• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

ORGANİK YEMEK TARİFLERİ KÜLTÜR YEMEKLERDEN UZAK KALMAYIN VE UNUTTURMAYIN SAKLI ŞİFA

ORGANİK YEMEK TARİFLERİ  KÜLTÜR YEMEKLERDEN  UZAK KALMAYIN VE UNUTTURMAYIN                       
İnsanlar konuştuklarında duygularını gizlemeyi başarabilirler fakat gözler asla yalan söyleyemez ve duyguları saklayamaz…. Bu sitede göreceğiniz okuyacağınız kelimelerin çok daha ötesinde.. Sağlıklı bak...   
Yaşamayı başarabilecek miyiz
Geçmiş yazılarda söylendi ve yazıldı organik yemek yapımı ve içindeki maddeler rasgele toplanan bitkiler ve düzensiz ekim yapılanma.. Bunları tekrar yazmama gerek yok yapılması ve bundan sonra daha çok tehlikeli yollara itilmemesi insanoğlunu bu da eğitimsizlik ve çareler arama daha çok tehlikeli gümlere yol almayı önüne geçme olmalı…
Evet bilip bilmeden masum sebzeyi mahkûm etmek ıspanak ,ıspanak tek kökten çok kardeşli yapraklı bitki ve bitki içine aşılama ve ek kök çıkmayan bitki bu masum bitki nasıl olurda zehir dönüşür derken üç faktörü ön plana almak..

Birincisi .ÜRETİÇİ İkincisi SORUMLU MEKANİZMA YETKİLİLER Üçüncüsü ise evine ne götürecek bilinçsiz MASUM TÜKETİCİ..
ÜRETİCİ.. Daha önce ekmiş ve mükemmel kazanmış ve sene ye daha çok ekmek için tarım alanına uygun olmayan eski çalılık bölüme daha çok kazanmak için orayı da ekime hazırlar orada eski bir önceden doğanın koşuları her sene tohum serpiştiren tatula yanı boru çiçeği ve güzel avrat otu bunlarda zehir ,içine saklanmış bir şifa kaynağıdır.
“Zehir içinde derman” şimdi oldular kötü bitki ve insan kafasında oldular kötü den de kötü bunlar bilinseydi araştırılsaydı ayrıntılı anlatılsaydı bu durumda görsel yayınlarda tek başsına alınması bilinçsiz kullanılması zehir ama akıl içinde şifa kaynağı olan bir bitkiyi ilaç sanayisin de içlerindeki etkin maddeleri bir insanı şifa kaynağı olduğunu eğitimle bilselerdi bilinçlendirilselerdi ve bunlar doğayı koruyan bitkiler oluşunu bilselerdi ve ıspanağın da tanı salardı ve bitkilerin içinden farklı yaprak oluşumlarını tanımış olsalardı üreticide nefsine hakim olup aldığı tohum ve fide yer değiştirmede bilinçli ekim yapsaydı diğer üreticileri zarara uğratmazlardı.
İnsanları zor duruma sokmazlardı evet yenilebilen bitkiler bile zamanı geçti mi veya eskidi mi ıspanak yaprakları ısınarak kendini sulandırır ve erir yanı sıcak suya sokmuş gibi yanar buda bir sakınca taşır her şey mevsime ve zamana yarışır bilmekte misiniz siz mutfağa gelesiye kadar ortalama 5 7 gün geçmekte artık kullanma suresini sizler koyun..Avm ler de ambalaj kutularına kullanma süresine bakmaktasınız ya çarşı pazarda..

SORUMLU MEKANİZMA YETKİLİLER.
Daha önce çok yazdık Bir meşe tarla ekim izi kontroller yapılsaydı ve ne nereye ekim raporları sık yapılsaydı hop kardeşim sen kapasiten 5 tondu nasıl15 ton çıkardım mahsulünü denseydi ve ekilen meşede gidip kontrol edilseydi bu tarla daha önceden tarım alanı değil bu ıspanak durumu yaşanmaz dı oradaki mera veya doğa serpilmiş doğaya zor gelen başka bitki örtüsünü yok etmezlerdi ve orada yaşayan canlı örtülerini yok etmez önüne geçerlerdi bunun hesabını kim verecek bu unutulacak ve daha sonra gelecek tehlikelere yol mu verilecek veya sudan bahanelerle boş zaman yaratarak yelkenler tatile mi çıkılacak..

MASUM TÜKETİCİ..
Bunca zaman ıspanak alan ve ıspanağı bu güne kadar kökünden tutulup suda hiç yıkamadınız mı arasından yaprak düştü de bu ıspanak değilim görmediniz mi..
Buna fazla bir şey yazmak istemem bir daha sakın ha evde yemek yapma her kez okulda her kez işte boş zamanda yemek okumak çok mu zor olmaması gerek..
Hele daha tehlikesi bazen arabayla giderken yol kenarında ot toplayıp börek açıp çorba yapanlar bilmeden çok yediği zaman ya kalbim sıkıştı der dururlar şifalı da olsa tansiyonu tavan yapar damar daraltır. İnanın zaman geçtikçe daha çok araştırmadıkça vurdum duymazlığa nefise yelken açmaya başladık mı daha çok siren sesleri gelecek..
Doğa yaşamanız için şifalı bitkiler kadar zehir içinde şifalı derman vermiştir.. Akıl okumak öğrenmek için bilim ilim insan, insan yapan sevgi inanç güven ahlak vermiş şaşırtan nefis yaşam korkusu ham oluşu ,görmen içinde göz duyman için kulak anlaman için dokunmak karşı görüşü anlaman içinde his vermiş. .Artık gerisi size kalmış..

DİP NOT
İlaçlar kadar bitkilerde masum değillerdir bilinçli insan elinde altına dönüşür. bir şifa kaynağı olur akıl şuurlu insan elinde ve bedeninde insana ve insanlara karşı bile üstünlük için bir birlerine zehir olur işte bu dünyada günlük halde yaşamaktasınız kimin aklı üstün derseniz aklı şuuru olmayanların aklı şuuru olanların akıl şuuru olmayanları kabullenmeyişi buda eğitimsizlik ezberlenmiş eğitim bu da her şeyi kısa olarak anlatım bilgisizliği..

