• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

SARIMSAK FAYDALARI VE ZARARLARI SAKLI ŞİFA


         https://www.sakli-sifa.com   https://www.saklisifa-piriiworld.com


SARIMSAK FAYDALARI VE ZARARLARI SAKLI ŞİFA

BÖLGE Afyon tam bir tiyatro DINAR

İLK DÜNYA TİYATROSUNUN OLDUĞU YER   BİLİYOR MUYDUNUZ?

Hayatının ilk tiyatrosu orada geçti.

Yıl önceleri bir yıl sar misak ektim sarımsak öyle fiyatlandı ki sarımsaktan kazandığımızı bizi şaşırtmak üzeriyken, seneye daha çok ekelim der tohumu ona göre hazırlık yapılır ,artık hiçbir şeyi görmüyoruz sadece ağız ucuyla “Allah’ım beni şaşırtma “desek de” şeytan önümüze çıkıyor aksilikler çıkarıyor kışkırtıyor ,aksilikleri çabuk yenip ,bir dahakine yan tarlaları icarlayım hazırlık yapıp ,ekim zamanı gelince tarları ekip bakımlarını çapa, ot ,ilacı atıp mahsulün toplama zamanı gelince bayram havası geldiğini görsek te....

İlkse ne ektiğimiz yeri çok güzel zaman içimde asmaya kurutmaya götürsek te, ikinci üçüncü tarla toplama zamanı da ...

Toplayıcı işçi başı gelir.

Çoban ağa...

NE var işçi başı...İşçiler gelemeyecek pazartesi başlayalım derler...

Çoban tetirlerin ne olacağını hisseder. Göklere bakar Rabbim sen her şeyi bilensin beni affet vereceğin rızkından fazlasını istedim beni afet.

Sen ne dersin işçi başı yağmur geliyor tarlalar sular altında kalırsa mahsul çürür. Şimdi tarlalara işçi nereden bulayım getir götür derken pazartesi gelir, bulsam da seneye benim tarlaları kim uğraşır, bulsan da ektiğim tarlalar işçi parasını kurtarmaz.

Yapacak bir şey yok bu kadar korkma pazartesiye kadar yağmur yağmaz.

Söylenir durur çoban var git işine...Sabır der. Kafa sallar...Korktuğu başına gelir cumartesinden hava kapanır, pazar günü arkadaşlarıyla 3,5 kişiyle tarlaya gider, ne toplarsak kârdır dercesine toplamaya başlasa da gıyaptan ses gelir “senin rızkın bu kadar senin rızkın bu kadar” saatlerce ses gelir çobana...

Çoban irkilir arkadaşlarına döner. Arkadaşlar bırakın topladıklarınızı eşe dosta götürün yarın “Allah kerim” der.

İşleri oracıkta bırakarak arkadaşları olmaz etmez deseler de çobanı iknaa edemezler.

Pazartesi 04.30...Sanki gök yarılıyor sular boşalıyor, çoban o halde tarlaya gider hal duruma bakar yağmurun içinde tarlanın ortasına gider göklere elini açmış dua eder, etraftan geçenler çobanı görür ne vaziyet deseler de yağmur yağmasın diye dua eder zannetseler de yanılırlar...

Çoban tarladan ayrılır köy meydanı kahvesine gider...Kendisine bir çay söyler içer...Kimsede çıt yok...Oradan yaşlı bir dede seslenir...

Çoban tarladaki halin neydi bunlar söylenip dururlar arkandan...

Dua eder dururdum dede...

Ne diye ederdin çoban ...

Milletin düşündüğü gibi değil dede ben Allah'ıma şükürler olsun der dua ederdim bana rızkımdan fazla vermedi diye dede...Gecen sene verdi şaşırdık maazallah bu senede şeytanın ağından kurtulduk diye Allah'ıma şükür duasındaydım dede... Buraya da işçi başından da helallik almaya geldim “son hamletti oynayacaktım” dede...

Buradaki sahneyi kapatmak için geldim...

Zaman olmuş geçmiş orada efsane olmuş dede çoban konuşması. Her şey istediğine ne ne kadar vereceği hepsi yazılı.

