• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

DOĞADA ARININ YERİ BAŞKADIR HEM ŞİFA HEM GIDADIR SAKLI ŞİFA

   DOĞADA ARININ YERİ BAŞKADIR HEM ŞİFA HEM GIDADIR
 
                               TR 66-K-001188 İŞLETME  NO
Değerli Arıcılarımız;         
Kısa zaman içinde SAKLİ-Şifa’ya gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere teşekkür ederiz tarafından 49 yıllık titiz bir çalışmanın ürünüdür.

Ürünümüz, çok özel bitkilerin kombinasyonu ile premix hazırlanmış bir formül olup firma bünyesinde saklıdır.

Amacımız, ”HASTALIKLA MÜCADELE DEĞİL, HASTALIĞA SEBEB OLAN ŞARTLARLA MÜCADELE” Bu felsefeyi kendimize amaç edinip, bu  doğrultuda hareket etmeniz

Genellikle kovanlarımızda hastalık başladıktan sonra  mücadele etmeye çalışırız, fakat hastalık bizi yener. Aynı insanların kansere ve benzeri hastalıklara yakalandıktan sonra arı sütü ve propolis araması ve kullanması gibi, aynı nezle olduktan sonra ıhlamur ve nane limon içmemiz gibi, siz arıcıları genellikle arı sütü ve propolis için kanser ve benzeri hastalıklara yakalananların aradığını çok iyi biliyoruz.
Halbuki  bizler bu ürünleri düzenli olarak kullansak ve kullandırsak herhalde etrafımızda ne kanser kalırdı, ne kansızlık, nede çocuk sahibi olmak için tüp bebek tedavisi gören gençler olurdu.

Budan dolayı bizde hastalıkla en başta, yani kovanın hazırlanmasından , peteğin kovana koyulurken ki şartları steril etmek amacımız, doğası gereği her yerde bulunan ve çoğalmak için fırsat kollayan virüs ,bakteri ve mikropları ortadan kaldırmayı amaç edindik.

 ARICILIK ANTIVAROVA BİT, PİRE ,KENE ,TÜM  HAŞARELER
 ANTİBAKTERİYEL ANTİVAL VİRÜS ,ANTİBAKTERİYEL BAKTERİLERİ
 ANTİFLOGİTİK İLTİHAPLARI ,DİRANTİMİKOZİT MANTARLAR

 Anti bakteriyel
Tamamen doğal yöntemlerle üretilmiş içeresinde canlılar için zarar oluşturacak hiçbir kimyasal bulundurmayan etkili bir anti bakteriyel-dezenfektandır.
Kullanım amacı oldukça geniştir, yani bakteriler tarafından oluşturulan reaksiyon sonucu bozulmasını, kokmasını istemediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Bu amaçla kullandığımız bazı alanları örnek olarak anlatmak istiyoruz. Anti bakteriyel özellik taşıdığı için ilk olarak ekipmanlar üzerinde, daha sonra da kademeli olarak kovan içeresine, kovan içeresine konan peteğe, en sonunda da resimde görüldüğü gibi arı üzerine sıkmak koşulu ile denemeler yapıldı.

Yapılan bütün bu denemeler sonucu olarak kullanılan kovan ile kullanılmayan kovan arasındaki gelişme gözlemlendi. Kullanılan kovanlarda arının kovan içeresine ilk konan peteğe 2 saat gibi kısa bir sürede bal ve polen taşımaya başladığı görüldü.

Arının üzerine sıkılmasına rağmen arı başka zaman sıkılan kimyasallardaki gibi huzursuz değil, oldukça sakindi. Sıkılan kovanlarda petek sayısı sıkılmayanlara oranla yaklaşık 2 katı kadar olmuştu ve sezon içeresinde kovanlarda hastalığa rastlanmadı.

Sıkılan yerde suyun dışında başka herhangi bir kimyasal sıvı ile yıkanmadığı sürece 6 ay gibi uzun bir süre etkisini göstermektedir.

Bir başka kullanım alanı: Profesyonel olarak ırk kanaryası ve muhabbet üretimi yapan yerlerde, kokunun yani kuşların mamalılarından döktükleri mamaların çürümesi sonucu ve dışkılarından çıkan kokunun giderilmesi amaçlı püskürtülerek kullanıldı, içerdeki kokunun nerdeyse yok denecek kadar azaldığı görüldü.

Yine aynı şekilde kuşlar için yapılan mama içeresinde mamanın kabartılması sırasında kullanıldı, mamanın o sıcak havalarda normalde akşamına ekşimeğe başlaması gerekirken bu sürecin daha da uzadığı görüldü. Kuşlara verilen suyun dezenfektesi için kullanıldığında sonuç yine tahminimizden de başarılı idi.

Çünkü suluk ağızlarına düşen mama ve yem kırıntıları suyun çok çabuk bozulup kokmasına sebep veriyordu.

Anti bakteriyel özelliğinden dolayı suyun bozulup kokması engellenir.
Ortam dezenfekte işleminde de rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür.100’ den fazla bakteri ve virüse karşı etkilidir.

En büyük özelliği doğal olması insan sağlığı ve hayvan sağlığı için zararlı madde içermemesidir.

 Bunun gibi daha bir çok alanda rahatsızlık veren konuların giderilmesi ve dezenfekte edilmesi için kullanılabilir.

AMERİKAN YAVRU ÇÜRÜĞÜ
Hastalığa Bacillus Larvae denilen bir  bakteri sebep olmaktadır. Çoğunlukla işçi  arılarda bazen de erkek ve ana ardada lavalarda görünür. Larva çürür ve kokmuş et veya balık kokusu verir.

AVRUPA YAVRU ÇÜRÜĞÜ
İlkbahar ve yaz aylarının başında görülür. Hastalığa Bacterium Pluton ve Bacillüs Alvei adlı bakteriler sebep olur .Larvalar önce c şeklini alır daha sonra rengi griye doğru dönüşür.

SEPSİSTEMİ
Hastalığı yapan tek hücreli bakteridir. Bakteri nemli yerlerde ve pis sularda bulunur. Bulaşma teneffüs yoluyla olup, oradan kana geçer ve çoğalır. İfraz ettiği zehir nedeniyle arı sütü gibi beyaz bir renk alır ,kokar çürür .
Ele alındığında tutulan yerden kopar ve dağılır. Hastalıklardan korunmak için arıyı güneş ışığı alan ve pis sulardan uzak tutmak gerekir.

 PARALİZ  
Hastalık porselen süzgecinden bile geçebilen çok küçük bir virüs tarafından meydana gelir. Bilhassa ilkbaharda görülür. Hasta arı zayıf ve güçsüz olup, kovandan dışarıya kendini sürüyerek atmaya çalışır. His duyguları körelmiştir. Dokunulduğunda afif bir hareket meydana gelir .Hastalanan arı ölmeye mahkumdur. İlaçla tedavisi yoktur.

 AMIBİASE  
Hastalığı bir amip yapar .Arının mmalpigi borularına yerleşip çoğalır .Kendi zararından başka pis kokulu bir ıslak meydana gelir .Hastalık daha ziyade değişik yemlerle beslenme, kötü kışlama ve durgun sulardan bulaşır .Tedavi yerine hastalığı meydana getiren unsurlara dikkat etmek gerekir.

Arıların güçlü olması, koloninin verimini artırır ve güçlü  koloniler birçok hastalıkla  mücadele edebilirler .Kovanların hazırlanmadan önce küf ve mantarlardan arındıracak yöntemlerin uygulanması peteklerin yine mantar ve  küf  oluşumunu engelleyecektir .Küften ,mantarlardan ve bakteriden arınmış kovanlar daha güçlü ,verimli olurlar.

HASTALIKLA MÜCADELE DEĞİL, HASTALIĞIN OLUŞMASINA SEBEB OLAN KOŞULLARLA MÜCADELE OLMALI
Bir dünya düşünün kolonisi şifalar vermekte ayetlerle bildirilmekte insanlık keşif yaparak sırlarını bulmak tayken arı dünyasını yo etmek verilen nimetleri hikmetleri tepmek doğada ki her bitki bitkilerden alınan bir zincir misali doğadaki her yaşama sunmaktayken yok etmek ne olabilir.

ANLAYA BİLMEK
Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır.