Çiçeği dalından koparıp yok ediyorlar ve her sene yok oluyorlar akıl şuur da az bir bilgi olsaydı çiçeği dalında sevip tohumu dibine düşerek hayat boyu seveceklerdi..
Saklı şifa sırlar kitabin dan organik yemek tarifleri, bitkilerin içindeki maddeler ,insan vücudunda gıdaların yan etkileri ve zararları bölümünden kısa alıntılar. 
Sahiplenmek tüm canlılar da var olan tutku his geçmişe yol. .Güzin’e ocak her kez buradan geldi meşe ısın de kaynayan sütten içip okul yollarına gitmek...
Duvarda asılı diplomalarda olsa son konforlu koltukta otursan da adımın buradan başladı ve sonlara dolu anne karnındaki lezzeti hayat yaşamında aradın bulamayışın meşe ısın de pişen sütte ekmekte cay da ,yufka sarılmış meşe ısında ufak tencerede kaynayan köy yumurtasında ,"ekmek etli" pide yanında köy yoğurt da tahta kaşıkla sarıldığın yemekte belki şimdi ıslı dersin ama dışarıdaki şafak ve ateşin hışıltısı gaz fenerinde ders kitaplarını toplayıp kulakların gizine üstünde tıslayıp takırdayan fokurdayan seste çayı yudumlayıp ağır adımlarla bu güne gelişin karayı ısı unutup parlayan ışıldayan görselleri yazsan da senin ve onların gelişi meşe ısın de..
Bizim afacan masaya sahiplendi müsaade ederse yaza cam. Masa benim der.
İşte bir çoban dağlardaki yoğur tu çobanın yoğurt yemesi kadar çalması da farklı.. Süt pencerede kaynar ılır ve her kez gibi maya çalınır.. Çoban ise kaynatır ılıtır maya çalar sonra güzüne fırınına koyar 75 derce de ateş görmeden ısıtır ne fazla ne eksik 30 dakika ve güzüne kapağını açar 15 -20 dakika dinlenir sonra sararak dola da koyar 24 saat dinlenir sonradan serin yerde kullanmasa da 3 ay 5 ay bozulmayan yoğurt yapar .
Tabi süt temiz olması süte su katılmış, sütten yağı çekilmiş, hele antibiyotikli süt olmaması lazım ..Öncelikle Ahlak ..Gerisi sağlık..

Açıklaması üretim yapılış bölümde geniş açıklaması vardır..
Daha önce 1001 tat bölümünde kısa kısa yazdık .Tadı insan ömrüne ömür katar..
Beni tanıyanlar İstanbul boğazı Ataköy Unkapanı balık restoranlar hep bu tabı arar olurlar.. saklı şifa sırlar kitabin dan 1001 tat organik yemek, anneden oğul a bölümlerinden kısa alıntılar

Çoban yoğurtlu sos ..1 veya 2 kase.. Yoğurt içine bir tatlı kaşık biber salçası ,bir tatlı kaşık çoban baharat ,soğan rendele kırmızı ,havuç rendele, kırmızı lahana rendele ,zeytinyağı ve servis. .göz miktarınız ve kaç kişiye göre yapım...

Çoban baharat Kişmiş, Kekik ,Nane, Pul biber, Toz biber,7 baharat ,Kori Kimyon ,çörek otu.. Hepsinden birer tutam sofraya konularak her şeye kullanılır kahvaltıda da..
Susam kavurması az yağ ile zeytin yağ ,pul biber, kekik, nane, kimyon ,kori susam kavrulduktan sonra baharatlar karışır.

YEMEK ÖNCESİ VE SONRASI SARMISAKLI SOSLAR
Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız  Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz. ."Korkunun ,Korkusu, Korkusuzluk tur."   
Not :Serin ve yağmurlar nem artışı birlikte gelen yağışlar ve soğuklar grip musibetler insanlığın ortaya attığı fırsat fırsatlardan çoğalan ve her ne kadar atılsa da evren genişlemesiyle dünyaya değişim musibetleri yok etmek için atılan gelecek nesillere korumak için eşit düşen nimetler nimetlerden yararlanmak..
BİRİNCİ TARİF = 10 veya 15 dış soyulmuş dış sarmisak ,bir bardak su ,bir bardak limon ,bir avuç kadar ceviz hepsini robottan geçirin .
Bir tabak içinde avuç rendeleyin ,maydanoza ,isteğe göre avokado ,ve yukarıda yaptığınız sostan da iki yemek kaşığı dökerek ve saf zeytinyağı eklenerek yenir.
Ayrıca köy yumurtasını haşlayın kabuğu 45 derece 10 dakika fırınlayın toz haline getirerek tabağa cay kaşık arka sapıyla da yumurta tozundan dökün 1 veya 2 dökebilirsiniz.
 
