• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

VİRÜSLER KORKUTUCU GELİR AKIL BEDENE SAHİPSE BERTARAF EDER SAKLİ ŞİFA     https://www.sakli-sifa.com    https://www.sakli-sifa.com      https://www.saklisifa-piriiworld.com

              “Dağlardaki suyu aşağıya inen hızı kesmek o da kurulan drenajlar
                                            o da suyun hızını keser”.
 

                          https://www.sakli-sifa.com 

VİRÜSLER KORKUTUCU GELİR AKIL BEDENE  SAHİPSE BERTARAF EDER  04 12 2019 Birikmiş teoriler hatırlatmalar 10 18 /01 2020 tarihleri sabit nokta dalgakıran sırayla gelen dalgalar ta karşı dalgalar anlatımı..  

( İŞTE yeni nesil hepsi gene doğadan şifreli üretim bölümünden yıl 1999 2002 )

Öncelikle Alerji bir ampul , Demir vitamini  bir ampul ,C vitamin  bir ampul ,Protein serum  ve Kortizon 1 mg  “Bağışıklığa yardım edecek alın size yeni nesil savaşçı ” Bir de kalçadan yakıcı ağrı kesici .

Bunların hepsi ayrıca doğal bitkiyle de çayları vardır sadece uyum sağlayacak beden bilinde uygulanır.

selçuk uysal çoban saklı şifa 

Ek 05 12 2020 
Olmak olmamak bir başkasının elinde değil inanç var ise emin değilsen ise altından kalmak çok zor zor yollardır..

Aşı olup Musibetten koruyorsa bulaşmayacağını %94 emin olunuyorsa o zaman “aşı olmayanlardan korkmamak lazım” aşı olmayan iradesiyle karar veriyor aşıyı ret ediyorsa olmayan kışı kendi bünyesinin den bağışıklığı antikoru musibetten savaşarak emin olması lazım ki “musibeti bertaraf etsin” emin olunan beden her musibete karşı savaşarak bağışıklık antikorla savaşarak musibeti yeniyorsa “aşı olması için ısrarcı olmamak” lazım beden sağlam iken “yaratılıştan beri her musibete savaşması için bağışıklık yaşam kanı akıl gibi yer verilmiş ise bağışıklık küvetli ise “bu beden be bakteri aşılamak “İnsan ruhuna bedenine zarar vermektir “bilim mi ayet mi” verilen yaratılışta akıl bilimi getirdiyse insan var olduğundan beri bir ayeti ne reye koyulacak..

Sen doğuştan beri korunaklısın ama dünya nefis ile doyumsuz ve yok etme her şekilde hap yap para kazan silahlar savaşlar “çevre düzeni dünya kirletme yeşil örgütler “ ve bunları bir şekilde kışkırtılarak gelen her yönü 3 5 8 oyunla ayrılan yollar var ise arkada görünmeyen kışkırtılan kışkırtan (şeytanı küresel güce) bakın ve çağ çağın hastalıklarıyla şifa arayan insanlık tavsiye yoluyla sağlam bedeni yok ederek ettirilerek bir musibetle çare aramak önce geçmişten gelen ilaçlarla şimdide alternatif aşılar beden korunaksızsa ne olduğuna değil sonradan ne olacağına bakın..

Alternatif kan panzehir iniz kan değerleri ve içlerindeki antikor ve verilecek dozlardır doğan yaşamak ve doğru beslenme Helal haramı tanımak ..saklı şifa sırlar kitabin dan ilaç kullanmadan yaşam yaş 64 çoban dünya ve doğadan akıl ise bu dünyada yaratıldım hastalıkta ve sağlıkta hep yanında içimdeki ruh beden zarar vermemek, teoriler musibetlerden korunma var olan yaşam boyunca musibetler ,sağlık şifa hasta %10 geçmeyecektir ,her şey yapılamayan yaratılış içinde saklıdır şifa bölümünden kısa alıntılar
selcuk uysal çoban saklı şifa  

 VİRÜSLER KORKUTUCU GELİR AKIL BEDENE  SAHİPSE BERTARAF EDER 

Yaşamda yazılmış 04 12 2019 hatırlatılmış  30 12 2019 Tarihli Teori yazılmıştır

Bir teori düşünce.. Bilgi kaynağı sistem düşlenebilme düşüncelere bir şifre kaynağı saklı şifa

Hasta virüslü ve veya tespit etme aynı anda bir ünite kan alıp homojenleştirerek beyaz sıvıyı almak ..

Bağışık sistemi antikor küvetli herkese kan verebilen 0 Rh artı kan gurubundan kan alınarak homojenleştirip iki kanı karşı dalga yaratarak mikroskop altında savaşıyorlarsa hasta olduğu belirlenir savaş yoksa hasta olmadığı gerçekleşir..

Bağışıklık güçlü olan kandan sıvı sıvı aşı gerçekleştirerek.. Vücut yapısına "matematiksel doz" uygulanırsa hastalıktan kurtulur sistem bağışıklık kazanır. "Eş aşısı ise iyileşen hastalardır". 

Şayet hasta hastalığı tespit halinde ve veya tespit edilmiş ise şakra bölümlerinden dil ve veya göbek şakrasın dan uygulanan aşı hastalığı kısa zamanda atacak lığı bir öneridir. (Gerekirse halsizlik durumunda ki serumla seyreltilir damardan da verilebilir. Ayrıca her hastanın kronik rahatsızlığı içinde vücuttun 12 tuz minerallerine bakılarak ilaç uygulanır.) 

Her insan ve veya dıştan gelecek hastalıklara ve sokmalara karşı panzehir taşır doğuştan beri var olan. Teori çalışılırsa sonuca varılır. Kim okuyorsa o iş dalında bir çalışmasıdır. Başarı istendiğin de gelir. Başarılar ise öneriler ve geliştirmeler olur. İşte o zaman başarı sağlık gelir. 

Unutmayın ki maddeler nimetler hikmetler sıvı sıcak soğuk bölümlerde ayrıştırarak tüm hastalıklara çaresi var olan dünyadasınız gelişiniz bir kit algoritma olarak kalp basiret gözünüze kayıt edildi.  

Değerleri göz önünde tutmak

ALYUVARLAR: Sayı olarak daha fazladır ve hayat için gerekli oksijeni sağlarlar.

AKYUVARLAR: İnsanın organizmasını dış etkilere karşı savunurlar.

TROMBOSİTLER: Pıhtılaşmayı sağlar.

KAN HASTALIKLARI:

Kan hücrelerinin veya hemoglobin ‘in ilikteki üretimlerinde bozulma.

Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.

Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.

Kanın pıhtılaşmasının bozulması.

Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.

Kanı üreten ilik hücrelerinin lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri.

Her yöne  0 Rh artı  Doğan aylar hastalıkla tüm kanlara eşleşir. (Karşı dalga)

Örnek:17 Marttan 21 nisana arası kadar ay mart ayı dır. Aynı eş kanlar birleşir.(Karşı dalga)

Hastalıkların Virüslerin ilk hamlesi

ATEŞ        Safradan gelen           (17-21) Mart Temmuz Kasım      Doğanlar

TOPRAK   Karaciğer den gelen   (17-21) Nisan Ağustos Aralık     Doğanlar

HAVA        Kan dan gelen            (17-21) Mayıs Eylül Ocak            Doğanlar

SU             Akciğer den gelen      (17-21) Haziran Ekim Şubat        Doğanlar

Bir birlerine çakışmayan matematik hesap sağlık yaratılışın hikmetleri ilkler arasında.


Galaksi evren sırları gibi insanlığın var oluştan bu yana insanlığa dünyanın sunulması ve bunla bu güne kadar “gönderilen ikaz elçilerin sunumu yaratanın ilkeleri “ verilen insanlığa adrese  teslim "Azrail le" gelecek son mektupları. Hayatı çok iyi insanlığı çok iyi bir daha okunarak “ebediyet hayata gitmeden” bu dünyada geri adım atmak..

Var oluştan bu yana ..

İnsanoğlu dünya kurulalı beri hastalıklarını iyileştirmede yakın çevresindeki bitkilerden, hayvanlardan hatta sulardan, topraklardan faydalanmıştır. İnsanlar deneme yanılma yöntemi ile hangi bitkinin hangi hastalığı iyileştirdiğini tespit etmişler ve hastalıkları tedavide kullanmışlardır. Bu bilgiler, deneyimler, yöntemler zamanla bir “halk hekimliği” kültürü oluşturmuştur.

Bitkilerin de bir yaratılış gayesi vardır. Doğada var olan her şeyi insanın emrine veren Yüce Yaratıcı bitkileri de kendi varlığının bir işareti olarak yaratmış ve yeryüzünde halifesi olarak seçtiği insanın emrine vermiştir. “Bugünün doktorlarına”.

