• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

 SAKLI-ŞİFA    https://www.sakli-sifa.com   

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA EDAT/APP SAKLI-ŞİFA
ENVİDA TOKEN
“SÜRÜCÜ TOPLULUK PROJESİ”
https://www.sakli-sifa.com 

ENVİDA 
EM 1 SM 1 EDAT-APP
EDAT DEPIN İSTER SABİP
İSTER MOBİL CEVRENİZ  
VERİ İZLEME  
“SÜRÜCÜ TOPLULUK PROJESİ”
SAKLI-ŞİFA 

 projeler

EVREN DEKİ BOŞLUĞA
VE SUYA DÜŞEN HER BİR DAMLA
SONSUZLUK GETİRİR BURMAK
SIZIN GENİŞLER YAŞAM BU
ŞEKİLDE “OL DEMEYLE” VAR
OLUŞU HAZIRLAR
 

Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
SİTE MENÜSÜ SAKLI-ŞİFA
Envida Stake SAKLI-ŞİFA
SÜR KAZAN SAKLI-ŞİFA
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası SAKLI-ŞİFA
Takvim SAKLI-ŞİFA

AYAK TABANLARI MASAJ SAĞLIK SAKLI ŞİFA

AYAK TABANLARI MASAJ SAĞLIK
Dokunarak masaj
Ayakkabı içlik plastik veya keçe bir ayakkabıcıya gidilir şu işlemler yapılır
Siyatik kısmına sinir topuk gelecek şekilde işaretlenerek kemer kopçası zımbalanır.
Beyin kısımlarına 3 parmak işaretlenerek kopçalar zımbalanırlar,
Böbrek kısımlarına işaretlenerek kopçalanır,
Kopçalar üstü yuvarlak şekilde olması önemli (raptiye) şekli. İster ofiste ,ister evde, ister yürürken rahatlıkla kullanılır Gün de 5 dakikayla artırarak 20 dakikaya çıkasıya kadar arttırın kullana bilirsiniz, Sizleri çok rahatlatacak Yürüyüşten sonra nar suyu ,limon suyu ,portakal suyu içiniz. Varis ,halsizlik ,ağrılar, kan basınç ,topuk ağrısı, kısaca  tüm vücuda enerji sağlar.
Hem doğu tıbbında hem de batı tıbbında ayak, sağlığın kaynağı olarak bilinir. Bugün kabul edilen bir teoriye göre insanın iç organlarının ayak tabanı ile çok yakın ilişkisi vardır. Ayak tabanı iç organlar için reaktörler ihtiva ederler.
Doğu tıbbında çok önemli bir rol oynayan ayak tabanındaki basınç noktaları ve reaktörler büyük bir uygunluk gösterirler. Vücudun çeşitli kısımları için basınç noktaları ayak tabanında toplanmıştır. Manyetizmayı bu noktalara yönlendirdiğinizde, bu etkiler kafadan tüm iç organlara kadar manyetik kuvvet çizgileri boyunca tüm vücuda ulaşır.
Manyetizma ve Kan Dolaşımı
Bir başka önemli özellik de ayaklar ile kan dolaşımı arasındaki ilişkidir. Kan, atardamarlardan damarlara doğru ve ince kılcal damarlara besin taşır. İnsan vücudunda yaklaşık 5.1 milyar kılcal damar vardır ve bunun 3.1 milyarı el ve ayaklardadır. “Ayak ikinci kalptir” denmesinin sebebi vücuttaki kılcal damarların çok büyük bir kısmının burada bulunmasındandır.
Vücuttaki organlara bağlı tüm sinirler ayakta sonlanmaktadır. Bu noktalara her baskı yaptığımızda organlarımız harekete geçer ve düzgün çalışır.
Herhangi bir organınızda sorununuz varsa o organınızı gösteren bölgeye masaj ya da basınç uygulamalısınız.
Ayaklara yapılan masajlarla vücudun kendi kendisini iyileştirme gücünün harekete geçirilmesine “refleksoloji” denir. Tarihte Çinliler, Mısırlılar ve Amerika yerlileri tarafından uygulandığı bilinen bir alternatif tedavi metodudur.