''Gözlerimizi açamadığımız bir dünyada sahip olmayı umut edebileceğiniz tek şey bir göz bağı değil miydi artık çıkarın”

SONU GELMEYEN HIRS
Üretilen üretim ham maddeleri ne nereden geliyor ve haşereleri  öldürmek için gelen ham maddeler sinekleri öldürmek yerine onlara baha küvetli güçleniyorlar anaçlar ölüyor ama larvalar bağışıklık kazanarak daha güçlü virüslü sinek ve haşereler üretiliyor gelecek yüz yıllarda hakim olacak canlılar üretmekteyiz..

Hala  zehir tüketerek biz insan oğlu değişik virüslere bilinmeyen hastalıklarla uğraşacak ilk vuracağı yer kısırlık ,genetik bozukluğu ,ve karaciğer, dolaşım ve sonu gelmeyen hastalıklar..

Zehirlerle ekoyu bozuyorsunuz çünkü onlarda bu dünyaya bir vazife için geldi onlarda zarar verecek mikropları yok emek için geldiler siz sadece tütsülerle kovmakla  mükellefsiniz

Sıkılan her ilaç bir dahaki seneye daha güçlü daha hazırlıklı olacaklar.. Biz insan oğlu aslında kendimizi yok ediyoruz ,bu haşereler ve sinekler insan oğlunu yok etmek için gönderilmedi  yok etmek için gönderilseydi  insan oğlu olmazdı, Bu karmaşık dünya para hırs eko zincir bilinmeyen  hastalıklar virüsler olacak ve olmaya devam edecek…Her sene daha kuvvetli gelecekler
ZAMAN GELMİŞTIR BALIN DOĞAYLA BİRLEŞMESİ HERBALİS ARILARIN SAKLI ŞİFA BALLARI
Melek otlu keçi boynuzlu kokulu bal…
Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yetişen. Her bölgede yetişen farklı özelliklere sahiptir ve farklı hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Çeşitli cilt hastalıkları tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kökü ve tohumlarından elde edilen öz ile ilk olarak parfümlere koku ve alkollü içeceklere tat vermek amacıyla, yaprakları ve sapı ise gıda ürünlerinde kullanılmıştır. Yine bu dönemde melek otundan elde edilen yağ başta  olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.
Kökleri, gövdesi ve tohumları ayrı ayrı değerlendirilir. İlk yılın sonunda kökü çıkarıldıktan sonra yıkanır ve kurutulur.  aromasını kaybetmemesi için hava geçirmeyen kaplarda muhafaza edilir.

Yaprakları çok daha büyük olmasına rağmen yabani bir havucu andıran melek otu 80 cm  kadar uzunluğa ulaşabilir.

Sapı uzundur ve kökü mor renklidir. Uzun ömürlü bir bitki olan melek otu 2 yılda bir çiçek açar. Yeşile çalan sarı çiçekleri bulunan melek otu yabani kereviz olarak da bilinir.

Kereviz, havuç, rezene, dereotu ve maydanozun yakın akrabasıdır. Melek otunun binlerce yıldır tedavisinde kullanıldığı rahatsızlıklar arasında , Soğuk algınlığı Gaz giderme Mide kramplarını azaltma Menopoz semptomlarını hafifletme Akciğerleri ve bronşları açma Baş ağrısı Hazımsızlık Kaygı Uyku bozuklukları İştah açıcı İdrar söktürücü Kan dolaşımını arttırma Yüksek tansiyonu sayabiliriz.

Özellikle Çin melek otu   alternatif Çin tıbbında hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yağ olarak cilt üzerinde harici olarak kullanılabilir.
Ağız yoluyla alındığında iştah kaybı, aşırı gaz, sindirim güçlüğü gibi sorunlara harici olarak kullanıldığında ise romatizma şişliklerine, egzama, akne gibi cilt problemlerine ve sinir ağrılarına iyi gelmektedir

Arılar bu sene keçiboynuzu ,melek otu çiçeklerinden ,insan sağlığına bal üretmişler ,Kokusu boy otuna benzeyen yanı (çemen )kokulu melek otunun kokusu da boy otuna benzer, çok hoş kokulu olup iştah artırıcıdır. Şifası çok olmaktadır.

Alanya, Anamur , Gülnar ,Silifke, erdemli/Mersin bölgelerinde arıcılar bilerek, bilmeyerek .Arıların bildiği şifalı bal insan oğluna sunmuştur.  Tıbbi kullanımını desteklemek için  İştah arttırıcı ,adet dönemleri, artar, kan dolaşımı, beyin bozuklukları, kalp hastalığı, bağışıklık problemleri, ve cinsel işlev bozukluğu da dahil olmak üzere pek çok sorun için  kullanmada faydası vardır.

ARI DAN GELEN BAL VE ÜRÜNLER ANALİZLERİ
Rabbin bal arısına şöyle vahdetti   ¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurdukların çardakların dan kendilerine göz ,göz ev  edin Sonra  da her türlü meyveden  yede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut ¨Onların karınlarından renkleri  çeşit çeşit bir şerbet  çıkar ki ondan insanlara şifa var dir. Elbette düşünen kimseler için bunda  alacak ibret vardır ..

Protein açısından balda 17 adet farklı aminoasit belirlenmiştir.
Balın yapısındaki enzimlerin bir kısmı bitkilerden bir kısmı da arının salgı bezlerinden gelir. Enzimler balın en değerli maddeleridir. Doğal ve ısıtılmamış ballarda enzim miktarı yüksek olup bu ballar kaliteli ve çok değerlidir. Bal ısıtıldığı oranda enzim değerinde kayıplar olur.

Bal, özellikle mükemmel bir enerji kaynağı olarak doğal bir gıdadır, ayrıca birçok ilginç tıbbi özellikleri vardır.
Aşağıda ana iyileşme ya da balın tedavi edici özelliklerini gösteren alfabetik sırayla bir liste vardır:

ANTİ BAKTERİYEL
Balda göreceli düşük pH, küçük miktarlarda su, yağ ve proteinler, bakteriler için kötü yaşam koşulları anlamına gelen yüksek osmolarite vardır
Balda bulunan bioflavonoidler doğrudan anti bakteriyeldir
Bal enzimlerin birçoğu anti bakteriyel gibi nihayetinde hareket ederler Devamını okuyun

 KANSER VE APİTERAPİ BAL ARI SÜTÜ PROPOLİS POLEN SAKLİ ŞİFASI
Konuyla İlgili Yüzlerce Üniversite Araştırmalarından Bazıları: Kanser Yayılımını(metastaz) Yarı Yarıya Yavaşlatıyor: Tümör Büyümesini baskılıyor: Tümör Dayanıklılığını Azaltıyor Kanserli Yaşam Süresi Belirgin Şekilde Uzuyor: Akciğer Tümörlerinin Sayısı Propolis Kullanılanlarda Kullanılmayanlara Göre 4 Kat Daha Az...
Akciğer Kanserinde Uygulanan Tedavinin Tümör Büyümesi Üzerindeki Anlık Başarısı Propolis Kullanımı ile Yüzde 30 Oranında Artıyor:

Kemoterapi'nin Karaciğer ve Böbreklerde Yol Açtığı Oksidatif Baskı ve Doku Hasarı ve Hücre Ölümü Arı Sütü Kullanımı ile Belirgin Şekilde Azalıyor:
Sonuç kısmında şöyle deniyor: Beyin Tümörü Tedavisinin Uygulanabilirliği ve Başarı Şansı Arı Sütü ile Artıyor:

 POLEN YEME ZAMANI GELMİŞTİR
Yerli Poleni ve üreticilerden talep edin .. (Çünkü bu iklime uyumluyuz ) Taze ve yaş olarak buz dolapta saklayın…

Polen tarihin en eski besin takviyesidir. Antik Mısır, Çin Uygarlığı, Osmanlı Uygarlığı gibi büyük uygarlıklarda bal ve polen en gözde gıda takviyeleri ve besinleridir. Özellikle tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır. Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği” olarak adlandırmıştır. Günümüzde ise apiterapi olarak bilinen arı ürünleri ile tedavi yöntemlerinde polen ciddi olarak kullanılmaktadır .Devamını bölümlerinde okuyun

ARI SÜTÜ ALMA ZAMANI GELMİŞTİR ARI SÜTÜ ALMA ve KULLANMA ZAMANI GELMİŞTİR

Vücutta canlı hücre oluşur.. Direk üreticiden almanız tavsiye dır..