 
Bu iki tarif li 3000 yıllık çın tableti bir o zamanın hekimleri tarafından yapılır İsviçre’de ve Japonya da çok eskilere dayanır ipek yolu güzergâh konaklarında balık et tavuk yemek üzerlerine dökülerek yenir Türkiye de çok eskiden beri Akdeniz sahillerinde balık üzerine dökerler yanı her yerde bir at alır .
Japonya da ise çok acı yeşil biberle robottan çekerler (eski ise havanda döverek yaparlardı ve yapmışlardır)
(Artık gerisi size kalmış yap gör ne kadar faydalı girip mi yok sadece sabah evden dışarı çıkarken dikkatli olun soğuğa karşı kazak ceket giymiş gibi yapar) yanlışlıkla giymemişte olabilirsiniz....
İlk belirtisi burundan giren tüm musibetleri beyne gitmeden dışarı atar burun akmasıyla gözle görebilirsiniz tümör oluşumunu önler.
Ceviz çok koyarsanız  tansiyonu dengede tutar az koyarsanız tansiyonu düşürür kısaca her şey yerinde yapar çok küvetli gıda “örneğin balık” ta kullanırsanız direk vitaminleri kana verir.
Kandaki mikropları çamuru alır üstüne kaynamış su içine ceviz yaprağı demleyip içmeniz ise kan pıhtılaşmayı önler
Sağlıklı günler sizle birlikte olur bir deneyin farkı görün..   
İKİNCİ TARİF=    1 Kg kavanoz ,250 gr soyulmuş sarımsak, bir adet limon,3,5 parça limon tuzu ve su ekleyerek 10 gün bekletiyor sunuz bekleme süresin de konsantre olan öz suyunu temiz tül bentten geçirerek, posasını atarak kullanma şekline uyarak kullanmanızı tavsiye dır. Vücudun hayatıdır. Tümör oluşumunu   yok eder. 
1 Cİ    GÜN   SABAH  1 DAMLA    ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM  1 DAMLA
2 Cİ    GÜN   SABAH 2 DAMLA     ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM  2 DAMLA
3 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA     ÖĞLEN3 DAMLA         AKŞAM  3 DAMLA
4 CÜ   GÜN    SABAH 4 DAMLA     ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA
5 Cİ   GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA
6 Cİ   GÜN   SABAH 6 DAMLA      ÖĞLEN 6 DAMLA        AKŞAM  6 DAMLA
7 Cİ    GÜN   SABAH 5 DAMLA      ÖĞLEN 5 DAMLA        AKŞAM  5 DAMLA
8 Cİ    GÜN   SABAH 4 DAMLA      ÖĞLEN 4 DAMLA        AKŞAM  4 DAMLA
9 CÜ GÜN     SABAH 3 DAMLA      ÖĞLEN 3 DAMLA        AKŞAM  3 DAMLA
10 CÜ GÜN    SABAH 2 DAMLA      ÖĞLEN 2 DAMLA        AKŞAM 2 DAMLA
11 Cİ GÜN    SABAH 1 DAMLA      ÖĞLEN 1 DAMLA        AKŞAM 1 DAMLA
Bir tarih biçilir her yıl veya beş yıl için de tekrarı yapılır. Ayrıntı olarak sofranızdan sar misak, sirke, limonu eksik etmeyin birde susam tahini bulundurun. Sofralarda susam tahini karaciğer dostudur. Fıstık tahini sindirim sitemlerine faydası vardır, oda bir şifa dır. Topraktan çıkan hiçbir şey sebep sis gönderilmedi. Site menusun de 4 önemli sar misak sayfasını   okuyabilirsiniz.
İÇLİ KÖFTENİN BENİM YAŞAMINDA FARKI SÖĞÜT ALTI SÖHBET
Yaptık ama kim yiyecek maliyet 35 tl bazı yöre ve değişen maliyet farklı olabilir ama gene (değişmez benim ki yaptığım çok büyük ama bir adet iki olabilir ) adet 16  tane 2.18  Tabakta 15 tl ayakta 5 tl
Çoban bir gün çanı çeker ablasından tarif alır ilk denesinde kaynatırken dağılır ve çorbaya çevirir sonra misafir daha yok mi der..
28 05 2021 Artık öğrenmiş tam şekilde yapar Aynen
250 gr çekilmiş kıyma ,500 gr ince bulgur,4 kaşık irmik ,5 kaşık un (tarif dışı 1kaşık yoğurt)
2 kaşık biber salçası ,yeterince kimyon ,yeterince kara biber, bir kaşık yedi baharat ve bir kaşık çoban baharattan koyarak
Tay boksta bu kadar yorulmamıştım saatlerce yoğurdum su ile ve dolaba koyarak beklettim..
İçini hazırlarken de yarım kilo kıyma ,2 adet soğan ,yukarıda ki harçlar kadar baharat koyarak soğan eriyesiye kadar bir bardak su ile kıymanın soğanın özünü çıkarıp sonradan baharatları  koyarak ve yağını ekleyerek kızartıp soğumasını ve ertesi günü köfteyle yapmaya başlamak kaldı.
Ertesi gün dolaptan çıkartarak tekrar yumuşatıp top top hale getirip baş parmağımı bastırıp oyarak genişleyen ve aynı dolmalık biber haline getirip kıymaları koyup bir kaşıkla ağızını tekrar sıvayıp bir kaba doldurdum ve 6 saat bekleterek kaynar suya tek tek atarak ve ya çoklu atarak haşladım haşlanan köfte ister bu şekilde ister bir saçta kızartarak afiyetle yedim.
Bir baktım geri kalan çokta çok hem de büyük büyük kardeşlerime mesaj çekerek tamam tamamda kim bu kadarı yiyecek yakında olsalar göndereyim kargoya versem elden ele paket sonradan içindeki yok un ufak dağda yalnızımda daha gelecek var ama 30 gün sonra gelirler derken telefon gelir manevi kardeşlerim arar neredesin dağda yarın ordayız resimleri gördük yarın oradayız der..
Demek bu işin misafiri çok akıl ya tabakta 15 ayakta 5 tl  derken kimse kimsenin kısmetini yemez.. 

Organik yemek ve söğüt altı sohbet unutmayın yemek yapanla tartışılmaz tüm malzemeler onun için doğuş sanat silahıdır içindeki kabiliyet ise bir şifacıdır ve hiç mi hiç akıldan çıkmaz çıkarmaz belki bu sefer acemi olabilir bir dahakine güzel olacak ince yerine kalın bulgur koyulmuştur ortayı kesmiş ekstra haşlanmış bezelye ,havuç kereviz ,servise koyulmuştur  

saklı şifa sırlar kitabından organik yemek ve söğüt altı sohbetten kısa alıntılar   
Tavuk haşlama pilav Tavuk kanadı haşlanırken soğan sarmısaklı... kese içinde tuzu zeytin yağlı bulanmış pirinç.... sofranızda ayva şurubu ayva kaymaklı tatlısı limon kara üzüm kuru kaysı eksik olmayan coban baharatlar ve çoban sosu...

Afiyet olsun...sadece enerji...selçuk uysal çoban saklı şifa 1001 Tat.. Maliyet 4 kişi 10 tl..1001 Tat 1001 Lezzet Karma karışık acil yemek farkı çalık yaratın.. Makarna kıymalı börek

