• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

KEMİK HASTALIKLARI

     www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com www.sakli-sifa.com  

                                     KEMİK HASTALIKLARI: 
                  

Kalsiyum ihtiva e­den süt, elma, üzüm, in­cir, hurma, kızılcığın bol miktarda yenmesi ke­mikler için faydalıdır.

                                      KEMİK YUMUŞA­MASI: 

Vücuttaki D vitami­ni eksikliğinden kemik­ler yumuşar ve ağrımalar görülür.

Turp yaprağı kayna­tılıp balla tatlandmlarak günde 3 çay bardağı i­çilir.

Ardıç marmelatı yen­meye devam edilir.

Soğan, sarmısak, pat­lıcan, çike, maydanoz, ballı muz, yumurta, ıs­panak bol bol yenmeye devam edlilir.

Bol bol hurma yenir.

Burçak unundan çorba yapılıp içilmeye devam edilir.

                                    OMURİLİK ZAYIFLIĞI:
 

   Omuriliğini kuvvetlendirmek için adaçayı, atkuyruğu karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 kere su bardağıyla içilmeye evam edilir.

Süt içilmeye devam edilir.

                                        KEMİK İLTİHABI:    

   Kemik iliği, çeşitli nedenlerle bakteri ve mantar saldırılarına maruz kaldı­ğında kemik dokunun iltihabına neden olmaktadır Kemik iltihapları, yetişkin­lerden daha çok 12 yaş altı çocuklarda görülür Akut ve kronik olmak üzere i­ki çeşidi vardır.

   Kemik iltihabı çocuklarda omurga, kol ve bacaklardaki uzun kemiklerin uç­larında, yetişkinlerde ise omurga ve leğen kemiğinde görülmektedir.

   Belirtileri: Yüksek ateş, bölgede ağrı, acı ve şişme, bölgenin kızarık ve sıcak olması, yakın uzuvların hareketlerinin kısıtlanması, müzmin kemik iltihapları deriye kadar açılmakta ve iltihabi akıntıya yol açmaktadır. Belirli belirsiz ağrılar olmaktadır.

    Akut Kemik İltihapları: Akut kemik iltihaplarının nedenleri bakterilerdir. Bu bakteriler derideki bir iltihaptan kemiğe ilerlemeleri neden olmaktadır. İla­veten farenjit, diş ve bademcik enfeksiyonları, sinüzit ve zatürree gibi hastalık­ların tam olarak tedavi edilmeme, silah yaralanmaları, ameliyat ve enjeksiyon da kemik iltihaplarına neden olabilmektedir.

   Şayet akut kemik iltihapları tam manası ile tedavi edilmezse kronik(müzmin) kemik iltihabına çevirebilmektedir.

Ceviz yaprağı, kekik, civanperçemi karışımı kaynatılıp balla tatlandmlarak günde 3 çay bardak içilmeye devam edilir.

              KIRIĞIN, ÇATLAĞIN ÇABUK KAYNAMASI İÇİN:

Yukarıda belirttiğimiz kalsiyum ihtiva eden gıdalar bol bol yenir.  

Burçak unu, az kına, az su ve zeytinyağında biraz ısıtılıp lapa yapılır kırık ü­zerine bağlanır, 3 gün sonra çıkartılır. Aralıklarla tekrar yapılır.

Karakafes az suda kaynatılıp lapası kırık üzerine bağlanır. Bu bağlama iş­lemleri fılm çekilip kırık bağlandıktan sonra yapılır. 

Bu uygulamaları uyguladıktan sonra burçak lapası yapılır sarılır,3 gün sonra balmumu ile kara sakız ılık ken sarılır 3 gün sonra çıkarılır tekrar 3 gün daha sarılır.. Bu arada uzun ömür tarifi günlük 1 bardak içilir.