Allah, Lokman Suresi’nde “size şifalı bitkiler verdim” diyor ve bizden verilen bu nimetlerden faydalanmamızı ve kendisine şükretmemizi istiyor. Allah’ın yarattığı hiçbir şey gereksiz değildir. Burada önemli olan nimetin hikmetini aramaktır. “Bilinmelidir ki hiçbir hastalık yoktur ki şifası olmayasın”.

Günümüzde, bitkilerin bir kısmından yiyecek olarak faydalanılırken, bir kısmı da fizyolojik etkileri olan bileşiklerinden dolayı halk hekimliğinde ya da ilaç yapımında kullanılmaktadır. Tıpta kullanılan bitkiler ile ilgili bilime “Farmakognozi”, bitkilerle tedavi yöntemlerinin uygulandığı Alternatif Tıp ve Bitki Hekimliğine ise “Herbalizm” adı verilir.

Bugün “şifa” kelimesini çok az insan tarafından kullanmaktadır. Şifa kelimesinin yerini alan “tedavi” kelimesi “Alahu Teala’nın isimlerinden olan “El Şa fi” kelimesinden verilen, doğan hikmetleri” tam olarak karşılayacak araştırmacı güçte değildir ve veya kişi ve kişiler karşı yöndedir.

Her canlı içinde taşıdığı enerjiyle büyük bir manevi dünyanın bir parçasıdır. Hayvanlar, bitkiler, insanlar, organik veya inorganik her şey, kısacası tüm varlık birbirleri ile olan ilişkilerinde muhteşem bir ahenk içindedirler. Evrende bulunan her varlık gibi bitkiler de kâinatın bir parçası ve tamamlayıcısıdır.

Her bitki, insanoğlu için bir şifa kaynağıdır ve bitkilerde insan sağlığına iyi gelebilecek pek çok madde vardır. Aynı toprakta yetiştikleri; aynı suyu, güneşi ve mineralleri aldıkları halde her bitkinin farklı özellikleri; farklı bir tadı, kokusu vardır.

Bu inancın ortaya çıkardığı manevi güç ve enerji, kullandığınız ilacın şifa etkisini artıracak ve mucizevî sonuçlar doğuracaktır. Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte yaratılmıştır.

İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır.

Sağlığımızı korumanın en kolay yolu senede iki üç defa bir kliniğe giderek genel bir kontrolden geçmenizdir.

Bu kontrol sonrası doktorunuzun önerdiği tedavi yetersiz ya da eksik kalırsa bu eksikliği bitkisel ilaçlarla ya da geleneksel tıbbın diğer yöntemleriyle çözebilirsiniz.” Bunun için size bazı tavsiyelerimiz olacak şekilde çözülmez”

Öncelikle daha önce aldığınız vücudunuzun bazı organlarını tahrip eden ağrıkesici, depresyon ilacı, antibiyotik, gibi ilaçları ve hayatımıza bir şekilde giren kimyasalları bitkiler doğru kullanıldığında insanlara şifa dağıtır ama yanlış kullanım ise şifa yerine insanlara zarar verebilmektedir.

Bitkileri kullanırken bitkinin o hastalık için şifalı olduğundan ve dozajının uygunluğundan emin olunması gerekiyor ondan dolayı ki bu işlerde uzman hekimler gerekir ve veya danışılır.

Şifalı bitkiler yaprak, kök, çiçek, ayrı, ayrı dilleri vardır ondan dolayı ki de şifalı bitkilerin gerçek bitki toplayıcılardan alınmasında ve meşe teçhili firma ve veya bu işte araştırmış emin olan, doktorlar, herbalistler ve uzman aktarlarınızın tavsiyene göre kullanılmasında fayda vardır ama önce hekimleriniz dir.

Bir aksilik bir yeri düzeltirken bir yeri bozmayın terk etmeye bırakmayın gene de önem taşıyan bir faktör ise “can boğazdan ölüm bağırsaklardan” kelimesini hiç mi hiç akıldan çıkarmayın.

Vücudunuzu temizlemeyi tavsiye ediyoruz. Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor.

Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan iyileşme, süreç kendi kendine işliyor. Bunun için tavsiye ve uygun görünen bazı kürleri uygulayabilirsiniz.

Stres günümüzün en yaygın hastalığıdır tüm hastalıkları çeker öncelikle virüsleri stresin temelinde ise ağızdan mideye iner ve veya mide hastalıkları var olmaya başlar, zamansız yemek, acele yemek, lokmayı tüm yiyerek gelişi güzel yemek mide ve bağırsak tembelliğine; gastrit, mide yanması, hazımsızlık, ülser başta olmak üzere stresten doğan birçok hastalığın artmasına sebep olur ve doyumsuz doyumsuzluk başlar.

Sadece 30 yıl 40 yıl geriye gidin, bir düşünün ve şimdiki zamana bakın. Çevrenizde bulunun insanların pek çoğunun ilaç bağımlısı olduğunu, her 100 kişiden 70 inin hasta olduğunu her 100 kişide alınan ilaçlar ve veya alternatifler 10 kişiyi iyi etse de geri kalan 90 kişi gene alternatif arar etrafınıza bakarak görür ne demek istediğimi anlarsınız.

Hemogram ve biyokimyadan kan testlerinizle inceletip faydalı bitkilerden faydalı gıdalardan alarak eksik mineral ve vitaminleri takip edip sorunları çözebilirsiniz beslenme önem taşı gıdığı gibi her şeyden öncesi temizlik hijyen gelir. Daha en yakın mahalle sağlık hekimleriniz gelir.

Yapılan her tedavi şekli doğadan çıkan maddelerle yapılır bunun içinde ilaç firmaları  kuruluşlarıyla ve görev verilen hekimler yemin ederek öncelikle şifa dağıtır.

Saklı şifa sırlar kitabin dan Hastalıklar sağlık geniş bilgi , Giriş bölümünde kısa alıntı.
 
 Selçuk uysal çoban saklı şifa 

Cepheyi terk edersen musibetler çoğalırlar terk etmez ise musibetler geldikleri gibi olduğu yerde yok olurlar saklı şifa

Çok önceden yazılan bildirimler

Korku başarıyı getirmez. Korkarsan zafer hiç gelmez. Onların istediği gibi olma, "yaratanın istediği gibi ol" Yazı dizisi özetleri. Devam edecek. Saklı şifa sırlar kitabin dan alıntı özetler.
-Orta doğu ve dünyadan bahanelerle savaş virüsleri.
-Dış dünyanın görsellikteki filim provokasyonlar sahte kahramanlıklar.
-Geçmiş tarih öncesi Truva atına bu devirde ve asırda maskeli hainler.
-Doğanın afetlerle insanlığa sevgiyi ve iyiliği anımsatması ve hatırlatması...
-Gelecek musibetlerden ders alınması.
Bölümlerden kısa özet alıntıları. Yakında yazılacak. 28 03 2019 yazıldı ...Selçuk uysal çoban saklı şifa.

04 12 2019 da tekrar hatırlatıldı

Şimdiki zaman 26 03 2020 Dünyanın bugüne kadar 3 CÜ dünya savaşı. Görünmeyen virüse karşı savaşı. Bunu gören her türlü virüsler daha başka türlü gelecekler.

Dünyanın her doğanın evren dengesinde “Türk ata tarihine göre Hıdırellez” doğuşunda şeytanlar çığlıkla yok olur musibetler azalarak biter insanlık bağışıklık sistemi galip çıkarak bu virüse adette olur ama virüs hiç yerinde durmaz değişken hal alır (örneğin her sene sinekleri öldürmek için kullanılan ilaçlar gibi bir da kine o ilaç virüse parfüm gibi gelir yok etmez) insanlık ta insanlarda bağışıklık “her atmosfer değiştikçe güçlenir” bir da kine savaşmak için biz bedenimize zarar vermedikçe ve ilaçlar gıdalar oynanmadıkça ,vücut onaracak şekilde yaratıldığı gibi galaksi evren dünya doğa dengesinde sağlıkta yer alır sadece konuşulur ama hep çaresizdir.

“İnsanlık kendi etmiş kendini bulmuştur insanlık insanlara ruhuna bedenine güzel faydalı şey vermekle her şey yoluna girer” Yoksa kısasa kısastır. Hala doğa ile savaş halindesin doğayı kazandık dersen çoktan kaybetmişindir.

Birde başka virüsler vardır fırsat fırsatçılar dünyanın çaresiz kalışını gören virüsler bir şekilde “senaryo” hazırlarlar ve bu güne kadar para kaybedenler tekrar daha çok kanlı para kazanmak için ve bu “virüsten çaresiz dünyayı” gören küresel güçler maşalar tutanları görmeden maşa masa altından sopalarla terör korku kaygı yaratarak ve münafıklar sokarak din, dil, ırk, kimlik, her türlü senaryo hazır olurlar eskisinden daha da çok görünmeyen virüsler türer kim bunlar dersek aramızda yaşamaktalar.

