• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

BORSANIN HAREKETİ KAĞIT VE BLOK ZİNCİRİ COİNG SAKLI ŞİFA

  

                                        https://www.sakli-sifa.com

BORSANIN HAREKETİ KAĞIT VE BLOK ZİNCİRİ COİNG VE BANKALAR

 1974 76 yılları bu günün blok zinciri sıralaması o zamanın kuponla bir birleriyle zincir hale gelmesi bu gün "a dan z ye 0 dan" sonsuz rakama sıralanarak her hamle serisi bir dijital boyuta gelişi yarınlar günden sonra gelecek asrın akıl içinde çipler var oluşu çip akıl mühendisliği varsa ülke devlet sınır savunmalarına gerek kalmaz saldırı hin düşünceler “daha başlamadan biter” yetişmek istiyorsan bu asrın çip mühendisliğidir..

 

Nefis çok kazanmak hayallerin bir illüzyondur zaman çağa ve gelecek teknoloji dilime yakalaman başarıya yok ise “ayak uydurman al yap sat yapma biz yapalım sizlere verelim” akıl senin , senin olanı sadece gözlerini bağalar ve seni et kan kemikten robota dönüştürür ,hala beklemen ise robot üretirler o asra uyarım demen beklediğin şey o üretilen robot sen sin “anlamak isteyen anlar anlamak istemeyen ise hala yunan felsefesiyle orta cağ dönüşüne tanrıların (dili ve ya dini ) efsanesine yol alırlar”

 

Hamle bugünden yarına yarınları bekleme anın şu anın akıldan geçen her hareket bir kendine enerji sağlar ve yol alırken kendine kendinde blok zinciri oluşur oluşturur.

 

Bu güne bakalım 26 03 2023

Yaşarken gerçekler oluşur.

 

İşte burada çağa çıkan blok zinciri sanal paranı önemi geçmişte eşit olmayan ganimet paylaşımıyla değere göre para icat olur artık yeni asırda bu paranın da kademeli şekilde değişir değeri bitmiş bir paranın yeni kağıtlar basılır basıldıkça basılır ve parayı elde tutabilmek için güçlü devlet baskı siyasi politik kaos kışkırtıcı sözler ve baskılar artar amaç parayı ve elde tutmak içinde savaşlara dünyada kapı açar..

 

Şahıs ve devletin yıkılamaz dedikleri bankalar batar banka anlaşmaları kağıt borsalar kurcana bilen bir at yapıdır bunlar halka açılarak yatırım toplar ve milleti bir birine düşürerek te kan lı para sermayeleri artar.

 

2005 Yıllarında çok eski ama dijitale teknoloji ve blok zincirinde kurcalanamaz ve sahibi olmayan para birimi çıkar bu para bilgisayarın gelişmediği alanda sonsuz sayı ve harflerle oluşan bir olan ve ikincisi olmayan sanal para üretilir .

 

Madenciler tarafından ve gene at koinler de oranın devletine miktar olarak ta bildirim yaparak işleme başlar ve de kendi geliştirdiği ana blok zincire sayı rakam üretir bu kesinlikle batmaz sadece duraklar ve batmayan para birimidir

 

Gücünü de halka ön satış ile bankalara baş vurmaz ve topladığı parayı da yapacağı insanlık hizmetine hazırlar “banka dan kredi yüksek faizle projesine destek almaz” sadece gücünü halk tan ve projesinden alır.

 

Hiç batmayan sanal para kötülemek için bankalar sonradan sahip olmak için her yöne koşar bu nu bilen gerçek sanal para borsaları haricinde devlete bağlı kaydı olanlar sağlam gitseler de gene fırsat bilen hiç bir yere kaydı olmadan lüks reklamlarla sanal parayı toplar ilk yolu iyi olur sonra genişler ver bir geçe de topladığı parayı da götürür.

 

Hem gerçek “borsalara da hem de gerçek sanal paraya hem de alt coinğ projeli devlete resmi bildirim yapmış yatırımcılara ve “insanlığa itibarsızlaştırarak” zarar verir.

 

Sanal parayı sayı ve rakamlar bilgiler verilmedikçe o sayı ve rakamlar blok zincirin de durur burada para batmıyor “devlete bildirimi yapmamış borsalar “fırsatçılar bu olayları gerçekleştirmekte..

 

Paranın en değerlisi sayı üretilen dijital para ön satışları rakam ve sayılar elde tutuldukça ve aldığınız birim paralar projeler genişledikçe değer artar ama bu günün gerçek yüzü fırsatlar içinde at coinğler ve ana sanal parayı itibarsızlaştırarak daha çok güçlü “sahibi olan” ve de “kendi de bile karşılığı olmayan parayı” insanlığa projeler yerine “kan kokan ölümle” sonuçlanan ülke ülkeler içine müdahale eden siyası politik güçleriyle de bilerek müdahale ederek bankaların battığı gerçekleri yaşar ve ülkeleri ölüm kan gölüne çevirip güçlü devlet gibi parasını tüm ülkelere talep ettirir.

 

Gene 2005 yılında aldıkları para birimini ayağa kaldırmak içinde insanlara çip takarak çalışma performansına göre de sanal parayı kullanmak için “o tariflerde patenti bile alınmış” bankalar şirketler tarafından yeni bir insanlık boyutunda girmesi içinde yeni gelecek Programlarıdır..

 

Ve bu “gün dijital sahibi olmadan işlem gören sanal para “ve daha sonra “sahibi olan yeni bir dijital çipli boyut yaratmak içindeler” bu gün savaşlarla kaos bir birine düşürerek yol alsalar da “yarın ve sonrası olmaya bilir” ama yarın ve asır sonrası olacaktır ve insan dünya performans bitmiş 50 yaşına gelmiş insanlık boyutunu pilini çekeceklerdir.

 

Bu dünya da uyanma için teknoloji boyutuna bakmayın arkasında teknolojiyi bile durduramayan ve genişleyen akıl üstü akıllara bakın.

 

Yapacağınız tek şey var projeler hızla ön satış yatırım amaçlı almanız hem kendinize gelecek hem de projeleri destekleyerek te bu gün insanlığın geleceğiyle oynayanlara ders vermek bur da dikkat edeceğiniz tek şey var bu projeler ve koingler devlete bildirimlimi aynısı borsalar devlete kayıtlımı işte burada paralarınızın sayı ve rakamların batmayacağı sahibi olmayan bir blok zinciri içinde saklanır ve bir püf noktasıdır.

 

Faiz ve daha başka şey arama “faiz olsaydı” bu gün savaşlarda ganimet eşit olmuyor deyip para bu gün cebinizde para olamazdı bu gün savaşlarda geçen sahibi olan para birimimi yoksa insanlık hizmetinde çıkan sahibi olmayan dijital sanal paramı.

Her asır evren gibi genişler akıl da ayını yer de genişler hiç biri olmasaydı karşılıklı takas usulü olsa bile hak bir birine geçer yaratan şunu der her şeyle gel kul hakkıyla gelme der..

 

Şimdi ne olacak..

 

“Allah Tanrı de zikret “İnsan oğluna verilen akıl düşünerek çok genişler sadece insanlık ve yaşam yaşatmak için hak hakikat eşitliğine bak ve genişle..

Çoban 

İYİ KÖTÜ KÖTÜ İYİ YOKTU SADECE KURNAZLAR VARDIR  BU DA GÜVENSİZLİK ŞÜPHE UYANDIRIR
 
Güzel görünür saltanat en üstlerde gezer nefis ile kapılır gidersin sadece hayalinde koşarsın kötüyü kötü diye gösterirler temel duvar çatı sağlansa temeli yıkmak isteyen iyiler kötülere kötüler iyilere karışmış bir konuş maçının peşinde koşar bazen çok zamanlar yanılırsın kötüyü iyi gösterip ağızlara bal çalanlar sonradan kazanıp hırsa girenler sonradan düşenler kötü iyi iyi olmuş kotu suç kimde arama suç ise borsa nedir ,nasıl kazanılır ,ne temelleri nedir, proje nedir ,sanal gibi kağıt borsa nedir, kâğıt borsa sanal borsa farkları nedir, kağıtların sanal paraların piyasa garantisi devlet izni olmadan okumadan bulanık suya yürüye cem diye paçayı sıvarken  dip suda boyu geçmiş el kaldıracak kimsenin göremeyeceği hal alırken suç ve ceza kimlerdedir
.
Çıkarılan sistemler borsalar kağıt sanal yapacakları projeleri halka arz etmek hiçbir şirket bankalarına ulaşmadan sermaye bildiriminden bir kısmini halka açarak satış yapar diğeri ise, aynı şekilde bildirim sonrası blok zincirine kayıtlı rakamlar harflerle oluşan bir birine çakışmayan hiç kimsenin kurcalayamayacağı  ve bağımsız bir şekilde çıkartılan para birimidir.

