• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

 SAKLI-ŞİFA    https://www.sakli-sifa.com   

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA EDAT/APP SAKLI-ŞİFA
ENVİDA TOKEN
“SÜRÜCÜ TOPLULUK PROJESİ”
https://www.sakli-sifa.com 

ENVİDA 
EM 1 SM 1 EDAT-APP
EDAT DEPIN İSTER SABİP
İSTER MOBİL CEVRENİZ  
VERİ İZLEME  
“SÜRÜCÜ TOPLULUK PROJESİ”
SAKLI-ŞİFA 

 projeler

EVREN DEKİ BOŞLUĞA
VE SUYA DÜŞEN HER BİR DAMLA
SONSUZLUK GETİRİR BURMAK
SIZIN GENİŞLER YAŞAM BU
ŞEKİLDE “OL DEMEYLE” VAR
OLUŞU HAZIRLAR
 

Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
SİTE MENÜSÜ SAKLI-ŞİFA
Envida Stake SAKLI-ŞİFA
SÜR KAZAN SAKLI-ŞİFA
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası SAKLI-ŞİFA
Takvim SAKLI-ŞİFA

ARI ZEHİRİ POLEN ARI SÜTÜ PROPOLİS FAYDALARI VE DİKKAT EDİLMESİ SAKLI ŞİFA

ARI ZEHİRİ  POLEN ARI SÜTÜ PROPOLİS FAYDALARI VE DİKKAT EDİLMESİ SAKLI ŞİFA
Arı zehrini toplamak için, arı kovanlarının önüne ızgaraya benzer küçük bir panel konur. Metal tellerden müteşekkil panel, düşük voltajlı sabit bir elektrik akımıyla donatılmıştır. Kovana girişler, bu panel vasıtasıyla olur. Kovana girip çıkan bal arıları panele dokunduğunda hafif bir elektrik çarpmasına maruz kalır ve kendilerini savunma refleksiyle iğnelerini panele batırır. Bu esnada zehir, panelin altındaki cam tabaka üzerine akar. Arıya hiçbir zarar vermeyen bu uygulamayla zehir toplanır ve kurutularak toz hâlinde saklanır.

DİKKAT EDİLMESİ : Maskeyle toplanır , ARI ZEHİRİ
Farmolocik olarak arı zehrinin ,kan dolaşımını artırıcı, cildi gençleştirici, düz kas kasılmasını artırıcı bakteri öldürücü ,kalp ritmini ve fonksiyonlarını düzenleyici, mide suyunu kalp ve beyin damarlarındaki kan basıncını düzenleyici adrenalin artırıcı ,radyasyona karşı koruyucu kadınlarda menstruasyon dönemi öncesi ağrıları giderici tansiyon düşürücü, hücre yenileyici özelliğe sahiptir.     

(GUSTOV,1997,KRYLOV VE OSHEVENSKY,1999)
Bal vermesinin yanında arılar zehirleriyle de insanlığa hizmet ediyor. Zehir işlendiğinde kalp ve damardan, sinir sistemine kadar bir çok rahatsızlığın tedavisi de kolaylaşıyor. Arılardan balın yanı sıra zehir, polen, süt, balmumu, propolis ve erkek arı larvası olan ”Apilarnil” gibi ürünler elde edilebiliyor.

Bir gramının yaklaşık 10 bin arıdan elde edilebildiği zehirden, birçok hastalığın tedavisinde yararlanıla biliniyor.

“Arı zehri, işlendiğinde kalp damar hastalıkları, astım, kronik akciğer bozukluğu ve anfizem gibi akciğer hastalıkları, diyabet, sinir sitemi ve deri hastalıklarının tedavisinde yaygın şekilde kullanılabiliyor. Bunların yanı sıra romatizma, kemik ve eklem hastalıkları, glukom ve kornea bozuklukları gibi göz hastalıklarının tedavisinde de arı zehrinden yararlanılıyor. Zehrin, AIDS ‘e yakalananlarda, ömrü uzatıcı etkisi olduğu da biliniyor.

Son yıllarda arı zehri tedavisi uygulanan Multiple Sclerosis hastalarında da, hastalığın durduğu, hatta kısmen iyileştiği gözlenmiştir. Arı zehriyle tedavi, mutlaka bir hekim kontrolünde yapılmalıdır.”

Arı zehrinin tedavi maksatlı kullanılmasıyla alâkalı ilk bilgilere, M.Ö. 2.000 2.100 yıllarına ait bir kil tablette rastlanmıştır.

1935'te Almanya'da arı zehrinden elde edilmiş piyasaya sürülmüştür. Bu ürün hâlen kullanılmaktadır. 1983'te Amerika'da Arı Ürünleriyle Tedavi Derneği kurulmuştur.

Arı zehrinin kimyevî yapısı ve tesirleri
Suda çözünebilen renksiz, kokusuz ve berrak bir sıvı olan arı zehrine sıcağa ve soğuğa dayanıklı olma hususiyeti verilmiştir.

Bu zehir, normal mevsim sıcaklıklarında yaklaşık 20 dakikada kurur ve ağırlığının % 65-70'ini kaybeder. Kuruduktan sonra sarımtırak kahverengi bir renk alır. Bir gram katı arı zehri için 10.000 arı iğnesine ihtiyaç vardır.

Arı zehrinin muhteviyatında 18 farklı biyoaktif molekül tespit edilmiştir. Bunlardan bazıları şunlardır: aminoasit, protein, yağ, şeker ve enzim karakteristiği gösteren mellitin, adolapin, apamin, mast hücre degranülasyon (MHD), histamin, fosfolipaz A, peptid, dopamin ve hyaluronidaz. Mellitin ve adolapin proteinleri iltihabı azaltıcı (anti enflamatuar); apamin, sinir iletimini artırıcı; mast hücre degranülasyonu (MHD) ise, alerji önleyici hususiyetlerle donatılmıştır.

Mellitin, 26 aminoasitten müteşekkil arı zehrinin başlıca toksin maddesidir. Mellitin, iltihabı baskılamakla görevli kortizol hormonunun salınmasına ve hücre duvarının dayanıklılığının artmasına vesile olur.

Mellitin ayrıca bağışıklık sistemi hücreleri (nötrofillere) vasıtasıyla serbest radikal (süperoksit) üretilmesinin engellenmesinde rol alır, böylece hücre ve doku zararı azalır.
Ateş düşürücü hususiyeti de bulunan adolapin, iltihap oluşumuna yol açan siklooksijenazın engellenmesinde rol alır ve ağrı kesici (analjezik) tesir yapar.

10 aminoasitten müteşekkil bir peptid olan apaminin ise, sinir sistemi hasarının giderilmesinde tesirli olduğu düşünülmektedir.

Mast hücre degranülasyon (MHD) proteini, düşük konsantrasyonlarda alerjik reaksiyona yol açan histamin salınmasına sebep olurken, yüksek dozlarda bunun engellenmesine vesile olur. Her ne kadar adı zehir olsa da, bu moleküller, Yüce Yaratıcı'nın (celle celâluhu) zehre şifa özelliği kazandırması noktasında bir mucizedir.

ARI ZEHRİYLE TEDAVİ
Günümüz tedavi metotlarının romatizmalı şikâyetleri gidermede bazen yetersiz kalması, hastaları ve sağlık çalışanlarını tamamlayıcı tıp uygulamalarına sevk etmektedir.

Arı zehri başta Çin olmak üzere, Amerika'da ve birçok Avrupa ülkesinde tamamlayıcı tıp uygulamalarından biri olarak kabul görmüştür. Bu ülkelerde apiterapi merkezleri kurulmaya başlanmıştır.

Apiterapinin en iyi şekilde uygulanan metodu arı zehridir. Arı sokması taklit edilerek, arı zehri deri içine veya altına uygulanır. Bunun yanında krem veya kapsül formunda arı zehri ürünleri de bulunmaktadır.

