• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

MİDEDEN BAŞLAYAN HASTALIKLAR SAKLI ŞİFA

                            MİDEDEN BAŞLAYAN HASTALIKLAR SAKLI ŞİFA 
                                   
Bu aylar da başlayan ve devamı gelen aylar..
                       
Atmosfer yapısına göre ilk önce tetikleyen hastalık.. Mide.. 

HASTA DEĞİLSİNİZ HASTALIĞI SEBEPLERİNİ BULMAK

Hasta haliniz veya yorgun hissederseniz yapılacak tek hal durumunuz bedene enerji vermeniz en kolay yolu da  çam bal bir dilim limon  yapmadan önce almanız beden yorgun eklemler dökülür haliniz var ise ekşi tüm ürünle meyve sebzeler bilhassa portakal kaya tuzu terbiye edip kullanarak serum sağlarsınız.ve kanı rahatlatıp hiç yan tesiri olmayan demleme üslü ökse otu kullanmanız ve kanda pıhtılaşma ve veya trombosit var ise yedi gün içinde çok yüksekte olan değerler ceviz yaprağı ile aşağıya çekerek rahatlatır bu da sıcak suya koyarak demlenir günde bir bardak içerek ,yemek sonrası midede gaz miktarı yükselirse çok basit olan bir çay kaşık sumak ve bir çay kaşık kimyon ile rahatlatır gülük ağacın saf hali günlük ve veya günlük reçinesi bir nohut kadar alınır yutulur günde  bir ve iki defa.

Belirli yaşlarda artık stres atmışlık bir sebebiyet taşır bu günün yeme şekli derişikliğin sebeplerin den ilk ayağı bir kavanoz içinde zeytin yağı maydanoz çörek otu sarımsak birkaç dilim limon her sabah bir yemek kaşığı kafi gelir ibralı yolarını temizleyerek rahatlamanızı sağlayacak daha fazla ayrıntı ise  7 gün 30 gün bölümünü okuyarak sağlığınıza rahatlatırsınız.   

Yazıya başlamadan önce Mideyi tetikleyen tek unsur şudur ki bilesiniz ki depresyon, sıkıntı ,stres ,yoğun yorgunluk ,korku panik, illa bir şeyin üzerine ısrarla yürümek ,bunları yenebilecek unsur..  

Şudur ki bir şeyin üzerine varmamak yene bilmek için de sadece korkudan sakın korkunun korkusu ise korkusuzluk la başlar artık iyileşme süresi başlamış tır.
Yoğurtlu bir çorba naneli içmek iyi gelerek üstüne bir papatya çayı içerek bunları yemeden içmeden önce sakinleştirmek içinde bir kedi otu çayı içerek ve ara çerez olarak haşlanmış nohut üzerine bol kimyonlu baharatla ve limonlu kabuğu ile yoğurt yemek daha rahat bir gün ve daha rahat uyku çekmenizi sağlayacak  

İkinci faktör ise hava şartları erken baskı nemli sıcak soğuk kan dengesini bozarak kendi ruh alemini bozarak aile etrafına güvensizlik duygusu artarak sizleri en yakınızı kalplerini kırarak daha çok stres depresyonlara ister istemez artar hatta bir sinek konsada pire için bir yorgan yakacak hale sokarak hasta düşürür.. VE İSTER İSTEMEZ hastayım der olmadık şeylere el atarak daha çok hasta edersiniz.
Aslında çok basit iyileşme süresi ise yaratanın ilk dediği şey oku derken oku anlamı bir işaretlerle gelmiştir her bitki bir işaret okuma o özelliği vardır.
  
Doğada tüm canlılara okuma vermiş kimine akıl fikir düşünce şuur kimine his duygu akıl kim ne atmosfer akımı vererek yaşamlarını yapmakta bunları görebilmek dokuna bilmek kokusunu alabilmek içinde kısa yol vermiş..

Nereden başlayım dersen hangi din olursa olsun şifa duası vardır. Oradan başlamanız kafi gelir.  

Her şey başlamıştır daha önceden solunum veya gıda dan almış olduğunuz bünyenizi bozacak hava ile solunun dan rahatsız oluşunuz ve de almış olduğunuz yanlış bitki veya ilaç gıdalar şifa olsun diye almış olduğunuz doktor kontrolsüz ve tavsiye ile kullandıklarınız sizin savunma duvarı ve vücut kalkanınızı zora sokacak durumlara ve beden organlarınızı yorgun bitkin dengesiz yürüme düşünceleriniz algılamalara saldıracak ve mikroplarla savaşan bağışıklık ve yaşatan algı antikorlara antikorları destekleyen antijenleri yok ederek (midede başlayan asitler proteinlerin proteinler amino asitlerin zincir halinde birbirlerine bağlanması sonucu oluşan büyük organik bileşiklerdir) Proteinler, açlık anında en son tüketilirler kimyasal sindirimleri midede başlar.

