• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

  

  Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın   


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

       "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                                “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"    

   https://www.sakli-sifa.com             sakli-sifa.com          https://www.sakli-sifa.com              

DriveMining şu anda B2B'ye (İşletmeden İşletmeye) odaklanıyor. DriveMiner, sadece elektrikli-hibrid araçlara ve kamyon gibi büyük dizel araçlara monte edilebilir. DriveMining ayrıca gelecekte bir ev sürümü yayınlayacak. Kullandığı FPGA çipi sayesinde farklı kripto para birimlerinin madenciliğine izin veren DriveMiner, çevresel verileri de toplayarak EnviDa Blockchain'e aktaracak. 

DriveMining currently focus on B2B (Business-to-Business). DriveMiner, which can only be installed on electric-hybrid vehicles and large-diesel vehicles such as trucks. DriveMining will also release a home edition in the future. Thanks to the FPGA chip it uses, DriveMiner allows mining of different cryptocurrencies, and will also collect environmental data and transfer it to the EnviDa Blockchain. 


                https://drivemining.io               https://drivemining.io            https://drivemining.io              

  SÜRE %25 / 09 GÜN                                                                                                               

Ön satışımız başlıyor!%25 indirimli EDAT satın alma fırsatı 1 Ocak’tan itibaren herkese açık olacak. Tek yapmanız gereken sale.envidatoken.io adresine girerek yatırım yapmak! Yeni yılda görüşmek üzere 

Our pre-sale is starting! The opportunity to buy EDAT with a 25% discount will be open to everyone from the new year. All you have to do is invest on sale.envidatoken.io on January 1st! See you in the new year…  

Site Menusu
Videolar
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

DUR DİYEN YOK DUR DUR DİYEN HİÇ OLMAYACAK SAKLI ŞİFA

SAKLI-ŞİFA & SAKLI NET TELEKOMÜNİKASYON &SAKLİSİFA-PİRİİWORLD YAYINCILIK BİLGİ AKIŞ KURULUŞUDUR
Bir markadır Metal yaşı 65 Araştırma yaş 50 Yayın yaş 9 yıl
Dergi ,kitap ,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (teknoloji dijital global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film ,televizyon ,internet ve radyo programları yapım hizmetleri. Sağlık ,kurutulmuş bitkiler saklı şifa bünyesinde araştırma bilgileri sunum hizmetler ve hizmetlerdir ( ISBN )

    https://www.sakli-sifa.com   https://saklisifa-piriiworld.com

Yayıncı personel sayısı 01
Selcuk uysal çoban saklı şifa
 Yayın tarih 02 09 2021
 Ekler         13 01 2022
      
 
 
DUR DİYEN YOK DUR DUR DİYEN HİÇ OLMAYACAK SAKLI ŞİFA
Sadece görünen dünya sağlık örgütüne kitlense de arka yüzlerinde dünya zenginleri ve ilaç lobilerle bloklaşmış zenginliğiyle kanunlar hükümetler kuran yeri geldiğinde görsel basın yayın satın alarak o ülkenin ana temeline ve halkına istedikleri ve halkın istemediği duymak istemediği ve halkın içinden satın alabildikleri kadar konuşan adan ve halk toplun birlikleri arkasına ve önüne katarak musibet şu sebepten  falanlar ve yalanlar karıştırarak dünya toplum birlikleri yanı insan oğlunu ikiye bölerek ve mecbur bırakarak karşı olanları bile aynı hizaya sokan kukla oynatıcıları kukla iplerini daha sıkarak geçmişten gelen insanlığı tek ırk modeli haline getiren çok eski tarihte  beri bir sembol haline 100 yıl içinde ve 1945 yılında hedef koydukları sembole doğru yol almaktalar..

Kuklaya bağlanmış bilim altında 9000 ne yakın alt yapı kuklalar ve saygın insan grupları geleceği belli olmayan gelecekte soy kütükleri bile tek ırk olacak kuklalar bu gün musibet çıktığından beri aldıkları dünya malları ve ellerine geçen servetler ve gelecekte bu servetleri bile kullanamadan yok olacak insanlığa ve bu fırsatları yakalayan kukla oynatıcıları cepleri boşalasıya kadar bu fırsatta ayıran ve boşalmayacağı bilmekte olanlar sembol rakamlarında her şeyin onlara döneceği hatta işleyen kazandıran insanı yaşatarak hızı kesilmiş iş yapmaz halde gelenleri yok edecek alt yapıyı görmemeleri görseler de ses çıkaramayışları ise bu gün dünya malına tapmış olanlardır..

