• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

  

  Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın   


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

       "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                                “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"    

   https://www.sakli-sifa.com             sakli-sifa.com          https://www.sakli-sifa.com              

DriveMining şu anda B2B'ye (İşletmeden İşletmeye) odaklanıyor. DriveMiner, sadece elektrikli-hibrid araçlara ve kamyon gibi büyük dizel araçlara monte edilebilir. DriveMining ayrıca gelecekte bir ev sürümü yayınlayacak. Kullandığı FPGA çipi sayesinde farklı kripto para birimlerinin madenciliğine izin veren DriveMiner, çevresel verileri de toplayarak EnviDa Blockchain'e aktaracak. 

DriveMining currently focus on B2B (Business-to-Business). DriveMiner, which can only be installed on electric-hybrid vehicles and large-diesel vehicles such as trucks. DriveMining will also release a home edition in the future. Thanks to the FPGA chip it uses, DriveMiner allows mining of different cryptocurrencies, and will also collect environmental data and transfer it to the EnviDa Blockchain. 


                https://drivemining.io               https://drivemining.io            https://drivemining.io              

  SÜRE %25 / 09 GÜN                                                                                                               

Ön satışımız başlıyor!%25 indirimli EDAT satın alma fırsatı 1 Ocak’tan itibaren herkese açık olacak. Tek yapmanız gereken sale.envidatoken.io adresine girerek yatırım yapmak! Yeni yılda görüşmek üzere 

Our pre-sale is starting! The opportunity to buy EDAT with a 25% discount will be open to everyone from the new year. All you have to do is invest on sale.envidatoken.io on January 1st! See you in the new year…  

Site Menusu
Videolar
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

AKLA GELEN HER DÜZEN DEĞİŞMESİ İÇİN YAPILAN İŞİN TERSİNE OKUYARAK DÜŞÜNMEK İŞTE O ZAMAN ULAŞIRSIN YAŞAMA SAKLI-ŞİFA

AKLA GELEN HER DÜZEN DEĞİŞMESİ İÇİN YAPILAN İŞİN TERSİNE OKUYARAK DÜŞÜNMEK İŞTE O ZAMAN ULAŞIRSIN YAŞAMA SAKLI-ŞİFA
 
SAKLI-ŞİFA & SAKLI NET TELEKOMÜNİKASYON &SAKLİSİFA-PİRİİWORLD YAYINCILIK BİLGİ AKIŞ KURULUŞUDUR
Bir markadır Metal yaşı 66 Araştırma yaş 51 Yayın yaş 10 yıl
Dergi ,kitap ,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (teknoloji dijital global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film ,televizyon ,internet ve radyo programları yapım hizmetleri. Sağlık ,kurutulmuş bitkiler saklı şifa bünyesinde araştırma bilgileri sunum hizmetler ve hizmetlerdir ( ISBN

 https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com 
Yayıncı personel sayısı 01
Selcuk uysal çoban saklı şifa 
Asıl yazılım tarihi 2013 saklı şifa sırlar kitabinin başlangıcından kısa alıntılar okunur hale getirmek içinde “sondan başa doğru yazar hayat” her gündemde ek olarak çıkar ortaya.

Yayın Tarihi    01 11 2021 
                      27 12 2021 
                Ek  01 01 2022
Bir düzenin mevzuatların temeline inmek Bakalım öylemi “uygulansın 27 12 2021 Pazartesi Fiatlar % 50 düşer” Hiçbir zamanda talep edilen para yerinden kalkamaz ve ters döner “tl dolar yerine dolar tl “oluverir.

Her insanoğlu da et kemik var ama bir fark ararsan eğer “yürek niyettir” ölümden korkmuyor adımlar atarsın ama esir esaret yaşamak içinde dünya malını terk etmiyorsun la ortada kalırsın kalırım düşüncelerle “simülasyon asimilasyon” arasında kalırsın bu da olmak olmamak gibi bir yaşam, kısa bir açıyla bakalım sizlerde ne şimşekler çakacak ve güç akım nasıl çoğaltılacak..

Asıl çıban ve nasır nereden başlar ve nedenleri kaynakları sancıları artar
Bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.
 
Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar.
 
Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin yaşamlarında afet kaos anatomisi gündeme göre sadece konuşur renk ve şekil değiştirerek insanları yorgun düşürür


Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur. 

Bu gün insanlık bilseydi yarın ne olacağını “huzur yerine huzursuzluk” yaparlar mıydı “barış yerine savaş” yaparlar mıydı evet yarını bilmiyoruz ama yarın felaket afetler olacağını hissederek insanlığa sarılın  bakın insan olmak için son 2 yıl 22 23 öndeki yaşam içindeki yaşayan afetleri görün dünya ekonomi krizleri savaşa sürüklemekte her kes ben kralım demeyin savaştıracak bir piyon bulamazsınız her kes ben ola peşinde olacak toplum huzuru bulamazken insan ,insan olmak için ve yaşam için huzur arayacaklar.. 

İşte eskiden beri gelen göze batan ve diğer ülkeleri de düşmanları yoktur ama düşman gibi gösterilip içerden galeyana getirip bir kaos çıkarttırılarak ülkeleri saran şahlar masum piyonları sürerek o ülke ve diğer ülkelere çullanarak içerden bir isyanla kıvılcım çakarak kandırılmış kanmış piyonları sürerek saldırırlar ülkelerin şimdiden uyanması gerekirken ekonomi çöküşleri arasında kendi içinde hainlerin siyasileri ve haşaşıler i ülkeler içinde halkı dikenli otların içinden yürüterek tüm halka yapışırlar ve ara sıra da batar acı çekenler ise sıkışan halkıda durmadan bam otu şerbetiyle uyuturlar. 

