• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
 
   https://www.sakli-sifa.com  https://www.sakli-sifa.com  https://www.saklisifa-piriiworld.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

  

  Tıklayın  Drivemining kısa yoldan ulaşın                                           Tıklayın Envidatoken kısa yoldan ulaşın   


    https://www.sakli-sifa.com         https://www.sakli-sifa.com                                  

       "Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın"                                                “Daha çok erken biter güç birlikte doğar"    

   https://www.sakli-sifa.com             sakli-sifa.com          https://www.sakli-sifa.com              

DriveMining şu anda B2B'ye (İşletmeden İşletmeye) odaklanıyor. DriveMiner, sadece elektrikli-hibrid araçlara ve kamyon gibi büyük dizel araçlara monte edilebilir. DriveMining ayrıca gelecekte bir ev sürümü yayınlayacak. Kullandığı FPGA çipi sayesinde farklı kripto para birimlerinin madenciliğine izin veren DriveMiner, çevresel verileri de toplayarak EnviDa Blockchain'e aktaracak. 

DriveMining currently focus on B2B (Business-to-Business). DriveMiner, which can only be installed on electric-hybrid vehicles and large-diesel vehicles such as trucks. DriveMining will also release a home edition in the future. Thanks to the FPGA chip it uses, DriveMiner allows mining of different cryptocurrencies, and will also collect environmental data and transfer it to the EnviDa Blockchain. 


                https://drivemining.io               https://drivemining.io            https://drivemining.io              

  SÜRE %25 / 09 GÜN                                                                                                               

Ön satışımız başlıyor!%25 indirimli EDAT satın alma fırsatı 1 Ocak’tan itibaren herkese açık olacak. Tek yapmanız gereken sale.envidatoken.io adresine girerek yatırım yapmak! Yeni yılda görüşmek üzere 

Our pre-sale is starting! The opportunity to buy EDAT with a 25% discount will be open to everyone from the new year. All you have to do is invest on sale.envidatoken.io on January 1st! See you in the new year…  

Site Menusu
Videolar
Takvim
Drive Mining
 https://www.sakli-sifa.com
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Beyin akıl düşünce sağlık ve geri sayım la insanoğlunun gecikmiş yılarımızSAKLI-ŞİFA & SAKLI NET TELEKOMÜNİKASYON &SAKLİSİFA-PİRİİWORLD YAYINCILIK BİLGİ AKIŞ KURULUŞUDUR

Bir markadır Metal yaşı 65 Araştırma yaş 50 Yayın yaş 9 yıl

Dergi ,kitap ,gazete vb. gibi yayınların basıma hazır hale getirilmesi, okuyucuya ulaştırılmasına ilişkin hizmetler (teknoloji dijital global iletişim ağları vasıtasıyla anılan hizmetlerin sağlanması da dahil.).Film ,televizyon ,internet ve radyo programları yapım hizmetleri. Sağlık ,kurutulmuş bitkiler saklı şifa bünyesinde araştırma bilgileri sunum hizmetler ve hizmetlerdir ( ISBN )

 https://www.sakli-sifa.com   https://www.saklisifa-piriiworld.com

Yayıncı personel sayısı 01
Selcuk uysal çoban saklı şifa
  


Beyin akıl düşünce sağlık ve geri sayım la insanoğlunun gecikmiş yılarımız 

Düşünce ile yaşam gelişme doğar

Adım adım geleceğe ve yaşam oksijenine insanlık insanoğlu ucundan başlayalım da nesiller gerisini getirir "Doğruluk uzun yıllara akıl yerli yerine koyar yaşama götürür" kısa yaşam ise kısa yıldır oda (aklı yerli yerine koymayıştır yanlış yoldur bu da yaşamın var yok gibisidir. 

Şimdi uzun yılarla dürüst proje yol mu ,yoksa kısa yolla yanlış yaşamamı kısa yoluna mi .. 

Akıl ise geliştirmeyi sunar

Birde üstüne kazan kazan kutu box kim yanlış bu zamanın klıpto suyla dijital dünya hem "teknoloji teoloji" der konuşan adamlar hem de kaç asır sonra gelir.