Yılar önce başlayan biyolojik savaşlar savunması altında 45 öncesi kendi ırklarına bile tek tip ırk insan yapmak için çalışan dünya kurulduğundan beri “Habil kabil savaşlarıyla” bir yere ve dünya ya sahip olamayışlarıyla akla gelen bir fikir sembolleriyle yola çıkan altında sadece sağlık varsa para olmayacağını bilen ilaç ve silah lobileriyle bir çalışan dünya küresel zenginlikleri bulunan insan kuklacılar dünyaya huzur vermeyen ve her fırsatta  din ırk dil ideoloji fikir fitneleriyle ip ve kukla hazırlayıp sahaya süren İslam’ın ayrı ayrı ideoloji fikirler atarak insanlığı bir birine düşüren “gerçek Müslüman (anlamı tek tir ) kendisi olduğunu unutturan” bir den fazla kişileri toplun birlik olarak İslam adı altında (çoklu grup) hatta o cami senin bu çamı benim diyerek Müslümanlığın kutsal yerini bile ayrımlaştırarak kin nefret kusturan paralı gruplar silah para ve her türlü yardıma koşan buyur ipleri birbirine dolaştıran geriye ayrıştırılmış İslam toplumu adı altında ( son kitap son peygamberi Müslümanlığı  kötü imaj bıraktıran bu insanlığı kendi halkını bile esir edecek bir sembol altında hedeflerine yol almaktalar ki bu sonu olmayan savaş ve terörün ve musibetin bir işaretini göremeyen gene saygın insanlar ve aç açıkta ölüm korkusu yaşayan insanlıkta..

Şimdi iki bir cezalara bakalım insanların her fırsatta kanun der ve çıkartılan kanunlar ise daha sert halde insanlığı bir hizaya sokarız diyen korkuyla bu yaşam dünyalarında cezaları çiğnemeyen insan yapısı bu dünyadaki nefis korkusu ama nasıl bu dünyaya geldiğini biraz incelselerdi ve inceleyip bildikleri halde ruhlar aleminde yaşamları daha gelmeden yaşamları varken ve bazen olur ki “ben bu anı yaşamıştım” diyen ve geleceği hatırlatan bu olayı hala anlamadığını ve bu yaşam dünyası da “yaratanın ilkelerini çiğneyen” bu toplun insanı bu gün yaşamış oldukları balcık çukur ve musibetleri  fark edemeyişleri ise geçmişten gelen ilaçlarla zehirledikleri göremeyen ve “bu gün doğuştan bu güzel mekanizmayı” ilk bozan sembol kuklacılar olduğu nu fark edemeyen dünya malına tapmış olan insanlık savunma kalkanı küçüldükçe musibet daha büyük olduğunu daha çok görecek asıl ise savunma kalkanı hasar almadıkça her gelen musibeti beden yok edecekti..

Neden bu dünyaya geldiğinizde var olan savunmayı incelemediniz bunlar yaratanın sizlere vermiş olduğu musibetler kalkanıydı doğayı ne kadar kirletsenize bu kalkan koruyacaktı yaratan bilmekteydi insanlık içindeki ( maddeleşmemiş nefis iblisi ) yenecek tek beden içindeki temiz ruhunuzdu ondan ki bıraktı sizlere bu dünyadaki sınavı ( iblis şeytanı ve musibetleri ) bir pırtıyla geldiniz sizlere bir beyin içindeki dünyayı alacak bir çekirdek ve savunma bağışıklık verdiği gibi yok edebilirdi (iblis ve şeytanı ama bir sınav ) bak bir temizlik abdest burun ağız dirsekler ve tırnaklar ve ayak topuk  bu saydığım her yerden musibet geçer hem de çok hızlı ph terslerde buralardan rahatlıkla alınır yıkılan beden içindeki var (yok test musibetler) bunlar var “oluştan beri temizlik kuraları” idi “son gönderilen elçi” daha öncekilerden öncede gönderilen elçiler ikaz etsellerde ve “son kitap kuran son peygamber ikazları ve  kurallar” idi ve bunlar var oldukça yeme içme dikkat edildikçe dışarıdan ne gelirse gelsin yok edebilecek savunma ise insanlığın kalkanıydı.

Çoban der hala bu yaşam insanlık aşırında hala aşı yapılan ve aşı üretilen ve ne hikmet ise bu musibeti hala bilmedikleri halde “Anadolu tabiriyle doğmamış çocuğa don biçmek” gibi değimledir.

İnsanlığın çıkarmış olduğu kanunlara bakalım ve de adliye yoluna gidelim hakim bey istemediğim halde aşı yapmaktalar kararınız nedir..
Hakim sen daha mi iyi bileceksin .

