• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
   https://www.sakli-sifa.com      https://www.sakli-sifa.com    

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.


Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA TOKEN
ENVİDA TOKEN

ARTIK BORSADA 
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

NEDEN DÜŞERİZ BATININ VE DOĞUNUN GELİŞİ ÇOBAN DER Kİ SAKLI ŞİFA


                                                    https://www.sakli-sifa.com 

                     NEDEN DÜŞERİZ BATININ VE DOĞUNUN GELİŞİ

ÇOBAN DERKİ İNSANLIK BU DÜNYAYLA VE ZAMANLA BARIŞMA DÜŞÜNMEKTE
        
Batının gelişi  Bu yazı bu Dünyayla bu zamanda gel barış Bu dünyayla bu zamanla nasıl barışayım Dünya adaleti şok edici karar verir  ,zoraki hakki duvara dayıyor, Yalan açık yürüyor Başa çıkılmıyor doğru yalan almış  başını gidiyor ,Nasıl barışım bu dünya bu zaman..

Hala bir yer arıyor kışkırtıcı duruma sokmaktalar kaosular gene sahnedeler şimdi bir dağdan çoban sormak isterim önce adalet nedir ,bir insanı yanlışı  doğruyu bulmak değil mi bu dünyanın yasası.. Mesleğin .. 

Şimdi sorarım şimdiki ay ne ayı ramazan oruç ayı oruç ne sence “yanlışı doğru yapmak mı “dünyaya gelen 127 000 peygamber var geldiler gittiler her gelişleri gidişleri yaratanın ikazları 25 peygamber 2 Salih gönderilen peygamberler ve son olarak 4 hak kitabi hak kıldı ve son olarak şimdiye kadar gelen peygamberlerin yazılı olarak toplanarak “son kitaba kondu bu da kuranı kerim” ve içinde yaratanın adaletleri ayetlerle yazılı ve bir yaşam adalet kitabi..

Sizlere bu dünyada ceza kesmiyor sadece ikazlar veriyor bunları okutun anlatın yanlışı doğruyu söyleyin sizler mükellefsiniz der bir ayette.. 

Sen ( evrensel demokrasi insanlar hakkını savunanlar ) ne zaman oldu da” kurandan alınan insan oğluna ikaz edenleri anlatımları “söylemleri insan hakları deyip dava açabilirsiniz somut yok sadece sanal olarak düşüncen “aslını anlatan geçmişten gelen ikaz eden kuran” ( insanlık yanlış yapabilir yanlışı doğru görür doğru yaptığını yanlışı ) “ ikaz eden birileri yoksa sucu kim işlemiş olur” (bunun bile ayeti var oku) sen insan haklarını savunan hangi ülkede yaşamaktasın ve kimin için çalışmaktasın kim kimlerle iş birlik yapmaktasın senin 11 ayın var kanunsuz kanunlar yapan çıkar için karda yürüyüp iz belli etmeyen kanun dış çıkar ağızdan çıkan kulağın duysun.

1 sultan ayı nefis terk etme ayındasın bu bir tercih ayı temizlenme ayı   birilerini ikazları hatırlatmayla doğru yola söylemesi cezası bile bu dünyada yok ve bir devlet memuruna dava açan bilsinler ki sizlere cevap yanlış doğru doğru yanlışı başka yönlere çeken ve aslı ötekileşmeye yol açan adalet kanununda ceza dağ adaleti adalet için savaşan resmi cübbeni almak cezasıdır..

Çünkü sen yanıttın belki bir ilahı güç gelecekti sen kışkırtmayla engelledin aslında birilerin ağzıyla gittin bu yola senin ve senin gibiler “akılla yanlışı doğru yola götürmek değil” bedeninle (nefise gömülmüş akıl çalışmakta )  Bu tavrınla yanlışı bu ayda göremeyecek. .

Evrensel demokrasi diyor insan hakları diyor aklınca ceza kesiyorsun..
Bu yaşamımızın inanç kanunu içinde “YER ALAN ANLATIN “bu konuşma ve hutbe bir anlatım “ŞEKLİ TOPLUMA” kaos çıkarcılar ise yeri geldiğinde (özgür kendini anlatım ifadeler) der yeri geldiği zaman çıkara göre dön de dön birileri de destek verir..

Nasıl barışayım bu insanlık haline..
Hutbe: Allah yaratan Tanrı evlerinde verilen camide, cuma namazından önce ve bayram namazlarından sonra minberde okunan dua ve verilen öğüt.

Karşı koyan ise devlete karşı gelenlerdir ve dış güçlerin hain askerleri ve esir esaret içinde yaşatmak isteyen ve toplumu isyana getirenler içinde insanları kışkırtmaca ve öğürt kurma da yer alır..

Hz Lut peygamberin a sırlarda bir kavimi çöküşü beddua duası ayeti bu güne has oku öğren...

Hz Nuh peygamber tufanlara oku bu güne has öğren.
Hz İlyas peygamberin musibetlerle savaşı bu güne has oku öğren..
Hepsi ibret..

saklı şifa sırlar kitabin dan inanca göre anlatımlar, neden düşeriz bölümlerinden kısa alıntı..
 
selcuk uysal çoban saklı şifa

KARARLAR VE SAVAŞLAR AYNİ YAŞAM İÇİNDE YAŞAYA BİLMEK İÇİN NE ZOR NEDE KOLAYDIR KARAR VE KARARSIZLIK GİBİ ÖNCEDEN YER EDİLEN BİLGİ KAYNAK VARSA EĞER BEDEN VE YAŞAM İÇİNDE O İLK KARAR VERDİĞİN SAĞLIKLI ADIMDIR BOZULAMAZ KURCALANAMAZ AYNI AKIL İÇİNDE BİR BLOK ZİNCİRİ GİBİDİR

Çoban derki Ezelden beri gelen % 75 savaşçı milletten korkun ve güvenin kararları sadece “bayrak vatandır” geri kalan % 25 ni ise yaşatırlar şahmeranları ve yılanların yerini bilmeleri kim olduklarını öğrenmek için bu bir istihbarat birimi yaprak dökümüdür

ve bir gün karanlık aydınlığa aydınlık ateş topuna döner. 
Çoban derki Dağlarda yanız aslanlar ve yanız kurt ulur ve kürkler vadi ve sahada eteklerde dolaşan çakallar ise tüm sürüyü sarmış gibi arkasına bakarak ses çıkartır o duyduğun fısıltı sesler ise çanı yanacağını bildiğinden kaçarken arkasına bakarak ses gırtlağı bükülmüş çıkardıkları seslerdir.
 
Çoban derki Kararlar aynı beden içinde bağışıklık gibidir bazen çoğalmayı bazen de yok olmayı yer eder şayet kulağına gelen fısıltılar aldığın kararları etkiler gelen fısıltılar bil ki kararların içinde aldığın korkusuzluk ilk adım korkuları yok olma endişesi yaşarlar duymuş olduğun fısıltılar çırpınışları ve kaçarken ayak sesleridir..
 
Çoban derki İnsanoğlu bir günde iki hamle yapar zamanlar için de vakitlerde bir birine çakışmayan sözlerle ifade eder kısa yolu tercih eder “sen kaybedince ben demiştim” diye vakit zamanlarında yaşar yarısı da “sen kazanınca ben zaten biliyordum” diye yaşamaya devam eder..
 
Çoban derki Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" güvenilir kararlardır o her kapıyı açar.
 
Çoban derki Yaşam hayat her zaman gök kuşaklı değildir önemli olan senin aldığın yaşam darbeler ,darbelere karşı ilerleyebilmektir ne kadar darbe aldığın ve yaşamda ilerleyebilmendir her seferi bir tecrübedir aldığı her kararlar doğruluk kararları içinde ise hücreler gibi çoğalmayı yer eder aldığı darbeler ise acısı bir gün bir ay bir yıl sürebilir çoğalmayı yer eden hücreler acılan acıyı darbeleri siler atar..
 
Çoban derki Beden yüzde yetmiş beş savaşçı ise hiçbir şeyden korkma beden içinde hainler bedeni kanser hücreler sarsa da “savaşçı hücreler çoğalmayı yer ederek” suikastçı hain pusu etrafında olsa bile savaşmak yerine savaş virüsleri yok olmayı yer ederler..
 
 
Çoban derki En iyi beden ise “istihbarat” karşı hain bedenler çevreler ise kurdukları pusuda havasız kaldıkları için yer belli eder “istihbarat bir sırdır sır verilmedikçe” korkak virüslerle ne kadar güçlüde olsa sahada eşit olunur ve musibetler bulaşmadan kendiliğinden imha edilir.
 
Çoban derki Senin kararların nasıl düşündüğün diğer dünya insanlığın umurunda değil beden içinde maddeleşmemiş iblis sana diz çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak. aynı 1916 gibi ve 1922 ve yeni düzen 1923 seni etrafını sararlar anlaşmalı paylaşım gibi yer verirler kararı 100 yılın bitimi oyunu bir yüz yıl daha esir esaret etmekteler bil sen ben yada hiç kimse yaşam ve yaşamın hayat kadar sert vuramaz fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değil vereceğin kararların o yöne iter yıl 2022 ve 2023 istikrarlı dik durursan eğer tam bağımsız olur ve güçlü olursun.
 
Çoban derki İşte böyle kazanan olursun acı geçicidir acı bir dakika, bir gün hatta bir yıl sürebilir fakat acı sonunda dinecektir ve yerini bir başka bir şey acının yerini alacaktır bundan korkma yaşam bunu getirmektedir insanlığı yok etme tutuşan insanlar sonsuzlukta sahte çenet vaatleriyle gezerler gezerken bil yeni sahne oyun olduklarını onlar iblis ve şeytan maske taktmış insanlık maskesi altında seni ateşe itmekte yaklaşmak ise seni yaratandan uzaklaştırır ateşten uzaklaşmak ise seni yaratana daha çok yaklaştırır..
 
Çoban derki Bilin ki eğer var oluştan vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer çok küçük bir hata demek istediğim yarım adım erken ,ya da geç attığında başarır mıyım başaramam çelişkiler kararsızlık yerini alır ama inancınla imanınla kendi güveninle kararınla başaramayabilirsin ne den arama “yarım saniye yavaş ya da hızlı tereddüt ise başarıyı yakalayamazsın” içindeki enderindeki korkusuzluğu elde et endişe etme endişe seni aksatır “yetişmişliğin santimetreler” bir de bize etraftaki “hak hakikat ilkeler ve adaletler ” her şeyde gerekli oluşu ise cehennemden kurtuluşundur karanlık aydınlığa aydınlık ateş topuna dönmeden.
 
 
Çoban derki İşte yaşam hayalindeki fırtınada karanlıktan daha karanlık sonrası “bir hayalin var” ve onu koruman gerek insanlar bir şeyi “yapamayacağında sana da yapamayacağını” söylerler kulağına fısıldarlar, eğer bir şeyi istersen “hak hakikat ve adaletle” al bu kadar basit “tevekkül de” sakın hata yaparım yapmaktan ve korkma içindeki doğruluğun hak hakikat yolunu açar.
 
 
Çoban derki Şunu da bil ki gelecek vakitlerde senin için yapılacak işler hayırlı değilse her zaman kazanamazsın “o bil ki yerli yerine koyandır” fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin farklı bir şey yaparak yeniler her defasında yapabileceğine inanmalısın olabileceğini söylese de olamayacağını söylese de genellikle geleceğin neslin için “o “ haklıdır zaman vakit geldi mi "ol der" “o “ hiç biryere kaybolmaz o orda durmaktadır.
 
Çoban derki İnsan oğlu yaşamları değişiktir kimileri dünya malına tapar kimileri sema yolunda ilkeleriyle doğru yolda yürür çünkü bu bir terazidir diğer yaşamlar ağır bassa da “nefsin başkaları” gibi havalı olmak istediğin kadar istemiyorsun isterse bazen de başaramama korkusuyla ” uyumak istediğin” kadar başarmak istemiyorsun (en derindeki korkularımız aslı ise zayıf değildirler en derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir) işte bu yol başarı yolun başlangıcıdır.
 
Çoban derki Bak yarın gene güneş insanlığa eşit düşecek kararı sen verse de iyi kötü oluşunu insanın elinde olacak kararları ne kadar sen versen de yaşam sağlığını kaderin belirleyecek kader yolu ise inancın imanın tevekkülün doğruluk ilkelerin elinde olacak.
 
 
Çoban derki Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir en derine inmelisin ve kendine sormalısın kim olmak istiyorsun ,sen neyin mutlu ettiğini kendinde bulmalısın ,diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok bir tercih yap, sadece karar ver o seni en güzel yola sokar sabır ve şükürdür..
  
 
Çoban derki Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın neden olmasın neden hayatta her şeyin en iyisini yapmayayım der ve karar kararsızlık içinde nedenleri sıralarsan eğer bir neden görmüyorum neden ararsan bil kendi gölgenden başka gölgeler aramanda neden yapamam la (bir birilerin sayesi aramak yaşamak ) yerine neden "senin kendi sayende gölde " olmasın başkalarından fazla "ilken ve gücün var "o sana" yeter..
 
