• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BİTKİSEL ÇAYLAR NASIL DEMLENİR

                                BİTKİSEL ÇAYLAR NASIL DEMLENİR

 

ÇAYLAR :

 Bitki çaylarının önemi ve şifalı gücü her geçen gün daha çok anlaşılmakta­dır. Geleneksel içecek kültürümüzün baş tacı olan ıhlamur, nane, limon, adaça­yı, kuşburnu gibi içecekler kafe ve kahvehanelerde, evlerde doğal beslenmenin geçerli olduğu günlerdeki gibi keyifle içilmektedir. Bitki çaylarının soğuk algın­lığından ciltteki tahrişe karşı önleyici ve hatta iyileştirici özellikleri vardır. Bitki çaylarının şifalarından yeteri kadar faydalanabilmemiz için satın alırken, saklar­ken, demlerken hatta  içerken bazı şeylere dikkat etmeliyiz 


Bitki çayı alırken mümkün olduğu kadar tazesini almaya dikkat edin. Bitki 
çaylarının son kullanma tarihlerine bakmadan kesinlikle almayın. Bitki çayları eğer nemden uzak ve kapalı bir kapta muhafaza edilmişse en fazla 18 aylık bir raf ömrü vardır. En iyisi çayınızı güvendiğimiz bir aktardan almaktır.

Bitki çayları, sağlığımızı tehdit eden kimayasallar içeren, şekerli, asitli pek çok içeceğe karşı doğal şifalı içeceklerdir.

Bitki çayları sadece sıcak olarak değil soğuk olarak da içilebilir

Her bitkinin kendine has, özel toplama zamanı vardır. Bitkiler bu özel top­lama zamanlarında toplanmalı ve kurutma aşamasında dikkatli olmak gere­kir. Eğer kullanılacak kısım bitkinin köküyse güneşte, çiçekleriyse gölgede ve rüzgârda kurutmak gerekir.

Bitkilerin satılmasına kadar geçen hazırlama süresi, sahip olduğu değerleri­ni kaybetmemesi adına çok ama çok önemlidir.

Mesela sorununuz vücudun ödem toplaması oluşan şişliklerse idrar sökü­cü çaylar içmeniz bu ödemlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda maydanoz yaprağının sapı da etkilidir.

Eğer sorununuz kabızlıktan ileri geliyorsa size bağırsak yumuşatıcı çayları tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bu çaylar kabuzılık sorununuzdan kurtulmanı­zada çok etkin olarak işe yarayacaktır.

Yazın sıcak günlerinde içine az limon rendeleyip nane yaprağı ve br kaşık bal katarak hazırlayacağınız taze demlenmiş ferahlatıcı, serinletici buzlu bir ye­şil çaya ne dersiniz?

               BİTKİ ÇAYLARI NASIL DEMLENİR          

  Bitki çaylarının hepsinin aynı şekil­de demlenmesi doğru değildir. Zira bazı bit­kilerin demlenmesi i­çin normal çay demle­me yöntemi, bazıların­da ise haşlama-kaynat­ma yöntemi gerekebi­lir. Bunları ise yaprak ve kök bitki çayı dem­lemesi olarak ayırmak çok daha doğru olacaktır.

   Yaprak Bitki Çayı Demleme: Ihlamur, adaçayı, yeşil çay, ekinezya, anason, biberiye, gül, papatya, melisa, sinameki, hatmi çiçeği, kuşburnu, hibisküs gi­bi şifalı bitkilerden kimisinin çiçeğinden, meyvesinden; kimisinin ise yaprağın­dan çay elde edilse de benzer demlenme şekilleri nedediyle bu sınıfta incelenir.

   Önce sertlik derecesi dengeli, klor oranı düşük iyi kalite içme suyu kaynatı­lır. Ardından çayı yapılacak bitkinin yaprakları kaynamış ve en az 1 dakika din­lenmiş olan suya eklenir. Genellikle 1 tatlı kaşığı kuru veya bir avuç taze ot i­çin dörtte bir litre su kullanmak gerekir. Son olarak çayın demlenmesi için 5 i­la 10 dakika bekletilir. (Bu bekleme süresi bitkiden bitkiye değişiklik gösterir.)

