• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.comAkıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

SARIMSAK ÖNEMLİ BİLGİ

  
      www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com
 
                                           SARMISAK HASATI

   www.sakli-sifa.com   www.sakli-sifa.com

                                               BÖLGE DINAR
      
       
  İLK DÜNYA TİYATROSUNUN OLDUĞU YER  Biliyor  muydunuz…

                                                           Dinar  
                         Hayatının ilk tiyatrosu orada geçti

Yıl önceleri bir yıl sar misak ektim sarımsak öyle fiyatlandı ki sarımsaktan kazandığımızı bizi şaşırtmak üzeriyken, seneye daha çok ekelim der tohumu ona göre hazırlık yapılır ,artık hiçbir şeyi görmüyoruz sadece ağız ucuyla “Allah’ım " beni şaşırtma desek te şeytan önümüze çıkıyor aksilikler çıkarıyor kışkırtıyor ,aksilikleri çabuk yenip ,bir dahakine yan tarlaları icarlayıp hazırlık yapıp ,ekim zamanı gelince tarları ekip bakımlarını çapa, ot ,ilacı atıp mahsulün toplama zamanı gelince bayram havası geldiğini görsek te....

İlkse ne ektiğimiz yeri çok güzel zaman içimde asmaya kurutmaya götürsek te ,ikinci üçüncü tarla toplama zamanı da,...Toplayıcı işçi başı gelir..

-Çoban ağa...

-NE var işçi başı...İşçiler gelemeyecek pazartesi başlayalım derler...

Çoban tetirlerin ne olacağını hisseder.. Göklere bakar Rabbim sen her şeyi bilensin beni affet vereceğin rızkından fazlasını istedim beni afet..

-Sen ne dersin işçi başı yağmur geliyor tarlalar sular altında kalırsa mahsul çürür.. Şimdi tarlalara işçi nereden bulayım getir götür derken pazartesi gelir, bulsam da seneye benim tarlaları kim uğraşır ,bulsan da ektiğim tarlalar işçi parasını kurtarmaz..

-Yapacak bir şey yok bu kadar korkma pazartesiye kadar yağmur yağmaz..

Söylenir durur çoban var git işine...Sabır der.. Kafa sallar...Korktuğu başına gelir cumartesinden hava kapanır, Pazar günü arkadaşlarıyla 3,5 kişiyle tarlaya gider, ne toplarsak kârdır dercesine toplamaya başlasa da gıyaptan ses gelir “senin rızkın bu kadar senin rızkın bu kadar” saatlerce ses gelir çobana...Çoban ırkılır arkadaşlarına döner.. Arkadaşlar bırakın topladıklarınızı eşe dosta götürün yarın “Allah kerim” der.. İşleri oracıkta bırakarak arkadaşları olmaz etmez deseler de çobanı iknaa edemezler.

Pazartesi 04.30...Sanki gök yarılıyor sular boşalıyor, çoban o halde tarlaya gider hal duruma bakar yağmurun içinde tarlanın ortasına gider göklere elini açmış dua eder, etraftan geçenler çobanı görür ne vaziyet deseler de, yağmur yağmasın diye dua eder zannetseler de yanılırlar...

-Çoban tarladan ayrılır köy meydanı kahvesine gider...Kendisine bir çay söyler içer...Kimsede çıt yok...Oradan yaşlı bir dede seslenir....

-Çoban tarladaki halin neydi bunlar söylenip dururlar arkandan...

-Dua eder dururdum dede...

-Ne diye ederdin çoban ...

-Milletin düşündüğü gibi değil dede ben Allah'ıma şükürler olsun der dua ederdim bana rızkımdan fazla vermedi diye dede...Gecen sene verdi şaşırdık maazallah bu senede şeytanın ağından kurtulduk diye Allah'ıma şükür duasındaydım dede...Buraya da işçi başından da helallik almaya geldim “son hamletti oynayacaktım” dede...Buradaki sahneyi kapatmak için geldim...

Zaman olmuş geçmiş orada efsane olmuş dede çoban konuşması.. Her şey istediğine ne ne kadar vereceği hepsi yazılı. .Zaman ve vakitleri sadece nefes hediye verilmişse sadece sayfayı çeviriyorsun bu dünyada...İsterse öldürür isterse yaşatır isterse süründürür sen ağızdan çıkan şükür ise...O senin zaman vaktinde sermayen..