Borsalar ülkelerde varsa borsaların yapılandırılması ve halka açılması ne aşamada nasıl hamleleri ve fırsatların fırsatçıların getirdikleri ve sömüren şirket kurumların asıl çıkarları nelerdir

Halka arz yapma amacı olan şirketlerin öncelikle (aracı kurumlar ve devlet kurumla) ile iletişime geçerek bir aracılık sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir devlet için kanun onayı ile .

Söz konusu odalar kanunlar halka arza yetkili bir aracı borsa kurum olmak zorundadır. Sözleşmenin imzalanması ile birlikte halka arz işlemi gerçekleştirilmiş olur.
Firmalar neden borsaya girer

Şirket hisselerinin borsada işlem görmekte olması ona getiri olarak şirketin bankacılık ve para piyasası nezdindeki kredibilitelerini artırmakta, daha düşük maliyetli ve kolay kredi bulma imkanı sağlamaktadır.

Sağlandı mı yok kur artıkça dış dünyanın işçiliği işçiliğiniz düştü (yap oradan ekmek arası kes %20 ıskonto der) faiz düş şirket istediği kadar kullansın kur artıkça stok spot 22 yılı nim değil 23 24 yılların lüksleri kolay para kazanan stok spot nefis dünyasında dalışa geçmek yok satmak ayrıyeten borsa grafikleri yukarı aşağıya hamleleri oynar durur durduğu yerde çalkala  babam çalkala kazanılan giden paralar dış dünyanın cebine girer. 
 
Daha biter mi bitmez şirket ne yapsın (cin ali ortaya çıkar ) kendi parasını işçisinden saklar hemen pazarlama kurar pazarlama kâr ederken fabrika gene boğulur yap oradan bir daha (halka açılış der) fabrika üç dört ay işçisine vermez maaş yandım bitim mahvoldum der bir yandan devlete gelmiş geçmiş hükümetlere ver yansın yaparak kör ve topal olmayan misali vermedikleri parayı da 22 23 24  yıllarında çıkan lüks ürünlere (körken acılı verir topalken koşar) muhalefetler ne yapalım da hurra der. 
 
Demez demezler gelim kardeşlerim hep bir olalım demezler oturup hiç konuşmak istemezler hep ben gele cem der ekonomi gidiyor der dururlar bunu hiç düşünmezler buraya kadar iyi kötü geldik demezler ve geldik gittik le bu devlet daha ne zaman yeni çağa atlayacak işte burada sömüren dış dünya avucunu savuşturur artık gerisini siz düşünün. 
 
Bir şirket borsalar neden halka açılır
Başarılı ve büyüme oranları yüksek olan şirketler faaliyetlerini genişletmek ve yatırımlarına fon  (Kağıt ) sağlamak amacıyla yapacağı ar-ge si için finansal kaynak açığı olan şirketler ise “banka kredisi veya borçlanmaya başvurmadan” yatırımlar yapabilmek ya da (banka şirketlere) (aldık verdik ile gene şirket bankalar ) borçlarını ödeyebilmek için halka arz edilirler. (Ney ile kağıt ı halka vermekle toplanan paralar ile kağıt ney kendi bünyesinde geçmeyen bir kağıt ya sonrası) 
 
Artık her şey hazır borsa en temel haliyle halka açık olan şirketlerin hisselerinin belli oranlarda alınıp satılabildiği bir platform da yer alarak al sat işine başlar. 
 
Hemen hemen tüm büyük şirketlerin hisseleri alınıp satılabilmekte alınan hisselerle birlikte belirli oranda “şirketin ortağı olmuş” olur artık ister uzun vade ister aynı gün, her şirketin hisse senedi değer farklılık gösterir yaptığı atılımlara göre aynın gün içinde artışa düşüşe göre alan satanlar kiminin 05TL iken, kiminin 35 TL olabilmektedir. 
 
Kolay para kazanmak isteyen düşük rakamlarla borsaya giren yatırımcılar genelde bu işten para kazanamayan kesimdir ve yakınır küçük yatırımcıların borsada batması da işte bundan dolayı olup düşük miktarlarla giren kişi genelde uzun vadeli yatırım olarak bakmaz ve maksimum risk almaya yönelir “okur araştırı bilgilenir grafik çizgisini” tam bulamazsa bile ona göre hamle yapar. 
 
Bu da bazen şirketlerin zihniyet bilinmediğinden elbette kişinin bir noktada ikili  batmasına sebep olur uzun vade okumak la değil kısa günde al sat alamı ( borsadır ) anlamı yazmış olup okumayı yanlış anlamaktan kaynaklanır borsaya yatırım yapılacaksa çok düşük miktarda alım yapan kişiler (bir sermayeye için ve ya çalışmaya ihtiyaç var ek gelir gelsin le ) olduğundan ya tutarsa hesabi yapar yani sanılanın aksine borsadan yattığınız yerden (yanı yan  gel Osman’la) para kazanılmaz okumak bilmek araştırmak ne neleri araştırıp bulmak 
 
Şunu bilmekte yarar var hisse senedinden aldığınız miktar kadar şirkete belli şartlarda “ortak olmuş olursunuz” bu durumda elde edilecek olan kayıptan da, kazançtan da aldığınız hisse senedi kadar etkilenirsiniz yok öyle kolay para. 
 
Bir de şu aşama devlet getirisi ve götürüsü daha (Güçlü Mali Yapı) halka arz esasen sermaye temini biçiminde olduğu için “şirketin bilançosundaki” borç sermaye oranında iyileştirici etki yaratır (dürüst ve doğru yoldan) böylece şirket daha olumlu bir finansal kaldıraç seviyesine erişerek eriştirerek ve yapılanmada güçlü yer alarak göz doldurur ama (doğruluklar ve yanlışlıklar) zamanla ortaya girer. 
 
Bir şirketin hisse senetleri halka arz edildiğinde şirketin bilançosu nasıl etkilenir zaman içerisinde şirket sermayesini kaybetme noktasına doğru ilerleyebilir işlem sırası kapatılan şirketin yükümlülüklerini yerine getirmesiyle, işlem sırası tekrar açılabilir ama borsa yönetim kurulu kararıyla borsa yapılanma kodundan  çıkarılan şirketlerin hisse senetlerinin değeri bir anda sıfırlanır “haydi bakalım” 

Diğer ilk aşamaya geçelim borsada işlem yapmanız yapması için bir bankada vadesiz hesabınız ya da aracı bir kurumda paranız olmalı bunun için en çok tercih edilen kanallar ise (girdi bankalar) İşlem yapmak için vadesiz hesabınızın olduğu bankaya giderek "Yatırım Hesabı" açtırmak istediğinizi beyan etmeniz gerekir mali acıdan “doğrumu doğru” 
 
Bu aşamada borsaya girmek için hangi hisse senedinden ne kadar alacağınız sizin için borsaya girerken gerekli olan para miktarı olacak her hangi şirket hızlı işlem grafik talimatıyla rakamlar neyse o rakamdan alınır 95 gösteriyorsa 10 adet aldıysanız gerekli rakam 950 dır iner çıkar batanlar ise uzun vade beklemesinden anlık takip her zaman kazandırır “daldaki elma gibi her seferinde zıplamak” kar mali açıdan komisyonlar alınarak işlem görür. 
 
İşte buraya kadar şirketler kazandı kaybetti veya her seferinde (bir makam) yazdılar kazandılar kaybettiler vergiler her iki tarafta al sat düşük komisyonlarla veya yüksek komisyonlarla vergilerini (verdiler veya vermeyerek cezalarını yediler) borsada ki şirketler her (çalkalamada) ve ya her fırsatta kurdan ve ya sudan isyan ederek vergi muafiyeti olanlar oldu olmayan lar da bir yolunu buldu kazanan kim her konuda banka şirketleri bir bakın bakılsa da aynı tarihler ve tahminler gelsin (hep gelsin zihniyet.)
 
Raporlarında (işçilikten düzenden fırındak gibi düzenden der derler) çoğalır artık yaşam en aşağıya kadar gitmiştir (yer kaybetme yer alma)  peşindekiler dış dünyanın önüne attıkları bir yumak. 
 
