• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ZAYIFLAMAK VE ŞİŞMANLAMAK İÇİN ÖNEMLİ TAVSİYELER

              https://www.sakli-sifa.com   https://www.saklisifa-piriiworld.com                      

          ZAYIFLAMAK VE ŞİŞMANLAMAK İÇİN ÖNEMLİ TAVSİYELER

                                     ŞİŞMANLAMA  

                    Zayıflık genellikle vitamin eksikliğinden kaynaklanır.

Kişi sigara içiyorsa bu durum besinlerin gerçek kokusunu ve tadını algılamasına mani olarak iştahını baskılayabilir.

Bağırsak kurtları tüketilen besinleri sizinle paylaşır. Zayıfların ilk yapacağı iş bağırsaklarında parazit, polip, kurt olup olmadığını kontrol ettirmektir.

Troid hormonları ve böbreküstü bezlerinin çalışma durumu da zayıflığa sebep olabilir yol açabilir

Fazla kilo nasıl kalp damar hastalıklarına yol açıyorsa, aşırı zayıflık da böylesi bir sonuca, adet düzensizliklerine, kansızlığa vs yol açabilir.

Kilo almanın da vermek kadar zaman aldığını ve kolay bir süreç olmadığını bilerek aşağıdaki önerilere dikkat etmelisiniz:

İlk yapacağınız şey en yakın hastaneye giderek bir diyetisyene başvurmak olmalıdır. Kötü gıdalarla kilo almak yerine, doğru gıdalar tüketerek kilo almaya özen göstermelisiniz. Zayıflığın bir nedeni de psikolojik olduğu için ferah, rahat ve temiz bir ortamda yemek yeme alışkanlığı kazanmalısınız.

Ana öğünlerinizde besin çeşitliliğine önem vermeli, 4 temel besin grubunu mutlaka bir arada tüketmeye çalışmalısınız. Asla öğün atlamayın. Ayaküstü yemek atıştırmayın. Aparatif gıdalarla beslenmeyin. Masadan mutlaka tok kalkın.

Yarı aç bir mide ile kilo alamazsınız. Mide elastik olduğu için, zamanla yemek miktarınıza göre kendisini ayarlayacaktır. Mide büyüktür veya küçüktür. Bunu siz zamanla istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Disiplinli bir şekilde beslenme alışkanlıkları geliştirdiğiniz zaman, kısa sürede kilo alabilirsiniz.

Şişmanlamak için bal, pekmez gibi doğal gıdaları dan; ceviz, fındık gibi mineral açısından zengin olan kuruyemişlerden de tüketebilirsiniz. Besinleri akşamları otururken yiyebilirsiniz. Yemek yeme sürenizi uzatın ve yemeğe başlamadan önce su içmeyin. İştahınızı kapatır ve az yemek yemenize sebep olur.

Form çaylarından uzak durun. Yemeklerden önce meyve gibi besinlerden tüketmeyin. Tatlılarınızı ceviz ve fındık ile tatlandırın.   

Et yemeklerine ağırlık verin. Kalori değeri yüksek gıdaları her öğün tercih edin. Akşamları tatlıları tercih edin.

Şişmanlamak için bazı reçeteler:

İncir, süt, anason, tatlı yapılıp yenmeye devam edilir. Tatlı badem, kekik, öğütülüp balla macun yapılarak yenmeye devam edilir. Keten tohumu, çam sakızı, çörek otu, öğütülüp balla macun yapılarak yenmeye devam edilirse bağırsaklardaki bozuklukları tamir eder .

Buğday, mısır, kurufasulye, nohut, pirinç, bakla, lahana, karnıbahar kilo aldırır. Kabak yemeği ile Hunnayı beraber yemek güç verir.. Zencefil bitkisinin kökleri dövülerek ezilir.

Elde edilen posaya pirinç unu karıştırılarak macun kıvamına gelene kadar pekmez ile yoğrulur. Hazırlanan bu macundan, tedavi süresince, günde üç beş çorba kaşığı yenir.

Rendelenmiş turp ve hindistan cevizi, incirle birlikte dövülerek ezilir. Ezilen karışıma, macun kıvamına gelene kadar pekmez eklenerek yoğrulur. Hazırlanan bu macundan tedavi süresince ve aç karnına bir veya iki çorba kaşığı yenir.

Anason tohumları, incirlerle birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posa, macun kıvamına gelene kadar dut pekmezi ile birlikte karıştırılarak yoğrulur. Bağırsaktaki kırtların temizlenmesi için hazırlanan macundan aç karnına iki çorba kaşığı yenir.

