• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

TUZ DAĞ TUZLA YAPILANLAR SAKLI-ŞİFA https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com

                     SAKLI ŞİFA TUZ DAĞ TUZLA YAPILANLAR  


Tuz odaları ve tuz ürünleri konusunda bir zamanları uzman kuruluşlardan biri de  piriiworld tuz odaları, tuz saunaları, tuz sandıkları ,tuz lambaları başta olmak üzere tuzun şifasına dayalı pek çok alanda hizmet araştırmış ve projeler uygulamıştır..

“Bir arkadaşımın anlatımı. .Oğlum astım tedavisi sürecinde tanışmış olduğumuz Pirii World ve Saklı Şifa yönetim çoban dan  tedaviye destekleyici olarak tuzu önermesinden sonra uygulamaya geçtim ve kısa bir sürede tedavide olumlu netice aldım Oğlumu doktor kontrolüne götürdüğümde profesörümüz yaptığı muayene ve tahlillerin sonunda bir daha kontrole gelmemize gerek kalmadığını söyledim”

Evet böyle geçen bir zaman içerisinde çok kişi tuz zehirli der.. Evet doğru dur ama hep bir şeyi kötülemek için söylenen ve neden nedenleri araştırmadan atılan geniş derinlere inmeyen araştırmalar yapılmadan söylenen sözlere çok çabuk inanan insan kaynakları vardır bu da kulak dan kulağa giden laf olur tuzun genetiği bozulur..

Tuz ocakları vardır buradan tuz çıkartılır bu tuzlar sanayiye giden tuzlardır buralara kamyonlar girer ve galeriler açmak için dinamitler kullanılır ve tuz madeni kayalar bu gazları çeker patlatılan dinamit atıkları da tuz madenine çeker tuzun özelliği galeri içinde kötü oluşumları süngerler ve ortamı temizler çünkü tuz özelliğidir.. Bir akıllı kötülemek için oradan tuz kayası alır ve inceletir tuz oldu zehir..

Yenile bilen tuz ise gerçek tuzcular kendi kazma kürekle kazdıkları tuz dağ dan bir parçasını galeri açarak tuz çıkarır tuzun üst tabakası siyah oluşun çıkan tuzları hayvanların yalama taşı olarak kullanır alta indikçe siyah beyaz daha derinlere indikçe siyah beyaz az derinde beyaz daha ahşasın da ise can şeffaf can tuz çıkar bu yenilebilen tuzdur daha çok derinlere inilirse kahve renge açılarak turuncu (Malezya’dan veya himaliye gelen tuzlar) daha sonraları da kırmızı daha derinlerde ise yeşilimsiye turkuaz renklere girer buda (Nahcivan bölgesi) de bezende sert tuzlar rastlanır gelir bunlarda en eski tuz oluşumu memleketimiz Kars yöresinde ve bu tuzdan tuz yastığı, içi tuz dolu bir yastıktır.

Tuz yastığını 60 70 derece ısıttıktan sonra havluya sarın ve gece yatarken ağrıyan bölgenizin üzerine koyun. Bu uygulama sabah kalktığınızda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır ve Sekili Yozgat 600 sene ve roma dönemlerine uzanır gene Çankırı da aynı tarihlere rast gelir bu gün en yakın tuz tarihi tuz gölüdür daha deniz tabanında var olan tuzlarda Akdeniz dir ve en ilginci ise mısırın firavunları (soğan tuz bakteri öldürmek için kullanılırken) eski maya tarihi çöküşünden de eski yılarda kullanılırken vücudun eksik içlerindeki minerallerden bir tanesi borken ve 84 mineral tamamlayıcılığı varken ve de tuz oluşumu ise bir milim tuz kalınlığı oluşumu 50 bin yıl söylenir  ve ler ler arasında sadece iki element daha olsa elmas oluşumuna yakınken oldu bir hikmet şimdi kalk çıkara göre zehirde.

Haydi iddia edin bu gün neyin içinde yok ilaçlar mı yoksa temiz maddelerimi yoksa içtikleriniz içinde mi adama gülerler.. Zehir olan ise o yapılan ürünlerin içine tuz yatışmasın nemlenmesin diye koyduğunuz (alemiyüm fosfat) mi sizce sonucu ne olur.. 

                          KALİTELİ HAVA ve TUZ LAMBALARI 

                https://www.sakli-sifa.com

Enerjimizin %56’lık kısmını soluduğumuz havadan elde ederiz. Bu yüzden soluduğumuz havanın kalitesi sağlığımız açısından çok önemlidir. Kaliteli hava alerji, toz, duman, kirletici madde ve diğer zararlı unsurları içermemelidir. Tüm bunların dışında hava eksi iyonlar bakımından zengin olmalıdır.