Zehrin mikroenjeksiyon yoluyla ağrılı bölgeye uygulanması, canlı arının insanı sokması ve akupunktur uygulamalarının tesir mekanizmaları birbirine benzerdir.
Akupunktur, beyin ve omurgada ağrı yollarının (opioid ve alfa 2 adrenerjik reseptörleri) bloke edilerek ağrının kesilmesine dayanır. Arı sokması da benzer şekilde ağrı kesici molekül (endorfin) salınımını uyarmaktadır.

Bundan dolayı, Çin tıbbında arı zehrinin iltihabî bölge yerine, akupunktur noktalarına uygulanması daha yaygındır. Bazı uygulamalarda iki tedavi şekli birleştirilerek api akupunktur uygulaması birlikte yapılmaktadır.

Tedaviye, arı zehri deri altına az miktarda tatbik edilerek, hastanın zehre karşı alerjisinin olup olmadığının belirlenmesiyle başlanır. Eğer alerjik bir durum yoksa, tedaviye bir veya iki arı sokması veya enjeksiyon metoduyla devam edilir.

Uygulama arı sokmaları veya enjeksiyon sayısı artırılarak, haftada üç gün yapılır.
Daha sonra ağrı, şişlik, kaşıntı, kızarıklık ve nadir de olsa ölüme yol açabilen alerjik bir reaksiyon (anaflaksi) ortaya çıkabilir. Bundan dolayı, bütün tedavi metotlarında olduğu gibi arı zehriyle tedavi de, mutlaka uzmanlar tarafından uygulanmalı, ehil olmayanlara yaptırılmamalıdır.

Romatizmalı hastalıklardan bilhassa eklem iltihabı (romatoid artrit), eklem kireçlenmesi (osteoartrit), menapoz sonrası kemik zayıflığı (osteoporoz), kas romatizması (fibromiyalji) ve kronik ağrıların tedavisinde arı zehri uygulanmaktadır.

İltihaplı eklem romatizması olan 80 hasta üzerinde yapılan bir çalışmada, 40 hastanın akupunktur noktalarına haftada iki seans olmak üzere iki ay süreyle arı zehri uygulanmıştır (birinci grup).

Diğer 40 hastanın akupunktur noktalarına ise serum fizyolojik enjeksiyonu yapılmıştır.
Birinci grupta ilk iki ayda hassas eklem sayısı, şiş eklem sayısı, sabah tutukluğu, ağrı ve laboratuvar tahlillerinde kayda değer iyileşmeler belirlenmiştir.

Benzer bir çalışmada, iltihaplı eklem romatizması olan hastalara, üç ay süreyle haftada üç defa arı zehri enjekte edilmiş ve hastaların şikâyetlerinde azalma görülmüştür.

Bu çalışmalar neticesinde arı zehrinin iltihaplı eklem romatizması tedavisinde uygulanabilir olduğu ortaya konmuştur.

Dikkat edilmesi Bu ürünler hiçbir zaman şahıs yapamaz sadece laboratuvar ortanın da gerçekleşir. 


ARI SÜTÜ  01

Arı sütü son derece kompleks ve henüz tanımlanamayan bazı bileşikler içerdiği için sentetik olarak üretilemeyen bir maddedir. Arı sütü; işçi arıların gırtlak bezelerinden salgılanan bir bal emülsiyonudur. Kraliçe arının besini olup, besin değeri son derece yüksektir.

 Doğal hormonlar, mineraller, B, A, C ve E vitaminleri folik asit, yağ asitleri, amino asitler, proteinler, yağlar ve karbonhidratlar bakımından zengindir. Ayrıca vücuttaki doku yenilemesinde ve büyümesinde önemli bir rolü olan aspartik asitti de içermektedir.

Arı sütü anti bakteriyel, anti virüstük, besleyici ve yaşlanmayı önleyici etkilere sahiptir. Ayrıca solunum, sindirim, iskelet, sinir, üreme ve boşaltım, endokrin, kalp damarları, savunma ve hücre sistemleri için faydalıdır.

Arı sütü hormon dengesini harekete geçirici etkiye sahiptir. Hormonları ve metabolik fonksiyonları düzenler ve normalleştirir. Deri problemlerini tedavi etmenin yanı sıra derinin rengini de korur.

Arı sütünün, çocukluk döneminden yaşlılık dönemine kadar, hamilelikte; doğum öncesi ve sonrasından itibaren hem anneye hem de bebeğe oldukça faydaları bulunmaktadır.

Kronik yorgunluk, ciddi hastalıklar, ameliyat ya da travma gibi durumlardan sonra vücudun güç kazanmasını sağlar. Enerji artırıcı etkisi vardır.

Kolesterolü ve yağ sayımlarını düşürür, damar sertliğini engellemeye yardımcı olur. Ayrıca karaciğeri koruma, doku ve kas oluşturma, kemik büyüme ve sağlığını destekleme, hafızayı güçlendirme, kiloyu düzenleme ve yara tedavilerinin desteklenmesinde de faydalı olduğu yapılan araştırmalar sonucunda anlaşılmıştır.

Arı sütü ile beslenen beslenmiş ve prematüre bebeklerin kilo ve sağlık durumlarında iyileşme görülmüştür. Bundan başka arı sütü verilen sinirsel ve ruhsal hastaların da normal kilolarına, daha dayanıklı bir sinir sistemine ve daha güçlü bir fiziksel ve zihinsel yapıya kavuştukları gözlenmiştir.

Arı sütü, menopoz, beslenme yetersizliğinin düzeltilmesi, eklem iltihabı, damar hastalıkları, pektik ülserler, bronşuyla Astım, akciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları karaciğer rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklarda ve genel olarak daha sağlıklı olmak için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir

Bu faydalı maddeleri yüksek oranda içerdiği için, vücudu strese ve dış etkenlere karşı güçlü kılmakta, anti-bakteriyel ve antibiyotik özelliği ise soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı korunmamıza yardımcı olmaktadır.

Kırıkların daha hızlı iyileştirilmesi; saç, cilt ve tırnakların beslenmesi ve güçlendirilmesinde; ruhsal ve zihinsel dayanıklılığı artırmada etkilidir. 

Bir çok denemeye rağmen çocuk sahibi olamayan kişiler için arısütü bulunan macunlar tüketilmesi doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Uyarılar: Arı sütü bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir .Arı sütünde esasiyle olan ve olmayan arginin,sistin,histidin,lisin,valin,lösin,izolösin,treonin,serin,methionin,glutamikasit,triptofoan prolin gibi aminoasitler belirlenmiştir. 

Arı sütünün yapısında B vitaminlri başta olmak üzere A,C,D ve E vitaminleri bulunur. Arı sütünde DK oksitlesen asitti bulunur. 

Bu asitti arıların kendilerinin mi sentezlediği yoksa bitkilerden mi aldıkları bilinmemektedir.

Bu  madde ilk kez arı sütünde bulunmuştur ve kanser ilaçlarında kullanılmaktadır (Arı sütü terapötik ve onarıcı etkisi nedeniyle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Arthritis,nevraliji,hipotoni,arteriskleroz,endarterit,stenokardi,karaciğer yağlanması ,geriatri, seberoya, iltihaplı eklem hastalıkları ,yorgunluk ,zayıflık ,halsizlik ,seksüel zayıflık, kan kolesterol düzeyinde ve kan basıncında azaltıcı ,kalp atışlarında düzenleyici ve damar genişletici etkisinin dikkat çekici olduğunu ortaya koymuştur  Şeker hastalarında kan şekerini düşürmekte görme bozukluklarında ,boyun kireçlenmesinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yarar sağlamaktadır

ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI: Genel Performansı artırır.

A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır.

İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir.

22 farklı esasiyle aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır.

