• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

BİTKİLERİN KİMYASAL BİLEŞİMLERİ

       https://www.sakli-sifa.com   https://www.sakli-sifa.com   https://www.saklisifa-piriiworld.com 

                           KULLANDIĞINIZ SU, BİTKİ VE İLAÇLAR TANIYIN   

Vücuduna zarar verme ev cephesini terk etme terk etmedikçe kale hep sağlam olur.

İnsanlığa yanlış bilgi  hararet hareket yaptıracak haberler yapmayın.. İnananlar var ise şimdiye kadar yaşadıkları sahte hayatlarıdır biraz okumak kafi gelecek çünkü sen etle kemikle heykel yapabilecek kabiliyetlisin.. Bil ki bu alışılmamış dünyayı saran ölüm korkusu fırsatçıları sahnelerde yer alırlar akıl şuur var ise  bir komedi filim seyredersiniz.. 

Bilin ki ev bir sahne ve yaşam elinizin altında bir kısa müddet sonra doğa sizlere yeni bir hayat sunacak çünkü evde kaldıkça o musibet virüse bağışıklık kazanarak bağışıklığınız daha güçlenerek savaşı kazanacak o artık yaşamayacak ha gene gelecek senin vücutta hep güçlenecek çünkü insan bağışıklık duvarını aşamaz. Sen vücuda zarar vermedikçe.

Sabah leyin televizyonda bir haber duydum ve gördüm olamaz hem de bir duvarda asılı diplomalı tarafından virüsü yenebilmek için meyvelere sebzeleri sabunlu suyla yıkayın demesi hele geçmişte birde sabah kahvaltısı yapmayın diyen akıllar hepsi mideden hasta bir gün tuz midede eridiği gibi eriyecekler bunları duyanlarda yapanlarda ve yayınlayanlarda eriyecek Show olsun da haber dolsun la bu işler yürümez. Allah akıl fikir versin.

Lütfen haber olsun diye bu programları yapmayın siz faydalı olacağınız yerde insanlara bilgiler sunacağınız yerde vücudunuz aklınıza değil akıl vücuda çalışmasını sağlayın İnsan vücudu ve deri dışarıdan gelecek her şeye karşı koruyucu kalkandır. Sen ola vereceğin zarara uğratacağın şey onu hasta eder ve yok eder.

Sabun sorun nasıl yapılır bilmezler eskiden sabun” sıcak yapılırdı” şimdi maliyet ucuz olsun diye “soğuk” ama ikimside hijyen sağlar aması harkladır.

                 KULLANDIĞINIZ SU, BİTKİ VE İLAÇLAR TANIYIN  

Bilhassa gıdaları Her günün her saniyen her anın değiştiği gibi kullanımlar gıdada 30 günü geçmemeli. Dikkatinize...Deneyin görün ne neler evren değişiyor... Bugün Başın, miden, dolaşım bozukluğun, görmen, kalbin, Anatomi yapın kısaca her yerin ağrı çekiyorsa ne yediğine ne içtiğine bak…Kısa yoldasın demektir...

Bulunamamış elementler serbest dolaşanlar neler karışıyor bilginiz yok bilemezsiniz ama doğa sizler için yapıyor. Bilin ki insan elinden İşlenmişe her şey karışır ama doğa dalında taze yaşam sunar.

Ama çok para hırsı o canlıyı da dalında yakalar ve hızlı hormon dengesi karıştırarak dalında sıkılan koruyucu zehir sıkılsa da üzerinde yazar uygulama tarihinden 45 gün satışa çıkamaz notu yazılsa da nefis hırsı kendini bilmez cahil kurnazlar çoktur.

Kan kemik et, olduğu için fark edemiyorsunuz virüs uzun zamana yayılır ama bir çelik gövdeniz olsaydı neden hasta hastalık olduğunu çok çabuk anlardınız öldürücü virüs hala çelik üzerinde uzun süre sizleri bekler.

Bitki su ve ilaçlar her maddede değişir havada serbest dolaşır ve bir ürün ph tam ölçü alınamaz sadece sabit bir ölçüm alınır ama ürün içinde her köşesi ayrı ayrı ph çıkar ama çelik, bakır, plastik, jelatin, alemin yum farzla sır bir maddelerle ambalajlarda farklı boy alır değişkendir.