 ARI SÜTÜ ve KEMİK ERİMESİ
Japonya Nagasaki Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi araştırılmıştır. Sadece arı sütü verilen deneklerde kemik yoğunluğunda %85 oranında artış saptanmıştır. Araştırmada arı sütünün bağırsaktan kalsiyum emilimini artırdığı ortaya konmuştur. Yine Japonya’da yapılmış başka bir araştırma ise hücre kültürü ortamında arı sütünün kemik yapımında görevli osteoblast hücreleri üzerinde etkili olarak kemik yapımı için gerekli tip 1 kollajen ve benzeri maddelerin sentezini uyardığını göstermiştir. Kemik erimişine karşı arı sütüyle birlikte kalsiyum değeri yüksek besinler ya da doğrudan kalsiyum ve magnezyum içeren destekler alınması önerilir.

Erkek sper ve hücre çoğalmak en kolay yolu bahar ayında arı sütü toplanırken erkek arı larvası sakli şifa zamanı çok az şekilde gün de 7 adet yenirse 21 gün boyunca ne demek istediğim olmak istediğin olacaktır.. Gerisi size kalmış…...Devamını bölümlerinde  okuyun

YAŞAM İKSİRİ PROPOLİS
Kur’an ı kerim’ de Bal ve Arının Saklı Şifa mucizesini anlatmaktadır. Ayet i kerimenin manası şöyledir.

Rabbin bal arısına da şöyle vahdetti “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan göz göz evler edin!.. Sonra bütün meyvelerden ye ve Rabbinin kolay kıldığı yollara koy.” İçlerinden ÇEŞİTLİ RENKLERDE BİR İÇECEK çıkar ki onda insanlar için  SAKLİ  ŞİFA vardır. Şüphesiz ki, bunda düşünen bir topluluk için büyük bir ibret vardır.

Bunu yorumlayalım Düşünen bir topluluk: Bilim adamları araştırma grubu; Çeşitli renklerde bir içecek: Değişik arı ürünleri, değişik renklerdeki bal ve esas önemlisi de rengârenk

Araştırıp, düşünüp, anlayıp, ibret almamız isteniyor… Allah u Teâlâ hiçbir hastalık yaratmamıştır ki dermanı olmasın. Allah’ın gücü her şeye yeter.

 BİLİNÇLİ KULLANILIRSA: BİR İKSİR DIR  PROPOLİS
Propolis, balarıları tarafından özellikle çiçeklerden ve yaprak tomurcuklarından toplanan, değişik miktarlarda balmumu ve reçine karışımıdır. Şehrin müdafaası manasına gelen "propolis"; Yunanca pro (müdafaa) ve polis (şehir) kelimelerinden türetilmiştir.

Bunun balarısı için anlamı ise, kovanın muhafazası demektir. Propolisin ham maddeleri, arılar tarafından değişik bitkilerden toplanır ve ağızlarındaki tükürük enzimleriyle kısmen sindirilir.

Kısmen sindirilen çeşitli maddeler balmumu ile karıştırıldıktan sonra kovanda kullanılır. İçerisinde biraz polen bulaşığı da bulunabilir.

Arılar, propolisi, kovan çatlaklarını sıvamada, uçuş deliklerinin daraltılmasında ve kovana girdikten sonra öldürülen fakat dışarı atılamayan zararlıların kokuşmasını önlemek üzere mumyalanmasında kullanırlar.

Bitkilerin taze sürgün ve tomurcuklarından, arılar tarafından polen gibi toplanan ve kovana taşınan bu madde, sanayinin birçok dalında özellikle ilaç ve kozmetik yapımında kullanıldığı gibi, apiterapi merkezlerinde, çoğu hastalığa karşı başarı ile kullanılmaktadır.

Propolis; antibakteriyal, antiviral, antifungal, antioksidan, antiparazitik özelliklere sahip bir maddedir. Devamını bölümlerinde okuyun

 ORGANİK DOĞAL YAŞAM
Vücut kendini ve YER YÜZÜNDEKİ TÜM CANLILARI Kendi kendini yenileyen yaratmış "RABBİM " öyle yaratmış sen sadece vücuduna zarar verme yeter. Sadece bilgilen şu an bilgi zamanı  kimyasal birleşimler bölümün de içindekileri  okuyun  , bitki ve meyve , sebze içindekiler ,ve Latince adlar bilmeniz kafi  sizleri yönlendirecekler  ve  3 adım  Araştırmacı Doktorunuz ,Biyokimyacınız ,Diyetisyen , gıda uzmanlarınız ve Akıl bilginiz…Gerisi size kalmış…

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.  Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor. Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan   iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor.

STRES ETMEYİN.. (Maneviyatınızı güçlü tutun sizden daha kötüleri düşünün
DOĞAYLA  SAVAŞ HALİNDEYİZ EĞER KAZANIRSAK KAYBEDECEGİZ.
“Bırak yiyeceğin ilacın olsun ve ilacın yiyeceğin olsun”
 Yunanistan dolayları

( M.Ö.400 ).Hipoktrat modern tıbbın temellerini attı. İnsan vücudunun doğuştan kendini iyileştirme kapasitesinin olduğuna inandı. ”Öncelikle vücuduna zarar verme" .”Yiyeceğin ilacın olsun” .”Hipokrat Yemini” tıp doktorları tarafından hala ezbere okunur. Hipokrat’ın zamanından beri hastalıkların tedavisinde yaklaşımınız her nasılsa değişti .Bugün doktorların beslenme eğitimi varsa bile çok az .Modern tıp her hastalık için bir ilaç etrafında dönüp duruyor.

Ve hastalık endüstrisinin devam etmek istediği yol bu .Bir kere soru sormaya  başladın mı ,bir daha durduramazsın. Görüyorsun asıl mantıklısı sağlıklı olmak fakat sağlık para getirmiyor .

Kalp ve kanser Amerika’daki ölüm oranı en yüksek  iki hastalık ek olarak 2 yıl.39.000 kişi gereksiz ameliyat ve diğer hasta hane hataları yüzünden ölüyor.80.000 kişi hastanelerdeki diğer enfeksiyon yüzünden ve şok edici olan,106.000 kişi ters ilaç tepkimesi sonucu ölüyor.1.Kalp hastalığı:652.486 ölü.2.Kanser: 553.888 ölüm. Ve beslenmeyi dikkate almayarak bu insanlara çok büyük zarar verdiği bilinse de . İdeal beslenme yarının ilacıdır. ”Dünyadaki her insan ,her kültürden ,dinden, ülkeden herkes biliyor kim ne, ne yiyorsan o sundur...

KANSERLE BESLENME :Kişi ve kişiler tarafından kansere çareler bulunsa da sadece yok ederler sağlık varsa rant yok.. Para yok.

Öncelikle daha önce aldığınız vücudunuzun bazı   organlarını  tahrip eden ağrıkesici,  depresyon ilacı, antibiyotik, gibi ilaçları ve hayatımıza bir şekilde giren kimyasalları terk etmeyi, vücudunuzu temizlemeyi tavsiye ediyoruz. Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor.

Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan iyileşme, süreç kendi kendine işliyor. Bunun için tavsiye edeceğimiz bazı kürleri uygulayabilirsiniz.
NOT.. Bağışıklık sistemini güçlendirme ilacı olmaz ,sadece ,vücudunuza vermiş olduğunuz tahribatı temizlemeden Güç kazanmaz Meyveler besleyici, sebzeler temizleyici dir.

Devamını...Hakkımızda giriş bölümünde okuyun. Düşünülen tek şey  Hap yap kara kazan

Genler oynandıkça hastalıklar birbirini getirir .Sonrası  gelecek nesil daha çok hasta…..Şimdilerde söylenir  baban dada  vardı….Yakın yarım yüz yılda  şunları duyabilirsiniz dedende dedemin atasında da vardı …

HEP YENİ TAKTİKLER KILIF AYNI HER ŞEY ZAMANINDA KULLANILIR
Konuşan adam : Allar ,pullar, görselleştirir , her zaman her an  pazarlar ve ekonomisi kopya si iyidir.

 Yazan adam bilim ve araştırmacıdır varı yoğu kalem kağıdı alamayacak kadar yoksuldur , yaşarken önem verilmez ,öldükten sonra değerlenir.(Kitapları yaşarken okuyun ,kütüphaneniz tozlanmış)

 Dürüst bir insan, daima çocuk kalır... Bir fincandaki kahve gibidir hayatım. Bazen tatlı bazen değildir. Önemli olan kahvenin tadı değil zaten, onu kiminle içtiğidir.
“Hayat her şekilde güzel, hayata şükür etmeniz tüm şifa kapıları açılır , kalben şükürden isteyin  sağlık gelir.”

