• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

HASTALIKTAN KORUNMA SAKLİ ŞİFA

                                              SAKLI ŞİFA   
                                         
Hastalıkta korunma                

                        https://www.sakli-sifa.com    https://www.sakli-sifa.com 

 01 08 2019 Hatırlatıldı arkasından 01 / 09 da onun arkasından 25 09 2019 da sıcak ısılar düştükçe ısıya ve yazdan çıkan vücut 1 derece düşse de hissederek hasta düşürebilir.. 

Gene hatırlatarak yağış ve hatta erken kar bile bazı bölgelerde görüle bilir kışın sert geçerek bazen ısı artsa da sırtınızdan kalın ve içinizden yün kıyafetleri çıkarmayın. 

Önce hasta düşürür öksürük alerji ve diğer hastalıklar peşini kovalar..Ortama alışmanız için bir tutam öksürük otu sıcak suyun içine atın bir nohut büyüklüğünde andız kökü ,bir damla acı badem yağı ve bir dilim limon kabuğu ile için. İsterseniz ormandan böğürtlen ahududu ekşi meyveler alıç la öksürük çayı ile öksürük şurubu yapabilirsiniz. .Kış boyu şifa.. 

Evrenden ufo beklemeyin evrenden dünya atmosferini değiştirecek evren gizemi gelebilir..Ama Yaratanı yaratmış olduğu dünya siz olmasanız da olmasanız da kendini koruyacak sizlere verilen yaşam asrın ister yok eder isterseniz de yaşamınızı sağlıkla devam edersiniz "O" bil ki seni aç açıkta koymaz.. Önce senin sonra hepinizin atmış olduğu adım.. 

saklı şifa sırlar kitabin dan önce sağlık ,hastalıktan korunma doğada yaşam bölümlerinden kısa alıntı

                                 selcuk uysal çoban saklı şifa 

                              Yüksek ateş Hastalıktan Korunma 

Yaz gelmeden kış gelmeden aylar önce hatırlatıldı ve yazıldı bizi işimiz hatırlatma ve dikkat olunması..  Evet temmuz ayına kadar yağışların ve arkasından kavurucu sıcakları hep sitede yazıldı şimdi yağış arkası sıcakların artması ve arkasından gelen erken kış eylülde ve bu gün sıcaktan çıkış vücut ısı gördüğünden 10 derece düştüğü zaman vücut üşür.. Vücudu hasta düşürür sıtma gibi  vücut ısısını ne fazla sıcak yapın nede soğuk.. 

YÜKSEK SICAKLAR  GİBİ SOĞUKLARDA ÇARPAR ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER HEM SICAK HEM SOĞUK  DİKKAT EDİN BU GÜNLERDE DİKKAT SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP  

Soğuk algınlığından korunmak için günde üç kez birer diş sarımsağı yiyin ya da şiraz nar sıkarak suyunu için .Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir .Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar .Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturur. 

Toz acı biber de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi, soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin, süzün .Bundan 1 yemek kaşığı alıp bir bardak  sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerden önce için.. Bir cay kaşığı leğen içine sıcak su koyarak ayağınızı koyun..

İster yap ister yapma  ,ister sev ister sevme ben sağlığı seviyorum benim için insan ve insanlık.. Benim için yaşam reçetem.
  
Her vücuda uygun..  

Hibisküs ardıç şeker otu karbonat ve limon tuzu toz hepsini yoz edin toz halinde bardağa bir kaşık koyarak soğuk veya sıcak için suda için çıkan posayı soğuk olarak anlınıza koyun 10 dakika içinde ateş düşer.. Tadı vişne şurubu gibi olur şifası saymakla bitmez. şeker hastası değilseniz balla tatlandıra bilirsiniz. .Aynısını (Hibisküsü kaldırıp zencefille yaparsanız) boğaz iltihabı 1 saat içinde diner ağrıyı alır şifası saymakla bitmez....Aynısını (Hibisküsü kaldırıp zencefille yaparsanız) boğaz iltihabı 1 saat içinde diner ağrıyı alır..   