Aslında yüz yıldan beri gelen zorluğu görmekte olan yönetim bir az olsun yatırım eskiye göre yüzde yüz olan alt yapılar gene de dış dünyanın oyun ve halkın çok kazana çam diyen ve halkın içinden konuşan adamlar olsa da bir şeyi net söyleyememesi ve denmemesinden de dış dünyanın insanlık için yapılacak gerekenler tozlu raflarda durması ve şirket çıkarlarına eşleşmesi çünkü okuma yazmaları yüksek olan eskiye göre fazlada olsa onlarda kafaları gömmüş kuma oluşudur “korku ne derler” ile yaşamasıdır.
 
İşte burada şunu bilin bir kaosla dünya dengesini korumak için başka dengeleri kaosa sürükler açlığa göçe zorlayarak yazılmayan gücü korumak için şirinden şirin olur işte burada küresel yapıya dengesizlik gördüğü zaman A planından B plana geçer kaoslarda gücü güçlendirmek kendisini dengede tutmak için yakın gördüğü ülkeyi destekler ve gücünü o ülkeye şirketlere ve o ülkeye sokar bazen yeri geldiğinde ekonomi darbeleri açar çünkü bunlar renk değiştiren bukalemun dur.
 
O yaşadığı seçtiği ülkeye bir ara dokunmadan dış dünyayı sömürmeye başlar ve sonradan tekrar desteleri başka yönlere sokarak geçmiş gözü olan hesaplara tekrar sahaya sürer yanı geçmişleri bir başka yönden kuş aklıyla iki kuşu vururum der ve tere yağdan kıl çeker gibi hal alır.
 
Bilin ki senin senden başka dost yoktur bu dünya küresel güçlerle oyunlarından oyun içinde kendileri savaşmaz sadece gladyatörler savaştırırlar bunlar insanlığı özgürce yaşatmazlar sadece yok ederler bilin geçmiş yemen mısır dan askerlerimiz çekilirken dünya zengini İngiliz hükümeti içerden İngiliz casusları orada ki halkı kışkırtarak askerlerimizi yok ederek ve o zaman müttefik gözüken bu topraklarda gözü olan askerlerimiz yok edilirken arkadan zil çalıp olanlar aynı bu gün yan ülke sınırına danışmanlık silah lobileri açarken ve sizlere şimdiden yanınızda olmak isteyen küresel güç olursa aynı bu seferde içerdeki hainleri sahaya sürerek ülkeyi kendi güçlü devlet yapar.
 
 
ŞİMDİ BAKALIM ISRARLAR ŞİRKETLERİN VE OLMAZ OLMAZ OLAMAZ ŞARKILARI BESTELERİ NEDİR.
 
Sanal kilipto adımla projelerinde ne var ne yokmuş kimileri insanlığa ,kimileri uçuk, projelere çeşitleriyle (aynı diğer borsa gibi devlet kurumlarına rapor verirler o devlette coing  ve ya token yasası bankalar kurumu varsa o ülkede token coing raporla sunarlar) ,(kimileri projelerinde) kimileri ( borsaya şirketler yetinirler işte burada fırsatçılar) çıkar bunlarda da ne varmış bir bakalım.
 
 
Daha başlamadan öncelikle dünya küresel aile şirketleri insanlığın içinden çıkan insanca projelere ve nasıl yapsak ta bizi görmeseler senaryolarına BAŞLAYARAK GELECEKTE kendilerine bu işe soyunmasına bakalım ve de bu gün dünya devletlerinden paralarını çekseler o devlet yerinde yok tur ve silinir başka güçlü devletler kağıtlara kadar borçlandılar borçlandırıldılar KAOS KIŞKIRTIÇI gerektiğinde gözleri kanlı paradan başka görmeyenler dünyada en uygun ülke seçerek orayı arı kovanına çomak sokar.
 
Artık dünya bir kaosa döner bir güçlü pazarlama ülkesi şirketleri sahaya sürer amaç değerli parayı pazarlayarak her türlü lobilerini sürer ve bir yandan şirinlik yapar bir yandan timsah gözyaşları döker bu nu daha önce yazmıştık tekrarlamayalım.
 
Şimdiki “iyisi kötüsü doğrusu yanlışı “ bakalım ve hiçbir yere bağlı olmayan (proje nedir le ) başlayalım.
 
 
Token  “iyisi kötüsü doğrusu yanlışı “ bakalım ve hiçbir yere bağlı olmayan (proje nedir le ) başlayalım  projeye gelmeden seyir defterine bakalım 
 
Ar-ge çalışması sonrası bir proje hazırlanır buna fizibilite amaçları ve ürelimle ilgili çalışmaları maddi manevi işlev konular yazılarak oranı devlet kurumuna sunarlar ve ar-ge çalışmasını okuyan kurum o devletin kanunlarına göre görev veriler bu şartlar altında hükümlülüğünü yerine getirin proje 1 2 3 yılda hazırlanan ar-ge çalışması pilot sahada görevini tamamlamış olarak firma artık karar verir.
 
Elimdeki kaynağı öz sermayeleri alt yapıyı hazırlayarak ar-ge projeleri için halka açılır buna ÖN SATIŞLAR ar-ge ye küçük büyük ortak toplar ve ÖN SATIŞ için planlanan bir pay ayrılır ve para birimini ÖN SATIŞLA SATAR
 
Toplanan parayı bir anlaştığı bankada  toplanır ve bu para yapacağı proje ye göre her yapılan işte bankaya bildirimle belgeli olarak çeker altyapı sonrası ve yapacağı üretime göre ham madde reklam gider yol hotel her şeyi kapsayan bir tutanakla harcama yapar ÖN SATIŞ ORTAKLARINA da çıkaracağı TOKKEN resmi belgeli kayıtlı hesap cüzdanı açarak bir zaman birimi koyar o zaman birimine göre çekemez ve satamaz
 
(Düşünün bir bankada hesabınız var her kes gitse parasını çekse parasını alamaz zamanlar sonra alır o banka yatırımlar yapmış olabilir durumda nakit dağıtacak nakit bulamayarak işlemi durdurur ) 
 
Proje 3 veya 4 ay ayırmış oldukları paydan ÖN SATIŞLARI tamamladıktan sonra ortakların paylarını bozdurmak için ve temelinde borsa girmek için bir borsaya girer gene ayırmış oldukları token parayı da yaptıkları işlerden çıkardıkları parayı basmaya başlar “yanı madenciler kazar” madenciler borsa hareketine göre kazarlar ve veya proje sahipleri kendi madencilerini kazdırır bir birine çakışmayan harfler sayılar çıkar bu blok zincirin de durur her devlete göre değil her projelerin tokkenları da bile çakışmayan sanal para üretilir.. 
 
Artık ortaklar ÖN SATIŞ ALDIKLARI TOKEN borsada aldıkları tokenları o günün değerine göre bozdurarak geri alırlar kimisi bekletip daha fazla kar alırım düşünceleriyle belletir ve veya aynı paradan borsasından talep eder artık yüksek karla satan ortaklar karıyla kar ederek aynı işe te ve veya başka yatırımlara girer bu da “ÖN SATIŞTAN KAR EDENİ” gören kolay parayı kazanırım diyen ve okumadan PROJELER NE DİRİ BİLMEYEN VE BORSA NE NEDİR bilmeden yasal olmayan bir yere bağlı kanun olmayan borsaya takılır kaybeder bulanık suda atlayanlardır. 
 
Artık yaşam dünyasın da (klavye şövalyeleri hortlar) kendilerine saha yapmak için ama “bilmez adam bulanık suda kafası kuma gömülmüşü” görmez gel be kardeşim nasıl oldu demeden oda kafasını kuma gömer belki kumda buluşuruz hesabi yapar.. 
 
Bakalım diğer kâğıt borsa gibi hisseler ortakları “başından sonuna kadar gitmez” aldıkları kağıtlar sadece uçurma yapılır ve pul olarak koleksiyona kaldırır ve diğer borsalarda sıfırlanır hesabını (klavye şövalyeleri güdeme getirmez) yukarıda yazdığımız gibi arada ki fark bir tanesi. 
 
