• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

SAĞLIK ŞİMDİ BAŞLIYOR ÖNCE KAN

                           

                  
  SAĞLIK ŞİMDİ BAŞLIYOR ÖNCE KAN      

   
KAN HASTALIKLARI 
1.Kan hücrelerinin veya hemoglobin 'in ilikteki üretimlerinde bozulma.
2.Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.
3.Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.
4.Kanın pıhtılaşmasının bozulması.
5.Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.
6.Kanın üreten ilik hücrelerinin ve lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri,
İyi ders çalışırsanız bilin tüm dertler "Allah ın" izniyle biter...


ilk ders Oku
İkinci Helal.. ve Şükür.
Üçüncü Kendini tanımaktır
Dördüncü Siteyi takip etmektir ve diğer siteleri okuyup ders çalışmaktır..


Hiç kimse bilmiyor dur, şu anda senin bilmediğin gibi, yarın ve yarından sonraları bilmediği gibi...Gün doğduğu zaman sana verilen en büyük hediye dır Her aldığın nefes içinde enerjiye dönüşecektir. 


En iyi doktor insanın kendisidir, ne yeniyorsan osun .alim, bilim, okuyor araştırıyor, dinliyorsan, sonunda karar veriyorsan bu iş tamamlanmıştır. Akıl en büyük hazine fikir geliştirdikçe büyür …

Başarının sonu yoktur, yarın ve yarınlardan sonra her düşündüğün gerçekleştirilecektir ,“yaratan” sonu başa başı sonuna almamıştır, her şeyi yerli yerine koymuş ve birleştirmek, ayrıştırmayı eko dünyasına savunma silahı doğayı korumak için her canlıya, bitki yaşam alanına vermiştir, ama insan oğlu son merdiven basamağına gelmiştir..

Dağ da ki izler yaşam alanı bitki örtüleri biraz daha yukarı çekilmiştir, canlı örtüsü kendini korumak için, yüksek derecede asit salmakta ,oda eko zinciri bozulmasından kaynaklanmaktadır. Buda sıcağı daha sıcak, soğuğu daha soğuk ve erken hissedeceksiniz ,kar ve yağmurların erken gelmesi, doğal afetlerle dünya kendini yenilemesi ,eko zincirin bozulan kısımları doğa tarafından onarılması ve diğer canlılara zarar vermesinin tek sebebi doymak bilmeyen insanoğlu nefis virüsü ,”Yaratan” en üstün saydığı insanoğlu ırkını, koruması için Denizlere, Dağlara, Suya, Havaya, ormana “Yaratan” tarafından verilen görevler içinde dünyayı dıştan ve içten gelecek tehlikelere öncelikler kendinize ve görevler etrafınızı virüslerden korunun ,koruyun…Dünya yaşamı varsa insanoğlu var.. 

Dünya kendini insanoğlundan korunmakta doğa zinciri gelecek tehlikeli, ve insanoğluna gelecek virüslere karşı şimdiden tohumlar “yaratan” tarafından atılmakta yer kabuğun, denizlerin, ve canlıların, farkına varmayan, geleceğe nen büyük tehlike açar. . 
Bu gün silahlara başarı mobel ödülleri veriyorsanız ,doğa yaratan, sizleri korumak için savunma silahı için sizlerden ödül beklememekte sadece “yaratana tevekkül “ etmekten geçer.

                                      Çoban sakli-şifa 

  Sağlığınız için önce doktora başvurun...O şimdi dağlarda...Sayısı sohbet...Aynı sorun.. Öncelikle Sağlık testti ve yüz testti okuyun..

FERRİTİN EKSİKLİĞİ.. Kullanılacak gıdalar..


DEMİR: İnsan vücudu için önemi ve faydaları açısından vazgeçilmez bir mineraldir. B vitaminlerinin kullanımı, kanda oksijeni taşıyan kırmızı kan hücrelerinin ve çeşitli enzimlerin üretimi için gereklidir. Demir minerali, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Vücut direncini arttıran demir yorgunluğu gidermede faydalıdır.

