• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

KADIN HASTALIKLARI

               KADIN HASTALIKLARI AYBAŞI DÜZENSİZLİĞİ

 

   Aybaşı kanamalarını hipofiz bezi düzenler, hipofiz bezini kontrol eden hi­potalamus, stresten çabuk etkilenir. Kadınların aybaşı hali yaklaşınca stres ça­yı içmeleri faydalıdır.

Oğul otu, karabaş otu karışımı stres için çok faydalıdır.

Adaçayı kadınlar için ideal bir çaydır. Stres çayına ilave edilip ıhlamur gibi kaynatılır, balla tatlandınlarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

Biberiye kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilir.

Aybaşı kesilmesi ya da azlığında civanperçemi kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

Biberiye kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.

Ayrık otu kaynatılıp içilir.

                                    BEYAZ AKINTI ve MENOPOZ

     Ergenlik çağından itibaren her kadının mutlaka karşılaştığı vajinal akıntı so­runu bir enfeksiyona, bir hastalığa bağlı olarak ya da fizyolojik nedenlerle or­taya çıkar.

Mantar, bakteriyel vajinozis, trikomonas denilen ve bir kısmı cinsel yolla bulaşan (Klamidya, Mykoplazma gibi) enfeksiyonlar nedeniyle oluşuyor. Kötü kokulu, süt kesiği görünümlü, koyu renkli veya kaşıntıyla beraber görülen bu tür akıntıların tanısı, muayene ve gerekiyorsa kültür alınması gibi ek inceleme­ler sonucunda konuluyor. Bu akıntılara neden olan enfeksiyonlar tedavi edil­  

mediği takdirde ilerleyen yıllarda üreme organlarında yapışıklık, tıkanma ya da dış gebelik gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Enfeksiyonların tedavileri ağız yoluy­la alınan antibiyotikler ve vajinal tabletlerle yapılıyor.

       İki adet arasındaki yumurtlama döneminde rahim ağzındaki rahim ağzı nez­le olmuş gibi bir akıntı başlıyor. Eğer akıntılar söz konusu dönemde meydana geliyorsa herhangi bir tedaviye gerek yoktur. Kadınlar bu tür akıntıdan rahatsız olup, aşırı titiz davranarak vajeni, antibakteriyel madde, sabun ya da su ile sık sık temizleyemeleri vajenin florasını bozuyor, mantar ve bakterilerin üremesi­ne neden oluyor. Renksiz ve kokusuz olan fizyolojik akıntıların bir diğer nede­ni de özellikle hamilelik ve adet dönemlerinde rahim ağzının dışa dönmesi ya­ra benzeri kırmızı bir görüntü alması ve salgı bezlerinin dışa dönmeye bağlı o­larak daha fazla çalışması oluyor. Bu tür şikayeti olan kadınların smear testleri normal sonuç veriyorsa, akıntı normal kabul ediliyor.

Civanperçemi, atkuyruğu karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilir. Acıdır çok şifalıdır.

                                              RAHİM İLTİHABI

     Bütün kadınların hayatları boyunca en az bir kere yakalandıkları rahmin iç yüzünde meydana gelen iltihaba verilen isimdir. Adet kanamasından sonra a­kıntı, vajinada kaşıntı, Kötü ve ağır bir koku, Kasık ve karın alt bölgesinde ağ­rı, normal olmayan kanamalar, yanma, ilişki anında ağrı, idrar yaparken acı his­si ve bel ağrıları belirtileri arasındadır.

Çörek otu, adaçayı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içil­meye devam edilir.

                                                     KISIRLIK

     Hayat şartlarının değişmesiyle oluşan hormonal dengesizlikler, cinsel yol­la bulaşan hastalıkların artması, hastaların sosyal yaşantı nedeniyle geç hamile kalmak istemesi, hamilelikle ilgili olumsuzlukların birikmesine ve hamileliğin oluşmamasına neden olabiliyor. Kişilerin bilinen bir hastalığı yoksa hamileliğin oluşması için en az bir yıl boyunca korunmasız birliktelik tavsiye edilir. Sağlıklı çiftlerin yüzde 25’i yumurtlama döneminde hamile kalır. Bir yılın sonunda ha­milelik oluşmadıysa çiftlerden birinin kısırlığı söz konusudur.