Çoban derki Önemli olan yaşamda dedik öncede söyledik senin ne kadar sert vurduğun değil, önemli olan nasıl vurulduğun ve buna karşı ilerleye bilmendir geçmişi hatırlaya bilmen ve bilmektir her seferinde tecrübedir o hiçbir yere gitmemiştir kararların ve azminle her kapılar ar arda açılır sen yeter ki sevgi ile iste.
 
Çoban derki İşte ondan gene başarının başlama çekirdeğindesin noktası ve hedefin işaretidir galaksi içinde güneş sistenim de tüm canlılara eşit doğacak güneşi hisset sevgi saygıyla erdemlikle iliklerine kadar işleyecek bir ve bir gün enerji ile yaşam hayatın başlayacak.
 
 
Çoban derki Bil evren içinde milyarlarca galaksiler vardır bilinmeyen bilinemeyen evrende gök kubbelerde galaksiler gibi "evrenler de olabilir desek te iki tane genişleyen evren olmayacağı gibi “ondan ki insanlık insan ırkı içinde kimse kimseden üstün değil evren içinde galaksiler içinde de tek insan ırkı da değil bilinmezliği keşif için akıl şuur insan yaratıldı neden nedenleri sıralamak sebepler değil (şeytan ve iblisler dünya insanı için yaratılan bu cennet dünyayı ateş topuna çevirmek) insan inançlarına girerek  sahte nesihlerle kıyamet senaryoları yazarak evren keşfini insan aklımdan silmek ve bu cennet dünyayı cehenneme çevirmek için “her şey an ve anlar sabırla yer ve zaman onun ol demesiyle kısası kısas ile cehenneme çevrilecek yeri cennete çevirecek” 
 
Çoban derki Ayağa kalk ve asla pes etme burada kalabilir ve kendimizi harcatabiliriz harcatabilirsin ya da ışığa ve sağlığa “geri var oluşa dönersin imanla, hakla, adaletle” cehennemden tırmanarak “çıkabiliriz çıkabilirsin” her seferinde bir santim tırmanarak her an tecrübeyle her an mümkün sen yeter ki iste yerler “değişerek yer değiştirerek” her şey mümkün her şey buna hicret etmen den geçer.
 
Çoban derki Tek üstün evrenin sahibi " O" dur ki evren içinde gözle görünemeyen canlı varlıklar isek büyüklük veya küçüklük ve ya zenginlik fakirlik daha si ise güçlü güçsüz bil ki senle eşit sayılır evrenden bir toz kadar görülmeyen bir yaşamın var üstünlük ise iman ve inançtır “o sana” yeter manevi üstünlük sayılır ve ki yazılmayan nasip rızık “o ışık” doğuşu da kapına gelen de “o “göndermiş tır yarınlara zamanlara ve vakit ise güneşin ilk düştüğü eşit düştüğü insanlığa ve canlılar eşit düştüğü andır.
 
Çoban derki Ne olancam diye düşüme bunun için ne feda edeceksin yaşam dünyasında önce teraziyi “görmelisin görmeyişin veya görmek istemeyişin” ondan başarılı olamıyorsun dur çünkü yorulduğunda pes ediyorsun yaşamda kulağına gelen felsefeler var geçmişleri bilmiyorsun bilemiyorsun geçmiş tarih yazdıkları gibi ezberliyor aritmetik mi  matematik mi ders ve sınıfını bilmiyorsun ve iyi değil bu doğru çünkü sen hiç matematik tarih çalışmamışsındır nerden ne geleceğini bilmediğinden aç açıkta kalma korkusu ve yok olma korkusuna sınavında geçemem korkusu yaşatılmaktasın bu da kıtlığa sebebiyet sağlamaktalar ve sadece ben olmaya iter bu da yağmacılık kaosa itilerek yok olma yeri sağlar.
 
Çoban derki Tarihte yaşanan oyun aklı okumamışsındır ve ezberletilmiş ezbere dalmış yaşamda ise şiirler felsefelerle donatılmış hal durunlardır buda “beyindeki algılama dramdır var oluş içinde yer alan paylaşmadan sevgiden yararlanırlar “ çünkü analiz etmeden o günkü vicdanınızı zorlarlar kamçılarlar iyi değilim dersin iyi olmak içinde inancınla oynayarak seni köle ederek yaşatırlar aynı etten kemikten bu asrın robot gibi çünkü daha önce hiç tarih aritmetik matematik felsefeli şiir analiz etmedin onlar ne dediyse ezberleyerek hayat yaşamı kopyalamış olmanda senin var oluşun bir amacı var yaşa ve yaşat nimet hikmetler içinde bunun içinde beyin içine yerleştirilmiş akıl birde düşünebilen şuur..
 
Çoban derki Aslına bakarsan doğuştan yeteneklisin “töre kültürün inancın tevekkülün “le sadece gizli yeteneğini çıkarman sadece anımsamak ve hatırlayarak çalışarak geliştirebilirsin sadece hatırlamak ve doğru yolda ilerlemek her adım sana verilmiş beyin içindeki algoritman da beyne yazılmış algoritmanda yani yazılmış yazıyı akılla düşünebilmek yaşamın hayattın yaşama şifrende çözmek ise yaşarken tecrübe ile öğrenmekte.
 
Çoban derki İnancınla eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan yapmıyorsalar , vaktini boşa harcıyorsun harcıyorlardır ve pes ediyorsun veya ediyorlardır devam etmek için acıya katlan katlanmak zaten acı çektin veya çekiyorlar çekiyorlardır zaten yıprandı yıpranıyorlar ise bunun karşılığını al marifet birinciyi geçmek veya güçlüyü yenmek değil insanlığı görmek insanoğlunu görerek insanlık sonunda görecek hak hakikat ı anlayacak anlayarak acı dinecek ve de dindiğini bilmektir.
 
 
Çoban derki Bil ki bilinmeli ki eğer senin için neyin değerli olduğunu “inancınla ve tevekkülünle” biliyorsan git ve onu al “yaratan” her zorluklara rağmen her kolaylığı açar istekli ve doğru yolda olman gerek ve hedeflerine ulaşamayacağın için hiç kimseyi suçlayamasın (her kes sayeler altında yaşatmak istediği gibi) ve (kin nefret ise kendini ateşe atmak gibi ele alınmış kora benzer sadece kendini yakarsın) bu güne kadar yaptığın inançlarına sırt çevirmiş olursun.
 
 
Çoban derki İşte bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin sen onlardan daha iyisin ve güçlüsün “her gün dolan iman şarjörlerin” var bir eksilmez her gün yeni bir gün her an yeni bir an öyleyse git ve onlara kim olduğunu göster imanla, hakla, hukukla, adaletle. şimdi ne yapacaksın çünkü sınırlar korkular gibidir sıklıkla sadece gördüğün bir illüzyon dur başarı iki elin avucu içinde, aklında ,kalp vicdan la doğru yolu bulmaktır semaya acılan ellerin sema ordusu içindir etrafın yer altı yer üstü doğun batın her tarafın dolar insanlık için "Turan demek tüm insanlığı kaplar sema ordusuyla gücü ile dolar" insanlığa verilen güç kaynağıdır çalıştırmak ise bir sandığa kitlenmiş ve o anahtarı bulmaktır..
 
 
Çoban der ki.. Her türlü oyuna hazır sandıkta duran iman gücü şarjörler siyah ve beyaz inçiler gitse de imanla asılıdır, duvarda “Zülfikar ilmin bilimin keskin gücü”. tevekkülle inanır aldığı her nefes, borç olduğunu, insanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar bilir birileri (maske katmış şeytanlar) ile vereceği son nefesini fragmanı hiç olmaz ,hele şiir hiç bilmez, hikayeler destanlar hayatı boyunca dinlese de insanlığı kurtaracak elindeki cetvelle geometri çalışır şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin çobanın son ve zor yolculuğundan alıntıdır.
 
 
Çoban der ki ..Korkarsan başı beladan kurtulmaz ,gözlerin bağlanmış çözemezsin ipe vurulmuş ellerini esaret içinde kalır soyun oğuzların Cengizlerin Selçukluların sonradan birleşen beyliklerin birlikte oba kuran kan kardeşliklerini Osmanlının son kurtuluş Atatürk’ün bırakılan toprakları bu yurdu kan kardeş olduğun topluluklarla aldın yoksa bu ülke ve dünyayı gözleri bağlamış ezilirsin her değişik fikirlere kapılırsın pembe dünya dan çıkamazsın.
 
 
Çoban der ki Kuramazsın obanı ,kuramazsın son kan kardeşliği korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını toplum bayrağını ve yaşam toprağını , sonra ararsın kardeşliği ,vatanını düşünmüşün dür 65 yıl geçmiş atalarımın atalarımızın asil kanlarını ve gelecek neslimi neslimizi düşünerek kazanmışım, “yer altındaki Turan sema ordusunu “asil kanı son kanda olsa bilirim ilk kan doğacağını ve dünyanın son kanı olacağını bilmezler bu vatana bu bayrağa mazlumları ezilmişleri koruyacak dikilecek sancaklara “kefenle çıktığımızı” (gayri sonrasını şeytan Azrail’e koşar ne duruyorsun git çanlarını alsana Azrail der şeytana gitmeme gerek yok onlar akın akın gelmekte haaa Azrail seslenir hey şeytan oyun kurucuları onların mesai saatleri yok her köşe başına bak dönerken döneden önce) ne çıkar bilinmez ben bile bilmiyorum muhasebeci olduğun halde ben sadece sizleri bekliyorum sağlama düzgün çıksın diye bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.
 
Çoban derki Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar.  

Çoban derki Belli olmaz kim kimler olur şimdi ruhlar aleminde belki de emekliyen bir çocuk belki içinden içimizden bir ışık nur olur kimisi solcu der kimisi sağcı kimileri yobaz der dururlar ezberlenmiş ezberletilmiş hayatın içinden kim bilir kimler kulağına fısıldayanlar çıkarı olan nefisler nefistir kaybeden ise sadece kendin ve kendi bedenin olur.   
 
 

 

72 SAAT 

Çatallaşan iki yol ortada duran “makasçı 53497 tren” seferin deki sinyali bekler 

Karşınıza ve aklınızda iki yol var “ikisi de karanlık tünel” biri karanlıktan daha karanlık birin de ise gece karanlığında parlayan ışık var 

Adım atmadan önce bir daha de neden tüm dünyadaki güçler bu ülkeyle uğraşıyor de. 

Gene de ve geçmişe bak 100 yıl geri kaldık neden bir 100 yıl daha geri kalım de işte bu karalar senin karanlıkta ki ışığın olacak ve doğru adımla zamanı bir saniye ile yakala ve yola devam et.  

HAK HAKLAR HAKİKATLER “KİM KİMDEN ÜSTÜN Kİ “HAKKI OLAN BAŞKALARINA HAK HAKLARI VERMEK. 

HAK HAKKINA HAKİKATLERE SAHİP ÇIK 

Son saatler 01 30 04 30

Tarihler 09 10 11 05 2023 

“Asrın ülkesi boş alan” Her zaman uyanmak uyanık olmakla her şeyi net görmenizi sağlar sadece ne den bu ülke sadece buradan başla her şeye çok çabuk ulaşırsın. 

Akıl için de yer tutmak gerek ülkenin hak hakkı hakları korumak bir zinciri temsil eder kopan zincir ise sadece nefise “hak hakları hakkı hakları hakkı olmadan hak yemek gibi hal alır 

Hak hakkı hakikat olan kişinin “hakkı olmadan hak sahiplenen” kişiler ise her kesten üstün oluşunu sağalar “bu da kimsenin kimseden üstün olmayışı ”ise bir yaratılışı hatırlatır “tek üstün herkesin hakkın dan hak sahibi “yaratan Allaha aittir. 

Her şey net ortada iken” kim kimden üstün” hakkı varken kendini görmezden gelen toplumun “haklarını verenler” ise yanlış yolu seçer geri dönülmez yolda oluşu son gördüğü olur 

100 Yıla yakın paylaşılamayan ülkenin kaderi ve halkı gene 80 yıldır iktidarı ellerinde tutmak için dışarıdan sıralı siyası politika ve ordusunu içindeki yapay zekalar 1980 sonrası kısa zaman da 2002 den sonra foyaları çıksa da ülkenin geri kalanları akılları yok sayan siyasi politikacılar ve içerdeki emperyalizmlere çalışan şirketler ve birleşimleri belli olmayan kişililer. 

Her şey hayalle başlar ve giderek gerçeklere doğru açıların dan gider ülke içindeki yer altı zengin madenler dışarı taşınırken ve geri dönüşümün de hoştany gibi sağılır. 

Gecikmiş olan işleri sanki saklar derece de ülkenin zenginlikleri “dışa bağlıymış gibi hal alır” sahalarda a işlerin böyle olmadığını hem içeri hem de dış dünya hem de bu ileri gerçekleştiren siyasi politikacıların yalaka markör içerde bulunan emperyalizm güçler. 

