• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

NE DÜŞÜNÜYORSUN SAKLI ŞİFA 2019 DA DÜNYAYA ACILAN GEDİK 3 BÖLÜM 1 KISIM

                             https://www.sakli-sifa.com   https://www.saklisifa-piriiworld.com 

                          Tüm dünyada ve Türkiye de hiç satış yerlerimiz yoktur.  


Yaşam için tüm çabanızı harcadınız şansınızı denediniz “BİR DE BEDENİNİZİ TANIYIN “ işte o zaman yaşam şansınız bakış acınız %100 olmasa da %75 ile yaşama devam edersiniz.

"Sahibi Çoban blok zinciri Merkez istasyonlar sorgun Yozgat, Silifke ,Anamur ,Alanya ,Muğla Ula, Mudanya Trilye, global dünyada ise Berlin Drive Mining dir internet yayını 2013 Metal yaşı 1956 dır "

Diğerleri Karanlık Başarısızlık korkusu yaşayanlar nefsine dünya malına gömülmüşlerdir..

"Yaratanın Hak kıldığı her dinden ne olursan ol tüm hastalıkları yenmek dua ve sevgidir" 

"Bilin ki yarın güneş her insan için aynı doğacak" "İyi ve Kötü olmak içinde insan elinde olacak" "Kararı sen versen de belirlediğin kaderin belirleyecek" Doğruyu aydınlatan verilmiş akıl şuurdur ya çoğalmayı yada yok olmayı belirler. 

                                   Son...SAKLI ŞİFA DAN Dikkat uyarı

saklı şifa adına hiçbir yerde şube yoktur .saklı şifa adında reklam linki yaparak ürünler satılmakta ve reklam edilmektedir saklı şifa / saklı şifa çoban /saklı şifa uysal / çoban@sakli şifa /saklı şifa piriiword / saklı şifa tv isimleri çok ziyaret edildiğinden dolayı / sakli şifa e-mail / info adreslerimiz dünyada Türkiye de il ilçelerde yoktur . 

saklı - şifa saklı şifa adına grop adında siteler reklam linki yaparak ürün satılmaktadır piyasada saklı şifa adına şubelerimiz ve ürünümüz yoktur ve satış ve pazarlama linklerimiz yoktur bilginize saygılarımla...

İsim benzerliği bilerek bilmeyerek verilmiş ,alınmış tüm ürünler firmamız zorunlu değildir...1. 2 .3 .4 .5. 6 sırayla şahıslara duyurudur...

SAKLI ŞİFA adına ve MARKA ADINA Hiçbir şube ,grop yoktur ,SADECE önce SAĞLIK ve organik DOĞAL yaşama ayak uyduran ve saklı şifa ilkelerinden çıkmayacak gizlilik anlaşmalı. Bir markadır dikkat uyarıdır. 

Türkiye cumhuriyeti ve global dünya coğrafi adliye ve kanun maliyeler sorumludur ve  saklı şifa bulunduğu yerde kanunun getireceği ceza tecelli eder. 

Ben Çoban hiç mi hiç uğraşacak vakti yoktur sadece kanun ve kamu devam eder ve kendisi hareket eder.  Kanunun vermiş olduğu bir markayı hiçe saymaktır. Buda kurnazlar için kanunu hiçe saymaktır. 

Geçmişte kim olduğunu bilmek istiyorsan, şu an kim olduğuna bak. Kim olacağını bilmek istiyorsan, ne yaptığına bak.. İnsanlar çıkar için ne yaptıkları...  

 

Saklı şifa söylemiyor ikaz ediyor. Yasalarda uyguluyor AMA bir şekilde bu imkânları sağlayanları bulamıyor bulsa da gözleri görmeyen kulakları duymayan ağzı olup hiç konuşmayan ama bir şekilde kasaları dolan ve dolduran hala yaşam için kanan kandırılan pembe dünyaları olan pembe dünyada yaşatan bu işe görüp te aracı olan yönlenen yönlendiren arama motorları ve bunun içinde benzeri yer sağlayıcılar ve benzer site alanlarına ve yer sağlayan sitelere görsel ve iletişimdir aldatmaca yansıtıcı ve haksız gelir edilmektedir..

 

                                  İnsanlık için kanun dünyada nerde yaşatılıyorsa 


                                                  selcuk uysal çoban saklı şifa  

 HAPİS VE PARA CEZASI

Marka sahibinin izni olmaksızın markayı kullanmak, marka sahibinin izni olmaksızın, markayı veya ayırt edilemeyecek kadar benzerini kullanmak suretiyle markayı taklit etmek, markayı veya ayırt edilemeyecek kadar benzerini kullanmak suretiyle, markanın taklit edildiğini bildiği veya bilmesi gerektiği halde tecavüz yoluyla kullanılan markayı taşıyan ürünleri satmak, dağıtmak, başka bir şekilde ticaret alanına çıkarmak, ithal işlemine tabi tutmak, ihraç etmek, ticari amaçla elde bulundurmak veya bu ürüne dair sözleşme yapmak için öneride bulunmak; marka sahibi tarafından lisans yoluyla verilmiş hakları izinsiz genişletmek veya bu hakları üçüncü kişilere devretmek "marka hakkına tecavüz" sayılacak.  

Başkasına ait marka hakkına iktibas veya iltibas suretiyle tecavüz ederek mal üreten veya hizmet sunan, satışa arz eden veya satan, ithal ya da ihraç eden, ticari amaçla satın alan, bulunduran, nakleden veya depolayan kişiye bir yıldan üç yıla kadar hapis ve 21 güne kadar adli para cezası verilecek.

Marka koruması olduğunu belirten işareti mal veya ambalaj üzerinden yetkisi olmadan kaldıran kişiye, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası verilecek.

Yetkisi olmadığı halde başkasına ait marka hakkı üzerinde devretmek, lisans veya rehin vermek suretiyle tasarrufta bulunan kişi iki yıldan dört yıla kadar hapis ve 5 bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacak.

Sizin hiç mi kabiliyetinizde yok mu bir başakların hakkına tecavüz etmek hiç mi yüzünüz kızarmıyor bu kadar dünya malıyla obur tarafa koşulmaz inan çorabın bile olmaz..

                 Site bilgi amaçlıdır parayla işi olmaz dağlarda geçmez..

                                 selçuk uysal çoban saklı şifa  

                                                     Bir  Çoban 

         “Yaşamak hiç umurumda değil.. Ama yaşatmak umurumda"  

                          "Tek başıma karşılarına çıksam da” 

         Niçin yaşıyorsun sorgula kendin de ben çok sorguladım  

                                     Dış dünyayı gördükçe                  

                “Tek vatanım Tek Bayrağım Tek Halkı varı gördüm”  

                                             Çoban sakli şifa  

                                           Gelecek aydınlığa   

       Arkadan gelen çınarları yetiştirin onlar geleceğiniz töreniz kültürünüz.

                 Bilin ki dış düşmanlardan sizler onlardan daha  üstünsünüz

                Nerede “ O” nun adı geçiyorsa hiç bitmeyen iman şarjörünüz dür.   

                                   saklinet-enerji sakli şifa çoban  

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  050 01 10 2021 

Yeni oyunlar başlıyor

Anlaşılması zor bir dünya “insanlığın içinden” çıkar ideolojilerle sahip olmak

Evet insanlık din ırk kavramı bir birlerine düşüren kışkırtma dini üstün saydıkları  kendilerine göre kutsal sayılan ve yaptıkları hatalarla dolu dizgin giden bir topluluk sadece kışkırtmayla ayakta tutmak isteyen  başka dinleri öteleme çabaları ise ve de bu toplumda başkaları tarafından silah her türlü cinayet örgütlerine verilen destek ise kendilerini ortaya çıkardığı ve toplum insanında korku endişeler yaratarak “Müslümanlığı kötü şekilde empoze ederek” diğer dinler gibi “yaratanın gönderdiği sevgili elçilerin insanlığı yaratan aşkı ve ruh bir arada tutabilmek” ve anlaşılması zor insanlık zoraki insanlık ayrılıkçı mesedlere bölünmüş kendi üstünlük ideoloji fikirleriyle çalkantılı yaşamları sadece ve sadece (nefis çıkar insanlığı hükmetmek  ve de bunları destekleyen hiçbir dine ilgisi olmayan azınlık ise (ideolojilere krallık saltanat hatta daha ilerisi halifelik ruhu aşılamak) ve bunlarında daha sonradan kullanarak yok edecek azınlık toplum bu toplumu göremeyecek kadar kör gözleri bağlanmış dünya yaratılan insanlığın meydanlarda toplanan bu topluluk cahil kandırılmış olmaları..

Hiçbir dinde ölüm yoktur yasaklanmıştır ve bildikleri halde ne yazık ki her iki tarafı kışkırtan bu azınlık meydanlara gelen “kandırılmış hiçbir ideoloji olmayan sadece huzur içinde yaşam amaçlayan şöyle düşünmesi lazımken”

Sadece sahaya atılan (İslam hobi) ama bilselerdi bunlar kendi amaçları kendi topraklarında dışarının destekli İslam ideolojileri dayanışma destekler silah danışmanlık joystick verilerek sadece ve sadece dünyada kaoslar yaratarak kanlı savaşlar ölüm kusan korku salan görümün sağlamak ve perde arkası üstünlük sağlamak (insanlık bunları düşünemeyecek kadar kör sağar dilsizdir ban otu şerbetiyle akılları uyuşturulmuş toplum insanıdır) “akıl şuuru olan insanlık ise sadece bekler yaratanın sonraki hesabını” 

İslam’ı hobi (İslam dinine ya da Müslümanlara karşı duyulan nefret, ayrımcılık, düşmanlık ve kin besleme) 

Evet “Müslümanlığı kötü empoze etmek Müslümanlığın hiçbir ideolojisi yoktur sadece ve sadece Allah yolunda gitmek bilim illim nimet hikmetlerden yararlanmak ileri doğru adım atarak insanlığı sevmek saymak ondan ki her Müslüman bilir gönderilen dört hak kitaba inanır kutsal sayar ve çocuklarına gönderilen elçilerin isimlerini bile koyar ”

Evet işte şu olmaktaki azınlıklar kışkırtıcı sözlerle destek danışmanlık  ilaç silah daha çok ölüm olmasını sağlayan geçmişte (pardon) denecek kendilerini kutsal sayan ve hiçbir (hobi) yaratılmayan ve her dinde yaşam sürdüren toplum üzerine ölüm kusar ve “müslüman devletine” ve o ülkenin kendi ideoloji fikirlere ters düşen bir toplum üzerine 2 milyona yakın insanlığın ölmesine pardon dense de kimse o kandırılan kanmış toplumun içinden veya kışkırtılan toplum ve o toplumun içinden bile kimse demez ve basında ne de sahaya inmez (ne İslam devletleri nede Hristiyan devletleri ) sadece göz yumarlar( hiçbir dine mensup olmayan azınlık iblisler) insan toplumu kanmış kandırılmış görseller içinde sadece pembe dünyaları var oluşudur (nefis çıkar ) yaşam oyun dünyalarında kaybolmuşlardır..

Ama sahalarda meydanlara çıkıp meydanlardaki masum insanların kafa tasları bir ayak altındadır bu manzarayı hiç görmezler evet yaptıkları Afrika kendi kıtaları ve ezelden gelen yok edicilikleri hiç görmezler ve olan biteni hiç görmemezliğe gelecek yıllarda sadece aaaa pardon bu şu böyle miydi deyip önce islam altında ideolojiler altında kanan kanmışlara ve yok edici kamuflaja burunmuş işbirlikçileri silah fabrikaları olmadığı halde en modern silahları ellerine tutuşturan kendi önce sahalarda ölüm kusturan ve daha sonra kendilerinin yetiştirdikleri artık kendi halkına bile saldırtıp geçmiş masum insanları bile yok ettiren “EYLÜL” ayı gibi.

Ve geçmiş te o ülkeye saldırtan ve başka güçlü ülkeyi geri püskürten ve ülke içinde daha sonra gedikler açarak o ülkeye terör destekleri verip sonradan da yok eden ve yıllar sonra tekrar O ÜLKEDEN çekilen gelecekte yıllarda orada bir ÇAPAN OĞLU kokmakta

VE önceden karmaşık karmakarışık gözüken kör düğüm daha önceden ve sonra o ülkeyi sömürecek ve et raflardaki ülkelere saldırtan saldırtılacak daha sonradan tekrar veren kişiler (çok ileri gittiler sözleri (İslam hobi) kışkırtmalar) şimdiki yıllarda başlatılarak yeni savaş virüsleri gelecek yıllarda yeni sahalar açarak etraf ülkeleri savaşlara sokarak tekrar diğer ülkelere (güçlü ülkenin eli girecek ve masum insanları yok edecekler)

Şimdi sorun kendinize meydanlarınızdaki heykellere bir sorun (ayak altında kafatasları ) altında ve ölen masum insanlara timsah gözyaşı dökerek nasıl bir (İslam’ı hobi ) izlemektesiniz önce bir sorgulayın kendinizi kendi halkından ve (azınlık iblislerden) ne kadar güvenlisiniz..

Sorgulama “yaratılan akıl ne sucu” var nefis beden içindeki bozuk yapılaşma şan şöhret için gözleri bağlanmış elleri kelepçelenmiş “beyin bam otu şerbeti tatula otuyla tütsülenmiş” göremeyen görmeyen gözlerin kin nefrete burunmuş (hala evrim geçirmiş inanan) ve o yolda gidenler evrimleşmemiş önceki halleri iblis olmasın. 

sırlar kitabin dan  savaş virüsleri  bölümden eski ve yeni yazılım ekler ve kısa alıntılar Selçuk uysal çoban saklı şifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  049 07 08 2021 

Bir de 2018 2019 da yazılan sonra 2021 okuyalım

Bir gün uyanılacak ve cahil olan sonradan kurnazlık ise bilin ki bu halka uyandığında yapılan ihanetin bedeli ağır olacak.

Adım çoban aslım Alanya Oba Basırlı Toros dağla da yaşayan Yörük ve Çöl de ve yurtta dolaşan her yere bir avuç tohum atan doğusun dan batısına vatanım bayrağım diyen doğada gezginciyim.. 

Yaş 63.. Ya senin işin.. Çekilin bir kenara ihtiyar heyeti olun öndeki geçleri yetiştirin sizin işiniz bu olması gerek.. Hala birileri için nefise çakılmış ve hayat boyu korku içinde yüzersiniz. 

Anlayana kapak.. Eskiden Türkler geliyor derlerdi .Bir gün de ansısın geldiler dersiniz. (Belki zaman gelir şükür Türkler geliyor veya geldi derle) 

Bu ülke yönetim edecek dik duran uzun adam ister ,yok öyle her gittiği yerde safari resim çekimler yaparak içten tatile gönderilenleri görmezden gelip şimdide huzur deyip vatan savunmak ne. 

Var mı huzur dünyada kim görmüş bir söyle hele.. Türk hayat boyu huzur görmemiştir her görmeyiş bilin ki Türk'ün bedenini çelikleştirir. .Adem den bu yana bir ırk vardır adalet terazisi Türk'tür.. Şakağınıza vurun desinler ki o işaret ne.. Ve sonra hep hatırlarsın o işareti.. 

Evet. O zamanları yanlış olduğundan kasalar boşaltılırken ve parsel , parsel alınırken devlet içinde devlet kurulurken birileri Afrika safarilerinde halka göz bantları takılarak filim yerine makaslanmış slayt göstermek neydi.. 

Şimdide gelip top yekûn slayt ve arada reklam verip bol çerez dağıtıp son sahneyi zincire vurulmuşumu The end..Göstermek bu halka... 

Oturun komedi olmayın masal hikayeler anlatmayın yazın gençlere projeler sünün öğretin DESTAN OLUN. .Destan olmadan kahramanlık anlatılmaz.. 

Şimdi bu halka sadece rüzgârın fırtınaların olmadığı yer de yel değirmeni masalını anlatırsın.. Artık bu millet uyumuyor önceden kasırgalar afetleri gördü.. 

Dağlardan bir ses

Hayatı anlat derler şimdi yaş 65 oldu

Çoban der anlatayım şimdi ister 01 yaş istersen 50 sonrası 100 yaşta olsanız hayatınız benim gibi yaşamı özetlersiniz "cahillik ve ihanet "ve" şimdiki seneniz 2021 cahillik içinde kurnazlık var ise nefis çıkar şan şöhret uğruna ihanetler zincirinde olursunuz şimdi beni ve seni anlattım kısa öz her şey "sayenizde" olarak başlar "sayeniz olmaz ise" yazamaz ve okuyamazsın anlatınlar olmaz.  

Şimdi bakalım..

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, Kelimelerin gücünü anlardı.. Gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içindeki ruhu ölçer neydin ne olacaksın.

Şimdide konuşulan ortama bakalım ..

Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir.

Şimdide Değişen bir şey yok a bakalım.

Yoksulluğu azaltmadan, inancı yükseltmeden zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık tozlanmış dosyalar vardır..

Şimdide başka acıya bakalım

Yoksulluğu azaltmadan, zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal sistemin özünde çürümüş bir şeylerin olması gerekir..

Şimdi de savunmalara bakalım

Küçük, amaca uygun savunmadan ya da intikamdan anarlar çünkü erdem olamazlar, onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz.

Şimdi son duruma bakarak

Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir .Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir .

Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir.

Anlamalı ki cahilliğe anımsatarak ihanete şimdi neden çoban yanız dağlardasın derseniz kimseye ihanetin olmaz ve kimsenin cahil kurnazlığıyla bana ihaneti olmaz varın bana müsaade varsa yarınlar 66 da veya 67 görüşürüz ben yoksam eğer yazılmamışlar yazılarak okunur hale gelir okursunuz değişen hiçbir şeyin olmadığını görür belki bir şeyler değişmesine çaba harcarsınız 

“Belki cahil der kendinize ihanet o an (etmez, etmez) ihanetiniz ise cahilmişiz dersiniz”  

saklı şifa sırlar kitabin dan cumhuriyet. ve ilk ve son kan , anadan oğlana masallar hikayeler bölümlerinden kısa alıntı  

selcuk uysal çoban saklı şifa   

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  048 01 08 2021 

Dağlardan gelen zor yolculuk ta yazılan bir tarihe not “Cahillik ihanet”

Cahillik :Bilisiz olma durumu, bilgisizlik. Gençlik, toyluk, deneyimsizlik kısaca akıl yıkanma nefis doyumsuzlukla çıkar çıkarcılar tarafında ateşe atılma .

İhanet İnsanlığın içinde ve tün canlı varlıkta bilhassa akıl şuuru olanda  Hainlik her konuda ve kaoslarda kışkırtmalarda  ve (her sevgide sevilen ) aldatma aldatılma.

İşte insanlık bu iki grupta yer alır ve insanlığın sonu gelir ve azınlıktaki devleti hükümeti olmayan ve bu günün her şeyi alan paranın gücü bu da kendilerini gelecek boyutlarda tanrı ilan eden veya tanrı yolunda saptırıp kendi tanrı modelini sergileyen “tanrının ayetlerini hiçe sayarak” şimdiden beyin yıkayan beyin (yıkatanlara çalışan ihanet guruplar) kaosun her başlangıcında her bölgelerde meseb ayrımcı din dünyada ve ülkeler içinde ayrı ayrı yazdıkları ideoloji üst akıllar ideoloji fikirleri sergileyen “ihanetin içinde cahilliği” ön planda tutan bilinçli gözüken ama kurnaz olan okumuş ve bilgisi olduğu halde nefise gömülen “açlık açıkta kalma ölüm korkusu yaşayan” bu dünyada ebedîyi kalacak düşünürler düşünenler ise düşündürenler de bir gelecek nesillerine an ve anlatımlarla dünya zenginliği ve ideolojimde kaybolmasın diye soyunan (aile soy kütükleri) bu günde yarında başka zamanlarda ve geçen ve geçecek boyutlarda Temmuz ateşi bu insanlığa insanlığı tüm canlı örtüsünü yakacak bu ne ilk nede son olacak ..

İhanetin içinde cahillik cahilliğin içinde ihanet anlat dediklerinde ise hepsi içinde ihanet ve cahilliği anlattık..

Tam 200 bin sayfa yazıldı ve yazılacak çuvallar dolusu sonu olmayan sırlar kitabin da her şey içinde olan ama insanlığı anlat dediklerinde sadece insanlık iki şeyde yok olacak yani kısaca ayağına sıkmakla binlerce sayfanın “özeti ise iki kelime ve iki satır İhanet ve cahillik..

Bir de şöyle bakalım kurulmuş bu dünya evren içinde var olan insanlık insanlığa yakışan sevgi ise nerede bu da bir insanlığa ihanet değil mi..

O kadar insanlık var oluşta tüm musibetlere karşı bir koruma kalkanı vermiş ise bir de akıl içinde şuur vermiş olduğundan bu zamana kadar ver başlangıç ilk hamlesi nefis içinde doyumsuzluk var olan zenginlik sizce var olduğu halde cahillik olmuyor mu..

Şimdi ise dünya içinde bir ülke mö ve ms Türk soy kütüğü ve 3000 yıldan beri neden ihanete uğramıştır ve yakın bir asır içinde “Osmanlı 600 sene ve Atatürk 100 sene zamanlarında hep ihanetlerle” yok edilerek ve ideolojileriyle bir hiç sayarak ve bazı kesimlerin (çıkarları doğrusunda arkasına saklanarak) kendi ideolojilerini sergileyen ve arka ,arka gelen fırsat ve fırsatları sergileyen ve gene gelen çıkarcılar fırsatçılar ülkeyi teslim derecisine getiren ve diş dünyaya teslim edecek kadar ileri giden gidenleri  ve gelenler ve getirenler tarih ve felsefeyi kendine doğru yazan yazdıranlar ve bu güne kadar her fırsatta dıştan ve içten gelen cahillik ve ihanet ve de bu topraklarda yaşamlarını geçirdikleri halde bu devlete “cahillik adında kurnazlık ihanet” olmuyor mu.

Şimdi bakın bir yanı cin seti bir yanı viyana kapıları hep söylerler Türkler geliyor aslı ise oranın halkı söylemiyor tarihleri anlatılırken çarptırarak yazdıklarından gelecek nesilleri anlatımları böyle gerçekleri yazsalardı bu gün orası şimdiki zamanda bile türk olurlardı çünkü türk mazlumları koruyandı halkına zülüm edenleri yok edendi istediği gibi özgür yaşamları varken şimdiki güçlere bakın bu gün için 300 senelik mazileri olan güçler öncelikle esir esaret içinde yaşatarak sömürme asma kesme zorla ele alma hatta kışkırtarak ülkeleri yok etmekteyken insanlık bir kere daha cahil olmuyor mu vede şimdi ise ülkesine ihanet etmiyor mu .

Bakın son anlar gene Türk’ü yok etseler de gene zaman saatler geldiğinde sema ordusu turan ordusu topraktan çıkarak tabiatın çocukları ve ordusu sahalara inince cahil kurnazları ve ihanet edenleri yok ederek “Türkler gene geliyor tarih felsefeleri yazarsa inan mayın onlar zülüm edenleri ve çıkarcıları yok etmek için geliyorlar”

Evet her kese anıt herkese plaket her kese rütbe sonrası pardon sök at yırt ve bu devlet için çalıştı diyenler ve dedirtenler esir esaret içinde dışa bağlı ihanetler kurnazlıkla cahillikler içinde ve bir gün ve yüzyıl geçen zamana baksınlar ve şimdiki zamanda ise ne şekil adlandıracaksınız cahil kurnazlık ihanet olmuyor mu be devlete ve bu dünya insanlığına.

Uyurken uyanmak yerine nefis doyumsuzluk ortaya atılan ideoloji fikirler “tatula otu tütsüsünde oturup ,bam otu şerbetiyle” görevler sergilerken bu yapılan zenginlik ve zenginlik yolunda iken ve ülke daha çok yeraltı yer üstü zenginliği varken bu ne şiddet bu telaş.ve

Biri Birilerine yapılan ihanetler ve ihanet alanındaki canlı yaşayan akıl şuur akıl şuuru olmayan karışmış dünyası

Kimlere çalışarak yoksa akıl mi yıkanmakta ve birden fazla ihanetler bak ortada her sene “Temmuz ateşi ülkede ve dünyada” eşit esen “karaların soğuması havanın ısınması birden değişen yönler havanın soğuması karanın ısınmasıyla” dört tarafa esen rüzgarın esmesi ise işte buradan (çıkan fırsatlar haydi bir birkaçı piknikten, bir kaçı anızdan, bir kaçı da canlıların kozalak üzerine dışkılarıyla bir çam parçası ve ya gözle görünmeyen hidrojen ısı faktörüyle buharlaşan rüzgarın sürtünmesiyle çıkan yangınlar ya daha başka ihanetler zinciri hayalet sempatizan cahillik bazıların kurnazlığı şimdiki zamanı yıkmak için çaba gösteren ve nefis yolunda bilinçsiz bilinçli ihanet içinde cahillikle ) çıkan çıkartılan ve sonu gelmeyen her fırsatı değerlendiren bu dünyaya ve ülkeye yapılan “ihanet cahillik değilse inanın kendinize yapılan ihanet ihanetiniz olmuyor mu.

Daha düne kadar toplanan kurum diye verilen bağışlar milyarlarca para güç motorsuz uçaklar mıydı   veya bu kadar gene toplanan bağışlar yanan fidan yerine teknoloji övünme yerine de ekip ekipman en önemlisi ise bazen söndürmek için karşı ateş acılan bazen de her yönden esen rüzgara karşı hızlı şerit açma yanı kesme ne, ne kadar var olsaydı yanacak mesafede ağaçları keserek hem yanmaktan hem de yanmayan yanı kesilen ağaçlardan alınan para güçle de yeni teknolojiyi karşılardı az personelle çok iş yapılarak sonradan çıkacak göz kabartan fırsat fırsatçılara yol açılmaz ülkenin dört bir yanını ağaçlarla kaplanırdı.

Hızla açılan şerit kilometrelerce fırlayan patlayan yeni kozalaklar hiçbir yere hasar vermeden kısa zamanda kontrol altına alınırdı ve hızla mıknatıs gibi çeken su ve su alan bölgelere hareket eden ateş ise  şerit açılan bölgede ateş kontrol altına alınırdı işte burada cahil kurnaz bilgisizlik ezbere hamle hem mala ,hem cana hem de devlete ihanet tir..

Yardım diye reklam kokan gıda ulaşım ekmek su değil yardım orda başla çalışana ekipman ve teknoloji geçmişlerde ihanetler zincirinde ne kadar şimdi kurtulacaksınız yoksa yeni ihanet zincirlerimi şimdiden atılan logolar hiç gelecekteki ateşleri söndürmez sadece en kısası ise teknoloji ateşi söndüren gerekli..

Yeniden başlayan sayfalara bakalım şimdide

Şimdi “çok başlı secim olduğunu kabul etsek” (seçilebilmek için ilaha baraj deyip düşürmek ve toplumu ve toplum çıkarlar doğrusunda parçalandığını ideoloji fikirlere bölerek ve de çıkar fırsatlara bölerek ve de düşünce düşünürleri düşünerek fırsat yolu açarken ve dış dünyanı istemiş olduğu parçalanma modeli sergilerken  cahil kurnaz ve ihanet olmuyor mu şimdiki zamanda )

Baraj yükseltip, çıkabilen iki grup için ve seçilemeyenler yanı barajı açamayanlar tekrar istedikleri “seçilen önerilen iki gruba girmeleriyle” hükümeti daha iyi “hızlı trenle” devleti  yükseltmek yerine ila seçilen ve seçilemeyen kaoslara sürüklemek “eski su buharıyla çalışan lokomotiflere dönmek” şimdiden geri kalmak değil mi şimdi bu da “ihanet cahillik” değil mi amaç neydi bu devleti korumak ama ne yazık ki devlet yerine “keser olarak kalmak “cahillik ihanet” değil mi.

Bir önder nedir

Güçlü ve ünlü oluşu, yeteneği ya da toplum içindeki yeri dolayısıyla, ilişkili bulunduğu toplumsal kümenin ya da toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini, belli zaman ve koşullar içinde değiştirip yöneltme yeteneğini gösteren, topluluğa, topluma kılavuzluk eden, toplumu örgütleyen kimse.

“Bir toplumsal kümede, inandırıcı icraatı yetenekleri ve küme üyelerinin gönüllü benimsemeleriyle, öncülük eden kişi”

Evet şimdi bakılım

Yanlışlık nerede yapılmakta çok yönlü kümeleşmemi yoksa (sözde erdemlikle) kümeleşmeyi bir arada tutan tutum mü yoksa her fırsatta devlet arkasına alarak veya saklanarak (seçilen seçmenle) değişen toplum yanı halk halkın tarafından çıkarlar yolunda mi “ihanet cahillik” yoksa “borçlu halk toplum daha da içeri borçlandırıp ölüm açlık açıkta kalma korkularıyla parçalanma” veya seçilme seçileme durunda çok başlı canavarla ülkeyi çıkmaz yollara mi “yüz sene geçti bir yüz sene daha mi” bir İngiliz oyunuyla cahil kurnazlık la ihanet..

“Akıl nereye saklandı”

Bu ülkede yaşamıyormuş gibi “iktidar muhalefet ,muhalefet iktidar” sonu olmayan hala huzur ve barış arayan bir geri dönüşle yaşamlarına bakmaları ve “gerçek erdemlikle” yola gitmeleri yerine çok asırlar geçse de hala çıkar fırsatlar için balcık yolara girmeleri ve yolda çıkacak çok başlı canavarlar içinde olması ise oda nefise hala doyumsuz “ülkesi devleti olmayan para gücüne saplantısı mı cahil kurnazlık yapılan bu ülkeye ihanet.

“Gemmiş (kralın söylediği ekmek yoksa pasta yiyin) bu yüz yılın için dede bir önderiniz söylediği hala aklımda aklındayken çıkmadı mı yoksa sendemi bir balçıkta sın doyumsuz esir esarette misin ” Kurnazlıkla cahil ihanet oluverdin.

Bazen onlar için çalışan onlar için düzen kurulan masa başında doyumsuz zevk alan halkını borçlandıran bir ekmeğe muhtaç bırakan seçilen değil seçendir beyinleri yıkanan cahillik doyumsuzluk içinde olan ihanettir gene insanlık insanoğludur hiçbir yerde aramayın (kral çıplak olsa da gene kaftanla görürsün)   

“Suçluyu arıyorsan bir suçsuz bulursanız eğer tüm suçluları bulursunuz” veya bir suçsuz bulursanız eğer tüm suçluları bulursunuz”   Cahillik yerini kurnazlığa ,ihanet yerini iyi kötü kötü iyi yerini almış yoldan ayrılın hep bir kürek çekersek bir yol alınır yoksa fikirler yani ideolojiler kılavuz kaptanlarınız çok ise kürekler kör düğüme yolunuz girdaba yol alır.

İki hamle “cahillik ihanet “

Hiç beklemeyin düzelme olmayacak “sadece zaman yıllar değişen yurt gibi  tek Sancaklı Turan sema ordusu geliyor dendiğinde Türkler geliyor eklenti olarak şükür eklenecek.

Bilin Temmuz ateşlerini söndüren olarak ve tarihe not düşün dağlardan çoban.. Tarih 01 08 2021 

saklı şifa sırlar kitabi sadece iki satır yok olma cahillik ve ihanet ,ülkede yer altı ve yer üstü zenginliği görememek cahillik başaklarına vermek ve yok etmek ihanet ,devleti bir şekilde yöneten ve yönetimler ve de halkın içinde yer alan ve alacak ileri boyutta yer veren bunlara dur diyemeyen ve de yok edemeyen her fırsatlar varken yapamayan yapılamayan yaptıranları görüp te yapamayan hem cahil hem de ülkeye ve dünyaya yapılan ihanettir, akıl düşüne bilme bölümlerinden alınan kısa alıntılar.

