• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com                            

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

          https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Takvim
İdeal Minir ve sür kazan
https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com
Bitmeyen akü aparatı
https://www.sakli-sifa.com
Sanal kripto
https://www.sakli-sifa.com


 https://www.sakli-sifa.com
Arwen
https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com


https://www.sakli-sifa.com 

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

https://www.sakli-sifa.com

AROMATİK BALMUMU 

https://www.sakli-sifa.com

Akıllı yağ
https://www.sakli-sifa.com

ROMATİZMA

 

www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com  www.sakli-sifa.com 

                               ROMATİZMA: 

    Vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslar, kemikler, eklemler ve bu yapıları birleştiren bağlarda ön planda ağrı ve hareket kısıtlılıgına bazen de şiş­lik ve şekil bozukluğuna neden olan hastalıklara genel olarak romatizma adı verilmektedir. Romatizmal hastalıklar genel olarak kadınlarda daha sık görül­mekte ve yaş ilerledikçe sıklığı artmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde daha sık görülen ya da ön planda gençlerde görülen hastalıklar da vardır

   Soğuktan kaynaklanan hastalıkların başında gelir. Bir nevi soğuğun insan vücudunda nüfuz bul:dır. San su şeklinde vücutta saklanır, elem ve sızı verir.

   Soğuktan kaynaklanan hastalıklar bölümünde uzun uzun anlatmıştık. Onla­ra ek bilgi olarak, Reıllah (s.a.v) Efendimizin arpa ve tuzu ısıtıp zeytinyağı ila­ve ederek romatizmalı yere bağlattığını

hatırlatmakta fayda görüyoruz. Sarmı­sak yemek romatizmaya en iyi ilaçtır.

 

        SİYATİK (SİNİR SİSTEMİ ROMATİZMASI)   

   Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, siyatiğe, yaylada otlamış 2 yaşındaki koyunun kuyruk yağını doğayıp kavrulmasını ve onun 3 gün içinde yenmesini tavsiye buyurmuşlardır, Ravi, kime tavsiye ettimse hepsi şifaya kavuştu haşiyesini de not düşmüştür.

Yavşanotu, karabaş otu karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

   Ayak karıncalanması, ayak ağrısı ve şişlik

Ayak ağrılannınlen önemli nedeni, romatizma, böbrek rahatsızlığı ve da­mar tıkanıklığıdır.

Maydanoz, limon, sinameki kaynatılıp balla tatlandınlarak günde 3 su bar­dağı içilmeye devam edilir. 

  

                NAMAZ VE ROMATİZMA

 

Namaz, insanı ruhi yönden temizlediğini, abdestin fazla elektriği alıp nötür­lediği ve stresi önledi gerçeğini artık çokları kabul ediyor.

    Namaz hareketlerinin, beden eğitimi yönünden faydası vardır. Hiçbir jim­nastikçi bu hareketleri günde 80 kere tekrarlamaz. Genellikle sabahları 30-40 kere hızlı hızlı yapar ve kalbi yorar, namaz ise hareketler yavaş yavaştır (tadi­li erkan vardır).

Yapılan araştırmalarda namaz kılanlarda eklem romatizması 50 yaşın üze­rinde başlarken, bu, maz kılmayanlarda 40 yaşında görülmeye başlar. Namaz, eklem romatizmasını engelleyen çok etkili bir ilaçtır. 

 

      www.sakli-sifa.com  

                         

             ROMATİZMA  SIÇAK--SOĞUK

                www.sakli-sifa.com

 Tüm ağrılar romatizma değildir vücudun 169 çeşit ağrıya maruz kalır Tesdittini kıliniklere kontrol olup neticeyi bulmanız dır. Sindirim sistemlerden de gelebilir ,kalp ten ,hormonlardan, bu ağrılar dışarı vurabilir ,bir şey kullanırsın geçer ,bir şey kullanırsın geçmez , kabahati yaptığın karışımda veya aldığın üründe bulursun ama hepsi mükemmel ürünler gerçek yağ kullandılarsa ama tahmin etmen çünkü herkes iyi  ürün yapmak ister . Piyasa önemlidir bunun için kullanıcılar şuna dikkat etmesi lazım  romatizma soğuğu mu  , sıcağımı seviyor  veya iltahaplımı ona göre almak lazım içindeki karışımlar yakıcımı, soğutucumu bilinirse aldığınız her  ürün fayda gösterecektir.

