https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

AKCİĞER SOLUNUM HASTALIKLARI

         HASTALIKLAR VE BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ    

Her şeye uygun tarif...1-Bir kaşık Bal, Bir fincan sirke, Bir tatlı kaşık çörek otu...2-Üstüne acı 5 adet baden, Bir tatlı kaşık çörek otu, az miktar bir tutam taze zencefil. Balla macun yap kullan. .Her sabah mevsim başlangıç 21 gün uygula...

                                       Çoban sakli şifa


  AKCİĞER ve SOLUNUM YOLLARI HASTALIKLARI

Akciğerler vücudumuz için gerekli oksijeni sağlayan, kirli havayı temizleyen en önemli organlarımızdan biridir.

   Solunum sırasında ciğerimize çektiğimiz havanın kirli ve soğuk olmama­sı gerekir. Burun duvarında bulunan kıllar, içerideki yapışkan sümük madde­si, havadaki tozları, kirli maddeleri süzer, burun içi kıvrımlar içeri giren soğuk havayı ısıtır. Yüce Yaratan burnumuzu bu nitelikte yaratmıştır. Abdest alırken günde beş kere temizlenmiş bir burun, bu görevi daha iyi görür. Sigara ile de­vamlı tütsülenen burun ve boğaz; katran deposu haline gelir. Ziftle dolmuş bir baca misali, görevini yapamaz olur, zamanla pek çok hastalığa sebep olabilir.

                      SOĞUK ALGINLIĞI: 

  Nezle, anjin, bronşit gibi üşütmeden ileri gelen rahatsızlıklara soğuk algın­lığı adı verilir. Soğuğa karşı, sıkı giyinmek gerekir. C vitamini içeren besinlerin bolca tüketilmesi gerekir. Bu dönemde dinlenme, temizlik, el ve ayakların sı­cak tutulması, bulunduğunuz yerin güneşlendirilmesi ve havalandırılması da en az beslenme kadar önemlidir.

   Belirtileri: Ateş, baş ağrısı, eklem ve kas ağrısı, akan ya da dolu burun, hap­şırma, yorgunluk hissi, bogaz ağrısı, gögüs doluluğu.

    Bitkisel Tedavi: 1 çay kaşığı zerdeçal tozu, 1,5 çay kaşığı zencefil tozu, 1 tat­lı kaşığı balla karıştırılarak macun yapılır ve sabah akşam yutulur. Benzer bir macun da parmak ucu kadar kök zencefil, 2 çay kaşığı kuşburnu ile yapılabilir.

           BOĞAZ İLTİHABI (FARANJİT);

   Boğaz iltihabına yol açan çeşitli faktörler vardır. Bunlarda mikroplar ve me­tabolizmaya bağlı nedenler olmak üzere iki ana grupta bulunur. Bazı durum­larda ise bulunulan ortamın ısısına, ortamda yer alan toza bağlı olarak boğaz il­tihabı yaşanabilir. Boğaz iltihabı her yaşta insanda sıklıkla görülen sorunlar a­rasındadır. Ama en çok 4-7 yaş arası çocuklarda rastlanılır

   Faranjit bulaşıcı bir hastalık olup, hastanın kullandığı çatal, kaşık, bardak, havlu gibi gereçler ayrı tutulmalı ve eller sık sık yıkanmalıdır.

   Belirtileri işiden kişiye farklılık gösterebilir. Boğaz iltihabına yol açan en bü­yük etmen virüsler ve bakterilerdir. Virüse bağlı boğaz iltihabında genel ola­rak yüksek ateş görülmez fakat bakteriye bağlı iltihaplar yüksek ateşe yol aça­bilir. Bu durumlarda tehlikeli olabilir ve önlem alınması gerekebilir.    Yutkunma zorluğu, ses kısıklığı, öksürük, boğaz hafif yanma, yorgunluk, nefeste koku, burun akması, tozlu ortamda sorun yaşanması da belli başlı belirtilerindendir.

   Bitkisel Tedavi: Adaçayı kürü boğaz iltihabı oluşumuna karşı gerçek bir ko­ruyucu ve önleyicidir. Gün boyunca birkaç defa yapacağınız adaçayı gargarası boğazınızda iltihap oluşumunu engelleyecektir. İlerleyen günlerde haftada bir­kaç defa bu gargarayı tekrarlamak ve hergün bir çay bardağı adaçayı içmek si­zi boğaz enfeksiyonlarına karşı koruyacaktır.