"Yaratan her şeyi akıl içinde teoloji olarak vermiş" 

Her şey ağırda gitse sistemler eşit evrende ve doğayı akla veriliş “Teoloji” nedir derseniz yaratılıştaki yaşam için verilen akıl içindekini doğayla birliktir. 

Yaş 65-50 seneden beri evrensel yaşam der ama nerde gören duyan yapan var mi duydunuz mu 

Beyin tüm mekanizmaları harekete geçirir

İşitsel algının esas aşamasından sorumlu beyin bölgesidir temporal loptur ama  insanlar insanoğlu duymak istediklerini duyduğu için ve ya “mutluluk huzur özgürlük duymak istedikleri” ve dünya ekonomisinin getirdiği zor yaşam şartları olmasıyla kendisinde baskılar artıkça suç işleme yenememeği artarak “her ne kadar suçlara karışma korkusuyla kendisinden insanı oluşundan ” görsellerle duyumsal getirdiği frekans kendi beyni geçici kapatır bir başka arayış işleminden sonra bulduğu yapay sanal sözler başkaları çıkardığı frekans kendi frekansla eşleşir ama gene başka beyinler insanların bu zayıf noktasını bilmekte olup neyi algılamak üzere olduğumuza dair ilk hipotez adını taşır ve artık o beyin hipnoz olmuştur. 

Artık suç işleme on na katlamışı görmez beyin her ne kadar kapatsa da beyin yorgunluğu yaşlara bağlı bilgisayardaki gibi detalar bellekler virüsler temizlenmesi gerekirken insan beyin yorgunluğu şiddetli artışını algılar her ne kadar algısallarda ekonomi şartları zorlar işte burada duymak istediklerinden gene bir şeyler görmeyişi zamanla beyin yaşlara göre yorgun düşer ve algılama eksikliği artık durdurulmaz durdurulamaz hal alır suç suçlar ve ister istemez artar. 

Burada ise neyi öğrenmek değil var olan ilim yaratılışı araştırıp doğru bir hamle ile bilime geçiş araştırma yeteneğini yükseltmesiyle beyin tekrar sıfırlayarak yeni beyin şifreleri gelir ama insanlık hırsı öğrenme yerine insan safini bilen bir akıldan bir başka ezberlenmiş ve ezberletilecek şartları getirecek nakış gibi işlenecek çıkarlar çıkarları doğrusunda hal ve hareketlerden ise artık beyin o nesilden başka nesillere ezberlenmış fikir ideoloji huzur mutluluk hayalleri pembe dünyaya karışınca artık gene beyin insanlık insanoğlu beyni beyinde ağırlık hissi verecek artık o beyin hasta hastalık maduna geçerek yaşam dünyasına beyin ağırlık hissi verecek ve meşede gene ezberlemesi zor bir hayatta geçecek 

Gene beynin kullanma özelliklerini kendinde kısa yolu deneyecek beynim nasıl çalıştırırım ve veya beynimi nasıl kullanırım suç oranı artık yüze çıkar işte burada en tehlikeli kararlar verir kulaklarına gelen fısıltılar başlar kaprisler kin nefret şiddet kıskaçlık akla gelmeyen şeytanı ruh yavaşça maddeleşir çeşitli uyarılar alabilen duygu organlarını yapısını da özelleşmiş hücreler yavaşça yok olmaya başlar hücreler gruplar halinde saldırır bedene yayılır stres başta gelmek üzere beden içindeki en ağır hücre yapısına mideye saldırarak doyumsuzluk başlar. 

Elde edemeyen hücre yapıları gene kendi kendini yer kendini yemeye başlar gelişim bozukluğu, renk , başarısızlık ,bu güne has geçmişten gelen o bezlik ve gene elde edemeyen hücreler savaşı elde edemeyince savaşan kazanmak için var gücüyle “kötü hücrelerle savaşa direnen hücreler “ve savaşı kazanamayan yok edici hücreler yok edemeyeceğini anlar diğer “hücreler artık en ikinci hassas okta sinirlere korur “ve sinir hücrelere dayanır düşman artık savunmaya geçen sinir uçları saldırır ve bu arada dışarıdan gelen en tehlike ise (kendi ve başkasının bedenine ve ruhuna zarar) verenlere çok şiddetli tüm bedene farksa gönderir uyarıcı sinyaller. 