                                  UZUN ÖMÜR YAŞAMI 

 Taze yumurta kabuklarını sıcak suda yıkayın ,sonradan 95 dereçede,5 dakika fırında tutun ,daha sonra toz haline getirin, çıkan Kaosuyum  karbonattır ,ister ekmekte ,ister, yaptığınız kokteyli de kullanın ..bir cay kaşık 4/1 kadar… Maydanoz, kırmızı lahana, dere otu ,tere otu ekleyebilirsiniz…

   -  Sarmasak ,limon ,kırık köy yumurta kabuğu toz hali, peynir suyu   

      - 4    adet kabuğuyla rendelenmiş limon

     -  1   lt su  terbiye edin ve süzün. 

       -2 adet sarımsak
 
       -1 fincan peynir suyu

        -4/1 cay kaşık yumurta tozu


-Kullanırken bir bardak süzdüğünüz sarmısaklı limon içine ,bir çay kaşık yumurta tozun dan ,bir yemek kaşığı peynir suyundan karıştırarak için.. 

Tüm damar iltihaplarını tedavi ederek, tıkanan damarları açar damar sertliklerini ve hipertansiyonu önler. 

 Kolesterol  , zararlı yağların yakılmasını sağllar, kilo verdirir, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açar, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlar. 

 Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrar söktürur vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engeller.  
  
 Ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapar lif li besin de yanında alirsa niz mükemmel olur.. 

 Tüm romatizmal iltihabi önler  her tür romatizmal ağrıları dindirir, kireçlenmeyi önller, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlar ve her türlü ağrıyı keser.

 Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniler, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırır, felç ve inme riskini azaltır. 

 Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engeller. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu korur     

Çindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır. Kalp krizi, kalp-damar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.  

Tansiyonu düşürür ve iyi kolesterolü arttırır. Kolon, prostat ve göğüs kanserini azaltan bir anti-kanserojen besindir. Hücrelerdeki metabolizma sorunlarını giderir ve bu sayede kanser oluşumunu engeller.Lapası yenil diğin de veya izlere bağlanığinda kemik ağrılarını alir.   

Limon suyu cilde parlaklık kazandırır.Bir kaç damla limon suyunu sıcak suya ekleyip içtiğinizde sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir ve karaciğeri temizler. 

                               Savunma sistemlerını güçlendirir.   

          Çikan posasını atmayin ağrıyan dizlerine bağlayın hemen farkedeçeksiniz. 

                                                          Çoban sakli şifa

                                             RAŞİTİZM:  

   Yetersiz beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkan; D vitamin başta olmak üzere çeşitli temel vitaminlerin eksikliği sonucu görülen bir kemik hastalığıdır. Ke­mikler zayıflar ve bacaklar, özellikle bu hastalığa özgü eğri bir görünüm alır. D vitamini ile tedavi edilir

   Raşitizmin hafif biçimlerinde, çocuğu güneşe çıkarmak yeterlidir; böylece hastalık hiçbir iz bırakmadan kendiliğinden iyileşebilir. Bu nedenle raşitizme hızlı bü¬yüyen ve erken doğmuş çocuklar ara¬sında daha sık rastlanır. Raşi­tizm, böbrek hastalığına bağlı olarak da ortaya çıkabilir.

Bitkisel Tedavi: Zeytinyağı, cevizyağı karışımı ile kemikler ovulup masaj ya­pılır.

Turp, havuç rendelenip zeytinyağı ile salata yapılır devamlı yenir.

Ispanak, kayısı, karaciğer, yumurta, tereyağı, süt, balık devamlı yenir.

Burçak unundan çorba yapılıp içilir.

                                                 FELÇ

Damar tıkanıklığı, sinir tıkanıklığı gibi hastalıklardan kaynaklanır.

Oğul otu, karabaş otu limon karıştmlıp balla tatlandmlarak günde 3 su bar­dağı içilir.

Sinir tıkanıklığında ise hayat yaprakları tütsüsü buruna teneffüs edilir, hayat kaynatılıp balla tatlandınlarak içilmeye devam edilir.

Akırhı karha, çörek otu yağı, zeytinyağı, papatya suda su uçana kadar kay­natılıp süzülüp felçli yerlere masaj yapılıp ovulur.