                                       Çoban sakli şifa 

                            4 ÖNEMLİ BİTKİ SARIMSAK       


Latince Adı: Al­lium sativum 

   Diğer Adları Sarmısak

    Zambakgiller fa­milyasından olan sarımsağın şifa kay­nağı olduğu binler­ce yıldır bilinmek­te, Hem taze, hem de yumrusu yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetişir ve sıkça tüketilir. Özellikle Kastamonu ilimizin Taşköprü ilçesinde, pek makbul sayılan sarımsaklar yetiştirilir ve ürünün neredeyse tamamı dış ülkelere satılır.

    Kın şeklindeki düz yaprakları, doğrudan doğruya toprağın altında gelişen ve ‘baş’ adı verilen bitkinin soğanından uzar. Bu baş da, ‘diş’ denilen ve sayıla­rı 5 ile 30 arasında değişen soğancıkların yan yana birbirinin üzerine yığılır gi­bi toplanmasıyla oluşur.

   Sarımsağın başında özel ve keskin kokulu uçucu bir yağ, şekerler, ferment­ler, protein, fosfor, demir ile A, B ve C vitaminleri bulunur, içerdiği bu madde­lerle güçlü bir besin olan sarmısak, büyük efor harcayan kişilerin diyetinde yer almalıdır. Sözgelimi, piramitlerin yapımında çalışan işçilerle günde kilometre­lerce yol yürüyen Romalı savaşçılara sarmısak yedirilmişti.

   Sarımsağın yeşil yaprakları çiğ olarak ve dişleri soyularak, yemeklere ve tür­lü yiyeceklere çeşni vermesi için katılarak yenir.

   Faydaları ve Kullanım Şekli: Yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarına, bağır­PİRİİ WORLD

sak kanserine, anti-aging özelliği, allerji önleyici, bağışıklık sistemini güçlendi­rici, damar açıcı, nefes darlığı giderici, antibiyotik özelliği mevcuttur.

   Bakteri, virüs ve sindirim sistemi parazitlerine karşı en etkili antiseptik­tir. Bağırsaklardaki solucanların dökülmesini sağlar. Sindirim sistemi üzerinde hastalık yapacak bitkisel kökenli mikroorganizmaları yok eder.

    İçerdiği uçucu yağ nedeniyle akciğer rahatsızlıkları, kronik bronşit, öksü­rük, nezle, soğuk algınlığı ve gribe karşı etkilidir. Göğsü yumuşatır, astımda ra­hatlatıcıdır. Terletici; balgam, idrar, safra ve gaz söktürücüdür. Kanı temizler. İştahı açar. Sindirimi kolaylaştırır. Spazm çözücü etkisi vardır. Uyarıcı ve vücu­du güçlendirici toniktir. Yüksek tansiyonu ve kandaki kolestrol düzeyini düşü­rür. Şeker hastalığında iyileştirici etkileri olduğu bilinmektedir.

   Şifasından faydalanmak üzere, sarmısak günde üç kez yenmelidir. Yüksek tansiyon ve kandaki kolestrolün düşürülmesi için uzun süreler boyunca sarmı­sak alımına devam edilmelidir.

    Sarmısak, yaraların temizlenmesinde kullanılır. Romatizma ve eklem yangı­larıyla sancılarına iyi gelir. Burkulmalardan oluşan ağrıları hafifletir. Böcek ve arı sokmalarında iyileştirici olur. (Ancak, önce arının iğnesi soktuğu yerden çı­karılmalıdır.) Mantar tedavisinde etkili olur. Gözde çıkan arpacığı da iyileşti­rir. Bu etkileri sağlamak üzere, sarmısağın dişleri soyulup ucu biraz kesilerek şikâyet edilen yere bastırılarak dıştan sürülür. Ya da soyulan sarmısak dişlen e­zilip macun haline getirilir. Bu macun, şikâyetli yerlere dıştan sürülür.

    Sarımsakta bulunan maddeler vücudu erken yaşlanmaya karşı korur. Anti­biyotik ve nefes darlığını gideren bileşimler içeren sarımsak bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir, kan basıncını düzenler ve kolesterolü düşürür.

