• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.comAkıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

NESİLLERİN DIŞ DÜNYAYA DİK DURUŞLARI

              
                                

Çöldeki vaha ..susuz kalmak serap görmeye başlar .Aslını araman serabı yeşil vadiye dönüştürür. Neslin için oku.. Yanız kalmak dağlardaki yaşam yaşatmayı doğayı yaratılışını yaşamı görmek bakmak Kurannı okumak gibi dir..ölümü son mektubu hatırlatır .Bu insanca sevgiyle sarılıp hiç paylaştınız mı..Bir tebessümü... 

    
                                Selçuk uysal çoban saklı şifa  

               NESİLLERİN DIŞ DÜNYAYA DİK DURUŞLARI    

                                  ZAMAN VE VAKİT                  

                                       09,05 DİK DURUŞ                    

                                     SİZLER İÇİN TİK TAK    

                                      En iyi bilen RABBİM dır.

Hz Muhammed imam kapısı  Hz Ömer adalet kapısı H.z Ali (s.a.a) ilim kapısı…” İlim bir noktadır. Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allah’ın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan aciziyet için de olduğumuzu  anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaştı”… Şimdi Bunun adına  Big bang diyorlar..

                             Cahil yoktur sadece o kurnazdır..

                           Bir gün gerçekler ortaya konulacak   


Hz Ali (s.a.a) Buyurdu ki “Allah’a yemin olsun ,onların karşısına tek başına çıksam onlarda bütün yeryüzünü kaplamış olsalar yine korkmam .Rabbimle yakın ile birlikteyim Ben Allah’a  kavuşmayı özlüyorum .O’nun güzel karşılığını ümit ediyor bekliyorum  

                10-11-1956 Öncesi de var..  Vatan Bayrak Halkım için Dik duruş

Ne değerli Annemi kaybettiğin 10-11-1999.. Ayrı bir gün kendisinin ben bir gün gideceğim ama sen ve gelecek neslin yaşayacak sonsuza kadar beni benden sonra ,sen senden sonra ,neslin neslinden sonra ,nesillerin hep soyunu anacak ebedi dik duracak.  

Yıkılma sadece kimin önce gideceği belli değil şimdi senden önce gidiyorum, ölümü bildiğin halde boyun eğmek yakışmaz ATALARINA...Dik duruşunla ölüme gitsen de ,senin soyun dik duruşu düşmanların  korkulu rüyası olacak... 

                        "Tüm ölmüşlere şehitlere Fatiha"

                          Selçuk uysal çoban saklı şifa

  SADECE GERÇEKLERE

Sonsuzluğa dik duruş aynı saat 09 05 hiç değişmeyecek demiştir benim bedenim et kemik olacak ama gelecek nesil hepimiz olarak et kemik olacak..  

Evet bütün dünya anlamıştır ki gerçek evrensel ve demokrasi tüm insanlığı bütünleyen bir Atatürk’ü dünya anlamıştır ki bir türkün önünde bir önder önderin arkasında ataların getirmiş olduğu savaşçı ruhu var olduktan sonra bir Türk varsa orada Mustafa kemal Atatürkler var olduğunu anlamaları ve anlamış olmaları, olmayanlar ise her zaman aynaya bakmadan kanlı eller ve iki yüzler olsalar da önce yaratanın ilkeleriyle ve yaratanın inan gücüyle daha çok Atatürklerin geleceği ben Atatürk değil hepimiz bir Atatürk olduğunu anlayacaklar anlayacaklar ki geçmişten gelen atalarına saygıları Kaanların turan soyu savaşçı ruhu olduğunu bir ırk Türk ırkının Ata Türkiye’sini anlayacak..  

Şimdi iki kavran düşünmektesiniz sadece evrensel demokrasi ve bu gün için Atatürk arkasına saklanmış ama “bir avuç kadar kişi ve kişiler” Fitne fesatla yüzlerine maske takanlar hiç benim sememmiş bir ikili toplun yaratmaya çalışsanız da bilin eğitim görmemişler siniz sizler eğitim gördüm düşünceleriniz sadece benlik yoluyla çıkan sadece kurulan ülkeyi cumhuriyeti ve Türk toplumununum dışarı esir edecek bir ruh taşıyan bir avuç kişilersiniz bu da oluyor ki eğitim görmüş çağıl kurnaz siniz..  

1923 1938 yılına kadar % 20 dünyada büyüme hızı varken ve “atanın ölümü” sonrası hızla düşen zihniyet dışarı bağımlıkla bu hale sokmanız ve şimdiki tarihlerde maskeler düştükçe ve o kadar geçen zaman içinde hiç mi anlamayacak anlayacak anlatacak eğitimci çıkmadı çıksa da . 

Düşman sadece sarışın çakır gözlü adam ölüme gelmedikçe bu ülkeyi alamayız evet inatla hasta yatağından kalkan önder ölümüne kadar boy gösterdi ve 1938 ölüm geldi ama diş dünya bir kez daha gördü halkıyla yaşadığını gördü bir öldü 1000 Atatürk doğdu GÖRÜNCE .. 

Dış dünya bir avuçla gene kurnaz eğitimle kimlikler değişti saldırı devam etse de bırakılan felsefe hiç eskimedi daha çok yenilendi. 

Evet çıktı 2 ci dünya savaşından kaçan bu ülkeye sığınan zulümden kaçana kucak açan ileri yönde eğitimcileri fakülte öğrenim üyesi olarak barındıran ve daha sonra yaşayacakları ülkeye iki oyunlara sokan ve öncesi ve sonrası bizden çıkan eğitimcileri arka planda tutarak kimileri nefis kimileri benlik kimilerini ağzını bağlamak kimilerini sürgün kimilerini asmak ve bizden olmayan bu ülkeye kaçan sözde eğitimci dedikleriniz le bizden görünümlü nefis girmiş maskeli eğitimciler gelecekte yıkma planlarıyla ilk önce çıkar adalet kanunları eğitimciler değil miydi.. 