Selcuk uysal çoban saklı şifa      

                    Ne düşünüyorsun saklı 3/1  047 18 07 2021                                            

 Yaşam ve ruh

İnsanlar öyle konuşma yeteneğine sahip ki var olanı yok etme çabasında uğraşır bu dünyaya atılan her yeşeren şey daha keşifler edilmemişken sonu olmayan sosluğa kadar keşif edilemeyeceğini ve de her zaman içinde yeni birleşimlerle doğaya atılan koruyucu bitki örtüleri ve maden mineraller varken  insanlığı insan olmayı insanca yaşamayı bulamamışken bir bakmışsın buldum yaptım ettim bir zaman sonra sadece özür pardon demekte öte yede varamamıştır..

                 “ İnsanlık ve insan oğlu çaresizdir  zenginliğiyle övünse de gene çaresizdir”

                                  “Çaresizlik içinde oluş ise  erdemlik sevgi olmayışıdır”

   “Üstün görme çabasında olan ve aynı eş insandan bekleyen beklenti si ise övme kelimesidir” 

                                         “ Bu da insanoğlunun psikolojik ruh halidir”

                                                    “Sonrası ise vay ki vay haline “
selcuk uysal çoban saklı şifa  

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  046 15 07 2021 

 İnsanı yaşatmak Vatan bayrak için ölmek Gelecek tevekkülle yaşamak

                       Bu yaratanın ayeti kısa özü Fetih süresi

Yürümek silahsız ve çok kişi yok olsa da zalim zulüm yapan kişide kalmaz

Bir ülke ve bir başka ülke

İki ay önce dünya ülkesinden bir ülkede

Bir ülke dünyada ki nüfusu 12 milyon ise ülkesinden ayrılmayan 5 milyon kişi ise ve karşısında 9 milyon kişi ise ve çoğu bu zulümlere yapmayın desende diyenlerin sesini kesen içerde yemin etmiş iblislerden başkası değil kendi halkını bile çekemeyen bir topluluktan bahsediliyor ise orak çekiç balta sapan kürek ne varsa ölümüne gitmek düşmanı o anda püskürtmektir..

Örneği düşmana karşı elinde hiç silahı olmayan Urfa Maraş Antep o zamanda başka ülkelerden gelen iblislerle dolu zamandı ve karşılarında siyah çarşaflı kadınlar ve onlara isi bile kaçarken takmışlardı kara Fatmalar geliyor canı seven kaçsın diyenler şimdi evrensel demokrasi deyip arkasına saklananlar şimdi şu züllümü hiç görmezden gelirler her yıl çocuk nesil yok edilirse kalan 5 milyondan 10 sene sonra 2 milyon kalır bundan 50 yıl önce ye bakı sizleri bir şekilde nefise doyurup ve ülkenizden kaçarken hele şimdi “her Cuma sonrası” kanla bulanıyorsa artık silahsız yürüme zamanı gelmiştir..

Her keste kan kemik vardır ama içindeki iman ve inanç kendine bağlı olarak bitmeyen tükenmeyen şarjörlerle doludur olmak olmamak gibi ya var yada yok olmak..

Ne kadar vatan bayrak halk ve halkını düşünen kişi ve kişiler ayrım olmadan ölüme gitmek en güzel vatanı bütün etmektir işte o zaman kazanan olursun ..

Karşındaki züllüme zalime sesi çıkmayanlar huzurluyum diyenler gelecek zaman içlerinde yataklarında huzuru bulamazlar .. Çünkü istedikleri dünya toplumunu terör savaşlarına itmek çünkü birileri güçlü  küreseller arkalarına güç vermekteler.

Bri devlet olmaya çalışırken 70 yıldan beri  birileri de 70 yıldan beri ülkesini terk ederek yok olmada yollarında diğerleri dışarıdan güçler alarak birlik beraberlikte yol alırken birileri de uzaktan kendi topraklarını davulun sesiyle hareket halinde ..

Ama gelecek için ikisi de tehlikeli oyunlarında farkında değil hele sesi çıkmayanlar ise onlardan beteri olmaya adaylar..

Bu ilkte olmayacak sonda gelen zamanlar ise karanlıktan daha karalık ülkesini savunmayanlar için

saklı şifa sırlar kitabından sır vermeyen sahada güçlülerle eşit sayılır, yaratan sevgi barış ile yaratılmış olan insanlık karşı iblisle savaşarak yok etmek tüm insanlık toplumuna huzur getirmektir, 15 07 2016 dik duruş gelecekte yok olmadan şimdiden yürümek işte zaman var oluştur , yok öyle öncüler gitsin biz arkada kahve içelim sonra gerekeni yaparız la hiç olmaz, bölümlerinden kısa kısa alıntılar

Selçuk uysal çoban saklı şifa  

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  045 15 07 2021 

Eskilerden bir yazı tarih sayfasına eklenen  2019  2020  den 2021 e

Evrende ki denge doğa sizlerle yaşam insanlıkta insanca yaşamakta "ağustos eylül korkunun ecele ecel ise elinizde " (yeter ki yaratanın ilkelerine uyun temizlik ) bilinmeyen daha yazılmamış yaşam gizemine gitmektesiniz zenginler yüksek dağları ve en derin denizleri almaktalar şirketler fırsat fırsatçılar bir pandonim yaşamı sokarak korku salmaktalar sizleri bir amaca ve amaçları bir evhama sokarak aç kalma açıkta kalma ölüm korku salarak sizleri, sizleri yeni yaşama ,ulusları içteki bir hain çalışanlarla derine itmekte itmekteler ve ırk, korku ,din, kimlik ,kaos ,eylem planlarıyla yok edilmeye asrın yıllarına fırsat fırsatlardan yeni bir yaşama yollarındasınız.. 

Biliyorlardı bir şeyin değişerek fırsatı yakalamaktı o fırsata hiç bir zaman erişemeyecekler o senaryo sayfaları bir gün fırtınalarla girdap içinde kaybolacaklar ama (lobiler) hep bir fırsat arayacaklar.. 

Tünel ışığı görmek ise sizler "yaratan tarafından panzehrinizi taşımaktasınız" yeter ki kendinize zarar vermeyin mevsime göre gıdalar yemişler sizleri doğal yaşama itmekte anlamak için hayır şerri göstermekte bilin ki " can boğazdan ölüm bağırsakta gelir" Aşınız bağışıklıkta...

Devamı Acık denizler 27 mayıs 07 eylül günlükte yazılı Akdeniz, ege, Karadeniz zor deniz araştırması resimlerle su ürünleri bölümünden 2019 dan 2020 den

Yıl 2021 insanlık ve tüm insanoğlu bitmeyen 1001 masalı gibi doğuştan gelen piş piş le uyutulan sonradan sallanan beşikler sonradan anlatılan masallarla büyüyen insanoğlu tarihler destanlar la büyüyen insanoğlu yaşam yaşamı boyunca dinleyerek büyüyen gene insanoğlu alkışlarla gelen sonradan bu da olmadı zihniyet zihniyet büyüten seçen seçilen büyükler. 

Çocukluğunda anlatılan gibi büyümek isteyen akıl sonradan çocukluğunu yaşamamış halin çocuk halinden çıkıp kahraman destanlar gibi senaryolar aksiyonlar ve bir destansı gibi olmak görünmekten uzaklaşıp sonradan her şeyi kenara bırakıp kendini ve yakınlarını zenginleştirip sonradan o kötü iyi arasında doğru yanlış arasında kalan insanoğlu. 

Gene çocukluğuna girerek piş piş ve masallar arasında her seferinde yol alarak yaşam boyunca BAŞKALARI tarafından seçilen ve seçenler seçilmek için yarışanlar uyur uyutulur ...

Aksini söyleyen var ise geçmiş masal ve hikayeler ideolojiler fikirlerle bakarak şimdiden yazılan gelecek nesil masallarına şimdiden fragmanlarını görecek nesillerde aynı yolda yürüyecek. 

Değişim yok değişme hiç yok şimdiye kadar insanlık için bir şeyler yapılsaydı tuz savaşları ,petrol savaşları ,yeni nesil ve insanlık neslini yok etmek için lobiler kurulmaz şimdiye kadar yapılanmayla dünya insanlığı şimdiki zamandan çok önce zamanlara ulaşırdı.. 

"Tek Allah ve Tanrı" adlandırılan hepsinin ve tüm insanlık tek yoldayken tek yola inanan insanlık büyük ayrımlara sapmadan insanlığın eşit yolda oluşunu görebilseydi hayal anlatımlara bakmadan gerçek yaratılışa döner gerçek yaşamı yakalardı işte o zaman "yaratanı ve var oluşu" bilirdi.. 

Sen şimdi bak kananlar kandırılanlar kanıp ta bir yerlere geliriz diyen akıl içindeki pembe hayal masallarına dalarak uyumaya çalışarak çalıştırılarak ne kadar piş piş ve masallardasın..

”Allah de Tanrı de zikret “tüm musibetle kalkar 

Havaya oksijen salan meşe her şeyiyle güzel. Avcıyken av olmayın doğaya gel ve evren dengesini yakala orada her şey var.. 

Yıl 2021 ilk insanlık başlarken.

Yaşam istiyorsan evrendeki dengeyi yakala işte orada sağlık var "Yaratan yaşam içinde insanoğlu dan önce çok canlılar yarattı insanlığa insanoğluna uygun olan hava ve oksijen atmosfer biz insanoğlu için diğer gizemli galaksiler içinde en sevdiği saf temiz düşüne bilen düşünerek yaşamını nimet ve hikmetlerden yararlanması içinde doğa içinde kendini yenileyen bir ortam yaratarak ve bitki örtülerinden insanlığa verilen akıl şuurla çoğalmasını çoğaltılmasını helal yoldan insan sağlığını bozmadan üreme ve çoğalması için çekirdek içine yerleştirilmiş bilim ilim olarak tat alabilin duyabilen konuşabilen görebilen his hisler vererek dünya nimet sofrasını kurdu.

Kurdu kelimesini yanlış olmalı ki insan oğlu yaratılıştaki melek yüzlü şeytanlara kanan kandırılan insan oğlu bu güne gelerek yakın yüz yılda yok olmaya avcıyken av olmaya aday olarak ilk insanoğluna dönmeye aday bir toplum insan ırkı olacak avcıyken av kaçarken saklanırken fırsat fırsatçıların elinde fırsatçı "yaratan akıl şuurlu insan ırkı" aynı insanlığa benzeyen melek yüzlü şeytanların elinde olmak insanlığın fırsatlar fırsat arayışı.

Bilseydi bu güne gelen insanoğlu insanlık için nimet hikmetlerin içinde fırsatçıları aramazdı kim bilir melek yüzlü şeytanlar kim kimlerin kulağına fısıldadı kimler kim oldu.

Rabbime sığınır melek yüzlü şeytanlardan sakınır "Allah der zikrederek "nimet ve hikmetlere şükür eder melek yüzlü şeytanları bertaraf ederim 

..selcuk uysal çoban saklı şifa     


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  044 12 07 2021  

Geçmişten 17 04 2019 Şimdi anlayamazsınız akıl beyin fırttıralı ile anlaya bilirsiniz. Âmâ bilin yaşam boyunca anlayamayacaksınız ta ki " O YARATANI " anlayasıya kadar. Oda sizi devamlı takip edenden kaçamayacağınız ölüme kadar.

Osmanlı geliyor korkusu yaşayanlar evrensel demokrasi diyenlere baksınlar yıl 1789 Avrupa krallığın sonları neler olmuş o isyana kalkışanları okuyun. Şimdide 2019 din irk kaos zinciri Avrupa 1789 yılı önce az sayıda zenginlikle adım adım geçmiş tarihler gelmekte. 

Şimdi bak kendine Avrupa özgür yaşarken köle esir esaret içinde yaşayacaksın. Şimdi kıtalar arası adım siz içinize girdi göremeyecek kadarda "Dul avrat otu, tatula ,optimum otlarıyla " uyuşturulmuşunuz.. 

Şunu da bilin Bir Kral hüküm sürer ve bir süre sonra ölür. Bu kaçınılmazdır. Ebediyete kalınmaz kalmayı düşünseler de Doğanın kanunu işler doğa düzenini korur. Çölde yanız kalır çölde hiçbir şey yok bulamaz. 

Herkes gibi bir ihtiyaç ararsın ve inancını yakalar düşman gördüğüne dost olarak sarılırsın. İnancın ve beraberce hayata bağlar ve her büyük şeyinde bir küçük sevgiyle başlangıcı var olduğunu bilir yaşamın var olacağını anlarsın. 

İnsanlık kin nefretten uzak kalmadığı süre tanrının evlerinde ikazlar verir anlayın diye kin nefretten uzak kaldığınız süre bolluk bereketler şer odakları afetlerle siler eziyet edenleri de acı içinde ölümleri erken gelir. 

Şimdide "Dört kitabi hak "oku ve son kitabi oku adalet evrensel demokrasi orada saklı göremiyorsun çünkü nefis gözlerini kör etmiş.. 

Saklı şifa sırlar kitabi insanlığa 127 000 peygamber geliş ve İslam ruh, kaos strateji bölümlerinden kısa kısa alıntılar. 

Şimdi ise 17 04 2020 Kimseyi suçlamayın o bu şu demeyin devlet üstü güçlü evrensel demokrasi diyenler sizlere bir kere daha yaşama şansı verecek doğa yaşam süresi çok gegiş sizler sadece asır yaşıyor akıl vücudunuzu yöneltemiyorsunuz çıkar için vücut aklı yöneltiyor bu da sizlerin insanlığın kademeli yok oluyorsunuz saklamayın gerçekleri benlik şan şöhret için içinizdeki korkuyla plan planlarınızı bir birilerine hatalarınızı başkalarına fatura kesmeyin insanları sizler zehirlediniz birilerine bir birlerini öldürmek için silah lobisi, bir birlerine uymayan ilaç lobiler ve bir birlerine uymayan diğer malzemeler, şirketten aşağıya doğru sağlık promosyon alanlara nefis kapılanlar ne kadar bilerek insanlığı düşünerek neler verdiniz. 

Sadece yaratan tarafından verilen savunma silahını bağışıklığı bozarak insanlığı nefis için yok ettiniz sonradan felaket senaryoları yazmaktasınız ama bilin doğanın felaketlerinden kurtulamayacaksınız insanlık için doğayı çok güçlü enerji vererek kaybolan bağışıklığını insanlık kazanacak ve sizlerin sonrası hayallerine ulaşamayacaksınız.. 

Neden mi ( vücut aklı ) görüşü silerek insanlık eski hallerinden kurtulacak “akıl vücudu” yükleyecek yeni bir modla algoritmasını sıralayacak gerçek yaşamı yazacak ve yöneterek karanlıktan daha karanlığın içindeki ışığı insanlık görecek..

Devlet içindeki zihniyetleri suçlamadan.

Toplumu uyuşturdunuz, bağışıklığını bozdunuz ,insanları kan gölüne çevirdiniz, ölüm tarlaları yaptınız ,sonradan kalkıyorsunuz bir devletin yeme içmelerine insanları ,yarasayı karınca yiyen hayvanları suçladınız yaratılan tüm canlıların ne suçları var.

O olmadı bu olmadı sadece kendi çıkarınız için bir dünya sağlık örgütü suçladınız daha sonra masa altından sopa göstererek koltuk kaybetmemek için halkına bir başka larını suçlayıp durdunuz. 

Yüzünüz beyaz olması için ne kadar yoğurt sürmektesiniz bir devleti bir toplumu suçlarken sizleri kim suçlasın bu da yetmiyormuş gibi diz boyu çamura battığını görmek sizin halkının karşısına çıkmak için yoğurt çalıp durmaktasın bu durumlar dururken hala lobilerin başka ülkelerde kaos plan plancılara endişe yaşattırırken sen o ülken ve o ülkende halkını nasıl korutacaksın.. 

Bu da yetmiyormuş gibi terör desteklerine yardım ederek maşa ile yardım sopa ile göstererek bu da yetmez gibi başka yüzü maskeli maske altında insanlık nasibi almamışları bazı ülkeler içinde bir “musibeti defetmek” için ülke içinde ( yasaklara uymayan uymayanlarda) bir başkaları da musibetlerinden alına kendi canını ailesini töresini kültürünü hiç sayan toplum huzur sağlığını tehlikeye atanlar ve hükümet içinde hükümet yapanlar işi yavaşlatanlar ülkenin sağlık ordusu savaşırken koruyamazken vatan hainlik sıralamasında ve savaş joystick savaş suçlusu kategorisinde olduğunu bilmekteler mi acaba ,acaba sormak lazım sor kendine verdiğin kaos hizmetlerle ve de verilen desteklerle ülkene ve dünya ülkelerine ne ne kadar beyaz yüzle çıkacaksın bak dış dünya her gün yoğurt sürmekle piyasada yoğurt kalmadı şimdi bak daha çok gelmekteler vücudunla akıl ve akıllarıyla hayallerindeki halkın halkını kaçını ve de dünya ülkeler vatandaşlarını kaçını, kaçını kurtarabilecek ve de kaçını kurtarırdın kaçını kurtarabileceksin.. 

Şimdi git öncesi sonrası siz sadece gücü kaybetmemek için sahnedesiniz tiyatro sahneleri perdesi kapanmamak için ..Şunu bil doğanın sonrası yok "yaratanın yaratıkları "yaşaması için zaman yazıldı hep var olacak sizlerin kendi çıkarlarınız ve yaşamanız için yazsanız da gelecek yaşamanız yazılımını bilemeyeceksiniz akıl beyin içindeki algoritmayı kıramayacaksın. 

Şimdiki yıla bakalım ve gelecek yıllarda aynı devam edecek insanlık kurulduğundan beri her kes mantıklı dedi ama çıkarlar bitince mantıksız oluverdi değişim yerine yok etme oldu acaba değişim insanlığı yok etmemeydi mantıklı mantıksız oluverdi ama insanlık aklı nerede acaba düşünürlük düşünme içinde mi gelecek yaşam korku panik içinde mi musibetten daha beteri korku virüsü içinde saklı mi kavun koklasak kelek karpuzu elle sekte te acaba sormakta kafatasında akıldan ziyade boş bir beyin mi yoksa zamana göre kullanıcılar tarafından algoritma yazılımlar hart diskler mi kullanıcılar tarafından zamana göre yazılacak yazılımlar mi.  

Akan yıllar şimdi 2021 İki dünya var olmak şimdiki yaşamınızın içinde aç kalmak açıkta kalmak ölüm korkusu ama eşit dönen dünyada bil ki önce insan oğlu gibi şimdiki yaşamınız ve arkadan gelecek insanoğlu kimseye kalmayacak dünya yok etmeye çalışsanız da o evrende güneş sisteminde ve son zamanları geldiğinde evren içinde bir gizemli galakside yeniden doğacak gelecek yeniden gelecek.

sırla kitabi dan selcuk uysal çoban saklı şifa   

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  043 08 07 2021  

Ek 01 Akıl ve düşünebilen düşüncelere göre değişen “mantık” ne nereye kadar

Zaman teknoloji anlar geçtikçe modern yaşantılara göre ve de ve veya her aklın bir mantığa her işin kendine göre bilirliği yürütmede doğrulukta düzgünlükte tutarlılıkta doğru acısı akla uygun düşünme düşünülme yetkisi ve yolu şartlı şartlandırma bir mantığa onlar yüzler binler ve milyonlar milyarlarca akıl içine yapılan işler işlere doğrudan iyi veya kötüyü kötü veya iyi kabullenmek kabullendirmek din teknoloji felsefe tarif ideoloji bu kadar akıllar sizce mantık yolunda doğru veya yanlışı hüküm bildiren kişiden kişiye toplumdan topluma ülkeden ülkeye devletler devlete değişen değişmeyen zoraki kanıtlanan kanıtlanmayan bilen bilmeyen ifadeler içinde verilen öneme konuşma anlatım yazılma görme görünü lük bu günkü dünyaya bakarak bakılarak mantık mantıklı denirse..

Akıl nereye koyulacak sorusuna cevap vermek lazım ki sonradan günler asırlar birim zaman içinde a pardon akıl mantık almıyor her şeyi silip yeniden ifadeler vermek bir zamanlar sonra yeni bir akıl o aklın içinde başka başka mantıklar yer alıyor zoraki ifadeler şartlandırılıyor zaman teknoloji değiştikçe yeni mantıklar işlem görüyorsa.

Bu gün her konuda her işlemde ve insan varlığı süre içinde var oluşu insanlığı silip yeniden insanlık yazmak sizce bu güne kadar akıl içinde önce akılı keşfedip zaman geçtikçe her yapılan keşiflerle ve işlere mantık denirken “mantık almıyor değişiniz” insanlık var oluşundan beri de bu kelimeyi bu cümleyi her seferinde tekrarlanırken sonrası akıllı denip nefis yolunda insanlık yolunu yaşamı bozan kendi akıl mantıklarını çıkar şan şöhret yapılanma bir mantıkla yani mantığın yerini bir saptırma ideolojisi yerleştirilirken başka, başka mantıklar türediği zaman içlerinde  ve de her seferinde yeni mantıklar keşif yolunda koşarak akıl akılları çelerek düşünce fikirlerle yola çıkanları başka mantıklar yer alırken saptıran yolda ve bu asırda mantıklar çoğalır hiçbir zamanda bir mantık yolunda yer almaz bu günkü yaşantılarınıza bakmanız zoraki bir mantığın yer aldığını göreceksiniz akıl içindeki mantıklar bir birini yok eden musibetlerdir..

Mantığın tek yolu var oluştur bir nokta kadar değil bir toz tanesi kadarda değil galaksiler içinde “en sevilen insanlığı koruyan bir dünya yaratıldı yaratan tarafından diğer galaksilerin içinden gelen tehlikelere karşı bu evren içinde galaksiler bir gaz bulutu gibi iken ve galaksiler içinde ise bir samanyolu izlenirken ve gelecek tehlikeyi tehlikeleri statik manyetik alan içine ay güneş galaksi içine yerleştiren ve koruyan dünyayı her köşesi galaksinin her köşesi bir boyut iki boyut çok yönlü  boyutlar içinde koruma kalkanı içinde yer “veren ve yaratan” .

İnsan akılı her seferinde (a pardon geçen zamanı ) mantığın değişken oluşu bir kanıtı oluşu önce mantık oluşunu keşfetmek hayrete düşmemek evrendeki var olan güç kalıcı değişmeyen mantık oluşudur.

İnsanlık ilk önce keşifte var oluşu anlaya bilseydi hala keşfedilmemiş dünyayı keşfetmeye gerek kalmayarak evrenden gelecek tehlikelere düşmanların istilacıların kendi mantıkları almayacak insanlıkla karşılanırdı..

İşte bu olmaktaki cahilin kurnazlığı eğitim denilen şeylerin doğrudan değil de mantığın almadığı değişken öğretim insanlığı değişken anlatımları tarih ,coğrafya, anlatımlar sonrası mantığın almadığı ideolojik fikirlerle yapay yaşantı lüks yaşam boyutuna giren ve girdirme kılıfı içinde bir mantık yolu açarak mantık almayacağı bir akıl grubu insanlığa zoraki dayatıyorsa ve veya hala yüz yıldan beri akıl büyümeyen beyin düşünemeyen düşünmeye fırsat vermeyen zamanlar daha çok mantıkların ideolojilerin zaman içinde geleceği kanıtı olup ( hala insanlık insanlar daha kendinin evrende ne kadar güçlü oluşunu fark edemeyen edemeyişi akıl şifrelerin açılamayışından)

O da olmaktaki evren oluşumu içinde dünyayı tehlikelerden koruduğu gibi insanoğlunda mantıklar ,fikirler ,ideolojiler musibetin bile bunların yanında en az zarar vereni olduğunu bilir bilebilse insanlık yeni bir çağ yakalardı ve insanlığın “bir gemi de bin kürek çekerek bir yere varamayışı ,bir kürekçi bir inanış var oluş yaratan yolunda ve bu zamanda gideceği yere varışı olurdu..

Mantık bu yerde yer alıyorsa bu güne kadar mantıkla işler yoluna girer mantıklı ,mantıklı bir anda mantıksız denir bir türlü evrende mantığı bir yere oturtamaz insanoğlu on bin yılda geçse insanoğlu yaşamı on bin yıldan beride mantık, mantık denen yapılan işlere bakılarak bir ülkeyi ve ülkeleri yok etme çabasındayken mantıkla yapılan işler “bir düşünü gündüz fenerle çıkıp adam aramaktayken” çoban der gündüz çıkıp mantığı aramak lazım olacak mantıklı yazsan da yazmasan da  her okuyana göre ve okuyup birilerine anlatımıyla binleyen der derler ki o mantığına göre yazmış bakar etrafına elini cebine atar bir mantıklı iş var mı kendine sorar anlatan dinleyiciye dinleyici 54397 tren seferine sadece bakarak ah bu trende bende olabilseydim der şöyle söylenir mantık dışı…   

Sırlar kitabi dan akıl kısa dan öz bölümünden kısa veya uzun akıl içindeki kaoslar ,gene ben ,ben diyenler ,bu olmadı başka diyenler, bu sefere yetişmedik yetişemedik başka seferlere ,çocuktu büyüdü adam oldu dedik ama baba oldu dede zamanında adam olamadı dedik, mantık akıl  bölümünden alıntı

selcuk uysal çoban saklı şifa  

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  042 07 07 2021  

Akıl Kısaca (akıl ve aklın yaşam yeteneği öğrendikçe ) genişleyen beyin bağlantı ağımızın genişliğine veya karmaşıklığına bağlı o an yaşam da yaşantı hayal içindeki düşünceler aklı çalar düşüne bilme yeteneğini kaybeder  hep aynıymış gibi ve veya hep aynı kalkacakmış gibi düşünce düşünebilme yetenek kaybolur..

Bir binanın “statik hesabı” yapılmayışı gibi ve düşüncesizlikle akıl çöker, yerini yenilenmeyi düşünmeyen gelişme gösteremeyen ilerlemeyi yeteneğini kaybeden kendi harici insanın insanların kendisini ve çevresini ve de olup biteni tanıma, algılama, kavrama, fark etme yetkisi kaybedip belirli süre hep aynı kalacakmış ve kalmaya devam ettiren akıl üstü akıllar.

Üstün kabiliyet yetkileri bizde var diyen ve insanları karanlık devrimlere itmeye ve ileri gitmeden durduran ve hala geri gitmeye çalışan ve içerde başka akıllar insanlığı YAŞAM duraklarda bekletip ve ileri gitmesin diye topluma dur diyen akıl.

Aklın içindeki insanlığın en inçe noktasından yakalamak düşünceleriyle iyi ve ya kötüyü bir birleriyle karıştırarak akıl yıkarlar aklı tarif et deyince her kes kendin doğru çeken akla bakar hiç demez akıl bu akıl bende başka akla ne gerek var hiç demez.

İşte burada kalıcı statik akıl yok olup insan ,insanlık, ülke ,devletler ve değişen hükümetlerde hiçbir zaman insanlık stattık sağlama aldırmazlar..

Çünkü her değişim akıl içinde acaba neler gelecek ne vaatler verecekler bizler ne şekilde yararlanırız diyen akıl şu statik hesabi yapmaz düşünce yeteneğinde olan akıl demesi gerek vaatlerle kanan kandırılan %51 de alsa her şeyi yeni statik yeni düzende kurmaya çalışsa  ve iyide yapsa düşünen düşünemeyen her iki akıl ve geride ve ileride kalan %49 akıl her zaman şunu söyler statik hesapları yanlış der insan insanlık ülkeler devletler ve hükümetler hep “dur noktasında sefere giden her trenini durdurarak ilerlemeyi durdururlar “ yaşam yaşantı akıl düşçüleri hep durdurarak her seferinde aynı saltanatlar ve sonradan gelecek saltanatlar dolar ondan ki statik hesaplar hep yıkılır sil baştan devam derler

(Zamanla sefer sayıları değişen 54 397 sefer sayılı tren gibi “hep sorarlar bu rakam nerden çıktı sadece 50 bin ülkede mahalle var yanı muhtarlar geri kalan millet vekilleri büyükşehir ve il belediyeler makamlar, ülkeyi idare edecek lokomotifi çeken önder  “Toplam sayısı 54 397 ”

Akıl %51 %49 hiç bir zaman sonrası birleşip statikleri sağlamalarını yapmayarak inatla bir birlerini çekerek “milyonlarca insanı kum çakıl taş düşünen akıl “ bu topluma refah olmaz diyen %yüzdeler insanı yok sayan sayarak aklı yok ve her seferinde bir sonraki varmış gibi denen diyenlerin çoğu da yaşamlarında sadece çalmayı makamlığı çıkarı düşünen akıl ya demirdir ya da çimento bunları istif haline getiren (üstün akıllar) bunların hepsi (hangi % yüzde gelse de) aynı yola çıkan çıkar peşimde koşan kumunda demirine güçlü güç çelik direkler ve bir oka dar da  akıl üstü akılar kadar akıllar.

İşte bu şekilde 100 yıla kadar bu toplumu iyi kötü kötü iyi her seferinde bir sonraki sefere deyip ve bu güne kadar eserler iş ve işlerine göre yapılsa da düşündükleri bir akılları şudur bu milleti iyi kötü bu zamana kadar esir esaret içinde çalıştırdık ve bundan sonrada çalıştırmaz bir gün bu ülkeyi alırız ve bu zamana kadarda yapılan işler esaret günlerinde yapılmış işler sayarız diyen her seferinde bu trene binen akıllar hala var olan geçmişten bu güne gelen ve hala % yüzdeler sonrası bir akılları birleştirmeyen sanal attıkları ideoloji fikirler dir..

Bu fikirlere hepsi bir yola çıkan gerektiğinde el ele kol kola gezen çıkar krallık saltanat şan şöhret içinde statik hesabi yapılmayan temeli olmayan ( hatta aynı yolda ideolojileri farklıda olsa çok katlının üzerine villa koyan akıllar ve gidip çürük deniz kumu koyan çok küvetli çimento doz yerine az bazen hiç koymayan kendi kumunu çakılını akıllılar sayan ) toplumları bile yok sayan değişimleri değişmeyen hala yerinde dur diyen birileri var oldukça bu statik hesapları bilmeyen çok farklı akıl kafalar var oldukça her sefer tren hep bir yerde duracak durduracaklar.

Öyle tren olmalı ki yakıtını bile sürtünme halindeyken frekans yayımlarıyla hidrojene dönüşen yaptıkları çalıştıkları süre insanlık hizmeti refah süresi zamanda alsa ve yüzdeler kim gelirse gelsin bu treni son durağına kadar durduramazlar yol almasını sağlamak yok yanlış giden varsa eğer (% yüzdeler ) onların çıkarcıların ,akıl üstü akılların ,tabiri insanlığı kum çakıl sayan % yüzdeler birleşerek dur demesiyle ilerlenir (yok ver misketleri onamayacağım yenilen pehlivan doymaz tabiriyle) hele 65 yaş üstü insanlığın hizmeti için akıl raporu istenen kum çakılların akıl düşünenler ve 65 yaş akıl üstü akılların yönetim idari gelişme geliştirme kabul sayılacak “şu aklı sorgulamak lazım ”. 