Uyuyan uyutulan uyutmaya çalışanlar diğer bayrakları hazırlar bir manifestoyla iyi kötü kötüyü iyi ederek sahaya sürerler ve nesiller tekrar bir yüz yıl daha diğer (kendilerini üstün ırk görenlerden) geriye giderler uyudu sanılan halk hep birlikte bir daha tokat atar bu sefer top yekûn hesabı yaparak etraflarını bertaraf eder diğer ülkeler ise yeniden düşman eden edilen 22 23 hedeflerine takılır artık göç kaos başlamıştır. 

Sadece bir gün herkesi uyutmak için bir gündemle yer değiştirirler o gün ise uyumamak gerekli uyutmamak gerekli ne şekilde anlatmak ne şekilde anlamamak ne şekilde anlatabilmek onlar şunu söyler (biz bizler bizimkiler ) çok dikkat etmek.. 

Daha güzel yaşam ve güzel bir gelecek yeni projelere imza atmak "Güneş yarın evren izin verirse her kese eşit doğacak kararları sen versen de yaratılıştan kalan en derindeki sevgi huzur yaşamı insanlığa vermek için doğru ve yanlışı dengeleyip içindeki havadan çok hafif ruh temiz vicdanın verecek" GÜÇ SADECE BİRLİKTE DOĞAR bun için bil "Az çoktan büyüktür bazı yapılar yok etmeyi bazı yapılarda yok etme yerine ÇOĞALMAYI yer eder"
Bu da akıl içinde akıl ve akıl topluluğu ile kendi yolunda ve yollarında birlikte ailece ve eşleşen ortaklarıyla kurduğu yaşam hayatına birlikte kürek çeker ne bir eksik ne bir fazla bu da yaşamın EVRENDEKİ dengesidir. 

Yaşam hayat düzenliyken ve düzensizce yaşamı yaşatanlara şahım diyeler e ortalıktakilere hiç piyon olmadım diye bilmektir  "Beni yordukça yoruldukça sırtımı kamçılıyorum ve o bana nefes ve havadan afif ruh bedenime enerji vererek yorgunluğumu alıyorum" 

Dünya 350 sene öncesinden 500 sonrasını ilk hedefleyerek dünyadaki imparatorluk diktatörleri ve sonradan devletleri hedef alarak bir kanmış kandırılmışlar ordusu ve bunları süren üst akıl dünya istila birlik altında dünya ülkelerini zaman ve gündeme göre kaosla el almak için bir elle tutulan bir güç üreterek ve de karşılığı olmasa da bir döngüyle aynı kasaya dönen bir para birimi ve bunları devlet kurmadan dünyanın temel ihtiyaçlarını karşılayacak ama hammaddeleri ve bunları bir kanalda tutmak transferleri bir kanala toplamak için çay dere ırmak nehirler kurarak bir baraj inşaatıyla kendilerine enerjiye dönüşen gelir elde ederler..
 
Gelir elde etmek içinde ana kasa kurmak buradan tekrar ana kasaya girecek sonsuz döngü sağlayarak grafiklerinde gelir gider artışı dalgalar halinde diğer ülkelere yansıtılarak o devleti ana temelini de bozarak ana merkeze bağlı şirketler ve bankalar ithalat ihracatı o kanala akması içinde mecbur tutarak seni bu durumlara mecbur hal ederler ve artık o ülkenin devlet otoriterlerini politik siyası hatta kanun ve mevzuatları değiştirmek ve istedikleri getirme planına girerler sen istesen de istemesen de artık onların borsasındasın..
 
Onlar hiçbir zaman savaşarak ,”bu güce gelmediler” o gücü o ülkenin nefise doymamışları kullanarak geldiler, hatta bazı ülkeleri istila ettirerek bu gün gıda ürünleri fosil yakıt silah kömür ilaç borsaları kurarak ve bu işleri de şirketler bankalar kendilerine ait deniz hava kara izinleri olmadan geçilmeyen güç kurmalarından bahsetmek hala uyumak değil mi hele dünya tarihinde bir ülkeye gelip yabancı yatırımcı banka kurar kendi parasıyla değil o devletin parasıyla ve o ülke halkına verir kendi parası gibi ve o ülkenin halkını sömürerek kendi havuzuna akıtır böyle ülke var mı dersen ülken imparatorluklar çökmüştür hala o ülkenin paraları altınları da hala onların havuzda alacaklıdır..
 
Bilerek dalgalar üreterek devlet ve ülkeleri birbirine kelime oyunları yer değişir bu eskiden beri gelen kral kralcılık olmak oynamak isteyenlerin insanlığı kışkırtan kelime oyunlarına da (barış için savaşmak lazım sılagonları attırarak) orada yaşam için bir birlerini kışkırtan onların her şekilde kasalarına dönecek kan ve kanlı paralar bilin ki sizlerin kanmış kandırılmış kanlarınızdır..
 
Şimdi bu bunları yapanlara yaptıranlara yukarıdaki kelimeyi kullanarak (halkını kandıranlara kışkırtana karşı zalim zülüm edenlere karşı) çıkan bir sözdür orada savaşan kandırılmış piyonlara değildir “barış için savaşmak” asıl ise bu durumlara getirenlere karşı huzur barış kardeşlik için savaşarak değil kendilerine göre ideoloji fikirler karşı akılca bertaraf etmek lazımken ve de ölümden korktuğu gibi  insanlık kendini önce esir esaret  yaşamak isterken asıl kendini bilerek yok ediyor..
 