    Kısırlıkta erkeğe bağlı sebepler % 25-40, kadına bağlı olan % 40-55, her iki­sine de bağlı % 10-15, açıklanamayan sebepler ise % 10-15 oranındadır. Yakla­şık olarak kısırlıktan hemen hemen çiftlerin her ikisi de aynı derecede sorum­ludur. Hiçbir zaman sorun erkekte ya da kadında diye düşünülmemelidir. Kı­sırlık sebebi eşlerden birine ya da her ikisine bağlı olabilir.

Kısırlığın tespiti için üç temel test yapılır: Erkeğin sperm ölçümü, rahim i­çi filmi çekimi ve hormon testleri. Bu testlerin sonuçlarından elde edilen veri­lere göre tedavi uygulanır. Uygun zamanda ilişkiye girme, spermin rahim içine konulması (aşılama) ya da yumurta ve spermin dışarıda birleştirilmesi (tüp be­bek) yöntemi ile tedavi yapılır.

     İlk yapılacak olan çekilecek bir filmle kadının rahim ve kanallarının açık ve normal görünümde olup olmadıklarının değerlendirilmesidir. Eğer her iki ka­nal da tıkalı görünümde ise o zaman spermlerin bu kanallardan geçerek yu­murtayı döllemeleri mümkün değildir, mutlaka tedavi edilmelidir.

Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölümünü de tüplerde olan problemler oluşturmaktadır. Özellikle sık akıntılı vaginal enfeksiyon (iltihap­lanma) geçiren, daha önce tüberküloz (verem) tanısı konulmuş, birden fazla kürtaj geçirmiş, sezaryen veya patlamış apandisit gibi karın içi ameliyat geçir­miş kadınlarda tüplerde sorun olma ihtimali yüksektir.

Eğer kanallar açık ve normal görünümde iseler kadının normal şekilde yu­murtlayıp yumurtlamadığı araştırılır. Günümüzde en sık olarak kan tahlilitin 21. günü) ve ultrasonografi ile araştırılır.

Yumurtlama problemi varsa ve kalıcı ise o zaman hekim yumurtlamayı sağ­lamak için ilaç tedavisi uygular. Yumurtlama olmamasının en sık rastlanan se­bebi yumurtalık hastalığıdır.

Bitkisel Tedavi: Bütün testler yaptırıldıktan sonra bitkisel tedaviye başvur­mak istenirse mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

     İncir, hurma, havuç, tavşan, armut, maydanoz devamlı yenir.

Stres çayı; oğul otu, karabaş otu, adaçayı karışımı ıhlamur gibi kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içmeye devam edilir.

Adet söktürücü civanperçemi çayı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilir.

Kadın hastalıklarına faydalı kaplıcalara gidilir.

Antep fıstığı, ceviz, çörek otu öğütulüp balla macun yapılarak yenmeye de­vam edilir.

Çaksiriş kökü, çörek otu, kekik karışımı ıhlamur gibi demlenip günde 2-3 su bardağı içilmeye devam edilir.

                                      Erkeğin değerlendirilmesi

     Anne adayına temel ve kolay testler yapılmasına rağmen bir neden buluna­mamışsa baba adaylarının da değerlendirlmesi gerekir.

Bu değerlendirmede testislerin normal torbada yerleşimli olup olmadığı, boyutları, inmemiş testis için geçirilmiş ameliyat varlığı, varikosel varlığı, vari­kosel için ameliyat geçirip geçirmediği, erişkin dönemde kabakulak geçirip ge­çirmediği, cinsel birleşmenin normal olarak olup olmadığı değerlendirilmeli­dir. Bunun yanında embriyolog tarafından sperm testinin yapılması gereklidir.

