• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

               SAKLI-ŞİFA        

                                                   https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com       https://www.sakli-sifa.com                   
 

Sırlar kitabin dan çobanın gerçek hayatından ve anısına  önceden yazılmış notları  “Her kes ebebiyet yolcusu bir son duraktır hayat kaybetmek acı” en acısı ise yaşarken yaşamın anlamını kaybetmektir saklı-sifa 

                     

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA EDAT/APP SAKLI-ŞİFA
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
SİTE MENÜSÜ SAKLI-ŞİFA
Envida Stake SAKLI-ŞİFA
SÜR KAZAN SAKLI-ŞİFA
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası SAKLI-ŞİFA
Takvim SAKLI-ŞİFA

HACAMAT SAKLI ŞİFA

"Bugün işleriniz bitmeyebilir ama varsa yarın daha çok erken biter güç birlikte doğar
Hiç akıldan çıkarma “yaşanmış yaşamış bir tecrübe” şimdiye kadar yaşamışlığın ve aldığın eğitiminden daha çok fayda sağlar bu derin “tecrübe sohbetinden şifrelenmiş anahtarı bulmasını sağlar” bulunun anahtar ışık açar yol gösterici pusu la ile de hedeflere daha çok çabuk ulaşır “Çoban “
 
HACAMAT
5 bin yıl önceye ait en eski tıbbi bilgileri içeren Eber papirüslerinde bahsedilen hacamat, yüzyıllar boyunca kültür ve din farkı olmadan bütün insanlığa bir rahmet gibi gönderilmiş çok basit, çok etkili, çok pratik bir uygulamadır. Modern tıbbın babası Hipokrat bile bu tedaviyi anlatmıştır. Tedavinin Müslümanlar içinse ayrı bir yeri vardır. Peygamber efendimiz (sav) bu olayı hadis i şerifinde şöyle buyurur: “Miraç’tan inerken hangi melek cemaatine rastlasam, ‘ey Muhammed! ümmetine hacamat olmalarını emret!’ dediler.” buyurmaktadır.

Hacamatla damardan kan aldırmak farklıdır. Çünkü hacamatla kan aldırılmaz; bağışıklık sistemimizi felç eden kirlenmiş, kan özelliğini kaybetmiş sıvı; vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller ve kullanılan ilaçların vücutta bıraktığı kalıntılar dışarı atılır. Bundan dolayı akışkanlığı artan kan, beyin ve karaciğerdeki dolaşımı da düzeltir.

Romatizma kulunç ve adale ağrılarının en iyi ilacı hacamattır. Hacamat her şeyden önce bir kan verme eylemi olduğundan kan vermenin tıbbi faydaları başlığında bütün faydalara haizdir. Hacamat kanserden kısırlığa kadar birçok hastalığa karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğe sahiptir.

Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz. Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar, ödemleri çözer, kan üretimi ile görevli organları uyarır, beyin fonksiyonlarını canlandırır, ağrıları giderir. Tansiyon, migren, eklem ve romatizma ağrıları için birçok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiçbir yan etkisi de yoktur. Bel, boyun fıtığı, karaciğer, kalp hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır.

Not. Sağlık bakanlığı onaylı olacaktır diş hekimleri kısa bir eğitimden sonra daha kadrolaşmış daha güvenirlik kazanarak hacamat sağlık birimi olaçaktir.ve önem kazanacak tir.
 Hacamat ayları o ayın 17’den gel ayın 21 rine kadar doğum ayıdır, mevsimler içinde kıştan yaza yazdan kışa en güzel aylarıdır hacamatın
Ateş      17 -21   mart, temmuz, kasım,
Toprak  17-21    nisan, ağustos, aralık
Hava     17-21    mayıs, eylül, ocak
Su         17 -21   haziran, ekim, şubat 
 4 TEMEL MİZAÇ TİP VARDIR DNA      
                         Ayın 17 / 21 arası    perhiz                  
  Hava demevi kan: mizaç: kan bu kişilerde kan hıltı baskındır.
  Ateş safari: mizaç: safra hıltı baskındır.                
  Su balgamı: mizaç: akciğer balgam hıltı baskındır. 
  Toprak sevdi: mizaç: karaciğer sevda hıltı baskındır  
  Hıltı anamı (sıvı)
  Alyuvarlar: sayı olarak daha fazladır ve hayat için gerekli oksijeni sağlarlar.
  akyuvarlar : insanın organizmasını dış etkilere karşı savunurlar.
  trombositler: pıhtılaşmayı sağlar.
 Kan hastalıkları:
1.kan hücrelerinin veya hemoglobin 'in ilikteki üretimlerinde bozulma.
2.kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.
3.kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.
4.kanın pıhtılaşmasının bozulması.
5.kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.
6.kanın üreten ilik hücrelerinin ve lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri

KAN TEMİZLEYEN YİYECEKLER      
Cilt sorunları yaşayan, sivilce sıkıntısı olanların, karaciğerlerini temizleyecek yiyeceklere yönelmeleri çok önemli.

