• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

               SAKLI-ŞİFA        

                                                   https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com       https://www.sakli-sifa.com                   
 

Sırlar kitabin dan çobanın gerçek hayatından ve anısına  önceden yazılmış notları  “Her kes ebebiyet yolcusu bir son duraktır hayat kaybetmek acı” en acısı ise yaşarken yaşamın anlamını kaybetmektir saklı-sifa 

                     

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA EDAT/APP SAKLI-ŞİFA
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
SİTE MENÜSÜ SAKLI-ŞİFA
Envida Stake SAKLI-ŞİFA
SÜR KAZAN SAKLI-ŞİFA
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası SAKLI-ŞİFA
Takvim SAKLI-ŞİFA

BEDEN VE BAŞ HASTALIKLARI SAKLI ŞİFA

BEDEN VE BAŞ HASTALIKLARI
Kafatası boşluğu içerisinde yer alan beyin, sinir sistemi; işitme, görme, kavrama, öğrenme, düşünme, akılda tutma gibi özelliklerin komuta merkezidir. Beynin sağlıklı ve kuvvetli olabilmesi için doğal ve besleyici gıdalara ihtiyacı vardır.
Bebeklere mutlaka 2, yaşına kadar anne sütü verilmelidir. Beyinle, ceviz içini beraber incelediğinizde, birbirine benzediğini görürsünüz. Çünkü cevizde gümüş iyonu vardır. ve Gümüş su Beynimizin de gümüş iyonuna ihtiyacı vardır. Yalnız; ceviz yağlı olup kolesterolü arttırır, damar sertliğine sebep olur. Bu tür sorunu olanların dikkat etmesi gerekir. Ceviz yaprağı kaynatılıp balla tatlandın arak 1 su bardağı içilirse, kana karışan yağları temizler.
"Tüm kitaplar yazar ve son kitap ikaz eder, mısırlılar kullanır ,maya tarihleri kulanın ,Gümüş ,erkeklere, takı ,bayanlarda altın ,Bana yeni bir şeyler söyleyin, var olanı anlatmayın ,hatırlatanı okuyup anlasaydınız bu gün hasta olmazdınız ,buldum ,buldum demeyerek sadece hatırlatın… Hatırlatın ki siz yanız değilsiniz".
Mevsimlik meyve, meyve suyu ve bir bardak ılık su içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir.
 Bergamot esansı zihni canlandırır. Hurma ve kabak çekirdeği yemek beyni çalıştırır. Hurma çekirdeği kavrulup, öğütülür, kahve yapılıp içilirse beynin yorgunluğunu giderir, zihni dinlendirir.
Beyni güçlendiren besinler ve meyvelerden bazıları şunlardır: su, bal, ceviz, zencefil, kimyon, havuç, ananas, avokado, çilek, limon, lahana, soğan, siyah üzüm, balık, yumurta, ay çekirdeği, yulaf, barbunya, bezelye, fıstık, fesleğen, karabiber. 
BEYİN DAMAR TIKANIKLIKLARI:
Beyin damarları ile ilgili hastalıklar sinir dokularında hasarların oluşmasıyla ortaya çıkar. Beyin atardamarlarının yırtılmasından sonra oluşan beyin kanaması sonucu beyin damarlarından birinin tıkanmasıyla meydana gelen ani şuur kaybı ve vücudun bir yarısına felç gelmesi hâlidir. Halk arasında inme de denir. Vücudun herhangi bir bölgesinden kan dolaşımına pıhtı karışmasıyla da felç gelebilir.
Beyin damar tıkanıklığı ile ilgili felçler; gece yatarken, sabah kalkarken, aşırı yenen yemek sonrasında ortaya çıkabilmektedir.
Belirtileri: Belirtiler arasında baş ağrısı, bilinç kaybı, sürekli uyuma isteği, konuşma bozuklukları, hareket bozuklukları ve görme bozuklukları vardır. Bu belirtiler uzun süre devam etmez, saniyeliktir. Bu belirtilerin sonunda felç durumu gerçekleşir. Hasta yere düşüp hareket edememeye başlar. Beyin kanamasının ardından meydana gelen felçte kusma, ateş, çırpınma ve koma olayları görülür. Beyin damarları tıkanıklıkları genellikle 40 yaş üzeri kişilerde ortaya çıkar.
Tedavi: Hastanın yan yatırılıp, nefes alabilmesi sağlanır. Suratına soğuk su uygulaması yapılır. Kusma meydana gelirse, kusmuğun nefes borusuna kaçması önlenmelidir. Hasta eğer dilini sıkmaya başlarsa, oraya sert bir cisim yerleştirilmeli, bu şekilde engellenmelidir.
Hastanede teşhisin ardından tedavi sürecine geçilir. İlk etapta kan pıhtılaşmasını engellemek için ilaçlar verilmelidir. Kanlanma riskine sahip dokular belirlenip, cerrahi uygulamayla buna engel olunur. Tedavinin başarılı olabilmesi erken teşhis çok önemlidir.
Modern tıbbın tedavisiyle beraber yan tesiri olmayan şifalı bitkilerle tedaviler de yapılabilir.
 