Bunlara dayanamayan et kemik kanda ne olmaz dersek değişken zehirlenmelere ve asrın yaşam boyutlarına alıştırılmış ve bağışık kazandırılmış gıda gıda ürünleri her değişimde farklı kronik hastalıklara yol açtığı gibi ve dünyayı saracak yeni bir virüs insan vücuduna uyum olmayan bir virüs insanlığın yok olmasına ve dünyayı dengeleyen atmosfer yapısı kendini tamamlayasıya kadar ve insanlık bu birleşime uyum sağladığı tarihe kadar yok olmaya devam eder.

İnsan “kendini onaracak şekilde yaratılmıştır” kan antikorlara gıdalardan aldığınız yeni antijen besin kaynakları bu yeni bir virüse bağışıklık kazanasıya kadar savaşacaktır ve galip gelecektir. Doğada kendini yenilemek için bunun değişik oluşumunu sakinleştirerek onu bir şekilde güneş ışığı (ultravon gün ışığı veya ışıklarıyla) etkisiz hale getirir doğaya çok küvetli mineral salar.

( Evleriniz dede yapa bilirsiniz kapı hölde kapı girişte ultravon ışık takabilirsiniz bu asırda her yer yeni bir oluşumuna müsait virüs tetikleyicileri varken )

(Dünya güneş ışıkların dik geldiği günleri virüslerin yok oluşları ve insan ırkına bağışıklık kazanacağı gündür)

Benim için sadece dünyada değil her nerde nefis şeytan yaşıyorsa... Bir Çelik kazan 3 madde H.G.A.…B. 100 kiloluk dondurulmuş Bitki suyu eridikçe havaya karışan bir virüs ama orada yaratanımın en sevdiği insanoğlu ve canlılar var... Sadece” İBLİSLERİ” yok edeceğini bilsem..Dünyayı huzura kavuştururdum...

Dünya istese buna müsait ama yapmaz çünkü canlı yaşamakta sadece kendini yenileyerek tüm canlıları korumak için insanlığın elinden çıkan bir virüs bu nu yok eden dünya atmosferi yok edebilmek için çalışır ve yok eder..

Ama insanlık hala her bir gün ekoyu bozdukça denizlerin su zehir, yağmurların asit olduğunda yeni dünyanın kuruluşunu yapacak dünya bir an duracak. "Rabbim".

                                     Selcuk uysal çoban saklı şifa  

                      ŞİFALI BİTKİLERİN   KİMYASAL BİLEŞİMLERİ: 

Şifalı bitkilerin bileşiminde bulunan kimyasalların bilinmesinin bu bitkilerin hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabileceğinin tespitinde büyük önemi vardır. Muhtevalarına göre bu bitkilerde aşağıdaki grup bileşimleri vardır:

Alkaloitler: Bitkisel tedavide alkaloitler, en etkili maddeler grubuna girer. Suda çözünen azot içerikli bu bitkisel etken maddeler, doğrudan sinir sistemini etkiler. Bazıları salgı sistemini uyarır, bazıları ise dölyatağı ve bağırsak kaslarının kasılmalarını destekler. Beynin daha fazla kan ve oksijenle beslenmesini sağlayan, safra salgılarını düzenleyen alkaloitler vardır.

Alkaloit içerikli ve çok etkili bitkilerin önemli bir bölümü ancak uzmanlarca kullanılabilir ve konuyu bilmeyenlerce kullanılmamalıdır, çünkü onlar çok etkili zehirlerdir. Şimdiye kadar bilinen alkaloit türleri 900’ün üzerindedir. Bitkilerin hayatı üzerindeki rolleri henüz anlaşılamamıştır. Bitki yaralandığında veya hastalandığında alkaloit miktarının hızla arttığı bir gerçektir. En yüksek alkaloit miktarı bitkilerin yaprak ve köklerinde bulunur. Bitkinin kabuk, tohum ve saplarında ise daha az alkaloit bulunur. Alkaloitlerin hemen hepsi kokusuzdur ve acı, yakıcı bir tatları vardır.

Glikozitler: Glikozitler, bitkilerin bileşiminde geniş ölçüde bulunurlar. Acı ve yakıcı tatları vardır. Glikozitler, bitkinin bütün bölümlerinde bulunurlar. Karbon, hidrojen ve oksijenin dışında azot ve kükürt de ihtiva ederler. Glikozitlerin önemli bir kısmı renksiz kristal maddeler olup suda erirler.  

