• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

SAĞLIK ŞİMDİ BAŞLIYOR ÖNCE KAN SAKLI ŞİFA

SAĞLIK ŞİMDİ BAŞLIYOR ÖNCE KAN     

 KAN HASTALIKLARI
1.Kan hücrelerinin veya hemoglobin 'in ilikteki üretimlerinde bozulma.
2.Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.
3.Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.
4.Kanın pıhtılaşmasının bozulması.
5.Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.
6.Kanın üreten ilik hücrelerinin ve lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri,
İyi ders çalışırsanız bilin tüm dertler "Allah ın" izniyle biter..
.
İLK DERS OKU
İkinci Helal.. ve Şükür.
Üçüncü Kendini tanımaktır
Dördüncü Siteyi takip etmektir ve diğer siteleri okuyup ders çalışmaktır..
Hiç kimse bilmiyor dur, şu anda senin bilmediğin gibi, yarın ve yarından sonraları bilmediği gibi...Gün doğduğu zaman sana verilen en büyük hediye dır Her aldığın nefes içinde enerjiye dönüşecektir.

En iyi doktor insanın kendisidir, ne yeniyorsan osun .alim, bilim, okuyor araştırıyor, dinliyorsan, sonunda karar veriyorsan bu iş tamamlanmıştır. Akıl en büyük hazine fikir geliştirdikçe büyür …

Başarının sonu yoktur, yarın ve yarınlardan sonra her düşündüğün gerçekleştirilecektir ,“yaratan” sonu başa başı sonuna almamıştır, her şeyi yerli yerine koymuş ve birleştirmek, ayrıştırmayı eko dünyasına savunma silahı doğayı korumak için her canlıya, bitki yaşam alanına vermiştir, ama insan oğlu son merdiven basamağına gelmiştir..

Dağ da ki izler yaşam alanı bitki örtüleri biraz daha yukarı çekilmiştir, canlı örtüsü kendini korumak için, yüksek derecede asit salmakta ,oda eko zinciri bozulmasından kaynaklanmaktadır. Buda sıcağı daha sıcak, soğuğu daha soğuk ve erken hissedeceksiniz ,kar ve yağmurların erken gelmesi, doğal afetlerle dünya kendini yenilemesi ,eko zincirin bozulan kısımları doğa tarafından onarılması ve diğer canlılara zarar vermesinin tek sebebi doymak bilmeyen insanoğlu nefis virüsü ,”Yaratan” en üstün saydığı insanoğlu ırkını, koruması için Denizlere, Dağlara, Suya, Havaya, ormana “Yaratan” tarafından verilen görevler içinde dünyayı dıştan ve içten gelecek tehlikelere öncelikler kendinize ve görevler etrafınızı virüslerden korunun ,koruyun…Dünya yaşamı varsa insanoğlu var..

Dünya kendini insanoğlundan korunmakta doğa zinciri gelecek tehlikeli, ve insanoğluna gelecek virüslere karşı şimdiden tohumlar “yaratan” tarafından atılmakta yer kabuğun, denizlerin, ve canlıların, farkına varmayan, geleceğe nen büyük tehlike açar. . 

Bu gün silahlara başarı mobel ödülleri veriyorsanız ,doğa yaratan, sizleri korumak için savunma silahı için sizlerden ödül beklememekte sadece “yaratana tevekkül “ etmekten geçer.

 KAN YAPISI VE NELERİN YAPILMASI

Kan, atardamar ve toplardamarlardan oluşan damar ağının içinde dolaşan; akıcı plazma ,alyuvar, akyuvar ve trombositler ile çeşitli kimyasal maddelerin bir arada bulunduğu kırmızı renkli sıvı bir dokudur .

Kan ile ilgili tıbbi terimler genellikle hem o ve hem oto sözcükleri ile başlar.

Kanın birçok görevi vardır.

