• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

ARITERAPİ ARI KOVANLARININ MUCİZESİ (ASTIMA ŞİFASI)

  

                                               ÇOBAN

   www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com   www.sakli-sifa.com 

                                          ilk ve son uyarıdır.. Gerçek ol.  

                                    ( Markayı alıp yapıştıranlar. sahtekardır.)                    

                             “İşin erbabıysan öz ol gerçek ol bir adım yanaş                                 

                     Dikkat bize para lazım değil insanoğluna sağlık sifa lazım”                       

Api terapi sakli şifa adına hiç bir işletmemiz yoktur ,bilginize api terapi bir uzmanlık işidir, yanlış şeyler bilinmeyen hasarlar açabilir, uzman ve sertifika belgeleri isteyiniz ,tamamen bilim balıdır….Aynı zamanda sakli şifa bir markadır isim altında iş yapanlar bu bir uyarıdır…Ölümcül hasarlar açılabilir, en tehlikesi alerji.... 

                                        Çoban sakli şifa  

                         WANTED     

Kod Adı :     Doktor arılar.
Görevleri:   Organik  ve düzenli çalışmak.
Görüldüğü yerler:  Kendi dünyaları.
Sucu :   İnsanlara  sağlık ve  temiz hava vermek insanlığa doğal sağlıklı  gıda  sağlamak. 
Ödül:   Yaşam.
Rakıbı:  ???!!!! Yoook…

Herkez:Yapabilir ,Takip edebilir. Yeterki insanlara sağlık ve huzur.
Uyarı :   
Kovan hijjen ilac sıkılmamış ,arıların kendi dünyası havalarını soluyun ,kovan hijjenliğine önem verin ve dikkat edin onların bir dünyası var o da kovan.  

                                             Çoban sakli sifa

  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com 

 

   www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com     www.sakli-sifa.com            

      www.sakli-sifa.com    
                 MUÇİZE KOVANLAR YAKINDA  

    

Türkiye de tüm arıcılar projeyi yapmaları yapanlarda çok iyi tanıtımla duymayanları duyurması şifa arayanlara ulaşmalı sen den ortadan kaldırarak  sadece   insanlara sağlık ulaşması. Tüm arıcılara destek girişimci doktorlara fırsatlar tanınması.İşte o zaman sağlık….  Geleceğin  ARI TERAPİSİ….

                                          Çoban sakli sifa    

                                               ARITERAPİ 

                          KOVAN HAVASININ ÖNEMİ             

  
Arıterapi yöntemleri olan arı zehiri, propolis, arı sütü gibi arı ürünlerinin in­sanlar tarafından şifa bulmak için kullanıldığını biliyoruz. Bunun yanında dün­ya arıcılığının yeni keşfettiği ve ülkemizdede yeni yeni çalışmaları başlayan yön­temlerden biri de kovan içindeki havanın solunum yolu rahatsızlığı olan kişi­ler tarafından belli aralık ve düzende solunması, bu rahatsızlıkların iyileşme­sinde yardımcı olmaktadır.

Bilindiği gibi kovanın bakteri ve mikroplardan a­rındırmak için kullandığı propolis en doğal anibiyotiktir. Kovan içindeki pro­polis buharının solunması solunum rahatsızlılığı çeken kişilerin iyileşmesinde de fayda göstermektedir. Bu amaçla yurt dışındaki arıcılar arılıklarına sağlık tu­rizmi adı altında insanların gelmesini sağlamış, arı ve arı ürünleriyle insanları buluşturarak, arıyı tanımalarını ve ürünlerinden faydalanmarını sağlamışlardır. │SAKLI ŞİFA

                    ÇAĞIN MÜCİZESİ APİ AİR        

   www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com
Toprak, su, ışık ve hava yaşamın vazge­çilmezleridir. Özellik­le hava olmadan sadece birkaç dakika yaşayabi­liriz. Soluduğumuz ha­va ne kadar kaliteli ise o kadar sağlıklı oluruz. Bunun yanında solunan havanın kalitesizliği so­lunum yolu rahatsızlıklarını da beraberinde getirir. Astım, bronşit, alerji ve ak­ciğer hastalıkları bunlardan bir kaçıdır.

    
Bu nedenle insanoğlu günümüzde kullanılan ilaçlara alternatif olarak do­ğandan da faydalanmayı bilmiştir. Api air bunlardan biridir. Arının faydalı ü­rünlerinin yanı sıra kovan içindeki havası da insanoğluna şifa olmaktadır.

 
Kovan içindeki bal, polen, propolis, bal mumu, ortamın sıcaklığı ile hava­ya karışmakta, bu hava bir cihaz yardımı ile hasta tarafından solunarak teda­vi olmaktadır.

  
Bugün bu amaçla kurulmuş olan teda­vi merkezleri bulunmaktadır. Kurulan a­rı evlerini yüzlerce kişi ziyaret etmektedir.

