• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

        Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın                  


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

          "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                            “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"  

Bu gün evren dengesi sağlık bedeni tanımakla başlar ilaçlar yan tesiri kadar bitkilerinde yan tesirleri vardır.
Bu günün fırsat dünyasında.. 
Yıl yazılım tarihi 2014 yaş 58 Göç ve göç yollardan tüm canlılardan gelen gripler dikkat edin sıcak ve soğuklar hastalıkla mücadele değil, hastalığın oluşmasına  sebep olan koşullarla mücadele olmalı "şimdi ki yaş 65"  

Bu gün yer den 30 ile 60 cm yükseklikte atıklar ve gazlar hiç birimiz bilmemekte su baraj ve deniz kenarlarında ve ormanda yaşam 1000 ev içinde 300 varken yerden 30 60 cm de 25 hava oksijen bulunmakta ve bunları sık takip yok şehrin her sokağında ama öyle sistem gelecek ki araçlara takılan Drivemining kendi masrafını çıkartarak ve üstüne gelir getiren ve yüksek frekans yayılan ve çevre sen sörleriyle acil sisteme blok zincire rapor vererek gezilebilen yaratmak ve 1000 oksijene insanlığa ulaştırmak gelecekler yakından daha yakın daha iyi bir atmosfere çevre sağlığa Drive Mining takip edin   

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır. Bağışıklık sistemi, Hastalıklara karşı koruma sağlayacak bir mekanizmadır ve de "yaratanın" akıl şuura vermiş olduğu yaşam kitidir ve de akıl şuur olmayan yaşama biyolojik yaşama doğa örtüsüne zarar vermeden vede kimseye gerek kalmadan sağlıklı yaşam sağlar. Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır. Bunu önlemek adına bağışıklık dediğimiz sistemi kuvvetlendirmemiz ve kanda ki savaşan antikorlar  yükseltmek gerekmektedir.  

Akıl şuuru kullanamayan ve de kullanmayı bilmeyen sadece nefis ve çıkarcı kişilerin anatomisi..

Haksız şekilde sadece kaba kuvvet şiddet uyguluyorsa düşünmeden davranış şekli çıkar için akıl ve düşüncesi olmayan kendini haklı gören kendinde akıl şuur varken filtre edecek sabır ve erdemlik yok ise o sadece patlamamış veya yorgun mermi gibidir barutu olup çekideki bulamayan çıkar ve çıkarcılar tarafından bulunduğu ve bulduğu anda sadece ARTIK O bir kaostur.

Sırlar kitabı Selcuk uysal çoban saklı şifa  

Site Menusu
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Bu gün çatallaşan yolda ne çıktı sorgulama yaptın mı çatallaşan iki yolda ilerlemeniz ebedîyi dünyada hep karşınıza çıkar


 https://www.sakli-sifa.com


Bu gün çatallaşan yolda ne çıktı sorgulama yaptın mı çatallaşan iki yolda ilerlemeniz ebedîyi dünyada hep karşınıza çıkar
 

Kaç para kaybettiğim değil, Kaç insan kazandığım önemli. Parayı kolay kazanırsın ama insanı zor.    

Şimdi yok “o kadar “dediğin gibi haydi bakalım bir gününe bakalım ,ama bu arada güne gününüze bakın yarın yaşamak varsa yazarız yoksa arkadan gelecekler yazar.

Şimdi başlayalım

Dünya yaşlanıyor desek te aslı gençleşiyor asıl olan insanlar genç doğarken gittikçe yaşlanan ve orasını burasını düzelterek ebedîyi kala çam psikolojik gençlik ise yaşlanmamak için elinden geleni yapsa da nafile şimdi bir bakalım sen kaç yaşında olursan ol sadece “yaşam yaşatma ve yaşantına bak uzun gördüğün ebediyet yaşam için çırpınış bir göz kırpması kadar.

Farkına vardıysan eğer yırtık gömlek te ipeğe dönüşür yüze toprakta sürsen yaşam güzelliğinize güzellik katar işte aynı beden yaşlanmaz ve yaşatma yolunda her adımı bolluk bereket kısmetlerle dolar ve de önceden hatırlatılmıştır

Bildirilen “ayetler” ve (birbirini takıp eden düşünceler) ve sonradan düşünürleri düşünen düşünceler gene ayrılan çatallaşan yol “düşünen düşünceleri haykırarak düşündüklerini buldum” diyenler birde var olanı (buldum buldun diyen akıllar)

Hatırlatılan Ayetler ve düşünceler

Bir asırlara bakalım birde sonradan buldum diyen düşünceye “birde insanoğlunun var olduğundan beri sevgili elçilerin ayetlerine”  

“İlim sabit duran çekirdek noktadır.