Artık tek çare kalmıştır ya beden çoğalacak yada yok olacak tüm düşüne bilme sıfır noktaya gelmiş beden bunu bilmeden dışarıdan gelecek tepkilere karşı sinir uçları zedelenmiş her ne olursa olsun diyen beden içini dinlememekte olan savaşan hücreleri hissetmeyen beben içindeki diğer düşmanla birlikte diğer tüm insan bedenlerine zarar vermeye başlar artık yüzdeleri geçmiş düşünemez olur.. 

Artık düşünemez hayaller görmeye başlar ve hayallerle savaşır beden fikir düşünce kalmamıştır beyin ise hepten yok olmuş artık yeni asrın uykusuna ihtiyaç vardır sinir uçlarını sakinleştirmek için dışarıdan almış olduğu yeni asrın uykusuna saati geçince aynı şekilde yeni asrın uykusunu alır.. 

Artık tek “kurtuluş ise ses algısı alınmayan yüksek frekans olmayan bir yer de uzun yaşam” başlamasıdır bir şehirde yüksek frekans var ise kullandığınız yeni çağ arabaların “abes freni” tutmayacağı bilmektir işte bu yüzden şehir içlerinde frekans i yüksek alan yer oluşu bazı insanlarda psikolojik etkiler sergiler ve de böyle olmakta geri kalmaz. 

Artık kaslar katılaşır bozukluk başlar damarlar bazen genişler bazen de daralır sonrası kemiklere sinyal gönderemeyen beden beyin işlemi ölü oluşu sebebiyle stresten başlayan ağrılar başlar. 

Artık beden tüm virüslere açık vaziyet hal alır ve açık arayla birlikte algılama eksikliğiyle dikkat dağıtır yürüme organlarına son saldırışlar yapar bu nu genç yaşlı dinlemeyen bedenler artık çökmeye başlar artık yavaşça unutkanlığa yol alır öğrenci öğretini zorlaşır yaşlı ve beden içinde sebeplere maruz kalan hücreler hisler yavaşça kaybolma yolunda gider artık çok yüksek frekans beden algoritmasını sıralamayı hatırlamaz tekrar işler hale gelmez artık beyin yanmıştır.. 

Artık görüş ikiz dediğimiz görüntüler başalar karanlıktan bir den aydınlık olması na benzer bazen de karanlıkta bir ağacı dev görmek gibi artık şaşırmış tek rar çalışmasını bilip bilmeden beden başkaları tarafından beden yardım bekler beyin yanmış olması ise düşüne bilme akıl düşüncenin olmayışı karşı kişilere tepki vermemesi şaşırıp kalması düşüne bilen beyin fonksiyonların durmasıyla ya bitkisel hayata yada agzemir yanı her şey bedenin içindeki yaşam mekanizmalarına kalır artık onlarında sonlarıdır.. 

Adım adım geleceğe denmek ise erdemlikle dinlemek işte o zaman savaşan hücreler ortaya çıkmaz sabır ile sonu beklemek daha yazılmayan günler ise kişi ve kişilerin neler yapacağını beklemeden önceden kara vermek ise bir hastalığın sebebi olmak olması yüzde yüz bir psikolojik ruh belirtisidir.

Evet her insan doğrulukla yola çıkar ama duyumsal görseller yüksek frekanslar bir geleceği etkiler sadece bedenlerde  "Doğruluk uzun yıllara akıl yerli yerine koyar yaşama götürür" kısa yaşam ise kısa yıldır oda (aklı yerli yerine koymayıştır yanlış yoldur bu da yaşamın var yok gibisidir. 

Şimdi uzun yılarla dürüst proje yol mu ,yoksa kısa yolla yanlış yaşamamı kısa yoluna mi ..