Başta ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan Refleksoloji, ayak tabanında vücudumuzun tüm organlarına, bölgelerine karşılık gelen refleks noktaların bulunduğuna işaret eder.
Her bir ayak tabanında yer alan pek çok sayıdaki sinir uçlarına yapılan basınç, uygulanan özel masaj hareketleri ve ovma hareketleri ile vücutta bu sinirlerin ilgili olduğu sistem, bölge ve organlarda iyileşme ve bedenin belli alanlarında toplanan enerjiyi dağıtmasını sağlanır.
Refleksoloji zihinsel, ruhsal ve fiziksel anlamda bir rahatlama sağladığı gibi doğu felsefesine göre vücuttaki enerji akışını düzenleyen bir terapidir.
Ayak tabanında yer alan bu beden haritası; migren ağrıları, stres, sırt ve bel ağrıları, hazımsızlık, astım, romatizma ve daha birçok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır.
MASAJLAR
Dilimizdeki masaj sözcüğü Arapça dokunma anlamına gelen “mass” ve Yunanca yoğurma anlamına gelen “massein” sözcüklerinden türetilmiştir.
Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; el ve bazı yardımcı aletlerle vücudun değişik bölgelerinin basınca maruz bırakılması, çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir. Masajla, yumuşak dokuları mekanik olarak organizmada fizyolojik ve psikolojik etki yaratılır. Vücut yüzeyinde tedavi, bakım ve rahatlama sağlanır.
Masaj, keyif veya lüks değil, tıbbi bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken bir koruyucu tıbbi tedavidir.
Tıbbî açıdan masajın faydaları oldukça fazladır. Dokularda birikmiş toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Kan ve lenf dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Eklem ve adale ağrılarının giderilmesinde, zihnin ve ruhsal gücün durağanlaştığı dönemlerde çok faydalıdır.
Peygamberimiz zaman zaman sahabelerinden kendisine masaj yapmalarını istemiştir. Ayrıca yorgunluk ve bazı hastalık hallerinde masaj yaptırılmasını tavsiye etmişlerdir.
BOYUN FITIĞI MASAJI :
Kullanacağınız bitkisel yağlar: Pelensenenk yağı, mersin yağı, biberiye yağı, defne yağı, çemen yağı, kekik yağı, mentol, susam yağı, çörek otu, sarısabır, havlican ve alabalık yağları (hepsini karıştırın) vazelinle masaj sonrası streçle sarın. Kuyruk yağı da kullanırsanız süper olur
Yapılışı: 1 kilogram kuyruk yağını su dolu tencerenin içine koyun kaynatarak çıkan köpüğü kaşıkla toplayıp bir tabağa koyun. bu yağ kokmaz dünyanın en güzel nemlendirici krem yağı elde edersiniz kışın elinize sürerseniz eliniz üşümez, dudaklarınıza sürerseniz dudaklarınız çatlatmaz.
Sürdükten sol ve sağdan ağrımayan yerden kalkarak yatak örtüsünde oturun 3 dakika sonra iki elinizi yatağa yüklenerek kalkın.
BEL ve BOYUN FITIĞI İÇİN MASAJ ŞEKLİ :
Kafanız yatak kısmından dışarı çıkarın ayaklarınızı dışarı çıkarın göbek kısmına yastık koyun.
Boyun, bel, kafa kısmınızı cetvel gibi düz olacak duruma getirin kafanızı sola sağa ortaya yukarı aşağıya oynatın 20 dakika içinde 4 dakikada bir dakika oynatın ayak kısımda bilekten yukarı aşağı ve dairesel çevirin. Bu arda masaj yağları önceden sürülecektir. Üzerine streç koyun.