Şayet 3 CÜ dünya savaşını gören dünya liderleri bu virüsten ders almak sızın ve gelecek tehlikeler de yer alırlarsa bu sefer “dağlardan çobanlar” iner hem gelecek virüslere hem de tekrar evrimleşmiş virüslerle savaşır işte o zaman dünya daha çok çaresizler gurubuna girer.

Avcıyken av olanlar yaşamak için korku aç kalma açıkta kalma korkusu gene yaşamakta kalarak gene iyi kötü kötüyü iyi ederek esir ve esaret içinde küresel dünya ve dijital dünya inanarak gerçek yaşamdan uzaklaşır.

Para her türlü harcama sıfıra inerek sizlere dijital dünyayı sunarak istedikleri istemedikleri alıp götürecek boyutta yer alınacak. Tabi bir senaryo sahnesi hazırlarlar çünkü bu virüsler doyumsuz dünya hakimiyeti kim bunlar derseniz aramızdaki yaşayan içimizdeki nefis.

“Uçuk der” bu gün görünmeyen virüse hem çaresiz hem de yaşam hayata kaygısız kalırsınız korku panik yaşar “bir sonsuz ölüme takip kalmanız” şimdi var olsa da harcamalar yapamadığınız gibi bir de “uçuk dediğiniz” gerçekleşirse ve yaşam yaşantınız “insanlık yaratılışına haykırı olduğunu göremeyişiniz” elinizde imkanlar olsa da avcıyken av oluşunuz paranız servetiniz de olsa da harcayacak ve günlük hayatı ileri boyutlara götürecek hiç kimse kalmayacak zamanla (kalanlarda küresel dünya isteyen ve dijital dünya tanımlanan bir yaşantıya karşı koyacak) bunlarda bu günün terör adlandıranlar o “günün kurtuluş savaşçıları olacak” onu tutan maşa olmayacak sadece “yaratan” tarafından “sema ordusu kurtuluş savaşçısı olacak” kimle savacak derseniz dünya küresel istilacılarla savaşacak..

Onların fırsatçı virüslerin silahlarıyla savaşarak maşa sız iman gücüyle “akıl vücuda hakimiyle” savaşılacak.

“Önce duracak sonra hak yerini sonsuza kadar koruyacak”

“Uçuk değil mi ama ya şu anki yaşadığınız gerçek değil mi "

“Öncesi ve sonrası gibi”

Bir daha gene duracak sonsuza kadar gerçek adalet ise insanlığın içindeki nefis son erene kadar her seferinde gene nefisle senaryolar yazılacak. Bu bitmeyen bir gerçek Habil kabiller. Ama tek dünya savaşçısı Türk insanlık için insan olmak için savaşçı olacak. Her şeyin başlangıcı bittiği yer her bittiği yerde başlangıcı olacak.

Tamam 65 yaşındayım kendimi bildim bileli ilaç kullanmadan yaşadım bilmediğin zamanda ise dışarı atmışım hayat yaşantımda ise görünmeyen görünen çıkarcı nefis virüslerle “hep eyvallah dedim” o kimseler ise yok oldular ve de çaresiz kaldılar şan şöhretleri de bitti ve de bu kişiler sonsuza kadar kalmayacak ve bu böyle devam edecek.

“Bayrak vatan halkı düşünmeyenlerde içteki nefise gömülmüşler, hain ve Truva atına saklanmışlarda geldikleri gibi gidecekler” akıl vücutla hareket ederek her virüse bağışıklık kazandım sağlıkta sağ oldukça sırlar kitabini geçmişi ve gelecekleri not olarak yazmaya devam edecek bu çoban der dünya bilsin ki Türk soyu ilk vardı sonsuza kadar var olacak.

Ordu “Mehmetler” ne kadar varsa insanlığı yaşatıyorsa sağlık ordusu da “beyaz meleklerde” virüslerle savaşmakta.

Halka düşende bu zaman da zor durumda olan yaşam için milliği mücadele edenlere halkta ev de görünmeyen virüsle mücadele ederek atalarına çocuklarına gelecek nesilleri için vücutlarını “Yaratana Allah’a imanla inanışla “bedenlerini evlerinde virüse karşı siper ederken, ev cephesini terk edenler var ise ve veya olursa bilsinler ki Allah katında “savaşta kaçan ve cepheyi terk” edenler gibi işlem görmüş gibi hal alırlar. Önce kendini ve sonra sevdiklerini ve geleceğini yok edersin.

Çünkü Toprağın doğuşu Tabiatın çocukları “Hıdırellez” tarihleri ve diğer zamanları insanlık çıkara göre yazsa da “zaman döngü evrensel denge musibetlerin şeytanların çığlıkla yok olduğu zaman andır “Hıdırellez” ...

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil hasta almamak içinde hastalığa sebepleri yok etmek hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına sebep olan koşullarla mücadele olmalı kısaca doğa virüsleri yok etmeye başlarken insanlık bağışıklık kazanmaya başladığında bu virüsleri bir dahakine güçlü gelişine oluşumuna verilecek ortamları dünya el birliğiyle yok edebilme çabalarına hazırlanmalı.

Harcanan zaman bil ki 100 kişide 10 kişiye faydası var olacak aşıların geçmiş virüs aşıları hala bulmamışken harcanan para ile daha güçlü huzurlu dünya yapmak oda bu musibeti doğa yok edecek ama insanlık biz kazandık diyecek ama nafile kazandık dense de kaybetmenin bileti olacak aynı filim senaryolar oynanıp insanlık gene hasta düşecek.

Var olan bağışıklık bilinç siz şekilde yok olarak, her vücudun panzehri aşısı içinde var kanın içinde bağışıklık içinde antikor ayrıştırıp gruplara göre ayrıştırarak matematiksel hesaplamayla kan içindeki antikor ayrıştırmasını ve doz miktarını hastalığa verilmesi çok zor olmaması gerek ve de her hastaya ayrı ayrı tedavi verilmesi gerekirken de tüm hastalığa bir aşı sizce gidiş doğru mudur sorgulamak gerek dünyada milyarlarca para harcayarak diğer aşılar bulundu mu bunu da sorgulamak gerek hayat yaşam doğa gene insanlığın problemini çözecek  yeter ki insanlık görevlilerin işini zorlaştırmasın daha çok yayılmamasını önleyerek dezenfekte ve sağlık melekleri hizmetlerine engel olmamak istenilen bu korku bil ki cesaretini alt üst eder ve bağışıklığını yok eder..

Selçuk uysal çoban saklı şifa 

“ALLAH DE ZİKRET ALLAH DE”

Sen sahipsiz değilsin korkuyu bertaraf et sağlığın anahtarı yerini terk etme sabır et şükret..

Şunu bilin ki dünya sahipsiz değildir dünyada vazife verilen sevgili elçiler ve her elçi bildirmiş ve ikazlarla kayıt altına almıştır bunlarda ayet olarak insanlığa bildirilmiştir..

“Aynen şöyle bu evren de yaratılan insanlığa yaşayabilmesi için yurt verdik sağlığınız için nimet hikmetler verdik kimsenin rızıklarına göz dikmeyin kimsenin malını gasp etmeyin ve helal haramı şükür verdik bilin öğrenin ve de kim bu düzeni bozarsa insanlık için iyi kötü kötü iyi fitne fesat nefis benlik çıkar yandaşlık yaratılan her canlıya  ve ikazları yaratanı hiçe sayanları ve diğerlerine de hiçe sayanlarla iş birlik yapanlarda aynı cezayı görecekleri (yaş kuru) gelecek yaşantılarında ibret için görsünler diye bu insanlığın içine (musallatı görmez ) geleceği anılasınlardı..

Peygamberlik zamanlarında hep oldu kimi kötülerden iyiler kaçtı geriye dönüp bakma deninse de gene güven duygusu içlerinde olmayanlar dönüp baktı bakanlar hepsi yandı, kimilerine beddualar etti kavim iyisi kötüsü göl toprak içinde öldü, çok eski, tarihlerde bile tanrıyı tanımayanlar bile lavların arasında kalarak toprak oldular, yakın bin yıllarında insanları bir hiç yoklunda öldürerek yok ettiler ve üç dört kere tüçzam veba gibi salgınıyla yok oldu yüz yıllara düşünce milyonlarca kişi girip adını bilmezken milyonlarca kişi yok oldu ve arkasında gene haksız savaşlarla fitneyle fesatlıkla kendi kardeşlerini öldürecek kadar dünya malına taptılar kıtaları yamaladılar çiçek hastalıyla yerlileri öldürdüler arkasından gelen dünya savaşlarıyla masum toprakları almaya kaktılar savaşlarla yok oldular iyimside kötüsü de, artık yakın yüz yıllar geldi her on yıl yirmi yılarda hastalıklar la yok oldular ve gene durmadılar..

