar akımıyla Selçuklunun gene yıkılması uzun süre Moğolların esiri esareti içinde yaşayan Türk boyları boyların bir birleriyle ila ben olancam kavgası kardeş kardeşi öldüren babasını asan damadını öldüren içlerindeki nefisin ta kendisi olmuyor mu.. 

Ve gene içlerinde Osmanlı boyu komutanın babası dedeleri Malazgirt doğumları ve Türk soyunun oba kuran kardeşliği birleştirmek için hem içten hem de dıştaki düşmanlarla savaşarak kazana topluluk son boyu gerçek boyundan Selçuklunun sancağı elinde tutan karaman oğulları birleşerek Osmanlıyı kurarak.. 

Ve gene asırlar boyu gücüne güç katan dünyayı titreten ve gene Türkler geliyor dedirten savaşları korkulu rüyası olan ve bir çağ kapatan bir çağ açan devleşen gene asırları yaşayan baba oğlu yok eden damat çocuğu öldüren kardeş kardeşi yok eden içlerine giren nefis hakimiyet yabancılık gelim o zamanının lüks hayat Batılaşma kontrolsüz genişleme yabancılaşan iç içe geçen ben ola çam hâkimiyetleri o böyle şu şöyle değişen karşı muhalefet ve müttefik kalleşliği saymakla bitmeyen ilerledikçe asrın ticari anlaşmalar ve Osmanlı servetiyle kurulan bankalar bankaların halkına verilen işletmeler iç ten içe girişimler gene şeytanların oyunu olmuyor mu. 

Evet gene o asrın için de gene Osmanlıyı dağıtmak ve kalan Osmanlıyı parçalayarak Sevr anlaşmalar yapılarak bu nu gören halk ve komutanlar kısa zamanda asır içinde 3 yıl gibi dünyayı diz getiren Lozan anlaşmasıyla sonuçlanan ve diş dünyanın gözü olan Türk Anadolu olmuyor mu yoksa geriye bakılan başka ülkeler mi,.. 

Evet gene az düzen gidişatı ve kısa zamanda ölen önder ve önderden sonra gelen kaos karmaşa önderler değil mi hepsi bir birleriyle eski savaşlar olmasa da evrensel demokrasi kargaşa ve tedirginlik eski yerine söz sataşma demokrasi dedikleri şehirleşen şehir efsanesi çıkar kamun adalet savaşları değil mi..  

Eski savaşların yerini diş oyuncularla ,içte işbirlikçileri önce iktidarlık için darbeler muhtıralar kışkırtıcı sözler kimlik din ırk kimlik ideoloji fikirler bir birini kovalayan asrın silahlanmalar bir birini kovalayan eylem kaos terör ve bir birlerin çekemeyerek ülkeyi teslim almak için darbe girişimleri illa bu devleti alaçam derken eskiden anne baba evladını iktidarlık için öldüren yeni asırda halkını öldürmeye kalkışanlar anında kanunlar değişerek eski darbe yapacakları bir oyunlar masal yazanlar suçsuzu suçlu yapan sonradan suçluyu suçsuz yapan orta karışık iyi kötü kötüyü iyi yapan yaptıranlar ve illa devleti ben benim diyen ve zaman geldi artık sen gitti diyen içte dışta eskiden birlikte plan plancılar siz sizlerken ve bir anda halk halkın bir birine üzerine salan ve tekrar grup gruplardan ayrılarak illa ben ola çam halkı ikiye üçe dörde beş altıya yediye parçalamak acaba 1071 1299 1919 1923 1945 1960 1980 1997 2016 şimdi 2019 tarihler parçalanmanın yeni asır bir yolu olduğunu göstermiyor mu.. 

Anadolu toprağın içinden Birileri ve hep bu vatan için dış dünyaya dik duran halkı göremeyip ve bu halkı kahramanlığını gören bir yönetici çıkarken ve varken üzerine bu kadar gitmenin nedeni ne olabilir.. 

Geçmişten gelen düzen şimdiye kadar kol kola gezerken illa ben ola cam demek eski asrın yöneticilerini hatırlatmıyor mu ne kadar bu halkın içinde benlik nefis var ila ben olacam der hükümdarlığa. 

Bu kadar hükümdarlık hevesi olan ülkede ne ne kadar huzur bir demokrasi olabilir.. ve bu kadar sene içinde sizlere 1071 tarihinde Alpaslan’ın Türk ırkına verilen sözü hatırlamazsınız..1000 yıla yakın bir söz 1071 Anadolu’nun ilk ebediyet yurdudur” sözü dış ve içteki pembe hayal dünyası kurmak isteyen hükümdar olmak için münafık tohumları bu halka asıl kanına münafık tohumları atmak sizce içte ve dıştaki kim nefret kusan kafirler değil mi.. 

Şunu bil Habil kabil ademden buyana var ve insanlık eksi artı olarak ebediyete kadar her nesil zulümle asrında yaşayacak evrensel demokrasi dedikleri şey ise düzen bazların saklanmış oldukları demokrasi evrensel kamuflajı olmuyormu .. Sen istesen de istemesen de.. 

Huzur bir düzen insanlık içinde yoktur.. Anlamak için tevekkül içinde yaşanabilen dünya vardır onu allayabilen çıkmamıştır.. Sizler onların dedikleri yoldan çıkamayacak ve onların istemiş oldukları adaletle yaşayacak yaşatılacaksınız. .Sen istesen de istemesen de.. 

Ata yurt nedir.. ve Öncelikle Türk nedir öğrenmek öğretmek  için tarih önce sine girmeniz sözden daha keskin “Zülfikar’ı keskin” bedende hissetmeniz.. Tarih Türk iyi anlamanız bilin eskiden “ Türkler geliyor” sözü yeni versiyonu “yine geliyorlar” la değişimi dedirtmeniz lazım.. Şunu bil denecek diyecekler dedirtilecek .Şimdi anlayamazsınız anlayamayacaksınız.er yada geç.. 

Bil ki Türkün sırtında yük bitmez elle sayılacak azınlık lüks hayat yaşasa da hep korkuyla yaşayacak ulusun  çoğunluğu bir ara pembe dünyada  yaşasa da soğan tuz ekmeğin tabini bilir ve hiç unutmaz zaman gelince soğan ekmeği hatırlatır.  

Ama şimdilik yaşaya bilmek neslini gelecek neslini düşünmeden ve başkalarını lüks hayatta yaşatabilmek ve yaşamak yaşatmak için değişen asrın faturaları ödeyeceksiniz...Gözlerini aç şimdi sör önce kendine ve hükümdarlara ve hükümdar adaylara siz ne kadar Türk’sünüz. 

Türk dünya insanlık adaletidir ve bir tevekkül ilkeler hak hakikat .savaşçısıdır ı.. Öğret..

saklı şifa sırlar kitabin dan X lamiret yol ayrımları, kaos ,anlamak için anladım diyen yabancılaşmış ,hakimiyet ,illa ben olmak bölümlerin den kısa alıntılar

                                      selcuk uysal çoban saklı şifa  

Alanya Alaeddin Keykubad.. Zorlukları çok konuş ki geriden gelenler yiğitlensin...948 YIL tam oyunlarla ve bu güne geliş ve bu gün aynı oyunlar var ı ve bu oyunları bozmak için " Bakar mı sınınız malazgirte bir bilet " Hey dış ve iç dünya münafıklar bak yıkamadınız parçalayamadınız yok edemediniz bil bir daha aklına koy ebediyete kadarda yıkamayacaksınız...

