• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

               SAKLI-ŞİFA        

                                                   https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com       https://www.sakli-sifa.com                   
 

Sırlar kitabin dan çobanın gerçek hayatından ve anısına  önceden yazılmış notları  “Her kes ebebiyet yolcusu bir son duraktır hayat kaybetmek acı” en acısı ise yaşarken yaşamın anlamını kaybetmektir saklı-sifa 

                     

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA EDAT/APP SAKLI-ŞİFA
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
SİTE MENÜSÜ SAKLI-ŞİFA
Envida Stake SAKLI-ŞİFA
SÜR KAZAN SAKLI-ŞİFA
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası SAKLI-ŞİFA
Takvim SAKLI-ŞİFA

BİTKİ SULARI VE ŞİFALARI SAKLI ŞİFA

BİTKİ SULARI VE ŞİFALARI 
Bu yazılımlar ve bilgiler bitkilerinizi tanımadan, vücut taraması yapmadan, araştırmacı doktorlarınıza yapmadan, araştırmacı konuşmadan güvendiğiniz aktarlara danışmadan kesinlikle bitki türlerini kullanmayınız.(Kaliteli malı Tarım ve Köy işleri Bakanlığı Parti no su üretim ve son kullanma tarihi toplama yeri meşesi bilinmeden almayınız  güvendiğiniz aktarlardan temin edebilirsiniz.)
Bitkilerin, için deki maddeler birleşimler öğrenmek için okuyun
Bitkilerin kimyasal birleşimleri
SON BİR KERE DAHA DÜŞÜN
Bir bitkinin içindeki kademeler neyi nereye yaradığı ve zararları bilmeden kullanmayın, bitkinin doğadaki aslı gibi olmaya bilir ,doğa bazen kendi ortamını temizlemek için ,doğa harikasın korur, sizlere enerji bir dünya verir, ama bizler ,kazanç hırsıyla köklerini kurutuyoruz bitki toplamak bir inceliktir ,milyon dolar laboratuvarlar gibidir, hijyenik ,saatli ,sabah, akşam, yer ortamı, yaprağı, tohum atacağı zaman ,saat ve zamanı gelince toplanan bitki şifadır ,diğerleri başından bilinçsizce yok edilir ,aman ya bu da bir meslek mi ,evet bir meslek senin parayı alıp yemene benzemez, görsellerde güzelce aydın atıyorlar ,halkta şifa için yanına koşuyor ,bu nedir, sen elinle şifa vermek yerine kişi ve kişilere zehir vermen gibidir, ha birini öldürmüşsün ha hastane ye düşürmüşsün ,sen işini yapmıyor sadece servetine servet katı yon bunun hesabı yok mu sanman seni kolay paraya kazanmaya itiyor. Sen bil ki doğa yaşartırken insanları sen yok ediyorsun doğayı ve insanlığı….
Sizlerde şifa “Allahtan” diyerek içiyor bir noktada diğer hastalıkları tetikliyorsunuz…”Rabbim yaratan”  ilim, bilim ve “oku” Çünkü rabbim seni gönderdiği gibi şifanı da gönderdi sadece seni saran derin gibi onlara da zırh giydirdi….Yaşam gibi şifanı da ara arayıp bulmak sana düşer.. İşareti parmaklarındır ,hiç biri birbirine uymaz hiçbir insanoğlunun parmak izleri uymaz…Hastalıklarda aynıdır…Ona uyan sana uymaz ,bir tarafına uyan öbür tarafına uymaz, gel işin içinden çık ,işte onun için “oku” araştır, rızkın şifan saklıdır….”Aklı “nasıl kullanabileceğindir….
“Ayrıştırılmayan bitki bazen şifa bazen zehirdir”