Savunma cevap yok hakim bey ben yaratılıştan beri bana verilen savunma sistemim var yaratılışta böyle geldim benin ben yapan yaratan ama onların arkalarında kimse yok bak aşı yapacağız ama ölürsen buraya imza atacaksın derler onlarda yaratılış gibi düşünselerdi ölürsen kelimesi ve imzada olmazdı üstelik gelişi belli olmayan ne neler getireceği belli olmayan ve de zamana yayılan sonradan hasarı belli olmayan aşı ve an  anları zaman gelmemiş dünya dönerken dönüşü belli olmayan gizem zamanlar sonra siz okumuş fikir düşünce sahibi olarak nasıl dönüş yapacaksınız ve de (sen daha iyimi bilecek derken siz ve sizler nasıl daha iyi bileceksiniz ) ve bu kararı bana hak kılarsan bu musibet için onlara karşı musibet olursun ama amalar bitmez kes cezamı Hakim bey. 

Çoban devam eder 1945 ler den 2045 lere bir yol alsak geçmişte yapamadıkları yeni talep olunan para var oldukça “yaratılışı kanunları çiğnemeye” devam ederek insanlığı çıkmaz yola sokarak ve yeri geldiğinde o oluyor bu olmuyor hatta kamu suç işlen sayılsın diyecek kadar küstahlaşan o kuklacılar ipleri devletler arası uzatarak hatta ne olduğu belirsiz anketler halkı kışkırtmak toplum toplumları korku panik ölüm korkusu yaşatmak hala bilinmeyen bilip bilme bilmecesi altında yol alınmakta ve çaresiz aşı aşılama yolunda insanlık bir çıkmaz yolda çaresiz hala bilemedikleri “aşı bile aşı mecbur ve bunu da imzalayacaksınız vurulup ölürseniz” diretmek sizce bu hangi yoldur (bir akıl bir akıl üstü sembol mü) kararları siz çoktan vermişsiniz.. 

Çoban devam eder yaş 64 eski den beri gelen hastalıklara beden musibetlere karşı koyarak bu yaşa geldik bir aş yemek içmek ve temizlik ve de hiçbir yerde kaydı bu zamana kadar sağlık sorunu olmadan ve her hastalığı doğal ve bitki aromatik bitkisel yağlar ve aşı olmadan yerinde kullanarak su su içinde bir yaşam yol alarak tüm bu güne kadar hastalıkları bertaraf ederek yaşama devam ederken bile bir çok defa yılan akrep kırk ayak soktuğu halde beden savunması ve beden den dışarı atmak biraz zor olsa da acı bir gün bir hafta bitimine kadar geçse de insanlığın bıraktığı hasar  daha çok zor geçmekte bu da diğerleri gibi istifra  ile sonlanacak çünkü 83 milyon en sonunda ölüme giderken bile zor şart koşan insanlık nasibi almamış kanunlar “yaratanın kanunlarını çiğnemediğimiz” ama insanlığın fırındaki gibi dönen mecburu kanunlar  direte zaman gelince daha çok “musibetleri büyüten savunmayı küçülten” aaaa pardon denecek aşı sonrası süzgece dönem beden sonrası hasar olan işlev yapan kısımlar hasarı almazı yapay ve ilaç aşların daha çok çoğalmasıyla sembole doğru son hızla gidilmesi sizce “akıl sende iken aklım olmamasın son sembol tarihindeki gibi aklın olması”

Çoban der ki devam eder Anlaşılmadı gibi gözükse de her şeyi gören ve bir şekilde dur diyen olmayışı ve olmayışı ise nefise gömülmüş insanlık insanlığın çaresizliği çaresiz kalan insanlık insanlığı gören göz ise bu musibetti ve nefise gömülmüş insanlık yakından daha yakın evren deki gizemli yaşam ve sistem içindeki dünya daha önceden yazıldığı gibi dünya üzerindeki frekans yüksekliği bu sefer sistem içinden büyük patlamalar gibi yazı daha çok yaz yazın içinde yaşanacak kış kışı daha çok yaşarken kış içinde yazı çok yaşadığınız an göklerden yağmur taneleri gibi düşen ,yolda giderken abese frenleri çalışmadığı kullandığınız elektronik eşyaların çalışmadığı an da bilin galaksiler içinde yer değişimleri enerjilerin patlamaları ve dünyaya yayılan frekans enerji yükler( iblis ve musibetleri hazır tutanları bile yutacak) 2045 leri görmeden görmeyi planlanmayanlar( ilaç silah terör  lobiler) kurup dünyayı ele almak isteyenleri bir varlığın nimet ve hikmetlerin afetlerin yer altı ve yer üstü canlı dünyanın hareketi ile ve  ortaya çıkmasıyla insanlık bir ibret daha yaşayacak “insanlık bunları önceden görmesi gerekirken (nefis dünya malına kanmış çukur içinde oluşu) hala dur diyemeyen akıl üstü aklın akıl fırtınası ve fırındak  gibi dönenmesi kaynaklanmakta dır”. 
        
