• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
   https://www.sakli-sifa.com      https://www.sakli-sifa.com    

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.


Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
SAKLI ŞİFA TV VİDEOLAR
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com
ENVİDA TOKEN
ENVİDA TOKEN

ARTIK BORSADA 
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

NEDEN DÜŞERİZ BATININ VE DOĞUNUN GELİŞİ ÇOBAN DER Kİ SAKLI ŞİFA


                                                    https://www.sakli-sifa.com 

                     NEDEN DÜŞERİZ BATININ VE DOĞUNUN GELİŞİ

ÇOBAN DERKİ İNSANLIK BU DÜNYAYLA VE ZAMANLA BARIŞMA DÜŞÜNMEKTE
        
Batının gelişi  Bu yazı bu Dünyayla bu zamanda gel barış Bu dünyayla bu zamanla nasıl barışayım Dünya adaleti şok edici karar verir  ,zoraki hakki duvara dayıyor, Yalan açık yürüyor Başa çıkılmıyor doğru yalan almış  başını gidiyor ,Nasıl barışım bu dünya bu zaman..

Hala bir yer arıyor kışkırtıcı duruma sokmaktalar kaosular gene sahnedeler şimdi bir dağdan çoban sormak isterim önce adalet nedir ,bir insanı yanlışı  doğruyu bulmak değil mi bu dünyanın yasası.. Mesleğin .. 

Şimdi sorarım şimdiki ay ne ayı ramazan oruç ayı oruç ne sence “yanlışı doğru yapmak mı “dünyaya gelen 127 000 peygamber var geldiler gittiler her gelişleri gidişleri yaratanın ikazları 25 peygamber 2 Salih gönderilen peygamberler ve son olarak 4 hak kitabi hak kıldı ve son olarak şimdiye kadar gelen peygamberlerin yazılı olarak toplanarak “son kitaba kondu bu da kuranı kerim” ve içinde yaratanın adaletleri ayetlerle yazılı ve bir yaşam adalet kitabi..

Sizlere bu dünyada ceza kesmiyor sadece ikazlar veriyor bunları okutun anlatın yanlışı doğruyu söyleyin sizler mükellefsiniz der bir ayette.. 

Sen ( evrensel demokrasi insanlar hakkını savunanlar ) ne zaman oldu da” kurandan alınan insan oğluna ikaz edenleri anlatımları “söylemleri insan hakları deyip dava açabilirsiniz somut yok sadece sanal olarak düşüncen “aslını anlatan geçmişten gelen ikaz eden kuran” ( insanlık yanlış yapabilir yanlışı doğru görür doğru yaptığını yanlışı ) “ ikaz eden birileri yoksa sucu kim işlemiş olur” (bunun bile ayeti var oku) sen insan haklarını savunan hangi ülkede yaşamaktasın ve kimin için çalışmaktasın kim kimlerle iş birlik yapmaktasın senin 11 ayın var kanunsuz kanunlar yapan çıkar için karda yürüyüp iz belli etmeyen kanun dış çıkar ağızdan çıkan kulağın duysun.

1 sultan ayı nefis terk etme ayındasın bu bir tercih ayı temizlenme ayı   birilerini ikazları hatırlatmayla doğru yola söylemesi cezası bile bu dünyada yok ve bir devlet memuruna dava açan bilsinler ki sizlere cevap yanlış doğru doğru yanlışı başka yönlere çeken ve aslı ötekileşmeye yol açan adalet kanununda ceza dağ adaleti adalet için savaşan resmi cübbeni almak cezasıdır..

Çünkü sen yanıttın belki bir ilahı güç gelecekti sen kışkırtmayla engelledin aslında birilerin ağzıyla gittin bu yola senin ve senin gibiler “akılla yanlışı doğru yola götürmek değil” bedeninle (nefise gömülmüş akıl çalışmakta )  Bu tavrınla yanlışı bu ayda göremeyecek. .

Evrensel demokrasi diyor insan hakları diyor aklınca ceza kesiyorsun..
Bu yaşamımızın inanç kanunu içinde “YER ALAN ANLATIN “bu konuşma ve hutbe bir anlatım “ŞEKLİ TOPLUMA” kaos çıkarcılar ise yeri geldiğinde (özgür kendini anlatım ifadeler) der yeri geldiği zaman çıkara göre dön de dön birileri de destek verir..

Nasıl barışayım bu insanlık haline..
Hutbe: Allah yaratan Tanrı evlerinde verilen camide, cuma namazından önce ve bayram namazlarından sonra minberde okunan dua ve verilen öğüt.

Karşı koyan ise devlete karşı gelenlerdir ve dış güçlerin hain askerleri ve esir esaret içinde yaşatmak isteyen ve toplumu isyana getirenler içinde insanları kışkırtmaca ve öğürt kurma da yer alır..

Hz Lut peygamberin a sırlarda bir kavimi çöküşü beddua duası ayeti bu güne has oku öğren...