Bular çok iyi bilmekteydiler ama sıralı sisteme sokarak sırayla gelecek boyutları hem içerdekilere esir esaret içinde iş sağlamak hem de servetlerine servet katarak ülkeyi sömürmek ve de gelecek zamanları halkın zenginlikleriyle de ülkenin soy kütük ile gelen darbeler muhtıralar ağızlarından düşmeyen düşürülmeyen 1000 yıl bu ülke sağlam yerde değişleri ve dış emperyalizmlerin kuklacının kuklaları ve dedikleri 1000 yıl geçmişteki hayallerini yıkamaz değişleri ve sonradan ayakları dolaşan gelişme.. 

Yıl 2002 başlar karamanın koyunu sonra çıkar oyun misali lider gelir ve sıra ile kademeli zaman içinde dört hükmet boyunda ayaklanarak gelirken oyun başlar oyuncularla sen git ben geliyorum sen işine bak ben işime bakayım derken "ülke içinde yapılamayanlar" yapılmaya başlarken yapılmaya başlayınca. 

Tutuşur etekler karşılarında başka bir güç çıkar her şeyin zıttı anlamında kulanınlar anti kelimesi olur anti emperyalizm güce karşı güç halkı arkasına alarak haydi bakalım yollara devam bir yandan da güçlenerek gider "olası gereken de bu dur". 

Bu zamana kadar teknoloji bu ülkeye önceleri 40 yıl sonra 20 yıl süreler bitince paylaşılamayan dış güçler başlar ülke üzerine okları fırlatmaya her iki tarafın içinde yalakalar ve nankörler kolları sıvar biri ülke zenginliği yerine köle olmaya devam diğeri içerin de ise kendisini palazlananlar her iki tarafa da bana dokunmayan yılan1000 yaşasın der misali “markörler fırsatların “içinde ülkeyi çiftlik gibi görenler sivrilir.. 

Halkı ise gene içerden kışkırtma misali yola sokarlar ne yapabilsin ülke halkı aç açıktan ölüm korkusu içinde 1980 öncesi gibi zannedilen geçmişler gibi korkutur ve daha çok vaatler istekler verilerek gene kandıra bilir miyiz "mağdurluk oynarlar" diğeri ise ülke içinden zenginliği bağımsız yolunda katma değerler içinde yapılamayanları yaparak vaatler istekler verse de geçte olsa yerine gelir.. 

Artık gelecek görünmüştür geciken teknoloji yerine oturmuş ve yapılmasını bekler ve az kısmen yapılarak geciken servetler ise kısım kısım çıkar ve eşit olarak dağıtılır. 

Aslında ise son yedi yılda bu gün 5 çıkarken 15 çıka bilirdi şu anda saldırdıklarından fazla saldırırlardı "her iki tarafa yarayan bir takım taraf eylemler "yaparak halkı uyutma uyandırmama peşinde iken dış dünya içeride ise "bir yanda az da olsa çıkarmak" yapılan işi amaç plan planlama içinde halka kanıt göstermek geleceğini uzun yıllara yaymak ve ülkesine halkının sahip çıkarma peşindeyken. 

Aslında bunlar 40 yıl önce yapılabilirdi bu gün geçmiş kişileri kahraman gösterirler aslında 1980 ülkesinde apoletleri siyası politikacıların içinden iş birlikçileri defedilebilirdi ama tek dertleri yalaka nankörler içinde darbelerle muhtıra ile dik duranları yok ederek ve kurgular ile de din ırk dil ayrıştırma içinde bu halkı yordular ve gelecek günlere yer ve zaman yayılarak bu halkı yormak idi. 

Her şey farkına vara bilmek içinde emperyalizmlerin içine sızmak idi sızıldı ve taşlar oynadı oynatarak yol alındı son yedi yıl yerler değişti karşılıklı iki güç ortaya çıkarak güçler arasın da başlar bu hadiseler biri kötü biri ise “bazılarına göre anlayanlar içinde kötünün içinde iyi si yer eder.” 

Bu gün son yedi yıl içinde teknoloji boyutu 5 kem 15 cık saydı ve bundan sonrada daha çok hızlanacak boyut ise gene yarısı çıkması bile bu gün bu halkın maaş artmasına karşılık ve veya vaatler istekler olmadan bu yer altı hızla var olan beklemeden servetler çıktığında bu günün 10 TL 1 TL ise her şey gerçekleştiğinde 1 TL 10 TL ye eş düşer bu da maaş artışı olmaz enflasyonu yenerek üretime daha fazla vermekle olur 

 

Hem alım gücü hem de Fiat artışlar olmadığı gibi de emperyalizmlerin "şimdiki insanoğluna yaptıkları gibi halkın olduğu gibi ekonomi sıkıntısı duruma düşerler" bir de müsriflik kesilir tasarruf artında hem üretim hem de ülke hem de değeri kazanır. 

Bu gün sıklaşarak artan ve gelecek yeni yüzyılda günler de artacak çok sürprizler olur var olan zenginlik ile de daha çok ileri taşır bu düzen gene dik duruşla baş eğmeyen oluş ise kimsenin karşı koyacak durumları olmaz. 

Bu gün bu kaoslar ve dışarı bağlı olan gruplar olmaz şimdi bilin bu halk uyandı ve milliği damarla oynuyorlar asıl ise bu ülkeyi bu şekilde karıştırıp bu ülkenin için de görüş farklıda olsa milliyetçi %90 tabanı ülkesini bayrağına sahip oluşu işte "elle sayılacak" şekilde kızdırmak kışkırtmak kulacının kanmış kandırılmışlar için de şan şöhret için dışa bağlılık isteyen kuklacılara çalışan kuklalardır.. 

Sizleri eskiler gibi yer durum hazırlarlar işte burada sağ duyu önem taşır onlara uymak ise ülkeyi dış dünyaya itibarsızlaştırmak oyunu ile bu topraklara sahip olma çabalarından "ülkenin hızla yükseliş" ise bilin daha çok sizlere ülkenize göz göre göre saldıracaklar işte burada “sağ duyu” kalkar “bayrak vatan koruma” yerini alır. 

Burada ülke halkını bir şekilde ayrıştırma gayreti içinde alıp "iyi olan dik duranı anın da kötü ederler bunlar şirin gözüken sinsilerdir" gene içlerinden yalakalar yerini nankörlere aldırırlar gene ülke içini kandırırlar.. 

SON SAATLER ŞAFAK ÇİZGİSİ 

Çoban derki 

Ezberletilmiş aklı sil bedenden def et tekrar bak gör, sıralar, yeniden yaz ,bu sizin ve geleceğinizin çizgisi olacak korkmadan sert dalgalara okyanustaki dev dalgalara kır korkma ürkütücü gelebilir ama yaşamda sert radikal kararlar kararlılık gereklidir. 

İşte ondan ki Kulağına gele fısıltıdan korkma gelen fısıltılar sadece korkuları seni yıkmak için çırpılmışlarıdır. 

Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar. 

Sen ben yada hiç kimse yaşam ve yaşamın hayat kadar sert vuramaz fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir. 

Önemli olan senin aldığın yaşam darbeler ,darbelere karşı ilerleyebilmektir ne kadar darbe aldığın ve yaşamda ilerleyebilmendir her seferi bir tecrübedir. 

İşte böyle kazanan olursun acı geçicidir acı bir dakika, bir gün hatta bir yıl sürebilir fakat acı sonunda dinecektir ve yerini bir başka bir şey acının yerini alacaktır 

Bilin ki eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer çok küçük bir hata demek istediğim yarım adım erken ,ya da geç attığında başarır mıyım başaramam çelişkiler yerini alır 

Ama inancınla imanınla kendi güveninle başaramayabilirsin “yarım saniye yavaş ya da hızlı tereddüt ise başarıyı yakalayamazsın” içindeki enderindeki korkusuzluğu elde edişin yetişmişliğin santimetreler bize etraftaki “hak hakikat ilkeler ve adalet ” her şeyde gerekli oluşu ise cehennemden kurtuluşundur. 

İşte yaşam hayalindeki “bir hayalin var” ve onu koruman gerek insanlar bir şeyi “yapamayacağında sana da yapamayacağını” söylerler kulağına fısıldarlar, eğer bir şeyi istersen “hak hakikat ve adaletle” al. 

Bu kadar basit “tevekkül de” sakın hata yaparım yapmaktan ve korkma içindeki doğruluğun hak hakikat yolunu açar. 

Sadır bekleyiş hayra getirir ama der arkadan şer gelir gene der sabır edecek mi bu da sabrın sınavı olur ve sonsuz hayırlar gelir. 

İnsan oğlu yaşamları değişiktir kimileri dünya malına tapar kimileri sema yolunda ilkeleriyle doğru yolda yürür çünkü bu bir terazidir 

Diğer yaşamlar ağır bassa da “nefsin başkaları” gibi havalı olmak istediğin kadar istemiyorsun isterse bazen de başaramama korkusuyla ” uyumak istediğin” kadar başarmak istemiyorsun (en derindeki korkularımız aslı ise zayıf değildirler en derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir) işte bu yol başarı yolun başlangıcıdır. 

Bak yarın gene güneş insanlığa eşit düşecek kararı sen verse de iyi kötü oluşunu insanın elinde olacak kararları ne kadar sen versen de yaşam sağlığını kaderin belirleyecek kader yolu ise inancın imanın tevekkülün doğruluk ilkelerin elinde olacak. 

Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir derine inmelisin ve kendine sormalısın kim olmak istiyorsun sen neyin mutlu ettiğini kendinde bulmalısın diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok bir tercih yap, sadece karar ver. 

Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın neden olmasın neden hayatta her şeyin en iyisini yapmayayım "ben bir neden görmüyorum" neden, neden yapamam la ne derler korkusu yaşama ve (bir birilerin sayesi ve veya gölgesini arama) aramak ise yerine neden "senin kendi sayende ve gölgen olmasın " başkalarından fazla "ilke ve tevekkül "gücün var "o sana" yeter.. 

Önemli olan yaşamda dedik senin ne kadar sert vurduğun değil, önemli olan nasıl vurulduğun ve buna karşı ilerleye bilmen geçmişi hatırlaya bilmen ve bilmektir her seferinde tecrübedir. 

İşte ondan gene başarının başlama çekirdeğindesin noktası ve hedefin işareti galaksi içinde güneş sistenim de tüm canlılara eşit doğacak güneş.. 

Bil evren içinde milyarlarca galaksiler vardır bilinmeyen bilinemeyen evrende gök kubbelerde galaksiler gibi "evrenler de olabilir desek te iki tane genişleyen evren olmayacağı gibi ve " ondan ki insanlık insan ırkı içinde kimse kimseden üstün değildir. 

Tek üstün evrenin sahibi " O" dur ki evren içinde gözle görünemeyen canlı varlıklar isek büyüklük veya küçüklük ve ya zenginlik fakirlik daha si ise güçlü güçsüz bil ki senle eşit sayılır. 

Üstünlük ise iman ve inançtır “o sana” yeter manevi üstünlük sayılır ve ki yazılmayan nasip rızık “o ışık” doğuşu da kapına gelen de “o “göndermiş tır yarınlara zamanlara ve vakit ise güneşin ilk düştüğü eşit düştüğü insanlığa ve canlılar eşit düştüğü andır. 

Ne olacaksın bunun için ne feda edeceksin yaşam dünyasında önce teraziyi görmelisin görmeyişin veya görmek istemeyişin ondan başarılı olamıyorsun dur. 

Tarihte yaşanan oyun aklı okumamışsındır ve ezberletilmiş ezbere dalmış yaşamda ise şiirde iyi değilim dersin çünkü daha önce hiç felsefeli şiir yazmadın ezberleyerek hayat yaşamı kopyalamışsın. 

Aslı ise doğuştan yeteneklisin “töre kültürün inancın tevekkülün “le sadece gizli yeteneğini çıkarman sadece anımsamak ve hatırlayarak çalışarak geliştirebilirsin sadece hatırlamak ve doğru yolda ilerlemek. 

Her adım sana verilmiş beyin içindeki algoritman da beyne yazılmış algoritmanda yani yazılmış yazıyı akılla düşünebilmek yaşamın hayattın yaşama şifrende çözmek ise yaşarken tecrübe ile öğrenmekte. 

İnancınla eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan yapmıyorsalar , vaktini boşa harcıyorsun harcıyorlardır pes ediyorsun veya ediyorlardır. 

Devam etmek için acıya katlan katlanmak zaten acı çektin veya çekiyorlar çekiyorlardır. 

Zaten yıprandı yıpranıyorlar ise bunun karşılığını al marifet birinciyi geçmek veya güçlüyü yenmek değil insanlığı görmek insanoğlunu görerek insanlık sonunda görecek hak hakikat ı anlayacak anlayarak acı dinecek ve de dindiğini bilmektir

Bil ki bilinmeli ki eğer senin için neyin değerli olduğunu “inancınla ve tevekkülünle” biliyorsan git ve onu al “yaratan” her zorluklara rağmen her kolaylığı açar. 

