• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BÖBREK VE İDRAR YOLLARI HASTALIKLARI

               BÖBREK ve İDRAR YOLLARI HASTALIKLARI

 

   Böbrekler, başta üre olmak üzere atıkları kandan süzen ve onları su ile bir­likte idrar olarak boşaltan organlardır. Böbrekler aynı zamnda vücudun su ve tuz dengesini korurlar. Böbrek ağrısı, başağrısı, tansiyon, ayak ağrıları gibi bir­çok hastalıklara sebebiyet verir.

    Böbrek hastalılarının belirtileri: bulantı, kusma, halsizlik, iştahsızlık, yüksek tansiyon, inatçı kaşıntı, çok su içme, günlük idrar miktarında azalma veya aşırı miktarda idrar yapma, cildin sarımsı-kahverengi renk alması, çabuk yorulma, çarpıntı, nefes darlığı, işitme zorluğu veya sağırlık, ani ve sürekli tansiyon yük­selmeleri, göz kapaklarında ve ayaklarda daha belirgin olmak üzere tüm vücut­ta su birikmesi (ödem), sık idrara çıkma, ağrılı idrar yapma, kanlı idrar, bulanık idrar, gece birden fazla idrara kalkma, bilinç bulanıklığı ve davranış değişiklik­leri, havale geçirme özellikle çocuklarda gece idrar kaçırmalar…

   Böbreğe faydalı gıdalar: Maydanoz, limon, greyfurt, armut, fasülye, atkuy­ruğu, çörek otu, incir; elma, havuç, zeytinyağı, çörek otu yağı, misvak, kuşbur­nu. Ayrıca böbrek hastalıklarında eşek sütü bol içilir.

   Eğer diyalize bağlı bir böbrek hastası olmak istemiyorsanız hayat tarzını­zı mutlaka değiştirin. Rafine tuzu, içkiyi, sigarayı bırakın. Kolalı, kafeinli ve a­şırı tatlı içeceklerden kaçının. Her gün 2 litreden fazla sıvı tüketmeye çalışın. Bol su içmeyi ihmal etmeyin. Maden suyu, kaynak suyu ve bitkisel çayları ter­PİRİİ WORLD

cih edin. Geceleri tuvalete çıktıktan sonra bir şey içmeyi unutmayın. Beslen­menizde çeşitli vitaminler almaya dikkat edin. Çok fazla olmamak kaydıyla süt ve süt ürünleri gibi kalsiyum içeren ürünleri yiyin. Ispanak, pancar gibi sebze­leri azaltın. Düzenli vücut hareketleri yaparak vücudunuzu böbrek taşı oluşu­mundan koruyun. Ayaklarınızı ve böbrek bölgenizi sıcak tutun. İdrar yapar­ken yanma, sık idrar, kasık ağrısı, bel ağrısı, ateş, titreme, üşüme olursa derhal üroloğa görünün.

                                  BÖBREK YETMEZLİĞİ

   Böbreğin başta süzme işlevi olmak üzere tüm görevlerinde aksama olması­dır. Böbreğin süzme işlevi azalınca üre, kreatinin gibi atıklar vücutta birikme­ye başlar. Üre, kreatinin gibi atıkların vücutta birikmeye başlaması ile kalp, ak­ciğer, sinir sistemi, kemikler, bağırsaklar, deri gibi birçok organ etkilenir. Böb­rek yetmezliği, böbrek hastalığının ilerlemesi ile ortaya çıkar. Böbrek yetmezli­ği ilerledikçe böbrekler büzüşür ve küçülür.

   Böbrek yetmezliğinin en önemli sebepleri arasında tansiyon yüksekliği, böbrek iltihabı ve bazı böbrek hastalıkları gelmektedir. Şeker hastalığı da böb­rek yetmezliğinin en öneml sebeplerindendir.

Işgın ve ginseng, böbrek yetmezliğinin tedavisinde yardımcı olur.

   Çörek otu tohumu ve yağı kalp, karaciğer ve böbrek gibi hayati organların işlevlerinin korunmasını, çeşitli faktörlere bağlı hasar görmesini azaltır. Bu şi­falı bitkiler uygun dozlarda kullanılırsa böbrek yetmezliği önlenir.