2019 aralık ayı kim derdi ki aralık öncesi dünya kaosken bu masum insanlar ölürken biri dur diyecek süper güçler iyisi kötüsü iş birlikleriyle savaşmadan maşa uçlarında savaştırırken kendini “savunan bir ülke her yerden saldıran ülkeye o ülkenin masumlar için beşinci boyut savaşıyla dur dercesine” desende dünya evren yaratan bir ders vermesi dünyanın her yerinde savaş çığlıkları vardı savaşa teşvik edenlerde vardı ev dünyaya bir şey yapılaması vardı ama “doğanın bir birleşimiyle “ bir musibet denilen bir hastalık.

Evet gerekti 2019 aralık tarihti ve sonrası bir gün dediğiniz evren zamanı geçeyle gündüzü gündüz geçeyi durduran sadece insanlık ölüm korkusu sonra dünyayı saran virüs bir görünmeyen düşman işte burada “hayır mı şer mi şer hayır mı” sorusunu bir daha geçmişi düşünerek karar ver sorgula kendini sorgulasa da insanlık gene nefisle geçmişi unutacak gene firsat ve fırsatçılar da sahneye inerek senaryolar plan plancılar sahnede olacak ama “yaratan tarafından fırsat verecek” insanlığa kendini son terazilere köy hak ve adalet..

Şimdi dünya haline bak yaşamında terk ederim korkusu sardı korkuyorsun bana bir şey olmaz diyenler de senden daha çok korkmakta o sadece psikolojik ruh yapısı.. Kendini kandırmakta .

Bil ki dünya eski düzen olmayacak  ama sizleri bu buruma senaryolar yazacaklar ve sende bu dünyayı bırakamam korkusu yaşamamak için fırsatçılara esir köle olacaksın ama bu musibet çok öncede yaşandı en büyüğü Hz İlyas Hıdırellez sizlerin koyduğu tarih 5 /6 /5 /2020 denizle gök birleştiği karanlık gündüze gündüz geçeye bağlandı bir zaman an ise baharın döngüsü musibeti def ettiği gün musibet şekil değişti ve insanlara musallat olmadan kayboldu ama gene şekil değiştirerek evrimleşerek her türlü şekle girdi çığlıkla kayboldu insanlık azdıkça “fırsatlar la çıktı gene fırsatçılarla “iş birliği yaptı ama insanlık hiç anlamadı yaratan yok ederdi ve etti de ama zaman an değildi sadece insanlık anlaması için hep imtihan için bıraktı..

Gene bu musibet kaybolacak zamanlar mutasyon şekil değişerek asıl değişen o musibet değil değişen insan içindeki enerji bu da kan bağışıklık güçlenerek musibete bağışıklık kazandı. İnsanlık kendini onaracak şekilde yaratıldı sadece korun koruna bildiğin kadar haramı bil helal yolundan ayrılma ruh bedenine dua et şükür et “zikret Allah de “Sabır et korkuyu bertaraf et kendi meşgul et akılla bedenine hakım ol ölüm uyku gibidir aslı ise her gün ikiz kardeşin gibi uyumaktasın uyumak vücudunu güçlendirir zaman anına göre nimetler hikmetlerden yararlan o sana saklanan şifanı verecek anahtarı sadece duada sabır şükür et.. “Allah de zikret”

selcuk uysal çoban saklı şifa

Eski yayınlardan bu güne 2015-16 ve 20 ekler.. 


Yıl 2015-16 yazılan sırlar kitabin dan kısa bir not.. Bir bahar sabahı ocakta sedir üzerinde çay içerken. Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir.

Hep düşünerek bir adım önde olmak. Başarı bir öndekini geçmek değildir.

Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür.

24 saat Hasta olmak sadece yatak döşek değil.. O sizi bir yere çeker asıl hastalık virüsünü göstermez ,sağlıklı isen senin düşünmene ,aklına yapacağın günlük işlere bakar her gölge değişimin senin yaşamının bir parçası aynı 24 saat farklı çalışan vücut gibi..

Dünyadaki yaşam alanızda her şeyi göremeyecek kadar kör ise ,körlüğünde karanlık karanlığı sadece göre biliyorsa ,kör olmadan önceki aklın boş ,zaman içinde gördüklerini bir şeyler sana anımsatmıyorsa ,düşüncen boş olduğun kanıtı, hala kanıt varlığını hissedemiyorsan oda çaresizliğin, çaresizlik içinde akıl düşünce varlığı karanlık dehlizde toplanan karalık yüzler le dolan taşan toplum, çare arayanları toplayan kan emicilerin eline düşer..

O yüzlerden yaralanan kan emiciler gruplar halinde gezerken karanlık dehlize düşürmek için çaresizleri fenomen kokularıyla çeker ,çünkü insan ruhu ne kadar kötüde olsa içinde sevgi yapar, fenomen kokuyu salanlar ise kılık değiştirmiş insan ruhunu bedenini din altında başka çıkarlar benlikle sömürür..

Sömüren bir insan ruhunu kandıran dünya var oluşuna ve “yaratanın insanoğluna fanus bir dünya evi verdiğine” isyan eden yok edicidir. .

Senin her bir tenin ve kör bantları çıkardığında göreceğin her şey ve her asırda insana verilen akıl düşünceyle yapılan yapılacak olan her şeyin yaratanın yatarmış olduğu maddeler birleşimler ve ayrıştırarak birleştirerek yapacağın “her şeyin ayeti var “olduğunu bilmek ve bu bilmekle “karanlık hücrelerde kan emicilerin yüzlerini “net görmeni sağlayacak..

Maddelerle yaşam alanlarını insan ruhunu vicdan kamçılarıyla “naklen” sömürenleri net ve” nanen” ruhuna huzur verenleri Allah yolunda gidenleri net göreceksin..

Bil ki yaratan karanlık yüzleri hemen yok eder ama şunu bilin ki içinizdeki nefis intihan sınav etmek için onlara sadece bir yere kadar yaşatır yaşam süresi içinde kötülükleri aşılar .. Yok oluşları bu “dünyada ve ebediyette” yaşayacakları alan ise karanlığı aydınlatan “ateş içinde” yaşarlar..

Geride bırakacağın her asır yaşamın ise senin insanoğluna verdiğin önem. Her bırakacağın önem ise ebediyete gideceğin öncelikle “yaratana inanman inanarak huzura kavuşman”.. Katlarla o huzura ulaşman ise senin” ilk var oluşun”.. Anlamak sorgulamak.

Benim düşünce ve bir başkalarının aklımla düşüncesiyle okuma kendi düşünce aklınla oku farklı yollar olmadığını anlayacak tek yolun insan topluluğun tek yol olduğunu anlayacaksın insanoğlunun diğerlerine göre farklılığını kendinin farklı olduğunu görecek yaratanın aklıyla düşüncelerini doğru yoldan her yaptığın işi gerçekleştireceksin...

Kendimizi tanımak kana girecek her maddeleri bilmek..

Tahmini, aylara göre insan element kandaki hastalık tetikleyen virüsler.. Korunmak neyin fazla neyin eksik olduğunu bulmak

Doğanlar..

Örnek şubat 17 mart 17 kadar şubat ayında doğuştur. Bir örnek daha 17 Mart 17 nisana kadar Mart ayıdır.

Örnek Her ay içi ve için 17 sinden 21 kadar 4 gün oruç perhizdir.

Tetikleyen Aylar Tarihler Element Ağırlık belirtiler

Safra 03 Mart 17 21 Ateş Saç

Safra 07 Temmuz 17 21 Ateş Ağız dil ve akciğer

Safra 11 Kasım 17 21 Ateş Omurgalar kemik yapıları

Karaciğer 04 Nisan 17 21 Toprak Alın

Karaciğer 08 Ağustos 17 21 Toprak Çene

Karaciğer 12 Aralık 17 21 Toprak Karın organları

Kan 05 Mayıs 17 21 Hava Gözler ve böbrek yapıları

Kan 09 Eylül 17 21 Hava Omuzlar

Kan 01 Ocak 17 21 Hava Tenasül /Erkek / Kadın

Akciğer 06 Haziran 17 21 Su Burun

Akciğer 10 Ekim 17 21 Su Göğüs

Akciğer 02 Şubat 17 21 Su Bacaklar 

Evinizden altı adet yağı eksik etmeyin Lavanta ,Okaliptüs ,Defne, Mersin, Kekik, Toros nanesi

Bitkilerden Kına kına ,çörek otu ,sarı kantaron ,sarımsak ,kırmızı soğan,

Kekik,: uçucu yağ (timol, kavraknol, simol, barreol, piren), tanen, acı madde, glikozitler, reçine

Kına kına Kına kabuğu: kinin, kinindin, çinkonin, çinkonidin, glikoz, sakaroz, kinavoz, reçine, tanen, kinik asid, kinotennik asid, reçine 

Sarı kantaron  sweet joe pye  Amerikan yerlileri Ateşli salgın asıl ise bilerek yerlileri yok etmek için salgın virüs çiçek hastalandıklarında kullanılan bir bitki ve bu gün ilaç firmaları bu ilacı yapmaktalar ama kimsenin aklına gelmez.. “Bunun üzerinde çalışmak gerek ve kına kına kabuğun da."