At üzerine felçli yerler bırakılır veya ata çıplak ayak binilir. 

                         OSTEOPOROZ 

  Osteoporoz için ilaç unutun ve doğal bir şekilde kemik sağlığını inşa!


Uzun yıllar boyunca, doktorlar histerik kadınlara osteoporoz için ilaç reçete var. Bu hastalığın tedavisinde doğal yollar tavsiye edilen alternatif doktorlar, deliler kabul edildi. Ama bugün, pek çok bilim adamı tamamen alternatif doktorlar katılıyorum. Verimsizlik ve osteoporoz tedavisinde geleneksel ilaçların zararlılığın uyar. Bu hastalığı tedavi etmek için artık ekstra vitamin ve mineraller sağlıklı bir diyet, egzersiz ve alımını tavsiye ederiz. 

                       Osteoporoza karşı ilaçların zararlarını 

Bilim adamları, osteoporozun tedavisi için geleneksel ilaçlar sadece pahalı olduğunu uyarmak, aynı zamanda, tehlikeli yan etkilere sahiptir. İronik, yan etkileri, kalça kırığı ve nekroz (kemik ölümü) çatal riskinin artması sayılabilir. 
"bisfosfonatları Örneğin, normal kemik yapısı rahatsız. Eski kemik ve yeni kemik oluşumu için doğru yer yıkmak hücreleri - Bisfosfonatlar osteoklastlan engellemek. 

Sonuç olarak, yeni kemik eski yerine, ayrıştırmak ve yerine eski kemiğin üstüne inşa edilmiştir. Evet, artar kemik yoğunluğu ile, ama onların yapısı bozulduğunu. Sağlık kemik sorgulanabilir. - Besinler "" Karen Chapman, dergide yayınlanan yeni bir çalışmada bir Illinois Üniversitesi'nde beslenme profesörü ve yazar diyor ". 

Buna ek olarak, son zamanlarda yapılan çalışmalar bisfosfonatlar ölümcül olabilir tehlikeli kardiyak aritmi neden olduğunu göstermiştir. "Testler ne yazık ki doğruluk uzak kemik yoğunluğunu ölçmek için. Onlar sadece yoğunluğu değil, kemiğin kalitesi ölçmek. Testler her şeyin yolunda olduğunu göstermesine rağmen, kırık riski vardır -. Ve tam tersi " 

                    Yerine ilaçların bir sağlıklı beslenme 

"Çoğu insan için, konvansiyonel ilaçların kullanımı son çare olmalıdır." - Bilim adamları söylüyor. 

Araştırma 10 yıl kalsiyum ve D vitamini yetişkinlerin alımı ölçüde kalça kırığı riskini azaltır yoğunluğu ve kemik kalitesini artırır sonuca geldi sonra. (Ne alternatif tıp yıllardır söyleyerek edilmiştir.) 

Kemik kalitesi de, magnezyum, potasyum ve lisin faydalı bir etkisi vardır. Osteoporoz, bu besinlerin büyük miktarda içeren gıdalar tavsiye edilir nedeni budur. Aynı sonuç takviyeleri girilerek elde edilebilir. Vitamin yeterli düzeyde düzenli güneş alabilirsiniz D. 

                          

   Egzersizler

Eğer düzenli egzersiz yoksa bir kas gibi, bizim kemik kütlesi zamanla azalır. Bu nedenle, düzenli spor aktiviteleri osteoporozun önlenmesi için çok önemlidir. Egzersiz sırasında sadece kasları değil, aynı zamanda kemikleri çalışmaz.Egzersize yanıt olarak, kemikler yeniden oluşmaya başlar. Önlenmesi ve farklı egzersizler kullanabilir osteoporoz, ancak ağırlık kaldırma için güçlü kemik oluşumu için özellikle etkili olduğu kanıtlanmıştır. Eğer yaşlı ve biraz taşırsanız, düzenli yürüyüş ile başlamak, yani geri iyi durumda olsun. Genç ve güçlü insanlar hemen gücü eğitimi ile başlayabilirsiniz.