Hz Nuh peygamber tufanlara oku bu güne has öğren.
Hz İlyas peygamberin musibetlerle savaşı bu güne has oku öğren..
Hepsi ibret..

saklı şifa sırlar kitabin dan inanca göre anlatımlar, neden düşeriz bölümlerinden kısa alıntı..
 
selcuk uysal çoban saklı şifa

KARARLAR VE SAVAŞLAR AYNİ YAŞAM İÇİNDE YAŞAYA BİLMEK İÇİN NE ZOR NEDE KOLAYDIR KARAR VE KARARSIZLIK GİBİ ÖNCEDEN YER EDİLEN BİLGİ KAYNAK VARSA EĞER BEDEN VE YAŞAM İÇİNDE O İLK KARAR VERDİĞİN SAĞLIKLI ADIMDIR BOZULAMAZ KURCALANAMAZ AYNI AKIL İÇİNDE BİR BLOK ZİNCİRİ GİBİDİR

Çoban derki Ezelden beri gelen % 75 savaşçı milletten korkun ve güvenin kararları sadece “bayrak vatandır” geri kalan % 25 ni ise yaşatırlar şahmeranları ve yılanların yerini bilmeleri kim olduklarını öğrenmek için bu bir istihbarat birimi yaprak dökümüdür

ve bir gün karanlık aydınlığa aydınlık ateş topuna döner. 
Çoban derki Dağlarda yanız aslanlar ve yanız kurt ulur ve kürkler vadi ve sahada eteklerde dolaşan çakallar ise tüm sürüyü sarmış gibi arkasına bakarak ses çıkartır o duyduğun fısıltı sesler ise çanı yanacağını bildiğinden kaçarken arkasına bakarak ses gırtlağı bükülmüş çıkardıkları seslerdir.
 
Çoban derki Kararlar aynı beden içinde bağışıklık gibidir bazen çoğalmayı bazen de yok olmayı yer eder şayet kulağına gelen fısıltılar aldığın kararları etkiler gelen fısıltılar bil ki kararların içinde aldığın korkusuzluk ilk adım korkuları yok olma endişesi yaşarlar duymuş olduğun fısıltılar çırpınışları ve kaçarken ayak sesleridir..
 
Çoban derki İnsanoğlu bir günde iki hamle yapar zamanlar için de vakitlerde bir birine çakışmayan sözlerle ifade eder kısa yolu tercih eder “sen kaybedince ben demiştim” diye vakit zamanlarında yaşar yarısı da “sen kazanınca ben zaten biliyordum” diye yaşamaya devam eder..
 
Çoban derki Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" güvenilir kararlardır o her kapıyı açar.
 
Çoban derki Yaşam hayat her zaman gök kuşaklı değildir önemli olan senin aldığın yaşam darbeler ,darbelere karşı ilerleyebilmektir ne kadar darbe aldığın ve yaşamda ilerleyebilmendir her seferi bir tecrübedir aldığı her kararlar doğruluk kararları içinde ise hücreler gibi çoğalmayı yer eder aldığı darbeler ise acısı bir gün bir ay bir yıl sürebilir çoğalmayı yer eden hücreler acılan acıyı darbeleri siler atar..
 
Çoban derki Beden yüzde yetmiş beş savaşçı ise hiçbir şeyden korkma beden içinde hainler bedeni kanser hücreler sarsa da “savaşçı hücreler çoğalmayı yer ederek” suikastçı hain pusu etrafında olsa bile savaşmak yerine savaş virüsleri yok olmayı yer ederler..
 
 
Çoban derki En iyi beden ise “istihbarat” karşı hain bedenler çevreler ise kurdukları pusuda havasız kaldıkları için yer belli eder “istihbarat bir sırdır sır verilmedikçe” korkak virüslerle ne kadar güçlüde olsa sahada eşit olunur ve musibetler bulaşmadan kendiliğinden imha edilir.
 
Çoban derki Senin kararların nasıl düşündüğün diğer dünya insanlığın umurunda değil beden içinde maddeleşmemiş iblis sana diz çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak. aynı 1916 gibi ve 1922 ve yeni düzen 1923 seni etrafını sararlar anlaşmalı paylaşım gibi yer verirler kararı 100 yılın bitimi oyunu bir yüz yıl daha esir esaret etmekteler bil sen ben yada hiç kimse yaşam ve yaşamın hayat kadar sert vuramaz fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değil vereceğin kararların o yöne iter yıl 2022 ve 2023 istikrarlı dik durursan eğer tam bağımsız olur ve güçlü olursun.
 
Çoban derki İşte böyle kazanan olursun acı geçicidir acı bir dakika, bir gün hatta bir yıl sürebilir fakat acı sonunda dinecektir ve yerini bir başka bir şey acının yerini alacaktır bundan korkma yaşam bunu getirmektedir insanlığı yok etme tutuşan insanlar sonsuzlukta sahte çenet vaatleriyle gezerler gezerken bil yeni sahne oyun olduklarını onlar iblis ve şeytan maske taktmış insanlık maskesi altında seni ateşe itmekte yaklaşmak ise seni yaratandan uzaklaştırır ateşten uzaklaşmak ise seni yaratana daha çok yaklaştırır..
 
Çoban derki Bilin ki eğer var oluştan vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer çok küçük bir hata demek istediğim yarım adım erken ,ya da geç attığında başarır mıyım başaramam çelişkiler kararsızlık yerini alır ama inancınla imanınla kendi güveninle kararınla başaramayabilirsin ne den arama “yarım saniye yavaş ya da hızlı tereddüt ise başarıyı yakalayamazsın” içindeki enderindeki korkusuzluğu elde et endişe etme endişe seni aksatır “yetişmişliğin santimetreler” bir de bize etraftaki “hak hakikat ilkeler ve adaletler ” her şeyde gerekli oluşu ise cehennemden kurtuluşundur karanlık aydınlığa aydınlık ateş topuna dönmeden.
 
 
Çoban derki İşte yaşam hayalindeki fırtınada karanlıktan daha karanlık sonrası “bir hayalin var” ve onu koruman gerek insanlar bir şeyi “yapamayacağında sana da yapamayacağını” söylerler kulağına fısıldarlar, eğer bir şeyi istersen “hak hakikat ve adaletle” al bu kadar basit “tevekkül de” sakın hata yaparım yapmaktan ve korkma içindeki doğruluğun hak hakikat yolunu açar.
 