Eğitim beyin yıkama eğitimi değil sonradan tarihleri değiştiriyorsunuz zaman perdesinde sadece zamanınızı duymak tarihlerinize göre felsefe yapmaktasınız sadece ben olarak..

Bir önder ise geleceğe hiç değişmeyecek Türk Ata felsefeyle gelir gider ve asrınızın bir değişmeyen geleceğe dönük felsefeyle bir Atatürk gelir gider her asır gelecek felsefelerde devan eder bir geçmişi görerek gelecek dik duruş geleceklere felsefelerle Atatürkler gelir ve sancaklar açılır ata yurtlar gelir.. Bu türkün kanında vardır..  

Yok öyle masa başlarında çıkar eğitimi.. Şimdi sor sorgula kendini ben nerede yer almaktayım.. Ağaca çıkmış ağzında peynirli karga mı yoksa aşağıda bekleyen tilki mi. 

Eğitimden önce yalanı bırakıp ahlak gelmesi işte orada kışkırtmaktan önce gerçek ve gerçekler gerçekçi olma yatar.. 

Evet uyutulan dev artık uyandı.. 

saklı şifa sırlar kitabin dan nesiller  dik duruş .cumhuriyet bölümünden kısa alıntı . 

 

 

                                    selcuk uysal çoban saklı şifa.. 

 

                                               DİK DURUŞ    

                                                  Adı Türk                                                         

                                    1881 Cumhuriyet 1938  

Bil sen Turan, arkadaş ,yurttaş korkma Türk ebediyi sonsuzluktur..10 11 2018 bir dakikalık DİK DURUŞ dış dünyaya en büyük silahın Adı Türk 1881 Cumhuriyet 1938 ve Atalarınızın sonsuzluğuna . Ya küçük ülkede yaşaya can yada şimdiki ataların bıraktığı ülkede.Bil düşman tek derdi var yıkmak.. 

Cumhuriyet bir günde kutlama değil cumhuriyet ebediyete kadar kutlamak.. nesiller derinleri okudukça daha iyi anlayacaksınız 23 aralık 1876 kanun u Esasi kuruldu daha öncesi de 1796 dan başlar bir ön ayağı da var 1453-1457 İstanbul. ‘un fetih in den sonra iblislerin yenin etmiş Türk ırkını yok etmek Anadolu’yu almak "EVET" Mustafa kemal doğmamıştı... 

Kargaşa fermanlar sürerken 1881 ışık doğar ve hayatı boyunca Halkı için Vatan bayrak için çalışır ve tek Başına gider 1938 /11 /10...Ata saygısı alır halkından da Türk'ü ..Siz saygı duruyorsanız bilin atalarınıza saygı durmak tasınız.. “EVET” Mustafa kemal ölmüş tur .BU YURT Atatürk le doğmuştur... 

Her doğuş saygıyla dış dünyaya Dik duruştur...Bu da Türk halkının ölmediğini göstergesidir.. sizce hala okumadınız mı. .geçmiş tarihleri ve şu anki yaşantınızı.. Hala neredesiniz.. Nefis ve çıkar yolundasınız. Kendinize gelecek karanlık dünyaya bilgiyle ışık tutun....Şimdi Tunceli belediye desen anlatsan komünist dersiniz Halk ve ozan müziği dinledim diye ateist dersiniz. .Ben sadece ALLAH DER zikir ederim. 

Evet bu iblis her dinleri kullanır fitne fesatlar vererek ilk 1454 yılında ticari ateşe İtalya da açılır. İnsanlık nasibini almamış bir azınlık kaos fitnelerle bu güne şirketler kuruluşuyla gelir dinleri kullanarak insanlığın en hassas noktasına vurur kandırılır kanılır... Bazen olur ki çıkar için anıları kullanır bukalemun bazen de üç maymunu ..Şimdi sırayla bakalım eksikleri akıl düşüncenizle tamamlaya bilirsiniz. 

Şimdi tekrar başlara dönelim..

İlk Ateşe den sonra Fransa’yı örnek almak ve Anadolu tarihlerini bekleyen karanlık yılların başlaması..1454 İtalya daha sonraları 1796 Artık Osmanlı değişmekteydi...Acısını en son çeken sırtında yükü ve öz vatanı karanlık dünyaya karıştı son paşa... 

Dış dünyanın alamadığı bu topraklar Fatih sultan Mehmet bir cağ kapatıp bir çağ açması İstanbul fetihten sonra dış dünyanın ”biz bu şekilde alamayız” felsefeleri ı artık yüz yılların yemini edilerek İstanbul alınacak ve Anadolu alınacak Türkleri bir şekilde yok edilecek yeminler edilerek oyunlar yüz yılar sürecek oyunlar kaoslar başlamış yıllara girildi.. ve Fitne fesat münafıklar türedi türedikçe yükler başladı modernleşme yılları arkasında gelen karanlık dünya daha modernleş me derken daha Avrupa da tuvalet yoktu...  

“o yılların öncesi bir cami yapılır ustalar der mimarım nereden başlayalım ..önce senin ihtiyacından başla tuvalet abdest almak için şadırvan ve temizlenmek için banyolardan başlayın”

Evet VE son paşa Sonrası. .Sultan Vahdettin 16 Mayıs 1926 günü akşam geç saatte vefat etmişti. 65 senelik bir hayat ve Osmanlı Devleti'nin son padişah ve son halifesi artık veda etmişti. Padişahın na’şına otopsi sonrası bir tabuta konulmasının ardından acı dolu günler yaşanır. Alacaklılar cenazesinin haczettirirler... 

Şimdi çok öncelere tekrar dönelim..

Fırtınaların estiği geriye dönelim dış dünyanın...Kurdukları oyunlar sırayla gelir.. Daha Mustafa kemal doğmamıştır... Bir heyet toplandı ve 23 Aralık 1876 yılında Tersane Konferansı'ndan bir gün önce Kanun-i Esasi ilan edildi.  