İstekli ve doğru yolda olman gerek ve hedeflerine ulaşamayacağın için hiç kimseyi suçlayamasın (her kes sayeler gölgeler altında yaşatmak ister) ve (kin nefret ise kendini ateşe atmak gibidir ele alınmış kora benzer sadece kendini yakarsın) bu güne kadar yaptığın inançlarına sırt çevirmiş olursun. 

İşte bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin sen onlardan daha iyisin ve güçlüsün “her gün dolan iman şarjörlerin” var bir eksilmez her gün yeni bir gün her an yeni bir an öyleyse git ve onlara kim olduğunu göster imanla, hakla, hukukla, adaletle  

Şimdi ne yapacaksın çünkü sınırlar korkular gibidir sıklıkla sadece gördüğün bir illüzyon dur başarı iki elin avucu içinde, aklında ,kalp vicdan la doğru yolu bulmaktır. 

Semaya acılan ellerin sema ordusu içindir etrafın yer altı yer üstü doğun batın her tarafın dolar insanlık için "Turan sema ordusuyla gücü ile dolar".. 

Çoban der ki..

Her türlü oyuna hazır sandıkta duran iman gücü şarjörler siyah ve beyaz inçiler gitse de imanla asılıdır, duvarda “Zülfikar ilmin bilimin keskin gücü” yola yoluna devam et. 

Tevekkülle inanır aldığı her nefes, borç olduğunu, insanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar (bilir birileri maske katmış şeytanlarla savaşır) çoban vereceği son nefesini fragmanı hiç olmamıştır hele şiir hiç bilmez, hikayeler hayatı boyunca dinlese de şu anda ensende ki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin çobanın son destanında. 

Çoban der ki .. 

Korkarsan başı beladan kurtulmaz ,gözlerin bağlanmış çözemezsin ipe vurulmuş ellerini esaret içinde kalır soyun oğuzların Cengizlerin Selçukluların sonradan birleşen beyliklerin birlikte oba kuran kan kardeşliklerini Osmanlının son kurtuluş Atatürk’ün bırakılan toprakları bu yurdu kan kardeş olduğun topluluklarla aldın yoksa bu ülke ve dünyayı gözleri bağlamış ezilirsin her değişik fikirlere kapılırsın pembe dünya dan çıkamazsın 

.Çoban der ki 

Kuramazsın obanı ,kuramazsın son kan kardeşliği korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını toplum bayrağını ve yaşam toprağını , sonra ararsın kardeşliği ,vatanını düşünmüşün dür 65 yıl geçmiş atalarımın atalarımızın asil kanlarını ve gelecek neslimi neslimizi düşünerek kazanmışım. 

Yer altındaki Turan sema ordusunu “asil kanı son kanda olsa bilirim ilk kan doğacağını ve dünyanın son kanı olacağını bilmezler bu vatana bu bayrağa mazlumları ezilmişleri koruyacak dikilecek sancaklara “kefenle çıktığımızı” (gayri sonrasını şeytanı oyun kurucular ) düşünmesini 

Çoban derki 

Bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir. 

Çoban derki 

Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar. 

Çoban derki 

Belli olmaz kim kimler olur şimdi ruhlar aleminde belki de emekli yen bir çocuk belki içinden içimizden bir ışık nur olur kimisi solcu der kimisi sağcı kimileri yobaz der dururlar ezberlenmiş ezberletilmiş hayatın içinden kim bilir kimler. 

Kulağına fısıldayanlar çıkarı olan "nefisler nefistir"kaybeden ise sadece kendin ve kendi bedenin olur. 

Çoban sadece 

selcuk uysal Çoban saklı şifa

Manevi cesaret iman ve hak her şeye yeter

İnandığına inanmak her şeye yeter..

Geçmiş bir zaman 

İçinde idi 1980 de asker idim başarılı bir askerdim ve bayrak vatan için güvenilir daima hazır askerdim ama bir son aylarım da o zamanın soy kütüklü en üst komutanlar. 

Alt komutanlarımıza karşı çok sinsi idiler ve bir gün "komutanlarımla darbeye karşı idik" ama oyunlar dışarı da ise farklı bilerek siyasi politikalar içinde olarak yer aldı dış dünyanın bir de elleri vardı bir kaos esiyordu bir gece darbe öncesi sanki dış komşu ülkeleriyle savaşa giriyoruz hamleleri varken varmış gibi de savaş hazırlık tatbikatları yapıyorduk evet bilmediğimiz darbeye gün varken bir geçe yarısı tatbikatın düşman asker rolü gereği de seçilmiş olarak kaldırarak alarm verilir 

Roller gereği önceden kurulan esir çadır alanına götürüldük ve orda nöbetçiler eşliğinde tek kişilik çadıra götürüldük. “komutanlarım nerde nereye gittikleri belirsizdi” bizler  ise bazı askerler ise “bu gün düşman tatbikat “var diye habersiz çadır çukurların da tatbikat gereği çukurlardaydık . 

Olay aynı gün değildi dış dünyanın sinyalleri içerdeki bazı siyasi politikalarda komplo idi ve hiç farkına varılmadan aynı gün değil çok önceden biliniyordu çünkü "halk isyanı az kalmıştı işlerin ters gideceğini biliyorlardı halkın geçmişten gelen bitkinliği bir gün içinde rahatlamış olması ve düzene gırmış olması ama "gelecek için karanlık günlerin başlangıcıydı" ama ne yazık halkı çok şükür dedirtti.. 

Gene zaman geçti gene aynı düzen kurulmak için sahneler değişti oyun kurucuları eski yönetim den seçildi seçtirildi 

Gene halk gene isyan etmesin diye muhtıralar ve artık hep son oyunları içinde oluşları "bir gün zaman perdesi bir vesile ile döner" oyun sahneleri ters köşeye geçince "son yaşadığım 15 temmuz" daima hazır olarak dik duran ve görünmeyen kişiler olarak sahadaydık" oyun aynı darbeler gibi idi "onlarda oyna sandı ama maya tutmayınca" gene başka sahnelere geçildi. 

ŞİMDİ OYUNLAR ELLER TETİKTE FIRSAT ARARLAR 

Evet şimdiki zamana gelindi fırsat arama fırsatları değerlendirme zamanına eskiler gibi değildi ama halkın alım gücü ve hastalıklar ekonomi darbeleri bankalar şirketler bir yanda yalakalar bir yanda nankörler gene en yakın fırsatı şimdi der. 

Seçim gene dış oyuncular maskeler takılır şirin mi şirin gözükürler bu ülkenizi son olarak tamamen almak isterler farkına bile varamazsınız vaatler uçar vaatleri duyan kendi nefsi için istekleri sıralar ama kısa zamanda kendisi ve başkasının dış dünyaya esir olacağını ve ülkesini parçalayacakları bilmeden pembe dünyaya girer. 

Vatan bayrak için daima hazır olmak “çünkü emperyalist güçler” sadece kandırır insan nefsine girer makam şan şöhret vererek kandırarak yol alırlar. 

Kandırılmakla kalmaz sonradan kananları “bozuk para gibi harcar” dedik ya “bir yönetim ben olsan” hem içerden geçmişten gelenleri hem de dışardakileri şafak çizgisin de vakti toplar hepsini taş ocaklarında çalıştırırdım "yok etmez ibret için halka tecrübe kazandırırdım" 

Bu yazı sırlar kitabın da Tabanı yok sayanların ,Ön hamleleri okuya bilmek ,15 Temmuz ,Neden düşeriz bölümlerinden kısa alıntılar ve için de 1985 daktilo ile yazılı manifestom da ve 2005 de bilgisayar da yazarak ve 2012 yılında yayınladım ve de sonraları eklendi. 

SONRAKİ YAZILMAYAN ZAMAN PERDESİ BAKALIM 

Bu gün bilin gene oyunlar içindesiniz ve gene durmayacaklar bu bayrak vatana bu ülkeye sahip olmanız "isteklerin ve vaatler" geç olsa da yerini bulur zaman için de geri kalan 1825 gün ülke önderiyle dik durursanız içlerinde hiç yalaka nankörler çıkmaz. 

Yalaka nankörlerin iki hamlesi var gün içinde insanoğlu bir günde iki hamle yapar. 

Zamanlar için de vakitler de bir birine çakışmayan sözlerle ifade eder kısa yolu tercih eder “sen kaybedince ben demiştim” diye vakit zamanların da yaşar ge aynı akıl günün yarısı da “sen kazanınca ben zaten biliyordum” diye yaşamaya devam eder.. Ne yaparsın insanlık hali. 

Dışa bağlı gördükleriniz dış dünyanın seçimleri gibi yer almış telaş içinde gördükleriniz onların aklında ne olacağını bilirler başlar telaş "ülke elden kayıyor gidiyor" derler ve durmadan her türlü kurgular hazırlarlar şekiller değiştirirler iftira bile atarlar aslında ise çok önceden kumpaslar plan yapmışlardır. 

Kaybedecekleri gören ve bu halkı "gene kandıramadık" dedikleri ise gene yeni kurgular içinde yer sağlatırlar bunları bu ülkede yaşayanları insan olduklarını saymazlar. 

Bunlar kendi nesillerine köle etmek esaret içinde çalıştırarak baş kaldıranı dik duranı yok etmeyle yol alırlar ve "geleceğini düşünemeyen akıl son pişmanlığı içinde" bazen bir lokma ekmeğe bazen bir yudum suya zincire vurulmuş şekil aldırırlar. 

Zincir ise kısa tutarlar bir şey bulamasın diye ve yok etmekle meşgul olurlar aynı ülkelerinde kanunları gibi iğne ile yok ederler. 

GENE HER SEFERİNDE ÇIRPINIŞLARI 

Gene sonradan kaldırırız haleleriyle larvaları uyandırmaz ve sinsi sinsi Truva atına içine alarak 2029 a veya fırsat kollayarak anında yer değiştirerek saldırırlar tek amaçları bu ülke sizlerde içinde esir esaret içinde "yaşıyor yaşamıyor" şekille bir yüz yıl ve geçmişten "1980 den gelen bin yılı" der misali ve içlere gene geçmişler gibi soy koyarak yürütürler. 

Şimdi yeniden yola devam etmeniz "tedbirli temkinli sert radikal kararlar" almak istek vaatleri beklentisi olmadan yürümek 2032 2072 taşır ve taşıdıkça her güçleniş istek vaatlerin gelmesini sağlar. 

Hızla yer altı 2029 da çıktıkça “milliği kaynaklar ithal bitirir” bu teknolojiyle de bu 54 397 tren seferi hızla içerden “baş kaldırmayacak şekilde” her şey değişir ve “dışarı bağlı olma” dan akıl içine yerleşir ve bu seferde seferberlik yarışı başlar "daha iyisini yaparım" yarışı başlar” ve dış dünya emperyalizmler dize gelir. 

Onlara karşı karşı güç daha da güçlenir dik duran baş eğmeyen “anti emperyalizmler içine sızan “gene içerden “yalakalar çıkar nankörlerde” gene bu gücü yıkmak için çünkü “bu kişi ve kişilerin” bayrak din vatanları olmaz sadece servet sahibi olmak isteyenler ve dünyaya ülkelere ülkenize göz koyan emperyalizmler olur  

Yolunuz devam diyenler yolunuz gelecek için doğru yoldur diyenler her zaman güçlü oluşunuz yer alır ve daha güçlü üstünlük sağlar bu da ülkeniz için savunmadır.. 

“Allah tanrı de zikret”

Onların sopası işlerine göre çalışır “Yaratanın sopası ise görünmez sadece iki nefes kadar yakındır ”Sağlık ve sıhhat dileğimle düşünmek düşünerek iş yapmak sağlan adımla ileri geniş yolara sahalara ulaşmak ve tam bağımsız nesillere açılan gelecektir. 

ODA SİZLERE HEPİMİZ OLARAK BİZLERE BAĞLIDIR 

Ülken için çalışan dışa dik duran ülkeyi yedirmeyen daha “iyi olan ve tereddütlü ise kötünün içinde iyisi” bulmakla bulmak ise yaşam boyutun da “ülkenin hakkı hak hakikat sahip oluşunuz” bayrağa vatana her kesimin “birlik oluşu” ile de haklarınıza sahip olmanız. 

Esirlik kölelik dışa çalışma ise hak hakikat haklara insanlığın “bir zincirini” teslim etmek etmek ise esir esaret içinde olmakla da koruyamamak anlamı taşır. 

İnsanın insanlığın toplumun” tüm hak hakları korumak ile sorumlu oluşun ile de “yanlış yola değil de doğru yolda “zincirleri kırıp özgür olmanız ve sağlamak ile de hak hakikat haklar bir koruma kalkanı sağlar. 

“İşte buda gelecek nesiller boyu”

“Allah Tanrı de zikret”

Çoban 


     NEDEN DÜŞERİZ İNSANLIK OLMAK VEYA OLMAMAK
                    İNSANLIKTAN BERİ GELEN FISILTI
Kulağına gele fısıltıdan korkma gelen fısıltılar sadece korkuları yıkmak için çırpılmışları ve kaçarken ayak sesleridir.
  