BEYİN İÇİNDE ZERRECİK
Bu bizim ışığımızdır bizi korkutan karanlığımız değildir. Derine inmelisin ve kendine sormalısın. Kim olmak istiyorsun. Sen neyin  mutlu ettiğini kendinde bulmalısın .Diğer insanların kulağına derince ses gelmesinin bir önemi yok. Bir tercih yap, sadece karar ver….

Bizler karanlıktan geldik tekrar karanlığa gideceğiz ,çünkü öyle olmak istendik, doğarken  her şeyimizle geldik kaderimizle her gelen insan bir geleceğe götürmek için vazifeli bizim için peygamberler ışığımız dı ama hiç anlamadık hep yanlışlıklar yaptık ,çünkü düşman kötüler böyle beyinlere fısıldadı zalim olmamızı insanlara zülüm yapmamızı münafıklık yapmamızı hastalık virüsleridirler…

Dünyayı bir şekilde istila etmek istediler ve istila ettiler. Şu an yaşıyor zannet sekte gelecektekiler bizi yaşatıyor son işaretler 27 peygamber 2 Salih ve son 4 kitapla son peygamber Hz Muhammed (s.a.v ) Kuranla geldi.. Yaratan ALLAHIN emirleriyle geldi…Oku…

Üç anahtar verdi Helal ,Haramı ,Şükür ü bil.. Dünyanın tek kurtuluşu tüm insanlık kardeş olmasıyla kurtulacağı güm senin huzurla yaşayacağın gün dür…
Gelecek ten gelen ALLAHIN ,TANRININ ,YARATANIN Emirlerini getirmezsek Dünyanın karanlığa gömüleceği gündür…Uçuk değil gerçek düşünülmesi gerek….
Dünyada yeni bir icat yoktur hep gelecekteki düşüncelerle var olmuştur….Kısa araştırın anlarsınız. Konuşun insanların anlayacağı kadar konuşun…
Düşün evrende nokta kadar dünya ,dünyanın içinde  ben ,sen toz nu desem …..Yok….Ama beyindeki zerrecik evreni görmek algılamak için yaratılmış….. Bazen hayat sürprizler le doludur. Bazen de a ben bu anı önce yaşanış tın dersin Hayat akışı devam eder…

YAŞIYOR ZANNE DİYORDUK
Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL  HARAM  ŞÜKÜRÜ  tanımak karanlık dünya gittiğimiz  yolu aydınlatmak. 

Öldüğümüz  aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek. Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME "  gören ,duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman  ve hız ulaşılması güç .

Bakın geçmişler şimdikiler ,gelecekler  hiç  parmak izleri uyan var mı. ( Düşünün )
Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki  her şeyin ve Dünyanın  sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu. Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet  ve mahkeme yeri.
 Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır.

 "Yaşam bir zamandır zaman o zaman değildir zamanı gelince yazılır"  dua bir ilaçtır”
Bitki ve su, yağları güvendiğiniz aktar ve eczanelerden temin edin. Tabiat bir eczanedir yerinde kullanılırsa şifası çok tur.

Normal çay, bitki çayları soğuk demleme usulüyle demlenir .Demleme usulü altta su kaynarken üstteki suyu demler. Özelliği yapraklarından çıkacak öz vitamini bu şekilde alır.(Diğer usul çay ve bitki çaylarını kül haline getirip içmek sağlığa yararlı değildir.) Bitkilerin yapılış şekilleri okuyun.

Zamansız bitki toplamanın sonuçları.. Haydi gelin gerçek bal bulalım nerde yokkkkkk Bu yıl kara iklimde bitkiler ve çiçekler  kurudu arılar sadece kendine yetecek kadar bal çıkardılar alırsanız yerine kek veya  glikozu şeker verirseniz. Bal dan çıkarsınız..
Seneye hasta ve genetik bozulmuş üremesi kısırlaşmış arı üretir ve tamamen bağışıklığını yitirir ,diğer hastalıkla mücadele edemez.

Olup olmadık zehirli  ilaçlarla kullanarak arıcılığı yok etmektesiniz gelin bu işi daha uzmanlaşarak yapalım .Masa başında oturup kitabı oku ama gel ve git yaşlı arıcılardan bilgilerle uzmanlaşarak balı yap..

ONLARIN DÜNYASINI yaşlı uzman insanlardan öğrenerek eski usulden başla ki organik bal ye….
Sen istediğin kadar şeker vermedim dersen de otur düşün verdin mi  vermedin mi verdiğine eminsin ama satmak için yemin ederek satış yaparsın

PROPOLİS 
Hayat  ve yaşam  iksiri   Benim hayatım propolis benim yaşam iksirim ..  Araştıran araştırıyor da Çoban mı araştırmaya çak her kes sağlık  için araştırmalı okumalı…. 
Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından, kovandaki mikropları yok etmek ve kovanın sterilizasyonu için kullanılır.
 Arıda isyan eder dünyamıza karışıyorlar kim bunlar..

"En son onu da başardılar ne bal var ne de arı sezona bırakılan bal arıya yeterse veya bıraktılarsa arı yaşamını yapar lan sizle mi uğraşa çam der çıkar dağlara biz korunduğumuz kadar korunuyoruz nerden bulursunuz kim kimler arı diliyle veya arı dansı yaparak zehir getiriyorlar anlamıyorum biz arılar.. 

 İÇİNDEN EN ÖNEMLİSİ İSE CARCECROL ÇIKAR SAF OLARAK
Propolis 1 kilo propolisten lifilizyonda ekiş 85 derece donar artı 32 derece sonrası eriyerek dağılır çıkan miktar propolis sıvısı 110 veya 120 cc bunu bir kilo su ile çoğalarak satışa sunulur hiçbir zaman “alkole yapılsa” da yanmaz evde bir kula çöpü varsa eğer bir de propolis varsa batır çak yanar neler olmakta bir de hiçbir zaman kaba boşaltı kasığa yapışmaz en çok protein de belli eder % 5 çıkan protein toz suda erir poz tanesi kalmaz eğer varsa elimizde protein poropolist suyla eririn kaşık zor kurtarırsınız.

 Çıkan yağdan bir damlası seyreltilerek kullanılır içinde carcecrol maddesi bulunur
Yok öyle bol keseden her sene hatırlatılan ay gene hatırlatılır anlayana kadar anlaşılana kadar

 Propolis şifa dolu iken fırsatçılara fırsat millete bela olmaktayken “suç propolis te denedim hiç ifa görmedim derler oldu “ değil (orda bir meridyen sapması var akıl cinleri o fırsat şuurda Fırsat fırsatçılar) bilmedikleri kalaktan kulağa giden işin sırrını kapmaya çalışan radarlar para için yaptılar da yaptılar “deva olan şifa ulu ortamda olmayacağını dermanı yılan zehrine saklamışken dermanı dikenli otun içine dururken”

.Şunu bilin ki bir kilo propolisten kilolarca propolis çıkmaz su ya damlatıp içtiğiniz sadece alkor alırsınız içinde şifası olmayan varsa da bulaşmış ayrıştırılmamış bir acımsı ne olmayışı bir kokteyl  içersiniz kafayı kuma sokmuş bir göz daha olmasını diler onunda işaret parmağında olmasını dileseniz de teleskop gibi gözlem yapsanız da insan bedenin algoritmasına ve insan gerçek yaşam yazılımına eş düşmeyeceğini anlamak için akıl işaretparmağına betasına komut veremeyeceğini den düşünemeyerek hala “nasıl bir dünyada yaşıyoruz”

Kelime ibareti arama motorlarınızda bulamayacaksınız hala o işaret parmaklara tek yöne giden yolda hep ters girerek “yaşam ve yaşama ve yaşatma nimet ve hikmetleri öğrenmeyi bulamayacak” şehir efsanelerine fırsat fırsatlar fırsatçıların elinde olacaksınız şu an klavye şövalyelerin elinde olduğu gibi.

