• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BAŞ HASTALIKLARI

               

 www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com  

                           BAŞ HASTALIKLARI 

Kafatası boşluğu içerisinde yer alan beyin, sinir sistemi; işitme, görme, kav­rama, öğrenme, düşünme, akılda tutma gibi özelliklerin komuta merkezidir. Beynin sağlıklı ve kuvvetli olabilmesi için doğal ve besleyici gıdalara ihtiya­cı vardır.

  
Bebeklere mutlaka 2, yaşına kadar anne sütü verilmelidir. Beyinle, ceviz i­çini beraber incelediğinizde, birbirine benzediğini görürsünüz. Çünkü cevizde gümüş iyonu vardır. ve Gümüş su Beynimizin de gümüş iyonuna ihtiyacı vardır. Yalnız; ce­viz yağlı olup kolesterolü arttırır, damar sertliğine sebep olur. Bu tür sorunu o­lanların dikkat etmesi gerekir. Ceviz yaprağı kaynatılıp balla tatlandınlarak 1 su bardağı içilirse, kana karışan yağları temizler.

"Tüm kitaplar yazar ve son kitap ikaz eder, mısırlılar kullanır ,maya tarihleri kulanın ,Gümüş ,erkeklere, takı ,bayanlarda altın ,Bana yeni bir şeyler söyleyin, var olanı anlatmayın ,hatırlatanı okuyup anlasaydınız bu gün hasta olmazdınız ,buldum ,buldum demeyerek sadece hatırlatın… Hatırlatın ki siz yanız değilsiniz". 

Mevsimlik meyve, meyve suyu ve bir bardak ılık su içmeyi alışkanlık hali­ne getirmek gerekir.

 

Bergamot esansı zihni canlandırır. Hurma ve kabak çekirdeği yemek beyni çalıştırır. Hurma çekirdeği kavrulup, öğütülür, kahve yapılıp içilirse beynin yor­gunluğunu giderir, zihni dinlendirir. 

Beyni güçlendiren besinler ve meyvelerden bazıları şunlardır: su, bal, ce­viz, zencefil, kimyon, havuç, ananas, avokado, çilek, limon, lahana, soğan, siyah üzüm, balık, yumurta, ay çekirdeği, yulaf, barbunya, bezelye, fıstık, fesle­ğen, karabiber.  

                                BEYİN DAMAR TIKANIKLIKLARI:

  
Beyin damarları ile ilgili hastalıklar sinir dokularında hasarların oluşmasıy­la ortaya çıkar. Beyin atardamarlarının yırtılmasından sonra oluşan beyin kana­ması sonucu beyin damarlarından birinin tıkanmasıyla meydana gelen ani şu­ur kaybı ve vücudun bir yarısına felç gelmesi hâlidir. Halk arasında inme de denir. Vücudun herhangi bir bölgesinden kan dolaşımına pıhtı karışmasıyla da felç gelebilir.

  
Beyin damar tıkanıklığı ile ilgili felçler; gece yatarken, sabah kalkarken, aşırı yenen yemek sonrasında ortaya çıkabilmektedir.

  
Belirtileri:
Belirtiler arasında baş ağrısı, bilinç kaybı, sürekli uyuma isteği, konuşma bozuklukları, hareket bozuklukları ve görme bozuklukları vardır. Bu belirtiler uzun süre devam etmez, saniyeliktir. Bu belirtilerin sonunda felç du­rumu gerçekleşir. Hasta yere düşüp hareket edememeye başlar. Beyin kana­masının ardından meydana gelen felçte kusma, ateş, çırpınma ve koma olay­ları görülür. Beyin damarları tıkanıklıkları genellikle 40 yaş üzeri kişilerde or­taya çıkar.

  
Tedavi
: Hastanın yan yatırılıp, nefes alabilmesi sağlanır. Suratına soğuk su uygulaması yapılır. Kusma meydana gelirse, kusmuğun nefes borusuna kaç­ması önlenmelidir. Hasta eğer dilini sıkmaya başlarsa, oraya sert bir cisim yer­leştirilmeli, bu şekilde engellenmelidir. Hastanede teşhisin ardından tedavi sü­recine geçilir. İlk etapta kan pıhtılaşmasını engellemek için ilaçlar verilmelidir. Kanlanma riskine sahip dokular belirlenip, cerrahi uygulamayla buna engel o­lunur. Tedavinin başarılı olabilmesi erken teşhis çok önemlidir.

Modern tıbbın tedavisiyle beraber yan tesiri olmayan şifalı bitkilerle teda­viler de yapılabilir.