( Tufanlar ve felaketler zinciri Dünya yaşıyor farkına varın şakası yok) 

2013 te başlayan değişim..2017,18,19,20,21 22 23 2018 2019 kuzey yarım küre KISMEN… 2019 2020 güney kürede olmak İSTEMEZDİM  

Dünya nüfusunun sürekli artışı ve bu çoğalmanın getiren gıda gelecek yok olması düşüncelerde çalışma laboratuvarlarda deneysel sağlık ve teknoloji gelişmeler cağın öncelik yarışı ve bu artıkları çukurlara dağlarda mağaralara açık denizlere ve ya yapay göl altında kalmış eski mağaralarda saklanılan deneysel artıklar bir gün göklerden asit yağmasına sebepler taşıyan bilinmeyen yok edici virüsler ,göçmen kuşların taşıma yoluyla, küresel ısınma, sera etkisi ile yağışlarda görülen ani değişiklikler, aşırı yağışlar, uzun süren kuraklıklar, tatlı su rezervlerinin azalması, suların israf edilmesi ve aşırı derecede kirletilmesi gelecekte yaşanacak tatlı ,içme su ve toprak altından çıkan zenginlik ekonomi ve çıkar savaşlarına götürüyorsa geleceğin  karşı koyulmaz silahı parasal kırız sağlıkları etkiliyorsa göç ve göçe zorlanılıyorsa  ve de dur denmezse gene insanlar topluluğu yaşayan toplum uluslar görmezden gelip zorlayacaksa yapacak çarelerin hiç kalmadığını şimdiden akla yazılmalı...

Dünya bilinmelidir ki verilen nimet sonsuzdur milyarlarca insanı besleyecek kadar yeterlidir.. Yeterli olmayan çok kazanmak nefistir..

2019 -23 Avrupa son vergiler ve kesintiler yabancı ve halkı  yaşayanların zor yılları başlayacak… 

2019 -23 Zenginler kulübü zenginler fakirler dünya iki grup oluşu dünyanın zor yılları hızlanmakta..

2019 -23 Gençler şimdi sıra sizde genç çiftçi olun toprağa sarılın harcamanız altın gümüş olsun demirbaşları Kooperatif kullanın ithale bağlı ölü yatırım malzemesi kullanmayın buğday varsa açlık olmaz devlet olur…. 

2017  18 19 20 21 22 23  Zor yıllar dünya için.. insanoğlu maalesef bu önemli gerçeğin henüz tam olarak farkında ve idrakinde değil. “dünyaya bir şey olmaz!” diye ,diye dünyamızı kendi ellerimizle yaşanmaz hale getiriyoruz. büyük karteller, gıda üreticileri rant uğruna dünyayı tüketiyor, ekolojik ve ruh dengesini bozu yor, ürettiği gdo ’lu genetiğiyle oynanmış gıdalarla insanoğlunun hayatıyla oynuyor. 

(insan oğlunu ya bu şekilde, yada , bölgelerde şan ve ihtişam için kaoslar parçalanmalar la yok etmeyi planlayanlar)ama unutmasın ki her bir filiz ,her ezdiğimiz çim her kopardığımız yaprak her kırdığımız dal vücudumuzun bir parçasıdır) Her bir canlıya eziyet sizleri karanlık dünyaya götürecek… 

Her kopardığınız parçalar sizlere yüreğinize ,kalbinize iğneler gibi saplana çak işte o zaman yaşamak istiyorum haykıracaksınız ve sağlık diyeceksiniz. (Bugün yada geç olmadan yarından sonra) 

Denizlerin suların enerjisi yanı doğayı besleyen antibiyotikleri bitince öncelikle GÜN AY YILARDA  dip hareketleri ve yıllar sonra denizlerin asitte dönüşmesi yağan yağmurların insanlığın ve canlıların yok oluşları.. Geçmiş dünya diğer canlıların yok olup yeni bir canlı türlerin var oluşları bu asırların bir farklılığı aklı şuuru olan insan ırkı..  

Bu vardı var olacak sadece insan ırkı var zannetmeyin gözle göremediğiniz yaşayan canlı dünya..saklı şifa sırlar kitabin dan önce canlılar ve yaşam, hastalıktan korunma ,doğanın dengesi, her şeyin çıkar olmayışı nefis yolundaki Baltık çamurlar bölümün den kısa alıntılar..