19. Yüzyılın ortalarından itibaren çıkan Genç Osmanlılar hareketinde Fransız Devriminin etkileri görülür. Aydınlar arasında demokratik fikirlerin gelişmesi ve bazı dış etmenler sonucunda 1876 yılında ilk Osmanlı anayasası (Kanun-i Esasi) yapılarak meşruti monarşi rejimine geçilmiştir. Daha Mustafa kemal doğmamıştır.. 

Fransız İhtilaliyle millet anlayışı siyasi içerik kazanarak bir siyasi ideoloji haline geldi. Her milletin kendi bağımsız ulus devletine sahip olması fikri önce Avrupa’ya, sonra tüm dünyaya yayıldı. Milliyetçilik 19. yüzyılın en etkili siyasi ideolojisi oldu. 19. yüzyıla “Milletler Çağı” denilmiştir. Daha Mustafa kemal doğmamıştır.. 

1789 Fransız İhtilali’nden sonra Milliyetçilik akımları yayılmıştı. Milliyetçilik fikrinin yayılması en fazla Osmanlı Devleti gibi çok uluslu devletleri etkiledi. Ülke bünyesinde bulunan etnik gruplar arasında ayrılıkçı eğilimler arttı. Bu durum dağılmayı hızlandırdı. Milliyetçilik akımları önce Balkanlarda kendini gösterdi. Yunanistan 1832’de, Sırbistan ve Romanya ve Bulgaristan 1878’de Osmanlı Devletinden ayrıldı. Daha Mustafa kemal doğmamıştır.. 

(31 Ağustos 1876) tahta çıkmıştı. Ülke sorunlarla boğuşurken, Sadrazam Mehmed Rüştü Paşa istifa ettikten sonra yerine Abdülhamit Han, Mithad Paşayı bu göreve getirmişti. Mithad Paşa göreve getirildikten sonra Avrupa’nın eşitlikçi ve parlamenter sistemini ülkeye adapte etme çabasına girişti. Bütün bu çalışmaların ardından Fransız hukukundan adapte edilen ve 28 kişilik Cemiyet i Mahsusa’ nın düzenlediği Kanun u Esasi, 23 Aralık 1876 tarihinde O günkü yetki (Bakanlar Kurulu) onayı alındıktan sonra açıklanmıştı. 

Açıklanan anayasa metninin aslında padişah odaklı çıkartılması, eşitlikçi yapıya ve meclis dokunulmazlığına tersti. Çünkü bu metin her ne kadar anayasal bir düzeni destekler gibi görünse de Osmanlı saltanatının mutlak otoritesini de pekiştirmekten öteye gidememişti. Daha Mustafa kemal doğmamıştır..

Evet beklenen bu acı içinde geçen yıları gören yaratan anayolunun zikir eden insan geleceği gören yaratan bir daha iblislerin bu milletin sırtında olacağını gören Allah.. Zaman ve yılları ortaya koyar ve tarih insanlık için bir daha yazılır.. Düşmanı hala yok etmek için uğraşsa da. o andaki paşalar bu milleti ahını alacak bir ışık geleceği görürler.Düşman hep nefisle oynamış paşaları hep yanız bırakılmıştır... 

Yıllar sonra yanız kalanlar gelecek ve daha sonra gene yalnızlar gelecek, hep yalnızlar gelerek bu Anadolu insanını Türklüğü hiçbir zaman ilelebet yıkamayacaklar.. Bunu bilen bir ulus vardı ve içindeki kan asıl Türk kanıydı.. son kal sakta Türk gene doğacağını bilmekten gelen nesilleriz... 

(Şimdiki tarih bir bakalım...gene kışkırtma bazıları der ya sev ya terk et, bazıları da der tarih bizi çağıyor.. iblis çok iyi bilmekte insan da ki inat kim nefretti iyi okumaktalar ve kışkırtma hastalığına her zaman bir boşluk bulur ve yerinde hemen maddeleşir”). 

Şimdi o tarihlere geri dönüp bakalım.1881 Mustafa kemal doğar ve yıllar geçer.. Kısa yazıyorum doğduğundan beri ölümüne kadar bir bavuluyla geçtiği yıllar..Bir elinde bavulla cepheden cepheye koşarlar asıl komutanlarıyla paşalarıyla... 

Ama nafile .o yılar müttefik ordular oyunların içindelerdi.. Amaçları son kozlarını oynuyorlar sanki soykırım yapıyorlardı.. Kendilerini ateşe atmıyor dünya insanlarını savaşa sokuyorlardı. Vatanlarına çok uzak insanlar iblislerin oyununa gelmişlerdi...Yarım milyona yakın insan öldüler.. Sanki bir şey olmamış gibi 2 yıl sonra ellerini sallayarak İstanbul’a yerleştiler...Bir düşünün nereden nerelere... 

Ve İstanbul işgal edildi..16 mart 1920...nedenlerden bir tanesi. esir ve esaret içinde yaşatmak geçmişten gelen yeminlerini İstanbul’u işgalle Anadolu’yu almak ve parçalamak tüm dünyaya bölge, bölge dağıtmak.. 

(Şimdi siz bu zamanda olsanız ne yapardınız...Hatırlayın 15 07 2016 ben çok iyi hatırlıyor 4 gün geçe gündüz elimden ne gelirse yapacaktım ölmeyi bile göze aldım...siz ne yapardınız 1919 da gelen tehlikeyi görünce ne yapardınız ) 

Tekrar kaldığımız yere o tarihe dönelim..

İngilizler.. yaptıkları...Subayların otoritesini kırmak bilhassa Mustafa kemal.. Milli mücadeleyi Türk halkının kötü göstermek.. Kandırılmak.. Bir yanda da ileri gelenleri uzaklaştırmak gizli suikastlar yapmak. .Bazı mebuslar tutuklandı bazıları Anadolu ya kaçtı İstanbul’u işgalden İstanbul’u Anadolu’ya göçe zorlandı Anadolu işgal devletleri birleşerek İstanbul’da Türklerin elinden alınacaktı...  

