• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

SAĞLIKLI MACUNLAR SAKLI-ŞİFA

                https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com             
                                        SAĞLIKLI MACUNLAR                  

                                        AVOKADOLU MACUN 

Böbrek taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. böbrek yetersizliğinde etkilidir. idrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. idrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. idrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. idrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. idrar kaçırmayı durdurur.

Avokado, böğürtlen kökü, mısır püskülü, kiraz sapı, ardıç, maydanoz, kırk kilit otu, civanperçemi, meyan kökü, hazanbel, hilton tohumu kullanılarak hazırlanır.

                                      KARABAŞLI MACUN  

Karabaşlı macun düzenli kullanıldığında kalp krizi riskini azaltır. kalp ve damar tıkanıklığında damar duvarlarını onararak kalp ritmini düzenler. kan şekerini dengeler, kan basıncını dengeleyerek tansiyonu düzenler. tansiyona bağlı olarak kulak çınlamasını ve uğultusuna iyi gelir. kandaki yağlanmayı önler. ayak ödemlerini önler.

Karabaş, hayıt tohumu, demir tiken, biberiye, oğul otu, kekik, tere, zeytin yaprağı ile yapılır, yemeklerden 20 dk önce 3 öğün 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir. 

                                       POLENLİ MACUN   

Doğal bir beslenme öğesi olan polenli macun vücut için gerekli olan mineral, vitamin, protein, karbonhidrat takviyesi sağlar. demir, potasyum fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir. bağışıklık sistemini ve kemik gelişimini sağlamaya yardımcıdır. hastalıklara karşı direnci arttırır, kansızlığı giderir.

iştah açmaya, kilo aldırmaya, vücudu zinde tutmaya beden ve zihin yorgunluğunu gidermeye; gastrit, kolit ve karaciğer iltihaplarının tedavisinde yardımcı olur. sindirim sistemini düzenler. kemikleri geliştirir vücuda zindelik verir. 3 yaş üzeri çocukların gelişmesinde aktif rol oynar. bağırsak parazitlerini döker .

Bal, polen, ısırgan, tarçın, kuşburnu, çörek otu, kınakına, anason, bamya çiçeği ile yapılır. keçi boynuzu tozu, ısırgan tohumu, muskat, keten tohumu, nöbet şekeri, kına kına, turp tohumu, soya unu, mahlep, tahin, kabak çekirdeği, üzüm pekmezi, keçi boynuzu pekmezi de kullanılabilir.

Kavanoz her seferinde karıştırılarak günde 3 kez, yemeklerden 10 dakika önce birer tatlı kaşığı yenir.

                                  ACI BAKLALI MACUNU

Kandaki şeker oranını düşürür. kolesterol ve tansiyonu dengeler. şekerden dolayı ortaya çıkan sindirim bozukluklarını gidermede etkilidir. pankreasın düzenli çalışmasını sağlar. uyku uyuma isteğini azaltır.

Kekik, bamya, ısırgan, böğürtlen, zeytin yaprağı, pelin, defne yaprağı ile hazırlanır. günde 3 öğün yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.

                                     PROPOLİSLİ MACUN

Propolis, işçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye denir.polen, arıların 200 ila 3000 arası çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri bitkinin erkek üreme hücresi olan doğa harikası bir bitki özüdür.arı sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır.

Propolisli macun, kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir. bağırsak sistemini güçlendirir. kemik erimesinde makrofajları aktive eder. kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. ateş düşürücüdür. yüksek kan basıncını azaltır. . kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. anti bakteriyel özelliği vardır. kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Bal, polen, propolis, arı sütü ile yapılır, sabah akşam yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı alınabilir

                                       REDGİNSENLİ MACUN  

Afrodizyak uyarıcı ve cinsel gücü artırır. kan basıncını ve şekeri düşürür. strese karşı etkilidir. kanser hücrelerinin üremesini engeller. tüm metabolizma fonksiyonlarını düzenler. sperm sayısı artırır. yaşlanmayı geciktiricidir.kalp kasının çalışmasını güçlendirir. kan yapıcı özelliğe sahiptir. halsizlik ve isteksizliği ortadan kaldırır. İçinde.

Bal, polen, hindistan cevizi, zencefil, karanfil, kuşburnu, havlican, kakule, safran, redgiseng ve arı sütü bulunur.

                                     SPİRULİNALI MACUN    

Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, reflü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. diyet esnasında vücudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder. İçinde. 

Yenibahar, kebabiye, redgiseng, spirulina, polen, arısütü ve harnup pekmezi bulunur.