 

Demir minerali vücudun büyümesine de yardım eder. Özellikle gelişme çağındaki çocukların vücut ve beyin gelişimi açısından çok önemlidir. Eksikliğinde kansızlık oluşur. Önemli belirtileri, halsizlik, baş dönmesi gibi şeylerdir. Kadınlar erkeklerden daha fazla demir tüketirler. Bu nedenle kadınlarda demir eksikliği daha fazla görülür. Demir eksikliğine bağlı olarak kansızlık yani anemi, yorgunluk ve çalışma kapasitesinde azalma görülür.

 

Karaciğer, böbrek, yürek, yumurta sarısı, bazı kuru baklagiller, deniz ürünleri tahıl kabukları, kepekli ekmek, sakatat, yoğur, peynir, tereyağı, kakao, kuru meyveler, kaysı, badem, kuru üzüm, et, tavuk, , sebzeler, enginar, patates, lahana, ıspanak, patlıcan, maydanoz, soğan, pırasa, karnabahar,, çilek, pirinç, bulgur, nohut, mercimek, pekmez, muz, ayva, nar, hurma, karpuz ve susam demir içeren besinler arasındadır.

 

Demir azalınca b 5 harcıyor...

 

B5 VİTAMİNİ: Hücre yapımına yardımcı olur, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Bitkinliği ve iştahsızlığı giderir, Romatizmayı giderir, Stresin atılmasına yardımcı olur, Yara ve yanıkların çabuk iyileşmesini sağlar, Saç dökülmesini önler.
Eksikliği sinirsel bozukluklara, sindirim bozukluklarına, kalp damar dengesizliklerine, deri ve mukoza enfeksiyonlarına yol açar.

 

Patates ve Bitter çikolata ,karaciğer ,kepek ,fıstık ,yumurta sarısı, buğday çimi ,karaciğer, kırmızı et,tavuk, ekmek, sebzeler ve kalp de bulunur.

 

BAYAN Beyaz Ten

-Beyaz ten üst solunum yolu bozukluğu kadınsal rahatsızlık.
-Eller soğuk ve su birleşimiyle morluklar hissi ve üşüme .Vücutta kansızlık adet düzensizliği kalça üstü ağrılar ve ayak ağrıları, adale tutulması.
,-Midede ufak problemler
-Yüz yanması.
-Vitamin ve mineral eksikliği. 
-Yüz kurşuniye doğruysa Üst solunum, kansızlık, balgam, dolaşım bozukluğu, akciğer problemler olabilir. Sigaralı ortamda durmayın ,ve içiyorsanız acilen bırakın, bir çok hastalıklar gelebilir ,koha dan başlar.. kadınsal rahat sislik ,başlaması
Bu da vücutta beyaz balgam dan kaynaklanır yanı kanın içinde beki eksik beyaz kandan .Araştırma devam ediyor kesin sonuca birkaç gün sonra varılacak ..Bir de yengemizin tam kesın ana doğumu ay yıl gün yazın...Ama gerçek tarihi....

Elementlere göre ortak noktaları ayrı gıdalar...Ekstra ...Hepsine eşit Hakiki cam balı kozalak bulanığı bal..1 kg.. Taze çekilmiş 50 gr zencefil tozu,100 gr acı badem içi toz edilip hepsi macun yapılır .sabah öğlen akşam kullanılır...Bu tamamen hem safra hem balgamı temizler..

 

Ek olarak aylara doğum tarihleri göre kullanımlar.. Ekstra.
Ayrıca daha geniş okumak isterseniz  Aylara göre astronomi hastalıklar bölümünü  okuyun. Sadece okuyun bilgi edinin..

 

Hıltı anlamı sıvı dır ...KAN...

 

MART 17 MART 17 NİSAN.. ATEŞ.SAFRA: Tabiatı sıcak ve kurudur. Tabii kan unsurundan meydana gelir. Besinleri parçalar, hazmı kolaylaştırır. Balgam ve sevda hıltı nın sertleşme, soğutma etkisini kılcal damarlara girerek önler. Safra kesesinde depolanır. İhtiyaç halinde on iki parmak bağırsağı ile salınır. Safranın ve safradan meydana gelen hastalıkların ilacı tabiatı soğuk ve rutubetli olan gıdalarla birlikte şeker, keçi yağı, arpa suyu ekmeği, hıyar, karpuz, demirhindi şerbetidir. Bu maddelerden biri ve ya birkaç tanesi ağız yolu ile alınmaya devam edilirse safra normale döner safradan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 