  
2/3 oğul otu, 1/3 karabaş otu karışımına 1 adet limon kabuğuyla beraber doğranıp kaynatılır, çam balıyla tatlandırılıp soğuk olarak birer su bardağı iç­meye devam edilir.

Yarım çay bardağı halis zeytinyağına l limon sıkılıp günde 3 kere içilmeye devam edilir.

                                               BAŞ AĞRISI:

 
Baş ağrısı kendi başına bir hastalık olabildiği gibi başka hastalıkların öncü belirtisi de olabilir.

Halledilemiyen problemler, sonucu alınmayan sıkıntılar, üzüntülerin mey­dana getirdiği stresler, kalbe aşırı yüklenme, merak, sıkıntı, bunalımlı bir hayat ya da inatçılık baş ağrılarına sebep olabileceği gibi kabızlık, böbrek hastalıkla­rı, adet düzensizliği, karaciğer rahatsızlıkları, damar tıkanıklıkları ve soğuktan da kaynaklanabilir.

   
Baş ağrısı bazen beyin tümörü, beyin kanaması gibi hayatı tehdit eden has­talıkların ilk, hatta tek belirtisi olabilir. Kadınların yüzde 95’i erkeklerin ise yüz­de 90’ı yılda en az bir kez baş ağrısı çeker. Başağrısına sebep olan kaynak araş­tırılıp tedavi edilmeden önce doğru teşhis konulması gerekir.

  
Bitkisel Tedavi
: Selvi kozalağı, sinameki karışımı kaynatılıp balla tatlandırı­larak birer su bardağı içilirse ağrıyı keser.

Söğüt yaprağı ya da kabukları kaynatılıp balla tatlandınlarak bir su barda­ğı içilir.

 
Başa yakın yerlerden hacamatla kan aldırmak faydalı da olsa oldukça tehli­kelidir. Çok dikkat etmek ve mutlaka ehline yaptırmak lazımdır.

  
Soğuk bal şerbeti ağrı esnasında içilir. Fesleğen kaynatılıp suyuyla baş yıka­nır. Mine çiçeği kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı içilir. Karabaş otu, oğul otu karışımı balla tatlandırılarak soğuk olarak birer su bardağı içilir.

 

                                                 MİGREN:

 
Beyinde bulunan bazı kimyasal maddelerin (serotonin gibi) azalması ya da etki göstermemesi sonucu ortaya çıkan, Türkiye’de her 4 kadından ve her 10 erkekten birinde görülen bir hastalıktır. Migren herhangi bir baş ağrısı değildir, beyinde oluşan iltihaplanmadan kaynaklanır.

  
Belirtileri:
Yorgunluk, ışıktan ve sesten rahatsız olma, kaslarda ağrı, mide bulantısı, kabızlık, ishal, susuzluk, idrara sık çıkma, huzursuzluk, üzüntü gibi belirtiler migren atağının geleceğini gösterebilir.

  

Bitkisel Tedavi: Migreni tedavi ederken aynı zamanda oluşabilecek migren ataklarının da önüne geçmek gerekir. İlaç tedavisinden önce aşağıdakileri yap­makta fayda vardır. Örneğin, şunları kendiniz yaparak migren ataklarından ko­runabilirsiniz:

Işıktan rahatsız olanlar güneş gözlüğü kullanabilir,

Aşırı kalabalık ve yorgunluktan uzak durmak gerekir,

Bol bol dinlenmeli, stresten uzak durmalı ve düzenli bir yaşam sürmelisiniz,

Gerginlik yaratan durumlardan kaçınmalı, rahatlatan aktivitelere yönelelin­meli.

Yürüme, hafif egzersiz bedeninizin rahatlamasını sağlar,

   Migren atağı başladığında gürültüden, ışıktan uzak bir ortamda yastıksız bir yatağa uzanılarak uyumaya çalışılır.

Ayağı sıcak ya da soğuk suya koyup rahatlanır.

Baş ağrısı zonklayıcı bir şekildeyse buz torbası koymak faydalı olur.

Baş boyun bölgesine yapılan masaj da rahatlamak için çok faydalıdır,

Bitkisel Tedavi: Koyungözü, migren tedavisinde kullanılan en şifalı bitkidir. Küçük ya da orta boy taze yaprağı ekmek arasında günde üç kez yenilirse ra­hatlama sağlar. Koyungözü yaprağının infüzyonunu günde iki kez yarım fincan içmek migren ağrılarını azaltır.  Lavanta da stresle ilgili baş ağrılarında faydalı olur ve kediotu ile iyi bir bile­şim oluşturur. Lavanta çiçekleriyle yapılan infüzyonu günde üç kez içilir. Kedi­otunun infüzyonu gerginlikten gelen baş ağrılanna rahatlama getirir.