                                selçuk uysal çoban saklı şifa 

          Lütfen sağlığınız ve nesilleriniz için ,Bu ara dikkat edin.

                                Daha öncede hatırlatıldı..

Bir bakteri her şeyden önce göçmen kuşlardan evcil hayvan veya köy yelerinde dışkılarıyla organik gübre diye attıkları yanmamış tezeklerde yanı tam kurutulmamış dışkılar dan ve yaşama tutunmuş en ufak bakteri sebze ot her türlü gıda ile ağızdan alınan ve o alanlarda kokuyla veya deri temasıyla geçen ve yaşaması içinde insanların hayvanların içlerine girerek bağırsakta kalır...Artık insanlarda hastalık başlamış sayılır...özellikle gıdaların dezenfekte edilmeyişi sebebiyet taşır...

Yapılacaklar sevdiğiniz işkembe yiyorsanız bol sirkeli acılı kullanmanız et yemek istiyorsanız sirke veya şarapla kısa süre bekletip daha sonradan metal değmeyecek şekilde kızartıp veya haşlamanız. Sebzeleri biberiye suyu veya sirkeyle suda yıkaması...Metal tencereden uzak güveç tencerelerde kısa süre yemek yapılması..

Sabah ve akşam bir fincan sirke bir tatlı kaşığı çekilmemiş çörek otu ve bir kaşık bal...Yemek üzeri kekik nane bari fülfül acı ,yeni bahar toz halleri ..Acıyı seviyorsanız koyun yoksa koymaya bilirsiniz...Ve karadut pekmezi ile çörek otunu kullanın.. Bol ekşimsi ürünleri kullanın ,bol salata türleri soğanlı sumaklı dere tere otlu kullanın ..Ama önce dezenfekte...

Yola açıl giderken isal oluyorsanız da badem ağaçların kaysı ağaçların yapraklarından 2 ,3 adet yiyin üstüne limon taşı kullanın 10 dakika içinde isaliniz geçecek ateş ise ekşimsiler le düşecek...

Her gittiğiniz yerde de soğan göbek kısımlarını tüketin yanı küçük kısmı derler yörelerde...ve sitede vitamin ve mineral bölümlerini okuyarak hastalık sizde değil.. Sadece korku panik hastalığı tetiklemekte..

Güveç tencerelerde yemekler hazırlayın ,İster nerden alırsanız alın her gıda ürünü dezenfektelerin tırnaklarınızdan bile girer tırnak yeme hastalığından bilhassa uzak durdurun.... Her kez kurnaz cahil olmuş..  

                                Selçuk uysal çoban saklı şifa

                 ÇARESİZLİK OKUMAMA ÇARESİZLİĞİDİR

           Çaresizlik her yolu denettirir….Her şey burada başlar

Ama aldanırsınız bilin vücut kendini onarır şekilde yaratıldı, ve içine akıl kondu ,konuşabilmek içinde dil ,duymak içinde kulak, hissedilmek içinde el, vücut aş erdi mi bilin bir bardak su bile olsa şifasını bulur….

Ama ne hikmetse hastalık hastası olmakla, her şeyi almak isteseniz de şifa için bir yerinizden alerjiye, enfeksiyona kalacağınızı düşünmeden son olarak oku hayat şifresini çöz dese de insan oğlu yarın ölecek korkusuyla..

Hastalığını daha çok hasta edeceğini düşünemez çünkü düşünmeyi hiç mi hiç aklına getirmez…

“ Kolay yoldan para kazanmak, kolay yoldan sağlığa kavuşmak bil ki seni aldatır “

"Okumak sadece okumak" Yaşamak için yaşatmak için göz olmak yaratanın sana kılmış olduğu bu dünyada vazifen

Baharın çıkışı oruç ayının şifası ve perhizi gönderilen sabırla nefisten uzak durulması gelecek aylarda hastalıklara daha dikkat edilip. geride bırakacağımız ayın devamı için yeme içmenize dikkat edin....İlla zayıflaya çam 0 beden olamam hayallerini bırakın...Size bunu kimse söylemez vücutta bulunan yağ tabakası sizin dış virüsleri hapseder vücut kendi kendine virüsü yer sizi hasta düşürmez. .Yağ eritmeyi vücudunuza bırakın siz sadece yeme içmenizi kontrol edin yeter...sadece çoban söyler düşünen her zaman çözer.. Hayata yol alır...Bu bölümü okuyun bir yol çıkışı vardır...