Akıl felsefede kavram oluşturma ve bunlara göre hükmetme kapasitesi akıl oyun içinde ki oyunlar bu güne kadar akıl keşfiyle hükmetme insanlığa hüküm edecek (şeytanda bu insanlığa oyunlarıyla oyunu öğreten gene şeytan )

Bu gün beden içine girip insanlığı hükmetme ve edebilmek için yaratılıştan beri gelen kim kimleri sahip olma peşimde koşturan akıl içinde akılın oyunundan ibare dense de gene de şeytan.

Akıl şeytanı yenemeyişi sebebi ise akıl içindeki düşünceleriyle nefise çalışan dünyada ebedi kala çam diyen akıl gene şeytanın çıkardığı düşünceler ile (akıl üstü akılların attığı) şeytanlar lobisi gruplarında oluşan düşünceler, fikirler ,ideolojilerin birleştiği tek nokta ise her akılla girecek yolları kullanarak girebilecek kışkırtma fes fese kin nefret şan şöhret çıkar akla gelmeyecek oyunlar  bunları sergileyen yol kavramları teknolojiye ayak uydurmuş şeytanı bile şeytanlar tarafından şeytanca oyunları sergileyen şeytan üstü şeytan lobiler ve kendilerini bile yok edecek gene şeytanlar büyük ölçüde ise akıl anlayışları (frekans algılamaları algıları ) hep farklı oluşları bir akıl.   

 “Akıl tektir düşüne bilme, acı hissettiği gibi başkasına ve veya başkaları tarafından acı vermeme”.

Sırlar kitabi dan akıl kısa dan öz bölümünden kısa veya uzun akıl içindeki kaoslar ,gene ben ,ben diyenler ,bu olmadı başka diyenler, bu sefere yetişmedik yetişemedik başka seferlere ,çocuktu büyüdü adam oldu dedik ama baba oldu dede zamanında adam olamadı dedik, bölümünden alıntı

selcuk uysal çoban saklı şifa    


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  041 05 07 2021  

Anlamamak anlayıp ta anlaşamamak ve paylaşamamak

Hayat ve zaman yazı yaz değil bazen kış olarak ta yaşar kışı kış değil yaz olarak ta yaşarsınız bazen olur ki mevsimler değişiyor der hiç bir zaman demezsiniz dünya teknolojisi değiştikçe zamanı geçmiş zamanlar gibi yaşayamazsınız geçmiş zamanlarınız o an için geçer sayılır ondan ki alışılmış her yaşam işinizde şimdiki zamana ayak uydurursanız geçmiş zamanlara göre yaşarsınız. 

"Evet anlamadınız" ama her seferinde her şeyi umutla bekler evren dünyayı yeniledikçe insanlık demez biz ne yapmalıyız çünkü daha çok kazanmak için nefis dünyasında dünya malıyla meşgulken yaşam ilkelerini sadece afet doğa değişiminde değişimdeyken veya yerler sallandığında anlar ilkeleri ilkelere sarılarak anlar kısa zamanda unutularak gene dünya değişimdeyken insanlık değişmeyen yöne yönlenir oda dünya malına yok arkadaş yok artık eski günleriniz düşman pusuda dünya ekonomisi çökmekte geçen yıl 100 tl lik alış veriniz aynı malzeme 200 tl çıkar ve üstelik gıra maşları eksik olarak görünmeyen 100 tl eklenir olur 250 tl ama çıkarlar fırsatlar bitmez. 

"Gene anlamadınız" gene anlayamayacaksınız kabahat ti hükümetlere atarak yeni girişlere girişimler her seferinde yeni çağ arayacaksınız artık refah diye yeni yollar arayacak her girişime destekleyip yeni oralardan dünya malı sadece kendin için bekleyişler içinde olacak her değişim çığlıkları da seni bekleyişlere sürükleyecek. 

"Gene anlamadınız" evet dünya malın da tek sen sen olarak düşünürsen hiç bir zaman anlayamayacaksınız dünya derin sulara çekmekte küreseller yeni oyun peşinde balcıktan daha balcık çukurlara sürmekte artık uyan insanoğlu uyan .. 

Anlayacaksınız 

2018 2019 2021 den 2023 e 

Dünyayı blöflerle karanlık gölge oyunlarıyla illüzyon gösterirler her sene mazlumları yok ederek ilerlerler bir üstünlük sağladın mı sesi çıkmayanlar şeytanların çığlığını duyarsın bu bunlar bir psikolojik çıkar savaşları asker sürmeden eğitim danışmanlığıyla kardeş kardeşi Müslüman ırkı bir birlerine düşürürler topraklarını ellerinden alırlar . 

Krallık başkanlık yönetim kendi çıkarı sadece ailesi ve yanında alkışçılarıyla zenginliği baronluğu kaybolmasın diye halkını devletini düşünmeyen sadece ve sadece nefsi çıkarlarıyla vatan bayrağı dış dünyaya ekonomi oyunlarıyla yok pahasına şikayet eden ve kaos karmaşasıyla olaylar yaratan son kes etrafına bir baksın bilin ki sizlerin düşündüğü gibi değil bu devlette yaşayan insanlık dünyada yaşatılan insanlık bir şeyi anlamazsanız her şeyiniz yok olacak. 

Bu insanlık koltuk üzerine attığı barış simgesi beyaz bayrak ta bile şekil çıkarır sevgiyle sarılan insanlık. 

Üç boyutla bak sevgi simgesine . ".Bu vatan ve devlette yaşayan topluluk mazlumların sevgiye çağrısıdır sabır ise sabırdır....

Gelecek hastalıklar hastalık savaş virüsleri insan elinden çok önce kademeli yapılarak gelecek silah lobisi ilaç lobisi bir kolektif çalışan ikizlerdir kendi aralarında bile 8 li oyunlar vardır.. 

sırlar kitabından akıl oyunları ateşle dans ,illüzyon 2013 ten 2023 savaş virüsleri hastalıklı virüsler ,soğuklar gibi sıcaklarda tehlikelidir bölümlerinden kısa alıntılar.. 

Biraz da sağlıktan bu sefer anmak 

Doğa hali sizlere bir iki ilacı yüzünüz çok mu yanmak istersiniz veya çok yandınız sizleri rahatsız ediyorsa en yakın bir asma bulun taze yaprağını iki elin arasında ovalayın sıvısını yana yerlere sürün ve rahatlayın.. 

Hava değişikliği den dolayı ilk vardığınız yerde bir çorba ve soğanın göbek kısmını yenir ve hasta olmazsınız.. veya et yemeği yediniz keçi eti olabilir lezzetlidir ama alışmayanlar rahatsız edebilir, isal olursunuz hemen kayısı isal eder ama yaprakları bir iki tanesi 15 dakikada kabız yapar yaprağı iyice yıkayın ağzınızda çiğneyin bolca üstüne bir dilim kabuklu limon yenir veya bir nohut kadar limon taşı emilir.. 

Birde dikkat edin o bölgede tavuk taşlığı para ediyorsa bilin döner veya adana yeniliyorsa maliyet ucuz olsun diye tavuk taşlığı yersiniz.. Adana mı karışık tavuk taşlığı mı sis bilirsiniz tercih sizin..

Eve dönüş yolculuğunuz da lütfen kullandığınız eşyalarınızı tekrar giymeden eve varışlarınızda yıkayın ne neden neler gelecek virüsleri ve tehlikeleri bilemezsiniz. 

İnsan insanlık insanoğlu (nefis yolunda) her şeyi göze alır yaşam yaşamı yaşatmayı "yaratılışın yaratanın ilkelerini " bilmez.. 

Sağlık için Bol bol orman yemişleri yenir... 

saklı şifa sırlar kitabin dan sağlık ,hastalıktan korunma bölümlerinden kısa kısa alıntılar..

selcuk uysal çoban saklı şifa ..
 


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  040  30 06 2021  

Her şey başladığı, yerde biter, bittiği yerde tekrar başlar  “Fazlalıklar ve eksikler”

Resûlullah (s.a.v.), ahir zaman alametleri hakkında buyurdu ki: “Münker (kötü) maruf (iyi) olacak, maruf da münker olacak, haine güvenilecek, güvenilen kimse ihanet edecek, yalan söyleyenler tasdik edilecek ve doğru söyleyenler de yalanlanacaklardır”  

Bu günlerde D vitamini yüksek çıkan insanoğlunu bir öğreniyor ki ölüm korkusu sarmakta her kes sarılıyor bilgisayara ama D yi düşürecek bir site yok vay ki vay dünya malını kaybederim korkusu sarmakta kalmayıp hala bağışıklığı küvetli olduğu halde bu seferde musibetlerden korku salarak vücudunu tanımadan bir birilerin tavsiyesiyle kollarını süzgece çeviren ineler serumlar ve gene tavsiyeler üzerine dengesiz beslenmeye ,görsellerden ne bulursa depolamaya başlayan ve daha sonraları önceden aldığı D yi D yi düşürmek için her şeyi “dene Allah dene” .

Bir doktor tavsiyesi almadan sanalda yazdıkları korku panik bu seferde sedefe kadar ölüm korkusu korkusuyla yaşamak istemeyen telaş telaşe hastalığı olmadığı halde tetikleyen kan hücreleri ver yansın alerjiye kaşıntı olmadığı halde “şimdi desem ki bit pire “ kaşınmaya başlarsınız bu hal durumunda kan hücreleri tetiklenerek olmadı korku salan yakınlarını kaybeden ben de olancam korkusu salan ve görsellerde albenili bu depolar şu depolar konuşan adamların figüründe ortaya çıkan, önceleri can kurtaran şoförlüğü yapan, kırtasiye ,aktar oyuncakçı akla gelen her iş dalı soyunur bu işe.

“Hani bir işe girerken derler ne iş yaparsın der her işi yaparım” günün fırsatçıları alır sahneyi ve sahneye oyun adı “evet eğitim deriz birisine çağıl birisine keriz deriz geçer bu dünya insanlığı ve ağlayacağımız yerde güler geçer.

Güler ama sonuç (gerçek mesleğini yapanda yapmak isteyip yapamayan geleceğini  düşünerek “ya işinde yada temelli işinden olur” kim bunlar derseniz Hipokrat yemini etmiş sağlıkçılar ) kimse demez en yakına her mahallede olan sağlık merkezlerine gidip danışmaz.

Kısa önce D nedir sorusunu bulması gerekirken ve geriye dönük var oluşa gidebilirse o zamanı akıl şuurla yaşamış olsa insanlık tarihinde gelişte ”mevsimleri ,gece gündüzü gün vakti ve her musibeti bertaraf eden mekanizmayı yaratılışta verdiğini kabullenseydi” var olduğunu kabul etseydi, hastalıkta bağışıklık savunması karşı koyacağını bilseydi ,daha önceleri bedenine (hap hup) içmeseydi ,yaratan verdiği sonradan tüm hastalıkları beden tamir edeceğini ve sadece kendine bedenine zarar vermeden korunmayı bilseydi, her şeyi bilir hastalıkları yenerdi.

Eskiden gelerek yanılma yöntemleriyle tedavi başladı şu bu dehalarca deneyerek iyi olanı kayıt kötü olanı kayıt ederek aslı ise nimet hikmetler şifa içindi “zehir içinde derman saklıydı ,ulaşılması güç yerlerde saklı olan şifa saklı olanı da insanoğlu saklayarak fırsat şifreler akıl şuur açıldı insanlığa hizmet yolu altında yol alırken “sağlık varsa para yok felsefesi geldi” şimdi sor sağlık ne kadar var sadece duyacağınız kadar.

Her şeyin fazlası kadar azıda sağlık getirmezi ve akıl şifreler açıldıkça önce beslenmeyi ,sonradan günün verdiği vakitler insan yanılma bölümleriyle neyin ne zaman vakitte kullanılacağını en iyi bilen kendi bedenin “en iyi doktor kendisi “ kendine güven duymayan hastalık hastası olan gene akıl zararı veren “beden senin”  onu bulmak ise hiç araştırıp okumamak ve çocukken lego oynamayışınız veya ezbere gazetelerde bulmaca çözmeniz  sizleri şartlandıran ortamlarınızı hazırlayan siz akıl içinde boşa geçen zamanları vakit geçirmek için sallanan sandalyeye oturmanızı sağlayan (akıllı akıl fırsatlar zincirine bloklaşan) “etten kemikten robot yapmalarını “ sağlayan senin akıl ve bedenin.

Hiç “beklemeyin mekanik robot dünyası gelecek diye” olursun bir robot otur derler oturursun şunu yapacaksın derler yaptırırlar bu olmazsa hiçbir hizmetten yararlanamazsın derler derler de derler aslı ise kendileri de bilmez çünkü hep si bir dünya küreseline dağlı emperyalizmlerdir.

İster emperyalizm, ister vatan sever ,kimisi de milliyetçi kimileri solcu halkçı  hepsi bir ideoloji fikir le çıkar ortaya ama yıkılmamak için ila birilerini araya koyarak onlar bilir sahaya sürülür daha insan oluşumu keşif edilmemişken ver oradan antibiyotik ver oradan güçlendirici ver de ver “hop oradan lobilere lobiler ne mi savaş ilaç başka yerlerden ülkelerini korumak adına o ülkelerden para alan arkalarındaki lobilerin kolları bir ipe bağlanmış kuklacılar aslı ise onlarda ben, ben diyen grupta olanlar ” paylaş paylaşabildiğin kadar iş burada bitmiyor temeli bozan her ne olduğunu bilmekteyken bilmemek daha keşfedilmemiş beden ne yapsın sadece derki akıl şifresi akıl şuur der akıl..

Şimdi gelelim basit bir yola ne fazla ne eksik beden yormadan yorulmadan işleme eşit mineral vitamin  eksikleri fazlalıkları bu asrın sağlık hikayesi .

Bunların fazlalıkları temizlemek ise 30 günde tedavi 7 günde tedavi ,avura çakra, kaloriler alma verme, beslenme bozukluğu ,insan bedenin 24 saat çalışma vitaminler mineraller ayrı ayrı bölümlerde okumanız kafi (yazmaya kalkarsam “belki  bin belki 3 bin sayfa” attım değil mi yok atmadım okursanız anlarsınız sadece bu bölümler için hepsi çok da çok sayfa çünkü sırlar kitabı ) yok öyle reklam reklam üzerine çıkmaz bu sitede.

65 yaşın hiç ilaç kullanmadan yaşam hikayesi ve 45 senelik yaşam serüveni adım soyadım belli hiçbir yerde sağlık kaydım yoktur 1976 sigortalı vizite alarak hastaneye gittim “iş kaytarmak için” doktor görmeden verdiğim makbuz bölümünden bir kutu as pırın “haydi naaş” devamı var oda uzun..

Bir de EN ÖNEMLİSİ hicri takvime göre her ayın “17 18 19 20 21 tarihlerinde evrenin dengesini yakalamak kafi oruç fazlalıkları atmak mı istiyorsunuz veya almak mi “sadece oku hayatın nasıl yaşam güzelliğini gör stres yok sallanan sandalyede yok kim ne yapmış yanlışlıkları görme yok “insanlığın yok olan insanlığa hizmeti sadece görme var oluşu görmenizi sağlar” işte buda insanlığın özüne gelmektir her şey mevsime göre yaşam nimet hikmetler sofrası oturmaktır..

Hz Ali a.s Şöyle buyurdu insanlığa  " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar." Her şeyi anlatırken yavaş anlat ki anlaya bilsin

Akıllıyı bize tarif et” dediklerinde Hz Ali  (a s) buyurdu ki topluma  “Akıllı, her şeyi  layık olduğu yere koyandır.” “Cahili de tarif et “dediklerinde ise “Akıllıyı tarif etmekle cahili de tarif ettim” buyurdular

Hz Ali   (a.s)  İnsanlığa buyurdu ki zaman iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir .Dünya elden ele gezen bir yurttur .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri  kendinden uzaklaştıramazsın..

Hz Ali a.s  Şöyle Buyurdu insanlığa “Dünya kalmak yurdu değil geçiş yurdudur .Orada iki tip insan vardır. Biri özünü  (nefsi  isteklere ) satarak kendisini satarak helak eder ,diğeri  de özünü  (Allah’a ) satarak kendini (azaptan) kurtarmış olur “

“Yaratılıştan ve inanıştan beri gelen toplanarak son kitapta yazan rehberiniz kuran  gelecek musibetleri “gönderilen sevilen kalpleri semaya dönük olan “Hz elçiler tarafından son kitaba aktarılsa da” sizleri yollarınızdan, kardeş kardeşi düşman düşüren her asırda insanlığın dünya malını için beynini sıfırlayan bir avuç toplumdan “başkaları değildir” gözle görünmeyen kamuflaja burunmuş musibetlerden bir birkaç gruba ayrılmış insan beyninde ve bedeninde maddeleşmemiş şaşırtıcı şeytanı fikirler sunan iblis ve zebanilerdir.. saklı şifa sırlar kitabin dan

selcuk uysal çoban saklı şifa 

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  039  29 06 2021  

            https://www.sakli-sifa.com

28 06 2020 Geçmişte yazılan

Limanlarda gemi dengesine alınan ve boşaltan sularda ve boşaltmalarda larvaların gelişi VE diğer ülkelerde denize atılan atıklarda ve sert şekilde hızla eriyen ve dip derin suların soğuk sıcak akıntıların yer değişmesi ,suların dünya üzerinde su kabarması ,asırlar önce fosillerin canlanması gelecek yüz yıllarda geçmiş yaşanmış birleşimlerle gelen musibet ve yırtıcı deniz canlıları ve hastalıklar artık asitlerin yağacağı, deniz diplerin balgam kusacağı ,diplerde oluşan patlayıcı balon oluşumu zaman asırlarına girmekte sizlerin küresel doyumsuz dünya insanlığı.. 

28 06 2021 Şimdiki zaman

İnsanoğluna her şeyden önce okuma nasip etsin her kim ne şekilde yazarsa yazsın bilin ki gelecekte biz insanoğlu neler yapmışız la kalmayıp daha da gelecek tehlikelere musibetlere yer vermeden gelecek zaman içinde atık ,yüksek frekans hava ve suya karıştıkça tehlikeli bir durum şimdiden görmeyen insanoğlu gelecek için blok zincirine kayıt olmuş yazılımları "hiç bir menfaat çıkar düşünmeyen" bir insanın denize atılmış bir şişe içinde bir pusulayı görülürse eğer acılan şişe içinde yazılan pusu okunursa eğer yazılan tek cümle ise "Akıl şuur" yazıyorsa öncelikle yazılanı çözmesi lazım olacak anlamak içinde o zamanın geçmişlerin bıraktığı dünyasına ve yaşam yaşamak içinde de önündeki zamanlara bakarak gelecek nesilleri var ise hatalar hataları telafi etmesi ve “akıl şuur ve düşünebilmeyi” önce yakalaması ilk ve tek hamle. 

29 06 2021 Gelecek zamana akan Bir ekmeği 10 tl bulamaya çanız zamana

Bu gün (iktidar yarın muhalefet bu gün muhalefet yarın iktidar) tam 70 yıldan beri aynı her şeyi gördünüz son 15 temmuz da dünya cennet olan ülkeyi ve dünyayı kaoslara sokan devletler ve "bu millet bu halk hala ayakta ise başka ülkeleri olmadığından" ve son ana gelen ve de kenetlenen inanma inanış bu “gemiyi yürütecek ve kürekleri çekecek kendi halkından başkası olmadığını gören millet” var iken (bu gün muhalefet yarın iktidar ) ise sorarım gelecek kıtlığı hangi akıl şuurla çözebilecek ve bu gün ver yansın diyen (iktidarlık savaşı) hangi ülkelerle bu duvarları önce gedikle ve sonra arkalarına aldıkları ülkelerin aç kalmamak için destek almakta ve yer alacaklar.

Uyan halk uyan millet iktidarlık savaşı yok “bu gün birlik birlikte kalma savaşı var” yok ise aç kalmak korkusu açıkta kalma korkusu ve musibetlerle ölüm korkusu yaşam savaşına girmektesiniz ve kışkırtılmak tasınız. 

Geçmiş günler ve gelecek günler “öncelik tasarruf ve korkusuz yaşam” işte ondan ki (iyiyi kötü kötüyü iyi) yapmamak artık dünya değişim zamanına girdi insanlığın bilinçsizce kullandığı ve bıraktığı temizlemekle meşgul “galaksiler içinde evrende ve dünya bir toz tanesi kadarken bu dünyadaki insan ve insan oğlu görünmeyecek kadarken yer alıyorsa bilin ki görünmeyen musibetler ne ,ne kadardır düşünmek sadece akıl şuurun içinde “her yıl sinekler çıkar arkasından yok edici ilaçlar ama artık sinekler o ilaca bağışıklık kazandığından bir sene sonra çıkardıkları ilaç onlar için şerbet olur hiçbir işe yaramaz şimdi sor bu dünyadaki “24 saat yaşayan sinekte” evrene göre insanlık yaşam süresi ise bir göz kırması kadarken ne kadar büyük olabilirsiniz..

Şimdi bir daha sor yapay gıda düzensiz üretim insanlığın harcadığı ve tükettiği bu gün bir musibeti ve bundan sonra gelecek musibetler için “doğuştan verilen bağışıklık mekanizmayı” yok etmek edilerek ne kadar “meşgul ölüm korkusuna maruz kalacaksınız” asıl mesele ise görünmeyen açıklık kıtlık zamanını görmeyişiniz görmeyecek kadar dünya malında oluşunuz ve aç kalma korkunuz doymak için “yapay gıdalara maruz kalmanız” ve dünyaya verilen “nimet hikmetleri yapay görmeniz” oluşudur bu da çok bilen her şeye zararlı diyen akıl şuur var kabul eden yapay insan modelinden çıkar “yaratılış ,yaratılış olarak kabul etmeyen yeri geldiğinde eğitim cahillik der aslı ise kurnazlık olduğunu” düşünemeyen gene akıl şuur insanoğlu olduğunu düşünemeyen insanoğludur.

selcuk uysal çoban saklı şifa 

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  038  16 06 2021  

“Evren ve doğa değişimde” göremeyecek kadar İNSANLIK (nefis çıkar) içinde ki bu İNSANOĞLU zaman içinde bilin nesliniz için de (inanma inanç yaratılışı bilmemek hatırlatılmamak denk çalışan bir beden ve içindeki ruh yapılanmayı bozarak ahlak değişim bozarak ) insanlık için doğanın dengesini de bozarak çöl çöllere dönüşecek  

Selcuk uysal çoban saklı şifa


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  037  15 06 2021  

Gelecek tek şey dünya birliği istilacılar insanlığı yok edecek

Her ülke milliyetçidir sembolle anılır içlerinden kimleri haindir iblise çalışır çıkar şöhret için ve çığlık atar "köpek" kadar değeri olmayan (şeytan ve iblis i ) kapılarındaki zincire tasmaya bağlanmış (zebanilerin ) ta kendisidir halkı ve insanlığı insanoğlunu kışkırtır geleceği olmayan yola sokar ülkeyi ve dünyayı istila ederler. 

selcuk uysal çoban saklı şifa   

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  036  13 06 2021  

İnsanlığın zor yolculuğu

Hayatın neresinden başlamak kim kimlere inanmak birilerin taş ayağına düşünce ver yansın diyenler acaba taş ayağına sebep düşer mi “taş orada durmakta taş ne sucu var akıl taş aramakta taşlara sebep bulmakta “

DERMAN nimet hikmetleri içinde saklı gerektiğinde ulaşmasın ziyan olmasın diye en yükseklerde geyik gür saklarında kimse yanaşamazsın ulaşamazsın diye diye  yılan zehrinde ödlerinde kafasında tüm dikenli otların içinde bazısı batar basısı yakar.

Evet yakar olacak ki her gelen ve her değişimde dünyaya atılan bitki örtüleri kesife keşfin sonu olmayan ve ne hikmetse taş yuvarlanarak kimilerine ayağına düşmekte kimse demez gelin şu taşların altına eli sokalım ki insanlık şifa bulsun..

Sonradan çıkar bularak daha yeni bilinçlenen  bitkiler içinde şifa arayanlar ve kısa zaman içinde a pardon bu yasaklar listesinde girmek demeleri ve pardon demeleri bilin ayağına taş düşmesinden dır hani düne kadar iyi idi..

Dünya ilk çağlardan beri şifa arayarak geldi nerden bitkilerden ne oldu ki zehir re dönüştü evet zaman değiştikçe ortaya saklı olan şifalar çıkınca derman olan bitki örtüleri ayrıştırılarak hepsi bulunmaz şifalar getirmeye başlayınca ortaya sentetiklerle birleştirilerek  saklı olan sağlık pus perdesiyle kapatılarak yerini (sağlık varsa para olmaz zihniyeti getirtilerek)  zamanlar geçtikçe her şey insanlar için zehir teşkil edecek..

Artık yerini alacak ortan ise son asırlar önce Hipokrat yemini edildikten sonra ve daha sonrası 100 yıla yakın bir zamanda ise insanlığa güzel gözüken evrensel demokrasi dünya sağlık örgütü veya birleşmiş milletler yüz maskeleriyle bir şekilde insanlığı silah aşı ilaç kışkırtıcı ve insanlığı sırasıyla yok etmek için lobiler faaliyetleri insanlığı direk bilerek yok etme planında yer alırken sen “yarın baharat olarak kullandığın tatlandırıcı acımsı türler de zehir sınıfına koyarlar” bu da senin çok acık şekilde yaşamda hala uyumakta ve uyutmak için masallar ve de uyumak için masallar dilemekte oluşundur..

Evet gerçek şudur ki gelen nimet hikmetler her kesin ulaşamayacağı yerlerde saklıdır şifalar, şifalar nimet ve hikmetlerin içindedir.

Sebebi ise her şeyin fazlası zarar verir içinde bitkiler de dahil gönderilen ve göndermekle devam eden şifalar hala bulunamayan bitki tanımı keşfi sona ermemişken daha erkendir (kısa adı zehir) adlandırmak tüm bitkiler “tanımlanmamış insana zarar ve zehirdir” her mevsim size şifa sunmakta ve doğadaki tüm biti örtüleri şifa sadece kullanma amaçları insan bedeni gibi farklı oluşundan farklı farklı sağlık sunar yani tavsiye ile kullanılmaz kısa adı da zehir olmaz ama öyle bitkiler vardır ki zamanla akıl bitkileri ayrıştırılarak veya bu gün ilaçların dozları gibi de (fazla içilmeden kullanmak) işte ondandır ki bitkiler gibi bu gün ayrıştırarak yapılan ve de sentetikle birleştirilen ilaçlarda sizlerin söyleme şekli ile zehirdir..

Şimdi her şey zehir ise “akıl içinde düşünüre göre her şey şifaya dönüşür” ama  insanlık insanoğlu bir birine yaptıkları zehir ise ne dermanı nede bu insanlığa kılınan dünyayı “insan” insanoğluna zehir eder..

Şimdi bakın insanlık bir şekilde bazı çıkarlar doğrultusunda güçlü kılabilmek için kendisini ve toplumunu hep üstün ırk görmekte bu tip insanoğlu kendi toplumuna bilen zehir aşılar ve dünyada bir birileri için insanlığı insanoğlunu yok edebilmek ve için “doğuştan gelen özgürlük demokrasi evrensel hepsini barındıran barış sevgi selini ve gönderilen elçileri bile yok edebilecek “zaman asırlar sonra gene insanlığı öz yapısını yok edebilmek için kendilerini (tanrı) ilan eden ben deyip  bir ve ya birkaç kişiden (güçlü yok diyenler) kendilerini psikolojik ruh yapıları kendilerini kanıtlamak için de her türlü oyunları oynamak için şirin mi şirin maskeler takılarak (melek yüzlü şeytanlar) insanlığı kandırarak kandırılarak kanarak kendi kendini yok eden pembe dünya hayalindeki yaşamı için zehirli şerbet içer içerirler..

Dünya insanlığı yaratılıştan bu yana durmadan zehir kusarken ve zehir aşılarken bir yanda zehir şifa ararken “söylemek lazım” bir bahaneye bahanelerle bu kadar insanı öldürmek ne, hala devam eden ölüm şerbeti içen içirenler çıkarları güçlü benim diyen zihniyet zihniyetin yandaşı ve bir ülkeyi bir dünyayı bir birine barış huzur sağlamak için toplanan toplantılarda bir dünya insanlığına konuşarak hala derman şifa bulamış ve bulunamıyorsa (hepsinin ikramlarında ikram bardaklarında) ve bilin oyunların içinde her bardağın ayrı ayrı zehir şerbeti var dır.

Dünya şifası mı arama nice toplantılar başlangıcında kaos eylemler nice kışkırtma suikastlar ve sonrası gene zehir şerbetler  devam edecek..

Saklı şıfa sırlar kitabin dan zor yolculuk bölümlerinden kısa alıntılar

selcuk uysal çoban saklı şifa 


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  035  10 06 2021  

Geçmişten gelen zamana bak şimdi ise koza dan çık aynaya bak kaybettiğin zamanı göremiyorsan sen ,sen olma yolunu bul karanlık tüneldeki ışığı göreceksin gökyüzündeki yıldızlar kadar parlayacak yazı dizisi yakında zor yolculuk zorlu yolda yürümek zor işi zor yerde yapmak   

Geçen sene ve iki ay önce yazdık yazılmaya devam edecek kışı kış olarak yaşanmayacak yazı yaz olarak yaşanmayacak denizler karalar gökyüzü değişimde bu 4,5 milyar yıllardan beri yapmakta yaşam evren gizemli bir dünya her geçen zaman gençleşmekte insanlık ise ilk geldiği gibi gelerek giderken ilk geldiği gibi gidecek aradaki zaman her sabah insanlığa eşit düşse de insanlık kendi kendine balcık çamuruna atmakta.  Devamı yazılımlarla resimlerle gelecek yakından daha yakın Selçuk uysal çoban saklı şifa 

    Ne düşünüyorsun saklı 3/1  034  05 06 2021  

Vatan milliyetçiliği beden içinde nerde nerelerde yaşatıyorsan 

Bir musibet bir şekilde çoğalsa da başka musibetler ortaya çıkar adı ise koymak isterseniz çok eskiden gelen KIŞKIRTMA asırlardan beri gelen ŞAN ŞÖHRET her zaman insanlığı yapısını bozduğu gibi erdemliği unutarak ve unutulan dışlananları yok ederek ve veya yok etmek için alt alta dizilmiş bir birlerini tanımayan SUİKAST KAOS BAŞLAR oyuncular başka oyun kuranlar başka ,başka başkaları yok ederek düzlüğü çıkmak geçmişi silmek için ne nereden geldiğini silmek için tilki çakal kurt oyunları ateş danslarına hazırlanalar bilsinler ki oyuncu kurtlar (adam olmayan adamlar ) hedefe yüz metre yakın yanaşırsa bilsinler ki o kurt (adam olmayan adamlar )ensesinde BOZKURTTUN nefesini hisseder korkan kurt (adam olmayan adamlar ) korktuğu ise BOZKURDUN en içindeki korkusuz TURAN ordusudur bir dua bir sema ordusuna dönüşür. 

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur. 

Artık her şey sabır taşıdır birileri birilerini yok etsen de “aslı ve asil” bil birileri daha çok gelir .

Dış ve iç dünya bilsin ki bu gelen son kanda olsa çamurdan hamur olur pişer gene DİŞİ BOZKURTTUN sütüyle beslenir toprağını vatanını bayrağını korur bozkurt sema duasıyla yeni yeni sancaklar acar.. Böyle biline 

Bilinmelidir ki vazifesi “İnsanı yaşatmak Vatan bayrak için ölmek Gelecek tevekkülle yaşamak Bu yaratanın ayeti Fetih süresi” kısa yoludur. 