VE Yemin etmiş İngiliz Kraliyet ve harçlı ordusu savaş yerine İngiliz yeni savaş strateji teknikleri oyun kaos la Avrupa da ki tüm krallık ve imparatorlukları yıkmaktı istedikleri oldu son Osmanlıyı yıkmaktı zaman ve asırlar boyu kaos fitneyle içten içe dıştan desteklerle her oyunu oynayarak güçlü orduyu parçalayarak yıkmaktı ve yıktılar.. Kendilerini Dünyanın en güçlü su gibi kendini gösterdi.. Ama Korktukları BİR TÜRK VARDI Mustafa kemal. .Zamanlar içinde yenilmez Türk'ten O zaman ve şimdiki zamanlarda hep İngiliz oyunlarıyla kurmak isteseler de "yaratan mazlumları gören göz" kısa yıllar içinde başına bir başka ulusu musallat eder 1939 başlayıp 1945 yılların da sonra zenginliğini ve liderliğini sömürgecilik ve zulüm eden Amerika'ya kaptırır..

Vatanın işgaline dönelim  

(evet şimdiki tarih.. siz olsanız o tarihte ne yapardınız ve şimdi bu zaman olsa ne yapardınız.. Teslim mi yoksa ölümüne mi vatan...Tarihçiler ya siz topluma anlatamıyor yada toplunda hiç Türk kalmadı mı.. Bunu anlayamayacak kadar kafalar kuma sokulmuşsa o tarihte vatanı kurtarıcılar subay ve komutanlara dil uzatılıyorsa kusura bakmayın işgal edildiğinde İngilizlere yardım eden içteki hainlerden farkını olmaz..) 

İstanbul’un 16 Mart 1920 günü İtilâf Devletleri tarafından işgali, Millî Mücadele’nin bir dönüm noktasını teşkil ettiği kadar, hem Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’dan bu tarihe kadar olan kurtuluş faaliyetlerinin işgalci devletler üzerindeki etkisini göstermesi ve hem de, işgalci devletler arasındaki, rekabet ve menfaat mücadelelerini ortaya koyması bakımından, Millî Mücadele’nin önemli bir olayını teşkil etmektedir.

Bilindiği gibi, Yunanistan’ın 15 Mayıs 1919’da İzmir’i işgali, hem Atatürk’ ü harekete geçirmiş ve hem de Millî Mücadele’nin en önemli itici gücünü teşkil etmiştir. 

Artık sessiz gemi yola çıkmış ve samsun limanında Türk gençliğine bayrağı yemin etmiş sancak alınarak ilk yapılacak işlemler ve toplanacak ordu.. Bu toplantı olsa da olmasa da bu vatan milliyetçiliği ve işgal güçleri bertaraf gene edilecekti.. Bir komutan gerekliydi evet Mustafa kemal doğumundan ölümüne kadar cepheden cepheye bir savaş bir ışık komutandı evet Türk toplumuna gönderilen bir hediye idi...Şimdi yaşam o zamanın Türk halkıyla mücadele eden atalarınız sizi bu zamana getirdi.. 

21 22 Haziran 1919 Amasya Tamimi, 23 Temmuz 7 Ağustos 1919 Erzurum Kongresi, 4 11 Eylül 1919 Sivas Kongresi, bu itici güçten hız alan üç büyük millî hamle olmuştur. 

Geçmişte milliyetçi akımı Avrupa’da bağımsızlık ilan edilen devlet gibi...Bunlar dış dünyanın oyunları bozulmaya başladı ..Tekrar toplumu toplamak çok zordu içten ve dıştan bilhassa Fransızların çetelere bu gün dersim bölgesinde ve ermeni çetelere silah iç isyan temellerini gören Mustafa kemal bu kurtuluş savaşı şart oluşumuydu ya öleceğiz ya öleceğiz Anadolu halkını ve neslimiz Türklüğü ayakta tutacağız.. Bu gün bende olsam bu sözü söylerdim..
İşgalciler işgal eden devletler Artık her kez korkmuştur...Herkes geldikleri gibi gidecektir...Ama geldikleri gibi değil çok acı içinde gittiler ders alarak... 

Artık son karar Mustafa kemal bir savaş komutanıydı tecrübesi çok olan bir komutan sırlarla dolu savaş teknikleriyle gizli yaprak dökümü misali savaş oyunları tüm dünyanın sonradan değer verecek bir komutanıydı.. Neyin nerden gelecek tehlikeyi bilen içten ve dıştan savaşmayıp kaçıp uzaklaşan kurtuluş savaşı içinde bulunmak istemeyenler hainlerle bir cehennem edecekti içten fitne fesat kışkırtıcı insanlarla dolu bir cephe idi. Çok gizli savaş sırları içinde bir ağ kurarak güvenilir komutanlarıyla savaş planını hazırlamış bir günde her şeyi halledecek durumdayken tek bir şey beklemekteydi.....Evet Bir Baş komutanlık...Evet anayolunun dört tarafına dağılmış bir isim baş komutan Mustafa kemal idi... 

Vatan için duyan bir böcek bile haberdarı olan vatanı kurtarmak için koşan bu millet sizlerin atalarınız.. Daha düne kadar 15 07 2016 Hatırlayın...Evet geçit vermeyen dağlar Maraş yiğit kadınlar ve efeler ,Toroslar çubuk Muğla aydın bekçileri efeler ağalar Fransız İtalya yanları, durduracak cesaret bulamayan düşman müttefikler yunan destek yollarını kesen Yörükler bilhassa İtalyanlar çok iyi bilir dağları geçmeye çalışanlar ceza olarak kulakları kesildi. karınları doyurup geldikleri ülkelerine gönderildi...vatan için üç cepheyi kesecek hilal ay... 

