• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ARI POLEN ÖNEMLİ BİLGİ

                                    ÖNEMLİ BİLGİLER POLEN   


         www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com   www.sakli-sifa.com
    
                         
                                               POLEN 

   
Arı poleni
arıların yavruları ve işçi arıları beslemek için doğal yollarla çiçek­lerden bal özlerini toplarken kovana getirdikleri çiçek özlerine denir. Bu besin insanların beslenmesinde de çok önemli bir yer taşımaktadır.

  
Arılar bu polenleri binbir zahmetle ortalama 200 ila 3000 çiçek gezerek top­larlar. Kovanlarda kurulan polen tuzakları ile bu polenler toplanır ve natürel kurutma sistemi ile kurutularak bizlere ulaştırılır.

   
Polen tarihin en eski besin takviyesidir. Antik Mısır, Çin Uygarlığı, Osmanlı Uygarlığı gibi büyük uygarlıklarda bal ve polen en gözde gıda takviyeleri ve be­sinleridir. Özellikle tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır. Yunanlı hekim Hipok­rat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği” olarak adlandırmıştır. Günümüzde ise apiterapi olarak bilinen arı ürünleri ile tedavi yöntemlerinde polen ciddi o­larak kullanılmaktadır.

   
Polenin bileşiminde yaklaşık olarak su, ham protein, karbonhidratlar, kül ve flavonoidler, karotenoidler, vitaminler, mineraller, tüm serbest aminoasitler, nukleik asit ve nukleositler, enzimler ve büyütme faktörleri içerdiğibilinmek­tedir. Tam 22 çeşit amino aside sahip polene karşılık bu sayı sütte 17’dir. Ayrı­│SAKLI ŞİFA

ca polende 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, pigment, karbonhid­rat ve fermentler vardır.

   
Sindirimi kolaylaştırıcı, hücre yenileyici, canlılık verici, iştah artırıcı, hemog­lobini yükseltici, soğuk algınlığı, kabızlık, kısırlık ve kansızlık tedavilerinde, kanser, sinirsel ve ülser gibi rahatsızlıklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Po­len ayrıca saç dökülmelerini, göz kapağı iltihaplarını önler, ishal tedavisinde et­kilidir. Özellikle bal ve arısütü ile birlikte kullanımında ise başka hiçbir takvi­ye almadan basit beslenme ile hastalıklardan tamamen kurtulmak mümkün o­labilir. 

                               POLEN TEMİZLEME MAKİNESİ   

  
Sofralarımızda ki en doğal ve faydalı olan çiçek polenini topla­mak kadar temizlemesi de o kadar zor ve meşakatlidir. Bu temizle­me işinin kolaylaştırılması ve top­lanan bu altın değerindeki poleni daha sağlıklı bir ortamda işlenerek evlerimize ulaştırılması için, arıcı­larımızın kullanabileceği böyle bir makine yaptık.

   
Polen temizleme makinesi­nin büyük ve küçük olmak üze­re 2 modeli mevcuttur. Büyük o­lan modelde temiz polen ve tozu makinenin dışına akmaktadır. Ma­kine iki bölmeden oluşur, üst böl­PİRİİ WORLD│

me polen haznesi 35- 40 kilo po­leni tek seferde alacak kapasitede­dir. Üst bölme alt bölmeden kolay bir şekilde ayrılabilmektedir, bu üst bölmenin yıkanması için ko­laylık sağlar. Ayrıca makina için­deki mikrop kırıcı ultraviole lam­ba sayesinde makine içinde oluşa­bilecek mantar ve bakterinin önü­ne geçilmiş olur.

  
Polen akışında kolaylık sağla­ması için makina sarsak sistemi ile donatılmıştır. Makina üzerindeki hava akış ayarı ile havanın şiddeti, polen akış ayarı ile polenin akış hızı ayarlanabilr. Makina tamamen 1mm paslanmaz mal­zemeden üretilmiştir.

  
Makina 220 volt AC ile çalışır, 35 watt gibi çok düşük bir enerji sarfiyatı var­dır. İstek üzerine arazide kullanmak için 12 volt araç aküsü ile çalışabilecek şe­kilde de yapılabilir.

  
Küçük makinanın büyük makinadan farkı, kapasitesinin daha küçük ve ko­lay taşınabilir olması, polenin ve tozunun çekmeceler içinde toplanmasıdır. Makine üzerinde sökülüp takılabilen ayrı bir hazne mevcuttur. Bu makinede sarsak sitemi yoktur, hava akış ve polen akış düğmeleri vardır, yine mikrop kı­rıcı ultraviole sayesinde zararlı bakterilerin oluşması engellenir.  