Oluverdi Alkor veya su bazlı propolis ayrıştırdılar çok eski olan ayrıştırma maya tarihlerine kadar gider yüksek yaylalarda zehirli gıdaları soğukta dondururlar bahar ayında çözülmede ayrışan maddeler şifayı içinden alırlarken şimdiki asırda eksi 85 derecede ve 36 derece de çözüme bırakılan teknoloji makineye de “lifilizyon” dendi .
Evet propolis gene bir kilo da ağırlığı kadar hastane Alkor’u koyularak eksi 85 derecede donarken 36 derece de çözülürken Alkor uçmuştur geriye kalan %55 reçine %11 ucu yağ %5 mineraller reçine arının kamulaş kısmı bir sinek veya fareyi kaplamak için zararlı maddeleri kapatır şimdi para ediyor diye açık bırakılan alanı tuzaklar kurarak propolis toplarlar bu da arı propolis plastiği her arı malzemesinde bulunur geri kalan % 11 yağ  faydalı olan kısımdır sıvıdır sulandırılarak kullanılır bir kilo suda çoğaltılır sadece günde 3 damla yeterlidir hiçbir zamanda içinde tortu bulunmaz kaşığa bulaşmaz %5 mineraller ise tozdur suda çözülür ve erir başkaları gibi kaşığınızı çöpe atmazsınız her halde ne demek istediğimi anladınız.

Propolis bir ilaç firması tarafından hijyenle çıkartılır tabi anlatım gibi firma tarafından çıkan sıvı bir “çarvekol” maddesidir toz ise bulunmaz mineraldir reçine ise bir çöpe atılmaz onunda sonu bir işe yarar.. 
 
PROPOLİS KULLANARAK, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ  HASTALIKLARINI ORTADAN KALDIRABİLİRSİNİZ BİLİNÇLİ KULLANILIRSA: BİR İKSİRDİR

Propolis, balarıları tarafından özellikle çiçeklerden ve yaprak tomurcuklarından toplanan, değişik miktarlarda balmumu ve reçine karışımıdır. Şehrin müdafaası manasına gelen"propolis"; Yunanca pro (müdafaa) ve polis (şehir) kelimelerinden türetilmiştir. Bunun balarısı için anlamı ise, kovanın muhafazası demektir.

Propolisin ham maddeleri, arılar tarafından değişik bitkilerden toplanır ve ağızlarındaki tükürük enzimleriyle kısmen sindirilir. Kısmen sindirilen çeşitli maddeler balmumu ile karıştırıldıktan sonra kovanda kullanılır. İçerisinde biraz polen bulaşığı da bulunabilir.
Arılar, propolisi, kovan çatlaklarını sıvamada, uçuş deliklerinin daraltılmasında ve kovana girdikten sonra öldürülen fakat dışarı atılamayan zararlıların kokuşmasını önlemek üzere mumyalanmasında kullanırlar.

Bitkilerin taze sürgün ve tomurcuklarından, arılar tarafından polen gibi toplanan ve kovana taşınan bu madde, sanayinin birçok dalında özellikle ilaç ve kozmetik yapımında kullanıldığı gibi, apiterapi merkezlerinde, çoğu hastalığa karşı başarı ile kullanılmaktadır.

Propolis; antibakteriyal, antiviral, antifungal, antioksidan, antiparazitik özelliklere sahip bir maddedir.1 mg Propolis, yaklaşık olarak 20 mg Penisilin'e denk gelmektedir.
Propolis'in diş sağlığı, deri hastalıkları, sindirim sistemi sorunlarıyla ilgili kullanımları vardır. Pek çok zararlı bakteri ve mantar çeşidini engelleyen özelliktedir. Çok güçlü antibiyotik etkisiyle öne çıkar.

"..Propolis'in antibiyotik etkiyi yüz misline vardıran inanılmaz bir özelliği bulunur"
Propolis, bağışıklık sistemini güçlendirir. Mantar-mayasıl sorunlarına, zararlı bakterilere, viral enfeksiyonlara karşı kullanılır. kanseri önlemede ve kanserle mücadelede etkili bir maddedir.

Alışılmış antibiyotik etkilerin 100 misline yakın etkisi keşfedilmiştir. Bugüne kadar rastlanan en güçlü doğal antibiyotiktir

Anti bakteriyel, anti fungal(mantar), anti viral, ateş düşürücü, antiseptik ve kolesterol düşürücüdür. Gözün yüksek basıncını azaltır. Soğuk algınlığına iyi gelir.
Ağız içi sağlığı ve sindirim sorunlarının giderilmesi için kullanılır. İçeriğindeki flavonoid oranı yüksektir. Flavonoidler bilindiği gibi en güçlü antikoksidanlardandır.
Propolisin araştırmalar sonucu belirlenmiş bazı faydaları şöyledir:
Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır.
100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği tespit edilmiştir.
Çok güçlü antioksidandır.

Her gün bir kaç kez Propolis ekstarktı ile gargara yapıldığında, plak oluşumunu önler.
Diş eti iltihabı ve ağız içi ve gırtlak enfeksiyonlarını giderir.
Diş apselerine, çürüklere, ağız kokusuna karşı kullanılır.
Diş beyazlatılmasına yardımcı olur.
Sedef hastalığına iyi gelir.
Deri enfeksiyonlarını giderir.
Mantar ve zor öldürülen bakteri çeşitlerini engeller.
Soğuk algınlığına iyi gelmektedir.
Solunum enfeksiyonlarında; faranjit, kronik bronşit, nezle, burun iltihabı hastalıklarında etkin çözümdür.
Şampuana katıldığında saç sağlığına ve kepeğe karşı faydalıdır.
Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.(Bağırsak Paraziti, ülser, mide iltihabı..vs)
Kulak enfeksiyonlarına devadır.(İç kulak dış kulak iltihapları, akut kulak rahatsızlıkları)
Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir.
İltihaplanmaların her türüne faydalarıdır.(Vajina uterus, aseptik necrosis, iltihaplanmış yaralar.. vs.)
Tüberküloza denenmiş devadır.
Akut ve kronik kolite çözümdür.

Artık 2019 2020 musibet fırsatçıları hortladı ondan dolayı ki geniş bilgi açıklamak zorunda kalmaktayım önüne gelen propolisçı olmuş berberinden oyuncakçısına beyaz önlük sevdalısı artmakta  

Yukarıda yazdığın her kesin yapabilmesi ve su bazlı ise bir laboratuvar halinde yapılır yani liyofilizyon şekliyle oda şudur.

Evet birileri çıkar (koyu kahverengi değilse poropolis değildir der) sormak lazım. acaba çalışması var mı içinde neler var.

Kahve rengi bir posa Alkor renklenmiş ayrılmamış ayrıştırılmamış bir posa şeklidir..
Liyofilizyon şekli ise porpolisin içindeki maddeleri ayrıştırma %50 reçine %30 bal mumu %15 esas ve uçucu yağlar %5 mineral maddeler ve organik katkılar sistem makinadan çıkan %50 %30 yarılmış çöpe gitmekte buda kaynatılıp bal mumu alınarak ayrıştırılır artık diğeri bir katran zifttir geri kalan %15 %5 kalan faydalı kısımdır.
(Çöpe giden kısmı isterseniz sadece bel için kullanabilirsiniz kekik, ardıç ,balık yağlarını kullanarak kerem yapabilirsiniz.)

Bilin hepsi Alkor’la çözülür liyofilizyon sistemde içinde alkor kalmamıştır alkolsüz da çözülür o sadece daha sonra yazılacaktır..

Düşündüğünüz su yağ falan ,falan değil diyenler varsa bir kulak çöpünü alın batırın çakmağı çakın meşale gibi yanar neyin ne olduğunu görürsünüz..
Bir poropolis liyofilizyon işlemiş tozu ise suda çözülür yoksa başka başkalar fırsatçılar tozunu atın aynı suya poropolis macunlanır posa sertleşir bir değirmenle toz hale getirip sütlü kahve renginde veya kahve rengini alır yani kısaca şifa yerine posa yemektesiniz içmektesiniz gıda takviyesi olarak satılsa da cam macunu olarak yemektesiniz.

“Gerçek Toz poropolis macun veya suda hemen hareketlenir kabarıklaşır uzun süre bekletilmez hap şekli ise midede hemen ayrışır miktarı ise bir mercimek büyüklüğünde şeklinde kullanılır.” “gerçek su bazlı ise o işlem görmüş +4 dolapta soğuk saklanır”
Rengi ise beyaz süt beyaz az sarı renge kaçar işlemlere göre değişir hiçbir zaman koyu değildir şayet işlem görmüş ginseng ,çörek otlu faydalı yağlarla karışmış ise renk değişir saf poropolis suyu hiç kahverengi olmamıştır olması için sadece ağzı olan konuşanlarda olur..