Çoban der devam eder Bu gün kışkırtılan insanlık gündem değiştiren gene iblis ve şeytanların 2 5 8 li oyunları her günden tarihlerinde saygı ve sevgi duyulan insanı bile çok yönlü oyunlara sokarak ve de arkasına saklanarak bizler şunun bunun ordularıyız deseler de arka perdelere bakmak lazım öncelikle şunu söyleminki “Mustafa kemal sonradan gerçek atatasından kalan Türk” kelimesini almıştır evet Atatürk gerçek

Müslümandır bir telgrafı yeterli olacaktır Sudi kralı peygamberimiz yaratanın gönderdiği mezarı santim oynatırsan kurtuluş savaşını bırakır ordumla aşağı inerim “  kalp yürek Atatürk’ün kendi öz karardı (diğer kararlar ise o günün arkadan vuracak bazı savaşta bile kalleşçe vuracak silah arkadaşları bile vardı) çünkü fikirler karışıyor ata Türklüğün devlet fikriyle bazılarının silah arkadaşları dünyaya esir etme  düşünceleriyle çakışmaktaydı hatta ölümüne yakınken bile küsen silah arkadaşları bile olmuştur oldu da evet ata Türk devleti bayrağı için sadece bir bavuluyla cepheden cebeye koştu her seferinde suikast planları arkada bıraktı çanak kale savaşında bile o kadar Anadolu evlatları savaşta yok olsa da aradan 2 yıl sonra İstanbul işgal edildi  bunu gören ata Türk bayrağını düşürmeden Anadolu halkını yanına alarak kurtuluş savaşını halkıyla kazandı ve de Anadolu hakkı ilete ayırdıkları toprakları ters iterek gerçek toprakları aldı..

Aslı ise diğer bırakılan toprakları bile alırdı batı Trakya’yı Kerkük Musul 12 adaları bile hala kurtuluş savaşından kaçanlar bile oldu evet hızla büyüyen ülke ve içeride düşman hala vardı alacağı karaları bile itiraz eden hatta küsen giden arkadaşları bile oldu gene” İngiliz destekli Fransız oyunları devam etmekte idi (dersim bölgesinde) halkı ülkeye karşı kışkırtan Fransız şöyle der mavi gözlü sarışın ölmedikçe bu ülkeyi parçalayamayız sözüyle son nokta koyulur” evet ata türk hasta yatağından kalkarak ordusuna ülke için ve huzur için emir vermiştir baş komutanlık sıfatıyla emri verir evet önceside kurtuluş savaş başlamadanda öncesi hainlerle bolu iken (mecliste ne işi var diyen zihniyet) Atatürk’ün sözleri kâfi gelir verin baş komutanlık ordumla düşmanı yok edeyim der ama aslı  ise Atatürk bu sözden önce ordusuna çoktan talimat vermiştir Akşehir de herkes Akşehir’e eylenmeye gitmiştir diyen zihniyetlere..

Çoban devam eder İşte bunlarda bir musibet değil mi başaramayan düşman artık asya ülkelerini karıştırmaya başlamış dünyanın her yerinde kısım savaşlar suikastlar olurken 1938 ülkenin atası ölümüyle başlayan bu ülkeye gözü olan ve göz dikenler bir gedik açıldı akıl üstü akıllar ise bu oyun halkın temelini değiştirmek idi halk atası ve kurtarıcısı için, için ağlamakta biz gene baş edemeyiz bir bu ülkeden bir ata daha çıkar korkuları ise Türk le uğraşılmaz kafalarımda kalan korku endişeleriydi..

Çoban devam eder ne yapalım sorusuna ileride kışkırtılacak yapıyı kurarak anıtlaştıralım ve bir saat koyalım halkın ayakta olduğu saat yani 09 05 neden sabaha karşı değil 03 45 04 45 05 45 bu oyunlar Lozan dan gelerek bir İngiliz oyunlarıyla bir anda öz Türkçesi ve Osmanlı Arap harfleri  bile unutturacak ve sonradan bu karalara Atatürk itiraz etse de arkasında düşmanları içten ve dıştan çok idi evet bu kararlarla bir günde devlet cahil oldu ve sonradan kaos karma karışık sonrası kışkırtmalı kaosların başlangıç olduğunu bilmelidirler sonrası kafa karıştıran yumak misali oynatmalarıdır onlar hep yapmaktalar..

Çoban devam eder dünya zenginliğini almak için İngilizlerin alman ordusuna zayıf oluşu ve Amerika’nın dünya zenginliğiyle kaptırmasıyla başlar tek korkuları hem alman hem de İngilizlerin Türklerden çekinmek idi ata Türk ölümüne kadar % 20 büyüyen ülke ne hikmet ise "Ata Türk ölüm" sonrası evet (savaş öncesi gelip yenice anlaşması) bir anlaşma ile son nokta koyuldu evet savaşa girmeyen sadece müttefiklerine yardım edebilir anlaşma ile ben buna patates  anlaşması derim ve patates ile sonlanır ülke artık kıtlık ve % 2 lere gerilemiş tir.  
 