NOT.. Bulunduğunuz  yaşadığınız ortamlarda önemli

Sislere  3  tarif vere cem   AKILLI  YAĞ

               

          -Sıçak  AKILLI   YAĞ.. premix akıllı yağ 2016 çıkacaktır.

  Malzemeler.. 


   Bal mumu(1 kg), Parafin (200 gr), Gliserin (200 gr),(Bal mumu 25 gr)( Mentol (100 gr.), (Biber yağı 50 cc), Limon yağı (25 cc), Mersin yağı (25 cc), Biberiye yağı (25 cc), Susam yağı (25 cc), Çitlenbik yağı (25 cc), Zencefil yağı (25 cc), Defne yağı( 25 cc;)Ardıç yağı (25 cc) Portakal yağı (25 cc), Buğday yağı (25 cc)(kekik yağı 25 cc)(Hardal yağı 25 cc)(Toros nanesi 25 cc)

 Saf  balmumu eritin. Ateş görmeyecek şekilde çelik leğenin içine su koyarak  tencere  balmumu koyun. Kazanı çelik leğen üzerine getirin. Kısa bir süre sonra e­riyecek. Eriyen  balmumu  içine parafin ve gliserin koyarak karıştırın. Daha sonra yağları koyarak içi karıştırın. Soğumaya bırakın. Şişeye doldurun. Dünyanın en güzel romatizma kremini elde edersiniz.

 Yaptığınız malzeme rengi donduğu zaman portakal renk  olaçak. - SOĞUK AKILLI  YAĞ.. premix akıllı  yağ 2016 cıkaçaktir.

Malzemeler..

 Bal mumu (1 kg), Parafin (200 gr), Gliserin (200 gr), Mentol (100 gr.), ( yağı 50 cc), Limon yağı ( 50 cc), Mersin yağı (25 cc), Biberiye yağı (25 cc), Susam yağı (25 cc), Çitlenbik yağı (25 cc),Ardıc yağı (50 cc) Zencefil yağı (25 cc), Defne yağı (25 cc; Portakal yağı (25 cc), Buğday yağı (25 cc) 

 Saf balmumu eritin. Ateş görmeyecek şekilde çelik leğenin içine su koyarak  tencere  balmumu koyun. Kazanı çelik leğen üzerine getirin. Kısa bir süre sonra e­riyecek. Eriyen  balmumu içine parafin ve gliserin koyarak karıştırın. Daha sonra yağları koyarak içi karıştırın. Soğumaya bırakın. Şişeye doldurun. Dünyanın en güzel romatizma kremini elde edersiniz.

 Yaptığınız malzeme rengi donduğu zaman  limon sarısı  olaçak.

 

 ARI TERAPI EKLEM İLTAHAT

Eklem romatizma İltihaplı : Petek Bal 200 gr Bal mumu 300 gr,20 arı sütü ,10 gr propolis 10 gr polen,(oo1 mgr arı zehir) i, Masaj yaparak sürülür

Saf balmumu eritin. Ateş görmeyecek şekilde çelik leğenin içine su koyarak  tencere  balmumu koyun. Kazanı çelik leğen üzerine getirin. Kısa bir süre sonra e­riyecek. Eriyen  balmumu içine . Daha sonra  malzemeleri koyun içi karıştırın. Soğumaya bırakın. Şişeye doldurun. Dünyanın en güzel romatizma kremini elde edersiniz   

                                
                                 AYAK ŞİŞİ, BURKULMA


  Böyle hallerde soğan doğranır, biraz tuz ve zeytinyağı katılıp şiş olan yere bağlanır. Kırık çıkık var mı diye filim çektirme­yi ihmal etmeyiniz.