Hastalıklara karşı direnci artırıcıdır. Kansere karşı koruyucu antioksidan özelliğe sahiptir .Kanserle savaşımda çok önemli bir destektir.

Kalp Damar Sistemini güçlendirir. Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir.

Damarları açar, damar tıkanıklığını önler. Hipertansiyona faydalıdır. Hipertansiyonu olanlar ilk kullanmalarında küçük dozlarla başlayıp tedricen ideal miktarlara artırırlar.

Hafızayı güçlendirir. Unutkanlığı giderir .Alzheimer ile mücadelede etkin bir destektir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.

Doğal ve güçlü antidepresan dır. Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve tetikler, böylece yaşamın tazelenmesini getirir.

Deri problemlerini gidericidir. Teni güçlendirir ve görünümünü taze tutar.

Dengeleyicidir; hareketli ve performanslı yaşama ve egzersize metabolik motivasyon sağlar.

Anne karnından büyüme çağına zihinsel gelişime önemli katkı sağlar. Zindelik vericidir. Yoğun antibiyotik kullanıcılarını destekleyici besin olarak takviye eder.

Hastalara rahatlatıcı etki verir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır ve hızlandırır. Kabızlığı önler. Reflü ve ülser rahatsızlıklarında rahatlatıcı etkisi vardır.

Alerjilere: içerdiği aminoasitlerden glutamik asit alerjik insanları rahatlatıyor.

Fizik kondisyonu artırır ve korur. Uzun süreli idmanlar için önemli bir destektir.

Antibakteriyal dir.

Sperm sayı ve kalitesinin artışının sağlar, böylece çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır.

Uyku düzensizliğini giderir .Adale ve kas arızalarının giderilmesine katkı sağlar. Kolesterol seviyesini kontrol altında tutar.

Kemoterapi ve Radyoterapinin güçlü yan etkilerine karşı beden direncini artırır.

Tanımlanamayan, taklidi yapılamayan ancak olumlu olağanüstü etkileri gözlenen bazı içeriklere sahiptir.

Sırt Ağrısı: Siyatik, lumbago ve disk rahatsızlıklarına faydalı. Çünkü kasları gevşetiyor, yorgunluğu azaltıyor ve kişinin kendini daha zinde hissetmesini sağlıyor.

Sporcuların ayak ağrılarına çözüm: Özellikle uzun süren antrenmanlardan sonra ayaklarda özellikle tenlerde yaşanan, tahriş veya deri hastalıklarına iyi gelir.

İçinde bulunan echinacea ve hydroxydecanoic asitin bu tür sorunlara çok iyi geldiği araştırmalar ışığında tespit edilmiş.

Akne ve Sivilceler: İçinde bulunan sülfür, fosfor, biyotin, B vitamini, yine içeriğindeki diğer enzimlerle birlikte, hormonlarda düzelmeyi sağlıyor ve sivilcelerden kurtulmak kolaylaşıyor. Tamamen doğadan yararlanarak iyileşmek isteyenler için ideal.

Saç dökülmesi: kullanılan şampuana yüzde 3 5 oranında katılıp düzenli ve günlük kullanımında saç dökülmesini yüzde 80 oranında azalttığı gözlenmiştir.

Ten güzelliği: Ağız yoluyla tüketildiğinde de ten sağlığına faydalı olan Arı sütü bulunduğu ortamı kurumaktan koruyup nemli tuttuğundan vücut şampuanına katılacak yüzde 1 2 oranında arı sütüyle nemli ve parlak bir cilde sahip olunur.


ARI SÜTÜN DE CANLI HÜÇRE 02

HER ŞEY ZAMANINDA

Dünyanın tüm bilim adamları arı sütünün insan sağlığındaki mucizevi etkileri konusunda hem fikir.

Saf Arı sütü Gençlik İksiri, Hayat İksiri, gibi tanımlamalarla yüzyıla yakın zamandır bilinmektedir. Ancak yakın geçmişte besleyicilik üstünlüğünün yanında içerdiği hayat sal değerleri de bilimsel çalışmalar sonucu başta ABD ve Uzakdoğu olmak üzere bir çok ülkede saptanarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Arı Sütü Nedir 

Arısütü; 5 15 günlük yaştaki işçi balarılarının, kraliçe arıyı beslemek için salgıladıkları, hammaddesi çiçek balözleri, çiçek poleni ve balarılarının enzimlerinden oluşan sedef görünümünde, peltemsi, organik asit karakterinde, %100 doğal, yüksek oranda hayati vitaminler, enzimler, mineraller, proteinler ve aminoasitler taşıyan yüksek besin değerli bir balarısı ürünüdür.

Gençliğin Sırrı Onda...

İşçi arılar 2 3 ay yaşarken kraliçe arı beslendiği arı sütü sayesinde ortalama 6 yıl yaşar. Ana arıların özel olarak arısütü ile beslenerek aynı genetik yapıya sahip işçi arılardan farklı yapısal özellikler göstermesi, çok daha uzun süre yaşaması: İnsanlar üzerinde de benzer etkiler gösterebileceği görüşü dünden bugüne bu ürünü çok çekici bir duruma getirmiştir.

Arı Sütünün Faydaları Nelerdir 

Arı Sütü çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine hamileliğin ilk dönemlerinden itibaren önemli ve doğal bir katkıdır. Hastalıkla savaşanlar için önemli bir destek olan, sporcular ve egzersiz yapanlar için vazgeçilmez gıda ve doğal doping ve sayısız faydası bulunan arı sütü ve arı ürünlerinin tekil ve beraber kullanımlarıyla ortaya çıkan sayısız yararlardan bazıları şöyledir:

Bağışıklık Sistemi...

Bilim adamları, arı sütünün bağışıklığı kuvvetlendirici belirgin etkilerini ispatlamışlardır. Arı Sütü, Polen ve Propolisin ideal doz ve kullanım şekilleriyle, kalp-damar, sindirim, sinir ve savunma sistemleri güçlenir ve bünye hastalıklara karşı önemli oranda direnç kazanır.

Kemoterapiden Sonra Arı Sütü...

Arı sütü kanserle savaşımda "alternatif tıp" ın vazgeçilmezlerindendir. Tümör oluşumu ve büyümesini yavaşlattığı öne sürülen arı sütünün, kemoterapi ve radyoterapi uygulamalarının iç organlar üzerindeki yan etkilerini tolere ettiği anlaşılmıştır. Hastalar hızlı toparlanır ve hastalığa karşı güç bulur. 

Kan Üretimini Artırır...

Anemi (kansızlık) ve ağır kan kayıplarında organizmanın yeterli kan üretimini sağlar. Hastalıkların ve ameliyatların iyileşme dönemlerinin çabuklaştırılması ile zafiyetlerde, nekahet dönemlerinde vücudun gıda rejimini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.

Doğurganlıkta Artış...

Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde pek çok kaynakta düzenli arı sütü ve polen kullanımıyla gebelik şansının yükseldiği belirtilmiştir. Kadında doğurganlığı, erkekte ise sperm kalitesini artırır...

Gebelik konulu araştırma sonuçlarına göre sperm sayı ve kalitesi arı sütü kullanımıyla belirgin artış göstererek gebelik ihtimali buna bağlı olarak artmaktadır. Ayrıca, arı sütünün gelişme ve büyümeyi hızlandırıcı, hormonal düzenleyici ve cinsel gücü arttırıcı olarak da kullanıldığına dikkat çeken araştırma tüm bu içeriğiyle arı ürünlerinin gebelik amaçlı kullanımına işaret etmektedir.

Sara Nöbetlerinde Azalma...

