• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

HEM GIDA HEM ŞİFA OLAN BAZI KORUYUCU BESİNLER

                        https://www.sakli-sifa.com https://www.saklisifa-piriiworld.com  

                   HEM GIDA HEM ŞİFA OLAN BAZI KORUYUCU  BESİNLER

ARMUT: Ödemler, kalp ve böbrek, kansızlık, damar rahatsızlıkları, bağırsak, idrar söktürme, arterit, gut ve romatizmaya iyi gelir. Diyet yapanlar yiyebilir.          

AYVA: Kalbe kuvvet verir, rahatlatır. Harareti keser. Mideyi kuvvetlendirir, hazmı kolaylaştırır. Bağırsak gazlarını giderir. Komposto ve şurupları, ishallerde etkilidir. Şişmanlatmaz ve şekeri yükseltmez.

BAL: Soframızdan eksik olmasın, şifalıdır. “İki şifa biri Kur’an, biri bal” Hadisi Şerif. Mikropların üremesini önler, beyin hücrelerinin beslenmesinde büyük rolü vardır. Vakitsiz ihtiyarlamaya engel olur. Çiçek balı zayıflamak isteyenlere ve şeker hastalarına tavsiye edilmez. Şeker hastaları ve zayıflamak isteyenler çam balının ikinci ve üçüncü sağım veya mahsulünü kullanmalıdırlar.

BALIK: Etle aynı besin değerine sahiptir. Daha az yağlıdır. Zayıflamak isteyenler ve şeker hastaları balığın, haşlanmışını ve ızgarasını tercih edebilir.           

BALKABAĞI: Mikrobik hastalıklara karşı vücut direncini artırır. Zayıflamak isteyenlerin ve şeker hastalarının yememesi gereken bir gıdadır.           

BİBER: Mideyi kuvvetlendirir. Mide tembelliğini önler, sindirimi kolaylaştırır ve iştah açar. Nefes yollarını açar. Grip ve bronşite iyi gelir. Balgam söktürür. Zayıflamak isteyenler bol miktarda yiyebilir.           

BULGUR: Bulgur fıtri olarak yetişen buğdaydan yapılırsa, pilavını, üzüm hoşafı ile bol miktarda yiyiniz. Bulgur pilavı üzüm hoşafı ile yenir ise kan yapar.          

ÇİKOLATA: Beyin için faydalıdır. Kilo ve şekeri olanlar az miktarda bitter çikolata yiyebilirler. Bitterin şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür. %20 Kakao yağı, yağları eritir, kolesterolü artırmaz. Dişleri çürütmez. Kabızlık yapmaz. Bağışıklık sistemini harekete geçirir. Vücudu sakinleştirir. İçindeki katkı maddeleri alerji yapabilir. Ölçülü yenmelidir.         

ÇİLEK: Romatizmanın ilacıdır. Gut, arterit ve idrar söktürür. Kilo ve şekeri olanlar bol miktarda yiyebilirler.          

DANA VE SIĞIR ETİ: Dana ve sığır etini, devamlı yemeyiniz. Dana ve sığır eti devamlı yenirse kalın bağırsak kanseri, kötü huylu tümör, basur, cilt hastalıkları, damarların büzülmesi ve daralması gibi hastalıklar meydana gelir. Dana ve Sığır etinin zararı baharatla telafi edilir. “Sütü şifa, yağı deva, eti marazdır.” Hadisi Şerif.         

DOMATES: Zayıflamak isteyenler, şeker hastaları, midedeki asitleşme, kabızlık, kanın temizlenmesi, üreyi azaltmak, böbrek taşlarını düşürmek, damla hastalığı, karaciğer ve romatizmaya iyi gelir. Damarları açar.          

DUT: Saç dökülmesi, kansızlık, böbrek ve idrar yolları, ishal ve yorgunluğa iyi gelir. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür. Ölçülü yenmelidir.         

ELMA:  Gastrit ve ülser için faydalıdır. Kanı temizler. Kolesterolü düşürür. Damar sertliğini önler. Bağırsakları çalıştırır. Şeker ve tansiyonu düşürür. Dişleri temizler. Migren krizine engel olur. Cildi güzelleştirir. Ve yaşlanmayı geciktirir. Kabuğu ile yenmesi tavsiye edilir.          

 ERİK: Vücut sıvılarının yeterli oranda olmasını, sinirlerin uyarımını, kas dokusunun çalışmasını sağlar. Zayıflamak isteyen ve şeker hastaları yiyebilir.         