Çoban der devam eder “Ata Türk o an yaşasaydı patates anlaşması yapmaz yarım kalan işi tamamlardı savaşa girer geri kalan kel küt Musul batı Trakya yı 12 adayı  alırdı  ” çünkü o anki zihniyet başka anlaşmalara akıllarında var idi bir alman komutan yunan işgalimde der  şu karşı bölgelerimde alsak ya üst komutan der o raya 2000 tankla girerseniz 1 tankla çıkamazsınız” Fransız ülkesini 24 saatte düşmana verse de Fransız ve İngiliz korkuları Türkiye’ydi ..

Çoban devam eder Artık savaş hızla gitmekte Asya Avrupa devam ederken son nokta koyulur (Hiroşima) artık ülkeler de dünya savaşı istemeyen melek yüzlü şeytanlar ülkeleri karıştırmak zengin olmak daha zengin olmak yolarında devlet ve milleti olmayan paralarıyla devlet kuran kanun çıkaran sembol ortaya çıkar dünyayı tek ırk haline getirmek para ve güç ise insanlığı böcek gören bir birlerini ezdiren din ırk ideoloji fikirler ortaya atarak bunun bir tanesini de Türkiye’ydi artık oyun başlar masa başında dost sahada düşman olan 3 büyükler paylaşılamayan ülke Türkiye olarak görmektelerdir her türlü oyun açarak içeriden içeri gedik açarak asarak keserek gerektiğinde her türlü suikastlar ortaya atarak içimizden bir gibi yetiştirilen bir birlerini tanımayan yaprak dökümleri fidesini dikerler bu ülkede adı Türkiye..

Çoban devam eder Halk hala cahil gözüken yetiştirilme yetişme gündeme göre değişen her türlü nefis yolu açarak halkı kandırılan kışkırtılan gözükmese de anlaşılmayan anlaşılsa da erdem olamayan düşüncelere ve geçmişi okuyamayan sadece anlatılanı doğru kabul eden fırsatlar arayan bu halk Altan attan fırsatları fırsat değerlendiren hala bir ev bir evim olsun ev üzerine ev çıkan gerektiğinde fırsatlardan fırsat bularak yakan yıkan gıdalara zehir koyan köylüsünde süte su koyan sosyal yardımı olmadığı halde sosyal yardım alan bu nefis dünyasında ki toplum “cahil gözükse de çok kurnazdır sonradan eğitim dediğiz fikir ortaya atılır”  ama olsun der ha ha ha der “yaratılışın ilkeler kanunu çiğner” insanlığın her fırsatta değişen konunu ve kanunları çiğnememek için (cahil yapmış der) af ederiz..

Çoban der haydi geçmiş olsun der her musibet değişiminin de yeni kamuflaja gelmiş girmiş insan içindeki maddeleşmemiş şeytanlık sadece musibeti mikro sanalar mikrop gözle görünmese de görünen mikroplar ise insanı stres psikolojik halleriyle bedenleri yorar hala çarpık insanlık düşünemeyişleri hala batı deyip bir noktayı göremeyenler “buna ne der” hala, hala batıya göz dikenler orda ilkelerin içinde biri atlamaktalar hükümet din işleri karıştırılmasın batı deyince hotellerinde çekmecelerinde bir İncil, polislerin boyunlarında haç, orduları savaşa giderken kutsanması, ya buna nedesiniz seçimler sonrası İncil e el basmak hastanelerde kutsal din adamları bunu da geçelim onlar göre doğru yapmaktalar inançları bu ,hani ben Avrupa’ya gittim diyenler heykel arkasında resim çekinenler ayakların altında insan kafa tasları hani batıya evrensel demokrasi ya haydi bakalım ülkemize dönelim bu saydıklarım nerde nerelerde “bir tanesi olsa ooooo olur mu haydi yürüyelim demeye başlarlar ve sonrası kaos”

“Bu ülke cennet” bu ülke içinde yaptıkları İngiliz ve dış dünyanın o ülkelerinde yapsalar iğne ile idam ve en ağır cezaları gelir buna ne denir ..

Sizlere ülkenin ne kadar demokrasi evrensel özgür olduğunu kısaca yazmak isterim başka ülke olsa o an ve vakitte anında idam ederlerdi ama burası Türkiye özgürlükler ülkesi  başka şeyler yapsan siz böyle ,böyle yapıyorsunuz derler evet bir gün İzmir e giderken izmir yanı il ilin ilçesi üzüm diyarı yol üzerinde şirin ilçede arkadaşa uğrayıp biraz kuru üzüm alayım der uğrar hastanede olduğunu öğrenir kendisini ziyaret etmek isterim musibet dolu olduğundan içeri almazlar güzel ama çoban bir yolunu bulur arkadaşta birkaç güne taburcu olacağından hastane içinde doktorların ve hemşirelerin yanı kısaca personelin dinlendiği yerde buluşma hazırlanır o gelesiye kadarda bir masada oturup açık bırakılan televizyonda kulak misafiri olurum aynen şöyle “Türkiye hakaret edecek konuşma geçer arkasından da şöyle bizim vatan evlatlarına askerlere ölü derken kendi askerlerine şehit der” olmayan haberler geçerken bir an acaba başka cumhuriyette miyim der akıl bir an şok olurken arkadaşı bir arkadaşı getirir biraz dertleşir   benden bir isteyin var mı der ayrılırız.