Sara (Epilepsi) hastaları için şifa kaynağıdır. Düzenli kullanıcıların tanıklıklarında, düzenli arı sütü ve polen kullanımında nöbetlerin hafifleştiği va nöbet aralarının açıldığı hatta aylarca nöbet görmeme durumlarına ulaşıldığı çeşitli kaynaklarda ifade edilmiştir

Şeker Hastalığında İnsülin Kullanımını Azaltıyor

Diabetlerin (şeker hastalarının), düzenli arı sütü almaları halinde, insülin kullanımını yarı yarıya oranlara kadar azaltabildikleri gözlenmiştir. Tip II Diabetler ise kan şekerini düşüren özelliğinden yararlanarak ilaç kullanımını azaltabilmektedirler. Böylece, tamamen doğal arı sütünün insulin etkisinden yararlanılarak, karaciğer daha az yıpratılmış olmakta ve arı sütünün sayısız diğer yararlarından faydalanılmaktadır.

Parkinson ve Alzheimer Hastalarında Olumlu Etki

Unutkanlık, Parkinson, Alzheimer ve benzeri diğer sinir sistemi hastalıklarına deva olan acetylcholine maddesi ve phospho - lipids’ler bakımından arı sütü zengin içeriklidir. Buna ek olarak, arı sütü ve polen içeriklerinde yine zengin oranlarda bulunan doğal hormonlar, mineraller, B-Kompleks vitaminleri, folik asit ve bazı yağ asitleri de özellikle beyin ve sinir sistemi başta olmak üzere, beden genelinde olumlu ve şifalı etkiler gösterirler.

Yaşlılıkta, arı sütü hücre yenilenmesini tetikler. Böylece yaşlanma etkilerinin önüne geçerek, uzun ve sağlıklı bir gençliğin sürdürülmesine yol açar.

Migren ve Regl Ağrılarını Azaltıyor...

Migren ve bayanların regl dönemlerinde ağrıyı azaltıp dindiren özellikleriyle arı sütü ve propolis etkin ve doğal çözümler sunuyor.

Sırt ve Ayak Ağrılarına İyi Geliyor

Arı sütü, siyatik, lumbago ve disk rahatsızlıklarına faydalıdır. Kasları gevşeterek, yorgunluğu azaltıyor ve bu sayede kişin kendini daha zinde hissediyor. İçinde bulunan echinacea ve hydroxydecanoic asitin bu tür sorunlara çok iyi geldiği araştırmalar ışığında tespit edilmiş.

Arı Sütüyle Stresden Uzak Bir Yaşam...

Ayrıca Arı sütü ve polenin güçlü antidepresan özellikleri de keşfedilmiştir. Anksiyete ve yoğun stres şikayetleri olanlara tamamen doğal ve yan-etkisiz çözümler içerir.

Şehir yaşamının yan etkilerinden olan kronik yorgunluk, halsizlik, isteksizlik gibi sorunlara arı sütü ve polen yaygın olarak denenmiş çözümlerdir.

Fiziksel ya da zihinsel yoğun mesai yapanlara arı sütü ve polen iş-antreman öncesi kullanımlarda metabolik motivasyon ve yüksek performans sağlar, bedensel-zihinsel aktivite sonrası kullanımlarda ise dinlendirici ve dinginlik vericidir.

Arı Sütü Kemik Erimesine Karşı...

Japonya Nagasaki Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi araştırılmıştır. Sadece arı sütü verilen deneklerde kemik yoğunluğunda % 85 oranında artış saptanmıştır.

Araştırmada arı sütünün bağırsaktan kalsiyum emilimini artırdığı ortaya konmuştur.

Yine Japonya’da yapılmış başka bir araştırma ise hücre kültürü ortamında arı sütünün kemik yapımında görevli osteoblast hücreleri üzerinde etkili olarak kemik yapımı için gerekli tip 1 kollajen ve benzeri maddelerin sentezini uyardığını göstermiştir.

Kemik erimisine karşı arı sütüyle birlikte kalsiyum değeri yüksek besinler ya da doğrudan kalsiyum ve magnezyum içeren destekler alınması önerilir.

Kolestrolü Düşürüyor, Tansiyonu Dengeliyor

Üniversitelerde bilim adamlarınca yapılan araştırmalarda saf arı sütü kullanımının kolesterolde % 14 civarında ve trigliseridlerde ise % 38’e kadar düşüşlere yol açtığı tesbit edilmiştir. Ayrıca, korner damarların ve karaciğerin incelenmesi sonucu arı sütü alanlarda önemli üstünlük gözlenmiştir.

Yani mevcut kolesterol ’ün kalp damar ve karaciğer üzerindeki zararlarını tolere ettiği de saptanmıştır. Arı sütü yanında propolis de kan değerlerinin iyileşmesinde etkindir.

Kullanıma başlandıktan çok kısa bir sürede kullanıcının kalp damar sisteminde dengeleyici yönüyle etkin olan arı sütü damar tıkanıklığına da iyi geldiği tespit edilmiştir. Damarların iç çeperini açar, kanı inceltir, böylece kan akışını tüm kılcal damarlara kadar ulaşmasında rol oynar.

Menapoz ve Andropoz Döneminde Şikayetleri Azaltır

Arı sütü, Kadınlarda Regl ve Menopoz dönemlerinde ve erkeklerde ise Andropoz döneminde bünyeyi destekler.

Bir dizi araştırma sonuçlarının derlendiği bir bilimsel makalede de arı sütünün kadınlarda menopoz sonrası şikayetleri azaltıcı etkisi olduğu belirtilmiş ve yumurtalıkları ameliyatla çıkarılmış deney hayvanlarında yapılmış bir araştırmada arı sütünün bu etkisinin östrojen benzeri maddeler salgılatmak yoluyla gerçekleştirdiği anlatılmaktadır.

Erkeklerde ise testerasyon hormonunun salgılanması şeklinde paralel etki kendini gösterir.

Tiroid Bezine Yarar Sağlıyor

Tiroid bezinin önemli bir otoimmun hastalığı olan Graves Hastalığı’nda otoimmun antikorları baskılayarak düzenleyici görev yapabileceği belirtilen arı sütünün, tiroid beziyle ilgili pek çok sorunda çözüme yardımcı olabileceği bildirilmiştir

İltihabi Tüm Hastalıklara İyi Geliyor

Eklem Mafsal İltihabı (Arterit), Romatizma ağrıları, çeşitli iltihabi hastalıklar, karaciğer yağlanması ve eklem hastalıklarında yararlıdır. Arı sütünün çeşitli iltihabi hastalıklarda başarı ile kullanılabileceğini destekleyen bir çalışma da Bulgaristan’da yapılmıştır.

125 iltihabi hastalık üzerinde yapılan araştırmada arı sütünün organizmada immino-biyolojik aktiviteyi arttırarak hastalığın önlenebileceği sonucuna varılmıştır.

Propolis de iltihabi tüm hastalık ve enfeksiyonlarda ilaç tedavisine ek önemli bir deva kaynağıdır.

Ülser ve Kolit Gibi Mide ve Bağırsak Hastalıklarında...

Kolit, ülser ve gastrit gibi mide ve bağırsak sistemine ait hastalıklara iyi geldiği tespit edilmiştir.

Böbrek ve Karaciğer Hastalıklarında...

Böbrek ve idrar yolu hastalıklarına da iyi gelen arı sütünün karaciğerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremediği durumlarda ve alerjik rahatsızlıklara iyi geliyor.

Gebeliğin Sağlıklı Geçmesini Sağlıyor

Hamilelerde gebeliğin sağlıklı geçmesinde, fetusun ve annenin sağlıklı beslenerek zararlı etkilerden korunmasında büyük rol oynuyor. Bebeklerin çabuk ve sağlıklı gelişerek ruh ve beden bütünlüğünün sağlanmasında önemli faydalar sağlıyor.

Emziren Annelerin Sütünü Arttırıyor

Emziren annelerin sütünü arttırarak bebeğin daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Rejim Yapanlar İçin İdeal...