   Vücuda 3 yılda bir sarımsak kürü yapmanız bağırsak kanserine yakalanma riskini azaltır, tümör oluşumunu önler.

   Kavanoza bir yemek kaşığı limon tuzu 200 gr. Sarımsak ve su ile 10 gün ka­vanozu bekletin. Bekledikten sonra süzüp sıvısını günlük 3 damla kullanma­nız yeterlidir.

  Uyarı: Sarmısak deriyi yakıcı ve kızartıcı etki yapabilir. Bu nedenle çok aşı­rı uygulamadan kaçınılmalıdır.

   www.sakli-sifa.com            www.sakli-sifa.com

 


                                     SARIMSAK TARLASI 


                        

  

                İYİSİYLE KÖTÜSÜ SARMİSAK FAYDASI VE ZARARI

  - Savunma sistemini kuvvetlendirmesi en çok bilinensarımsak faydasıdır. Beyaz kan hücrelerinin sayısını artırarak bağışıklığı güçlendirir.

 - Sarımsakta yer alan alliin,allicin, thiosulfinatlar, gama-glutamylcysteine peptitleri gibi farklı kükürtbileşikleri, insanmetabolizması için önem taşır.

 - Allicin çok düşük birkonsantrasyonda bile güçlü birmikrop öldürücüdür. Ayrıca,mantarları ve sivrisinek larvalarını öldürdüğü saptanmıştır. Allicin’in mikroptaenzim fonksiyonunu bozmak yoluyla etki gösterdiği sanılmaktadır.

 - Araştırmalar sarımsağın,stafilokokus aureus ve Brucellaabortus, stafilokok, streptokok,klebsiella,proteus,escherichiacoli,salmonellaadlı mikropları ve candida albi cangi  mantarları öldürdüğünü göstermektedir. Penisilin,chloramfenikol, streptomycin,tetrasiklin, eritromisin gibi ilaçların öldüremediği mikroplarakarşı da sarımsağın etkili olduğugörülmüştür.

 - Sarımsak kullanımı kalphastalıklarının ortaya çıkma riskini düşürür. İyi kolesterolüartırır, kötükolesterolü ve trigliseritleri azaltıcı etkisi vardır.Damar tıkanıklığına karşı korur.Yüksektansiyonu olanlar için yararlıdır. Kan basıncınıdüşürücü etkisi vardır. Antihipertansif ilaçlara benzer etki göstermekle beraber onların yanetkilerine sahip değildir.

 - İçerdiği antikanser maddelerlesarımsak kanser önleyici birbesindir. Doğal öldürücü hücrelerin sayısını artırmak suretiyle bağışıklık sistemini net  artırıcı etkisi bulunur.

 - Sarımsak hakkında yapılan araştırmalar prostat, bağırsak,mide kanserine yakalanma olasılığını düşürdüğünü göstermektedir. Göre sarımsak vesoğan bağırsak kanseri olasılığını azaltmaktadır.Açıklamaya göre bu iki besin kanser yapıcı maddeleri etkisiz leştirerek tümör oluşumunu başlagıç aşamasında engellemektedir.sarımsak prostat, mide, kolon,meme, cilt ve ağız kanserleri göstermektedir. Sarımsağın akyuvarlarda sitokin üretimini baskıladığı veiltihabi kemik hastalık larında tedavi edici olarak kullanılabileceğine gösteren araştırmalar mevcuttur.

 -Çok güçlü bir antioksidan olanglutatyon, birçok hastalığın nedeni olan serbest radikallerihücre içinde yok eder. Glisin,glutamin ve cystein adlı üçaminoasitten üretilir. Glisin veglutamin gereksinimi et, balık vetavukla karşılanır. Soğan vesarmısak ise cystein aminoasidi bakımından zengindir.

 - Sarımsağın, alzhemir gibi ciddiölçüde nöron kaybının görüldüğüsinir sistemi hastalıklarında olumlu etkiler gösterebileceğ ibelirtiliyor. Antioksidan enzimleri uyarıcı etkisi ve sinir hücrelerini tahrip edici kaspaz-3 enzimlerinin aktivasyonunu durdurucu bileşikler içermesi nedeniyle,sinir hücrelerinin ölümlerinin engellenmesinde etkili olabileceği düşünülüyor.