Uzun bir seyahatten geldik yol yorucu idi yağmurlar hızlı şekilde gelmekte yağmurlar başlamadan hem dik duruş hem de murat dağına çıktık Kütahya dan hiç mola vermeden güvenilir evime geldik çocuklar çok yorgunda biraz kestirin yemek sonrası her kes evine der ocak başına mutfak kiler dolap bir gözden geçirir..
Bunlara hemen bir mercimek çorbası makarnalı börek birde patates kızartmalı tavuk kanadı kızartarak En çok sevinecek ona sürpriz yol boyunca börekte börek diyen küçük çobana sürpriz..
Aslında yapmaları bahane onlara iş yaptırmamak için tilki uykusunda olsalar da yaşlı kurttun gözünden kaçamaz...Çorba mercimek herkes bilir yapılmasını.. kızarma ve kanat kızarmasını da.. Bilen bilmeyen olabilir makarna tarifi... Öncelikle çoban sosunuz ve çoban baharatımız...
Makarnayı haşlayın makarna yapışmasın diye az zeytinyağı ve kaya tuzu koyun turşuluk tuz. su bitesiye kadar ve haşlanmış olasıya kadar ateş üstünde tütün...Başka bir kapta kıyma soğan patates biber ve su ile haşlayın haşlama esnasında zeytinyağı dökün ve sos olasıya bırakın biber salçamızı da ve vazgeçilmez baharatımızı koyun..
Geniş bir kaba az yağlayın ve haşlanmış makarnayı yarısını dökün üstüne sosu dökün geri kalan makarnayı da üstüne dökerek  bastırmadan bir cay bardağı süt dökerek fırına atın...Alt ve üst kızardıktan sonra tilki uykusun da uyanları bir bardak su ile uyandırın...Onlar tilki ise siz kurt olun..
Maliyet makarna ve çorba üstüne kanatlı patates ve yoğurt salata hepsi 6 kişilik 20 tl...AFİYET OLSUN...Dolapta zamanı geçmiş ürünleri kullanmayın biber domateste dahil...tarladan size gelesiye kadar 4 gün geçer 3 günde siz ..toplam 7 gün yaptığınız yemeğin hiç vitamini minerali kalmaz bilginize... Bir bilgi daha az olarak kereviz ve karnı bahar kış yemeklerinde koyun sağlığınıza gün boyu çalıştınız prostat böbrek yoruldu kış yemekleriyle temizleyin..
Bir bilgi daha az olarak kereviz ve karnı bahar kış yemeklerinde koyun sağlığınıza gün boyu çalıştınız prostat böbrek yoruldu kış yemekleriyle temizleyin.. Aklınızdan hiç mi hiç çıkarmayın sebzeler temizleyici meyveler besleyici .. 

SAKLI ŞİFA 1001TAT 1001 LEZZET ..
Dış dünyanın korkusu dik duruş 10 kasım için 5 günlük seyahate hazırlanırken aniden gece yol misafiri gelir.. Bu saat te açık lokanta bulsam da nerden baksam 4 KİŞİ 200 tutardı ...Aç mı sorusuna ..ne diyorsun demeye kalmadan kilere koşman bir olurdu..
Makarna çürümesin yarım kırmızı lahana yarım patates bahçeden biber ve domates dolaptan baktım yarım kereviz azda karnabahar özel dipfrizden azda parça et... Şimdi size keçi peynirli makarna ve ballı cevizli makarnayı bir dahaki bölümlerde ak taraçam nedeni resimleri ( çekmiştim ama ne yazık çıkmamış ).

ŞİMDİ KIRMIZI LAHANALI MAKARNA ÇORBASI VE KEREVİZ KEBAP YAZA ÇAM...Sindirim sistemleri ve prostat göz böbrek yapılarına faydalı vitamin ve mineralli yemek.. Daha sonrada sırlar sonsuz saklı şifa internet kitabin dan ve organik yemek bölümünde okumanız...

Makarnayı 3 bölüp birinde çorba birinde salçalı, bir bölümüyle ballı makarna ayrın bu eriştede olabilir ev acımı ,kırmızı lahanayı güveç üzün süreceğinden belki aynı lezzeti olmasa da güzel olacak lahanayı doğrayın ,makarnayı kırmadan atın, azda maydanoz, ve kabuklu vazgeçilmez sarımsak bir yanda pişerken gene vazgeçilmez çoban baharatın dan bir tatlı kaşık atın.(Kemik ilikli bir parça koyarsanız bacaklarda yeniden kas yapar ve iltihabı alır)..Sitede çoban baharat karışımını evden eksik etmeyin..
Gene sac üzerine ortasına parça eti ve diğer malzemeleri doğrayın suda haşlayın bir cay bardağı yağ bir tatlı kaşık biber salçası atarak vaz geçilmez çoban baharatı atarak.25 dakika içinde daha sonra yazacağım makarna bölümünde dekiler le 30 dakika da 4 kişiyi doyurmak maliyet 22 tl salatası çoban sosu ve taze yoğurduyla..
Tasarruf.... 200 Cep te kalmak...Çoban emmi çorbadan var mı.. derler... olmaz yeğenim yanız 15 dakika beklersin ama sen en iyisi yanıma gel orda kendi elinle yap...Zırt pırt beni kaldırma... Sohbet devam eder gider.. İnşallah hayırlısıyla yarın veya yarından sonra yola çıkarım der. Misafirleri yolcu ederim...

SAKLI ŞİFA 1001 TAT 1001 LEZZET "HEPSİNİN HİKAYESİ VARDIR"
Lokmalık akıtma sebzeli köfte.
Un ,emek içi ,kıyma, sebzeler, soğan yumurta, süt, sade soda vazgeçilmez baharatlar yağ eldiven giyerek yoğurun, bir gün bekletin...sizde bilmediğiniz bir hastalık ailenize geçebilir .Bu gün kimse farkında değil "yemek yapan evde ve dışarıda" kimin evde" sağlık belgesi var...Hiç...
 
İkinci gün köfteleri tahta kaşıkla lokma halinde sacın üzerinde kızartın kızaranları saç üst tarafa sıralayın ,daha sonra ortasında patatesleri kızartın, kızanları ayrı tabağa alarak .diğer malzemeleri patates ,kırmızı biber, yeşil biber domates bir iki kaşık bezelye ve havuç ,sacın ortasına koyun ve iki bardak su ve bir kaşık salça ilave edin ve sebzeler kapanacak şekilde kapak koyun.. daha sonra bir bardak su daha koyarak kısık ateşte bekletin...
 
Bu arada Çoban acı sos 3 kaşık yoğurt bir kaşık acı salça vaz geçilmez baharat ekleyin.Kori,pul,7 baharat, kimyon, kekik nane ,toz gerçek acı biber...
Suyu çekilmiş köfte üzerine eritilmiş tere yağını dökün servis yapın. .İster ekmekle ister ekmeksiz yenir. Azla çok kişiyi doyurmak ..Maliyet 6 kişilik 25 tl..Pilav salata sos dahil...Maksat az adetle az malzemeyle doyurucu ve vitaminli yapmak.. Bir tabak doyurucu 24 saat acıktırmaz.. sebebi ağızdaki tat kaybolmasın diye .