Çok soruların içinden.. Bu gün.. Bir kaşık tereyağı faydası..

Gün dönümü 7 gün kaldı son 21 günden beri tüm canlılar su kaybı yaşamakta.. Dikkat ederseniz dışarıdaki canlılar yanı göre bileceğiniz köpekler suya ve çamura yatar...Dışarıdaki atmosfer hava su kaybı yaşamakta sizlerde su kaybına Maruz kalmak tasınız.. öncelikle boğazınız kurumakta akciğerler su kaybı yaşamakta...Ve çocuklarda boğaz tahrişi yaşarken sert bisküvi kraker ufak ufak tahriş etmekte ve boğaz yavaş yavaş iltihaplanmaktan ufak hava değişikliğiyle öksürükle ateşli hastalıkları getirmekte ve hasta düşürmekte...ve sonrası salgın

Vücudu susuz bırakmayın, cay ve süt içine sabah kahvaltısında büyük küçük herkes bir çay kaşığı has tereyağı koyarak tüketin.. Çölde bir devenin tereyağı ve hörgüç yağıkoskoca çölü aşırır vücut susuz kalmaz...Ve tahriş olmayan boğaz siz ve çocuğunuzu sağlıklı geçmesini sağlar...Sadece küçük önlem...Hasatlıktan korunma bölümünü okuyun...Dağlara çıkmadan ve konaklama yerlerde yatmadan ve sabah oksijen arttıkça bir uygulamayı yaparım... sağlığınıza.  

TÜM HASTALIKLAR BURADAN BAŞLAR    

Tüm insanlık sabah hediye varsa bir nefes baktığı kalktığı herkesin sabah baktığı yer güneşin doğuşu...Bu hal böyleyken siz insanoğlu bugün kalkamadığınız gün şimdi yaptığın vücuda zararı ve zarar vermesi dır..

Kesin geçecek diye hiç bir şey yoktur sadece şifanı aramak vardır oda sen kendini tanımak. .Sadece konuşan çok konuşur....Bir yere varılmaz...Sen varacağın yer bil ki şifa duadır...Yeter ki sen iste "o" bir sebebiyetle şifanı gönderir.. Yeter ki iste "o" hayırlısını verir. .Sen yeter ki iste....

İnsan midesi 7 tür hastalık

"Peygamberimiz" bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için bitkiler cennetten şifa olarak inmiştir. Dikkat edin hastalıklar bağırsakta başlar.

İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsakta başlar” der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya   Meçnikov bunun önemini “Ölüm bağırsakta başlar” Dağ çobanı Can boğazdan ölüm bağırsaktan başlar sözüyle özetler.

Güzel görüne bilirsin sadece kamuflajdır , insanlar içerdekileri ve içini görebilseydi etraflarına daha dikkat ederlerdi ,kendi yüzyılların içinde yaşamaktasınız, vücuttaki bir parazit.. Ölüme daha çok yaklaştırır…Ne yeniyor ne içiyorsan o sundur…Daha ötesi hastalık ve sağlıktır…

İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır.

Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak bağırsağına geçer.

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında mide caddesi denen bir oluk bulunur. Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını geçerek 12 parmak bağırsağına geçer.

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonra 12 parmak bağırsağına geçer.

Bir de ne yediğini bilmek buda bir tehlikeyi getirir. Oradan da kör bağırsak geçer orada ilahlaşarak tüm hastalığı getirir fittik ve gerisi.

Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil, birçok insan hastalıklarından korunmuş olur.

Rastgele yerde meşrubatı alıp ayakta içenler bu tehlikeye daha fazla maruz kalır...

Peygamber efendimiz (sav) de bir hadisi şerifi vardır bu konu hakkında, ayakta bir şey yemeyin içmeyiniz diye..

