• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
   https://www.sakli-sifa.com      https://www.sakli-sifa.com   

              Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.      

SAKLI ŞİFA TV VİDEOLAR
Site Menusu
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası
Takvim

KANUNLAR VE YASALARDAN FIRSATÇILAR .. FOTOĞRAFLAR VE BELGELER

                 KANUNLAR VE YASALARDAN   FIRSATÇILAR ..

                          FOTOĞRAFLAR  VE BELGELER  


Bu gün hak ve hakikat varsa yarın bilin halkın adaleti vardır. .Belki bu gün belki yarın sizler için unutulacak gün olabilir...Ama bilin her evde toplum var bu toplum hiç unutmayacağını an ve an her zaman bilecek ve bir gün halkın adaleti tecelli edecek. .Kanunu çıkaran ve uygulayan az görüşlü toplum ise vicdanları hiç rahat etmeyecek...”Yaratan “Gören göz yaşam adaletini kısasa kısas adaleti uygulayacak an ve an.. Bir kaza sonucu adalet yerini bulacak. .Yayına alınmamış sırlar kitabi kanunlar yasalar ve fırsatçılar bölümünden alıntı.. 

Konun masada an ve an hayat yaşantınızda yaşayacaksınız siz veya başkaları hepsinin adına toplum, toplum ise hak ve hakkıyla adaleti temsil eder.  

                                selçuk uysal çoban saklı şifa

                 Dağdayken arayanlar bir söğüt altı sohbet.

Arayan 5 cı çırak buyur çırak.. Dede usta 2 yıl önce söylediğin seracılık organik bitki yetiştiriciliğini hatırlamışındır sende gelip bazı projelere destek olmuştun ..evet eee..Eeee si o ara hükümet desteği ve hibe için başvurmuştum …güzel…güzel ama kurs falan filan düzenli ödeme 2 yıl boyunca bağ kur sigorta sera yapını ekipman bunlar ta olması derler bende 2 yıl boyunca kurs düzgün ödeme her şeyi yerine getirdim hem hibe hem de destek için 2 yıl doldu gittim her şeyim tamam dediler şu an ödeme yok daha sonra gel bediler sonrada gittim bu seferde bütçe size yetmedi bir dakik bütçeye dediler oldu yılan hikayesi dede ne yapmalı.. Önün için senden fikir almak istedim ondan aradım…Çırak geriye dönüp baktın mı sana teşvik vermişler ya ..yok dede usta almadım…Çırak sazan şimdi bir daha geri dön bak seralar duruyor mu içinde ekilimi işçi çalışıyor mu hükümete devlet kapısına borcun var mı ..yok dede usta ..bak seni müsrif yapılışını aka çıkarmışlar kimseye de borcun yok şimdi çıkardığın mahsulü kendi bünyende paketleme yap piyasaya gir aracı olmadan bundan daha iyi Pazar bulamaz ve kar elde edemezsin sen vazgeç gelecek çak ,çukalar dan sen yoluna bak alacağın teşvikten daha karlı kar elde edeceksin.. Doğru soyluyorsun dede usta oralarda geçirecek zaman değerli nedenini sormaya çam dede neden böyle oluyor var yok..

Sor çırak sor nedenleri çok basit kağıt üzerindeki kanunlar bir gelecek işlemi doğru çıkarır evet doğruda olur bazen ama her köşe bir tutmaz çalışanlar çıkan kanunları bazen zora sokarlar bazen de es geçerler seni yokuşa sürerler..

Çünkü işlem memurları olur ondan başka oralardan başka söz hakkı kimseye yedirmez çarkçılar vardır ister oyandan ister buyandan onlar sadece iyi çalışanı memuru başka yerlere alır satarlar sende ne odan nede bundan derin denizlerde aklın döner.. Peki dede usta bazıları var alıyor …Sen hiç orayı sorma ve girme onlar arabanın kör noktaları hiçbir dikiz aynasında göremezsin onlar her yöne dönen hacı yatmazlar bir geçede vergiler silinir bir gecede devletin yerini ipotek gösterir kredi çekerler.. Akıl sır erdiremezsin.. Yapılan kanunları iyi iken içeriden gene bozarlar tabi kılı kırk yarar bazen sana rast gelir iyi iken olursun kötü kötü iyilerle karışır ayırt edemezsin sen yoluna devam et..

Bak sana bir şeyler daha söyleyeyim sen içte görüyorsun düzeni birazda dışta gör düzenleri dünya iki gruptan çıkıyor 3 lu 5li oyunlar peşinde şimdi şiddet terör estirirler tüm dünyada bir birleri ulus olduğu için savaş isteyemezler ama maşa uçlarında terörleri estirip mazlumları kan içinde doğarlar bir ulus yönetim idarecisi bakarsın milyar dolar ero rüşvet kara para bankalarındadır alır almaz yok alır  bir bakmışsın terörü resmileşmesi için ulus uluslara gelim ordu kuralım der ortalığı karıştırır amacı terörler bir bakmışsın bir ulus ulusların ordusu oluvermiş haydi sınırları olmadığı halde oluverirler sınır bekçisi ondan sonra başka ulusları göce zorlayarak zenginliğe otururlar..

