• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ORGANİK SERACILIK KARA İKLİMİNDE TROPİKAL FİDE VE MANTAR PROJESİ SAKLI ŞİFA


                      https://www.sakli-sifa.com https://www.sakli-sifa.com
                   

                    ORGANİK SERACILIK KARA İKLİMİNDE TROPİKAL

                           FİDE VE MANTAR PROJESİ  SAKLI ŞİFA

                            TROPİKAL FİDE VE MANTAR PROJESİ  

                       ORGANİK FİDE ÜRETİM SERA KARASAL İKLİM

Bu sera soğuk iklimde kısa alanda fide ve mantar yetiştirme projesidir.

                                   pilot alan   Yozgat /sorgundur  

ORGANİK TARIM  

Yanız Kurt yanız adam. .Sadece " yaratana " sığınır... Saklı şifa 1001 Tat Organik ekim proje alanı...10 000 kök Toprak sana çok şey veriyor . 

Not...Resimde gördüğünüz koyu yeşil otları Kansoleji üreten sıvı ile yok ediyorlar...sonrası ne mi.. SİZLER Düşünün...

Ben ürünü aldıktan sonra hemen toprağı çapa yatıp. .Çizgi attıktan sonra.. Toprak üstü yaprak aldıysam seneye  hemen toprak altı havuç veya turpa atıyor (ekiyor) oda sıvı gübre oluyor.(Oda toprağı yumuşatıyor hava almasını sağlıyor toprak altı kilsleri parçalıyor).. Yanı topraktan geliyor toprağa gidiyor...Ben hep yapıyorum...

" Efendim mahsul küçükmüş, Hastanenin de büyük olduğunu unutuyorlar Önce nemi parazitten başlar can boğazdan ölüm bağırsaktan gelir "

Şifası mı... Bir kaşık Bal ,Bir fincan sirke, Bir tatlı kaşık çörek otu...Üstüne acı 5 adet baden, Bir tatlı kaşık çörek otu, az miktar bir tutam taze zencefil...Her sabah mevsim başlangıç 21 gün uygula... Hastaneler yok olur.

                                      Selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

                                        2012- 2015 -2016 yılları     

 

Kendi gücüm ve kendi imkanlarımla ve RABBİMİN izniyle.. Belki kazanmadım ama isyanda etmedim sadece adam tanıdım.. O bile yetti. Her şey anlatıldığı gibi değil.. Bazı işler hayır Bazı işler şerri.. Getirir...

 

                                   Selcuk uysal çoban sakli şifa 

 

Sadece Manevi destek sağlayan ilce  kaymakama anlattım ,Sera ortamı, tohumun çimlenmesi ve fidenin gelişmesi için en iyi sıcaklık ve nem şartlarını sağlar.

Bu nedenle tohumdan fide üretimde sera ortamı özellikle tercih edilmelidir.

Pirii World tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa ışık sisteminin kullanıldığı bu sistem gün ışığında lab (fotosentez) sistemidir.

Özellikle karasal iklimin hakim olduğu bölgelerde bitkilerin kış aylarında ihtiyacı olan ısı ve ışığın karşılanması çok önemlidir.

Fideler de tüm bitkiler gibi ısı ışık ve nemin temininde maliyeti düşürmek için kurulan bir sera sistemidir.

Burada yapılacak fide üretimi Aralık ayından 15 şubata kadar seracılara, 20 Şubattan 20 nisana kadar tarlaya yönelik olacaktır.

Diğer aylarda kültür mantarı yapılır .Buna göre hazırlanmış projedir. On metre uzunluğunda 4 metre genişliğinde 2,50 metre yüksekliğinde 3 katlı fidede 100.000 adet. Mantarda toprak atımı 3 ton mantar alımı   900 kg kültür mantarı elde edilir.)

Resimler eklenecek

                                       SERA KONTROL ÜNİTESİ

                                           TÜM SERALARDA

Sera kontrol ünitesi, seranızı ısı, ışık, nem ve sulama açısından tamamen dijital olarak kontrol eder. Aydınlatma olarak yeni teknoloji olan led teknolojisi kullanılmaktadır. Aydınlatmanızı istenilen zamanda 30 dk’da güneş doğar gibi yavaş yavaş aydınlanarak gün doğumunu simüle eder. Yine sizin istediğiniz zaman da yavaş yavaş kapanarak dün batımını da taklit eder. Böylece yetiştirilen fidelerin strese girmesi engellenir.