Geçmişleri doğuş batışı görmeyişin okumayışı anlamayışın yada sabit ideoloji kendine ve başkalarına anlatımların beyin yıkama terapilerinde insanın nefsi ne girerek okuman okutman bil sana da onlara da sanal olacak şan şöhret şehir efsanesi destanlar olmak için yola çıkanlar geçmiş tarihleri gibi sadece asırlarını yaşarken başkalarını da sanal hallerinde yaşatırlar iki aksi grup nefis içinde ya ölürler yada yaşam yokmuş gibi silinirler gelecek edebiyatçılar ve tarihçiler ise güçlü liderin istedikleri gibi yazarak tarih zaman perdesinden kaydırarak hep insan oğlu kandırılacak..

Yaşam varsa eğer yarınlara herkese gün aynı doğacak batacak. İster masal oku ister hikaye yaz istersen destan ol istersen Donkişot istersen deli dümlü. Bil ki iyi hayatı okursan tevekkülün doğa ve yaratana inancınla veya olmayışınla hayatına bakışın yaşamın senin ne yapmak isteğin uzun aradan sonra tek kalışın basiret yolunu açarak zaman perdene sokarak aslı yaşayacak ve var oluşunu anlayacaksın..

İşte tarihe iz bırakmak şan şöhret hükümdarlık değil nesillerin içine bırakacağa anı ve tören kültürün işte o zaman iz bırakarak yol alacaksın hepimiz Türk ırkı yol alacaksın.. 
Bir daha dön bak geriye ..Bak dünya kurulduğundan beri veya insan insanlığını anlayacağı zaman nefis girer ilk habil kabili anlayışı dan beri savaş sonsuzluğa kadar devam eder yani kısa öz hep asırlarınızı yaşayacaksınız..

Eskiden ve eski tarihlerde ihtişam ve hâkimiyetlik ..Anladılar haçlı orduları ve ya kendi dinleri arasında kendi inanışlarıyla kıtalar arası ve zulüm edilen yerlilere savaştılar anladılar bir birimizle savaşarak başka kıtalardakilerle savaşarak kendimizi yok ediyoruz ne den biz birbirimizle savaşmadan o yerleri ve daha fazlasını oyun içinde oyunlarla içerlere ajanlar koyarak o yerleri zaman içinde almıyoruz almayalım der.

Oyun başlar ..Oyun başlasa da kendi aralarında hakimiyetler başlar zaman gittikçe dünya zenginlik için oyunlar tekrarlanır .Adı yalanla başlar münafıklık kin kışkırtma fitne fesat ajan çoklu oyun kaos kutucuklar..

İsterseniz sondan başa okuyun uzunu kısaltın. Bazen hayat yaşan sıktığı gibi..1071 2019 Bilin ki bundan öncede vardı Türk Türkiye Türk topluluğu.. Sonsuza kadarda var olacak..

Geçmişten şimdi zamana yolculuk..1071 2019 tek var olmak ama hep yanlış nefis yolunu seçmek.. Hep bir tek yaşamak için hep yurt aramak var olabilmek için ..Bu tarihte ve şimdiki tarihlerdeki devletlerin bir tanesi yoktu. .Kazanan kim kay beden kim bak dön geriye ve yarın emin adımlar at. var ola bilmek için..
Tarihler bu yazmakta.

Malazgirt Meydan Muharebesi, 26 Ağustos 1071 tarihinde, Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans İmparatoru IV. Romen Diyojen arasında gerçekleşen muharebedir. Alp Arslan'ın zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Muharebesi, Türklere Anadolu'nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe olarak bilinir.

Alâeddin Keykubad’ın zehirlenerek öldürülmesi üzerine 16 yaşındaki oğlu II. Gıyasettin Keyhüsrev tahta geçti. Ancak babası gibi başarılı olamadı. Zamanının çoğunu sarayda geçiren II. Gıyasettin Keyhüsrev, devlet işlerini veziri Saadettin Köpek’e devretti. Özellikle onun döneminde ortaya çıkan iki önemli olay Anadolu Selçuklu Devleti’ni dağılma ve parçalanma sürecine soktu. Bu olaylar 1240’daki Baba İshak Ayaklanması ve 1243’deki Köse dağ Savaşı’dır.

Baba İshak İsyanı 1240 Sultan II. Gıyasettin Keyhüsrev devrinde uygulanan başarısız politikalar halkın devlete güvenini sarsmıştır. Bu esnada peygamberlik iddiasında bulunan Baba İshak adlı kişi çevresinde topladığı gurup ile Adıyaman ve civarında isyan etmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti bu isyanı bastırmakta oldukça zorlanmıştır. Baba İshak’ın öldürülmesiyle bu isyan sonlandırılmıştır.

Anadolu Selçuklu Devleti isyanı güçlükle bastırabilmiş ancak Anadolu’nun uzun süre karışıklık içinde kalmasını önleyememiştir. Anadolu Selçuklularının zayıflığını gören Moğollar bu durumu fırsat bilerek Anadolu’ya yönelmiştir.

Köse dağ Savaşı 1243 Anadolu Selçuklularının Baba İshak isyanını güçlükle bastırabilmesi, devletin zayıf durumunu ortaya çıkarmıştır. Bu durumdan yararlanmak isteyen Moğol İlhanlı ordusu Anadolu’ya girmiştir. Sivas yakınlarında Köse dağ mevkiinde yapılan savaşı Selçuklular kaybetmiştir. Bu savaş sonucunda;

Anadolu Selçuklu Devleti Moğollara bağlı bir devlet haline geldi.
Anadolu Türk birliği bozuldu. Türk beyleri, Türkiye Selçuklularından ayrılarak bağımsız devletler kurdular.

Moğolların Anadolu’yu tahrip etmeleri ve ağır vergiler nedeniyle ticaret geriledi.
Birçok Türk şehrindeki bilim ve kültür faaliyetleri durdu.

Doğu Anadolu Moğol egemenliği altına girdi. Moğollar yarım asır boyunca Anadolu’yu sömürdüler.

Moğol İstilasının olumlu yanı Batı Anadolu’nun Türkleşmesidir.

Büyük Selçuklu Devleti'nin Yıkılmasından Sonra Kurulan Devletler ve Atabeylikler Kirman Selçukluları 1092 1187 Suriye Selçukluları 1092 1117Anadolu Türkiye Selçukluları 1077 1308 Irak ve Horasan Selçukluları 1092 1194 Zenginler Musul Halep Atabeyliği 1127 1259 Karamanoğulları 1256 1487

Karaman Bey tarafından Konya ve Karaman çevresinde kuruldu. En güçlü beyliklerden biridir. Anadolu’da ilk defa Türkçeyi resmi dil olarak Karamanoğulları kullandılar.