Yazılsa çizilse de sadece vazifesinden öte gitmez yolu tektir tevekkül korkusuzca yaşamak bazen olur ki düşmanı çekemeyeni suikast veya zehirli şerbet içecek verir o bilerek içer soyu bir bozkurt yerini alacağını son nefsini verirken bile nefret sözleri savurmaz çünkü o bilir neslinin ne yapacağını ,ikram kardeşlik ikramıysa gene bilir artık ikram edenin düşmanı artık kendi düşmanı sayar ve kardeşlikten öte yol alır.. 

Hiçbir siyaset yapmaz o sadece vatanı bayrağı yurdu obasını korumaktır görevleri görev bir namus tur hak hakikat hakça eşit miktarda dağılır kimseye ayrım yoktur yurdu korumada yiğitçe çarpışıp düşen ve ailesi onun kardeşlik ailesi olarak görür bu ebediyet sonsuzluğa kadar gider işte bu toplum son kanları da olsa tekrar filizlenir.  

Dünya gelirken saf temiz insanlık bu güne kadar her şekilde içten bozarak topluları paramparça etmiş ve kaos oyunlarla savaşı içten yıkarak toplumları yok etmişlerdir. 

Evet kim bunlar savaş eskilerden gelerek yeni strateji planlarıyla yeni senaryolarla gelerek kendilerini hep yenilemiş artık dünyadaki devletleri bir şekilde savaşmadan kendi aralarında savaştırarak her iki tarafa da zehirli şerbetler uzatırlar ..

Her hareketleri tek havuza akan güçler ordusu baronlar ,ilaç lobileri ,silah lobileri toplumları bir şekilde uzaktan kontrollü lobiler, saymakla bitmeyen arttık düşman ikrama edilenleri bile tek havuza akıtan ve de devletler içinde kanunları bile yerlerinden oynatan istediklerini getiren her şekilde pembe dünyasında akıl şuuru kaybedip şantajlara  açık olan bir toplum bıraktırarak seçme seçilme yollarında şantajlar bir duvar gibi karşılarına çıkar seçilen artık önce halkına (şekerli kaymaklı ikramlar da bulunur sonrası bir çekiç bir örste ezer ) bu artık sen bizim dedikleri yap sen ne yaparsan yap arkandayız diyen dev güçler sadece (pembe dünyaları sadece iki metre kare olan şan şöhrete) peşin de olan bir veya bir azınlık ve ideolojileri kendi havuzlarına akıtanlar karanlık geçmişleriyle paralel yürüyen ve veya kendi cebine nasıl akar zihniyet olursa  ve veya başka gelecek zihniyet ve veya sahaya çıkan zihniyetler nasıl vatan bayrak halkın peşinde olabilir “bir sorgula önce seçmen kendini sorgula çık pembe dünyadan” 

“Karanlıktaki tünel gözle görünmese de ilerle bak göreceksin o nur ışık tüneli” 

Sorgulamazsan eğer bu toplum devletleri yanı halkı düşünemez çünkü önceden hayal dünyalarında vatan bayrakları yok sadece güçlere çalışan iç ve dış hainlerle dolu gelecek bekler ve de sorgulamadan sorgulamaz isen bir dahakine yapan yapılmaları sorgulayamazsın sadece bir daha her seferinde önce yer sonra duvar daha sonraları çatıda yapsa bir sonraki neslin aynısını düşünür nasıl kredi alıp veya avanta alıp ev yapsan dam yapsan nasıl çocukları işe koysam nasıllar hep seçim öncesi şekerlerin içinde şerbetli zehir olmasa da akıl şuur kaybettirecek içecek etkisinden kurtulamaz ta ki bir sonraki etli pide ,ayran döner, şekerli orta kahve, dağıtılması kolay bunların bedellerini toplaması daha kolay yol her 4 ve 5  yılda bir kalkan 54 397 sefer sayılı tren de gerçekleşir.. 

100 yıl geriden gelen ve gene de çok hızla büyümeye çalışan ve bu çalışmayı bir akıl üstü bir üst ve de bu işler yapılırken bu halkın parasıyla yapılmada yapan yaptıranlar içinde birbirlerine onuz omuza verseler de hep düşündükleri bu yapılan yapılanlar nasıl bir tek havuza toplarız sorusuyla çekiç elde örse koyulmuş akıl insanlık artık ne olacak sözler geride kalır yeni şeker dağıtan sonrasında çekiç örsle devam edilir ne nereye kadar derseniz. 

“İnsanı yaşatmak Vatan bayrak için ölmek gelecek tevekkülle yaşamak bu yaratanın ayeti fetih süresi kısasını” mevki beklemeden ve sonrası seçme seçilme girişimde bulunmayan ve vatan için ölmek bayrak için kan akıtmak kadar kolay bir tevekkül iman dolu bitmeyen şarjörler orta sahada eşit olarak enselerinde bir nefes kadar yakınlarında olur elden ele dolaşan yeni yerlere sancaklar açılır ve geçmiş bir daha gelmez ta ki  dost deyip şerbet içesiye kadar. 

Saklı şifa sırlar kitabin dan dik duruş , kardeşlik, hak hakikat, insanların çıkar için nesillerini yok etmesi, vatan milliyetçiliği,54 397 tren seferi , ülkenin kalkınmasıyla güçlenen iç ve dış düşmanlık artışıyla yıkılmak istenen hükümetler içten ve dıştan seçmek seçilmek için bir garip toplum akıl  bölümlerinden kısa alıntılar

selcuk uysal çoban saklı şifa 


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  033  04 06 2021 

Başlı yor sırlar kitabinin zor yolculuk ayrılır ayrıştırılır bölümünden sonu olmayan yolculuk yazı dizisi kaldığı yerden yazılmış notları yazılmakta zor zorlu yolculuk zor yerde yapmak yakından da yakın 

Kaçamazsın nereye gitsen hep peşinde...

30 5 2019 da ki bir yazı bu aya gelen 2021 bu gün için bir yazı  

Yaşadığın Bu günden gelecek vakitte adım varsa 31 05 2019 Ne gece ne gündüz ne iyi ne kötü ne sıcak ne soğuk ne uyacaksın ne uymayacaksın o gün güneş her kese doğacak ama bil ki canlı türlerinden insan oğlu her yolu çizsen de belirlesen de insanlığa ve kendine kararları versen de ne ney olacağını gizemli dünyada kaderin belirleyecek. 

Bil ki bu güne kadar isimlendirilen insan oğlunun koydukları işaret yani isimlendirme.. Adımlarınla işaretler koyarak geldin ama gelecek vakitler adımlar yoksa. Ne nereye gideceksin... 

30 31 arka arkaya gelen bir işaret "ascesion day ve Kadir gecesi " "Tanrıya Allaha Yaratana" en yakın olduğu günler sizce bir şey işaret olabilir mi aynı arka arkaya gelen günü 36 yıl sonra tekrar yaşayacaksınız 36 yıl yoksa şimdiden insanlık sevgisi sevgi göstermek sevmek ne kadar çok zor... Uyanın Uyanları uyandıracaksınız sadece sevgi ve dua.. 

Kadir geçesi. Kararı sen ver. O seni doğru yola götürür...sırlar kitabin dan peygamberlerin gelişi ve dinlerin alametleri ,İslanin güzel sözleri bölümünden alıntı..  

Şimdi bakalım yıl 2021 

Eski yıllardan 2019 şimdiki yıl 2021 adım adım son mektup son nefese dahil olmaktayken bu ne acillik bu ney çekişme bak adem den bu yana savaş ve ölüm hala görünmezlik görmezlik her şeyin huzur barışım sevginin (tek yolu ebediyet mi) "çobanca son mektup ve veya son nefes mi " peki orada huzur sevgi saygı içi bulurum diye şimdiki yaşadığın dünyada yanı dünya malında ne yaptın ki gittiğin yerlerde yeşil vadiyi bulacaksın veya insanlık için bir şeyler yapmadıysan yanlışlıkla yeşil vadi yerine bu dünyada topladığın meşe odunlarıyla gelecek neslinle volkanik ateşe düşmeyesin şimdi otur yaslan arkana düşün derinlere dal kim kimler için ne neler yaptın bir karar ver kararsızlıkla orta refüj a çarptırma kendini bilmeyiz gizemli dünyada nereye gideriz bilemeyiz ..Sadece çoban 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  032  03 06 2021 

Havaya oksijen salan meşe her şeyiyle güzel. Avcıyken av olmayın doğaya gel ve evren dengesini yakala orada her şey var. 

Yıl 2021 ilk insanlık başlarken.

Yaşam istiyorsan evrendeki dengeyi yakala işte orada sağlık var "Yaratan yaşam içinde insanoğlu dan önce çok canlılar yarattı insanlığa insanoğluna uygun olan hava ve oksijen atmosfer biz insanoğlu için diğer gizemli galaksiler içinde en sevdiği saf temiz düşüne bilen düşünerek yaşamını nimet ve hikmetlerden yararlanması içinde doğa içinde kendini yenileyen bir ortam yaratarak ve bitki örtülerinden insanlığa verilen akıl şuurla çoğalmasını çoğaltılmasını helal yoldan insan sağlığını bozmadan üreme ve çoğalması için çekirdek içine yerleştirilmiş bilim ilim olarak tat alabilin duyabilen konuşabilen görebilen his hisler vererek dünya nimet sofrasını kurdu.

Kurdu kelimesini yanlış olmalı ki insan oğlu yaratılıştaki melek yüzlü şeytanlara kanan kandırılan insan oğlu bu güne gelerek yakın yüz yılda yok olmaya avcıyken av olmaya aday olarak ilk insanoğluna dönmeye aday bir toplum insan ırkı olacak avcıyken av kaçarken saklanırken fırsat fırsatçıların elinde fırsatçı "yaratan akıl şuurlu insan ırkı" aynı insanlığa benzeyen melek yüzlü şeytanların elinde olmak insanlığın fırsatlar fırsat arayışı.

Bilseydi bu güne gelen insanoğlu insanlık için nimet hikmetlerin içinde fırsatçıları aramazdı kim bilir melek yüzlü şeytanlar kim kimlerin kulağına fısıldadı kimler kim oldu.

Rabbime sığınır melek yüzlü şeytanlardan sakınır "Allah der zikrederek "nimet ve hikmetlere şükür eder melek yüzlü şeytanları bertaraf ederim. 


 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  031 03 06 2021 

Yıl 2021 insanlık ve tüm insanoğlu bitmeyen 1001 masalı gibi doğuştan gelen piş piş le uyutulan sonradan sallanan beşikler sonradan anlatılan masallarla büyüyen insanoğlu tarihler destanlar la büyüyen insanoğlu yaşam yaşamı boyunca dinleyerek büyüyen gene insanoğlu alkışlarla gelen sonradan bu da olmadı zihniyet zihniyet büyüten seçen seçilen büyükler.

Çocukluğunda anlatılan gibi büyümek isteyen akıl sonradan çocukluğunu yaşamamış halin çocuk halinden çıkıp kahraman destanlar gibi senaryolar aksiyonlar ve bir destansı gibi olmak görünmekten uzaklaşıp sonradan her şeyi kenara bırakıp kendini ve yakınlarını zenginleştirip sonradan o kötü iyi arasında doğru yanlış arasında kalan insanoğlu.

Gene çocukluğuna girerek piş piş ve masallar arasında her seferinde yol alarak yaşam boyunca BAŞKALARI tarafından seçilen ve seçenler seçilmek için yarışanlar uyur uyutulur ...

Aksini söyleyen var ise geçmiş masal ve hikayeler ideolojiler fikirlerle bakarak şimdiden yazılan gelecek nesil masallarına şimdiden fragmanlarını görecek nesillerde aynı yolda yürüyecek.

Değişim yok değişme hiç yok şimdiye kadar insanlık için bir şeyler yapılsaydı tuz savaşları ,petrol savaşları ,yeni nesil ve insanlık neslini yok etmek için lobiler kurulmaz şimdiye kadar yapılanmayla dünya insanlığı şimdiki zamandan çok önce zamanlara ulaşırdı.. "Tek Allah ve tanrı" diye adlandırılan hepsinin ve tüm insanlık tek yoldayken tek yola inanan insanlık büyük ayrımlara sapmadan insanlığın eşit yolda oluşunu görebilseydi hayal anlatımlara bakmadan gerçek yaratılışa döner gerçek yaşamı yakalardı işte o zaman "yaratanı ve var oluşu" bilirdi..

Sen şimdi bak kananlar kandırılanlar kanıp ta bir yerlere geliriz diyen akıl içindeki pembe hayal masallarına dalarak uyumaya çalışarak çalıştırılarak ne kadar piş piş ve masallardasın..

Selçuk uysal çoban saklı şifa 


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  030 02 06 2021 

Ek 4 / 1 2019 da Evrende ki denge doğa sizlerle yaşam insanlıkta insanca yaşamakta "ağustos eylül korkunun ecele ecel ise elinizde " (yeter ki yaratanın ilkelerine uyun temizlik ) bilinmeyen daha yazılmamış yaşam gizemine gitmektesiniz zenginler yüksek dağları ve en derin denizleri almaktalar şirketler fırsat fırsatçılar bir pandonim yaşamı sokarak korku salmaktalar sizleri bir amaca ve amaçları bir evhama sokarak aç kalma açıkta kalma ölüm korku salarak sizleri sizleri yeni yaşama ,ulusları içteki bir hain çalışanlarla derine itmekte itmekteler ve ırk, korku ,din, kimlik ,kaos ,eylem planlarıyla yok edilmeye asrın yıllarına fırsat fırsatlardan yeni bir yaşama yollarındasınız..

Biliyorlardı bir şeyin değişerek fırsatı yakalamaktı o fırsata hiç bir zaman erişemeyecekler o senaryo sayfaları bir gün fırtınalarla girdap içinde kaybolacaklar ama (lobiler) hep bir fırsat arayacaklar..

Tünel ışığı görmek ise sizler "yaratan tarafından panzehrinizi taşımaktasınız" yeter ki kendinize zarar vermeyin mevsime göre gıdalar yemişler sizleri doğal yaşama itmekte anlamak için hayır şerri göstermekte bilin ki " can boğazdan ölüm bağırsakta gelir" Aşınız bağışıklıkta...Devamı Acık denizler 27 mayıs 07 eylül günlükte yazılı akdeniz, ege, karadeniz zor deniz araştırması resimlerle su ürünleri bölümünden ..

selcuk uysal çoban saklı


 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  029  02 06 2021  

Şimdi bakalım yıl 2021

Eski yıllardan 2019 şimdiki yıl 2021 adım adım son mektup son nefese dahil olmaktayken bu ne acillik bu ney çekişme bak adem den bu yana savaş ve ölüm hala görünmezlik görmezlik her şeyin huzur barışım sevginin (tek yolu ebediyet mi) "çobanca son mektup ve veya son nefes mi " peki orada huzur sevgi saygı içi bulurum diye şimdiki yaşadığın dünyada yanı dünya malında ne yaptın ki gittiğin yerlerde yeşil vadiyi bulacaksın veya insanlık için bir şeyler yapmadıysan yanlışlıkla yeşil vadi yerine bu dünyada topladığın meşe odunlarıyla gelecek neslinle volkanik ateşe düşmeyesin şimdi otur yaslan arkana düşün derinlere dal kim kimler için ne neler yaptın bir karar ver kararsızlıkla orta refüj a çarptırma kendini bilmeyiz gizemli dünyada nereye gideriz Sadece çoban 

30 05 2021 Toprakta kökün sağlamlaştığı artık gelecek ayların meyve çiçek açtıkları gün bitimi ayı artık bağışıklık güçlü yaşam doğaya hazır birileri yakmaz, birileri istenilen yerden budamaz ise hikmetler nimetler yok olmaya çöller döner ve gelecek için insanlık insanoğlu yaşam için sadece seraplar görmeye muhtaç kalır.

Kökler salam ise her sene yaşam süresince ve nesilden nesille gider yok bastığın yerlere ve toprağına dikkat etmez isen sadece toplanır reçel olmaya değil işe yaramaz olarak çöpe gider.

Sadece yaşaman için doğada bitki örtüsü verdi nefisi kör etek içinde zenginlik ile "Bir anahtar verdi oda akıl " yaşam içinde dünya malına kapılırsan bil ki geleceğin gideceğin yerde bu dünya malında ihtiyacın yok olduğunu "Akıl içinde düşünce verdi" bu düzeni ayakta ve istilaya uğramaman içinde "Düşüncenin içinde fikirler verdi" daha iyi insanlar anlasın diye ve her şeyi anlasın diye de " Son nefes verdi" sadece çoban

diye her şeyi anlasın diye de SON NEFES VERDİ.. selcuk uysal çoban saklı şifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  028  01 06 2021 

Başlı yor sırlar kitabinin zor yolculuk ayrılır ayrıştırılır bölümünden sonu olmayan yolculuk yazı dizisi kaldığı yerden yazılmış notları yazılmakta zor zorlu yolculuk zor yerde yapmak yakından da yakın dünya nimet hikmetleri adım adım. 

Kaçamazsın nereye gitsen hep peşinde...

30 5 2019 da ki bir yazı bu aya gelen 2021 bu gün için bir yazı

Yaşadığın Bu günden gelecek vakitte adım varsa 31 05 2019 Ne gece ne gündüz ne iyi ne kötü ne sıcak ne soğuk ne uyacaksın ne uymayacaksın o gün güneş her kese doğacak ama bil ki canlı türlerinden insan oğlu her yolu çizsen de belirlesen de insanlığa ve kendine kararları versen de ne ney olacağını gizemli dünyada kaderin belirleyecek.

Bil ki bu güne kadar isimlendirilen insan oğlunun koydukları işaret yani isimlendirme.. Adımlarınla işaretler koyarak geldin ama gelecek vakitler adımlar yoksa. Ne nereye gideceksin...

30 31 arka arkaya gelen bir işaret "ascesion day ve Kadir gecesi " "Tanrıya Allaha Yaratana" en yakın olduğu günler sizce bir şey işaret olabilir mi aynı arka arkaya gelen günü 36 yıl sonra tekrar yaşayacaksınız 36 yıl yoksa şimdiden insanlık sevgisi sevgi göstermek sevmek ne kadar çok zor... Uyanın Uyanları uyandıracaksınız sadece sevgi ve dua..

Kadir geçesi. Kararı sen ver. O seni doğru yola götürür...sırlar kitabin dan peygamberlerin gelişi ve dinlerin alametleri ,İslanin güzel sözleri bölümünden alıntı..

selcuk uysal çoban saklı şifa  


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  027 31 05 2021  

Eski yıllardan 2019 şimdiki yıl 2021 adım adım son mektup son nefese dahil olmaktayken bu ne acillik bu ney çekişme bak adem den bu yana savaş ve ölüm hala görünmezlik görmezlik her şeyin huzur barışım sevginin (tek yolu ebediyet mi) "çobanca son mektup ve veya son nefes mi " peki orada huzur sevgi saygı içi bulurum diye şimdiki yaşadığın dünyada yanı dünya malında ne yaptın ki gittiğin yerlerde yeşil vadiyi bulacaksın veya insanlık için bir şeyler yapmadıysan yanlışlıkla yeşil vadi yerine bu dünyada topladığın meşe odunlarıyla gelecek neslinle volkanik ateşe düşmeyesin şimdi otur yaslan arkana düşün derinlere dal kim kimler için ne neler yaptın bir karar ver kararsızlıkla orta refüj a çarptırma kendini bilmeyiz gizemli dünyada nereye gideriz Sadece çoban  

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  026  30 05 2021 

Kaçamazsın nereye gitsen hep peşinde... Yaşadığın Bu günden gelecek vakitte adım varsa 31 05 2019 Ne gece ne gündüz ne iyi ne kötü ne sıcak ne soğuk ne uyacaksın ne uymayacaksın o gün güneş her kese doğacak ama bil ki canlı türlerinden insan oğlu her yolu çizsen de belirlesende insanlığa ve kendine kararları versen de ne ney olacağını gizemli dünyada kaderin belirleyecek.

Bil ki bu güne kadar isimlendirilen insan oğlunun koydukları işaret yani isimlendirme..Adımlarınla işaretler koyarak geldin ama gelecek vakitler adımlar yoksa.Ne nereye gideceksin...30 31 arka arkaya gelen bir işaret "ascesion day ve Kadir gecesi " "Tanrıya Allaha Yaratana" en yakın olduğu günler sizce bir şey işaret olabilir mi aynı arka arkaya gelen günü 36 yıl sonra tekrar yaşayacaksınız 36 yıl yoksa şimdiden insanlık sevgisi sevgi göstermek sevmek ne kadar çok zor... Uyanın Uyanları uyandıracaksınız sadece sevgi ve dua..

Kadir geçesi.Kararı sen ver.O seni doğru yola götürür...sırlar kitabin dan peygamberlerin gelişi ve dinlerin alametleri ,İslanin güzel sözleri bölümünden alıntı..selcuk uysal çoban saklı şifa 

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  025  29 05 2021 

Arkadaşlarım ve arkadaşlarına can dost insan insanlığa bir demet gül. 

30 05 2021 Toprakta kökün sağlamlaştığı artık gelecek ayların meyve çiçek açtıkları gün bitimi ayı artık bağışıklık güçlü yaşam doğaya hazır birileri yakmaz, birileri istenilen yerden budamaz ise hikmetler nimetler yok olmaya çöller döner ve gelecek için insanlık insanoğlu yaşam için sadece seraplar görmeye muhtaç kalır. 

Kökler salam ise her sene yaşam süresince ve nesilden nesille gider yok bastığın yerlere ve toprağına dikkat etmez isen sadece toplanır reçel olmaya değil işe yaramaz olarak çöpe gider. 

Sadece yaşaman için doğada bitki örtüsü verdi nefisi kör etmek içinde zenginlik ile "Bir anahtar verdi oda akıl " yaşam içinde dünya malına kapılırsan bil ki geleceğin gideceğin yerde bu dünya malında ihtiyacın yok olduğunu "Akıl içinde düşünce verdi" bu düzeni ayakta ve istilaya uğramaman içinde "Düşüncenin içinde fikirler verdi" daha iyi insanlar anlasın diye ve her şeyi anlasın diye de " Son nefes verdi" sadece  çoban

 

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  024  28 05 2021 

Hangisi iyi hangisi doğru “iyi ve doğru” hepsi içinde ondan ki yaratılışa dönmeniz adem olmak anlamak anlamamak anlayıp anlaşılmazlığa getirmek  

“Bu geçici dünyada haklı veya haksızlık çıkar için adalet zalim zülüm insanoğluna ve de bir birlerini düşürüp (hanımlık kaos) yapılıyorsa ve bile bilen (kin ve nefret) insan oğlu cehennem ateşinde yanacağının bildiği halde düşüren ve karşı koyan her iki insan oğlu da cehennemi görecek her ikisi  de (insanlık adaletini tartısını ) denge de tutamayan evren dengesinde (erdemliği bilmeyen ) her toplumlar (biri ebedîyi cehennem ) bir (geçici cehennemde ateşi görse de keser havuzunda serinleyecek) ama geri kalan nesiller ise lanetlenip sonsuza kadar insanoğlunu savaş kaosu melek yüzlü şeytanlar serüvenine kervanlarına katılıp çöllerde su diye yaşam dünyasında seraplar görenler bilsinler ki bu dünyadaki cehennem gelecek ebedîyi cehenneme her gün daha çok ateş için meşe odunu toplayacaklar toplanacak toplayacağız ”

selcuk uysal çoban saklı şifa 


 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  023  23 05 2021 

Zaman saat 2021 00.00 21 05 2021

"Hadi bakalım insanlık" yazıl mayan anlar neyi bekliyor her kim kimler ne nerelerde olacak kim kimleri ,kimler kimleri getirecek, kimler kim olduğunu bilecek bölümünden yeni. 

İnsanlık bazen yanılır şeytanlar işbirliği yapar çünkü onlar aynı insan yüzlerine benzer sadece onlar "melek yüzlü şeytanladır" sakının insanlığı saptırırlar rüzgarın esmesi gibi sismik hareketleri vardır bazı bitkiler kendini kapatır bazen açar hali alırlar bazen yanılır geri dönüşüm yolu olmayan sokar seni al aşağı etmek için kulağına fısıldar bilemezsin neyin doğru neyin yanlış olduğunu onlar sadece (savunur mecburdum yapıtımla) seni halt eder maazallah yok olur gidersin.

İşte dünya malından geri kal zaman seni bulacak gerçekler ortaya çıkınca gerçek yüzler seni bularak gene yeni yola sokmak için hep ikna edecekler. 

İşte bu ve o zaman doğru yanlışı hak yolunda kararı vereceksin neyin yanlış neyin doğru olduğunu iman ve kalbin seni gene doğru yolda koruyacak ne acık ne aç ne de ölümden korkmayacaksın işte aslı yolda olduğun dünya malında gözün olmadığını görüp hak hakikat adalet yolunda olacaksın. 

Seni gören senin duyan seni bilen her kes ne neler yaptığını görerek ilim bilim hak hakikat görüp onlarda senin iman inancın yolunda sevgi saygı erdemlik ahlak gerçek gelecek değişe bilen zamanlar perdesinde olduğunu görüp geri kalmamak için doğru yolu görüp gelecek zaman perdesin de aynı yolda yürüyecekler. 

Her kim kendi kendine bakamıyor ,yardımcı olamıyor ise veya karar veremiyorsa bilsin ki hiç kimseye yardım ve yardımcı olamaz ve de hiç kimse için karar veremez . 

Her kim öncelikle kendinden emin ise öncelik ilk yanındakine sahip çıkar ve korur ve de arkasından "bir başladı mı" insanlık yolunda ailesi soyu ile birlikte toplum gelir. 

İnsanlar bir şekilde kanar şimdi bir söğüt altı sohbeti yaza cam her kes yanlış anlarken akıl doğru anlayacak. 

Günlerden aynı bir mayıs ayı

Söğüt altı kahvede oturmakta olan çoban sabah yorgunluğunu atmak için bir kahve içmek için bir köşede selam verip oturur ve kahve gelir içmeye başalar.. 

Çoban emmi ..ne var Rüstem buyur.. Çoban emmi yağmur duasına çıkacağız yârdim et sende hayır olur senin de mahsuller var.. 

Oradan ali söyler çoban emmi iki yıl yetecek su toplaması var on dan gelir kahve içer biz yeni kalktık dörtlü masa kurarız sonradan da yağmur duası için yardım toplarız çoban emmi gene gelir ama bir bildiği vardır. 

Söyle çoban emmi bir bildiğin var mı da ali söyler böyle..

Bak Rüstem ve masadakiler 3, 5 gün önce hava çok sıcak dediğiniz gün don gömlekle gezerken bu gün montla dolaşırsınız önce akıl içinde sorun ne oldu da doğa değişti “O ki her şeyi yerli yerine koyan” siz “o “na dua edin ki yağmur yağmasın siz ne karışırsınız yaratana  o zamanı bilir yağdırır sen duaya çıksan da yağdırmaz sizler için. 

Neden emmi.

Saf temiz insanlarsınız bazı melek yüzlü şeytanlar sizleri saptırır. 

Hiç anlayamadım emmi.. 

Arazinin mahsulün sigortası yok yağmur duasına çıkıp şu “soğuk karayel esen” zamanda yağmur buz olup düşerken benim mahsulüme zarar vereceksiniz ve de sizlerde e sonra yaratandan istediniz verdi sonradan (böyle tecelli etti diye) yüzünüzü (hükümete çevirip doğal afet ten yardım isteyecek) kadar akıl varken şimdi yağmur duasına çıkmak ney “Yaratan her şeyi yerli yerinde koyar ondan sizlere yağmur vermez ama akıl verdi yağdırdığım sudan “tasarruf ve hikmetleri” toplayın bir gün lazım olur ve zaman gelince kullarıma zarar vermeden “yağacak yağmuru yaydırırım” derken ve de (suyun bol ve zamanın bolken tasarruf yaptın mı ki su istersin) öyle bir yer olur ki zaman içinde su olmaz suyun olmadığı ki ve de insanlık suyu bir şekilde müsriflikle kullanırken ve de defalarca her seferinde ikazlar verirken hala su diye kıvranırken gene senin gelecek “nesillerin için kana kana yağmur” verir.. 

Şimdi eyvallah bir kahve içelim dedik arkamdan konuşursunuz ondan ki sizlerle konuşmak istemem sadece selam verip giderim yanız kimseye ihanetim olmaz ama sislerinde bana ihaneti olmaz ama (menfaat ve çıkarı için melek yüzlü şeytanlar beni yanı meyve veren ağacı taşlarlar.. 

Yağmur duasından sonra veya önce hava şartlarına bakın önce sigortanıza gidin yaptırın yaratanın bir kulu söylerler hatırlatır. 

Dur emmi gitme.

Gideyim su deposunu biraz boşaltayım maazallah siz “akıl şuurlu vermiş yaratan” bir ders daha verir se ben ne yaparım akıl varken suyu boşaltmak iyi olur sizler dörtlü masanızda taşları eğirin durun sonra çocuklara bir varmış bir yokmuş u anlatıp durursunuz.. 

Ha hiç mi hiç çıkarmayın aklınızdan

Bazen yağdırın geçmiş asırlarda insanlık ders alsın diye doğaya emir verir doğa kar fırtına rüzgar estirir bazen kurbağa bazen su toprak karışır kırmızıdan kırmızı akıtır bazen de denizi yarar bir kıtadan bir kıtaya karınca götürür bir yanda çok yalan konuşan halkına zülüm eden ülkelere çekirge böcek dünyaya bazen de insanların çıkardığı atıklarla bilerek bilmeyerek bir musibet verir hala insanlık anlamaz yeğenler kalın sağlıcakla.. 

Dünya her şey hesaplı ne, ne kadar Devamı var

Saklı şifa sırlar kitabin dan haydi bakalım insanlık bölümlerinde zamanla not alınmış yazılıma geçmemiş bölümlerinde alıntı
,
selcuk uysal çoban saklı şifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  022  20  05 2021

Şunu da aklın dan hiç mi hiç çıkarma sen sadece başkalarından yaşamını bekliyorsun el etek öpüyor ama bilseydin onlar senin hayatından yaşamını çaldıklarını bilirdin “yaratanın” gönderdiklerini.. Senin aklın, başka akıldan ne sucu olabilir ki.. Aklına ceza vücuduna zarar vermektesin .. 

Hayal etmek akılca yıldızları saymak gibi söğüt altı sohbetler

Bir gün günler için umutla yapmayı beklemek yaratılış yaratılmış bir kuldan istek sizce ne kadar buluş olur ve yapılan yapılmış iş bu zaman devri aleme eş midir bir bakalım geçmiş zaman şimdiki zaman bir varmış bir yokmuş.. Günlerden bir gün gmail e..

Selâmalaykum. Hocam ben 6 yıldır Mann’a yi bulmak için uğraştım sonuç sıfır kendi deyişimle mono atomik altın yapabiliyorum. Bu sır toz sodyum karbonat ve sodyum bikarbonat mi acaba. 

Yârdim etsen Allah rızası için . Şifacı olmak istiyorum insanların yaralarına mehlem olmak için . Herkesin derdini dert ediyorum kendime ve bir şeyler yapmak istiyorum.

Gerçi neden böyle bir mail yazdığımda bilmiyorum . ( çoban içinden çok güzel bir soru yıldızları görmek) Biraz aptalca gelebilir ne bilim sırf bu işlerle uğraşıyorum diye dışlanıyorum kimse kalmadı etrafımda boş iş uğraşma diyorlar .

Bir yardımcı olsan bir el uzat hocam ya öğret bana yada yol göster . İlim istiyorum para değil . Her şeyin temelinde Sevgi sevgiyle kal Allah'a emanet ol. Bir hayale yolculuk. Şu dünyada tek istediğim şey Mann’a yapa bilmek.

