• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

HALKIN GÖZÜ HALKIN MUHALEFETİ BU TOPRAĞIN GÖZÜ

                               
                        https://www.sakli-sifa.com  https://wwwsaklisifa-piriiworld.com  
                                                    Nerede yanlışlık...
  

Bir iş yerinde vazifeni İyi hizmeti ,kendi çalıştığın ortamı milliği serveti göremiyorsan, sevgiyi saygıyı ,çalışmayı ,paylaşmayı, sadakayı ,biliyor da yapmıyorsan haram işlediği düşünmem gerekir.. 

İster neyle takip ederseniz edin bilin ki hep yanıltacaklar. .sonuçta dünya malı var.. Uydu her zaman doğru söylese de insanoğluna uydu anlaşamıyor...Gene ekim alanları gene kesime gelmemiş orman kesimleri ... Memuru da ,kesimcide ihale alanda kes Allah kes.. Keşfe çıkılsa inanın Fatih sultan ayağa kalkar en büyük cezasını keser.. Olmayacağını bildikleri için kontrole gelenlerde ayrı telden çalsa haritada tayin yeri ayartırlar.. Ondan sonra her çalsın zurnalar..

                                              Selçuk uysal çoban saklı şifa

      www.sakli-sifa.com

Tekrar tekrar okuyalım...Yeniden okuyalım...Hatırlatalım...Bu işler Takara tukaraya benzemez...Hele şansa mevkie hiç benzemez.. Bu topraklarda yaşıyorsan eğer her taşın altına elini koyacak....Yok öyle üç kuruşa tekir dağı köftesi...Sağlıklı 10 kuruşa tekir dağı köftesi yenecek...Üç kuruşa yenen 100 kuruş hastane masrafı ödemeyecek... 

İLK ADIM

Bil inancın olsun olmasın hangi dinden olursan ol bil sadece insanoğlunun yaşadığı hayata bak ve okumasan da şekillendir. Her şey orada anımsatmakta ve karanlıkta ışık aramaktasın..

Resûlullah (s.a.a.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”

Hz Ali Oğlu Hz Hasan’a şöyle buyurdu “Amel ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu benden öğren. En büyük zenginlik akıldır, en büyük yoksulluk ahmaklıktır, en korkunç şey kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR

 Hz .Ali a.s Şöyle Buyuru “Yeryüzünde Allah’ın azabından iki eman vardır .Onlardan biri kandırılmış (elden çıkmış )diğeri ise yanınızdadır ,o halde ona sarılım Kandırılmış olan (eman) Resulullah: baki kalan (eman) ise istiğfardır”.

Sadece kendini kandırılacak şekilde yaşarsan bil ki bir gün esir köle olarak yaşarsın. Ve bil ki gelecek yıllarda sadece 79 yıl önce yerleştirilmiş sadece çıkar için diş dünya ajanları tarafında.. Yönlendirilir, yönlenirsin zaman gelir ,bir gün anlarsın....Devir İyi olanların dünyasından çıktı, sadece iyi oynayanların dünyasındayız ve dünyasındasınız...

Resülullah (s.a.a.) Ahir zamanla ilgili yaptığı konuşmada buyurdu ki “O zaman ihtiram kalkacak ,günah kazanılacak ,kötüler iyilere musallat olacak ,yalan yaygınlaşacak ,inat aşikar olacak ,fakirlik çoğalacak elbiselerle övünecekler ,zamansız yağmurlara uğrayacaklar afetlerin olacağı asırlardasınız çünkü doyumsuzluk sonu yoktur hele ebediyet bu dünyada yoktur son mektuplar gelir yola çıkılır.

saklı şifa sırlar kitabin dan kısa alıntılar .. 

30 gün dolmadan yasal belgemdir anlayan için.

Mesaj geliş tarihi Cuma 04  saat 00 00 ve 30 gün dendiği halde 07 / 06 tarih saat 07 59 kapanan ve  08 06 2021 saat 23 08 yok öyle cumartesi pazar "kime ne anlatacaksın bu zaman da her kes cahil kurnaz olmuş duvarlarda asılı diplomalar olduğu halde"

        https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com

Bir insanlığın utanç yüzü yüz varsa eğer bininki yüzlerine çaldıkları yoğurttur yaş 65 benim gibi bir çok insan şu zamanda telefon kullanmakta gençliği ise tepeden tepeye bağırarak konuşan sesini en güçlü çıkaran kişiler arasında bulunan ve temiz saf yürekli bir insan grubundan gelerek zamanla değişen insanlık dünya değişti dese de asıl insanlık insan olma değişti.. 

Alın size söğüt altı kısa bir sohbet

Günlerden bir gün akıllı bir telefon ve basit bir telefon hikayesi..

Enişte ya bir telefon kullanalım dedik telefon ya kafayı yedi yada ben geç kalmış olabilirim ama ben ne geç kaldım nede yeni telefon içinde bir yere masaj yazarken arkasından tonlarca mesaj akılı akıllıda bize göre değil sende eski akılsız telefon varsa geriden gelme gönder.. 

Enişte tamam der bende 6 yıl önce internetten aldığım tuşlu telefon var der onu da uyandırma ve alarm için bezende fener içi kullanıyorum der . 

Ertesi günü kargoya verir gönderir ben de kullanmaya başlar 10 gün geçmeden telefona mesaj gelir Cuma gece yarısı bu bir yasal uyarı aynen resimde gördüğünüz yazı orada 20 gün yazsa da telefon pazartesi ilk ışıkla kapanır.. 

Enişteye bir telefon ederek enişte senin gönderdiğin telefon kitlendi bu nasıl bir şans veya nasıl bir insanlık tır enişte der bir güzel bir sohbetle insanlığın sahtekarlığına gülüşerek sohbeti bitiririz.. 

Artık çoban kendi kendine konuşur..

Nasıl bir insanlık adamlar internetten satarak ve getirirken bazıları faturalı bazıları da faturasız sokacaklar ki ve gümrük mail numaraları bildirilmiş ve aradan zaman geçerek akıl sıra nasıl olsa bu altı yıl önce mailler kimisi eskimiş kimisi kaybolmuş kimileri de toprak altına girmiş akıl deyip yoğurt çalmış bir memurun ithalatçının insanlık nasibi almamışlar hala yeni çıkan kanunlarda dışarıdan gelen telefonlara ve ya toplu telefonlara kop yeleme ederek hala kazanç peşinde koşan topluluk veya toplum adı cahil kurnaz geçinenler ve bu toplumu düşünce yapılarına kayıtlı beyanlar eski kaynaklar varken acaba sorarım “ o günkü maille giren telefon asıl olurda şimdiki zamandaki telefona eşleşir akıllı telefonlarda gözükür” yoksa gümrükte gözleri bantlı buymaz veya dijital dünyada nasıl olurda elimdeki telefona yasal uyarı gelir ve de 20 gün yasal hakkımı kullanacakken 48 saatte mesai başlamasına bir saat kala kapanır haydi geçmiş olsun çoban gene giderayak bir yoklama daha.. 

Bunları yapan kim kimler yoksa sizler değil misiniz bunu görmeyecek kadar beyazdan daha beyaz yoğurt mu çalındı anlaşılması basit olan şey sizce ne kadar adalet olabilir iyiyi kötü kötüyü iyi eden çıkarlara göre yanlışı doğru eden adalet nerede yaşatılmakta.. 

Ya ben 65 yaş dinç çevik akıl şuur yerinde sadece çoban isem insanlık bu yaşta yaşlı bir anneniz veya babanız sizleri arayacakken ihtiyaç durumunda sizleri bulamaz ise bu yaptıklarınız sizlere kar mı kalır bilin yapan yaptıran göz kırpan kim var ise bu yaşam dünyası yaratanın bir kısa yolu vardır “kısasa kısas” bir kısa yol yakın bir zamanda tecelli eder 

Cahile istediğin kadar kanun çıkarsan da eş ve leş gözler nefis dünyasında 1 resmi yoldan faturalı sokarlar ve yanında 5 adet faturasız sokarak karıştır çorbayı “ye Allah ye” 

Bunlar hepsi melek yüzlü şeytanlardır fark edemezsin hepsi kendindeki temiz kalpli zannedersin okumuş adam olmuş dersin adam olana adam ,adam olmayana gene adam dersin sonra yanar ver yansın der der ama gene dersin der ama derman kervanına girersin artık “psikolojik ruh kalmamış ahlak ise yok olmuş” serap çöllerinde gerçek yaşam var mı diye derler yolunda harap olursun. 

30 gün dediler 48 saat sonra kapandı cuma mesaj geldi pazartesi kapandı yapanlar kim dersiniz cahil denen kurnazlar yoksa yoğurt harici karanlıktan daha karanlık olanlar mı 

30 gün dendi tam derken 48 saate kapatılan cahil denilen kurnazlar kim mi halka 6 yıl önce ki gümrük kayıtlı veya öyle zannedilen bir den bire şimdikine kopyalanan anlaması kolay ama ne olacak denilen insanlık içinde ne kadar doğru bulunabilir 

Biz sabır der hala gül dağıtırız bu saf temiz kalpler ama sabırdır bir gün dolar 

saklı şifa sırlar kitabin dan şimdiki kop yelenmiş telefon hangi akıllı akıllı geçinen kişi ve kişilerin elinde ve veya buna benzer insan ,insan olmanın kopyalanmışı ,söğüt altı sohbet ,İnsan insanlığın karanlık dünyası asıl ise dünyanın dünyaca asıl yaşaması ,Halkın gözü halkın muhalefeti bu toprağın gözü , bölümlerinden kısa alıntılar

selcuk uysal çoban saklı şifa 

                                                            KAOS   

                                      ÇÖZÜMÜ İSE BAŞLANGICIDIR    

HÜKÜMET MUHALEFETİ DEĞİL HALK MUHALEFETİ OLUNURSA KAZANILIR YOKSA İKİSİ DE DEĞİŞMEZ HEP BİR YENİSİ GELİR NASIL OLACAK DERSENİZ İLK ADIM AHLAK VE ERDEMLİKTE İŞTE DEMOKRASİ ÇÖZÜM İSE EVRENSEL ANLAYIŞTA KAOSUN BAŞLAMADAN BİTİŞİDİR.

Senin ilk adımın demokrasi ve evrensel yaratanın ilkeleri ama hiçbir zaman ise dış dünya demokrasi ve evrenseli isteseler de deseler de gelmesini istemezler başlangıcı ise ilk adım bir kaos başlar..