İçinde ki pelin otunda ,kavaktan, söğüt ağacından ,hatta killerden bile yağlarını reçinelerinden propolis almıştır bazılarını  savunma silahı olarak kendisine korumaya almıştır hatta özel ısıtıcı ve soğutucu bir mimari şekilde kovanda şekil almıştır biz sadece incelemeden yazın sıcağında bazen tuzakla bazen de kazıyarak propolis almaktayız iş buradan yanlışlık vardır açıkta kalan propolis uçucu yağları yok olmakta bazen deriz işlemde propolis az çıktı demeyiz kardeşler çıkar çıkmaz vakum torbaya koyun hiç demez sadece millete cam macunu yedirilir. Artık gerisi size kalmış..
Gerçek toz şekli ise faydası bu gün alttaki raporda yazmakta

FIRSATÇI PROPOLİSÇİLER
 PROPOLİS %55 reçine %11 uçucu yağ %5 mineraller
Şimdi bu ney diyeceksiniz bilin yarına kadar veya ilerleyen zaman içinde fırsat fırsatçılar fırsatlara fırsat açanlar bil hassa siz düşünün ney su bazlı derler püf..

NE SUCU VAR PROPOLİSİN ,SUÇ FIRSATLARIN..
Ya nasıl yapıldı ney neydi kullanılan alkor bir sorgula "etil mi metil mi"
 Arı için görev silahı insanlık nimet hikmetler sonrası bilim adına propolis şehir koruma adlandırılır evet Propolis nedir aslı nedir.

Bilmeyenler arının savunma ve kovanda (bu gün insanlık musibet için her türlü neslini korumak için dezenfekte ve musibetten uzak durması için her türlü korunmaya ihtiyacını karşıladığı gibi )arıda kovanına giren fare böcek her türlü bakteri ve virüs kamuflaj için kovan içinde ayrı ayrı meslek sahibi olan arılar bu durumda tüm arılar tehlike doğacak mikropları ve bakteri üretecek unsurlara saldırarak kamuflaj yaparlar..
Artık kovan dünyalarını sağlama alırlar daha sonra temizlik görevlileri gelip kovandan süpürürler..

Bir de asrın ve bu günün bilim düşünürleri "yaratılanın yaratanın ne nimet hikmetlerini ayetlerden" ve akıl düşüncelerinden yola çıkarak arının bu propolisi ne niçin ni araştırıp çok kıymetli bir şifa kaynağını olduğunu bulurlar artık sonu ve sonu sonsuz bilin sonu gelmeyecek araştırmalarda bilim insanları sergiler propolisi..

Her önüne gelen propolis ci olursa daha çok şifa arayanlar daha çok hastalanacak şöyle bakalım propolis arının savunma silahı bu silah aynı zamanda insanlık bilim ve "ilahi güç tarafından " insanlara arı dünyasına insanlara şifa ver le verilen "ol demeyle" nimet ve hikmet savunması için doğadaki varılan nimetleri toplayarak ve insanlıkta arı tarafından toplanan propolisi "devasını "insanlık bilim ile %11 yağları % 5 mineralleri geri kalan reçineyi ayırarak ayırmak içinde bir maddeyle (Alkor) ayırarak ayrılan maddeyi de içinde bulunan ayrıştırma maddeyi de (Alkor’u ) uçurarak insanlığa bilim insanlığa sunar ( şifa maddeler ) ayrıştırılmış maddelerde kendi aralarında ayrıştırılarak uçucu yağ (Sıvı ) dozu ayrılarak su bazlı çevrilerek damlalık ve mineraller (tozlar da ) suda eriyebilecek şekille gelerek şifa deva sunulur..

Şimdi çarşıdan (toz) aldınız bardağa kaşığa yapışıyorsa daha reçine ayrılmamıştır, şayet sıvı aldınız bir kulak çöpüyle ateşe tutuyor yanıyorsa daha Alkor dan çözünürlük olmamıştır, renkler ise toz sütlü kahve rengi sıvı ise beyazdır.

Şayet reçine evet çöptür ama oda bir şifadır içine kekik çay ağacı okaliptüs nane ardıç koyarak yakı olarak kullana bilirsiniz..

Mineral toz sıvı gerçeğin de ise "aşağıda ki raporu resim" içinde maddeleri okuya birsiniz ve nimet hikmettir ki arı gider hem kendisine hem de insanlığa "aldığı talimatla" doğadan toplar acı pelin kavak söğüt beyaz kekik ten aldığı şifayı insanlığa sunar hiç bir hastalığa çare yok dense de şifayı devayı ise en derin diken içinde yılan zehrine geyik dağ keçilerin kursağın da doğa evren dengesine vererek (akıl şuuru insanlığa verdiği) gibi (akıl şuura da görev vermiştir) ama insanlık ne yapmıştır her şer den fırsat fırsatlar fırsatçılar türemiştir.

Bir kulak dolgusuyla çare arayan insanlığa (etil mi metil mi ) ver oradan bir karışık ortaya antibiyotik ve ağrı kesici olmuşlar hap yap para kazan koltuk berberi dişçi dişi çekilen oyuncakçı , kozmetikçi tekstilci fırsattan olmuşlar (beyaz önlük.).
Bu bir ilaç ruhsatlı ilaç hijyenle bir ortamda bir ayrıştırma sistemi Liyofilizyon sistemiyle yapılması gerekir..

Yok öyle fırsatlar bil bu işin sonu yok hem insanlığı hastadan daha hastaya arı dünyasından organize olmadan toplanalar bir gün arı dünyası da yok tur biliyor musunuz arıya sıkılan sırtında taşıdığı böceği dökmek için zehirler nereye yapışmakta yapışanları sadece maddeyle ayrıştırmak yetmez bir "liyofilizyon sistemiyle" ayrışır.
Evet dersiniz eskiden var mıydı bu sistemler vardı teknoloji yoktu ama doğada her şey verilmişti ve ayrıştırdılar insanlığa her şifayı verdiği gibi "akıl şuur "olmayanlara ve "doğaya görev kıldı..

 Sıvı propolis gerçeği kullanmak çok serttir bunu su ile seyrettiler ne kadar serdettiğine bağlıdır 20 cc 10 cc de satılır kimileri 20 50 damlar kimileri 30 80 damla der dururlar 20 cc ne olduğunu bilmeyen 50 80 damlayla iki seferde biter gelsin bu gün fiyatı 60 70 tl gelsin der dururlar su o kadar girmiştir.. Asıl propolis seyrelti ise 3 damlayı geçmez..

Bir de toza bakalım bir kilo propolis ten 55 gr propolis çıkar ve bir mercimek büyüklüğünde kullanılır ve de suda erir. Ama ne hikmetse toz alınır suda karıştırılır bardakta erimediği gibi de bardağa kaşığa yapışır çıkara çam diye uğraştırır..

Anlamamakla inat eden inatla hastalığı insanlığı yok eden verilen akıl şuur nerede..
Doğa dilleri hikmetler nimetleri insanlığa insan elinden canavara dönüştürmek sizce akıl nerede

 Liyofilizyon bir teknoloji aparatı bu elimizde yok sayalım ama genelde bilinçli bir sistem yapmak için bir bilir kişi ile danışarak yapılması önüne gelen değil gene şimdi fırsat ,fırsat arayanlar gelsin paralar derken de insanlara sonradan zarar verecek ürünler yapılmasın bir yanlışlık iyi ürün yapıyorum derken bilmeyerek zarar verebilirsiniz onun içinde bir an önce bu sağlıklı propolise bu işe uygun firmalar ve bilinçli araştırmacılara iş düşmekte..

Evet bir propolis %55 reçine % 11 faydalı uçucu yağ %5 faydalı toz mineral ve diğer kovana girmiş kovan içinde arıların savunma ve bakteri ürememesi önüne geçerek arının sıva malzemesiyle bakteri üreyecek zararlı böcekleri kamuflaj yapılan malzemeye bilim adına propolis denmiş. 

Bir çok ağaç ve bitkilerden alarak keselerine doldurarak balmumu sakız üreten ağaçlardan kavak söğüt ten alarak bitki örtüsü pelin kekik bir çok sevdiği bitkilerden toplayarak yapar propolisi bunların çok özellikleri carnekol maddenin oluşunu propoliste çıkar aşağıda raporda belirtilmiştir.