 
Çoban derki Şunu da bil ki gelecek vakitlerde senin için yapılacak işler hayırlı değilse her zaman kazanamazsın “o bil ki yerli yerine koyandır” fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin farklı bir şey yaparak yeniler her defasında yapabileceğine inanmalısın olabileceğini söylese de olamayacağını söylese de genellikle geleceğin neslin için “o “ haklıdır zaman vakit geldi mi "ol der" “o “ hiç biryere kaybolmaz o orda durmaktadır.
 
Çoban derki İnsan oğlu yaşamları değişiktir kimileri dünya malına tapar kimileri sema yolunda ilkeleriyle doğru yolda yürür çünkü bu bir terazidir diğer yaşamlar ağır bassa da “nefsin başkaları” gibi havalı olmak istediğin kadar istemiyorsun isterse bazen de başaramama korkusuyla ” uyumak istediğin” kadar başarmak istemiyorsun (en derindeki korkularımız aslı ise zayıf değildirler en derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir) işte bu yol başarı yolun başlangıcıdır.
 
Çoban derki Bak yarın gene güneş insanlığa eşit düşecek kararı sen verse de iyi kötü oluşunu insanın elinde olacak kararları ne kadar sen versen de yaşam sağlığını kaderin belirleyecek kader yolu ise inancın imanın tevekkülün doğruluk ilkelerin elinde olacak.
 
 
Çoban derki Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir en derine inmelisin ve kendine sormalısın kim olmak istiyorsun ,sen neyin mutlu ettiğini kendinde bulmalısın ,diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok bir tercih yap, sadece karar ver o seni en güzel yola sokar sabır ve şükürdür..
  
 
Çoban derki Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın neden olmasın neden hayatta her şeyin en iyisini yapmayayım der ve karar kararsızlık içinde nedenleri sıralarsan eğer bir neden görmüyorum neden ararsan bil kendi gölgenden başka gölgeler aramanda neden yapamam la (bir birilerin sayesi aramak yaşamak ) yerine neden "senin kendi sayende gölde " olmasın başkalarından fazla "ilken ve gücün var "o sana" yeter..
 
Çoban derki Önemli olan yaşamda dedik öncede söyledik senin ne kadar sert vurduğun değil, önemli olan nasıl vurulduğun ve buna karşı ilerleye bilmendir geçmişi hatırlaya bilmen ve bilmektir her seferinde tecrübedir o hiçbir yere gitmemiştir kararların ve azminle her kapılar ar arda açılır sen yeter ki sevgi ile iste.
 
Çoban derki İşte ondan gene başarının başlama çekirdeğindesin noktası ve hedefin işaretidir galaksi içinde güneş sistenim de tüm canlılara eşit doğacak güneşi hisset sevgi saygıyla erdemlikle iliklerine kadar işleyecek bir ve bir gün enerji ile yaşam hayatın başlayacak.
 
 
Çoban derki Bil evren içinde milyarlarca galaksiler vardır bilinmeyen bilinemeyen evrende gök kubbelerde galaksiler gibi "evrenler de olabilir desek te iki tane genişleyen evren olmayacağı gibi “ondan ki insanlık insan ırkı içinde kimse kimseden üstün değil evren içinde galaksiler içinde de tek insan ırkı da değil bilinmezliği keşif için akıl şuur insan yaratıldı neden nedenleri sıralamak sebepler değil (şeytan ve iblisler dünya insanı için yaratılan bu cennet dünyayı ateş topuna çevirmek) insan inançlarına girerek  sahte nesihlerle kıyamet senaryoları yazarak evren keşfini insan aklımdan silmek ve bu cennet dünyayı cehenneme çevirmek için “her şey an ve anlar sabırla yer ve zaman onun ol demesiyle kısası kısas ile cehenneme çevrilecek yeri cennete çevirecek” 
 
Çoban derki Ayağa kalk ve asla pes etme burada kalabilir ve kendimizi harcatabiliriz harcatabilirsin ya da ışığa ve sağlığa “geri var oluşa dönersin imanla, hakla, adaletle” cehennemden tırmanarak “çıkabiliriz çıkabilirsin” her seferinde bir santim tırmanarak her an tecrübeyle her an mümkün sen yeter ki iste yerler “değişerek yer değiştirerek” her şey mümkün her şey buna hicret etmen den geçer.
 
Çoban derki Tek üstün evrenin sahibi " O" dur ki evren içinde gözle görünemeyen canlı varlıklar isek büyüklük veya küçüklük ve ya zenginlik fakirlik daha si ise güçlü güçsüz bil ki senle eşit sayılır evrenden bir toz kadar görülmeyen bir yaşamın var üstünlük ise iman ve inançtır “o sana” yeter manevi üstünlük sayılır ve ki yazılmayan nasip rızık “o ışık” doğuşu da kapına gelen de “o “göndermiş tır yarınlara zamanlara ve vakit ise güneşin ilk düştüğü eşit düştüğü insanlığa ve canlılar eşit düştüğü andır.
 