Uyarı: Hamilelik sırasında rahmi uyaracağı için koyungözü almayınız 

  
Migren çok önemli baş ağrısı için redivirajućom orta ile karakterize kronik bir hastalıktır.Araştırma doc göre. dr. Göksel Somaya, nörolog, migren ana nedenleri çoğunlukla açlık, yorgunluk, uyku ve stres eksikliği olduğunu söyledi.O migren genellikle erkeklere oranla kadınlarda pojavljajuje söyledi.Belirtildiği gibi, migren insanlar genellikle gürültü, parlak ışıklar rahatsız ve birlikte güçlü baş ağrısı ve mide bulantısı gelip kusma biliyorum.Somaya diyet migren olan kişiler için çok önemli olduğuna inanmaktadır. "Böyle peynir, turşu, sonra çikolata, nitratlar ile kafein, soğan, fındık ve etler eksikliği gibi fermente ürünler migren ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir,".Hormonal ve iklim değişikliği, bazı ilaçlar, sigara ve alkol kullanımı gibi faktörlere de migren şiddetlendirebilir.Diye Somaya açıkladı "Eğer ağrıları gittiğinizde, bir kişi karanlık bir odada veya uyku geri çekilmek gerekir. Aynı şekilde bir baş ağrısı, alana buz koymak için iyidir".


                                         ALZHEİMER:

  
Alzheimer, ileri yaşlarda (daha çok 65 yaşın üzerindeki kişilerde) unutkan­lıkla ortaya çıkan bir hastalıktır. Yaş ilerledikçe, alzheimerın görülme ihtima­li artar.

  
Beynin fonksiyonlarında bozukluk vardır, düşünmede sorunlar ortaya çı­kar. Hafıza kaybı, konuşma zorluğu, günlük hayatın gerektirdiklerini uygula­yamama gibi problemlere yol açar. Halk arasında bunama olarak bilinir. Alz­heimer, ciddi bir hastalıktır. Belirtiler görüldükten 7-8 yıl sonra ölüme yol a­çabilmektedir. Dünyada 30 milyona yakın Alzheimer hastası bulunduğu tah­min ediliyor.

  
Alzheimer hastalığının kesin nedeni henüz bilinmemekle birlikte kalıtsal faktörler, beyinde protein birikimi, beyin hücrelerinin ölümü, sinirsel iletimin bozulması, çeşitli zehirli maddelerin etkili olduğu söylenlebilir.

  
Hastalığın kesin tedavisi yoktur. Bu hastalığın tedavisinde erken teşhis çok önemlidir. Fiziksel egzersiz yapmak, şekerden uzak durmak, beynimizi strese girmeden çalıştırmak en önemli korunma yollarındandır.

  
Alzheimer hastalığını önlemeye iyi gelen şifalı bitkilerden bazıları:

Günde bir çay bardağı dolusu havuç suyu içilir.

Karnabahar ve pırasa alzheimeri önlemede kullanınılan şifalı bitkilerdendir.

A vitamin alımı hastalığın önlenmesinde faydalıdır.  

            Güçlü hafıza için bu vitamin  ve mineraller şart 

Düşünme yeteneğinin zayıflaması ve hafıza kaybı yaşlıların en büyük korkusudur. Tedbirinizi şimdiden alın.
Yeni yapılan bir araştırmaya göre vücuttaki D vitaminin seviyesinin azlığı yaşlı erkeklerde düşünme yeteneğini azaltarak, zihinsel bozukluklara yol açabiliyor. 
Avrupalı araştırmacıların yürüttüğü çalışmada, D vitamini düzeyi düşük olan erkeklerin zihinsel testlerde daha düşük puan aldıkları belirtildi. Ancak, araştırmacılar sonuçlardaki farklılıkların çok büyük olmadığını da vurguladılar.
Yaşları 40 ile 79 arasında değişen toplam 3 bin 133 erkeğin incelendiği araştırmada, katılımcıların D vitamini seviyeleri ölçüldü. Düşük D vitamini seviyesiyle zihinsel bozukluklar arasındaki bu ilişkinin özellikle 60 yaş ve üzerindeki erkeklerde daha güçlü olduğu görüldü

  


YAZILIM DEVAM EDECEK  

   
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. 

Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 

Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır. 

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

 

   

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 


Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret1211222
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com