Ülke seçimleri bitse de her fırsatta yeni bir fanus döner 6 aydan beri her kesi  illüzyona ve hipnoza sokmaktalar her türlü basın eş veya muhalefet basınlar her türlü nefis yoluna girmek ve gene dış dünyanın kuklanın arkasındaki görünmeyenlerden ip ucunda kukla ve ona alkış tutan etraftakileri bir araya toplayan kombineler halkı bir oyana bir buyana koşan halkı bir ateş çemberine atmaya çalışan görünmeyen ipin ucunu her türlü oynatan oryantalist arkasında bulunan bir birlerin tanımayan sadece şifreleri kanlı para olan kliptocular sanal nefis dağıtan şeytanı iblisler her hangi ülke baş gösteren sanal iblisler baş kaldıran ülkeye bir kendini üstün ırk ve üstün devlet sanan ülke kandırılarak üstün devletin içinde gene ayrı oryantalistlerde kendi aralarında bir birlerini tanımayan kişi ve kişileri ipleri salarak bir istavrit oltası gibi derin denizlere olta atanlar denizden ne çıkar hesabi yapmadan olta uçlarına nefis çıkar bazen sanal tüy bazen gerçek yem koyarak bir birlerine karışmış bir birleriyle iyi kötü  bazen de kötü iyi olarak yaşamlarına ağızlarına bal sürerek kandırılan kandırılmış sanılan sanıldığı gibi kandırmamış ve kandırıldığı halde kandırılan iyi olmaktan çıkıp iyi oynadığını sanan ip uçları ve ipleri iyi oynattı sanan orantılısı oynattım sanan içleri bir birine kör düğüm atan ve de hepsini oynatan buda oynattığını sanan oyun ,oyun kurucular var olan kişi ve kişiler sanılan  insan oğlunun içine bulunan maddeleşmemiş nefis ve iblisten başkası değil oluşumu ise ve başlangıcı aynen böyledir..

Çünkü kaos çözümü zor sanılsa da çözümü çok basittir...İşin başladığı yere dönmek çözüm kaos başlamadan bitmiş sayılır..

Kaos kimler çıkarıyor kaos oluşumu nasıl gelişiyor derseniz önce sizden başlar...Evet evde, işte ,siyasette ,görüşte nefis ,çıkar, kazanmak, kıskançlık, aka gelmeyen herhangi olayda ilk başlangıç yanı bir adım atmayla kaos başlar...Çünkü ilk önce erdemlik anlayış yoktur.. Çünkü çıkarlarınıza ters düşmüş bir görünümle başlarlar illüzyona ve ....otu içmiş gibi kendinden geçmiş  hatta bir toplantıda doğanın saymakla bitmeyen .....otu akıl şuuru kaybettirip bir deniz varmış gibi sizleri duvara toslatan pembe  dünyada gezdiren kin nefret bilinç altına yerleştiren ,ekomomi sıkıntıları sokan o ülkeyi ekonomi istikrarsız duruma sokturan kim içimizde birileri birbirlerine yönetim idare parçalanma kimlik  gibi durumları beyne işleyen ve bunlardan doğacak kötü veya iyi olan olmayan gidişatı görsellerle beyin fırtınalarına sokarak daha iyi olacakmış gibi gösterilen ve her on yılda 20 yılda kaosun gelişmesi ve muhtaralar darbeler yapay paralel devlet kötü gelişimler başlamasıyla kaos başlar...

Şimdi bazılarınıza iyi gelen bazılarınıza iyi gelmeyen iyi gelip te zaman sonra çıkarlar kaybolunca iyi kötü gelen   her bir geliş gidiş tekrar yeniler gelip sene sonra şimdi şimdi iyi huzur istikrar var diyerek daha sonra tekrar çıkarın olmayışı daha sonra içlerinden çıkanlar iyiyken kötü ediliş tekrar daha iyileri geliyor diye tekrar nefise gömülüş ve  çıkar menfaat sıkıntı ekonomi alım güçleri tekrar fanus gibi dönüyorsa bilmelisiniz ki ilk bakacağınız yer deniz deki dalgalara bakın deniz ortasındaki dalga kıyıya vuruyor diyorsan yanılıyorsun dalganın oluşumu sadece yerinden bir öndekini tetikleyerek kıyı şeridindeki dalgayı geri çekerek kıyıya sert vurmasını sağlar... İşte buda sizleri doğanın dengesi orta çizgi dışa doğru dairesel bir şekilde büyümesi isleri hipnoz etmekte....

Ola ki geçmişler bir dairesel başlangıcı görüp genişleyen yolda çok partili dönende dış oyunların esiri olunmasaydı ve bu durunlar şimdi ki zaman içinde görülseydi bilin ne asılmalar nede muhtaralar ne de darbeler nede paralel devletler olurdu..

Çünkü her şeyin başlangıcı senin evinden dışarı atmanla başlar.. Bu da onların istemiş olduğu şekilde adım attırırlar.. Sizleri onların istemiş oldukları gibi atmaya sağlamaktalar basın görsel doğrusu yanlışı ,yanlışı doğrusu bir birlerine karıştırarak adalet terazisini bile şaşırttılar şaşan adalet hakimi savcısı kanun ,kanun nizamlar onların istediği gibi divan yolları açılır ve istedikleri gibi prova senaryo yazılır bir bakmışsın iyi kötü doğru yanlış karışmış onların ne nasıl bir durumda illüzyon hipnoza hangi pembe dünya şerbeti içirsek düşünürken oluvermiş kötü iyi...

Az gittik üz gittik iyi oluvermiş kötü... sene 2019 olmuş 2119  bu olmuş asır değişmiş töre görgü kalmış kaldırılmış nefis içine gömülmüş akraba kardeş arkadaş yok olmuşsa  hangi veya dost arkadaşlarınızın nesilleri bir birlerine sarılarak omuz omuza hangi cumhuriyeti kutlayacaksın..

Dönen fanusu görüyorsanız ve de içlerinde ayrılıp asma ağacı filizleri gibi kendi bünyesinde dönerek yapraklar sonrası üzüm çıkacağını zannediyorsan çıkmayıp neden sorusunu sorarsan eğer aynı asma ağacın kökünde oluşundur..

Bil ki iyi iken kötü görmeye başladıysan nefsine çıkarına bak orada 20 yılı görecek hala meyve vermedi diyorsan da dış dünyaya bak verdikleri gübreler yapay kısırlık hormon aşılarlar olgunlaşıp meyve vermesin diye sana hala illüzyon göstererek seni çöllerde susuz gösterirler ayrılıp çıkanlarda olsa da şimdi su buldum desende bil kısa zaman da seraba yeşil vadiyi serap gösterirler yolu şaşırtırlar..

Aslında önce iyi iken kötü gösterilen ilk adım kaos sen olduğunu görecek aslı yoluna yola devam ederek  aslı karanlık yolda ışığı görecektin..

Çünkü o başlangıç kaos senle başladığını gördükten sonra geçmiş geriye doğru  görüşün ileriye net adımlar atışını görerek onların istemiş oldukları batıdan doğuya dönüşü senin ilk adımınla doğudan batıya evrensel gerçek demokrasi çoğunluğu görecek yapay paralel devleti dışa bağımlılık net olarak göreceksin işte onların istemiş oldukları dünyadan çıkarak aslı dünyana net olarak dönerek doğru çizgiyi göreceksin...

Şimdi 20 yılınız geçti tekrar 20 yıl öncesine dönersin sen her seferinde ilk adım atarken bir yeni kaosu atar ve her atışın bir kaos başlangıcını nefis çıkarcıları zengini daha zengin edersin  çünkü çaycı şöför olarak başladılar şimdi resistan kat hamam sahipleri oldular ve olurlar seni bir yanlış yola saptırarak önce parsel ,parsel alırlarken şimdi veya zaman gelince devleti satın alırlar zamanla esir esaret içinde yaşarsın..

İleri gidiyorum der bir bakarsın aynı dar boğazda veya ileri gitmeyen bir dalgada bocalar aynı yerde sayıklarsın ve her gün ilk adımla bir kaosa sürüklenirsin...

Kaosları yok etmek ise ilk adım şudur ki her başlangıcın İşte burada doğuşunla ilk dışarı çıkmanla başlar senin istemiş olduğun ilk erdem olmak ve ahlaklı olmakla başlar dışarının istemiş olduğuyla değil ..

İstemiş oldukları kukla ipine sarılmış kulalardır onlar sadece nefise çıkara çalışır ya ipe asılırlar yada paralel devletle yıkarlar sonra tekrar tekrar devam eder her seferinde karanlıkta o ışığı göremezsin....Çünkü basiret nur kalbini kör etmişlerdir pembe dünya ile..

Saklı şifa sırlar kitabin dan kaos ve zinciri ,aynı yerde sayılmak ve yapılanları görsen de bir başkalarına köle oluşunla mimar eserini neslin görmesi mısır piramitleri gibi ,yurtlar yer değişse de sancak yer toprağı sonsuza kadar tutabilmek, ilk adım her şeyin başlangıcı, her şey bitse de tekrar kazanmak her şeyin bittiği terin başlangıcıdır, hala on yıllı yirmi yılı hatırlamayacak kadar büyümediniz mi daha kaç yirmi yılara bölümlerinde kısa alıntılar ..

                                       selcuk uysal çoban saklı şifa  


Artık zaman yok ...

HALKIN GÖZÜ HALKIN MUHALEFETİ  BU TOPRAĞIN GÖZÜ araya eylemci şeytanı ruhları katmadan merkezin gözü olmak...Bir devlet halktan yana halkın kalkınmak için ayrım yapmadan halktan yana kanunlar çıkarıp göreve çağırması o halkın yükselmesine refah düzeyin artmasına sebebiyettir ,işte orada adalet vardır orada kalkınma vardır..

Seçilen hükümet sadece çıkarlar doğrusunda ideoloji fikir ayrım yapar sadece yandaşlarına kalkınma hızı altında çıkarlar doğrusunda fikir iş birliği yaparsa o halk her zaman yardımlara muhtaç kalır..

İçe ve diş dünyaya el açmak köle esir olarak şirketlere bankalara muhtaç kalır...VE aralarından yardıma ihtiyacı olmadığı halde yardımlar alarak sahte karalar ürer buda milliği toprakların başkalarına eline geçme sebebiyeti taşır....

İşte bu yazı dizisi sadece tek milliği başkalarının eline geçmemesi için TEK GÖZ DEĞİL ÇİFT GÖZ olarak her ilde her ilçede hatta her köyde  haksızlığa uğrayacak halkın yazı dizisi.. 24 07 2018 şimdiki tariflere değil bu toprağın milliği geleceğine tarihlerine...Yok öyle...Hala bu halk hükümetin gözü olmuyorsa ,uyanmıyorsa diş dünyanın tuzağındadır, oda dev şettir dev şet...

                             ”Selçuk uysal çoban saklı şifa”

Yok artık öyle

Yok öyle devlet deniz millet keriz...Sen kalk ekim alanı ekmeden hayalı faturayla değirmen fab anlaşarak ekim devlet den destek al yok öyle, çobana sormuşlar kaç koyun  var 100... yok yok biz sana fazla yazalım devlet desteği al bizi de gör yok öyle, ormanda 3 hektar yanar 10 hektar gösterip fazlalık hop cebe ev arsa araba bu sene nereye tatile gidelim yok öyle.. Yardım alıp bir geçede başka taraflara yarı fiyatına sat kömürü yok öyle ...daha yardımlardan vd ...Yok yok öyle...

Şehir efsaneleri suç işle kanun misali arka kapıdan cık yok öyle. .imalat mevzuat dışı izin ver yok öyle, mevzuat zehir okey ithalat gerçek ürüne yasak koy  yok öyle, köyle de cami düğün solonu park bahçe 20 x 100  yüksek fiyat gösterme yok öyle, bölge başkalık bir dönem halkçı ,demokrat ,gözükenler kat hamam benzinlik ,fabrikalar diğer illerde şirketleşme hamutuyla ye yok öyle, vekillikte devlet arazileri binlerce dönüm bedava üzerine geçirme  geçmişleri almamak yok öyle ,Tavuk ,besi ahırlar yıkılmaya yüz tutmuş devlet istatistikler de faal durumda işletme payı alma yok öyle, hala atik durumda olanlar milliği ekonomiye zarar verme artık yok öyle ya aç ya da kiraya ver.. yık alanı ek. .Ekonomiye zarar yon verme yok öyle. .Her başa şimşir tarak yok öyle...