Adım adım gelecek yaşama adım ise algıları iyi bir dinleyici olmakla başlar kim kimlerin aklı çelen çelmeye çalışanları ve kendi beden içinde başka bedenlere de zarar vermemek için beden sorgular bir insana ve bedenine güzel veren şeyleri alır ve bir başkalarına da güzel bedenin ruhunu salar ve artık bu kişi kişiler yüksek frekans yaymaz akılları çelmez kendi beden düşüne bilen kötü algıları almayarak başka bir yerlerde anlatmaz anlatılmaz lığı düşünen akıl beyin hemen kötü virüsleri betasından siler aynı bilgisayar gibi silindiği gibi  o an silinen bedene zarar vermeyen bilgi ise iyi kötü kaybolmayacağı gibi blok zincirinde kayıt olur oradan silinemez bu da gelecekte iyi kötü ne anlar taşıdığıdır beden beyin betasından başka bir zincirde saklar ve kitler artık bir şifreleme modu geliştirir zaman zamanlar gelince ortaya serilir neyin nerde yanlış yapıldığı artık ortadadır.. 

Adım adım geleceğe ve yaşam oksijenine insanlık insanoğlu ucundan başlayalım da nesiller gerisini getirir "Doğruluk uzun yıllara akıl yerli yerine koyar yaşama götürür" kısa yaşam ise kısa yıldır oda (aklı yerli yerine koymayıştır yanlış yoldur bu da yaşamın var yok gibisidir. 

Şimdi uzun yılarla dürüst proje yol mu ,yoksa kısa yolla yanlış yaşamamı kısa yoluna mi ..

Dünya şu an 2021 dense de bu kadar teknoloji üretilse de bu kadar zamandır habil kabili oynayan oynatan şah piyon sergileyenler zamanları hep geriye çekmesin den kaynaklanan yeni nesil beyinleri yok edenler ise kötü virüslerdir artık hala anlamayan insanlık insanoğlu evrensel yaşamda geri kalmışlığı hala insanoğlunu esir esaret içinde bir mahkûmiyet yaşantıları yaşamda aç kalma açıkta kalma ölüm korkusu algılarıyla yüksek frekanslarla bu güne kadar yaşamlarında nimet hikmetler var oluşunu görmeyişi anlamama kabiliyeti ise beyinin düşünebilme yeteneğinin kaybetmesiyle tarihleri geri almasıdır şuan 3021 olması gerekirken şimdi düşündükleri ise tarihi sıfırlamakta düşünürler .

Yeni düşünceleri insanlık için projeleri yok etmek için diğer düşünürlere ve insanlığa yüksek frekanslarla iyi kötüyü karıştırarak ortaya klavye şövalyeleri çıkartarak her iki yönden de kar bekleyenler ortaya çıkartır her yönden insan beynini kullanır kullandırır kötü iyiye iyi kötü karıştırarak bir frekans dalgası yayar.. 

Zaman teknoloji başkalarına kaptırmamak için elinde olmaması diyen bir avuç insan tüm insanları kullanır illüzyonlarla pembe dünya yayan bir avuç insan kendilerini tarihi sıfırlayarak başka senaryolarında ise göz le göremediğiniz beynin içine zamanlar, zamanlar içinde propaganda yayılır ve yayarak insan beynine yazarlar. 

Artık data yazılmış beyin geri kalmışlığı duygusallığa bürünmüş en ufacık bir algıyla göz yaşı dökmeye başlar çünkü duygusallık insan bedeninde paylaşma gibidir ama insanlığı her iki yönde oluşları bire birlikte insanlıklar kin nefrete dönüşürken bir geçe sessizliğinde aynı düşman olanlar kendi beyinlerinde ıssız yerlerde duygusallaşarak ağlar ve göz yaşı döker..  

Dijital dünya hem "teknoloji  hem teoloji" der konuşan adamlar ise hem de kaç asır sonra geriden gelir. 

"Yaratan her şeyi akıl içinde teoloji olarak vermiş beyin içinde şifrede" 

Adım adım geleceğe ve yaşam oksijenine insanlık insanoğlu ucundan başlayalım da nesiller gerisini getirir  demezler "Doğruluk uzun yıllara akıl yerli yerine koyar yaşama götürür" hiç demezler kısa yaşam ise kısa yıldır oda insan bedeni çökertirler (aklı yerli yerine koymayıştır yanlış yoldur hiç dedirmezler çıkar içinde fırsatlar vererek ve sonradan bir şekilde alarak bunu da yaşamın var yok gibisi insanlık hiç akla getirmez. 