“Tokken ler geleceğin parası akla koymak lazım hiçbir zaman kaybolmayan para birimidir” 9000 geçkin tokken vardır projelidir ama hepsi aşamalı olarak faal değildir bazıları faal olur hepsi de “o ülkenin kanunlarına kayıtlı değil” zihniyet bozuk fırsat fırsatları içinde fırsat doğar gene (cin aliler ortadadır) burada ise ayırmak için kolay para kazanmak yerine önce amaçlarını okumamaktan bilgilenmekten TÜZÜKLERİNİ OKUMAKTAN geçer Tüzük nedir derseniz devlet onaylı AMAÇ tır kısaca.
“Aklınızdan şu geçer kavun değil ki koklayalım”.
  
O (devletin yasaları ve Tokken borsa kanunları olmadığından dır (projelerinde altın borsa döviz gibi borsa projeleri yazmakta bir şirket kuruluşu gibi tüm yapmak istedikleri projeleri ) olsa o devletin merkez bankalarına ve veya devletin para toplama birim onayı olmadan token borsası açılamaz ama hiçbir ülkeye bağlı olmayan sanal para o ülkeler içinde kanunda olmasa bu borsa işi dünya çapında yapmak isteyen projelerde vardır dünya güvenilir borsalara bağlı olarak kanunu olmayan ama gene de banka yasalar kanunu gibi gerçekleştirir bunlar o devletin kanunlarına göre hazırlanır dış borsa olsa güçlü borsa kolu gibi para aktararak işleme geçer..
 
Bir bakalım bir devlette bu yasalar yoksa kılıfı değişik bakarlar kendilerini yabancı firma olarak raks ederler ne dış borsalara kayıtları vardır ne de bir küçük araştırmayla ava çıkar “kavun kokmasına koklamasına gerekte olmaz” 
 
Yabancı kılıfa burunmuş o ülkede borsalar kanunu varmış gibi “tokken borsası”  (borsa işlemi ) bilinçlenmemiş “kolay para kazanan kişi yasal borsaymış” gibi girer ve proje altında yasallaşmamış kuruluşu olmamış ama döviz borsa çent işleri işlem hacmini açar borsaymış gibi işlemlere başlar zamanlar sonra bir akşam müşterilerin sanal yatırım yapanların harflerle sayılarla olan parasını U peyse yükler nerde nerelerde kısa vadeli (ömrüyle az gider uz gider döner döndürülür) işte fırsat fırsatçılarım fırsat pususunu bekler kaos savaş yatırım pembe hayaller sonrası püf zamanlar “geçmişi hatırlatır efer kulesini satan galata kulesini satan boğaz köprüsünü geçiş parası isteyen dünyada çok deli dümlülar” vardır. 
 
Bu gün dolandırılan dolandıran fırsatlardan yararlanan ve geleceğin parasını görmeyen ve ne kadar kayıp para kaybolduğunu bilmeyen devlet yönetimler ve sistem makineleri (bir avuç kadar insana şirketleri) karmaşık kaos planları içinde bulunsalar da görünmez ve zihniyeti bozu insanların “kolay para kazana cam diye kurdukları hayal peşinde koşanları avına düşürür” fırsatçıların çıkardı sahtekarlık ise  çıkarılan kaos a tuz biber olur çıkar için görseler (klavye şövalyeleri ) bunlarında çöl de serap ararken kum bataklığa düşeceğin den haberi olmadan serap görürler bildikleri tek şey var o günkü gerçeği yansıtmayan konuşmalardır sohbetlerdir bunların çıkardığı dolandırıcılar çok olur. 
 
Sadece düşünebilmek bu kadar zor olmaması lazım “Tokken coinğ” ne nedir ne işe yarıyor ne alıp ne satıyor almıyor da satmıyor da alış verişte kullanılan madenciler tarafından üretilen sayılar ve harfler cebinizdeki nakip para üzerindeki numaralar gibi darphane yanlış basa bilir ama ana blok zincirindeki sanal dizili parayı bir başkası bozamaz ve değiştiremez “bu günkü gibi harcama olarak çıkartılan sanal para bir kağıt para borsası gibi her çıkartılan paranın da borsaya bağlanması olur” fark ise sistemi tanımadan ne işe yarıyor u bilmeden okuyup araştırmadan gözü kapalı koşmak. 
 
Bilin ki bir sanal para sıfırlanır ama batmaz çünkü  sayılar ve harfler tek senindir dünyada birbirine çakışmaz  “tavşan zıplar sportmendir bir kaplumbağa ağır sıklettir” birinci bitirende gene ağır giden kaplumbağa olur bir blok zinciri temelini atar kendi parasını kazar kazdırır gene parası zirvelere çıkar çıkartarak yaptığı yapacağı projesine kavuşur tek başına hedefe zaman alsa da topladığı üyelerle çok hedeflere ulaşır aynı tavşan kaplumbağa misali tek kürekle çektiği sonrası sportmen küreklerle hedeflere ulaşır
 
Suçlu kim kanunlar olmayışı fırsatçılar ve gelecekte “bu tokken sistemine sahip olmak isteyen kurum kuruluşlar bankalar gibi tek blok zincirine sahip olmak çabaları.”  için şu andaki dünya kırız altındaki ellerini avuçlayamayan korkuları “sanal paradır” (sah piyon ) oyun kuranlar ise daha çok ülkeleri parçalamak ister şöyle bakın dünya para trafiği (bankalar dev şirketler) kimin bilin ki küresel güçlerin ırmaklar nehirler dünya derya deniz olmak isteyenlerin (elinde gelen yanıyor batıyor) deseler de senin susuz kalmış tarlan ormanda ağaçlar devrilse de kimsenin haberi olmadan kanlı ölüm tarlaların parçalanmış ülke ülkeleri gelecek 100 ve daha sonrası 1000 yıl insanlığı gene başka yönden insanlığı kaos göçlere zorlarlar..
 
Çünkü devletler artık yok olmaya başlamış para bitmiş kâğıda dökülmüş artık getirisi olmayan devletlerden alacağı olan dev aile şirketleri dünyaya sahip olmak için bu sistemi elde etmek için dünyadaki tüm şirketlerini saha ya sürer.. 
 
Artık kendileri bu dünyada tek olmayacağını anlamışlar “tokken projeler sahip olacağını “anlayarak yakın (zamanda dönüşe geçecekler kendilerine ait olmayan ana blok zinciri ) durdurulamaz a eşleşen kontrol edebilen (orak blok zinciri kurarak aynı tabana bağlı şifreli blok zinciri kurar) ve şu anki para gücü gibi sanal para güce sahip olurlar şu anda bile bu üzerinde çalışan ve kontrol mekanizmaları bir çeyrek asırda tamamen ele geçirirler tüm şirketleri iyi polis kötü polis oynarlar bu zamanda .. 
 
Yakın da bile bir ülke içinde yasalar olmasa da  yakın zamanda çıkartırlar o hükümetlere ve artık o ülkede (token coing merkez bankasına) bağlansa da “genç bir girişimcilere projelere onay vermez verdirmezler “ gene para kâğıt borsa araya banka şirketleri bir cepten verirken obur ceplerinden alınan mekanizma da ve sanal borsa sistemleri de kendilerine ait olur ve zamanla bir yarım asır sonrada hoş geldin çip takılır yaş ortalaması 50 olur bırakı “2005 yılında dünya patent bile alınmış tır” Hizmet karşılığı yaşam jetonu aaaa değil gerçekler.. 
 
Aslı ise bu zamanı insanlık iyi okuması gerek korkuları bir yerlerinde duramayan ve yere vurulan ayak sesleri kaçmak için çırpınış sesleridir “insanlık gene tekrar berat olur insanlık doğuşuyla gene şeytanlar çığlık atar”..  
 
İnsanlık okuyup ta okumayışı sebebi ise hala gelecek korkuları var oluşunun dan kaygılanır her kesin bir oluşmayışı sen ben o onlar yapsın sizler yapın değişleri bir işin başlangıcını çekmeyişleri ise gene nefsin gelecekte pembe dünya oluşları bu hayalle yaşarlar çünkü esir esaret içinde yaşatarak bu gün şans oyunları oynatılıyorsa üretilmeden bir kağıt satılıyorsa ve çekilişe kadar hayal dünyasında yaşatılıyorsa bu yaşam size sanal gelmiyor mu bu seferde fırsat fırsatçılar başka role girer (haram helal) kafa karıştıran (bilim ile ilmi yok ettirirler) asıl ise gelecek için” ilim içinde bilimi” aramak.
 