Zayıflama rejimlerinde dengeli bir beslenme temin ederek vücut direncini arttırmada kullanılabilmektedir.

Sigaranın Olumsuz Etkilerini Azaltıyor

Bronşiyal Astım, allerji, nefes darlığı ve sigaraya bağlı soluk alma zorluğu yaşayanlara arı sütü deva olur. Astım sorunu yaşayan kullanıcılardan kısa sürede ürünün olumlu etkisiyle yanıt alınmaktadır.

Cildi Gençleştirir, Parlaklaştırır, Işıldamasını Sağlar

Kırışıklara, deri hastalıkları ve sorunlarına, sivilceye deva olan arı sütü ve propolis cilde gençlik veren ve deri nemini ve parlaklığını koruyan etkiler gösterir.. Bu sonuçlar için ten üzerine doğrudan propolis-bal uygulaması, deri üzerine küçük miktarlarda arı sütü uygulaması ve bu iki ürünün ağız yoluyla alımı önerilir.

Saçlarınız Dökülmüyor..

Kullanılan şampuana % 3-5 oranında katılıp düzenli ve günlük kullanımında saç dökülmesini % 80 oranında azalttığı iddia ediliyor.

Arı Sütü Nasıl Kullanılır 

Arısütüne metal kaşık ile temasından kaçınılmalıdır. Onun yerine plastik ya da tahta bir tatlı kaşığı ile ağza alınıp, dil altına konulur, yaklaşık 5 saniye bekletilir ve sonra yutulur. Tüketim aç karnına yapılmalı ve en az 10 dakika geçmeden üzerine bir şey yenilmemelidir. Ayrıca arı sütünü güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Arı Sütünü Kimler Kullanabilir

Arısütü bilimsel gramajlar dahilinde; bünyenin yaşına, sağlık derecesine, varsa hastalığın ağırlığına veya istenilen rahatsızlık derecesine göre; dozajına uygun kullanıldığı takdirde doktora danışarak herkes tarafından kullanılabilir. 

POLEN

Arı poleni arıların yavruları ve işçi arıları beslemek için doğal yollarla çiçeklerden bal özlerini toplarken kovana getirdikleri çiçek özlerine denir.

Bu besin insanların beslenmesinde de çok önemli bir yer taşımaktadır.

Arılar bu polenleri bin bir zahmetle ortalama 200 ila 3000 çiçek gezerek toplarlar. Kovanlarda kurulan polen tuzakları ile bu polenler toplanır ve natürel kurutma sistemi ile kurutularak bizlere ulaştırılır.

Polen tarihin en eski besin takviyesidir. Antik Mısır, Çin Uygarlığı, Osmanlı Uygarlığı gibi büyük uygarlıklarda bal ve polen en gözde gıda takviyeleri ve besinleridir. Özellikle tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır.

Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği” olarak adlandırmıştır. Günümüzde ise apiterapi olarak bilinen arı ürünleri ile tedavi yöntemlerinde polen ciddi olarak kullanılmaktadır. 

Polenin bileşiminde yaklaşık olarak su, ham protein, karbonhidratlar, kül ve flavonoidler, karotenoidler, vitaminler, mineraller, tüm serbest aminoasitler, nükleik asit ve nükleotidler, enzimler ve büyütme faktörleri içerdiği bilinmektedir.

Tam 22 çeşit amino aside sahip polene karşılık bu sayı sütte 17’dir. Ayrıca polende 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, pigment, karbonhidrat ve fermentler vardır.

Sindirimi kolaylaştırıcı, hücre yenileyici, canlılık verici, iştah artırıcı, hemoglobini yükseltici, soğuk algınlığı, kabızlık, kısırlık ve kansızlık tedavilerinde, kanser, sinirsel ve ülser gibi rahatsızlıklarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polen ayrıca saç dökülmelerini, göz kapağı iltihaplarını önler, ishal tedavisinde etkilidir. Özellikle bal ve arısütü ile birlikte kullanımında ise başka hiçbir takviye almadan basit beslenme ile hastalıklardan tamamen kurtulmak mümkün olabilir.

POLEN TEMİZLEME MAKİNESİ

Sofralarımızda ki en doğal ve faydalı olan çiçek polenini toplamak kadar temizlemesi de o kadar zor ve meşakkatlidir.

Bu temizleme işinin kolaylaştırılması ve toplanan bu altın değerindeki poleni daha sağlıklı bir ortamda işlenerek evlerimize ulaştırılması için, arıcılarımızın kullanabileceği böyle bir makine yaptık.

Polen temizleme makinesinin büyük ve küçük olmak üzere 2 modeli mevcuttur. Büyük olan modelde temiz polen ve tozu makinenin dışına akmaktadır. Makine iki bölmeden oluşur, üst bölme polen haznesi 35 40 kilo poleni tek seferde alacak kapasitededir.

Üst bölme alt bölmeden kolay bir şekilde ayrılabilmektedir, bu üst bölmenin yıkanması için kolaylık sağlar.

Ayrıca makina içindeki mikrop kırıcı ultraviole lamba sayesinde makine içinde oluşabilecek mantar ve bakterinin önüne geçilmiş olur.

Polen akışında kolaylık sağlaması için makina sarsak sistemi ile donatılmıştır. Makina üzerindeki hava akış ayarı ile havanın şiddeti, polen akış ayarı ile polenin akış hızı ayarlanabilir.

Makina tamamen 1mm paslanmaz malzemeden üretilmiş olması önem taşır..

Makina 220 volt AC ile çalışır, 35 watt gibi çok düşük bir enerji sarfiyatı vardır. İstek üzerine arazide kullanmak için 12 volt araç aküsü ile çalışabilecek şekilde de yapılabilir.

Küçük makinanın büyük makinadan farkı, kapasitesinin daha küçük ve kolay taşınabilir olması, polenin ve tozunun çekmeceler içinde toplanmasıdır.

Makine üzerinde sökülüp takılabilen ayrı bir hazne mevcuttur. Bu makinede sarsak sitemi yoktur, hava akış ve polen akış düğmeleri vardır, yine mikrop kırıcı ultraviyole sayesinde zararlı bakterilerin oluşması engellenir.

POLEN

Polenin bileşiminde yaklaşık olarak %10 su,%20 ham protein,%28-35 karbonhidratlar,53-4 kül ve flavonoidler , karteonidler ,vitaminler nükleik asit ve nükleotidler ,enzimler ve büyütme faktörleri bulunur.(DOĞAROĞLU1999)

Polen insan sağlığı ve beslenmesi yönünden gerekli tüm aminoasitleri, vitaminleri, minareleri ve diğer maddeleri bir denge içinde bulunduran ,çok değerli bir besindir .polenin insan sağlığı açısından vücut direncini ,fiziksel performansı ,besinlerden yararlanmayı artırıcı etkilerinin yanı sıra pek çok rahatsızlıkta tıbbi  tedaviye destek sağlayıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

Polen kullanımı ile karaciğer hastalıklarında meydana gelen hasar azaltılmakta, karaciğerdeki enzim atik bozukluklar tedavi edilebilmektedir .Özellikle  prostat hücrelerinin büyümesini engellemekte, önemli iyileşme sağlamaktadır.

Bu amaçla tedaviye 3 aylık bir kür ile başlamalı ve devam edilmesi öngörülmektedir.

Tedavi sonucunda prostat bezinde küçülme ,lökosit sayısında azalma ve idrar akımında artma izlenmektedir.