 TARHANA LI KIZARTMA SEBZELİ TAVUK
 
Tavaya dört parça tavukları koyarak 3 bardak su ilave 1 havuç1 patates1 kereviz 100 gr bezelye1 soğan 4 sarımsak 1domates 1kırmızı biber vazgeçilmez birer kaşık baharatlardan atarak hepsini sac üzeri atarak kapıyorsunuz ve haşlanmış tavuk parçalarını içinden çıkararak tarhanada yatırıp 15 dakika bekletiyor diğer saçta ve ya haşlanmış geniş kaba boşaltarak .parçaları kızgın yemeğe koyacak şekilde bir cay bardağı yağda kızartıp kenara çekerek haşlanmış sebzeliyi saç ortasına dökerek kısa ve kısık ateşte tekrar ısıtıp içinde kalan tarhana parçaları dağılasıya kadar alt üst ederek servise hazır duruma getiriyorsunuz yanına pilav salata yeşillik koya bilir dört kişilik doyurucu besleyici tüm vitamin mineralleri alıyorsunuz bil hassa b 12 fazla yağ kullanmadığınız içinde saç dökülmesi yaşamıyor sağlıklı yaşamaya devam ediyorsunuz.. Maliyeti 15 tl pilav ve salata.. içinde..
Benim için peynir tenekesi saç ve toprak güveç yemek yapmak bana sağlığıma güven veriyor..

 KARA HAVUÇLU PATATESLİ TANTUNİ
Rengi kara havuçtan alma ..Bir adet soğan ,bir adet kara havuç ,bir adet patates 100 gr kıyma ,bir kaşık yoğurt,3 bardak su su bittikçe bir bardak daha koy ve harmanla bir fincan yağ.. Baharatlar kori,7 bahar, kimyon ,kekik, nane ,pul biber sadece birer çay kaşık .Üstüne maydanoz ..VE EV yapımı mayonez kep çap.. (may ve kep) yapabilmek için gıda ürünler bölümünden okuyup yapa bilirsiniz..
 
Yanına servis 2 kaşık yoğurt üstüne kırmızı soğan, havuç kırmızı lahana ,maydanoz ,kırmızı biber, ve kırmızı pul biber.. mikser de dövülür veya karıştırarak servise hazır olur...Tantuni ve servis maliyeti 4 kişilik 12 tl..AFİYET OLSUN. Sindirim ve çalışma azmi verir. .İster dürüm ister börek size kalmış bir şey. .Özellikle saçta..

 VİTAMİNLER 3-6- 9- 12- OLMAYAN 14 ÇİÇEK KEBABI KARNI BAHAR
150 gr kuş başı et saçın ortasına ,kenarlarına karnı bahar üstüne patates 1 adet, soğan 1adet,havuç 1 adet, yeşil biber 3 adet ,kırmızı biber 1 adet ,kereviz 1 adet ,patlıcan 1 adet ,100 gr bezelye ,bir domates, bir çay kaşık kaya tuzu ,kabuk soyulmamış sarımsak ve sonradan kokmaz bilginize bir cay kaşık kişniş, bir tatlı kaşık 7 baharat, bir cay kaşık kori bir çay kaşık nane bir çay kaşık kekik..(saçı üzerini kapatın.)

Saçın üzerine dizin 2 bardak su ,su azalınca bir bardak su daha .ve sonra bir fincan yağ haşlandığına emin olunca kaşıkla alt üst edin.. sadece kısık ateşte pişirin....İster ortayı acın pilav veya yoğurtla afiyet olsun...İster durum yaparak yenir isterseniz börek içi yapa bilirsiniz.. vücudunuzu dinç tutar..6 kişilik pilav veya yoğurt dahil maliyeti 15 tl..

KAÇMASIN KAÇIRMAYIN                  
Yemek hazırlarken iç malzemeyi  soğan ,sarımsak, biber ,kırmızı biber, domates, havuç ,öncelikle bir bardak su ile haşlayın ,tüm yağları tencerede su ya geçirin kıyma koya çaksanız da kıymayı veya kuş başı haşlayın aynı tencerede, sonradan haşlanmasına emin olduğunuzda ,yağı dökerek kızartın, malzeme hazırlanırken ikinci ocakta mantar ,fasulye, nohut ,makarna ,vd, onu da haşlamasını yaptıktan sonra, kızarttığınız tencereye dökünüz, sadece makarna suyunu süzün onu da kızarttığınız malzemeden 2,3, kaşık süzdüğünüz makarna suyun içine atın, çorba için malzeme çıkmış tır…
Kızarttığınız ve haşladığınız malzeme 20 ,30 dakika kısık ateşte kalarak ,son dakikalarında kırmızı kaliteli biber,2 dakika sonra kekik ,ocağı kapattıktan sonra der otu veya defne yaprağı koyun, bakin ev dekiler ne diyecek eve aşçımı aldın denecek…Tüm vitaminleri hapsettin..  

 SAĞLIK BELGESI  
Başlara dönelim Kurslarda ,okullarda, kantinlerde Ahçı ,fırıncı ,garson, hizmet elemanları, sağlık sertifikası, verilirken, sağlık belgeleri isteniyor mu pideciler, lahmacuncular, kebapçılar , gıda fab , şeker fab, evlerde kısır partileri veren ev hanımları  kısaca yemek ,yenilen ve insan vücuduna, ürünlere, temas eden eller ve o insanın ne derece sağlıklı  bir belge resmiyeti var mı.(Evet diyeceksiniz eskiden var mıydı.)

Evet yoktu ama bu kadar hastalık yoktu. Çünkü organik yaşam vardı. Soğan ,yoğurt ,saf buğday ekmeği yemesini biliyordu. Kısaca ne yediğini biliyordu .Kimin ne yaptığını biliyordu. Ya şimdi!!!!

DİKKAT!!!!!!                        
Anlatımlar ,görseller ,lokantalar ve ev hanımları güvenlik  denetim, sağlık  Eller ,kollar ,ağız maskeleri, vücut öyle duyarlı ki hastalığı tetikleyen bir faktörde  tiksinme. Sac galoşlar eldivenler, bilek ve dirsek galoşlar a önem verin. Eller çok şeyde kullanılır, saclar dökülebilir ,kıllar düşebilir .Dikkat edilmesi ve uyarılması !!!! Çok tehlikeli dır. 
Ezbere iş olmaz bilinç iş akıl işi dır. Şifa, sağlık ahenk ve uyundur. Vücut bir enerji dır. Tehlikeyi  anında sezer ,ve savunmaya alır. Tehlike gelecek diye savunmada kalır ,bağışıklık ,savunma zayıfsa ,hasta düşürür.   
Hatta, hatta ev hanımları evde yemek yapmaya sağlık belgeniz var mı hatta Türki yede kaç ev hanımının  sağlık belgesi var  aile hekime  danıştınız mı. İşte Türkiye de dünyada sağlık sorunu .(Annemin ,ninemin var mıydı diyeceksiniz).Dedik….sonuç… 
(Sağlığı ön de tutanlar ,Bu işi meslek edenler kullandıkları araçları menfaatsiz inananlar, yaptıkları sağlıklı yemeklere inandığı kadar araçlara da canı gönülden  inananlar ,her zaman başarılı üstat tır)
 Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı, aklınla, vijdanim la, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı sağlıklı geleceğe götürmektir.