Çırak sen domateslere işine bak bak ama birazda dünya ile ilgilen vazgeç teşvikten hibeden onlar sana sadece nefsinle oyalanırsın.. Bakarsın başka işlere girer naylon faturalarla uğraşırsın ne oldu derler sende dağa kaçtı dersin orman yandı kül oldu dememek için ..Bak şimdi çocuğun oldu çocuğun torunu da gelse o bir parmak balın peşine koşma.. saklı şifa Sırlar kitabin dan

                                    selcuk uysal çoban saklı şifa  


Hak ve Hakkı Halk kanunu temsil eder...VE yetki seçer seçilir Halkı için yasayı uygular.. Her aile çocuğunu korumakla yükümlüdür.. Daha çok ilgilenmek.40 yaşına gelse de..

Geçmiş zaman Hz Musa peygamberlik zamanı İsrail oğulları toprak arayış zamanı bir en yakın akrabası ve başka kişiyle ilişkisinde o toplumun cezası taşlamak ile infaz...Şimdide şimdiki zaman Amerika bir eyalet bir tecavüz olayında sanık iğneyle infaz.. Diğer ülkeler sadece para gücüyle suçluyu suçsuz suçsuzu suçlu eden bir zamandayız.. Sence adalet hangi yolda.. Seçme seçilmemi.. Yapanda sensin yaptıranda..

Hz Ömer İnsanlığın bir adalete yaratanın insanlar üzerindeki hakka hakikat ve adalete ihtiyacı var ve bilmesi gerekir.. EVET Ademden buyana gelen peygamberlerin yaratanın buyruklarını bir kitapta toplar adalet kanun Kurandır.. Tüm geçmiş ve gelecek zaman Evrensel ve demokrasi hepsi içinde yazar.. 

Bir gün bir yabancı “ya Ömer bu halin ney” hiç sorma adem sana anlatsan şuracıkta yaratana kavuşursun.. Anlat dinleyeyim ve anlatır...Adam oracıkta kelime şart getirerek huzura kavuşur.. VE o andan itibaren şöyle buyurur.. İnsanların anlayacağı kadar anlatın anladıkça anlatın. .İşte orada gerçek evrensel ve demokrasi var her zamana..

Ama çıkarlar için adaleti bulamazsınız...Bu zamanda adaleti "yaratan" tecelli eder. .Böyle bir zaman içindesiniz.. Çünkü içinize şeytanlar maddeleşmiş..

Hayat yaşantınızda hep görecek ve yaşayacaksınız. 

Devamı var var olsa da yaşamaktasınız... 

                  Zaman sadece yaklaştı şimdiden her planı yapmaktalar.

                               Gelecek Savaşların virüsleri.. 


Bil zaman gelecek yaratanın lütfu senin elinde olacak.. Sadece zamanına  şükret...Bil zaman gelince kazanacaksın.. Şunu bil içerideki yöneticiler Dışarıdan nemalanan ve daha sonra çok çittiği yetiştirilen hainlerle dolu. Türk toplumunu yok etmek için tüm oyunları oynamaktalar..

Türk toplumunu Maaşlara ekonomik sıkıntılara solarak bu topluma ve başka toplumu Türk insanından daha çok iyi ve üstün görenler bil.."Lut peygamberin beddualarına" maruz kalacaklar.. Hem içeridekiler hem de dışarıdakiler iyisi de kötüsü de yakından da yakın.. ve

 Bu asıl toplum ekmeğini paylaşan ve bu toplum kapılarını açan mazlumları koruyan er yiğit erkeği kadınıyla ve yaratılan insanoğlunu erkeği kadın çocuğu yaşlısını hastasını onlar için o topraklar da şehit düşüp  koruduysa bu korunan toplum  dış dünyanın fitne fesatlarla korunan toplum iblislere uyarak hainlik yaparsa onlarda “Lut peygamberin bedduasına” boğulup kaybolup gidecekler ve istenilen nesiller adım adım yok etme planlarına kendileri de yok olacaklar..

Savaş strateji kaos planları bölümünden alıntı Keşfedilmemiş akıl bölümünden 4 ,5 sayfalardan alıntılar..

Ya olmasaydı yada hatırlatılmasaydı ne ne zaman olur sizce bir kaos değil ince ayar. Düşünceler düşünceli yolları düşünerek net yol alır.. 