Sağlığımıza ve sünnete gereken önemi verelim...

Oruç aynı zamanda sağlık şifadır. Milyonlarca inananın ne zaman başlayacağını merak ettiği "Ramazan ayı" tüm dinlerde de olduğu oruç ve secde vardır yaratanın son kitap Kur’an ve son din İslam hayat için şifa bir enerji kaynağıdır ademlere inen kanun dur.....”o” ne derse o olur, sen yeter ki iste...

Midenin istediğini vereceksin.

Aş eren yemeği ye o sana şifa olacaktır

" İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at; daha iyidir."

Kabak içine   sirke konur. Pişirilir ve ye Sumak  ,kimyon ikisi karıştırılarak sabahları ekmek ile yenir .Kekik, kimyon, karabiber ,karanfil ,hardal, safran, sakız, mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak içilir 

Günlük bal şerbeti içilir içine sirke, çörek otu, dezenfekte eder..

Bazen olur ki içinizdeki atmak istersiniz yapılacak şey acı baden toz haline getir, zencefil toz halindeyken, balla karıştı ,bazen karadut ,bazen de pekmez hangisi öz ise onla karıştır ye ve sağlık farkını gör.

Andız kökü ,kavak ağacı yaprağı kaynatılarak içilir.

Mide yemek kabul etmeyip istifra ederse bu bir….o hastalık… Ya safra ya da kalptendir….

Eğer bu hastalık safrandan olursa, sumak (1,5 g.r),kimyon (1,5 g.r) bunlar toz haline getirilerek soğuk su ile içilir. O hastalığı giderir .Bunu içtikten 2 saat sonra bir çorba yapılır ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık çorbadan içilirse mide hazım etmeye başlar.

Eğer kalpten ise bol orman yemişlerinden ekşimsi ye kanı durumuna göre incelt.. ve kabız olmaktan kurtul...sıvı tüket..

Demir himdi şurubu, 3 g.r uduhindi ,yarım fincan zeytin yağının içinde toz yapılarak karıştırılır .Aç karnına ayrı ayrı içilir .

İçlerinden biri veya ikisi şifa gelecektir. Sen hayatı istiyor farklı yaşamak istesen de, sağlık vücut sağlığı var ise onun hal durumlarına göre yaşarsın sen ona zarar verirsen bil ki zarar senin yaşantını etkileyecek...Yoksa yok...Geçişe en yakın müsait yoldasın..."Yaratan "Ademlere bu dünyada yaşaman için şifanı yanında gönderdi...Ara.. Bil ki akılda. 

                               HASTALIKLARDAN KORUNMA:

Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir. Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir, helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir. Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır .Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür.Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir.

1.EV TEMİZLİĞİ:Ayrıca yemek yerken kullanılan çatal, bıçak ve tabakların başkası tarafından paylaşılmaması ve bunların sıcak ve sabunlu suyla iyice yıkanmasına dikkat edilmelidir.

2.ELLERİ YIKAMAK: Virüsler ellerimiz yoluyla ağızdan bize ve bizden başka insanlara ulaşırlar .Ellerin yıkanması hastalıklardan korunmak için en temel kurallardan birisidir. Yemeklerden önce ve sonra eller mutlaka doğal sabun ve suyla yıkanmalıdır. Her gün ellerimiz kağıt ve demir paralara değmektedir. Paralarda çok fazla mikrop vardır. Tüm bunları dikkate aldığımızda ellerimizi sık sık yıkamamız gerekir.

3.EVDE SİGARA İÇMEMEK: Evde sigara içilmesi özellikle çocuklar için çok risklidir. Sigara dumanı çocuklarda solunum problemleri riskini artırarak daa fazla soğuk algınlığı sorunları yaşamasına sebebiyet verir.

4.ÖKSÜRMEK ve HAPŞIRMAK: Öksürürken ve hapşırırken mutlaka kol bükülerek ağız ve burun kısmı kolumuzla kapatılmalıdır. Öksürürken ağız ve burun elle kapatılmamalıdır .Eğer elle kapatılacak olursa öksürük ve hapşırıktan sonra eller sıcak ve sabunlu suyla iyice yıkanmalıdır.