ORGANİK YEMEK KURALLARI   
Yemek pişirmek çok kolay ve çok dikkat isteyen marifettir, ne ne zaman tuzunu, yağını, baharatını ,iç malzemeyi ne zaman atılması ,ne kadar, kavrulması, hangi sebzelerin ,salata türlerin suda haşlayıp sonradan kızartmanızı ,çok pişmiş, az pişmiş ,içindeki mineral , vitaminlerin ,kaybolması ,hele hele haşlanan nohut, makarna, fasulye ıspanak vd.
Sularını atmayıp az kavrulmuş ,kıyma ile veya başka şeyle çorba yapmanız sizlere vitamin depolayacağını unutmayın sebzelerin temizleyici , meyvenin besleyici olduğunu daha iyi anlayacaksınız ,hangi yemeklerin kaplarda ,pişirilmesi, günümüzün hastalıklarına göre yemek ve salata, içecekleri, hazırlanması çok önem taşır ,eskilerde toprak çanaklarda, kil çömleklerde, tahta kaşıklar organik ve doğal yemeklerde, yenerek ,sağlıklı nesiller yetişirken,günümüzün,18 / 10 krom çelikler, teflon tavalar, gerçek mi oluşunu bilmek lazım, bunlar tehlikeli bir virüs olarak, günümüzde dir,
Bu hastalık saçan araçlara dikkat edilmesi, ve kaliteli araçlar kullanılması, bilhassa çelik kaşıklar, çatallar ,büyük ,küçük ,malzemeler, et ve yemeklere değdiği zaman, ne gibi, reaksiyon ,homojen geç diklerini araştırarak, mümkünse, hiç olmasa ,kızartırken ,karıştırırken, tahta kaşık kullanmanızı, ve özellikle, tabak ve çatal kaşıklarınızı ,ayırarak, kullanmanızı, bulaşık yıkarken, dur lama, kısmında durladıktan sonra ,biberiye, sirkeli su ile tekrar dur lamanızı önemle tavsiyedir.
 (Türk mutfak mız geniş, Yörük , Kürt , Arap , Laz , Çerkez , macir ,göçmen, Arnavut ve çok güzel Bay ve bayan  ustalarımız , aşçıları mız ,yemek yapan hamaratlık ,becerikli eller var, ama araçlar çok önem taşır, yemek güzelliği yetmiyor kaybolan  mineral  ve vitaminler ,nerede yok...)
Not: Yemek ,pişirmek ,araçlar, yıkamalar ,aynı tabaklar ,ilk vuracağı, savunma sistemlerini,zayiflatır,karaciğer,böbrekler,hpt,şeker,köllestirol,kanser virüsü, halsiz ve yorgun düşürür ,zamanla  alzhemer   hastalığı sebeplerinden rafine tuz ve kart etin yemesi ve pişirilmesi, kısaca ne yiyorsan o  olursun.
Her gün üç şeyi yapmaktasın yatak odası uyumak, mutfak yemek ,lavabo tuvalet ,bunları her gün yapıyorsun lütfen bir günde sağlığına ayır, her 3 şeyi iyi kullanıyorsan 365 sağlıklısın demektir.  .

DAHA BİLMEDİKLERİNİZ 
 
Kan unu nedir der seniz kesim hanelerde kesilen silolarda toplanıp hijyen li  bir şekilde soğutuculardan geçip ,toz haline getirip, yem fabrikalarına yem katkı maddesi olarak satılır, Buraya kadar güzel,,,,( Güzel ihtiyaç)
Mezbaha neler de kesilen hayvanlar ,koyun ,dana, keçi, bu da güzel ,,, 
İthal (Dışarı dan gelen) edilen, kan unu mezbaha neler de kesilen kesim hayvanları kart hayvanlar, başka ne kesiliyor bunları da bilmek lazım...(Kesimi yasak olan devletler var bu hayvanlar nereye gidiyor etti kanı v d.)
1991  İngiltere , sonrası Fransa ,Hollanda , Almanya ,virüsün dağıldı yer, sonrası nemi oldu araştırın....
(Kart et yaşı geçmiş genetik olan kemik hastalığı taşıyan dişi hayvanlarda  "ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  " mevcut olan bir virüs bakteri insanlarda milyonda bir olan alzhemer ve ayrıca kanser deli dana hastalığı virüs ve bakteri yükleye bilir. ve  hasta düşürür.)
Çok eskiden kıtlık zamanlar dada çıkan bir hastalık ..Atalarımız söylediği bir söz var.(ortalıkta deli dana gibi dolaşma)bu sözü herkes bilir. Bunlar insan oğluna işarettir.
Bu yemleri , iyi besi ,iyi düve, iyi süt, tavuk ,yumurtacılık ,vd. Yem yiyen hayvanlar, dan, sağlığı bozulacak  ilk vuracağı yer has saz nokta süt hayvanın memesi körleşme, ve sonrası kısırlık..
Kesilen hayvanların etlerini "ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  "  yiyen insanoğlu, hormon yapılanmalar, çocuklarda erken büyüme, erken yaşlılık, milyonda bir virüs bakteriler,daha saymakla bitmez vd.
 "Ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  " çantanızda ,çekmecede, cebinizde kaç ilaç var .Kolesterol, şeker ,kalp,!!! Hangisi!!!!! 
 Sadece et değil tuz şeker, GDO GİDA lar. Kaynama derecesinde ,homojenleşen ,fermantasyon dan geçer ne olur bilmek istemezsiniz. Organik olmayan, soğuk hava depolarında meyve, sebzelere atılan ilaç koruma bombalar ,kullanılan  ilaçlar,      
 