   Çiğ gıda

Çiğ gıda, tıbbi ve birçok hastalığa karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır olduğunu. Beklendiği gibi, işlenmemiş gıda osteoporoz ile yardımcı olur. Kitabında "Benim ham tutku" ünlü aktris Nada Rocco çiğ gıdalar ile osteoporoz onun iyileşmesi hakkında yazıyor.

"En iyi gıda Yaşayan bizim hücreleri, geleneksel ıslah kullanılan katkı maddeleri, tarım ilaçları, hormonlar ve diğer kimyasalların tam ölü gıdalar besler." - Geçen sonbaharda sadece çiğ, ekolojik olarak yetiştirilen yemek yemek beri Nada Rocco, diyor.

Kolayca kemik içine dahil edilebilir en kaliteli kalsiyum, büyük miktarda içerir çünkü osteoporoz Hope karşı onun en güçlü silahı, çiğ lahana inanıyor. Çiğ yiyecek değil, sadece osteoporoz çözmek için umut, ama alerji ve yağ mevduat ve gelişmiş ve kan çalışmaları ile.

Lahana ile ham kahvaltı için çeşitli yemek tarifleri

 Lahana ile Çikolata tatlıyı

1 büyük muz 
, taze lahana birkaç yaprak 
2 tarih, çekirdeksiz 
1 fincan yaban mersini 
1 yemek kaşığı kakao tozu 
, 5 buz küpleri 
1 1/2 su bardağı su

  Lahana ile tropikal tatlıyı

1 büyük muz 
1/4 avokado 
150 gr taze lahana 
3/4 bardak ananas 
3/4 bardağı mango 
1 yemek kaşığı hindistan cevizi sütü (isteğe bağlı) 
1 çorba kaşığı agave şurubu 
1 su bardağı su 1/2


  Yaban mersini ve çilek ile Kale

1 büyük muz 
1 fincan yaban mersini 
1/2 fincan çilek 
150 gr lahana 
1 su bardağı su 1/2

 Hazırlık

Karışım pürüzsüz olana kadar tüm blender içine malzemeyi ve 1-2 dakika boyunca eziyet. Suyu, hemen küçük yudumlar halinde içilir.Suyu miktarı bir kişi için bir yemek için yeterlidir.Hangi tedavi ve osteoporozun önlenmesi sizi seçecek? 

  Soğan, kemik erimesini engelliyor 

Özellikle hanımlarda menopoz sonrası ortaya çıkan kemik erimesi (osteoporoz) hastalığına karşı en etkin ilacın soğan olduğu bildirildi.   sonuçlarına göre deneyler üzerinde yapılan deneyler, beyaz kuru soğanda bulunan bir bileşimin kemikleri güçlendirdiğini ve kemik erimesini önlemede faydalı olduğunu ortaya koydu. 
Kemikleri sağlam ve sağlıklı tutmanın başlıca yolunun sağlıklı beslenme, içki ve sigaradan uzak durma ve şişmanlığı önleyecek ölçüde egzersiz yapmak olduğunu söyleyen araştırmacılar, kuru beyaz soğanda bulunan ve GPCS adını verdikleri bir bileşimin kemik erimesine karşı son derece etkin olduğunu kaydettiler. 
Kadınlarda menopoz, erkeklerde ise özellikle 65 yaş sonrası ortaya çıkan kemik erimesine karşı beyaz kuru soğanın iyi geldiğini ifade eden araştırmacıların yaptıkları deneylerde, kuru beyaz soğanla beslenen farelerin kemiklerindeki zayıflamanın diğer farelere göre çok daha yavaş olduğunu gördükleri bildirildi. Araştırmacılar, kemik erimesine yol açan paratiroid hormonunu uyguladıkları fareleri beyaz kuru soğanla beslediklerinde de bu hormondan etkilenen hücrelerin bir kısmının tedavi olduğunu gözlemlediklerini ifade ettiler.  

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com
 
NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret1209675
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com