Glikozit ihtiva eden ve eski devirlerden beri halk hekimliğinde kullanılan bitkiler; kuş üvezi, mürver ağacı, ıhlamur glikozitleridir. Tıp pratiğinde, kalbi etkileyici glikozitler ihtiva eden bitkiler, büyük önem taşırlar.

Sipolinler (sabun sular): Sipolinler mürekkep yapıda glikozitlerdir. Yağlar, reçineler, eterdik yağlar, nadiren alkaloitlerle birlikte bulunurlar. Bu tür bitkilerin organizması üzerindeki önemi tespit edilememiştir. Suda sabun gibi köpürdüğünden bu ad verilmiştir. Kırmızı kan hücre tabakaları, sipolinin dokunmasıyla hemen parçalanır ve muhtevasındaki hemoglobin, kan serumuna geçer, bunun sonucu kan kırmızı olur. Sipolinler, yağ, karbonhidrat ve diğer maddelerin organizma tarafından emilmesine yardım eder. Bunların bazılarında tansiyon düşürücü veya maddelerle reaksiyona girme özelliği gösterirler, organizmayı takviye ettiklerinden dolayı da tedavi uygulamalarında çokça kullanılırlar. Bazılarında idrar söktürücü özellik de vardır.

Vitaminler: Bitkilerin bileşiminde bulunan maddelerden biri de vitaminlerdir. Vitaminler, bitkilerin yapraklarında oluşurlar ve buradan da bitkinin bütün bölümlerine yayılırlar. Vitamin miktarının çoğalma veya azalması halinde, bitkinin hayat faaliyetinde bozukluk görülür. Vitaminlerin çoğunluğu suda erir.

Enzimler veya Fermentler: Bitki muhtevasındaki bütün fermentler, albüminle maddeler veya albüminle karışımlardır. Fermentin meydana gelebilmesi için en uygun ısı 40 50° derecedir. Lipaz fermentinden başka bütün fermentler suda erirler. Fermentler iki gruba ayrılırlar: Hidroliktiler (hidrolizler) ve desmolazlar. Bitkisel fermentlerin, insan ve hayvan yiyecekleri üzerinde olduğu gibi, kendi organizmasındaki ferment sentezinde de büyük rolü vardır.

Eterdik Yağlar: Uçucu yağ, bitkilerin yaprak, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen, oda sıcaklığında sıvı halde olan, kolaylıkla kristalleşebilen genellikle renksiz veya açık sarı renkli, uçucu, kuvvetli kokulu, doğal bir üründür. Güzel kokulu olmasından dolayı esans ya da eterdik yağ da denilmektedir. Su ile karışmadıkları için yağ olarak tanımlansalar da sabit yağlardan farklıdırlar bu zamana kadar 2500’ün üzerinde eterdik yağ ihtiva eden bitki keşfedilmiştir. Bunların çoğunluğu hoş kokuludur.

İnsanlar tarafından dâhilen alınırlar, böbrekler ve akciğerler, safra ve bağırsaklar tarafından ayrılırlar. Bunlardan bazıları özellikle sinirleri sakinleştirici, ağrıları dindirici, solucan düşürücü, mikropları yok edici, cildi tahriş edici olarak etki gösterirler.

Fitonsidler: Fitonsidler uçucu eterdik yağ kolundan olup mikropları öldürücü görevdedirler. Hemen hemen bütün bitkilerin kimyasal bileşimlerde bulunurlar. Fitonsid tesirde olanlar soğan, sarımsak, yabani turp, çam uçları, limon, civanperçemi vs. bitkilerdir. Fitonsidler birkaç dakika içerisinde verem, difteri, tifo ve diğer hastalığa neden olan şeyleri öldürebilecek özelliktedir. Bakterilerden ileri gelen bazı sindirim bozukluklarının ve iltihaplı hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Yağlı Maddeler: Yağlar bitkiler için besleyici yedek maddelerdir. Kimyasal bileşim bakımından yüksek yağ asidi gliserin esterleri teşkil ederler. İnsan organizması tarafından alınan yağlar bağırsaklarda çözülür, mide arkası bezlerden ayrılan lipaz fermenti etkisiyle sabunlaşırlar ve bunun sonucunda gliserin ve yağ asitleri elde edilir. Yağlar insan cildi tarafından kolaylıkla emildiğinden, çoğu merhemlerin karışımında yer alırlar.