   Eğer böbrek yetmezliğ varsa fosforu yüksek olan şu yiyecek ve içecekler­den kaçınmamız gerekir: bira, çikolata ve kakaolu ürünler, sütten yapılan içe­cekler, kolalar, kutu buzlu çay, peynir, krema, dondurma, süt, puding, krema­lı çorba, yoğurt, karaciğeri, sakatat, taze fasülye, kuru fasülye, bezelye, nohut, barbunya, mercimek, kepek, mısır gevreği, karamela, fındık, çekirdekler, bü­tün tahıl ürünleri.

   

   Böbrek hastalıklarında bozulan böbrek fonksiyonları sonucu vücutta besin öğelerinde yetersizlikler ya da aşırılıklar, sıvı dengesinde bozulma görülür. Bunlara bağlı olarak oluşabilecek komplikasyonların en az düzeye indirilebilmesi için beslenme son derece önemlidir.
 
   Böbrek hastalarının beslenmeleri mevcut kan değerleri, böbrek hastalığının çeşidi, hastanın sahip olduğu diğer hastalıklar, yaş, boy, ağırlık gibi birçok etkene bağlı olarak hazırlanır. Dolayısıyla her hastanın diyeti o kişiye özeldir ve beslenme programı mutlaka
diyetisyen tarafından hazırlanmalıdır..
 

  Fosfor: Fosforda, kalsiyum ile birlikte kemiklerin dayanıklı olmasını sağlar; ayrıca tüm organlarımızın çalışması için enerji sağlanmasında çok önemli rol alır. Başta hayvansal kaynaklı gıdalar (kırmızı et, tavuk eti, süt, peynir, yoğurt, yumurta) ve bakliyat ( kuru fasulye, bakla, nohut, mercimek) olmak üzere, doğada çok yaygın olarak bulunur. Fosfor besinlerle vücuda girer; fazlası böbrekler tarafından idrarla atılır. Böbrek yetersizliğinde gereken miktarda fosfor atılamadığı için vücutta birikir. Bu durumda kemik zayıflığı, kolayca oluşan kırıklar, kaşıntı, kas güçsüzlüğü ve eklem ağrıları gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

.

 

                            


                                       BÖBREK TAŞLARI

   Adından da anlaşılacağı gibi idrar yollarında taş olmasıdır. Böbrek taşlarının teşhisi ve tedavisi için öncelikle bir uzman hekime başvurulmalı, gerekli tetkik­ler yaptırılmalıdır. Böbrek taşları her zaman ağrıya yol açmaz. İdrar yollarını tı­kayıp uzun süre belirti vermeden orada kalabilir.

   Yeteri kadar su içmemek, hareketsiz bir hayat tarzını benimsemek, tuzlu be­sinler, kuruyemiş, çiğ sebzenin çok fazla tüketilmesi, çay ve kahvenin fazla içil­mesi böbrek taşlarının oluşumuna sebep olabilir.

   Belirtileri: Böbrek taşı ağrısı, idrardan kan gelmesi, ağrı yanma, kanama, en­feksiyon, bulantı, kusma.

   Tedavi: Günümüzde taş tedavisi oldukça gelişmiştir. İlaçlarla düşürülebilir, taşlar vücut dışından veya vücut içinden kırılabilir, kapalı ameliyatla veya lazer­le tedavi edilebilir. │SAKLI ŞİFA

   Bitkisel Tedavi: Böbrek taşı düşürmede kullanılan şifalı bitkilerin başında girebolu gelir.Girebolu 1 hafta içerisinde 6-8 mm böbrek taşı e­ritilebilmektedir. Girebolu ayrıca böbrek tembelliğine ve bazı cins böbrek kist­lerine de iyi gelir.

-Peynir suyu sarmisak suyu sirke veya limon,içilir sabahları bir fincan   
-Ardıç meyveleri böbrekleri daha fazla harekete geçirir böbreklerdeki, idrar ve safra kesesindeki bakterileri yok eder, taş oluşumunu engeller.

-Mısır püskülünden yapılan çay böbrek iltihaplarına ve taş yapıcı idrar yolla­rı hastalıklarına iyi gelir.

-Limon suyunun böbrek taşları oluşumunu engellediği tespit edilmiştir.