O da ar ge çalışmalarıyla hiçbir kuruluşa baş vurmadan gerçek projelerle toplanan üye ortaklar insan boyutuna yaşam yaşatmak için  ar-ge çalışmalara hızla üretime geçirir üretim hükümetin desteğiyle değil aynı bir kooperatif gibi üye topluluğuyla üretime eşit düşmektir buğday varsa altın devlet güçlenir ,sadece altın varsa üretim yoksa insanlıkta olmaz 
 
Daha bitmeyen kaoslar kışkırtmalar ve oturumlarda “tam şekilde konuşamayan anlayamıyorum, neden yapmıyorlar ,buradan yetkililere duyuralım sesleri gelse de onlar saken çoktan biliyorlar, konuşulan sadece dört duvar arasında kala (şahların piyon taşı olup santraca tahtasında ) dört kare içinde ileri gitmek için bir elin gelmesiyle gidersin gidilebilir olmak için bizzat bilinmelidir ki gene burada fırsat fırsatçılar türer destek verilir.
 
Vermek istenir verilir ama  bu sefer on dönüm ekilir yüz dönüm gösterilerek destek alınır kağıt üzerinde gayet güzel rapor çıkar ama zaman gelir harman olur ekilenin yarısı kadar ürün çıkar her defasında destek verilse de o içimizdeki fırsatçılık galip gelir bu gün 3 tl ekmek yerken 5 8 10 tl ekmek yenir gene aynı makaleler yazılır ya bir dünya kaosunda destek paraları alanlar parasıyla ekmek bulamazlar “ne söylenirse o olursun ve olur değişmeyen zihniyet insanlığın içine girmiş nefis devlet ne yapsın yapsa bir türlü yapmasa hainler dolu. 
 
POROJE VE NEDİR NE FAYDA SAĞLAR İNSANLIĞA  “İYİ KÖTÜ TOKKEN VE COİGN “
İyi ve kötülere geçmeden kötünün iyilerine ve iyi iken kötü anlatılmayanlara bir başka acıdan bakalım .

Avrupa da hemen her yer de olması da bilenler “yan gelir olarak” kullanmakta devlet kısa az vergiyle uygun görmekte hatta alış veriş merkezlerde sanal parayla ihtiyaçlarını karşılayarak gelir etmekteler bu günü devletleler bazı yerlerde vergiyi bile sıfıra indirmişlerdir ama zamanla dünya gidişatı içinde ( bazı gizli akıllar ) geleceği çok iyi gördüklerinden kaos entrikalar çıkartırlar ve maddeciler bir yandan çıkartıla entrikalara karşı direnir gidişat aynen deva eder.

Küçük çapta madenciler ise ekonominin getirdiği Fiat artışı maliyet yükseldiğinden evde yapamaz olmuşlardır madencilik yapmak evde ekonomik olmaktan çıkmıştır..

Madenci yapmak isteyenler arayış içinde, mağaralarda ,kiralama depolarında ,bahçe evlerde, özel tasarlanmış odalarda, maliyeti aşağıya çekmek ilk önce elektriktir çare bulmak için fabrika yanı kazım kazanını büyültürler rüzgar gülleri güneş panelleri tarlarında bile son hızla ulaşırlar ve ulaşır öyle projeler üretirler ki araba da hareket eden tüm araçlarda enerji ederek  “SÜR KAZAN DRİVEMİNİNG ” araştırmalarında da başarıya ulaşarak her zorlu yenerek yollarına devam ederler madeni kazmaya başlar.
Kendisine güven gelmiş madenciliğe devam süresini uzatmıştır. artık daha ucuz dünya küresel yerler arayışına girmiş yola devam ederek hedefe hedeflere oralara gitmeye karar vermiş vermişlerdir.

Gittiği yerlerde ithalat yaparak yeni maden makineleri almış artık madenci olmuş ve teknoloji durdurulmayan silemeyen blok zincirin de her proje kendine bağımlı ve veya madenci olmak isteyenler başka madencileri kazdırılarak işe koyulurlar.

Türkiye de açık açık konuşulmayan yeni madenciler yasal yoldan getirmek yerine Avrupa gibi izinsiz sokmaya çalışsalar da bilerek bilmeyerek suç işlemiş olurlar...
Açık olarak getirsen de gene suç sayılan mevzuatı neden koymuşlar anlamak zor.

"Kanun şunu söyler".

Gümrük işlemleriyle ilgili önemli olan diğer bir husus da gümrük işlemlerinde bitcoing kullanılıp kullanılmayacağıdır

Bir bakalım neler dönmek te.
T.C. Merkez Bankası tarafından yabancı para birimi olarak henüz kabul edilmediği için Gümrük Kanunu’nun 30.uncu maddesine istinaden, ithalat ve ihracat işlemlerinde olarak düzenlenen bitcoin faturaların gümrük işlemlerinde kullanılması şu an için mümkün değildir makine getirmek için.

Aynı makine adı değişerek başka pozisyon alarak uygun şekle gelir bir bakalım.
Asıc application specific integrated circuit bitcoin

Miner olarak adlandırılan ve Bitcoin madenciliğinde kullanılan bu donanımlar gümrük tarife CETVELİMİZDE “Otomatik bilgi işlem makinaları” olarak  tarife pozisyonunda 84.71 yer almaktadır ve işlem tamamlanır

MADDE 30 Der ki Eşyanın gümrük vergisine esas alınacak kıymetinin Türk Lirası olarak beyanı zorunludur. Fatura veya diğer belgelerde yazılı yabancı paralar, gümrük yükümlülüğünün başladığı  tarihte yürürlükte olan T.C. Merkez Bankası döviz satış kurları üzerinden Türk Lirasına çevrilir...Bilerek bilmeyerek sokulan makinelerde...

Ticari yolu da şudur..

Görüleceği üzere, bir eşyanın gümrük tarife pozisyonundan söz edebilmemiz için öncelikle ticarete konu olması, diğer taraftan da gözle görülüp, elle tutulur fiziki bir varlığının olması gerekiyor.

Bu durumda, tamamen sanal ve elektronik bir veri olarak üretilen kripto  paraların gümrük tarife pozisyonundan söz etmemiz mümkün görülebilir mi...

Sisten getirildiğin çetvele göre mali acıdan şöyle elle tutulmuyor gözle görülmüyor çıkan ne ,ne değil olduğunda bulunan maliye müdürlüklerinde özel olarak gidilir ben bunu yapmaktayım der..

Bil ki bu gün insan canlılığı bir bakmışsın apacı dansı her gün yeni bir dans, peki bunlara ne demeli derseniz (biraz daha derinlere) inelim

Paylaşmak, takas usulü, alış veriş şekille işaretlerle akıl düşüncenle madden değil manen gelen aklın içine yerleştirilmiş yaratanın akıl zerreciğine, aklınla bu asra ayak uyduramıyorsan “yaratanın” akıl vermiş aklın sucu ne..

Akılla bir o zamanın devleti elde dolaşan parayı kendi aralarında sanal olarak hayal etseler de, bazı devletler bu öncülüğe ayak uydursalar da bazen bur öz, bazen altın, bazen de gümüş çıkarmaları sebebi o ülkenin zenginliğini değerini yüksek oluşu sizce o gün yaşasaydınız ne derdiniz “bu zamanki” gibi hayal ettikleri sanal değil mi...
Ya şimdi o asrın insanların parası nerede hayal , sanal ,tarihi eser olmadı mı, nerede kaldı büyük devletler tarih olmadı mı ama bak yaratan hep hatırlattı sana verilen zerrecik akılla elle tutulmayan gözle görünmeyen şey sizce neydi “Akıl değil mi “sen ne yaptın işine geleni yaptın ve zülüm le züllümler yaptırdın niçin güçlü devlet olmak için işi karşılığı olan ve zamanlar sonra daha çok kaos kargaşa ile yol aldın hayaller kurdun ama bir gün hayal elle tutulmayan sanal ve hayal  olacağını unuttun

İyi olup ta iyi olmaktan çıkacak iyi oynayanların dünyasında sağ eliyle verirken sol eliyle cepleri dolduracak düzene soktu şimdi bakın nerede hep aldandınız yüksek kar payı verirken hangi hayallerde sanal dünyasındaydınız sadece bakın borsa döviz bürosu çalıştıranlara her şey orada yazılı ,her şey çıkarına yazmak, söylemek ,çizmek yaratanın emirlerine karşı koymak değil mi..

Ben şuyum buyum demekten kurtulun sen yarın alacağın alabileceksen bir hediye nefesle, yarını tutamıyor elde edemiyorsan yarınların sizce ney sanal değil mi...