Zaman ve vakitleri sadece nefes hediye verilmişse sadece sayfayı çeviriyorsun bu dünyada...

İsterse öldürür isterse yaşatır isterse süründürür sen ağızdan çıkan şükür ise...

O senin zaman vaktinde sermayen.

 

                    Selçuk uysal çoban sakli şifa

4 ÖNEMLİ BİTKİ SARIMSAK

 

Latince Adı: Allium sativum

Diğer Adları Sarımsak

Zambakgiller familyasından olan sarımsağın şifa kaynağı olduğu binlerce yıldır bilinmekte Hem taze hem de yumrusu yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetişir ve sıkça tüketilir. Özellikle Kastamonu ilimizin Taşköprü ilçesinde, pek makbul sayılan sarımsaklar yetiştirilir ve ürünün neredeyse tamamı dış ülkelere satılır.

Kın şeklindeki düz yaprakları, doğrudan doğruya toprağın altında gelişen ve ‘baş’ adı verilen bitkinin soğanından uzar. Bu baş da ‘diş’ denilen ve sayıları 5 ile 30 arasında değişen soğancıkların yan yana birbirinin üzerine yığılır gibi toplanmasıyla oluşur.

Sarımsağın başında özel ve keskin kokulu uçucu bir yağ, şekerler, fermentler, protein, fosfor, demir ile A, B ve C vitaminleri bulunur, içerdiği bu maddelerle güçlü bir besin olan sarımsak, büyük efor harcayan kişilerin diyetinde yer almalıdır. Sözgelimi, piramitlerin yapımında çalışan işçilerle günde kilometrelerce yol yürüyen Romalı savaşçılara sarımsak yedirilmişti.

Sarımsağın yeşil yaprakları çiğ olarak ve dişleri soyularak, yemeklere ve türlü yiyeceklere çeşni vermesi için katılarak yenir.

Faydaları ve Kullanım Şekli: Yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarına, bağırsak kanserine, antiaging özelliği, alerji önleyici, bağışıklık sistemini güçlendirici, damar açıcı, nefes darlığı giderici, antibiyotik özelliği mevcuttur.

Bakteri, virüs ve sindirim sistemi parazitlerine karşı en etkili antiseptiktir. Bağırsaklardaki solucanların dökülmesini sağlar. Sindirim sistemi üzerinde hastalık yapacak bitkisel kökenli mikroorganizmaları yok eder.

İçerdiği uçucu yağ nedeniyle akciğer rahatsızlıkları, kronik bronşit, öksürük, nezle, soğuk algınlığı ve gribe karşı etkilidir. Göğsü yumuşatır, astımda rahatlatıcıdır. Terletici; balgam, idrar, safra ve gaz söktürücüdür. Kanı temizler. İştahı açar. Sindirimi kolaylaştırır. Spazm çözücü etkisi vardır. Uyarıcı ve vücudu güçlendirici toniktir. Yüksek tansiyonu ve kandaki kolesterol düzeyini düşürür. Şeker hastalığında iyileştirici etkileri olduğu bilinmektedir.

Şifasından faydalanmak üzere, sarımsak günde üç kez yenmelidir. Yüksek tansiyon ve kandaki kolesterolün düşürülmesi için uzun süreler boyunca sarımsak alımına devam edilmelidir.

Sarımsak, yaraların temizlenmesinde kullanılır. Romatizma ve eklem yangılarıyla sancılarına iyi gelir. Burkulmalardan oluşan ağrıları hafifletir. Böcek ve arı sokmalarında iyileştirici olur. (Ancak, önce arının iğnesi soktuğu yerden çıkarılmalıdır.) Mantar tedavisinde etkili olur. Gözde çıkan arpacığı da iyileştirir. Bu etkileri sağlamak üzere, sarımsağın dişleri soyulup ucu biraz kesilerek şikâyet edilen yere bastırılarak dıştan sürülür. Ya da soyulan sarımsak dişleri ezilip macun haline getirilir. Bu macun, şikâyetler yerlere dıştan sürülür.

Sarımsakta bulunan maddeler vücudu erken yaşlanmaya karşı korur. Antibiyotik ve nefes darlığını gideren bileşimler içeren sarımsak bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir, kan basıncını düzenler ve kolesterolü düşürür.