Şelalelerde, deniz kıyısında, dağlık alanlarda ve yeşil vadilerdeki hava kalabalık şehirler ve endüstri merkezlerindeki havadan daha temiz ve ferahtır. Bu fark eksi iyonların daha yüksek veya daha az olmasına bağlıdır.

Sigara, zararlı gazlar, iletişim ağı, elektrik iletim hatları, uydu, televizyon, bilgisayar, cep telefonu gibi alet ve cihazlar ile klima, fan gibi çalışan motorlar tarafından üretilen artı iyonlar; akciğerlerimizin derinliklerine girerek bağışıklık sistemimizi zayıflatabilir, yorgunluk ve zayıflık hissi verir; konsantrasyon kaybına, endişeye, migrene, uykusuzluk gibi psikolojik rahatsızlıklara, astım ve benzeri her türlü solunum problemine yol açabilir.

Eksi iyonlar ise rüzgâr, güneş ışını, dalga, şelale ve sağanak yağış tarafından doğal olarak yaratılırlar. Eksi iyonlar havanın vitaminleridir. Deniz kıyısında ya da dağların yüksek yerlerinde fırtınadan sonraki ferah, dinlendirici hava; havada eksi iyonların aşırı yoğunlaşmasıyla oluşur.

Havanın kalitesini yenilemek için artı iyonların azaltılması, azalan eksi iyonların havaya bırakılması gerekir. Kaya tuzları bu görevi kolay ve mükemmel bir şekilde yapar.

                                      TUZ LAMBALARI


 https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com

Kristal tuzdan üretilen tuz lambaları insan sağlığına da ciddi katkı sağlar. İçerisi dikkatli bir şekilde elle oyularak ampul konulan kaya tuzları tıbbi bir cihaz olmama-sına rağmen ısınma sonucu bulunduğu ortama eksi iyonlar (hava vitaminleri) bırakarak havanın kalitesini arttırırlar. Tuz lambaları yorgunluğu, stresi, astım nöbetlerini, alerjileri, baş ağrılarını, cilt rahatsızlıklarını, havadaki nemi ve kokuyu hafifletir. Tuz lambasından yayılan temiz, saf hava tansiyonu, ruhsal ve psikolojik sorunları olan hastalara yardımcı olur, insanlar için sakinlik ve huzur verici bir ortam yaratır.

Tuz lambaları tarafından havaya salınan eksi iyonlar bilgisayar, cep telefonu, televizyon gibi elektronik cihazlardan yayılan radyasyonu etkisizleştirir, havadaki bakterileri yok eder, oksijeni daha kullanışlı hale getirir. Astım ve alerjiye karşı ciddi fayda sağlamasıdır. Tuz lambaların büyüklüğü konulan ortamın büyüklüğüne göre hesaplanmalıdır. Gelişigüzel kullanılması halinde sağlık açısından bekleneni veremeyebilir. Kaya tuzunun sigara içilen ortamlardaki sigara dumanını emici özelliği vardır.

           https://www.sakli-sifa.com

Tuz lambasından yayılan eksi iyonlar kanın kolesterin miktarını azaltmakta ve böylece kan basıncını düşürüp kalbimizin yorulmasını önlemektedir.

Tuz lambasından yayılan eksi iyonlar hastalıklara neden olacak bu unsurları yok etmek üzere, kanımızı dezenfekte eder.

Kızgınlık, korku veya strese bağlı olarak mide rahatsızlıkları artar, bağırsakların fonksiyonları bozulur ya da durur. Karaciğer ve safra kesesi arızaları bunların hazım işlevlerini yerine getiremediklerini gösterir. Bu sorunlar, daha fazla eksi iyonlar verilerek/alınarak, Tuz kristali Lambasının yardımı ile hafifletilebilir.

 Eksi (-) iyonların yeterli olmaması durumunda romatizma ile aynı zamanda baş ve sinir ucu ağrıları çoğalır. Eksi iyonları çok olan hava buna karşın romatizma ve eklem ağrılarını hafifletip iyileştirebilmektedir.

Hafıza, canlılık, konsantrasyon kabiliyeti ve reaksiyon özelliği eksi iyonlar alındığında gelişmekte ve böylece yaşlanma süreci de geciktirilebilmektedir.

