https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com                   https://www.saklisifa-piriiworld.com           

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

https://Site Menusu
https://Takvim
Yenileniyor
 

BAŞ HASTALIKLARI

               

 www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com  

                           BAŞ HASTALIKLARI 

Kafatası boşluğu içerisinde yer alan beyin, sinir sistemi; işitme, görme, kav­rama, öğrenme, düşünme, akılda tutma gibi özelliklerin komuta merkezidir. Beynin sağlıklı ve kuvvetli olabilmesi için doğal ve besleyici gıdalara ihtiya­cı vardır.

  
Bebeklere mutlaka 2, yaşına kadar anne sütü verilmelidir. Beyinle, ceviz i­çini beraber incelediğinizde, birbirine benzediğini görürsünüz. Çünkü cevizde gümüş iyonu vardır. ve Gümüş su Beynimizin de gümüş iyonuna ihtiyacı vardır. Yalnız; ce­viz yağlı olup kolesterolü arttırır, damar sertliğine sebep olur. Bu tür sorunu o­lanların dikkat etmesi gerekir. Ceviz yaprağı kaynatılıp balla tatlandınlarak 1 su bardağı içilirse, kana karışan yağları temizler.

"Tüm kitaplar yazar ve son kitap ikaz eder, mısırlılar kullanır ,maya tarihleri kulanın ,Gümüş ,erkeklere, takı ,bayanlarda altın ,Bana yeni bir şeyler söyleyin, var olanı anlatmayın ,hatırlatanı okuyup anlasaydınız bu gün hasta olmazdınız ,buldum ,buldum demeyerek sadece hatırlatın… Hatırlatın ki siz yanız değilsiniz". 

Mevsimlik meyve, meyve suyu ve bir bardak ılık su içmeyi alışkanlık hali­ne getirmek gerekir.

 Bergamot esansı zihni canlandırır. Hurma ve kabak çekirdeği yemek beyni çalıştırır. Hurma çekirdeği kavrulup, öğütülür, kahve yapılıp içilirse beynin yor­gunluğunu giderir, zihni dinlendirir.

Beyni güçlendiren besinler ve meyvelerden bazıları şunlardır: su, bal, ce­viz, zencefil, kimyon, havuç, ananas, avokado, çilek, limon, lahana, soğan, si­PİRİİ WORLD│

yah üzüm, balık, yumurta, ay çekirdeği, yulaf, barbunya, bezelye, fıstık, fesle­ğen, karabiber. 

                                BEYİN DAMAR TIKANIKLIKLARI:

   Beyin damarları ile ilgili hastalıklar sinir dokularında hasarların oluşmasıy­la ortaya çıkar. Beyin atardamarlarının yırtılmasından sonra oluşan beyin kana­ması sonucu beyin damarlarından birinin tıkanmasıyla meydana gelen ani şu­ur kaybı ve vücudun bir yarısına felç gelmesi hâlidir. Halk arasında inme de denir. Vücudun herhangi bir bölgesinden kan dolaşımına pıhtı karışmasıyla da felç gelebilir.

   Beyin damar tıkanıklığı ile ilgili felçler; gece yatarken, sabah kalkarken, aşırı yenen yemek sonrasında ortaya çıkabilmektedir.

   Belirtileri: Belirtiler arasında baş ağrısı, bilinç kaybı, sürekli uyuma isteği, konuşma bozuklukları, hareket bozuklukları ve görme bozuklukları vardır. Bu belirtiler uzun süre devam etmez, saniyeliktir. Bu belirtilerin sonunda felç du­rumu gerçekleşir. Hasta yere düşüp hareket edememeye başlar. Beyin kana­masının ardından meydana gelen felçte kusma, ateş, çırpınma ve koma olay­ları görülür. Beyin damarları tıkanıklıkları genellikle 40 yaş üzeri kişilerde or­taya çıkar.