Ünite seradaki havayı nem ve Sıcaklık açısından da kontrol eder, gerektiğinde bu iş için üniteye bağlayacağınız nemlendirme ve ısıtma sistemini açıp kapayarak içerdeki havanın sabit kalmasını sağlar.

Sulama için üniteden günde kaç dakika sulama yapılacaksa bu ayarlanır her gün ayarlanan süre k   adar damla sulama yapılması sağlanır.

Sera kontrol ünitesi siz orada olsanız da, olmasanız da bu görevleri yerine getirerek sağlıklı fideleri sizin yetiştirmenize yardımcı olacak bir ünitedir. Teknolojiyle ekran sera takibi yapılabilir                                     

SERA KONTUROL UNİTESİNİN GÖRÜNTÜLERİ             

90 ton komposto üretim ve bakim bir sera kontur ol sistemi ile 1 elemanın iş gücüyle üretin..

SERA KONTUROL 90 TON KOMPOS ÜNITESİ 1 ELEMAN   

Resim eklenecek

-HAVALANDIRMA AYARI

-NEM AYARI

-ISI AYARI

-CO2 SENSORU

-TOPRAK ISI AYARI

-YAKIT AYARI

-SİS LE ME AYARI

-SULAMA AYARI

-DEZENFEKTE AYARI

-İLAÇLAMA AYARI

-UZAKTAN KONTUR OL VE İZLEME AYARI

-İKAZ ALARMI

-SAAT VE TARİH AYARI

-SERA İÇİ ÖZEL ÇIKIŞ BAĞLANTILARI VE AYARI

-İŞLEM  İÇİ PROGRAM KARTI  

SİS  İLAÇLAMA VE  SOĞUTUCU MAKİNASI YAPIMI 

Huni şeklinde çelik veya saç yapılır geniş taraftan uç kısma kadar plastik hortum döşenir huninin geniş tarafına evinizde eskimiş elektrik süpürge motoru çekim tarafı ters takılarak  huni in içine yerleştirilir.

Elektrik kısımları hunini ye şase etmeyecek şekilde monta sı tamamlanır, ister soğutucu ister sis olarak ,hatta dumanda kullanılır

Arka hortum su tankına dağlanır, sis inçe kalın atmak için huni ucu ,hadde aparatla inçe kalın ayarlanır .İster seralarda ister arı kovanlarda, ister bahçenizde ağaçlarda ,ahırlarda, kümeslerde ,çok rahat şekilde çok amaçlı kullanabilirsiniz.

Para bile kazana bilirsiniz. Malzeme şeffaf hortum ,elektrik süpürge motoru, huni şekilde bir parça.. Elektrik montaj bilimi. .Geriye kalan sizin başarınız.

                               Selcuk uysal çoban saklı sifa.

 

ORGANİK SERA YAPIMI:   Eklenecek

 

ORGANİK MANTARIN SERA DOĞAL ORTAMINDA YETİŞEN BİRKAÇ                                                  MANTAR RESMİ  Eklenecek

                                      İSTİRİDYE MANTARLARI 

                                           ÇADIR İSKELETİ 

                    MANTAR ÜRETİMİNDEN ZENGİN OLAN VARMI 

                                          SİZE BİR HİKAYE  

Mandacılık lik kelimesi bu işin çılık olduğunu rahatlıkla söyleye bilirim  çünkü tam tamına 58.000 kaybettim sebepleri çok .Kaç üreticiyle de görüşsem aynı cevapları verdi iflasın eşindeyim dedi hatta bunu okuyan olursa aynı düşünceye katılır, burada karli olan üreticiden alıp sıcak satış yapanlar kazanır, birde kompos yapıp satanlar ,bir şevkle anlatılır, sonu hüsran la biter. ha bu işin sonu nasıl derseniz, çok iyi ,nedeni sorarsan tecrübe kazanırsın ben 58.000 tl ödeyerek bu tecrübeyi kazandım.bu parayı ödemeden önce bu işe girerken bu kadar tecrübem yoktu, neler mi öğrendim sorusuna cevap.

İTİMAT.. Kimseye itimat etmeyeceksin ???????????

