• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

NOHUT MAYASI YAPIMI VE NATRON SAKLI ŞİFA

NOHUT MAYASI YAPIMI VE NATRON
1 çay bardağı nohut  3 4 yemek kaşığı organik tam buğday unu 1 su bardağı ılık su1/2 çay kaşığı tuz 1 adet temizlenmiş kavanoz

Nohutları plastik olmayan, temiz bir havanın içerisine alın ve dikkatli bir biçimde hafif iri kalacak şekilde dövün. Öğütücü makinada da geçirebilirsiniz ya da bir bezin içerisine alıp havanın sapıyla hafifçe dövebilirsiniz.

Çok küçültmenize gerek kalmadan hafif iri parçalar kalacak şekilde dövmeniz yeterli.
Kırmış olduğunuz nohutları orta boy bir kavanozun içerisine koyun  Üzerine unu ekleyin ve el yakmayacak sıcaklıktaki suyu ekleyin. Tuz ilave ederek  sonra bir tahta kaşıkla yardımıyla içerisinde un topakları kalmayana kadar güzelce karıştırın. Suyu az su ekleyerek taş haline getirmeden mutlaka su ilave edin. Su, un ve nohut karışımının üzerinde  3 4 parmak  olacak şekilde su eklenmeli.

Tekrar Güzelce karıştırdıktan sonra ağzını kapatın. Ardından odanın  sıcak bir yerinde muhafaza edin. Yaptığınız maya taşma riskine karşı altına mutlaka bir tabak koyun.
Mayanın olması için ısı ideal derece 38 42 derece aralığında. Bu ısıyı kabın içinde yakaladığında oluşmaya başlayacaktır

Üzerinden 12 saat geçtikten sonra gerekli sıcaklık sağlandığında mayanızda hareketlenmeler başlayacaktır. Yine el yakmayacak sıcaklıkta 3/4 çay bardağı kadar suyu ilave ederek dinlendirmeye bırakın. Ertesi gün mayanızda köpükler ve ekşi, keskin bir koku ve oluşum görecek siniz..

Bunu gördüğünüz anda çünkü mayanız canlanmıştır artık ve kullanılacak hale dedir...
Nohutları bir tülbent yardımıyla süzdürerek, üzerindeki koyu kıvamlı köpüğü kullanarak ekmek  yapa bilirsiniz..
 
NATRON (Hidratlı doğal sodyum karbonat)
Faydaları saymakla bitmez. Cilt bakımından tutun da mutfakta yemeklerde, hamur işlerinde, temizlik işlerinde, araba içindeki istenmeyen kokuların giderilmesinde, buzdolabınızdaki kokuları etkisiz hale getirmekte kullanılan etkili bir maddedir.
Natronu herkesin evinde bulundurmasını tavsiye ederiz. Ayak kokuları, terlemeleri, yanmalarına faydalı olduğu gibi nasır için de etkilidir.

Natron mide yanmalarına faydalıdır. Bir çay kaşığı içildiğinde midedeki gazı, asidi dengeler.

Koltuk altları terlemesine karşı faydalıdır. Tencere veya tava da temizlenmesi zor olan yemek artıklarını kolayca, zedelemeden temizlemek için yaklaşık bir litre suya bir tatlı kaşığı natron ilave ederek bir süre kaynatıldıktan sonra rahatça temizleme sağlanır. Sebze ve meyve ürünlerinde sağlıklı bir temizleme elde etmek, et ürünlerinde etin sertliğini gidermek için kullanılır. Bir diğer faydası da burun, boğaz iltihabına faydalı olmasıdır. Bir bardak sıcak suda bir tatlı kaşığı natron eritilip hem gargara yapılır hem de buruna çekilirse iltihabı gidermeye faydalı olur.
Çay suyuna bir bıçak ucu kadar natron atınca çayın aroması daha güzel olur.
Natron(hidratlı doğal sodyum karbonat)faydalı saymakla bitmiyor, cilt bakımından tutunda mutfakta, yemeklerde ,hamur işlerinde ,temizlik işlerinde ,araba içinde istenmeyen kokuları ,buzdolabınızdaki kokuları etkisiz hale getirmekte etkili oluyor.
Hamur işlerinde karbonat olarak kullanmaya elverişli ,tamamen içinde hiçbir katkısı bulunmayan bu ürünü herkesin evinde bulundurmasını tavsiye ederim.
Ayakların kokularına, terlemelerine, yanmalarına yararlı olduğu gibi nasır içinde etkili ayrıca bir çay kaşığı içildiğinde midedeki gazı, asidi dengelemeye faydalıdır. Mide yanmalarına faydalıdır ,koltuk altı terlemelerine karşı faydalıdır .Tamamen doğal olan bu mucizevi ürünün faydalarını anlatmak çok üzün süreceği için tavsiyem bu ürün hakkında kolayca bilgi edinebilirsiniz.

NATRON’UN ÖNEMİ;
(Natron, sodyum   karbonat ,sodyum bikarbonat ve sodyum klorikle ,sodyum sülfatın karışımından oluşan maddedir.)
Daha sonra  bu madde vücutta tüm yağ bezlerini alkalin suyla içildiği taktirde insan vücudundaki tüm yağları eritir. V vücutta yağın da olması önemlidir. Onun için diyetiysen tarafından kontrollü alınır. Bir lt İçme suyunun içine bir çay kaşığının  4'te biri kadar atarak  alkali su elde edebilirsiniz.  edebilirsiniz. Üstüne  bir dilim  limon yerseniz vücuttaki tüm fazlalıkları atarsınız .Birde daha öncede hazırladığınız sole sudan bardağınıza bir damla damlatın.

(NATRON,İNGİLİZ VE YA ALMAN KARBONATI,KARBONAT)
 -Eski mısırda misira has doğal hammaddedir
 -Eski mısırda mumyalamada kullanırlar.
 -Sole su yapımını okuyarak hazırlayabilirsiniz.
 Örnek bir bardak suya bir parça nohut büyüklüğünde kuyruk yağ attığınız bir gün sonra ne olduğunu görün ,vücuda  lazım olan yağları atmayın doktor ve diyetisyen kontur ol olmadan vücut taraması yapmadan zayıflama maduna geçmeyin insan her haliyle güzeldir .Fazlalığı atma ihtiyacınız olabilir ama vücut eksikliği  varsa....
 
 
 Bilgiler devam edecek 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret1302537
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.133132.2619
Euro34.919335.0592