Doğanın açmış olduğu kütlesel nem ve ters rüzgârların etkisiyle ağaçların stres gazı doğal afetlere açması bir doğanın hareketi hiç kimse altından bir çapanoğlu aramaması ama gene dikkat edilmesi önemli nefis şeytanı planlamacıların çıkartır imara ne kadar dense de doğrudur imar çıkmaz... 

Ama fırsat bilenler 5 dekar yanan ormanı 10 20 dekar yandı plancıları ortaya çıkar aradaki 5 10 20 dekar arası ağaçlar kontrolsüz kesilir nefis dünyasına karışır.. Daha başka fırsatçılar çıkar doğanın yapmadığı yerleri bile yakar bu nefis.. bilhassa bölgesel vali kaymakam kontrol alanı çok iyi takip ederek sorumluların kontrolsüz her an her gün takibi yapılması ve keşif başka bölgelerden kontrolcüler yapılmasını sağlamak.. 

Çünkü haşir neşir olan halkla bir görevliler arasında şöyle bir hikaye vardır..

Kaymakam bir gün orman köyüne gider kimse fazla önem vermezler .İkram bile edilmez ..Kaymakam yaşlı bir teyzenin yanına gider hal hatır sorar. Kaymakam beklemediği bir cevap alır ..Yaşlı teyze şöyle söyler heybe yağın delikanlı babayiğit az daha biraz daha mürekkep yalasaydın ya mektep bitirseydin ya.. O niye teyze ben kaymakamım.. Yaşlı teyze bak oğul burası orman köyü bir ormancı kadar okuyamamışın okuyup ormancı olsaydın bak ne koçlar kesilirdi.. Sen dur kıza sesleneyim az kavurma vardı bir de ayran yufkayla sokum yap yorulmuşunuzdur kaymakam şaşa dona kalır..” 

Böyle hikayeler çok tur.. Hele o köylere gelen dışarıdan gelip çalışanlar o köyün veya kasabasının esnaflar elleri avuçlarını kaşırlar 20 kişi gelmiştir 50 kişilik et meyve ekmek sebze çuvalla dolusu patates akla gelmemiş lokunlar çerezler ver de ver kesilir fatura hükümet kanunlarına ye Allah ye..  

Bu hariç diğer esnaflar çalışanlar gelir önce peşin alış veriş sonra yaz deftere bir geçe yoklar sonra esnaf arar durur sarı çizmeli Mehmet ağa. 

Bir gün şehir dişin da bir bakkala uğrarım doğa seyahati dağlara çıkmadan bir bakkala gider erzakları mı alır hesabi öderim bakkal hal hatır sorarken ne iş yaparsın der bende dağları geze cem ve dolaşa çam derim .. 

Bakkal ormancı mısın der tekrar.. yok derim hayırdır siz önceden ormancı mıydınız derim.. Yok gecen sene sizin oralardan ormancılar vardı biraz hesap taktılar ondan sorarım.. 

Geçmiş olsun orman yandı defter yandı pembe hayaller yandı vurdun fiatı onlar bedeva dedi aldı sen yol beklersin onlar yolunu aldı der ben de yola koyulurum.. Ah benim güzel insanım saf temiz biraz güzel biraz zengin olayım derken rahat yaşayayım derken nerelere düşersin.. 

Bazen de kaos çıkartanlar vardır orman teknik hazırlanışı ve karşı ateşi bilmeyen ve öğretilmeyen eğitimli eğitimsiz saf cahil yoluna giren tellaklar vardır eskiden davuldu şimdi ise akıllı telefonlar.. VE hayat böyle gider.. 

Sera örtüsü ne, ne kadar yağışta olsa daha kuzeylere doğru sene ve seneler sonra Trakya Yunanistan Romanya ve Almanya’ya küzeye doğru sera örtüsü yol alan stresler gazlar yeşillik örtüsü ani kurumalar ve kuruma hasatlığı bitki örtüleri sonrası kuraklık ve açlık şimdi Avrupa’ya göçler tersine dönüş olsa da geride önlemler zamanında alınmadı ki bırakmadılar ki içilebilen yer altı kaynaklarını ..

Dünya nüfusunun sürekli artış kaos kargaşa hâkimiyettik  , küresel ısınma, sera etkisi ile yağışlarda görülen ani değişiklikler, aşırı yağışlar, uzun süren kuraklıklar,  tatlı su rezervlerinin azalması, suların israf edilmesi ve aşırı derecede kirletilmesi gelecekte yaşanacak tatlı ,içme su ve toprak altından çıkan zenginlik ekonomi ve çıkar savaşlarına götürerek ülkelerin savunma adına yaptığı gelişmeler . 