   Tedavi: Hastanın yan yatırılıp, nefes alabilmesi sağlanır. Suratına soğuk su uygulaması yapılır. Kusma meydana gelirse, kusmuğun nefes borusuna kaç­ması önlenmelidir. Hasta eğer dilini sıkmaya başlarsa, oraya sert bir cisim yer­leştirilmeli, bu şekilde engellenmelidir. Hastanede teşhisin ardından tedavi sü­recine geçilir. İlk etapta kan pıhtılaşmasını engellemek için ilaçlar verilmelidir. Kanlanma riskine sahip dokular belirlenip, cerrahi uygulamayla buna engel o­lunur. Tedavinin başarılı olabilmesi erken teşhis çok önemlidir.

Modern tıbbın tedavisiyle beraber yan tesiri olmayan şifalı bitkilerle teda­viler de yapılabilir.

   2/3 oğul otu, 1/3 karabaş otu karışımına 1 adet limon kabuğuyla beraber doğranıp kaynatılır, çam balıyla tatlandırılıp soğuk olarak birer su bardağı iç­meye devam edilir.

Yarım çay bardağı halis zeytinyağına l limon sıkılıp günde 3 kere içilmeye devam edilir.

                                               BAŞ AĞRISI:

  Baş ağrısı kendi başına bir hastalık olabildiği gibi başka hastalıkların öncü belirtisi de olabilir.

Halledilemiyen problemler, sonucu alınmayan sıkıntılar, üzüntülerin mey­dana getirdiği stresler, kalbe aşırı yüklenme, merak, sıkıntı, bunalımlı bir hayat ya da inatçılık baş ağrılarına sebep olabileceği gibi kabızlık, böbrek hastalıkla­rı, adet düzensizliği, karaciğer rahatsızlıkları, damar tıkanıklıkları ve soğuktan da kaynaklanabilir.

   Baş ağrısı bazen beyin tümörü, beyin kanaması gibi hayatı tehdit eden has­talıkların ilk, hatta tek belirtisi olabilir. Kadınların yüzde 95’i erkeklerin ise yüz­de 90’ı yılda en az bir kez baş ağrısı çeker. Başağrısına sebep olan kaynak araş­tırılıp tedavi edilmeden önce doğru teşhis konulması gerekir.

   Bitkisel Tedavi: Selvi kozalağı, sinameki karışımı kaynatılıp balla tatlandırı­larak birer su bardağı içilirse ağrıyı keser.

Söğüt yaprağı ya da kabukları kaynatılıp balla tatlandınlarak bir su barda­ğı içilir.

  Başa yakın yerlerden hacamatla kan aldırmak faydalı da olsa oldukça tehli­kelidir. Çok dikkat etmek ve mutlaka ehline yaptırmak lazımdır.

   Soğuk bal şerbeti ağrı esnasında içilir. Fesleğen kaynatılıp suyuyla baş yıka­nır. Mine çiçeği kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı içilir. Karabaş otu, oğul otu karışımı balla tatlandırılarak soğuk olarak birer su bardağı içilir.

 

                                                 MİGREN:

  Beyinde bulunan bazı kimyasal maddelerin (serotonin gibi) azalması ya da etki göstermemesi sonucu ortaya çıkan, Türkiye’de her 4 kadından ve her 10 erkekten birinde görülen bir hastalıktır. Migren herhangi bir baş ağrısı değildir, beyinde oluşan iltihaplanmadan kaynaklanır.

   Belirtileri: Yorgunluk, ışıktan ve sesten rahatsız olma, kaslarda ağrı, mide bulantısı, kabızlık, ishal, susuzluk, idrara sık çıkma, huzursuzluk, üzüntü gibi belirtiler migren atağının geleceğini gösterebilir.