 Kök Bitki Çayı Demleme: Havlıcan, zencefil, kabuk tarçın gibi sert ve kök bitkilerden kaynatma yoluyla çay yapılır. Bunun için aynı miktarda su ve bitki­yi birlikte cezveye/tencereye koyup cezvenin/tencerenin kapağı kapatıldıktan sonra düşük ateşte 15-20 dakika haşlamaya bırakılır. Daha sonra ise bir süzgeç yardımıyla kök bitkinin açığa çıkardığı su (çay) süzülerek servis edilecek kaba alınır. Kök bitki çayı içime hazırdır. Bu çayların tatlandırılmasında daha çok li­mon ve bal kullanılır.

                                      EKİNAZYA ÇAYI:

 Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı direnci arttırır. Antibakteriyel bir etkisi vardır. Vücudun savunma meka­nizmasını güçlendirir. Bu bitki özellikle soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır. Özellikle solunum yolları hastalıklarında koruyucu ola­rak çok etkilidir. Grip sırasındaki baş ağrılarını da azaltır. Sedef ve sivilce gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. İdrar yolları enfeksiyonlarında da faydalıdır.

Ekinezya çayının 15 günden fazla kullanılması tavsiye edilmez. Hamilelerin kullanması tavsiye edilmez.

 Ekinezya Çayı Nasıl Demlenir? Bu çayı normal çayı demlediğimiz gibi dem­lememeliyiz. 1 litre suyun içerisine 3,5-4 tatlı kaşığı kuru ekinezya bitkisini ek­leyip 2-5 dakika bekleyin. Veya taze ekinezya bitkisinde 1 avuç demliğe koyup üzerine 1/4 litre kadar (yaklaşık 1,5 su bardağı) sıcak su ekleyip yine 2-5 daki­ka demini salana kadar bekleyin. 15 gün tükettikten sonra mutlaka 1 ay ara ve­rin. Günde en fazla 3 fincan için.

                                   MELİSA ÇAYI:
       

Melisa bitkisi yalnızca yaprak­ları kullanılan bir bitkidir. Kro­nik idrar yolları enfeksiyonu olan kadın ve erkekler için melisa çayı çok faydalıdır.

Melisa kürü bir ay boyun­ca günde üç defa uygulanır. Her defasında melisa çayı taze olarak hazırlanır. Öğleden önce aç kar­nına, öğleden sonra aç karnına ve akşam yatmadan önce melisa çayı içilir. Bir aylık kür bittikten sonra günde iki defa olmak üzere bir ay daha melisa kürüne devam edilir. Bu kür onbeş günlük aralar verilerek tekrarlananbilir.

Sakinleştirici ilaç kullananlar, hamile ve emziren kadınlar bu bitkiyi kullan­madan önce doktara danışmalıdır. Mide ve karaciğer iltihabı olanlar, mide ve onikibağırsak ülseri olan hastalar bu bitkiyi kullanmamaları gerekli.

Melisa Çayı Nasıl Demlenir? Melisa çayı, kaynayan bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı melissa -oğul otu- atılır. 5 dakika, kısık ateşte, ağzı kapalı olarak kaynatılır. 5 dakika bitince ocaktan indirilir ve 1-2 dakika bekletilip süzülür. I­lıması beklenir ve ılıkken yavaşça yudum yudum içilir.

   Bu çayın kullanımı farklı haslalıkların tedavisine göre günlük içilme sayıla­rı değişmektedir. Doktor tavsiyesi altında alınması her zaman daha güvenlidir. Unutulmamalıdırki her zaman her bitki farklı bünyelerde değişik tepkiler ver­mektedir. PİRİİ WORLD│297

                                     ATOM ÇAYI:

 Bahar ve kış aylarının vazgeçilmez içeceği olan atom çayı, soğuk algınlığı, öksürük, grip ve nezleye karşı çok etkili ve koruyucudur. Bağışıklık sistemi­ni güçlendirir, vücudu mikroplara karşı koruyarak vücut direncini artırır. İçe­riğinde; gaz sökücü, ishal kesici, göğüs yumuşatıcı özelliğiyle tarçın, öksürük ve balgam kesicidir zencefil, güçlü bir antioksidan olan zerdeçal, koku verici, gaz giderici ve uyarıcı özellikleri olan yenibahar, öksürük ve balgam sökücüdür havlıcan, sakinleştirici, kusma önleyici karanfil, koku verici ve bağırsaklardaki gazı rahatlatıcı özelliği olan hint cevizi bulunur. Bademcik ve boğaz iltihabına iyi gelir. Bronşları açar, balgamı söktürür. Öksürüğü giderir, göğsü yumuşatır Anne sütünü artırıcı etkisi vardır. Kan dolaşımını hızlandırır. Vücudun diren­cini artırır, gün boyu enerji ve zindelik verir.