 ERKEÇ ETİ: Erkeç teke değildir. Keçinin erkeğinin kısırlaştırılmışıdır, Erkeç eti yemekte sakınca yoktur. Kıymayı erkeç etinden yaptırabilirsiniz.          

GREYFURT: Karaciğeri çalıştırır. İştah açar. Cinsel gücü artırır. Sabahları aç karnına içilmelidir. Şişmanlatmaz ve şekeri yükseltmez.          

HAVUÇ: Gözler, cildimiz ve bağırsaklar için çok faydalıdır. Zayıflamak isteyenler ve şeker hastalarının yiyebileceği bir gıdadır. Çiğ ve rendelenerek yenilebilir.          

HURMA: Vücudun sağlıklı ve zinde kalmasını sağlar, organlara bol miktarda hareket ve ısı enerjisi verir. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür.          

ISPANAK: Zihinsel ve fiziksel yorgunlukları giderir. Kan yapar, zayıflamak isteyen ve şeker hastaları yiyebilir.          

İÇME SULARI: İçme suları ilaçsız olmalıdır. Doğal memba suları içiniz. Çünkü vücutta ortaya çıkan zararlı ve zehirli maddeleri temizleyip idrarla dışarı atmak için bol miktarda su içmeliyiz. Kabızlığı önler. Tokluk hissi verir. Yağ depolanmasına engel olur. Böbrekleri çalıştırır. Günlük su ihtiyacımız 2 litre kadardır. Bitki çayları ile, doğal meyve suları susuzluğu gidermek için idealdir.

İNCİR VE ZEYTİN: İncir ve zeytin konusunda Ayeti Kerime var. Kuru incir, zeytinyağı içinde 15-20 gün, güneşte bekletilerek yenir ve yağından içilirse, sperm sayısını artırır. “Zeytinyağı 70 derde devadır” Hadisi Şerif. Zeytinyağı; vücudu besler, tok tutar, kolesterolü düşürür, kalp ve damarları korur, safra kesesi ve raşitizm hastalığı için faydalıdır. Karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Kabızlık için faydalıdır. Böbrekleri temizler ve taşların düşmesine yardımcı olur.          

İNCİR: Hamileler ve çocuklar için çok faydalıdır. Az yenirse şekeri yükseltmez, kolit, akciğer ve yorgunluğa iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır, kabızlığı giderir.          

KABAK: Kabızlık, hemoroit ve bağırsak kanserine karşı önleyici etkiye sahiptir. Zayıflamak isteyenler ve şeker hastalarının yiyebileceği bir gıdadır.         

KABUKLU YEMİŞLER Fındık, fıstık, ceviz, badem gibi kolesterolü yükseltmezler, kalp ve damarları koruyucudurlar. Enerji verirler, cinsi gücü artırırlar. Bedensel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelirler. Kilo ve şekeri olanlar ölçüyü kaçırmadan yiyebilirler.                                            

KARNABAHAR: Bağırsakların çalışmasını düzenler. Kabızlık yapmaz. Besleyici ve güç vericidir. Zayıflamak isteyenler ve şeker hastalarının yiyebileceği bir gıdadır.        

KARPUZ: Böbrekleri çalıştırır., taşları düşürür, kanı temizler. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi çok yüksektir. Ölçülü yiyiniz. Aç karnına tavsiye edilir.          

KAVUN: Kansızlık, böbrek ve safra kesesi taşları, basur, romatizmaya iyi gelir. Deriyi yeniler, bağırsakları yumuşatır, idrar söktürür. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi yüksektir. Aç karnına tavsiye edilir.          

KAYSI: Sindirim sistemi, beyin, kemikler, dişler, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri, cinsel gücün artması, kalp kaslarının kuvvetlenmesinde çok faydalıdır. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür.           

KEPEKLİ UN VE KEPEKLİ EKMEK: Kepeği alınmamış undan yapılmış ekmek yiyiniz Kepek ekmeği; Östrojenin (kadınlık hormonu) dolaşımını da azaltır. Bu da kadınlarda, göğüs ve rahim kanserini önleyen bir faktör oluşturur. Kepek ekmeği; kalp ve dolaşım hastalıklarına iyi gelir. Besin değeri yüksek, ekonomik bir gıdadır..Kepek ekmeği; Metabolizmanın çalışmasını hızlandırdığı için, sindirimle ilgili rahatsızlıklara ve kabızlığa da birebir çözümdür. Bağırsakların çalışmasını sağladığı gibi, bağırsak kanserini ve hemoroit oluşumunu da engeller.Kepekli ekmek; Bağırsak kanserine yakalanma ihtimalini yüze 50 oranında azaltır.   Kepekli ekmek; Safra kesesinde taş oluşması ihtimalini de azaltıyor.  Çünkü kepek ekmeği; beyaz ekmek, çavdar ekmeği ve mısır ekmeği gibi diğer ekmek türlerinde bulunan bütün vitamin ve mineralleri içerir. Bunun yanında kabızlığı önleyen kepekli ekmek, iştahı keser kilo vermeye yardımcı olur. Kolay hazmedilir. Kepekli ekmek; Şeker hastalarının ve kilo problemi olan kişilerin rejim listesinin başında olmalıdır.   