(BİNDİNG1980,HANSSEN,1985,MYSLİWİEC,1993,RUNGERDOFF 1993)

Polenin kanser tedavisinde de olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir. Kkanser hücrelerinde azalma hastaların genel vücut direncinde artma ,kan değerlerinde belirgin düzeyde yükselme izlendiği ortaya konulmaktadır.(ZHANG,1959)

Gebelikte fetüs gelişimini iyileştirmekte, ölü doğum riskini azaltmakta ,ceninin sağlıklı gelişimini desteklemektedir.(XİE,1994)

Polen beyindeki nörotransmitterleri destekleyerek , adrenokortikol hormon düzeyini artırması nedeniyle oksijen tüketimini ve kan laktik asit kontrasomunu azaltmaktadır .Bu nedenle dağcılar, pilotlar ,sporcular  sağlık açısından mesleki deformasyon risklerini azaltmak amacıyla rahatlıkla tüketebilirler.

POLENİN İNSAN VÜCUDUNA FAYDALARI:

İçinde bulunan rutin sayesinde fazla kanamayı engeller. Kalp kasının çalışmasını güçlendirir .Bağırsak iltihaplarını iyileştirir .İştah açıcıdır. Kabızlık ve tıkanmaları ortadan kaldırır. İshali giderir.

Bağırsak mikroplarını düzenler. İnsanlarda sinirliliği ortadan kaldırır. İnsanlarda kuvvet şurubu etkisi yapar. Düşünme yeteneğini artırır. Kandaki alyuvar sayısını % 25 30 oranında artırır.

Hemoglobini % 15 oranında artırır .Görme yetisini artırır. Cystin aminoasidi, saçın gelişmesine katkıda bulunur.

Prostat hastalığına faydası vardır. Güzellik kremi olarak da kullanılır. Zekâyı çalıştırır. Hemeroid rahatsızlığını giderir. Yüksek tansiyonu düzenler.

Soğuk algınlığını giderir. Kalp kasının çalışmasını hızlandırır .Kanser tedavisinde destekleyici olarak görev yapar. Alerjilere karşı vücut direncini artırır .Atletler enerjilerini ve dirençlerini artırmak için kullanırlar. Yüksek Performans getirir.

Anabolik etkileri (32 gr ve üstü tüketimlerde) yani kas adale yapıcı ve güçlendirici özelliği vardır .Büyüme çağındakilere ihtiyaç duydukları tüm esasiyeler barındırır.

İçerdiği Flavonoidler en yakın takipçilerinden 200 kat fazla antioksidan özellik taşır. Çok zengin bir aminoasit ve protein kaynağıdır. Protein kalitesi yüksektir.

B Kompleks vitaminleri yönünden çok zengindir; bir çay kaşığı kadar polen organik ve doğal bir arı ürünü olarak metabolizmanın tüm B vitaminleri ihtiyacını karşılar.

Günde iki üç tatlı kaşığı(10 15 gr.)tüketimde ise tüm vitaminlerden yeterli ve yararlı düzeylerde alınmış olur, ancak C vitamini yönünden zayıf içeriklidir.

Tam bir mineral deposudur. İnsana gerekli tüm minerallerden yoğun miktarlarda içerir.

Her gün düzenli 10-15 gr kullanımla bedenimize faydalı ve yeterli olacak, organik-doğal ve zengin bir vitamin ve mineral desteği sağlamış oluruz.

H vitamini sayesinde gelişmeyi kolaylaştırır ve hızlandırır, deri ve göz kapağı iltihaplarını önler.. 

Bir önemli nokta ise yaş olarak kullanmak şayet iyi kurutulmuş makine ise sorun yoktur

 
ÖNEMLİ OLAN GERÇEK OLURSA FIRSATÇI PROPOLİSÇİLER

PROPOLİS Bir kilo da  %55 reçine %11 uçucu yağ %5 mineraller Şimdi bu ney diyeceksiniz bilin yarına kadar veya ilerleyen zaman içinde fırsat fırsatçılar fırsatlara fırsat açanlar bil hassa siz düşünün ney su bazlı derler püf..

Ne sucu var propolisin suç fırsatların.. Ya nasıl yapıldı ney neydi kullanılan Alkor bir sorgula "etil mi metil mi"

Arı için görev silahı insanlık nimet hikmetler sonrası bilim adına propolis şehir koruma adlandırılır evet Propolis nedir aslı nedir.

Bilmeyenler arının savunma ve kovanda (bu gün insanlık musibet için her türlü neslini korumak için dezenfekte ve musibetten uzak durması için her türlü korunmaya ihtiyacını karşıladığı gibi )arıda kovanına giren fare böcek her türlü bakteri ve virüs kamuflaj için kovan içinde ayrı ayrı meslek sahibi olan arılar bu durumda tüm arılar tehlike doğacak mikropları ve bakteri üretecek unsurlara saldırarak kamuflaj yaparlar..

Artık kovan dünyalarını sağlama alırlar daha sonra temizlik görevlileri gelip kovandan süpürürler..

Bir de asrın ve bu günün bilim düşünürleri "yaratılanın yaratanın ne nimet hikmetlerini ayetlerden" ve akıl düşüncelerinden yola çıkarak arının bu propolisi ne inçini araştırıp çok kıymetli bir şifa kaynağını olduğunu bulurlar artık sonu ve sonu sonsuz bilin sonu gelmeyecek araştırmalarda bilim insanları sergiler propolisi..

Her önüne gelen propolis ci olursa daha çok şifa arayanlar daha çok hastalanacak şöyle bakalım propolis arının savunma silahı bu silah aynı zamanda insanlık bilim ve "ilahi güç tarafından " insanlara arı dünyasına insanlara şifa ver le verilen "ol demeyle" nimet ve hikmet savunması için doğadaki var olan nimetleri toplayarak ve insanlıkta arı tarafından toplanan propolisi.

"Devasını "insanlık bilim ile %11 yağları % 5 mineralleri geri kalan reçineyi ayırarak ayırmak içinde bir maddeyle (Alkor) ayırarak ayrılan maddeyi de içinde bulunan ayrıştırma maddeyi de (Alkor’u ) uçurarak insanlığa bilim insanlığa sunar ( şifa maddeler ) ayrıştırılmış maddelerde kendi aralarında ayrıştırılarak uçucu yağ (Sıvı ) dozu ayrılarak su bazlı çevrilerek damlalık ve mineraller (tozlar da suda eriyebilecek şekille gelerek) şifa deva sunulur..

Şimdi çarşıdan (toz) aldınız bardağa kaşığa yapışıyorsa daha reçine ayrılmamıştır, şayet sıvı aldınız bir kulak çöpüyle ateşe tutuyor yanıyorsa daha Alkor dan çözünürlük olmamıştır, renkler ise toz sütlü kahve rengi sıvı ise beyazdır.

Şayet reçine evet çöptür ama oda bir şifa dır içine kekik çay ağacı okaliptüs nane ardıç koyarak yakı olarak kullana bilirsiniz..

Mineral toz sıvı gerçeğin de ise "aşağıda ki raporu resim" içinde maddeleri okuya birsiniz ve nimet hikmettir ki arı gider hem kendisine hem de insanlığa "aldığı talimatla" doğadan toplar acı pelin kavak söğüt beyaz kekik ten aldığı şifayı insanlığa sunar hiç bir hastalığa çare yok dense de şifayı devayı ise en derin diken içinde yılan zehrine geyik dağ keçilerin kursağın da doğa evren dengesine vererek (akıl şuuru insanlığa verdiği) gibi (akıl şuura da görev vermiştir) ama insanlık ne yapmıştır her şer den fırsat fırsatlar fırsatçılar türemiştir.

Bir kulak dolgusuyla çare arayan insanlığa (etil mi metil mi ) ver oradan bir karışık ortaya antibiyotik ve ağrı kesici olmuşlar hap yap para kazan koltuk berberi dişçi dişi çekilen oyuncakçı , kozmetikçi tekstilci fırsattan olmuşlar (beyaz önlük.).

Bu bir ilaç ruhsatlı ilaç hijyenle bir ortamda bir ayrıştırma sistemi Liyofilizyon sistemiyle yapılması gerekir..