Gerçek ola şey” yaratanın yarattıkları” bak gör zaman ve asrı yaşa bil ki o seni doğru yola götürecek ilim bilim okuyup anlamak tevekkülle senin her kısmet kapın  açılacak..
Bil ki şer karanlıkta kapanacak yani geçe gündüz gibi, ayın arka yüzünü göremediğiniz gibi ,Jüpiter’in ters döndüğü, durmadan genişleyen evrenin sırla bolu olduğu gibi “sen bil ki “yanız değilsin..

Bak sıvı idik hamdık piştik giderken hayal ve sanal olduk ben değil hepimiz gerçek yaşama geldik şimdi yaşadığın dünyada yanlışlıklara gerek var mı şimdi çoban için düşündüklerin düşündüklerinizi elle tutabilecekmişsiniz deneyin..

Sanal olduğunu anlayabilirsiniz tutabilirseniz yaşam sırrını bulacak sanalı maddeye çevirip sanatkar olacaksınız bazen çoban, bazen marangoz, Bil ki gördüğün her şey tek tek tek sahibi “ tek o var ” YARATAN Rabbime sığınır iblis ve şeytandan sakınırım oku bil araştır.

Dijital dünya merkezi olmayan dünyada izin verilen yerde ve tüm dünyayı kapsar bu da bazı kişileri rahatsız eder bu da (bilim içinde önce ilmi yok etmek ) ama “insanlık bilip bilmeyerek ilmin getirdiği durdurulamaz silinemez ve yaratılışta verilen verildiği akıl ilim içinde bilimi aramak” bu da aklın doğru yolda oluşu  insanlık yok etek için üstün ırk sayan bazı kişiler ve kişileri (sah oyunu kurucuları piyon sürer ve sahada sergileyen bir avuç insanın kaybolacak çırpınış fragmanıdır) ilerde sahneler değiştirecek sahne hazırlarlar.

Bu gün an anlarınız kararlarınız geç değildir bilin ki yarın güneş herkese eşit doğacak kararlar öncede alsan da daha zaman ve vakitleriniz yazılmamışken yarın olacaksa eğer hayat yaşamında kararların” iyi veya kötü “yer alsa da bir sonraki kararların net doğru yolu bulacaktır yaşam ise bir tecrübedir ondan ki gecikmiş insanlık insanoğlu iyi doğru adımı bulacaktır kimse kimseden üstün değildir tek üstünlükse senin var oluşun yaratılışındır.

Her şey adım adım iyi kötü karışmış, karıştırılmış ,karıştırılan yolu nasıl doğru iyi yolu bulmak her şey admı adım.

“Tokken coing ve borsaları ülkelerde var mıdır varsa hangi yolu izlerler (devlet borsalar kanun merkez bankasına kanunlarında yer almaya ve kanunu olmayan devletler var mı yoksa olmadan nasıl doğru ve yanlış şekil yer alarak girerler ) olmadan “ içinde “faal göstererek iş yapanlar sistemi nasıl çalışmakta” bir bakalım “devamı aynı gece” karanlıkta duymadığımızı duyacak bilmediğinizi bilecek siniz bir sonraki atmam ise “24 saat te “ neleri yanlış yazdığımı görmeniz arayıp bulmanız için asıl bölümde ise yazdıklarım daha fazlasını bulabilirsiniz ama şimdi erken yanlışı bulamayacak daha fazlasını görecek siniz..

Bir token çıkartılırken önce firma raporlarını devlet ve oranın ilgili kanunlarından onaylatır ve çalışma şekillerini kanuna göre çalışmasını iletir fırma alt yapısını pilot olarak ve ya ar-ge çalışmasını bitirtmiş öz sermayesiyle alt yapısını hazırlar proje için gerekli fıslamanınım bankalara gider borç alman dan tokken projeler şeklinde çıkardığı Tokken leri yukarıdaki kağıt borsa gibi tokken parası ön satışla yatırım ortağı talep eder ülke değil tüm dünyayı kapsayacak  şekilde yatırım ortakları toplar istenilen rakama gelesiye veya ayırdıkları zamana kadar ortak toplar bir yandan da yapacağı projeye son hızla başlar ortak payı geldikçe kanunları iznine göre devlete bildirerek devlet toplanan paradan harcandığı kadar verir bir nevi kontrol şekilde bir sonraki harcama içinse bir öncekini görmeden harcama yaptıramaz firma adına bankada durur işlem ve proje ilerledikçe ayrılan zaman dolmuştur ortaklarına verilen tokken ler artık ortak sahiplerin parasıdır bu para yatırım esnasında 1 yıl 2yıl arasında çekilemez bozdurulamaz çünkü para yatırıma fal duruma geçmiş işlen hacmi için değerlemek için proje tamamlanmaya veya üretime sonsuz yol verir..

Bura firma tokken jetonunu dünyada ülkeler ve o devletin kanunları içinde bağlı güvenilir borsaya girer artık tokken ler ürettikleri parasını üretirken proje isim altında projede ayırdıkları parayı makinelere yanı madenci lere bastırır isim ve yaptığı proje uzun vade veya kısa vadede arz talep üzerine isim orsada yükselir al sat  kısa adı borsa sistemiyle aynı kâğıt borsa gibi alçalır yükselir hiçbir hata olamaz  bir den yükselmesi alçalması sadece bir ülkeden bahsetmiyoruz dünya devletlerinde bahsediyoruz borsada öyle işlem oluyor ki tüm dünyada sanal borsada görenler aşağıdan alarak dallara zıplayarak elma toplar gibi al sat la günlük kâr marjını yükseklerden satar ve ya toplar güvendiği proje varsa uzun bekletir alıp satmaz istediği rakamı yakaladı mı affetmez alı satar işte buda iniş çıkış tır burada 85 milyon hitap etmiyor bahsedilen 8.5 milyar insanı kaplar 2.5 milyar ise tokken ön satışla ve sonradan coingle borsasında tanışır ve oynar burada oyun oynuyorlar derler yok oynamıyorlar burada “küçük balık az oynar büyük balık çok oynar” öyle şirketler ardır ki en değerlenecek sanal parayı toplar ve istediği rakamı yakalayınca satar işe “çoban derki elmayı yenmek istiyorsan dal al zıpla az öz az kanat getirmek bil ki çoktan büyüktür”.

Ortaklara geçelim ortaklar zamanları gelesiye kadar satamaz ama firmanın verdiği cüzdandan aldığı parayı geçici kullanamazsa ayni firmanın coing tokken larını alır satar artık zaman gelmış aldığı tokkenlarını istediği o günün borsasında satar isterse yarısını bekletir ön satışta aldığı tokken ler çok yüksek sattığından zengin olurlar bu gün zengin olanlar ön satış zenginleridir artık koyduğu parayı kat kat almış olarak ister devam eder isterse çıkar..

Diğer kâğıt para borsası gibi alıp sonuna kadar devam etmez ortaklığı güvenirse yarısını satar aynı paradan üste borsasını takip ederek çoğaltır..

Yanı tokken lar projesinde güvenilir işe imza atmışlarsa sonu çokgüzel sonuşlar getiriyorsa bilin hiçbir şekilde sıfırlamaz düşük borsası olsa da dünyada o proje bir birileri destek sağlanırsa sağlanır da o sıfır gördüğünüz “proje çok büyük tavan yapar şaşıran şaşkına şaşırtılan ise projeleri okumadığınızdan kaynaklanır ” kulak fısıltılar ise bazı beceriksiz erdem olmayan sonun nereye varmayan varacağını bilmeyen günlük şovmenlerdir klavye şövalyeleri sadece kulaklarına üfletilen nefis ve sah piyonlardır..

Gelelim tokkenleri coingleri kim kötülüyor
Tokken projeler içinde amaçları altın döviz token coinğ  alım satım pozisyonuna göre bir fizibilite raporlarıyla sahneye çıkan ve projeleri sunan amaçları al sat ile uğraşan bir dünya portesi sunan kişi kişiler bir sunumla dünyaya açılan bir pencere uygularlar..
Dünya devletlerim de ülkelerinde kanun yasalarına göre kağıt borsa gibi token coing borsası işleminden uygun görüldüğü taktirde borsa açarlar devlet kayıtlarında kayıtlıdır..