Karamanoğlu Mehmet Bey Türkçeyi resmi dil ilan etmiştir. Osmanlı Devleti ile mücadele eden Karamanoğulları, 1487 yılında tamamen Osmanlı hakimiyetine girdi. Kendini Selçuklu Devletinin mirasçısı olarak gören Karamanoğulları, Osmanlının Anadolu’da oluşturmaya çalıştığı Türk Birliğinin en çok zorlaştıran beyliktir.

Karesi oğulları 1304 1360
Karesi Bey tarafından Balıkesir ve Çanakkale çevresinde kurulan beylik Orhan Bey zamanında Osmanlı’ya katıldı. Donanması olan Karesi beyliği alındıktan sonra Osmanlı Devleti’nin donanmasının temelini oluşturdu

Germiyanoğluları 1299 1429
Yakup Bey tarafından kurulan beylik, Kütahya’da kuruldu ve II. Murad zamanında Osmanlı Devleti’ne katıldı (1429). Osmanlı’ya hem çeyiz hem de miras yoluyla topraklarını devretmiştir.

Çandar oğulları 1292 1461
Şemseddin Yaman Çandar tarafından kurulan beylik, Fatih Sultan Mehmet zamanında hakimiyetini Osmanlı Devleti’nin hakimiyetine girmiştir 1461
Çandar oğluları 1227 1309

Çandar oğulları Beyliği, Kastamonu ve çevresinde hüküm sürmüş Anadolu Beyliklerinden biridir. Oğuzların Kayı boyundandırlar. Çandar oğlu Süleyman Paşa'nın kuvvetleri Kastamonu'yu 1309'da ele geçirdi ve bu beyliğe son verdi.

Hamitoğulları 1300 1423
Dündar bey tarafından Isparta, Eğirdir’de kurulan beylik, II. Murad döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır 1423 Toprakları Osmanlı tarafından 80.000 altın karşılığı satın alındı.

Menteşeoğluları 1261 1424
Menteşe Bey tarafından Muğla’da kurulan beylik, II. Murad zamanında Osmanlı topraklarına katılmıştır 1424

Eşrefoğluları 1280 1326

Eşrefoğluları Beyliği, 13. yüzyılın sonları ile 14. yüzyılın başlarında hüküm süren Anadolu Türk Beyliklerinden biri.
Anadolu Selçuklu Devleti'nin sınır beylerinden Eşrefoğlu Seyfettin Süleyman Bey tarafından 1280 başlarında Beyşehir'de kuruldu. 1326 da yıkıldı.
Dulkadiroğluları 1337 1515
Beyliğin kurucusu Zeneydin Karaca Bey olan beylik Maraş Elbistan çevresinde kurulmuştur. Memlukler ve Osmanlı arasında bulunan Dulkadiroğluları beyliği kendi topraklarına katmak istemişlerdir. Dulkadiroğluları 1515 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Turna dağı savaşıyla Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Saruhanoğluları 1313 1410
Saruhan Bey tarafından Manisa’da kurulan beylik güçlü bir donanma kurarak Ege adalarına hakimiyet kurmuşlardır. I. Mehmet Çelebi Mehmet tarafından hakimiyetlerine son verilmiştir.

Ramazanoğluları 1353 1608
Ramazan Bey tarafından Adana ve çevresinde kurulan beylik Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı Devleti’ne bağlanmıştır. Memlukler ve Osmanlılar arasında bulunan Ramazanoğluları ve Dulkadiroğluları bu iki devlet arasında sürekli paylaşılmaya çalışılmıştır.

Osmanoğulları 1299 1922
Osmanoğulları Oğuzların Kayı Boyu’na mensuptur. Osman Bey tarafından Söğüt ve Domaniç çevresinde kurulan Osmanoğulları Beyliği kısa bir sürede hızla büyüyerek dünyanın en güçlü devletlerinden biri haline gelmiştir.

Osmanlı beyliğinin kuruluşu:
Bundan sonra Osman Gazi, Bizans’a karşı genişleme politikasını uygulayarak, İnegöl, Karaca hisar ve Yar hisarı ele geçirdi ve bölgenin mühim merkezlerinden olan Bilecik’i alarak, burayı beyliğin merkezi yaptı 1299 Bu tarih devletin kuruluş tarihi olarak kabul edilir. Selçuklu Sultani III. Devlet idaresinin bozulması

Osmanlı toprak sisteminin bozulması
Yeniçeri ocağının bozulması Medrese ve eğitim sisteminin bozulması Adliye mekanizmasının çöküşü Kapitülasyonlar .Osmanlının batı gelişmelerine yetersizliği. Toplum yapısı ve gayrimüslimler. yıkılış sebepleri Sınırları çok genişleyen devletin uzak eyaletleri denetlemede büyük güçlük çekmesi.

İlk olarak 1535’te Fransa’ya tanınan ticari ayrıcalıklar kapitülasyonlar daha sonra bütün devletlere de tanınmıştır. Bunun sonucunda yabancı mallar çok az gümrükle Osmanlı ülkesine girmeye başlamıştır. Ayrıca azınlıklar askere alınmadıkları ve Osmanlı ekonomisi de onların elinde olduğundan Osmanlı Ülkesi Avrupalıların serbestçe ticaret yaptıkları açık bir pazar durumuna geçmiştir.

Uzun süren savaşlar ve halkın üzerindeki yüksek vergi yükü ve buna karşılık devlet harcamalarının artması

Yeniçeri ocağında meydana gelen bozulmalar ve Avrupa’daki askeri gelişmelere ayak uydurulmaması

Avrupa’da yaşanan Rönesans(kültür ve sanat alanında yenileşme) ve reform(dinde meydana gelen bozulmaları önleme ve hurafeleri kaldırma) hareketlerinden olumsuz yönde etkilenilmesi ve olumlu yönlerine ayak uydurulamaması.

Devlet kurumlarında ve idareciler arasında rüşvetin ve iltimasın yaygınlaşması

Taht ve makam mücadeleleri, şahsî çıkarcılık ve bencillik

Liyakatli insanların yanlış intibalar ve bencillik ve çıkarcı ihtiraslarla engellenmeye çalışılması 
Padişah ve devlet adamlarının otoritesinin ve kontrolünün zayıflaması

Üstlerine yaranmaların, yaltaklanmaların artması, fesatçılık, fırsatçılık, sinsîlik ve entrikaların çoğalması, dolayısıyla Türklerin ve Müslümanların birbirleri arasında güvensizliğin ve hatta endişelerin oluşması

Üç kıta üzerinde değişik din, mezhep ve milletlerden oluşması

Dar bir dünya görüşünün ve zihniyetin oluşması, kişiler üzerinde aşırı taassup.

Bilim ve teknik alandaki geriliğin ve Batılılaşamamanın toplumun diğer katmanlarını olumsuz yönde etkilemesi

Türk Töreni’nden uzaklaşma, kültürel yabancılaşma

Osmanlı Devleti’ni kurtarma çabalarının isabetsizliği ve başarısızlığı.

Can, mal, namus emniyeti endişesi. 
Aile ve devlet yapısının zayıflaması ve bozulması.