Onlar için insan insanlık yok diyen kendilerini üstün ırk sayan akıl üstleri savaştıranlar dünya ülkeleri değil o ülkenin içinde bulunan nehirlere su akımını sağlayan şirket bankalar onlara bağlı ithalat ihracat şirketleridir.
 
Haydi dünyanın insanlık için bir ilaç çıksa ve bir çoban çıkarsa hiçbir yere bağlı olmadan sata bilir mi satamaz ,çoban bir yerden ithal baharat kakao getirse kaksa getirebilir mi yok ola ki insanlığa yeni yeni bir şey yapsa yapabilir mi evet diyeceksin devlet var mevzuatlar nereye bağlı acaba bir sorguladın mi  yok izin dünya borsasına borsaya bağlı bir tohum bile getiremezsin bu durumdayken daha önceleri de yazdığım gibi 27 12 2021 de ki kur artışı ve bir birine bağlı karmaşık kutular acaba önceden hazırlanmış bilin planlardır..
 
Şimdi sen dünyayı istila edeceksin onlar gibi düşün ve farklı daha da far ki düşün nerden başlarsın devletin başkanımı yoksa en zengin adamımı ,bu 41 den ve 350 seneden beri de insanlığı yok etmek hatta kendi dinlerini de yok edip eni inanç dini çıkartarak sizleri yaşatmak (onlara hizmet içinde esir esaret içinde köle lazım) hala yok etmek için uğraşanları akıl üstleri görmemek ve de hala bunları görememek ya nefis içinde yaşamak için taşeronluğa soyunmuşundur yada esir esaret yaşamak için ölümden korktuğun için “nasıl yok ederim dersen” önceden iletilen haber şudur ki afişlere bakarak yardım toplayanlara değil gidip bizzat elinle yardım paylaşma en önemlisi ise israftan uzak tasarruf sağlamakla daha da önemlisi dışarıya gidip tekrar ülkene satılan ürünleri erkenden üretmeye başlamak işte o zaman her şey yeniden başlar ve nehir tersine akar “evremin gizemliyi bu yaşam dünyasında isim aldığı gibi dünyada bir fizik kuralı adlandırılan dünyada denizler nehirler yarıldığı ve ülkende mevsime göre akan ırmak su gibi nerde mi Antalya elmalıda.
 
Şimdi bir soru (yeni askari ücret ve bir önceki askari ücret ) hepsini tüm parayı bu gün ve ö günün zamanına göre harcayarak yeni askeri bedeliyle ne alırdınız ve eski askeri ücret ile kur artmadan önce neler alırdınız zor bir soru ama diş dünya önce ki ayda bir yumurtayla hediye ile gelir veya veriyor giderken yediğiyle kalmıyor on  yumurta götürüyor kısaca hep dünyanın parası bir nehre akıyor derler ya dünyadaki her yol Paris’e çıkar..
 
İşte bu da kaos planları içinde yer alır bir kargaşa ve çırpınışlar
Sacılar manifestolar neleri getirir ve gelir.
 
Size o gün yazdığım bir yazı

Bir düzenin mevzuatların temeline inmek Bakalım öylemi  “uygulansın 27 12 2021 Pazartesi Fiatlar % 50 düşer”

Hem talep edilen güçlü paralar hem de %50 düşer yok" öyle 2 ay zaman minareyi çalmak istiyorsa 2 ay zaman ona yeter" sözler kaybolur ama kağıtlar kaybolmaz ama bu asırda para ne söz kalır ne de kağıtlar hepsini satın alır bu zaman aslında kaybolmamıştır sistem içinde blok zincirine kayıtlıdır dıştan silse de blokta aynen çıkar.. 

Bazı musibet musibetler gündeme göre değişir ve” kaos endişedir”  “insanlık bunları önceden görmesi gerekirken (nefis dünya malına kanmış çukur içinde oluşu) hala dur diyemeyen akıl üstü aklın akıl fırtınası ve fırındak  gibi dönenmesi kaynaklanmakta buda sonuca varılmamış çarpık hal durumdur ne derler korkusuyla yaşar beden ve bedenler çöker çünkü dünya malı ve ideoloji fikirleri yapıp yapamayacağı endişesi yaşar ve sonrası korkutur korkan korku artık tehlikeli yol alır artık korkudan  gelecek tehlikeden korumak ise tek çaresi ise “inanç ve tevekküldür o her şeyi görendir”  

Bir bakalım biz ne zamanda söylemişiz ve şimdiki zamandaki musibetlere her yerde güçlü para düştü Fiatlar düşmedi der dururken kimilerinde Fiat düşmesi için iki ay gerekli derler bir bakalım öylemi. 

Maliye ve gümrük iş onlarda biter bir de üretim barkotları parti tarım müdürlüklerine düşer şimdi millîliği birlik artık şiş örmeyi bilgisayar karşısında okey oynamayı bırakmak lazım iş buradan başlar.. 