-Yarım çay bardağı halis zeytinyağına, 1 adet limon sıkılıp aç karına günde 3 kere içmeye devam edilir.

-Fındık kabuğu, hatmi çiçeği, çörek otu, kekik karışımı kaynatılıp balla tat­landınlarak günde 3 kere birer su bardağı içmeye devam edilir.

-Ayrık kökü, hatmi kaynatılıp aç karına birer su bardağı içilir.

-Selvi kozalağı, limon karışımı kaynatılıp ba1la tatlandırılarak birer su bar­dağı içilir.                                 BÖBREK KİSTLERİ

   Böbrekte içi sıvı dolu keseciklerin olmasıdır. Basit, zararsız ve en yaygın kist türüdür. Genellikle hiçbir belirtisi yoktur. Yaşlandıkça basit kistlerin gö­rülme sıklığı artar.

En iyi tedavi soğan kürü ile yapılan tedavidir.

Orta boy ince kabuklu sarı kuru soğanın kabuğu soyulur, 4-5’e bölünür 1,5 bardak suda 5 dakika hafif ateşte kaynatılır, içilir. Bu küre 15 gün devam edilir.

Altınbaşak otu ve aslanpençesi böbrek kistine iyi gelen şifalı bitkilerdendir.

1 tatlı kaşığı altın başak otu, 1 su bardağı sıcak suda 10 dk demlenir ve içilir. 1 ay boyunca hergün taze olarak demlenip içilmeye devam edilir.

                                   BÖBREK İLTİHABI

   Sindirim yolları ile vücuda giren ve oradan kana karışan bulaşıcı hastalık mikropları, zehirlenmeler, prostat, hamilelik ve böbrek taşları gibi sebeplerle böbreklerin iç kısımlarının iltihaplanmasıdır. İki çeşidi vardır:

   Akut Böbrek İltihabı: Ani olarak ortaya çıkan titreme, kaburga altlarında ve yanlarında başlayıp, kasıklara kadar yayılan bir ağrı ile kendini gösterir. Sık sık idrara gitmek ihtiyacı duyulur. İdrar çıkarken de yanma ve ağrı hissedilir.

   Kronik Böbrek İltihabı: Akut böbrek iltihabının gereği gibi tedavi edilme­miş olması kronik böbrek iltihabına sebep olur. Hastada iştahsızlık, ateş, hal­sizlik, baş ağrısı, ağrılı idrar etme ve bel ağrıları görülür.

   Böbrek iltihaplanmasının en çok yaşandığı alanların başında idrar yolları ve idrar torbası iltihaplanması gelmektedir.

Belirtileri: Öncelikli olarak idrara çıkarken ağrı ve acı hissetmek bu iltihap­lanmanın en önemli belirtisidir. Üşüme ile ateş yükselmesi, Yanlarda ağrı, İd­rarda mikrop ve akyuvar hücreleri görülür. Tansiyon yüksek olabilir. Hastada kansızlık vardır zayıftır, kilo almaz çabuk yorulur. Üre yüksek olur.

Bitkisel Tedavi: İlk önlem olarak belin iki yanına sıcak su torbası konulur. Bol su, limonata ve açık çay içilir.

Kronik böbrek iltihabında bol bol meyva suları içmek iyi gelir. Ayrıca tuz ve hayvani gıdalar azaltılmalıdır.

Adaçayı böbrek iltihapları için iyi gelen şifalı bitkilerin başında gelir.

   Kocayemiş yaprağı, funda çayı, maydanoz sapı ve mersin yaprağı da böbrek iltihaplanmasının tedavisinde etkili olan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.

   Bir demet maydanozun sapı, bir tutam mersin yaprağı 1 litre sıcak suyun i­çine atılır. Biraz funda yaprağı biraz da kocayemiş yaprağı katılır. Karşımın demlenmesi için 20 dakika beklenir. Demlenen bitki çayı süzüldükten sonra günde üç öğün aç karnına içilir.

                             Böbrek taşları Nasıl Anlaşılır?
 

Böbrek taşları belirtiler çeşitli gerçekleşmesi ve yok olduğu için olabilir ...