Yapamıyorsan sana mevsimine göre ikram sunmuştur

“Yaratan” insan oğlunu kendini onaracak şekilde yaratmıştır. 

Ek 1 bu güne has bitki, dileri.. 

Bitkilerin dilleri bu güne has..

Hücre yenileyici özelliği sayesinde cilt yaşlanmalarına karşı koruyucu, canlandırıcı, etkiye

1 Ceviz yaprağı 10 gün ara ile kullanılır..

Ceviz Yaprakları çeviz yağ yapar yaprağı ise damar içinde yağı yakar

tanen, eterli uçucu yağ, juglan (mantar hastalıklarına karşı etkili), C vitamini ve flavonlar içermektedir

2 Kedi otu: Tamamen Yatıştırıcı..

isovalerian asid, tanen, elma, birim asid, elma asidi, sümüksü madde, şeker, reçine, nişasta, madeni tuzlar, uçucu yağ, chatinin, valerin, valerianik asid, bronil

3 Kına kabuğu: Tamamen ateş düşürücü

kinin, kinidin, çinkonin, çinkonidin, glikoz, sakaroz, kinavoz, reçine, tanen, kinik asid, kinotennik asid, reçinee

4 Zeytin yaprağının :Çok eskiden gelen Eski Yunanlıların ve Trakyalıların tüm hastalıktaki şifaları şifa

Tamamen tansiyon ve düşürmede ve bağışıklığı hızla artırır

Kötü kolesterolü düşürmektedir, Anti bakteriyeldir, Antibiyotik etkisi vardır, Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, Soğuk algınlığı için etkilidir, Kan basıncını düşürmektedir, Kan şekerini düşürmektedir.

5 Sarı kantaron apayrı şifa kızıl derilerin yerlilerin çiçek hastalıklarını yendikleri bir mayaların  şifası

6 .Acı pelin karaciğer dostu hücreleri yeniler.. Arıların şifası Firavunların şifa 

Pelin: tujan, uçucu yağ, acı madde, absintin, reçine, asitler, tanen, nit¬rat, flavon glikozitleri, absinthol, absinthin, anapsinthin,

7 Ökse otu huzur barış sağlık veren eski Romalıların kervancıların şifa otu yol yorgunluğunda çıkar kan dengelerini yatıştıran ,beyaz tohumlarında yapıştırıcı olarak  kullanırlar kervanların lojistiği

Yaprak ve sapı kurutularak muhafaza edilir. Bilinen Bileşimi : Yaprakları tanen, urson, inosit, viskotoksin, sapotoksin ve glikozit adı verilen maddeleri içerir.

8 Meryem ana tohumun diğer adı deve dikeni karaciğer tamamen şifası şifa için selcuk kasabası Efes hara bereler gelişi ve oradan tüm akdenize ve oradan dağılımı..

silymarin  ayrışmayla  polifenol  olur eşittir  flavonolignan  silymarin grubu oluşturur. Bunlar; Isosilybin,Dehydrosilybin, Silybin, Silychristin ve Silydianin'dir.

Bu bitkiler ilaç sanayisi araştırmacı doktorlar distile ayrıştırmaları “beyaz kil magnezyum” birleşimiyle hap şekline getirerek yeni bir bu musibetin ilacı olabilir..

Bu nu kim okuyorsa araştırmacı doktorlara bu güne has bir seri perix olabilir..

Bağışıklık Güçlendirerek tüm hastalıktan kısa zaman da kurtulacaksınız

Yazıyorum inanıyorum.. İnanarak inanıyor hiç mi hiç ilaç kullanmıyorum ilimle bilimlerle yanlış doğru okuyor öğreniyorum ne nerede yanlış doğruyu bularak yaş 17 63 kadar kendimi bildim bileli de bu bedenden geçmez "yaratanın "doğası ve duası yetiyor.

Hayat boyu ilaç kullanmadan yaşamaktayım virüslere fırsatlar verdikçe hep yenileceksiniz saklı şifa sırlar kitabin dan akıl, düşünce ,24 saat farklı çalışan vücut ,bölümlerinden kısa kısa alıntılar .

Saat 06.00 Vücut uyanma zamanına girmiştir ,kendini hazırlamaya başlar, metabolizma hızlanmaya başlar, o gün yapacağın işleme göre hazırlanır. Vücuda gelecek zararlı hal durumları için hazır tutar. Sen istesen de istemesen de yaratılış savunma öyle..(Kalın bagırsak mide)

Saat 0700 Vücut hala zayıf şekilde savunmasını alır, Bu nedenle bu saatte spor yapmaktan kaçının. Çünkü üzeri baskıya maruz bırakırsınız, dolaşımı gereksiz yüklersiniz, Spor yerine perhiz li kahvaltı yapın gereksiz yere perhiz yaymayın, Çünkü sindirim bu saatlerde fazla çalışır, enerji bize sabah gerekli enerjiye çevirir (sadece geceleri yağ yapar.) (Kalın bagırsak mide)

Saat 08.00 Vücudun en ateşli saati,(sabah saat ı için geçerli) Fazla miktarda hormon salgılarlar uzuvlardaki ağrılar hava şarklarına göre daha üzün süre ağrılar hisseder, kötü alışkanlıklarını olan kişiler bu saatteler de……..Kullanmama hiç kullanmama, Kahvaltı arkası…..damarları daha çabuk daraltır…(Kalın bagırsak mide)

Saat 09.00 Vücudun dinç olduğu saatler, Dıştan gelecek tüm zehirli artıkları göğüsleyecek güçtedir. Direnci küvetlidir…Toplantılarda saatlere uyduysa o toplantıda ve başarılı imtihanlarda başarısı daha iyi olacak…(Pannkrans,dalak bagırsak)

Saat 10.00 Vücut organizmaların en hızlı olduğu saatler hareketlere hazır durumdadır ,fazla enerjiktir, vücut yüksek ısıya ulaşmıştır ,verimlilik en üstedir, kısa süre bellik iyi durumda insan üstü mucitlik, başarı üst seviyeyi ve dinamik eder olur dikkat edecek durun bu saatlerde mikrobik (nazar) enfeksiyon kapananlar dır, anı ağrılar maruz kalabilirler. (Karaciğer dalak bagırsak)

Saat 11.00 Vücudumuzun tam formunda olduğu saat tır ,Kalp ve dolaşım o kadar zinde durumdadır ,yapılan muayenelerde kalpteki bir bozukluk gözden kaçabilir sanki savaşa durumdasınız başarıdan başarı içi dolu haldesiniz onun için hızlı panik erde hazırlanın…(Kalp, mide )

Saat 12.00 Vücudun dinlenme saat, dikkat azalır uyku basar midedeki aşıt fazlalaşır bir şeyler atıştır sakta baş tarafta kan azalır hemen sakince oturun kulak meme uçlarını aşağıya çekerek masaj yapın ,afif uyku çekin özel sıkılmış meyve suyuyla sindirim sistemini çalıştırarak mide asitti ni atın. (kalp bağırsak)

Saat 13.00 Vücut formdan düşmüştür % 30 kayba uğramıştır bütün organlar en alt düzende çalışmaya başlar, Sadece safra, mide öğle yemeğini hazmetmek için faaliyette mümkün oldukça az yemek sulu yemek salata türü yemek ayak üstü hazır yemekten kaçınmak, günlük temiz cam şişelerde su içmek yoğurt yemek sindirimi zorlayacak ısrarlı yemekten kaçınmak…Mümkünse işe başlamadan önce yürümek… (Bagırsak kalp)

Saat 14.00 Kendini bitkin hissedebilir, tansiyon hormon düzeyi düşmüştür, hekime baş vurularak, önerilerle ilaç kullanmayın, bazen de acı ağrıyı az hissedebiliriz, vücudu zorlamayın, bana bir şeyler oluyor deyip panik hareketler etmeyin. (Böbrek idrar, gözlerinizi dikkat edin).

Saat 15.00 Dinlendikten sonra yeni yapacak işlerinize adapte olma zamanı ,işinize en yakın andasınız, Enerjiniz geri gelmiştir ,ikinci kez verimlilik saat tindesiniz, bu sabahkinden azdır. (idrar kesesi, gözler ,kalınbağırsak dikkat edin.)