 Atom Çayı Nasıl Demlenir? Kaynamış 1 fincan suya 2 adet atılarak karıştı­rılıp içilir. Küp şekere benzediği için sıcak su içerisinde kolayca erir.

                                                MATE ÇAYI:

Mate, 12 ay boyunca yapraklarını dökmeyen bir ağaç türüdür. Avrupa’da da “yeşil altın” olarak anılır.

Bünyesinde, A, C, E, B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ile klorofil, kalsiyum, manganez, demir, selenyum, potasyum, magnezyum, fosfor bulunur. Mate yaprağı aynı zamanda yeşil çaydan daha kuvvetli bir antioksidandır. Birçok kronik hücre zedelenmesine bağlı olarak ortaya çıkan hastalığa, romatizma­ya, kalp damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Yaşlanmayı geciktirici etkile­ri vardır. Yapılan araştırmalarda da kanser hücrelerini yavaşlatıcı etkisi tespit e­dilmiştir. Vücutta yağ emilimini engelleyen, yağların hızlı yakılmasını sağlayan ve vücuttan su atılımını kolaylaştıran Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavi­sinde kullanılmaktadır. Metabolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağ­lıklı bir içecektir. Tam etki için günde üç fincan tüketilmelidir.

Orta ve hafif dereceli depresyon tedavisinde kullanılır. Canlılık verir. Kay­gıyı azaltır. Sinüsleri açar. Alerjilere karşı kullanılır. Vitamin bakımından zen­gindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İltihap önleyici özelliği vardır. Sindiri­me yardımcı olur. İdrar söktürücüdür. Zihni açar, konsantrasyonu arttırır.

 Fazla miktarda içilmesi uykusuzluğa neden olabilir.

Hamile kadınlar, süt emzirenler, hipertansiyon hastaları, kardiyak bozukluk ve anksiyete yaşayanlar mate çayı tüketmemelidir. Yüksek kafein içeren mate­deki kafein uyarıcı olarak görev yapar ve kalp ritminiz ile tansiyonunuzu yük­seltebilir.

Mate Çayı Nasıl Demlenir? Mate çayı hazırlarken dikkat edilecek en önem­li nokta mate yapraklarını kaynar suya değil kaynadıktan sonra 3-4 dakika o­da sıcakılığında soğumaya bırakın. Yaprakları bu suya atın. 2-3 dakika bekle meniz yeterli olacaktır. Hazırladığuınız çay size acı gelirse Bal, ya da limon ek­lemek, bu çayı daha lezzetli hale getirebilir. Binlerce yıldır kullanılan mate çayı Demleme usuluyle içilirken, 150 ml. sıcak suya 2-4 gr. kuru yaprak ilave edilir.

                        
                           
ELMA ÇAYI: 

Sinirleri ve adaleleri kuvvetlendirir. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. İdrar söktürür. Vücuttaki zararlı maddelerin atılma­sına yardımcı olur. Böb­reklerdeki kum ve taşların dökülmesini sağlar. Haz­mi kolaylaştırır. Kanı te­mizler. Kolesterolü düşü­rür. Kabızlığı giderir. Şeker hastalarina faydalıdır. Öksürüğü keser. Ateşi düşü­rür. Uçukları giderir.

                         PAPATYA ÇAYI:

 Spazm çözücü, gaz gidericidir. İltihapları iyileştirir. Ülsere karşı koruyucu etkisi vardır. Ağrılı adet şikâyetlerini giderir. Bağırsakları çalıştırır. Romatizma ağrılarını hafifletir. Gargara suyu halinde kullanıldığındanda ağız ve boğaz ya­ralarını giderir. Papatya suyu ile sabah akşam göz banyosu yapıldığında, çapak­lar engellenir. Saça sürülüp güneşe çıkıldığında saçın rengini açar.