Artık sistem bozulmuş daha çok ilaç ve bitkiler yanlış beslenme gibi durumlar ortaya çıktıkça beden kronik hastalıklara başlama yoluna girerek son gelen daha sonraları bir mikroba yenik düşerek ana temel yapıyı bozarak durmadan çareler arayacaksın sonsuza denk..

Başlangıç ise stres.. Ama insan oğlunun nefis bencilliği ve küresel zenginlik küresel kıtalar arası savaş sürükleyen düzenleri görmeyişiniz yaratılan insan ve de tek tanrıya Allah’a inanış aynıda olsa bir ülkenin savaşlarını görmeyişiniz ve de dünyanın bir yerlerinde ölümler çoğaldıkça “yok olsunlar dedikçe” tek Allah’a Tanrıya inanışınız bir değer kazanmayacak bu toplumda mideye giren bir tuz tanesi gibi ateş içinde kül su gibi eriyecek

Her şey ne soluyorsun la ,ne yiyorsun la başlar ve bağırsakların la ölüm yolculuğuna başlar “bu şudur ki can boğazdan ölüm bağırsaklardan” ne soluyorsan solunum başlangıç ise mide seni sağlığa kavuşturacak neden mi önceden bağışıklığını bozduğunuz savaşçı yetiştiremediğinden.

Canlılarda antikorlar antijenleri bilseydin "yaratan" bir canlıya sağlığına kavuşması için bir savunma verdi oda sensin kalkan içinde panzehir ama yaşam sürdüre bilmen için nimet hikmetleri sundu bir sindirim sistemi verdi kimyasallara tepkileri ayrıştırma için metabolizma verdi ama bozdun bunları ne işe yaradığını ve yaşadığını içinde tanımış olsaydın ve de bilseydin aldığın kaloriyi enerjiye dönüştürmesini de bilseydin hasta olmazdın.

Evet hayatyanlışlığını yapmaz yaptırmazdın burada bile insanlık birbirlerine uyun sağlamadığı gibi (beş parmak gibi) metabolizma bozuldukça tüm organlarınız değişime uğrar kronikleşmeye başlar bu da çalışma ortamında hareketsiz spor şuradan şuraya arabayla gidişiniz sizleri daha önceden aldığınız proteinleri yakmayışınız hem şişmanlatacak hem de parçalayamadığınız kimyasalları ve aldığınız vitamin mineraller ortaya çıkarmadan antijen ve kana karışacak antikorları baştan yok ederek ve de bağışıklığınızı yok ederek karaciğeri yorarak oksijen taşıyan beyaz kan üretemeyerek kansızlık daha önceden soluduğunuz havadan aldığınız mikroplar sizlere ölümler ve sizleri kalıcı mecburi temiz hava istettirecek hale getireceğini de bilseydin.

Ama ne olursa olsaydı gene ön kalkanı düşman geçse de arkadaki bağışıklık gel gel diyecek ve oracıkta yok edecekti ama sen mide sistemi yok ettin.
 
HASTALIKLAR BURADAN BAŞLAYARAK SONSUZ HASTALIKLARI ÇEKMEYE DEVAM EDEREK.

Çünkü tüm elementleri ve enzimleri yavaşça yok edilerek ve de ederek sende hızlandırarak   yok ettin her seferinde konuşan adamları gene dinleyerek kendini tanımayacak kendini yok edeceksin..

Neden mi metabolizmayı bozdunuz “Tüm canlılarda ve insanlarda erkekler den kadınların “metabolizma” hızlı çalışır yaşamları farklıdır bağışıklığı erkek insanlardan yaşam süreleri uzun olur” Yeter ki yaşam düzenleri ve vücutlarına zarar verilmesin..


SUÇLU KİM BİR SUÇLUYU BULURSAN TÜM SUÇSUZLARI BULURSUN
Peki çare. .Basit Vücuduna zarar verme kafi üç adımla araştırmacı doktorlar ve diyetisyen tabi nefise gömülenler değil..


HERŞEY MİDEDEN GEÇER .NE YİYORSANIZ O SUNUZDUR  
                                                                    
 Toprağa bitkilerin tohum bıraktığı aylara geldik.
Sadece bunlar indirilseydi ve bilen bilseydi  kafi gelirdi insanoğluna  
“Allaha tevekkülü ettiysen ,sadece gönderilen peygamberlere inan adem yani insan ve ademler gönderdi insanlar, ( Toprak ve sıvıdan Toprağa dökülen sudan geldiğin) onlara da “adem peygamberi ”,secde etmeyen şeytan şu asırlarda dünya insanlarıyla uğraşmakta…