İthalat 1 iç piyasa ham madde tedarikler 1 kategori  ürüne göre talebe göre
Üretim imalat 2 kategori
Ham madde  2 kategori
Temizlik gurubu 1 kategori ve çeşitli ürünler yelpazesi  50-100 çeşit
Gıda kuru 2   kategori bakliyat un mamulleri yerli ithal yelpaze 10-20
Yaş sebze ve meyve 2 kategori yelpaze 20-50 arasında
Et ve süt ürünleri ve tavuk ürünleri   2 kategori  yelpaze 20-50 

Bakalım kimin kimlerin dolara endeksli ithallerine bakın göreceksiniz üretimde %75 elenecek korku endişe ise iflas ederim yerine koyamam diyen etiketleri kalemi alan yazmak la kalır isterse müşteri gelmese de olur rakamlar oynatarak stok spot günlük sportmen olan masalarında bulunan bayrak çeşitleri kim gelirse saltanatlarımız bozulmasın masalara bayrakları koyup yan gel Osman yapalım korkuları halka ne olursa olsun diyen zihniyetler  

İşte burada başlar milliği mücadele ve güçlü talep edilen parayı da bugün 10 tl ise bu işlemi arkasında bakın % 50 iner..
Şimdide kontrol sistemine bakalım 

Gecen bir yılda 2 hamle ile talep ettirerek zamanlara doğru yol aldı defalarca yaz sakta pembe hayalden ve çok zengin olmak hayalleriyle tüm toplumda nefis yoluna sokarak yürütüldüler dedik” bir suçlu bulum tüm suçsuzları bulursunuz” iş tersine bakmak ve okumak gerek kimse suç bende demez. 

Gümrük girişler devlete kayıtlıdır o günden dönemler halimde ham maddelere bakılırsa üreticilerinde o kadar ne, ne zaman aldıkları ortaya çıkar belki o zamana kadar oyun kurucular satmaz gerçek zamlar yolda oluşuna bakarak sata bilir bura da stop stokçular ortaya serilir talep edilen güçlü para öncesi sonrası ürün ortada ise veya işlem hacmi hareket faturalardan belli olur bazen oda olmaz çünkü her fırsatta devleti yolmakla meşgul iken bu derinlere inmek ise saha ya sürülecek piyon memurlar ve görevliler her adımları kale şahı korurken fil at hamlesiyle talep  edilen güçlü para arkasında kim kimleri şah matla yıkar kim olursa olsun.. 

Üretim katı ve sıvı ve veya suya benzeyen ham maddeler ithal durum hali üretime geçiş ise bir örnek su örnek vererek%80 sudur %15 ham maddedir % 4 yağ bazlı %1 ise koruyucu dur ürün yapılır etiketlenir ambalajlanır koli sevkiyata hazırdır buradan ana toptan veya avm direk gider ana toptan bayilere bayilerde satışa pazarlamaya sokar müşteriye hizmete girer. 

Çiftçiden bir de buna bakalım 1 tl örnek alır hal esnafı veya avm hal 2 tl şehirlere gönderir 4 tl şehirlerden çıkar 8 tl pazara iner bazen dağıtıcılarda kilo ton bazı ufak kârla verir piyasa 8 tl  13 tl arası  halkla kucaklaşır bu da satranç taşın her karesi rakamları kata yarak gider iyiyi ki 4-5 kare daha gitmez derken çıkar ortaya hortlak talep bahane edilerek o da gider oldu sana enflasyon ne nereye kadar derseniz doyumsuzluk durdurulamaz bunları yapanda fırsat verenlerde vatan hainliklerinden burada halkta masum mu suçsuz mu yok dedik bir suçlu bulun suçsuzları bulursunuz.. 

Haydi şimdi bir örnek yapın bir üreticiden alınan mal bir memur koyarak kaç kaç para varmakta üreticiden halka kadar tabi avm nelerde içinde yapın yapmakta sorundasınız en derinlere inmek   

Geriye dönüş bu günden 365 gün öncesi bir ürün ne ne zaman ha madde gelmiş birde parti nolarına barkotlara girişlere üretim yerlerinde üretim raporlarına bakmaz kafi gelecek tabine iş yarıyor derseniz işte bu gün milli kalkınma hareketidir her kategoriler ve yelpazeler

Yoldaki hal durum ev değil bu gün sabah peynir almaya gittim gerçi peynirimi kendi yaparım bir de gitmişken çorba için dedim bir çorba 20 tl deyince kardeş acil işim çıktı diyerek ayrıldım peynir alacağım yere gelerek fiyata bir baktım 69.99 tl 70 değil yazsalar ne ala  250 peynir 45 tl zeyti 200 gr zeytin 5 tl den 4 adet çorba alarak çıktım kendimi zor attım olum çoban gene takıyorlar iğneyi der en yakın müsait yerde çorbayı kaynattım bir de cay ekmek vardı yaptığım ekmeklerden domates biber seradan vardı yani çıkmadan yola azık hazırdı yolda azıkları bazılarını bitirdiğim için eksikleri alayım dedim.. 

Çoban 8 kl sütten 1 kilo peynir 150 gr yağ yapar maliyeti dışa göre 4 tl süt 32 tl yapar ve 150 gr da yağ şimdiki nesiller 5 kilo belki 4 kilo sütten peynir yaparlar hele bir birileri de sütü içi de ki hammaddeleri hazırlayıp 3 kilo sudan peynir yaparlar bir yandan enflasyon zehir bir yandan da hammaddelerle zehir her yer zehir olmuş kimsenin var yok. haberi insanlı yaşar yaşamaz iken nefis dünyasında kim neylesin insanı..  

İşte burada halkıyla bütünleşen yaşam yaşatma olmak bu da istenilen yola girer sonsuz temeller atılır, yoksa bilinmelidir ki ister bu hükümet isterse muhalefet hükümetler son nu spot stokçular Süpermen olarak onlar arkasında bunlar önde sportmen olarak koşarlar halk neylesin sporu her gün spor yapmaktalar arka arkaya atılan taklalar dünyalar kadar rekortmen olmuşlar haberleri olmaz kürsüde kaldıracak ne bayrak ve de vatanları olmaz. 