Hele saymakla bitmeyen 3 şahıslara borç ödeme kapısı olmayacak bu devlet..60 kovan malzemeli hayali faturalarla 70 bin tl çekilip ,3 cü şahıslara borç ödeme yok öyle...Arı nerde tarlaya gitti gelmedi, peki kovanlar ayı geldi parçaladı peki malzemeler nerde ....Dün buradaydı ama ne oldu bilmiyorum...

Bunların hepsinin devletten kaçırdığı en yüksek katma değer ,bunla ne 80 milyon aç kalır nede iş şişlik, bu gün araba yapma yerine 20 ye imal 60 sat kar almadan ..bunları sadece gözlemekle 10 araba fabrikası kurulur...Bunların hele hepsi...Daha saymakla bitmeyen insanlık dışı gözlemler belgeler fotoğraflamalar hep si 60 göz petek gözlerde...Yok artık çiftlik...Bil ki bu Halkın gözle görünmeyen kalkınma kabinesi bağımsız... destek almadan halkın merkezlerin gözleri....Burası artık Türkiye.. 

                           "Selcuk uysal çoban sakli şfa" 

Yok artık öyle

Baraj duvarları çatlıyor ise ,yerler kaynıyor ise ,geleceği şimdiden görmüyor ise dehşettir, dehşet.. Geçmişi yanlış gören,  yanlışların düzelmesi için çalışan ,şimdiki zamanda ,iyiye çevirip geleceğe huzur getirmek isteyen kişi kişiler....

Yerdeki karıncayı bilecek ,sineğin uçmasını, örümceğin fenomen kokularıyla döllenmesini , arıların bal yapmasını, meralarda koyunların ot yemesini ,şu yanlış bu doruyu istişare edecek ve ederek,  yollardaki taşı ,çamur ,kavşakları temizleyip düzeltecek, şayet düzeltilemez ise geçmiş şimdiki ,gelecek ,zamanlar şimdi dikinden beter olacak..

Lunapark açıldı korku zaman tünelinden çıkan boy aynasında şekillerden şekler gireni havalı tüfekle balon patlatan, aş ermiş macun yiyen ağızları sulananı , Şimdiden bunları görmeyen görüp te yerleri değiştirmeyen geçmişteki gibi aynı dolapta dönecek...

Kötüyü iyi iyiyi kötü  edenleri  gece maskeli baloda maske altında yüzleri görünmeyenleri, limon ata deyip yüz renkleri değişenleri renkten renge girenleri,3 maymun yerine 5 maymun oynatanları , Aynı filimi görmek istemeyenler bunları bilecek...Yoksa aynı kulvarda yürürken....Bir bakacak ki yürüme banttın da olduğunu görecek...

Halkta  gelim hamamında düğün deki pilavı yemek hayalinde düğün biteli çok olmuş çocuk yaşa gelmiş ,şimdiden mevlitteki lokum hayalinde.. Masa toplanmışşşş, Masa kurulmuşşş , daha oturulmadan  hayal çocuğun dişlik pilavında... 

Bu hayallerden başka hayallerden bu şeytanlık işlerden en yakın çıkıştan çık...Çoban duble yolda masa kurmuş dörtlü bekler.. Eline düşme yeter ..En iyisi bu topraklarda hava sahasını terk et...Tirbulasyona takılma orada da Azrail bekler..

                            ”Selçuk uysal çoban saklı şifa” 

Bir gün adamın biri (S.A.V) Resullaha  ın yanına gelir .Ya Resullaha ben Müslüman olmak istiyorum ama bir şartım var ben zina yapıyorum ,içki içiyorum ,kumar oynuyorum ,bunların hepsini birden bırakamam bana en kolayını söyle ondan başlayayım  Resullaha  tamam diyor iman et. adam iman ediyor .-Ya Resullaha  diyor ki önce yalandan başla en kolayı . Adam keyifle oyunlar oynayarak seviniyor ne kolay diyor.. Yalanı bırakınca diğer yaptığı yasakları yapamıyor …Yapmış olsa ailesine ,çocuklarına ,akrabalarına ,yüzüne bakamayacağından ..Doğru yola gider…                         

  YALAN

Yaratanın canlılar için gerçek dünyasında ... insanların çıkar için  yalan dünyası...Bilgisayarda kısa yollar vardır...İnsanoğlunda yalan...Bir suçlumu arıyorsunuz önce bir suçsuz bulun inanın suçluları top yekûn bulacaksınız...Bu gün bir kargo beklerim  kargocuya dağıtım elamanına sorduğum halde yok gelmemiş denen ve aradan geçen zaman içinde temsilciklerini ararım...Cevap derler.. beyefendi gelinmiş bulunamamış ...Çünkü cevap hazırdır...Yalan...Akıl düşünemezler demezler bu numarayı nerden aldı...Çünkü bana yok kargonuz denen elamanlarından.. Çünkü ezberlenmiş kısa yol.. Yalan...Buda zincirlenen firmayı yalancı yapar.. Sen o gün kısa yol seçtin...YALANI.. Tek kurtuluş yalan düşüne kim varsa....Yaşadığın yalan....Ama senin düşündüğün bu dünya senin yalan dünyan değil...Gerçeklere dön bak oralarda neler göreceksin...Huzuru barışı, ulaşımı, yüksekliği göreceksin...Joystick destekler yalan üzerine kurulmuş ise yollar hep taşlı olur...O yol seni bir yere götürmez...

Bu beni geçmişlere götürdü....Evet iş dünyası ...İhaleyle alınan bir kazması olmayıp ,sonradan taş oranlara verilen işler....Bu da yetmeyip aldığı işleri de fazlasını başka taşoranlara vererek...işlerin ne kadar sağlıklı olduğu şüphelere yol açmakta....Kimileri para yetmeyip etraftaki esnaflara borç yaparak işleri daha da zorlara sokarak hem kendini hem de etraftaki esnafları zora sokmakta...

Tabi işler biter ama esas meşale sağlamlık ...zaman şunu gösterir, çok kazalara sebebiyettir ..Yolların çökmesi, rayların taşıyamaz yüklerde kazalara sebep taşıyacağı önemle genel kontrol yapılması...

     Bir gün biriken petek gözler şikayetler kaideye alınmıyorsa  
                gelecekte hiçbir zaman zirvelere ulaşılamaz..  

Bir binanın ömrü 50 yıl dır...Çalınan eksik malzeme ömrü yok tur her an tehlikedir...Buda hem dikkatsizlik hem de yalanla kurulan işi veren devlete, şirin maske takmış şeytandan başkası olamaz, ya da kulağına üflenmiş çaresiz insandan başkası değildir... 

Bu da o an için benlik, kibirlilik, nefis ,şan şöhret peşinde pembe hayal içinde olanlardır.. Devlet güzel yapılması için gereken tüm hizmetleri sunar ,ara kontrol yoksa varda işini yapmıyorsa yapıyor gibi gözüküyor ise bir tepsi baklavaya ,bir kuzuya, yada bir tatile bakıyorsa dehşet tir dehşet...Bilin ki içteki çorbayı pisleyen bir hainden başkası değildir...Bunları da takip için petek göz olmak gerek çünkü ileride, oradan ben sen onlar yapanlar çoluğu çocuğu geçecek.. ya sonra....

Yağışlar daha da şiddetli havalar daha da ısınsa dağların stresi ağaçların stresi dağları aşan nem çöllere kar yağdığı zamanlardayız, yağmurların gelecek senelere afeti görmüyorsak .bilin ki suyun alıp götürdüğü bu zamanın mimarisine uymaz isek bu dünya değişimini göremiyorsak yer altı zeminini iyi göremiyorsak ,gelecek nesillerin vay haline.. Ezberi bırakın gerçek yaşama dönün.. Değişen dünyaya ayak uydurun “ o “ kitap her şeyi anlatmakta... 

                          ”Selçuk uysal çoban saklı şifa”

 

               Yalan olmayan yerde her zaman başarı gelir  

         https://www.sakli-sifa.com

Dürüst esnaf ürettiği malın arkasında durandır. .Garantisi bitmiş olabilir. .Ama bir teknik hata varsa garantiyi bilmez...Evet bir vantilatör...En hassas bölgede...onun durması sistemi makina arızası vermiş de olabilir.. Gaye o değil o arızaya sebep benim aynı kabloda ısı sensörlerin bağlı olması..

Ama hadise oda değil, vantilatörün 300 saatte durması beni şaşırttı,elektrik fazla gelse desem ayarlayıcı takılıydı, ondan olamazdı, tek firmanın teknik hatasıydı...

Kısa söyleşi...İyi günler sizlerin müşterisiyim ,benden kaynaklanmayan bir hata incelemenizi istiyorum der ..Kargoyla GÖNDERİYORUM...KARŞIMDAKİ DEĞERLİ BİR İNSAN...Tanımam.. Oda hassasiyet ve müşteri memnuniyetiniz den teşekkür eder.. Telefonlar kapanır fazla zaman geçme dem telefon gelir hata düzelir. .Kargoya verilerek teslim alınır yerine takılır. .İşte bu bir hizmettir. 

        Ürünün arkasında durmak satıldığı gibi imzada atılmıştır.. 
                            İşte burada dürüstlük yatar..

Teşekkürler milliği servet Bahçıvan ailesi...Daha iyi yenik teknolojilere...İşte bu gerekli bu topraklara...Bu gururu paylaşmak istedim...İnanın daha aydınlık yollara yol alacağız..

      https://www.sakli-sifa.com

                               "selçuk uysal çoban saklı şifa... 

          Taze ve sıcak....Postacı...Bir postacı bir çekirdek..

Çok ufacık bir şeyin posta çalışanları kötülediği gibi ufacık bir şeyin devleti kötüleyeceği gibi. .Her kes yerini ve görevini bilseydi bunlar konuşulmaz daha ileri yollardaydık..09 08 2018

Evet başsımdan geçen bir olay yeni yepyeni Türkiye’nin her tarafı olabilir kalite standartları da kaydım var. Eşin geçen sene haçça giderken vekalet ister bende helallik veririm...Haziran ayında oğlumla istişare ederek benim sevdikleri ne olduğunu öğrenir.. Anne babama 7 sene önce gömlek gönderdim hala eski demedi gönderilen her şeye önem verir.. birde çikolata sever, birde benden bilgisayarı için parça ister ,bir türlü bulamadım der...Ardan zaman geçer anne oğlunun yanına gider bir paketle, bulamadığı parçayı Amerika’dan bulmuş, içine çikolata ,ve gömlek tişört ,koyarak Berlin den 19 07 2018 yola çıkar...VE beni ararlar ve söylerler.. 

