• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
VİTAMİNLER, ETKİLERİ FAZLALIĞINDA VE EKSİKLİĞİNDE OLUŞACAK HASTALIK BELİRTİLERİ
 https://www.sakli-sifa.com/?pnum=7&pt=V%C4%B0TAM%C4%B0NLER%2CETK%C4%B0LER%C4%B0+EKS%C4%B0KL%C4%B0%C4%9E%C4%B0NDE+G%C3%96R%C3%9CLECEK+HASTALIK+BEL%C4%B0RT%C4%B0LER%C4%B0

VİTAMİNLER, ETKİLERİ FAZLALIĞINDA VE EKSİKLİĞİNDE OLUŞACAK HASTALIK BELİRTİLERİ 

Vitaminler, insan ve hayvan hayatında önemli rol oynayan organik maddelerdir. Kalori içermezler. Kendi başlarına enerji kaynağı değildir fakat birçok biyolojik olay üzerinde etkilidirler. Yeterli miktarda vitamin alınmaması organizmanın savunmasını zorlaştırır ve hastalıklar baş gösterir. Çok miktarda alındığında da başka hastalıklara sebep olurlar. 

Vitaminler, erime özelliklerine göre: “Yağda Eriyen Vitaminler” ve “Suda Eriyen Vitaminler” olarak ikiye ayrılır. 

Yağda Eriyen Vitaminler a, d, e ve k vitaminleridir ve bu vitaminler vücutta depo edilebilir. Suda Eriyen Vitaminler ise b grubu vitaminler ve c vitaminidir. Bu vitaminler vücutta yeterince depolanmadığı için besinler yoluyla düzenli olarak alınmaları gerekir.

  

A VİTAMİNİ: A Vitamini, bağışıklık sistemi, kemik gelişimi gibi pek çok faaliyette görev alan önemli bir vitamindir. Deriyi yeniler, gözleri korur; saçları, tırnakları güçlendirir. Büyümemizde, dişlerde mine tabakasının oluşmasında etkisi vardır.

Akciğer, mide, yemek borusu, gırtlak, idrar kesesi ve birçok tümörü engeller. A vitamini, antioksidan olarak faaliyet yaparak hücreleri kansere ve diğer hastalıklara karşı korur, yaşlanma sürecini yavaşlatır, yağ depolanmasına yardımcı olur .A vitamini karaciğerimizde depo edilir. 

Hücreleri kuvvetlendirip ,hastalık ve zararlı maddelere karşı korur. A vitamini bağışıklık sistemimizi estekler .Bu vitamin proteinlerin yapımında da etkilidir .Tüm organların gelişmesi, büyümesi ve tamiri ,sağlıklı cilt, saç ve kemik ile gözümüz için gereklidir

Şeker hastaları ve karaciğeri hasta olan kişiler gıdalarla aldığı Caroten'i karaciğer A vitaminine çeviremez .Bu vitamini ayrıca bağışıklık sistemimizde büyük desteği olan Timus bezesini korur normal çalışmasını sağlar. Stres halinde ise bu bezenin çalışması bozulur. Yeterince alınması gerekir. 

A Vitamini Eksikliği Belirtileri: Kilo alamama, boyun uzamaması, gözyaşının yetersiz salgılanması, görme bozukluğu ve göz hastalıkları, duyularda zayıflama, cilt hastalıkları ve erken yaşlanma, hastalıklara karşı dayanıklılığın azalması, çocuklarda gelişmenin yavaşlaması, saç dökülmesi, erkeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda kısırlık. 

GIDA ÇEŞİTLERİ

Et, karaciğer, süt ve sütlü besinler, tereyağı, peynir, havuç, patates, marul, soğan, yumurta, kavun, kayısı ve sarı meyveler, yeşil sebzeler, şeftali, erik, Trabzon hurması, havuç, kereviz, bakla, ıspanak, domates, pırasa, sarımsak, karnabahar, limon, ayva, balık ve balık yağı, sığır karaciğeri ,tere ,maydanoz ,yumurta sarısı ,kayısı, şalgam, balık kayısı,kuşkonmaz,ıspanak,havuç,kereviz,marul,portakal,erik,domates karaciğerde  bulunur.

B VİTAMİNİ: Suda eriyen, vücutta depo edilmeyen vitaminlerdendir. Yemeklerin pişme suyu dökülürse bu vitaminler de kaybolur. İştah, sindirim ve sinir sistemi için çok gerekli ve hayati öneme sahiptir. 

Eksikliğinde iştahsızlık, yorgunluk, mide, bağırsak bozukluğu, kabızlık, gelişme geriliği, sinir iltihapları, konuşma yavaşlaması, ses çatallaşması görülür

Karaciğer, buğday kepeği, esmer pirinç, marul, kabak, domates, ıspanak, pırasa, kereviz, patates, sarımsak, portakal, et, balık, süt ve sütlü besinler, yumurta, kabuklu yemişler, fındık, fıstık, ceviz, badem, çilek, şeftali ve erikte bulunur. 

B1 VİTAMİNİ: Karbonhidrat sindirimini sağlar, kalp ve sinir sistemini korur. Sinir sisteminin çalışmasını oksijen almayı ve kalp atışlarının düzenli olmasını sağlar. Sinirsel hastalıklarda, kasların zayıflamasında, zayıflamayı durdurup yeniden kilo almada faydalıdır. Solunum yetersizliğini giderici etkisi vardır. Kabızlık ve iştahsızlıkta faydaları görülür.

Eksikliğinde çocuklarda büyüme ve gelişme bozuklukları olur. Yorgunluk, güçsüzlük, depresyon, beriberi hastalığı, kabızlık, iştahsızlık, ödemler, kramplar, damar genişlemesi, diş ve diş eti hastalıklarına yol açar. 

GIDA ÇEŞİTLERİ 

Devamı kendi bölümünde

  
249 kez okundu

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam98
Toplam Ziyaret1211219
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com