 - Sarımsağın faydaları ve kokusu içindeki kükürtten dolayıdır.Sarımsak pişirildiği takdirdekokusuyla birlikte içindeki önemlibazı maddelerin kaybolmasısonucu ortaya çıkar. 

-Sarımsağın tüketilmesi konusunda bazı farklı önerilervardır. Kimi hem çiğ hem pişmiş sarımsağın kullanılabileceğini belirtirken bazısı sadece çiğ olarak tüketilmesi gerektiğini,bazısı da sadece pişmiş olarakalınması gerektiğini belirtmektedirler. Ama genelkullanım tavsiyesi daha çok çiğ olarak yenmesidir.

-Sarmısağın faydalı olabilmesiiçin ağızda çiğnenmesi veya yoğurda katarak yenilmesi lazımdır.Sarımsağın içindekialliin adlı maddenin etkiliolabilmesi için sarımsak dişlerindeki allinaz enzimiyle etkileşime geçerek allisin adlımaddeye dönüşmesi zorunludur.

-Sarımsak çiğnenmeden yutulursa sözkonusu enzim ile etkili hale gelemeyen  midede ajoene dönüşür ve yalnızca kansulandırıcı etki yapar. Bu yüzden sarımsağın faydalarından tamolarak yararlanabilmek için çiğnenerek yenmesi    kullanmak gerekir.etkilerinin, yüksek miktardaki yağda erir organosülfur‘den kaynaklandığı gerekçesiyle çiğ olarak tüketimine   

-Yüksek oranlarda alımı alerjiye,bağırsak gazına sebepolabileceği gibi karaciğer ve böbreğe de olumsuz etkilerde bulunabilir.

 -Yüksek miktarlarda tüketiminin karaciğer enzimlerini etkileyerek sperm hareketliğini azalttığı uyarısı yapılmaktadır.

 -Aşırı sarımsak kullanımının kanbasıncının aniden ve fazla oranda düşmesine ve de kandolaşımı sağlıksız olan yaşlılarda felce yol açabileceği de birbaşka uyarıdır.

  - Pıhtılaşma karşıtı ilaç kulanlar doktora danışmadan düzenli olarak sarımsak kullanmamalıdırlar.

                                     Çoban sakli şifa
 

               3000 YIL ÖNCE YAZILMİŞ BİR TABLET CİN DE BULUNMUŞTUR


  1 Kg kavanoz ,250 gr soyulmuş  sarmısak ,bir adet limon,3,5 parca limon tuzu ve su ekleyerek 10 gün bekletiyor sunuz  bekleme süresin de konsantre olan öz suyunu temiz tül bentten geçirerek, posasını atarak  kullanma şekline uyarak kullanmanızı tavsiye  dir. Vücudun hayatıdır .Tümor  oluşumunu   yok eder. 


1  Cİ    GÜN   SABAH  1 DAMLA    ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM  1 DAMLA

2  Cİ    GÜN   SABAH 2 DAMLA     ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM  2 DAMLA


3  CÜ  GÜN     SABAH 3 DAMLA     ÖĞLEN3 DAMLA         AKŞAM  3 DAMLA

4  CÜ   GÜN    SABAH 4 DAMLA     ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

 5  Cİ   GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

 6  Cİ   GÜN   SABAH 6 DAMLA      ÖĞLEN 6 DAMLA        AKŞAM  6 DAMLA

 7 Cİ    GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA

 8 Cİ    GÜN   SABAH 4 DAMLA      ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA

 9 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA      ÖĞLEN 3 DAMLA        AKŞAM  3 DAMLA

10 CÜ GÜN    SABAH 2 DAMLA      ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM 2 DAMLA

11 Cİ  GÜN    SABAH 1 DAMLA      ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM 1 DAMLA    

  Bir tarih biçilir her yıl veya  beş yıl için de tekrarı yapilir. Ayrıntı olarak sofranızdan  sarmisak, sirke ,limonu eksik etmeyin birde susam tahini  bulundurun .Sofralarda  susam tahini karaciğer  dostudur .Fistık tahini sindirim sitenlerine faydasi vardır, oda bir şifa dir. Topraktan çıkan hiçbir şey sebep sis gönderilmedi. Site menusun de 4 önemli sarmisak sayfasını   okuyabilirsiniz.