   Yaklaşık bir su bardağı suda 2 yemek kaşığı taze adaçayı on dakika demle­nir, daha sonra süzerek günde 3 kere içilir.

   200 gram çörek otu, l kg. bala karıştırılıp yenmeye devam edilir.

   Kantaron ve kekik karışımı, ıhlamur gibi kaynatılıp balla tatlandırılarak içil­meye devam edilir.

   Civanperçemi ve pelinotu kaynatılıp gargara yapılır. Bu su, balla tatlandırı­lıp içilmeye devam edilir.

   Kekik, çörek otu, misvak, sinameki karışımı, ıhlamur gibi kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

   Elma çekirdeği, kayısı çekirdeği, ayva çekirdeği ya da kabak çekirdeği; han­gisi bulunursa ezilip sıcak suda bekletilir. Balla tatlandınlarak gargara yapılır ve içilmeye devam edilir.

  Mine çiçeği on beş dakika süreyle sıcak suda demlenir. Süzülerek elde edİlen çay balla tatlandırılır. Hazırlanan bu çay yatmadan önce ve tedavi süresince hastaya günde bir bardak içirilir.

  Ebegümeci, papatya ve menekşe karışımından hazırlanan çay, süzüldükten sonra bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen karışımdan günde üç fincan ısıtılarak içilir.

Keten tohumu, hatmi kökü ve sumak 20 dakika süreyle suda kaynatılır. Sı­kılarak elde edilen karışım, bulamaç haline getirildikten sonra bir tülbente ya­yılarak boğaza sarılır.

Mersin yaprağı, pelit, ayva yaprağı ile meşe kabukları yarım saat süreyle su­da kaynatılır. Sıkılarak elde edilen posa bir tülbentte boğaza sarılırken, süzüle­rek hazırlanan sıvı yatmadan önce bir fincan ılık olarak içilir.

              AKCİĞER KANAMASI;

   Akciğer ya da solunum organlarından, ağız yoluyla kan gelmesi veya hasta­nın öksürükle beraber kan tükürmesidir. Sebebi tam olarak bilinmemektedir. Sigara ve kötü alışkanlıklar mutlaka terk edilmelidir.

   Bitkisel Tedavi: İyi bir temizleyici olan bal ve bal şerbeti en iyi ilaçtır. Kay­mak ile bal karıştırılıp yenmeye devam edilir.

  Süt, nefes darlığı ve akciğer yaralarına karşı gayet iyi gelir.

   Kuru üzümün etli kısmı yenildiği zaman, akciğere ve nefes borusuna, öksü­rüğe, böbrek ve mesane ağrılarına karşı faydalıdır. Mideyi kuvvetlendirir, kar­nı yumuşatır.

Meşe kabuğu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

100 gram çamsakızı, 100 gram çörek otu öğütülüp balla macun yapılarak günde 3-5 kere birer şeker kaşığı yenmeye devam edilir.

   Çörek otu, kekik, misvak, sinameki karışımı ıhlamur gibi kaynatılır. Kay­narken buharına derin nefes alınıp verilir, suyu balla karıştırılıp günde bir su bardağı içilmeye devam edilir.

 -Hurma, ayva, elma, muz, dereotu, roka yenmeye devam edilir.

 -Odaya doğal çam esansı püskürtülür.

-Bu kürlerin hepsi ya da bulabildiklerinizi uygulayabilirsiniz.

                MÜKEMMEL KAN DURDURUCU (İÇTEN);           


 Keten +   Udhindi     + Kitre  +  Kardeş kanı   +  Havlucan      +Mazı 
                                                     maden doğal taş
    5 gr             3gr            2 gr            2 gr                     2 gr            2 gr          

Keten tohumu, udihindi, kitre, ikikardeş kanı, havlucan, mazı toz halinde yutulur.(1 çay kaşığının 4/1 kadar yutulur)
    İç ten bütün kanamayı durdurur
    Bu tertipi ilaç firmaları mükemmel bir şekilde hijyenli bir ortamda kapsül veya sıvısını(premix ekstrası) yapılıp piyasaya sürülmesi insan sağlığına fayda sağlıyacaktır.