5.HASTA KİŞİLERDEN UZAK DURMAK: Hem kendimizi hem de çocukları soğuk algınlığı veya grip gibi bulaşıcı hastalıklar geçiren kişilerden uzak tutmalıyız. Özellikle grip mevsiminde kapalı ve kalabalık ortamlarda bulunmamak gerekir.

6.GÜÇLÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ: Özellikle bebeklerin emzirme döneminde en az 6 ay mutlaka anne sütü ile beslenmesi gerekir. Anne sütündeki antikorlar, mikroplara karşı bebekte direnç oluşturmakta ve hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Daha büyük yaştaki çocuklara ise mutlaka dengeli bir beslenme programı uygulanmalı, onlarında egzersiz yapmalarını sağlamalı ve uyku düzenlerine dikkat edilmelidir . Çocuğun uykusunu iyice almış olması önemlidir. 

                                             HASTALIK NEDİR 

Hastalık veya rahatsızlık, beden veya zihinde meydan gelen, rahatsızlık, dert ve görev bozukluğuna yol açan belirli bir anormal duruma verilen isimdir. İnsanlar, dünyada var oldukları günden beri karşılaştıkları hastalıkların nedenlerini bulmaya ve tedavi etmeye çalışmışlardır.

Bugün gelinen noktada bilinen hastalıkların çoğuna mikroorganizmaların sebep olduğu tespit edilmiştir .Kanser,aids gibi bazı hastalıkların sebepleri henüz bilinmemekle birlikte, biyoloji ve tıp biliminin gelişmesine bağlı olarak hastalıkların, bedensel ve çevresel etkenlerden kaynaklandığı bilinmektedir .İnsan ve hayvan hastalıkları genellikle hastalığın ortaya çıktığı vücut bölgesine ve organlara göre adlandırılır.

(Mide hastalıkları, kalp hastalıkları, akciğer hastalıkları gibi...)Hastalıklar ayrıca hastalığın bozukluğa yol açtığı organların görevine göre de isim alır.(Örneğin solunum hastalıkları, sindirim hastalıkları, sinir hastalıkları gibi...)Hastalıkların belli başlı 2 ana etkenden kaynaklandığını ve genetiğinin de önemli bir faktör olduğunu belirterek korunma yöntemleri üzerinde duracağız.

                                   HASTALIKLARIN SEBEPLERİ   

Hastalıkların temel sebebi hayat tarzı ve yanlış beslenme alışkanlığıdır .Hayat tarzını düzeltmeden hastalığı tedavi edemezsiniz. Yediğimiz tüm hazır gıdalarda sağlığa bağlı katkı maddeleri ve aromalar bulunmaktadır .Kullandığımız ürünlerin birçoğu aslında ihtiyacımız olmayan, uluslararası firmaların kolay para kazanabilmek için suni olarak ürettikleri sağlığa zararlı ürünlerdir.

İşte bu yüzden her yediğimiz hazır gıda sonrasında vücudumuz daha çok kirlenmekte ve hasta olmamak için gösterdiğimiz tüm çabaya rağmen daha çok hastalığa yakalanmaktayız.

.Bütün bu olumsuz hayat tarzı içinde hasta olan yada hastalıktan korunmak isteyen insanın yapabileceği tek şey hastalığının nedenini bilmek ve o nedeni ortadan kaldırmak yada etkisiz duruma getirmektir.

Doğuştan gelen rahatsızlıklarımız dışındaki tüm sağlık sorunları ,vücudumuzun bize karşı kullandığı, vücudumuzun bize karşı kullandığı, vücudumuzu kullanmamızı hatırlatan uyarı sinyalleridir.

Her organın bağlı kaldığı bir duygu bağlantısı vardır. Yaşanılan duygu sarsıntısına bağlı olan organ, direncini kaybeder. Hastalıkların sebeplerini bedensel sebepler ve çevresel sebepler olmak üzere ikiye ayırırız.

                      HASTALIKLARIN BEDENSEL SEBEPLERİ  

Vücuttaki bir doku yada organın gerektiği şekilde çalışmamasına yol açan sebeplerdir .Genetik ,hormonal ya da metabolik bir bozukluktan kaynaklanan hastalıkların sebepleri bedenseldir.