Sarımsak kürü yapılır (1 su bardağı) Sirke bal çörek otu kürü yapılır (1 çay bardağı) Polen, arı sütü, çemen (çetene kavrulup) toz halinde macun yapılır ve yenir.

İncir doğranır tereyağında kızartılarak (üstüne ceviz, badem, fıstık, Antep fıstığı, muz ve bal konulabilir) yenir.

Tüm gıdalar şişmanlatma değerlerine bakılarak kullanılır.

ZAYlFLAMA Günümüzde yaşanılan en önemli sağlık sorunlarından biri de şişmanlıktır.

Zayıflama, forma kavuşma meselesi en fazla konuşulan konuların başında gelir. İnsanlar, şişmanlığın sebeplerini ortadan kaldırmadan, kalori kısıtlaması uygulamadan kolay ve kısa yoldan zayıflamak, kilo vermek ister.

Şişmanlığın en önemli sebeplerinin başında aldığımız gıdalar ve hayat tarzımız gelmektedir. Hazır paket gıdalar, GDO’lu ürünler, yağlı besinler yiyerek; spor yapmadan; masabaşı, hareketsiz işlerle meşgul olduğumuz için aldığımız besinleri yakamıyoruz. Bu da şişmanlamaya sebep oluyor.

Beslenme alışkanlığımızı ve hayat tarzımızı değiştirmeden, diyet yapmadan zayıflamak hayaldir. Sistemli bir şekilde ve spor yaparak zayıflamak en sağlıklı yoldur.

ZAYIFLAMAK İÇİN ÖNEMLİ TAVSİYELE

Sabah kahvaltısını ihmal etmeyeceğiz. Sabah kahvaltısını yapmazsak, vücut aç kalacağım diye tedbir alır, öğle yemeğinde yediklerimizi depolar ve iç yağına dönüşerek şişmanlatır. Aynı şey diğer  öğünler için de geçerlidir.

Meyve ve sebzeleri, kabuklarıyla bol, bol yemek en uygunudur. Yemeklerden hemen sonra meyve yemek sakıncalıdır. Hem şişmanlatır, hem de yemekten sonra yendiğinde midedeki besinlerle mayalanarak alkole dönüşür ve alkolün verdiği zararlar ortaya çıkar.

Şişmanlama endeksi yüksek olan gıdalardan uzak durulmalıdır.

Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi yüksek olan gıdalar: Bakla, patates, balkabağı, beyaz pirinç, beyaz ekmek, pekmez, çiçek balı, muz, kavun, karpuz, üzüm, gazoz ve kola…

Yapılan araştırmalarda, kırmızıbiberin kilo kaybını hızlandırıcı etkilerinin olduğu tespit edilmiştir. Kırmızıbiber, metabolizmayı hızlandıran, iştahı baskılayan, yağ yıkımını artıran bir maddedir.

Lifli gıdalar şişmanlatmaz. Enerji değeri sıfıra yakındır. Çünkü bağırsaklarda parçalanmazlar. Suda dağılmazlar, suyu çekerler. Bu sayede doygunluk hissi verirler. Bağırsakları çalıştırırlar ve kabızlığı önlerler.

Midede eriyen lifler tokluk hissi verirler ve midenin boşalmasını sağlayarak, kolesterolün düşmesine yardımcı olurlar.

Yağ ve şekerlerin emilmesini yavaşlatarak, yağ deposu olmayı azaltırlar. Tüm zararlı maddeleri sürükleyerek, emilmelerini önlerler ve dışarı atılmasını sağlarlar. Bu sayede kanser yapıcı maddeleri engelleyerek, kanseri önlerler.

Şişmanlamamak için, yemekten sonra egzersiz, spor veya 30 dakika yürüyüş yapmalıyız.

Göbek yağlarını eritmek için mekik çekmek iyidir. Mekik çekmeye başlamadan önce göbek vazelinle yağlanırsa daha faydalı olur.

Deniz ürünleri, karaciğer, ıspanak, greyfurt, portakal, havuç, kabak, mercimek, arpa, salamura yemek zayıflatır. Kayısı yemek bağırsakları çalıştırır.

Güneşli ve oksijenli ortamı değerlendirmeliyiz.

Ayakta yiyip içtiğimiz zaman, besinler midede durmadığı için doyma tokluk hissi oluşmaz. Doyma hissi oluşmadığı zaman, çok yeriz ve şişmanlarız.