Bunları sergileyen herkes masaların da o devlet bayrakları hazırdır ama bilmedikleri bir şey vardır hep unuturlar bunları gören petek gözler ve her şeyi duyan gören “ O ki” kısasa kısası sergiler ve o kişiler çevresinde ve ülkelerinde ve de dünyadaki kısasa kısasın çıkardığı  afetleri görmezden gelirler ve gelecek doğanın vereceği zararı gen bu bütünleşecek halkın sırtına atarlar ve doymaz durdurulamazlar nefis içindeki maddeleşmemiş bir anda fırsata çevirerek maddeleştirirler hanşi derler ya huylu huyumdan vaz geçmez.. 

“Gene çoban der ki gümrük kontrollerinden yapılacak işlemlerde çıkan yanlışlıklar yalakalar çevrede çok dolaşır hiç yüzleri kızarmaz ama başından geçen bir olay çoban bir gün gümrükle ilgisi olmayan ve “gümrük kesin demesine karşılık” çobanı kaçakçılık suçu açarlar 5 yıl bir daha işlemsiz bir işinde suç teşkil eder hal durum bırakırlar ve çoban mali cezayı öder ve gümrük cezasında ama gümrüğe bıraktırırlar gelen makineyi vermezler sonradan satarlar alanlar ise gümrük işini takip eden fırsat fırsatçı fareler” 

Biz aştık buradan çok yanlışlıklar çıkacak yaparlarsa acaba onlara da “bildirim yaptığım halde “uyguladıkları gibi onlara da uygularlar mı yok fırndak gibi döner kanunların etrafları da 100 yıl böyle gelmiş böylede gider kanunlar disiplin için böyle olacaksa eğer birileri kanunları para için sarhoş tekerlek gibi döner. 

Dip not her söylediğim kategoriler ve yelpazeler işlen hacmi yasası aynı mevzuatı kaplar ayrıntılı yazmaya gerek yok yap gör güçlü para eridi olur enflasyon ne olur oda yok.. gelen mal küspe olarak geliyor ham madde girişi sıfır oluyorsa küspeyi yağını çekip sıfır hamiyete geliyorsa 365 gün önce 8 tl Ayçiçek bu gün 38 tl 50 tl ye satılıyorsa kendi ülkemizin kemiren kemirgenler olmaz mi.
Şimdi bir maliyet hesabi yapalım “bir tencerede yemek maliyetiyle bir kazanda yapılan maliyet bir midir” artık gerisi sizlere ait tabi anlamak.

Tokatçılar kimler bilin bilin ki dış dünya diretirler mevzuatınız bu olacak maliyeniz gümrükleriniz hava kara deniz kontrolleri devletin almış olduğu kararlar içinde olacak der dururlar birleşmiş Miletler kararı der birleşmiş milletler içinde ülke yararlanmaz ,Avrupa birliği derler işlem göreceksiniz derler oda hep askıda nato dünya sağlık akla gelen her şeyi yazın iç ve dış mevzuatınız bu bunlar içinde yer alacak der ülke diş dünya ya açık verirken ülke içinde vur abalıya sırtına gene ülke içinde dış yatırımcıya fark atılırken gene dışa bağlı şirketlere farklı işlem görürken gene vur abalıya ülkeyi ve dünya düzeninin aslımda bir havuza toplamışlar asılı ise gerçeğe dönüştürüp top yekûn almak isterler..

Şimdi aslı böyleyse bu ülkeye akıl verenlere akıl öğreterek bu böyle olmaz böyle olur değince bak Fiatlar nasıl düşer bu da milliği hazineden geçer maliye yola sokar tabandan yukarı doğru kazanca göre vergi konur hazine ise diğer işlemi sokar gümrük maliyesini  hop dur ne nereden bu kar marjı belli fark ise bu zaman aşımında yoksa stok mu veya gösterilmeyen kaçak mı fakir gümrükte kaçakçı başkaları kral şah yok öyle deyip perdeler inince ne mal ne mallar ortaya çıkarınca da ak mı karamı ortada halk rahat düzen olurken kimse demez derken dış dünya bir gerekçeyle de gene kaos verir ortalığa tokatçı tokatçılar tokada gelir bu işlem sunucu ise sistem sonu bilin ki kim gelirse gelsin önderiyle birlikte dimdik dış dünyaya halkıyla yürür.

Amaç yükselmek değil mi güçlü olmak değil mi peki seni esir haline getirecek mevzuatlar yanlış iken dış dünyanın diretmesi şartı bir avuç şirketlere mi yoksa halkın mi yoksa halkın sırtından kariyer mi bu toplumca topluca bir yaklaşımdır biraz derin düşünmek ise şu an çaresizlik Fiat artışına bakmak kafi gelir ayakta durmak ise şu andaki andır ve bu devam ettikçe gelen gidenler bu mevzuatta çok olur keseler cepler dolar sonrası talep edildikçe kur dolar vur abalının sırtına ya peki ya sonra “hiç asimetrik hesap veya hesapladınız mi veya sorguladınız mi bu milletin sonradan aritmetik veya matematik” sonuç sağlamasını nasıl yaptığını..

İşte iş ve oyunlar böyle başlar.
Her şey çok dikkat edilmesiyle başlar üretim ve ithalat kotalı ihracat ve ileride kıtlığa sebep taşımadan işte burada sizleri bağlayan dışarının borsa izni olmadan alamadığınız satamadığınız kontrolleri sizlerin ellerinde sağlamak dışarı gibi kontrollerinde olan dünya küreseller cepleri bir havuza topladığını nehirleri keser seniz dünya bu gün her ülkede krizler artsa da acı olsa da bilin ki savaştıracak piyonlar bulamaz bulamayınca da insan biraz zorda olsa zamana göre huzur adalet bulacak..