-PREMİX ANLAMI;4-5 bitkinin karışımı ile çıkan suya PREMİX denir.


-Zorunlu hallerde kullanılır.

-18 yaş üstü için uygundur.

-Hiçbir yan etkisi yoktur.

 -Acil durumlarda 

 


                           AKCİĞER İLTİHABI (ZATÜRRE);

   Özellikle kış günlerinde soğuk su içmekten veya üşütmekten dolayı akciğer­deki hava gözeneklerinin iltihapla tıkanmasından meydana gelir.

Belirtileri: Baş ağrısı, huzursuzluk, uykusuzluk ve ruhsal bozukluklar sık rastlanan belirtilerdendir. Nefes darlığı da sık görülür.

Sigara ve kötü alışkanlıklar mutlaka bırakılmalıdır. İyi bir doktor teşhisiyle şu kürlerden de faydalanabilirsiniz:

Bitkisel tedavi: Mersin yaprağı, ıhlamur gibi kaynatılıp balla tatlandırılarak İçilmeye devam edilir.

Akciğer kanamasında tavsiye edilen maddeler uygulanır.

Isırgan otu, kekikle karıştırılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Havlıcan, çemen öğütülüp balla macun yapılarak birer çay kaşığı günde 3 defa yenmeye devam edilir.

Sıcak süt içilmeye devam edilir.

Nane, hatmi tohumu kaynatılıp balla tatlandınlarak içilmeye devam edilir.

                                                  VEREM;

   Koch basili adlı bir bakterinin sebep olduğu, vücudu eritip zayıflatan, bu­laşıcı, iltihabi bir akciğer hastalığıdır. Zatürre ilerleyince vereme dönüşebilir. Hastalığa yakalanmamak için soğuktan korunmak, sigara ve kötü alışkanlıkla­rı bırakmak gerekir.

   Belirtileri: Halsizlik, iştahsızlık, kilo kaybı, öksürük ve gece terlemesi has­talığın ilk belirtileridir. Kişi genelde bu durumun verem olabileceğini düşün­mez. Balgam çıkarma ve kan gelmesi hastalığın kronikleşmiş olabileceğinin bir göstergesi olabilir. İlerlemiş verem hastalığında hastanın ateşi artar, akciğerde­ki hasar sonucu nefes almada güçlük çeker.

   Bitkisel Tedavi: Akciğer kanamasında belirttiğimiz kürler ve maddeler ay­nen uygulanır. Sıcak keçi sütü, çam balıyla tatlandırılıp içilmeye devam edilir.

Un helvası, kaymak bal karışımı yenmeye devam edilir.

   Devetabanı, sinirli ot, kekik, çörek otu kaynatılır, kaynarken buharıyla 10 dakika derin teneffüs edilir, Suyu çam balıyla tatlandırılıp içmeye devam edilir. Bu kür, veremin tedavisinde çok önemlidir.

Kemikli et kaynatılıp, suyu ve eti (iliğiyle beraber) devamlı yenir.

Civanperçemi ilk kantaron karıştırılıp ıhlamur gibi kaynatılarak içilmeye de­vam edilir.

Karpuz çekirdeği öğütülüp balla macun yapılarak yenmeye devam edilir.

Çadıruşağı sakızı balla macun yapılarak yenmeye devam edilir.

                                      ASTIM (BOĞMACA)

  Akciğer bronşlarının daralması sonucu meydana gelen solunum güçlüğü­dür. Astımın kesin sebebi belli değildir. Sebepleri arasında alerji, stres, hava kirliliği, sigara sayılabilir. Nefes boruları doğuştan duyarlı insanlarda olumsuz çevre şartlarının etkisiyle astım oluşmaktadır.

   Astımda belirtilerin aniden ortaya çıkmasına astım atağı veya astım krizi a­dı verilir. Bu durumda hastalarda ağır bir nefes darlığı olur.

Astımda en önemli belirti nefes almada güçlük çekmedir. Hasta hem nefes alırken hem de verirken zorlanır. Astım hastaları sık nefes alıp verir. Çünkü al­dığı nefesin yetmediğini düşünür ve zorlanır. En çok görülen belirtilerden biri de özellikle gece ya da sabaha karşı ortaya çıkan ve uykudan uyandıran kuru ve inatçı bir öksürüktür. Sebebi balgam ya da bronşun etrafındaki kasların kasıl­PİRİİ WORLD│187

masıdır. Hasta doktora balgamı çıkardıktan sonra rahatladığını söyler.