Kafam hala karışık derken bir gün sonra tekrar görmek isterim çok sevdiği bazı şeyleri bahane ederek getirir aynı saat aynı yerde beklerken bir iki masada muhabbet var oluşu televizyonunda aynı kanalda oluşu gene şaşırtır arkadaşımı getiren arkadaşa sorarım bu kanal ney aynen şöyle der o kanal şifreli bir iki densiz hastaneyi çiftlik gibi kullanıyor der konu kapanır arkadaşla sohbet eder sağlık diler daha sonra evde ziyaret ederim derim ayrılır giderim..

Bu devlet hastanesi ve maaşlarını bu devletten alan hiportrat yenini etmiş sağlıkçılar kitap sayfalarımda sağlıkçılara melek hitap eder ve o günden itibaren de melek içine karışmış melek yüzlü şeytanlar hitap ederim..

Evet şimdi şöyle düşünün burası hastane irk din ideoloji fikirler olmayan yer bu durum devam ederken görseler de çıkan ve seyredilen hastanede ne, ne kadar hiportrat olur..
Bu durum başka bir ülkede olsa a an soruşturma açılarak mesleklerinden ihraç edilir bu bir sağlık teslim ediliyor gel musibeti bitir biter mi yok demezler mi sonradan nerde kaldı yere de kaldı bu ülke bak bu dünya ne musibetler görecek yakında..

Musibetler yok etmek için önce mesleğini çok iyi yapmak ve yetiştirmek sizce gelecek ne kadar yetiştirilmekte bir bakalım derseniz önce temizlik beden ve imam insanlığı sevme.. 

Her türlü musibet bitmez bitmeyecekte her gün her vakitte abdest alın “namaz kılmasanız da sonradan “elhamdülillah deyip başlarsınız bir Müslüman olarak” İslam devleti olarak ayrıştırılmış fikirler değil her atılan ip tutunsan da seninle gelmeyecekler o ipte seni kurtarmayacak “ seni kurtaran ise elhamdülillah deyip Müslüman oluşum kurtaracak karanlıktan daha karanlıktan cık nur ışığa yürü ve yürümende ”  

Çoban der ki Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.  
 
Bu sebep ki  bir yerde hak ve hakikati biliyorsan hak hakikat çıkarı çıkarlar için bilerek bilmeyerek yapılıyor yapılıyorsa yaptırılıyorsa ve oradaki doğru bilgin bilgilerine yaşam ve  geçen dünya için çıkarlar yoluna nefsini kontrol etmek ve doğru bilip yanlış yola saptırılıyor ise  nefisin beden ve ruhuna ihanet ediyor ise” başka başkaları tarafından “kontrol dengesini yitiriyor ise ihanetler zinciri ediliyor ise” ve “bilgi ve ilmine ihanet ediyorsa” artık oradan gitme ayrılma zamanı gelmiştir “bil ki rızkı veren o dur ki” her yerin çıkmazda olsa bile doğru adımla gitmen bilmediğin bilemediğin aklının uçundan geçmeyen rızık kapıları sonuna kadar açılır.. 

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir. Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir. Başarı İstenmediği Yere Gelmez.    

Çoban der ki bu yazılarla bitmez yazdıklarım sırlar kitabından sadece özet kelime çıkışlarıydı şimdi artık kelimeleri istediğiniz şekilde yerleştirin çıkar çıkarlarınıza göre hani cahil gözüken kurnazlara bir misali… 

Çoban bir yaşanmış hikaye Son olarak ta bir örnek “Kara Fatma Fransızların ve İngilizlerin korktuğu” kadın bir Türk kadını bir kahraman şimdiki zaman 10 yıl önce komşu çarşafa burunmuş çok iyi bir anne çok eli açık bir abla diğer komşusu ise (şöyle der gün görmemiş yobaz der bak bu zamanda ne halde) şimdiki zaman iyi yürekli anne geçmişte komşusu ne söylediğini bilmeyen ve bilip te bilmezliğe gelen anne kendi hakkında konuşan kişiye yardım eder evet bir bakarım ki  haline maske üzerine maske takmış onun üstüne atkı sadece gözleri açık ona da kara bir gözlük takmış halde görmek musibet zamanına ayak uydurmak mi der gerisini size bırakırım.     