1.Hastalıkların Genetik Nedenleri

Genetik yapıdaki bir anormallikten kaynaklanan hastalıkların çoğu doğuştan ortaya çıkar. Bazı akrabalar arasında, kalp bazısında mide bazısında kelliğin yaygın olmasını örnek verebiliriz. Genetik hastalığa yol açan kromozom yapı bozukluklarının nedenleri arasında enfeksiyonlar ,beslenme bozuklukları çeşitli ilaç kimyasal maddeler ile annenin ileri yaşlarda doğum yapması sayılabilir.

Down sendromu ,hemofili ,akdeniz anemisi,bazı lösemi türleri,genetik yapı bozukluğundan kaynaklanan hastalıklardan bazılarıdır.

2.Metabolizma ve iç Salgı Bozukluklarına Bağlı Nedenler:

Metabolizma hastalıklarının en önemlileri hormonal bozukluklara bağlı olanlarıdır ve tümü iç salgı bezinden salgılanan hormonun fazlalığından veya eksikliğinden ileri gelir.

                   HASTALIKLARIN TEMEL SEBEPLERİ:  

İnsan vücudunu etkileyen faktörlerin pek çoğu çevreseldir. Çevreye bağlı hastalıkları oluşturan bu faktörler;fiziksel,kimyasal,biyolojik,psikolojik,sosyokültürel,ekonomik etkenler ve temel madde eksikleridir.

          HASTALIKLARIN KİMYASAL ve FİZİKSEL SEBEPLERİ  

Kimyasal hastalık nedenleri arasında alkol ,siyanür ,civa gibi kimyasal maddeler ile çeşitli ilaçlar gelir. Vücudun karşı karşıya kaldığı aşırı soğuk ,sıcakta hastalık sebebleri arasında önemli bir yer tutar,

Burada Resülullah (s.a.v) Efendimizin ''BÜTÜN HASTALIKLAR SOĞUKTAN KAYNAKLANIR'' buyurduğunu hatırlayırız. Soğuk, vücudun çalışması için gerekli ısı dengesini bozar ,organların fonksiyonları zorlaşır. Soğuktan kaynaklanan hastalıkların başında romatizma, sinüzit ,kulunç ,kireçleme ,ishal ,kalp romatizması, öksürük, grip ,nezle vs gelir.

Kaynağı bilinmeyen migrenin de soğuktan olabileceği düşünülmektedir. Bağışıklık sistemine bağlı hastalık sebepleri :Bağışıklık sistemi vücudu bulaşıcı hastalıklardan korunmakla birlikte ,farklı mekanizma ile hastalık oluşmasına neden olabilir.

Vücuda giren bir yabancı molekül kimi zaman olağandan daha hızlı ve aşırı şekilde cevaba yol açar ,kimi zaman da vücut kendi hücre yada dokularına karşı duyarlılık gösterir.

      HASTALIKLARIN CANLI ETKENLERE BAĞLI NEDENLERİ  

İnsan ve hayvanlarda hastalığa yol açan canlı etkenler virüsler, bakteriler ,mantarlar ve asalaklardır. Hastalık yapıcı mikroorganizmalar insan vücuduna derideki yara ve sıyrıklar mukozalardan geçerek bağışıklık sistemini yenmesiyle ortaya çıkar.

           BESLENME BOZUKLUKLARINA BAĞLI SEBEPLER   

Besinlerle alınan protein, mineral ve vitamin ve temel aminositlerin miktarının vücut faaliyetlerinin yürütülmesine yeymiyecek kadar az olmasıdır .Kansızlık ,guatr, gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Aşırı beslenmede obeziteye ,şeker hastalığına, damar sertliğine ve buna bağlı olarak kalp-damar hastalıklarına yol açar.