2/3 oğul otu, 1/3 karabaş otu karışımına 1 adet limon kabuğuyla beraber doğranıp kaynatılır, çam balıyla tatlandırılıp soğuk olarak birer su bardağı içmeye devam edilir.
Yarım çay bardağı halis zeytinyağına l limon sıkılıp günde 3 kere içilmeye devam edilir
BAŞ AĞRISI:
 Baş ağrısı kendi başına bir hastalık olabildiği gibi başka hastalıkların öncü belirtisi de olabilir.
Halledilemeyen problemler, sonucu alınmayan sıkıntılar, üzüntülerin meydana getirdiği stresler, kalbe aşırı yüklenme, merak, sıkıntı, bunalımlı bir hayat ya da inatçılık baş ağrılarına sebep olabileceği gibi kabızlık, böbrek hastalıkları, adet düzensizliği, karaciğer rahatsızlıkları, damar tıkanıklıkları ve soğuktan da kaynaklanabilir.
Baş ağrısı bazen beyin tümörü, beyin kanaması gibi hayatı tehdit eden hastalıkların ilk, hatta tek belirtisi olabilir. Kadınların yüzde 95’i erkeklerin ise yüzde 90’ı yılda en az bir kez baş ağrısı çeker. Baş ağrısına sebep olan kaynak araştırılıp tedavi edilmeden önce doğru teşhis konulması gerekir.
Bitkisel Tedavi: Selvi kozalağı, sinameki karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı içilirse ağrıyı keser.
Söğüt yaprağı ya da kabukları kaynatılıp balla tatlandın arak bir su bardağı içilir.
 Başa yakın yerlerden hacamatla kan aldırmak faydalı da olsa oldukça tehlikelidir. Çok dikkat etmek ve mutlaka ehline yaptırmak lazımdır.
 Soğuk bal şerbeti ağrı esnasında içilir. Fesleğen kaynatılıp suyuyla baş yıkanır. Mine çiçeği kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı içilir. Karabaş otu, oğul otu karışımı balla tatlandırılarak soğuk olarak birer su bardağı içilir.
MİGREN:
Beyinde bulunan bazı kimyasal maddelerin (serotonin gibi) azalması ya da etki göstermemesi sonucu ortaya çıkan, Türkiye’de her 4 kadından ve her 10 erkekten birinde görülen bir hastalıktır. Migren herhangi bir baş ağrısı değildir, beyinde oluşan iltihaplanmadan kaynaklanır.
Belirtileri: Yorgunluk, ışıktan ve sesten rahatsız olma, kaslarda ağrı, mide bulantısı, kabızlık, ishal, susuzluk, idrara sık çıkma, huzursuzluk, üzüntü gibi belirtiler migren atağının geleceğini gösterebilir.
Bitkisel Tedavi: Migreni tedavi ederken aynı zamanda oluşabilecek migren ataklarının da önüne geçmek gerekir. İlaç tedavisinden önce aşağıdakileri yapmakta fayda vardır. Örneğin, şunları kendiniz yaparak migren ataklarından korunabilirsiniz:
Işıktan rahatsız olanlar güneş gözlüğü kullanabilir,
Aşırı kalabalık ve yorgunluktan uzak durmak gerekir,
Bol bol dinlenmeli, stresten uzak durmalı ve düzenli bir yaşam sürmelisiniz,
Gerginlik yaratan durumlardan kaçınmalı, rahatlatan aktivitelere yönelebilmeli.
Yürüme, hafif egzersiz bedeninizin rahatlamasını sağlar,
Migren atağı başladığında gürültüden, ışıktan uzak bir ortamda yastıksız bir yatağa uzanılarak uyumaya çalışılır.
Ayağı sıcak ya da soğuk suya koyup rahatlanır.
Baş ağrısı zonklayıcı bir şekildeyse buz torbası koymak faydalı olur.
Baş boyun bölgesine yapılan masaj da rahatlamak için çok faydalıdır,
Bitkisel Tedavi: Koyungözü, migren tedavisinde kullanılan en şifalı bitkidir. Küçük ya da orta boy taze yaprağı ekmek arasında günde üç kez yenilirse rahatlama sağlar. Koyungözü yaprağının  in füzyonunu günde iki kez yarım fincan içmek migren ağrılarını azaltır. 
Lavanta da stresle ilgili baş ağrılarında faydalı olur ve kediotu ile iyi bir bileşim oluşturur. Lavanta çiçekleriyle yapılan in füzyonu günde üç kez içilir. Kediotunun in füzyonu gerginlikten gelen baş ağırlana rahatlama getirir.