Şayet bu sistem makine yoksa..
Bir kilo eczaneden alınan içilebilen Alkor (bu çok önem taşır) Bir kilo propolis bir çam kavanozda birkaç gün bekletilir ve daha sonra belirli aralıklarda çalkalanarak yedi gün ve her gün çalkalanır son gün ve bir gün bekletilerek çalkalanmış olarak soğuk difrize atılır 

Bir gün sonra oda sıcaklığında çözülmesi sağlanır bir gün daha bekletilerek reçine den ayrılanlar yağ ve mineraller ayrılır geniş aralıklı tülbentten süzülerek reçine ayrılır bir ayrı yere konulur şimdiye kadar (çoğu kişiler reçineyi atmakta veya bir şekil yapmakta kendileri daha çok iyi bilirler fırsatçılar)

Kenara bıraktığınız reçine ise bir su kabin içine atılır kaynayan suda eritilir ocaktan indirilir eritilen reçine içine bakterileri ayırmak için bir fincan hidrojen proksit veya oksijen suyu atılarak iyice karıştırılır ve soğumaya bekletilir artık üstte donan reçine altına tüm bakteriler inmiştir reçine alınarak tekrar çift kaba alınarak ateş görmeden eritilir içine ardıç mentol kekik kafurun atılarak bel kremi yapıla bilir veya vücut sıcağı seviyorsa biber yağı atılarak topuk dikeni ağrıyan terlere bir nohut kadar yumuşatılarak konulur (resimde görüldüğü ) gibi..

Süzülen sıvı bir öncekin de dar cam şişeye konulur ve tekrar dipfrize alınır bir gün sonra oda sıcaklığında alınarak üst kısmında beyaz bir propolis içinden çıkan %11 yağ var olacaktır tabi propolis kalitesine göre bazen 80 cc bazen de zarar görmemiş propolis 100 veya 110 cc saf en değerli yerdir bir şırınga ile çekilir daha küçük şişede gene dipfrize atılır ertesi gün içinde kalabilmiş Alkor varsa artık oda sıcaklığında uçmuş olacaktır.

Artık propolis hazırdır bir damlası çok sert olacağından bir yemek kaşığı su ile içilir bu da serttir ondan dolayı ki 110 cc saf propolis arınmış su ile çoğaltılır bunda bile bir yemek kaşığı su ile 2 damla kullanılır çocuklarda ise bir damla yeterlidir (saf beyazdır propolis kaşık içinde tortulaşmaz ve hiç mi hiç kahve rengi olmaz bu sistem bir ilaç üretim şeklidir) şayet renk değişmiş ise bilin ki reçine içmektesiniz şayet yukardaki tarif ise su bazlı geçer ve de vicdanız bağlıdır bazen der 20 damla 50 damla bu şekil yapılmış veya yapılmamış (su bas gelsin paracıklar zihniyeti artar buda nefis içinde fırsat arayanlardır)

Şırınga ile Almış olduğunuz yağ ve geri kalan kısmı ise yeni alınmış bayan çorabıyla ters çevirerek oda süzülür çorapta kalan tortular reçineden ayrılmış mineral kısımlardır bunları çorap içinde bir saç kurutma makinesiyle kurutarak ve sonra dışarda bekletilerek mineral içindeki Alkor uçurtulur iyice kurumuş mineraller atık şişeye alınarak 55 gram saf propolis tozu elde edilir bu suda eriyebilir artık kullanış şekli ise bir yudum su ile cay kaşık arka sapıyla bir mercimek şeklinde su ile eriterek veya bir tatlı kaşık bal ile alınır (yok öyle su erit bardak macun şekli alsın kaşığı içi reçine dolsun “kazı Allah kazı” çıkmasın çok başınıza geldi değil mi )

Liyofilizyon bir dondurucu arıtma ve ayırıcı bir sistem teknoloji bir makine dır.
Yukarıdaki işlem ise bir elle yapılan liyofilizyona uygun uygulamadır dünya ilk insanların bile kullandığı zehirli gıdalarda kullandıkları bir metottur.

Ayrıştırmalar bilin ki bir içilebilen (Alkor ve de giriserin le) ayrıştırılır difriz eksi artı ve diztilazyon lişyofilizyon sistemlerle (Alkor ve giriserin) uçurma metoduyla kullanılacak sıvı ve mineraller kullanılacak hale gelir.

Her ayrıştırma sıvı ve toz ayrı ayrı teknoloji gereklidir bunun için arı ürünleri liyofilizyonları ayrıdır ve her liyofilizyon gıda sebze meyveler gibi toz ve sıvı sistemleri de gelecek yüz yıllarda bir mercimek büyüklüğünde alınacak gıdalar vitamin mineraller vücudun eksik kalan tüm vücuda organları doyuruculuğu bir mercimek büyüklüğünde gıda kafi gelecektir.

Yeter ki vücuda zarar verilmesin 12 enzimleri tam şekilde uyum ahenk içinde sağlayacaktır aslında dünya insan elinde yaşanacak şekilde ve “yaratanın nimet hikmetlerinde sonsuzluğa kadar yeterli sayıda bulunurken” insanlık şan şöhret doyumsuzluk çıkar her fırsatta fırsatları değerlendirirken doğa ile savaş halinde insanoğlu kazandık gözlerle bakılırken insanlık çoktan doğaya yenik düştüklerinde bir mercimek büyüklüğündeki gıdaları bile bulamayacak.

Sentetik yapay şekilde dijital dünyada küresel güçlere yenilecek küresel güç kendilerini (tanrı gibi görseler )kendi zamanları bitecek ve de bir gün ve "sonsuz zaman doğa ve dünyayı yaratan yoktan tekrar var edecek"..

 PROPOLİS  2 Çİ ANLATIM
Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı görülmüştür..

 Kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi; mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan arı mucizesi…

Sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu  zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan arı mucizesi

100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik yağları ve aşılama….

Bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda  aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir. 
 “Yaratanın “arılara verdiği insan sağlığına şifa ol demesi yeterli gelmiş olup insan oğlunun da arılara karşı doktoru olduğunu bilmesi gerekirken .sadece para kazanmak için gerçek mucizeyi inatla zehirler vererek maddeleri  bozmaktan ileri gidememişlerdir…

PROPOLİS 3 CÜ ANLATIM
Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı görülmüştür..

Kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi; mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan arı mucizesi…

Sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu  zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan arı mucizesi

100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fito kimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik yağları ve aşılama…
.
Bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda  aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir.
“Yaratanın “arılara verdiği insan sağlığına şifa ol demesi yeterli gelmiş olup insan oğlunun da arılara karşı doktoru olduğunu bilmesi gerekirken .sadece para kazanmak için gerçek mucizeyi inatla zehirler vererek maddeleri  bozmaktan ileri gidememişlerdir…

PROPOLİSİN TARİHÇESİ  4 CÜ ANLATIM
Propolis ’ in insanlık üzerindeki olumlu etkileri çok eskiden beri bilinmekte, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılmaktadır. Milattan önceki yıllarda Yaşlı Plinius’un Roma’daki okulunda Propolis’in ağrı azaltıcı, yara iyileştirici özellikleri tanımlanmıştır.

Eski çağlarda Mısırlılar Propolis’i solunum sistemi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları ve daha birçok hastalıkların tedavisinde, ölülerin mumyalanmasında kullanmışlardır.  

Romalılar mucizevî iyileştirici özelliklerini görüp sağlık alanında yaygın olarak kullanmışlardır. Hippokrates (M.Ö. 460-377) Propolis’in deri hastalıkları, ülser ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanıldığını belirtmiştir. 12. Yüz yıl’a ait Avrupa kayıtlarında ağız-boğaz enfeksiyonları ve diş sağlığı alanında kullanıldığı tanımlanmıştır.    İtalya’da 17. Yüz yıl ’da   Stradivari antimikrobiyal özelliğinden dolayı vernik, cila, yapıştırıcı ve çatlak kapatıcı olarak kullanmıştır.

Afrika’da ise Propolis, ilaç olarak uzun zamandır kullanılmaktadır .Japonya’da Kanser Araştırma Kurulu tarafından 1991’den düzenlenen toplantıda, Propolis’in anti kanser etkisi ile ilgili ilk tebliğ dünyaya sunulmuştur .