Saymakla bitmeyen korumak için atılan ilaçlar, saymakla bitmeyen hastalıklar öncelikle gün yorgunluğu ,unutkanlık ,kas, kemik, erken yaşlanma, vd.
 -Onun için DEZENFEKTE şart..
(Geçici   elma sirkesi, biberiyeli ,kekikli, suyla terbiye edin) Hepsi karma.
NOT: Dezenfekte edilmese Tencere, tavalar, sebzeler, meyvalar ,kaynama, soğuk ,zamanı geçmiş eksi soğuklarda bekletilen, sonradan sıcağa çıkmış ürünler ,karıştırarak ne gibi homojenleşen , fermantasyona uğradığını  biliyor musunuz.., serviste nemi var derseniz , siyanür ,cıva ,kurşun, ismini veremediğin yemekler var ,arada çerez virüs,bakteri..vd..
 (Tarım ilaçlarına maruz  kalmış ,et, süt, sebzelerle yapın anlarsınız) (Örnek mi yapmacanız yemeği  analiz ettirin)
Sonuç: Peki mineral  ve vitaminler nerde, tatile de bu şehre uzun süre uğramazlar 
Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücutta kullanılmasıdır.
Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alınamazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.
Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapamadığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin bazılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “dengesiz beslenme” denir. 
Biyokimya ile Tedavi: İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve minerallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının dengesindeki bozulmalardan kaynaklanır.
Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücudu da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur.
Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.
(Şu anda yapmacanız panzehir, TARHANA çorbası..)
 
SOFRANIZDAN EKSİK ETMEYİN.SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN
( Sumak, kırmızı soğan ,Kara turp ,rendelenmiş limon ,sarmısak, taze  biberiye, semiz  otu, yoğurt ,sofranızdan eksik etmeyin.)
( Birde sofranız susam ,susamlı tahin, köy pekmezi, kuru incirin içine koyulmuş anason, yoğurt eksik etmeyin)
  (Unutmayın keserken doğrarken  soğanı sirkeye batırın veya tahtaya surun gözünüz yaşarmaz )
Hiç çarşı pazardan toz ürünler almayın kendiniz çekin bu gün için herkesin evinde robot vardır veya sarı değirmen, sarı havanlar artık çıkarın, veya gözünüzle görün  çektirin palı olsa bile yoksa o farkı fazlasıyla sağlıkta harcarsınız. 
Sumak tane alıp çekmenizi      (yoksa limon tuzu gıda boyalı almayın) 
Susamlı tahin Karaciğer faydası(Yer fıstıktan yapılmış olanı sindirim sistemlerine faydası çoktur, her iki sının de menüye ekleyebilirsiniz şifası  saymakla bitmez.)  
Kuru incir içine koyulan anason sindirimi yumuşatarak rahatlatacak aslında   vücudu rahatlatıp sizleri rahatlatacak.
 
Pekmez ardıç sindirim için ,üzüm kan için, keçi boynuz pekmezi küvet için tercih sizin
Limon hepsi ama kalın kabuk tercih. 
Susamı taze kavurun yakmadan ateş görsün yeter.
Sarımsak yerli olması tercih.
Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.)
Cahilliği geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla, fazla harcayacağını bilmez kazandığını zanneder ,anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer ,telafisi zordur düzel demez ,hata yapılmıştır dönüşü zordur.ve yoktur.  
CAHİL Kendi halinde yaşı yandır .BİLMİYEBİLİR öğretiriz ve öğrenir. 
Sen annenin karnındayken annenin almış olduğu gıdayı damak tabını al. Ninenizin sarı değirmenlerini , havanları çıkarın
Taneleri artık sis çekin , kökleri havanla dövün ve evinizin değirmencisi olun .Un ,ekmeğini ,tandırlarda ,fırınlarda ,içeceğini, yanı kısaca her şeyini ,kendin yap ören, tüm dünya kadınlar ,güçlü ,marifetli ve başarılıdır.
Doğa organik ..İşte orada sağlıklı nesiller var.. Sizlerin yok etme ana temeli alış verişlerde bilhassa Pazar marketlerde poşet kullanmanız eskiden köfe file Pazar çantaları vardı  modernleşme geldi hatalık çoğaldı ..sebebiyetlerden bir tanesi ama asır geçtikçe hastalıklar daha da hızlanacak.. Daha doğayı anlayamayış anlaşılırken unutulmuş unutturulmuş bir sebep poşet mi daha çok beğenme beğenilmemi doğal hal dururken abartılı makyaj neyin aynasıdır daha bir çok sebebiyetler kendi elinizde tavsiyeler de uygulama hatalarında yaratan sizlere doğal yaşam vermişken  .. Bir sorgulayın..  
"Nüfus kağıtları pembe de,  olsa,   yürekleri mavi dır. "

DEZENFEKTE ŞART
Şu andan itibaren yazılımı beklemeyin yakın tarihte yazılacak, şu an için dezenfekte yapmanız kafi bir kaliteli lehen içinde ona da güven yok neye atsam kanser ,ama 3 lt suyun içine birer fincan biberiye ekstrası ,Kekik suyu ekstrası ,elma sirkesi kafi gelecek tir. Sebze ve meyvedarınızı araç ve gereçlerinizi duralayın.
Sadece sağlığınıza.  İnfisyon yapılışı okumak isterseniz.
(ekstraları bulamasanız alta su kaynarken, üste koyduğunuz suyu kaynatarak birer tutamdan, üründen koyarak demledikten sonra çok iyi süzerek elde edebilirsiniz. yaptığınız ürünü 72 saat saklayabilirsiniz) geçici (için deki ağır metalleri düşürmek için  lehene koyduğunuz  suyun içine ayrıca nohut büyüklüğünde  şap  taşı ata bilirsiniz. şapın marifetlerini okuyun) 

OSTEOPOROZ   SARDALYE BALIGI              
Sardalye balık konserve servis tabağına boşaltın, meşe odununda mangal yakarak közde, etli kırmızı biber, kırmızı soğan, sarımsak, domates kızartın kabuklarını soyarak servis tabağına koyun üstüne tere otu, maydanoz ,acı tadı alabile çek kadar acı sos ,limon kabuğu ile rendeleyin bir saat dinlendirerek servis yapın .Kiremit ,güveçte ,veya buğulama yapabilirsiniz.