Kahraman telgrafçılar muhabereyi iyi kullanan üst subaylar savaş meydanına ve düşmanlara gelecek tüm destek yerler yerle bir edilerek fazla asker kullanmadan savaş in er meydanına toplamaktı...Çok askerle yakın döğüşüsün az askerle iyi hazırlanmış planla çok askeri yok edersin ..Akşehir Polatlı Şuhut Dumlupınar kaçış yolunda tutulamayan düşman sadece gözlerini İzmir de aştı.. 

İzmir işgal edilirken düşmana ilk silah sıkan kahraman ,menemen bunları bu kısa yazıda anlatmak üzün olabilir ama benim için kahramandırlar onlar merminin barutu idi atalarınız mermilerin çekirdeği oldular.. siz o tarihleri bir daha okuyun sizler bu zamana kolay gelmediniz... 

Şimdi ise ver yansın konuşmalara basit yönden bakmaktasınız gözleriniz kapalı kulaklarınız duymazdan gelmekte nefsiniz ve çıkarınız içinde konuşamıyorsunuz... 

Bilin başka vatanınız yok...Evet daha bitmedi.. İsviçre ,Almanya ve İngiliz bilgi kütüphane Osmanlı arşivlerine daha da en üstün savaşı gören komutanların yazdıklarını okuyun görün ve kulaktan dolma sözlere bakmayın bilin çölde su aramaktasınız bulsanız da serap olduğunu görmektesiniz az bir erdemlik ve nesliniz için çölde bilgiyle yeşil vadiyi bulursunuz... 

Değerli komutanlar ve atalarınız bu mücadeleyi yapmamış olsaydı şimdi siz Türk olur muydunuz.. Bir kendinizi sorgulayın. Nerelerde ne olurdunuz.. Hangi zamanda nerelerde olurdunuz.. Hatta siz olur muydunuz... 

O gün kurtuluşa karşı çıkanlar bu gün içinizde o zamana dil uzatanlarla aynı saftalar oluşu hala tehlikenin geçmiş olmadığı anlamını taşır.. Evet geçmemiştir.. Tehlike aynen yolunda gitmekte oyun içinde oyunlarla Türklüğü yok etmek hala parçalamak isteyenlerle dolu bir dünyası içindeyiz... 

Tekrar 1936 dönelim.

Savaş bitmiş cumhuriyet kurulmuş gene Fransız 1936 iç Anadolu   Dersim bölgesin de silah yardımı yaparak gene ayaklanma yaptırma planı  yaparken hasta yatağından kalkan Mustafa kemal vatanı için gene yollardaydı.. Fransız şunu söyler yeşil gözlü komutan ölmedikten sonra bu vatanı alamayız... 

Mustafa kemal Allah rahmetine kavuşur iyisiyle kötüsüyle ölür. Bu vatan arkasından ağlamaktadır...Dış Dünya vatan arkasından ağlıyorsa hiç bu şekilde hiç alamayız.. VE seneler geçer içeriye a b c her türlü alfabe planları koyarlar ajan bile yetiştirirler bu millet ataları atalarına gelenler atalarına saygı duruşu bulunurlar ve şimdiki nesille gelir gene hiç mi hiç alamayız der dururlar... 

Bu seferde içten içi kışkırtmalar başlar...o seni bu senin ..Evet yarın 09 05 senin dış dünyaya en büyük bir dakika silahın.. Sadece kurulan kurtarılan ata ataların anısıdır. Bil ki seni her türlü aldatırlar.. 

Bil bu kaos kargaşa yeminleri şimdilik bitmeyecek... sen DİK DURDUKÇA ebediyete kadar ve yaratan rabim ise sonsuza kadar koruyacak.. “sen Allah de zikret Allah de”. saklı şifa sonsuz sırlar kitabi internet yayınlanmamış stratejik savaş bölümünde çok ayrıntılı yazıların bir kısım alıntıları ...  

                         selçuk uysal çoban saklı şifa..      

                              Çöldeki vaha. Ve Gölge

Nesil geçmişleri geri getirerek saygı durmak senin hareketlerine bakar. "Allah yaratan Tanrı "ise sadece kim olduğuna bakar ve neslinin ne olacağına.. Tevekkülün le KORUR...Sonsuza kadar... 

Gölge sanat ve sanatçının baktığı gibi bakma o sadece işini sergiler .Sen yaratılanın sanatına bak "Allah de zikir et "Allah de".. Bunun içinde tek bir anlam sadece vatan bayrak halk şehitler ve daha sonradan gelecek vatan komutanları var olduğunu var olacağını gösteriyor. Bak bastığın topraklara bir gölge düşüyorsa korkma "Allah de zikir et " Allah de "o Atalarının senin gölgen...

Her asırda gelecek gölgelerden çekinme o sana huzur barış özgürlük verecek.. Bil ki Tarih yeni sayfalarla açılacak geçmişi okudukça seni ve neslini gölgeler yaşatacak.. "Allah de zikir et" Allah de"

Devamı 10 kasım dik duruş bölümünde okuyacaksınız internet saklı şifa sırlar kitabin da sonsuza kadar okunacak ve saklanacak bir hazine gibi kim bilir bir gün birileri tablet buldum der...Sen "Allah de zikret Allah de”  

Susuz kalmak serap görmeye başlar .Aslını araman serabı yeşil vadiye dönüştürür. Neslin için oku.. “Allah de zikret Allah de “ Yanız kalmak dağlardaki yaşam yaşatmayı doğayı yaratılışını yaşamı görmek bakmak Kuran’ı okumak gibi dir..ölümü son mektubu hatırlatır .Bu insanca sevgiyle sarılıp hiç paylaştınız mı.. Bir tebessümü...”Allah de zikret Allah de”

                           Selçuk uysal çoban saklı şifa         

                                                  DİK DURUŞ

                                           Adı Türk         

                                  1881 Cumhuriyet 1938    

Cumhuriyet bir günde kutlama değil cumhuriyet ebediyete kadar kutlamak.. nesiller derinleri okudukça daha iyi anlayacaksınız 23 aralık 1876 kanun u Esasi kuruldu daha öncesi de 1796 dan başlar bir ön ayağı da var 1453-1457 İstanbul.'un fetih in den sonra iblislerin yenin etmiş Türk ırkını yok etmek Anadoluyu almak "EVET" Mustafa kemal doğmamıştı...