  
Bu evlerde arıların giriş kısımları ile kovanlar izolasyon edilmiş, kişilerin arı­lar ile bağlantısı kesilmiştir. Gelen hasta­lar belli bir zaman bu havayı solumakta bunun yanında arının diğer ürünlerinden de faydalanmaktadır

  
2010 yılında Almanya da yapılan A­Pİ TERAPİ konferansında api-air anla­tılmış yapılan uygulamalar sonucunda ko­van havasının bronşit, astım, alerji, kro­nik baş ağrısı gibi bir çok hastalığa iyi gel­diği bildirilmiştir.


        www.sakli-sifa.com

   Tedavi Nisan’dan Eylül’e kadar yapılabilir. 15 gün uygulanabilir.

                                       AÇIKLAMA         

      
Enerjimizin %56’lık kısmını soluduğumuz havadan elde ede­riz. Bu yüzden soluduğumuz ha­vanın kalitesi sağlığımız açısın­dan çok önemlidir. Kaliteli hava alerji, toz, duman, kirletici mad­de ve diğer zararlı unsurları içer­memelidir. Tüm bunların dışın­da hava eksi iyonlar bakımından zengin olmalıdır.

Şelalelerde, deniz kıyısında, dağlık alanlarda ve yeşil vadilerdeki hava. Kalabalık şehirler ve endüstri merkez­lerindeki havadan daha temiz ve ferahtır. Bu fark eksi iyonların daha yüksek veya daha az olmasına bağlıdır. 

Sigara, zararlı gazlar, iletişim ağı, elektrik iletim hatları, uydu, televizyon, bilgisayar, cep telefonu gibi alet ve cihazlar ile klima, fan gibi çalışan motor­lar tarafından üretilen artı iyonlar; akciğerlerimizin derinliklerine girerek bağı­şıklık sistemimizi zayıflatabilir, yorgunluk ve zayıflık hissi verir; konsantrasyon kaybına, endişeye, migrene, uykusuzluk gibi psikolojik rahatsızlıklara, astım ve benzeri her türlü solunum problemine yol açabilir. 

Eksi iyonlar ise rüzgâr, güneş ışını, dalga, şelale ve sağanak yağış tarafından doğal olarak yaratılırlar. Eksi iyonlar havanın vitaminleridir. Deniz kıyısında ya da dağların yüksek yerlerinde fırtınadan sonraki ferah, dinlendirici hava; hava­da eksi iyonların aşırı yoğunlaşmasıyla oluşur. 

Havanın kalitesini yenilemek için artı iyonların azaltılması, azalan eksi iyon­ların havaya bırakılması gerekir.  Arı Kovanları  bu görevi kolay ve mükemmel bir şekilde yapar.   Astım atakları, alerji, kistik fibrozis, akut solunum yolu hastalıkları, am­fizem, KOAH, burun tıkanıklığı, orta kulak iltihabı, kronik bronşit, zatürre­e, bronşektazi, öksürük, hırıltı, sigara içicilerin yakalandığı hastalıklar, muko­zal ödem, soğuk algınlığı, grip, sinüzit, tonsilit, egzama, sedef hastalığı, sa­man nezlesi...

ilk önceleri uzun aralikli sonraları kısa aralikli kişinin vüçüdü kendisini belirler.bu şekilde arı kovan seyasları yapılir.önem verilen konu hastanın doktor konturolinden sonra yapilması ,diğer hastalikların atağa geçmemesi,önem taşir.İnsan vüçüdü tesadüf yaradilmamiştir,bu günki teknoloji ve doktorlar tarafindan,önerı ler alınarak yapılirsa ,daha mükemmel sonuçlar alirsiniz.O KOVANLARDA BİN BİR DEVA VARDİR.Çünki dünyaları bir kovan.

..Rabbin bal arısına şöyle vahyetti   ¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurdukları çardakların dan kendilerinegöz göz ev  edin Sonra  da her türlü meyveden  yede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut¨Onların karınlarından renkleri  çeşit çeşit bir şerbet  içikar ki ondan insanlara şifa vardir.Elbette düşünen kimseler için bunda  alaçak ibret vardir ..Nahl, 16/68,69..

 

                                          APİTERAPİ,                         

                       ARI ÜRÜNLERİ VE İNSAN SAĞLIĞI   

      
Api hava ,arı kovanındaki havayı solumak. Toprak ,su,ışık ve hava yaşamın vazgeçilmezleridir. Özellikle hava olmadan sadece birkaç dakika yaşayabiliriz. Soluduğumuz hava ne kadar kaliteli ise o kadar sağlıklı oluruz. Bunun yanında solunan havanın kalitesizliği solunum yolu rahatsızlıklarını da beraberinde getirir. Astım, bronşit, alarji ve akciğer hastalıkları bunlardan bir kaçıdır.
     