                                 ZEYTİN YAPRAKLI MACUN

Yüksek tansiyon, kandaki fazla şekeri düşürmede, boyun bölgesinde çıkan yüksek şekerden dolayı müzminleşen çıbanların kurutulmasında, pankreas faaliyetini düzenlemede ve tembelliğini gidermede, çalışmasını artırmada etkilidir.

Zeytin yaprağı, kekik, alıç, funda, biberiye, bamya, anason, turunç yaprağı, çörek otu, karabaş, şahtere, adaçayı ile hazırlanır.

                                    ZENCEFİLLİ MACUN

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. astım bronşit nefes darlığına faydalıdır. bronşları açar. balgam söktürür. öksürüğü giderir. göğsü yumuşatır. üst solunum yolları enfeksiyonlarına faydalıdır. bademcik ve boğaz iltihabına iyi gelir. sinüzite etkilidir. ateş düşürür. antiseptik özelliği sayesinde mide bağırsak enfeksiyonlarında ve gıda zehirlenmesinde etkilidir. kolit benzeri sindirim bozukluklarında faydalıdır.

Zencefil ,cam balı, mahlep, greçka ,karanfil

                                       SEDEF MACUNU

sedef, deri hastalıklarının en önemlilerinden olup, kronik, tekrarlayıcı ve sık rastlanan bir rahatsızlıktır. burada muhtevasını vereceğimiz macun sedef hastalığında, sindirim sistemini düzenlemede, karaciğer takviyesinde ve güçlendirmede merkez sinir sistemini düzenlemede sakinleştirici özelliğe sahiptir. kaşınmalarda sedef kremi kullanılmalıdır.

Tedavi süresince; baharatlı, asitli yiyecekler ve alkollü içeceklerden kaçınılmalıdır.

defneyaprağı, karabiber, halile, çam sakızı, revendçini, çörek otu, zencefil, darılfülfül, havlıcan, ısırgan tohumu, sarısabır, anason, udihindi, kereviz tohumu, mesteki sakız, bal ile hazırlanır.

                                       YEŞİL ÇAYLI MACUN  

Kanser durdurmada ve küçültmede kansere karşı vücut direncini arttırmada beta korotinden dolayı vücuttaki radyosyonu atmada yaşlılığı geciktirmede kemo ve radyoterapinin yan etkilerini azaltmada kullanılır. enfeksiyon hastalıklarına karşı vücut direncini arttırmada akut kalp yetmezliğini önleyici etkiye sahiptir.

Kötü huylu hücreleri, oksijen ve besin maddelerinden yoksun bırakarak büyümesini ve çoğalmasını engeller.  

Spirine, ronapolis, köpek balığı kıkırdağı, nane, kekik, biberiye, ısırgan otu, karabaş, polen, arısütü bulunur

                                          EPİMEDYUMLU MACUN

Erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur. sertleşme sorununu giderir. erken boşalmayı önler. afrodizyak etkisiyle erkeklerde ve kadınlarda cinsel isteğin artmasını sağlar. aktiviteden 1 saat önce 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.

Bal epimedyum yaprağı

                                       ENGİNARLI MACUN  

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. hepatit (sarılık) abc kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur. karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır.

Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. yüksek tansiyon şeker ve kolestrolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

Enginar, zerdeçal, papatya, andız otu, zencefil, hindiba, şahtere, civanperçemi, boya çiçeği, adaçayı, okaliptüs ile hazırlanır.

                                             FORM MACUN  

Tokluk hissi vererek yemek yemeyi engeller. vücutta bulunan fazla yağların yakılmasını sağlar. tansiyonu dengeler. sindirimi kolaylaştırır. bağırsakların çalışmasını düzenler. toksitleri idrar yoluyla atarak vücudun zinde kalmasını sağlar. üriner sistemi ve sindirin sistemini düzenler.

Rezene, kekik, defne, mersin, şahtere, anason, papatya, funda, ardıç, biberiye , sinameki ile yapılır.

                                         GUATR MACUNU   

Guatr, tiroid bezinin yeterince hormon salgılayamaması ve bu eksiği kapatmak üzere büyümesidir.

Tere, nane, papatya, ısırgan, huş yaprağı, biberiye, pelin, civanperçemi ile yapılır. yetişkinler için günde 3 kez yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye olunur.

                                       EGZAMA MACUNU   

Egzama, derinin sulanması ile meydana gelen bir iltihaptır. tıp dilinde kaşıntı ve kızartı ile ortaya çıkar.