Saat 16.00 Spor faaliyeti için en iyi saattir, Tansiyon dolaşım çok iyi durunda ve saatindedir ,Antrenmanlar, için en iyi zamandır ,ilaçların asit, ilaçların sağlık için kullanılacak zamanlarıdır.. Doğal gıda sıkılmış meyve suları tesir etme saatidir. (Böbrek gözler)

Saat 17.00 Organların en üs faaliyette küvetiniz artar, oksijen harcanması fazlalaşır ,böbrekler ,mesame çok hızlı çalışma saati tırnakların saçların çok çabuk uzadığı saatlerdir, midesinde rahatsız olan için dikkat edeceği saatlerdir. akşam saatine doğru ast fazlalaşır , mide ülserleri dikkat etmesi ,bu saatlerde beslenmeye dikkat edilmesi .(Böbrek göz mide, dikkat edilmesi)

Saat 18.00 Akşam yemeği için iyi bir saat tır, pankreas bu saatte aktif tır, karaciğer alkole karşı her zamankinden daha hoşgörülü ve dayanıklıdır ,kötü alışkanlıkları bırakacak saatlerdir.(Mide)

Saat 19.00 Tansiyon nabız genellikle bu saatte tembelleşir, akşam yemeği afif yenir, beslenmeye dikkat edilir, bu nedenle tansiyon düşürücü ilaçlar konusunda dikkat edilmesi ,bu ilaçlar tehlikeli, olabilir, sinir sisteminde etkili olan ilaçların tesir derecesi bu saatte oldukça hazladır,(Kalp ,mide)

Saat 20.00 Karaciğer deki yağ düzeyi düşer ve harcanmış kan kalbe tekrar her zamankinden daha fazla akar Alerjisi olanlar ve astımlılar ilaçları bu saatte almalıdırlar, etkisi hemen görülür, antibiyotiklerde az dozda alınsa bile etkileri en üst düzeyde olur. (Mide bağırsaklar) 

Saat 21.00 Sindirim organlarının günlük görevi sona ermiştir, Davetleri sevenler dikkatli olmalıdırlar , Yenecek her şey midede sabaha kadar hazmedilmeden kalır. Ve bu durumda tehlikeli sinyalleri çalar ,bağırsak sahasında mukozaya hücum ederler o yüzden bu saatte kilolu alanlar yemek konusunda dikkat etmelidirler.(Bağırsaklar mide)  

Saat 22.00 Bu saatte vücudumuzun emniyet amiri akyuvarlar aktiftir sayısalı azaltmak için gereken bitki meyveler en uygun saatlerdir, besinler meyveler bitkiler vücut da alkole donuşum olabilir, kotu alışkanlıkları var ise kesmeleri gerekmektedir, bu saatlerden sonra vücuda almış olduğunuz her kötü şeyler vücudu ömrünü azaltır.. Çünkü bu saatte vücuttan zor atar.. yağlanma artar..( Mide bağırsaklar böbrek )

Saat 23.00 Vücut gün boyu aktif bir şekilde çalışmış hormon salgılamıştır artık durma saatine girmeye hazırlanmaktadır ,Bu saatlerde sakinleşir, gevşemiş dinlenme saatine girmiştir. mide bağırsaklar yavaşlamış ,faaliyetleri durmak üzerindedir, vücut ısısı düşer, Tansiyon ,kalbi yavaşlamaya, sancılar bu saatlerde artar, son hızla hormon sarfe der. Ağrılar artar…(Göğüs ,kalp, mide)

Saat 24.00 Uyuduğumuz sıra deri hücreleri devamlı çalışır, gündüzlerinden, daha sık bölünürler, bilinç altı bu saatte başlar, ilk saatten itibaren, son saatlerde huzursuz yatışıyla bilinç altı ,baskılar görerek, ağırlık basar, huzursuz korkular görür, ondan dolayı ağır yemeklerden yatma sırası ve bu saatlerde yemek yemeyerek huzurlu uykuya başlarsınız. (.Beyin, mide )

Saat 01.00 Verimlilik en alt düzeydedir, şu anda çalışanlar hata yaparlar dikkatli olmalılardır, dikkatleri son derece azalır, vücut kendini uyumaya hazırlar, kısa süre derin uykuya dalar, zor uyumaya çalışırsanız uykuda ağırlık çöker .Uyku getirici yoğurt yenir. (Beyin kalp, mide)

Saat 02.00 Araba sürenler bir saat dikkatli olunur , yolda olan sürücü dikkatli araba sürmesi kısa bir mola vermesi, çünkü görme zorlaşır, görmeye karşı tepki yavaşlar, Trafik kazaları bu saatte artar ,vücut soğuğa karşı aşırı derece aşırı derece uyarlıdır ,çabuk üşür, fakat bu saatte deriniz zariftir. (Cilt, beyin, kan )

Saat 03.00 Bedensel ve ruhsal karanlık safhadır. Hormonun salgılanması bizi tembelleştirir, ve oldukça kararsız yapar ,karamsar fazlalaşır. ( Beyin mide )

Saat 04.00 Stres hormonunda enerji kazanır, krizler 4 le 6 arası fazlalaşır, Tansiyon oldukça artar, kalp damarları çabuk gerilir, hamile adınlar durumu değişiktir bu saatler artar ,çok sakın rahat olmalı..( Beyin..)

Saat 05.00 Bu saatte erkeklik hormonu artar, stres hormonlar hızlı faaliyete geçmiştir, Bu hormon 10 kart atmıştır, Vücut harekete geçer, kaybolan enerji yerine gelir, yeni güne hazırdır…( Sinir sistemleri, dolaşım.)

Dikkat edilecek ve alınacak yenecek guruplar…Tahıl ve ekmek gurubu, süt ve yoğurt, Et gurubu, Sebze meyve gurubu, Yağ ve şeker gurubu…

Evinizden altı adet yağı eksik etmeyin Lavanta ,Okaliptüs ,Defne, Mersin, Kekik, Toros nanesi

Bitkilerden Kına kına ,çörek otu ,sarı kantaron ,sarımsak ,kırmızı soğan,

Kekik,: uçucu yağ (timol, kavraknol, simol, barreol, piren), tanen, acı madde, glikozitler, reçine

Kına kına Kına kabuğu: kinin, kinindin, çinkonin, çinkonidin, glikoz, sakaroz, kinavoz, reçine, tanen, kinik asid, kinotennik asid, reçine

Sarı kantaron  sweet joe pye  Amerikan yerlileri Ateşli salgın asıl ise bilerek yerlileri yok etmek için salgın virüs çiçek hastalandıklarında kullanılan bir bitki ve bu gün ilaç firmaları bu ilacı yapmaktalar ama kimsenin aklına gelmez.. “Bunun üzerinde çalışmak gerek ve kına kıan kabugunda."

Her bitki, insanoğlu için bir şifa kaynağıdır ve bitkilerde insan sağlığına iyi gelebilecek pek çok madde vardır. Aynı toprakta yetiştikleri; aynı suyu, güneşi ve mineralleri aldıkları halde her bitkinin farklı özellikleri; farklı bir tadı, kokusu vardır.

Bu gerçekten yola çıkarak öncelikle kullandığınız bitkisel ilacın “Allah’ın” izniyle şifa taşıdığına inanmanız gerekir.

Bu inancın ortaya çıkardığı manevi güç ve enerji, kullandığınız ilacın şifa etkisini artıracak ve mucizevî sonuçlar doğuracaktır .

Yapamıyorsanız yaratan insan oğluna akıl ilimle enerji dolu insan oğlu göndermiş ,sadece Aile hekimlerinize, psikologlara, Doktorlara, diyetisyenlere ,ilim, bilim vermiş ,sadece yanınızda, inanın hastanelerde girişlerde sadece psikolog doktorlar bulunsa hastalık % 50 azalır... Korku ve endişe hastalık hastası yapıyor...

Bunun için bir çoban olarak proje düşünerek ve gelişme kısa.. Yıl 2013 bir sanal hastane kurmaktı global yayıncılıkla ama ben çoban olduğumdan hiçbir erdem bulamadım.. Bu zihniyet kalmadıkça hep denecek dünya bilim adamları bunu şunu diyecek duracaklar sonuç yok sadece göstermelik ödül ama gelecek virüslere çare olamayacaklar..

Her kez yazar anlatır yazan anlatılanlara bakin hepsinin cebinde muhakkak ilaç vardır, ya şeker ,kalp, vd..

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı bitkilerin insan oğlunun verilen ilmiyle sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır.. Yeter ki ayrıştırabil işte o zaman senin sağlığındır. İçindekiler ve Kimyasal etkiler

selcuk uysal çoban saklı şifa 

Yıl 05 07 2014 arşiv den bir dosya ..

DOĞADA HER ŞEY SİZLER VE TÜM CANLILAR İÇİN GÖNDERİLDİ

DNA

“Yaratan Rabbim” her şeyi verdi ve vermekte ama bizler.. Maddeleri bitkileri , havayı, suyu sonsuz elementleri ayrıştırsaydık bu gün sınırsız bilgiye ulaşır, tüm sağlık yerine gelirdi ama bizler hep insanlığı yok etmeyle insanlığı ayrıştırmalarla kaoslar çıkararak hayat yaşamı yok ediyoruz, aslın da bize verilen “rehberler, ve son kitap” her şeyi anlatmakta ama bu bilinse de insan oğlundan saklanmakta çünkü nefse yenildik, kolay para kazanma yollarıyla insanlığı zehirledik .Bilin ki doğa tabiatı bir kimyadır, DİLLERİNİ bilirseniz hepsi şifadır. Vücudu tanırsanız birde ZARAR vermezseniz, tüm HASTALIKLARDAN kurtulursunuz….