Bir hayale yolculuk cevap

Mısır’da çıkan 1942 ler de Almanya ya da kullanılan ismi natron saf temiz karbonat doğal hali ve de en keskin özü altının doğal hali işleyişi püf noktası bu ve kısa suda  saf temiz suda bir müddet bekletilen sonra yaramaz çocuk olur bardak içinde bile durmaz şişeden tanecikler halinde çıkar ve de sonradan kullanılan bir su bardağına suyu ile o toz tanesi sıyrılır içine atılır 1 ve ya 3 damlayı geçmeyen pembe veya koyu renginde kırmızıya yakın su hal alır veya  gümüş koyarsan saf doğal hali açık mavi hal alır bunlar “2 gün yanı 48 saat antibiyotik alanlar kullanamaz hücreleri bozar”.

Bu iş sahibi değilsiniz veya yapacak kimyacı ve veya doktor eczacı değilseniz şifa değil bir sakat bırakan ölüm makinesi olursunuz “çoban akılsız mı her kes nefis peşinde ve sağlık için bir umut peşindeyken piyasaya sürmez mi” şimdi sor şifacımı içine gırmış pembe hayal mi hayal ise iblis maddeleşmekte içinde peki ya sonra..    

Şimdi bir daha sor kendine bu asrın zamanında ne, ne kadar yaşamına sağlığına önem vermekte ve vermekteler. 

Sağlığı bozmak için fırsat ve fırsatçılar bir yol ve ya “kutsal nil nehri gibi kanal bulma çabasındalar mi” bu günün altın gümüş işlenmiş halinde siyanür ve kimyevi bir maddeyle çıkarılmış bir altın veya bir gümüş temizlenip işlenmişte olsa üzerine bulaşmış bir madde asırlar sonra saf halini alır. 

Şimdi bir daha sor kendine hangi umut bekleyene derman arayanlara şifacımı olacaksın veya olancan fırsatlardan fırsat arayanlara kervanına katılacaksın sadece çöl ler de serap görenlere mi katılacaksın. 

Her şey efsaneyle başlar gerçeğine yakın anlatılır ve o zamanın konuşan adamı bu zamanın düşünen adamları içine bir şeyler katarak efsaneler efsanelikten çıkar umut bekleyenlere çöl deki serabı altın tepside sunarlar evet o zamanın altını hiçbir maddeyle aytışmadığından yenilebilir hale gelirken şimdiki zamanda ise siyanürle sunar sunulur bir birileri konuşur konuşan adam umut bekleyenler duvarda asılı ve okumuş ya  o bilir der hop ver bana ver bana. 

Bir bakalım doğanın hal durumları bazan denizde balgam şekilde al alan bazen beyaz bazen de kırmızı hal alan doğa kanunları fırsatçılara fırsatla çıkar sahte bal gibi anlatır da anlatır her kes ölüm korkusu peşinde aç açıkta kalma peşinde olan her kes yaşam hücrelerini yok eder şekli alır o bilseydi “yaşam bir kişinin elinde” bilseydi yaşam içinde korkunun yeri yokluğu içindeki korkusuzluğu korkusuzca şifayı ortaya çıkarırdı yaşam kadar ölüm ise eş değer uyku ölümü hissedip o gün uyumayacağım dense de beden senden daha iyi bilir saatler içinde uyuyacağını ve bileceksin ki hiçbir şey elinde olmayacağını.. 

Yaratan sevdikleri sevdiği insana mucizeler verir bol yağış alan nehir taban altın yatağından ve dağlardan gelen doğal karbonat natron Nil kırmızıya boyar artık kutsal nehir olmuştur insanlar insanlığın içinde inanış ve umutla ümitle inanır yaşam ihtiyacın içindeki bir yaşam oksijenidir ve yaratan doğa kanununu uygular sevdiği insana ve toplumuna bir fırsat verir içindeki hisler komut alarak denizleri bile yarar bu da olur ki doğanın zaman içinde erken uyanışıdır ve bazen de gel git ve denizin ayrımasın gibi buda doğa ve evren deki gizemli var oluşudur hep sinin sahibi “o ki her şeyi bilendir” 

Şimdi bana ne ne kadar inanırsın bir kendinde ve veya bir başkasına nasıl inandırırsın her kes bir umut inanış inandırma yolunda dünyasında iken nasıl umutlarını ve yıka bilirsin insan, insan oğlunun sor kendine “o ki ilim bilim zenginlik hepsi onun elinde bazen çok verir bazen de hiç vermez yaşamın öncesi ruhlar aleminde hatırlamadığın yaşamın gibi bu yaşam ise önceki yaşamın içinde sen neydin ne olacaksın ve ne yapacaksın yaratılan insanoğluna bunu da kendine bir daha sor.. 

“Yaratan” akıl insanlığın içinde fikir düşünce vermişken mucize peşinde koşmak  ve insanlığa hizmet etmek istesen de sen ve senin gibi şifacı olma çabasında olanlar harçlı seferinde şifacıların idam etmez el üstünde tutarlardı işte o zihniyet varken (sağlık varsa) servetler zenginlik (para olur muydu) (zihniyeti varken ) sadece hobi olarak iş yap ve başar kimseye kanıtlamaya gerek olmaz zarar eden sen olursun şifalar bulsan da bir yere varamaz iki yol ayrımında kararsız olur ilk çıkan direğe ve sonra (ekran olursun yeğenim) saygılarımla. 

“Her kim işi dışında sağlığa insan ruhuna bilmediği şeyleri vermek sunmak yaratanın insan yaratılışına haykırı davranış bulunması ve cezası İNANIN çok ağır olur.” 

“ Kazanılan her bir para servet ise ve veya bir ulus ise nesiller boyu bir yere varamazlar bir yurt edinemezler ” 

sadece çoban sırlar kitabi söğüt altı sohbetler bölüne yeni düşenler bölümünde kısa alıntılar 

selcuk uysal çoban saklı şifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  021 16  05 2021

 İnsanı yaşatmak Vatan bayrak için ölmek Gelecek tevekkülle yaşamak

                       Bu yaratanın ayeti kısa özü Fetih süresi

Yürümek silahsız ve çok kişi yok olsa da zalim zulüm yapan kişide kalmaz

Bir ülke dünyada ki nüfusu 12 milyon ise ülkesinden ayrılmayan 5 milyon kişi ise ve karşısında 9 milyon kişi ise ve çoğu bu zulümlere yapmayın desende diyenlerin sesini kesen içerde yemin etmiş iblislerden başkası değil kendi halkını bile çekemeyen bir topluluktan bahsediliyor ise orak çekiç balta sapan kürek ne varsa ölümüne gitmek düşmanı o anda püskürtmektir..

Örneği düşmana karşı elinde hiç silahı olmayan Urfa Maraş Antep o zamanda başka ülkelerden gelen iblislerle dolu zamandı ve karşılarında siyah çarşaflı kadınlar ve onlara isi bile kaçarken takmışlardı kara Fatmalar geliyor canı seven kaçsın diyenler şimdi evrensel demokrasi deyip arkasına saklananlar şimdi şu züllümü hiç görmezden gelirler her yıl çocuk nesil yok edilirse kalan 5 milyondan 10 sene sonra 2 milyon kalır bundan 50 yıl önce ye bakı sizleri bir şekilde nefise doyurup ve ülkenizden kaçarken hele şimdi “her Cuma sonrası” kanla bulanıyorsa artık silahsız yürüme zamanı gelmiştir..

Her keste kan kemik vardır ama içindeki iman ve inanç kendine bağlı olarak bitmeyen tükenmeyen şarjörlerle doludur olmak olmamak gibi ya var yada yok olmak..

Ne kadar vatan bayrak halk ve halkını düşünen kişi ve kişiler ayrım olmadan ölüme gitmek en güzel vatanı bütün etmektir işte o zaman kazanan olursun ..

Karşındaki züllüme zalime sesi çıkmayanlar huzurluyum diyenler gelecek zaman içlerinde yataklarında huzuru bulamazlar .. Çünkü istedikleri dünya toplumunu terör savaşlarına itmek çünkü birileri güçlü  küreseller arkalarına güç vermekteler.

Bri devlet olmaya çalışırken 70 yıldan beri  birileri de 70 yıldan beri ülkesini terk ederek yok olmada yollarında diğerleri dışarıdan güçler alarak birlik beraberlikte yol alırken birileri de uzaktan kendi topraklarını davulun sesiyle hareket halinde ..

Ama gelecek için ikisi de tehlikeli oyunlarında farkında değil hele sesi çıkmayanlar ise onlardan beteri olmaya adaylar..

Bu ilkte olmayacak sonda gelen zamanlar ise karanlıktan daha karalık ülkesini savunmayanlar için

saklı şifa sırlar kitabından sır vermeyen sahada güçlülerle eşit sayılır, yaratan sevgi barış ile yaratılmış olan insanlık karşı iblisle savaşarak yok etmek tüm insanlık toplumuna huzur getirmektir, dik duruş gelecekte yok olmadan şimdiden yürümek işte zaman var oluştur , yok öyle öncüler gitsin biz arkada kahve içelim sonra gerekeni yaparız la hiç olmaz, bölümlerinden kısa kısa alıntılar

Selçuk uysal çoban saklı şifa
 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  020 13 05 2021 

Dünya ve oluşum insanlık için değil tüm canlılar için bir pırtıyla gelen tüm canlılar bilinmeyen bir yaşamdan gelen karalık yaşam dünyası bir canlı karnında gelip bir yaşam dünyasına gelse de orada yaşatılan bir canlı varsa bu gün dünyada yaşadığın gibi ve oralara tekrar gidiş bileti olmayan ve bu aydınlık güzel dünyada karanlıktan daha karanlık yapan gene tüm canlıların içinde akıl şuuru olan bir insanoğlu yaşanmaz kılınan yaşam. 

Gene bir pırtıyla çoğalan insan oğlu kendini ve tüm canlıları yok eden çoğalma modu hayatta ve zamanda çoğalma hücreleri ile ölümler sergileyen gene insanoğlu. 

Zaman içinde maddeler yapılan işler kalıcıda olsa da insanlığın sevgi dolu güzel çoğalmasını bozan gene insanoğlu insanlığın bedeninde bile insanlığın ruhuna bedenine kötü huylar ve kötü gelişim verilen yapay psikolojik huylar ve beslenme gibi zarar verici bir oluşum gene çoğalan hücreler gibi insanlığı yok eden gene insanlık oluşumudur.. 

Bazı düşünürler (insanlık sizce iki zaman içinde evrim geçirmeyen geçirmeden önce iblis olabilir mi)  

Şimdi bir bakalım çocukluk ve (çocuklaşan yaşlılık) bu iki şekil insan oğluna girmez ve terk eder bu iki yaşam içende şeytanlaşacak alan bulamaz “(çocukluk saf ve temizdir akıl şuur hiç kötü düşünmez ) ama çocukluk bir geçince artık şeytan önce nefise girerek her şeyi sıra ile yaptırır işte insan oğlu bu iki yaşam zamanında evrimleşir ta ki şeytanın işi bitesiye kadar ve (yaşlılık gelir) diter terk eder bazen olur ki bu iki zaman içinde hatalar yapılır ve (kulağıma gelen ses) ise şöyle denir (bir şeytana uydum ,şeytana uyduk akıl şuursuz davranış yaptık biz insan olamadık ) haydi bir bakalım işte düşünür bu iki zaman içindeki evrimleşmeyen evrim öncesini söyler söylemiş olabilir mi.. 

Bakın bu günün dünyasına insanlık bir birini çekememekte aslı ise yaratılış tek ti ve insanlıkta tek ti peki bu kabus dolu ölümler ve kanlı senaryolar ney sordunuz mu insanlık ama temelinde anlaya bilmek için "yaratan ve yaratılış akıl şuur "verilmiş eğer insanoğlunda sevgi barış için yaşam doğuş sevgi barış erdemlik nerede.. 

Nerede aramayın içinizdeki nefis maddeleşerek evrim geçirmekte bedene yayılarak hücre çoğalmasıyla zaman içinde insan insanoğlu insanlık yok olacak ve maddeler yerli yerinde durarak evren içinde gizemli dünya var olarak yaşayacak ama insanlık ne olur bilinmez . 

Evet ne olur bilinmezlikle başlayalım dünya ilerlerken ve insanoğlu bir umutla bir şeylere inanarak yol alırken hep yaşam için birilerinin birinin ipine tutunarak yürür ve ondan umut ümit bekler ümit edilen kişi ve kişiler de ipe tutunandan bir şeyler bekler karşısındaki beden maddeleşmiş gözle görünen ama hiçbir şey yaratamaya sadece yatılışı ve sebeplerini anlata bazen çıkar bazen menfaat anlatımlar olsa da bazen de her insanoğlunun tek bir fidanken insanoğlunu bir birine düşüren  iki zaman içinde insanlığın içinde maddeleşen iblisten başkası değil oluşu iken yaşanan iyi kötü bu şu derken böyle yaşama yol alınır alınmaya çalışılır. 

“Asıl ise insanlık” umudu ve ümidi beklerken ve de sabır etmeden her şeyi elle tutulan gözle görünen bir şeyler bekler bekleyiş içindeyken etrafına bakmadan bastığı toprağı görmeden hatta düşünebilen aklı akıl içinde okuyup yazan neyin yanlış neyi doğru olduğunu hisler dokunuş koku tat akıl fikir verilmişken gözleri görmeyen insanoğlu bu dağları gölleri nehirleri ağaçları bir birine benzemeyen ayrı ayrı renkleri yaratan yaratılışı (bir insanoğlumu yaptı mı sorusuna kanacak kadar bekleyen bir insanoğlu yaratılmakta bu asır bu fırsatlarda ) evet yaratılışı görmeyen gözler gözlere bant çekilen iblisin fark edemeyen insanlık yaşatılmakta.. 

Şimdi bir daha sor son musibet ten sonra bilim teknolojide ve mühendislikte genç eğitim yerli yerinde mi istediği okullarda mi daha nereye kadar sorusunu sormayan akıl bilin ki iblisin elinde tuttuğu anahtar. 

Yok bu şekil devam ettikçe insanlığın içindeki maddeleşmemiş nefis geçimlerini ekonomiyi sıklaştırarak genç nesli her şeyin para ile ulaşılacağını düşünen düşündürülen nefis harekete geçerek şimdiki bir sonraki nesil ne kadar cahil kaldığını net görecek görüleceğini şimdiden fark edilemeyen akıl ise sadece GELEÇEKTE  kan savaş terör kaos kışkırtma çekilemeyen nefret doğurmak üzere olduğunu fark ettirmeyen içindeki içlerdeki (iki zaman) içinde maddeleşen şeytan şeytanların oyunu. 

 “ASIL GERÇEK İSE YARATILIŞIN” gerçeği bir sandığa kitlenmiş (iki zaman) içinde düşünebilmek düşünerek iblis şeytan elindeki anahtarı almak şeytanın korkusu insanın içindeki enderin korkusuzlukta korkar (ateş su hava toprak ) birleşim ile hidrojen patlamasıyla şeytanı iblisleri bertaraf eder artık (iki zaman ) içindeki şeytanı içinde yok ederek saklanan anahtarı elde eder beden.   

Bu dünyada rüyanda bazen kabus yaşar yaşam boyunca cennet cehennemi yaşar sın o iki zaman içinde ise soru cevap sınav vardır “geçen zaman son mektup sonrası “ cehennem mi görerek ten ebedîyi mekanı “cennetine “kavuşur bazı insanoğlu da önce cenneti görerek ebedîyi “cehennemine” kavuşur . 

Yok öyle yaşam kadar ölümde “yaratan” içindi ve bir sonraki hayatı içinden aynı “ana karnındaki” hayatı bilediğin gibi 

Devam etmekte Ek 01 de 

Ana ana doğuş gibi doğuş haline dönemediğin gibi yaşam kadar ölüme ihtiyaç olan son biletin geri donuşu olmayan bindiğin son durak olacak. saklı şifa sırlar kitabin dan kanlı para, doyumsuz yaşam 54 387 tren seferi bölümlerinde kısa kısa alıntılar

selcuk uysal çoban sakli sifa  

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  019 08 05 2021

Gene söğüt altı hikayesi ama gerçekler

Türkiye’nin her hangi bir yeri de hayvan hakları başlayalım hükümetler kanun çıkarsa da insan işleri işlerinde ne kadar gerçek görseller reklam görseller iş başında kötü Avrupa iyi kötü arasında ülkeler ise kötü iyi etmekte kısaça iyi kötü karışmış bu dünyada oda şöyle bakalım çoban altı bölgede güvenilir bölgesinden birinde konu musibetten doğan kapanma hükümetler ve yerel yönetimler her kişiye ulaşmak için  seferber bakalım bölgemizde ne var..

Sabah bir sanayi bölgesi yakın bir yerde deki yerleşimde

Yetkiliye seslenirim

Güvenliği çağırır yoldaki ölen köpeği anons geçersen sevinirim

Tamam çoban baba 

Birde söyle sanayideki kedi köpekler dükkanlar kapalı rızıklarını oralar dan yemekteydiler şimdi 12 gün kapalı yolda sağa sola giderken trafikte akşamki gibi yok olurlar..

Söylerim çoban baba

Görevlileri aramış her halde koşarak gelmekte dur dur koşma soluklan..

Söyledim baba

Ne dediler akşama doğru getirecek yemleri

Tamam

Der sevince varırız akşam saati çoban baba

Ne var yatıyordum ne oldu

Getirdiler ama bir çuval ekmek taş gibi suladım sağa sola koydum

Yerler mi bilmen ama kuşlar nasiplenir ama görsellerdeki gibi anlatım yok veya icraat yok kedi köpek için süslü tüsle kedi köpek maması vermektelerdi acaba barınak ve diğer (bir çapan oğlu var mi dersek)  hiç yalan olmaz görünen köy görseller icraata gelince ( sosyal yardım mi olmadan olmadığı halde  kömür alanlarda ) devlete ve hükümete şu bu yerlere yem verdik diye kuru ekmek verilerek ( amuduyla ) köpek hakkını düşünenler varken (o görevi görevliler ) çın fikirli fırsatçı düşünenler köpek mamalarını (indire grandimi) yapmaktalar ne dersin güvenlik..

Bilmem çoban baba olur mu olur bu zamanda gelen ekmekler “Allah yazmasın” taş aynen taş.

Ne yapalım bizde misafir gelirseler evde ki kedi köpek payından ve evde çıkanlarla paylaştırırız ya işte hayat güvenlik musibette her kes çan derdinde kimileri şu issiz yerde (hala korna basıp tiritmi  piripmi ne dersen de hele anlamadığı müziği sonuna kadarda açmak nesi bilmem) ama şunu bilirim ki şu canlılar 12 gün dayanırsa iyi olur derim ama “yaratan “ bir şekilde rızıklarını verir evet ,evet dayanırlar düşünmeyenler ise hakkını yiyenler varsa da (bir musibet değil bin musibete musallat olurlar) senden ricam yol kenarına koyma yoldan uzak dursun bir dahakine .

Tamam çoban baba .

Yaratan her kişiye her canlıya rızıklarını verir sen merak etme bir sebep olur hin düşünenlerde yaratan onlara da bir cevap verir nerden ne gelecek belli olmaz hayırlı nöbetler .

09 05 2021 Der sabah olur ve bir köpek daha trafik te yok olur gelseydi tanrı misafiri olarak ona da düşerdi bir rızık akıl şuur olanlar düşünsün ağzı olup konuşanlar bir gün onlar gibi olursa eğer bu gün yaptıklarına baksın dünya adalet ise her canlıya geçerli “kısasa kısas”

saklı şifa sırlar kitabi günlük olaylar ne düşünüyorsun saklı bölümleri den kısa alıntılar.

 selcuk uysal çoban saklı şifa  


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  018 05 05 2021

Söğüt altı sohbet

Saat 16 30 04 05 2021 
Ek 3 Ek 01 Çoban emmi konuşursun kendi kendine 

İnsanları ümitsizliğe götüren şey yaptığın iş karşı kişiler tarafından işleri çıkmaza sokan kişiler hala o görev yelerinde oturtulması vahim dır..

Bize masasında gün ve zaman bekletip işimizi takip sırasında makamlarına gidişimiz ve sizin iş ankara bakacakta kaç günde gelir deyip en az 25 günde gelir dediği şan lı şöhretli makamından musibet sonrası ne nereye gidecek tatilini düşünürken bizle iş sahipleri kolu kanadı kırılmış çırpınırken kalp doğru ayaklar doğru yola girince kişi ve kişilerde doğru yoldadır çünkü Ankara doğru hamleyle doğru işinde saat akşam saati 16 .30  04 05 2021 25 gün deyip gelen kâğıt 48 saat içinde geldi. .Doğru yanlışı bulun kim kimleri bekliyor bekleyen kim ola çağanı bekler. 

İnsanlığı ümitsizliğe düşüren şey işini bilmeyen aklı karışmış dağınık asalak gezinen ve bu durumu gören “O ki” her şeyi yerli yerine koyar.

 selcuk uysal çoban saklı şifa 

 


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  018 03 05 2021

Sanal oyun dünyasından bir şekli 

Ek 3 Hele bir tarçın meselesi var vay halimize yazısı “söğüt altı sohbette geçecek” İftardan sonra yazı 03 05 2021  saat 00 15 

Tarçının bilimsel adındaki cins adı olan "Cinnamomum", Yunancadaki "kinnamomon" sözcüğünden gelir. İnsanlık tarihinin en eski baharatlarından biridir.

İş burada başlıyor tarçın bazı ülkeleri kalite farkı vardır bazıları kanserolojin taşır derlese de iş genetiği oynanmışsa olur bazen de konuşan adam genetiği sözle de oynarlar ağzı açık dinleyenler ise Aaaaa dan başlar sonu gelmeyen bilgisizliğe yol alınır..

Buradan başladık

Çoban emmi konuşursun kendi kendine

Bilmem yeğen görende deli der öyle denir..

Anlat ta bizde deli olalım .

Yok yeğen bu memlekete bir akıllı yeter bir kördüğüm atar herkes onun peşine koşar sonrası vay halimize..

Merak ettim anlat..

Yeğen sende kördüğüme kapılır maazallah senide kaybetmeyelim yarın bahçede yapacak işimiz var bir elaman kaybetmeyeyim., sakken musibetten ortalık kapalı senide kaybedersem vay benim halime

Emmi anlata vakit geçsin iftar vaktine kadar

Tamam tamam başlayalım da neresinden başlasak her taraf çıkmaz yol giriş var çıkış yok  başa dönelim senin yaşlarda bir yeğen İstanbul da bir baharat dükkanı var hem toptan hem de para kente de iş yapmakta biraz hızlı para ve hızlı ticarette gerçekçi kaliteli mal getirmek için Malezya’ya gider oradan kaliteli tarçın alır köylü bir kadından ve alır ön anlaşmayı yapar numuneyle döner tarçını kalite kontrolünden geçer diğer tarçınlardan on tak güzel çıkar bu güne kadar gelen tarçınlardan en üstünü derler. 

Buraya kadar çok güzel yeğen tekrar gider iş anlaşmasını yapar köylü kadın gerçek kalite mali toplar ve ürünleri belirli tarih anlaşmasıyla gönderme ve de o tarihte gönderir. 

Buraya kadarda güzel  gemi 45 günde gelir İstanbul limanına yeğenin gümrükçüsü işlemleri hazırlar masraflar yapılır beyanlar hazırlanmış ve kalite kontrol tekrar yapılır mal ürün numune den 10 kat daha güzel çıkar oranın mülki amirleri bu güne kadar gelen tarçınların en mükemmeli der.. 

Eee çoban emmi buna mı takarsın kafanı e var ki çok güzel işte. 

Eee bak ben sana son demedim ki güzel dersin bak dibi görmeden daldın suya işte burada kafam takılır hem derler teknoloji hem derler 5 g  teknoloji der hem de dijital dünyaya girdik derler ama hala sözde kalan kâğıt üzerimde C yerine S yıkılmışlık la veya ve ya gibi gibi malı 45 günde gelmiş hala 15 günde limana inmiş ve de beyanlar içinde bir harfin eksik veya fazla yazılması üstelik tarçın yerine çay gelmem işliklerini gören gümrük ve gümrükçülerin veya mevzuatlarda baş harfleri değişik tarım müdürlüklerine göndermeleri ve o bölgenin de amirliği taaaaa Ankara’ya cevabı 25 gün sonra gelir demeleri ve de bu musibette 17 kapalı oluşu ve de bir nöbetçinin olmayışı ve de gümrükte bu kadar malın depolarda duruşu ve de her gün depo parası ödenmesi ve de tarçın olduğundan 45 gün denizde olması ve 15 gün limanda deniz kenarında beklemesi … 

Dur dur çoban emmi bir soluklan tapalayacak biz en iyisi uzaklaşalım şimdi çoban emmi patlayacak.. 

Dur kaçmayın korkmayın neden kendi kendime konuşma bölümüne gelmedim bekleme bitmedi bir daha 25 gün depoda beklemesi depo parasına mi yansın bir de deniz kenarında bekletilen tarçına mı tarçın küflendi ne olacak her şey dört dörtlük değil yeğenler birileri bu ülkeyi S harfi C harfi yanlış yazılmış deyip bir şekline sokarak adına mevzuat deyip kanun içinde kanunalar kendilerine göre diş dünyanın bu ülkeyi ticaret yapamaz haline getirmek için her türlü kem kümler her türlü kata küle içinde sokarlar bu ülkeye ayakkabı sokamazsın altını bir beyan üstünü bir beyanla sonradan eklenerek ayakkabı bir günde daha az sürede sokarlar yanı bir sebep a harf değil sen ticaret yapmış sın zarar etmişsin hiç kimse seni görmez ve duymaz duymak isteyenler ise iyileri söylerler kötü ve kötü amaçları söylemezler çükü bunlar kanun yolundan gider ama bir yandan nefise bir yandan makam şöhret pembe dünyada kanan kandırılanlar kanmışlar ve kandıranlar karda yürüyerek iz bırakmayanlar dır. 

Şimdi bu yeğen ne yapsın elimden bir şey gelmez ama gören okuyan biri olur bu yeğen ya başkaları ne yapsın ister 5 g ister 10 g halkın petek gözü her şeyi söyler işte bu akşam ne yazacımla dağlara bakarak S C yi düşünür ve konuşurum  karşı tepeler dağ yarın senle Dağ da ö yeri bağ yapacağız  D oldu B sonuç aynı yer aynı değişmedi şimdiden söyleyeyim orada hiçbir teknoloji çalışmıyor hep aynı düzende ama iş aksamıyor ona göre gel yarın . 

Peki emmi ne olacak o yeğene  

Sadece her şeyi bilen “o ki görende o” bizim elimizden gelen hiç sadece insanlığa kalmış ve de Ahlak  

Haydi iftar yaklaştı siz hazıra konacaksınız daha ben eve gidip ocak yakarak işler ya paçam sizde erken gidinde evde yapılacaklara yardım edin sahurda bana gel sahur yaparak erken yola çıkarız. 

Tamam emmi yarın senin makinalardan ve bir de sanal parayı anlat bir de aslını bizde öğrenelim .. Sakli şifa sırlar kitabin dan Kanun ve kanunlar karda yürüyüp izini belli etmeyenler bölümünden kısa alıntılar 

selcuk uysal çoban saklışifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  017 29  04 2021

Bağışıklık ayı

12 Ayın en güzel sağlık ayına giriyoruz kuzey küresel bölüm dünya iki hamle içinde bir tarafı yumuşamaya bir yanı sertleşmeye hikmetlerin içinde ise sabit ay ise dünyanın hiçbir yerinde gözükmeyen arka yüzü devamlı yumuşak zemin dünyadan gözüken hali ise daha sert bunda da bir hikmet vardır düşen meteorlar zemin yumuşak oluşu evrende hiçbir şey sebepsiz yaratılmadığın bir kanıtıdır

İşte bu ay dünya üzerinde esnemeye geçer ve enerji alan küre ve tamamı enerjiyi boşaltmak için fayı hareket eder bir domino gibi bir birini iterek en hassas yerine gelir çıkan enerji ise hesaplaması zor bu enerji bir alan içinde yıllarca enerji yeteri kadar bir saniyesi yeter öyle ki her gün olan ve de hissedilmeyen hareket sabit olsaydı ki bu gün en yüksek 10 olan felaketler her gün her saniye dünya hareket halinde olmasaydı bu gün bir felaket 10 üzerinde olurdu ve felaketler zincir olurdu.

Mayıs ayı tabiatın en güzel rüzgar aşılaması ve doğanın canlanması ve yer yüzünde bitki doğa örtüsü kadar insanlık ve tüm canlı türlerin musibetleri en aşağı çeken ayıdır doğa aşılandığı gibi doğuştan gelen bağışıklık ortadaki musibetleri yok etmek için ve geleceklere karşı koymak için insan yapısındaki bir mekanizma asırlar geçtikçe insanlık ise bu yapıyı bozmak için yıllarca genetiği oynanmış gıdalar ilaçlar tavsiye üzerine bitki türleri içilmesi ve canlı türleri üreterek güya bundan sonra gelecek musibetleri yok etme planı yapmaktalar.

Ama dünya yaratılıştan beri gelecek musibetler için hazırdı ister fırsatçı insan eliyle çıksın isterse dünyaya sahip olmak için şeytan fikirler çıksın bilin ki gizemli evren sadece bir göz kırpması kadar size yakın artık zaman neyi gösterir ve sizden öncede sizden sonrada var olacak evrendeki dünya yaşaması için esneyecek ve felaket zincirini insanlığın bıraktığı doymak bilmez nefis içinde yaşamları işte bu bir felaket zinciridir..

Mevsimin sebzeleri temizleyici meyvelerin ise besleyici koku ve tat ise mineral çinkonun doğaya çıkışı  Gelişim için 3 6 9  ve E vitaminlerin doğanın sofrasında olacak buyurun sofraya..

Zaman geçse de insanlığın bıraktığını temizlemek için ve bundan sonraki musibetlere ve bitmeyecek musibetler için doğa daha güçlü gelecek..

Asırlar geçtikçe farkı göreceksiniz insanlığın doyumsuzluğu bitmedikçe musibet bitmeyecek karşı koyacak sadece mekanizmanız oda bağışıklık..

Sırlar kitabı Bağışıklık, evren evrendeki denge ve dengeli yakalamak hastalığa çare aramak değil bölümlerinde kısa alıntılar

Selçuk uysal çoban saklı
ş
ifa  


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  016 25  04 2021

 Zaman perdesi 

Atlayan zaman kanan kandırılan kanmış kandırılmış dolandırılmış dolandıran bu insanlık zaman perdesinden çıkar çıkanlar bilinmelidir ki  şükür ve sabrın sınavı beyin içinde aklın düşünme düşünce düşünülme merkezin açılması kim bunları yerine getirirse getirebilirse tekrarında kendi atlanmış olduğu zaman perdesine girer ve gerçeği görür beden ve ruh sahibi yaratanındır bu iki hale kim zarar verirse bili ki kaybedilmiş hiç bir şey yerine gelmez her seferinde kuluna tekrar verir şükür ve helal haramı bilmek gerek bir beden akıl ile bu iki fark ki bedenine ruhuna insanlığın iki farkına zarar veriyorsa bunun bedeli ağır olur bilim ve teknolojide yapılan tüm işte ve iş yapılacakta önce ahlak dürüst yapısal durum el atarak işleri yerine koyarsa düşünceyle akıl içinde yaşam şifrelerini açar beden sonrası dünya malın da toprağa ruh ebediyete geride bırakılan son sınava girer geride bırakılan yaşam neslin ise bu gün bu dünyada insanlığa ne yaptığına bağlı.. 