Bilgi, teknoloji ve medenî muasır anlayışın ülkeye aktarılamaması, becerilememesi ve bunun yerini kapatmak için şekilcilik ve görüntünün önem kazanması ve bunda ısrarın getirdiği cepheleşmeler. Ve Osmanlının sonu. 
.
VE BU MİLLET Kayıtsız şekilde vatan bayrak dedi.ve parçalana devlet gene yurdum dedi..
Cumhuriyet, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisinde “Yaşasın” nidalarıyla kabul edildi. İlk toplantısını 23 Nisan 1920'de yapan TBMM'nin kabul ettiği 1921 Anayasasının Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir olan birinci maddesi, açıkça belirtilmese de Cumhuriyet rejiminin habercisiydi.

97 YIL DAHA GEÇTİ 
Ve şimdi ki zaman ..Tekrar yazmama ve yazılacaklara ne başkan ne de sondan çıkar oyun ideoloji fitnet fesat şan şöhret nefis kimlik din peygamberlik mesi halkı aldatacak varda var olan yalan yalanlar daha ne yazmalı...Şimdi ki zaman..2019 Sizlere geçmiş bazı ikazlar etmiyor mu.. Uyanmayı. .Diril dirildikçe diril.

Bil önce doğar doğururlar büyür dini alt vicdan da büyür sonra eğitimi eğitmenler görev dağılımı dağılım köy ilce il mülki amirleri ele geçirir daha sonra jandarma askeri emniyet hükümet başkanlık ...

Bunlar sırayla domino taşı gibi gelir bazen eş başkan bazen paralel devlet bazen de san iş aş vereceğiz deyip görev dağılımıyla fenomen kokularıyla örümcek ağ örerler. Sonra yıkılış... Tekrarı olmamak için şimdi fırsatlar ya hep yada hiç...

Yoksa zaman teknoloji çok derin ve şimdiki asır tekrar var olmak için yada zaman alan terör kaoslara yol alır.. Zaman ise iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir.

Dünya elden ele gezen bir yurttur sebebi ise doyumsuzluk ihtişam hakimiyet ben ve benliği düşünme .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır çünkü içinde bil birisinin asıl kanı vardır..

Her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri kendinden ölümü uzaklaşamaz kaçamaz her yere saklansa da bulur..

Uzaklaştıramazsın kendinden ebediyet sonu nefsin sonu geçiş ebedîyi cehennemlik inanç var veya yok var veya yok ise bil gene yoksun yok olduğunu bildiğin halde şimdi bu dünyayı güzel görmemek izlik neden..

saklı şifa sırlar kıtabin dan geçmişe yolculuk ve kişi ve kişilerin tarihe bakış alıntıları ve artı sonuçlar bölümlerinden alıntı..

                                          selcuk uysal çoban saklı şifa 

                                 Bil ki eninde sonunda el üstünde gitmek   

Bazı insanlar vardır hep el üstünde gitmek bazen de kendilerini bulunmaz kumaş çıkarlar ortalığa şu gitsin bu gelsin der dururlar nimet hikmet olsalardı sıraları varken terk etmez daha güçlü var edebilmek için mücadele ederlerdi..

 Ama ne hikmetse bu halk durdurmuş konuşur ortalıkta.. Hele bir dur herkesin seçilme özgürlüğü olan bir demokrasi varsa eğer geçmişten bu güne bir başkaları için şu gelsin bu gitsin diyenler sadece arkalarına destekleyenler sadece kendi duvarları kadar güçlüdür... Koruyacak şekilde duvarları vardır her bir taşı ise nefis çıkar benlik harcı unutulmuş bir duvardır..

Halk karar verir duvarı dış ve iç hainlere karşı sağlamdır onlar verir kararı sen veya o.. Harcı unutulmuş hiç duvar değil Ayşe okula git ali top at fasulye matematik hiç değillerdir.. Geri de daha güçlü bir toplum kurmak yerine orta sahada illa penaltı verecem demek ne neyin nesi..

Bu milleti işinize var kendi çıkarınız ve başkasına birilerini getirme çabanız bu millet sizleri görmüyor veya bu millet uyuyor saymayın sanmayın  olmadık yerde bu halk kırmızı kart çıkarır.. Bir yerde demokrasi evrensel der bir yanda da don biçer bazen de korkutucu masalar altından sopa.. Ama bilin ki bu halk kefeniyle gezer..

saklı şifa sırlar kitabin dan var yok bugüne uyutularak gelen zaman, çıkar için kanunlar her şey iyi olacakken her şeyi berbat edenler ,varanlar bölümünden kısa alıntılar..secuk uysal çoban saklı şifa.

Her şeyin başı stres..

Ama derler her şey güzel olacak.Bir türlü diyemezler her şeyi parçalayacağız hiç demezler. İşte bu şekilde görünmez olurlar. .O zaman koltuktakinin hoteli şimdi benimde olsun der dururlar ne koltuklar koltuğun dili olsa da söylese.. Olsa da söyleyemez ortalık kokmuştur.. 

Ek.1990 5 yıllık yer haritalanma ve sit planlama ve 1950 kim kimlere sit alanları madenler ve hoteller kimlere verildi. .Hele bir inceleyin. gideceği 2 x 2 metre kare için vatan kim kimlere parsellendi.. 

Dış dünya sayılı hükümet ve eş yan kuruluşları iş adamları daha birlik beraberlik deyip köy kasaba deyip parsel ,parsel verilen yerler.. 

Yılları 1987 1992 ve 1999 Sadece biri Antalya side doğusundan batısına 30 km sit alanı olduğu halde nasıl olurda sit hotel olur.. planlamanın içinden kaldırılan yerler acaba dış dünyanın parçalamak istediği yer ve mülkiyetler o zaman için yeri ve başkanlığında bir gecede ekmek üzerine yağ bal çalmak nedir. 

Görünen o ki başkaları da çıkar için ekmek bal ikram edilmiş.. Unutulmuş unutulacak mı şimdi dersen bak hoteller kimlere satılmış ve el değiştirilip satılacak..10 08 1920 sevr gerek yok 23 08 1923 lozan da bunlar neki sen şimdiki tarihe bak 10 08 2019 bak kimler kimin cebinde.. 

Geçmişi deşifre etmeden gelecek günlerini net göremezsin.. geçmişler daha yaşlı asıl oradan başlıyor ama biz buradan başlayalım şimdiki 87 ler 30 yaşlarında akıl şuurları yerinde..

Yok öyle baba dan atalardan birbirlerine miras kalmadı onlara mirası mevki koltuklar bıraktı.. Şimdi 30 yaşındasın bunları araştırmadan bu günün durumlarını okumazsan bil şimdiki neslin 30 40 yaşında esir esaret içinde yaşayacak.. 

Hala bu uyumak değil.. yazacakmışsınız bunları deşifre edin her şey anlaşılır..79 YILDAN DERİ sizleri hasta geri düşünce kabiliyeti yetiştiren toplum yaratmak Sizleri hasta düşüren ilaç sektörleri sizleri öldürmeden hasta yatağa bağlayan merkez bankası gibi her kapıdan giriş bir sağlıksız para birimi..  

Bazen de çaresiz alternatif mesleği olmadan bu şu iyi deyip tavsiye ile kontrolsüz satışlar şimdi sor kim iyi olmuş.. “Aslında bir kendi nimet hikmetlere baksaydı bu para birimi geçmezdi”.. 