Çoban derki Ne olancam diye düşüme bunun için ne feda edeceksin yaşam dünyasında önce teraziyi “görmelisin görmeyişin veya görmek istemeyişin” ondan başarılı olamıyorsun dur çünkü yorulduğunda pes ediyorsun yaşamda kulağına gelen felsefeler var geçmişleri bilmiyorsun bilemiyorsun geçmiş tarih yazdıkları gibi ezberliyor aritmetik mi  matematik mi ders ve sınıfını bilmiyorsun ve iyi değil bu doğru çünkü sen hiç matematik tarih çalışmamışsındır nerden ne geleceğini bilmediğinden aç açıkta kalma korkusu ve yok olma korkusuna sınavında geçemem korkusu yaşatılmaktasın bu da kıtlığa sebebiyet sağlamaktalar ve sadece ben olmaya iter bu da yağmacılık kaosa itilerek yok olma yeri sağlar.
 
Çoban derki Tarihte yaşanan oyun aklı okumamışsındır ve ezberletilmiş ezbere dalmış yaşamda ise şiirler felsefelerle donatılmış hal durunlardır buda “beyindeki algılama dramdır var oluş içinde yer alan paylaşmadan sevgiden yararlanırlar “ çünkü analiz etmeden o günkü vicdanınızı zorlarlar kamçılarlar iyi değilim dersin iyi olmak içinde inancınla oynayarak seni köle ederek yaşatırlar aynı etten kemikten bu asrın robot gibi çünkü daha önce hiç tarih aritmetik matematik felsefeli şiir analiz etmedin onlar ne dediyse ezberleyerek hayat yaşamı kopyalamış olmanda senin var oluşun bir amacı var yaşa ve yaşat nimet hikmetler içinde bunun içinde beyin içine yerleştirilmiş akıl birde düşünebilen şuur..
 
Çoban derki Aslına bakarsan doğuştan yeteneklisin “töre kültürün inancın tevekkülün “le sadece gizli yeteneğini çıkarman sadece anımsamak ve hatırlayarak çalışarak geliştirebilirsin sadece hatırlamak ve doğru yolda ilerlemek her adım sana verilmiş beyin içindeki algoritman da beyne yazılmış algoritmanda yani yazılmış yazıyı akılla düşünebilmek yaşamın hayattın yaşama şifrende çözmek ise yaşarken tecrübe ile öğrenmekte.
 
Çoban derki İnancınla eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan yapmıyorsalar , vaktini boşa harcıyorsun harcıyorlardır ve pes ediyorsun veya ediyorlardır devam etmek için acıya katlan katlanmak zaten acı çektin veya çekiyorlar çekiyorlardır zaten yıprandı yıpranıyorlar ise bunun karşılığını al marifet birinciyi geçmek veya güçlüyü yenmek değil insanlığı görmek insanoğlunu görerek insanlık sonunda görecek hak hakikat ı anlayacak anlayarak acı dinecek ve de dindiğini bilmektir.
 
 
Çoban derki Bil ki bilinmeli ki eğer senin için neyin değerli olduğunu “inancınla ve tevekkülünle” biliyorsan git ve onu al “yaratan” her zorluklara rağmen her kolaylığı açar istekli ve doğru yolda olman gerek ve hedeflerine ulaşamayacağın için hiç kimseyi suçlayamasın (her kes sayeler altında yaşatmak istediği gibi) ve (kin nefret ise kendini ateşe atmak gibi ele alınmış kora benzer sadece kendini yakarsın) bu güne kadar yaptığın inançlarına sırt çevirmiş olursun.
 
 
Çoban derki İşte bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin sen onlardan daha iyisin ve güçlüsün “her gün dolan iman şarjörlerin” var bir eksilmez her gün yeni bir gün her an yeni bir an öyleyse git ve onlara kim olduğunu göster imanla, hakla, hukukla, adaletle. şimdi ne yapacaksın çünkü sınırlar korkular gibidir sıklıkla sadece gördüğün bir illüzyon dur başarı iki elin avucu içinde, aklında ,kalp vicdan la doğru yolu bulmaktır semaya acılan ellerin sema ordusu içindir etrafın yer altı yer üstü doğun batın her tarafın dolar insanlık için "Turan demek tüm insanlığı kaplar sema ordusuyla gücü ile dolar" insanlığa verilen güç kaynağıdır çalıştırmak ise bir sandığa kitlenmiş ve o anahtarı bulmaktır..
 
 
Çoban der ki.. Her türlü oyuna hazır sandıkta duran iman gücü şarjörler siyah ve beyaz inçiler gitse de imanla asılıdır, duvarda “Zülfikar ilmin bilimin keskin gücü”. tevekkülle inanır aldığı her nefes, borç olduğunu, insanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar bilir birileri (maske katmış şeytanlar) ile vereceği son nefesini fragmanı hiç olmaz ,hele şiir hiç bilmez, hikayeler destanlar hayatı boyunca dinlese de insanlığı kurtaracak elindeki cetvelle geometri çalışır şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin çobanın son ve zor yolculuğundan alıntıdır.
 
 
Çoban der ki ..Korkarsan başı beladan kurtulmaz ,gözlerin bağlanmış çözemezsin ipe vurulmuş ellerini esaret içinde kalır soyun oğuzların Cengizlerin Selçukluların sonradan birleşen beyliklerin birlikte oba kuran kan kardeşliklerini Osmanlının son kurtuluş Atatürk’ün bırakılan toprakları bu yurdu kan kardeş olduğun topluluklarla aldın yoksa bu ülke ve dünyayı gözleri bağlamış ezilirsin her değişik fikirlere kapılırsın pembe dünya dan çıkamazsın.
 
 
Çoban der ki Kuramazsın obanı ,kuramazsın son kan kardeşliği korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını toplum bayrağını ve yaşam toprağını , sonra ararsın kardeşliği ,vatanını düşünmüşün dür 65 yıl geçmiş atalarımın atalarımızın asil kanlarını ve gelecek neslimi neslimizi düşünerek kazanmışım, “yer altındaki Turan sema ordusunu “asil kanı son kanda olsa bilirim ilk kan doğacağını ve dünyanın son kanı olacağını bilmezler bu vatana bu bayrağa mazlumları ezilmişleri koruyacak dikilecek sancaklara “kefenle çıktığımızı” (gayri sonrasını şeytan Azrail’e koşar ne duruyorsun git çanlarını alsana Azrail der şeytana gitmeme gerek yok onlar akın akın gelmekte haaa Azrail seslenir hey şeytan oyun kurucuları onların mesai saatleri yok her köşe başına bak dönerken döneden önce) ne çıkar bilinmez ben bile bilmiyorum muhasebeci olduğun halde ben sadece sizleri bekliyorum sağlama düzgün çıksın diye bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.
 
Çoban derki Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar.  

Çoban derki Belli olmaz kim kimler olur şimdi ruhlar aleminde belki de emekliyen bir çocuk belki içinden içimizden bir ışık nur olur kimisi solcu der kimisi sağcı kimileri yobaz der dururlar ezberlenmiş ezberletilmiş hayatın içinden kim bilir kimler kulağına fısıldayanlar çıkarı olan nefisler nefistir kaybeden ise sadece kendin ve kendi bedenin olur.   
 
      NEDEN DÜŞERİZ İNSANLIK OLMAK VEYA OLMAMAK
                    İNSANLIKTAN BERİ GELEN FISILTI
Kulağına gele fısıltıdan korkma gelen fısıltılar sadece korkuları yıkmak için çırpılmışları ve kaçarken ayak sesleridir.
  
İnsanoğlu bir günde iki hamle yapar zamanlar için de vakitlerde bir birine çakışmayan sözlerle ifade eder kısa yolu tercih eder “sen kaybedince ben demiştim” diye vakit zamanlarında yaşar yarısı da “sen kazanınca ben zaten biliyordum” diye yaşamaya devam eder.. 
 
İşte ondan ki Kulağına gele fısıltıdan korkma gelen fısıltılar sadece korkuları seni yıkmak için çırpılmışlarıdır. 
 
Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar. 
 
Bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.
Senin nasıl düşündüğün insanlığın umurunda değil beden içinde maddeleşmemiş iblis sana diz çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak. 
 
Sen ben yada hiç kimse yaşam ve yaşamın hayat kadar sert vuramaz fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir. 

Önemli olan senin aldığın yaşam darbeler ,darbelere karşı ilerleyebilmektir ne kadar darbe aldığın ve yaşamda ilerleyebilmendir her seferi bir tecrübedir.
 
 
İşte böyle kazanan olursun acı geçicidir acı bir dakika, bir gün hatta bir yıl sürebilir fakat acı sonunda dinecektir ve yerini bir başka bir şey acının yerini alacaktır.
 
 
Bilin ki eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer çok küçük bir hata demek istediğim yarım adım erken ,ya da geç attığında başarır mıyım başaramam çelişkiler yerini alır ama inancınla imanınla kendi güveninle başaramayabilirsin “yarım saniye yavaş ya da hızlı tereddüt ise başarıyı yakalayamazsın” içindeki enderindeki korkusuzluğu elde edişin yetişmişliğin santimetreler bize etraftaki “hak hakikat ilkeler ve adalet ” her şeyde gerekli oluşu ise cehennemden kurtuluşundur.
 
 
İşte yaşam hayalindeki “bir hayalin var” ve onu koruman gerek insanlar bir şeyi “yapamayacağında sana da yapamayacağını” söylerler kulağına fısıldarlar, eğer bir şeyi istersen “hak hakikat ve adaletle” al bu kadar basit “tevekkül de” sakın hata yaparım yapmaktan ve korkma içindeki doğruluğun hak hakikat yolunu açar.
 
 
Şunu da bil ki gelecek vakitlerde senin için yapılacak işler hayırlı değilse her zaman kazanamazsın “o bil ki yerli yerine koyandır” fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin farklı bir şey yaparak yeniler her defasında yapabileceğine inanmalısın olabileceğini söylese de olamayacağını söylese de genellikle geleceğin neslin için “o “ haklıdır zaman vakit geldi mi "ol der"
 
 
İnsan oğlu yaşamları değişiktir kimileri dünya malına tapar kimileri sema yolunda ilkeleriyle doğru yolda yürür çünkü bu bir terazidir diğer yaşamlar ağır bassa da “nefsin başkaları” gibi havalı olmak istediğin kadar istemiyorsun isterse bazen de başaramama korkusuyla ” uyumak istediğin” kadar başarmak istemiyorsun (en derindeki korkularımız aslı ise zayıf değildirler en derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir) işte bu yol başarı yolun başlangıcıdır.
 
 
Bak yarın gene güneş insanlığa eşit düşecek kararı sen verse de iyi kötü oluşunu insanın elinde olacak kararları ne kadar sen versen de yaşam sağlığını kaderin belirleyecek kader yolu ise inancın imanın tevekkülün doğruluk ilkelerin elinde olacak.
 
 
Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir derine inmelisin ve kendine sormalısın kim olmak istiyorsun sen neyin mutlu ettiğini kendinde bulmalısın diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok bir tercih yap, sadece karar ver.
 
 
Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın neden olmasın neden hayatta her şeyin en iyisini yapmayayım ben bir neden görmüyorum neden, neden yapamam la (bir birilerin sayesi aramak) yerine neden "senin kendi sayende" olmasın başkalarından fazla "ilke" gücün var "o sana" yeter..
 
 
Önemli olan yaşamda dedik senin ne kadar sert vurduğun değil, önemli olan nasıl vurulduğun ve buna karşı ilerleye bilmendir geçmişi hatırlaya bilmen ve bilmektir her seferinde tecrübedir.
 
 
Ayağa kalk ve asla pes etme burada kalabilir ve kendimizi harcatabiliriz harcatabilirsin ya da savaşarak ışığa ve sağlığa geri dönersin imanla, hakla, adaletle cehennemden tırmanarak çıkabiliriz çıkabilirsin her seferinde bir santim tırmanarak her an tecrübeyle her an mümkün.
 
 
İşte ondan gene başarının başlama çekirdeğindesin noktası ve hedefin işaretidir galaksi içinde güneş sistenim de tüm canlılara eşit doğacak güneş..
 
 
Bil evren içinde milyarlarca galaksiler vardır bilinmeyen bilinemeyen evrende gök kubbelerde galaksiler gibi "evrenler de olabilir desek te iki tane genişleyen evren olmayacağı gibi ve " ondan ki insanlık insan ırkı içinde kimse kimseden üstün değildir.
 
 
Tek üstün evrenin sahibi " O" dur ki evren içinde gözle görünemeyen canlı varlıklar isek büyüklük veya küçüklük ve ya zenginlik fakirlik daha si ise güçlü güçsüz bil ki senle eşit sayılır.
 
 
Üstünlük ise iman ve inançtır “o sana” yeter manevi üstünlük sayılır ve ki yazılmayan nasip rızık “o ışık” doğuşu da kapına gelen de “o “göndermiş tır yarınlara zamanlara ve vakit ise güneşin ilk düştüğü eşit düştüğü insanlığa ve canlılar eşit düştüğü andır.
 
 
Ne olacaksın bunun için ne feda edeceksin yaşam dünyasında önce teraziyi görmelisin görmeyişin veya görmek istemeyişin ondan başarılı olamıyorsun dur.
 
 
Çünkü yorulduğunda pes ediyorsun yaşamda kulağına gelen felsefeler var geçmişleri bilmiyorsun bilemiyorsun tarih ve matematiğin iyi değil bu doğru çünkü sen hiç matematik tarih çalışmamışsındır.
 
Tarihte yaşanan oyun aklı okumamışsındır ve ezberletilmiş ezbere dalmış yaşamda ise şiirde iyi değilim dersin çünkü daha önce hiç felsefeli şiir yazmadın ezberleyerek hayat yaşamı kopyalamışsın.
 
Aslı ise doğuştan yeteneklisin “töre kültürün inancın tevekkülün “le sadece gizli yeteneğini çıkarman sadece anımsamak ve hatırlayarak çalışarak geliştirebilirsin sadece hatırlamak ve doğru yolda ilerlemek her adım sana verilmiş beyin içindeki algoritman da beyne yazılmış algoritmanda yani yazılmış yazıyı akılla düşünebilmek yaşamın hayattın yaşama şifrende çözmek ise yaşarken tecrübe ile öğrenmekte.
 
İnancınla eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan yapmıyorsalar , vaktini boşa harcıyorsun harcıyorlardır ve pes ediyorsun veya ediyorlardır devam etmek için acıya katlan katlanmak zaten acı çektin veya çekiyorlar çekiyorlardır zaten yıprandı yıpranıyorlar ise bunun karşılığını al marifet birinciyi geçmek veya güçlüyü yenmek değil insanlığı görmek insanoğlunu görerek insanlık sonunda görecek hak hakikat ı anlayacak anlayarak acı dinecek ve de dindiğini bilmektir

Bil ki bilinmeli ki eğer senin için neyin değerli olduğunu “inancınla ve tevekkülünle” biliyorsan git ve onu al “yaratan” her zorluklara rağmen her kolaylığı açar istekli ve doğru yolda olman gerek ve hedeflerine ulaşamayacağın için hiç kimseyi suçlayamasın (her kes sayeler altında yaşatmak ister) ve (kin nefret ise kendini ateşe atmak gibidir ele alınmış kora benzer sadece kendini yakarsın) bu güne kadar yaptığın inançlarına sırt çevirmiş olursun.

İşte bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin sen onlardan daha iyisin ve güçlüsün “her gün dolan iman şarjörlerin” var bir eksilmez her gün yeni bir gün her an yeni bir an öyleyse git ve onlara kim olduğunu göster imanla, hakla, hukukla, adaletle.

Şimdi ne yapacaksın çünkü sınırlar korkular gibidir sıklıkla sadece gördüğün bir illüzyon dur başarı iki elin avucu içinde, aklında ,kalp vicdan la doğru yolu bulmaktır semaya acılan ellerin sema ordusu içindir etrafın yer altı yer üstü doğun batın her tarafın dolar insanlık için "Turan sema ordusuyla gücü ile dolar"..

Çoban der ki.. Her türlü oyuna hazır sandıkta duran iman gücü şarjörler siyah ve beyaz inçiler gitse de imanla asılıdır, duvarda “Zülfikar ilmin bilimin keskin gücü”.
Tevekkülle inanır aldığı her nefes, borç olduğunu, insanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar (bilir birileri maske katmış şeytanlarla savaşır) çoban vereceği son nefesini fragmanı hiç olmamıştır hele şiir hiç bilmez, hikayeler hayatı boyunca dinlese de şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin çobanın son destanında.

Çoban der ki ..Korkarsan başı beladan kurtulmaz ,gözlerin bağlanmış çözemezsin ipe vurulmuş ellerini esaret içinde kalır soyun oğuzların Cengizlerin Selçukluların sonradan birleşen beyliklerin birlikte oba kuran kan kardeşliklerini Osmanlının son kurtuluş Atatürk’ün bırakılan toprakları bu yurdu kan kardeş olduğun topluluklarla aldın yoksa bu ülke ve dünyayı gözleri bağlamış ezilirsin her değişik fikirlere kapılırsın pembe dünya dan çıkamazsın.

Çoban der ki Kuramazsın obanı ,kuramazsın son kan kardeşliği korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını toplum bayrağını ve yaşam toprağını , sonra ararsın kardeşliği ,vatanını düşünmüşün dür 65 yıl geçmiş atalarımın atalarımızın asil kanlarını ve gelecek neslimi neslimizi düşünerek kazanmışım, “yer altındaki Turan sema ordusunu “asil kanı son kanda olsa bilirim ilk kan doğacağını ve dünyanın son kanı olacağını bilmezler bu vatana bu bayrağa mazlumları ezilmişleri koruyacak dikilecek sancaklara “kefenle çıktığımızı” (gayri sonrasını şeytanı oyun kurucular ) düşünmesini 

Çoban derki Bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.
 
Çoban derki Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar. 
 
Çoban derki Belli olmaz kim kimler olur şimdi ruhlar aleminde belki de emekliyen bir çocuk belki içinden içimizden bir ışık nur olur kimisi solcu der kimisi sağcı kimileri yobaz der dururlar ezberlenmiş ezberletilmiş hayatın içinden kim bilir kimler.
Kulağına fısıldayanlar çıkarı olan nefisler nefistir kaybeden ise sadece kendin ve kendi bedenin olur.  

Çoban sadece selcuk uysal Çoban saklı şifa 
                        Manevi cesaret iman ve hak her şeye yeter
                           İnandığına inanmak  her şeye yeter..  
                                        Çoban sakli şifa    
 
  BATININ GELİŞİ BU DÜNYAYLA VE ZAMANLA BARIŞMA 
 
Batının gelişi  Bu yazı bu Dünyayla bu zamanda gel barış Bu dünyayla bu zamanla nasıl barışayım Dünya adaleti şok edici karar verir ,zoraki hakki duvara dayıyor, Yalan açık yürüyor Başa çıkılmıyor doğru yalan almış  başını gidiyor ,Nasıl barışım bu dünya bu zaman insanlık adaletine.
 
Mertlerin hayatını namertler yiyor. Şerre göz ihanette göz kapatıp ,Çakallar kendine şah diyor ,iyilikler iş görüp ,pislikler bu işleri yalanlarsa, Bu dünyayla bu zamanla  bu insanlık adaletine nasıl barışayım.
 
Yaratanın akıl ermemiş emanet edilen çocukları ana baba dost nefise göre çıkara göre ses çıkaramayan alıverirler satı veririler o da yetmezmiş gibi ağzı süt kokan çocukları cinsel ve tecavüze uğratırlar nasıl barışayım bu dünya insanlık adaletine
 
Yürekler soğumuş olmuş buz gibi namus çiğneniyor bir sakız gibi 10 yıllık gelini perhiz kız gibi telli duvaklı götürüyorsa... Nasıl barışayım bu dünya insanlık ve zaman adaletine.
 
Maske takmış şeytan kişilerle , Aksakallı elinden evinden ,yurdundan vuruyor ise...Çakal ,akbabalar ,leşlerle başa çıkılamıyor ise biz bu yaşamla Nasıl barışayım bu dünya çıkar nefis adalet  zamana
 
Aşıklar yazmış şiiri Mecnunlar şokta…Erkek, erkeğe nikah sağlıyorsa kadın kadına nikah bağlanıyorsa çocuk çoluk demeden nikah ediliyorsa  Nasıl barışayım bu dünya ideolojik düşünce ve zaman ayrışma adaletine.
 
Bakışlar olmuş hayret dese de…Bu kadar nüfus olan millet, olan biteni durup sabrediyorsa hala Dehşet tir Dehşet....Kadınlar erkeğinin sözünü takmıyor tutmuyor ise ,Erkek kadınının, kadınına yüzüne bakmıyor ise insana insanca bakılmıyor ise  dünyada ki canlılara eziyet ediliyor ise ,Nasıl barışayım bu dünya insanlık adaletine ve zamanla uyuma göre değişen adalete. .
 
Dünya bekler sabırdır sabır ile. .”NUH Peygamber gelsin tufanlarıyla geçmişten gelen sese eğilir kulak "lut peygamberin" berin ayak seslerine” kalp mahpushaneye dönmüş ise sevgi saklanmış, serkeş deveye dönmüş ise bu akış hala onlardan önlenemiyor ise, bu akışın içine girmek niye Nasıl barışayım bu dünya insan adaletine ve zaman gelir  beklenir sabırla tecelli eder.
 
Barışık değilim bu zamana ve dünyaya İnsanlara verirsin elini beş parmağını toplayamazsın bir parmağını bilmezler ki ve vermezler beş parmak ses getireceğini bilmezler hep isterler köle olmanı hiç vermezler gönülce ve sevgiyi…Nasıl barışayım bu dünyayla insanlık adaletine gene sabırla zamanla beklenir “yaratanın keskin kılıç adaletine”
 
Dünya hiç değişmedi yaratılış demokrasi adaletiyle geldi değişen sadece insan kin nefret ile kabil Habil yok ederek kırılıverdi demokrasi kim görmüş demokrasi insanlığın içinde çıkara göre değişen adalet var olduktan sonra gen değişen insanın içindeki “doyumsuz nefisi  bırakmaktı temeli nefse hâkim olmaktı”  gene sadece yalanı bırakmaktı ama onu da sermaye yaptılar.  Nasıl barışayım bu dünya insanlık adaletine  ve zamanla değişir ile yol aldık yol adalet yolu çatallaştı her doğru yol aldıkça.
 