Dünyada artık tüm 8.5 milyarı kapsar ve bu borsalar güvenilir işlere soyunurlar bazı ülkelerde bu borsa kanunu yok ise hala hazırda o ülkede token coingge talep varsa kanunu olmayan ülkede bu işi yapmak isteyenler ve hala hazırda var ve güvenilir olması içinde kanun yasalarına uygun dünya borsalarında yetki bilgi uyum alarak o borsadan borsaya çalışma raporu alarak kanunu olmayan ülkede kendine güveni var olan bu yükü kaldıracak bu işi yapmak isteyen kişiler borsa kurar gene de borsa o ülkede borsa gözükmez sadece bir işlem merkezi vasıf esiyle çalıştırır ve dünya borsasına girmek için yanı alt bayı olarak o borsaya güçlü bedel öder ve güvenilir bir şekilde token coing o ülkede pazarını kurar iyi iki firma arasında güven sağlanır..
Kötü olan şey ise iyi olanı kötüler şekilde yol alırlar bunlar gene yukarlarda yazdığım gibi basit bir döviz şekilde birazda süsleyerek kılıf değiştirirler bir yabancı firma veya beyin yıkama şekilde amaçları belli olmayan amacında hiç proje nedir bilmeyen bir firma ortaya çıkar bunlar sadece bunlar mülk kıymetler gibi işlem görürler işlemleri tek tir bir programla al sat ve çevre pazarlama yaparak ufak reklam çıkarak bunların tek gayesi bu fırsatı değerlendirirler ülke içinde kanun yeri olmayan bir firmaymış gibi projeleri ortalıkta gözükmeyen gidişatı okumayan kişileri avlar ve bir geçede U piyese müşterilerin sayısal harflerle” token coinglerini” alır ve giderler..

Şimdi burada “tokken ve coinggin” ne sucu olur hiç “sayısal rakam sayınız tokken coing üzerinde yatıran kişi parasını “tokenları coinglerini “borsa adı altında kişiye vermiş ise kim suçlu..

“Güvenilir borsalar dururken” al sat ları buralar dan yapmayan kişi ve kişiler artık tokken ları suçlar veya coingleri suçlar bir de o ülkede projeleri taksitlenmemiş hala hazır da böyle kanun yokken proje hazırlayanlarda aynı yolu izler tasdiklenmiş faal durum göstererek iş yapanlarda vardır amaçları projeleri olmayan bir gelecek vat hat fetva yazan ve yüksek gelir veya ev araba saymakla bitmeyen al dım verdim al sat veren firmalar vardır.

Hala kim suçlu ne nedirler bilmeyen sadece o ülke içinde çok çabuk zengin olmak isteyen ve bu fırsatı çevirip bir birlerini kötüleyen şirketlerin yüzlerine yoğurt çalarak ayakta kısa gün içinde kısa süren serüvenleri biter gerçek “insanlık için çıkan projelere de leke sürmeye başlar başlatırlar projelerin insanlık içinse yoğurta ihtiyaçları yok olmayıp yoğurttu ayran yaparak içerler “bazen de  ayran aşı yaparlar çorba olarak nimet hikmetlerden yararlanırlar.

Tokkenler coingler amaçları doğrultusunda yürürler 85 milyon bir ülkeyi kapsamaz tüm 8 .5 milyar insanı kapsar çünkü projeler insanlık içindir (tek şirketler ise kendi işleri içindir kâğıt borsa) "tokken coinler ise bir amaçlar projeler yolunda insanlık için ilerler."
“Maden kazıcılar sanal parayı üretir” (şirketler ise dünyayı sömürmek için kâğıt para üretirler) arkası ve kasası boş olan para sonradan gelip verdiklerini alır sonradan kâğıt kupon vererek ilerlerler sonrası ise her yere arkadan kağıt parasını basarak hem kendi ülkesinde ve diğer ülkelere dağıtır sonradan diğer ülkeler içinde kaoslar çıkartarak suni iniş çıkışlı para alır toplar satar ve sizlere daha güvence içinde olmanız içinde gene verdiklerini bir şekilde alarak bu sefer güçlü kupon verirler artık dünya güçlü devlet rolünde üslenir her ülke çekinir ve sadece güçlü devletin parasını talep ettirmek için içerde ve dışarıda kurduğu sadece devletim merkez bankasına çalışarak dünyada tüm devletleri hortumlayan bir sömürücü hal alarak evrende eşleşmeyen bir takım virüslerdir.

Bir ülkede kaos varsa ekonomi bozukluk varsa bilim ki o ülkede üretim ve veya dünya insanlığı için uğraşanları yok etmek için kaos endişe kışkırtıcı yer alırlar bunlar bir hava dan hafif virüs yayarlar çünkü amaçları bir yok ediciliktir evet düzenin böyle gideceğini anlayanlar bir den duvara toslar satrançtaki sır kaleyi görmeyenler “sıra kimde acaba oyun kuruculuk ileri hamle bu 3 oyun” sah piyon sürenler kale fark etmeyenler kafalarında yıldızları görürler ya ben dün yıldızlara gittim der dururlar çünkü haya dünyasında ve gerçek evrenden yıldız alanlardır..
 
Kısa kısa anlatılmış tır
 
İnsanlığın üstün olma ve yönetme var olan içindeki hırs her yöne oynayan kendilerini üstün gören yakınlarındaki ni yok eden zihniyet var oluştan beri gelen nefis hiçbir zaman "insanlık için neler yapmak lazım olan değil" acaba (nasıl ne yapmalıyım ki yok etme çabası içinde olayım der) gelin bakalım kısa kısa geçe cem uzun olarak site menusun uzun olarak var bazen de yeri geldiğinde bu aralarda da yazmaktayım..

Var oluş Hz Ademden beri insanlık Habil kabil gönderilen insanlığa gelen Hz peygamber sayısı 127 000 bin son indirilen kuranda 25 Hz peygamber 2 Salih geçer insanlığa kırıcılık olmasın eşit olsun diye "4 hak kitap verildi "ama bu da yetmedi şimdi bunları (bile var gösterip sonradan en değerli elçileri hatta dinleri yok edecek yıkmaya çalışan insanlar var ) üstün ırk sayan insanlığa hüküm edecek biz bizler bizimkiler der buran arkada perde arkası duran devleti olmayan her yerde devlet içine sızan hatta kanunlar çıkartan bir önceki asırların ve şimdiki asırlarda gene madeni para sonradan kağıt para o yetmedi beyaz kâğıt üzerinde ülke satın alacak mevduatlar. Var.
Sadece 350 yıl geriye gidelim

Evet petrol 1850 yılında bulundu ama ondan daha önce hidrojendi 1760 yıllarında o zaman "yanan hava "adıyla tanındı petrolden daha zehirsiz haldi ama petrol her şeyi kolay geldi para kazanma rol u üstlendi o zaman çok amaca uygun hal aldı ve petrol her şeyin anahtarı oldu evet o tarihlerde Avrupa dan giden yeni kıta zamanlar ilerledikçe güçlü devlet rolüne hazırlandı gene kısa geçe cem o zamanın fırsatçıları artık nasıl işlem yapılır koca kıtayı almakla başlarlar iç içe geçmiş iç savaşlarla oradaki yerli ırkı yok ederek kendi devlet dediklerini bile yok etiler asıl ise hangimiz güçlü olacağız sahip olma savaşaydı bir çok masun bir hiç uğruna birkaç zengin ülke olma rolünde yok edildiler masun insanlar onların düşüncesiyle piyonlar..

O ülke içindeki daha güçlenmek için Avrupa da ayak uyduramayan bir azınlık aile ve cemaati yeni çember yolunda yol alarak içlerinde ırk ayrımı ,köle ,istenmeyenler gurupları zamanla yok etmek için 1936 yılarına kadar kaoslar çıkaran ve planlanan adımlarla yol aldılar (o zamanın ileri geleni aynen şunu söyler hükümeti yönetmek için başkan olmama gerek yok para kanun dur sözleri kafi ) der her şeye hazırlanan plan tüm dünya da karışıklığa yol açan her türlü tezgahlar hazırlanır.

Artık bir koz vardır dünya üstün olma rollerine soyunmuş bir hal vardır Avrupa’yı kana bulanacak yıla gelir zengin o zamana kadar zengin olan ülke her yerde kaos çıkaran ve kışkırtmalarla dinleri ilk dünya savaşlarıyla başlayan ve sonra diğer dünya savaşların da Korkutları başa gelir artık yeni dünyadan yardım ister yeni dünya aynen şunu o ülkeye söyler bu güne kadar sen zengindin artık bundan sonra biz zengin olma kaydıyla güçlü devlet olarak tanıyacaksınız derle başlar artık kıtalar arası savaşlarda önce yenilmek üzereyken ilk buluna hidrojenler savaş biter savaş ortasında iki düşman savaşsalar da silah ve gemileri yüzdürmek için devletleri olmayan şirketler ticari işler yapar.