Tuz kristalinden yayılan yoğun eksi  iyonlar ile stresten, sorunlardan, korkulardan ve depresyonlardan daha az etkilenerek, daha iyi konsantre olup verimimizi arttırabiliriz. Kendimize güvenimiz gelişir ve gerçek potansiyelimize tekrar kavuşabiliriz.


                https://www.sakli-sifa.com

Yani eksi iyonlar havayı şu unsurlardan temizler: havadaki toz zerrecikleri, polen çim, yabani ot ve ağaç poleni, toz zerrecikleri, hayvan tüyleri, küflü sporlar... Eksi iyonlar iyi bir hava arındırıcısı ve ferahlatıcısı, koku azaltıcı, dumanın yok edilmesi, Saman nezlesi, astım, mevsimsel etkili rahatsızlık, depresyon, kronik yorgunluk gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Eksi iyonların yanıkları daha çabuk kurutup daha az yara iziyle kısa sürede iyileştirme sağlar eksi iyonların çok acı çeken hastaları sakinleştirir

Tuz lambasına kesinlikle su serpiştirilmemeli; her zaman kuru, tercihen havalandırılmış ortamlarda muhafaza edilmelidir.

                                           TUZ TERAPİSİ 
 

Günümüzde yeni ortaya çıkan terapi dallarından biri de tuz terapisidir. Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde anti bakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabul edilmiştir. Böyle bir tuz madeninde tuzların iyonal etkilerinden dolayı tertemiz bir hava mevcut olup, havada hiçbir toz zerreciği bulunmamaktadır. Son yıllarda tüm solunum hastaları ve doğal astım tedavisi için dünyadaki tuz mağaralarına yapılan ziyaretler doğal tuz havasının inanılmaz iyileştirici özelliklerinden dolayı artış göstermektedir. Tuz terapisi ayrıca “helyoterapi” olarak da bilinir. Tuz Odası veya bazen Tuz Mağarası olarak da bilinen terapi özellikle egzamadan alerjiye oradan da astım arasında değişen solunum ve cilt sorunları çeken kişiler için tasarlanmıştır. Klinik testlerde tuz terapisinin solunum ve cilt hastalıklarının çeşitli belirtileri gidermede etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Tuz mağaralarının sağlık amaçlı kullanımı Sümerler dönemine kadar gitmektedir. Anadolu’da Asya ve Avrupa’da birçok mağaranın insanlara şifa olduğu özellikle de kaya tuzu mağaralarının insan sağlığına ciddi katkıları olduğu günümüze kadar aktarılmış yöresel tecrübelerdir. Astım hastalığının tedavisinde tuz mağaralarının sağlık turizmini ciddi anlamda canlandırdığı görülmektedir.

              HANGİ HASTALIKLARDA TUZ TERAPİSİ FAYDALIDIR

Astım atakları, alerji, kisttik fibrini, akut solunum yolu hastalıkları, amfizem, KOAH, burun tıkanıklığı, orta kulak iltihabı, kronik bronşit, zatürree, bronşektazi, öksürük, hırıltı, sigara içicilerin yakalandığı hastalıklar, mukoza ödem, soğuk algınlığı, grip, sinüzit, tensili, egzama, sedef hastalığı, saman nezlesi...

            HANGİ DURUMLARDA TUZ TERAPİSİ SAKINCALIDIR 

Ateşli enfeksiyonlarda, kanser geçirmiş hastalarda, tüberküloz geçirmiş veya geçirmekte olan hastalarda, kalp yetmezliği olan kişilerde, yüksek tansiyon hastalıklarında.

 

                                      PROJE TUZ ODALARI 

      https://www.sakli-sifa.com

Tuz odaları da tuz mağaraları gibi tuz terapisi için geliştirilen şifa merkezlerinden biridir. Bir tuz odası mümkün olduğu kadar doğal tuz mağaralarına benzer olmalıdır. Yeraltında bulunan tuz mağaralarındaki hava tuz mikronları ve iyonlar bakımından zengindir. Tuz odası da bağışıklık sistemi için faydalı negatif iyonlarla ve vücudun balgam ile mukus salgılamasına yardımcı olan mikroskobik tuz parçacıkları ile doludur. Tuz lambaları ve tuz boruları tuz odasına yardımcı elemanlar olarak kullanıl-maktadır. Bu mikroskobik tuz kristalleri ciğerlerinize derin olarak girdiğinde akciğer dokusunda şişlik azaltarak, onlar emer ve zararlı bakterileri ve alerjenleri etkisizleştirir. Sonuç olarak astım, saman nezlesi, alerji, bronşit gibi ve diğer solunum yolu problemlerinde nefes alınıp verilmesi daha kolay hale gelir. Bu terapi sayesinde birkaç gün ciğerlerinizin daha temiz olduğunu hissedersiniz.