"Doğruluk ise uzun yıllara akıl yerli yerine koyar yaşama götürür" 

Her şey ağırda gitse de sistemler algılatılmaz anlatılmaz (akla veriliş “Teoloji” nedir derseniz” yaratılıştaki yaşam için verilen akıl içindekini doğayla birlik te eş çalışan görünmeyen mekanizma gelecek şifresidir) O size doğuştan öte verildi geliş ruhlar aleminden beri gelen “uyku ölüm” gibi eş ikiz kardeşler gibi. 

Anlamak zordur ve geri dönüşüm ise yarın yazılmamışken yapacağın değil insanlık için ne yapmaktır bir insanoğluna yardımcı olmak istek içinde değilsen sen vaktini boşa harcamaya benzer bu da yaşarken ölmüş gibi içindeki ruh körleşmiş körleştirilmiş gibi uyur gezer haldir.. 

Dip not

İyi olan kötüyle karışmış kötü oluk iyiliğe sağlıklı günlere iki arada kalmış kalmak üzere beyin yorgunluğu olmamak için sağlık için ilk beyin başkalığımı yapar ilk uyarı içinde mideye girer ve artık başlar tuz eridiği gibi bedeni eritir 

Bağışıklık Sistemi, Sindirim sistemi, Dolaşım sistemi, Boşaltım sistemi, sinir Sistemi, Solunum sistem Lenf sistemi, Üreme sistemi ,Hareket sistemi Destek iskelet sistemidir ve sonrası tuz erimiş hali alır.

Kurtulmak  Para sesi, atm.  kağıt sesi , makine cırt ,cırt sesi , Hele , hele ihtiyaç olmadan bilgisayar kullanmayın kullanmaya devam ederseniz sizleri mutsuz edeceğini bilin Beğenme beğendirilme hastalığın dan kurtulmak, şık görünme, yüksek görünme , konuşmayı  değişiklik , her kez beni  beğenme ruh yapısı , sık ve devamlı televizyon seyretmek hele, hele burmadan takla atan programlar sizleri bir noktaya bağlama ve ruh yapınızı strese sokmakta içten içe hastalanmak, elektronik oyunlar hatta telefondan bile uzak durun sana ihtiyaçları varsa seni bulacaklar gelmiyorsalar doğru yoldasın demektir.(Bunlardan da uzak durun.)

Organik doğal yaşam yapın nerede organik bulursanız nerede doğal yaşam bulursanız kurtul senin eski diye attığın şey benim içim ve başkası için yeni olabilir kendi felsefeni yap.

Deneme 30 gün bakın sağlık nasıl yerine geliyor. Der bazen hayat takma kafana der beyin  sadece yaşamı algıla tüm bedene güzel sinyaller salarak seni Teoloji seni doğayla eşleştirecek her ay döngüsü 17 18 19 20 21 hicri miladı yanı kısaca ay döngüsü beş gün ister perhiz ister oruç yapmak sizlere bir dostluk iyi niyet bildirgesidir.

Arıca sistemler ayrı ayrı site bölümünde yazılıdır reklamsın bir şey yazarsın ilgi dişi bahis don külot çıkmaz bu da fırsatlar içinde fırsatçıların işi beyin hak hakikat adalet hukuk kanunları çiğneyen bunları kim çiğner içindeki beyin stop etmiş düşünemeyen kaoslar kusan kim olabiliri siz ekleyin.. 

Ek 01

Bir öncekini okumadan bir sonrası beyni yormakta kalmaz algılayamaz sigortalar karışır.

Sonrası hayatı yaşamı nasıl bakış acınla algılayacağına bağlıdır sağlık artık yerine oturmuştur  artık beyin yenilenmesiyle kavrama güç bir enerjiyle geçmişi neler yapılarak geçişliyi çok net görerek ne neler yapılması geçmişte ne hatalar yapmışlığın geçmişte kaldığını görerek ağır doğru adımlarla yol alınması  geçmişte neler kaybettiğin hiç önemli olmadığını ve bundan sonrada bazı şeyler kaybetme korkun olmayarak beyni bundan sonra daha çok kazanacağını madiği manevi çok şeyler kazanacağını net ortaya sererek boşu şeylere yormayacak beyin şifren açılarak ezberletilmiş ezberle modu kalkarak seminer ve konuşma alanı öğrenim öğretici serbestleşmiş beyi ezberlenmiş konuları konuşmayarak doğa ve yaratılışın ana temeli doğruluk ,his ,duygular, görmeler, duymalar beyin filtre ederek daha sağlıklı konuşmalar sergileyecek.