Çörek otu, şahtere, sedef otu, biberiye, papatya, anason, ardıç, funda, adaçayı, hibiskus, sinirli ot, ebegümeci, sarısabır ile yapılır

                                      AYRIKOTLU MACUN  

bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. yanma ve sancıları giderir. hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. kalın bağırsak iltihabına iyi gelir. kalın bağırsak kanamalarını durdurur.

Ayrık otu, ısırgan, sinameki, defne, kekik, civanperçemi, güzellik, acı bakla , ebegümeci ile yapılır.

                                            MASİS MACUN

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kullanılır .Kalp damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve iltihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit c, romatizma rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

Avokado, bamya çiçeği, civanperçemi, okaliptus, ginko bloba, mısır püskülü, gül hatmi, kekik, keten tohumu, biberiye, lavanta, kırkkilit otu, brokoli, adaçayı, fuata, zencefil, rezene, zerdeçal, yeşil çay, karanfil, enginar, yenibahar .havlıcan, ısırgan, kakule, ginseng, tarçın, kişniş, kantaron, nane, papatya, şahtere, hindiba, karabaş, kiraz sapı ile de yapılabilir.

                                         KANTARONLU MACUN  

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. kalp ritmini düzenler. sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir.

Kantaron, melisa, karabaş, mercan köşk, yeşil çay, bamya, ıhlamur, papatya, tarçın, karanfil, lavanta ile yapılır.

 

                                            HERA MACUN

vücutta bulunan bel ve basendeki yağ tomurcuklarını eriterek idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. bu sebepten dolayı bedensel incelme sağlanır. tokluk hissi vererek yemek yeme içgüdünüzü bastırır. %100 doğal bitki özlerinden yapıldığı için kilo kaybı sırasında oluşacak olan güç kaybını ve halsizliği ortadan kaldırır. ödem söktürücüdür

Tere tohumu, funda, biberiye, kekik, kiraz sapı, mısır püskülü, sinameki, yeşil çay, rezene, anason, limon kabuğu, kitre ile hazırlanır.

                                         BİBERİYELİ MACUN

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. kan şekerini dengeler. kalp ritmini düzenler. sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

Biberiye, funda, kekik, kişniş, bamya, çoban çökerten, böğürtlen yaprağı, karabaş, keten ile yapılır.

                                   GİNKO BLOBA MACUN  

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. unutkanlığı önleyicidir. hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Hazırlanmasında ginkgo biloba, limon çiçeği, kına kına, ginseng, alıç çiçeği, melisa kullanılır.

                                           ERBOŞA MACUN

Adamotu, kakule, karanfil, yenibahar, lavanta, maydanoz, karabiber, harnup unu, roka, tarçın, tere, zencefil, çam balı ile hazırlanır.

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. sperm sayısını artırır. halsizlik ve isteksizliği giderir.

                                 CİVANPERÇEMLİ MACUN

Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etkilidir. kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. hormonal bozukluklarda miyon kist ve tümörde etkilidir. uyku düzenleyici ve yatıştırıcıdır. sorunlu akıntılarda görülmüştür.

Çivanperçemi, mersin, melisa, lavanta, aslanpençesi, tarçın, elma, portakal çiçeği, kantaron, kırkkilit otu kullanılarak hazırlanır.

                               ÖĞÜTÜLMÜŞ ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ   

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. afrodizyak özelliğe sahiptir. vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. e vitamininden 50 kat daha güçlüdür. hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

                                   KUDRET NARLI MACUN    

Gastrit ülser ve kolit rahatsızlıklarında, mide yanması ve ekşimelerde safradan kaynaklanan acı su gelmesinde, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında kronik kabızlıkta mide şişkinliklerinde, kalın bağırsak ve iltihaplarında hazım kolaylaştırıcı ve gaz giderici karın ağrılarını giderir.

Kudret narı, keten tohumu, çam sakızı, zerdeçal, ebegümeci, kantaron, anason, rezene, kimyon, günlük ile hazırlanır.

                                     KEREVİZLİ MACUN   

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında eklem rahatsızlıklarında, bayanlarda üreme organları kaynaklı mikrobik hastalıklara bağlı olmayan sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kullanılmaktadır.

Kereviz tohumu, böğürtlen, biberiye, mersin, funda, mürver, yakı otu, mısır püskülü, kırkkilit otu ile yapılır.

                                        KEKİKLİ MACUN   

Siyatik ve eklem romatizmaları ve ağrılarında etkilidir. mide bulantısını gidermeye faydalıdır. sinirsel organizma titreklikleri tedavi etme özelliğine sahiptir. iltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır.