Yok öyle fırsatlar bil bu işin sonu yok hem insanlığı hastadan daha hastaya arı dünyasından organize olmadan toplanalar bir gün arı dünyası da yok tur biliyor musunuz arıya sıkılan sırtında taşıdığı böceği dökmek için zehirler nereye yapışmakta yapışanları sadece maddeyle ayrıştırmak yetmez bir "liyofilizyon sistemiyle" ayrışıp.

Evet dersiniz eskiden var mıydı bu sistemler vardı teknoloji yoktu ama doğada her şey verilmişti ve ayrıştırdılar insanlığa her şifayı verdiği gibi "akıl şuur "olmayanlara ve "doğaya görev kıldı dağların zirvesine çıkıp dondurularak çözümle zehirler reçineler alıp şifa dağıtırlardı şimdi bir bu makineye de liyofilizyon derler.

Sıvı propolis gerçeği kullanmak çok serttir bunu su ile seyrettiler ne kadar serdettiğine bağlıdır 20 cc 10 cc de satılır kimileri 20 50 damlar kimileri 30 80 damla der dururlar 20 cc ne olduğunu bilmeyen 50 80 damlayla iki seferde biter gelsin bu gün fiyatı 60 70 tl gelsin der dururlar su o kadar girmiştir..

Asıl propolis seyrelti ise 3 damlayı geçmez..

Bir de toza bakalım bir kilo propolis ten 55 gr mineral propolis çıkar ve bir mercimek büyüklüğünde kullanılır ve de suda erir. 

Ama ne hikmetse toz alınır suda karıştırılır bardakta erimediği gibi de bardağa kaşığa yapışır çıkara çam diye uğraştırır..

Anlamamakla inat eden inatla hastalığı insanlığı yok eden verilen akıl şuur nerede.. Daha çok şeyler ve üretim şekli ister teknoloji ile adı liyofilizyon ister bir pet şişede liyofilizyon şekli saklı şifa sırlar kitabin da..

PROPOLİS İLİMSEL ACIKLAMASINA BAKALIM

İşçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsin maddeye denir.

Arılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını kapatmak ve kovanda ölen canlıları mumyalamak amacı ile de kullanır.

Propolisin bakterileri yok etme özelliği sayesinde kovanda hayat sağlıklı bir şekilde devam eder.

Propolis doğadaki en güçlü koruyucu, kapatıcı, temizleyici ve en güçlü antibiyotik maddedir.

Sadece hasta olduğumuzda değil hastalanmadan önce de bu mucizevî ürünü besin olarak kullanmalıyız. Birçok başarılı kişinin hayatındaki en önemli sırrı propolistir.

Özellikle uzak doğu ülkelerinde propolis kullanımı yaygındır ki birçok uzmana göre uzak doğulu kişilerin daha dinç, daha genç, daha enerjik, daha güçlü oluşunun; bağışıklık sisteminin sağlam oluşunun, yaşam sürelerinin Avrupa’daki yaş ortalamasının üzerinde olmasının en büyük nedeni düzenli olarak propolis kullanmalarıdır.

Propolis toplanan bitkinin rengi ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına göre propolisin sarıdan siyaha kadar farklı renkte oluşması mümkündür. organik ve inorganik bileşikler, flavon ve flavonoidler bulunmaktadır.

Antibakteriyel özelliği sayesinde propolis asırlardır çeşitli hastalıkların iyileşmesinde de kullanılmıştır. Saflaştırarak toz haline getirilip ya da kapsül şeklinde kullanımı yaygındır.

Bee Propolis öldürür in Vitro meme kanser hücrelerinin % 74: araştırmacılar, bee propolis özü tüp bebek insan meme kanseri hücrelerinin % 74 öldürür sadece keşfettiler.

Propolis (olan hücrenin enerji santralleri) kanser hücrelerinin mitokondri istikrarsızlaştırıcı yapar. Daha ilginç olan bu doğal ürün de kanser hücrelerinin (geçiş) için yavaşlama metastaz durdurma yararlı olabilir anlamına gelir % 89, tarafından yayılan inhibe.

Propolis nedir Ağaç ve bitki Reçineler, sebze Balzamlar, mum, uçucu yağlar ve polen arılar toplamak ve arı kovanı mühürleme için kullanan karmaşık bir karışımıdır.

Propolis, onun güçlü antibakteriyel, antiviral, anti inflamatuar ve antioksidan özellikleri (Antik Mısır) bu yana yüzyıllardır kullanılmıştır.

Ve şimdi araştırmacılar güçlü etkinlik zaten lösemi, kolon kanseri, serviks kanseri, pankreas kanseri ve karaciğer kanseri laboratuvar çalışmaları karşı gösterdiği anti kanser potansiyelini keşfetmeye başlıyor.

Aslında, propolis birçok devam eden klinik çalışmalar, kemoterapi bağlı Mukozit, kemoterapiye bağlı el-ayak Sendromu (PPE), periodontitis, tedavi etmek ve hatta anti mikrobiyal bir gargara olarak zaten kullanılıyor.

Propolis hap ya da sıvı takviyesi perakendeciler de yaygın olarak bulunur ve doğal boğaz spreyler, Diş macunları ve pastilleri da bulunabilir.

PROPOLİS (2)

Ağaçlar ve birbirlerine ve sözde yaşadığı tavanları yuvalarda takılı balmumu disklerde kış ve yapıştırma ahşap çerçeveler hücrelere girişleri daraltmak amacıyla kullanılan bazı bitkilerin tomurcukları kabuğundan arılar tarafından toplanan reçineler mi Bir malzeme ilk inşaat ve hücre içine sızmak hayvan zararlıları tahnit

Bu makale arıları kullanan propolis bileşenleri ham arılar tükürük ve balmumu malzeme reçine, bazı salgıları ekler ve bu asitler, aromatik doymamış Flavo Nadat ve yaklaşık% 55 reçine malzemeleri gibi çeşitli malzemeleri görmek başardı ve yaklaşık % 30 mum,% 10 uçucu aromatik yağlardır, ve yaklaşık% 5 polen. Propolis yaraları ve kangren tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca bazı mantar hastalıkları giderir ve bazı bakteriler streptokok ve küme karşı bir anti bakteriyel veya antibiyotik gibi aynı zamanda yüksek kan basıncı için antipiretik kangren tedavisinde başarıyla kullanılan safra üretimini artırmak için yardımcı olur, ve cilt yaraları

Alt zık hat tedavi yardımcı olur ve yanıklar kanama engelleyici, kadın hormonlarının bazı mantar hastalıkları alarm salgıları direttik adresleri Rus hastanelerde propolis deneyin ve antiseptik olduğu kanıtlanmıştır ve dokuların yeni et oluşmasında yardımcı olur ve aynı zamanda, malzemenin propolis, genel olarak, bağışıklık sisteminin kapasitesini artırmak için yardımcı olarak, sıçanların kolon kanser hücrelerinin büyümesinin inhibisyonu üzerinde bir etkisi vardır ve bunları ortadan kaldırmak için bulunmuştur, ve lenfositler özellikle ve kalmalıdır kanser enfekte hücreleri üzerinde hizmet veren anti işçi, salgılanması.

Propolis hastanelerde olmuştur ve ispat antiseptik olması ve yeni doku ve etten oluşumuna yardımcı olur gelmiştir sahipsiniz. Aynı zamanda bakteriler Pseudomonas kontamine yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ayrıca, eklem ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu propolis arı ürünleri domuz gribi tedavisinde türetilen dikkat çekicidir. Ve Balglesran eritilmeleri pamukçuk tedavisinde kullanılan ve ateşe ağrı hissi neden olmayan ve kale koydu. .