Besin maddelerinin sağlanması ,organizmanın korunması organlara beslenmeleri ve kendi kendilerini yenilmeleri için gerekli olan maddelerin taşınması ,vücuda giren yabancı madde ve mikropların temizlenmesi ,vücutta oluşan zararlı maddelerin atılmak üzere akciğer ve böbrek gibi organlara ulaştırılması...

Bir erişkinde 5 ila 6 litre arası kan bulunur. Bu miktar ortalama vücut ağırlığının %7-8'ini oluşturur. Kanın yarısı, sıvı olan bölümden yani plazmadan meydana gelir.

Diğer yarısı ise kanın içinde çeşitli görevler üstlenmiş olan hücreler ve moleküllerdir.

Kandaki hücreler vücuttaki kan miktarının yarısını oluşturmalarına rağmen, yan yana dizildiklerinde 96.500 km'lik bir çizgi oluşturabilecek kadar fazladırlar .Bu dünyanın çevresini iki kez dolaşmaya yeterli bir uzunluktur.

ALYUVARLAR: Sayı olarak daha fazladır ve hayat için gerekli oksijeni sağlarlar.

AKYUVARLAR: İnsanın organizmasını dış etkilere karşı savunurlar.

TROMBOSİTLER: Pıhtılaşmayı sağlar.

 KANIN PIHTILAŞMASI:

Herhangi bir nedenle başlayan bir kanamada kan damarlarından kanın akmasını önleyerek amacıyla meydana gelen süreçlerin tümüne "Pıhtılaşma" denir

Eğer pıhtılaşma olayı gerçekleşmeseydi en ufak bir kanamada bile durdurulamaz ve kan kaybından ölürdük .

Vücudumuzda bir kesik veya yaralanma olayı olduğunda ;vücut hemen sistemli bir şekilde harekete geçerek açılan yarayı biran önce onarmaya çalışıyor .Aynı sistem kolumuzu ve bacağımızı bir sehpaya veya ağır bir eşya çarptığımızda da devreye giriyor .

Çarpmanın etkisiyle çarptığımız bölge hemen morarır .Çünkü kılcal damarlar parçalanır ve iç kanama meydana gelir .Burada da hemen kanın pıhtılaşma özelliği devreye girer ve tedavi başlar.

Bazı insanların kanı çabuk pıhtılaşmaz ve kanama hemen durmaz. Bu durumda ameliyat ve ameliyat sonrasında bazı zorluklara yol açabilir. Kanın pıhtılaşmasını gerektiren ilaçları kullanırken, bu ilaçlarla aynı etkiye sahip bazı besinler dikkat alınmalıdır.

KANIN KOYULAŞMASI:

Özellikle kalp hastaları ,kalp ameliyatı olan hastalarda ya da hamilelerde kanın koyulaşmasını önlemek çok önemlidir .Kan sulandırmanın birçok yolu vardır. Özellikle bebek aspirini kan sulandırma yönünde oldukça etkilidir .Ancak bunu yaparken aşırıya kaçılmamalıdır.

Aksi halde aşırı kan sulanması da ciddi zararlara sebep olabilmektedir. Kan koyulaşmasının en çok sigara alkol kullanan kişilerde görülmektedir. Kan koyulaşmasının beyin krizi riskini artırdığı da görüşler arasındadır  .

Ergenlik çağından itibaren kan sulandırıcı yiyecekler yemek, stresten uzak durmak, sık sık yürüyüş ve egzersiz yapmak ilerleyen yaşlarda bu sorunu yaşamak için önemlidir

Kan koyulaşmasını önlemek için su içmek bile faydalıdır .Doktor, uzman doktorlar ,araştırmacı doktorlar, uzman aktarlara danışmada bitki türlerini ilaçlardan daha çok yan tesirleri çoktur .Kan bilgilerini bilmeden kullanılması çok yanlıştır.

Tespit edilen hastalıklarda hangi bitkiye uygun değerler varsa o bitkiler kullanılır.