   Bitkisel Tedavi: Migreni tedavi ederken aynı zamanda oluşabilecek migren ataklarının da önüne geçmek gerekir. İlaç tedavisinden önce aşağıdakileri yap­makta fayda vardır. Örneğin, şunları kendiniz yaparak migren ataklarından ko­runabilirsiniz:

Işıktan rahatsız olanlar güneş gözlüğü kullanabilir,

Aşırı kalabalık ve yorgunluktan uzak durmak gerekir,

Bol bol dinlenmeli, stresten uzak durmalı ve düzenli bir yaşam sürmelisiniz,

Gerginlik yaratan durumlardan kaçınmalı, rahatlatan aktivitelere yönelelin­meli.

Yürüme, hafif egzersiz bedeninizin rahatlamasını sağlar,

   Migren atağı başladığında gürültüden, ışıktan uzak bir ortamda yastıksız bir yatağa uzanılarak uyumaya çalışılır.

Ayağı sıcak ya da soğuk suya koyup rahatlanır.

Baş ağrısı zonklayıcı bir şekildeyse buz torbası koymak faydalı olur.

Baş boyun bölgesine yapılan masaj da rahatlamak için çok faydalıdır,

Bitkisel Tedavi: Koyungözü, migren tedavisinde kullanılan en şifalı bitkidir. Küçük ya da orta boy taze yaprağı ekmek arasında günde üç kez yenilirse ra­hatlama sağlar. Koyungözü yaprağının infüzyonunu günde iki kez yarım fincan içmek migren ağrılarını azaltır.  Lavanta da stresle ilgili baş ağrılarında faydalı olur ve kediotu ile iyi bir bile­şim oluşturur. Lavanta çiçekleriyle yapılan infüzyonu günde üç kez içilir. Kedi­otunun infüzyonu gerginlikten gelen baş ağrılanna rahatlama getirir.

Uyarı: Hamilelik sırasında rahmi uyaracağı için koyungözü almayınız.


   Migren çok önemli baş ağrısı için redivirajućom orta ile karakterize kronik bir hastalıktır.Araştırma doc göre. dr. Göksel Somaya, nörolog, migren ana nedenleri çoğunlukla açlık, yorgunluk, uyku ve stres eksikliği olduğunu söyledi.O migren genellikle erkeklere oranla kadınlarda pojavljajuje söyledi.Belirtildiği gibi, migren insanlar genellikle gürültü, parlak ışıklar rahatsız ve birlikte güçlü baş ağrısı ve mide bulantısı gelip kusma biliyorum.Somaya diyet migren olan kişiler için çok önemli olduğuna inanmaktadır. "Böyle peynir, turşu, sonra çikolata, nitratlar ile kafein, soğan, fındık ve etler eksikliği gibi fermente ürünler migren ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir,".Hormonal ve iklim değişikliği, bazı ilaçlar, sigara ve alkol kullanımı gibi faktörlere de migren şiddetlendirebilir.Diye Somaya açıkladı "Eğer ağrıları gittiğinizde, bir kişi karanlık bir odada veya uyku geri çekilmek gerekir. Aynı şekilde bir baş ağrısı, alana buz koymak için iyidir".


                                         ALZHEİMER:

   Alzheimer, ileri yaşlarda (daha çok 65 yaşın üzerindeki kişilerde) unutkan­lıkla ortaya çıkan bir hastalıktır. Yaş ilerledikçe, alzheimerın görülme ihtima­li artar.

   Beynin fonksiyonlarında bozukluk vardır, düşünmede sorunlar ortaya çı­kar. Hafıza kaybı, konuşma zorluğu, günlük hayatın gerektirdiklerini uygula­yamama gibi problemlere yol açar. Halk arasında bunama olarak bilinir. Alz­heimer, ciddi bir hastalıktır. Belirtiler görüldükten 7-8 yıl sonra ölüme yol a­çabilmektedir. Dünyada 30 milyona yakın Alzheimer hastası bulunduğu tah­min ediliyor.

   Alzheimer hastalığının kesin nedeni henüz bilinmemekle birlikte kalıtsal faktörler, beyinde protein birikimi, beyin hücrelerinin ölümü, sinirsel iletimin bozulması, çeşitli zehirli maddelerin etkili olduğu söylenlebilir.