Ama Bu para birimi 79 yıldan beri piyasada şimdi daha hızlı basılmaya başlandı karşılığı olmayan gelecek nesiller içinde basılıyor.. 

saklı şifa sırlar kitabından karda yürüyüp izini belli etmeyenler ,kaybolan aslı servetler isteğe göre yazışmalar ve ilk teşhis sağlıksız hasta ,yat uyu yat ali okula git ayşe kadın fasulyesinden yetişen nesil ,daha derinler diplere, bölümünden kısa kısa alıntılar...

                                         selcuk uysal çoban saklı şifa. 


            Temmuzun dip akıntıları, zamanların ağustosun duru günleriydi..

Adım çoban aslım Alanya Oba Basırlı Toros dağla da yaşayan yörük ve Çöl ve yurtta dolaşan her yere bir avuç tohum atan doğusun dan batısına vatanım bayrağım diyen doğada gezginciyim.. Yaş 63.. Ya senin işin.. Çekilin bir kenara ihtiyar heyeti olun öndeki geçleri yetiştirin sizin işiniz bu olması gerek.. Hala birileri için nefise çakılmış ve hayat boyu korku içinde yüzersiniz.
Anlayana kapak.. Eskiden Türkler geliyor derlerdi .Bir gün de ansısın geldiler dersiniz. 
Bu ülke yönetim edecek dik duran uzun adam ister yok öyle her gittiği yerde saffari resim çekimler yaparak içten tatile gönderilenleri görmezden gelip şimdide huzur deyip vatan savunmak ne. 
Var mı huzur dünyada kim görmüş bir söyle hele.. Türk hayat boyu huzur görmemiştir her görmeyiş bilin ki Türk'ün bedenini çelikleştirir. .Adem den bu yana bir ırk vardır adalet terazisi  
 Türk’tür.... Şakağınıza vurun desinler ki o işaret ne.. Ve sonra hep hatırlarsın o işareti.. 
Evet. O zamanları yanlış olduğundan kasalar boşaltılırken ve parsel parsel alınırken devlet içinde devlet kurulurken birileri Afrika safarilerinde halka göz bantları takılarak filim yerine makaslanmış slayt göstermek neydi..
Şimdide gelip top yekün slayt ve arada reklam verip bol çerez dağıtıp son sahneyi zincire vurulmuşumu The end..Göstermek bu halka...saklı şifa sırlar kitabin dan cümhuriyet.ve ilk ve son kan bölümlerinden kısa alıntı

                                      selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

Dip notlu Ek: 10 08 1920 23 08 1923 O zamanın şartları 15 07 2016 hain saldır ve gene 3 yıllık 02 08 2019 Bu zamanın toparlanışı uyanış dirilişi..
Uyumak uyutmak...İki de anımsatmıyor mu. Hala uyumakta olduğumuzu..10 08 19191920 Fransızların "serv anlaşması" Selçuklunun dağılıp Anadolu toprakların beylikler bölünmesi gibi..23 08 1923 "Türkün dirilişi lozan" ..Anlatın kim kimler ne nereler den alınmış sevr ve lozanı anlatın ki uyanılsın.. Şimdi ise bir bak gardaş bir bak.. Uyan uyandıkça uyan diril diril dikçe diril. ."Türk son sözü söylememiştir". Türkün son kanı bekler dünya haritaların değişmesini.

HER SEFERİNDE YENİ HEDEFLER ÇİZME TEK HEDEF 
Her hedefe ulaştıkça yeni hedefler çizme sadece işine odakla hedefini genişlet Başka hedeflere ulaşmak için her seferinde sizden bir parça götürür. Hedeflerinden geleceğe azda olsa yanındaki gençlere ve hedeflerin doğrusunda onlara da ileriye itmek, bilin ki hem gençleri onlarına hedeflerini yakalamasına yardımcı olmak sizle ruhen sıhat ve sağlık gelecek .

Ama bu günün dünyasında oyunlar değişti herkes bir alttakini yukarıya çekmiyor aksine ayaklarıyla eziyor, paranın gücü insanlı unutturmuş ,geçte olsa insanoğlu anlayacak .

Teknoloji üst seviyede bulundu ,ama insanoğlu son teknolojiyi kategorilere bölerek en alt kategoriden başlayarak her yıl yeni model çıkıyormuş gibi insanoğlunu sömürmekte masa başı zenginlik insanları ve ülkeleri nasıl hortumlarız hesaplama dertlerinde .

Tabi bizlerinde katkıları var ,hastalık var ,onda var bende niye yok ,onlarda arz ve talep yaparak zehirliyorlar.

Yeni bir teknoloji olarak yenilebilen enerji de öyle çünkü ilk hareketten sonra sonsuz enerji elde edilir ,bitmen enerjiyi buldukları halde ,…..

Bu gün 3 saniyede 100 km hıza çıkan bir arabayı ,bir doluşta batarya 450 km gittiğini söylemekteler ama demezler ki bitmeyen bir enerji yaptık demezler..

Çünkü her sene bir model çıkarmak nasıl hortumlamak 4,5 üretim imalatçılar fabrikalar dünyayı nasıl hortumlarız hesabını yapmakla ,düşüne dursun yeni araba fabrikaları kurmak isteyen ülkelere eski teknoloji 3,5 milyar dolara kurulan bir fabrikayı o ülkelere kurmak isterler ama demezler daha iyi gelecek teknolojiyi kurdurmazlar ,kurup ne yapacaksın der havasıyla biz sizlere daha ucuz veririz diyerek geçmişten gelen zihniyet bir kez daha Kansa da….

Çünkü net kararlar yenilikçi bu hükümete 2023 yakışır çünkü güçlü devlet , güçlü mühendis ,güçlü iş adamları varken hükümette hala eskileri düşünürsek muhakkak bir çapanoğlu vardır.

İşlere göre var yok lozan diş dünyaya lozan yok gel ne varsa götür hop dur lozan var de.. Geçin kardeşim. .Vardı bu halk ileri gitmesin diye ..Bunlara kalsa orta sahada penaltı verirler.

Evet vardır yoktur hikayesi bilin bu eski anlaşmalar hepsi sizleri oyalamadır 10 08 1020 sevr anlaşması bu gün üstünde olsaydı Türkiye’n yarısında yaşardık ama lozan 23 08 1923 yapıldı kurtuluş savaşında kazanıldı ve o gün şartnameler gerçek olsaydı bu gün kömür ocaklarını açamaz yarın asrın ve son yılların dış dünyanın iş birlikçileriyle altın maden ocakları açılamazdı.

O zaman neden şu anda maden ocakları acık ve kimler işletiyor bir sorgulayın bazen de eylem yaparak iyi polis kötü polise ne gerek var sadece Bir sebep çıkar değil mi bu nun altında çıkar hep var ister ondan ister bundan amaçları tek kese dolsun..

Kahramanca kazanılmış Türk halkına o zamanı geçmişleri unutturup o zamanın kişileri ve yöneticileri açılan her yeni “uçak araba traktör fabrikaları” fabrikayı ve dünyada hızla % 20 ile büyüyen bir ülkeyi dış dünya bir şekilde avuç içine alarak sizlerden daha ucuza veririz deyip ve 50 ler den buyana gelen ve acılan yerleri kapayıp şimdide “lozanı sürmek 23 ” geçmişi bir şekilde unutturmak değil mi..