KEREVİZ: Gut hastalığına ve romatizmaya iyi gelir. Mideyi ve böbrekleri tedavi eder, cinsel gücü artırır. Zayıflamak isteyenler ve şeker hastalarının yiyebileceği bir gıdadır.         

KİRAZ: Böbrekler, romatizma yorgunluk, safra kesesi, ağrıların dindirilmesinde faydalıdır. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür.         

KİVİ: Göğüs kanserini önler, kan basıncını ve kolesterolü dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir. C vitamini bakımından çok zengindir.           

KOYUN ETİ: Peygamberimiz Hz. Muhammed As. Bir yaşındaki koyunun sağ ön kolunu severmiş. İç yağları sakıncalıdır, ölçülü yenmelidir.

KUYRUK YAĞI: Üç yaşında dağda otlamış olanı tercih edilmelidir. Romatizma, siyatik, bel ağrısı, eklem kireçlemesi ve menüsküs için tavsiye edilir. Hadisi Şerif.

LAHANA   : Kanı zehirlerden temizler, idrar söktürür, cildi güzelleştirir, sinirleri yatıştırır, zindelik verir. Ayrıca; böcek sokmalarına ve sivilcelere karşı etkilidir. Tansiyonu ve kolesterolü dengeler, kanı temizler, damarları açar, hazmı kolaylaştırır ve şekeri düşürür. Zayıflamak isteyenlerin yiyebileceği bir gıdadır.  

LİMON: İdrar söktürücü, kurt düşürücü etkiye sahiptir. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür. C vitamini boldur.               

MANDALİNA: Kanı temizler. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür. C vitamini boldur.        

MANTAR: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanın pıhtılaşmasını önler, kolesterolü düşürür. Virüsleri etkisiz hale getirir. Romatizmaya iyi gelir.  Şekeri düşürür. Zayıflamak isteyenlerin rahatça yiyebileceği bir gıdadır.            

MARUL: Sinirleri teskin eder, şekeri düşürür, kanı yeniler, Zayıflamak isteyenler bol miktarda yiyebilir.          

MAYDANOZ: Şekeri düşürür. Damarları açar. Zayıflamak isteyenler bol miktarda yiyebilir.         

MERCİMEK: Vücudunda kist ve tümör bulunan hastaların iyileşinceye kadar mercimek yemesi uygun değildir. Kabızlık için birebirdir. Görme kuvvetini artırır, zekâyı geliştirir.          

MUZ: Enfarktüs riskini azaltır, hazmı kolaylaştırır, baş ağrılarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, sperm üretimi artırır. Mide ülserine tavsiye edilir. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi çok yüksektir.           

NAR: Çarpıntıya, mideye, susuzluğa, böbreklere ve vücudun zehirli atıklardan temizlenmesine iyi gelir. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür.     

 

NOHUT: Kolesterole iyi gelir. Pankreas ve mideye yardımcı olur. Bağırsakları yumuşatır. İdrar söktürür. Anne sütünü artırır. Kanı temizler. Cilt lekelerine losyon kadar etkilidir. Kilo ve şekeri olanlara tavsiye edilir.    

PATATES: Kanı zehirlerden temizler. Hücreleri yeniler. Mide hastalıklarına, gastrite, ülsere, karaciğer iltihaplanmasına ve basura, yani hemoroite iyi gelir. Zayıflamak isteyenlerin ve şeker hastalarının şiddetle kaçınması gereken bir gıdadır. Bilhassa kızartmasından.         

PATLICAN: Vücudunda kist ve tümör bulunan hastaların iyeleşinceye kadar patlıcan yemesi uygun değildir. Karaciğer, böbrekleri kuvvetlendirir. Kolesterolü düşürür, damar tıkanıklığına iyi gelir. Çarpıntıyı önler. Gut (eklem ağrıları) romatizma ve mideye iyi gelir. Ayrıca şeker hastalarına közlemesi ve salatası tavsiye edilir.           