09 08 2018 Ben postaneye giderek paketin ne olduğunu sorarım...Oradaki memur gelmediğini...elinizde bir takip no su varsa bakalım der...VE bakılarak İstanbul ( ukim )de olduğunu söyler.. ve telefon numarası vererek..Ararım..0 212 56 .. .. Kalite s. Konuşur yetkiliye bağlanırım.. .Adımı soyadımı takip numaramı söyleyerek bakılır... Yetkili der böyle bir paketiniz yok...Han fendi şu postane şubesi sizde olduğunu ekranda görüp ..ve oranın telefonunu vererek aradım sizi...Kızarcasına sizlere yok dedik ya kelimesiyle her halde her şey anlaşılıyor ayrıntısını kalite sta. dinleyin...ve gelişen olayı oğluma anlatır durumu söylerim oğlumda Berlin postanesini gider bizden çıktı beyefendi ..Şu anda Türkiye de gözüküyor der.. Şuanda paketi takibimiz sürüyor...Bulunasıya kadar devam saat 12 33 tarih 09 08 2018.. 

Şimdi ben Türkiye’de olur böyle şeyler, veya Türkiye kötü yönetiliyor diyemem ,Merkezden çekirdek sistem yönetimleri hainlik yapıyorsa merkezin haberi olmayışındandır.. İşte geri kalmak bu dur...Sen bir sineğin vazifesini bilmediğin gibi çok küçük gözükenleri görüp te geri planlarına atarsan bir gün dağ gibi birikir o zirvelere ulaşamazsın...Ben belki çikolatayı yemediğimle belki ki tişörtü giyemediğimle kalırım, eşimde bir şeyi gene başaramadığılar kalır ama hiç öyle değildir...Onun alıp göndermesi ,ulaştırılmayan postacıya ayıptır...Çok bahane bulunur..50 EROLUK GÜMRÜK DERLER...Bilmezler ki devletin yeşil yolunda geldiğini.. Ya geri gider yada gümrük yapılır.. Ya afiyetle yalanmıştır, ya da giyilmiştir... 

Kısaca ne mutlu Türk küm ne mutlu Türkiye’me devam ...Onlar gibi görünüşte Türküm ne mutlu Türkiye mi yemeğe devam ederken...... Buda sırlar kitabına eklenerek daha çok yazılacak konular arasına girdi...

                Ulaştıramayacağınız hedeflere ulaşamazsınız ..

                Hep ayırıcı hiç bir zaman birleştirici olamazsın..

Postacı 2...Dağda telefon erişildiği yerden aramak...Postacı 2...Tarih 17 08 2018 saat 10 45 gece yorgunluğu dan zamanları geri bırakmak bahane olmaması lazım..En son telefon sonrası yeni bir telefon erişmiştim 0212 465....ORADAKİ görevli sanki değişmiş ti..Bu sefer daha anlayışlı daha işine Enerjiliydi...Açıklaması şu tarifte araştırmanız sonucu bize teslim edilmeyişin dendir ..Oda ya uçakta unutuldu bir yerde unutulmuş olunabilir...Peki ne yapmamız lazım...

Karşı gönderici şubeye gidip reklamosyon formu doldurulması gerekli iki ülke arasında ne nerede unutulmuş form doldurması gerekir...Peki der Teşekkürler sunarız...

Evet saat 11 25 göndericiye telefon edilerek pazartesi ilgileneceğin der..İş takip devam etmektedir ...Bu da işini iyi yapmayanların hak kazancını harama götürmektedir...

Bu iş burada bitmedi Çünkü içinde Yaratanımın sevdiği kulunun elçisinin Mekke Medine kokusu var ve sevdiklerimin anısı güzel hoş kokuları var.....selçuk uysal çoban saklı şifa

Buda geçmişlerimden bir anımı hatırlattı mektupları dereye atan postacıyı...Sonradan işten çıkarılmış.. Şimdide ambulans şoförü hastaları dereye atmasa bari...İş yoğunluğundan ve çalışan tüm personellerin ve iş üreticilerin yorgun düşmemeleri için her yıl veya 2 yıl içlerinde psikolojik testlerden geçilmesi..  

Bir iş yerinde vazifeni İyi hizmeti ,kendi çalıştığın ortamı milliği serveti göremiyorsan, sevgiyi saygıyı ,çalışmayı ,paylaşmayı, sadakayı ,biliyor da yapmıyorsan haram işlediği düşünmem gerekir.. Nerede yanlışlık... ...Devamı postacı 3 te.. 

                             selçuk uysal çoban saklı şifa

 

  Sadece ne olacak ki  

Bu gün üzücü ve cahil bir haberle karşılaşmak gerçekten görev yapanların tekrar bir eğitimden geçmesi gerekecek insanlara yaptıkları hareketlerle çaresiz bırakmaktalar. .Sanki kendileri insan değilmiş gibi...
Olay Türkiye'nin her hangi bir yeri.. HASTANE...Yeni doğan bir bebek anne karnında enfeksiyona kalmış. ve sezeryenle doğum..

Dünyamız değişiyor gıdalarımız değişiyor,atmosfere bilinçsizce bırakılanlar metan ve motorin gazlarla nefes alamayacak şekle gelmiş bir ortanda..El kadar bir çocuğu ,Böyle bir doğum sonrası salıvermek resmen canilik ve katil olmak gibi dır...

Akıla bilimle birleşen bir kuvez makinesi atmosfer ortamı temiz bir hava uyum sağlayacak bir makine varken ..İnsan oğlunun düşüncesizle bıraktığı el kadar bir bebeği bir atmosfer ortamına salınması o görevlinim gerçekten tekrar eğitime alınması gerekirken...

Hala yerinde durması dış dünya hainleriyle çalışmasını gösterir..O çocuğun geleceği hastalıkları bilmiyorsa toplumu hasta bir topluma kısır bir topluma gelecekte ilaçlara kobay olma adayı yetiştirenler arasına girer.. açilen eğitime alınması...

Enfeksiyonlu O çocuk hemen sonrası anne sütü verilmeyeceği ve verilirken her zaman sonrası ve gün günler akarken gr ,gr değerler kontrol edilerek sütü kademeli artırarak verileceğini bilmiyorsa,hasta annesine küvez de kalmak hastalık değildir sadece önlem almaktırı yani temiz hava anlatamıyorsa,hakikaten ezbere sağlıkçı olunmuştur..

Görevini yerine getiremeyen sağlıkçı bir gün zartüre geçirir ve tüm benliği yok olur...Ve sonrası kemik hastalığı baş gösterir..Daha sonra kan hastalığı baha sonrası o çocuğun sırtında siyah siyah çıkan sivilcelerden farklı kendisinde çıbanlar çıkacağını ve geçmişlerinde Yaptıklarını düşünemez,yaş ilerledikçe kendisinde olacakları da..

Şimdiden geliştirirse ve bilgilenerek gelecek hatalarını yaşlılığı yaptıklarını düşünmesine gerek kalmaz..Yaşam ve eğitim bitmez ve öğrendiklerinizle kalmaz ondan yaraştırma bölümü açılmıştır..

Öncelikle araştırmada yaş ilerledikçe çocuk sırtlarında sivilceler ve çıbanlar la başlar bilinmez ve araştırmaya sevkler başlar...Her petek göz halkın muhalefeti ve temiz hava oksijen bölümünde geniş okuyacaksınız sırlar kitabin da. "Bir ağaç yaşaya cam diye uğraşırken sizler nerelere hizmet etmektesiniz"..Bu günkü amansız hastalıklar yaşama başlandığı yerde başlar..İşte orası ilk nefes alındığı yerdir...

Size bir örnek her kes gibi bir tatile gidiyorsundur denize gir ve son nefesine kadar tut ve bir an hava almak için dışarı attığında pis bir havayla karşılaşsan ne olur bir dene ama dene meni istemem ve yapma Akciğerlerin çok şiddetli vurgun yer ve enfeksiyon kapar...Artık gerisini sen düşün.. selçuk uysal çoban saklı şifa

Kulağıma ve gmail mesajlar gelmekte elimizde yeterli küvez yok demekteler...Evet olmaya bilir düşünce ve tasarım dünya teknolojiyle gelişmekte,Doğum yapılan odayı komple küvez odası ve sıterızeli tozsuz temiz oksijen odası yapmak çok zor olmaması gerekli,görevlilerin en ufak parfüm kokusu bile el kadar çocuğu etkileyeceğini farkında olmamak insanlığı ve geleceği düşünmemektir.. Bu kadar hastalığın sebeplerinden biri ve en önemlisi..Her şey sağlık ilk nefesle neleri getireceğini bilmemekle başlar..

Daha çok söylenecekleri daha önceden yazılmış 47 yılın kayıtlı resimli çok belgeleri var..Bölümleri okuyun orada çok şeyler bulacaksınız...Yakında.....

Yaylada temiz bir havada doğan bir çocukla şehir içinde doğan çocukta bile fark vardır.İçinizden denilecek doğum için yaylaya mı gidelim götürelim der..YOK..sıterızel oda yap kafi..

Tehlike li çocuk hastalıkları kalkar geleceğe emim adımlar atılır.. Gerekirse normal doğumlarda içinde olabilir ama Başlığımız enfeksiyonlu ve sezaryen doğumlar için.

 
                                     selcuk uysal çoban saklı şifa    

                                Konuşmaya değil icraatta bakmalı.

Adım Selçuk uysal dağda yaşayan bir çobanım 62 yaşında emekli olmayarak kendi teknik yapılarımla enerji üreterek işlem kartı çalıştırmaktayım.. Aynı zaman da Avusturya ve Almanya da işlem kartı uzaktan kontrol sistemli makineleri kontrol ederek çalıştırmakla Türkiye ye dışarıdan döviz girdisiyle masrafları ve kendi giderlerimi ve her masrafta kdv leri ödemekteyim bu da ekonomiye destektir. .ödemekteyken...
Ama ne yazık ki ...Özgürce yaşamayı düşünürken şeytanların tatil günü de gene seni esaret içinde yaşatıyorlar....Ben sabırlı bir kulum..

Evet 29 08 2018 saat 09.15 Almanya saati ..Türkiye saatti 11.15 Almanya dan bankaya yatan para elektronik bilgi işlemle hesaba karta geçmesi gerekirken .Tatil günü 30 08 2018 de saat 11.15 hala paranın geçmeyişi... İki sahtekarlık ..1 iş gevşekliği 2 .bankanın tatil kurdan 50 tl Telezül etmesi..Akıllılık değil sadece sahtekarlık..

Bundan 3 ay öncede aynısı olmuş tatil olmadığı halde ..banka müdürüne gidilerek ..Müdürün aynen kelime kelimesine .”Beyefendi o bölüme bakan memurumuz bu gün izinde”.. Bende şunu söylerim sizin işiniz burada ney...

Sizce bu vurdum duymazlık değilse kanunlar buna hey ne oluyor demiyorsa. Dış dünyaya esaret içinde yaşadığınızın göstergesidir. Ekonomiye zarar vermektir .Zarar vermekle kalmıyor haksız kazançla insanları soyuyorlar.

Buda Tatil gününde esaret içinde yaşamayı getirir...Ama yaratan tarafından bu yapanlara işine ve halkına suiistimal yapanlar ertesi gün işleri ve hayat yaşantılarında aksilikler gidiyorsa.. Bil ki geride bıraktığın izlere bakması.. Makbuz mu çok...Hem de saati saatine ve karşı personelin 5 ikaz konuşması ses kaydıyla.. 