Kargaşa fermanlar sürerken 1881 ışık doğar ve hayatı boyunca Halkı için Vatan bayrak için çalışır ve tek Başına gider 1938 /11 /10...Ata saygısı alır halkından da Türk'ü ..Siz saygı duruyorsanız bilin atalarınıza saygı durmak tasınız.. “EVET” Mustafa kemal ölmüş tur .BU YURT Atatürk le doğmuştur...

Her doğuş saygıyla dış dünyaya Dik duruştur...Bu da Türk halkının ölmediğini göstergesidir.. sizce hala okumadınız mı. .geçmiş tarihleri ve şu anki yaşantınızı.. Hala neredesiniz.. Nefis ve çıkar yolundasınız. Kendinize gelecek karanlık dünyaya bilgiyle ışık tutun....Şimdi Tunceli belediye desen anlatsan komünist dersiniz Halk ve ozan müziği dinledim diye ateist dersiniz. .Ben sadece ALLAH DER zikir ederim. 

Evet bu
 ( iblis) dünyadaki güzel insanları ve her dinleri kullanır fitne fesatlar vererek ilk 1454 - 57 yılında ticari ateşe İtalya da açılır. İnsanlık nasibini almamış bir azınlık kaos fitnelerle bu güne şirketler kuruluşuyla gelir dinleri kullanarak insanlığın en hassas nefis noktasına vurur kandırılır kanılır... Bazen olurki çıkar için anıları kullanılır bazen  bukalemun  bazende üç maymunu ...Devamını 10 kasım dik duruşta okuyacaksınız.    

                             selçuk uysal çoban saklı şifa..  

                                     Bir ayettir oğul yeri var dır.

       İnsanlıktan nasibini almamışlardan seni kurtaracak

                            “sen Allah de zikret Allah de”

                           DÜNYA İÇİN SÖYLENEN SÖZ

"Bir toplum Allah ın emrini emrettiklerini yerine getirmezse Allah o insanoğlu toplumun için den en kötüleri o toplumun başına musallat eder."
Her bir toplum zalimlik yaparsa bilsin ki onun için uzun. Zalimlik görenler için bir perde bir anlık dir. “Allah de zikret Allah de”           

(Sabır taşıdır)
"Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. " 
"Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."
"Hiçbir silah insan ırkı kadar küvetli olamaz .Silahı yapanda insan ırkıdır. Ama unutulan güç en büyük silah doğadır. ”Kimse karşı koyamaz".!!!! Bir anınız Zaman vakitti varken...Bazı insanlar bize armağandır, bazıları ise ders... Sen ben değil bayrak vatan millet için birlik için “Allah de zikret Allah de.”

Bir Türk ÖZGÜRLÜK HAYKIRIŞI 7 ÇİHANI TİTRETİR.. 
"Bir mıh nalı kurtarır ,bir nal bir atı ,bir at komutanı ,bir komutan bir orduyu ,bir ordu bir ülkeyi kurtarır"….Unutulmayan bir söz… Şu an aynısı yaşanmış HALK tarafından yaşatılmıştır daha bilmediğiniz göremediğiniz, kalp biniz de yaşayan huzur barış kısa zamanlıkta olsa gelecek yeni nesillerde huzuru barışı daha çok yaşayacaklar.. Zaman vakitle her şey daha çok anlaşılacak...Allah de zikret Allah de”

10 Kasın Ataya saygı duyduğunuz dik duruşumuz Atalarınıza saygı duruşunuz gibi, hep dış dünya içten dıştaki hainler karşısında dik duracağımız , nesillerde vatan ,bayrak ,halkı, insanlık için gelecek nesillerinizde Ataya saygı duruşu gibi ,Düşman karşısında dik duruşumuz gelecek nesillerde, dik duracağı gelecek 10 kasında düşmanların göreceği dik duruşumuz kanıtı olacaktır....sen tevekkül et .Allah de zikret Allah de”

Her bir asır yanız basiret kalp nuru insanları getirir ,hep örnek alınarak dik duruş sergilenir. .Atalarımızın soy kütüğü gibi. ..Atalarımızın soy kütüğüne yolculuk yapsak şimdiki şeytanlaşmış insan soyları göremezdik...Yoktu... Ham sam yafes, soyundan gelen Türk vardı..

Soyunu neslini bilmeyen gelecek soyundan nesillerin başlarına gelecekleri şimdiden bilsin yok.....

Dünyada tek kalsan da bil ki ilelebet bu nesil devam edecek Düşman bu Türkün son kanı dese de bil dünya için ilk kurtuluş kanı olacak ve dünyanın son kanı olacak.. “Allah de zikret Allah de”

Bazı Ülkeler...Hz..Lut as...peygamberin mazlumları masumların haklarını korumak için, ihtişamlı yaşantılar içinde olan doyumsuz dünya malından kopamayan insan oğlunun içine giren nefisleriyle şeytanı ruhlar aşılayan iblisler.

Hz Lut as..."Beddua". Dönemine girdiklerinden ülkeleri yok olacaktır. .Şaşırmış bir millet olarak yok olup gideceklerdir....Bu işe alet olan devletler ülkeler, kendi içlerinde şeytanı ruh taşıyarak kendi ülkelerinde telef helak olacaklar...