Şekle göre yapın inanın çok fayda göreceksiniz.
BOYUN FITIĞI-BEL, KALÇA
Yüzükoyun uzanın karnınızın altın bir veya iki yastık koyarak ve boyun hizanız bel ve kalçanız omurganız düzleyin yatarken boyun ve ayak bilekleriniz yatağın üst ve alt kısım dışarı çıkacak şekilde olsun.
Yumuşatıcı ve ısıtıcı krem, boyun hizasından sürerek kürek kemiğinde ovalayarak kalçaya kadar yağlanır. Krem sürüldükten sonra üzerine streç konarak havluyla örtülür. 20 dakika boyunca 1’er dakika kafa önce sağa, sonra sola, ortaya, yukarı aşağı yapılır. 20 dk içinde 4 kere tekrarlanır. Arkasından el bileği de 20 dakika içinde 4 kere 1 dakikayla ekseninde yukarı aşağı oynatılır. Bu şekilde 20 dakika 4 kere masaj 30 dakika ısıtılmış tuz kil tuz kum konarak istirahat edilir. Kalkarken ağrımayan taraftan kalkılır, yatak ucunda 5 dakika oturulduktan sonra iki kolun desteğiyle ayağa kalkılır. Bu masaj, aralıksız 1 hafta, 7 gün içinde 2 kez, daha sonra 3 güne bir, daha sonra 1 ay yapılır. 3 ayda bir daha sonra 6 ayda bir daha sonra 12 ayda bir tekrarlanır.
AYAK MASAJI NASIL YAPILIR
Gerginlik ve stresi ortadan kaldıran, uykusuzluğu gideren ayak masajında dikkat edilmesi gerekenler
1- Bir leğen ılık su doldurup hedefteki ayakları 10 dakika ılık suda bekletin. Suya aromalı yağlar veya aynı şekilde kokulu banyo tuzu da ekleyebilirsiniz. 10 dakika sonra masaja başlamak için hazırlık yapmadan önce ayakları iyice kurulayın.
2- Ellerinize krem veya masaj yağı sürün. Ayak parmaklarından topuğa doğru ovarak ilerleyin. Sonra topuğu önce nazik sonra da biraz daha sert hareketlerle ovun. Baş ve işaret parmaklarınızla ayak tabanını dairesel hareketlerle ovun. Ayağın üst kısmından başlayıp alt kısmına doğru dairesel hareketlerle ilerleyin.
3- Bir elinizle ayağı tutarken diğeriyle ayağı bilekten sonra da parmak altındaki tümseklerden nazikçe yana çevirin. Bunu beş kez tekrarlayın. Bir elinizle ayağı tutup diğerini yumruk yaparak ayak tabanını yoğurun.
4- Bir elinizle ayağı sıkıca tutup diğer elinizin yanıyla tabana vurun. Bu hareket çabuk ve hafif yapılmalı. Bu yüzden de elleriniz gevşek ve esnek olmak zorunda. Ardından ayak tabanına kesme hareketleri uygulamak için iki elinizi birden kullanın. Hızlıca yapmanız gereken bu hareketler canlandırıcı ve uyarıcı bir etkiye sahiptir. Ayak sağlığını okuyun.
BAŞ AĞRISI KULAK MASAJI
Çok basit şekilde iki kulak memesinden tutup aşağıya doğru çekip bırakarak beyne kan ve oksijen taşmak 3 Dakika bu masajı tekrarını yapmak. Bu bir geçici masaj ,daha sonrası test ve vitamin ,mineral bölümlerine bakin. Kulak şekli ana karnındaki duruş şeklidir 69 adet vücudun his gözle görünmeyen hücre delikleri vardır. Bunlara basınç yaptıkça geçici tedavi yapmış olursunuz...vitamin ve mineral tamamlayarak sağlığınıza kavuşursunuz.
AVUÇ İÇİ MARİFETİ