Uyarı: Hamilelik sırasında rahmi uyaracağı için koyungözü almayınız
Migren çok önemli baş ağrısı için redivirajućom orta ile karakterize kronik bir hastalıktır. Araştırma göre.
Migren ana nedenleri çoğunlukla açlık, yorgunluk, uyku ve stres eksikliği olduğunu O migren genellikle erkeklere oranla kadınlarda.Belirtildiği gibi, migren insanlar genellikle gürültü, parlak ışıklar rahatsız ve birlikte güçlü baş ağrısı ve mide bulantısı gelip kusma diyet migren olan kişiler için çok önemli olduğuna inanmaktadır.
"Böyle peynir, turşu, sonra çikolata, nitratlar ile kafein, soğan, fındık ve etler eksikliği gibi fermente ürünler migren ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir,
".Hormonal ve iklim değişikliği, bazı ilaçlar, sigara ve alkol kullanımı gibi faktörlere de migren şiddetlendirebilir. "Eğer ağrıları gittiğinizde, bir kişi karanlık bir odada veya uyku geri çekilmek gerekir. Aynı şekilde bir baş ağrısı, alana buz koymak için iyidir".
ALZHEİMER:
Alzheimer, ileri yaşlarda (daha çok 65 yaşın üzerindeki kişilerde) unutkanlıkla ortaya çıkan bir hastalıktır. Yaş ilerledikçe, alzheimerın görülme ihtimali artar.
  Beynin fonksiyonlarında bozukluk vardır, düşünmede sorunlar ortaya çıkar. Hafıza kaybı, konuşma zorluğu, günlük hayatın gerektirdiklerini uygulayamama gibi problemlere yol açar. Halk arasında bunama olarak bilinir. Alzheimer, ciddi bir hastalıktır. Belirtiler görüldükten 7-8 yıl sonra ölüme yol açabilmektedir. Dünyada 30 milyona yakın Alzheimer hastası bulunduğu tahmin ediliyor.
  Alzheimer hastalığının kesin nedeni henüz bilinmemekle birlikte kalıtsal faktörler, beyinde protein birikimi, beyin hücrelerinin ölümü, sinirsel iletimin bozulması, çeşitli zehirli maddelerin etkili olduğu söylenlebilir.
Hastalığın kesin tedavisi yoktur. Bu hastalığın tedavisinde erken teşhis çok önemlidir. Fiziksel egzersiz yapmak, şekerden uzak durmak, beynimizi strese girmeden çalıştırmak en önemli korunma yollarındandır.
Alzheimer hastalığını önlemeye iyi gelen şifalı bitkilerden bazıları:
Günde bir çay bardağı dolusu havuç suyu içilir.
Karnabahar ve pırasa alzheimeri önlemede kullanımılar şifalı bitkilerdendir.
A vitamin alımı hastalığın önlenmesinde faydalıdır. 
Güçlü hafıza için bu vitamin  ve mineraller şart
Düşünme yeteneğinin zayıflaması ve hafıza kaybı yaşlıların en büyük korkusudur. Tedbirinizi şimdiden alın.
Yeni yapılan bir araştırmaya göre vücuttaki D vitaminin seviyesinin azlığı yaşlı erkeklerde düşünme yeteneğini azaltarak, zihinsel bozukluklara yol açabiliyor.
Avrupalı araştırmacıların yürüttüğü çalışmada, D vitamini düzeyi düşük olan erkeklerin zihinsel testlerde daha düşük puan aldıkları belirtildi. Ancak, araştırmacılar sonuçlardaki farklılıkların çok büyük olmadığını da vurguladılar.
Yaşları 40 ile 79 arasında değişen toplam 3 bin 133 erkeğin incelendiği araştırmada, katılımcıların D vitamini seviyeleri ölçüldü. Düşük D vitamini seviyesiyle zihinsel bozukluklar arasındaki bu ilişkinin özellikle 60 yaş ve üzerindeki erkeklerde daha güçlü olduğu görüldü
BEYİN ALTINI YILAN BALIĞI  
 
YAZILIM DEVAM EDECEK 
   
DUYURU MODÜLÜ SAKLI-ŞİFA
ZİYARET İSTATİSLİĞİ SAKLI-ŞİFA
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret1305265
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR SAKLI-ŞİFA
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622