Tek kurtuluş eman dileyerek Tevekkülle Kutsal Emanetleri korumak Türk ırkına düşer.. KORKMA Bil ki Tevekkülle imanlı adım tüm yollar düz olacak. .Koruyan ve koruyanın gücü var...Sadece git al ve koru hepsi helak olacaklar.. Seni koruyacak ”Allah de zikret Allah de”. seni ebediyete kadar koruyacak.. Doyumsuzluk şan ihtişam yükleyen iblisler ,Tevekkülle "Allah'a Tanrıya" inananları, Bir birine kaoslarla birbirine düşüren, iblisler dünyaya çok öncelerden insan nefsine girdiğini göremeyen insanoğlu...Son asra geldiği bir işaretini göremeyecek kadar kör oluşu... Kendi elleriyle yok oluşun kanıtı....

Ufak ve Büyük hatalar olur onlar kendi benlikte çıkamayan, bir tür asalaktır ,onlar bir safra dır ,geçmişten gelen haram zehirli lokma düşmanlar tarafından yedirilmiş vatan ve ülke hainlerin sonları bilin an ve andan yakındır.. Korunman için zikret Allah de zikret. Allah de”

Çünkü geleceği için " Yaratan Rabbim " Eman dileyin buyurmuştur...Hala şan ve ihtişamla doyumsuz insanoğluna ne Doktor nede, Çobanlar hiç ümit vermemiştir....Devamı ve Devamları 10 kasın dık duruşta saklı şifa internet sonsuz sırlar kitabin da.

 

                              Selcuk uysal Çoban sakli şifa           

                   Tam yaşam hayatımda Hep aynı saat 09.05 Tik Tak  

                                           10-11-1938   

                               10-11-1956 Öncesi de var..  

Ne değerli Annemi kaybettiğin 10-11-1999.. Ayrı bir gün kendisinin ben bir gün gideceğim ama sen ve gelecek neslin yaşayacak sonsuza kadar beni benden sonra ,sen senden sonra ,neslin neslinden sonra ,nesillerin hep soyunu anacak ebedi dik duracak.  

Yıkılma sadece kimin önce gideceği belli değil şimdi senden önce gidiyorum, ölümü bildiğin halde boyun eğmek yakışmaz ATALARINA...Dik duruşunla ölüme gitsen de ,senin soyun dik duruşu düşmanların  korkulu rüyası olacak... 

                        "Tüm ölmüşlere şehitlere Fatiha"

10-11-2013     

Sakin bir yerde otelin penceresinden dışarı baktım saat 9:05 9:06 kadar saygı duranlara kalbimde ki ümitsizlik sevince bıraktı  hala tek millet tek bayrak tek vatan tek yumrukla birleştirmek hala güzel günlerin var olduğunu bana gösterdi .Ne mutlu Türk’üm TÜRKİYEME  

Var olan millet , gününü yaşatan yurttaşlara saygılarım ve sevgilerimle 

   10-11-2014  

 Gene aynı yer...    

Sakin bir yerde otelin penceresinden dışarı baktım saat 9:05 9:06 kadar saygı duranlara kalbimde ki ümitsizlik sevince bıraktı  hala tek millet tek bayrak tek vatan tek yumrukla birleştirmek hala güzel günlerin var olduğunu bana gösterdi .Ne mutlu Türk’üm TÜRKİYEME…  

 Var olan millet , gününü yaşatan yurttaşlara saygılarım ve sevgilerimle.   

10-11-2015

Gene inatla aynı yer..   

Sakin bir yerde otelin penceresinden dışarı baktım saat 9:05 9:06 kadar saygı duranlara kalbimde ki ümitsizlik sevince bıraktı  hala tek millet tek bayrak tek vatan tek yumrukla birleştirmek hala güzel günlerin var olduğunu bana gösterdi .Ne mutlu Türk’üm TÜRKİYEME… 

 Var olan millet , gününü yaşatan yurttaşlara saygılarım ve sevgilerimle  

10-11-2016   

Alışkanlık oldu gene aynı yer   

Sakin bir yerde otelin penceresinden dışarı baktım saat 9:05 9:06 kadar saygı duranlara kalbimde ki ümitsizlik sevince bıraktı  hala tek millet tek bayrak tek vatan tek yumrukla birleştirmek hala güzel günlerin var olduğunu bana gösterdi .Ne mutlu Türk’üm TÜRKİYEME… 

Var olan millet , gününü yaşatan yurttaşlara saygılarım ve sevgilerimle.    

10-11-2017  

Sizin kafalarınızda kurduğunuz korku güçler bir illüzyondur yada onlar için çalışan ofis boylardır, halktan görünüp halktan olmayanlar ,halkın mal etmiş kalkındırmış, bazı görseller bilin ilk sizleri piyon olarak kullanır..

Sancaklar oralara dikilecekse git dik, ve gidip alalım, bu günleri yarına bırakırsak düşman her zaman güçlenir gözükse de ,korku salmaya başlıyorsa bil ki hiçbir Türk’e cesaretleri olmadığı günleridir.

Sadece  kaos kargaşa çıkarır göz banttı içeri hamle sokmaya başlar sahada serbest hareket sağlamaya çalışır oda sana tedirginleştirir korkarsan bil ki kokmuşundur ,sana halkın bir şey derler diye korkmak yakışmaz..

Eğer senin ve halkın için neyin değerli olduğunu biliyorsan bil ki halkında biliyordur git ve onu al Konuştuklarını anlatamıyorsan, gördüklerini söyleyemiyorsan, o zaman otur yaz...Ta ki anlaşılasıya kadar...

Şayet tarihleri hatırlamıyorsalar, anlamıyorsa, akılları ermiyorsa edemiyorsa tarih yeniden yazalım, yazdıralım tarih yazıldığında onlar dünyaya düşmemişlerdi...Türkkün ne olduğunu ne yapaçagını  kıza bir özet geçelim... .. 