Sindirim açısından en güzel pozisyon, oturarak yemektir. Ayaküstü yenen, Fast Fooddan kaçınılmalıdır.

Lokmalar küçük olmalı ve çok çiğnemeliyiz. Çok çiğnemek beyindeki tokluk hissini uyandırır ve yemeye ara verilir. Yani, tokluk hissi çok çiğneme ile alakalıdır.

Vücudun ihtiyaç duyduğu, çeşitli ve değişik gıdaları sebzeleri ve meyveleri mevsiminde yemeliyiz. Salata yemeğini ihmal etmemeliyiz. Lahana, tere, soğan, marul, salatalık, turp, domates, yer elması, maydanoz karıştırılarak salata yapılır. Limon ve zeytinyağı ilave edilir. Yemeklerden 30 dakika önce yenir. Şekeri düşürür, tansiyonu ve kolesterolü dengeler, kanı temizler, damarları açar ve hazmı kolaylaştırır

Acıkmadan sofraya oturmamalıyız, doymadan sofradan kalkmalıyız Yani yerken aşırıya kaçmamalıyız. İki öğün arası en az 4 veya 5 saat olmalıdır.

Kepeği alınmış beyaz un, şeker, aşırı tuz, margarinler, bunlardan yapılanlar, ilaçlı konserveler, kimyasal mayalı gıdalar, alkollü içecekler, rafine edilmiş gıdalar. E maddeli; Uzun süre dayanabilmeleri için kimyasal maddeler katılmış, renklendirilmiş, tatlandırılmış veya koyultulmuş gıdalar şişmanlatır.

Bu sakıncalı gıdalar, sağlığımız için zararlıdır, hem hasta eder, hem de şişmanlatır.

Şişmanlamamak için; bol su içmeliyiz, içme suları ilaçsız doğal memba suları olmalı. Çünkü vücutta ortaya çıkan zararlı ve zehirli maddeleri temizleyip idrarla dışarı atmak için bol miktarda su içmemiz gerekiyor.

Kabızlığı önler. Tokluk hissi verir. Yağ depolanmasına engel olur. Böbrekleri çalıştırır. Günlük su ihtiyacımız 2 litre kadardır. Bitki ve meyve çayları ile, doğal meyve suları susuzluğu gidermek için idealdir.

Sauna ve hamamda terlemek zayıflamaya yardımcı olur. Ayda 5-6 kilodan fazla zayıflamak da tehlikelidir.

Formda kalmak için ideal günlük yemek ihtiyacı %20 proteinler (etler, peynir, süt, yoğurt, soya, mercimek, badem, kuru fasulye, yulaf, pirinç) % 60 sebze ve meyveler %10 unlu gıdalar %5bitkisel yağlar olması gerekir.

Yağlı fındık, fıstık, çikolata, ceviz yağ yapar. Kolestrol hamurlu gıdalar da yağ yapar. Ekşi (limon gibi) gıdalar vücudu serinletir, yağ eritir, idrar artırır, kabızlık yapar. Posalı gıdalar vücuda gereklidir. Isıtıcı gıdalar susuzluk yapar.

Vücudumuzun günde 3500 kalori enerjiye ihtiyacı vardır. Fazla alınan enerji ise vücudda yağ olarak saklanır.

Zayıflamak için böbreklerin iyi çalışması (idrar çokluğu) bağırsakların iyi çalışması (hazım kolaylığı) gerekir.

                             DOYARAK ZAYIFLAMAK MÜMKÜNDÜR.

Zayıflamak için yaptığımız tavsiyelerin yanı sıra, doyarak zayıflamak için şunları söyleyebiliriz:

Yerken ve içerken dikkat edeceğimiz en önemli husus; yediğimiz ve içtiğimiz gıdaların, şişmanlatma endekslerini dikkat ederek, endeksi yüksek olanlardan kaçınmaktır.

Şişmanlatma endeksi düşük olan gıdalar: Armut, ayva, balık, biber, bulgur, çilek, domates, elma, erik, erkeç eti, greyfurt, havuç, ıspanak, kabak, karnabahar, kayısı, kepekli un ve kepekli ekmek, kereviz, kiraz, kivi, koyun eti, lahana, limon, mandalina, mantar, marul, maydanoz, mercimek, nar, nohut, patlıcan, peynir, pırasa, portakal, sarımsak, sirke, soğan, soya, süt, şeftali, tavuk eti, tere otu, turp, yoğurt, yumurta, zeytin, zeytinyağı…

Diyet yapanlar, salatalar ve sebzeler gibi lifli besinlerin yanında; dut, hurma, kabuklu yemişler, incir, tereyağı, kuyruk yağı, tuz gibi gıdaları da ölçülü yemek şartıyla, yiyebilirler. Bu gıdalar, şişmanlatmaz ve şekeri yükseltmezler. Sütün ve yoğurdun yağsız ola¬nı tercih edilmelidir.