İnsanoğlu bir günde iki hamle yapar zamanlar için de vakitlerde bir birine çakışmayan sözlerle ifade eder kısa yolu tercih eder “sen kaybedince ben demiştim” diye vakit zamanlarında yaşar yarısı da “sen kazanınca ben zaten biliyordum” diye yaşamaya devam eder.. 
 
İşte ondan ki Kulağına gele fısıltıdan korkma gelen fısıltılar sadece korkuları seni yıkmak için çırpılmışlarıdır. 
 
Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar. 
 
Bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.
Senin nasıl düşündüğün insanlığın umurunda değil beden içinde maddeleşmemiş iblis sana diz çöktürecek ve eğer ona izin verirsen seni orada tutacak. 
 
Sen ben yada hiç kimse yaşam ve yaşamın hayat kadar sert vuramaz fakat önemli olan hayatın sana nasıl vurduğu değildir. 

Önemli olan senin aldığın yaşam darbeler ,darbelere karşı ilerleyebilmektir ne kadar darbe aldığın ve yaşamda ilerleyebilmendir her seferi bir tecrübedir.
 
 
İşte böyle kazanan olursun acı geçicidir acı bir dakika, bir gün hatta bir yıl sürebilir fakat acı sonunda dinecektir ve yerini bir başka bir şey acının yerini alacaktır.
 
 
Bilin ki eğer vazgeçersen bu sonsuza kadar sürer çok küçük bir hata demek istediğim yarım adım erken ,ya da geç attığında başarır mıyım başaramam çelişkiler yerini alır ama inancınla imanınla kendi güveninle başaramayabilirsin “yarım saniye yavaş ya da hızlı tereddüt ise başarıyı yakalayamazsın” içindeki enderindeki korkusuzluğu elde edişin yetişmişliğin santimetreler bize etraftaki “hak hakikat ilkeler ve adalet ” her şeyde gerekli oluşu ise cehennemden kurtuluşundur.
 
 
İşte yaşam hayalindeki “bir hayalin var” ve onu koruman gerek insanlar bir şeyi “yapamayacağında sana da yapamayacağını” söylerler kulağına fısıldarlar, eğer bir şeyi istersen “hak hakikat ve adaletle” al bu kadar basit “tevekkül de” sakın hata yaparım yapmaktan ve korkma içindeki doğruluğun hak hakikat yolunu açar.
 
 
Şunu da bil ki gelecek vakitlerde senin için yapılacak işler hayırlı değilse her zaman kazanamazsın “o bil ki yerli yerine koyandır” fakat yenilgilerin kararlarını değiştiremezsin farklı bir şey yaparak yeniler her defasında yapabileceğine inanmalısın olabileceğini söylese de olamayacağını söylese de genellikle geleceğin neslin için “o “ haklıdır zaman vakit geldi mi "ol der"
 
 
İnsan oğlu yaşamları değişiktir kimileri dünya malına tapar kimileri sema yolunda ilkeleriyle doğru yolda yürür çünkü bu bir terazidir diğer yaşamlar ağır bassa da “nefsin başkaları” gibi havalı olmak istediğin kadar istemiyorsun isterse bazen de başaramama korkusuyla ” uyumak istediğin” kadar başarmak istemiyorsun (en derindeki korkularımız aslı ise zayıf değildirler en derindeki korkularımız gücümüzün ötesindedir) işte bu yol başarı yolun başlangıcıdır.
 
 
Bak yarın gene güneş insanlığa eşit düşecek kararı sen verse de iyi kötü oluşunu insanın elinde olacak kararları ne kadar sen versen de yaşam sağlığını kaderin belirleyecek kader yolu ise inancın imanın tevekkülün doğruluk ilkelerin elinde olacak.
 
 
Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir derine inmelisin ve kendine sormalısın kim olmak istiyorsun sen neyin mutlu ettiğini kendinde bulmalısın diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok bir tercih yap, sadece karar ver.
 
 
Ne olacaksın kim olacaksın ,bunu nasıl yapacaksın neden olmasın neden hayatta her şeyin en iyisini yapmayayım ben bir neden görmüyorum neden, neden yapamam la (bir birilerin sayesi aramak) yerine neden "senin kendi sayende" olmasın başkalarından fazla "ilke" gücün var "o sana" yeter..
 
 
Önemli olan yaşamda dedik senin ne kadar sert vurduğun değil, önemli olan nasıl vurulduğun ve buna karşı ilerleye bilmendir geçmişi hatırlaya bilmen ve bilmektir her seferinde tecrübedir.
 
 
Ayağa kalk ve asla pes etme burada kalabilir ve kendimizi harcatabiliriz harcatabilirsin ya da savaşarak ışığa ve sağlığa geri dönersin imanla, hakla, adaletle cehennemden tırmanarak çıkabiliriz çıkabilirsin her seferinde bir santim tırmanarak her an tecrübeyle her an mümkün.
 
 
İşte ondan gene başarının başlama çekirdeğindesin noktası ve hedefin işaretidir galaksi içinde güneş sistenim de tüm canlılara eşit doğacak güneş..
 
 
Bil evren içinde milyarlarca galaksiler vardır bilinmeyen bilinemeyen evrende gök kubbelerde galaksiler gibi "evrenler de olabilir desek te iki tane genişleyen evren olmayacağı gibi ve " ondan ki insanlık insan ırkı içinde kimse kimseden üstün değildir.
 
 
Tek üstün evrenin sahibi " O" dur ki evren içinde gözle görünemeyen canlı varlıklar isek büyüklük veya küçüklük ve ya zenginlik fakirlik daha si ise güçlü güçsüz bil ki senle eşit sayılır.
 
 
Üstünlük ise iman ve inançtır “o sana” yeter manevi üstünlük sayılır ve ki yazılmayan nasip rızık “o ışık” doğuşu da kapına gelen de “o “göndermiş tır yarınlara zamanlara ve vakit ise güneşin ilk düştüğü eşit düştüğü insanlığa ve canlılar eşit düştüğü andır.
 
 
Ne olacaksın bunun için ne feda edeceksin yaşam dünyasında önce teraziyi görmelisin görmeyişin veya görmek istemeyişin ondan başarılı olamıyorsun dur.
 
 
Çünkü yorulduğunda pes ediyorsun yaşamda kulağına gelen felsefeler var geçmişleri bilmiyorsun bilemiyorsun tarih ve matematiğin iyi değil bu doğru çünkü sen hiç matematik tarih çalışmamışsındır.
 
Tarihte yaşanan oyun aklı okumamışsındır ve ezberletilmiş ezbere dalmış yaşamda ise şiirde iyi değilim dersin çünkü daha önce hiç felsefeli şiir yazmadın ezberleyerek hayat yaşamı kopyalamışsın.
 
Aslı ise doğuştan yeteneklisin “töre kültürün inancın tevekkülün “le sadece gizli yeteneğini çıkarman sadece anımsamak ve hatırlayarak çalışarak geliştirebilirsin sadece hatırlamak ve doğru yolda ilerlemek her adım sana verilmiş beyin içindeki algoritman da beyne yazılmış algoritmanda yani yazılmış yazıyı akılla düşünebilmek yaşamın hayattın yaşama şifrende çözmek ise yaşarken tecrübe ile öğrenmekte.
 
İnancınla eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan yapmıyorsalar , vaktini boşa harcıyorsun harcıyorlardır ve pes ediyorsun veya ediyorlardır devam etmek için acıya katlan katlanmak zaten acı çektin veya çekiyorlar çekiyorlardır zaten yıprandı yıpranıyorlar ise bunun karşılığını al marifet birinciyi geçmek veya güçlüyü yenmek değil insanlığı görmek insanoğlunu görerek insanlık sonunda görecek hak hakikat ı anlayacak anlayarak acı dinecek ve de dindiğini bilmektir

Bil ki bilinmeli ki eğer senin için neyin değerli olduğunu “inancınla ve tevekkülünle” biliyorsan git ve onu al “yaratan” her zorluklara rağmen her kolaylığı açar istekli ve doğru yolda olman gerek ve hedeflerine ulaşamayacağın için hiç kimseyi suçlayamasın (her kes sayeler altında yaşatmak ister) ve (kin nefret ise kendini ateşe atmak gibidir ele alınmış kora benzer sadece kendini yakarsın) bu güne kadar yaptığın inançlarına sırt çevirmiş olursun.

İşte bunu korkaklar yapar ve sen korkak değilsin sen onlardan daha iyisin ve güçlüsün “her gün dolan iman şarjörlerin” var bir eksilmez her gün yeni bir gün her an yeni bir an öyleyse git ve onlara kim olduğunu göster imanla, hakla, hukukla, adaletle.

Şimdi ne yapacaksın çünkü sınırlar korkular gibidir sıklıkla sadece gördüğün bir illüzyon dur başarı iki elin avucu içinde, aklında ,kalp vicdan la doğru yolu bulmaktır semaya acılan ellerin sema ordusu içindir etrafın yer altı yer üstü doğun batın her tarafın dolar insanlık için "Turan sema ordusuyla gücü ile dolar"..

Çoban der ki.. Her türlü oyuna hazır sandıkta duran iman gücü şarjörler siyah ve beyaz inçiler gitse de imanla asılıdır, duvarda “Zülfikar ilmin bilimin keskin gücü”.
Tevekkülle inanır aldığı her nefes, borç olduğunu, insanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar (bilir birileri maske katmış şeytanlarla savaşır) çoban vereceği son nefesini fragmanı hiç olmamıştır hele şiir hiç bilmez, hikayeler hayatı boyunca dinlese de şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin çobanın son destanında.

Çoban der ki ..Korkarsan başı beladan kurtulmaz ,gözlerin bağlanmış çözemezsin ipe vurulmuş ellerini esaret içinde kalır soyun oğuzların Cengizlerin Selçukluların sonradan birleşen beyliklerin birlikte oba kuran kan kardeşliklerini Osmanlının son kurtuluş Atatürk’ün bırakılan toprakları bu yurdu kan kardeş olduğun topluluklarla aldın yoksa bu ülke ve dünyayı gözleri bağlamış ezilirsin her değişik fikirlere kapılırsın pembe dünya dan çıkamazsın.

Çoban der ki Kuramazsın obanı ,kuramazsın son kan kardeşliği korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını toplum bayrağını ve yaşam toprağını , sonra ararsın kardeşliği ,vatanını düşünmüşün dür 65 yıl geçmiş atalarımın atalarımızın asil kanlarını ve gelecek neslimi neslimizi düşünerek kazanmışım, “yer altındaki Turan sema ordusunu “asil kanı son kanda olsa bilirim ilk kan doğacağını ve dünyanın son kanı olacağını bilmezler bu vatana bu bayrağa mazlumları ezilmişleri koruyacak dikilecek sancaklara “kefenle çıktığımızı” (gayri sonrasını şeytanı oyun kurucular ) düşünmesini 

Çoban derki Bilin ki bildiğin biliyorsunuz dünya her zaman güneşli ve gök kuşaklı değildir.
 
Çoban derki Yaşam savaşını kazanan her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir er yada geç kazanan kişi kazanabileceğini önceden düşünen kişidir başarı ise istenmediği yere gelmez saklanmış anahtarı bulmak en kısa yolu ise "yaratanın doğruluk ve ilkeleridir" o her kapıyı açar. 
 
Çoban derki Belli olmaz kim kimler olur şimdi ruhlar aleminde belki de emekliyen bir çocuk belki içinden içimizden bir ışık nur olur kimisi solcu der kimisi sağcı kimileri yobaz der dururlar ezberlenmiş ezberletilmiş hayatın içinden kim bilir kimler.
Kulağına fısıldayanlar çıkarı olan nefisler nefistir kaybeden ise sadece kendin ve kendi bedenin olur.  

            Çoban sadece selcuk uysal Çoban saklı şifa 
                        Manevi cesaret iman ve hak her şeye yeter
                           İnandığına inanmak  her şeye yeter..  
                                        Çoban sakli şifa    
 
 SON MEKTUP

SAAT 00 30 13 04  2018 VE 2023  

İŞŞŞTTT UYAN “AKIL BAŞA GELSİN” AKLIN BAŞINDA OLSUN SENDE SÖYLE “AKLIM BAŞIMDA DE” 

GENE DE UYAN 

Tren 54397 sefer sayılı Kim kimler, kimleri kimler kimleri bekler ,beklenen kimlerde kimleri bekler beklenen kim de kim bir meçhule giden 54397 Tren sefer geçmişten gelen kimlerin planı yolda ki makasçılar kim bu tren seferini kimler hangi yolara sokamaya çalışır karanlıktan karanlık ucu gözükmeyen dehliz mi yoksa tünellere girmeden öncesini görüp makasçıları bulup yok etmek mi karalık tünele girse de karanlıktan daha karanlık yerde “temkinli tedbirli” yol alarak 54397 sayılı treni tünelin ucunda ki ışığı görmek mi. “Uyan” 

Yoksa 5 yıl sonra değil “bir yıl içinde bir sabah zincirlenmiş” gelecek nesilleriniz olur “uyansa da yarı uyanık olursan “eğer 5 yıl “petek göz olmaz” ise bu ülken de “yetişme yetiştirmez” isen gelecek 5 yıl içinde “sonra en tehlikeli 2029” yılı gelir. 