Açlıktan çıkmış ekmeğe tereyağı sürmek ne..

Geleceği görüp bir komutan “sevrle anlaşmalı” kalsaydı şimdi topraklarda esir esaret içindeydiniz ve ışık kurtuluş savaşı ile “lozan masaya” yatırılmasaydı diş dünya geleceklerinden kortluları içindi..

17 yıl sonra dünya savaşı olduğunda bir komutan komutanlarına şöyle seslenir şu karşı topraklara 2000 tankla girersek 2 tankla çıkamayız sözleri unutulmamıştır sene yunan işgali 1941..

Hey Türk ve Türk toplumunda yaşayan halk .. Bil Artvin de ki İzmir senin toprak değil mi İzmir Artvin toprakları senin değil mi hey Edirne’deki halk Hakkâri senin değil mi Hakkâri Edirne senin değil mi Sor kendine bu vatan kardeşlik değil mi...Şimdi bir daha sor bu toprakları paylaşırlarsa sen kardeşin kardeşliğine atana ihanet değil mi.. Şimdi var git bir daha düşün...

Bir de sizlere kapak olsun dip not..

Dip not: Selçuklu içten hainlikle parçalanarak türk toprakları beyliklere bölünen 200 sene içinde toparlanıp ,Osmanlının kuruluşu 600 sene imparatorluk hükmetmesi gene insancıl güvenle insanoğluna güvenmesi gene hainliklerle 1919 da Osmanlının önüne koyulan sevr anlaşması gene parçalanmış vaziyette konulması ve imzalanan ve aslı Türk ,Türk topluluğu kabullenmeyerek 1921 22 kurtuluş savaşıyla yenilgiye uğrayan dış düşman 1923 lozanı koyduysa ve kabul edilse de şunu aklınızdan hiç çıkarmayın diş dünyanın gelecek endişesidir..

Şunu da bilin gene içerden frenleyenler hainler yok edilmedi kavun değillerdi bilesin ve şunu da bilesin kurtuluş savaşında savaşmayıp dağlara kaçan bile vardı daha dip e dalın orada çok akıntılar var..

Fransanın içten ajanları silah destekleriyle vermeleri ve sözleri O görünen hainler dağlara kaçmasaydı ve frenleyenler hainler olmasaydı bu gün bir sınırımız basra körfezi diğer sınırımız mısır dı..

Gün aynı gün değil mi 02 08 2019 haince saldırılar dış dünyaya dik duranlara sırtlarından hançerleyenler nedenimi elinizdekileri zamanlara bölüp elleriniz den almak ..

Bunu da hiç kafanız dan çıkarmayın şimdi git nefis için mi yoksa gelecek nesillerim için mi var git bir daha  düşün.

UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan yurt var orda ….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Şimdi bir bakın 97 yıl gene içten kaynatmalar o yıllardan beri parsellenmiş yer altı madenleri kiralayanlar lozanı lazenya havyar yaparlar sıra Türke gelince lozanı ortay koyarlar söyleyin şimdi eşme sivri hisar murat dağları Artvin Balıkesir Çanakkale altın madenleri lozana göre dış dünyaya gelince havyarlı lazenya..

Sıra Türke lozan lazenya havyar yok, Türk acınca yapacağı sıra oldu eylem kaos içte ve dıştaki hainler bir kere daha iyi polis kötü polis oynarlar akdenizi göl dip derinlikleri şu metreden sonra delemezsin derler...Ayaklar biri 41 biri 42 .Türklerin çılgın olduğunu sizlere biri anlatır birine 46 birine 47 giydirir.

Şimdi bir bak hele..
İLK 200 sene de diriliş devlet imparatorluk kuruldu 600 sene yedi cihanı hükmetti sonrası içten hainlikler ekmeğini yediği devletine hançerledi ve 3 yılda dirildi cumhuriyet kuruldu bakın bu sefer bir dahakine 200 sene 3 yılı beklemez bir geçede dünyanın haritası değişir.. Eskiden Türkler geliyor derdiniz şimdi gene an sızın geldiler dersiniz..

Siz hala şowh için o böyle şu şoyle deyin durun 97 yıl öncesine bakma şartlar ve şimdiki dik duruşlara bak ve uyan hala sizleri şu bu reytinğlerle uyutmadalar..

Buda insanlık ve kardeşlik enerjisi.. saklı şifa sırlar kitabin dan Her başa şimşir akıl. enerji .bölümünden alıntı..  

                        selcuk uysal çoban saklı şifa saklinet-enerji 

SESSİZ BİR GEMİ

Bir gemi gemiyle ve içindekilerle iman dolu tevekkül eden bir kurtuluşa.1919 Şafak vakti kara denizin katil dalgaları arasından düşman ve iblis gözlerden görünmeyen bir gemi samsun açıklarında görünür bayrak teslim etmeyi düşünmeyen gençlik sancağı alır..Bir yıl önceden 1920 parçalanacak ülke topraklarını ilk 1919 1920 1922 Anadolu nu öz yiğit evlatları bayrağı teslim alır fırtınalar çıkar şimşekler çakar bir ara irkilir ama en derindeki korkusuzluğu çıkarır korkunun korkusu çareleri tek kaçmaktır.1920 de Parçalanmış ülkeyi.1922 ve son noktayı 1923 Koyar. .Adı Cumhuriyet aslı Türk olan ve insanca yaşatan Türk toplumu doğar .Hala bilin ki şimdi kasırgalar çıksa da gene Asya dan ve dünyadan Kafkas vakit zamanı sema ordusu ve Türkoğlu Türk Doğar. Neslin ve Toplumun adı Turandır. Bu topluma zincir vuracak Ülkenin aklına şaşarım.. 

                          selçuk uysal çoban saklı şifa.

                                     Yıl 2018 -10 -29   

             CUMHURİYET MAAŞ ALIP ÖLECEKSİN DİYE KURULMADI 

Nerelerden nereye sen bu gün maaş alıp hizmet yapmana bak bu lafı konuşacak kadar unutulmayacak bu vatan ve Halk için hizmet yapmana bak...Bu Cumhuriyeti bu vatanı bu halkı bu bayrağı her santim metre karesi maaş almadan savunanlara bırak... Geçmişten bu güne oyunlara bir göz atalım..

Sizlere tek soru. .İstanbul hükumeti dış düşman 2 yıl sonra gelecekti de neden Çanakkale savaşında binlerce şehit verildi. .Bir tarihleri sorgula paylaşılan yerlere bak ve o zaman ki yıllara bak. .Bir devir kapanarak bayram değil yeni eski atalarımızın dış dünyanın kapanların dan kurtulma anı anısı ve bayramı. .Cevabı içinde soru.. Soruyu bir daha tarih araştır.ve anlamaya çalış...Dış düşmanların ajanları hep içinizde sizler gibi görünür sizler gibi konuşur sizler gibi giyinir bir fark vardır sarhoş tekerlek gibi döner..