 

                              TUZ ODASINA NASIL GİRİLİR 

Tedavi için sadece bir saat kadar tuz odasında bulunmak ya da dinlenmek yeterlidir. Tuz odasına üzerinizdeki kıyafetlerinizle, ayakkabısız ve herhangi bir parfüm kullanılmadan girilir. Terapi sırasında elbiselere tuz birikmesini ve elbiseler den toz çıkmasını önlemek için tek kullanımlık koruyucu önlükler giyilir. Ayaklara da aynı şekilde koruyucu galoş takılır. Terapi süresince çalan müzik ve loş ortam kişinin rahatlamasına yardımcı olabilir. İsteğinize göre terapi odasına çocuklarınızla beraber girebilirsiniz.

Bizim konseptimiz hem sauna ahşap sızdırmaz göz kutucuklarla tavan ve taban lambaları ile tuz doğal ortamda kullanılmaktadır.

EVDE DE YAPILABİLİR: Sanıldığının aksine tuz terapisine evde de devam edebilirsiniz. Bunun için Ultrasona Salinizer cihaz bulunması yeterlidir. Bu sayede evinizde ya da işyerinizin zahmetsiz temiz nefesin tadını çıkarabilirsiniz. Ultrasonik Salinizer cihaz özel olarak tasarlanmıştır ve doğal ortamdaki tuzlu havanın şifalı etkisini taklit eder. Birkaç gün içinde artık nefes almak için mücadele içerisinde olmadığınızı görürsünüz. Vücudunuz daha fazla oksijen alır ve kendinizi harika hissedersiniz. Sadece nefes almak değil yanı sıra cildiniz de daha parlak ve canlı bir hale gelir.

TUZ SANDIKLARI SAKLAMA KABI

Evet sadece bunlarla kalmayıp tuzdan sandıklar yapabiliriyiz diyerek 50x 60x 40 yükseklik her tuz kalıplarımda 5 cm kalınlıkta bir sandık geliştirerek sızdırmaz kutu haline getirerek içine bütün et parçası koyarak sandık ağzını kapadık et 21 günde tamamen şeklini bozmadan kurumuş yenme haline geldi bunla yola çıkarak balık gıda harici hava yanı bir gaz basarak ve ağzını kendi tuz maddesiyle kapadık ve içeriye hiçbir hava almadan ve dışarıya gaz çıkmadan 21 gün kaldığını gözlemledik.

Kendi değirmende tuzu parçalayarak 6 5 4 3 2 taneler elekte çıkarak tabanda oluşan 0 tuz diğerlerini paketleyerek arkadaşlara gönderdik tozunda bir kenara koymuştum aradan bir zaman geçmişti değirmenin yanına gittiğimde bıraktığım tuz toz kırılmaz bir parça olmuştu bunla yola çıkarak yukarıdaki tuz saklama kabı aklıma gelmişti ve gerçekleştirdik.

Her çıkan tuzdan olmayacağını bir şekilde orada anlamıştım nedeni ise kendi ocağımızdan kazarak kuyu halinde el gücüyle çıkardık ve yaptık.

Bizden gören arkadaş kendisinde yapmış ama tuz incelemede başka zehirli atık görüldüğünden bana gelerek neden böyle olduğunu açıklama vermemi istedi.

Öncelikle tuzu nereden aldın. Der .ve arkadaş geniş tuz çıkaran ocaktan aldın. . tuz ocağına araba giriyor muydu ..evet ..peki ocak galeriler açarlarken dinamit atıyorlar mıydı ..evet. Fazla söylemene gerek yok onlar ocakları kara yollarına tuz çıkaran firmalar oralardan parçalar alarak değirmende tuz haline getirdin ocaklarda çalışan arabaların gazları ve dinamit atılan barut ve tnt ler tabi zehirli maddeler çıkar..

Şimdi öyle ocaklar bul ki siyah tan beyaza dönen ve altındaki cam tuzdan alırsan hiçbir zehirli maddeler çıkmaz.

                                  TUZ TUĞLA ET DOLABI

Şimdi şurada ki eski atılmış et dolabı şimdi içten tuz kalıpları döşeyerek elektriksiz muhafaza dolabı yapalım. Nasıl olacak ..getirdiğim kalıpları 5x10x15 tuğla kalıpları değirmeni çalıştır toz tuz yapalım kalıplara koyarak  7 gün sonra gelir kalıplardan çıkarırız nasıl yap ildiğini görürsün.. 

Tuzdan akla gelmeyenler imalat bölümlerinde..

 Devam edecek

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor diyetisyen ve herbisitler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

                                                               

                                                                    saklisifa@gmail.com

                                                                    premix12345678@gmail.com

            

                                                                    saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

NOT: KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN, ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam99
Toplam Ziyaret1211220
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com