                                      Çoban sakli şifa

   BU TARİFTE ÇOK ESKİYE DAYANİR ORTA ASYADA ESKİ BİR TİB TARİFİDİR          

 Limon suyu sarımsak gücü ve limon kabuğuyla birlikte
 Yapılan bir araştırmada, limonun kanser hücrelerini öldüren etken maddeleri sayesinde  .

 suyundan limonata yapılan ve hayatın daha birçok alanında kullanılan limonun, içinde bulunan etken maddeler sayesinde kanser için de en iyi tedavi yöntemi olduğu belirtilir.

    -Öte yandan, limon kabuklarında bulunan 'dlimonene' adlı maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi. Limon kabuğunun aynı zamanda sinir sistemine olumlu etki yaptığı ve bakterileri öldürerek kalbi rahatlattığı kanıtlandı. Ayrıca limonun içeriğinde bulunan polifenollerin kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü ,. Limonun, bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı antimikrobal spektrum olduğu, kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu . Ayrıca yüksek tansiyonu dengeleyen meyvenin, stresle savaşan, sinir bozukluklarına iyi gelen antidepresan etkisi de bulunur   kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar verir. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem    son derece başarılı sonuçlar elde edilir Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırır .
  
  -2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,

   
- 250gr diş soyulmuş   sarımsak

      
  2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon . Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurulur. Soyulmuş 250 gr diş orta boy sarımsağı ,  limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 15 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 15 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

  15 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için.   


 -Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar sertliklerini ve hipertansiyonu önler.
 

-Kolesterol  , zararlı yağların yakılmasını sağllar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlar.


 -Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürur vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller.

 
-  Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif li besin de yanında alirsa niz mükemmel olur..


 -Tüm romatizmal iltihabi önler  her tür romatizmal ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önller, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

 -Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır.

 -Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu kor  

                                         Çoban sakli sifa   

                                      UZUN ÖMÜR YAŞAMI 

 Taze yumurta kabuklarını sıcak suda yıkayın ,sonradan 95 dereçede,5 dakika fırında tutun ,daha sonra toz haline getirin, çıkan Kaosuyum  karbonattır ,ister ekmekte ,ister, yaptığınız kokteyli de kullanın ..bir cay kaşık 4/1 kadar… Maydanoz, kırmızı lahana, dere otu ,tere otu ekleyebilirsiniz…

   -  Sarmasak ,limon ,kırık köy yumurta kabuğu toz hali, peynir suyu   

      - 4    adet kabuğuyla rendelenmiş limon

     -  1   lt su  terbiye edin ve süzün. 

       -2 adet sarımsak
 
       -1 fincan peynir suyu

        -4/1 cay kaşık yumurta tozu


-Kullanırken bir bardak süzdüğünüz sarmısaklı limon içine ,bir çay kaşık yumurta tozun dan ,bir yemek kaşığı peynir suyundan karıştırarak için.. 
 

   -Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar 

sertliklerini ve hipertansiyonu önler. 

       -Kolesterol  , zararlı yağların yakılmasını sağllar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlar. 

 -Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürur vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller. 
   
   -  Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif li besin de yanında alirsa niz mükemmel olur.. 

 -Tüm romatizmal iltihabi önler  her tür romatizmal ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önller, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

 -Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır. 

-Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu korur     

-içindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır. Kalp krizi, kalp-damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.
  
  -Tansiyonu düşürür ve iyi kolesterolü arttırır. Kolon, prostat ve göğüs kanserini azaltan bir anti-kanserojen besindir. Hücrelerdeki metabolizma sorunlarını giderir ve bu sayede kanser oluşumunu engeller.Lapası yenil diğin de veya izlere bağlanığinda kemik ağrılarını alır. 

-  Limon suyu cilde parlaklık kazandırır. Bir kaç damla limon suyunu sıcak suya ekleyip içtiğinizde sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir ve karaciğeri temizler. 

                                     -Savunma sistemlerini güçlendirir.  

       -Çıkan posasını atmayın ağrıyan dizlerine bağlayın hemen fark edeceksiniz.

                                                      Çoban saklişifa


DEVAM EDEÇEK
   

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
 

  
   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır
 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.  

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

 


Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret1090387
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.04276.0670
Euro6.55046.5767
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com