Fosfatidler veya Lipidler: Fosfatidler genellikle bitkilerin tohumlarında bulunur. Bunlar hücrelerde, gıda tüketiminde çok gereklidir. Kimyasal bakımdan tıpkı gliserin esterleri gibidirler fakat bunların bileşiminde önemli yağ asidinden başka fosfor asidi de bulunmaktadır. Tedavi pratiğinde kuvvetlendirici araç olarak kullanılırlar.

Mumlar: Mumlar bitkileri korumakla görevlidir. Genellikle bitkilerin sap, yaprak ve meyvelerin dış yüzlerinde bulunurlar. Bitkisel mumlar, serbest yağ asitleri, alkoller ve hidrohidratlar ihtiva ederler. Bunlardan çeşitli yağlı ilaçlar, pomadlar, plaster vs. yapımında faydalanılır.

Karbonhidratlar: Karbonhidrat, hem canlının yapısına katılan hem de enerji sağlayan karbon, hidrojen ve oksijen elementlerinden oluşan organik bileşiklerdir. Bütün canlı hücrelerde bulunur. Doğada genellikle büyük moleküller halindedir. Besinlerde en ucuz ve en kolay bulunan enerji kaynaklarıdır. Karbonhidratların 1 gramı, 4 kilo kalori enerji sağlar. Basit şekerlerden olan glikoz, beyin ve sinir sisteminin ana enerji kaynağıdır. Ketozisi önler. Su ve elektrolit dengesini sağlarlar.

Posa, bağırsak hareketleriyle birlikte basit şekerlerin emilimini düzenler. Posa ayrıca, kolesterolün geri emilimini önleyerek veya geciktirerek, kandaki kolesterolün dengelenmesini sağlar.

Süt ve süt ürünlerinde bulunan laktoz, bağırsaklardan kalsiyumun emilimini artırır. Ağırlık ve dengeli beslenmek için, nişasta ve posanın tüketilmesi gerekir.

Ekmek, tahıllar, kuru baklagiller, şeker ve şekerli gıdalar, meyveler, süt ve süt ürünleri, sebzeler. Yani et ve yağ dışındaki tüm besinlerde karbonhidratlar bulunur.

Sepi Maddeler: Hemen hemen bütün bitkilerde bulunur. Bunlar maddelerin kullanımında ve hücre içinde, enerjilerin dağılımında görev alırlar. Ayrıca bitkilere musallat olan birçok mantar ve bakterileri zehirlemek suretiyle koruyucu rol oynar. Tıp uygulamalarında, mide ve bağırsak ağrılarında kızıştırıcı olarak kullanılmaktadır. Büzücü özelliği olduğundan cilt hastalıklarında ve kan dindirici araç olarak da kullanılır.  

Organik Asitler: Genellikle birçok bitkide bulunan ekşi tat, organik asitlerden ileri gelmektedir. Bitkilerde en çok rastlanan asitler elma, kehribar, fumar, glotar, malon, limon, benzoen vs.’dir.

Albüminler: Albüminler yüksek molekül ağırlığında fevkalade mürekkep azotlu bileşimlerdir. Albüminler bitkilerde yapıcı ve depo olarak kullanılırlar. İnsan organizmasında mübadele bozukluklarında veya yetersizlik hallerinde deva aracı olarak kullanılır.

Bitkisel Hormonlar: Bitkisel hormonların bir kısmı hücrelerin bölünmelerini, bitkinin embriyonla büyümesini temin ederken ikinci bir kısmı genellikle bitkilerin uç kısımlarında oluşarak bitki organizmasının büyümesini sağlarlar. Bunların yokluğu bitkilerin gelişmesini durdurur.

İnorganik Maddeler: Bitkilerde inorganik maddeler oksitler, karbonlar, sülfatlar, klotritler, fosfatlar, silikatlar vs., şeklinde görülür. Bunların birinin eksikliğiyle bitkinin büyümesinin bozulduğu bilinmektedir.

Bitkilerde çok az miktarda bulunmalarına rağmen, daha pek çok kimyasal terkipler mevcuttur, bunlar yalnız bitki türleri üzerinde değil, insan ve hayvan hayatı üzerinde de önemli rol oynarlar. Bunlar gıda olmakla beraber, sağlığımızı korumakta da deva olarak kullanılırlar. 

DEVAM EDECEK

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır

Bu bilgiler, hiçbir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır.  

Doktor diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.  

Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır  

Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.  

NOT: KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN, ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.

 

 

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam182
Toplam Ziyaret1209763
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com