Cahiller onu çoğaltmış insan oğlunun ne kadar yetersiz anlayış körlüğü kavrama yetersizliği dir”.” Allah’ın bizlere bağış etmiş olduğu beynimizi kullanmadan acıziyet için de olduğumuzu  anlattığı gibi, aynı zamanda var oluş, büyük patlamayla ulaştı”

Düşünceler düşünürü düşünür kılan çekirdek noktalar buda bir keşiftir

İzafi hareket nedir ya da nispi, bağıl veya relatif hareket 

Belirli iki   halindeki iki cismin, birinin diğerine göre nispeten hareketine izafi hareket denilir. Yani iki cismin hızlarının farkı izafi hareketin hızını vermektedir...

İzafi hareket ya da nispi bağıl veya relatif hareket  belirli iki hızda hareket halindeki iki cismin, birinin diğerine göre nisbeten hareketine izafi hareket denilir. Yani iki cimin hızlarının farkı izafi hareketin hızını vermektedirEn istein’ın” en meşhur keşfi İzafiyet Teorisi’dir.

Fizikle ciddi bir şekilde ilgilenmeyen birçok kişi hâlâ bu teorinin ne demek istediğini anlayabilmiş değildir. Oysa  “Kuran ancak bu teoriyle anlaşılabilen gerçeklere 1400 yıl önce işaret etmektedir”  

Einstein, izafiyet ile ilgili açıklamalarını “özel İzafiyet Teorisi” ve “Genel İzafiyet Teorisi” diye iki çalışmada toplamıştır.

Dedi ki “Yeryüzünde kaç yıl kaldınız” Dediler ki “Bir gün veya bir günün birazı kadar kaldık, sayanlara sor.”  

Onları toplayacağı gün sanki sadece birbirleriyle tanışacakları gündüzün bir saati kalmışlar gibi gelir .

İnsanlık neden övünmekte veya kaos kışkırtıcı kin nefret psikolojik ruh halleri ne ,ne kadar

“Dünyanın yüceliği ve övüncü hususunda yarışmayın.

Ziynet ve nimetlerine aldanmayın. Derdinden, mihnetinden sızlamayın. Zira izzeti de övüncü de bir gün biter. Dünyadaki her müddetin sonu gelir. Her diri, sonunda fani olur”

“Dünya kalmak yurdu değil geçiş yurdudur

Orada iki tip insan vardır. Biri özünü  (nefsi  isteklere )satarak kendisini satarak helak eder ,diğeri  de özünü  (Allah’a ) satarak kendini (azaptan) kurtarmış olur “

 “Sapıklık olacağından korktuğun bir yola girme.

Çünkü sapma ihtimali olan yollardan kaçınmak, o korkunç yerlere girmekten daha iyidir. Marufu emret ve ona uyanlardan ol, münkeri elinle ve dilinle ortadan kaldır. Münkeri yapanlardan tüm çabanla sakın ve uzaklaş”

Münafıklar hakkında buyurdu ki:

 “Onlar saptırıcı sapıklar ve hata işleyip insanı hataya sevk edenlerdir. Renkten renge giren, her türlü entrikayı çeviren, her yoldan sizi kasteden, her gözetleme yerinde sizi gözetleyenlerdir. Kalpleri hasta, zahirleri ise temizdir. Sinsi sinsi yürür, görünmeden gizlice hareket ederler”

Başkasının kendi üzerinde hakkı olanın da, başkası üzerinde hakkı vardır.

Birinin üzerinde hakkı olan, ama başkasının kendi üzerinde hakkı olmayan biri olsaydı, bu yaratıkları değil, ancak münezzeh olan (Yaratan Allah olurdu)

“Amel  ettiğinde zarara uğramayacağın şu dört hususu dikkat edin”

En büyük zenginlik  akıldır, en büyük yoksulluk  ahmaklıktır, en korkunç şey  kendini beğenmektir, en değerli büyüklük güzel AHLAKTIR..   

“Üzerinde yamalı gömlek görüp nedenini sorduklarında şöyle buyurdular”

”Bununla kalp mütevazı  olur ,asi nefis ram olur ve müminler ondan örnek alır.