                        BİBERİYE ÇAYI:

 İncecik kıydığınız bir tatlı kaşığı taze biberiyenin üzerine bir su bardağı kay­nar su ekleyin. On dakika kadar demlendikten sonra için. Eğer taze biberiye­niz yoksa aynı çayı aktardan temin edeceğiniz kurutulmuş biberiye yaprakla­rı ile demleyebilirsiniz.

                       SULTAN ÇAYI:

Soğuk algınlığı, öksürük, başağrısı ve halsizlik dutumlarında güçlendirici o­larak kullanılabilir. Bademcik ve dişeti iltihaplarında antiseptik ve ağrı kesi­ci, kas gevşetici, gaz giderici olarak etkilidir. Kadınların adet ağrılarının gide­rilmesinde de şifasından faydalanılan bir çaydır. İçeriğinde defne yaprağı, tar­çın, karanfil, gül hatmi, papatya, adaçayı, zencefil, hibuskus, ardıç, melisa 

  EKİNAZİ   

   Çiçeği   

Bitkisi neredeyse tüm dünyada bağışıklık sistemi için kullanılan bir bitkidir. İnsan sağlığına faydası olan 14 etken madde tespit edilmiştir. Bunlardan bazıları; echinazin, betain, echinazoid terpenoid, inüdin, betain ve echnacein’ içindekiler bölümünü okuyun   

Bu bileşenler bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek üzere
ve antioksidan olarak görev yapmaktadırlar
.Bağışiklik güçlendirme.

Adaçayı Uyarı: , memleketimizde son yıllarda sıkca tüketilmeye başlanmış bir çaydır. Ancak, hamile bayanların hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmaları gerekir. Eğer düşük tehlikesi söz konusu ise kesinlikle a­daçayından uzak durmaları gerekir. Çünkü, adaçayı yaprakları, dört tane düşük yapma riskini artıran madde içermektedir.


(Ayrıca damar düzücü olup dikkatli içilmesi içilirken limonla içiniz.)

  içindekiler bölümünü okuyun .

                         
 2.KIŞ ŞERBET ÇAYI

Öksürük otu           Hatmi Çiçeği

Andız Kökü             Badem Yağı

-Okaliptüs koyailirsiniz
-Badem yağında 2 damla damlatılır.
-Ölçekleri yukarıdaki çay ile aşağıdaki çayın her insanın parmak uçlarıyla tutan bir kişiliktir
.-Çoklu yapılırsa avuç içidir.
-Tüm demleme bitkiler sıcak suda demlenerek yapılır.
- Bir dilim limonu kabuğuyla içilmesi tavsiye edilir.

ÖRNEK:
-Çaydanlık altta kaynarken üstteki çaydanlığı buhar ile demliyecektir.
-Bitkilerin özelliği C vitamini yapraklarındadır.
-Diğer vitaminlerde demlendikçe birbirleriyle reaksiyona geçer.
-Uzun müddet kalsalarda bir sakıncası olmaz.

FAYDALARI:

Gıcık öksürük,hafıza ve konsantiresyon güçlenmesinde ayrıca enerji takviyesinde faydası ve çay aynı zamanda serinletici ve doğal dengeyi sağlayan çaydır. 

ÖZEL KIŞ ÇAYLARI;

1.ÇAY;

Nane                               
Kabuklu Limon

 2.ÇAY;

Ihlamur
Kabuklu limon

3.ÇAY;

Kabuklu Limon          Karanfil
Tarçın                       Yeni Bahar
Zencefil                    Hint Cevizi             
Havlucan                  Hibiskus
Zerdeçal                   Kakule

-Çay demlik üzerine konur.
-Köklerden az parça.
-Tanelerden 1-2 adet.
-Yapraklardan bir tutam.
-İri büyüklükte toz haline getirilerek.
-Çaydanlık üzeri demlikte konur.
-Altta kaynayan su üst demliği 30 dk. ısıtarak 
Yani tıslama tıkırdama fokurdama dan sonra 10 dk. demlenir.
 -Afiyetle içilir.