Sen hiçbir şey bilmiyor isen sadece Haramın ne kadar zararını tanı, Helalın ne kadar sağlığını tanı, hiçbir ayeti bilmiyor isen şunu bil kafi..  "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. " "Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir."  Bunları bilirde  “Allaha yönelik şükür ettin mi…Bil ki her şey yolunda olacak.. İlk adım yalanı bırakmak…

Siz her şeyin farkında olup, benlikle savaşıyor ,yok oluyorsunuz, bil ki uzun gördüğün yol kısadan da kısa ,İnsan vücudu yaratılışta, her şey yüklenmiş, dünyaya gelecek tehlikeler içinde bir mekanizma yerleştirmiş, adı da bağışıklık, pusuya yatan, virüs, dışarıdan gelen şeytana uyan nefis ,silahlanarak saldırıya geçse de, bağışıklık her zorluğa göğüs gererek tümüyle virüslerin saldırısına karşı, vücudun kısa sure tat duyu istek , organlarının kapatmasıyla kendini koruma altına alarak kısa müddet sonra vücuda aş eğdirerek, bağışıklıkları yükselterek virüsleri yok etmesiyle, savaşı yenmiş sağlıklı vücut ortaya koyarak, diğer saldırıya tüm vücudu koruma altına alarak, virüsleri def etmiş olup, yeni başka mekanizmaları ortaya çıkarıp başka bilinmeyen virüslere karşı vücudu koruma altına almış olup…

Gelecek tehlikelere karşıda daha küvetli virüslere karşıda kendini yenileyip, bilinmeyen hastalıklara, yeni savunma sahaları açarak. İçinde dolaşan sinsi nefis ,azalara gizli komutlar vererek virüsler bulaştırsa da, Tövbeyle başlayan helal devreye girerek, Tevekkülle, nefsi def ederek ,musallat olan virüs tamamen yok olarak ,sağlıklı günlere şükür etmiştir…


“ Tevekkül eden için sağlık akılla başlar.”  
                                                                     
 İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu iman ,ilim, bilim ve adalet vardır     
        
Her şeyde hata vardır ama insanoğlunda sıfır hatadır ,sadece kılavuzunda hata ara oda içinde saklı onu keşfetmek sana yani insanoğluna akılda saklıdır… Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır.   
                             
 Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.
 Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır   
 İÇ ORGANLAR İÇİN DEZENFEKTE " DUA BİR İLAÇTIR "   
     
 Peygamberimiz bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için  bitki  cennetten  inmiştir  adı sinameki  şifa yedimize dikkat hastalık  bağırsakta  başlar.
 UYARI.. Mide ünseler kullanamaz ,hamile olanlar da. 

İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsakta başlar” der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya   Meçnikov bunun önemini “Ölüm bağırsakta  başlar ” Dağ da ki Çobanda Can boğazdan ölüm Bağırsakta. sözüyle özetler.


BUNDA AYRIM YOK HERKES KULANIR

 Bir cay kaşık çörek otu
Bir yemek keşik bal
Bir fincan elma sirkesi
Bunların karışımını ister sabah ,ister akşam beş gün kullanın, on beş gün ara verin ,tekrar yapın. Mümkünse birde lifli besinler sirke lapası yapın ve kullanın kış boyunca  hasar görmüş iç organlarınızı   tamir edip sağlığınızı koruyacak.


GASTRİD 

Bitkisel sıvı hazırlama
Pirinç         (100gr)                           
Ekşi hamur (100gr)
Nane suyu  (150gr)                          
Su             (600gr)
Hardal tozu(50 gr)
Bir kap içerisine mevcut su ,hardal tozu, pirinç ve ekşi hamur konularak kaynatılır. Sonra bu miktarlar yarı yarıya azaldığında kap ateşten alınarak süzülür.
Bu sıvı her sabah aç karnına birer kahve fincanı içilir.

MİDE AĞRILARI 

Hastalığa neyin sebep olduğunu bilenler için; koşullar izlendiği sürece yararlı otlar o kişiye yardımcı olabilir.

Rahatlatmak ,iyileştirmek ve midenin duyarlı mukozasını takviye etmek için yangı azaltma etkisi bulunan sarı papatya  ya da gülhatmisi  çayını  gerektikçe içiniz.

Sindirim bozuklukları bu tür karaağacın kabuğunun satın alacağınız tozunu ilaç gibi kullanabilirsiniz.1/2 ila 1 yemek  kaşığı toz ağaç kabuğunu soğuk suya katarak macun yapın .Sonra 1 fincan ılık süt ya da su ve tatlandırıcı olarak bal ile karıştırıp iyice  kaşıkla çevirdikten sonra içiniz. Midede  uzun süreli ve şiddetli ağrılar bir tıp uzmanın tanısını gerektirir.

Sindirim izlikten doğan mide krampları için  antiseptik olan kedinanesinin in füzyonunu için.