Hamile bayanlar asla ve asla bitki türünden kullanamaz.

 KAN SULANDIRMANIN BİTKİSEL YOLLARI;

Kan sulandırıcı ilaçlara göre daha sağlıklı ve hiçbir yan etkisi olmayan kan sulandırıcı şifalı bitkiler ,kanın koyulaşmasını ve buna bağlı olarak kalpteki ritim bozukluğunu, felç ve inme riskini ortadan kaldırır.

Özellikle de hamile kadınlarda oluşan kan koyulaşması ,kanın yeterli miktarda sulanmadığı için ölü doğum ve düşük risklerini de artırmaktadır. Kan bilgileri olmadan şifalı bitkiler kullanamaz.

 KAN SULANDIRAN MEYVELER VE SEBZELER:

Kan sulandırıcı etkisi en fazla olan taze sıkılmış limon suyu sabah ve akşam olmak üzere iki kere içilmelidir.

Ayrıca portakal ,greyfurt suyu içmek de faydalıdır.

Maydanoz, yeşil biber ,havuç ,karalahana ve kuş konmaz gibi sebzeler ve C vitamini bakımından zengin besinleri yemek ya da suyunu içmek;  sabah aç karnına bol miktarda taze kiraz tüketmek biberiye ,karabaş otu ,lavanta, mentollü nane, oğul otunu karıştırıp limonla birlikte kaynatarak aç karnına içmek kara üzüm yemek ya da suyunu içmek .

Kan sulandırıcı etkisi olan bir diğer kür de safra otu, süzme bal ve su karışımıdır. Bir tutam safran otu ,bir tutam oğul otu, bir su bardağı su ve bir tatlı kaşığı bal ile hazırlayacağınız bu bitki kürü kısa sürede kanı sulandırmaktır. Bu kürün hazırlanışı ise şöyledir.

Bir cezve içerisine suyu koyun. Cezvede suyu kaynatın ve ateşten alın .İçine safran ve oğul otunu da ekleyerek 15 dk dinlenmeye bırakın .Ilındıktan sonra ise içine bal eklenerek karışım içilmelidir.

Kan sulandırmak için sarı veya siyah dut da tüketebilirsiniz kana enerji için kırmızı dut pekmezi kullanılarak  enerji sağlanır.

Portakal limon vişne kivi kızılcık yanı mevsime göre ekşi meyveler doğal tuzla tuzlama olarak kullanılırsa kan da ki mikroplarla savaşan askerlere antikorlara enerji sağlarsınız ve güçlenerek daha ağızdan giren daha çabuk mikrop giren dil altından giren mikropları oracıkta minha eder..

Kan bilgisi bilinmeden doktorlara ve aktarlara danışmanıyız  .Bitkiler ilaç sanayisinde nano teknolojisiyle faydalı ve faydasız minareleri ayrıştırarak gaz motofoksi ölçümler yapılarak değerlendirilir ve değerlendirdikten sonra piyasaya sunulur. Bilmelisiniz ki sebzeler temizleyici meyveler besleyici dir.

KAN HASTALIKLARI:

1.Kan hücrelerinin veya hemoglobin'in ilikteki üretimlerinde bozulma.

2.Kan hücrelerinin yıkımlarının hızlanması.

3.Kan hücrelerinin işlevlerinin bozulması.

4.Kanın pıhtılaşmasının bozulması.

5.Kanın damar içinde gereksiz yere pıhtılaşması.

6.Kanı üreten ilik hücrelerinin ven lenf bezi hücrelerinin kanserleşmeleri.

 KAN TAHLİLLERİ ve ANLAMLARI:

Genel tıp uygulamaları sırasında hekimler polikliniğe başvuran pek hastadan kan tahlili isterler. Birçok hastalığın teşhisinde kan tahlilleri ve kan sayım değerleri önemli bir rol oynar. Kan tahlilinin amacı teşhis koymak değildir. Kan tahlilin asıl amacı tanığa yardımcı olmaktır. Hastayı muayene edilmeden teşhis konulmaz.