Bedende oluşan küçük şişme ya da berelenmelere (bir kimyacıdan alacağı­nız) damıtık acı fındık suyunu mümkün olduğu kadar gecikmeden pamuğa dö­kerek uygulayın. Bu işlem şişmeleri durduracaktır.

     Karakafes otu yağı ya da aynı otun merhemi çizilme, berelenme ve burkul­malara iyi gelir. Karakafes otu yapraklan bu tür yaralanmaların verdiği acıyı a­zaltır ve iyileşmeyi hızlandırır. Ancak, bu şifalı bitki derin olan yaralarda kulla­nılmalıdır. Çünkü karakafes otu iyi bir doku iyileştiricisi olduğundan üst deriyi iyileştirir ve yara daha derine işleyebilir.

Binbirdelikotu ile öküzgözü bileşimiyle yapılan merhem, berelenme ve bur­kulmalara özellikle deride acı ve yangı varsa çok iyi gelir. Aynısefa çiçeği taç­yaprakları, kasıkotu ya da mürver çiçeği yaprakları bere, burkulma ve küçük ya­ralar için rahatlatıcı olur. 

 

                        KEMİK AĞRILARI

  - Sarmısak, hardal, karabiber, anason, kaynatılmış kuyruk yağın köpüğü 1lt suda kaynatılıp süzülür üzerine az saf zeytin yağı peleselenle, mersin yağ, bibe­riye, defne tohum yağı eklenir içindeki su bitinceye kadar kaynatılır çıkan yağ bekletilir kemikler ovalanır adeleler ovalanır naylon ile sarılır.

-Bu şekilde 20 dakika 4 dakikalık masaj 30 dakika tatılmış tuz-kil-tuz kum konarak istirahat edilir. Kalkarken ayrı masaj 

            KEMİK ERİME VE EKLEM AĞRILARI

   Kadınlarda dönemden sonra başlayan bir tür rahatsızlık ortaya çıkar Doğal kalsiyum (yumurta kuru) yapılır (2. kur balı yumurta kuru)

   Şekere kalsiyumu yok etkiyi için kemik erimesi ve eklem ağrıları peydah o­lur Onun için 48 saat seker kullanmayarak ayda 3 kere tekrarlanır Limon içine 6 adet aspirin koyarak ateş içine koyup pişmiş halde dize bağlanır Bu her tür­lü eklem ağrılara koyulur.

   Ayrıca alabalık yağı sürülür Kendiniz yaparsanız daha güvenceli olur Yapı­lışı alabalık parçalarak süzüldükten sonra yağ elde edilir Hibuskus kekik çayla­rı içilir 40 kilit çaylarıda yaparak diğer kısımlarada faydalı duruma düşerek bu hastalıklardan kurtulursunuz.

-Limon rendelenir, 1 litre suda kaynatılır karışım afiyetle yenir.

-Genel kontrol olunması lazımdır Sebebiyet doğada çoktur.

-Sarımsak, karabiber, günlük, defne yemişi veya çiçeği pişirilerek yenecektir. 

 
                     KREÇLENME KUYRUK YAGLI BAL

Bir kilo kuyruk yağını su da kaynatarak üste çikan köpük ğünü alın temiz kapta toplayin ,petek bal ile kariştirin  ılık olarak kireçlenme üzerine sarın 7 gün boyunca kullanın farkı görün.

 

 Devam edeçek

 

  Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

  Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..

  Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir,yaninda bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çaliştiran, izni alınmiş aktarlar tarafından güvenlı şekilde kullanılmalıdır.

  Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır.

  Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.


                                                                   saklisifa@gmail.com

                                                                   premix12345678@gmail.com
            
                                                                   saklisifapiriiworld@gmail.com
 NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam175
Toplam Ziyaret1092470
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar6.15506.1797
Euro6.72966.7566
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com