Çok zaman aldı vergin ekonomi sıkıntın aç susuz kaldığın günlerin ve emeğinle yapılan milliği servetlerin “aç susuz kalıp milliği servetlerin hakkın hakkı "bir başkalarına" esir köle bağımsız zincirsiz geçmiş yıların olur” ve 2029 yılları da 2032 gelir gene zamanların aç susuz gelir bu sefer “gene bir sabah “zincire vurulmuş uyanırsın” bir lokma ekmeğe bir yudum suya hasret kalırsın. 

TÜRKİYE'M UYAN BU TOPRAKLAR DA YAŞAYAN “DİN DİL İRK AYRIM ETMEDEN TÜM KARDEŞ GÖRDÜĞÜM HALKIMA “UYAN “ 

SAAT 01 30  13 04 2023 

Kimin kimleri “ne istediklerine” kim kimlerin “ne yapmak istediklerine “kısa zamanda milliği kaynakları yapılanları “kısa zamanda yapılanları ne yapmak istediklerin yaparak hangi milliği servetlerin kimlerin elinde olduklarına olacaklarına ” ve bundan sonra yapılacak vaatler “liderlik süre içinde yapılanlar gibi” bundan sonrada “milliği servetlerin daha fazlası yapılacaklarına” yapılarında yapılacakları bundan sonra “bir günlük” seçme krallığı yerine ve de kendinize çıkar olarak bekleme vaatleri hepimiz olarak bekle ve gene bundan sonra 1825 gün seçmen halkın ne şekilde hükümet yönetimin “yönetime petek göz” olmasına bakın İçerde gene bazen yalaka bazen nankörlerde olacak bunları gözle gerekirse referandumla halkın hak hakkı milliyetçe hepimiz olarak iste ki gelecek yıllar geçmiş gibi olmasın bu yola doğru adımla atarsan hem neslin hem de bastığın topraklar sağlam olur. 

Geçmişler gibi gelsin de ne kadar geçer hesapları dan çıkın bilin eskiler yarım kalan işlerini tamamlamak için yeniden gelmek isterler onların istemelerine de bakmayın onlar sadece her iki tarafta birisi yarım kalmış hesap görmeye bulunmakta ve ikinci kısımda “yemezler” dış dünyanın ofis boylarına vermeme hesaplarında amaçları da her şekilde almak için her şekilde vermemek için mücadelesi ana temeli kim ne şekilde “alır verir” bir analiz yapmak “çok basit” gözle görünmeyen hesap muhasebeleri “bir kaos planı içinde” olmaları her şekilde bu “vatanımıza vatanınıza her halkın bastığı topraklar da dış dünyanın ve dünyanın anahtarı bu bastığınız topraklarınız her bastığınız bir adım toprak sizlerin üretim alanınız vaatlere olsun olmasın sahip çıkmanız. 

SAAT 02 30 13 04  2018 DEN 2023 

ZAMANI NASIL GELDİĞİNE BAKALIM NERELER NERESİ BAŞLAR SON NERDE BİTER VE BİTTİĞİ YERDE TEKRAR NASIL BAŞLAR. 

Gene ülkede “meclise girerler” sonra bir yıl sonra yeri beğenmezler trendeki öbür yerel vagona giderler “aynı soy kütük “devam eder “soy soyların veliahttı olurlar” iyimi kötümü derseniz “bilmem tek bildiğim” başka yönetecek insanların gerçekten yönetilecek yönetecek halkın içinden çıka bilecek toplumun hakkını yemek gibi olurlar bir “önceki vekil hakkını da yerler” gene “sular ne nereye akar” bilinmez gene “kandık kandırıldık” olunur.. 

Soylar soyların karşılıklı kozları senaryolar sahneler ve oyun sahaya serilir insanoğlu taş gibi dizilir "iyi olma dünyasından çıkmış görüşler iyi oynama seansına girerler" 

Dünya yeni bir düzene girmesini istemeyen ülkeler masa altlarında odun vuran iple onatılan ülkelere gözle görünmeyen her yere el atan insanlığa sahte sunan ve gerçekten misali korkuları fırsatlarımız kaçacak diyen sahte güçler var gücüyle hedeflere yönelirler amaç amaçları plan planları kötü, yalan, yanlış ,suç, sahte sahnelerde yerlerini aldırırlar. 

GENE İKİ YOL AÇILIR HER İKİ YOLDA ZOR YOLAR OLACAKTIR HER İKİ TARAF İÇİN ÖNCEDEN ÇOK İYİ BİLMEKTELER. 

SAAT 03 30 13 04  2018 DEN 2023 

BİRİNCİ KISIM

22 yıldır görseniz de aslında “dört kere temizlenerek” gelen “yeni yönetim tarzı” ve “yönetim içinde yola devam edenler görevi bitenler dağılmadan gene başka görevlerde yer alması” bir tarz bir duruş ve dünyaya dik durmak gene bu güne kadar yaptırılmayan yapılsa da "yıkmaya çalışanlar olacak el atından dış dünya ve de bunlar olduğu halde zor aşılması zor yollarda “yola devam" edilecek ülke takımıyla halkıyla yönetimi ve var oluşu ile evet “verilen vaatler yapılacak vaatler verilse de” hemen le olmaz bunu da bilmek ama geç te olsa olacak hedef belli ise anlatabilme anlaya bilme yarışı ve bu yarışta “halkta olması gerek” ne den derseniz bundan sonra sistemler değişmesi gerek “sert radikal karalarla 5 yıllık yolculuğa hep birlikte gitmek” meselesi önem taşır 

“Dünya çok iyi bilmekte” işte burada ülke etrafı sarılmış saldırıyı bekler amaçları zor durumda bahaneneler “istila ordusunu” salmak ile başlar “halkın bir olması” da savunma ile istila püskürtülür "gene olmadı der” olmadı hallerini  kelimeleri yüzlerine net vurur ve yakında görecek ve anlayacaksın. 

İKİNCİ KISIM İSE 

Son 5 yıldır son seçim sonrası ve ondan iki yıl önceki saldırılar da istila olmayınca son seçime planlar yapılabilir şekline hal alırlar bu planlar ülkeyi önce itibarsızlaştırıp ve günde mi ülkede kaos planları kışkırtmalar yaparak yaptırarak bu güne gelirler bunu yapan yaptıran dış dünya “olunmadık olmayacak yer yüzüne bir hastalık musallat girer” ülkeyi kaosa bu durumu fırsatlar zinciri açılır ve dünyada musallatlar bitmez bir yandan gene kendilerinin çıkardığı dünyada savaşlar patlak verir. 

Bunları fırsat bilenler gene ileri de zora girecek ekonomi krizler ı başlar başlatırlar ve her seferinde gene fırsat beklerler “gene doğa afeti ülkede üzüntü ve yaşatma çabalarında iken" ve içindeyken gene fırsatlar çıkarmak isteyenler her şeyin içinde bulunan yalakalar nankörler bile bir fırsat peşinde koşar ve gene başarısız kalırlar. 

Bu son seçimi bekler ve her şekilde gene bol vaatler verilerek milyarı bulacak kaynakla geliyoruz derler aslında kaynak sadece “bir kâğıt parçası” şartlarımızı yerine getirirseniz sizlere “her imkanı sunarız” derler derler ama yanı başımızdaki “komşu gibi egemenlik” elden alınır şekli alır ve gerçekmiş gibi sahte vaatler apaçık görünmekte iken nasıl bu halk inanır inanabilir 

ŞİMDİ BAKALIM 

Bu ülkenin görüşleri farklı da olsa % 80 90 vatan bayrak milliyetçiliğiyken ve  içinde yaşarken bu ülkeyi hiç kimseye kaptırmaz iyisiyle kötüsüyle yaşar ve kimseye vermez verdirmez. 

Şimdi ne olursa olsun bilin soğan ekmek yer aç açıkta ölüm korkusu yaşamaz artık bundan sonrada müsrifliği kesmek tasarruf yapmak hakkı olmadığı halde hak iddia etmemek ve  5 yıl içinde bir günlük kral olmak yerine 5 yıl yönetimle bir olup kardeş kardeşe sarılmak. 

“15 07 2016” gibi diri dik baş eğmeyen olmak halkın tek yumruk olmak evet bu ülkeye 400 yıldır gedikler açmak için çaba gösterdiler son 100 yıl acılarını çektiniz bir 100 yıl daha acı çekmeyin. 

Yoksa hiç bir zaman bağımsız olamaz eylemliğiniz elinizden göz açıp kapanasıya kadar yok olur ve parçalanır. 

SAAT 01 30 14 04 2023 

TECRÜBE 

Bundan sonra sağlık bölümü başlıyor hatırlamak için okursanız ne oluyor saklı bölümünde okuyun 45 senelik notlar son 13 yıldan beri yazılar ve sonu olmayan mektup ve notlar arşiv bölüm dede ayrıca geniş ayrıntılı okumak isterseniz hiç bir reklam olmadan okuyun 

DAHA BİTMEDİ 

Zaman zamanlar nerden gelişti nasıl gelişimler oldu “bir zincir gibi yol” aldı 4 yılda ve 5 yılda seçen ve seçimler den seçilen en küçüğün den en büyüğüne kadar toplam sayı 54397 

Ülke içinde ve dışarı kaynaklı makasçılar her kavşak ta hainler ordusu ülke ülkeler içinde insanoğlu nereye gidiyor.

54397 Tren seferi.

 

Alışılmış geçmiş yıl yıllar bundan sonra “bir yanlış hata” her şeyin “boş bir dehliz “tren girdiği tünelden aydınlığı göremeyecek şekli alır. 

Aydınlık ise fırsatçıların “ülkeyi  bu güne kadar görme şekli çiftlikten” çıkıp “sen ben değil hepimiz “olarak tünel ucunu görecek ”ayrımlar olmadan makas kavşak ayrımları olmadan yol almak 

SAAT 03.30 14 04 2018 DEN 2023 

“Hiç bir şey uzak değil “ 54397 tren benim için bu yazı “tur bitti” değişen hiç bir şey olmayacak çünkü bu turlar sadece” ideolojilere krallara tahtlar vefiyatlar kapitalist” bunların hepsi dış dünyanın “kendilerine yazdıkları soy kitapları ”içine hızla girmekte ülke ülkeler çiftlikleri gibi kullandıkları içinden içindeki ayrılışmalar parçalanarak parçalananlarda parçalanıp un ufak edilecek devletçikler her ayrışma yeni pay arttırarak her devletçikler zenginliklerini ve kazandıkları kazanacakları kazandık diyenlerin hepsi kazandıkları servetlerinin   % 50 sini bir dünya çiftliği emperyalistlere vererek yol almakta olacaklarını “her iki tarafta” çok iyi bilmekteler. 

TUR SEFERİ 54397 

Elleri kaşınan ve avuçlayanlar da bilmekte ve “dış dünyanın bu halkın ana temelinizde diğerleri de bilmekte” ülkelerin “ana temeli milliyetçi olduklarından bayrak vatan istila ediliyor parçalayacaklar deyip darbeleri atarak aklı çılgına çevirir ve gerçekçi olarak kürsüler den konuşurlar ve yapmak isterler bir yandan da “ya tutarsa hesabi yaparlar” 

Bir yandan halkın” bayrak vatan suların durduğu bilerek” dış dünyanın kaos kışkırtmaları ve ortaya çıkmaları ve de “tek olan ülke varlıkları varlıkları ve ülke ülkelerin “içindeki “ halk bizim ülkeyi vermeyiz çıkışları ve sonra ülke içinde kışkırtıcı fırsatçılar fırsatları toplayan” insanlık ve seçtikleri seçecekleri” kişi kişilerin nefis doyumsuz taktikleri bol kepçeden ve zenginlik vaatler vermek” ellerinde “kullandıkları ülke çiftliğimmiş gibi “dış dünyaya kaptırmamak” ve her iki taraftan hatta dış dünya ülkeleri bile kaos kışkırtıcı aynı zamanda ne amaçlar içinde oluşları akıl arka kısmında sır olan ne gene de “neden gelişleri resmen beli “olan ve de aynı zamanda dış 100 yıldan beride 70 yıl önce hızlanan ve 35 yıl hızlanan son 7 yıl içinde her seferinde maya çalan ve de tutmayan plan planlar içinde bu yılı seçen ve durmadan yoklama atan gene her şekilde makas başlarında sahte kazanan yola sokmak isteyen "gene de olsa da olmasa da" dünya hem kazanır "ya olmaz ise" der her seferin de hem de akıllarına” bu şekilde nakış gibi işlerler. 

Ve akla yerleştirirler ve ülke halkının da sadece ülke içinde kendini düşünen tek noktada birleşen “ana şifreyi bulmuş olmaları"  vatan bayrak toplum “ve o ülke insanına her yönden saldırı yaptırarak “saldırı yaptıranın sonran da kendisi sıra geleceğini bilmez” şimdiden siz "gelirseniz demeye başlarlar" ondan ki hepsi bir havuza çalışanlar olduklarını bilir hiç ordu kanun bildiriler yapmadan da dünya çiftliğinde bir lokma ekmek bir yudum suya insanları balcık çukurlarına iter.. 