“Lokman hekim ölümsüzlüğü yanı şifayı bulduysa bilin maddeleri ayrıştırarak, amansız hastalıkları yendiğinden. her insanın bitkileri ayrıştırarak her insanın KAN YAPISINA göre uygulaması saklı şifaya ulaşmasıyla başlar”

Her bitki her ilaç size uygun geldiyse ,bir başkasına uygun gelmez, Bitkilerde ,ilaçlarda zehirdir…Sadece en iyi DOKTORDUR, DİYETİSYEN dir. “Yaratan” okuyun , öğrenin öğretin ,sizleri sahipsiz bırakmadın buyurmuştur… Bilin ki her şey ortada olmaz bir bakmışsın dermanı bir yılan zehirine saklamış bir bakmış çok zor zirvelerde geyik içinde safrasında bir bakmışsın tüm dikenli meyve ağaçlarında veya dikenli otsu yakıcı otlar da ara nimet ve hikmetlerde..

Evet çoban ne kadar uğraşsa da bir turlu üretime geçememiştir, nedeni nefsine hakim olmasaydım hemen üretime geçer kolay para kazanır gelecek için daha modern laboratuvar kurar daha hızlı üretime geçerdim, geçerdim anma temel sağlam olmazdı sebebi insan sağlığı kimisine çok iyi ,kimisine orta, kimisine zarar verebilir ,düşünceyle parayla kurulan sağlık firması bu gün iyide olsa bil ki gelecekte hesabı ağır oluşu nefsime yenik düşmediğimdendir.. Çünkü insan sağlığı… 

Bitki dilleri farklı farklı, yaprak, Dal tohum, çiçek ,kök, bunların ayrı ayrı dilleri olup, hastalıklarda aynı olsa da insan vücutları farklı farklı ,oluşu hep şüphe getirişi.. Beni her zaman sonsuz öğrenmeye bırakır, ve de bıraktı, çünkü hayatım yaşamım sağlığım için benim için önemli, 60 seneden beri ilaç kullanmadım….Ve de kullanmamda çünkü “Yaratan” doğaya her şeyi vermiş şifrelemiş çözdün mü sağlık geliyor….Sen yeter ki vücuduna zarar verme…

Zara vermekle kalmadın bir de stres ettin ,sen Alplere çıktın, ben Toroslarda ,sen 4x4 dinerek safari yaptın ,ben at eşekle gezintiye ,sen orda denize girdin ,ben doğal sulara ,sen yorgunluk kahvesi içtin ,ben ateş yakarak çaydanlıkta kahve yaptım, sen o kadar gürültülü müzik dinledin ,ben kuş su, orman sesi, sen yıldızlı hotelde yatarken ,ben milyonlarca yıldıza bakarak yattım….Ve son resepsiyona indin hesap ödedin cep boş kart boş kaldı stresle döndün….Bana soracak olursan çıkarken de boştu inerken de, tek kar sağlığım….Çobanın muhasebecisi yok, ya sende… 

Evet hayat böylede gitse bir muhasebe yapmak lazım, her şey eski ustalar eski çıraklar yok ,eski çıraklar ihracatçı oldu, çırak yetiştirse de iki yıl sonra çırak işyeri aştı, çıraklar tornavida, meslek aletleri tutmaya başladı mı, ben bu işi öğrendim deyip ,açarlar iş yeri kimi tutunur kimi batar ,ustaların yerini aldılar, kimyacılar ,gıda mühendisleri, sentetiklerle yaptılar başardılar ,ama bozdular sağlığı ,”yaratan verdikçe verdi “ anlamadılar, yaptılar genetik gdo luyu verdiler ,sonradan hastayım dediler…Çoban ” yaratana inanarak verdiği nimetlerden” yararlandı…Sende aldandın vitrine….

Çoban 10 çırağına öğretti ve öğretmekte bir birlerine rekabet olmasın diye ,onlarda birbirilerine eksiklerini öğretti…

Ya sen istedin devletten destek, demedin 4 yıllık okullar açalım o kadar derneklerimiz var.. Çocuklar öğrensin okul süresince üstüne para kazansın kazandırırdın bir projeyle, AR-GE çalışmasıyla proje hazırlamadın, çocuğa matematik öğretmedin hesabı bilsin diye, öğretmedin coğrafyayı topraktaki madenleri, öğretmedin müzik örsün sesini, öğretmedin kimya biyolojiyi ayrıştırmayı, bilselerdi bu gün ithal etmezdin hammaddeyi , Belki böyle proje aklına gelseydi beklemezdin, devlet desteğini…

Yapılacak çok işler var”

“Yeter ki siz yapmayın biz verelim demeyi dinlemedikten sonra “

"Kolu kanadı kırılmış kuş ,hayvan ,insan ,kendilerini nasıl hissettiklerini ,nasıl acı çektiklerini anlamak için o durumda olduğumuz zaman o durumda olduğumuzu düşünürseniz acı çektiklerini anlarsınız anlayabiliriz"

selcuk uysal çoban sakli şifa 

14 12 2020

Sadece maske ara hijyendi ama insanlık fırsat fırsatçılara fırsat yollarını açtı hoş geldin aşı lobisi

Her şeyin musibetin başladığı ve musibetin bittiği yer olacak

Fırsat dünyasında ilaç lobisi gibi aşı lobileri de fırladı defalarca yazmak yerine güzel bir başlangıç yapalım aşı bir şekilde mecburi olmasa da yaşam özgürlüklerini ve kendi iradeni esir edecekler aşı olmasan da önüne engeller koyulacak hiçbir şeyin insan eliyle hazırlanan ürün garantisi olmasa da yaşam yaşatmak için her şeyi deneseler de ben aşı olmam desende bir şekilde dağlar kadar engeller çıkarırlar ve çıkartırlar sonuç ne olacak demeden ve görünmeden aşıyı olacaksın eninde sonunda bir güzel tarafı var ki bu aşı çın işini iyi yapan ve daha çok “bir farz mikrop bir farz doğal “aşı kaynağı musibet çıkmadan önce bir cin li bilim adamı ve bu konuyu ayrıntılı olarak geçmiş arşivlerde yazmıştım evet bir cinli bilim adamı deniz derinliklerinde bir kahve rengi yosunun şifası “ deniz kadayıfı ve onun familyasından yosun” evet bir aşı keşfetmişlerdi ve görseller dede konu konular açmıştı arşivlerinizi karıştırırsanız ortaya çıkar..

Evet buradan başlayarak çın aşısı bu işi çözer..

Gene buradan başlayarak aşı her sene gene yapılacak çünkü bu musibet bitmeyecek ve daha çok alternatifler aranacak musibetler artarak zamanlara yayıysa da geçmiş yüz yılın bulaşıcı hastalıklardan ve gene ilaç lobileri bulaşıcı hastalıklardan ve son yarın asırlarda çeyrekte bay ve bayanlarda kısırlığa (çocukluk yıllarında geçirilen hastalıklar dan) dolayı artan kısırlık ve çocuk için çareler arayanlar gelecek yüz yıllarda çok yönlü aşılardan daha çok musibet aşılar dan da bu gün dünyasında 8 milyar insan gelecek 50 yıl içinde geç nesil olmayacak dünya nüfusu gittikçe azalarak tüp bebekler ve gelecek gen oynanarak yapay bebekler sırasına dizilecek..

Artık doğurganlık zamanı bitecek artık yapay zekanın yeriniş almaya başlayacağı eskiden takoz telefonlar gibi zamanlar geçtikçe modern teknoloji telefonlar 3 g 5 g o zamanın serisi g ler bitmeyerek sıralı bebekler gelecek asırlar sonra bu günün robotları gelecek asırda ete kemiğe bürünecek gerektiğinde parçaları bile değişecek...

Evet zamanınız dolsa da aman be gelecekte ben yokun diyenler bir gün onların nesilleri şimdi aşı olmayanları nesilleri de bu günün terörist olarak görecekler terör ve savaş iyiler ve kötüler yer değişerek kötüler iyiler hep değişerek değişen zaman insanlık var olunduğun dan beri bitmeyen şeytan oyunları gene insanlığı sıfır olarak yüz yıllar sonra gene başlayacak..

Başlama ise geçmiş beyinler sıfırlanmış yok tan var olarak yaratan insanlığı bu dünya üzerine serecek akıl ve beyin tekrar gelişerek “ Ateşi keşfedecekler” insanlık bu gün sadece bu kadar.. Yaşamı keşif ettikleri gibi  yaşam gene ,gene keşfedecekler. Oku ve zamanı keşif et sen neredesin..

Şimdi bir de bitki dilleri varken fırsatçıların musibet için önerileri geçen duydun baktın piyasa ebe güneci der dururlar evet azı şifa ama çoğu kalp damarlarını sıkar hücre damar daraltır ,arkasın dan  zeytin yaprağı azı şifa gene de alçak tansiyon kullanamaz çok hızlı düşürür panzehir ise ökse otudur kanı dengeye bağlar yüksek tansiyon için bulunmaz düşürücüdür şifalar varken ve her şeyin dengede yaratılmışken ne nereye götürecek siniz han hamamlar mı alacaksınız yiyemezsiniz .