 Yol esnasında seyehatlerinizde dışarda kaldığınızda,bir yerden bir yere giderken şiddetli baş ağrınız üşütmelerinizdan doğan size rahatsızlık veren hallerde en yakın yerden bir dilim portakal veya limon kabuklarıyla tuza batırılarak yemeniz sizi kısa zamanda terleterek ya istifar ettirecek ya da ishal edecektir.Ve bu şekilde 1 gün isiharat ederek şiddetli ağrılarınızdan sizi hastalığa kapılmadan sizi rahatlatacatır.
 
 NOT:Demlediğiniz çaylardan artta kalan su fazlası 1 kilo şekerle şekeri suyla tülbent içinde nemlendirin.Beze dökülerek tülbent üzeri ağır bir şey koyularak bastırılır.Pestil haline getirilir.Daha sonra şeker kurutularak sertleşen şekeri kıtlama haline getirilir.Küçük parçalarda daha sonra sıcak suya atılarak da içilir.

                                 KIŞ ŞERBET ÇAYI                    

                        İÇİNDEKİLER ( BİTKİLER  KURUTULMUŞTUR  ) 
          
  

HİBUSKUS                              ADA ÇAYI               

HATMİ ÇİÇEĞİ                        MURVER

MEYAN KÖKÜ                          GNKGO BİLOBA
 
YASEMİN ÇAY                         REZENE 

YEŞİL ÇAY                              TARÇIN

HAVLUCAN                              YILDIZ ANASON

-Şeker hastası olanlar Meyan Kökünü kaldırması lazım.

-Coraspırın kullananlar Yeşil Çayı kaldırması lazım.

-Adet gününü eksik veya az görenler Murver Çiçeğini kaldırmaları      lazım.
-Öksürüğü olanlar içine ek olarak Öksürük otu koyulur.

- Bir dilim limon kabuğuyla içilmesi tavsiye edilir.

FAYDALARI: SERİNLİK- ENERJİ- VÜCUT- DENGESİ
  Hafıza ve konsantiresyon güçlenmesinde ayrıca enerji takviyesinde faydası ve çay aynı zamanda serinletici ve doğal engeyi sağlayan çaydır.
  
                            RA-Zİ  ÇAYI & MACUNU 
                              
 (Rahatlatıcı Zihin açıcı)


KARA ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ                              ÇÖREK OTU
ÖKSE OTU                                                  KAKULLİ    
 MELİSA                                                      SİNİRLI OT 

LAVANTA                                                    MENTOLLÜ NANE
 REZENE                                                      FESLEĞEN

YILDIZ ANASON                                          KEDİ OTU
ZENCEFİL                                                   KIRLANGIÇ OTU
HAYIT                                                        OĞUL OTU

KEREVİZ TOHUMU                                      KEREVİZ TOHUMU
TARÇIN                                                      ADA ÇAYI

HAVLUCAN                                                 ZERDEÇAL
KANTARON                                                 KARABAŞ OTU

 
YAPIMI:                                                               

-Bitkiler birer tutam 
-Kökler çok küçük parça
-Tozlar yarım çay kaşığı
-İçine tatlandırıcı bal 
-İçine bir dilim kabuğuyla limon

KULLANIMI:                                                                 

(Çayın üzerine  bol Miktarda lahana,soğan,sarımsak,turp salatası,pazı,elma,armut,kayısı yenir. )

- Migreni olanlar tarçını çıkartır.Ayrıca vanilya kullanamaz.
- Hamilerde ve aşırı alerjik kişilerde kullanılmamalıdır.
- Hamile sonrası faydalıdır.
- Hazım sisteminin düzenli çalışmasında faydalıdır.
- Tüm sinir ve ruh hastalıklarının tedavisine destek verir.
- Şeker hastaları tatlandırıcı bal kullanamaz.(KARAKOVAN BALI HARİÇ )
- 2,5 yaşından küçüklere zencefil çıkartılır.
- Ayrıca çocuklarda 13 yaşına kadar bitki ve bitki türleri kontrollü verilir.
- Ihlamur,limon kabuklu çocuklara tavsiye edilir.
- Ateşli çocuklarda şeker ürünleri tatlandırıcılar kullanamaz.Eşkimsi türler tercih edilir.

FAYDALARI:

- Beyin yorgunluğu
- Sinirsel ağrılar
- Rahatlatıcı
- Zihin açıcılığı
  

 


  
DEVAM EDEÇEK                

  

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

 Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


 Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
 

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


 Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

 

   

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

 
NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret1211231
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com