"Bazı musibet musibetler gündeme göre değişir ve kaos endişedir bedeni yavaşlatır "..
Devamı var başka bölümde güç var ise o güce karşı koymak o gücün ganimetleriyle savaşmak onların oyunları akıl alıcı ol masada gelecekte geri kalmamak için bir fazlasını yapmadan bir fazlalarını yakalamak işte orada (şaşar beşerler) gelen dijital dünya ise karşılığı olmayan hâkimiyetler (talep edilmedikçe) güçler dışarda şaşarak içeride boğulurlar. “Anlamak zor ikili para oyununda okumak kafi”.


Çoban der ki.. Her türlü oyuna hazır sandıkta duran iman gücü şarjörler siyah ve  beyaz inçiler gitse de imanla asılıdır, duvarda “Zülfikar ilmin bilimin keskin gücü”.
Tevekkülle inanır aldığı her nefes, borç olduğunu, insanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar (bilir birileri maske katmış şeytanlarla savaşır) çoban vereceği son nefesini fragmanı hiç olmamıştır hele şiir hiç bilmez, hikayeler hayatı boyunca dinlese de şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin çobanın son destanında.

Çoban der ki ..Korkarsan başı beladan kurtulmaz ,gözlerin bağlanmış çözemezsin ipe vurulmuş ellerini esaret içinde kalır soyun oğuzların Cengizlerin Osmanlının son kurtuluş Atatürk’ün bırakılan toprakları gözleri bağlamış ezilirsin her değişik fikirlere kapılırsın pembe dünya dan çıkamazsın.

Çoban der ki Kuramazsın obanı, korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını, sonra ararsın vatanını düşünmüşün 65yıl geçmiş atalarımın asil kanlarını ve gelecek neslimi düşünerek kazanmışım, “yer altındaki Turan sema ordusunu “asil kanı son kanda olsa bilirim ilk kan doğacağını ve dünyanın son kanı olacağını bilmezler bu vatana bu bayrağa mazlumları koruyacak dikilecek sancaklara “kefenle çıktığımızı” (gayri sonrasını şeytanı oyun kurucular ) düşünmesini .. 

Çoban der ki Her mandalina yediğinizde çekirdekli ise önce emerler sonra çekirdeği püfler her mandalina yediğinizde yaşam hayat içinde çıkarlar nefisler eşleşmeyince ayni mandalina gibi püfler her mandalina da çekirdeksiz ise ona da dikkat edin tarla ve tohum aile ve kan kardeş veya kardeş ,anne ve baba atılmadığı ve tarla öz olsa da çıkarlar nefis çekirdeksiz ligi bildiğinden fazla emince de boğazına takılır yardım beklese de el gözüyle görmezden gelirler. 

Çoban der ki Her mandalina yediğinizde çekirdekli ise önce emerler sonra çekirdeği püfler her mandalina yediğinizde yaşam hayat içinde çıkarlar nefisler eşleşmeyince ayni mandalina gibi püfler her mandalina da çekirdeksiz ise ona da dikkat edin tarla ve tohum aile ve kan kardeş veya kardeş ,anne ve baba atılmadığı ve tarla öz olsa da çıkarlar nefis çekirdeksiz ligi bildiğinden fazla emince de boğazına takılır yardım beklese de el gözüyle görmezden gelirler.  

İnsanlığın var olması ve aklın bu dünyada “sıfır kullanılması beden nefisi yenemeyince aklın ne suçu” olabilir taş erinde burmakta taşa bilerek vurman acıyı çeken sen isen bir başkasına hissettirmen düşüncelerine insanlığa insanoğluna haykırı olmaz mi ve veya psikolojik hal durum ne der ne olur durumda moda girmez mi 

Var olduk var ettik diyenler için ve insanlığın içindeki maddeleşmemiş musibet zaman ve çıkarlara göre maddeleşecek hal durum ken.

Zamanlar geldikçe şimdi olmasa da gelecek zaman içinde sisli dumanlar puslu havalar kalkınca o zamanki nesil gerçek var oluş ideolojilerini gerçekleştirecek ve o zamanki toplumda yaratılış ilkelerini savundukları içinde teröristlikle suçlanacak 

Yeni tarihler içinde zaman teknoloji arama var olan teknolojileri ellerindeki yelpazeleri her gün yenilerler keşif yoluna birilerin sayesinde gidersen gerçek keşfi yakalayamaz sadece var olan teknolojiyi bir başka versiyonunu yaparsın ondan daha güzel yapsan da yaşamda savunma, ilaç, sağlık, teknoloji bulup buluştursan da eksik teknoloji de bir kulp bulurlar a bu falan ,falan yapıyormuş der dururken arkasından daha da ileri gitsen sen yapma veya “bir lisans almaya kalksa da dünyada kabul edilen bu parçayı değiştirmen gerekli şart koşarak seni teknoloji üstüne çıkarmazlar” çünkü tarihleri hepsini yen keşif gelmesin diye yazdıkları 350 yıllık kitapların içindedir” Tüm insanoğlu bilin bu tuzağa şimdi olmasa da asırlar sonra düşecek işte buda bir insanoğlunun yazdığı gelecek zamanlara aktarımıdır..

