https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

EŞEK SÜTÜNÜN FAYDALARI ÖNEMLİ BİLGİ

                       ÖNEMLİ BİLGİLERDEN  EŞEK                  

                             SÜTÜNÜN FAYDALARI    

  Biliyoruz pek çoğunuz itiraz edecek, hatta “Eşek sütünün faydası mı olur?” diyeceksiniz. Ama yapılan tüm bilimsel çalışmalar astım hastalığından zayıfla­maya kadar pek çok faydası olduğunu ortaya koymaktadır.

    “Bilinen sütler içinde inek sütü, koyun sütü, keçi sütü var. Eşek sütü; içe­risindeki protein, kalsiyum ve şeker oranı açısından anne sütüne en yakın süt­tür. İçerdiği protein ve şeker oranı anne sütünden daha fazladır ama insan be­beği için en faydalı süt yine insan sütüdür. Sütü gelmeyen annelerin en büyük tercihinin eşek sütü olduğunu, inek sütü ile beslenen küçük çocuklarda pro­tein alerjisi gelişebildiğini, bu tür çocuklar için en ideal sütün eşek sütü oldu­ğunu söyleyebiliriz. Eşek sütü sindirimi kolaylaştırır, şişmanlamayı engeller, en önemlisi de perhiz yapan kişilerin kullanması gerekmektedir. Eşek sütü, inek sütü ve diğer süt ürünlerine göre yağ oranının düşüklüğü nedeni ile sindirimi son derece kolay bir süttür.

   Kan değerlerine bakılarak kullanılmalıdır.

    Eşek sütü faydalarından yaranlanan ülkeler Amerika, Şili, Brazilya, Fran­sa, İtalya, İngiltere, İspanya, Çin. Bu ülkelerde eşek sütü üretimi için, özel çift­likler kurulmuş durumdadır. Eşek sütü en çok Hollanda ve Almanya’da satıl­maktadır.

    Eşek sütü bebekler için çok faydalıdır. Bu arada süt tozuna alerjisi olan be­bekler için de eşek sütünün anne sütü kadar, özellikle kalsiyum zenginliği açı­sından değerli olduğu doktorlarca öne sürülüyor. Antibakteriyel ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi nedeniyle eşek sütü halen İtalya’da tıbbi amaçlı o­larak kullanılmaktadır. Eşek sütünü kullanırken, tam olarak faydalanmak için SAKLI ŞİFA

kaynatmadan çiğ olarak kullanılması gerekir.

   İçeriğindeki mineraller sayesinde vücuda direnç verir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanser hastalığına karşı direnç sağlar. Astım hastalığına iyi gelir. Bronşit hastalığına iyi gelir.

   Eşek sütü siroza iyi gelir. Balgam söktürür. Ateş düşürür. İçerisinde bulu­nan yüksek kaliteli omega 3 sayesinde kalbi korur. İçerisinde bulunan yüksek kalsiyum sayesinde kemik gelişimini arttırıyor ve kemik erimesini engeller. Yağ yakımını hızlandırır ve vücudu formda tutar.

    Kronik astım ve bronşit hastalarına çok iyi gelen eşek sütü aynı zamanda siroz hastalığını da tedavi edebilir. Bunun yanında antitoksin özelliği ile zehir­lenmelerin üstesinden gelir. Boğaz enfeksiyonu geçiren bir hasta, balgamı e­şek sütü ve karışımı ile tamamen söktürebilir. Astım ve bronşit rahatsızlığı o­lan çocuklar, 10 gün süreyle bir çay bardağı eşek sütünü içtikten sonra rahatlar.

    Eşek sütü ile vücudunuzu yıkadığınızda ya da bir bez pamuk yardımıyla sil­diğinizde cilt hastalıklarına çare olur.

   Eşeklerden sağılan süt tülbent ile süzülür. Tülbentin üzerinde kalan köpük­ler yüze sürülürse cildi gençleştirir, sivilceleri yok eder.

Not İnter araciyla her yerde bulunur.Yakın köylerde köy pazarlarında bulunur. ilgilenlere.saklisifa kanser için 7 besin okuyun.Site menusunde.

    DEVAM EDEÇEK
 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır. 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

 
NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

   


                                    


https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam189
Toplam Ziyaret1044493
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°