   Tüm kanal sistem hatası doldurur Büyük taşlar, sorun yaratmak için, ama sadece idrarda zaman zaman patolojik bulgular temelinde ona şüphe yok. Onların hakkılar idrarda ağrı veya kan neden olur, çünkü küçük taşlar genellikle belirti göstermez.

   Üretra düşerken tartar yoğunlaşır spazm şeklinde çok güçlü bir ağrıya neden olur ve mide bulantısı ve kusma ile birlikte olabilir. Önlenmesi için, sıvının, büyük miktarlarda, günde yaklaşık 2.5 litre elma kabuğu suyu   içmek en iyisidir.  diyet değiştirmek gerekmez ve tam sistem ölçeğini belirlemek değil.

   Örneğin, sistem ölçekleme ve yapılan testlerin önceden tespiti yapılmaksızın süt ve süt ürünlerinin dışlama, hatta durumu daha da kötüleştirebilir. Bu sorunun kalıtsal olduğunu kaydetti, ancak genetik faktörler ya da aile içinde beslenme alışkanlıkları nedeniyle olmadığını kesin olarak bilinmemektedir. Belirli nedir, ancak, bir kez geri ölçeklemek için büyük bir şans oldu kişiyi olduğu bilinmektedir.


                                             PROSTAT

   Erkeklerin idrar yolunu çevreleyen bir bezedir. Büyümesi halinde idrar zor­luğu ve şiddetli ağrılara sebep olur.

Alkol, üşütme, kabızlık prostatın büyümesini sağlar. Kırmızı eti azaltmak, fazla baharatlı ve acı gıdalardan uzak durmak gerekir. Düzenli bir cinsel hayat, İdrarı oturak ya da dizüstü yapmak, mesanede idrarı uzun süre bekletmemek, belden aşağısını üşütmemek prostat büyümesini engellemek veya yavaşlatmak için önemlidir. Erken teşhiste bitkisel kürler faydalıdır.

Belirtileri: İdrar çapının azalması ve idrar akımının yavaşlaması, mesanede hala idrar varmış hissi, idrarın tam yapılamaması ve bele vuran ağrılar, bulan­tı, kusma, uyku hali, kilo kaybı

 Prostat tedavisinde en fazla kullanılan bitki ısırgan otudur.

Mısır püskülü, yeşil çay, anason ve zerdeçal karışımından yapılan çayı içmek de prostat için faydalıdır.

   Günde 1 su bardağı adaçayı içmek, meyankökü çiğnemek, dereotu, zerde­çal, biberiye, maydanoz yemek de prostat sağlığı için önemlidir.

   Maydanoz, sinameki, kereviz yaprağı, limon kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 kere birer su bardağı içilmeye devam edilir.

Zeytinyağına limon sıkılıp yarımşar bardak günde 3 kere içmeye devam e­dilir.

   Kereviz tohumu, hazenbel kökü karışımı ıhlamur gibi kaynatılıp aç karına günde 3 su bardağı içmeye devam edilir.

                          İDRAR YOLLARINDA TIKANMA

Böbrekte oluşan idrar, idrar yolu ile mesaneye (idrar kesesi) taşınır ve orada birikir, Daha sonra idrar yolu ile vücuttan atılır.

İdrar yollarında her seviyede daralma, tıkanma böbreklerin görevini yap­masına engel olur.


                            BÖBREK KANAMASI

   Atkuyruğu, meşe yaprağı, servi kozalağı karışımı kaynatılıp balla tatlandırı­larak günde 3 kere 1’er su bardağı içilir

  Keten tohumu, çam sakızı öğütülüp balla macun yapılarak aç iken l’ er tat­lı kaşığı yenmeye devam edilir.

Civanperçemi kaynatılıp balla tatlandırılarak 1’er su bardağı içilmeye de­vam edilir.

                          BÖBREK YETMEZLİĞİ         

  Bol bakla, nohut, fasulye yemekleri yenmeye devam edilir. İnek sütü, el­ma suyu içilir.

   Ayrık kökü, çörek otu, kekik karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 kere birer su bardağı  içmeye devam edilir.

                                  TAŞ DÜŞÜRME        

   Safra kesesinde taş olan kimse bir hafta müddetle sabahları aç karnına 50- 100 gr. halis zeytinyağı içmelidir.