   Bitkisel Tedavi: Veremde belirttiğimiz kürler uygulanmaya devam edilir. Çörek otu, çörek otu yağı, sinirli ot kaynatılıp buharıyla derin nefes alınıp ve­rilir. Bu, günde 3-5 defa tekrarlanır. Suyu çam balı ile tatlandırılıp, günde 3-5 su bardağı içilmeye devam edilir. Akciğer rahatsızlıklarında buharı nefes yoluy­la alıp, derin nefes almak çok önemlidir. Odaya doğal çam, nane esansları püs­kürtülürse iyi olur.

  Kimyon balla karıştırılıp yenmeye devam edilir.

Nane şekeri yenmeye devam edilir.

Oğul otu ile bal karıştırılıp yenirse, bu da nefes darlığına iyi gelir.

                                                  GRİP

   Üst solunum yolları enfeksiyonudur. Hastalığa sebep olan farklı virüsler tespit edilmiştir. En iyi ilacı, “Hasta olmadan önce sağlığın kıymetini bilin” hadis-i şerifine ve “Bütün, (çoğu) hastalıklar soğuktan kaynaklanır” hadis-i şe­rifine uyup, sıkı giyinmek, soğuktan korunmaktır. Lokman Hekim, “Ayağını sı­cak tut, başını serin” demiştir. Ayağımıza ince naylon çoraplardan değil, kalın yün çoraplardan giymeliyiz, Özellikle hanımların vücudu ısıtmasına güvenerek giydikleri naylon çoraplar, soğuk hastalıklarına davetiye çıkarır.

  Rastgele yemek yememeli, karaciğeri yoracak bir şey yapmamalı, mideyi çok iyi korumalı ve kalp akciğer enfeksiyonlara dikkat etmelidir. Çok iyi terlemek ve yatak istirahati önemlidir.

   Belirtileri: ateş, baş ağrısı, kırgınlık, öksürük, burun akıntısı, üst solunum yolu iltihabı, mukoza iltihabı, kusmalar.

Bitkisel Tedavi: Sarımsak ve acı soğan bol bol yenir.

Ihlamur ve limon bol içilerek terlenir.

Limonlu mürver çiçeği, tarhun, ıhlamur çiçeği cayı bol bol içilmelidir.

   200 gr. çörek otu öğütülüp 1 kg balla macun yapılarak yemeye devam edi­lir. Bu macun vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

   50 gram çörek otu, 100 gram kekik, 40 gram misvak, 20 gram sinameki ka­rıştırılıp ıhlamur gibi kaynatılır. Kaynarken buharıyla derin nefes alınıp verilir. Balla tatlandırılıp günde 3 su bardağı içmeye devam edilir.

   Portakal, limon ve mandalina kabukla yenirse daha faydalıdır., muz, elma, ayva yemek de gripe iyi gelir.

Kuşburnu kaynatılıp içilir. Bala ve çörek otu yağına limon sıkılıp yenir.

   Elma çekirdeği, ayva çekirdeği ezilip ıhlamur gibi kaynatılır, balla tatlandırı­larak günde 2-3 su bardağı içilir.

Zeytinyağına sirke katılıp yenmeye devam edilir.

Adaçayı ve karadut gargarası ile ayrı ayrı gargara yapılır.

Kızılcık şurubu, demirhindi şurubu vücut direncini artırır. Lavanta, kekik, SAKLI ŞİFA

adaçayı içilir; ev içinde tütsü ve buğu yapılır.

                                                 BRONŞİT

   Akciğerlere giden havayollarının iç yüzündeki zarın iltihaplanmasıdır. “A­kut bronşit” ve “kronik bronşit” olarak iki çeşidi vardır. Akut bronşit, grip gi­bi hastalıklarla beraber görülebilirken; kronik bronşit daha ciddi bir iltihaplan­madır ve mutlaka tedavi gerektirir. En çok rutubetli iklim şartları, tozlar, sigara dumanı, tekrarlayan bakteri ve virüs bronşitleri ve alerjik reaksiyonlar sayılabi­lir. Bu sebepler içinde sigara en önemli yeri işgal etmektedir.