Şimdi oyunlara dünya bir yurttur elden ele dolaşır.. NİCE SANCAKLAR AÇILIR şimdiki yaşınıza ve asır yıllara bakın kimler gelir kimler geçer herkes asrını yaşar ve yaşatır.. ve 23 10 1929 Ebediyete kadar yaşatılır uyan Türk Uyan sizleri 1922 Haritasına sokmak kısmak isterler.1923 ten bu güne kurulan Cumhuriyetle Türk ve Toplum Türkiye’yi yıkmak isterler..

Birileri der çobana ne onlardan nede bunlardansın. Araya hep ikili sokmak isterler.. “Der çoban çöllerde su bulmak için serap görmektesiniz . Aslı yaşam hayatınızda çıkar için " Erdemi " bulamadığınız gibi.” Şunu bilin ki dış düşman yüz yılların planı yaparak içeriden ve dışarıdan oyun kurucuları ne zaman 3 dışarı elçi gittiği zamandan beri yani çıkar için yeni düzen diye adlandırılan dış düşman planı 1873-1876 fitne fesat yıkma ele geçirme tohumları o zaman atıldı ve her yüz yılın sonunda da yaratan bir ışık eder ve bu gün bir lokma yenecek nasip varsa 1876 -1923 kadar var gücüyle vatan için SIRT SIRTA verip dış dünyaya savaşanlar yani bu gün birbirinize düşman olduğunuz kardeşlik.. Şimdiki yaşam ve yaşantınız atalarınıza borçlusunuz anlamak Sadece erdemliktir..

Bilin ki bu şan şöhret çıkar dünya malı sahip olmak ve dış dünyanın o ülkenin aslı gibi yetiştirmiş ajanlar olduğu sure barış ve huzuru bulamayacaksınız...

Ta ki erdem olasıya kadar.. Olsanız da yeni strateji oyun kurucular sahnede olacak bunlar bir birine geçmiş kutucuklar dır gene anlamak için erdem olmak.

Onlar gibi düşünerek olacak en kötü düşüncelerini göre bilmektir akıllarını okuya bilmek tir. okuya bilmek için bir birinizin düşüncelerine saygıdan başlar bu dinleye bilmek anlıya bilmek eksik fazlayı okuyarak anlaşarak akılla bir noktaya gelir bu da erdemliktir.. .Buda ıssız çölde sahrayı yeşil vadiyi bulmaktır.. 

29 Ekim 1923 Doğar ...Toprağa bir kan düşmeseydi şimdi ne nerelerdeydin bir düşün... Seyret nereden nereye... Bitmeyen bu dünya paylaşımı ve şimdi bu yetmezmiş gibi şimdide yaratılan insanların üzerindeki ibris bolluğu YARATICININ NUR ışığını saklar ve Gene Yaratanın aslı kara bulut çıkar fırtınalar şimşekler çakar. Türk Bir ara irkil se de kara bulutların arkasında ışık ÇIKAR oda Toprakla yorulmuş ilk kan Türk çıkar..

Şimdiki zaman oklar nereyi göstermekte hedef neresi bir düşün ya ol yada esaret içinde yaşa. .Ama bil ki karalıklar çökse de önceden yazılmış yaşam en önde olacak yaratanın kader çizgisi...Ve bil ki yaratanın asıl kanı damarlarında daima olacak... Hey Türk...Şan şöhrete aldanma aldatılma hey Türk topluluğu yanılma...

Türk atası ve Türk oğlu Osmanlının aldıkları yerleri Dış dünya 10 08 1920 22 kendi haritalarını çizseler de Türk'ü karanlıktan çökse yaratan nur ışığı bir seçilmiş kuluna vererek Türk toplumunun içindeki korkusuzluğu çıkararak 1919 1922 de GERÇEK HARİTAYI KOYAR ve 29 10 1923 doğar.. Cumhuriyet.. Bu şimdilik eğer bir oyun DAHA olursa 50 ile 100 yıl sonra bir ışık daha doğar...Gene Cumhuriyet...

ŞİMDİ OYUNLARA DÜNYA BİR YURTTUR ELDEN ELE DOLAŞIR.. NİCE SANCAKLAR AÇILIR şimdiki yaşınıza ve asır yıllara bakın kimler gelir kimler geçer herkes asrını yaşar ve yaşatır.

Kimileri vardır sadece el kaldırır maaş alır.. Birileri vardır. TÜRK NESLİNİ EBEDİYETE KADAR. Maaş almadan YAŞATIR. 

               Anlamı anlatılması kolay olan kişi kişilere.

 Anlatılıyor ve anlamıyorsa nefsine ve çıkarına bakın 

                            o her şeyi size anlatır . 

                            Selçuk uysal çoban saklı şifa 

                            CUMHURİYET 29 19 1923 

                                      Bu gün ne özel 

                                        29 10 2017       

Bir sabah kalktığında....Hiç okumak istemediğin gibi... DÜNYA ELDEN ELE GEZEN BİR YURTTUR

Açıp girildiyse bedel ödendiyse orası vatandır.. Yurttur oba dır Hepsi birlikte kurulan Cumhuriyettir.. imparatorlukta beylikler de, Hanlık lar da, Türkün vatansız bayraksız yaşayamaz biraz anlamak lazım... Seni bu günde Kaos içine sokacaklar ,bu günde sen hep benim diyeceksin....Ama bil ki ne yurtsuz nede bayraksız yaşayabiliriz.. Bu ne telaş ne bu kavga...

İlim bilim adalet töre kültür özgür düşünce vatan için bayrak için halk kurtuluş için sancak dikildiyse orada aslı Cumhuriyet vardır....

124.000 Peygamber ,Kuranda 27 peygamber 2 Salih 4 büyük kitap Kuran gelip hatırlatsa da… Kaos galip geldiğini sansa da…Bil ki RABBİM yaratmış olduğu insan karşısında Kaos yok denecek kadar şifrelenmiş ilizyon dur . İş gözde değildir Akıldadır. Sadece okumak Anlamak gerekir … Yok etmenin yolu YALANI bırakmak NEFSİNİ köreltmek ten geçer..

Hz Ali (a.s) Buyurdu ki Zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir. Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri kendinden uzaklaştıramazsın.

Hz.Ali (a.s.) Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getir ,onlara güzel övgü de bulun ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir .Çünkü yaptıkları güzel işler çokça zikretmek yiğitlikleri hareketlendirir geri kalmış olanları işe teşvik eder. Ön çelikle tanıtın.

Cumhuriyet tarif et desem ne dersiniz. ."Allah'ın" adıyla "Kur'anla başlar" ..Dört adım.. Allah korkusu .Hz Muhammed buyrukları ,Hz Ali İlim kapısı Hz Ömer Adalet kapısı desem OOOOVV DERSİNİZ…..

Peki buna ne dersiniz.".İncille başlar" Batı dünyası ilk yaptıkları her şey başlangıcı SAĞ elini KALDIR.. la başlar...Batının tüm devlet binalarında hatta devleti yönetirken de,evlilikte,otel odalarında, yani kısaca her yerde düzen ve ahenk kurmuşlar,....