Çünkü çoban bir yandan araştırarak ve gerçekleştirerek çok şeyler yapsa da başarıya adım kala  başka beyinler eş beyin olmayarak beynimi yediler yaşam hayatımın her türlüsünü beyin saf ve temizken karşıma çıkan beyinler suç işleme oranı önce %25 sonrası suç oranı %75 baktım bu insanlık yaşamı keser olmuşlar benim beyni kıymaktalar hem arabayı parka çekerek bir çekiciyle memleket yolu tutarak bu güne kadar sergilediğim yapmak istediğimi bir ucundan tutarak bir avuç toprağımla ve teknolojinin getirdiği yapmaya ve kâğıt kalemle not aldıklarımı bilgisayar öğrenmekle başlayarak yaptıklarım haklı hâksiz notlarımı bir yandan yapacağım işler yazarak programlayarak gelecek var olacak dünyaya bırakma birileri okur edebiyatı ve akıl beyinle yazdıklarımı yazar bir gelecek nesillere aktarır hepsini yazmasa da yaşamda eksikleri yazdıklarımda bularak gerçek yaşamı yer ve doldurur.

Geçmişlerini aramıyor sormuyorsan ,ağız ucuyla selam verene daha çok selam vermiyorsan ,komşu komşuların hatırlarını hatırını sormuyor sen daha çok soruyorsan ,bir yaptıkları güzel şeyleri doğruları ve yanlışlık olacaklarını hatırlatmıyor başarı dilekleri bırakmıyorsan bil ki beyin iki yönde de duygulanır biri bugüne kadar yanlışlarına ağlar bir başka beyinde yaptıkların göğsünü kabartarak duygu seli olur.

Bunun her iki duygunun kimseni görmesine gerek kalmaz her yerde yüzüne vurur hayat yaşam bir bakarsın ardı ardına kapılar açılır bir başka yerde ardı ardına kapılar kapanır her “ikisi de aynı şer hayra hayır şer e bu da içinde sayısız yolara ayrılır ” bir başka kapıya gitmek istesen de istemesen de gidişin elinde olmasa da bazen der (ben niye geldim) aslı sen gitmedin (doğanım teolojisi ) yönlendirdi farkına varmadan emir ise “yaratanda” geldi insanlık farkına varmaz bu “kapıya neden geldiler” der oda farkına varmaz “insanlık insanoğlu yaşam hayatı hayatını ” siler atar..

İşte hayat yaşam devam eder ileri teknoloji beyin içinde başka beyinlere bakarak yaptığı işin başkalarına eşleşmediğinden bir başka beyinler diğer beyinleri yavaşlatarak başka beyinleri esir esarete kendi beyinleri ise üstün ırk sayarlar bu da şimdiki insanlığın yıların asırların dünya zamanına göre gecikmişidir..

Beyinlerin yapılandırılmasında algı andırılması da zorlanan beyinler şifası kendisinde saklı oluşu ,sağlıksız yaşama ve (bu duruma düşürenlerin) psikolojik ruh yapılarından açıl şifa olmasını sağlamak “bence sizce” buda hasta değil hastalık hastası oluş algılaması bu da şunu getirir “en iyi şifacı” her insanın kedisidir.

Devamı çok akıl beyin içinde düşüncelerinizde bölümü sistemler 30 günde değişiklik sırlar kitabında kitabından kısa alıntılar bölümü

selcuk uysal çoban saklı şifa 

 

 

  
104 kez okundu

Ziyaret istatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret1220176
Döviz kuru ve ASLI Altın Günüş Bakır
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394
ENVİDA TOKEN
 https://www.sakli-sifa.com
DRİVE MİNİNG
 https://www.sakli-sifa.com
Bahçeler ve yağlar
okaliptüs bitki ve yağlar
Mersin bitkisi yağlar
Biberiye bahçesi ve yağlar
Defne yağ
Lavanta fibeleri Adana
Lavanta bal
LAVANTA BAL

https://www.sakli-sifa.com
Balların nöbetçisi

https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com