GÜVENMİYECEN.. Sen yap biz satarız bize üretici lazım derler……fosssss

PAZARLAMA….Pazarlamacı mal çıkasıya kadar seni sövüşler mal çıkınca arada bulasın, devamı malı satar, parası gelmez ,sattığı yer çok para kazanmak için yüksek fiyata satar satamadığı malı da iyede düşürttürür, sen debelleş sin için den .???WWW&????? etmeye devan edersin. saççi yolmaya…hiç boşuna debelenme her şeyi orda bırak kenara çekil sakinleş…

KREDİ,FAİZ,BANKA…Filaslar sana güvenerek, gayri menkulleri ne para verir ,günü gelir kara karaaaaaaaaa düşünür iki elini kafanı mengene gibi sıkarsın…

PES ETME …Otur düşün nerde neyi yaptın 180 derece dönüş yap işte o zaman kazan maya başlarsın..

BIKMA. İTİMAT ETME, GÜVENME ,PAZARLAMA DÜŞÜNME, HELE , HELE FAİZE GİRME 

TEK YAPACAĞİN…Şey pazarlamayı kendin yap ,etraf ta mantar yapanlardan toplayarak ucuz ver peşin ver.. ŞİRKET ADINA .Barkot çıkar tarımdan işletme no su al ve paketle yüksek düşün ve yükseğe tırman işte kazanan olursun….

 Hele ,hele komposu ya kendin yap yada güven kalitesi iste…veremiyorsa. .mal çıkınca ödeme garantisi yap….SADEÇE HATIRLATMA…

 

KOMPOST

30 TON (100m2 için)

 

KULUÇKA

24 Derece sıcaklıkta 21 gün

PİN OLUŞUMU

16 Derece sıcaklıkta 7 gün

7 Gün sonrası  18 derece sabit tutun

HASAT

4 Flash %10 verim Toplamda ticari amaçlı %40 verim Kompost ölmez fakat verim azalacağı için kompostları gübre olarak değerlendirmek kompost maliyetini %50 azaltacağından ticari amaçlı bu yolun izlenmesi daha mantıklıdır.

 Son silajlara doğru saman şerbeti sis leyin                               

İstiritye posaları nı atmayın  kuyu açarak kaya tuzuyla silaj layın arpa küspesiyle büyük baş hayvanlarınıza sabah çorbası hazırlayın hem besiye çeker hem de sütte .

Kültür mantar posası veya toprağını çiçek toprağı veya toprak kabartmada kullanabilirsiniz. Satar gelir edebilirsiniz.

İstiritye de mantar odasına  ikinci sefer atacağınız da çok iyi dezenfekte edin emin olasıya kadar devam edin dezenfekte yapmayınca ilk sefer gibi vermez. Ve anlaşılmaz hastalık yapar yapacağınız işten nefret edersiniz. Mantar araştırmacı olmak lazım çok iyi iş pazarın küvetliyse başarı elde değil.

Onun için araştırmak ,araştırmak Danışa danışa dağları aşarsın .Ama danışmadan  iş yaparsan olduğun yerde bocalarsın.

     ÖNERİ OL ARAK BASİT ORGANİK ÇÖZÜM.

   -Odalarda     İlk atığınız atmosferi yakalayın

   -Odalarda     Vazelin yakın teneke içinde yanıcıdır dikkatli yakın

   -Odalarda     Üzerlik ,pelin, ardıç, tüsü yapın tüm larvaları öldürün

   -Odalarda     5  gün kaya tuzları yerleştirin veya ozonlayım  

   -Odalarda     5 gün havalandırın 11 ci gün kullanın.  

 

                      DEZENFEKTE EVLERE ODALAR VE SERALAR                               

 Melaleuca alternifolia (Çay Ağacı) Distile Suyu 1 lt veya yağı 50 cc

 Biberiye   Distile Suyu 1 lt veya yağı 50 cc

Civanperçemi     Distile Suyu 1 lt veya yağı 50cc

Deiyonize suyu  5 lt ile  homojenlend irin yani calkalayın  sisleme veya pompayla atın.

 NOT..Deiyonize suyu tüm eczaneler de bulabilirsiniz.