Bu işlerde Türkün var olduğunu hatırlatalım. Maşa uçundakileri değil ,Maşaları tutan elleri yok edelim.. Sen onların gücünü söyle sende nasıl güç olduğunu söyleyeyim, onların gücü sadece kendi halklarını ,halkını düşünmeden yaptığı işlerdir. Çuvaldız battı mı o güç sadece püfff...Anlamak zorda olsa yakındır anlamaları...Doğanın kazılan çukuru çok derin... 

Yarını olmayan dünyada verilen bir nefes var ise.... 

Vazgeçilmez gene aynı yer olacak...   

Var olan millet , gününü yaşatan yaşatacak yurttaşlara saygılarım ve sevgilerimle.   

Aynı saat aynı dakika.09.05... 09 . zaman vakit ..sonsuza denk.. Hep ordaydık hepimiz orada olacağız... Bu gün buralardaysak gelecek günler ve asırlar orada olacağız...Çünkü Türkküz..... 

Bir kere dış dünyaya dik duruş tek yumruk ,şimdi hepsi gelsin ,hiç ayrım yok ufak tefek hainde olsa, sadece gözleri dünya malında, çünkü şeytanın istemiş olduğu dünyadalar, bunların amaçları, cumhuriyet, faşist, komünistlik, değil, aç kalmış, açık kalmış, umrun da değiller yaratanın gönderdiği kitaplarla hiç ilgileri yok, sadece şan şöhret peşinde dünyayı ele geçirip ,Güçlüler, güçsüzler ayrımı ,iyiler kötüler anlayışı olan bir zihniyet kargaşa kaos çıkaran ,tüm insanlığı köle etmek isteyen bir avuç zebaniler...

İnsanların içine girip kaos planlarıyla, zebanilerin son asır zamanlarına girdiklerini, insanoğlu her gün  ve her geçen yıl ,ay, İnsanoğlu görmekte ve anlamakta , ne kadar insanoğluna kötülük yapsalar da, bir kere daha anlamaların için dış dünya son asrın   "atanın" ruhundan koruttukları gibi içinde bulunan asır içinde "uzun adamın" gölgesinden ,ve gelecek asırlarda “gelecekler önderler” var oldukça Dünyaya Türkün dik duracağı günler olacaktır..

Bu iş saygı, kurtuluş cumhuriyet hep dış dünya hep dik duruşu görecekler, tüm zebaniler hepsi gelse de ,biz hepimiz hep sonsuza kadar Türk olarak ve Türk toplumu insanlık olarak ,dik olarak ayakta olacağız ...Bu bir dakika değil, dünyanın dik duracağı zaman vaktine girdik, son olarak hatırlatır. .Her hasırda gelen atalarımız bir sonrasına öndere dik duruş sancağı bırakır gelecek önderler sancakları diker, son asırlara kadar...

Her verilen hediye nefes bir sonrakine devreder.. Sonsuza dek.. ”Allah yaratan”  yolunda tevekkülle Aydınlığa dik duruşuyla bir sonrasına gençliğe, gençlere aydınlık yolu bırakır.. Bu sancak sonsuza kadar gençlerin elinde olacak...Ne mutlu Türküm diyene..    

                                     Çoban saklı şifa   

                                             GÖLGE

Sanat sanatçının sanatına baktığın gibi bak...Bunun içinde tek bir anlam sadece Vatan Bayrak ve Halk şehitler ve daha sonradan gelecek vatan komutanları var olduğunu var olacağını gösteriyor....Bak bastığın topraklara bir gölge düşüyorsa korkma o senin gölgen..Her asırda gelecek gölgelerden çekinme o sana huzur barış özgürlük verecek...

Her asırda kahraman atalarımız vardır yaşarken heykelini istemez,onların yurttaşları düşmana karşı bu toprağı savunan kanlarıyla toprağı hamur etmiş atalarının heykellerini diker..

Dikilen heykeli din olarak,kendi şahsı görüş olarak görüyorsanız yanılmaktasınız,düşman ise her zaman hala bu heykel ayakta duruyorsa hala Türkün uyutamadık savaş korkusu olacaktır....

(Sadece tarihlere ve yaşlılar yaşıyorsa çok iyi bilir unutulmaz unutturulmaz.)."
Hep bu gelir aklıma 1936, 37,38 son aylar Fransız ajanlar Anadolu hala kopartılamamış , yok edilememiş çetelere silah vermekle bu hamlelerle almak isteseler de...
Hasta olarak Bir hamleyle ayağa kalkar ve emreder."Kartallar şahinler dağlarına Bu gün emir verilenler gibi "

"Fransız şöyle haykırır,daha sarışın mavi gözlü ölmedikten sonra bu toprakları alamayız"der..

Dursalar da her seferinde,Avrupalı Dış dünya iblisleri ,kaoslar kargaşa çıkartmak isterler eski tarihler gibi,şaha kalmış atlara toslarlar,çeliği,barutu,öğlen yemeği gibi gören bu Türk insanlarına baktıkça kendilerine gölge düşen Uzun adam görürler toslarlar...

Her asırda bir Türk geleceği hiç akıllarına gelmez,bu seferde bayramlarda bayram yerlerinde (tilt makinelerin) içinde bulurlar..Bazıları da masalara saklanmış (üç maymunu) oynasalar da masa başında bekleyen eli sopalı ninelere düşerler..

Daha siz ayakta mısınız deseler de kendi aralarında asırlarda geçse bir nane yiyemeyiz nine hatunlar hala ayaktalar...Biz bir yol bulalım sıvışalım başka yollardan gelirizhayalleriyle,nineler görmezden gelir salı verir, belki iblislerden kurtulmuşlar diye..Ama nafile....Yenilen pehlivan er meydanında yenildikçe bir gölgenin ayak ucuna düşer.... 

                                ÇOBAN SAKLI ŞİFA  


 Devam edecek

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret1090397
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.04276.0670
Euro6.55046.5767
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com