Danışman için alim ,bilim akıl insanoğlu gönderdi, ama ne hikmetse, bu dünya insanları ayrıştırmak için danışman oluyorlar…İşte bu ayrıştırma bilin ki ta gelecek tarihlerde bir bardak zehir içecekler ,onu bilmezler, ve yollarına devam etseler de, virüs içten içe bağışıklık kazanıp iyileri yok edenler kötülerle baş başa kalıp, içten içe kendilerini  yiyerek, başka virüslere, kötüler, iyileri arayacak…
Nafile çok geç olacak, çünkü, virüslerin sadece doğacak ondan sonra sadece toplu ölümler olacak .Kainata yaptığın zarar senin doğumun ve sonun kıyametin olduğu andır. sonu ve başı bellidir….Gerisi sana kalmış bir şey….
 BİTKİSEL SULAR
KEKİK SUYU
Mikrop öldürücüdür, kolesterol ve şekeri azaltıcı özelliği bulunur. Ağız ve diş sorunlarında gargara şeklinde fayda sağlar. Spazm çözücüdür. Baş ağrıları için kekik suyu kullanılabilir. Kan dolaşımını düzenler. Bağırsak parazitlerinin düşürülmesi kekik suyu yararları arasındadır. Eklem ağrılarının tedavisinde kekik suyu banyosu tavsiye edilmektedir. İdrar söktürücü etkisiyle kekik suyu vücuttaki fazla suyun atılmasına katkıda bulunarak zayıflamaya eder.
ÇAM ÇIRA SUYU
Kan şekerini düzenler, diyabet hastalarında görülen doku yağlanmasını önler. Ayrıca çırayı bir tencerede veya tenekede kullanmanız çırayı yakarak çıkan sıvısını nasır veya çıbanların üzerine sürerek yok ettiği görülecektir. Ayrıca tenekenin içine su ekleyerek çıraları kaynatıp bilek ve diz ağrılarına türbendi ıslayıp sararsanız iyi geldiği görülecektir.
OKALİPTÜS SUYU
Ateş düşürür. Mesane yollarını temizler. Basur memelerine iyi gelir. Yiyeceklerin asidini azaltır. Şeker hastalığına faydalıdır. Cilt hastalıklarında sürülerek kullanılır. Romatizmalı ağrılarında, diş ağrılarında kullanılır. Kuvvetli mikrop öldürücüdür. Aç karnına içildiğinde solucan ve kurtları düşürür. Kabız antiseptik ve balgam söktürücü olarak düşürür. Kabız hastalıklarında, mide asidini düzenleyici olup, safradan kaynaklanan sivilce, egzama ve vücut şişkinliklerinde faydalıdır.
MERSİN SUYU
İştah açıcı etkisi vardır. Basit vajinal akıntılarda vajinal duş olarak faydaları olur. Mersin suyu vücuda ter kokularına karşı iyi bir vücuda mersin suyu hem antiseptik etkiye sahip, hem de ter kokularına ve terlemeye karşı etkili doğal bir çözüm. Ağız ve boğazın mikrobik hastalıklarında gargara olarak, idrar yolu iltihaplarında içilmek suretiyle basit yaralarda ise pansuman kullanılır.
DEFNE SUYU
Terletici antiseptik ve midevi etkilere sahiptir. Doğum kolaylaştırıcı (hamilenin son haftası)ağrı kesici, grip, nezle, ateş düşürücü ve saç bakımında kullanır, idrar arttırıcı olarak ve romatizmaya karşı kullanılır .Yemeklerde sos olarak da kullanılır .Doğum kolaylaştırıcı etkisi olduğu için hamileliğin son haftasında kullanılmamalıdır.
HAYIT SUYU
Yüksek ateş, baş ağrısı, gazlanma ve idrar artırmak için kadın hastalıkları için tavsiye etmişlerdir. Adet bozuklarının giderilmesinde etkilidir. Adet gecikmesi, göğüs ağrısı, sancı, kramp ve depresyon ,kalp ağrıları gibi semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkilidir. En iyi sonuç için hayt meyvesi en az 3 ay süre ile alınmalıdır. Menopozla ilgili bazı şikayetlerde ve süt veren kadınlarda süt eksikliğinde ,adet dönemlerinde endokrin düzensizliklerinden kaynaklanan sinir ve cilt problemlerinde akne tedavisinde kullanılır.