Fiatlar artsa da kalemler ellerinden düşmeyecek çünkü yerine koyamayan esnaf satabildiği günlük ihtiyaçları satarak lüks tüketim mallar otomatikman tasarrufa girecek “örnek bir televizyon varken yenisini almayacak” işte buda ülkeler yakın zaman da bu sisteme geçerek içeri yönlenecek daha önce yazmıştık okuyanlar bilir ve bu bir savaş virüsleri salarlar.

Her nerde insanlık yaşıyor ise onların elinde insanlığı yaşatırlar masa başlarında ülkeler arası savaş oyunlarına başlayarak insanın en içten krize sokma ülkeleri kaosa çevirmek o ülke ne kadar yönetim muhalefet kim gelirse gelsin 1919 da İstanbul’u işgal ettikleri gibi 1922 yüz yıl içinde yıkamadıkları gibi içerden ve dışarıdan yetişmiş yetiştirilmiş akıl kanmış kandırılmışlar dışarıdan kaoslar sürerek ellerinden bu gelir derken “GELDİKLERİ GİBİ GİDERKEN” ve 2 ci dünya savaşları gibi dünyayı parçalamak ve 3 büyükler gibi abi jandarma olanlar şimdi 2022 2023 te dünyaya sahip olmak için fırtına estirirler.

Bu tarih sonrası kaoslar 10 yıllık dijital sanal insanlığı pasifleştiren beyinleri yıkayarak yol alırlar ve bu yol insanlığın son 100 yıl içine sokarak (dil din ırk ayrımcıları) halın de insanlığı kargaşaya sokarak ve kendi yazdıkları akıl üstüyle kendilerini tanrı ilan ederler hatta “Allah’ın sevgi Hz isa peygamberi” geldi indi deyip dedirttirip insanlığı bu sanal aleminde kandırarak kendilerini insanlığa tanrıdan ayet geldi insanlığa iletin demesiyle de kendilerini akıl üstünden çıkarıp insanlığı kandırarak beyin yıkamasıyla insanlığı köle esir esaret içinde yaşatırlar.

Bu bir sanal düşünce değil kardeşlerim bu bir düşünce gerçeği deriz ya görünen köy kılavuz istemez bunu düşünemesek akıl ise nefise doymamış olmaktır şimdi bir sorgula kendinde insanlığa faydalı projeleri yok sayan bir de kendilerinin çıkardığı insanlığı yok eden projeleri var saydıran kişi ve kişiler insanlığa bir virüsmüş gibi insanlığı içine şeytanca fikirler atarak ailesine arkadaşına dostlarına kötü hatta kardeş kardeşi yok ettiren zehir kustururlar iyi olmak için mücadele edeni kötüye kötüyü savunma yapıyormuş gibi gösteren iyi kötüyü karıştırıp birde ekonomi krizler ellerinde borsa gibi tutan insanlığı yok ettirecek kadar hatta ailesinin bir lafı ile burnundan soluyor dedirtme yeltenen kişi ve kişiler bu bir kaosu da çıkartarak bir mantık aramak yerine mantıksız düşünce görenler ileriyi görememek için gözlerine perde indirirler..

Yakında görmek için kim ne yaparsa yapsın der ve kardeşçe geçinerek savaşıyormuş gibi savaşa gidenler savaş meydanında düğün halay çekilmesi onların mantık dediklerini mantıklı saydıklarını kaosu yıkmaktır.. Çal oradan zeybek ,cal oradan halay ,çal oradan horon ,çal oradan Kafkas oyunları ,çal oradan çiftetelli karşılama vur, davula hora bak gör gördükleri ,geldikleri gibi gidecekler.

Anlamak belki zor olabilir devam ettikçe her şey anlaşılır geçmişlerden yazılanları da eklenirse savaş virüsleri ortaya serilir her kes manifesto yazmakta her kez şunu da unutmakta bu millet hiçbir ülke insanına benzemez hatta kralım diyenlerde hep şaşarlar kalırlar 

Geriye bakın hiç mi düşünülmez mi durum sadece bir 100 yıl geriye nasılda insanlığı kandırmaca ideolojiler ve fırsatlarla kandırılmayı hele ayrım 1000 yıl kardeşler kanı dökülerek bu topraklar beraberce alındığını adamlara bakin 350 yıldan beri kendi kitaplarını yazdılar ve 350 yıldan beride insanlığı savaştırmakta burada devlet ve devlet arama burada dünya insanlığını yok edecek şeytanları ara şeytan kim mi içlerinde insanlığı köle esir ettirecek içlerine girmiş maddeleşen ve diğerlerimde maddeleştiren üstün ırk sayan akıl üstü adamlar değil bu insanlığı yok etmeye yemin etmiş imparatorlukları yıkan kralları deviren  kendilerini din toplumu gösteren her kılığa giren nesillerinden nesillerine yemin etmiş bir tarikat ve de insanlık anlayasıya kadar devam edecek anlasa anlaşılsa da devam edecek çünkü mantık mantıksızlıkla boğuşan insan ırkı var işte bu da kör edilmiş gelecek..

Birkaç kişi ithalat veya birkaç kişi ihracat yapacak diye 83 milyonu şirketlere teslim etmek her seferinde her 5 yılda 10 yılda hatta 20 yılda ne yapılırsa yapılsın her şeyin bunlara göre iyiyi kötü kısa zaman da kötüyü iyi, bir ara yol aldıktan sonrada kötü iyi olurken ileri boyutlarda kötülüde daha kötü ederek ettirerek dışa bağlılığı gibi daha çok bağlı ettirerek zamanla sıkacak cıvata bile arar durursunuz, hatta ülke insanı için zor durumlarda temizlik grubu ,savunma, ilaç gibi ürünleri dış dünya borsasında satılamaz hal alırsınız.