Bu nedenle insanoğlu günümüzde kullanılan ilaçlara alternatif olarak doğandan da faydalanmayı bilmiştir. Api-air bunlardan biridir. Arının faydalı ürünlerinin yanı sıra kovan içindeki havas da insanoğluna şifa olmaktadır.
     
Kovan içindeki bal, polen, propolis, bal mumu, ortamın sıcaklığı ile havaya karışmakta, bu hava bir cihaz yardımı ile hasta tarafından solunarak tedavi olmaktadır.
       
Bugün bu amaçla kurulmuş olan tedavi merkezleri bulunmaktadır. Kurulan arı evlerini yüzlerce kişi ziyaret etmektedir.
        
Bu evlerde arıların giriş kısımları ile kovanlar izolasyon edilmiş kişilerin arılar ile bağlantısı kesilmiştir. Gelen hastalar belli bir zaman bu havayı solumakta bunun yanında arının diğer ürünlerinden de faydalanmaktadır
      
2010 yılında Almanya da yapılan APİ-TERAPİ konferansında api-air anlatılmış yapılan uygulamalar sonucunda kovan havasının bronşit, astım, alarji, kronik baş ağrısı gibi bir çok hastalığa iyi geldiği bildirilmiştir.  
Tedavi Nisan’dan Eylül’e kadar yapılabilir.15 gün uygulanabilir. 

     
Apiterapi, arı ürünleri olan bal,polen ,arı ekmeği,arı sütü, ve propolisin değişik  doz ve tertiplerde hazırlanarak tıpta hastalıkların tedavisinde ilaç desteği olarak kullanılmasıdır.Önemli arıcılık potansiyeline sahip olmasına karşılık, ülkemizde bal dışındaki diğer arı ürünlerinin üretimi ve kullanımı istenen düzeyde değildir.Ancak pek çok ülkede arı ürünlerinin tıp,kozmatik,ilaç ve endüstiriyel sektörde kullanıldığı bilinmekte,sadece arı ürünleriyle tedavi amacıyla kurulan "Apiterapi Merkezleri" bulunmaktadır.
      
    
Balın bileşimi, arların ziyaret ettikleri nektar kaynağına, iklim şartlarına ve üretildiği mevsime bağlıdır.Bu nedenle sabit bir bal kompozisyonundan  söz etmek mümkün değildir.(TOLON,1999) Balın bileşimini karbonhidratlar , proteinler, asitler,enzimler, su ,nişasta ve deksetrin  benzeri ürünler aroma bileşenleri, minareller,polen taneleri ve vitaminler oluşturur.(crane,1975)

Bal elde edildiği bitki türüne göre değişmekle beraber genel olarak kabul edilen standartlara göre %18 nem,%40 fruktoz,%34 glukoz ve %10 sakkaroz içermektedir.İnsan organizması için gerekli kalsiyum sodyum,bakır,çinko ve magnezyum gibi bir çok temel elementide yapısında bulundurmaktadır.Balda B-kompleks vitaminleri(tiamin,riboflavin,nikotinik asit,biotin ve prodoksin ) az miktarda ,C vitamini ise daha yüksek oranlarda bulunmaktadır.Protein ve aminoasitler açısından oldukça zengin olan bal, hiç yağ içermektedir.(thawley,1969,crane,1975,stangaciu,1999)
      
      
Balın fonksiyonel bir gıda  oluşunun yanı sıra ,insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.Bu etkileri nedeniyle de folklarik tıpta çok fazla kullanılmış ,ilaç olarak kullanımı yüzyıllar öncesinden kayıtlara girerek yazılı hale getirilmiştir. (yücel ve akçicek,2005) Buna ek olarak bal içerdiği vitamin C,flavonoidlelr ve fenolikler  nedeni ile  önemli bir antioksidan kaynak oluşturmakta ve bir çok durumda koruyucu olarak kullanılmaktadır.(KOLANKAYA,2001)   
 
       
Bal ,antimikrobiyel, antibakteriyel ve antifungal etkisi nedeniyle, yaraları dezenfekte eder,bakteri ve mantar gelişimini önler.(BERKMAN,1983,TOPALOĞLU 1985,HASPOLATVE ark. 1990)

       
Balın yapısındaki alkali denge nedeniyle yorgunluk giderici,teskin edici nitelikte olduğu belirtilmiştir.Sinir sistemi üzerinde de etki gösteren bal, antideprosan ve sedatif özelliği ile başağrısına ,uykusuzluğa, depresyona iyi gelmektedir.(STANGACİU,1999)
  
       
Balın karaciğerin çalışmasını sağlayarak besinlerden daha iyi yararlanmasına olanak tanıdığıda belirtilmektedir.(STANCİU 1999) 

 

DEVAM EDECEK

    
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

  
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 

  
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
  

   
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır
 


  
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
  

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

   

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam183
Toplam Ziyaret1209764
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com