• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com                            

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

AROMATİK BALMUMU 

https://www.sakli-sifa.com

Akıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

NEDEN DÜŞERİZ BATININ GELİŞİ BU DÜNYAYLA VE ZAMANLA BARIŞMA

  https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com https://www.saklisifa-piriiworld.com  
                                Neden  Düşeriz  

    Neden düşeriz sana zaten bildiğim bir şeyi anlatayayım. Dünya herzaman güneşli ve gökkuşaklı değildir. Dünya çok zor ve kötü bir yerdir.Senin nasıl düşündüğün umrunda değil,o sana diz  çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak... 
 
 Sen ben yada hiçkimse hayat kadar sert vuramaz.Fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir.Önemli olan senin aldığın darbelere karşı ilerliyebilmektir.Ne kadar darbe aldığın ve ilerliyebilmendir.
 
İşte böyle kazanan olursun.Acı geçicidir.Acı bir dakika,bir gün hatta bir yıl sürebilir. Fakat acı  sonunda dinecektir.Ve başka bir şey acının yerini alacaktır.
 
  Eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer.Çok küçük bir hata.Demek istediğim yarım adım erken yada geç attığında başaramıyabilirsin. Yarım saniye yavaş yada  hızlı yakalayamazsın. Santimetreler bize etraftaki her şeyde  gerekli. Maçın her molasında, bir iş teklifi veya bir ortam dakikasında ve saniyesinde . Bir hayalin var ve onu koruman gerek .İnsanlar  bir şeyi yapamayacağında sana da yapamayacağını söylerler. Kulağına fısıldarlar ,Eğer bir şeyi istersen git ve al bu kadar. Sakın hata yapmaktan korkma, Her zaman kazanamazsın fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin.  

  Farklı bir şey yapabileceğine inanmalısın. Olabileceğini söylese de:…olamayacağını söylese de genellikle haklıdır. Hep başarılı olmak isterim dersin fakat kötü olmak istemez sin. Sen sadece istersin .
 
Havalı olmak istediğin kadar istemiyorsun .Uyumak istediğin kadar başarmak istemiyorsun. En  derindeki korkularımız zayıf değildir ler. En derindeki korkularımız gücümüzün ötesinde dir.
 

 Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir. Derine inmelisin ve kendine sormalısın. Kim olmak istiyorsun. Sen neyin  mutlu ettiğini kendinde bulmalısın .Diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver. 

 Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın.? Neden olmasın   Neden ligin en iyi  oyuncusu olamayayım .Neden okulun birincisi olamayayım ,neden hayatta her şeyin en iyisini yapmayayım. Ben bir  neden görmüyorum. Neden neden yapamam. ? Çocuğa ne olduğunu söyledin mi ,sizler bizler, çocukların hayat mimarlığını çizmesine yardım ettiniz mi ,geçmişten gelen töre kültür inaç, iman hak adalet öğretildi mi, öğrettin mi  ,öğretilenleri  hatırladın mı…… 

 Önemli olan senin ne kadar sert vurduğun değil, Önemli olan nasıl vurulduğun ve buna karşı ilerleye bilmendir. Geçmişi hatırlaya bilmen ve bilmektir. Ayağa kalk , ve asla pes etme. !Burada kalabilir ve kendimizi harcatabiliriz. Ya da savaşarak ışığa ve sağlığa geri dönersin. İmanla, hakla ,adaletle…

 Cehennemden tırmanarak çıkabiliriz. Her seferinde bir santim tırmanarak. Her an mümkün .Ne olacaksın? Bunun için ne feda edeceksin ? Başarılı olamıyorsun çünkü yorulduğunda pes ediyorsun. ”Matematiğin iyi değil”. Bu doğru çünkü sen hiç matematik çalışmıyorsun. ”Şiirde iyi değilim “ çünkü daha önce hiç şiir yazmadın. Doğuştan yeteneklisin. Töre kültürün inancın Yeteneğini sadece çalışarak geliştirebilirsin….Sadece hatırlamak. .Doğru yolda ilerlemek….

   
 Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun .Pes etmek için ağlama devam etmek için ağla. Beraberlik için ağlama. Zaten acı çektin, zaten yıprandı. Bunun karşılığını al. Marifet birinciyi geçmek değil, Eğer senin için neyin değerli olduğunu  biliyorsan git ve onu al.

 Zorluklara rağmen istekli olman gerek ve hedeflerine  ulaşamayacağın  içi hiç 
kimseyi suçlayamasın .Bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin. Sen ondan daha iyisin. Her gün yeni bir gün. Her an yeni bir an. Öyleyse git ve onlara kim olduğunu göster. İmanla ,hakla, hukukla, adaletle…
  
  Şimdi sana ne kadar iyi olduğumu göstereceğim .Şimdi ne yapacaksın .Çünkü sınırlar korkular gibidir sıklıkla sadece gördüğün bir ilizyon dur. Başarı iki elin avucu içinde, aklında ,kalp vijdanla doğru yolu bulmaktır….

 

                 Manevi cesaret iman ve hak her şeye yeter 

                        İnandığına inanmak  her şeye yeter..   

                                        Çoban sakli şifa    

     BATININ GELİŞİ BU DÜNYAYLA VE ZAMANLA BARIŞMA

 Batının gelişi / Bu yazı bu Dünyayla bu zamanda gel barış Bu dünyayla bu zamanla nasıl barışayım Dünya adaleti şok edici karar verir ,zoraki hakki duvara dayıyor, Yalan açık yürüyor Başa çıkılmıyor doğru yalan almış  başını gidiyor ,Nasıl barışım bu dünya bu zaman..

  Mertlerin hayatını namertler yiyor. Şerre göz ihanette göz kapatıp ,Çakallar kendine şah diyor ,iyilikler iş görüp ,pislikler bu işleri yalanlarsa, Bu dünyayla bu zamanla  nasıl barışayım.

 Yürekler soğumuş olmuş buz gibi namus çiğneniyor bir sakız gibi 10 yıllık gelini perhiz kız gibi telli duvaklı götürüyorsa... Nasıl barışayım bu dünyayla ve zamanla ,

  Maske takmış şeytan kişilerle , Aksakallı elinden evinden ,yurdundan vuruyor ise...Çakal ,akbabalar ,leşlerle başa çıkılamıyor ise biz bu yaşamla…. Nasıl barışayım bu dünya ve zamanla,

 Aşıklar yazmış şiiri Mecnunlar şokta…Erkek, erkeğe nikah sağlıyorsa kadın kadına nikah bağlanıyorsa Nasıl barışayım bu dünya ve zamanla..

 Bakışlar olmuş hayret dese de…Bu kadar nüfus olan millet, olan biteni durup sabrediyorsa hala Dehşet tir Dehşet....Kadınlar erkeğinin sözünü takmıyor tutmuyor ise ,Erkek kadınının, kadınına yüzüne bakmıyor ise insana insanca bakılmıyor ise  dünyada ki canlılara eziyet ediliyor ise ,Nasıl barışayım bu dünya ve zamanla… .

 Dünya bekler sabırdır…sabır ile.. NUH Peygamber gelsin tufanlarıyla…..

  Kalp mapushaneye dönmüş ise sevgi saklanmış ,serkeş deveye dönmüş ise .Bu akış hala onlardan önlenemiyor ise, bu akışın içine girmek niye ….Nasıl barışayım bu dünya ve zamanla…

 Barışık değilim bu zamana ve dünyaya İnsanlara verirsin elini beş parmağını toplayamazsın bir parmağını …Bilmezler ki ve vermezler beş parmak ses getireceğini bilmezler. Hep isterler köle olmanı hiç vermezler gönülce ve sevgiyi…Nasıl barışayım bu dünyayla ve zamanla..

 Dünya hiç değişmedi değişen sadece insan ,Değişen insanın içindeki doyumsuz nefis nefsi hakim olmak sadece yalanı bırakmaktı onu da sermaye yaptılar..  Nasıl barışayım bu dünyayla ve zamanla …

  Kimse demez her kez gelip geçici şan şöhret hırs hep öndekini geçme hırsı, ağacı taşlamak gibi şimdi desem ki sana….Doğruyu söylesem de senin yanlışını söylesem yerdeki taşla taşlarsın beni…..Nasıl barışayım bu dünyayla ve zamanla…. 

 Hayla  Çoban sakli şifa Her kez bilseydi kendi sürüsünden mesul anlardı Çobanlığı üç beş kuzuyu güdemeyen çıkar ortalığa viran kesilir. Çünkü korkaktır ,sadece güvendiği yerde Çakal kesilir…Kesildiği yerde bilmez Karga gibi bir ağaca çıkartırlar ağzına lokma verirler aşağıda tilki gibi beklerler…Çünkü onlar av partisinde olduğunu bilmez...Yedirirler mi sana o lokmayı……Şan şöhret uğruna satarsın vatanını…GEL NASIL BARIŞAYIM  BU DÜNYA VE ZAMANA  

                 “Dünyayı değiştireceksen önce kendinden başlamak gerek”                                               

                                        (Dağlarda yanız kalmak Düşüncedir)        

                                                         Çoban saklı şifa.            

             Korku bir illüzyondur ,sana sadece gizlenmiş görüntüleri beyne işlerler        

           sonradan korkuturlar ,bilirsen eğer, korkunun korkusu korkusuzluk bilirsin,   

                        Cesareti varsa eğer  tattırırsın özgürlük nesline zaferi… 

Söylerler Çobana alırsın başına bela….Çoban der her kes başına bela almamak için ağzınıza bant, gözünüze bant ,elinize bantladılar mı ,sevdiğini kucaklayamazsın ,göremezsin sevdiğini, öpemezsin sevdiğin ataların elini ,korkuyor korkutuluyorsan eğer ,bulamazsın huzuru, imanı, duyamazsın ,ezanı, koruyamazsın vatan bayrağını askerini, polisini, önderini ,göremezsin önderlerini ,seçemezsin halkından birini…

Seni, korkuturlar ilizyonla,6 göz misali, oynatırlar, filimi, başa sararlar, ayılmasan, bil ki neslini, tanıyamazsın çocuğunu ,bilmez töresini ,kültürünü ,atasını, bilmez elindeki serveti ,gelecekte olur şimdiki reşit olan diş dünyadaki  çocuklara esir, unutmuştur korkusuzluğu ,unutmuştur ,asıl kanı, unutmuştur, imanı…

Çoban ondandır ,korkunun ,korkusu, korkusuzluktur, bilir, büyük konuşmaz bilir başını kaşıyacak kadar uzatır tırnağını…Bilir istişareyi ,bilir, benden sonra gelecek ,çobanı, Ağzı vardır çok konuşmaz, ona hakareti, kinlenmez ,nefsi için savaşmaz ,bilir nesli için halkı için vatan bayrak mazlumları korumak için Allah için savaşır ı..

Sen hala neslin için uyuyorsan eğer, ya  psikolojik savaştasın, yada, üç kuruşa satılmışın, her kes de kan , kemik var ,korkuyorsan eğer, korkusuzlukla  çıkar göğsünü siper ette gel. .

Çoban her türlü oyuna hazır  ama siyah ,beyaz inçiler bitse de ..İmanla asılıdır, duvarda Zülfikar.. Tevekkülle inanır aldığı her nefes, borç olduğunu, İnsanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar bilir maske katmış şeytanlarla savaşırken vereceği son nefesini… Fragmanı hiç olmamıştır, Hele Şiir hiç bilmez ,hikayeler hayatı boyunca dinlese de, Şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin  son destan ….

 Korkarsan başı beladan, çözemezsin Oğuzların iplerini, Cengizleri gözlerini, Osmanların ellerini…

              Kuramazsın obanı, korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını,

                                                   sonra ararsın vatanını..    

           Düşünmüşün 61 yıl geçmiş atalarımın asil kanlarını ve gelecek neslimi  ..

                                 Düşünerek  kazanmışım, asil kanı son kanda olsa,

                           Bilirim ilk kan doğacağını ve Dünyanın son kanı olacağını..

                                  Bilmezler Bu vatana Bu Bayrağa kefenle çıktığımızı.

                                                     Gayri sonrasını sen düşün…

                                                         Çoban sadece Çoban 

                                                             Çoban sakli şifa                      

HASTALIK SADECE AKILDADIR.HASTA OLDUĞUNDA PES ETMEDEN ŞİFASINI ARIYABİLİRSİN.HER ŞEY KENDİ İRADENDEDİR UNUTMA. 

NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret1091555
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com