Sırlar kitabı düşünceler, atlanan zaman perdesi neydin ne olacaksın nesin ne duruma düşeceksin, gelen zaman içinde göreceksin , “yaşam zamanın ruhundan ölümüne kadar zaman senin için önceden yazıldı” ama kedi zamanın yaşamın içinde akıl düşüncen ve düşüncelerinin sınav dan geçe bilmek için daha yazılmadı ,dünyadaki zaman sınavın beden acı çekiyorsa o sadece içindeki yaşam sistemin mekanizmaların toprakta acı yok çünkü o senin dünyada var olma bedenindi , ebediyetteki ise geride bıraktığın bedenin ruhu asıl acı orada hart diskler okunmaya başlayınca dünyadaki neymiş dediğin geriye dönme çığlığın olacak ,işte sadece burada zaman olmadığından perdede olmayacak bölümlerinde kısa alıntılar  sadece çoban

Selçuk uysal çoban saklı şifa 


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  015 24  04 2021

Bu gün ve yıllarca çıkarlar içinde soykırım diyorlarsa şöyle bir aynaya baksınlar 400 yıl içinde yerli halkı yok edenler ve başka ülkelerden soykırım yaparak köle getirenler evrensel dedikleri ülkelerden hapishaneleri boşaltıp kuracakları özgürlük ülkesine esir esaret içinde bırakılan insanlık 1960 kadar kölelik ve ırkı sıfır hak hakkı var yaşam hakları yok sayanlar ve de 1970 kadar kadın hakları yok sayılan ve de oradaki yaşayanları yok edip gene yıllar sonra planlarını sermek için öldürdükleri kişilerin ve halkın kimliklerini kendilerine yer edip ve bir yüz yılda bir senede bir kaos edebilmek için de ve de 100 yıl önce evlerinde tuvaletleri olmayanlar şimdi donlarını temizlemek için bir bir kaç kişinin çıkarlar ve çıkarları için insan olmanın insanca yaşamayı bilmeyenlerin başkalarına pislikleri sıçratması o güçlü ülkenin sonu gelmiç sayılır yakından daha yakındır..

Bu bir ayet tır "Kısasa kısas" gören "o ki" her şeyi bilendir.  

Bilmeyenler bilsin ki bu gün soykırım diyenler hele bilsin ki omuz omuza siperde kardeşlikten öte bu topraklara göz diken düşmanlarla savaşmıştır bu gün ise o gün bu topraklara kan kusanlar bu toprakları parçalamak için hiç bir dayanağı olmayan kaos ve entrikalar çevirerek insanlığı kardeşliği bozmak kan dökücü sahneler çevirmek için kendilerinin insanlık içinde ebedîyi mahkumluğundan kurtulmak için bilinç altı korkularını yeni sahneler yazarak aslı gerçeği ayırt edemeyecek gelecek nesillerine aktarmaktan öteye gitmek isteseler de kendi ebedîyi mahkumluğunu ve pisliklerini örtmek için girişin en üstü üst akıldan başkaları değildir. 

Çoban saklı şifa  

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  014  21  04 2021

Bir nefes  

Kelime düşüklüğü imla hatalarını bilerek yapıyorum bilginize üzgünüm bir sebebi vardır sebebi ise her okuyan düzetirse o akılda kalıcı olur göz her şeyi görebilir ama kör noktaları görmek için akıl ister düşüğünce olmasaydı her yere dokunan işaret parmağınızda göz olurdu. 

Bu gün için romanlar yazarlar tarafından yazılır sizlere  gelesiye kadar  görünmeyen edebiyatçı kahramanlar düzenler hikaye destan şehir efsane kahramanlıklarla ve bir ülke istilası ve parçalanması parçalatılması ideoloji fikir beyin yıkama ile de insanlığı esir esaret altına alanlarda “gerçekten uzak gerçekleri düşünceleri” silgi gibi siler.

Dürüst bir insan, daima çocuk kalır bir fincandaki kahve gibidir hayatı bazen tatlı bazen değildir önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir.

Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır sen sevdiklerine zaman ayırmazsan, zaman seni sevdiklerinden ayırır.. 

Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, onunla geçirdiğiniz vakitti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir.

Şu anda acı çekiyor olabilirsiniz. "Öldürmeyen acı güçlendirir." kulağına gelen fısıltıları boş ver ilk aklına gelen ne bak o doğru söyler kalk yürü “ o ki” sana yol ve yön verecek umut edin başınıza gelen üzücü olaylara katlanmak kayba uğramış gücünüz  olabilir, ama onların sizi olmak istemediğiniz birine dönüştürmesine sadece izin vermeyin.

En kolay katil olanlar aslında en beceriksizlik düşüncesizlik  haldır akıl şuur zarar görmüş ve ya uğratılmış kanmış kandırılmıştır korkak ve ölüm korkusu yaşayan yaratıklar gibidir küçük amaca uygun savunmadan ya da intikam anlamını anlamazlar onların nefretleri, zeka ve akıl yoksunluğundan dolayı, yok etmekten başka bir çözüm tanımaz artık beden yitirilmiş şeytan emeline ulaşmış ter etmek için yeni beden arar ve bedeni terk eder insan aslı beden ise hatayı anlar ve pişmanlık içinde yer alır artık dönüşü hak hakikat adalet tecelli eder.

“Her şey affedilebilir yaşam boyunca bir canlı türüne iyilik yapman yaşam dünyasında yaptıkların affedilmese de her şeyi bilen yaratandır tek isteği vardır kul hakkıyla gelmeyin onun affedilmez yeri vardır” 

Hayatın ve yaşam içinde olmak, hayatta yanlış bir şey yoktur yaratılmamıştır eğer bir şey yanlışsa bil çekemeyiştir kompleks şeytanı yapılaşma girmeye çalışmaktadır erdemlik tuz gibi erimektedir o sizin bakış açınızdan dolayıdır gözleriniz puslu bulutlu, bilincinizin aynası tozlu yaşam ortamınız tozlu raflara kalmış erdemlik şeker tuz gibi yok olmuştur daha fazla berraklık olması için öncelikle göz bantlarınızı çıkarın yaratan göz görmek, kulak duymak, burun koklamak dokunmak hissedebilmek akıl ise hepsini toparlayıp doğru karaları vermek yaratışta geldiğin saf ve temiz gibi.  

Güçlülerin yüzüne gerçeği söylemek ve zayıfların alkışını almak amacıyla yalan söylemekten sakınmak için bana yardım et “rabbim”

Eğer bana para verirsen mutluluğumu alma, ve eğer bana güçler verirsen muhakeme yeteneğimi akıl şuurumu yok etme ve eğer başarı verirsen alçak gönüllüğü çıkarma “rabbim”

“Dünya tek sahibi yaratandır” insanlık ise düşünceleriyle sınırlar çizilmiş ve devletlere bölünmüş fikirleriyle düşünceleriyle kurulmuş devletler içinde evrensel demokrasi altında saklanarak doyumsuz insanlık ise diğer devletler içinde fikir ayrılığı altında özgürlük adında ülkeleri bir birine ve ülke içlerinde sapkın algı geçmişe dönük ideoloji ve ideoloji altında o toplumu diğer ülkeler içinde kaoslara sürükler.

Adına da evrensel demokrasi özgürlük derler özgürlük için masum insanları yok etmekle kalmaz göçe sürüklerler gene aynı devlet içinde sadece ideoloji fikirlerini şan şöhret için çıkar yönetmek için kendi halkını bile yok ederler.

Çünkü fikirleri kendi saltan atlığı ideoloji altında yer alarak geçici üstünlük sağlar ve bir gün bu halk uyanır gözleri puslu hali gerçekler görünmeye başlar ve başlattırırlar.

Artık kaos geri gelir bu nu gören dış dünya fırsat bilerek amaçları dünya üzerinde ülkeleri parçalamak için insan üzerine musibet salar artık her ülke içinde mekanizmalara saldırı planlarıyla gizlenmiş larvalar ortaya çıkar bunlar sadece pembe dünyada nefise gömülmüş uyuyan köle esir esaret içinde yaşamak isteyen insanlık adı altında insan mı sorusu sorulur..

Artık tekrar başa dönülür yer kapmak için yerleri kaybolmamak için kendi yanlısını iş ve işlere koymak için insan oğlu yola koyulur artık ülke çarklar bir oyana bir buyana der dururken geçmişteki gibi geçmişler gibi ver takke ver külah oyun sahnelenir dünya artık evrensel demokrasi der özgürlük der derle bitmez iken gene birileri aradan çıkar ideoloji der..

Bunlar der dururken musibet ney ki bununda adı altında fırsat lobileri hortlar dönen kaynak ise tek yola gider küresel güce..

Şimdi bir de şuna bakalım musibet için aşılanmakta hatta burundan sprey aşı ,aşı ney için musibete bağışıklık kazanmak için ortalıkta musibet varsa varda aşıya veya spreye ne gerek var her adım attığı yer musibet.

Bu musibetler için ana temelden gelen bir alt yapı var her insanoğlunda olduğu gibi bağışıklık bu olmasaydı yaratılıştan beri insan ırkı kalmazdı yaratılıştan buyana nice musibet gördü bu insan ırkı yaratılış tan buyana da her yere şifa verdi ve de yanılma yöntemleriyle hekimler ilim bilim akıl içine verdi.

Zaman geçti asırlar geçti amaç insan ırkını geçmişini bozmak için ve ekonomi gücü tutmak için (fırsat fırsatçı insan ırkı yaratı ) insanlık ölüm korkusu içinde 1000 kişide 50 kişiye uyum sağlayacak ilaç lobileri türedi ve zamanlar geçti son 100 yılın teknolojisi artarak önce ahlak yok ederek ,doyumsuz dünya malını insan ırkına tanıttılar .

Başladı ölüm korkusu ve insanlık ver oradan bir antibiyotik birde yanında ağrı kesici der derken beden sistemi nesiller içinde insan anatomisini yavaş yavaş bozarak bağışıklığı çökerterek (musibetler hızla çoğaldı ) yüzleri kızaracak diye sonradan bardonlar serisine bunu da 30 yıldan beri var olan musibeti haklamak için “sağlık varsa para yok misali ” buda bir “para güç ideoloji”  katlamak için oldu pantomim.

İşte ondan dır ki önceden bozulan hızlı doyun doymak bilmeyen beden  ve hızlı  yapay gıdalar genetiği oynanmış gıdalar yıllarca verilen ilaçlar öneriyle alınan alternatifler.

Hasta olmadığı halde hastalık hastası ve de hasta edenler ,konuşan adam varsa azı açık dinleyenler ,mesleği olmadığı halde şarlatanlar ,bitki otomatik okulu ülkede 10 15 yıldan beri olan ve sonradan birkaç ayet ezberleyip biraz Latin harflerle biraz eski kitap okuyarak eli işe yatkın tütün eksperleri ,önerileriyle ve olanlar varken yok edilen bağışıklığı tekrar harekete geçirmek için ve gelen hastalıklara musibetler için “aşı olunması”.

Bundan sonra gelecek “hızla artı musibetler” için önceki yaşam tarzını hızla değiştirmek ve aslı bedene kavuşup “beden içindeki bağışıklığı canlı tutmak “ işte o zaman kazanan olursunuz” her gelen ve gelecek virüsü bertaraf eder ve ederek iyi düşünme yeteneği kazanmak unutkanlıkları ortadan kaldırmak kısmı alerjileri ortadan kaldırarak sıhhatli yaşama geçmek her şey elinizde bağışıklığı güçlendiren ay ve aylara girmektesiniz 06 mayıs 06 haziran güzel beden için güçlü aylardır.

İlaçlar kadar bitkilerde zehir taşır ondan ki öneriler önerilenler kendinizi tanımadan kullanmak ölüme sakat kalmaya organları yok etmeye bertaraf etmeye adım atmaktır 

“Şunu hiç akıldan çıkmasın bilin ki hiçbir musibetlerin sonu yok tur olsaydı doğuştan bağışıklık mekanizması olmazdı müdahaleler musibete hep güç kazandıracak ve hep yaşam boyu gelecekler musibet sonu olmayan bir illettir”

       “Sadece korunun korunmak ise yaratılışta buyur edilen görevlerdir”

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir ,yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

Gerçekler saklanamaz puslu gözler bir gün net görecek ekonomiyle de her kes kendini fert olarak düşünürse bilin ki “bayrak ve devlet” olmaz bir gün gelir esir esaret içinde güçlülere köle olursunuz. 

Her saklı şifa gerçek gerçek saklı şifa değildir hiçbir ürün yapma kabiliyeti var olduğu halde satış yapamaz sadece 64 yaş bilgileri her yazılan harfler blok zincirine giderek silinmez silinemez.

“Sırlar kitabı” sonsuz sonu olmayan zor işi zor yerde yapmak hayat yaşam zor yoldur dünyada ve yaratılışta insan olmakta bahane aramak değil ,zaman geçtikçe insan insanlıkta insan aramak neyi kaybettik neyi atladık.. 

Merkezi sadece güvenilir dağlardadır İşi sadece Çobandır

Şubeleri güvenilir evleri ise Yozgat sorgun, Anamur Silifke yolu ,Alanya Antalya Muğla ula ,Mudanya Tirilye 

Selçuk uysal çoban saklı şifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  013   11  04 2021 

Evren içinde galaksiler dönerken güneş sistemine göre biri ters dönerken insanlık çıkarlara göre dönerken çobanda yazıları karışık yazarken de sondan başa doğru yazması çok mu

11.04 2021  Evrenin Kök hücresi devam    

Evet ideoloji dedikleri şey sadece çıkar için ölüm kusarlar onlar sadece özgürlük der demokrasi der ve de evrensel der bunlar sadece kamuflaj içinde insanoğlunun akıl düşünce fikirleri nefisle yıkanmış pembe dünyaya boyanmış bitmeyen şeker gibidir.

İdeoloji düşünceler der derler bin yıl devlet yaşatılacak der yarım asır sonra yıkılır yıkarlar kimi zaman hasta adam der kimisi kimileri atalarımız geleceği söyler ve her dedikleri çıkar mı çıktı ,atalar atalarımız çok şeyler söyledi ondan ki korkmayın dedikleri şeyler çıksa da şunu da söylerler bu kök hücre bilin ki sonsuza kadar kalacak yaşatılacak bu kök hücre kanla yoğrulmuş bir kan damlası kadarı bu dünyada bu dünyaya yaşaması yaşatılması için bağışık kazandırır..

Dünya milyarlarca yıl dönmekte ondan ki her kes senin peşinden gelmekte bu yaşam dünyandan karşından gelende olsa bil ki dünya döndükçe arkada gelmekte hepsi gelecek kimseye bu evren içinde dünya fanus döndükçe galaksi içinde dönen kimileri ve biri ters dönse de galaksi içinde  toplu halde evrende düz dönmekte.

Gene de güneş sistemine ters dönen Venüs dünyaya göre doğudan değil de batıdan dönmekte bazı ideoloji akıl üstleri de bu dünyada güneşi batıdan doğdurmaktalar buna inana insanlıkta insanoğlu da sonu belli olmayan atılan her ipe tutunmakta …

İşte insanlıkta aynı ters dönmekte her iki insanoğlu zit farklı gelgitlerle gizemli galakside hepsi çekim gücü güneş de dahil galaksi içinde uyum sağlamak bir şeyin var oluşu bu büyük gizem evrenin yaratıcısı olduğunu ve her gezegenin çakışmayan “yaratılış olduğunu” inanmayan kimse bir sanatçının resmine bir ustanın saat tamirine bir marangozun sandal ye’sine bu dünyada yaşamaya yaşam bulan insanlık insan beynine yerleştirilen mikro çekirdeğiyle yapılan yapılmış gizem dolu yaşantısına bakması kafi gelir.. bakması kafi gelir..

 Selçuk uysal çoban saklı şifa  

Saklı şifa sırlar kitabı ideolojiler hep kendileri ideoloji getirtmek için eğitilenmiş akıl yıkanmış Kök hücre yoktur ,ülkelerin kök hücrelerini yıkarak savaşmadan ülke bayrağını vatanı bölme ideoloji fikirler koyarak ülkeleri parçalama ,ideoloji kaos anlamı galaksi güneş ve evren bölümünden kısa alıntı selcuk uysal çoban saklı şifa  

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  012   08 09  04 2021 

08 04 2021 Evrenin Kök hücresi devamı 

Ülkenin ana temeli olan yüz yıllardan beri gelen bir ırk o ırk ülkeler içinde yurt eder oba kurar ülkesini kök hücreye bağlı tutar orada başka zalim zülüm eden kişilerle savaşarak hem o toplumu ve daha sonra baskılardan göç eden toplumları birleştirerek kök hücrenin ana temeli kurar ve zamanlar geçer artık dış düşman daha çok saldırılar düzenler ve kök hücreyle savaşır her seferinde yenilen düşman doymak bilmeyen savaşanlar halkını devamlı savaştırır çünkü o kendi saltanatını düzen yıkılmasın diye korur masum halk karşı tarafı düşman barbar görür 

Artık kin nefret basan savaşan toplum zamanlar asırlar geçer ve her seferinde karşıyı yenebilmek için artık savaş yerine içerden bir Truva atına gizlenmiş içerden diğer toplumları haşhaşı suikast bir yeri yurdu belli olmayan her toplumla savaşan ve o toplumun içerden yıkabilmek için o ila yıkılacak ülkenin bir ferdi olarak yetişir yetiştirir zaman zamanları bol olan ve o zaman içinde yetiştirdikleri içeriye sızdırırlar sızdıran sızan talimatlarla  imparatorlukları yıkmak isteyen isteyenlerle her seferinde başarılı gözükseler de , imparatorluk içinde ana kök hücreler birlik beraberlikle ülkeyi birleştiren genç dinamik ekipler bu nu gören kök hücreler harekete geçer bir dönemden bir döneme atlarken kendi fikirlerini ortaya koyarak ülkeyi saldıran dış dünyadan kurtarır..

Artık yeni bir düzen düşünceyle kurulur gene isteyen istemeyen çıkar düşman ise aynı geleceğe plan planlama yapar ve zaman içinde kök hücre harici kendi emellerini gerçekleştirmek için artık dış dünya ile kol kola gezer artık emellerine ulaşmak için zaman ve fırsat ararlar.

Zamanda bile önderin içine sızan ve yıllar sonrada kendi soy kütüklerini yerleştirecek ve gene düşmanla düşmanı arkasına alarak ileride kök hücreler ayaklanmasın saltanatları bozulmasın diye diye halkını sömürme modelleriyle dışarıdan ve dışarı talimatlarıyla artık o ülkenin soy ağacı olarak sırayla soyunuz gelerek bizim esaretimiz altında kalmak şartıyla ülke başında siz kök hücreler boy boylanınca yaprak meyve vermeden keserek keserler.

Artık bu ülke içinde dış dünyanın bu ilkelerinizle yüzyıllarca yasarsınız diyenler artık sonları geldiğinde her fırsatı ortaya atarak halkı ve kök hücreyi kaos ve ekonomi saldırısı yapar dış dünyanın talimatıyla santraca piyon olan esir esaret içinde yaşayan saltanatları ellerinden alınan piyonlar artık ellerini ovuşturalım diyen şişman göbekli yedikçe doymak bilmeyenler tek tek yırtık pijamalarından fırlarlar “şimdi kök hücrenin yeni filizlenen genç ağaçların yapraklarına dalına yetişemeyenler o ülkenin içinde uyutulan uyandırılmaya çalışan ve adına da kendi akıl düşüncelerini bir yeni ülke kurmak için (yeni nesil bizim ideolojimizi kurar diyen nefise gömülmüş gençleri akıl beyinlerini yıkarak ) kök ülke hücrenin asırlardan beri gelen toplumun (ahlak ve kültürel yapıyı bozmak ) ve ilerleyişini önünü kesmek için her fırsatı değerlendirirler..

Her fırsatlarında ise asırlardan beri gelen “kök hücreyi hep unuturlar” her seferinde bile asırlardan beri gelen genç nesil diş dünyanın talimatlarını “göz gezdirse de araştırsa da” bilirler araştırmalarında asırlardan beri yıkmak istedikleri ülkeye bir dikili ağaçları olmadığını gören nesil ise gene (bir kata kulle ) var der.

Her ülkenin içlerinde (şimdiki ideoloji denilen üst akıl modeli ) diş dünyanın sonradan esir esareti olacağını bilmeden içeriden yetişen yetiştirenler “kök hücreye katılarak sağlam basan kök hücre” içine bir musibet gibi girmeye çalışır.

09 04 2021  

Düşüne bilimsel “insanlığın insanoğlunun yaratılış akıl şuur” bireysel ve veya  toplumsal ya da siyasal bir öğreti oluşturan, ülke ve ülke içinde fikir düşünce olarak da benimsenebilen, gene (dünya ve ülkelerin çıkar nefis) ve de dünya küresellerin kişilerin kişileri esir esarete almak için kurumların davranışlarına yön veren (ideoloji yapay bilgiler ) gene asırlardan beri gelen (kültür ahlak) düşüncelere son veren güçlerin  ve küresel güçlerin bir fikir alarak aynı şekilde yapay planlama yaparak o istedikleri fikrin üzerinde inancını inançları istedikleri yola yolda gösterme ve ya  göstermek bir planlama şeklinde ifade etmek ettirmek bu düşünce ise geçmiş asırdan beri gelen ve bu asırda toplumsal olarak düşünülmekte düşündürmekte bir veya bir kaçın ortaya attığı gerçek olmayan (  illüzyon ) şekilde akıl beyin yıkanarak “gerçek yaşam yaşantıyı yaratılışı unutmak unutturmak” için ortaya atılan korkutma kaos kargaşa açlık göç gibi gerçeği olmayan gerçekmiş gibi insan insanlığı yok etmek ve (yaratılıştan korkusuzca) insanoğlunu acımasızca yok eden bu korkuyla korkutarak insanlığı esir esaret plan ve planlama ortaya atılan düşünce fikre şimdi ideoloji demekteler.. Devamı var .

Saklı şifa sırlar kitabı ideolojiler hep kendileri ideoloji getirtmek için eğitilenmiş akıl yıkanmış Kök hücre yoktur ,ülkelerin kök hücrelerini yıkarak savaşmadan ülke bayrağını vatanı bölme ideoloji fikirler koyarak ülkeleri parçalama ,ideoloji kaos anlamı bölümünden kısa alıntı selcuk uysal çoban saklı şifa  

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  011   07  04 2021 

Evrenin Kök hücresi

İnsan sağlığı gibi kök sağlam ise yurtta ülkede bir beden gibi bir çalışır  2000 yılından fazla dünya ülkelerin den fazla yıl kök sağlam ve kök hücre var ise (bir ülkenin içinde grup dış güçlerin elinde ise ve güçler dış dünyanın istediklerini getirme için grupları bir aparat için kullanıyorsa ) ve içlerinden istedikleri (soy kütüğü grup) gibi getirip “halkın içinden seçilenleri halkın istediği kabul etmeyen” ve (soy ağacı gibi gelen eski  idareci ve ülke dışından gelecek tehlikeleri bertaraf edecekleri yerine kendi işlerini bırakmış) ve bu “ülkenin kök hücrelerin vergileriyle gelenler” hala maaş plaket alanlar ve de enerji içindeki ülkesi için çalışmaları yerine bir kendini bilmez erken uyanan uyandırılan larva ve larvalar eskisi gibi ülkeyi sömürmek için (tüm  ideoloji fikirler) bazen dini bazen de dini günlerde layık lık gidiyor diyenler toplanan deri eşya bağışları kendi aralarında pay alırlarken şimdi eski düzen mekanizmayı kaos kışkırtıcı fesat çalıştırmaya başlayan çarka çomak sokan dış güçler ve içlerde uyuyan larvalar “içeride aslı kökü kurutmaya çalışan ideolojiler” sağlam olan yapraklar kurutsa da dallar dökülse de canlı kökün tekrar dal ve yaprakları çıkacağını bilmeyen ideoloji fikirler kendi fikirlerini tekrar yaşamak için kaos üreten, mevsimleri unutan (ideoloji fikirler) bilsin ki Kaos la ,kış yapraklar dökülse de ,bahar da yaprakların ,yazda meyvelerin, olacağını ve de zaman gelince de bu millet sonbaharda harmanı bilir, bilsinler ki  “bu kök sabır ı bilir” ve  “kış gelip uyusa da” harman, harman sonrası ülkeyi sürer tohumlar ve kökler ise zaman gelince yeşerir.. 

Saklı şifa sırlar kitabı ideolojiler hep kendileri ideoloji getirtmek için eğitilenmiş akıl yıkanmış Kök hücre yoktur bölümünden kısa alıntı selcuk uysal çoban saklı şifa

.. 
Ne düşünüyorsun saklı 3/1  010 23 24  03 2021  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur. Selcuk uysal çoban saklı şifa   

24 03 2021

Sapkın insan kör insandır menfaati nefsi için insanları saptırır aydınlık yolu karanlık karanlık yolu çıkar için aydınlattı.

Kaos kargaşayı suikastı çok iyi bilir savaştırmayı çok güzel sahneler geçmiş tarihlerde ve yaşam zamanınızda yeni haşhaşı derler an ve anlarınızda ise nefsin içinde maddeleşmemiş yeni nesil haşhaşı ler ise görünmeyen iblisler gibidirler ve artık maddeleşirler..

Bu asrın içinde emperyalizmlerin yaratığı "yaratılıştan sevgi seli " ise tüm canlıların fikir ve aklın akıl şuuru insanlıkta bozguna uğratıp önce ahlak yapılarını bozar. 

Bozarak geçmişten bu yana şeytan akıl şuurun içine girerek nefis haramı yerleştirerek bu gün den gelecek nesli yaratır. 

Bu da bu gün görsellerde ve sapkın insanların yanlış anlatımından kaynakları.

Yeni düzen yok tur hele huzur hiç yoktur bir öncekini ve bir sonrakini ve an ve yaşamınızı korumak için öncelikle yakın aileniz çevreniz suya atılan bir taş gibi dalgalar halinde eşitlik şekilde yaşam yaşantılarınızdan değişimler yaparak toplumunuzu korumakla ve korunmakla geçer ve yaşam hayat ise kimse kimsenin malında ve helallikte helal kazancında gözü olmaz ondan dolayı ki haram o toplunda hiç olmaz 

2008 2011 2018 2019 ve şimdiki zaman 2020 2021 sonu olmayacak yıllar.

Bu yakın tarihler sırlar kitabında ise farklı önce savaşlarla sonrası terör kaos kargaşa sonrası ilaç lobileri sözde kimyasal silahlar ve biyolojik alt yapı çalışmaları hepsi insanlığı bir şekilde zor yollardan kolay yollarla yok etme bir yandan akıl üstü insan oğlu son zor yıllar 80 yılla hastalıkların artışı musibet harici ölen kanser ,verem bulaşıcı hastalıklardan insanlığı yok eden çareleri arayıp sağlığa bir adım yanaşılmadı sadece önleyici altında yeni her buluşları insanlığı hastalıklara çare olsalar da az zaman sonra akıl üstü planlayıcılar nüfus artışıyla dünya nüfusu artış gösterse de bunlar sadece insanlığın son zamanları. 

Artık savaş ve terör devam etse de kaybolan servetleriyle yeni aşı sektörleri ne hikmetse de bir çalışan dünya sağlık binlerce çalışanıyla sahada olsalar da şu güne kadar bir iyileşen olmayarak musibetlerin ardı kesilmeyen kişi ve kişilerin insan anatomisini bozarak dünya oluşundan beri dönen fanus hep bir gün geleceği gösteren pusula zaman asırlarla arkadan gelen kaos bu gün yaşayan insanlıkta fanus döndükçe hepsi sıra ile gelecek.. 

Gelecek günleri kesin gözüyle bakan akıl üstü insanlık insanlığın çoğalmasını önlemek için insanın savaşacak yapısal durumu çökertmek buda musibet hücreleri çoğaltarak insan anatomisini musibetlerle yok etme insanlığın çoğalmasını önlemek için de yaşam hücrelerini kısaca yok etme ve insanlık yakın yüz yıllarda insanlık gelecek zamanları göremediğinden her kez sıra ile geleceğinden geleceğini göremeden 80 yıldan beri kargaşalarla yok edemeyişleri ve dünya küresel güç olarak sahip olamadıklarını bu gelecek zamanlarda akıl üstü planlayıcıların ve bu durumda küçük parçacıklara bölünerek ülkeler arası kaoslara devam edilerek ettirilerek zamanı zamanları algı algılarla devletler arsı kaos planları yaparak dünya insanlığına saldırtanlar bu gün elle sayılan sadece ilaç lobileri silah lobileri ırkçı lobiler inanç lobileri saymakla bitmeyen nefis ve çıkarcılar. 

Bunlara verilen küçük parçacıklar ise sadece küresel güçlerin bol vaatlerle dağıtılan özgürlük barış krallık adı altında gözleri karanlıktan daha karanlık aydınlığı göremeyişleri ise uyuttukları uyumak için insanoğluna takılan göz bantları.. 

Ek 01 25 03 2021

Göz bant yerine kullanacağınız tek bir kaç şey öncelikle insanlığın var olduğunda verilen temizlik daha sonra ağız burun şal şimdiki zaman maske doğaya bırakılan atmosferi temizleyen su ve bitkiler gibi bu zamanın hijyeni ve mesafe her insan anatomisi farklı her fark yapılan tün öneriler sadece yan tesirlerle doludur sadece işaret olarak verilen tek şifre el parmaklarınızdır onla yola çıkarak sağlığı bulabilirsiniz her verilen şifa altında sağlık ise sadece geriye dönük analiz yapın 2019 bu yana 20 -21  yıllarında musibet harici ölümler hariç geriye dönük bulaşıcı kalp damar kanser vd ölümler ne ne kadar artışı göreceksiniz her fırsat fırsatçıya kanma kandırılma “sebzeler temizleyicidir meyveler besleyicidir baharatlar ise şifadır doğa bitkiler ise ayrı ayrı bedene saklı olan şifadır . sırlar kitabi nimet hikmetlerin dilinden bölümü

selçuk uysal çoban saklı şifa 


Ne düşünüyorsun saklı 3/1  009 20 03 2021 

 Ağlar misin Güler misin 15-18-20  03 2021

Hastalık soğuk sıcak demeden yeni yeni virüsleri getirecek yapacak tek şey geriye den gelen alışkanlıkları bırakın hijyen temizliğe bakın maske ara mesafe millet beni çarşı pazarda görsün demeyin doğal yaşayın safralarınızı asalakları sinek olanları bertaraf edin bak o zaman musibetler etrafınızda hiç olmayacak yaşam yaşamlarınızda sadece sadır  

Dedik ya fırsat fırsatçılar fırsattan yararlananlar

Değişen hiç bir şey yok fırsat fırsatçı bir ,bir iş geleneği oldu eskiden bir lahmacunu 7 tl yerken bereket versin diyenler şimdi lahmacunu 11 tl satmakta üstelik servis parası ekleyerek 14 tl gelmekte hala siparişleri yetiştiremezken hala iş yok diye bağırıp dur maktalar üstelik hala giderler için yardım almakla yönetim desteklemiyor der duranlar acaba sormak lazım .

Şimdi sizlere yağlamak mı gülmek mi dram mi aksiyon mu veya bas ki şiddet mi  yoksa başka baka eyler mi bir bakalım..