FUNDA SUYU
Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır. Ayrıca iltihabı, romatizma ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Funda suyu idrar yolları dezenfektanı ,idrar sökücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir. Altını ıslatan  çocuklarda faydalıdır.
KARABAŞ SUYU
Ağrı kesici ,antiseptik, yara iyileştirici, yatıştırıcı(sara ve astımda),balgam söktürücü, idrar yolları iltihapları iyileştirici ,sinir sistemi ve kalp kuvvetlendirici gibi faydaları nedeni ile geniş kullanım alanı olmuştur. Kalp damar açıcı, asabilik ve sinir bozukluklarında etkilidir. Kanserin ilerlemesini önler .Sinüzit ve migrende etkilidir.
ÇÖRTÜK SUYU
Antiseptik olarak kullanılan uyarıcı ve kuvvet verici bitkidir. Çocuklarda zayıflık, gelişememe ve kansızlıkta kullanıldığı gibi mide zafiyetinde hazımsızlıkta ve kulunçlarda çok kullanılan Çörtük otu enfeksiyonlarda,
böbrek, kolit, bağırsak ve bili mum vücut iltihaplarında, şeker hastalığı, öksürük, göğüs yumuşatma ve balgam sökmede iyi sonuç veren çok değerli bir bitkidir.
LAVANTA SUYU
Lavantanın antik çağlarda antiseptik olarak kullandığı bilinmektedir.
Lavanta çiçeğinin karaciğer metabolizmasının sağlıklı çalışması üzerindeki olumlu etkisi ile hepatite ve saç dökülmesine karşı kullanımı onun en önemli iki özelliğinin olduğudur. Genel karaciğer hastalığı veya karaciğer yetmezliği şikâyeti olanların imdadına yetişen bir bitkidir.
ÇAKŞIR OTU SUYU
Anında ereksi yon kuvveti vermeye yardımcı olur, cinsel kuvveti olağanüstü artırmaya yardımcı olur. İktidarsızlığı gidermeye yardımcı olur. Cinsel ilişki sayısını artırmaya yardımcı olur. Doğurganlık etkisi sağlamaya yardımcı olur. Sperm sayısını yükseltmeye yardımcı olur. Spermanın kalitesini artırmaya yardımcı olur. Cinsel ilişkide ki stresi, korkuyu ve tedirginliği yok etmeye yardımcı olur. Erkeğin kendine olan güvenini artmasına yardımcı olur.
ISIRGAN OTU SUYU
İştah açıcı ve kanın pıhtılaşmasını önleyici etkileri vardır. Kalp yetmezliğine ayak şişmelerine (ödem),ve toplardamar yetmezliğine faydalıdır. Solunum yollarını açıcı boğaz iltihaplarını giderici etkileri vardır. Mineral bakımından zengin olduğundan kansızlıkta destekleyici olarak kullanılır. Romatizmalı ve guttada faydalıdır. İdrar söktürücü olmalarından dolayı kandaki zehirli maddeleri uzaklaştırır.
Mühim Not;
Isırgan, kanserine yakalanmadan önce çok faydalı olup bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Fakat kanser olan bir kişi artık ısırganı kesinlikle kullanmaması gerekir. Çünkü hormonu ihtiva etmesi (içine alması)sebebiyle kanser hücrelerini de besler, yayılmayı çoğaltır. Yöresel olarak evlerimizde, köylerimizde çok sevdiğimiz ısırgan yemeği veya çöreği vücudunuzu bilmeden kullanılmaz.
PAPATYA SUYU