Vücuda 3 yılda bir sarımsak kürü yapmanız bağırsak kanserine yakalanma riskini azaltır, tümör oluşumunu önler.

Kavanoza bir yemek kaşığı limon tuzu 200 gr. Sarımsak ve su ile 10 gün kavanozu bekletin. Bekledikten sonra süzüp sıvısını günlük 3 damla kullanmanız yeterlidir.

Uyarı: Sarımsak deriyi yakıcı ve kızartıcı etki yapabilir. Bu nedenle çok aşırı uygulamadan kaçınılmalıdır. 

                                     SARIMSAK TARLASI  

                İYİSİYLE KÖTÜSÜ SARMİSAK FAYDASI VE ZARARI

Savunma sistemini kuvvetlendirmesi en çok bilinen sarımsak faydasıdır. Beyaz kan hücrelerinin sayısını artırarak bağışıklığı güçlendirir.

Sarımsakta yer alan alliin, allicin, thiosulfinatlar, gama-glutamylcysteine peptitleri gibi farklı kükürtbileşikleri, insan metabolizması için önem taşır.

Allicin çok düşük bir konsantrasyonda bile güçlü bir mikrop öldürücüdür. Ayrıca, mantarları ve sivrisinek larvalarını öldürdüğü saptanmıştır. Allicin’in mikropta enzim fonksiyonunu bozmak yoluyla etki gösterdiği sanılmaktadır

Araştırmalar sarımsağın,stafilokokus aureus ve Brucellaabortus, stafilokok, streptokok,klebsiella,proteus,escherichiacoli,salmonellaadlı mikropları ve candida albi cangi  mantarları öldürdüğünü göstermektedir. Penisilin, chloramfenikol, streptomycin, tetrasiklin, eritromisin gibi ilaçların öldüremediği mikroplara karşı da sarımsağın etkili olduğu görülmüştür.

Sarımsak kullanımı kalp hastalıklarının ortaya çıkma riskini düşürür. İyi kolesterolü artırır, kötü kolesterolü ve trigliseritleri azaltıcı etkisi vardır. Damar tıkanıklığına karşı korur. Yüksek tansiyonu olanlar için yararlıdır. Kan basıncını düşürücü etkisi vardır. Antihipertansif ilaçlara benzer etki göstermekle beraber onların yan etkilerine sahip değildir.

İçerdiği anti kanser maddelerle sarımsak kanser önleyici bir besin dır. Doğal öldürücü hücrelerin sayısını artırmak suretiyle bağışıklık sistemini net artırıcı etkisi bulunur.

Sarımsak hakkında yapılan araştırmalar prostat, bağırsak, mide kanserine yakalanma olasılığını düşürdüğünü göstermektedir. Göre sarımsak ve soğan bağırsak kanseri olasılığını azaltmaktadır. Açıklamaya göre bu iki besin kanser yapıcı maddeleri etkisiz eleştirerek tümör oluşumunu başlangıç aşamasında engellemektedir. Sarımsak prostat, mide, kolon, meme, cilt ve ağız kanserleri göstermektedir. Sarımsağın akyuvarlarda sirtakin üretimini baskıladığı ve iltihabi kemik hastalık lafında tedavi edici olarak kullanılabileceğine gösteren araştırmalar mevcuttur. 

Çok güçlü bir antioksidan olanglutatyon, birçok hastalığın nedeni olan serbest radikalleri hücre içinde yok eder. Glisin, glutamin ve cystein adlı üçaminoasitten üretilir. Glisin ve glütenin gereksinimi et, balık ve tavukla karşılanır. Soğan ve sarımsak ise cystein aminoasidi bakımından zengindir. 

Sarımsağın, Alzheimer gibi ciddi ölçüde nöron kaybının görüldüğü sinir sistemi hastalıklarında olumlu etkiler gösterebileceğe belirtiliyor. Antioksidan enzimleri uyarıcı etkisi ve sinir hücrelerini tahrip edici kaspaz-3 enzimlerinin aktivasyonunu durdurucu bileşikler içermesi nedeniyle, sinir hücrelerinin ölümlerinin engellenmesinde etkili olabileceği düşünülüyor.