Amerika’da yapılan bir araştırmada Propolis ’teki Cafeik asit esterlerinin kanserli hücrelerin büyümesini engellediği, insan tümör hücre kültürleri üzerinde öldürücü etkisi olduğu tespit edilmiştir..

“Bu etki, kanserli hücrelerin gelişimini sağlayan genler üzerindeki seçici toksik etkisiyle gerçekleşmektedir.” diye açıklanmıştır. İstanbul üniversite’ sinde yapılan bir araştırmada kanserli hastaya Propolis zerk edilerek izlendiğinde, sağlam hücrelerin hiçbir zarar görmediği, kanserli hücrelerin intihar ettiği görülmüştür.

Yapılan birçok araştırma, Propolis’in yüksek antimikrobiyal olduğunu göstermiştir. Propolis’in zor öldürülen birçok bakteri, mikrop, virüs, protozoa ve hatta penisiline dayanıklı bakteriler üzerinde bile yok edici etkisinin olduğu anlaşılmıştır

KUR’AN I KERİM’DE NAHL SÜRESİ 68.-69. AYETLERDE
Bal ve Arının Sakli Şifa mucizesini anlatmaktadır. Ayet i kerime’nin manası şöyledir: Rabbin bal arısına da şöyle vahyetti “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan göz göz evler edin!.. Sonra bütün meyvelerden ye ve Rabbinin kolay kıldığı yollara koy.” İçlerinden ÇEŞİTLİ RENKLERDE BİR İÇECEK çıkar ki onda insanlar için ŞİFA vardır.

Şüphesiz ki, bunda düşünen bir topluluk için büyük bir ibret vardır.  Bunu yorumlayalım Düşünen bir topluluk: Bilim adamları araştırma grubu; Çeşitli renklerde bir içecek: Değişik arı ürünleri, değişik renklerdeki bal ve esas önemlisi de rengârenk 

PROPOLİS…5 Cİ ANLATIM       
Araştırıp, düşünüp, anlayıp, ibret almamız isteniyor… Allah  u Teâlâ hiçbir hastalık yaratmamıştır ki dermanı olmasın.      Allah’ın gücü her şeye yeter.
Dünya üzerinde binlerce üniversiteye araştırma konusu olmuş, profesörler, bilim adamları ve doktorların, laboratuvar ve klinik çalışmalar sonucunda ispatladığı 
    
 BİLİMSEL AÇIKLAMALAR    
Şöyledir
Arı ürünleri, kanserle mücadelede Alternatif Tıp’ın vazgeçilmezleri arasındadır. Arı sütü, Polen ve Propolisin, doğrudan bağışıklığı güçlendirdiği ve kanseri hedef aldığı, yanı sıra vücudu tüm hastalıklara karşı koruduğu, vücuttaki dengeyi sağladığı, vücudun işleyişini düzenlediği, metastazı yarı yarıya yavaşlattığı, bağışıklık sistemini güçlendirip,  tümörün büyümesini ve dayanıklılığını azalttığı, güçlü ve önemli etkileriyle kanser tedavisine kat kat zaman kazandırdığı, öte yandan kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini azalttığı, bu yan etkilere karşı iç organları koruduğu, hastanın hızla toparlanmasını sağladığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.
 Arı ürünleri; özellikle Propolis, flavonoidler ile E vitaminine göre 200 kat daha fazla antioksidan değere sahiptir.  
                             
Tümör büyümesini %90 kadar durdurur   Propolis’in uzun dönemde etkilerini gözlemişler; bu uzun süreli deneylerin sonunda, 100 günlük kullanım sürecinde Propolis’in kanser hücre büyümesini %90 oranında baskıladığı görülmüştür.  
               
Tümör dayanıklılığını azaltıyor   Propolis kullanımıyla ilgili çok önemli etkiler bulunduğu yazılmıştır. Propolis’in etkin maddelerinden Cafeik asit ve Quertin’in, tümör hücrelerinin kendi kan yollarını inşa etmesini engelleyerek, tümör gelişiminin ve dayanıklılığının önünü kestiği bilimsel yönden anlatılmıştır.Yapılan çalışmalarda düzenli ve sürekli olarak Propolis alınması durumunda; solunum, sindirim ve dolaşım sistemi hastalık etmenlerini (patojenlerini) yok ettiği, internal toksinleri vücuttan attığı, vücuda direnç kattığı, hücreleri ve dolayısıyla bünyeyi kuvvetlendirdiği, bedene zindelik verdiği saptanmıştır.

Özellikle Japonya’da yapılan klinik çalışmalarda, 3 ay ile 1 yıl sürekli bir şekilde alınan Propolis’in, çeşitli internal kanser hücrelerinin devitalize ettiği saptanmıştır.
Propolis’in doğal bir antibiyotik olduğu için yan etkisinin olmadığı, bağışıklığı önemli ölçüde arttırdığı, fagosit fonksiyonlarını hızlandırdığı, vücutta antikor salgılayarak hastalıkları önlediği, anestezik etkisinin oluşundan dolayı ağrıları giderdiği, karaciğeri onardığı, diyabetlilerde şekeri düşürüp dengelediği, daha birçok hastalık tedavisinde önemli rol oynayıp tedavi ettiği ve ayrıca ilaçların etkisini arttırdığı da bildirilmiştir.
Sentetik antibiyotiklerin aksine uzun süre kullanımı zararlı bakterilerde direnç oluşturmamakta, yararlı bakterileri de olumsuz olarak etkilememektedir. Bu nedenle Propolis geniş spektrumlu antibiyotik olarak kabul edilmektedir.

Klinik çalışmalarda Propolis’in; comedo, beriberi, şingles, zosfer psorios ve deri ülserine karşı çok etkili olduğu görülmüştür. Propolis ayrıca ağız yaraları, periodontisis, diş ağrısı, rhinitis, mide ülseri, nefrit, idrar yolları enfeksiyonları, İnfluenza, daire, polypus, özellikle de kanser ve diğer birçok hastalıkta da başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Her hangi bir yan etkisi yoktur. Özellikle Propolis, bu yüzyılda keşfedilen en mükemmel doğal ilaçtır. 
        
*Diş çürümelerine sebep olan zararlı bakterileri engelleyerek dişlerde plak oluşumunu önler. Diş ağrısını, aft ve apseyi giderir. Ağız ülserlerine iyi gelir.

*Sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Sivilce lekelerini 2 haftada iyileştirdiği söylenir.
*Zararlı mikroorganizmaları baskı altında tutarak üriner kanalı enfeksiyonlardan korur ve tedavi eder.

*Ağrıyı %100, kaşıntıyı %85 geçirir. Lezyonların tekrarlamasını %90 önler.
*İçeriğindeki galangin ve isopentyl ferulate nedeniyle grip virüsünü, yeniden üremesini engelleyerek baskılar.

*İçerdiği antibiyotiğin etkisiyle sinüziti, farenjidi, tüm soğuk algınlığı hastalıklarını iyileştirir.

*Mide rahatsızlıklarında zararlı mikroorganizmayı baskılayarak akut ve kronik kolitleri iyileştirir. Uzun dönem dâhil, ishaller ve kabızlıkta etkilidir. Bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Gastrit, ülser, reflüyü tedavi eder.

*Büyümüş prostat ile ilgili kronik iltihaplanmayı azaltır. İnsana güç verir. Performansı arttırır.

*LDL kolesterolün oksidasyonunu engeller. Antioksidan özelliğinden dolayı parasetamol ve karbon tetra klorürün karaciğere hasar vermesini önler. Karaciğer yağlanmasını engellemeye yardımcı olur.

Candida albicansı baskılar ve onun direncini düşürerek antifungal ilaçların ve birçok ilacın

etkinliğini önemli ölçüde arttırır. Tineaya sebep olan trichophyton mantarını engeller. Birçok

küfü baskı altında tutar. AİDS’E sebep olan HIV-1 virüsünü engeller. Cinamik asit ve türevlerini içermesi nedeniyle birçok virüsü baskı altında tutar.

Kanseri önlemede yardımcı olur. Bakterilerin hücre bölünmesini engeller.
Hücre çeperini, sitoplâzmayı antibiyotiklere benzer şekilde parçalar. Vücudu gama ışınlarına karşı korur, ışına maruz kalmış dokuların yaşamsal hızını arttırır.

Devamı var
 
 
 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret1302537
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.133132.2619
Euro34.919335.0592