Acı tadı nedeni ile iştah açar. Sinir yolu hastalıklarına iyi gelir. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Papatya suyu saç rengini açmakta kullanılır. Mide fonksiyonunu düzenleyici gaz ve safra söktürücüdür. Ağız ve yemek borusu iltihabına iyi gelir. Ağrılı hemoroitlerde, pamukla yapılacak kompresin rahatlatıcı etkisi vardır. Karın ağrısına da iyi gelen papatya suyunun kuvvet verici özelliği vardır. Ateş düşürücü, spazm düşürücü, spazm yatıştırıcı ve sırt ağrılarını giderici özelliği vardır. Mide ülseri, gastrit ve bağırsak hastalıkları, kalın bağırsak ve makat yaraları, böbrek, mesane, prostat, bayanlarda rahim iltihabı, miyom, akciğer ve karaciğer yara ve iltihabına iyi gelir.
MELİSA SUYU
Oğul otu,(melisssa)özellikle sinirleri gevşetmede ve depresyona iyi gelmekte. Sinir teskin edici, kalp rahatsızlıklarında, baş rahatsızlıklarında, baş rahatsızlıklarında, baş problemlerinde bulantı ve kusmayı önleyici nefes darlığı ve astım rahatsızlıklarında kullanılır. Damar açıcı özelliği  vardır.
BİBERİYE SUYU
Dahilen zayıflatıcı özelliği vardır. Kabız, hazım sistemi uyarıcı ,safra arttırıcı  ve idrar söktürücü olarak haricen de cerrahi yaraların tedavisinde kullanılır. Adet söktürücü, ağrı kesici, bronşit, öksürük, astım, sarılık, gaz söktürücü, böbrek ve mesane kumlarını döktürücü, uykusuzluk, sinir yatıştırıcı olarak faydaları vardır.
ADAÇAYI SUYU
Doğal antibiyotikdir. Acı tadı sebebi ile iştah açıcıdır .Hazmı kolaylaştırır ve gazları giderir. Sindirim yolu hastalıklarını tedavi eder. Adaçayı suyu ile yapılan ılık gargaralar boğazda ,bademciklerde ve diş etlerindeki iltihaplarına iyi gelir. Ağız vakus (yemek borusu) yara ve iltihaplarında, mide ülseri ve gastritte onikiparmak bağırsak ülseri, kolik ve bağırsak iltihapları, kalın bağırsak ve makat yaraları, böbrek, mesane, prostat, bayanlarda rahim iltihabı ve miyom, akciğerde ve karaciğerde yara ve iltihapların temizlenmesinde mükemmel sonuç verildiği görülmüştür.
ENGİNAR SUYU
Karaciğer ve safra kesesi hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Afrodizyak etkisi bilinmektedir, ayrıca kolesterolün baş düşmanıdır. Anne sütü arttırıcı (ayva ağacının içindeki kurt izi talaşı ile enginar suyu karıştırılsa anne sütü çoğalır.), ateş düşürücü, mide ve bağırsak düzenleyici, kalbi güçlendirici, hazım kolaylaştırıcı etkileriyle beraber sarılık, sivilce, egzama, rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır.
ARDIÇ SUYU
ÇOBANTAŞI SUYU
KARA HİNDİBA SUYU
GELİNCİK SUYU
CİVAN PERÇEMİ SUYU
KOYUN OTU SUYU
SİNİRLİ OT SUYU
ÇOBAN ÇÖKERTEN SUYU
KIRKKİLİT OTU SUYU
KEDİ OTU SUYU
SIĞIR KUYRUĞU SUYU
CEVİZ YAPRAĞI SUYU
ÖKSE OTU SUYU
BÖĞÜRTLEN SUYU
ACI VAYŞAN (PELİN) SUYU
AYRIK OTUSUYU
ŞAHTERE SUYU
KURT PENÇESİ SUYU
SARIMSAK OTU SUYU
AYNISEFA SUYU
AKIRI KARHA SUYU
ÇÖVEN OTU SUYU
EBEGÜMECİ SUYU


Devam edecek DUYURU MODÜLÜ SAKLI-ŞİFA
ZİYARET İSTATİSLİĞİ SAKLI-ŞİFA
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret1305257
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR SAKLI-ŞİFA
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622