Sarımsağın faydaları ve kokusu içindeki kükürtten dolayıdır. Sarımsak pişirildiği takdirde kokusuyla birlikte içindeki önemli bazı maddelerin kaybolması sonucu ortaya çıkar.   

Sarımsağın tüketilmesi konusunda bazı farklı öneriler vardır. Kimi hem çiğ hem pişmiş sarımsağın kullanılabileceğini belirtirken bazısı sadece çiğ olarak tüketilmesi gerektiğini, bazısı da sadece pişmiş olarak alınması gerektiğini belirtmektedirler. Ama genel kullanım tavsiyesi daha çok çiğ olarak yenmesidir

Sarımsağın faydalı olabilmesi için ağızda çiğnenmesi veya yoğurda katarak yenilmesi lazımdır. Sarımsağın içindeki alliin adlı maddenin etkili olabilmesi için sarımsak dişlerindeki allinaz enzimiyle etkileşime geçerek allisin adlı maddeye dönüşmesi zorunludur. 

Sarımsak çiğnenmeden yutulursa söz konusu enzim ile etkili hale gelemeyen midede ajoene dönüşür ve yalnızca kan sulandırıcı etki yapar. Bu yüzden sarımsağın faydalarından tam olarak yararlanabilmek için çiğnenerek yenmesi    kullanmak gerekir. Etkilerinin, yüksek miktardaki yağda erir organosülfur‘den kaynaklandığı gerekçesiyle çiğ olarak tüketimine  

Yüksek oranlarda alımı alerjiye, bağırsak gazına sebep olabileceği gibi karaciğer ve böbreğe de olumsuz etkilerde bulunabilir.

Yüksek miktarlarda tüketiminin karaciğer enzimlerini etkileyerek sperm hareketliğini azalttığı uyarısı yapılmaktadır.

Aşırı sarımsak kullanımının kan basıncının aniden ve fazla oranda düşmesine ve de kan dolaşımı sağlıksız olan yaşlılarda felce yol açabileceği de bir başka uyarıdır.

Pıhtılaşma karşıtı ilaç kulanlar doktora danışmadan düzenli olarak sarımsak kullanmamalıdırlar. 

                                     Selcuk uysal çoban sakli şifa 

      3000 YIL ÖNCE YAZILMİŞ BİR TABLET CİN DE BULUNMUŞTUR

 

1 Kg kavanoz ,250 gr soyulmuş sarımsak, bir adet limon,3,5 parça limon tuzu ve su ekleyerek 10 gün bekletiyor sunuz bekleme süresin de konsantre olan öz suyunu temiz tül bentten geçirerek, posasını atarak kullanma şekline uyarak kullanmanızı tavsiye dır. Vücudun hayatıdır. Tümör oluşumunu   yok eder.  

 

1 Cİ    GÜN   SABAH  1 DAMLA    ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM  1 DAMLA

2 Cİ    GÜN   SABAH 2 DAMLA     ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM  2 DAMLA

3 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA     ÖĞLEN3 DAMLA         AKŞAM  3 DAMLA

4 CÜ   GÜN    SABAH 4 DAMLA     ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

5 Cİ   GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

6 Cİ   GÜN   SABAH 6 DAMLA      ÖĞLEN 6 DAMLA        AKŞAM  6 DAMLA

7 Cİ    GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

8 Cİ    GÜN   SABAH 4 DAMLA      ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

9 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA      ÖĞLEN 3 DAMLA        AKŞAM  3 DAMLA

10 CÜ GÜN    SABAH 2 DAMLA      ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM 2 DAMLA

11 Cİ GÜN    SABAH 1 DAMLA      ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM 1 DAMLA

Bir tarih biçilir her yıl veya beş yıl için de tekrarı yapılır. Ayrıntı olarak sofranızdan sar misak, sirke, limonu eksik etmeyin birde susam tahini bulundurun. Sofralarda susam tahini karaciğer dostudur. Fıstık tahini sindirim sitemlerine faydası vardır, oda bir şifa dır. Topraktan çıkan hiçbir şey sebep sis gönderilmedi. Site menusun de 4 önemli sar misak sayfasını   okuyabilirsiniz.