100 70 son 35 yıldan deri dönmekte son bildiğim 35 yıl her” 4 yılda 5 yılda” yolcu indirir yolcu dindirilir veya yer değişirler uğurlayanlarda “timsah gözyaşlarıyla “elleri avuçlayarak bazıları da koktuğunu başka yolcuya kaptırarak isyanları çeker fırsatlar ülke turunu kaybettiğine üzülse de bir sonraki yıla hazırlanır çünkü her şeyi yaşamını bu düzene fırsatlar ülkesi turuna bağlamıştır 

Her insanın çiftlikte “ofis boy danışman tekniker personel “ olarak görür ama hiç bir bilemediği an karşısına yanız kaldığı issiz bir yerde “çiftlikten” olamayan bir adamla karşılaşır.. 

Yaşayabilmek için basit bir yer bulmanız basit bir yerde şimdiki yaşantınız nasıl yaşadığınız değil nasıl yaşatabiliriz anlamı daha çok ihtiyaç şimdi “her şey senin olsa ne yapabilirsin “ nefsi çıkarı fırsat yalakası olmayan nankör olmayan şan şöhret istemeyen “bir kişi ile karşılaşsan” o an ne kadar karşıya hükmedebilirsin. 

Koça bir hiç “korkulu yanız bir yerdesin” her şeyin olsa kendine mi karşında ki hiç bir şey istemeyen insan mı üstün kim kime ihtiyacı olabilir. 

Şimdi bir daha düşün ki her şeyin “şan şöhretin “değil ne  olduğunu bilmen de yarar var gene olması her şeyin var olduğunu düşün işte “o yanız yerde “hiç ihtiyacı olmayanla eşit olacaksın ama o yol bilen olduğu içinde ona ihtiyacı olacak. 

O kişi oracıkta seni yanız bıraksa ve senin sözün ne olabilir geçe vakti korku bassa ne kadar varlığın koruya bilir ,senin o yer değil de makamın sentin şehrin de “olan varlığın ile “ olduğu halde, sen olsan “dağda yanız kaldığın gibi “bahsedilen o kişi gibi biri çıksa ne yapardın “yanında bile gitmez ilgilenmezdin” o yanız kaldığın yerde senin ilgilenmediğin gibi senle ilgilenmez ise sen çiftlik gördün ülkende bu gün sonrası gelecek asırlar zamana denk nerde olurdun nerede idin ve o zaman için o kişi ve dostuna arkadaşlarına ve toplumuna ne derdin. 

 ŞÖYLE BİR GENİŞ ACIYLA DÜŞÜNE DUR NASILDA KİTLENİYORSUN ANLAMAK İÇİN AKIL İLE DÜŞÜN

ÇOBAN DERKİ BÖLÜMLERİN DEN 11 07 2005 VE ARŞİV VARANLAR BÖLÜMÜNDEN YAZILAN 15 04 2015 SONRASI 15 04 2023

 SAAT 03 30 15 04 2023

İnsanlık bir birine aynı dünyaya geldiği gibi bu asırda da bir birine ihtiyacı var olması gerekirken biri birileri insanlığa sahip olmak istemekte

Yardımlaşma yerine “o insanı insanları sahip olma çabasında” artık bu “insanlık halinden ne beklersin” zaman gelecek bayrak vatan halk ve ahlak neymiş toplum neymiş demekten öte varılmayan zamana giriyor bu insanlık.

Dolun dola bildiğiniz kadar “kontenjan 8.5 milyar” olsa dünya “çiftlik turuna hoş geldiniz” olacak içlerinden sıyrılsan da güzel projeler sunsan da seni sen olarak görmeyecek seni yok edip ben olarak yer edecek çünkü unutulmuş hepimiz var olmayı akıldan silinmiş sildirtilmiş konuşan ağzın kemiği yok her yere dönen gene her yere dönen kelimeler kendi kalemlerinden tekrar başkalarına döner dönen kelimeler ise senin yazdıkların sana suç olarak döner.

Adalet tek taraflı terazisiz dengesiz kurcalanabilen her şekilde dizilimleri zincire vurulmuş hali alır

Bazen olur zamanlar unutulur o gün karşı gelenler bu gün kol kola gezer değişmeyen değiştirilmeyen bir yönetim tarzıyla döner bir babayı düşünün eteğinden paçasından çekiştiren evlatları gibi hepsi ağlar çocuktan yetiştirilmiş hani derler ya “ağlamayana meme yok misali ”her kes ister hal almış gitmekte.

Fırsatı fırsat bilenler fırsatlar ülkesinde biri bir olmak ister gibi gözükür ama istemez her zaman yerimi koruyayım der bilir hep 2 sabittir ama 1 değişir ama dünyayı çok iyi takip ettiğinden ve inceliği bildiğinden ve de ana temeli çok iyi bildiğinden dıştaki havuza toplana karşı dik baş eğmez olsa da bu toplum fırsatı da çok iyi bildiğinden sadece kendisini düşündüğünden de kaynaklanan bir ortanı %50 yerine %15 gene verilse de içeride dünya çiftliğine baş kaldırsa da ülke çiftliğini kurmakla ve dünyaya başka güçlü çiftlik var oluşunu dış dünyaya hissettirse de tüm oklar çevrilse de artık ülke yeni bir çiftlik ve şirketler fırsatçılar fırsattan fırsat yaratarak “sus ve ağla ağlamayana meme yok misali “alarak yer teşkil eder..

Bir beş yıl sonra ise yetişmiş yetiştirilmiş olmadığından çiftlik halktan kopar ve şirketler yönetilir şekil alır artık şirketlere en faydalı yöneticiler seçilerek şamar oğlanlı bir yönetim gelir gene dünya çiftlik önde olur çünkü ülke çiftliği bitmiş insanlık çaresiz artık hep sen kendisi olarak düşündüğü akıl hepimiz neredeyiz aramaya çıkar bulamaz herkes anlamı hepsi olmuş benim haline olacak şekilde bir yer arar ama bulamaz yıl gelir 2029 ülke ülkeler parçalana devletler kaos içinde yağmacılık yalancılık hırsızlık hak yemeği dünya halinde 2032 terör terörizm suikasler küçük küçük aç açıkta kalmama savaşında olarak ölüm korkusuyla yaşar..

Bu gün sahip olamadığı topraklar içinize giren kibirli gurur erdem olamayışınız nefis çıkar doyumsuzluk kanıtlamak için yalanlar kışkırtmalar bu sizlere her dinde anlatılan Detçalı hatırlatmıyor mu Detçalı anlamı hepsini kaplar .

Eçüç beçüç nedir dünyanın bir ucundan girip yemekle bitirecek anlamı taşmıyor mu bu nu hepsini kapsayan çiftlikler ve kapitaliz emperyalizm eşleşmiyor mu “deccal ve Mesih “sonrası gelen gelecek eçüş beçüş aynen uymuyor mu

Mesih ise bu kötülükler hepsi her insanın içinde bulunan “sevgi korkusuzluk barış huzur “nefis ile çıkar ile şan şöhret ile doyumsuzluk ile dolmuş halinde en derinde ezilmiş olarak kurtarılmayı bekleye çıkartılmayı bekleyen “dürüstlük yanı Onur ”ile kötüleri hepsini bertaraf ederek kötülere karşı iyilikle ilerleyerek ve gene enderindeki korkusuzluk kurtarılarak korkuların korkusu insan içinden çıkacak Mesih tir.

İşte buda son elçinin son sözleri net ortaya konmuş olur her kez Allah'a Tanrıya zikreder hali alarak ulaşılamayacak yere ulaşır.

Bu “bir boyut” ulusu “bir boyutta “ karşınıza çıkarsa ise bunlar sizlere yabancı gelmeyecek bunları yeniden yetiştirilme şekli alacak “başarmak için başaramayız” demek değil çok iyi bilmekte “bu gün insanlığı kaos katliamlarla yok edebiliyor yayılmacı güçle “kanma kandırma” yolunda başara biliyorsanız ve de sonradan gene olmadı başaramıyorsa ” bu gün bu yabancı gelen deyimler yarın yarından sonra kavramı var yok çelişkiye düşüyorsanız sayıyorsanız boyutlar “evren egemenliği” yok etmeden “var etmeye” akıl içinde şifrelerinizde “var yok etmeye” hazırsınız demektir.

Başaramaz iseniz başarıp insanlığa sunmuyorsanız “başarının başarısızlığına” gene yenik düşeceksiniz” olmaz olamaz “demek bir yanlış düşünce “sadece başarabileceğinizi “akılla var etmek” için “bu gün bu gününüzü sonraki günleriniz “yok etmeyen bu günden hepimiz olarak insan olabilmek.

“Allah'ın tanrının gönderdiği elçiler “hepsi “sevgi saygı kötü şeyleri yapmayın dedikçe” insanlık fırsatlardan fırsatlar çıkartarak yol alırken “sizce sevgi unutulmuş olmuyor mu” bunu bu günden düşünün , hala içinizde “sevgiler saygılar bir araya toplanamıyor mu toplaya biliyor musunuz” yok ama “çok yakın” sizler acı çekerek yol alacaksınız bu da bu günü geçmişi görmeyişiniz aynı “ben deyip sadece sen olmak gibi “kısa adı kısasa kısasa” bir göz kırpması kadar zaman kaldı “açıl olarak hepimiz olan keşfi bulup “herkesin bir birine sarılması çok yakında..

Şimdi ne olacak derseniz “bilinen yolda ayrılma yola devam et” dik duruşunla baş eğmeyen halinle ama ülke için toplumun her toplum içinde zaman ayır “yeniden hepimiz olarak önder yetiştir” yoksa zaman gelir tüm sevdiklerin bu topraklarda bulamazsın..

Şunu bilin ki bu hep bir yerde toplanan bu ülkeyi kimseye kaptırmak istemeyen 30 gün önce yazdığın ülkenin % 90 vatan milliyetçiliği ve gidecek yerleri olmayışı içinde seçmen bir günlük kralda olsa işini bilir %54 ile yola devam der.

İşte sonrası bilin ki dünya kırız içinde kim gelirse gelsin bu kırız tadacaksınız ama bir günlük krallıktan çıkıp ülkeyi çiftli gibi görmez iseniz çıkarlar beklemez iseniz gelecek sefer sayılı tren yollarda makas değiştirenler yer değiştirenler olmayacak ve günleriniz saylı olarak bir sonra ki tren seferine daha sağlıklı ve "temkinli tedbirli" makas başlarındakileri bertaraf ederseniz beklentiler olmayacak.

Zaman değişken yarın ne olacak daha yazılmadı ama tahminler aklınızdan geçer ve zaman gelmeden yetişme yetiştirilme bu senin elinde lokomotif şef ekip elinde olmasını sağlamak..

Zor zirvelerde gerekirse insan toplum gücüyle aşılmasını sağlayacak aynı gemileri karada yürütüldüğü gibi.

Zaman gelecek bu günün seçimleri olmayacak ama zaman gelecek yeni ülkenin nüfusun içinden yönetebilecek kişileri üç beş on kişi ile halkın elemesi ile de bir bu ülke önder takım halkıyla yönetir ve çıkarır ve her kese eşit yönetebilme hakkı düşer ve eskilere göre hanedanlık krallık soy soy olmaz işte o zaman halkın hep bir oluşu net hepimiz olarak gider nefis çıkar şan şöhret fırsat fırsatçılık soydan soya ve şirketleşme hiç biri olmaz sadece halk tarafından halkın birliği olur Ve eninde sonunda bu seçilecekler olur duvarlarda asılı diplomalar değil her şeyi gören tecrübe kazanır eksiklik ve halkın eksiklerinde her şeyi net olarak gören “yaratan Allah Tanrı” yar ve yardımcısı olur.

“Allah Tanrı de zikret “

İŞTE YAŞAM BU DÜNYADA BİR ÇİZGİ KADAR YAKIN

SAAT 04 30 15 04 2023

Bu son mektup değil Yazılmayan kendine has sonu olmayan mektup sırlar kitabında yaşamla her şey içinde olacak gelecek için de tek başına yaşaya bilecek yaşam içinde yer alacak barışamayacaksınız bu insanoğluna ve dünya ya

BATININ GELİŞİ BU DÜNYAYLA VE ZAMANLA BARIŞMA

Batının Doğu karıştırırlar gelişi bu yazı bu dünyayla gelmişten bu yana ve "daha yazılmayan zamana" insan elinden çıkan geleceğe korku açlık açıkta ölüm korkusu yer sağlayanlara gel şu an ve zamanda gel barış

Bu dünyayla bu zamanla nasıl barışayım Dünya adaleti şok edici karar verir ,zoraki hakki duvara dayıyor, Yalan açık yürüyor Başa çıkılmıyor doğru yalan almış başını gidiyor ,

NASIL BARIŞIM BU DÜNYA BU ZAMAN İNSANLIK ADALETİNE.