Kekik, kereviz, ısırgan, ardıç, böğürtlen, kişniş, funda, ceviz yaprağı, ayrık otu, rezene, anason, atkuyruğu ile hazırlanır.

                                    HAVLİCANLI MACUN   

Çocukların gelişimine yardımcı olur. gece altına kaçırmayı ortadan kaldırır. bel gevşekliğine hastalıklara karşı direnç artırmada üriner sistemin gelişmesinde etkilidir. idrar tutamama gibi sorunları ortadan kaldırır. kemik yapasını geliştirir. kansızlığı giderir. iştah açar ve vücudu zinde tutar. mide ve bağırsak gazlarını alır.

Havlıcan, kantaron, ısırgan, karanfil, günlük, papatya, nane, peygamber çiçeği ile yapılır.

                                   MACUNU FELASİFE  

Mideyi güçlendirir, hazmı kolaylaştırır, zihni güçlendirir, erkeklik gücünü artırır, yeller giderir.

karabiber, zencefil, tarçın, helile, çam fıstığı, toz haline getirilir bal ile macun yapılır, birer ikişer kaşık yutulur.

                                      MACUNU SEVRİNCAN   

Mafsal ağrılarına, siyatiğe, idrar zorluğuna, sırt ve kalça ağrılarına, vücuttaki yellere, haya şişliklerine, basura, yüz felcine, rahim hastalıklarına, siroz hastalığına, dalak hastalıklarına şifa verir.

Kara helile, sarı helile, çiğdem, kabili kimyon, kereviz tohumu, karabiber, denizköpüğü, Hindistan tuzu, udinindi, kına, rezene, mahmude, zencefil toz haline getirilerek bal ile macun yapılır, birer çay kaşığı yutulur.

                                        MACUNU KEBİR  

Damar tıkanıklıklarını açar, dimağı kuvvetlendirir, aklı ve zekâyı arttırır, vücuttaki yelleri temizler.

Kabili, katranköpüğü, zencefil, kişniş, hardal, yosun, kına tohumu, kereviz, sarısabır, dövülmüş gül, mesteki, sümbül, udinindi, safran, papatya, misk, amber ile yapılır. tüm bitkiler gülsuyu içinde ezilerek yeteri kadar süzme bal ile macun yapılır.

                                         MACUNU KUŞT

Bu macunun faydaları şöhreti büyük olan bu macun, soğuktan kaynaklanan bütün hastalıklara iyi gelir. vücudun nemini giderir, balgamın kökünü keser, erkekliği arttırır. felce, unutkanlığa, el ayak titremesine, nefes darlığına, öksürüğe, ses kısıklığına, damar sertliğine, yellere, mide ve karaciğer zafiyetine, makad ve rahim hastalıklarına şifa verir. idrarı söktürür, yüze kan getirir.

Anason, kereviz tohumu, mürsafi, ayrık kökü, besbase, zencefil, udihindi, burçak ravendçini, safran toz haline getirilerek, bal ile macun yapılır, günde bir çay kaşığı yutulur

Macundan 10 ar gr. alınarak birer bardak hunnab şerbeti ile içilir.

                                   SARIMSAK MACUNU

Sarımsak sütü emene kadar kaynatılır, sonra yağ ilâve edilerek bir müddet daha kaynatılır; daha sonra bal katılarak karıştırılır ve bir müddet ateşte tutularak koyu mayi haline getirilir; diğer maddeler toz haline getirilerek elde edilen macuna karıştırılır, temiz bir kaba konarak muhafaza edilir.

Dövülmüş sarımsak, taze süt, tuzsuz tereyağı, bal, zencefil, karabiber, darufülfül, tarçın, kebabiye, hindistan cevizi, akırıkarha, havlican, gül yağı, safran kullanılarak hazırlanır.

AK ŞEMSEDDİN HAZRETLERİNİN TERKİP ETMİŞ OLDUĞU MACUN:  

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve i hazımaya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır

Çörekotu, zencefil, topalak, havuç tohumu, soğan tohumu, anason, tarçın, dârüfülfül, kebabiye mesteki, günlük, safran, andız kökü, havlıcan, meşe kavrulmuş palamutu unu, kavrulmuş simit unu dövülür, elekten geçirilir, yeteri kadar hakiki balla karıştırılarak macun yapılır. 9 15 gr. kadar yutulur.

 

 Devam edecek

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir ,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

Not: Kan bilgilerinizi bilmeden biyokimyanızı taramadan, araştırmacı doktorunuza, aktarlara danışmadan bitki ve bitki türlerini kullanmanız tavsiye edilmez.

  Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret1211227
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com