Selcuk uysal çoban sakli şifa 

BU TARİFTE ÇOK ESKİYE DAYANİR ORTA ASYADA ESKİ BİR TİB TARİFİDİR

Limon suyu sarımsak gücü ve limon kabuğuyla birlikte

Yapılan bir araştırmada, limonun kanser hücrelerini öldüren etken maddeleri sayesinde.

suyundan limonata yapılan ve hayatın daha birçok alanında kullanılan limonun, içinde bulunan etken maddeler sayesinde kanser için de en iyi tedavi yöntemi olduğu belirtilir. 

Öte yandan, limon kabuklarında bulunan 'dlimonene' adlı maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi. Limon kabuğunun aynı zamanda sinir sistemine olumlu etki yaptığı ve bakterileri öldürerek kalbi rahatlattığı kanıtlandı. Ayrıca limonun içeriğinde bulunan polifonilerin kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü, Limonun, bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı antimikrobal spektrum olduğu, kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu. Ayrıca yüksek tansiyonu dengeleyen meyvenin, stresle savaşan, sinir bozukluklarına iyi gelen antidepresan etkisi de bulunur   kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar verir. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem    son derece başarılı sonuçlar elde edilir Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırır.

 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,

250gr diş soyulmuş   sarımsak

2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurulur. Soyulmuş 250 gr diş orta boy sarımsağı, limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 15 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 15 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

15 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için.

Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar sertliklerini ve hipertansiyonu önler.

Kolesterol  , zararlı yağların yakılmasını sağlar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasın yenilemesini sağlar.

Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürür vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller.

Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif lif besin de yanında alırsa niz mükemmel olur.. 

Tüm romatizmalı iltihabi önler  her tür romatizmalı ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önler, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır.

Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu kor

Selcuk uysal çoban sakli sifa 

UZUN ÖMÜR YAŞAMI

Taze yumurta kabuklarını sıcak suda yıkayın ,sonradan 95 dereçede,5 dakika fırında tutun ,daha sonra toz haline getirin, çıkan Kaosuyum  karbonattır ,ister ekmekte ,ister, yaptığınız kokteyli de kullanın ..bir cay kaşık 4/1 kadar… Maydanoz, kırmızı lahana, dere otu ,tere otu ekleyebilirsiniz…

Sarmasak ,limon ,kırık köy yumurta kabuğu toz hali, peynir suyu

4          adet kabuğuyla rendelenmiş limon

1      lt su  terbiye edin ve süzün.2 adet sarımsak

 1      fincan peynir suyu

4/1   cay kaşık yumurta tozu  

Kullanırken bir bardak süzdüğünüz sarmısaklı limon içine ,bir çay kaşık yumurta tozun dan ,bir yemek kaşığı peynir suyundan karıştırarak için..

Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar sertliklerini ve hipertansiyonu önler.

Kolesterol, zararlı yağların yakılmasını sağlar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasın yenilemesini sağlar.

Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürür vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller. 

Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif li besin de yanında alırsa nız mükemmel olur..

Tüm romatizmalı iltihabi önler her tür romatizmalı ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önler, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser. 

Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır.

Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu korur

İçindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır. Kalp krizi, kalp damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.

Tansiyonu düşürür ve iyi kolesterolü arttırır. Kolon, prostat ve göğüs kanserini azaltan bir anti-kanserojen besindir. Hücrelerdeki metabolizma sorunlarını giderir ve bu sayede kanser oluşumunu engeller. Lapası yenildiğinde veya izlere bağlandığında kemik ağrılarını alır.

Limon suyu cilde parlaklık kazandırır. Birkaç damla limon suyunu sıcak suya ekleyip içtiğinizde sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir ve karaciğeri temizler.

Savunma sistemlerini güçlendirir.

Çıkan posasını atmayın ağrıyan dizlerine bağlayın hemen fark edeceksiniz.

Selcuk uysal çoban saklısına

DEVAM EDECEK   

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

Bu bilgiler, hiçbir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.

Doktor diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çal iştiran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

Bunlardan dolayı ortaya  çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

NOT: KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN, ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret1209678
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com