Bu açıklamalardan sonra sabah, öğle ve akşam yemeği için örnekler verebiliriz.

SABAH KAHVALTISI: 1. Kahvaltıdan önce şişmanlatma endeksi düşük olan meyvelerden bir tane yenebilir. 2. Kepekli ekmek yenir. 3. Kahvaltı yaparken, şişmanlatma endeksi düşük olan meyvelerden yapılmış, taze sıkılmış meyve suyu veya domates suyu içilebilir. 4. Şekersiz bitki çayları içilebilir. Siyah çay açık, limonlu ve şekersiz içilebilir. 5. Zeytin, az yağlı peynir ve yoğurt yenebilir. 6. Kaynamış yumurta tokluk hissi verir, uzun süre midede kalır. Rafadan ekmek yedirir. 7. Domates, salatalık veya şişmanlatma endeksi az olan sebzeler ve gıdalar eklenebilir. Sabah kahvaltısı için tavsiye ettiğimiz, bu gıdaları bir insan yiyince, doyarak zayıflamış olur.

ÖĞLE YEMEĞİ: 1. Kepek ekmek yenir 2. Limonlu ve zeytinyağı bol yeşil salata çeşidi yenmelidir. (Sirkeli de olabilir) 3. Izgara veya haşlama tavuk, yağsız koyun veya erkeç eti, balık, yağsız yoğurt veya ayran, şekersiz çay, maden suyu veya ilaçsız memba suyu, sertlik oranı az olmalı. Yemekten sonra, mide çalışıncaya kadarda içilebilir. Mide çalışmaya başladıktan sonra 2 saat su içilmez. Hararet olunca, sıcak bitki çayları şekersiz içilebilir. Çünkü pişmiş aşa soğuk katılmaz diye bir tabir vardır. Aynı kaide mide çalışırken de geçerlidir.

AKŞAM YEMEĞİ: 1. Kepek ekmek. 2. Limonlu ve zeytinyağlı bol yeşil salata çeşidi yenmelidir. (sirkeli de olabilir) 3. Sebze ağırlıklı, hafif olmalıdır. Et sebzelerin içinde olmalı. Etli olduğu zaman yemeğe ayrıca yağ konmamalı. 4. Yemekten 2 saat sonra meyve yenebilir. 5. Öğle yemeğinde su için tavsiye ettiğimiz şey, diğer öğünlerde de geçerlidir.

ARA ÖĞÜNLER: Ara öğünlerde şişmanlatma endeksi düşük olan meyveler yenebilir. Ayrıca ara öğünlerde bir dilim, kepekli ekmek ve kaynamış yumurta yenebilir.

KOLAY VE UCUZ ZAYIFLAMA KÜRLERİ:

Elma, armut, incir, üzüm, kiraz, limon devamlı yenir. Öğünün biri meyve kürüyle geçiştirilir. Yemeklerden önce meyve yenir, su içilir. içilmeye devam edilir. Maydanoz ve kereviz yaprağı kaynatılıp içilmeye devam edilir.

Kekik, kiraz çöpü, mısır püskülü, çörek otu, sinameki karışımı ıhlamur gibi kaynatılıp çam balıyla tatlandırılarak günde 3 5 su bardağı içilmeye devam edilir. Marul, maydanoz, roka, tere, salata yapılıp yenmeye devam edilir .Sert limonata içilir

GÜN BOYU TOK HİSSETMENİN SIRRI BİR BARDAK SÜTTE

 Bir bardak süt içmek sizi tok tutarak öğle yemeklerinde daha az yemenizi sağlıyor...Kahvaltılarda doyana kadar yemek yemektense, meyve suyu veya çay yerine bir bardak süt içmek sizi tok tutarak öğle yemeklerinde daha az yemenizi sağlıyor...

Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yer alan çalışma süresince, Avustralyalı araştırmacılar, sabahları meyve suyu yerine yağsız süt içmenin tokluk hissi verdiğini ve böylece bir sonraki öğünde kalori alımının azaldığını belirlediler. Süt içenlerin öğle yemeklerinde yaklaşık 50 kalori (yüzde 9) daha az yemek yediklerini belirten araştırmacılar, çalışmaya katılan aşırı kilolu ancak sağlıklı 34 kadın ve erkeği iki gruba ayırıp, birincisine 570 gram yağsız süt; ikinci gruba ise aynı miktarda meyve suyu verdiler.