Tarihler kişilerin çıkar düşünürlüğüne göre yazılmaz insanlık şu an yaşamışlığı geçmişte yaşananların aynısını tarih tekerrür eder geçmişte de bu zamanda da çıkarlar doğrusunda kullanan kullandıran kullandırılan (hep ben olma peşinden) ayrılmamıştır bu da insanlık tarihinden beri kin nefret kusarak ve kışkırtarak ilerler bu da yetmeyince çok yollu planla tarihleri değiştirecek umut bekleyen insanları göz perdelerini boyayarak geçmiş tarihleri bu güne tasarım yaparak yıl asırlar geçtikçe nesil boyutları derecelendirme boyutunda sokarak eş olmayan eşleşen gerçeği yansıtmayan geçmişte eğitim bazında simülasyonlar içe kapanı insanoğlunu yeni bir teknolojimmiş gibi akıl beyinleri yıkayarak hayatın her dalında hareket sağlatır ve akıl atık psikolojik ruh alır..

Karanlıktan daha karanlık günler yazılım tarihi 11 08 2015 ekler gündeme göre değişerek sırlar kitabına eklenerek gelmekte insan ruhuna temiz saf gelişi zamanlar tarihler sıfırlama ya gidişi insanlık içinde musibetler artışıyla yaşam korkusu karanlık çukurlara çekmekte ve yeni dünya çağ atlama yerine insanlığı geriletirken bazı karanlık akıl “sıfır tarihli” zamana  geçmekte.. işte bu zamanlarda bu zamanlardır..  

Çoban der ki Savaşlar bu güne kadar yurtlar el değişerek gelerek baskı zülüm yaparak geliyor ise buna terör denmiyor delilenemiyorsa ve baskı zülüm edenlerine de savunma yaparak bertaraf ediliyor ise buna da terörizm terörist deniyor ise gelecekteki karanlık dünyayı görmeyen ve görmek istese de gözü bantla bağlanmış elleri zincire vurulmuş olmuyorsa karanlık bataklık içinde olmanıza şimdiden geleceği kabullenmiş olmakta siniz işte bu da demokrasi adına yazılan çizilene de başkalarına iplerine bağlanmış sahne alan taşeron kuklacıların kulası olmakta oluşudur arttı evrensel haklarını korusan da artık terörist olursun dünyada ülkenle birlikte.. 

Çoban der ki değişen bir şey yoksa eğer insanlık insanoğlu el birlikte yoksulluğu azaltmadan elde olmasa da bir lokmayı paylaşarak insanlığa ulaşmak, tüm dinlerde yaratanın ilkelerini inancı öğretmeden ve de yükseltmeden ,fırsatlar fırsatı zenginliği arttıran ve suç işleme bakımından, gün geçtikçe sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal şan ,ihtişam, haram zihniyet azaltılmıyorsa sistemin önünde dışa bağlılık ve tozlanmış dosyalar vardır "dışa bağlılık ve ülke içinde bağlı yasaklık yasak kalmadıkça"

Çoban der ki İşte bu durumlarda katıl dalgalarda boğuşan kaptandır dalgalı denizde belli olur evet kimse dalgalarla ilgilenmez ne getirecek ne götürecek bilmezler ise sadece gelecek gemiyi limana gelip gelmemesiyle ilgilenirlerse hayatınızda da dalgalar olabilirliği unutup gözü bağlı gelecek beklenirken zaman içinde ararsın yaşamı ve her şeye rağmen ilime ,bilime ulaşmak ise akıl gemiyi düşünmez yöneten yönetebileni her seferinde arar.  “Hayallerinize ulaşın

Çoban der ki Bir nefes kelime düşüklüğü imla hatalarını bilerek yapıyorum veya yapmıyorum bilginize ama üzgünüm bir sebebi vardır sonuçta bir çobanım bu gün için romanlar yazarlar tarafından yazılır ama sizlere  gelesiye kadar “edebiyatılar tarihçiler görünmeyen kahramanlar düzenler” ,dürüst bir insan, daima çocuk kalır bir fincandaki kahve gibidir hayatım .bazen tatlı bazen değildir “önemli olan kahvenin tadı değil zaten onu kiminle içtiğidir”   

sırlar kitabı dan Devamı çoban der ki de devamlar eder Dur diyen yok bölümlerinden kısa alıntılar

selcuk uysal çoban saklı şifa 

  
  

  
 
 
      
 
 
Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret1220174
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394
ENVİDA TOKEN
 https://www.sakli-sifa.com
DRİVE MİNİNG
 https://www.sakli-sifa.com
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com