Sperm Testi: Sperm analizi erkeğe ait kısırlık nedenlerinin belirlenmesinde en önemli testtir. Sperm analizi testi ucuz, kolay ve etkili bir test olduğu için ilk etapta yapılması gereken bir testtir.

Alınan örnek belli işlemlerden geçirilir.

Temel olarak; Sperm sayısı Sperm hücrelerinin yapısı Spermlerin hareket kabiliyet değerlendirilir.

                  Ovaryumda Kist. Kistlerin türleri;

   Ovaryumda kist Ovaryumda kist - benign oluşumlar kanserler. Yumurtalık boşluğu sıvıyla     doldurulmuş ve dolduran bir sıvı salgılar mukoza zarı ile kaplanmış kist. Kistler aynı kökenli genellikle daha vardır, ama sadece bir yumurtalıkta aittir bile ayrıca, farklı kökene kombine edilebilir zaman.Kistlerin Türleri : Kalıcı folikülün , doğru değil kist . Yayımlanan yumurta hücresi (ovülasyon) ile yarım döngüsünde fizyolojik koşullar göğüs oluşur.. Bu uzun süreli kanama veya adet kanamasının olmaması neden olabilir.

  Lutein kistleri hem yumurtalıklarda, her iki tarafta ortaya çıkar ve gebelik ile ilgili, ancak hamilelik sırasında bazı komplikasyonlar. Boyutları mandalina vardır. Çoğu zaman, sadece monitör ve gebelik sonra kaybolur.. luteum kistleri yumurtlama sonrası yumurtalıkta kanamadan dolayı oluşur. Onlar ultrason muayenesinde görülebilir kanlı içeriği (hematom) ile doldurulur. İçerme yumurtalıklarda kist önceki yumurtlama ile yumurtalık yara oluşur. 

   Nadiren bir ceviz boyutuna büyür.yumurtalık  kistleri yumurtalık rahim, karasal veya çikolata kisti (ektopik) mukoza ile değiştirilmiş kan içeren bir meydana, dermoid kistler, embriyonik kökeni yumurtalıklarda kist daha uzun üç ay boyunca devam cerrahi (laparoskopik) ile tedavi edilmelidir.

Eğer ovaryumda bir kist diğer organlar üzerinde ısrar etmez o lens ve muhafazakar kaldırmak değil, komşu organ, hayata delinme ve cerrahi olarak çıkarılması için bir risk etkileri varsa.Küçük moze, ama erkekler i büyük durumu (10-12 cm) Kist.Kistlerin varlığına işaret ilk belirtileri mide ve şişirilmiş duygu içindeki basınç, ağrı olduğunu. Geç gelmek Düzensiz ağrılı dönemler, yumurtalığın üzerindeki kistlerin en sık belirtileridir.

  İstatistik ovaryumda kist düzenli olan kadınların% 30 ve düzensiz döngüleri ile% 50 tanı olduğunu göstermektedir. Kural olarak, kistlerin oluşma sıklığı menopoz sonrasında% 6 azaldı. Ancak, yumurtalıklarda kist kendinizi tespit edemez belirti ve bulguları olmaksızın da gelişebilir. Bu bağlamda, düzenli jinekologların ve pelvik çalışmaları ​​önemlidir.Kist  lens bölgesinin .

 Sonuç vermez  kistleri yapılırsa, gerekli hirurska müdahaledir.Cerrahi tedavi ve kist yanı sıra, yumurtalıklarda dermoid ile uygulanır. Bu tür müdahaleler iki şekilde yapılır: tam bir bölüm (klasik) ve endoskopik (Laparoskopik) ile.Yumurtalık kür kist fakat, çok zordur  halk ilaçları  hızlı bir şekilde bu hastalığın kurtulabilirsiniz!Siteyi çok iyi inçeler seniz şifalarını bulursunuz.  

 


 Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.
 

 

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.. 


  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.
 

   Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır 


  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. 

                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com

 

 

 


NOT
:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ. 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret1209685
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com