NİSAN…17 NİSAN 17 MAYIS.. TOPRAK..SEVDA: Tabiatı soğuk ve kurudur. Toprak unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğer ve dalak tır. Görme, işitme, sinir sistemi, beyin faaliyetleri, tırnak, kemik ve kıkırdakları besler. Vücudun bağışıklık sistemini uyarır ve hastalıklardan korunmasını sağlar. Bir bardak süzme bal şerbetine 3’er gr. çekilmiş zencefil, karabiber ve meste ki ilave edilerek içilmelidir. Şekerli inek sütü, tereyağı, şeker, pırasa, koyun sütü gibi tabiatı sıcak ve rutubetli gıdalar alınması ile birlikte sevda normale döner ve sevdadan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar.

 

MAYIS… 17 MAYIS 17 HAZİRAN… HAVA.KAN: Tabiatı sıcak ve rutubetlidir. Kan tabii havadan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğer dir. Tabiatı kuru ve soğuk olan bütün gıdalar kanın ilacıdır. Adale, kalp ve mideye kan akışını gerçekleştirip damarlarda basınç yaparak vücut sıcaklığını korur. Balgam ve sevda hıltıları nın aşırı yükselmesini ön ler. Oksijen iletimini sağlar. Kan hıltı yüksek veya anormal ise yüz şekli yuvarlak, pembe beyaz hatta kırmızıdır. İdrar kırmızı ve az olur. Bedenleri sıcak, hafif terleme mevcuttur. Dil kırmızı, ağız çok tatlı, boyun kısa, göz beyazı kırmızı. Kan ve kandan meydana gelen hastalıklara karşı ekşi nar, ekşi meyve suları ve sirkeli gıdalar yenmelidir. Bu gıdalar bir müddet alınırsa kan normale döner ve kandan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 

HAZIRAN…17 HAZİRAN 17 TEMMUZ SU. BALGAM: Tabiatı soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerlerdir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile safra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişiler genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket ederler. Gayretsiz ve durgundurlar. Bal, zencefil, günlük, mesteki, karabiber, susam, mısır ve tabiatı sıcak ve kuru olan bütün gıdalar balgam ve balgamdan meydana gelen hastalıkların ilacıdır. Bu maddelerden yeteri kadar almaya devam edilirse balgam normale döner ve balgamdan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar

 

TEMMUZ….17 TEMMUZ 17 AĞUSTOS…ATEŞ.SAFRA: Tabiatı sıcak ve kurudur. Tabii kan unsurundan meydana gelir. Besinleri parçalar, hazmı kolaylaştırır. Balgam ve sevda hıltının sertleşme, soğutma etkisini kılcal damarlara girerek önler. Safra kesesinde depolanır. İhtiyaç halinde on iki parmak bağırsağı ile salınır. Safranın ve safradan meydana gelen hastalıkların ilacı tabiatı soğuk ve rutubetli olan gıdalarla birlikte şeker, keçi yağı, arpa suyu ekmeği, hıyar, karpuz, demirhindi şerbetidir. Bu maddelerden biri ve ya birkaç tanesi ağız yolu ile alınmaya devam edilirse safra normale döner safradan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.Bir bardak süzme bal şerbetine 3’er gr. çekilmiş zencefil, karabiber ve meste ki ilave edilerek içilmelidir. Şekerli inek sütü, tereyağı, şeker, pırasa, koyun sütü gibi tabiatı sıcak ve rutubetli gıdalar alınması ile birlikte sevda normale döner ve sevdadan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar.

 

EYLÜL…17 EYLÜL 17 EKİM…HAVA.KAN: Tabiatı sıcak ve rutubetlidir. Kan tabii havadan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğerdir. Tabiatı kuru ve soğuk olan bütün gıdalar kanın ilacıdır. Adale, kalp ve mideye kan akışını gerçekleştirip damarlarda basınç yaparak vücut sıcaklığını korur. Balgam ve sevda hılıtlarının aşırı yükselmesini önler. Oksijen iletimini sağlar. Kan hıltı yüksek veya anormal ise yüz şekli yuvarlak, pembe beyaz hatta kırmızıdır. İdrar kırmızı ve az olur. Bedenleri sıcak, hafif terleme mevcuttur. Dil kırmızı, ağız çok tatlı, boyun kısa, göz beyazı kırmızı. Kan ve kandan meydana gelen hastalıklara karşı; ekşi nar, ekşi meyve suları ve sirkeli gıdalar yenmelidir. Bu gıdalar bir müddet alınırsa kan normale döner ve kandan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 