Ha unutuyordum postayı da buldum uçakta unutulmuş şimdi işlemde İstanbul da tatiller girdi inşallah başka tatile kadar gelir. .Posta 3 te okursunuz daha çok detaylı...

Arkadan gelen yeni bir yazı dizisi. Bir dünya firması kablolara 6 ay garanti vermekte ve makineler kablosu yanmakta Hey dünya firması gel çobana gel sana sonsuz yan mayan kablo versin sen yalanı SAHTEKARLIĞI bırak.

                             selçuk uysal çoban saklı şifa.. 


         Yapılanlar göğsümü kabartır ama  temelden gidenler

                                     çöküşü mü hazırlar...

Halkın gözü varan 2...Gözden kaçan gözle göründüğü halde kara büyü edilen insanlık.. Benin için Gene ay sonu...Başkaları için her gün insanları soyan vurgun bu vatan toprakların her yerinde...Her yerin bir yerinde olabilir.. Geçmiş olay.. 

Hala geçmişlerin bıraktığı eserlerin üzerine anmak hatırlamak yerine anlamama dan anlam vermeden dış dünyanın istedikleri yolu ikiye ayırmak o yollara gitmek, geçmiş anılar ve bırakılan eserler bırakılan yoldan daha modern yenileme varken her iki tarafa da gülücükler dağıtan dış dünya her iki taraftan da karlı çıkan maskeliler ,sen veya başka başkaları sizleri kaos derinlere çekerken kendi o ülkenin insanlarını bir şekilde yolmak fakirleştirmek ve 3 krş hesabını yapmayan toplum ve o toplumu soyan ufak çoklu soygunlar yaparak daha da solgunlaşan ve nasibini almamış şirketler bankalar kuruluşlar o ülkenin üzerine çökmek günlük kaos kargaşalarla toplumu ve devleti iyice zayıflatmak isteyen ve onların soyulduğunu bile bile hala orada bende payımı alayım diyen ufak böcek ten bile ibret almamış kişi ve kişiler acaba yaşamlarında rahat oluyor mu hesabını yapamayız.. Çünkü onlar hep iyi olanlar kötüyle iyiyi ayırt etmeyen toplun ise hep çıkar ve nefis yolunu tercih eder.. 

Tüm insanlığın içine girmiş olan şeytan ve zorla sokmak isteyen her türlü kötü yollara sokan nasbını almamış iblisler olduğu süre hiçbir zaman bir adım daha ileri gitmek istesen de o çamurlu yola balçıklı yola sokarlar.. İleri gitmek 100 yılı içine yerleşmiş çamur balçıklı yoları temizlemekten geçer. 

İlk bankacılık devletin öz parasıyla borçlanan devlet varsa şu anda yaşadığın topraklardır ve içinde yaşayan insanlardır.. Devletin anısıyla kurulan banka bile onun göstermelik ismi altında kurulan bir kuruluşun halkını bu kadar pasif yok görmesi şirket ahlakına uymaz... 

30 ekim Berlin sabah 10 30 masrafı ödenmiş 700 euro yatar.tl 6 14 kuruş akşam saat leri tl 6 27 krş hala hala hesaba geçmeyen para ..31 10 sabah saat leri hala hesaba geçmeyen para öğle saati fiş alarak vezneye gidip ikaz bulunmam ve sonuç efendim bankaya geçmiş...4. 232.10 tl..masraflar yattığı halde 6 08 tl hesaba geçilmesi..5 aydan beri gelen dış para ya 149 tl bazen 155 tl şimdi 168 tl...Bunu ben olarak değil toplum olarak düşünün.. sonuç milyarlar...Nasıl olsa aldık sevinen vatandaşım sevinerek koşan borçlarını ödeyen vatandaşım...Para gelsin de 100 eksik olsun diyen vatandaşım.. O zaman sus hiçbir zamanda isyan etme ne devlet nede yönetime iki uçta aynı yol...Sen git vergi memuru arkadaşım sanayide git zor bela iş almışlardan vergini topla bir geçede bir günde sadece tuşlarla soyanları düzenine bakma nasıl olsa bir geçede siliniverir borçları... 

Resimler mi grafik mi birazdan en geç yarın görürsünüz Halkın gözü de...En yakın ipucu bilgisayardır merkez bankaların dan bağımsız kur çalışmaları ve sizin 3 kuruşunuzla kaçan para milyarlar ... saklı şifa ademin gözü...sırlar kitabına girmeye aday yazı dizisi . 

Bunlar ortada buran sabit sayıdır bir sağ bir sola vur Allah vur... Üç rakamlı sayı tutun misal 335 bunu tersi olarak çıkarın 533 çıkan sayı çıkarın ortası hep 9 çıkar...çıkan sayı 198 dır. Ortadaki sayı hep dokuz olduğunu bilir son sayıyı söyle der baştaki duymadan der sekiz...Kulağına eğilir baştakinin elindeki sayı kaç der bilmem elinde 1 var der. .Kaç olduğunu söyle der elimde 1 var der...baştaki ve sondaki sen nerden bildin derler...Yok söylemen siz bir yüz yıl daha gidin belki bulursunuz der 9 oradan ayrılır.. 

Gene üç kâğıda bağladık..9 dan sekizi çıkarıp başa bir koysalardı çıkan sayıları hep bilirlerdi bazen de ortası da 9 sonu da 9 baş 0 eline geçer bazen olur küçük sayı büyük sayıdan çıkaramazlar kör düğüm gibi oynaşır dururlar sen hep orta dokuz çıkar başlarına sonlarına ne geleceğini bilmeden... Gel gel sıradaki... 

Basit belki herkes biliyordu ama yaşantımızı zorlaştıran kaosları bilemiyoruz asıl basit olan oydu. Erdemlik..

                            selçuk uysal çoban saklı şifa

Halkın gözü varan 3..Değişmeyen karakterler...Gene aslı şüpheli şahıslar olmakta.. Son durumdan bir ay sonra 26 11 2018 Almanya saati 14 30 eror 580 yatar masraf 15 ero alınır ...Türkiye saati saat 16 30 bu sefer anında geçer...Ama oyunları bitmez yatan saat kendi kurları 5 .94 tl dır...3445 tl dır...16 30 kur 5.84 tl dır...3387 tl beklerken ....Saat 19 30 cep bankaya bakış.. Bankaya gecen para 3304 tl dır..yanı kur 5.64 geçmiştir aradaki fark.. Resmen hırsızlıktır...sadece soygun....83 tl hırsızlık yapılmıştır...Hakikaten yorulmak. Yanı aynı hikayeler devam edecek ve gidecek bu da son transferim olacak...Ve işimde son olacak.. Ertesi gün saat 09 30 kur 5.90 tl yazık...

Oyun Almanya saat ti 17 30 banka kapanışı.. Türkiye saati 19 30 Banka sistem açık banka kapalı transfer yapılır kendi kur cumhuriyetleriyle 5 .64 tl geçer...

Devlet içinde devlet şirketler Buyurun. ne yapacaksınız...Hep şüpheli şahıslar şirketler askıda kalan kanunlar.. Gözle görünmeyen yasal olmayan kazançlar...
BİR YANDAN ELEKTİRİK VURDUM DUYMAZLIK BİR YANDAN BANKALAR ve şirketler...

Her ay 5 ero girmekteydi vatanım kazanırken esnaflarda kazanıyordu elimden bu gelmekteydi sonraları gittikçe azaltım şimdi son bir daha yok ..Ben dağlarda kart para geçmez.. ya siz..

Onlar işimi bitirseler de bu sefer elektriği üreterek işime koyula cam...Paradan gelse de olur gelmese de...Para Avrupa da ailem de kalır.. Benim gerçek vizyonum.. Ya sızın vizyon kemirin kemirdikçe....Ne nereye kadar...

Ha yakıtta alman doğa bana bitkiler vererek kaynatarak girisirin ve alkor'la veya alkor yapmakta basit şıralı meyveleri 21 gün fermente ederek ve bunları çökerterek jeneratörlerime yakıtta yapacak akılda malzemede bol...

                    İşimizi işinizi Maskeli Şeytanlardan 
                                   Yolumuzu Düşmanlardan 
                                      Kapımız Nankörlerden 
                                       
Uzak Olsun İnşallah.    

                                  selçuk uysal çoban saklı şifa  

             Sizce biz toplum olarak nereye gidiyoruz görünmeyenler.. 

Eğitim başlasa da geride perde arkasını görmemek içler açısı.. Türkiye’nin doğusu batısı eğitim ve yaşam birdir.. Ama ne yazık ki doğuda ve batıda görev yapmak istemeyen öğretmenler var oluşu ve işine gelende memlekette yapmak için aracılarla Ankara yolunu aşınmaktalar.. 
Her ne kadar Torpilde yapsalar gene o ilin müdürlükleri devlet en büyüğü hal ve hareketleri devlet tanımayan görüşlere sahip olan zihniyet dolup taşmakta...
Sebebiyeti araştırmayan tayinler halklı gözüken tayinler yok dercesine itmek , ama çıkarları çalan hırsız ,suçlu ,haksız yere öğretmenlik yapan görevli bunlar istedikleri il e ,ilçeye ,hatta köy ve mahallesi ne kadar tayine evet ve olumlu gören il müdürlükleri var oldukça “sadece ali topu atla “ kalınacak.

İki örnek biri doğudan bir de batıdan...

Bir bayan öğretmen doğuda sevilen sayılan ,ve öğrencileri tarafından çok sevilenle bir bayan öğretmen ve onlara karşı sevgisi aynı olan bir öğretmen aynı yerde 3 yıldan beri öğretmenlik yapsa da orada ömür boyu yapacak bir öğretmen...

Hatta memleketine çok uzak olan yerde vazifesini kutsal görevini yapan bir bayan öğretmen.. Ama bu sene hastaneye gitmesi gerekir ve hastaneye gider, kendisinde tehlikeli bir hastalık türer, ve hastane rapor verir öğretmenlik yapacak yapmayacak hiçbir sakınca yoktur öğretmen olmayı olmayacakta bir neden yoktur.. Sadece hastalığına sebep taşıyan nedenler sadece illerde yakın hastane olan yerde öğretmenlik yapa bilir rapor alsa da.. 
Oranın il milliği amirleri bu raporu saymazlar...Fazla uzun anlatmama gerek yok devlet içinde devlet...

Ya bu bayan ile 100 km uzaklıkta ve bir ambulansın 6 saatte gelişi sizce bu öğretmen açıl durumda yetişemezse sorumlusu kim olabilir...(Hiç kimse) artık o il elden çoktan çıkmıştır.. Düzen kurulmuş sadece oralı mülki amirler kalmış.. Bu durumda o kişiyi burada eğitim yapma git dercesine veya istifa et der.. Noktaya kalmışsa eğitim sadece bu seferde “Ayşe gel ip atlayalım” kalır...

Şimdide batıya genç bir bayan gene bir şekilde il müdürlüğüne kadro bölümüne gider ve baş vurur...Açık olan öğretmenlik müdür tarafından aklı çelinir.. Başvurusunu geri alır müdürün daha iyi yerlere gelirsin bu sana göre değil demesi o öğretmen adayın aklı çelinmesiyle ayrılır...

Ama kısa anda aklı yerine gelse de birkaç gün sonra tekrar gider...Ama artık bir öğretmen almışlardır...İl müdür kötü sana göre değil demişse de kendi akrabasını almıştır o bölüme ...Sizce nedir. Bu sizce daha ( 2x2 de değil) miyiz...