PEKLİK    

Diette lifli  besinlerin yer alması ve düzenli spor yapma  bağırsakların sağlıklı çalışması için önemli etkenler olurken ,sinirsel gerginlik ve duygusal endişe halleri pekliğe neden olurlar. Yararlı otlar bu konuda kişiye yardımcı olabilirler.

Ancak olayın altında yatan nedenler araştırılmalıdır.

Bu konuda gerektikçe alınan incir şurubu değerli bir ilaç olur.

Ezilmiş keten tohumunun  in füzyonunun da  rahatlatıcı müshil etkisi vardır Bundan sabah akşam birer fincan içilir.

Meyankökü hafif ve hoş bir müshildir İstendikçe  bu kök çiğnenir ya da 1 çay kaşığı kök tozunun 1 fincan kaynar suda elde edilmiş özünü günde üç kez içiniz
Ancak bunun fazla dozları güçlü reaksiyon yapar .Gül çiçeğinin tabanı da hafif bir müshildir.

İkiye bölünmüş gül tabanlarının kaynar suda bitki özünü çıkarın ama bedeni rahatsız edecek tohum ve tüyleri  atmak üzere iyice süzün. Bu bitki özünü gerektikçe içebilirsiniz.

Uzun süreli  peklik durumu ya da bağırsak işlevinin değişmesi halinde uzman doktor ya da yararlı ot uzmanına başvurulmalıdır. 


 İNSAN  MİDESİ

İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır.
Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak barsağına geçer.

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında  mide caddesi denen bir oluk bulunur.
Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını geçerek 12 parmak bağırsağına geçer.

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve  sonra 12 parmak bağırsağına geçer. Oradan da kör bağırsa a geçer orda iltihaplanarak tüm hastalığı geçirir fitik ve gerisi.

Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil, birçok insan hastalıklarından korunmuş olur.

Rastgele yerde meşrubatı alıp ayakta içenler bu tehlikeye daha fazla maruz kalır...
Peygamber efendimiz (sav) de bir hadisi şerifi vardır bu konu hakkında, ayakta bir şey yenip içmeyiniz diye.

Sağlığımıza ve sünnete gereken önemi verelim...


MİDE  HASTALIĞI

1)MİDE GEVŞEMESİ VE DÜŞMESİ ;

Mazı ve ayva yenecek. Bamya yenmeyecektir .Midenin istediğini vereceksin LOKMAN (A.S.) buyuruyor; " İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at daha iyidir ."Cenabı Peygamber (s.a.v.) Efendimiz " Hastanın istemediği şeyi yedirmeyiz, Allah teala onu yedirir içirir" buyuruyor .Hazreti Aişe (R.A.) Validemiz ; " Bir zaman çok hastalandım, ne istersem vermezlerdi, bir gün evde kimse yok iken canım çok su istedi, hemen sürüne sürüne gittim. İçebildiğim kadar içtim. Dönerken ayağa kalktım yürüyerek yatağıma yattım. Öyle terledim ki ter yatağın altına geçti ben de hastalıklardan kurtuldum diyor.


2)MİDE İLTİHABI;

Kabak içine sirke konur .Pişirilir ve yenir.


3)MİDE ZAFİYETİ HAZIMSIZLIK ;

 Sumak, kimyon ikisi karıştırılarak sabahları ekmek ile yenir.Kekik,kimyon,karabiber,karanfil,hardal,safran,sakız,mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak içilirse yemeğe doyunulmaz.


4)MİDE ÇIBANI - ÜLSER ;

3 g.r uduhindi, yarım fincan zeytin yağının içinde toz yapılarak karıştırılır. Aç karnına içilirse ülseri iyileştirir .Bu ilaçla nice kimseler iyileşmiştir.


5)MİDE YELİ ;

Yel veren gıdalar yenmeyecek tir. Havlıcan kaynatılarak şekerle birlikte çay gibi içilir. Limon kabukları ile beraber 4-5 parça yapılarak yarım kilo  suda bir bardak kalana kadar kaynatılır ve ertesi sabah limonları yenecek, üzerine suyu içilecektir.


6)MİDEDE DEVAMLI KABIZ ;

İnciri anasona batırıp bir müddet yenmelidir.


7)MİDE YANMASI ;

Günlük bal şerbeti içilir. Andız  kökü, kavak ağacı yaprağı kaynatılarak içilir .Mide yemek kabul etmeyip istifra ederse bu bir marazı mühliktir. Eğer bu hastalık safrandan olursa, sumak (1,5 g.r),kimyon (1,5 g.r) bunlar toz haline getirilerek soğuk su ile içilir. O hastalığı giderir .

Bunu içtikten 2 saat sonra  bir çorba yapılır ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık
çorbadan içilirse mide hazım etmeye başlar.
Devam edecek
 
 
 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret1302537
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.133132.2619
Euro34.919335.0592