                  HASTALIKLARIN RUHSAL SEBEPLERİ

Akıl ve ruh hastalıkları organik kökenli olabileceği gibi herhangi bir fiziksel bozukluğa bağlı olmaksızın toplumsal ve bireysel zorlamalarla da ortaya çıkabilir. Organik akıl ve ruh hastalıklarından en önemlileri alkol psikozları ve bunamalarıdır

İşlevsel olanların arasında şizofreni, duygulanım psikozlar ve nevrozlar sayılabilir. Bugünün modern tıbbi ve sosyologlar birçok hastalığın stresten kaynaklandığı belirtmektedir

Şüphesiz stres neredeyse bütün hastalıklar için bir tetikleyicidir. Lokman Hekim'e ait olduğu söylenen ''Ayağını Sıcak Tut Başını Serin Düşünme Derin Derin ''.sözünün kaygının ve stresli hastalıkların meydana gelmesine ne kadar etkin olduğunu ortaya koymaktadır.

Stres tabir caiz ise deprem gibidir ,sinir sistemini sarsar ,bazen felce uğratır. Sinir sistemi bozulunca insan makinası kontrol mekanizmasını yönetir .Daha önce söylediğimiz gibi kişinin hangi organı zayıfsa o organlarda hastalık baş gösterir. Bunlar genellikle başta ülser olmak üzere mide hastalıkları ,verem kanser ,kellik sedef ,egzama v.s olabilir.

                           ANORMAL HÜCRE ÇOĞALMASI

     Hikayeler yazmayın hayata yaşam “yaratanın” doğasına tutunun

      Savaşacak ordun yoksa savaşta yoktur, çünkü esir olmuşundur

               Düşman aldığı her destek, senin yok olmandır.

İnsan hastalıkları arasında en sık ölüme neden olanlardan biri, anormal hücre çoğalmasıyla gelişen kanserdir .Hücre çoğalması kötü huylu olmayabilir ;ancak ,çoğalma denetlenmeyecek ve normal vücut işlevlerini engelleyecek boyutlara vardığında kanserden söz edilir .İnsan ve hayvanlarda kansere yol açan mekanizma henüz tam olarak anlaşılamamıştır.

Anlaşıl masada, yaratan önce sistemi  programlanmış şekilde hazırlamıştır, sadece bilinmeyen kanser değil daha  başka hastalıklarda ölümcül virüs taşımaktadır.. Bunlara karşıda silah olarak bağışıklık sistemi kurmuş, ama ne hikmetse de inatla insanoğlunun sistemi bozmakta, ve kanseri yenememekte, kansere sebep olanda vücuda zarar vermekten başlayarak virüsleri canlandırmaktan geri kalmıyoruz…

Virüsler hep vardı, onları kuşatan ve diğerlerini gelecek virüsleri, savaşacak daima hazır bekleyen bağışıklık vardı nerede, yok, çünkü yok ettiniz yok ettiler, ve şimdi hastasın, hasta olarak kendini daha hasta ediyor aldığın her yabancı vücut kabul etmese de savaşacak askerin yok çünkü bağışıklığı yok ettiniz…

Tek kurtuluş gücü küvetli tutmak, alışkanlıkları kısa müddet bırakmak, ve diğer sistemleri kitleyim can ve aş edince isteyince yemek yiyin ..Şu andan itibaren Vişne ,kızılcık ,böğürtlen, firek inciri, şeftali, ahlat, alıç ,yaban erik, doğanın  askorbik asitleri C vitaminleri beklemekte ,Vücudun koruyucu  “askorbik asit bağışıklığı güçlendirir” doğada…Tekrar hayat  30 gün sadece 30 gün…

Mide bağırsakları temizleyin temizledikçe ,O BAĞIŞIKLIK canlanacak ,canlandıkça canına can katacak, yaratan sana daha güçlü ,irade, ve inançla sağlayacak senden daha kötüleri görüp şükürle hayata sıkı sıkı sarılacaksın.. Sistem bulmak değil, sistem kendini onaracak şekilde yaratıldı…Bu gün nasıl var olduğun gibi…

                               selcuk uysal Çoban sakli şifa                  

DEVAM EDECEK

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

 

saklisifa@gmail.com

premix12345678@gmail.com

saklisifapiriiworld@gmail.com 


NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN,BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA,AKTARINIZA DANIŞMADAN BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam90
Toplam Ziyaret1211211
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com