Dünya ve ahiret iki uyumsuz düşman ve iki farklı yoldurlar. O halde kim dünyayı sever ve gönül verirse ,ahirete tartısında tartılır yaşam sınavında kim ( buğzeder anlamı düşmanlık etmek, kin nefret kışkırtma bir komşu bir komşusuna bilerek bilmeyerek iftira atmak beslemek ve ona düşman kesilir bunlar doğu ve batı gibidirler gerçek adalet tartısında muhasebesi çıkar”  

“ Dürüstlüğün kuralı yoktur.. sadece dürüst dür ..

Tarih kayıtlarında yazar. .anılır. Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız  Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz”

“Rabbim ihtiyacımız olduğunda yanımızdasın ,

Biz çölde avare dolaşan  insanoğluna doğru yolu gösteren,  Karanlıkta yol gösteren bir ışıksın, ve düşmanlarımızı ,yerle bir eden bir kılıçsın , dürüstlük yolumdan ayrılmayan, yalansız Dünya ,ve  insanoğlu ..Nasip et…Çoban

Evet bunlar geçmiş ten gelen hatırlatmalar bunlara bakarak (yazımızın başında yazdığımız bu güne) bakalım la başlayalım “ya bismillah” attığımız adıma neler yaptık ben le başlı yalım

Yol sabah 04.30

Bu gün şükür namazımı kılarak nasip yola koyulduk her zaman güler yüz ve samımı davranış ilke edine aynı firmadan petrolden alarak yola devam şafak sokmuş bu yola gittiğimde dağ çamlık temiz havada dinlenerek azda karnımı doyurarak benim 93 model eski dostum arkadaş im “arabaya diyorum” o da dinlenerek üzüm dağları üzümün cennet yerinde Salihli de gene çelikçi dostumdan bir parça yaptırarak tekrar yollara düştük çoban bastonu attı yol güzergâh Muğla eski yadigâr arkadaşımın “araba” hiç dönüş yolundan gitmez içindeki de belirli yere kadar yolu bilmekte olarak geri kalan yolu sorarak yol alırız (Diyeceksin yol gösteren teknoloji varyok çoban da yok teknolojiyi bilir ama kullanmaz çünkü o gösterdiği yol (paralı yol ve biraz yakıt yaksın ayağı yapar birilerine çalışır) kendi yakıtımıza baktık gerçi daha var ama önde yolda var desek te kendi her zaman petrolüme yaklaşır her zaman gibi Güleryüz hizmet temiz hijyen pompacıya yaklaşarak petrolümüz var ama sen depoya kadar doldur her zamanki güler yüzle..

Marketine gidip aynı şekilde çay ve alışveriş yaptık ve bir şey sormak icap etti sorduk her şeyi anlattı ama gene dışarıya soralım dedi ve pompacıya sordu pompacıda aynı şekilde güler yüzle ifade etti gene aynı şekilde abi bir de market önündeki abiye soralım dedi ben yok dedim selam verdik almadı o hiç cevap vermez gene yardımcı oldun selam vererek tam ayrılacaktım pompacı bana yardım için gene o adama sordu ben dönerken (adam elini sallayarak aman der misali asık süratli insanlık ruhu olmayan adama bir cevap vermen gerektiğini aklımdan geçti ) anında sorguladım araba içinde az dönerek adama yaklaştım kardeş sen buranın elamanımınsın suratın asık biliyorum bilmiyorum cevabı verebilirdin ( bu adam birde başkasının yeri önünde üzüm satmakta) tekrar yola koyularak pompacı koşar araba arkasından buyur kardeşim abi neden sordunuz elamanımınsın diye her şey çok güzel ama bir adım geri bir adım ileri sana hiç puan getirmez 95 ten 100 puana ulaşamazsınız der demez 95 ten neden 96 ya çıkamadıklarını anlarlar..

Ben her zaman böyle durumlarda başkasının yerinde müsaade etmiş olarak ürün satıyorsa o kişinin yükünü hafifletmek için bir kilo değil bir kasa alırım hatta arabamda hediye kuru üzümler olsa da..

Yola koyulduk Denizli aydın yolundan naziliyle geldik coğrafi yapıya göre güneyimdeki dağlar arkası Muğla hoca gibi ters kulağa gitmek ne der trafik sıkışıklığından yanım da ki arabaya ne kadar işaret etsen de adam telefonda leyla bir bakarım tabela şehir içinde Muğla der durur mu çoban sapar.