Vücudumuzda oksijen taşıyan kırmızı kan hücreleri ile hastalıklara karşı savunmamız sağlayan beyaz kan hücreleri sayılmakta ve büyüklükleri incelenmektedir. Bildiğiniz gibi kırmızı kan hücrelerinde hemoglobin proteinleri bulunur.

Oksijeni taşıyan protein hemoglobin. Hemoglobin miktarı düşerse oksijen taşınamaz. Ülkemizde kullanılan laboratuvar cihazları yurt dışından satın alındığı için tahlil sonuçları genellikle yabancı terimlerle gösterilmektedir

Kan tahlil bilgilerini ilk okul çağlarında öğretilmesi önem taşır.. Öğrenemez demek bir yanlışlıktır bu gün sizlerin bile konuşamadığınız algoritma yazılımları bilen bir çocuk kan bilgileri bilecek yaştadır.. . İşte o zaman ne nelerin yenecek yenmeyeceğini bilecektir..

NOT: Kan bilgilerinizi bilmeden biyokimyanızı taramadan, araştırmacı doktorunuza, aktarlara danışmadan bitki ve bitki türlerini kullanmanız tavsiye edilmez.  

Sağlığınız için önce doktora başvurun...O şimdi dağlarda...Sayısı sohbet...Aynı sorun.. Öncelikle Sağlık testti ve yüz testti okuyun..

FERRİTİN EKSİKLİĞİ.. Kullanılacak gıdalar..
DEMİR: İnsan vücudu için önemi ve faydaları açısından vazgeçilmez bir mineraldir. B vitaminlerinin kullanımı, kanda oksijeni taşıyan kırmızı kan hücrelerinin ve çeşitli enzimlerin üretimi için gereklidir. Demir minerali, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan korunmaya yardımcı olur.

Vücut direncini arttıran demir yorgunluğu gidermede faydalıdır.
Demir minerali vücudun büyümesine de yardım eder. Özellikle gelişme çağındaki çocukların vücut ve beyin gelişimi açısından çok önemlidir.

Eksikliğinde kansızlık oluşur. Önemli belirtileri, halsizlik, baş dönmesi gibi şeylerdir. Kadınlar erkeklerden daha fazla demir tüketirler.

Bu nedenle kadınlarda demir eksikliği daha fazla görülür. Demir eksikliğine bağlı olarak kansızlık yani anemi, yorgunluk ve çalışma kapasitesinde azalma görülür.

 Karaciğer, böbrek, yürek, yumurta sarısı, bazı kuru baklagiller, deniz ürünleri tahıl kabukları, kepekli ekmek, sakatat, yoğur, peynir, tereyağı, kakao, kuru meyveler, kaysı, badem, kuru üzüm, et, tavuk, , sebzeler, enginar, patates, lahana, ıspanak, patlıcan, maydanoz, soğan, pırasa, karnabahar,, çilek, pirinç, bulgur, nohut, mercimek, pekmez, muz, ayva, nar, hurma, karpuz ve susam demir içeren besinler arasındadır.

 DEMİR AZALINCA B 5 HARCIYOR...
 B5 VİTAMİNİ: Hücre yapımına yardımcı olur, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Bitkinliği ve iştahsızlığı giderir, Romatizmayı giderir, Stresin atılmasına yardımcı olur, Yara ve yanıkların çabuk iyileşmesini sağlar, Saç dökülmesini önler.
Eksikliği sinirsel bozukluklara, sindirim bozukluklarına, kalp damar dengesizliklerine, deri ve mukoza enfeksiyonlarına yol açar.
 Patates ve Bitter çikolata ,karaciğer ,kepek ,fıstık ,yumurta sarısı, buğday çimi ,karaciğer, kırmızı et, tavuk, ekmek, sebzeler ve kalp de bulunur.