Karaciğeri temizleme ve vücuttaki zehirli maddeleri atma özelliği bulunan enginarın, faydaları saymakla bitmiyor. Damar sertleşmesini engelleyen, kanı temizleyen, beyin hücrelerini yenileyen enginar, aynı zamanda kolesterolün de düşmanı. Enginarda bulunan ‘içindeki maddeler bölümüne bakin site menüsünde maddesinin karaciğer, safra kesesi, böbrekler ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasına sallar. Okuyarak bilgileneceksiniz. 

Kırmızı pancar ve havucun içeriğinde bulunan  site menüsün de için dekiler  maddelerini okuyarak karaciğerin çalışmasını ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını  ve faydalarını okuyarak bilgilenin. 

Küçücük miktarda sarımsak bile karaciğer enzimlerini uyararak, toksinlerin vücuttan dışarıya atılmasını sağlar .önemli delgiler samsak menüsünü okuyarak karaciğerin temizlenmesine yardım  cık olan  vitamin mineral bölümlerinde sizlere çok faydası olduğunu okuyarak fayda olacağına inanıyorum. 
Greyfurt içeriğindeki yüksek miktarda “c vitamini” ve “antioksidanlar” sayesinde karaciğerin doğal yolla hızlı bir şekilde zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Hatırlatma. Pek çok ilaçla etkilendiği için ilaçlarla beraber tüketmeyiniz.
Elmanın içinde yüksek miktarda bulunan “pektin” maddesi, sindirim aşamasında vücudu toksinlerden arındırılarak temizlenmeye ve karaciğerin işini kolaylaştırmaya yarar. İçindekiler bölümünü okuyun.
Bir bardak su içine sıkılmış limon karaciğerden toksinlerin atılmasına yardımcı safranın uyarılmasını sağlar. Sayfa 2 veya limon içindeki maddeleri için dekiler bölümünü okuyun.

Eğer karaciğerinize yeşil yapraklı sebzeleri yemek yapacağınız en iyi seçimlerden olur. Üzerinde bulunan yüksek miktardaki “klorofiller” kendi üzerindeki toksinleri de emebilir ve ağır metal, kimyasallar, pestisitleri nötralize ederek karaciğerin ciddi anlamda rahatlamasına ve dinlenmesine destek olur. ıspanak, roka, karahindiba en iyi seçeneklerdir. İçindekiler bölümünü okuyunuz.

Avokado yemek, karaciğerin vücuttan toksinleri temizlenmesi için içindeki madde bölümünü okuyarak almış olduğunuz antibiyotikleri hem böbrek hem karaciğer e yardımcı olacaktır. 

Tam tahıllardaki yüksek “b vitaminleri” karaciğer sağlığı ve fonksiyonları için oldukça yararlıdır. Beyaz un yerine mümkün olduğu kadar tam tahıllı besinleri tüketmeye özen gösterin.

Zerdeçal sarı safran da denir. Hint yemeklerinde sıkça kullanılan, yemeğe sarı rengini veren bir baharattır. Enzimlerin karsinojenleri desteksiye etmesine ve serbest radikallerin karaciğere zarar vermesini engelliyen güçlü bir özelliği vardır. Günde 1 gr kafidir.

Ceviz içindeki yüksek miktardaki yağ asitleri beyin ve karaciğerin temizlenmesine yardımcıdır. Ceviz ağacının bir özelliği ceviz içi yağ yapar, yaprağını içilirse fazla yağları yakar, cevizin diş yeşil kabuğu da saçı besler ve boyar. Yaprağın bir de kuru bakliyatın üzerine 2 veya 3 yaprak koyarsanız gıdalarınızı böceklenmeden korur.

Siteyi çok iyi takip ederseniz baha çok bilgiye sahip olacaksınız
 
 Devam edecek    
 
 
DUYURU MODÜLÜ SAKLI-ŞİFA
ZİYARET İSTATİSLİĞİ SAKLI-ŞİFA
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret1305259
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR SAKLI-ŞİFA
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622