 

                                     İSTİRİDYE MANTARI          

MANTARHANE KURULUMU

Malzemeler 100 m2 odalar için

Isı yalıtımlı mantar çadırı 7*14 m

O2 fanı(2) adet

Co2 fanı(2)adet

Sisleme (4) adet

Komost ayakları (392 adet)

Işıklandırma (30) adet

İklimlendirme sistemi (Tasarruflu) (Kur’muş olduğumuz  iklimlendirme sistemi 3 cadır için  )

MALZEME 

100 M2 YALITIMLI MANTAR ÇADIRI : 

O2 fanı(2) adet : 

Co2 fanı(2)adet : 

Sis leme (4) adet : 

Komposto ayakları (392 adet):

Işıklandırma (30) adet : 

İklimlendirme Tek çadır için 50000 btu klima 

İklimlendirme 3 çadır için 120000 btu kanallı 

İşçilik : 

iklimlendirmede bölgeye göre farklı yöntemler ,örneğin ısıtma sistemi olarak kat kaloriferi kullanılabilir. kanallı klimanın avantajı enerji tasarrufu sağlar. isteğe bağlı olarak bölgenin durumuna göre jeneratör veya güneş paneli ve rüzgar türbini konabilir.    

                                                 SİNEK BÖCEK KOVUCU

                         SU BAZLIDA YAPARSANIZ-SERALARA  VE ODALAR 

 Maydanoz ardıç ceviz yaprağı acı ağaç bit otu karanfil ebe gömeci kâfur lavanta pelin otu (tütsü ve buğusu) evdeki haşeratları yok eder (hepsi birlikte ) tüm mikropları öldürür.

Solucan otu yarpuz pelin otu fesleğen ceviz yaprağı lavanta sedir ağacı (bu tertipler eve kolları sürüldüğünde bir sinek bile gelmez.

   

              SERA KONTROL MERKEZİNDEN GÖRÜNTÜLER... 

                                   PORTATİF SERA YAPIMI

                         FİDE ,SEBZE ,KURUTMA, MANTAR                                                            

Sera ortamı, tohumun çimlenmesi ve fidenin gelişmesi için en iyi sıcaklık ve nem şartlarını sağlar. Bu nedenle tohumdan fide üretimde sera ortamı özellikle tercih e-dilmelidir.

Pirii World tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa ışık sisteminin kullanıldığı bu sistem gün ışığında lab(fotosentez) sistemidir.

Özellikle karasal iklimin hakim olduğu bölgelerde bitkilerin kış aylarında ihtiyacı olan ısı ve ışığın karşılanması çok önemlidir.

Fideler de tüm bitkiler gibi ısı ışık ve nemin temininde maliyeti düşürmek için kurulan bir sera sistemidir.

 Sera kontrol ünitesi, seranızı ısı, ışık, nem ve sulama açısından tamamen dijital olarak kontrol eder.

Aydınlatma olarak yeni teknoloji olan led teknolojisi kullanılmaktadır. Aydınlatmanızı istenilen zamanda 30 dk’da güneş doğar gibi yavaş yavaş aydınlanarak gün doğumunu simüle eder. Yine sizin istediğiniz zaman da yavaş yavaş kapanarak dün batımını da taklit eder. Böylece yetiştirilen fidelerin sitrese girmesi engellenir.

  

Ünite seradaki havayı nem ve Sıcaklık açısından da kontrol eder, gerektiğinde bu iş için üniteye bağlayacağınız nemlendirme ve ısıtma sistemini açıp kapayarak içerdeki havanın sabit kalmasını sağlar.

Sulama için üniteden günde kaç dakika sulama yapılacaksa bu ayarlanır her gün ayarlanan süre kadar damla sulama yapılması sağlanır.

Sera kontrol ünitesi siz orada olsanız da, olmasanız da bu görevleri yerine getirerek sağlıklı fideleri sizin yetiştirmenize yardımcı olacak bir ünitedir. Teknolojiyle ekran sera takipi yapılabilir  

Kendinizde yapa bilirsiniz   çift camlı veya osebeden malzemelerden yaralanırsınız çift camin için den gün ışık ledlerı kullanın fotosentez yapacağından ektiğiniz sebzeler daha sağlıklı ve organik yetişecektir. Aramak isterse niz arayabilirsiniz ve bilgi edinebilirsiniz. Çift camda dikmeleri çam kullanın

Hobi olarak evinizde bahçeniz de çift camlı, obeseli, profilden organik seralar yapabilirsiniz ister fide ,ister  sebze ,ister kültür mantar ,isterseniz istiridye mantar yetiştirebilir ,gelir bile sağlayabilirsiniz.

Devam edecek  


Yenileniyor

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam103
Toplam Ziyaret1209684
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com