Etkilenen alan Qatanna küçük ve Tiky birkaç saniye bunun bir küçük koyun ve işlem Aleom. oimkn birkaç kez tekrarlanır da önlenmesi için kullanılabilir hızı gargara için kullanılan

Bazı bitkiler, ağaçlar ve tomurcukları kabuğundan başka arıların Toplanan reçineler mi birbirlerine ve de kış ve yapıştırma ahşap çerçeveler hücrelere dar girişlerinde kullanılabilir olması sözde malzeme ilk inşaat yaşadığı diskler balmumu tavanlar

Burrows yüklemek ve hücrelere sızarak zararlılar hayvan tahnit bu makaleyi arıları kullanan   propolis bileşenleri arılar tükürük ve mum ham materyal reçine bazı salgıları ekler ve bu gibi uçucu aromatik asitler, aromatik doymamış Flavo Nadat ve yaklaşık% 55 reçine malzemeleri, ve yaklaşık% 30 mum ve% 10 sıvı yağ gibi birçok malzeme görmek başardı ve yaklaşık% 5 polen.

Propolis yaraları ve kangren tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Bu, yüksek kan basıncı için antipiretik kangren tedavisinde başarıyla kullanılan safra üretimini artırmak için yardımcı olur, ayrıca bazı mantar hastalıkları giderir ve bazı bakteriler streptokok ve küme karşı bir anti bakteriyel veya antibiyotik gibi, kadın hormonlarının bazı mantar hastalıkları alarm salgıları diüretik adresleri ve deri yaralarının

Alt zlkhat tedavi yardımcı olur ve yanma Rus hastanelerde deneyin propolis kanama için engelleyici ve antiseptik olduğu kanıtlanmıştır ve doku ve taze et oluşumuna yardımcı olur ve aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesinin engellenmesinde üzerinde bir etkiye sahip olduğu bulunmuştur materyal propolis genel bağışıklık sisteminin kapasitesini güçlendirmek için yardımcı olur, ve özellikle lenfositler ve kanser enfekte hücreleri üzerinde hizmet veren anti işçi, salgılanması kalmalıdir olarak sıçanların kolon ve onları ortadan kaldırmak.

Propolis hastanelerde olmuştur ve ispat antiseptik olması ve yeni doku ve etten oluşumuna yardımcı olur gelmiştir sahipsiniz.

Aynı zamanda bakteriler Pseudomonas kontamine yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ayrıca, eklem ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu propolis arı ürünleri domuz gribi tedavisinde türetilen dikkat çekicidir.

Balglesran eritilmeleri pamukçuk tedavisinde kullanılan ve ateşe ağrı hissi neden olmayan ve kale koydu. Aleom.oimkn etkilenen alanda birkaç küçük Qatanna ve Tiky birkaç saniye ona yerleştirilmiş ve işlem tekrarlanır birkaç kez gargara hafifletilmesi için kullanılan, ayrıca önlenmesi için de kullanılabilir.

PROPOLİS  (3)

Propolis, bal arılarının bitkilerin yaprak tomurcuğu, dal ve gövde kısımlarından topladıkları sarı, yeşil ve kahverengi, reçinemsi bir maddedir.

Proplis içersinde 180 farklı bileşik tanımlanmıştır .

Propolis ortalama olarak %55 oranında reçineli bileşikler ve balsamlar %30 oranında bal mumu,%10 oranında aromatik yağlar ve %5 oranında arı poleni içermektedir .

Kalan %5'lik kısımda ise ,flavanoidler ,aminoasitler ,b vitamini ve en önemli olarak tanımlaya bileceğimiz antibiyotik içeriği bulunmaktadır.

Propolis içersinde farmakolojik olarak etkili en önemli birleşile flavanoid grubu (flavonlr, flavanolar ve flvanonlar 9 çeşitli felonik ve aromatiklerdir. diğer fenolikler arasında sinnamik alkol, sinnamik asit benzil alkol ,benzoik asit kafeik asit ve fenilik asit bulunmaktadır

Propolis "dogal antibiyotik" olarak tanımlanan ,antibakteriyeal, antifungal ,antimikotik ,antiprotozoan özelliklere sahip arı ürünüdür. propolis 21 tür bakteri ve 9 tür mantar üzerinde giardia'nın da dahil olduğu 3 protozoa türü üzerinde ve geniş yelpazeli virüsler üzerinde inhibitör etkisi bulunmuştur.

Klinik çalışmalarpropolisin bronşit ve benzeri rahatsızlıkların influenzeve herpes, derimantarları, diş ve diş eti rahatsızlarında, ülser ,yanık ve apselerde ,kulak enfeksiyonlarında etkili olduğunu göstermiştir gereken  bir çok firmalar propolis çalışmalar yapmışlar

Propolis  Mantar ve Tümör ’ü Engelliyor 

Bal arılarının iç güdü sel olarak kovanlarda hijyeni sağlamak için ürettiği propolisin güçlü anti bakteriyel, antifugal, antioksidan özelliklerinin yanında önemli hastalıklarda onarıcı, tedaviyi destekleyici etkileri bulunmaktadır.

Arıların bal yapma sürecinde kovanlarda koruyuculuğu sağlamaya yönelik bitki tomurcuklarından elde ettiği özlerle propolisi üretirler.

Kovandaki yarık ve çatlakların onarımı, kovan içinde ölen ancak kovan dışına taşınamayan arı veya diğer canlıların bala zarar vermemesi için mumyalanmasında ve petek gözlerinin cilalanmasında kullanılan propolisin kovandaki hijyenin sağlanmasında en önemli faktördür.

Bu özelliklerin bilim dünyasının da dikkatini çektiğini ve ürün üzerine uluslararası alanda uzun süredir incelemeler yapılmaktadır.

Uluslararası araştırmaları ve akademik yayınlara göre güçlü antibakteriyel, antifugal, antioksidan özelliklerinin olduğu tespit edilen propolisin, insan sağlığı üzerinde çok olumlu etkilerinin gözlemlendiğini ayrıca önemli hastalıklarda onarıcı, tedaviyi destekleyici etkilerinin de ortaya çıktığı görülmektedir.

Yüzlerce kimyasal bileşiği barındırdığı anlaşılan propolisin bağışıklık sistemini destekleyen önemli bir üründür.

Propolisin kanserli tümör hücrelerine de etkisi üzerine araştırmalar bulunmaktadır.

“Bilim dünyası son dönemde propolisin hastalıklar üzerine etkilerini araştırıyor. Buna göre, vücut direncini artırıcı özelliği var.

Doku yenileme hızını artırıyor, yaralar üzerinde iyileştirici etkiye sahip. 39 mantar türünden 20’sinin üremesini engelleyici etkisi var. Özellikle de tümörlü hücrelere etkisi konusunda önemli araştırmalar yürütülüyor.

Bilimsel yayınlardaki makalelerde, akciğer tümörlü fareler üzerine 3 grupta deneyler gerçekleştirildiği, 0,1, 0,2 ve 0,4 miligram oranlarında propolis tedavisini içeren bu deneylerde tümörün yayılımının yüzde 80 ile 57 oranları arasında engellendiği bilgisi yer aldı.

Bu gelişmenin ardından hastalarını modern tıbbın geleneksel yöntemlerinin yanında propolisle takviye eden onkologlar var.”

Propolisin vücudu onarıcı, destekleyici yönü sayesinde birçok hastalığa olumlu etkisinin bulunmaktadır. Propolis “Krem, merhem, tablet, kapsül ve sprey olarak kullanılabiliyor.

Propolis gibi bal, polen gibi arı ürünlerinin tümü vücudu, bağışıklık sistemini desteklediğinden günlük yaşamımızda kullanımı önemli ürünlerdir.

Gerçek her doğal nimet ve hikmetler bir şifa kaynağıdır..

 Devam edecek
  
 
ZİYARET İSTATİSLİĞİ SAKLI-ŞİFA
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret1309055
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR SAKLI-ŞİFA
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832