Okumak ANLAMAKLA başlar..Oku biraz daha yaklaş gönlüne...Gelecek nesline...Oku gerçekleri oku, oku ve anla bak hiç şaşmayacak hayat yaşam yolun, anlayacaksın en yakının sana kaos kurduğunu..

Türklüğü ve İslam anahtarı bulduğunuz zaman gerçekleri yaşayacaksınız…Bu güne gelesiye kadar bu şekilde düşünürler cumhuriyet kurarlar ama öldükten sonra çıkarlar doğrultusun da geçmiş izleri silerler…Ve uyuturlar….

Çünkü ezici güç iç huzuru bozulmasın diye hep ön de olur… Diş ülkeleri de böyle kaosla yaşatır, yaşatmak isterler…. Okumayın Anlamayın derler….

Cumhuriyet 80 milyon Terörist değildir…Terör 5 ,10 Kişinin, terörizm çıkarları, 80 milyon kişi üzerinde. Dünya, üzerinde kurulan oyunun adıdır…..

Cumhuriyet var ise özgürce düşünce ,adalet ,eşitlik, inanç ,ırk ayrım olmadan ,törelerine ,kültürlerine ,saygı sevgisi tüm insanlara aynı olan ,Halkın tarafından seçilen ,yöneticiler, yöneticiler tarafından halkın iman, inanç ,eşitlik ,kültürel ,töre ,saygı , düşüncesini dışa doğru halkını korumak içten ve diş tan gelecek tehlikeyi bertaraf edecek ordu gücüne sahip olmak ..

AMA NE YAZİK Kİ 94 yıl 79 YILDAN ve YAŞAMIN BOYU 61 yıl dan deri, Bir kasnak kaos içinde dönüp duruyor…. Allah korkusu olmayan Her YERDE aynı Kaoslar olmakta ,çıkarlar var olan Her YERDE de gene kaoslar …..

Ta taaaaa .UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan yurt var orda ….

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir

 

                                        Erdem olmak anlamak

                           Birlik . Beraberlik. Dirilik . Diriliş . Anıtı                           

                                          CUMHURİYET

 

VİRÜSLERİN RÜYASI

Diş düşmanın korkulu rüyası

“Türkler”

Türklerin Kadınların çocukları oldu çocukların torunu oldu ,torunların torunu ,şimdiki torunlar gelecek nesline torunlarını yetiştiriyorlar ,şimdiki nesil asli ,kültür ,töre ,hak ,adalet ,çocuklarına aşılıyor ,atalarından miras kalmış ,mirası hak yolunda torunlarına anlatmayı hayal ediyorlar ….

Var git hele şansını bu topraklar da zorlama…Bu topraklarda kan hamuru ile yorulmuş kişiyle bilek güreşine girişme…Hak ve Adaletin terazisi bu topraklardan geçer…Yaratan öyle yaratmış hiç farkına varmadınız mı …

Yok edemezsiniz varı , yok etmek, yok olanı var etmek ALLAHA Mahsus dur. Ne ,ne kadar yok etmeyle uğraşsanız yoklar bu dünyada yok olmayacaktır… YOK ETMEYİ DÜŞÜNENLER BİLSİNKİ yok etmeyi hayal bile edemeyeceksiniz ..

İşt..İşşşşşşşt ..sana söylüyorum uyan İşşşşşşşşt..uyan “Türkler geliyor.”. Son durak…..

BU VATAN

BU ANADOLU TOPRAĞI İnsanlığı kardeşliği sevgiyi saygıyı Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor .

Senin baktığına herkes bakar, ama senin orda göremediğin benim gördüğümü göremez.

       " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."

                                      Çoban sakli şifa

                 CUMHURİYET YANIZ ADAMLARIN CUMHURİYETİ  

1923 ten 1938 Kadar kurulan % 20 kalkınan ,ilim bilim iman adalet hak hukuk eşitlik töre geleneksel, kültür, ırk din ayrımı yapmadan evrensel demokrasi düşünce özgürlüğü cumhuriyet mi.... 

Yoksa....1938 den sonra 1941 kıtlık yağmalanan 1945 ikinci dünya savaşından kaçan bilim adamlarının hazırladığı kanunlarla bir cumhuriyeti mi.. 

Yoksa....1950 ler den gelen entrikalarla çıkar kanunları değiştirilerek  gene yanız adamı yanız bırakarak entrikalarla koltuk savaşındaki ,Çıkarlar için her gün kanunlar çıkaran ,dışa ,diş dünyaya bağlı 2017 cumhuriyetini mi..

Siz kaosun içinde kendi kendinizi yenemeyerek Benlik Cumhuriyetini kutlamayı kaosun istemiş olduğu Kaos Cumhuriyeti mi..

 “Ben yaşam boyunca 61 yıl göremedim gördüğüm, Bir gün coşkulu kutlama ,364 gün Diş dünyanın Cumhuriyeti YALAN,HAİNLER,ENTRİKALAR ve  ÖLÜM siz görmediniz mi ”Yoksa ekmek arası döner mi.. Yoksa benim memurum işini bilir ,mi....Veya devletin bütçesi kadarla geliyorum mu ,yoksa ekmek bulamazsanız pasta yiyin mi ....Diş dünyanın istemiş olduğu yap ,yapma, Türk cumhuriyeti olmak mı...

 

Etrafında gülen ,pohpohlayan, yalakalık yapıp, sırtından hançerlemek istenilen  ”yanız adamların “ Türk Cumhuriyeti içinde yuvalanmış kutucukları içindeki  hainleri temizlemekle geçer...Aynı Musa firavun gibi...Her şeyin zaman vakti vardır.

Bu işler Yanız adamlar Tekle başlar tekle biter...TÜRK her zaman devlet, imparatorluk ,beylikler ve Cumhuriyet kurmuştur... HALKI için İnsanlık için TEK tir...

Din,Töre,Kültür,anlayış,Irk,Dil,Özgürlük,Huzur,İlim,Bilim,Evrensel,Demokrasi,Halkın istememiş olduğu ,Anlayış, Konuşma Özgürlüğü içini kapsayan ,Özgür iradesiyle kurulmuş ,”Gücünü yaratandan alam”, Halkın gücüyle kurulmuş bir Cumhuriyet mi..

                       Bir günlük kutlamakla Cumhuriyet kutlanmaz   

  Sadece UYANMAK ,YALANI BIRAKMAK , ERDEM olmakla  başlar 

                                            CUMHURİYET  

                               ADI TÜRKİYE CUMHURİYETTİR  

Diş Dünyanın istemiş olduğu kararla bir kanun çıkarırsınız sadece yok etmek için.. AMA şunu bilin ki Vatan ,Bayrak ,Halkım ,insanlık için. Tüm Dünya Bir olsa ,TEK kalsan da şeytanlarla savaşırım.. Çünkü Çobanım..

                              Şeytandan sakınır “Allaha sığınırım”                  

“ Sizler  ayrım olasınız ,böyle olasınız diye değil, Hepsi sizler için omuz omuza şehit düştüler”

Vatan Bayrakları Halkı ve gelecek nesilleri için bu Vatan Topraklarına HUZUR BARIŞyaşamaları için kanlarını veren şehitlerimize Fatiha.. 

                                            Çoban sakli şifa   

                                        

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam102
Toplam Ziyaret1209683
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com