   Belirtileri: Hastaların çoğunda soğuk algınlığını takiben ortaya çıkar. Baş­langıçta burun akıntısı, hapşırma ile gözlerde kızarma ve yanma gibi belirti­ler vardır. Bunları kuru ve yakıcı bir öksürük ve boğaz ağrısı izler. Akşamdan sonra 38-39 dereceye kadar çıkan ateş görülebilir; bazı hastaların ise hiç ateş­leri olmayabilir.

   Bitkisel Tedavi: İki tatlı kaşığı badem yağına beşer damla sarıçam, kekik, o­kaliptüs ve melekotu eklenir, göğüs bu karışımla ovulur.

   Odaya doğal çam esansı püskürtülür. Sütlü palamut kahvesi içilir. Hardal, zencefıl, havlıcan kaynatılıp, suyu balla tatlandırılarak birer çay bardağı içilme­ye devam edilir, aynı suda ayaklar ve eller yarım saat bekletilir. Soğan, sarmı­sak yenmeye devam edilir.

Şiddetli durumlarda, eşit miktarlarda andız kökü ve kuşkirazı ile yapılmış çayla eşit miktarda hatmi yaprağı ve kekik karışımından yapılmış çay birleşti­rilir ve içilir.

Kronik bronşitler için, andızotu, yasemin kökü ve çuhaçiçeği karıştırılır, bu karışıma atkuyruğu suyu eklenerek günde iki-üç defa içilir.

Bu kürlerin hepsi ya da bulunanları yapılırsa, kısa sürede bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

                                                 ÖKSÜRÜK;

En sık rastlanan sağlık sorunlarındandır. Uzun süren öksürüklerin soğuk al­gınlığı, allerjik nedenler ve bazı enfeksiyon türlerinin etkisiyle ortaya çıkma ih­timali de vardır. Herhangi bir hastalığa bağlı olmadan ortaya çıkan ve uzun sü­ren öksürüklerin tedavisi bitkisel ilaçlarla sağlanabilir. Böyle durumlarda gün­de en az 2 litre su içmek gerekir. Bol bol bitki çayı içmek de faydalıdır. Özellik­le kuşburnu, zencefil, ısırgan, ıhlamur gibi bitkiler ve karışımları tavsiye edilir.

Bitkisel Tedavi: C vitami içeren besinlerin alınmasına dikkat edilmelidir. Ih­lamur, şahtere, zencefil, meyankökü çay olarak kaynatılıp içilirse şifası görülür. Üzerlik otu tohumu ve yulaf samanı çayı öksürüğe iyi gelir.

Kuru üzüm hoşafı bol bol yenmelidir. Öksürük otu, hatmi çiçeği demlenip; andız kökü kaynatılıp suyu içilir

İki üç parça zencefil, bir tutam ıhlamur, bir çay kaşığı şahtere, bir su barda­PİRİİ

ğı suda iki üç dakika kaynatılır, 2-3 dakika demlendikten sonra süzülüp içilir. İ­çine nöbet şekeri konularak içilirse daha etkili olur.

   Karabiber, meyankökü ve kekik de öksürük için faydalıdır. Ebegümeci, li­mon, zeytinyağ ile bal yenirse göğsü yumuşatır. Sinirli ot, karahindiba, meyan kökü çayı (Şekere hastası meyanı çıkarır) içilir. Tarhun çayı, mürver çiçeği çayı içilmeden önce içlerine az hatmi çiçeği konulursa öksürük kalkar.

   Akşamları sarımsaklı süte bal katılarak içilirse öksürüğü, balgamı dışarı atar. (Ülser ve kolitler kullanamaz)

Hastalığın geçmediği durumlarda mutlaka doktora danışılmalısıdır.

                                            BALGAM

   Soğukla beraber ortaya çıkan, başkalarını da rahatsız edici bir rahatsızlık­tır. Sigara içenlerde daha çok görülür. Balgamı fazla olanların kuvveti azalır.

   Bitkisel Tedavi: Bamya yemeği yenmeye devam edilir.

Keten tohumu, ısırgan tohumu öğütülüp balla macun yapılarak yenmeye devam edilir (Gece yatarken yenmez.)

Ihlamur kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devanı edilir.