“Evet Müslümanlık ilk seneler savaş kazanılsa da Hz Muhammed buyruğu Her esir 10 Müslümanı okuma yazma öğretirse esir ve esaretten Azad edilecek demişse de ve denmiştir..”....

Görevini kötü amaçlarda kullanan kişi ve kişiler sorumlu yöneticiler...Sorun kendinize siz Müslüman mısınız yaratanın 4 büyük hak kılınan kitapta bile sizlerin yaptıklarınız yeri de yoktur..Buda geri kalmışlığa sebep taşır..

Bu zihniyet her nerde yaşanıyorsa veya her meslekte olanlar milliği görevde bulunanlar devlet sektöründe görev yapanları kendi memleketlerin de ve başka yerlerde de 3 yıldan fazla yapılmayarak otomatikman atamaları..

Aksi durumda.. Fala değil 10 yıl sonra...Buda eğitimin kutsal görevden çıkıp işini bilen memur yapar. Buda milliği kayıptır.. (Derslerin boş geçmesine ) sebep taşır...Artık yok oluşa adaydır....

"Kendi fikir ve ideoloji ayridir eğitim ayrıdır ve yeri doldurulamaz"..Saklı şifa sırlar kitabin dan ..Yaşarken eğitim dağdaki çoban bölümünden alıntı...

                               Selçuk uysal çoban saklı şifa.. 

                            DEĞİŞİM BAŞTAN AŞAĞI ARINMAK

Halkın Vatanın bayrağın için yazacaksın yok öyle çıkar için tek taraflı yazmayacaksın.. Bil ki 3 Hakka kaos muhalefet yapıyorsan sadece dış dünyanın ajanı oldu içindir. Yanışı doğruyu göremez iyiyi kötü kötüyü iyi yaparsın.. VE sonradan pardon.. 

Yeni vizyona gerek yok eski vizyondakileri yer değiştirilmesi açacağınız yeni vizyonun çok üstündedir.. Hamle hamlet oynamayın.. Kaybolan servetler ve zaman Kaybolan servetler ve zaman ."Yeni vizyon mu istiyorsunuz Değişim ve tasarruf. Orada yaratanın yeni bir düzenin ilk temeli hikmet ve nimetleri yatar " İşte o zaman iblislerin yok oluşudur.. "Konuşulan Yeni vizyon dolarların Bertaraf edilmesi dağılması gerçek vizyon Türk tl tırmanışıdır". 

Yeni Sisteme Evet denmiş olunabilir düzen ayni gidiyor oyuncular farklı deyip diş dünyanın kölesi ve esareti içinde yaşıyorsak kanun ve düzen sisteme karşı muhalefet yapılıyor diye evet denilende hayır deyip zulüm yapılıyor gerektiğinde evet diyende hayırcı sınıfına konuluyor mahkum ediliyorsa değişen hiçbir şey olmadığını hala oyunun içinde oyuncuların değişerek oyuncu olarak yeni vizyonlara atılım yapılma hamlesiyle yeni sahne perdelerin açılmasında farklı sahnelerde görsek diş dünyanın sömürmesine karşı durmaktan ziyade başka değişik yollardan daha çok sömürmesine yol açmaktan öte bir şey değildir.. 

Yeni vizyonlara gerek yok var olan zenginlik var sadece içerdeki bastonlu mevzuatları bölgesel yeme içme rüşveti boş sahne ihaleleri kes sonu olmayan yeni vizyon biraz temizlemek lazım. Yoksa yeni yatırımda kimler kazanacak halk mı yok eskiden gelenler birazda dolduracak sonrası nemi yeni yeni vizyonlar denilecek. .

Daha sonra yeni bölgesel seçimler gene aynı A takım önde olacak o köyün o mahallenin o kasabanın o şehrin o ilin yeni yüz vizyonları olacak.. Eskilere dönün az geri bakın şirketleşen holdingleşen başkanlar doğmamış torunlarına şirket açan yöneticiler yerleşecek...Eskilerden gelen bir kanun vardı yüz kızartıcı suç işlemişler yönetici olamazdı.. Şimdi ise yüz kızartacak yöneticiler yetişmekte...Aslında daha, daha da ötekiler yüzleri kızarmıştı ama yoğurt çalmaktan farkına varmayışımız.. Varsak ta nasıl olsa evde yoğurt var dememiz.. Yani kısaca suçlu arıyoruz, bence sizler önce suçsuzu bulun suçluları bulacaksınız.. Aynı hamama gidecek aynen terleyeceksiniz...Tası kafana da vursan çıkan ses seni meşhur şan şöhret  edecek.. Gene aldandık aldatıldık diyeceksin..  

Bu yazıya bazıları ağızları sulanır ama asıl suçlu ve suçsuz sizlerden kaynaklanmakta. .Kaosların başlangıcısınız.. Vatan bayrak halk için muhalefet yapmaz sadece dış dünyanın çıkarları için muhalefet çisiniz ve sonradan yanılmış olarak çıkacaksınız nasıl olsa dünya dönmekte olmak veya olmamak gibi...

(Bunlar kim deyip ne yaptılar deyip hala göremiyorsanız.. Sus ve otur an ve zamanı bekle son mektuplar yakında hiç yanılmayacak adreste yoktular pusula bile bırakmayacaklar. Ya sonra.. Bil ki sizi hiç aldatmayacak..)

                               selçuk uysal çoban saklı şifa

      Sessiz kalmak mum ışığında oturmaya benzer bu devirde         


 https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com    https://www.sakli-sifa.com   
 

Sessiz kalmak mum ışığında oturmaya benzer bu devirde çok aldanır çok yanılırsın ve de çok aldatılır. Sadece karanlığa yol alırsın ve tekrar Karanlık çağlara dönersin.. Ama gören "rabbim" karanlığın sonunda içinizden neslinizden şu an hiç görünmeyen bir ışık gönderir.. Saltanatlar gelip geçer. Vardır yoktur ..Bir çizgi hatta göremeyeceğiniz kadar mesafesi vardır. .Evet yaşam zordur zorludur..

Yaşam şifresi zorlu yolda zoru akılla yene bilmektir.. Çobanın yaşam şifresi zor işi zor yerlerde yapmasıdır.. Olmayacak diye bir şey yoktur bunu yapabilirim diye bilmektir.. 

Rabbimin vermiş olduğu akılla ve Tevekkülle her şeyin kapıları açılır...Işık her zaman vardır ve sonsuza kadarda olacaktır.. Sen sadece emaneten yaşayacağın kadar şarjin var ama Yaşatır san sonsuza kadar ışığın olur.. Yaşantınızda çok darbeler gelebilir.. O seni yıkmaz sadece üzer.. Bir an aldatılmış görürsün aslında aldanmışlardır..  

Halkın gözü halkın muhalefeti. .Böyle şirket devir oluyorsa şirketler satılıyorsa dağda ki çobana verin verdikleri paranın on misli verip 10 ay taksitle hepsini alayım. Herkesin kafa kafada bizim kafa afyon mermeri mi...Ya hesap yanlışlığı var yada o kadar yolunacak piyasada kaz bende dahil..... 

Vatan millet sakar ya deniliyor kendi yurttaşını soyduruluyor.. Utanmadan fatura kesimini birde 3 gün öncesinden fiat fazla gözükmesin kamuflajına sokuluyor ve kimse görmüyor..

Şu kadar zam geldi deniliyor bir önceki 0.230892 sanayi elektrik iken aynı yer aynı tüketim 0.408631 oluyor hanı yüzde 11 nerede kaldı muhasebeciliğiniz.. Nerede vizyonlar...Yazık yazık.. Birde sanayide bu üretimle yeni vizyonlara...Ördekte de kazda tüy kalmamış ha bire yol...Sahte değil elinizdekilere bakın anlarsınız...Birde abone sayısına çarp ,Kaç yüz baloncuk..

Dedik ya iyi olanların dünyası değil iyi oynayanların dünyasına hoş geldiniz...İş yapılmıştır kullanılmıştır bu bir iştir kar ve zarar içindedir...Ama fiat farkı üretime gelen faiz.. Tamamen yeni vizyondur...Tabi ne olacak ya...Sadece denir geçer...O zaman sus....iyi ki 11+9 dendi ama gelen %75+zincirleme KDV ..Aman ha iyi ki 50 demediler 999999999 alır diniz ..şirket değişti makbuz renkleri de şekillendi...Dikkat edilecek husus fatura kesimi 3 gün önceden kesilmiştir.. Buda ciddiyetsizlik ve şirket ödemesini halkın sırtından çıkarmaktır..3 GÜN TAHSİLAT ÖNCESİ ŞİRKETİN ANA PARAYI HALKIN SIRTINDAN ÇIKARMAKTAN ÖTEYE ŞİRKETİN KASASI SIFIR OLUŞUDUR...Buda bir soygunculuk tur..Görünmeyen ne olacaktır...  

Bak ne olacak bu ay adı ekim ayı geçen ay adı eylül son ödeme tarihi eylülün ekimin 2 si...Bu ay gelen fatura kesimi 3 gün erken ve son ödeme tarihi 30 ekim ..Sen hem geçen ayın parasını ekimde bu ayın parasını ekimde ödemekte sin. .Senin ev bütçen den ayın ekstra ödeme çıkar oda seni zora sokar.. ve açık verirsin. Bilmem nasıl kazanıyorsun.. Şunu da bilme ki makbu tebliğ senet evrak kanuni 3 iş günü vardır...Ama burada yoktur...Bu da tamamen suçtur...Erken tahsilat tır.. 

( Burada size fatura kesimi öncesi 10 gün verilmiştir...Amaç burada o değildir. geçmiş aylara son ayına eşitleme den kendi çıkar hesaplarına bir ay öncesinin fatura kesimin 3 gün öncesi ve geçen ayla öndeki ay içinde hem önceki hem sonrası bir ödeme planı .Yani Burada Halk değil burada halka ne kadar zora sokmak. ) "evet ne olmuş yani"...sizlerin cevabı bu olacak benlikten öteye gidilemeyecek... 

Her bir şekilde geç ödeyeceksin ve bir daha ki ay gecikme masrafı alınacak .ne olacak...suç işlendiği halde suçlu olacaksın..  

Hak ve adalet bir gün Tecelli edecektir .Zor işler zor...Zaman gelince her şey yoluna girecektir. 

Ama ne yazık ki şimdiki zaman an Dış dünyaya esaret içinde olduğunu ve şirketlere esir oluşu dur .Şunu da bilin ki ister A b c kim gelirse gelsin düzen aynen devam edecektir.. Halkın sesi olmadıkça bu devam edecektir. Ta ki Akılla Hak ve Adalet gelesiye kadar..... 

                          https://www.sakli-sifa.com

Bir bu kadar da kendim üretiyorum inşallah bir çuval un 110 tl aldım gibi bakkal pizzacı pastacıdan tasarruf ederek çuvalı 60 tl mal ettiğim gibi var gücümle elektrikten de kurtulmak..  

BENİM İÇİN YENİ VİZYON .Siz para ile iş görürsünüz ben ise aklımın erebildiği şükürle ve Zor zorlu yolda devam edersin Tevekkülün le yaşantın sonuna kadar nur ışık kapıların açık olmasını sağlarsın..  

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa

              Sessiz kalmak mum ışığında oturmaya benzer bu devirde     

                      VARAN 2 Kasım VARAN 1 Devamı 19 11 2018  

Gecen ayla bu ayın arasında sadece 29 gün 3 erken ödeme geçen aydan şimdi bu aydan 1 gün erken edeme ve ayın sonu gelmediği halde 29 bu nasıl bir düzenleme hiçbir esnaf ayın sonunu 30 bilir ama bu zihniyet erken ödemeyle bir sonra ki aya ek geç ödeme eklemek için esnaf ve insanları borca sokmakta.. Bu na dur diyecekte kimsenin olmayışı şaşırtmakta. Ya bu iş bir organize yada kasada hala paranın olmayışını göstermekte...ama erken ödeme taktikleri verilmiş ama teminatı halkın sırtından çıkarmakta.  Bu bir zincirleme faiz oyunuyla bir sonrakini tetikleme para toplama sanal oyundan boş kasayı doldurmaktır.. Bu benim sanal 7 ay taksitle Türkiye borsasını almak gibi... 5 ay önce 0 21 krş ken geçen ay 20 10 2018  0  40 krş şimdi bir ay 19 11 2018  dolmadan 0 43 krş  buna da dur diyen yoksa bir bahaneler döviz der dururken döviz düştüğü halde bu ne demek lazımken.. Hala insanları soymak nasıl olur. İşletmen geçen ay 4398 tüketim kullanırken  şimdi tasarruf yaparken bu ay 4082 tüketim kullansam da tasarruf etsem de %9 zam gelmesi döviz düştüğü halde bu soygun değilse sizce ney..

Rabbimin verdiği iş ve bereketle Ben öderim ama bazı insanlar ödeyemezse bu kişilerin haklarını bu devirde nefis dünyasında sadece “rabbim” çok iyi alır her şeyin bir zaman birimi var o birim yaklaşacak ve hik, küt sesiyle...

Fazla uzun yazaca ama şu anda güzel günde. sadece söyleyeceğim yaratanım bilmekte ve o görmekte ben hakkımı bu dünyada alacak rabbim bilir. O her şeyi hak ve hakikati yerli terine koyandır. .zamanı bilendir..

Bir sonraki hamle nemi olacak ödemeyi fatura kesiminden 3 gün sonra ödeme 043 krş tan 046 krş ..

                         selçuk uysal çoban saklı şifa

Her şey göründüğü gibi değil .Biraz daha çektik bu ay ürettikçe aslı kazanacak. Çünkü insanoğlu varsa sen oradasın.

          https://www.sakli-sifa.com

Yazının sonun da demiştik bundan sonra nemi olacak...Fazla söylememe gerek yok.. Fiat artmadı ama gününden önce yatırdık 0.02 krş ve fatura kesimi 15 aralık...son ödeme ise 25 aralık evet doğrudur yıl sonu kapama...o öyle değil yeni yıl kesimden sonra ödemeler ve asgari ücret artsa da elektrik insanların cebini yakacak hele mart sonrası sen arttırmışın arttırmamışın aynı hesapta kalacak...Sen bunu yaptıkça ben elektrik üreterek bu ay 1620 tl çektim gelecek ay yeni bir sistemle 1150 tl çekecem..Bunlar küçük kuruşlar ...Bende bir düşüncem vardır. Küçük her zaman büyüktür...Sizde aynı hesaptan gidiyorsunuz halk bunu görmez yer....Ama bil kazın ayağı öyle değil.. 

Varan lar bitmez ama yazı biter..  


          
Devam edecek..   


           SAYILAR FARKLI TOPLARLAR ÇIKARTIRLAR BÖLERLER
   
                              SAĞLAMASINDA DİYOR DERLER..

                  https://www.sakli-sifa.com 

Yıllar önce yazdığım yazı aklıma geldi ..Avrupa 40 yıl önce aştı bu gördüklerinizi göreceklerinizi ..tabi göz bağlıyken görülmedi şimdi ise yeni vizyon adında. .Yazım poşet bir kanseroloji bir madde toprakta 500 yılı geçkin yaşamakta.. Evet bu maddede petrol kauçuk yanı doğadan gelmekte ..çın akıl işliyor renklendirici parlatıcı daha ucuz olsun diye geri dönüşümden kullan da kullan.. Bu sabah çarşıya gittim alış veriş işleri yapmak için yanımda heybemi de götürdüm.. Neden mi bur anlatayım...

Kısa... kasada alış verişi okuduktan sonra bur kızım poşeti yazma yazarsan da alış verişi iptal et.. Neden Amca ...senle ilgisi yok hem 25 krş  ver ecem hem de reklamınızı taşıya çam. .Bu maliyeti kilo da hafif yolda giderken çok defasında altı yırtılmakta.. Kiloda 60 adet düşer maliyeti 6 tl adeti 10 krş benim için pahalı hem de sağlıksız. .Ama devlet diyor...Kızı devlet demez hükümet ve mevzuatlar şirketler baskıyla böyle şirketleşirler.. şirketiniz gider olarak saken gelir giderde net vergiden düşmekte.. Tabi bir baktılar şubeler çok gider torba vur abalıya der geçerler...ve bir yandan iyi kızım harcanan para paralı oluşu alış verişi biraz kısar artık onlar düşünsün.. Daha çok kazanalım derken çok şeyler kaybederler.. Bu ara da paralı tekrar yapsalar da  avrupa 40 yıl önce bu sorunları aştı .Şimdi poşeti top yekûn kaldırma peşindeler.. Biz oraya gelmek için bir 40 yıl daha  geçer kızım...Daha ince durumlar var .. 

Bu bir şey mi...Elektrik 0.43 krş yakarsın 1017 tl ama 310 kullanım bedeli sonra trt 25  tl sonra fon 50 tl sonra yuvarlama derler neyi yuvarlıyorsalar 15 tl ona çıkanı toplarla bir de kdv..260 tl kdv 1677....

Şimdi bak evinde tüp yakıyorsun 90 tl şimdi buna 20 kullanım bedeli gelse bir evde et pişirdin 15 fon koysalar bir de üzerine kestane kebap yapmışsın birde 5 tl koysalar.. Mesalar olur mu olur sucu devlete atarlar ..Bu devlet değil kızım bu zihniyet... 

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa

                                        TARİH 18 01 2019

           https://www.sakli-sifa.com 


Eskiden hortumcular vardı..şimdi ise dıranajlı delikli su toplama borular var...Gerçekten çocuklara balon dağıtmak hikaye masallarla dolu...Ucuzluk yerine yeni vizyon fatura şekli sayılar ve toplamalar..Bakın siz en iyisi personelin sigorta parasını da ekleyin..bir şekilde bunu da vergi gibi şekillerle haklıyorsunuz Hakka ten tam şirket siniz....Hak ve hakikat zamanları yakın . ŞİRKETİN net kazancı 540 tl kullandığım bedel 789 tl toplam 1329 tl gerisi size kalmış.

Benim için sıkıntı yok bunun 5 katı üretmek için kullandığın elektrik bedeli. Elektrik üretme sistemine sahibim..Amaç o değil amaç hepimiz olmak..Muhalefet yok ki hepsi şirket olmuşlar..

Çalan hırsızların ödeme saati olmaz çünkü zamansız ödemeyle herkesi hırsız yapmak isterler..sorunlu olmamak için 2 yılda en geç 3 yılda el değiştirirler.en aşağıdan en yukarıya kadar neredeler sorumlular nerede yok kanun nerede kar izleri kapadı... Devlete vergimi bir gecede silinir..Geçmişten şimdi zamanlara bakın anlarsınız. 

Halkın muhalefeti olmak hepimiz olmak..Dinine ve yaratanına bütün olmak Hak haki kak adalet olmak sosyaliz halk olmanı sağlar ..  

Emperyaliz gücü nefis çıkar benlik olmak korkuların esiri geleceğe korkuyla yaşamanın esareti ve köle içinde olmanı zamanla, cin ,iblis olmanı sağlar..  

                                        selçuk uysal çoban saklı şifa

                                                 20 02 2019
       https://www.sakli-sifa.com 

Ah nerede kaldı üretim ucuzluğu devlet sabit hükumetler yapsa da kararlar verse de "şirketler aynı yolunda"....Gecen ay 0.43 krş 0.42 krş bu ay 041 krş yuvarlamalar dağıtım kdv fon yazda yaz hep kafa karıştırıyor rakamlar yazılır sayılar toplanır ama sözler sadece kaybolur.Bazende yazılar bile kaybolur..Gelecek günler ise varken yok olur..Şimdi gene çoban çok çalışmalısın daha çok aşağılara çekmen lazım havada serbest dolaşan enerjileri yakala yakacağın enerjiyi üret dağlarda şifalı çayını,sert colonbiya kahveni yudumla..."Sakın ha kinlenme seni yaratandan uzaklaştırır iblis ateşinde yok olur gidersin " Bil ki yanız ve yanlış yolda olacaklarını kendi içlerinde aldatıldıklarını görecekler düşman hiç bir zaman uzakta değildir yanı başındadır..Uzak düşman senin sırrını bilmedikten sonra ne güçte olduğunu bilemez...

                               selçuk uysal çoban saklı şifa
                                                     Son

        https://www.sakli-sifa.com

                                 Nerden nereye.. Sadece 60 tl..  
   Bir bakarsın 0.38 krş bir bakarsın 0.45 bu böyle devam eder gider..
                                 selcuk uysal çoban saklı şifa

Saat 05.00 Belki sizin göremedikleriniz 3 ay 4 5 6 7 8 9 10 11 cı ay elektrik 0 38 krş dolar artar olur 0.42 krş dolar düşer ve eskisinden daha da düşer elektrik olur 0.78 krş bir bu kadarda vergiler fon eklenir de eklenir ..Şimdi buna kaos der veya eylem hayır bu sizlerin göremediğiniz gözler söyler ve ifade eder.gerisi size kalmış...sakli sifa sırlar kitabin dan bitmeyen nefis ,gerisi size kalmış bölümlerinden kısa alıntı..

                               selcuk uysal çoban saklı şifa..

 

                               Halkın muhalefeti halkın gözü.

Kendi gözünüzle yaşadığın hayata...Yaşanmış hayata geçmişlere göz atın kimin altın semeri kimin çivili semeri. Hükümet çıkar şirket mevzuatları değil bakın daha düne kadar yaşamınız da kim kimin nesi var..

Aslı ise Kooperatif  leş me  işte orada devlet var hak var. Buna sosyalist dersiniz yok bu "Hak kılınan dört kitapta hak hakikat yazar"...Hükümetlerin seçilenlerin Hak yolunda ise halkını altın semerle gezdirirken.. Halkın menfilerini çalarak kandırarak bil ki gelecekte çivili semer le gezdirirsiniz..  

Beklenen bekletiler..Saadet bilinmeyen bir kaynaktan çıkan, kişiden kişiye ve ondan da öteki kişilere olmak üzere pek çok yere para, yazı vb. gönderilmesi ve pek çok yerden para, yazı vb. alınması biçiminde oluşturulan gönderi zinciri...Halkın içinden ve de hükümetin gücü iki zincir hangisi takılırsa..

EVET teşvikler böyle verilmez ve alınmaz.. sadece köle olarak gene emperyalizlere şirketlere  tek elden o sisteme esir esaret olursun.. Hesaplayın ve görün...Akı ....... derler ya aynı tasa aynı hamama düşer kurtaran da olmaz.. Hangi zinciri takarsanız..

EVET birde geçmişler hükümetlerin iççice geçmiş bir öneki yaşamının da bir kedisi bile olmayanlar hükümetler yakınıyla tencere yuvarlanmış kapak misali halkı için çıkanlar oluvermişler aslan bir bakmışsın sen aynı işte olsa iflası çekmişsin o ise ver şeytan ver der misali ..Yol gitse de “yaratan” maskeyi az bir zamanda düşürür takılan zincirler kırılır....

EVET birde işleme bakalım.. Güneş tarlasını borç harçla kurarsın ve enerjiyi satarsın 10 yılda amorti eder borcu öder on yılda deforme olmuş sistemi revizyon eder sonra bir 10 yılda işine değil şirketlere köle olursun..

EVET Gene başka iş konuları seracılık vd...Başkaları hepsi aynı şirketler....Kurulum iş gücünü veya enerjini kendi alanında kullanıyorsan veya enerjiyi bir kısmını enerji getirecek işte kullanıyorsan o zaman sana kendi saadetini kurarsın işte o zaman hükümetlerden  bir şey bekleme her şeyde hükümetlerden de bekleme sadece hükümetlerin mevzuatları sana saadet olması yeter..

EVET Hürmetlerin açmış olduğu mevzuatlar kolaylaşması ile kendi imkân gücünle  Sen mevzuatlarla kendi saadetini kurarak şirketlere köle olmayacaksın. İşte o zaman refah saadet devlet olursun...

EVET Şunu bil herkes HÜKÜMET için çalışır ama DEVLET için çalışılsaydı toplumca huzur barış saadet olurdu...Şunu akıldan çıkarmayın kim kimi bekliyor ise her başkan olan bir başakların başkası olacak kendi hükümetlerini ve saadetlerini  kurmakla meşgul olurken...

EVET Gene halkı göremeyecek daha önceden yazılmış hatırlatılmış 1989 1997 2013 yeni olarak ta yazılmış 21 01 2019 de 54 397 sefer sayılı tren yolculuğundaki hayalleri kurmakla Tahsilatçılar sahte senet çek çıkarcılar şirketler aş ler inşaatçılar dövizciler faizciler devletin çukurunu kazanlar ,devleti balçık çukuruna sokan ajanlar memur işçi olmak için ellerini avuçlarken gelecek saadetini kurmakla meşgul iken....ve beş yılın sonunda...

 Saklı şifa sırlar kitabi Halkın muhalefeti halkın gözü ,Karda yürüyüp izini belli etmeyenler, Kanunlar yasalar fırsatçılar ve Evetler bölümünden kısa kısa  alıntılar...
 
                           selçuk uysal çoban saklı şifa.

 

 Bir kapak hikayesi.. 


Hayaller her zaman gelir 1997 yılında çöp arıtma getirmek için mücadele ederken çıkarcılar hep yol kavşaklarındaydı...Unuttuk şimdi ise yıl 2019 kampanya yaparlar 2 getir bir götür ne yazık ki oda hayal olur..Ney miş üretim firması almıyormuş yalan ya sıkı denetim yada işletmeyi fes..Önce ahlak...

Bak şimdi bu ahlaktan 50 yıl ileri uyan..

Kapağın hikayesi....
Çoban emmii dur emmi dur...Ne var çocuklar..

Çarşıya gidiyorsun bu kapakları verelim 2 bir alıyorsun bize değiştiriver emmi ...Buradan değiştirsenize...

Burada bayi almıyormuş şehirden değiştirin dedi arif amca...Tamam çocuklar ver hele...

Çoban çarşıda alacaklarını alır birde şunların yerine geri veriver.. Çoban emmi biz spot çalışıyoruz bunları değiştiremeyiz ama ben çocuklara hediye vereyim..

Olmaz özkan hak neyse o.. Yoksa şuradaki şekerlemeleri çocuklara aldım saha sola koşturmayalım bence bu iş hikaye sen oradan çikolata ver de çocukları kandırırsak böyle kandıralım gerçi kanmazlar ama ne yapalım görev görevdir yol üstünde kemandan dondurma aldık mı bu kapakların yerine promosyon aldık deriz..

Çoban konteş şeklinde karşılarlar.. Çocuklar kapakların vakti geçmiş ondan sizlere başka şeyler aldım önce yol üstünden kenan abinizden dondurma aldım ve bunlarda şekerlemeler buda çikolatanız benden bu kadar..

Ama çoban amca biliyorsun geçen hafta babam düğünde aldı ne çabuk tarih geçti..

Olur çocuklar kafanıza takmayın böyle şeylerle uğraşmayın bazen tarihler çabuk geçer bizde çocuktuk ama tarihler çabuk geçmezdi şimdi çok çabuk geçmekte onların sözleri sadece satışları taklacılar verdikleri manevi maddi sözleri yolun sonu yoktur sadece ansızın keserler bir anda yok sadece sana da yok derler çünkü devleti adaleti yok sayarlar kendileri devlet adalet olu verirler....Haydi oyuna her şeyin bir zamanı hesabı var çocuklar...

Emmi arabadan indirme biz gelip yukarıya çıkartırız.. Çocuklar sağ olum siz oyuna devam edin.. gene de teşekkürler.. İşte hayat böyle devam eder..

sıfır atık getir götür sen uyan az çok tan büyüktür.. Projelere destek olun...her şey sizin için ..ya hakkınızı alın yada bu kişileri teşhirleyin...işte o zaman hem sen kazanırsın hem de devlet kazandırırsın..selcuk uysal Çoban saklı şifa ..

Öncelik ahlak...

Sıfır atık 50 yıl ilerimi mi 50 yıl gerimi daha yeni uyanmak mı evet bu teknoloji var ama bizde yapacak çok elaman var daha iyisini saat te 100 adet yapılır dairesel hazne okuyucu sensor arka bölüm parçalayıcı ekran ve hesap yazılım bir de dış kap. .Sizce ne kadar çok zor... Çoban yıl 1997 yurt dışından çöp arıtma sistemi getirmek ister sisten arıtma gaz ve elektrik üretim yapabilecek soğuk vizyon düzenek ama yok derler...Yol kavşak tır .sırta çok yük biner.. selcuk uysal çoban saklı şifa

Neredeler.. yok öyle kapak promosyon bitti yok artık depozitolu yok ..devlet içinde devlet yok hele hükümet içinde devletleşip kafalarına göre şirketleşme de yok ..çoban

 Neredeler.. yok öyle kapak promosyon bitti yok artık depozitolu yok ..devlet içinde devlet yok hele hükümet içinde devletleşip kafalarına göre şirketleşme de yok. .Koy sistemi adaleti bak gör devlet hükümet kimmiş..

                                   selcuk uysal çoban saklı şifa

Evet yapan bir kargo ama tüm kargoların dikkatine öncelik ne iş yaparsınız işiniz ne veya kargonun başka anlamı varmı..17 08 2019 Gerçek bir hikaye ..Bir ballın kargoyla seyahati...

Arı çalışır bu ustama gidecek der Kastamonu kestanede işleri biter kovanlar süzülür tenekelere dolar Yozgat sorguna yola çıkarlar kovanlar yeni yerlerine giderken tenekeler kamyondan inerek elemanlar tarafından teslim alan ve müşteriye gönderilmek için 5 kg cam kavanozlara dolar artık satışa hazırdır...

Bal sahibi sağlık için misafir gittiği uşak a 5 kg bal ister...5kiloluk köpüklü bandaj a sarılır darbeye dayanıklı ve bir koliye koyulur tekrar bir koliye daha koyulur yanlar desteklenir ambalajlanarak yola çıkmaya hazırdır...Bal sorgundan uşak iline gitmeye hazırdır..

Bal oh rahat bir yolculuk olacak der.. Kaydı alınır tartılır kırılır işaretiyle kamyona yüklenmek için sıra bekler artık kamyon gelmiş ...Bal hop ,hop yavaş aaaaa der of ucuz kurtulduk der ..ama az yara almıştır.. Yola koyulur az sonra durur kapılar açılır üzerine doğru bir koli gelmektedir hop, hop durur dur demeye kalmadan pöf der üzerinde yük vardır ve içeri bir kişi gelir düzeltir ..Gene kapak kapanır ,tamam rahatız der ama sağından solundan acılar gelmektedir. gene yol gittikten sonra gene kapak açılır gene atan atana yükler gelir artık sağı solu üstü altı bağrışlar durmaktadır.. Sabaha kadar hiç uyumaz gene kapak açılacak diye korkar halde kalmamıştır..

Tam uykuya dalacakken kapaklar açılır sesler gelir o du şu o artık koliler sağa sola seçilmekte havalarda uçmakta kimisi ayak altında ezilmekte sıra bana gelir aldığı gibi atar bazılarını tutamazlar yerlere düşe aynısı bana da olur bal yandım Allah der yerine koyulan bal kavanoz konuşur atık seni koruyamam bir şey daha gelirse hakkını helal et der.. Bal dur beni koru gidemezsin durun ,durun atmayın der bal der demez ballar ambalaj içinde bal kaybeder...

Koli sahibine gider ve sahibi koliyi açar bir pusula görür. .Bal gitmeden bir pusu la yazmış ortaya çıkmıştır...Ne kadar dayandıysam Hayretle seyrettim çok aksiyonlar içindeydim dehşet mi dehşet böyle insanlık görmedim insanların mal can önemi kalmamış bu dünyada hiç mi nimet hikmetlere "Allah" korkuları ve insan sevgi ve değeri işine bağlı önemleri işine bağlı kalmayışları..

Ne kadar cam kavanoza konsamda özel darbeye dayanıklı ambalajlarla sarsalar da özel koruyucu bantla sarıl samda ve üstelik bir koliye konsanda koliyi bir daha konsada 100 kg dayanıklı olsa da sanki üstümden lastiksiz tır geçse de kırılamayacak ambalajda olsam daha önceden tanımadığın garip yaratıklardan kaynaklanan elden ele uçuşana olağan üstü yok edici bir tim mekanizmasına raz geldiğim için üzgünüm çoban dayı..

Haklısın bal veya ona benzer ürünler.. İnsan önemi kalmamış ki yaşamdan ne beklenir çünkü onlar bunu önceden bildiklerinden koli üstüne yazarlar yoldaki rizikolara garanti değildir notla geçiştirirler..

Çünkü onlarında çalıştıklarına güvençleri yoktur.. Çünkü aslında yaşamlarına bile güvençleri yok nefis çıkar iş olsun da nasıl olsun felsefesi çünkü psikolojik eğitim ve iş benimseme çıkmışlar. .

Aslı öylemi...Yaratanın ilkelerini unutanlar ne ,ne kadar işleri güzelde olsa bir gün işleri vadide akarken işleri hep yokuşta olur.. Bir gün gelir..

saklı şifa sırlar kitabindan insanlık hangi evrim geciren yaratıktan ,insanlara kısa hikaye anlatanlar bölümünden kısa alıntı..

                                            selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

  Başka bitmeyen Gercek belgelerle.Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi22
Bugün Toplam140
Toplam Ziyaret1209721
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com