Yer ilçelerden bir yer gerçek Tarih ,tarih öncesi ilçede beylikler yerleşir onlar benim atalarım ve zaman geçer 50 yıla dayanır kadastro 1970 yıllara gelir ve keşif için o yörenin yaşlı9 kişileri orası burası kimin kimlerin der dururken nineler dedeler adına geçer gerçek gerçeği ve aradan yıllar yılı kovalarken bazı kişi kişiler akraba ve başkaları evler villalar seralar yaparlar hatta resmi dairelerde yapılır artık tapu almak için her türlü fanus gibi dönenler karşılarında gerçek sahiplerini görseler de duysalar da  bir türlü tapu alamayanlar o yerlerin mirasçılarına ulaşmak ister devlet ve kişi kişiler ama aradan yıllar yıllar sonra mahkemeler mahkemeleri kandıramayan  kişi ve kişiler ve de oradan adli görevliler yer değişir  emekli oburlar bir türlü mahkemeler giderde gider zaman mirasçı kimileri ölür mirasçılar yer alır kimileri kimlikler olsa da mirastan haberi yok yaşarlar örneğin ben çoban mirastan haberimde olsa bitmeyen davalar yaş gelir 64 .

Çoban son 25 yıldan beri karmakarışık insan insanlıktan uzak yaşamak ister emekli değildir önce evi olan şimdi dağlarda yaşayan karavanda yaşayan kimseye ihtiyacı olmadan yaşayan çoban..

Yakın tarihte bir telefon gelir ben Alanya jandarmadan filan, filan der selcuk uysalla mi görüşüyorum der evet ben çoban selcuk uysal derim..

Efendim ikamet hane adresinize tebligat göndere cem der adresinizi verimisiniz der, ben de derim evsizim karavanda yaşıyorum eğer bir durum varsa bulunduğum ve bulunduğunuz adrese gelirim derim yok illa ikamet kâğıt der bende ev sisiz derim uzar gider..

Ve sonra kardeşimin ev adresini veririm şimdi diyeceksiniz “devlet den yardım al kafanızdan geçer” yârdim aldığımı düşünün kim kimlerin hakkini almak hiç düşündünüz mü “yaratan bana güç akıl şifa sağlık vermiş hakkımla kazanarak hem şimdi hem de geleceğe birikim yapmaktayken bu yaşıma rağmen” ve de o ilce sosyaliz ve sosyal görüş yer olan ve de emperyalist para gücü olan el elle gezen bir ilçede ve ilçelerde de Türkiye’nin her yerinde 5 tırı olan daireleri olan ormanda kaçak kestiği halde odun kömür alan doymak bilmeyen insan insanlık varken hatta işleri iyi olduğu halde hem de “hükümette muhalif yapan yapanlar” hatta işleri tıkır olan kapı önlerinde tamir bekleyen paket siparişleri zinciri olan hatta kargoculukta işleri ikiye katlayan Fiatları üçe katlıya kira yardımı ve işler yok diyen zihniyet var olur ve onlar doyduktan sonra bizde “el ayaktan düştükten sonra yardım almayı almaktan ziyade bir düşünürüz”

Birde düşünün bir dava 50 yıl sorarım ev yaparken oranın yöneticisi nasıl iskan vermiş onu da geç elektrik nasıl iskan yokken verilmiş su kanal sayda say bitmeyen haksızlıklar dönerken bir de üstüne bankalar arsa içlerine sera kredisi verilmiş “o nu da bırakalım” mirasçıya nasıl olurda bir de miras beklerken vergi gelir 50 yıldan beri para kazanan bacaklar havaya torun torba sahibi olanlar vergi vermezken “dağlarda yaşayan evsize vergi borcu çıkıyor ise vay insanlık haline”..

Hala devam eder bu hükümet ne ,ne kadar yardımcıda olsa insanlık doymak bilmiyorsa vay dünya devletlerde yaşayan insan mazlumlara.

Bir de şöyle bak hak aramaya gidersin 50 yıl geçmiş mahkemeye girme esnasında haklılar gibi adalet kapısında belindeki silahı gösterir dışı kime yetiyorsa der evrimleşmemiş orta yolda olmayan insanlık bir başı nefise sonu harama dayanmakta orta yolda olan hep ezilen mi “Bir suçlu bulun suçsuzlar içinde tüm suçluları bulacaksınız ama bu yaşamda her kes suçsuz suçlu kim arayıp kendinde dahil bulamadın değil mi  

Evet dünya sevgi ile nimet hikmetler verse de insanlık sevgi ile geldi daha iyi yola gitmek istese de insanlık nefis yolunda sevgiden uzak kalmış aslında bazen söylenir önce insanlık evrim geçirmeden önce asabi “bir yaratık mıydı” insanlık sevgi ile gelip sonradan “evrim geçirip aslına mı yol almakta” bu iki arada kalan insanlık mazlum ve sabırla bekleyen bir huzur gelecek yolunda mi.  

Suçlu veya suçsuz kendini mazlum gösterir gerçeği bir türlü yaşama yansıtamaz bir birini seven sevilen kişiler görsel ve ahlak dışı yasama yaşantıya özendiren kişiler elle sayılacak güçler öz insanlık ruh bedeni kışkırtıcı kıskançlık eşitlik tanımayan evrimleşmemiş yaratığa dönüştürenler ise bu gün insanlık sırtından kazanan “emperyalizm güçler insanlığın içindeki Ahlak yapıyı bozmakta” Ahlak yapısı bozulan insanlık ise şiddete başvurmakta çünkü Ahlak yok oldukça erdemlik yok edilmekte insanlık balçık çukuruna battıkça başkasının malına göz dikmekte  oda yetmez gibi devleti talan etmekle çıkış yolu bulamayan toplum yaşadığı ülkesini sevmekten yana değil dış dünyaya köle ve esaret içinde olacağını bile bile sadece kendini düşünen toplum olmağa aday yoluna gitmekte ondan dolayı ki bu toplum her yöne çıkar için pembe hayaller içine sokan dış dünyanın üst akılı ve akılın oyununu görmez ve göremez.

Devlet içinde hükümetler dış dünyaya hak hakikati hakkını almak için ne kadar çaba gösterse de ülkesini sevmeye bir türlü sevemeyen toplum dış dünyanın esir esareti olmuş kişi ve kişiler biri başta biri sonda olmakla ahlak nefis çıkar olan ve olanlar hiçbir zaman “baş ve son orta ile  bütünleşemez” 

Bütünleşemez dış dünyanın 100 yıldan beri esir esareti olmaktan ve eski günleri yaşamaktan geri getirmekten geri kalamazlar başları A takımı halkını köle gibi sadece tok tutmaktan başka bir şey veremez artık onlarda dış dünyanın esiri olmuşlardır .Devamı var 

Şimdi sizlere yağlamak mı gülmek mi dram mi aksiyon mu veya bas ki şiddet mi  yoksa başka baka eyler mi bir bakalım..

 Ağlar misin Güler misin 15-18-20  03 2021

Ek 1 Kısa özü 22 03 2021

Bir ilçe ne kadar sosyaliz halkçı gözükse de çıkar için emperyalist olur bazen muhalefet bezende iktidar bu insanın içinde nefisten başka değil kaynağıdır bazen de çoğul olmak için seçilmek seçtirmek secimi kazanmak için insanın insan hakkı bu hak hakkı katı görmezden gelen insan ve insan olmanın yolunda “gerçek sevgi yaratılış insanoğlu ” ve insanoğlunun  nefis çıkar için göremeyişin den  işte bu ilçede hakkı hakikatler görülmeyişi zaman içinde zamandan öncesi gerçek yer sahipleri yerine çıkar için yer değişen değişerek değiştirilerek nefis çıkar için hiçbir zaman gerçek sahiplerini bulamayacak suçlu ve borçlu çıkar çıkartılar suçsuzken suçlu olur gider bu hayat.

Selcuk uysal çoban saklı şifa 

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  008 13 03 2021  

Artık bahar gelmekte soğuk yerden kışı geçirdik yaz geldi mi tekrar gideceğiz

Yazıya başlamadan önce bir güzel kahvaltı hazırlamak çok eski eskilerden eski bir kahvaltı için 1995 te he piyasaya yoğurt verirken bir de müşterilerim daha önce tadımlık verdiğim ondan isterler ben de bir kilo plastik kovalar alarak kahvaltı kremi dağıtarak kendime ait piyasamda ve sattım bu günde bu yorgunluk beden yorgunluğu beyin yorgunluğu zehir karbon atmak için günün ve o günlerin virüs mikropları bedenimde yok etmek için omega içeren 3 6 9 gelişim ve sindirim sistemleri çalışmasını sağlamak için o gün ve sonraki günler için düşünce ve beden günlük çalışmaya zemin hazırlamak için ve küvetli D emir d vitamini sağlamak ben yaptım şimdi kahvaltı sofrasında başka bir şey yok ocakta daha önceden hazırladığım yufka içine koyarak tava içinde afif zeytinyağında bulanmış kızartılmış ve ayrıca ekmek üzerine sürülecek şekilde bir tabakta birde tereyağında sahanda yumurta bir de güzüne üstünde cay şimdi beni bekler.

Şimdi okudunuz veya birilerine okuttunuz şimdi yapmaya bilir ama bir zaman sonra yaptığınız da ben neden o gün yapmadım dediğiniz günü şimdi duymaktayım ve de bir girişimci hemen piyasaya sürecek ama koruyucu koymayın içindeki malzemeler kendini korur.

Nemi başlayalım

Önce kırmızıbiber, yeşilbiber, sarımsak, soğan, maydanoz hepsi brendir veya rondo iyice kıyın sonrası yeterince tam yağlı peynir kaliteli biz buna (buzhane peyniri veya eski peynir deriz 6 ayda oluşur şimdi süt sonrası bir saat bir gün sonrası peynir teneke değil) bir yemek kaşığı yoğurt koyduğunuz peynire göre 2 kaşıkta olur) hepsini krem haline getirin daha sonra acısına göre biber salçası ekleyin bir tatlı kaşık servise alın üstüne baharatlardan nane kekik afif zeytinyağı koyarak renk afif pembe rengi alır  afiyetle yenir.

Artı olarak organik yemek bölümünde çoban baharatı veya çoban sosu ek olarak kullanılır. Tarih 1995 ten bu güne 2021 Nede o zamanın insan sevgisi ve bu günün nede insan sevgi saygısı ve nerede nere de olacak yıllar bir birini çekemeyen insanlık ve bir gün arka arkaya gelecek yok edilen insanlık ve her kesin gideceği ebediyet var olanı hatırlamak nerede yarın ne olacağını bilmeyen insanlık bu günü topluca toplumca yok eden yok edilen yok ettirilen gene insanlık..

Asıl ise yaşamak için verilen zaman zaman içinde kıymet bilmeyen kıvranan gene insanlık.. Çoban sadece çoban artık sırlar kitabından geçmiş bu güne yansıyan ayna ve insanlık devam etmekte  devam edecek..

selcuk uysal çoban saklı şifa  

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  007 22 02 2021 

Her şeyin bittiği günün sonu yaşamın yaşamlar bittiği gün bilin yaşam tekrarını yaşatacak. "Kapılan akıl yıkanan beyin yeni den yeni bir sayfa açacak"

Bu gün bir yaşamın içinde iyi yerlere gelmek için bu günden yapacağın işler toplum dışı kendini düşünerek işlere kalkışman ve sonu belli olmayan sonunda seni neyi beklediğini bilmeden yaşam hayatına adım atıyorsan ülkeni bayrağın ve ailen halkın şimdiden gelecekte şirketlere ve küresellere esir ve esaret teslim ettiğin başlangıç tarihin dır..

Yaşamda işinde her attığın akıl düşünce ile öncelik vatan bayrak toplumun ise bil (esir edilmiş esarete esaret zincirinde ve hain dolu ülkende ) her atığın adımları sorgula sorgula ki esarete esir olmamak için bayrağını ülkeni kaptırma bil ki o zaman yaşam bitiği gün yarınlar emin adımlarla ilerleyeceksin işte o zaman gerçek yaşam başlayacak.

saklı şifa sırlar kitabin dan uyanan akıl bölümün den ve şu an öncesi pembe hayal dünyasın da ve nefis yolundan kurtuluş günün, halkınla toplumun la el ele yürüyeceksin bölümlerin den kısa alıntı

selcuk uysal çoban saklı şifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  006 31 01 2021 

Oyun içinde oyunlar Geçmiş tarih ten ve yeni tarihten  26 01 2020

Oyun içinde oyunlar Geçmiş tarih 26 01 2021

Demokrasi evrensel seçme seçilme halkıyla seçilmiş hakkı halkıyla ülke zinçiri kurulmuş ise zamana zaman içinde dünyaya ne oluyor analiziyle nereye gitmekte oluşuna bakılmalı ve ülke dış dünyanın ve içerdekilerin bu bayrağa bu topraklara nasıl pusu kurduklarına ve gelecekte ne yapmakta olduklarına ve hangi oyun kurduklarına sahne hazırlıklarına bakılmalı. 

Karşı güçlerin hep unuttukları kanlı sayfalarını oynamak için kaybettikleri kayda alınmamış sayfasını arayıp dursalar da bu milleti hiç anlayamamışlardır.. 

"Sır verilmedikçe dış dünyanın ve hainler ne ne kadar güçlüde olsalar sahada eşit sayılır" 

"Korku sadece sanal içinde kurgudur enderin deki saklı olan korkusuzluk ise inançla imanla çıkar" 

Küresel güçlerin oyunu hep var olacak güçlü devletin geçmişi 18 milyon İspanyol altına alınıp özgürlük altında masum insanları yok ederek güçlü devlet oluyorsalar (Dünya için an ve yarınları bize anlatabilirseniz sonu gelmemiş larvalar ) belinki insanlık nasibi almamışlar dır ve veya hangi guruba eşleşirler bilinmez. 

Bir sonraki hamleyi anlatabilirseler "Bizde dünya içindeki var oluştan beri var olan var olmaya ebediyete kadar var olacak TÜRK MİLLETİ OLARAK an ve anı bilemeyeceğimiz ve ne olacağını bilemeyeceğiniz gibi.. 

Ama inançlarımızla SANCAKLAR yarın ve yarınları mazlumları korumak ülkemizi dış dünyalardan içteki hainlerden ve emperyaliz dünya küresel güçlerden kurtarmak için çalışırız.

İşte böyle vatan bayrak insanlık için MİLİTANIZ ve hainlere dış dünya ya her yere dönen sarhoş tekerleklere sormak lazım hangi şeytanlar guruplarında yer almaktalar.. 

Ek 30 01 2021 Sema ordusu son bölümünden bir kısa alıntı Dünya üzerinde en eski devlet Türkiye dir ve çok savaşlar ve çok iktidarı devirme hamleleri yaşadı hep dünya üzerindeki önce yer savaşları toprak altı savaşlar ve son olarak sosyaliz ve emperyalizm savaşlar. 

Şimdi kapitalist savaşlar ise temeli sosyaliz özgürlük altında insanları kandırarak ülkeleri parçalama peşinde EL ELE KOLKOLA GEZERKEN şimdi sormak lazım bir ülkede azınlık veya çoğunluk ülkeyi yönetmek için canla başla çalışarak giden bir omurga iskeleti ve içlerinde hainlik yaparak ÖZGÜRLÜK SOSYALİZM ALTINDA ve de ayrıca halkı ayırt etmeden çeteler bu halkın üstüne silahlar bombalar atarken. 

Şimdiki seçme seçim de seçilmiş bu halk ve vatan için yemin etmiş seçilenler şimdi illa bu geni ve omurgayı daha zaman içlerine taşımak varken kalkan koruma yapmak varken illa bu olmadı şu olmadı her sene seçim ,seçim der demek ney. 

Şimdi diş dünyanın oyunlarına gelip kaos kargaşa çıkarmak illa bir şeyler olsun bu devleti şimdiden yükselmesi hızını keselim diyen dış güçlerin piyonluğunu yapmak niye bu yapanlar görmezler mi  piyonluğa soyduranların ülkelerindeki kaosları görüp görmezliğe gelen kişi ve kişiler bu durumu çok iyi bilmekte amaç o değil amaç bir el kadar az emperyalizm güçler her koldan saldırarak saldırtarak dünya küresel gücü yakalamak ne ,ne kadar okumuş sadece duvarda asılı diplomalar mı sizleri gelecekte kurtaracak şimdiden bu şekilde okumak okuyup adam olmak mı sonradan emperyalizmlerin esir esaret altında yaşamak  mi. 

Şimdi kendini sorgula son yüz yılda bir özgürlük adına ülkeleri için ve bağımsızlığı için ve yok olan dünya insanını sorgula hangi emperyalizm güçlerde bu güne kadar özgürlük savaşı altında kaos savaş çıkarak çıkartılarak kim özgürlüğünü aldı hep kazanan emperyalizm ve onları destekleyen her yöne yatan kullanan bir avuç dünya küresel güçler hala ve bilin ki hiçbir şey özgür olamayacak özgürlük altında maşa ve maşa uçlarında sahalara sürülecek ayakta kalan güç ise hep dik durarak ta ki son ve an sonlar yok olduğu gibi savaş ve kaos devamlıkla yükselerek gidecek yaşatılan ülkesinde küresel güçlere karşı dik duran gözle görünmeyen halkçı halk demir yumruk ülkesini düşünen fakir halk kalacak.. 

Şimdi bilin ki vatanı koruyan ORDU sonra EMNİYET VALİ KAYMAKAM sonra EĞİTİMCİ DİN adamları her kes kendi çıkarlarına hareket etseler de VATAN BAYRAĞI bir avuç kalsa da ATALARIN KANI için bu topraklarda yaşayan FAKİR HALK geçmiş gibi demir yumruk demokrasiyi getirerek halkın özgürlüğünü getirir esir esaret olmaksızın dünya küresellere karşı kendi ordusunu kurar adı da sema ordusudur..  

Şimdi zamanı bilmek lazım vatan bayrak bölünmez bütünlükle yola çıkan diş dünyaya ve içerdeki asi hainlere dik duran (seçme seçilme seçilen ) kişi ve kişiler halkını hep arkasında bulacak daimi vatan bekçileri olacaktır.

Halkıyla birlikte zaman geçse de sarhoş tekerlek gibi vatanı bayrağı için oyunlar oynarsa hiç gecikmeden bu halk oyun oynayanları oynatanları ne Osmanlı tokattı nede dijital dünya içinde sanal aleminde nesilleri boyu yaşamları yaptıkları tekrarlanır arkadan gelen yiğitlere örnek olarak anlatılır ikaz edilerek daha çok birlik beraberliğe kenetlenmeye yıkılmaz kırılmaz zincire yol alırlar.. 

31 01 2021 Şimdi bilin ki bir sabah katlığınızda hiçbir yabancı güçler küresel güçlerle içerdeki kol kola gezen asi hainlerin pembe hayalleri gerçekleşemeyecek ve veya öyle böyle görünüp ülkeyi tamamen almaya kalkanlarda hayatları boyunca gerçekleştiremeyecek şunu da bilin her şey dört dörtlük beklemeyin sadece vatan bayrağınızı koruyun esir köle olmayacak şekilde gelecek nesillerinizi yetiştirin. 

Şimdi önce ahlak, kültür elde tutun ,gelecek ve şu anda yaşadığınız dijital dünyaya alışın daha çok algoritmanızı yani  yaşam boyutunuzu güçlendirin ahlak kültürünüzü değiştirmek için sizleri esir etmek için yaptırım yaparlar ve isterler onlar sözde özürlük adına kan için kardeş kanı döktüren kuzey güney katliamlara girişen elde ettikleri ve 350  yıldan beri baskı züllümle zenginleşen kendi amaçları için kendi insanlarını bile yok eden bir avuç küresel zenginlerdir. 

Şimdi Uyan Türkiye bil hala şu bu o der duran ve musibeti bile dinlemeyen kendi oturacak koltuklarını bile emanet oturduklarını bilemeyen gemin direksiyonunu dijital dünya küresellere bırakan hatta onların içinde bile 3 5 8 li oyunlara giren  kendi akıl içinde iyi polis kötü polisi oynayan sonradan ve önceden kavga döğüş etseler de sonradan birleşen yolları var olacaktır çünkü dünya şimdiden bu TÜRKİYE’Yİ YOK etmek için 10 kol ahtapot oyunlarından başkası değiller.. 

Şimdi uyan.. Ama önce korun maske mesafe hijyen çünkü bilin şimdi bu musibete bir şekilde bağışıklık kazansan da arkalarından gelecek musibetler sizleri ve” insan ırkini yaratılış bağışıklığını “amaçları yok etmek.. 

Şimdi yaşam sadece anlaya bilmek anlatabilmek yaşam öncelikle “DNA 6 kan işleminde” FIRSATLAR KERVANINDASINIZ “ 

Şimdi  bilin tabiat sizlere çok şey gösteriyor çözümsüzlüğü bulabilmek  bulduğunuz zaman çözüme daha kolay erişilecek doğa hala toprak yer küre sıcak yer kürenin üstü kar kaplasa da soğuk sıcak olsa da buz sıfır altı soğuklar yaşansa da evren deki gizem sizler her yer çöl kuraklık oluyor dense de  insanlık yokken de yer yüzündeki canlılar için yaratan tarafında her canlıya göre yaşam doğaya sundu her asır’a göre hazırlamakta sizler fark edemezsiniz akıl beyin sadece yazılan tarih felsefelere göre yazıldı çizildi şimdiki nefis çıkar şan şöhret müsriflik doyumsuzluk “insanlık gizem mi bulamayacak” insan çözümsüzlük içinde oluşu bu gün yaşam içinde oluşunda bilemedikleri ilk hareket “AHLAK VE ERDEM” . 

Bilin kaçacak yer bulamayanlar her fırsatlarda çamur atarlar hala içerde yıkmak için kozalarından çıkmak için çırpınışları gelecek günlerinde uçacak kanatları olmadığını fark edince ve üst akıl düşünenler ise çamurları balcık çukur içinde oldukları her fırsatı değerlendirip iyi insan kötü insan oynamakta sağ gösterip sol vurmaya ve şimdiki düzeni bozmak için 2 li oyunu bırakıp 4 5 6 8 oyunlara girmekteler bilin ki kozalarından çıkarken kanatları olmadığını fark edince balçık çukurlarına düşerek tamamen kaybolup gidecekler bilin petek gözler her daima vatan bayrak için hazır hazır olacaklar.. Çoban

Çoban sema ordusu bölümünden saklı şifa sırlar kitabın dan

selcuk uysal çoban saklı şifa  

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  005 21 01 2021

Yüz yılın tabiatı ve fırsat fırsatçıları ne nereye kadar

Her şey yerli yerine doğanın gücü "doğa gücü" liyofizyon yapmakta eksi soğuktan eriterek temiz atmosfere temiz hava mineraller yaymakta olacak.

Yerini ılıman sıcaklar ve arkasından gelen yumuşak nemli soğuk tekrar yağışları getirecek doğa gene fırtınalı günlerini yaşatarak dünyadaki yerler birbirine getirerek doğayı aşılayarak şubat yağışları cemreleri getirerek ve yer altı sularını besleyerek gene yer altı göçük obruk oluşumları ve doğanın tamamlayışı olacak.

Ama gene insanlık yer üstünü değişen su yolları bilinç siz planı israf ve yer tabakası gene de yer altı su yolunda doğa kendini toprakla eşleşerek tamamlayarak tamamlasa da.

İstediğimiz suyu elde edemeyişimiz ve kuraklık bitmeyecek yer üstü insanlığın kullandığı su israfı olduğunu gene insanlık sadece ve sadece kendini düşünen insanlığı görmeyen yaşamın hepimiz olduğunu anlayamayacak.

Ne ne kadar temiz bir ortam hazırlayan atmosfer ve yerlere gittiği alanlara insanlığın bıraktığı çöp atıkları ve ve de bilerek musibetleri doğanın hazırlamış olduğu "liyofizyon la temizlediği" ayrıştırarak iyileri atmosfere kötüleri yok eden doğa ortamı insanların bıraktığı mikroplar atıklarla insanların eliyle çıkardığı ve doğanın kötüleriyle insanların bıraktığı atıklarla daha çok bitmeyen musibetlerin gelişine hazırlayacaklar.

Neler mi en basit maskeler, elden ele toplanan her kesin eli değdiği çöplere atılan bidonları toplayanlar ayrışan ayrıştıran yerler geri dönüşümle mikro plastik bugün yediğin her şeyde var

Tarih 22 01 2021 Daha çok fırsat fırsatçılar çoğalacak.

Yıl 2050 de olsa insan ve az insan kaldıysa veya göç yollarına düşmüşseler veya köle esir esaret ise yaşayacakları tek şey o asrı yaşayacaklar insanlık mutasyona uğramış haliyle. Yaşam varsa. Selcuk uysal çoban saklı şifa   

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  004  19 01 2021

Hey Çoban bizi kurtarsana...Çoban der şu an Tanrının misafirisiniz güvenilir yerdesiniz sizleri kurtarmaya gelenleri kurtaralım ki hep hepimiz olalım...selcuk uysal çoban saklı şifa2019 dan bugüne demokrasi özgürlük evrensel der dururlar ama hiç mi hiçbiri demokrasi özgürlükle "inançla yaratanın ilkeleriyle "Güçlenilir güçlü devlet" olunur eklemez.

Ama şirin mi şirin çıkar gelir der dünyada güçlü devlet için özgürlük ve demokrasiyle güçlene(çeyiz) der. 

Gene ne hikmetse kanlı (çeyizler) türer insanca yaşam yerine dünya ülkelerine özgürlük der dünyada güçlü devlet yolunda yol alırken insanları kandıran devletlerin akıl üstü üst düzey hiç mi hiç görünmeyen her yönde çıkarı olan küresel güç ailelerin hayallerine kapılan insanlığı evrensel adına esir esaret züllümle ölüm kusan kanlı göller kanlı topraklar elde edilecek edilen topraklar adına özgürlük diyorsanız sizler çoktan yenilmiş sinizdir. 

Bir ülkeyi korumak ve savunmak için halk ve ordusuyla kardeş kardeşleri ölüm pahasına koruyor koruyorsa barbar ve korsan değildir şeytan şirinleri kovmak için yeniden sancaklar açılır... 

2021 Çok zor yılları girdik şeytanları bertaraf için elden ele değişecek sancakları dik tutmak ve dik durmak tek millet olmak lazım " iman kanıysa yaratılan yaratanın değişmeyen kanıdır ve tek millettir. Saklı şifa sırlar kitabin dan Dik duruş bölümünden selcuk uysal çoban saklı şifa 

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  003  15 01 2021

2018 den bir yazı birde bu güne bakın .2021

Ne kadar sağlıklı yaşadığını hesapladın mı.

Daha önceleri yazılmış olup yıllardan beri insanları bir şekilde zehirlemekteler daha önce et et ürünleri yazmıştık şimdi şimdi cezalar yağmakta evet yıllar önce yakın ulus bir devletten Ayçiçek küspesi alınır vergi muaftır ama ne yazık ki plan uymuş ulusta yüzde / 1 oranında işlem görmüş kamuflajla küspeler yağ fabrikalarına tekrar yüzde / 99 sıkılmaya başlanarak piyasaya sürülmüştür bir de buna karşılık hükümetlerden vergi iadesi alınarak devleti soymuşlar ve şimdi düzenli yaşadığını sananlar tüm yapılan işlere bu günde eski düzenlerin gelmesi için avuç ovalarlar doymak bilmeyen zihniyet.. Biter mi 

Evet doyumsuzluk biter mi bilin hiç bitmez sizlere bir söğüt altı sohbeti derken akıllı telefon sohbeti yazmak isterim yeğenler doktor akşam şöyle ayak uzatarak bir salep içmek isterler ve yakın bir aktara giderler oradan açık salep alırlar ve başlarlar salebi yaparlar saki 10 katlı bina taş taşmış gibi dayılarını ararlar.. 

Dayı sana söylemeden iş dönüşü salep aldım ama...Dur yeğen sakken yaparken yorulmuşsun anlatma git çöpe at. Neden diye soracaksın ve kıza can ama sen iş yorgunu beyinle çocuklarınla canın salep çekmiş haklısın yarın sana hem tane hem de tozunu göndere cem gerisini bana anlattırma sadece Ahlak ve nefis aracı satan bilgisizliği toptancı ise cahilliği ama bunların hepsi eğitim dersek te bil bunlar kurnazdır yerine gelir cahiliz derler bir şeyi ispatlatamazsın. 

Sana bir hikaye anlatayım ben sadece çobanım her kes çoban koyunları güder derler ama öyle değil bak önde ben arkada koyun yol alırız güzel güzel giderken arkadan ses kesilir bir döner bakarım koyunlar geride kalmış ne kadar seslensem de gelmezler neden gelmezler derken et rafa bakarım aklı şuuru olmayan koyunlar zehirli ot için gelmezler baktım onlar güzel yöne yönlenince bende arkalarından beni güderler artık onları aklı şuuru olmayan "çomarla" aklı şuuru olan çoban canavardan çakaldan uyanık tilkilerden korumak kalır arkadan "katırda sırtında kedi pisi pisi" bunlar nereye giderse peşlerinden gelir şimdi gözünde canlandır koyun mu çobanı çoban mı koyunu güder. 

Evet öyle ki bu insan oğlunu bir türlü yaşarken eğitimi öğretemeyişimiz ezbere güven duygularıyla hareket eden robotik gibi monoton ve robot halde yaşayan kanların yerine motor yağları yağları korumak için antibiyotik bilirler şimdi ve sonrası ertesi gün varsa ya hastane yada her şehir girişi ve çıkışı ebedîyi istirahat mekanları.. 

Bitkilerin toz hali ve bitkisel yağ karışım sahtekarlığı 1986 ban ve 2013 şimdi 2020 yazıldı okundu veya okunmadı veya şimdi okumak yaşayandan öğrenmek ..Devam edecek.. 

saklı şifa sırlar kitabın dan Bitkilerin gıdaların toz hali sahtekarlık, Benim bir katır bir çomar bir pisi pisi bir zeytinlik bir de güvenilir ev bölümünden kısa alıntı, selcuk uysal çoban saklı şifa  

Ne düşünüyorsun saklı 3/1  002  12 01 2021

Yeni yüz yılın Tabiatı

Ne 4,5 milyar nede 7,5 milyar öncesini bilebilirsiniz sadece (çıkarlara göre tarih felsefeyi öyle istenilmesi için o asırlara göre yazabilir ) veya 1 saniye sonrasını Değişen tabiat canlı doğa kendini yaşaması için hazırlıyor tahmin edemezsiniz saat 00.00 12 01 2021   

Yer altı derin sular ısınıyor boşluklar yer değiştiriyor üst yer yüzü ısı nem artışı musibetlerin yok oluşu insan ve doğa frekansları çok yüksek bu nedenle yükseklerden nem ovaya inişi çok yükseklerdeki soğuk tabaka yağmur dolu fırtınalı kar yoğun kışı kış olarak yaz olanlar ısı farklarıyla doğal afetlere yakın bu yeryüzü asrın tabiatı çok şeyleri gözüktürecek ve gözükecek. 

Kainat bilinmeyen gizemlerle dolu inancına sahip olanlar ise hissedebilecek daha si ise yaşam devam edecek ne ne şekilde bilinmez fırsatlardan fırsat arayanlar ise çoğalacak doğanın gücüne inanmayanlar her defasında ikazlara maruz kalsalar da "insanlık yaşam için hazırlayan doğayı" insan ve insanlık hatırlatanlara hep yanlış gözlerle bakmaya devam edecek.. 

Tarih 12 01 2021 her geçen yıl bir sonra yıllarda her geride kalan yılı arayacak.. Taki bir şeylerin yanlış gittiğini anlayasıya   dek.

saklı şifa sırlar kitabin dan gün ve günler geçmiş gelen gelmeye hazırlanan ne şekilde yaşam bölümlerinden 12 01 2021 tarihli notu . selçuk uysal çoban saklı şifa..