Şimdi kara bibere ne katıyorlar düşünüp dururum. (Size bir hikaye ama gerçek adamın biri kara nohut arabaya yükler kilosu 3 tl o zamanı parası kara biber kilosu 15 tl 800 kilo kara nohut 200 kilo kara biber yüklemiş değirmen yolunu tutar çobanda takip eder kara nohut kara biberi değirmende öğüterek unu haline getirir çuvallar sonra dükkana götürerek paketler satar )

Burada sağlığa zarar vermez ama helale haksız kazanç eder haram yer.. Şimdiki zaman da ise kara nohut oldu 35 tl şimdi bakarım kara bibere ne koymaktalar yoksa sağlığa zarar vermeyen yağı çekilmiş çörek otu posası mı…

Kara nohut bir şifa kaynağıdır eskiden kıymet bilinmez şimdi bulunmaz zor ararsın bulursun fiyatımı uçtukça uçar..

Okumak araştırmak zor yollardasınız fırsatçılar ne zaman kazanıp yiyecekler sonra denetim ne nereye kadar musibetler karıştıkça gıda ürünlere şişer ekmekler poğaçalar sonra bekle gelecek.

Çoban yoluna devam eder aşı mecburen olsak ta çobana zarar vermez hayatı boyunca çok musibet sırtından attı hatta geçen 7 gün önce yayla güvenilir evde yatarken 40 ayak ısırır kaş üzerinden bizim ölecek denilen kedi yanıma uzanmış tırnağını çıkarmadan pençesiyle 40 ayağı yataktan aşağı alarak parçalar ocaktan ateş koru alarak et değmeden ısırılan yere tutarak zehir i dışarı alırız özel hazırladığım liyofilizyonlu propolis suyunu hem içerek hem de ısırılan yere dökerek 4 gün şişlik inerek 7 günde sadece zehir in çıktığı yer ve daha sonradan iltihap akarak iyileşir insan şehirden uzaksa tek başına yaşamayı bilmeli yoksa ne işin var senin issiz yerlerde ama bak insanlık şehirde sadece şehir sahte efsane yaşamakta musibete gel gel diyor biraz oku öğren musibetler korunmak için ne yapmalıyız yüzlerce söyleseler de musibet musibettir fırsat fırsatçıları fırsatçılara fırsat yolu açan gene müsibetçilerdir..

Ek 2

Hayata bir de böyle bakalım. Çin nüfusu 2 yıl öncesine kadar 1 milyar 400 bin kişi yaşamakta bir musibet çıktığı yerde bu ne aşı telaşı göstermelik yoksa önceden vurulmuş ve dışa kapatılmış cinin bir sonra hamlesi mi sonradan gözden çıkartılmış 60 milyonluk kasabası mı bu gün bir ülkede aşı vurulmayanları o ülke içinde mağdur bırakmamı aşılar vurulmuş ise vurulmayanlardan musibetin geçmesi çok zor olduğunu bilim söylemekte yoksa erdem olmayış ila ben bilirim yolunda yürümek mi akıl ve mantığın alamayacağı çok sorular iyi yönetilen ülkeyi yoksa al aşağı etmek ederek emperyalizmlerin ve eski sosyalizmlerin birleşip inancı inançları olmayan bir takım insanları gelecekte kötü alışkanlık gibi (sigara alkor gibi ) ilaca aşıya bağışıklık edip insanlığı bir şekilde köle etmek mi tabi yapabilmek içinde önce dikleşen ülkeyi dik duran ülke ülkeyi yönetenleri zor duruma sokarak ve İslami sonradan dinleri inançları tek tek yok ederek yaratılan insan ırkından farklı bir ırk mı yaratmak mi..

Evet tüm canlılarda doğada ve insanlık yaratılışta dışı ve erkeğin eşleşme yönüyle insanlık bir pırtıyla oluşumu dişi karnın da insanlıkta 9 ay 10 gün hayatı karanlık su içinde yaşaması ve ikinci yaşam için dünyaya gelişi ve yeni dünyasında yeni atmosfere girmesini uyma sağlaması içinde insan oluşumunda tüm bakterilerle savaşan bir mekanizma yaratan tarafından yerleştirilmesi mükemmel bir yeni dünyasında yaşaması için bakteri musibetleri bertaraf için bir bağışıklık mekanizma gerçekleştirdi adı bağışıklık bulunduğu yer her şeyin akışı kan DNA içinde tüm mikroplarla savaşan antikor ve bunları besleyen lifler kan hücreler bu mükemmel dizayn varken insanlığa dışardan dilerek bakteri vurmak intiharı bilmemek ve kolay çare aramak bilim değildir tek çare (evreni tanımak hasta olup çare aramak değildir ) aşı öldürmez gelecek için geleceğe zarar verir ve musibet geldikçe yenileri gelir aşı bulmak aylar yıllar sürdüğü ve sürecek ama nasıl oldu da 1milyar 400 milyon kişi kesin gözüken aşı ise vurulmuş vurulacak ve daha sonra ihracat ithalat edilecek aşı çıktı ortaya yoksa musibet öncesi bu aşı üretilmiş miydi yoksa insan eliyle çıkartılan musibetiydi bir sonraki hamlesi mi.

Evet bir insan ırkı doğuştan doğanın diğer canlıların ve insanoğlunun doğa bırakılan bıraktırılan mikrop bakteriler diğer kansız böcek türlerini ve de diğer birleşimlerle mikropların oluşumlarıyla virüslerin dünya canlı türlerin var olduğu zamandan bu yana gelen her türlü hastalık ve de hiçbir hastalığında şifası yok demek sadece var oluşun evrim değiştiren akılla inanan ve saptıran her şeyin insan eliyle hazırlanan ilaç aşı iyileştirici bilimleri insan ırkını evrimden geldi zanneden akıl ve insan ırkını nerden ve nasıl yapılandırma olduğunu çözemeyen ve çözülemeyen bir akıl şuurlu akıl ve bilim nasıl olurda “doğuştan yerleştirilen güçlü virüslere bile dayana ve kendi kendini onaracak şekilde yaratılan ve de buna bağışıklık denilen kanla kanın içinde savaşçı yetiştiren lif hücreler” varken bir yapay tanıma bakteri aşılanır bu gün tanıma aşısı yarın daha başka musibetlere hazır olma yerine dışarıdan geliyor deyip algılayan kan içinde antikorlar ve bu zamana kadar zamanla gelen yapılan yanlış tesisler ve verilen ilaçlar bu gün doğuştan gelen bağışıklığı bozduğu gibi yarında dışarıdan koruma geliyor diye iyi ve kötüleri çakıştıran algılayan beden ve yapay aşı ilaç alternatifler her zararlı yapılanma tavsiyeler ve dışardan müdahale.

    “Bu gün sigara tiryakileri gibi dışardan geleni tanıyacak ve musibet kazanacak”

İnsanlık insan vücudunda üreten doğal nikotin benin ruhum dışarıdan getiriyor ve o mekanizmayı tembelleştirip kansere yol açarken yarın bilin bir insan ırkının bağışıklığı kendini koruyacak musibeti bertaraf edecek şekilde yeteri kadar var ise diş ardan vurulan aşılar ilaçlar bağışıklığı güçlü olanlar yanlış uygulamayla daha çok alerji yara karaciğer vurgusuna maruz kalarak beden yorgun daha güçlü kan değerlerini kaybedecek .

Hastalık ve bağışıklık iyi tesis edilerek var olan “yaratılış inanışı erdem” olarak kabul ederek  görecek siniz ilaçlarda aşıda hatta doğanın bitkisel alternatifleri de akıl şuurla insanlıkla buluşacak sağlık yakından da yakın olacak önce şuna bakın bakteri ağız gargara burun yüz dirsek el ayak yanı abdest temizlik hijyen maske göz sürme ara mesafe bunlar sizlerin korumanız size ve içinizdeki dolaşan kana şifa..

" Akıl okuyup erdem olamayış ,yaşam hayat içinde yetişmiş ahlaklı olmak daha iyidir"

saklı şifa sırlar kitabin dan bu gün ne olduğun değil ve sonraları ne olacağın bu gün oyun sahnelerindeysen gelecek nesillerin ne nerede olacak, akıl şuur akıl içindeki fırtınalar bitkilerin dili akıl ve evrimleşmemiş akıl ,yaratılış akıl ise akıl şuurdur insanlık ve erdemliktir bilimdir ilimdir tek ilke vardır yaratanın buyrukları sizlerin yaşam için nimet ve hikmetleri bölümlerinden kısa alıntılar.

selcuk uysal çoban saklı şifa  

 

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam120
Toplam Ziyaret1209701
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com