Mertlerin hayatını namertler yiyor. Şerre göz ihanette göz kapatıp ,Çakallar kendine şah diyor ,iyilikler iş görüp ,pislikler bu işleri yalanlarsa,

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYAYLA BU ZAMANLA BU İNSANLIK ADALETİNE NASIL BARIŞAYIM.

Yaratanın akıl ermemiş emanet edilen çocukları ana baba dost nefise göre çıkara göre ses çıkaramayan alı verirler satı veririler o da yetmezmiş gibi ağzı süt kokan çocukları cinsel ve tecavüze uğratırlar

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA İNSANLIK ADALETİNE

Yürekler soğumuş olmuş buz gibi namus çiğneniyor bir sakız gibi 10 yıllık gelini perhiz kız gibi telli duvaklı götürüyorsa...

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA İNSANLIK VE ZAMAN ADALETİNE.

Maske takmış şeytan kişilerle , Aksakallı elinden evinden ,yurdundan vuruyor ise...Çakal ,akbabalar ,leşlerle başa çıkılamıyor ise biz bu yaşamla.

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA ÇIKAR NEFİS ADALET ZAMANA

Aşıklar yazmış şiiri Mecnunlar şokta…Erkek, erkeğe nikah sağlıyorsa kadın kadına nikah bağlanıyorsa çocuk çoluk demeden nikah ediliyorsa.

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA İDEOLOJİK DÜŞÜNCE VE ZAMAN AYRIŞMA ADALETİNE.

Bakışlar olmuş hayret dese de…Bu kadar nüfus olan millet, olan biteni durup sabrediyorsa hala Dehşet tir Dehşet..

Kadınlar erkeğinin sözünü takmıyor tutmuyor ise ,Erkek kadınının, kadınına yüzüne bakmıyor ise insana insanca bakılmıyor ise dünyada ki canlılara eziyet ediliyor ise.

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA İNSANLIK ADALETİNE VE ZAMANLA UYUMA GÖRE DEĞİŞEN ADALETE. .

BURADA SON KEZ DÜŞÜN MUSALLAT TAŞINI

Dünya bekler sabırdır sabır ile. .”NUH Peygamber gelsin tufanlarıyla geçmişten gelen sese eğilir kulak "lut peygamberin" berin ayak seslerine” kalp mahpushaneye dönmüş ise sevgi saklanmış, serkeş deveye dönmüş ise bu akış hala onlardan önlenemiyor ise, bu akışın içine girmemek niye.

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA İNSAN ADALETİNE VE ZAMAN GELİR “BEKLENİR SABIRLA TECELLİ EDER”. “DÜŞÜNDÜN MÜ”

Barışık değilim bu zamana ve dünyaya insanlara verirsin elini beş parmağını toplayamazsın bir parmağını bilmezler ki vermezler elini beş parmak ses getireceğini bilmezler hep isterler köle olmanı hiç vermezler gönülce ve sevgiyi…

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYAYLA İNSANLIK ADALETİNE GENE SABIRLA ZAMANLA BEKLENİR “YARATANIN KESKİN KILIÇ ADALETİNE”

Dünya hiç değişmedi yaratılış demokrasi adaletiyle geldi değişen sadece insan kin nefret ile Kabil Habil yok ederek kırılıverdi demokrasi kim görmüş demokrasi insanlığın içinde çıkara göre değişen adalet var olduktan sonra gen değişen insanın içindeki “doyumsuz nefisi bırakmaktı temeli nefse hâkim olmaktı” gene sadece yalanı bırakmaktı ama onu da sermaye yaptılar.

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA İNSANLIK ADALETİNE VE ZAMANLA DEĞİŞİR İLE YOL ALDIK YOL ADALET YOLU ÇATALLAŞTI HER DOĞRU YOL ALDIKÇA.

Kimse demez her kez gelip geçici şan şöhret hırs hep öndekini geçme hırsı, ağacı taşlamak gibi şimdi desem ki sana…Doğruyu söylesem de yaratanın “keskin kılıç adaletiyle” gerçek yaratanın demokrasisiyle senin yanlışını söylesem yerdeki taşla taşlarsın beni…

NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYAYLA VE İNSANLIK ADALETİYLE GEL GİT DESEK TE ZAMANLA NEFİS ÇIKAR SARHOŞ TEKERLEK GİBİ DEĞİŞEN BU DÜNYA İNSANLIĞIN EVRİMLEŞMEMİŞ YAŞAMINA.

HAYLA ÇOBAN DER Kİ

Her kez bilseydi kendi sürüsünden mesul anlardı Çobanlığı üç beş kuzuyu güdemeyen kuzular da çıkar yer paylaşamaz çıkar ortalığa viran kesilir. “Çünkü korkaktır, sadece güvendiği yerde Çakal sürüsü kesilir”

Kesildiği yerde bilmez Karga gibi bir ağaca çıkartırlar ağzına lokma verirler aşağıda tilki gibi beklerler…

Çünkü onlar kapitalist emperyalizmler  İngilizlerin  av partisinde olduğunu bilmez...Yedirirler mi sana o lokmayı.

ŞAN ŞÖHRET UĞRUNA SATARSIN VATANINI…

Sadece bekler “Allah Tanrı der zikreder”

Dünya içinde azmışlara yaratan bir musallat indirir bekler bu gün bu asır olmasa da bilir geçmişlerin geleceklerin insanoğlunu kandıranları yok edeceğini kalple bilir yazanda “bir varmış bir yokmuş ile yaşamını son iki nefesini” bekler

“AllahTanrı de  zikre” der

ÇobanÇOBAN DER Kİ 

Hiç bir zaman cep ve telefon kayıtlarım yok tur hele "Türkiye dünyada saklı şifa satış yerim yok tur" 

Sadece bilirim kendini kanıtlamamış kanıtlamayan kopyacı sırtlardan geçinen beceriksiz hak yiyenler “saklı şifa “altında ek yaparak satış ve şube açarlar kimileri yarışa girerler "tavşan kaplumbağa" misali hakları çiğneyip hakkıymış gibi yedi lokmayı. 

Hatta sayfalarımı bile işlerler sadece insanoğlunu yanlış yanıltmalar yaparak kurgu hazırlarlar ama kendileri evren içinde evrene doğru yaklaşımları olsaydı her zaman başarı getireceğini anlarlardı. 

"Bulamaz sin danışacak yer ve muhatap" Kurcalanamaz teknoloji bir yanlış dünyayı yok edecek yapay zeka yerini alır" 

STRESSİZ SAĞLIKLI YAŞAM İNSANIN OĞLUNUN ANATOMİSİ 

Hastalıklar dan korkmayın ne corana nede ot böcek virüsler den ,maymun virüsler türer hiç endişe etmeyin ,korkarsanız sadece kertenkele cinsi renk değiştiren bukalemun dan da endişe etmeyin bu türlere eş sadece insanlarda gözüken renk ten renge giren insan insanoğlun dan kork hiç mi hiç ilacı yok birde değişken sistemli çalışan virüsler "bulunduğu yeri terk etmende yararı var" onların ne ilacı nede panzehir i vardır 

EN İYİ SAĞLIKÇI İNSANIN KENDİSİDİR AKILLA YOLU BULMAKTIR 

Tecrübeleri okuyup kendisinin defalarca incelemesiyle kalben inanması hastalık dediğin sadece bedenin %10 kaplar geri kalan ise öğrenip felsefeyi kaldırıp gerçek bağışıklığı güçlenmesini sağlayıp saklı olan şifaya kavuşmaktır derman şifa akıl çizgisidir. 

116 bu rakamı görünce hep hatırlayacaksınız Allah de zikret "Göklerin ve yerin mülkü yalnız “Allah'ındır”. O diriltir ve öldürür. 

Sizin için "Allah'tan" başka ne bir dost ne de bir yardımcı vardır"

Yaşam sırrınız SIRLAR KİTABİN da harfiyen yazılmıştır ilk adım ise SEVGİDİR. Saklı şifa bir markadır sadece yazan da bir gerçek Çobandır.. 

Ya Allah ya bismillah inşallah “kadir geçeniz” de yeniden “yeni ışık yolları” açması için duacıyım “17 04 2023” zaman yazılmadı ama gelecek için zaman “tedbir temkin hatırlatmak için yazılır” 

Benim görüşüm kalben inandığım klavye de işaret parmakla yazdığım tüm insanlığı "din dil ırk" ayırt etmeden kardeşleri me gelecekleri yaşam hayatlarında” iyi sevgi doğru gerçek dünyaya insanlığa suç işlememiş” geleceklerini sağlamak için “dua ederim” .benim güzel şükrüm bu rabbim den. “Allah der zikrederim “ 

“Şükür deyin” 

SON MEKTUP SONU OLMAYAN KARMA SIRLAR KİTABİN DAN  

Tek güven diğin yer şu an bastığın toprak sahip olun “Allaha emanet olun” 

"Allah de Tanrı de zikret" Kurtuluşunuz Sevgidir. 

Sadece saklı şifa çoban 


                GEL NASIL BARIŞAYIM BU DÜNYA VE  ZAMAN insanlığına 
 
                 “Dünyayı değiştireceksen önce kendinden başlamak gerek ”                                             
                                        (Dağlarda yanız kalmak Düşüncedir)      
                                                         
             Korku bir illüzyondur, sana sadece gizlenmiş görüntüleri beyne işlerler       
 
           Sonradan korkuturlar, bilirsen eğer, korkunun korkusu korkusuzluk bilirsin, 
 
                        Cesareti varsa eğer tattırırsın özgürlük nesline zaferi…
 
Söylerler Çobana alırsın başına bela…Çoban der her kes başına bela almamak için ağzınıza bant, gözünüze bant, elinize bantladılar mı, sevdiğini kucaklayamazsın, göremezsin sevdiğini, öpemezsin sevdiğin ataların elini, korkuyor korkutuluyorsan eğer, bulamazsın huzuru, imanı, duyamazsın, ezanı, koruyamazsın vatan bayrağını askerini, polisini, önderini, göremezsin önderlerini, seçemezsin halkından birini… 
 
Seni, korkuturlar ilizyonla,6 göz misali, oynatırlar, filimi, başa sararlar, ayılmasan, bil ki neslini, tanıyamazsın çocuğunu, bilmez töresini, kültürünü, atasını, bilmez elindeki serveti, gelecekte olur şimdiki reşit olan diş dünyadaki çocuklara esir, unutmuştur korkusuzluğu, unutmuştur, asıl kanı, unutmuştur, imanı…
 
Oluverdiler fareler aslan kediler bağırdılar mı kedi bile kesiler aslan, dağlar boş kaldı deseler de o son kan diriliverir son mermilerde olsa dolar imanla şarjörler “kimisi cephe de bekler mesai saatini, kimisi imanla yaratanın inancıyla sır vermez bilir vatan bayrak için arkadan cepheye gelecek "alla hu Ekber aslanı".
 
Çoban ondandır, korkunun, korkusu, korkusuzluktur, bilir, büyük konuşmaz bilir başını kaşıyacak kadar uzatır tırnağını…
 
Bilir istişareyi, bilir, benden sonra gelecek, çobanı, Ağzı vardır çok konuşmaz, ona hakareti, kinlenmez, nefsi için savaşmaz, bilir nesli için halkı için vatan bayrak mazlumları korumak için Allah için savaşır ı.
 
Sen hala neslin için uyuyorsan eğer ya psikolojik savaştasın ya da üç kuruşa satılmışın, her kes de kan, kemik var, korkuyorsan eğer, korkusuzlukla çıkar göğsünü siper ette gel.
 
Çoban her türlü oyuna hazır ama siyah ve beyaz incilerin mermileri bitse de. İmanla asılıdır, duvarda Zülfikar.
 
Tevekkülle inanır aldığı her nefese, borçlu  olduğunu, İnsanoğlun nesli için vatan bayrak halkı için saklar bilir maske katmış şeytanlarla savaşırken vereceği son nefesini… Fragmanı hiç olmamıştır,
 
Hele Şiir hiç bilmez, hikayeler hayatı boyunca dinlese de şu anda ensendeki bir son nefessi aslı gibi ürperirsin son destan ….
 
Korkarsan başı beladan çıkmaz , çözemezsin Oğuzların iplerini, Cengizleri gözlerindeki bantları  Osmanların ellerini düşünemezsin Kuramazsın obanı, korkusuzca akmaz ise kanın dikemezsin al bayrağını, Sonra kuramazsın ararsın vatanını.  
 
Düşünmüşün 58 yıl geçmiş atalarımın asil kanlarını ve gelecek neslimi. Düşünerek kazanmışım, asil kanımı bu son kanda olsa.
 
                           Bilirim ilk kan doğacağını ve Dünyanın son kanı olacağını.
                                  Bilmezler Bu vatana Bu Bayrağa kefenle çıktığımızı.
                                  Gayri sonrasını sen düşün dünyanın insanlık adaleti
                                                         çoban sadece çoban
 
                                  
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret1287538
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining