https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

NATRON ÖNEMLİ BİLGİ

  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com   www.sakli-sifa.com   
 
           
                       ÖNEMLİ BİLGİLERDEN   NATRON

                         (Hidratlı dogal sodyum karbonat)

   Faydalari saymakla bitmez. Cilt bakimindan tutun da mutfakta yemekler­de, hamur işlerinde, temizlik işlerinde, araba icindeki istenmeyen kokuların gi­derilmesinde, buzdolabinizdaki kokulari etkisiz hale getirmekte kullanılan et­kili bir maddedir.

   Natronu herkesin evinde bulundurmasini tavsiye ederiz. Ayak kokuları, ter­lemeleri, yanmalarına faydalı olduğu gibi nasır için de etkilidir.

   Natron mide yanmalarina faydalıdir. Bir çay kaşığı içildiğinde midedeki ga­zı, asidi dengeler.

    Koltuk altları terlemesine karşı faydalıdır. Tencere veya tava da temizlen­mesi zor olan yemek artıklarını kolayca, zedelemeden temizlemk icin yaklaşık bir litre suya bir tatlı kaşığı natron ilave dederek bir süre kaynatıldıktan son­ra rahatca temizleme sağlanır. Sebze ve meyve ürünlerinde sağlıklı bir temiz­leme elde etmek, et ürünlerinde etin sertliğini gidermek icin kullanılır. Bir di­ğer faydası da burun, boğaz iltihabına faydalı olmasıdır. Bir bardak sıcak suda bir tatlı kaşığı natron eritilip hem gargara yapılır hem de burna çekilirse iltiha­bı gidermeye faydalı olur.

   Çay suyuna bir bıçak ucu kadar natron atınca çayın aroması daha güzel olur.

Natron(hidratlı doğal sodyum karbonat)faydalı saymakla bitmiyor,cilt bakımından tutunda mutfakta,yemeklerde,hamur işlerinde,temizlik işlerinde,araba içinde istenmeyen kokuları,buzdolabınızaki kokuları etkisiz hale getirmekte etkili oluyor.Hamur işlerinde karbonat olarak kullanmaya elverişli,tamamen içinde hiçbir katkısı bulunmayan bu ürünü herkesin evinde bulundurmasını tavsiye ederim.Ayakların kokularına,terlemelerine,yanmalarına yararlı olduğu gibi nasır içinde etkiliayrıca bir çay kaşığı içildiğinde midedeki gazı,asidi dengelemeye faydalıdır.Mide yanmalarına faydalıdır ,koltuk altı terlemelerine karşı faydalıdır.Tamamen doğal olan bu mucizevi ürünün faydalarını anlatmak çok üzün süreceği için tavsiyem bu ürün hakkında kolayca bilgi edinebilirsiniz.

    NATRON’UN ÖNEMİ;

(Natron,sodyum   karbonat ,sodyum bikarbonat ve sodyum kloridle ,sodyum sülfatın karışımından oluşan maddedir.)Daha sonra  bu madde vücutta tüm yağ bezlerini alkalin suyla içildiği taktirde insan vücudundaki tüm yağları eritir.Vücutta yağın da olması önemlidir.Onun için diyetiysen tarafından kontrollu alınır.Bir lt İçme suyunun içine bir çay kaşığının  4'te biri kadar atarak  alkali su elde edebilirsiniz.  edebilirsiniz. Üstüne  bir dilim  limon yerseniz vüçüttaki tüm fazlalikları atarsıniz.Birde daha öncede hazirladıgıniz sole sudan bardağınıza bir damla damlatın.
(NATRON,İNGİLİZ KARBONATI,KARBONAT)
 
 -Eski misirda misira has doğal hammaddedir
 -Eski misirda munyalamada kullanırlar.
 -Sole su yapınını okuyarak hazirlayabilirsiniz.

  Örnek bir bardak suya bir parça nohut büyüklüğünde kuyruk yağ attığiniz bir ğün sonra ne olduğunu görün ,vüçüda lazim olan yağları atmayın doktor ve diyetisyen konturol olmadan vüçüt taraması yapmadan zayiflama moduna geçmeyin insan her haliyle güzeldir.Fazlalığı atma ihtiyacınız olabilir ama vüçüt eksikliği  varsa.... 

 

 DEVAM EDÇEK

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam253
Toplam Ziyaret1045822
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.74385.7668
Euro6.36786.3933
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°