Talep içte var ise sağlam güvenilir ise dışa dışarıya ihtiyaç kalmaz kaldığını varsaymakta olsak ta ülkenizden giden ve işlenip gelen bir talep edildiyse sorarım bu kadar mühendis varken her şeyi yapacak varken hatta en iyisini yapacak varken insanlık hala dışarı adapte ediliyorsa sizlerin bir eksikliği vardır bu halkın değil çünkü şart koşulmuş mevzuatlar cıvata bulsanız da uzatma kısaltma bir pul bile bulamazsınız git beş yıl gel beş yıl  20 yılda olsa içinde üretim yok ise açlığa ve kıtlığa çare olunmaz ama bu millet yeri geldiğinde soğan tuz ekmek yer şimdi sormak lazım bu millet bu nu yerken sizler ne yemektesiniz dışa bağlılıkla talimatlarla ve ya dik duruşla ve sonradan onların borsasında girmek ezilmek yerine masaya vurma gerekmez mi

Kin nefret ele alınan kör gibidir kendini ve kendilerini yakarlar bu ırk ve toplum hep birdi bir olarak ta yaşamak için ata kanlarına bulanmışlardır bu da düşünce akıl gerektirir bu güne kadar Turanı yanlış anlatmışlardır Turan halktır halkıyla turan adı alınır Kardeş ve kan kardeşliktir anlayan için yaşam yaşamak kolaydır anlamayanlar içinde zor günlerin yaklaşmasıdır..

İşte bu benimsetmek isterler sizlere 1916 elini kolunu sallayarak gelenler 1916 öncesi tüm dünyadan kandırılmış ve kanan ölen masum insanlar ve yok sayılarak 1917 18 19 işgal ettikleri 1920 sevr anlaşmasına yanaş in der dururlar içerideki hainlerle de birlikte evet sonradan sıkı gelir göğüs göğüsse çarpışmayı çarpıştıracak piyonlar bulamazlar Lozan la anlaşırlar durur mu bu kanlı para durmaz 2016 17 18 19 20 21 22 evet gene sarılır fırsattan istifade ak denizi sararlar gelen göçmen kuşlar bir taş olmasa da 2ci taş elimizde uzun müddet kalır akıl ile sararlar ak denizi Müslümanım diyen olur dost düşmanla birileri çivi koymasın diye yanaşır düşmana Elele kol kola bazen de hayata ördek yüzüşü ile karışır yaşama (sözde kendi çıkarı için değiştirir Müslümanlığı) kendi söyler içindeki nefis (İslam devleti ideoloji) akıyla yani “yaratan yaratılan ilkeler dışında” çıkarırlar kendi ideolojilerini.

Müslüman ve bu topraklarda yaşayan halk ve bu topraklar üstünde hava ve yer altı kaynaklar bu saha içinde yaşayan her insan insanlığını bilir sabır der sabır savunmaya kalır ama (düşman saldırı bekler haksızken haklı olmak için ) haklı olması için de yer se gelirler bilir bu insan halkı hedefler sabırla bekledikleri hayırla yordukları ve şükür der ve saldırıya ay yıldız olurlar ve 12 adalar ve kel küt müsül ü de alır sancakları dikerler bilirler der 1923 lozan unutturulan haritalar unutturmaya çalışan haritalar çıkar ortaya.

Gelir 2023 son 1923 hızla Atatürk’ün savaş sonrası %20 büyüme izleri çıkar ortaya üretim, üretim bu sefer gene yanaşırlar limanlara bu ülkeyi daha 100 yıl da ha esaret içinde yaşatmayı  durmazlar 1939 dan sonra 40 41 esir ettikleri gibi dünyayı karıştırırlar 45 teki gibi artık geriye bakmak ise şimdiki gençlerde tarih yazmaya araştırma yapmaya gerek yok insanlık için geçmiş tarihlere bakın aynı senaryolar tekerrür eder evet “yıl gelir zor olacak insanlık yılı 2116” ya güçlü devlet yada 66 yıl çobanın yaşadığı zorlu yol hayat “ya tavşan gibi zıplayıp sportmen gözükerek yıkılacak yada ağır sıklet gibi kaplumbağa olup uzun yaşayacaksın ve projelerinle hedeflere ulaşacaksın”..

Bil simülasyonla hayatı yaşatırlar ama iyi yanı da eğitim için simülasyon yap başarılı olmak istersen eğer her işte onların düşündükleri gibi düşün ama arasında insanlığa şer değil hayır la dolu olsun işte daha çok var olursun yaratanın ilkeleri “ol” der.
Asıl ise çıban ve nasır nereden başlar ve nedenleri kaynakları sancıları artar.

Hayat yaşamda bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.