Geleceğin  karşı koyulmaz silahı parasal kırız göç ve göçe zorluyor, zorlayacak . Bilin ki göç ne kadar ilerlemiş yöne hareket etse de bu gün Afrika’nın kurak topraklarına göç edilecek. her şey tersine dönecek.   

Nefis en basiti bir makarnanın suda haşlayıp yanlışlıkla 2 saat sonra bakılarak bir plastik şekle dönüşmesi sizlere kısadan kısa ver şeyi anlatır veya yerini başka şey alır  bazen baharat çanın çeker tane almazsın toz alırsın ona eş benzer tozlar bir mahlep ve bir zencefil bazen toz biber bazen de tarçın karanfil alır başını gider işte ne şekil olursan ol az bir zamanla şimdi süte  su koysan da antibiyotik süt fabrikalara satsan da vücudundaki doğal antikor üretmen bitmiş dışarıdan antibiyotiklerde alsan nafile sağlığına çare bulamayacaksın.. 

İşte bazen denizlerin kanunu der denizlerden plastikler yağar yakında asit yağdı mı o zaman her şey anlaşılır ,bazen karaların kanunumda görmezlerden gelir çağıl deriz eğitim şart koşarız adalet onun kurnaz olduğunu bildiği halde ve gıdalara ölüm koyarken canlı türlerde toplu ölüm saçanları ne hikmetse görünmez bakarsın yaptığını iyi niyet göstergesiyle salıveririz.. 

Buda orman kanunu kendine buyruk bir düşünce önce bir telaşa geçer ver yansın der kıyametler koparır ve çanla başla çalışan personel gazdan yaralanır etkilenir hatta ateş altında kalır ve sonrası unutulur arka perde oyuncuları elleri avuçlar.. 

İşte bu yüzden her önemli mevkiler de kişi ve görevliler 3 yıl doldurduğu zaman başka bölgelere tayinleri şart orada uzun zaman kalan memur ve ya hizmetli o bölümlerde kombineye bağlanıyor kısa zamanda kat hamam sahipleri oluveriyor hatta bakanlıklar her seçimde masasını düzeltmeden yeni seçim gelir ve gelerek yeni bakanlıklar oturasıya kadar işlerin gecikmesi olurken çalışılmayan elamanların onlarında başka yerlere tayini bakın bakalım alışılmış rüşvet ortada olmaz ve hiç olmaz ve ne nerelere de olur bu vatan ve şudur ki her tayin ve yeni görevler ise bu vatana ve insanlığa şehitlik mertebesidir.. İşte o zaman karamanın koyunu ortaya çıkar . 

Gerçekler yerli yerine oturur iş geri kalmaz iş daha iyi ve insanlık o bölgenin A takımına elemanlıktan çıkar Ağalık biter ve isteğe göre atamalar olmaz ve de dış dünyanın getireceği pareler yapı olmaz .daha ne söyleyeyim ki anlaya bilmek lazım anlamak içinde zorlukları yenebilmek lazım. .İşte o zaman kuru ekmeğin soğanın tadını alırsın.. 

Yok öyle çekiçle ceviz kırma elle kırsınlar da ne neyin zorlukları görmekten geçer....Cumhur ittifakını benim için vatan ittifakı Dinardan 2011 de evvelde ve o zaman da taeafsız olarak bir halk bir vatandaş olarak yazdıklarım genel merkezlerde gönderdiğim mektupları okusaydılar ve az aşşağı az yukarı yerine gelseydi şimdi bu vatan 50 yıl daha ileride olacaktı nede bu kadar kaos.  

Şayet her gelen merkeze bir mektup veya bildiri arşivleri kayıt tutanakları var olsaydı veya var ise bir kere olsun bu halk insanoğlu ne neler diyor u bilir onların ön tezlerine göre bir grafik çıkardı ama halkın ne nedediği sizler için ve ya o an için truva atına gizlenmişleri net görür var yok ederliğini anlar tekrar bakmanızdı ve bakmakla bir üst düşünçe bakmakla her şeye kafi gelir.. 

saklı şifa sırlar kitabin dan ne ne kadar teknoloji büyüse de gene de sınırlar büyük ve çekmezlik olur iller 81 il 7 bölgesel valilik her bölgenin kalkınma plan içinde hareketi tek bayrağı tek vatanı tek sancağıyla ebediyete kadar var olur ,her merkez kalkınma planı, eğitim yaşarken eğitim, kanunlar ,anadan oğula anlatımlar, söğüt altı sohbetler. .bölümünden kısa alıntılar..

                                         selcuk uysal çoban saklı şifa.  ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret1245457
SAAT NERDE NE ZAMAN
HAVA DURUMUNU BİL
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar16.703816.7707
Euro17.458117.5281
ENVİDA TOKEN
 https://www.sakli-sifa.com
DRİVE MİNİNG
 https://www.sakli-sifa.com