 Ne düşünüyorsun saklı 3/1  001  05 01 2021

               NE DÜŞÜNÜYORSUN SAKLI 2019 DA DÜNYAYA ACILAN GEDİK 

Sırlar kitabı dan  

Yazım tarihi 45 yıllık notlar bölümlerden alınan kısa alımlar 2011 şimdiki zaman 2020 son haftası dağlardaki notlar yayın tarihi 05 01  

Dağ dan gelen not 26 12 2020

Üç korku insanlıkta var olan.. Aç kalmaktan açıkta kalmaktan ve ölümden..

Yıl 2019 20 21

Bu tarihler öncesi Aç kalmak kimileri bir şekilde aç kalmayı sabırla ve helal ile beklemezken insanları bir şekilde göz boyamayla bir gün aç bir gün tokla yaşatırken..

Gene tarih öncesi Açıkta kalma korkusu yaşayan ve hak verildiği halde defalarca başkasının hakkına düşenleri de ve de haksız yere açıkta kalmamak için açıkta bırakılan insanlığı anlamazken..

Ve de şehir efsaneleriyle yaşam süren ölüm korkusu olmada yaşam süren gene zor anlarında doğal afetlerde ve anlamsız kazalarda yaşatın beni diye çınlatan insan bedeni acı duymadan içindeki ruh enerji dünya malını kaybede çem korkusu yaşayan insan içindeki ruh yaşam dünyasında acı çekerken ve de ölüm korkusu yaşarken hiç yaşamı boyunca kendisini sorguladı mı..

İnsan oğluna her gün hatırlattı ölüm tek yöndür ve uyku ise geri dönüşümlüdür ama gene ikiz kardeştir.

Ta ki 2019 kadar şimdi insanlık tek düşüncesi bir yaşamak ne açlık korkusu kaldı nede açıkta kalma korkusu tek düşünce yaşamak terk yön ölüm korkusu..

Ruh insanlık daha hazır değilken örneğin (anne karnında 9 ay yaşamını bilemediğin gibi ) ilk yaratılış öncesi de ve de varlık öncesi var olan ölümsüz bir enerji bu dünyada yaşarken nasıl bırakırım korkusu yaşam içinde açı çekiyorsa ebediyet acısı bunun yanında ruh psikolojik yapısı bilinmeyen gizemli bir ebediyette nasıl olacağını şimdiden bilip te bilememek biraz içindeki asıl korkuyu dışarı vurmamak gibi..

Evet sardı geldi 2019 oldu pandomin şimdi sardı ve kitlendi zengin fakiri nerde kaldı şah şalı yaşam sardı bırakama korkusu kendi yaptığı yanlışları şimdi başkalarına yapma çağrısı hepsi bir oldu sardı ölüm korkusu..

Gene vardı bu musibet insanlık var oluştan beri beden içine yer alan kandaki savunma silahı bağışıklık son asırlara kadar bu kadar dolaşım yoktu hastalık aynı güçteydi birçok hastalıkla birlikte sadece kervan yollarından gelen ipek yolu hastalığı vardı (o zaman da insanda kalıcı olan bugünün Behçet hastalığı gibi buna o zaman ipek yolu hastalığı derlerdi) o zamandan bu yana musibetler değişik değişik yer aldı ve insanlık savaşlarda bile ülkelerine yürüyemedi hastalıklardan.

Evet bu zamanda bu yüz yıllarda insanlık daha çok yaklaştıkça musibet hızı da artı hızla yayıldı hala bazı insanlık şehir efsaneleri korkularıyla hala mesafenin ve korunmanın temizliğin anlamamaları

Içlerinde ölüm korkularıdır.

Evet bu kadar korku saranlar bilin o yaşayacak ben öle cem korkusu ve de geride bırakacağım pembe dünya var varlıkları nasıl kimlere gider bırakama korkusuyla yaşamlarını sürer. Anlayamadınız değil mi ek 1 de anlata çam. Devamı var.

Saklı şifa sırlar kitabından yazı yazılar karma karışık, hayatta karmakarışık, dünya gizemde akıl aslı varken nefis ile karma karışık bölümünden dün ve bugün kısa alıntıları selcuk uysal çoban saklı şifa  

Dağdan gelen not bu gün "aç kalma korkusu"..

Bu ne dağda kekik kalmamış köküne kadar almışlar geçen sene tohum attığım yerlerde bile ağaçlar kozalak kesmişler bu ne fırsat evet fırsat fırsatçılar fırsatı yaratanlar korku..

Şimdi başlamak anlatma nerden dersek bitkilerin dili her bitkide uçucu yağ ve tohumlarda belirli yağ oranı vardır ayrı ayrı yazmama gerek yok elinizin altında goole sor söyler.

Bir kaç örnek bitki ve tohumlarda %5 %15 en fazla %25 yağ ve uçucu yağ varken bazı bitkilerde ise mesela gül de 3.5 ton yapraktan 1 kilo yağ çıkarken nasıl fiyatlar olur böyle düşündünüz mü.

Evet cennetten inme çörek otu fiyatı 35 tl yağ oranı % 20 %babası %25 yanı 1 kilo çörekten 250 cc yağ çıkartalım 4 kilo çörekten 1 litre yağ çıkarken nasıl olur 70 80 tl hiç hesapladınız mı yok asıl saf çörek otu yağ "bir kortizon 4 damlası şifa" şifa ararken sizler kaşık değil çömçeyle içseniz şifa bulamazsınız..

Bura da bir daha kafa karışır kilo girer litre çıkar.

Defne, kekik ,okaliptüs ,lavanta yağ oranları %15 ile % 6 dır doğal olarak ellerine sağlık yakında ne ağaç kalır nede ot acil "doğa toplama altında yasal" sorumluklar getirilmesi lazım..

Yoksa yapay ve sentetik kimyasallara kalacaksınız bırakın sizlere ağaç ve otları aşılayan arı dünyasında zarar vermektesiniz neden mi bu gün bakın çam balı var mı geçen seneye göre yok anasını bellediniz şimdi tenekesi çam sa eğer oldu 1.500 tl arı bu senede aç kışlığa yattı aç bahar gelecek polene sarılacaklar arı polen bulursa sonradan polen yerine leblebi tozu yersiniz bu sene bal yerine reçel ve bal esanslı yapay gılıkoz yersiniz..

Bunlar aç kalma korkusundan fırsat fırsatçılar şifa ararken fırsatçıların eline fırsat açmaktan başka bir şey yapmazsınız daha önce propolisi yazmıştık tüm bitki türleri yağ ürünler 1 veya 4 damla olarak şifa bulurken 20 cc şişe içinde tamamı 160 damla olan şişede sizlere şifayı bulmak için 50 60 damla derler ver gelsin 50 100 TL.

Şimdi komşu köyden geçtim başka zamanda başka yörelerden kimisinde simental kimisinde hoştay bazı yerlerde simental bazı yerlerde jerse kimi sabah akşam 12 kilo kimi 35 kilo kimi 45 kilo kimi ete çeker kimi tam yağlı kimi ise orta yağlı insanlık sadece güvenir güvenenlerde şehirlerde şehir efsanesi ile yaşarken fırsat kollarken dağlarda ise başlamıştır önce verdiği sütün yarısının yağını çeker çektiğiyle kalmaz yerine 3 ,5 kilo su koyar bilir su sütü ayırmayacak şekilde fırsat korlar oda yetmez bir gün önce rast gele vurulan ilaçlarla ilaçlı süt verirler ve hem ilaç vuran kazanır vursa da sütü satar sütü alanda süt merkezlerinde ayrılsa da kesilen sütü bir alıcı çıkar yanı sonuçta herkes fırsatta artık gerisini sen düşün işin başı da sonu da insan yapan yaptıranda..

Fırsatlarla aç kalmaz sonra ölme korkusunda sarmıştır telaş aldığı gıdalarda sentetiktir insan içinde yapan yaptıran bir döngü içinde şifa ararlar dururlar...

İşte burada başlar yeter ki şifa olayında tövbe der dese de nefis gene aynı yoldadır çünkü yaşaması için diğer fırsatçıların eline düşmüştür yaşaya bilmesi için oda gene ölümü unutur yaşaması için gene fırsatlar arar evet anlatmak çok uzun her gıdayı yazmak sadece okumak sırlar kitabında yazılmış gelecek yüz yıllara insanlık kendi eliyle nasıl hasta olarak yok olduklarını okuyacak.

Musibetler zinciri içinde ve de yaratılıştan beri musibete savaşan bir organımızı bağışıklığı bir musibete yenik düşürdükleri çok düşünerek ve de hala biz nesillerine kadar yol bu musibeti yol aldırdılar dedem dedesi dedelerimin dedesi de şimdiki bende de bu hastalıklar var 100 lerce yaşarken bizler 50 son senemiz de demeye başlığımız sene yaşlanmayı nasıl uzatırız der duracakları gün bugün ve o günün fırsat fırsatçı fırsat yaratanlar kimleri incelerken biz insanoğluyuz diyecekleri gündür.

Öyle görsellerde karşı şikayet edecek muhataplar bulamazsın örneğin ben çoban markalı saklı şifa sitem sadece bilgilendirme ama öyle saklı şifa kurmuşlar ki vay ki vay kursun ama insan fırsatçı olarak Google arama motorunda saklı şifa yazdığın zaman karşına başka firma çıkmakta oda çıksın sağ köşelerinde yer adres kendilerinin resim ve adresleri ama site kısmi benim web benim siteyi lik yaparak sanki benmişim gibi sayfam açılmakta bu (sizce dersiniz sizin reklamı yapıyor ya ) ve konuyu kapatırsınız yok öyle değil o çıkarı için yapmakta (cahil kurnaz) farkına varılması lazım ki yanılgıya düşülmesin sonra birileri çıkar der çobana siz ne iş yapıyor aktar mısınız der..

Bu kadar fırsatlarda ne ,ne kadar sağlık bulunacak hiç düşüne bildiniz mi görsellik sadece satış değildir bilgi bilgilenmektir sağlıklı yolu bulmaktır..

Bazen beyaz görürsün elinle sildim mi kara karadan daha karanlık siyah bir leke çıkar.

   27 12 2020 selcuk uysal çoban saklı şifa   

Dağlardaki notlar açıkta kalma ve ölüm korkuları

Emperyalist ve güç odaklar seni özgür yaşama kısıtladılar bazı özgürlük adına ölüm kustular gene o ülkenin o ülkelere çalışan ve insanlığa korku salan hırsızlık ölüm tecavüz hak hakka gasp bir birlikte olup bu gün geçe karanlıkta dolaşamaz hale getirerek ve insanlık içinde yerleşen dışarlarda kalma korkusu kara eldiven giyen korku salan insanlıkta insan yaşamını kısıtlayan şimdiki musibet hastalıktan daha hastalık gelecek yaşamı gelecek kaoslara bilimler halinde insan yaşamını bölmek önceden insanlık bir yuvam olsun diye kurduğu hayaller bu sefer korku saldı evi bir koruma silahına dönüştü.

Bu yetmedi insanlık fırsat bilerek başkalarının konutuna bile fırsatlar fırsatı bilerek ülke ve devletin halkına yaptıkları teşvikli her kese bir barınak ev halkın hak olan hakkına bile tecavüz ettiler bir yetmezmiş gibi gelecekte olmayan torununa bile barınak ev alan açıkta kalma korkusu yaşayan ve de bu nu fırsatlara dönüşen dönüştüren gene emperyalizm güçlerdir insanlığı bir arada tutma politikası veya sömürme ve yok etme taktikleri (Bunun çok örnekleri var ne alakası var diyeceğiniz aşı olmazsanız sizleri kısıtlarız zihniyeti) evet şimdilik bir kotlamayla yazılımı olmayan kişileri terörizm etmek. 

Evet insanlık sadece 40 yıl geriye istatistik yapsa dünya ölümleri neden çoğalmasına (örnek sadece güçlü denilen ülkede 2013 14 15 16 17 18 yıllarında bilinen ve bilinmeyen yanlış teşhislerde ölüm sayısına “bugün bir yılı dolduran sözde pandomin musibetten” ölen sayısına o yıllarda ve öncesi ölümlerin daha az görecekler dır) 

Yaptıkları yanlış küresel güç edinmek isteyen zihniyet gelecekte daha iyi kontrol mekanizma yerleştirmek artık fırsatı fırsat bilen ve geçmişlerinde insan ve insanlığı yok edecek (plan plancılar) çok iyi bildikleri halde ve insanlığın var olduğundan beri bu musibet hastalıkların var olacağı var olacağını bildikleri ve de bu “hastalıkları canlı virüsleri yok edecek yaratan ve yaratılıştan beri var olan BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ” bilerek bilmediklerimi hangi ilim hangi bilim denmez mi. 

Ve de akıl ve aklı insanlıktan insan içine korku salan korkutan korkutarak hastalıklara zayıf düşecek panik kaos endişe ile bağışıklık sistemini çökmüş ve bir tiryaki gibi bir sonraki aşı arayacak antikorlar azaltarak yok ederek tembelleştirerek kasti ve maksatlı evrende yaşayan dünyanın gelecekte her şeyin 40 yıldan beri özgürlük savaşlar ve bir yandan sanal kahraman görseller bu güne kadar gelen görsel filimler deki olmaz dedirtecek sahneler içeren bir fırsat diyen üst akıllar verilen ülkesi olmayan küresel güçler dünyayı ve evren evrendeki yaşam ve karanlıktaki daha karanlık gizem dolu galaksi ve galaksiler arası akıl dan daha akıl yapay dünyayı bir şekilde ilk adımı atacak tarih ve hızla artan ve gene 40 ve 30 yıldan beri hastalıklarla hastayı hasta eden teoriler artık bu fırsat deyip zaman bur diyemeyen ama tarihi sıfırlayan 2019 yılı 20 21 22 23 sıralasanız da artık zaman atlamasıyla 2040 yıllarındayız.. 

Artık dünya istedikleri seviye dedikleri (dijital dünya hoş geldiniz) artık daha hızlı bu zamana ayak uydurmak için teknolojiler daha hızlı sanki geri çalışma zamanlarında bu güne rast gelen hızla yaşamı endeksleyecek yapay beden onarımlarla kendi istedikleri insanı bu sefer et kemik kanla oluşan ve onların istedikleri metal ve yapay parçalarla ve modası geçmiş gerektiğinde ikizleşecek insan bedeni oluşturarak ve bunlara karşı gelecek kişi ve kişileri bu günün terör teröristleri gibi sunun koyarak gerektiğinde ülkeyi ülkeleri terör devleti gibi adlandırarak yüksek frekanslı bu günün 5 boyut savaş ve savaş araçlar geleceğin hızla 10 15 boyutları çıkarak toplu katliamlara arasına girmesi  ve 3 hatta 4 5 dünya savaşlarıyla doyumsuz insanlığı yok etmeye çalışan ve bu dünyayı bir şekilde yok etmeye çalışan ilim bilim adı altında son nu nereye varacak diyen zihniyet ne neyi görmek isteyen akıl ne nereye varacağı ve aramak istediği dünyayı kendileri ve kedileri sahibiyiz diyecek şekle getiren sadece kan kemiğe ete sahip olamayan ve geride kalan insanlığa teknoloji denilen yapay zekalara biz yaratık diyecek şekle gelmesi ve bir musibetle ne nereden çıktığı daha bilinmezken 30 40 yıl önce hastalıklara bilerek çareler bulamayan fırsat ,fırsat kollayan 2019 yılı (insanlıkta sıfır tarih zaman atlama şimdiden 2040 yakalayanlar)   sıfır tarihleri 10 yıl içinde yukarıda sıralayan savaşlar çıkması an meselesidir. 

Çünkü hep insanlık her gönderilen “yaratan tarafından ve ayetler elçiler tarafından insanlığa iletilse de hep görüş ayrılıklar yer alması insan içinde maddeleşmemiş şeytanın işidir milat öncesi son zamanları tarif sıfırlansa da tarih bir türlü görüş ayrılıklar zamanı 5 gün önce 5 gün sonra hatta 10 gün sonra tarihler konsada hala insanlık yaratılan bu dünyada ders almasa da 600 sene sonra tarih bu dünyada tekrar son gelen yaratanın elçisi gelse de insanlık bir türlü kabullenemeyişi ve bazı kesimlerde bu dünyada tutunamayışı tanrıyı yok sayan bu dünyada yeri yok olan insanlığı bir birine düşüren içindeki insanlığa kin nefret baskı zülüm ver fırsatta fırsat arayan ve kendi insanlığını halkını bile yok edecek  bir akıl sadece şeytan şeytanların oyununda ibaret evet kendini üstün ırk sayan devlet gücü değil devleti olmayan küresel güç.. 

Son gelen kuran insanlık var olduğundan beri ayetlerin toplandığı en büyük en üstün kitap oluşu bugüne kadar gelen insanlığın kitabi oluşunu kabullenmeyen bir ateş su hava topraktan gelen element bir canlı varlık. Her hak kılınan 4 kitap ikaz etmiştir. 

Evet dünya içinde yaşam hava su ile canlı organizmaların bakteri virüs her bir hareket dönüş yer değişme aşılama ile ve de her birinin bir canlı organizma ile bir yaşam alacağını bilmekte iken halde daha (musibet hastalığın ne nereden çıktığını bilmeden ve bilmedikleri ) halde geçmişten gelen musibet hastalık kod ismi ile musibete aşı bulmaları ve bu aşının eşleşen diğer aşılara eşleşip aşı bulduk demeleri bulmaları sizce 4/4 akıl içinde 4/1,5 akıl ile hala sizleri bir korku salarak bir mutlu sadiğiniz evinize kitlenmeniz iyi ki başımızı sokacak bir yerimiz var derken sizleri gelecekte nesillerinize bilim ilim gibi kendi yazdıkları tarih felsefe hayal ettikleri sahte kavramlar bir ve tek yola çıkacak istikamet kendilerini bir tanrı bizi deneleri dedirtmeleri bir yol olduğunu şimdiden görmek değil mi.. 

Şimdi başladık oyuna yıl 2015 2016  yazdığım bir yazı son yedi yılın ve gelecek yedi  yılın kabuslar ve geleceğin insanlık üzerindeki zorlu yolu evet işte burada başladı ikazlar insanlık insanlar görmesi için çünkü insanlık şan şöhret çıkarları için halkını düşünmek bir yana kalsın yok etmek için bir avuç yönetimlerin ellerinde kalan halkı ve o ülkenin ülke içinde nefsine tapmış insanlık insanlık nasibi almamış halkını kardeş kardeşi bile birbirine düşüren sadece ve sadece dış güçlere esir ve elamanları ofis boyları olmuş bir avuç insan şimdiki bir zaman diliminde kendini düşünen geleceğini düşünmeyen var olan yapısal insanlar et kemik kan içlerinde bulunmayan beyni yıkanmış plastik yapay akılla nasılda nasıl olacakta bu dünya nimetlerinden yaranacak “yaratan açıkta kalmamaları için dünya dünyayı saran gök kubbeler ,aç kalmamak için nimet ve hikmetler, ölümü hatırlamak için ölümün ikiz kardeşi uyku vermişken” hala bir, bir şeyler ilimle bilimle daha iyi araştırmalar ve gelecek için insanlığa insanlık katacak huzur güven arayışı varken evrende ve de bu dünya siz olsanız da olmasanız da bir sonraki insanlığa “ilk buluşları ateş olacak bu günün teknolojisi de duman”.. 

Bilin saf temiz akıl var oldukça özgürlüğü de huzuru da bulacak, yok benlik var oldukça (özgürlük adı altında ölüm ve kan gölü) (huzur ise ebediyet olacak sansanız da bu dünya orası için cennet olacak) 

Bunların hepsi unutulsa da anne karnında yaşamınızı bilemediğiniz gibi sanal dünyadan gelen nesil bir sonraki durakta burası neresi dediklerinde bırakamadığın dünyada yapmak istediğin yapamadığın yapıp da yaptığına pişman olduğun yer olabilir mi her şeyi orda bıraktın anne karnındaki gibi geldiğin yerde bedenini bıraktığın gibi ve bundan sonra nereye ne şekilde gideceğin gibi olma yeri.. 

Kazanan kim insanlık var olduğundan beri içlerinizdeki maddeleşmemiş şeytan şimdi bıraktın kurtuldun mu zannetme sizlere seçilmiş çok önceden ruhlar aleminden sıra ile elçiler gönderdik nefisine uydun hep ayrıştırdın elçiler ayrıca insanlık için yaratanın ilkelerini ayetler bıraktı biraz düşünerek ne nerede yanlışlıklar var diye sana terbiye ahlak sundu gelecek yaşamı insanlığı anla diye sen ne yaptın insanlık için.. 

Her şey ayeti hatırlattı sana akıl ile düşünce vererek insanlığa hizmet sün diye bununda ayet olduğunu bilmedin sen insan idin kuş akıl değildi onlar bile zikir etti yaşamları için şimdi sor kendine insan, insan aklıyla geldim de ve o akılla geldiğin yere bir bak dünyadaki hak ediliş burada yer tutacak mı bak burada eşitsin orada akıl veren yol gösteren yapmak istediğin yapmak istemediğin kişi ve kişiler yanında mı.. 

Bu yazıları okuduğunuz an yeni yıla girmiş olmuş olacaksınız ama çoban dağlarda olacak şimdi yaptığına bak bir de çobanın yaptığına bakalım önce katır çomar yukarı dağlarda kışı yüksek yerler çok sert geçirecek diye insanlığın doğa ortamını dozdu ve yaban hayvanlar yem yemiş bulamaz diye dağlarda sapanlara kalan otları yerleştirmekte ya siz teknoloji alış verişte sanal dünyanızda pembe hayallerde kulaç atmakta evet çok büyük maddi dünya malı kazandın ama sonuçta evde bir musibete kitlendin. 

Ama yaşam için temizliği hijyeni helal haram gıdalara bir geçmişten beri baksaydın bu gün fırsat fırsatçılara fırsat yolu açmazdın (beden yorgun düştü sebebi sensin çünkü yaşam içinde gözle göremediğin yaşam var seni hasta düşüren o çünkü sinsi gibi yanaşır korkutur korku beden ise savaşçısını kaybeder) korkmasaydın haram helal bilseydin ilke temizliğini bilseydin en iyi aşı ise o virüsü tatman olup beden içindeki yaratılıştan beri gelen bağışıklığının bozmazdın şimdi geçmişten gelen (yaz oradan antibiyotik ağrı kesici ) bedeni bertaraf etmez ve bu gün o aşıyı olmaz hatta musibet bile olmaz hatta aşı bile olmazdı ve olmadığı gibi ölümcül hastalığa hastalıklara çare bulurlardı şimdi sor kendine “sağlık varsa güçler ve küresel güçler de para olur muydu” para olması için sağlık savaş kaos kışkırtı endişe ortam hazırlanırken sizce huzur refah özgürlük için ne kadar zaman bulacaksınız karanlık karanlıktan öte karanlık var olacak zaman içinde olacaksınız.. 

Demokrasi evrensel insan hakları arkasına saklanmışlar hep konuşacak hatta her fırsatta ofis boylar yerleştirecekler ama şunu bilin bu dünya sahipsiz değil bilin bir toplum var var olacak dünya insanı şekilde değişse hatta terör devleti ülkesi de deseler zaman asırlar geçse de (dinler ve ahlak azalsa da) dik duran baş eğmeyen ırk ve ülke Türk ve Türkiye içinde yaşayan insanlık toplumu küresel güçlere dik duracak çünkü şeytan bir ara ülke içine girse de toplumsal insan sevgi kaynağı havası suyu toprağı ile düşmanları ateş çemberine alacak ve insan insanlığı ateşte hamurda pişirip “yaratanın ilkeleriyle sırlayacak” daha iyi sırlanması için ateş içinde dönerken hep kendini üfleyecek üfleyerek şeytanı bertaraf edilerek.. 

Yaşam Dünyası önce “yaratanın evrenine dönecek” insanlık tekrar geçmişleri bilmeyerek ilk ateşi bularak denizlerin Derinsuların kaynadığı dağ taşların yer değiştiği zaman dilimine girilişi ve bu günün ve geçmişten gelerek bırakılan kömür fosil teknolojisi  kontrolsüz zenginlik uğruna doyumsuzluk ve bunları bir amaçla nefis çıkar amaçlı kullanan insanlık ve de  insanlığa ders olarak volkanların patlaması havada uçan canlı ve metal kanatlı kuşların yok oluşu bir işareti olacak. 

Ve de çıkarılan metan gazların her yeri co2 gazların göklerin aşıt denizlerin önceden bırakılan çöp artıkların bir sera örtüsü yeşil vadilerin çöl şehirlerin lüks yaşantısı bırakılan atıklar ve bunların zamanla aşınması yer altı ve örtüsü toprağın 52 mineralleri yok oluşu ve mikro gözle görünmeyen daha önce imalat ediliş plastiklerin artıkları bu asrın gıdalarında kozmetiklerinde kullanılan ve gözle görünmeyen sürtünme ısılarıyla deniz diplerinde balon halimde gazların ve doğanın nem ısı yer üstü maddelerin, maddelerin doğanın “distilesiyle”  ve gene doğanın kutuplarda eksi 100 derecelerde içinde milyon yıl önce bakteri virüslerin ısı ile erimesinden kaynaklanarak doğal  “liyofilizyon” yaparak ve ayrışarak o zamanın  o asrın iyi veya kötü maddeler ayrışarak öncesi ,şimdiki ve doğanın aşılamasıyla musibetlerin ve yeni canlıların üremesiyle ve insanlığa verilen bu nimetler “doğa her an her zaman insanlık için yaratanın emriyle doğaya bıraktığı yeni canlı türleri yok oluşuna sebep olacak” nimet hikmetleri yok eden insanlık ve yaşam için yaşamın  farklı boyutlara girerek ve aşarak ve de  bu günden bu asırdan başlayarak yeniden başlayan farklı dünyasına girmesi ve unutulan insanlık gene gizemli bir işaretlerle tekrar insan var olma yok olma aşamaları çok yakın denmese de insanlık tekrar farklı boyutta üreyecek.. 

Tarih gene sıfırlamayla değişim değişimlere eş alarak yaşayacak sizler sadece 2 metre karede yaşam sürmektesiniz doğa evren içinde bir galaksiler içinde birinde yaşamakta.. 

saklı şifa dağlarda çoban zor yolculuk zor yollu zor işleri zor yerlerde yapmak, akıl ve kuş akıl ve güncel tarih ve zaman ne düşünüyorsun saklı ,her harf satır karışıkta olsa karşı okuyan fırtınalı yaşam hayat kavramıyla boşlukları doldurur daha hastalığı musibetleri evreni gizem içindeki insanlığın çaresizliği ,insan beyni yaşlanmayan sadece bedenin çöktüğü kasların güçsüzlüğü beyin içindeki aklı kullanamayışı düşünceden yoksul zengin gözükse de çaresiz fikir fakiri bölümlerinde kısa alıntılar selcuk uysal çoban saklı şifa 

05 01 2021 

Dar acı dar düşünce bir anlamadan yorum yapmak aynı anlamadan senaryolar yazmak 

İkisi de aynı olan akıl düşünce ne yazık ki  “aslı akıl insanlık için hizmet yerine” sanal görünümle “felaket zincirlerini” sonsuza kadar götürme planlarında.. 

Şimdi de gelecek dünyanın anlatımlarla korkusu inanılmaz aksiyonlar ve diğer anlatımlarda pembe düşler dünyası her iki yolda önce ayrı yollar olsa da bazı küreselcilerin sonunda aynı yola çıkacağını çok iyi bilir. 

Doğanın yapmadığı doğa yapıyormuş gibi kasti çevreyi kirleterek aynı aynanın sanalı insanlık çevreyi kirletiyor doğa dengelerini bozuyor bozuluyor dense de gene aynı ikili yolun sonu aynı tek yol olduğu “her yol Paris e çıkar” tabiri gibi her yol (emperyalizm devleti olmayan küreselcilere çıkartılan yol ve yollar) 

İnsanlık ne neleri fırsat bekleyen ve doğanın ve denizlere atık bırakılarak doğa örtüsü ve insanlık yaşayış tarzı ve doğanın ayrım ayrıştırmalar birleşen bir birkaç hastalık musibetler “felaketler zincirine” girmesi her şey biz insanların elinden çıkmakta.. 

Bakalım bir ve birkaç felaketlerde hemen aç kalma korkularıyla çarşı Pazara koşan insanlık ve sonradan çöplere atılan gıdalar aç olan insanların haklarına tecavüz değil mi neydi insanlık tok olduğun halde aç insanı düşünmedin şimdi gelecek hayatta zengin fakir ayırt etmeden bir musibette ve  tok insanın aç olan insandan ne isteyebilir evet isteyebilirsin ama insanlık paylaşma ve müsrifliği çok iyi analiz etseydi bu gün maneviyat destekleri el ele olacaktı.. 

Evet zengin yatlarla gezmekte seyahatlerde musibet bulaşmasın diye ama orada da rahat olamazsın insan ve insanlığa ihtiyacın var. 

Bakılım şimdi her kez teraziye bir tartıl tam bir senede kaç kilo aldın çöpe gidenleri de yeseydin aldığın kilodan daha farklı kilo olacaktı.. 

Birde şöyle bakalım musibet öncesi satışlarınızla sonrası satış farkı ne kadar derseniz elleri avuçlayıp otururken öncesi bol sonrası dar gelen pantolon  ağınızı düzelterek bacak ,bacak üzerine oturmanız sizce neleri daha , daha gel sinleri çağırmakta.. 

Birde programlara bakalım her dakika bir şeyle yedin hep aç gözle aldın çöpe gitmesin diye yedin hiç komşunla paylaşmadın sizce sağlık ne kadarı pahalıya mal ettiniz.. 

Artık hiçbir şey düşünmez oldunuz parmak ağızda bir el akıllı telefonda bir an ağızdan çekip parmağınızla yukarı ittiniz az önce yemekten kalkan değil bu gün ne yesem ne içsem hiçbir yere gitmediğiniz halde ne giysem.. 

Ama hiç demediniz ki o onlar ne yapıyorlar ne yiyorlar ne giyiyorlar düşündünüz aldınız ola ki düşünmediniz gene kendinize aldınız.. 

Şimdi hepsi olurken masa başındakiler koltuklarında “musibete rağmen” az da olsa ekonomi gidişi iyi olduğu halde (doymak bilmeyenler ) halimiz harap görseler de insanı kışkırtıcı insanlığı arz ve taleplerle insanlığa kışkırtıcı kaos verenler ve de kaoslara kışkırtıcı sözler yaparak ve “musibet te rağmen” halkı ekonomiyi kalkınsın az da olsa “hükümet desteklese de” doymak bilmeyenler ve hangi hükümetler gelse de aynısını yapsa da esnaf ve sosyal yardım alacaklardan önce koşan göbeklerini kaşıyanlar paylaşmaktan nasibi almamışlar ve de doymak bilmeyenler varken bu musibetin bitmesini istemeyen kaç kişiler derseniz içinizdeki nefise bakın ve de dünya malına tapanlara ve bunları yönlendirenler sıra ile merdiven basamak olmuşlar en tepedeki ise her yol Paris’e çıkar olan emperyalizm ve sonrası ise en tepedeki akıl oyunları hazırlayan iki yolun birleşen küresel güçlerin en yakın zamanda ne amaçladıklarını anlayacaksınız…

Devam edecek  

Önceki bölümler Ne düşünü yon saklıda  1/1 1/2 2/1 2/2 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret1211222
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com