                                           POLEN
     
        
Polenin bileşiminde yaklaşık olarak %10 su,%20 ham protein,%28-35 karbonhidratlar,53-4 kül ve flavonoidler,karteonidler ,vitaminler nukleik asit ve nukleositler,enzimler ve büyütme faktörleri bulunur.(DOĞAROĞLU1999)


       
Polen insan sağlığı ve beslenmesi yönünden gerekli tüm aminoasitleri,vitaminleri,minarelleri ve diğer maddeleri bir denge içinde bulunduran,çok değerli bir besindir.polenin insan sağlığı açısından vücüt direncini ,fiziksel performansı,besinlerden yararlanmayı artırıcı etkilerinin yanı sıra pek çok rahatsızlıkta tıbbi  tedaviye destek sağlayıcı etkisi oldugu bilinmektedir.


      
Polen kullanımı ile karaciğer hastalıklarında meydana gelen hasar azaltılmakta,karaciğerdeki enzimatik bozukluklar tedavi edilebilmektedir.Özellikle  prostat hüçrelerinin büyümesini engellemekte,önemli iyileşme sağlamaktadır.Bu amaçla tedaviye 3 aylık bir kür ile başlamalı ve devam edilmesi öngörülmektedir.Tedavi sonucunda prostat bezinde küçülme,lökosit sayısında azalma ve idrar akımında artma izlenmektedir.(BİNDİNG 1980,HANSSEN,1985,MYSLİWİEC,1993,RUNGERDOFF 1993)


     
Polenin kanser tedavisinde de olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir.Kkanser hüçrelerinde azalma hastaların genel vücut direncinde artma,kan değerlerinde belirgin düzeyde yükselme izlendiği ortaya konulmaktadır.(ZHANG,1959) 


      
Gebelikte fetüs gelişimini iyileştirmekte,ölü doğum riskini azaltmakta,ceninin sağlıklı gelişimini desteklemektedir.(XİE,1994)


     
Polen beyindeki nörotransmitterleri destekleyerek,adrenokortikol hormon düzeyini artırması nedeniyle oksijen tüketimini ve kan laktik asit kontrasyonunu azaltmaktadır.Bu nedenle dağcılar,pilotlar ,sporcular  sağlık açısından mesleki deformasyon risklerini azaltmak amacıyla rahatlıkla tüketebilirler.  

                   POLENİN İNSAN VÜCUDUNA FAYDALARI:
 
 İçinde bulunan rutin sayesinde fazla kanamayı engeller.

 Kalp kasının çalışmasını güçlendirir.

 Bağırsak iltihaplarını iyileştirir.
 İştah açıcıdır.
 Kabızlık ve tıkanmaları ortadan kaldırır.
  İshali giderir.
 Bağırsak mikroplarını düzenler.
 İnsanlarda sinirliliği ortadan kaldırır.
 İnsanlarda kuvvet şurubu etkisi yapar.
 Düşünme yeteneğini artırır.
 Kandaki alyuvar sayısını % 25-30 oranında artırır.
 Hemoglobini % 15 oranında artırır.
  Görme yetisini artırır.
 Cystin aminoasidi, saçın gelişmesine katkıda bulunur.
Prostat hastalığına faydası vardır.
 Güzellik kremi olarak da kullanılır.
 Zekâyı çalıştırır.
 Hemeroid rahatsızlığını giderir.
 Yüksek tansiyonu düzenler.
 Soğuk algınlığını giderir.
 Kalp kasının çalışmasını hızlandırır.
 Kanser tedavisinde destekleyici olarak görev yapar.
 Alerjilere karşı vücut direncini artırır.
 Atletler enerjilerini ve dirençlerini artırmak için kullanırlar.
Yüksek Performans getirir.
Anabolik etkileri (32 gr ve üstü tüketimlerde) yani kas-adale yapıcı ve güçlendirici özelliği vardır.
Büyüme çağındakilere ihtiyaç duydukları tüm esansiyelleri barındırır.
İçerdiği Flavonoidler en yakın takipçilerinden 200 kat fazla antioksidan özellik taşır.
Çok zengin bir aminoasit ve protein kaynağıdır.
Protein kalitesi yüksektir.
B Kompleks vitaminleri yönünden çok zengindir; bir çay kaşığı kadar polen organik ve doğal bir arı ürünü olarak metabolizmanın tüm B vitaminleri ihtiyacını karşılar.
Günde iki-üç tatlı kaşığı(10-15 gr.)tüketimde ise tüm vitaminlerden yeterli ve yararlı düzeylerde alınmış olur, ancak C vitamini yönünden zayıf içeriklidir.
Tam bir mineral deposudur. İnsana gerekli tüm minerallerden yoğun miktarlarda içerir.
Her gün düzenli 10-15 gr kullanımla bedenimize faydalı ve yeterli olacak, organik-doğal ve zengin bir vitamin ve mineral desteği sağlamış oluruz.
H vitamini sayesinde gelişmeyi kolaylaştırır ve hızlandırır, deri ve göz kapağı iltihaplarını önler.. 


DEVAM EDECEK  
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com
 NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ. 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi43
Bugün Toplam182
Toplam Ziyaret1209763
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com