EKİM…17 EKİM 17 KASIM…SU. BALGAM: Tabiatı soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerlerdir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile safra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişiler genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket ederler. Gayretsiz ve durgundurlar. Bal, zencefil, günlük, mesteki, karabiber, susam, mısır ve tabiatı sıcak ve kuru olan bütün gıdalar balgam ve balgamdan meydana gelen hastalıkların ilacıdır. Bu maddelerden yeteri kadar almaya devam edilirse balgam normale döner ve balgamdan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar

 

KASIM….17 KASIM 17 ARALIK…ATEŞ.SAFRA: Tabiatı sıcak ve kurudur. Tabii kan unsurundan meydana gelir. Besinleri parçalar, hazmı kolaylaştırır. Balgam ve sevda hıltının sertleşme, soğutma etkisini kılcal damarlara girerek önler. Safra kesesinde depolanır. İhtiyaç halinde on iki parmak bağırsağı ile salınır.Safranın ve safradan meydana gelen hastalıkların ilacı tabiatı soğuk ve rutubetli olan gıdalarla birlikte şeker, keçi yağı, arpa suyu ekmeği, hıyar, karpuz, demirhindi şerbetidir. Bu maddelerden biri ve ya birkaç tanesi ağız yolu ile alınmaya devam edilirse safra normale döner safradan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

ARALIK…17 ARALIK 17 OCAK…TOPRAK..SEVDA: Tabiatı soğuk ve kurudur. Toprak unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğer ve dalaktır. Görme, işitme, sinir sistemi, beyin faaliyetleri, tırnak, kemik ve kıkırdakları besler. Vücudun bağışıklık sistemini uyarır ve hastalıklardan korunmasını sağlar. Bir bardak süzme bal şerbetine 3’er gr. çekilmiş zencefil, karabiber ve mesteki ilave edilerek içilmelidir. Şekerli inek sütü, tereyağı, şeker, pırasa, koyun sütü gibi tabiatı sıcak ve rutubetli gıdalar alınması ile birlikte sevda normale döner ve sevdadan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar.

 

OÇAK 17 OÇAK 17 ŞUBAT HAVA.KAN: Tabiatı sıcak ve rutubetlidir. Kan tabii havadan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğerdir. Tabiatı kuru ve soğuk olan bütün gıdalar kanın ilacıdır. Adale, kalp ve mideye kan akışını gerçekleştirip damarlarda basınç yaparak vücut sıcaklığını korur. Balgam ve sevda hılıtlarının aşırı yükselmesini önler. Oksijen iletimini sağlar. Kan hıltı yüksek veya anormal ise yüz şekli yuvarlak, pembe beyaz hatta kırmızıdır. İdrar kırmızı ve az olur. Bedenleri sıcak, hafif terleme mevcuttur. Dil kırmızı, ağız çok tatlı, boyun kısa, göz beyazı kırmızı. Kan ve kandan meydana gelen hastalıklara karşı ekşi nar, ekşi meyve suları ve sirkeli gıdalar yenmelidir. Bu gıdalar bir müddet alınırsa kan normale döner ve kandan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 

ŞUBAT 17 ŞUBAT 17 MART…SU. BALGAM: Tabiatı soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerlerdir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile safra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişiler ayın başlarında doğanlar zayıf sonlarına doğanlar genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket ederler. Gayretsiz ve durgundur. Bal, zencefil, günlük, mesteki, karabiber, susam, mısır ve tabiatı sıcak ve kuru olan bütün gıdalar balgam ve balgamdan meydana gelen hastalıkların ilacıdır. Bu maddelerden yeteri kadar almaya devam edilirse balgam normale döner ve balgamdan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar...


Her şey zamanında atılarak bilgileneceksiniz bu bölümü devamlı okuyun...
 

Çok çaresiz sorular devam edecek...Ama önçelikle doktor..


 Devam edecek

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

 Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

    Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

    Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

   

                                                                        saklisifa@gmail.com

                                                         premix12345678@gmail.com

                                                        saklisifapiriiworld@gmail.com

  


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com