Çörek otu öğütülüp balla macun yapılarak günde 3 kere birer şeker kaşığı yenmeye devam edilir.

2 ölçek çemen unu, 2 ölçek çam balı karıştırılıp yenmeye devam edilir.

Meyan kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Koyun sütü ya da süt balla tatlandırılıp sıcak olarak içilmeye devam edilir.

Kuru üzüm günlükle beraber yenmeye devam edilir.

Öd ağacı kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

İncir, zencefılle yenmeye devam edilir.

Kekik çayı balgamı temizlemeye yardım edecektir.

                                    BADEMCİK İLTİHABI

   Bademcikler ağzın arka tarafında iki yönlü bulunan oval şekilli doku kütlesi­dir. Enfeksiyonlara karşı vücudun savunma sisteminde görev yaparlar ve bak­teri ve enfeksiyonlara yol açabilecek mikroorganizmaların ağız yoluyla girişi­ni engellerler. Bademcik şişmesi ya da tıptaki ismi ile tonsillit bademciklerin il­tihaplanmasıdır. Bademciklerin iltihabı tedavi edilmediğinde yakınlarında bu­lunan lenf bezlerini etkileyecektir. Hatta yutak iltihabı olan faranjit artacaktır.

   Bademcik iltihabı sırasında boğazı tahriş edici baharatlar, yoğurt ayran gibi ekşi gıdalar, et ürünleri ve kızartmalardan kaçınılmalıdır. Gazlı içecekler, alkol ve sigara kesinlikle kullanılmamalıdır. Balgamın atılması için ılık ve sıcak sıvılar tüketmek, bağışıklığı güçlendirmek için doğal antioksidan besinleri yemeli, bol miktarda meyve suyu içilmelidir. Polen ve kimyasallardan uzak durulmalıdır.

   Belirtileri: Yutkunmada güçlük, iştahsızlık, ağız kokusu, ateş…

    Bitkisel Tedavi: Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, Bademcik tedavisi için öd a­ğacının kaynatılıp burundan damlatılmasını tavsiye etmiştir.

    Dört tatlı kaşığı taze bal ve 1 yemek kaşığı limon suyu bir bardak ılık suya karıştırılarak yavaş yavaş yudumlanır.

  Bir bardak sıcak sütün içine bir tutam toz zerdeçal ve bir tutam karabiber serpilerek 3 gün boyunca yatmadan önce içilmelir.

   1,5 su bardağı havuç suyu, yarım su bardağı salatalık suyu ve yarım su bar­dağı pancar suyu karıştırılarak içilir.

   Bir tutam orman menekşesi bir fincan süt içinde kaynatıldıktan sonra süzü­lür ve çiçekler geceleri boğaza bağlanır.

   İki yemek kaşığı çemen tohumu bir litre suya atılarak suyun yarısı uçana ka­dar kaynatılır. Soğutulduktan sonra gün içinde sık sık gargara yapılır.

   Ekinezya ve altınmühür otları eşit miktarda karıştırılarak demlenir, hem çay hem de gargara olarak kullanılır.

Bol miktarda sarımsak yemek, bitkinin iltihap giderici özellikleri nedeni ile oldukça fazla rahatlama sağlar.

   İki yemek kaşığı soğan suyu bir bardak ılık suya eklenerek gargara olarak kullanılır. Aynı şekilde nane suyu da kullanılabilir

 Tarçın, biber ve bal suyla kaynatılarak ılık halde içilir.

Yatmadan önce sıcak doğal tuzlu su ile gargara yapılması faydalıdır.

   Zencefil, nane, yeşil çay, fesleğen, biber ve bal kullanılarak yapılan çaydan bir fincan içilmesi çok kez bademcik iltihaplarını yatıştırmaktadır.

Bir tatlı kaşığı bal, bir yemek kaşığı sıcak su, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ka­rıştırılarak ağızda dolaştırılır. 


                                                   SİNÜZİT

    Soğuktan kaynaklanan, burundan şakaklara doğru giden bir iltihaplanma­dır. Böyle rahatsızlıkların olmaması için soğuk beldelerde banyodan ve abdest aldıktan sonra iyice kurulanılmalıdır. Banyodan çıkınca ayağa soğuk su dök­mek faydalıdır. Kış aylarında şapka giymeye, başı üşütmemeye dikkat edilmeli­dir. Beslenmeye dikkat edilmeli, alkol, sigara ve kafeinli içeceklerden uzak du­rulmalı, rüzgârlı havalarda fazla gezmemeli, saç ıslak tutulmamalıdır.