Kimse demez her kez gelip geçici şan şöhret hırs hep öndekini geçme hırsı, ağacı taşlamak gibi şimdi desem ki sana…Doğruyu söylesem de yaratanın “keskin kılınç adaletiyle” gerçek yaratanın demokrasisiyle senin yanlışını söylesem yerdeki taşla taşlarsın beni…Nasıl barışayım bu dünyayla ve insanlık adaletiyle gel git desek te zamanla nefis çıkar sarhoş tekerlek gibi değişen bu dünya insanlığın evrimleşmemiş yaşamına.
.
Hayla Çoban der ki Her kez bilseydi kendi sürüsünden mesul anlardı Çobanlığı üç beş kuzuyu güdemeyen çıkar ortalığa viran kesilir. “Çünkü korkaktır, sadece güvendiği yerde Çakal kesilir”
 
Kesildiği yerde bilmez Karga gibi bir ağaca çıkartırlar ağzına lokma verirler aşağıda tilki gibi beklerler…Çünkü onlar İngiliz av partisinde olduğunu bilmez...Yedirirler mi sana o lokmayı.
 
Şan şöhret uğruna satarsın vatanını…

                 GEL NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA VE  ZAMAN insanlığına 
 
                 “Dünyayı değiştireceksen önce kendinden başlamak gerek ”                                             
                                        (Dağlarda yanız kalmak Düşüncedir)      
                                                         
             Korku bir illüzyondur, sana sadece gizlenmiş görüntüleri beyne işlerler       
 
           Sonradan korkuturlar, bilirsen eğer, korkunun korkusu korkusuzluk bilirsin, 
 
                        Cesareti varsa eğer tattırırsın özgürlük nesline zaferi…
 
Söylerler Çobana alırsın başına bela…Çoban der her kes başına bela almamak için ağzınıza bant, gözünüze bant, elinize bantladılar mı, sevdiğini kucaklayamazsın, göremezsin sevdiğini, öpemezsin sevdiğin ataların elini, korkuyor korkutuluyorsan eğer, bulamazsın huzuru, imanı, duyamazsın, ezanı, koruyamazsın vatan bayrağını askerini, polisini, önderini, göremezsin önderlerini, seçemezsin halkından birini… 
 
Seni, korkuturlar ilizyonla,6 göz misali, oynatırlar, filimi, başa sararlar, ayılmasan, bil ki neslini, tanıyamazsın çocuğunu, bilmez töresini, kültürünü, atasını, bilmez elindeki serveti, gelecekte olur şimdiki reşit olan diş dünyadaki çocuklara esir, unutmuştur korkusuzluğu, unutmuştur, asıl kanı, unutmuştur, imanı…
 
Oluverdiler fareler aslan kediler bağırdılar mı kedi bile kesiler aslan, dağlar boş kaldı deseler de o son kan diriliverir son mermilerde olsa dolar imanla şarjörler “kimisi cephe de bekler mesai saatini, kimisi imanla yaratanın inancıyla sır vermez bilir vatan bayrak için arkadan cepheye gelecek "alla hu Ekber aslanı".
 
Çoban ondandır, korkunun, korkusu, korkusuzluktur, bilir, büyük konuşmaz bilir başını kaşıyacak kadar uzatır tırnağını…
 
Bilir istişareyi, bilir, benden sonra gelecek, çobanı, Ağzı vardır çok konuşmaz, ona hakareti, kinlenmez, nefsi için savaşmaz, bilir nesli için halkı için vatan bayrak mazlumları korumak için Allah için savaşır ı.
 
Sen hala neslin için uyuyorsan eğer ya psikolojik savaştasın ya da üç kuruşa satılmışın, her kes de kan, kemik var, korkuyorsan eğer, korkusuzlukla çıkar göğsünü siper ette gel.
 
Çoban her türlü oyuna hazır ama siyah ve beyaz incilerin mermileri bitse de. İmanla asılıdır, duvarda Zülfikar.
 
Tevekkülle inanır aldığı her nefese, borçlu  olduğunu, İnsanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar bilir maske katmış şeytanlarla savaşırken vereceği son nefesini… Fragmanı hiç olmamıştır,
 
Hele Şiir hiç bilmez, hikayeler hayatı boyunca dinlese de şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin son destan ….
 
Korkarsan başı beladan çıkmaz , çözemezsin Oğuzların iplerini, Cengizleri gözlerindeki bantları  Osmanların ellerini düşünemezsin Kuramazsın obanı, korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını, Sonra kuramazsın ararsın vatanını.  
 
Düşünmüşün 58 yıl geçmiş atalarımın asil kanlarını ve gelecek neslimi. Düşünerek kazanmışım, asil kanımı bu son kanda olsa.
 
                           Bilirim ilk kan doğacağını ve Dünyanın son kanı olacağını.
                                  Bilmezler Bu vatana Bu Bayrağa kefenle çıktığımızı.
                                  Gayri sonrasını sen düşün dünyanın insanlık adaleti
                                                         çoban sadece çoban
 
                                  
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret1263672
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841