Kahvaltı ile öğle yemeği arasındaki 4 saat boyunca, erkekler ve kadınlar tokluk duygularını ölçtüler ve öğle yemeğinde doyana kadar yemelerine izin verildi. Süt içen yetişkinler daha çabuk doyduklarını ve öğle yemeğinde daha az yediklerini bildirdiler.

 KIRMIZI BİBERİN ŞAŞIRTAN ÖZELLİĞİ

Yıllardır sofralarımızda tükettiğimiz kırmızı biberin bu özelliği herkesi çok şaşırtacak...İngiltere'de yapılan araştırma her zaman C vitamini açısından en zengin yiyeceklerin başında gösterilen portakaldan daha faydalı sebzeler olduğunu ortaya çıkardı. Kırmızı biber portakaldan 3 kat daha fazla C vitamini içeriyor.

Kırmızı biber, C vitamini açısından da toplumda bilinenin aksine, limondakinden daha çok C vitamini içeriyor.

Özellikle taze kırmızı biber, C vitamini açısından limondan yaklaşık 7 kat daha zengin bir ürün.  Bir kupa bardağı kırmızı biber günlük almamız gereken C vitamini ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca kırmızı biberde bulunan E ve C vitamini, kötü kolesterolü düşürüyor.

UYARI:  DİYETİSYEN PROGRAMI ALMADAN HİÇBİR ZAYIFLAMA   İLAÇLARI KULLANMAMAYA DİKKAT EDİN.

Vücuda lazım olan yağları atmayın doktor ve diyetisyen kontur ol olmadan vücut taraması yapmadan zayıflama moduna geçmeyin insan her haliyle güzeldir.

Fazlalığı atma ihtiyacınız olabilir ama vüçüt eksikliği  varsa.... eksikliği tamamlayın ,tedavi edin ,gerisi gelir, sebep sis hiç bir şey yoktur. Şişmanlatan  endeksi yüksek gıdalardan kaçın yeterli.

ANTEP FISTIĞI KALBİ VE FORMU KORUYOR

Araştırmada, Antep fıstığının kalbi koruduğu, kötü kolesterolü düşürdüğü ve diyabete karşı koruduğu, kilo aldırmadığı ve kansere karşı koruyucu etkisi tespit edildi.

Araştırma sonuçlarına göre, doymamış yağ asitleri açısından zengin olan ve kolesterol içermeyen Antep fıstığı kalp sağlığını koruyor. Antep fıstığı damar yapısını düzenliyor ve damarda yüzde 33 oranında genişleme sağlıyor.

Her gün 100 gram kavrulmuş Antep fıstığı yenilmesi durumunda kötü kolesterol LDL'nin yüzde 12 oranında düştüğü, kan glukozunu yüzde 10 oranında düştüğü ve diyabete karşı koruyucu olabileceği tespit edildi.

Zengin demir, B vitaminleri ve kalsiyum içeriği sayesinde Antep fıstığı kansızlığı önlüyor. Kilo alımına neden olmadığı belirtilen Antep fıstığı, yüksek antioksidan içeriği nedeniyle bazı kanser türlerine iyi geliyor.        

ANTİBİYOTİKLERE DİKKAT!

Mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünülerek üretilen antibiyotikler bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu.

Antibiyotik göz sinirlerine zarar verir. Bağışıklık sistemi yetmezliği çok çoğaldı. Körlük, sağırlık, bağırsak problemleri, ağız problemleri çoğaldı. Çünkü antibiyotikler vücuttaki bütün mikropları öldürdü. Normal olarak ağızda ve bağırsaklarda yaşayan mikroplar öldürüldükten sonra bağışıklık sistemi yüzde 80 yok oluyor.

Bunun yanı sıra hazım ağızdan başlayarak bozuluyor. Hazım bozulduktan sonra metabolik birikinti çoğalıyor ve sonuç olarak hastalıklar da çoğalıyor. Avrupa ve Amerika’da nadir durumlarda antibiyotik verilir ama Türkiye’de herkese veriliyor. Bütün ilaçlar çok faydalı deniyor ama sonra korkunç zararları ortaya çıkıyor.

DEVAMI SIRLAR KİTABİN DA..

 

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com

            

                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com