   Belirtileri: Boğazda gıcık, takılma, sürekli yutkunma hissi, boğazı temizleme ihtiyacı, ağız kokusu, öksürük ve balgam.

   Bitkisel Tedavi: Bitkisel çaylardan bol bol içilmelidir.

   Civanperçemi, pelin otu kaynatılıp burna çekilir. Bu işleme sabah -akşam devam edilir.

   Çörek otu yağı burna 2-3 damla damlatılıp sırtüstü yatılır.

   Ebu Cehil karpuzu, acı düngelek ölümlere sebep olabileceğinden kullan­mak çok sakıncalıdır.

                                                 HIÇKIRIK

   Diyafram adı verilen büyük kasın istemsiz uyarılması sonucu ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Hıçkırık genellikle kendiliğinden geçebildiği gibi, uzun süre devam ettiği durumlar da vardır.

Daha çok aşırı yemek yendiğinde, alkollü ve kolalı yicekler içildiğinde, İs­tem dışı hava yutulduğunda ortaya çıkar. Yemekler iyi çiğnenmeli ve yavaş ya­vaş yenmeli; su yavaş içilmeli, stresten uzak durulmalıdır.

   Basit hıçkırık evde aldığımız basit önlemlerle geçirilebilir fakat uzun süren hıçkırıklarda mutlaka doktora başvurulması, nedenin ortaya çıkarılması ve te­davi edilmesi gerekir. Psikolojik sebepler de hıçkırığa yol açabilir.

   Hıçkırık geldiği zaman önce derin bir nefes alınır ve uzun süre tutulur. En­se kökü soğuk su ile ovulur. Hıçkıran kimsenin ansızın korkutulması da fay­da verir.

   Bitkisel Tedavi: Karanfil çiğnemek ve karanfili kaynatıp suyunu suyunu günde 2-3 defa içmek iyi gelir.

   Yine nane çiğnemek ve nar suyu içmek iyi gelir.

2-3 tane karabiberin ağza alınması hıçkırığı keser.

   1 bardak kaynar suyun içine 3 gram portakal kabuğu doğranır ve 15 dakika bekletildikten sonra 1 çay bardağı kadar bundan içilir.

1 bardak kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar çekilmişdereotu tohumu atılır ve 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra süzülüp içilir.

                               GUATR

   Troid bezinin şişmesiyla meydana gelen hastalığa “guatr” denir. Büyüyen bir troid dışarıdan görülebilir veya boynun bir veya iki tarafında şişlik şeklinde hissedilebilir. Ülkemizde iyot tüketimi az olduğu için guatr sık görülmektedir.

  Troid bezi bazen nodül yüzünden de büyüyebilir. Nodül içeren guatrlara “nodüler guatr” denir.

   Genelde basit guatr herhangi bir şikâyete neden olmaz. Büyük ve nodül­lü guatrlar, soluk veya yemek borusu üzerine baskı uygulayarak nefes darlığına veya yutma güçlüğüne sebep olabilir. Boyun toplardamarları üzerine baskı ya­parak da bu damarların genişlemesine neden olabilir.

    Bitkilerle Tedavisi: Balık, pırasa, iyotlu tuz, soğan, sarmısak, dut, havuç, e­rik, lahana, mısır, inek sütüne önem verilir.

   Deniz süngeri öğütülür. (Zor da olsa öğütülebilir). Tereyağı ve balla macun haline getirilip günde 3 kere tatlı kaşığı ile yenmeye devam edilir.

   Kereviz rendelenip zeytinyağıyla salata yapılıp yenmeye devam edilir.

Hamur, tereyağı ve kıyma yoğurulup guatr üzerine bağlanıp 2 gün bekletilir.

Kereviz yaprakları lapa yapılıp guatra bağlanır.


         Arılar - Doğal dedektör akciğer kanseri!

  Arılar farklı kokular farklı kimyasallar olabilir, ama gerçekten iyi anılar kokuyor, ve onlar doğa tarafından odaklı olmalıdır değil sadece, hayvanlar dünyasında koku duygusu vardır. Çünkü onun aşırı duyarlılık, tasarımcı Suzana Soares insanlarda akciğer kanserinin erken teşhisi için tek bir detektör olarak arılar kullandığı  buluş, bütünüyle, birçok bakımdan ilacı değiştirebilir.