Faydası: D Vitamini B12 Vitamini Kalsiyum  Fosfor EVİTAMİN  bol, bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir.
 Sardalye çanakkale ve ege ye has konser ve çiğ balık okuyun
Derin suda yaşayan balıkları tercih edin %100 doğal ve oldukça besleyici mikro  organizmalarla beslendiğinden  ve sizlere daha çok şifalar verecek tır. Çorba olarak içmeniz ,az pişmiş yemeniz çiğ tüketmeniz  (Buğulama )sizlere daha çok şifa verecek tır.  Ayrıca unut mayın tuz pişirici dır ,bol yeşillik de ,aynı görevi görür. Taze çekilmiş baharatlarda pişirici dır.
Bilgi:Japon kadınları ğövüs (meme) kanseri ne yakalanmaları yüzde bir dır.   
BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI
Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri)
   Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK
   Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.
  Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.
   Gövus meme kansere karşı koruyucu
   Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.
   Kalp ve damarları korur.
   Kolesterolü düşürür.
   Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.
   Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.
   Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.
   Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.
   Eklem romatizmaya iyi gelir.
   -ALZHEMER 
   -BEYİN ALTINI   
Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)  
Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini streç film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.
Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterli dır ,meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates, biber kırmızı, sarımsak ,soğan pişirilir ,pişen balık, servis tabana folyo ile konur, pişirilen malzeme ,kabukları soyularak ,aynı balık üzerine koyularak, limon, defne ,dere otu, acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır
Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.
 
YEMEK SONRALARI VE YENEREK ORUÇ BU DA BİR VİTAMİN DEPOLAMA FAZLALIKLARI ATMA
DNA perhiz oruç tedavisi oruç sağlıktır oruç  ademden buyana her dinde oruç vardır  “Can boğazdan zarar ise bağırsaktan gelir”
Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır. Helal : İse  insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır İstediğin aylar 17 sinden 21 ine kadar oruç .30 gün diyet yap tekrar 17 sinden 21 ine kadar oruç tut. Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor. Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan iyileşme, süreç kendi kendine işliyor. Oruç hem ibadet hem tüm hastalıktan kurtulma ayıdır.
Perhiz/Oruçla TEDAVİSİ: Günümüzde doğal beslenme ve diyetin önemi her geçen gün biraz daha ön plana çıkmaktadır. Geleneksel Tıp’ta ise perhiz, sağlığı korumada ve hastalıkların tedavisinde en önemli bir etkendir.
Geleneksel Tıp hekimleri perhiz programını hastanın mizacına uygun olarak düzenlerlerdi. Bugün yapılan kan grubu diyeti de mizaca uygun beslenmenin çağdaş yorumudur. Vücudun bağışıklığının ortaya çıkabilmesi, sindirim ve boşaltım gibi sistemlerine enerji harcanmaması için belirli aralıklarla gıda alımı kesilir. Çoğu zaman sadece suyla, bazen de taze meyve ve sebze suları ile oruç/açlık yapılırsa kısa zamanda şifaya kavuşulur. Geri kalanını geleneksel  tedavide okuyun
“ Oruç tutanlar sabahları misvak kullansınlar, akşama doğru kullanmasınlar çünkü iftarda iki dudağı kurumuş olan kimsenin kurumuş ağzı kıyamet gününde nur olacaktır.”
“Ağızlarınız “Her dinin duaların.. Kur an ın geçtiği yollardır”. O yolları misvakla temizleyiniz.”
Meyve ve sebzeleri, kabuklarıyla bol, bol yemek en uygunudur. Yemeklerden hemen sonra meyve yemek sakıncalıdır. Hem şişmanlatır, hem de yemekten sonra yendiğinde midedeki besinlerle mayalanarak alkole dönüşür ve alkolün verdiği zararlar ortaya çıkar.
Dolmalık  kabak Sirkeli lapasını yapın 4 günlük bağırsaklardaki bütün bakteriyi yok eder.
Yer elması  salata içinde eksik etmeyin                    
-Her akşam kırmızı soğan, sumak , kimyon, sar misak, elma sirkesi ,limon kabukla birlikte, yoğurt eksik etmeyin bolca salata yeğin doğal bir antibiyotik .Birde saf zeytinyağı.
-Her akşam  bir dilim limon kabuklu bir kase yoğurt yenir… HURMA MİSVAK   TRABZON HURMASI
-Bir fincan sirke ,bir yemek kaşığı bal bir cay kaşığı çörek otu. karıştırarak yenir tüm bağırsakları baştan aşağı temizler dezenfekte eder..
 Not.. Yemeklerde günün yeşillikleri  sebze  yemekleri  ,tatlılardan  incir  kızartması  veya hurma tatlısı ve hurma, limonlu yoğurt, salatalardan alttaki salata tarifleri ,içeceklerden demir hindi şurupları ve zencefil şurubunu eksik etmeyin sis isteyin rabbim rızkınızı  gönderir .Meyveyi yemek sonrası yeğin  ,savur da bol yeğin meyveler besleyici ,sebzeler temizleyici  dir.

 EKSİK  ETMEYİN…
 PERİZ VEYA ORUÇ  4 RİTİM  SADECE OKUMAK
 DNA HER  AY  SADECE  4 GÜN  PERHİZ  VEYA  ORUÇ
                    17 18 19 20 21 Tarihleri farkı görün         
SAFRA Ateş (21-17)Mart(saç)Temmuz(ağız)Kasım(omurgalar)
KARACİĞER Toprak (21-17) Nisan(alın)Ağustos(çene)Aralık(karın)
KAN Hava (21-17)Mayıs(gözler)Eylül(omuzlar)Ocak(tenasül)
AKCİĞER su (21-17)Haziran(burun)Ekim(göğüs)Şubat(bacaklar)
(her ay 21-17sinden 21-17sine hesapla)
Burada doğduğunuz  ayda üstün deki ay ve altındaki aylara dikkat et meniz  17sinde 21ine kadar dönem mevsimleriniz de 4 günlük perhiz yapmanız ve korumanız kan ve bağışıklık sisteminiz 4 mevsime göre hazırlayacak. Duyu ve sistemler mükemmel  çalışmaya başlayacak ve kısa zamanda anlayacaksınız.
-Tuz  şeker  un perhiziyle
(4gün 4gün 4gün)     4 yaş 16 yaş 64 yaş  Kritik yaşlar
( Doğduğun ay  bir üstü nerden aksettiği bir altı nereye gideceği ne olabileceği)
-Bu dört gün içinde kesinlikle şeker tuz un kullanmayın tavsiye  (17,18,19,20,21) Sadece hatırlatma bilgi  .Devamını okuyun. Site menülerinde okuyun


Devam edecek 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret1302537
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.133132.2619
Euro34.919335.0592