Şalgam tohumu, turpun içine konur, hamur içinde pişirilip yenirse kumla­rı eriterek düşür

Çınar kabuğu kaynatılarak içilirse kumları döker.

Mesanesinde taş olan kimse bir fincan tavuk yağı içerse hem sancı gider, hem de taşlar kolaylıkla çıkar.

Zeytinyağı ve limon bir fincan sabah aç karnına içilir. Bol bol kereviz suyu ve hazanbel suyu içilir.

   Fındıkkabuğu, hatmi çiçeği, çörek otu, kekik karışımı kaynatılıp balla tatlan­dınlarak günde 3 kere l’ er su bardağı içmeye devam edilir.

Ayrık kökü, hatmi kaynatılıp aç karına birer su bardağı içilir.

   Böbrek taşının verdiği böbrek sancılarının giderilmesinde yarım çay bar­dağı halis zeytinyağına 1 adet limon sıkılıp günde 3 kere içmeye devam edilir.

Selvi kozalağı, limon karışımı kaynatılıp ba1la tatlandırılarak 1’er su bar­dağı içilir.

                                      AŞIRI TERLEME

    Böbrekler rahatsız olup, idrarı atamazsa vücut hiç yok yere terler durur. Bu­nun için böbreği çaıcı kürler uygulanır. Böbrek yetmezliği ve böbrek kumların­da tavsiye ettiğimiz kürler uygula-Göreceksiniz terlemeniz geçecek.

Adaçayı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 kere çay-su bardağı ile içilir.

Mersin yaprağı yukarıdaki tarif üzere içilir.

                    BÖBREK ZAFİYETİ, BÖBREK YARALARI

  İçin yapılacak işler sadece klinik vakalardır rasgele kullanılmaz neticeyi öğ­rendikten sonra aktar ve herbalistler doktor çareleri var doğada şifası çoktur a­cı, tuzlu, baharatlı yenilmez su fazla kullanılmaz.

                                    BÖBREK İLTAHABI

Susam ve susamlı şeyler yenir. Günlük, tahan helvası yenirse böbreklerde­ki iltihabı giderir.

   Demir hindi şerbeti, arap suyu, semizotu suyu, elma suyu, hindiba suyu, re­zene, anason suları; karanfil şurubu içilir.

Kavun çekirdek, karpuz çekirdek, hıyar çekirdek bol bol yenir.

                                    BÖBREK İLTİHABI

Aç karnına tere tohumu yenirse böbrek ağrısını giderir.

Ardıç tohumu, bal ile karıştırılır yerirse, böbrek sancısını, idrar yollarında­ki hastalığı giderir.

Böbrek hastalığı çok çeşitli olduğundan tespit ettikten sonra kullanırsanız vücuda zarar vermezsiniz.

                                  BÖBREK KUMLARI

A vitamini yetersizliği ve az su içiminden kaynaklanır. Vücut kendisi de a yapabilir. Dikkat edilmesi şarttır.

Papatya, kerevize ayrı ayrı kaynatılır, bol bol içilirse kumları döker, iksirdir. SAKLI ŞİFA

Bol bol geribolu kullanılır; krerviz suyu, çörek otu, turup suyu, elma ka­buk suyu bol içilir.

   Maydanoz, limon kaynatılıp ba1la tat1andınlarak günde 3 kere l’er su bar­dağı içilir. Maydanoz rendesi, turp rendesi salata yapılıp yenmeye devam edilir.

Zeytinyağı, limon karışımı yenmeye, içilmeye devam edilir.

              

DEVAM EDEÇEK

 

 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.  

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..  

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.  

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

  

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

  HINWEIS: Wenn Sie scannen Ihre BIOCHEMISTRY wissen, dass Ihr Blut DATA, Forscher-Arzt, DARF PFLANZEN UND PFLANZENARTEN nicht ohne Rücksprache mit dem TRANSFER NICHT EMPFOHLEN.

 

 

NOTE: If you scan your BIOCHEMISTRY know your blood DATA, RESEARCHER DOCTOR, DO NOT USE PLANTS AND PLANT SPECIES without consulting the TRANSFER NOT RECOMMENDED

 

   
 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam187
Toplam Ziyaret1209768
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com