   Portekizli tasarımcı ve mucit akciğer kanseri hastası olup olmadığını tespit etmek için sadece birkaç dakika sürer benzersiz bir cihaz yaratmayı başarmıştır. Özellikle, birkaç yıldır Soares çeşitli ilaçlar ve kokuları algılamak için arılar eğitimli bilim adamları izledi. O yetenekli bir koç arılar olduktan sonra, o küçük uçağı ama sadece pahalı bilimsel deneylerde, sadece akıllı ve zarif bir koku değil, ama şimdi, ben hala tıpta kullanılan, sadece en gelişmiş makineler üzerinden yapabilir, kimyasalların izlerini ortaya fark.

İnsan nefes de ilgisiz Arılar kişi tutucu hücreli akciğer kanseri olmadığını göstermektedir.

 

O koku hücreli akciğer kanseri tanımak için arılar eğitim almaya karar verdim. On dakika sonra, sözde yardımıyla  (bu durumda, şeker ve su şeklinde bir ödül ile koku tespiti) Soaresine arı, tanınan koku akciğer birkaç etkilenen hücrelere sevk edilir.

Bundan sonra arılar herhangi bir sorun insan nefes havayı kokusu olmadan hangi bir basit cam aparatı yarattı.

Arılar akciğer kanseri kokusunu algılar, onlar biz öğle yemeği düşünüyor, bir küçük kase içine almaya çalışıyor olurdu. Insan nefes arıların faiz aslında kişinin akciğer kanseri hastası olduğu anlamına gelir.

Bu aynı akciğer kanseri için en duyarlı test işaretleyebilirsiniz önce arılar uzun hastalıklı hücreleri kokusunu çok şaşırtıcı, özel eğitimli arılar Susanna Soares dünyada akciğer kanserinin en gelişmiş dedektörler artık.

 

           Orijinal formu akciğer kanseri 

   
Soares hafif egzersiz ve koku olağanüstü duygusu dışında arılar bazı avantajları, yani hayatları öğrendiklerini hatırladı, çünkü doğası ve kapsamı ucuz tıbbi testere bıçakları yollanırlar var ve% 100 etkili olduğunu kaydetti.

   
Balarısı hemen hemen tüm hastalıklar, diyabet, tüberküloz ve boğaz hatta kanser, ağız ve solunum diğer kısır hastalıkları ve sindirim sistemleri gibi bizim nüfusunun en yaygın olduğu, özellikle de tespiti için tren olduğunu unutmamak gerektiğini kaydetti.Ödül şeker ve su sırasında arılar, sonra o akciğer kanseri kokusunu tanıdı.

 
Çünkü bal arılarının inanılmaz yeteneği, bu tür patlayıcı potansiyel olarak tehlikeli kimyasallar ve bileşikler, her türlü keşfetmek için bunları kullanmak şirketlerin bir dizi. 

Ortalama bal arısı bir ay yaşar ve bir buçuk önce olmasına rağmen, biraz  şeker ve su ile eğitim sadece on dakika sonra kaydedilmiş olacaktır kaç hayat hayal?

   
Biz doğa ve tıp kombinasyonu, ne yazık ki, bizim tıp şimdiye kadar büyük ölçüde doğa ile farmakolojik ürünlerine odaklanan her zaman çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara karşı en iyi silah olduğuna inanıyorum ortak çok az var, ve patentli ilaçların büyük kar yapmak sentetik laboratuvar hazırlıkları çoğunlukla, ama insan ırkı hemen hemen her iyi getirmez. Doğa maalesef ucuz ve onlara bir patent elde etme olanağına sahip birçok ilaç içerse kanser ve lösemi gibi en korkunç hastalıklar, kötü ya da hiç kurutmalı hala.

   
Kanser için çoğunlukla acı verici, tehlikeli ve / veya travmatik dedektörü bir dizi, sonra yatıştırıcı ve serinletici. Biz onun buluş pazara ulaşmak için umuyoruz.  

 Devam edecek

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

 

  


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

  

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam197
Toplam Ziyaret1044501
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°