BAYAN Beyaz Ten
Beyaz ten üst solunum yolu bozukluğu kadınsal rahatsızlık.
Eller soğuk ve su birleşimiyle morluklar hissi ve üşüme .Vücutta kansızlık adet düzensizliği kalça üstü ağrılar ve ayak ağrıları, adale tutulması.
,Midede ufak problemler
Yüz yanması.
Vitamin ve mineral eksikliği.
-üz kurşuniye doğruysa Üst solunum, kansızlık, balgam, dolaşım bozukluğu, akciğer problemler olabilir. Sigaralı ortamda durmayın ,ve içiyorsanız acilen bırakın, bir çok hastalıklar gelebilir , koha dan başlar.. kadınsal rahat sislik ,başlaması
Bu da vücutta beyaz balgam dan kaynaklanır yanı kanın içinde beki eksik beyaz kandan .Araştırma devam ediyor kesin sonuca birkaç gün sonra varılacak ..Bir de yengemizin tam kesin ana doğumu ay yıl gün yazın...Ama gerçek tarihi....
Elementlere göre ortak noktaları ayrı gıdalar...Ekstra ...Hepsine eşit Hakiki cam balı kozalak bulanığı bal..1 kg.. Taze çekilmiş 50 gr zencefil tozu,100 gr acı badem içi toz edilip hepsi macun yapılır .sabah öğlen akşam kullanılır...Bu tamamen hem safra hem balgamı temizler..

 EK OLARAK AYLARA DOĞUM TARİHLERİ GÖRE KULLANIMLAR.. EKSTRA.
Ayrıca daha geniş okumak isterseniz  Aylara göre astronomi hastalıklar bölümünü  okuyun. Sadece okuyun bilgi edinin..

 HILTI ANLAMI SIVI DIR ...KAN...
 MART 17 MART 17 NİSAN.. ATEŞ.SAFRA: Tabiatı sıcak ve kurudur. Tabii kan unsurundan meydana gelir. Besinleri parçalar, hazmı kolaylaştırır. Balgam ve sevda hıltının sertleşme, soğutma etkisini kılcal damarlara girerek önler. Safra kesesinde depolanır. İhtiyaç halinde on iki parmak bağırsağı ile salınır. Safranın ve safradan meydana gelen hastalıkların ilacı tabiatı soğuk ve rutubetli olan gıdalarla birlikte şeker, keçi yağı, arpa suyu ekmeği, hıyar, karpuz, demirhindi şerbetidir. Bu maddelerden biri ve ya birkaç tanesi ağız yolu ile alınmaya devam edilirse safra normale döner safradan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 NİSAN…17 NİSAN 17 MAYIS.. TOPRAK..SEVDA: Tabiatı soğuk ve kurudur. Toprak unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğer ve dalak tır. Görme, işitme, sinir sistemi, beyin faaliyetleri, tırnak, kemik ve kıkırdakları besler. Vücudun bağışıklık sistemini uyarır ve hastalıklardan korunmasını sağlar. Bir bardak süzme bal şerbetine 3’er gr. çekilmiş zencefil, karabiber ve meste ki ilave edilerek içilmelidir. Şekerli inek sütü, tereyağı, şeker, pırasa, koyun sütü gibi tabiatı sıcak ve rutubetli gıdalar alınması ile birlikte sevda normale döner ve sevdadan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar.