PEKMEZ: Kan yapar. Kemikleri geliştirir. Vücudun su dengesini sağlar. Tansiyonu düzenler. İshallerde; kaynamış suya biraz tuz katılarak şerbeti içilir. Cam kaplarda muhafaza edilir. Şeker hastaları ve zayıflamak isteyenler için uygun değildir. Tahinle karıştırılarak tüketilirse daha güzeldir.         

PEYNİR: Süte göre daha besleyici, hazmedilmesi daha kolaydır. Kilo, şeker ve kolesterolü olanlar, yağsız peynir tercih etmelidirler.             

PIRASA: Sinirleri yatıştırır, kan yapar, idrar söktürür, bağırsakları çalıştırır. Cildi güzelleştirir. Kanı temizler. Gut hastalığına iyi gelir. Sütü çoğaltır. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür.          

PİRİNÇ: Esmer pirinci evinizden eksik etmeyiniz. Bağırsak rahatsızlıkları için bire birdir. Kabuğu alınmamış esmer pirinç şekeri yükseltmez.             

PORTAKAL: Soğuk algınlığı ve gribe karşı direncimizi artırır. Sinir sistemimizin iyi çalışmasını sağlar ve güçlendirir. Bedensel v ruhsal yorgunluğu giderir. Kanı sulandırır ve hazmı kolaylaştırır. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür.

SALATALIK: Zayıflamak isteyenler, şeker hastaları, gut hastalığı, bağırsak iltihaplanması, sinirlerin yatışması, uykusuzluk, cilt, sivilceler ve yüzdeki çıbanlar için iyidir. Lifli bir gıdadır. Çok çiğnettirir.          

SARIMSAK: Bağırsaklarda görülen tenya ve şeritlerin düşürülmesinde tavsiye edilir. Bağırsakları yumuşatır. Mikropları öldürür, hazmı kolaylaştırır. Balgam söktürür. Ateş düşürür. Zayıflamak isteyenlerin ve şeker hastalarının yemesinde sakınca yoktur.          

SİRKE: Hakkında Hadisi Şerif var. İştah açar, sindirim salgılarının artırır, hazmı kolaylaştırır. Kalbin elektrik enerjisini takviye eder. Zayıflamak isteyenlerin ve şeker hastalarını için içilmesi tavsiye edilir.         

SOĞAN: İdrar söktürür, terlemeye yardımcı olur, iskorbüt hastalığına iyi gelir, şekeri düşürür, kurt düşürücüdür, çok etkin bir antiseptiktir, suyu; küçük kesiklerin ve hafif yanıkların iltihaplanmasını engeller, ergenlik sivilcelerine iyi gelir, pişmişinin; yumuşatıcı, gerginlikleri giderici, öksürük ve astım krizlerini yatıştırıcı etkisi vardır. Nezle ve anjinlerde çok faydalıdır. Çiğ soğan; böcek, örümcek, sokmaları ve köpek ısırmalarına karşı iyidir. Kalp ve damar hastalıkları, pıhtılaşmayı sağladığı için, kanamaların durdurulmasında etkilidir. Zayıflamak isteyenler bol miktarda yiyebilirler.         

SOYA: Mükemmel bir kalp ilacıdır. Kolesterolü düşürür. Safra kesesini taşlardan korur. Oluşan taşların yok olmasında yardımcı olur. Sindirim sistemini çalıştırır. Kabızlığa iyi gelir. Kandaki şeker oranını dengeler. Kadınlarda dişilik hormonunu artırır. Zayıflamak isteyenlerin yemesi gereken bir gıdadır.         

ÜZÜM: Beyin için faydalıdır. Hafıza için her gün 21 adet kuru üzüm tavsiye edilmiştir. Zayıflamak isteyenlerin ve şeker hastalarının yememesi gerekir. Glisemik endeksi yüksektir.

SÜT: Süt şifalıdır. Bilhassa inek sütü anne sütüne en yakın süttür. Katkısız olmak şartıyla tavsiye edilir.

ŞEFTALİ: Böbreklere, uykusuzluğa, yorgunluğa, idrar sökmeye, kabızlığa iyi gelir. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür.

TAVUK ETİ: Köy tavuğu yemekte sakınca yoktur. Çiftlik tavukların hormonlu olma ihtimali çok yüksektir. Dikkatli olmalıyız. Hormonlu olması çok sakıncalıdır.

TERE OTU: Şekeri düşürür, kanı temizler, damarları açar. Zayıflamak isteyenler bol miktarda yiyebilir.