Kalça tarafından giren ağrı için soldan geliyorsa sol elinizi sağ dan geliyorsa sağ avuç  içi göbek kısmına koyun anne karnı içi vaziyet alın kısa zaman içinde karnınızdan gele sese kulak verin. işlem başlamış duruma gelmiş olacaktır. Kısa zaman içinde yavaş , yavaş  düzelme durumuna gelecektir.
Sağ avuç içi elinizi kalp üzerine koyarak çok rahat uyku alacaksınız.
AMAN AMAN OFFF  OF
Aman amam değip belininiz ağrıdığı ,uf aman deyip ayağınızı yukarı çekerken ay ,ay, ay deyip çok acılar çekerken o acıları çektiğinizi kendim hissede biliyorum biraz olsun o acıları dindirmek için  sislere öncelikle masaj bölümünü okumanız, daha sonradan ayak bakımı ve ayak masajı okuyarak yapmanızı tavsiyedir
.En geçerli benim de yapığım geçerli bir masaj şeklini kısa öz anlatmak. Bir tava ,200 gr kaya tuzu ,50 gr kil…Bir havlu ….
Tavada tuz ısıtılır, ısıtma devam ederken kil katılarak ,ısıtma devam eder ,çok iyi ısıtılan kıl ve tuz ,ıslat havluya dökülür, çıkan buhar bele veya ağrıyan bölgeye buhar verilir ,daha sonra ılıyan havlu malzemeli şekilde sıcaklık gidesiye kadar sarılı kalır.
Daha sonrası AKILLI YAĞ (Sıçak) yapılır soğuyan havlu ve ağrıyan yere sürülür, akıllı yağ tarifi site içerisinde yazılıdır .
GİRİT BALIK YAĞI / YER YÜZÜNE ÇIKMAMIŞ  BEL KOL AYAK VARİS  MASAJ   VÜCUT HARİTASINDA BU YAĞI  UYGULAYIN TARİFTİR   FARKI HİSSEDECEKSİNİZ
Sizlere çok özel eski tarih turnuva  ve  Girit  eski yunan tarihinde yapılan gerçek balık yağı.
1 .Çupra  ak deniz  balığı veya  iç tarafta alabalık: Ayıklamadan  kıyılıp 2 kg  zeytin yağda  bekletilir kokma derecesinde süzülür  bir derin tencereye konur.
2  .Beyaz kıl 100 gr , 2 kaşık kaya tuzu, pişmemiş tuğla parçası bir el büyüklüğünde hepsi birlikte çok iyi şekilde pişirilir.(Ateş üzerinde) su koymadan.
3 .Pişirilen malzeme  hazırlanan yağın  içine atılır tencere kapağı hemen kapatılır.
4. Daha sonra  soğuyan malzeme hepsi birlikte süzülür.
Kullanıl maya başlanır soğuk şekilde masaj şekilde sürülür.
UYARI : Isıtılan malzeme yağa dökülürken eldiven giymeniz  yağın sıçramasını önleyiniz ,
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.
Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır..
Doktor  diyetisyen ve herbalisler tarafından yetkili eczacılar güvenilir, yanında bitki aromatik okul mezunu veya kimyager çalıştıran, izni alınmış aktarlar tarafından güvenli şekilde kullanılmalıdır.
Sitede yer alan yazıların her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki,  mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece  bu eylemi gerçekleştiren kişilerin    sorumluluğundadır
Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiçbir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz
NOT:KAN BİLGİLERİNİZİ BİLMEDEN BİYOKİMYANIZI TARAMADAN,ARAŞTIRMACI DOKTORUNUZA, AKTARLARA DANIŞMADAN BİTKİ VE BİTKİ TÜRLERİNİ KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLMEZ.
 
 
 
ZİYARET İSTATİSLİĞİ SAKLI-ŞİFA
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret1309056
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR SAKLI-ŞİFA
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832