 MAYIS… 17 MAYIS 17 HAZİRAN… HAVA.KAN: Tabiatı sıcak ve rutubetlidir. Kan tabii havadan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğer dir. Tabiatı kuru ve soğuk olan bütün gıdalar kanın ilacıdır. Adale, kalp ve mideye kan akışını gerçekleştirip damarlarda basınç yaparak vücut sıcaklığını korur. Balgam ve sevda hıltıları nın aşırı yükselmesini ön ler. Oksijen iletimini sağlar. Kan hıltı yüksek veya anormal ise yüz şekli yuvarlak, pembe beyaz hatta kırmızıdır. İdrar kırmızı ve az olur. Bedenleri sıcak, hafif terleme mevcuttur. Dil kırmızı, ağız çok tatlı, boyun kısa, göz beyazı kırmızı. Kan ve kandan meydana gelen hastalıklara karşı ekşi nar, ekşi meyve suları ve sirkeli gıdalar yenmelidir. Bu gıdalar bir müddet alınırsa kan normale döner ve kandan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 HAZIRAN…17 HAZİRAN 17 TEMMUZ SU. BALGAM: Tabiatı soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerlerdir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile safra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişiler genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket ederler. Gayretsiz ve durgundurlar. Bal, zencefil, günlük, mesteki, karabiber, susam, mısır ve tabiatı sıcak ve kuru olan bütün gıdalar balgam ve balgamdan meydana gelen hastalıkların ilacıdır. Bu maddelerden yeteri kadar almaya devam edilirse balgam normale döner ve balgamdan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar

 TEMMUZ….17 TEMMUZ 17 AĞUSTOS…ATEŞ.SAFRA: Tabiatı sıcak ve kurudur. Tabii kan unsurundan meydana gelir. Besinleri parçalar, hazmı kolaylaştırır. Balgam ve sevda hıltının sertleşme, soğutma etkisini kılcal damarlara girerek önler. Safra kesesinde depolanır. İhtiyaç halinde on iki parmak bağırsağı ile salınır. Safranın ve safradan meydana gelen hastalıkların ilacı tabiatı soğuk ve rutubetli olan gıdalarla birlikte şeker, keçi yağı, arpa suyu ekmeği, hıyar, karpuz, demirhindi şerbetidir. Bu maddelerden biri ve ya birkaç tanesi ağız yolu ile alınmaya devam edilirse safra normale döner safradan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.Bir bardak süzme bal şerbetine 3’er gr. çekilmiş zencefil, karabiber ve meste ki ilave edilerek içilmelidir. Şekerli inek sütü, tereyağı, şeker, pırasa, koyun sütü gibi tabiatı sıcak ve rutubetli gıdalar alınması ile birlikte sevda normale döner ve sevdadan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar.

 EYLÜL…17 EYLÜL 17 EKİM…HAVA.KAN: Tabiatı sıcak ve rutubetlidir. Kan tabii havadan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğerdir. Tabiatı kuru ve soğuk olan bütün gıdalar kanın ilacıdır. Adale, kalp ve mideye kan akışını gerçekleştirip damarlarda basınç yaparak vücut sıcaklığını korur. Balgam ve sevda hılıtlarının aşırı yükselmesini önler. Oksijen iletimini sağlar. Kan hıltı yüksek veya anormal ise yüz şekli yuvarlak, pembe beyaz hatta kırmızıdır. İdrar kırmızı ve az olur. Bedenleri sıcak, hafif terleme mevcuttur. Dil kırmızı, ağız çok tatlı, boyun kısa, göz beyazı kırmızı. Kan ve kandan meydana gelen hastalıklara karşı; ekşi nar, ekşi meyve suları ve sirkeli gıdalar yenmelidir. Bu gıdalar bir müddet alınırsa kan normale döner ve kandan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 EKİM…17 EKİM 17 KASIM…SU. BALGAM: Tabiatı soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerlerdir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile safra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişiler genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket ederler. Gayretsiz ve durgundurlar. Bal, zencefil, günlük, mesteki, karabiber, susam, mısır ve tabiatı sıcak ve kuru olan bütün gıdalar balgam ve balgamdan meydana gelen hastalıkların ilacıdır. Bu maddelerden yeteri kadar almaya devam edilirse balgam normale döner ve balgamdan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar
 KASIM….17 KASIM 17 ARALIK…ATEŞ.SAFRA: Tabiatı sıcak ve kurudur. Tabii kan unsurundan meydana gelir. Besinleri parçalar, hazmı kolaylaştırır. Balgam ve sevda hıltının sertleşme, soğutma etkisini kılcal damarlara girerek önler. Safra kesesinde depolanır. İhtiyaç halinde on iki parmak bağırsağı ile salınır.Safranın ve safradan meydana gelen hastalıkların ilacı tabiatı soğuk ve rutubetli olan gıdalarla birlikte şeker, keçi yağı, arpa suyu ekmeği, hıyar, karpuz, demirhindi şerbetidir. Bu maddelerden biri ve ya birkaç tanesi ağız yolu ile alınmaya devam edilirse safra normale döner safradan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