TURP: Kanserojen maddelere, kalp damarlarındaki kan pıhtılaşmasına iyi gelir. Ayrıca böbrekleri temizler ve diş etlerine kuvvetlendirir. Şekeri düşürür, kanı temizler.  Zayıflamak isteyenler bol miktarda yiyebilir.

TUZ: Tuzu fazla kullanmak sakıncalıdır. Tuz 70 derde devadır, fazlası zarardır. Vasatı muhafaza etmek şarttır. Perhize dikkat etmeliyiz. Her şeyin normali, vasatı, sünnete uygun olanı iyidir. Ölçülü kullanmalıyız.

YERELMASI: Şekeri düşürür. Kanı temizler. Zayıflamak isteyenler bol miktarda yiyebilir.

YOĞURT: Yoğurt; İnek sütünden yapılanı tavsiye edilir. Bolca yenmelidir. Sindirim sistemini korur. Kabızlığı, mide ülserini önler. Mide ve bağırsakları zinde tutar. Doğal bir antibiyotiktir. Zayıflamak isteyenler ve şeker hastaları bol miktarda yağsız yoğurt yiyebilir.

UMURTA: Yumurta; büyüme, üreme, süt meydana gelişi, kandaki alyuvarların oluşumu ve vücudun kendi kendini tamirinde önemli rolü vardır. Fıtri ortamda beslenen tavuğun yumurtası tavsiye edilir. Doğada beslenen bir tavuk yumurtası (köy yumurtası) çiftliklerde yapay gübre ile beslenen tavukların yumurtası arasındaki tat farkını hepimiz biliriz. Zayıflamak isteyenler kaynamışını yiyebilirler, midede uzun süre kalır, tok tutar.

ZEYTİN: Zayıflamak isteyenler ve şeker hastaları yiyebilirler. Hakkında ayet var. Yağı 70 derde devadır Hadisi Şerif.

ZEYTİNYAĞI: Vücudu besler; tok tutar, kolesterolü düşürür, kalp ve damarları korur, safra kesesi ve raşitizm hastalığı için faydalıdır. Karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Kabızlık için faydalıdır. Böbrekleri temizler ve taşların düşmesine yardımcı olur. Zeytin konusunda ayeti kerime var. Kuru incir, zeytinyağı içinde 15-20 gün, güneşte bekletilerek yenir ve yağından içilirse, sperm sayısını artırır. “Zeytinyağı 70 derde devadır” Hadisi Şerif.

                BİTKİSEL BESİNLER VE ETKİLERİ

Havuç, brokoli, karnabahar, lahana, ıspanak, domates, bal, kabağı, kaysı, turunçgiller ve kuru kaysı:      

Savunma sistemini güçlendirir. Tehlikeli maddelerin hücre ve dokulara zarar vermesini engeller. Kanser tehlikesini azaltır.

Kiraz, mürdüm eriği, çilek, böğürtlen, ahududu, elma, kırmızı lahana, patlıcan ve soğan:           

Bulaşıcı hastalık ve iltihaplardan korur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanın pıhtılaşmasını engeller. Kanser oluşumunu engeller.

Kuru fasulye, mercimek, nohut, kuru bakliyat, tahıllar ve patates:         

Kan şekerini ve kan basıncını düzenler. İltihaplardan korur. Hücreleri korur ve kanser oluşumunu engeller.

Havuç, patates, yeşil salatalar, buğday, taze çilek, böğürtlen, fıstık ve ceviz:         

Bakteri ve virüslerin çoğalmasını engeller. 

Kara turp, kırmızı turp ve kıvırcık salata:         

Bulaşıcı hastalıklar ve kanserden korur.    

Kuru Bakliyat ve bezelye:           

Kolesterolü düşürür. Bakteri, virüs ve mantarların çoğalmasını engeller. Kalın bağırsak kanseri tehlikesini azaltır.

Soya fasulyesi, buğday ve keten tohumu:         

Meme, döl yatağı, prostat kanserinde etkilidir.     

Nane, limon ve kimyon yağı:          

Kanser tehlikesini azaltır.         

Soya fasulyesi, fındık, susam, zeytin yağı ve bitkisel yağlar:      

Kolesterolü düşürür. Kalın bağırsak tehlikesini azaltır.        

Sarımsak, pırasa, taze ve kuru soğan:     

Bakteri virüs ve mantarların gelişimini engeller. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İltihapların iyileşmesinde yardımcı olur. Kan pıhtılaşmasını yavaşlatır. Kanda kolesterolü düşürür            

                                     Selcuk uysal çoban sakli şifa

DEVAM EDECEK

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret1209676
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com