   Hastalığın kesin tedavisi yoktur. Bu hastalığın tedavisinde erken teşhis çok önemlidir. Fiziksel egzersiz yapmak, şekerden uzak durmak, beynimizi strese girmeden çalıştırmak en önemli korunma yollarındandır.

   Alzheimer hastalığını önlemeye iyi gelen şifalı bitkilerden bazıları:

Günde bir çay bardağı dolusu havuç suyu içilir.

Karnabahar ve pırasa alzheimeri önlemede kullanınılan şifalı bitkilerdendir.

A vitamin alımı hastalığın önlenmesinde faydalıdır.


www.sakli-sifa.com

 

            Güçlü hafıza için bu vitamin  ve mineraller şart

 

Düşünme yeteneğinin zayıflaması ve hafıza kaybı yaşlıların en büyük korkusudur. Tedbirinizi şimdiden alın.
Yeni yapılan bir araştırmaya göre vücuttaki D vitaminin seviyesinin azlığı yaşlı erkeklerde düşünme yeteneğini azaltarak, zihinsel bozukluklara yol açabiliyor.
  Avrupalı araştırmacıların yürüttüğü çalışmada, D vitamini düzeyi düşük olan erkeklerin zihinsel testlerde daha düşük puan aldıkları belirtildi. Ancak, araştırmacılar sonuçlardaki farklılıkların çok büyük olmadığını da vurguladılar.
Yaşları 40 ile 79 arasında değişen toplam 3 bin 133 erkeğin incelendiği araştırmada, katılımcıların D vitamini seviyeleri ölçüldü. Düşük D vitamini seviyesiyle zihinsel bozukluklar arasındaki bu ilişkinin özellikle 60 yaş ve üzerindeki erkeklerde daha güçlü olduğu görüldü

  


YAZILİM DEVAM EDEÇEK


 
  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

 

  All of the fonts contained in this site is intended for visitors who wish to learn

 
  Alle auf dieser Website enthaltenen Fonts ist für Besucher, die lernen wollen bestimmt

 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  This information should never be used for the purpose of diagnosis and treatment for diseases and other problems ..


  Diese Information sollte nicht zum Zweck der Diagnose und Behandlung von Krankheiten und anderen Problemen verwendet werden ..

 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.


  Herbalist authorized by doctors and pharmacists, dieticians reliable, besides aromatic plants operate on school graduate or chemist, is secured by way of the transfer has been granted permission must be used


  Herbalist von Ärzten und Apothekern, Diätassistenten zuverlässig, neben aromatischen Pflanzen arbeiten auf Schulabsolvent oder Chemiker, autorisiert ist, wird im Wege der Übertragung gesichert erteilt worden Erlaubnis verwendet werden muss

  
   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır

 
   Any use and the adoption of legal writing on the Site nature, moral, professional, health and life issues are the sole responsibility of the person performing the action


    Jede Verwendung und die Annahme des Rechts schriftlich auf der Website der Natur, moralischen, beruflichen, Gesundheit und Lebensfragen in der alleinigen Verantwortung der Person, die die Aktion  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


 

  Site for any problems that may arise from these and writers responsible can not be overridden Website für Probleme, die aus diesen und Autoren verantwortlich entstehen können, können nicht überschrieben werden

 

 

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

  HINWEIS: Wenn Sie scannen Ihre BIOCHEMISTRY wissen, dass Ihr Blut DATA, Forscher-Arzt, DARF PFLANZEN UND PFLANZENARTEN nicht ohne Rücksprache mit dem TRANSFER NICHT EMPFOHLEN.

 

 

NOTE: If you scan your BIOCHEMISTRY know your blood DATA, RESEARCHER DOCTOR, DO NOT USE PLANTS AND PLANT SPECIES without consulting the TRANSFER NOT RECOMMENDED

https//Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam193
Toplam Ziyaret1044497
https://Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
https://Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 28° 13°