ARALIK…17 ARALIK 17 OCAK…TOPRAK..SEVDA: Tabiatı soğuk ve kurudur. Toprak unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğer ve dalaktır. Görme, işitme, sinir sistemi, beyin faaliyetleri, tırnak, kemik ve kıkırdakları besler. Vücudun bağışıklık sistemini uyarır ve hastalıklardan korunmasını sağlar. Bir bardak süzme bal şerbetine 3’er gr. çekilmiş zencefil, karabiber ve mesteki ilave edilerek içilmelidir. Şekerli inek sütü, tereyağı, şeker, pırasa, koyun sütü gibi tabiatı sıcak ve rutubetli gıdalar alınması ile birlikte sevda normale döner ve sevdadan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar.

 OÇAK 17 OÇAK 17 ŞUBAT HAVA.KAN: Tabiatı sıcak ve rutubetlidir. Kan tabii havadan meydana gelir. Vücuttaki yeri karaciğerdir. Tabiatı kuru ve soğuk olan bütün gıdalar kanın ilacıdır. Adale, kalp ve mideye kan akışını gerçekleştirip damarlarda basınç yaparak vücut sıcaklığını korur. Balgam ve sevda hılıtlarının aşırı yükselmesini önler. Oksijen iletimini sağlar. Kan hıltı yüksek veya anormal ise yüz şekli yuvarlak, pembe beyaz hatta kırmızıdır. İdrar kırmızı ve az olur. Bedenleri sıcak, hafif terleme mevcuttur. Dil kırmızı, ağız çok tatlı, boyun kısa, göz beyazı kırmızı. Kan ve kandan meydana gelen hastalıklara karşı ekşi nar, ekşi meyve suları ve sirkeli gıdalar yenmelidir. Bu gıdalar bir müddet alınırsa kan normale döner ve kandan meydana gelen hastalıklar da ortadan kalkar.

 ŞUBAT 17 ŞUBAT 17 MART…SU. BALGAM: Tabiatı soğuk ve rutubetlidir. Su unsurundan meydana gelir. Vücuttaki yeri akciğerlerdir. Vücutta taşıyıcı olarak görev yapar. Sevda ile safra hılıtlarının tıkanıklık oluşturmasını engeller. Balgam hıltı yüksek olan kişiler ayın başlarında doğanlar zayıf sonlarına doğanlar genellikle şişmandır. Beyaz ve renksiz tenli olurlar. Bedenleri soğuk, kasları gevşektir. Nabızları hafif atar. Susamazlar. Çok uyur ve tembel hareket ederler. Gayretsiz ve durgundur. Bal, zencefil, günlük, mesteki, karabiber, susam, mısır ve tabiatı sıcak ve kuru olan bütün gıdalar balgam ve balgamdan meydana gelen hastalıkların ilacıdır. Bu maddelerden yeteri kadar almaya devam edilirse balgam normale döner ve balgamdan meydana gelen hastalıklar ortadan kalkar...
Her şey zamanında atılarak bilgileneceksiniz bu bölümü devamlı okuyun...
Çok çaresiz sorular devam edecek...Ama öncelikle doktor..

Devam edecek
 
 
 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret1302533
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.133532.2622
Euro34.932035.0720