Tam yola girerken bir çay molası verir mantık hesabi yaparak tam 80 km kısa bu yol ama mücadeleli bir yol asfalt rampalı (eski arkadaşımla istişare ederiz hey çoban biz ne yollar ne rampalar gördük beraber bu yeni yolar ne ki) yola devam eski arkadaş coşar tam aradığım yolar gibi dercesine zorlu bir rampa yol kısa diye hafriyat kamyon sıralı ne geçebiliyoruz nede kendilerinde haklı yol veremiyorlar rampa biter kamyonlar gelecek rampada zorlamasınlar diye bir köyün girişinde çınar altında kahve hemen dalarım mola verir arabada dinlensin diye tabi sevinir yolda su koyuvermediğine..

Yanaşır yanaşmaz en sevdiğim yanı bizim koy “yaşamı dostlarım hoş geldin kim varsa hoş geldin der yanı birde ne satarsın lafları bir de hürmet ”..

Yok yarenler bir şey satmam sadece bu yolu bilmediğimden ve arabanın dinlenmesi için mola verdim biraz hoş beş derken ya kardeş emekli değilsin çalışmıyorsun da nasıl bu kadar gezersin der bir meraklı kişi..

Kardeş her şey anlatılmaz benim tabi ki geçim kaynağım var Allaha şükür o bana yeter dağlarda arılarım var Muğla’da onlarda pamuk tarlalarına zehir atmışlar tarlaya giden gelmedi hem onlara hem de kedimin “yaptığı akıllı yağ” var belirli arkadaşlarıma sadece gidişi olan yolda satmaktayım der birisi akıllı yağ ne der bende bel ayak fıtık ağrıları için derim hemen birisi der kardeş şuan duramıyorum burası dağ havası belime iyi gelir mi der ama derim ki sizler hürmetti unutmamışınız ama ikramı unutmuşunuz derim orda hepsi birden hakikaten hepsi bir çay su açmışın der derler “bir ara unutmuşlar ikramı desem de yanılmışım derim aklımdan”

Adamı der çoban ağrıyan kısmı gösterir çoban oradan der yoksa çoban sen doktor musun yok derim adama bir beline ağrıyan yere sürer 10 dakika sonra ne olduğunu söyle derim bir mi 2 kişiye daha bu arada arabaya bakım yaparak kısaca göz gezdirerek bir daha çay söyler içerken ne oldu yarenler yandınız mı hem de nasıl ağrı var mı yok teşekkürler der haydi bana eyvallah derken kardeş arabanda varsa bir tane verir misin der var derim kaç para der 100 tl ama size 75 tl olur derken 3 de alır kardeş akşama kal toplanırlar burada çok satarsın der ben yok derim önümdeki yolu bilmiyorum akşam zorlanırım gün batmadan Muğla’ya atayım derim peki dönüşte uğra der ben dönüşüm yok bir daha gelirsem eğer karşı yolda bekleme hep geldiğim yoldan gelirim ne zaman olur onu “Allah bilir” der demez muhtar gelir kısa sohbet der demez benden 5 adet alır muhtar ısrar eder misafir hanemiz var orda kal der sabah gidersin dese de çoban yol der.. Bir da ki sefer der yola çıkar..

30 km kalan yol zorlu yolda dağ yolundan biter Muğla görünmüş ula ilçe sine gelerek işlerimizi kolaylaştırıp arı ve bal olmayan kovanları az çok toplayıp “şükür ve sabır” bileyerek kamyonu memlekete yollarız..

Çoban gene zorlu dağlarda mola verip bastonu kenara koyup ocağı çıkararak domatesli sarmısaklı soğanlı bol biberli melemen hazırlayıp afiyetle sizlerde evde yapmışsanız sizlere de afiyet sıhhat sağlık olması dileğiyle benimki bu kadar.

Evet siz bu gün ne yaptınız..   devam edecek

Sırlar kitabin dan Müslümanın ve İslam’ın gizemli ve anlamlı ruh açan ayetleri, o yıllardan bu yıllara ,zor yollarda zorlu yolculuk yeni ve eski bölümlerden alıntı

selcuk uysal çoban saklı şifa

 

  

  
269 kez okundu

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret1211215
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.670513.7253
Euro15.443915.5058
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com