Yaşam içinde acı ve tatlı olacak mühim olan kalıcı olmadığımız dünya ve nesiller için bu dünyada daha ferah ve akıllı yaşam için ip uçları bırakmak ve bırakılmamış ise ,manevi bir şeyler bırakmak yok ise veya iz izler bırakılmamış ise yoksa bilin tutunacak dal ,ip ,maneviyat bulamazlar ise esir ve esaret içinde yaşarlar (yoksa siz ebedîyi yaşayacağınızı mı düşünüyorsunuz)

İşte hayat hep Habil kabille yol alırken kimse demez hey sevgili dostum ülke sizlerde yer altı zenginliği var bizde de teknoloji gelim sizinle iş birliği yapalım halkınızda bizde halkımızı kazan sağlayalım demez sadece yok etmek için o ülkeyi almak esir etmek için her türlü oyuna girer göçmen kuş gibi kuş aklıyla diğer içerdeki kuşları zehirler kin nefretini kusarak orada ki nefis içinde barutu olup çekirdeği olmayan doyumsuz iktidar olmak için halkını ve ülkesini satarcasına ülke içinde barutu olup çekirdeği olmayanı hain ülkeler her türlü daha önceden yetiştirilmiş suikast kışkırtıcıları bularak sizlere her zenginliği vereceğiz ve halkın simülasyonla (Simülasyon, bir olayın ya da durumun gerçeğe eş değer bir şekilde canlandırılması ya da sembolize edilme halidir teknik ve teknik olmayan hal durumdur ondan ki.

Yıkanmış beyinleri artık pembe hayaller içinde ülkesinde ki halkına saldırır arka perdede sahneye giren ve girecek olan diğer güçlü devletlere saldırı konutundan diğer güçlü devletleri kışkırtarak içeride çam çekişen zülüm görüyor diye el koymak için harekete geçer..

Dünya da savaş stratejisi olarak kimi devletler vardır ülkeye girer uzun zaman çıkmaz ,kimi devletler ise girer ülkeye her şeyi yıkar ve oradaki halkı kışkırtarak birbirine düşman eder.

Gene aynı yıkan yakan devlet ise ülkesinden evvel dünyayı yok edecek dünyayı esir esaret edecek dünyanın her tarafına kurdukları şirketlerine bankalarına desek te o devletin ne bankası nede şirketleridir onlar sadece akıl üstü aklın kuracakları dünyayı esir edecek yapılarıdır..

Artık düşmanın stratejisi bellidir önce o ülkeye larvalarını örümcek ağlarını gererek kanan kandıranları ağlarına çekerek dünyada devlet kurmadıkları ise dünyayı bir yönden yönetmektir onlar izni olmadan şu anda hiçbir yere gidemez iş ve ticaret yapamaz duruma getirerek diğer ülkeleri de esir ederek şimdiden geleceklerini görmekteler..

Bilin ki kim gelirse gelsin 100 yıldan beri hiç değişmediği gibi gelecek yüz yıl daha değişmeyecek değişmek için değişecek olan akıl ve düşünmeyle doğruca içe kapanık uzun yılar savunmada kalmak ve paylaşmak tasarruf ederek müsrifliği bertaraf ederek bir lokma ekmeğin hesabını yaparak ve “ülkede bir lokmanın hesabını istemekle bu güçlü devlet olunur”

Gelecek varsa bilin yüz yılı esaret içinde hatta bilin zaman gelince kananlar kandıranlara esir olmaktan (asimilasyonla çoğunluğun düşüncelerinin bir azınlığa kabul ettirilmesidir ve karşı tarafın baskı altında hissetmesidir)

İşte bu hal durum sadece ben deyip diyenler kendini ve kendinizi düşünmeyin önce blok zincire eklenecek yanı başındaki dost akraba sonra aileni düşünki bu durumlara düşme ,sadece kendini bir yol düşünürsen herkes kendi yolunu düşünürken ne yaşam yerin nede bayrak altında gölgesi de yaşamı bulamaz hep arar olursun nerde kardeşlerim der ,nerede dostlarım der ,artık davul zurna halay sesleri duyamaz olur onlarda sessiz sedasız simülasyonla akılları yıkanmış kandırılmış bir bakmışsın ki gün ışığında dostluğu fenerle arasan da bile akılla gidemeyecek hal almış ,alırlar, alırsın artı çöllerde avare dolaşır bir toplum olur ararsın insanı ,insanlar ve insanoğlunu bulamazsın sanırsın evrende evrendeler der ,varlar hatta yanı başındalar der, göremez sadece hisseder boynun eğik halle döner durursun ama göremezsin..

Çoban der ki yaş 66 gidici gruba dayandı hiç düşünmemiştir gideceğini son mektuba kadar yazar sadece bu geldiği yaşamda gelir gördüğü kaleme alır ama yaşamda bazıları der tuzu kuru yazar der hiçte öyle değildir.

Çoban der ki dağın başında kör kurt a yaratan rızık verdiyse ,hiçbir yerde nüfus müdürlüğünde sadece kaydı var olan ,ne sağlıkta ,ne bankada ,nede emekli parası bekler ne de sosyal yardım bekler nede 65 yaş parası nimet hikmetlere şükür der

Çoban der ki fakirin tenceresi taş kaynar içer der ama bir bakar ki etraf vicdan kamçısı vuran vurana insanlık görür her kes olmuş nefis dünyasında kanan kanana asılmış duvarlara afişler kanma vicdan sözlerle dolmuş afiş ordaysa oraya yardım gidecekse eğer önce memleketinde taş kaynatan kaynatanlara bak bak ki hep birlikte uzakları görelim bil ki afişlerle dolu dünyada bir kaos ortam yaratılıyor vicdan kamçılanıyorsa önce kendi vicdanlarına bakılması gerekmez mi önce nerden dersen afişleri görmeden oturduğun evden başla çocuklarına harçlık verdiğin kadar sevgi versen yeter hatta gurbete gitse de bil ki rahat eder sadece şükür eder.

Çoban der ki Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Selcuk uysal çoban saklı şifa
 
Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret1220180
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394
ENVİDA TOKEN
 https://www.sakli-sifa.com
DRİVE MİNİNG
 https://www.sakli-sifa.com
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com