Artık güçlü devlet hep arayış içinde ülkeleri koruma altında o ülkelerden ithal ürünler ve sonradan buldukları ve başka ülkelerde de bulun petrolü önce den çok değişik entrikalar çevirerek ilk dünya savaşlarında tespit edilen petrolü de dünya piyasasına satarak önce verdikleri parayı nasıl alırız oyunlarıyla yüksek faiz tahviller ve savunma silahları vererek başka ülkelerden iç kargaşa çıkartılarak 1950 1969 yıları savaşlara girerek orda da insanlığı yok eden şirketler ve oralardan da dünyaya korku salmak ülkeleri korkutarak açıklık çeken ekonomi kırız yaşatanlara yüksek banka faizleri vererek modern köle yapma peşimde olan (param varsa her yerde kanun benim diyen) savaştıran savaşan piyon olarak zikreden karşımızda duran insan gözüyle gör sekte nesillerin den beri gelen insanlığa kimleri olması.

İlk güçlü devlet olmasında şirketleri ve bankadan başlayan birkaç insanlarda bahsediyoruz 1955 60 yıllarında kurdukları şirketleri bir şekilde yok ederek önceden çıkarılan kağıt borsa planlarından ölen masum vatandaşlardan intihar eden insanlardan kanlı paradan nemalanırlar zenginlikleri 350 seneden beri gelenekleridir.
Gene odan 1919 öncesi tek ülke varsa dış devletin kurduğu ama o ülkenin parasıyla halka keredirler veren şirketlerle dolu bir ülkeden bahsedelim “1919 lar da tek bir ırktan ülkeden çekinenler ve 1945 ler de dünyanın üçlü zengin ülkesi ( o ırktan korkanlar ) o ülkeyi paylaşamadılar ve paylaşamayacağını anlayanlar o ülke içinde her türlü oyunu oynamaktalar bu gün 2021 de olsa da” Tek yürek olan o ırk ve topluca yaşayan ırk " var oldukça hiçbir şeyi olmasa da onlara karşı güçlü devlettir..

Evet zamanlar her geçen gün artar ve geçer her türlü oyunlar hazırlayarak yılar aylar geçer artık dünya bu oyunları geç olsa da anlamış ama tüm devletler bu paran varsa güçlü o diyenlere borçludur şu zaman 2021 olsa da aslında bu dünya nimetleriyle 3021 yılı teknolojisinde olması lazımken insanlığı geri itmekteler ama kendileri bu dünyanın çok ilerisinde oyun kurmaktalar oyunda insanlık üzerinde herkes mekanik robot ne zaman yapılır deklerken bu (insanlar etten kemikten robot peşindeler) ve bunun içinde patent alınmış olarak raftadır insan performans çalışmasına yaşam.
İşte burada bir Japon bilim adamı ve ekibi kendileri bile şaşırdığı durdurulamaz sayı ve harfler den oluşan bir para birimi dijital dünyaya hoş gelen sanal para ve değiştirilemez oynanamaz sahibi olmayan bir sistem blok zinciri bu da iki yolu açtı sabit duran madenci çok yönlü madenci kazımlar ı tek ama fark ise bir ve birden çok işlem gördükleri bu da iki yol açtı kâğıt ve madeni para gibi kullanma ve ya başka yerlerde yatırım amaçlı tek ülkeyi kapsamayan ve dünyayı kapsayan “tokenlar yanı coinğler” bunları ve diğer kâğıt borsalar gibi sanal para “borsalar”..

Sert kışın dağlarda yazdan sapanlara koyduğumuz yemlere takviye ve yaban hayvanlara bakıma çıkmadan saat 04 55 ek yazımızı atalım

Sisteme geçmeden her kes önderlik yönetim peşinde ayrı ayrı yolarda olsa hepsi aynı yola çıkan insanlığı esir almak.

Tek yol ise zirvelere çıkarılmayan insan yaşamak yaşatmak için “dünya ve insanlık için projelere hayır diyenlerin hepsi bu projelerin çıkardığı sanal dijital para peşinde” (fırsatçılar fırsat içinde fırsat yaratan şirketler banklar arka perde sahne almayan insanlık dişi kin nefret kusan yaratılışlardır) İşler daha da büyüyecek bu savaş virüslerin kıpırdamalarıdır..

Evet 350 sene gelenek artık yaygınlaştı bu sistemi gören bazı ülkeler insan halkını hortumlamak için bazı oyunlara girişir devletmiş gibi bankalar ve şirketler devlet yok muş gibi o ülkenin halkını hortumlar çünkü o devleti de yanına almış hal olarak işlere başlarlar bu da bir yeri kapitalist sert tavırlarla halkı zor şekillerde ölüm açlık açıkta kalma korkusu yaşatır bazen çakışan şirket bankalar devleti aradan çekme çabasına girer girse de devlet düşmanların oyunuyla başlar yoksa saltanat gidecek oyunu çok zengin olmak isteyen halkın halkı oyuna sürer şirketleri bankaları halkı bir şekilde kasaları doldurur bol durmak için birkaç milyar her kes pembe rüyalarda uyuyan ve sabah kaktığında bir den o halkın parası değer kazanmaya başladığında rüyalarda gezen denizlerde sefa yapmak isteyenler terazi veya kaldıraç yüklendiğinden spot stokçular önceden zil çalıp oynayanlar sabah katlıklarında ise takke yerine koni geçtiğini anlar.

Şimdi kasa boşalmış gibi kasadan verdiği kasasını doldurmak içinde santrifüj geri kasa pompalı başlar tabi bu geçen esnada ise birkaç milyarcık parayı da kur farklarından içeri toplamış iç borç varsa da kapatmıştır aynı güçlü devletin dünyaya yaptığı gibi ve bir mucize eseri 1955 60 lar da ki gibi intihar eden olmadı bu da bir kâğıt borsa sahte borsa çoing altında hal alır (devlet yapar sistem doğru kabul edilir ) çünkü dış oyun başka haldır devleti yok edici planları var olanları ve içerde ise anlam veremeyen gene soğan ekmek yemeği bilen her çileye katlanan  masun halk vardır..

Çünkü devlettir YAPAR bazen kendini ve ideoloji fikirleri için devleti bayrağı ayakta tutar ve halkı arkasına alarak yürür ve bakalım başka yöne (kağıt borsa emlak konut vd.ve veya sahte borsa çoingler) suç işlerken “asıl borsalar dünya borsaları coinler de ülkeyi kapsamayan dünyayı kapsayan sanal paralar ise hemen kötü imaj damgayı vururlar”

Evet zengin olmak istiyorsanız yok öyle süte su karıştırarak sahte gıdalar ellerinde kalen etiketçiler stok spot la paran varsa devlet düşüncesiyle kendi düşünceni zenginlik için yer değiştir yeter ki insan sağlıyı ile oynama ama ha dikkat et (iyi yerlere kullanmaz ise rahman yolundan ayrılırsın) kapitalist yıkıcı olur bir gün gelir yıkılırsın ve her türlü vade alım sonradan nakitte çevrilip ve uzun bekleyiş sizlerin sistemi iyi kullanmanıza bağlıdır denizde sefa yüzmenizin başlangıcı zengin forslu görünmekle vadede aldığınız bir gün yıkımınız olur bu da gene eski güçlü devletlerin bankaları şirketler aracı ile uzun vadeli emlak ofis arsa tarla zamanı gelince yaptığınız yapacağınız yaşadıklarınız son günleri olur.

Çobana derler sende al derler Çoban şöyle der “Şirketleriniz ve bankalarınız mal varlıklarıyla %100 kar koyarak hiç peşin siz 10 ay vadeli verin İstanbul’u alayım der”
 
Evlat der bizden geçti siz varın gidin pembe dünya da gezenleri avlayın der ve oradan ayrılırlar bilin ki şimdi işler çığırında çıktı yakın zamanlarda kısa çoban sözlerini yakın zaman yıllarda duyacaksınız.

Her şey para kazanmak için hazırlanır ama kimse geleceği tehlikeli günleri görmez hele bu asırda nesilleri ne tehlikeli günlerin beklediğini görmeyen ve ülkeleri esir altına alacak bir avuç insanın bu zamanın tehlike li hayli yaşam tarzlarımda kapitalizmlerin bir başka oyunu tek şirketler toplanan ama aradan “sivrilen projeler insanlığın yararına çıkan ve yeni para coingler” onların düşmanı olacak bu gün insanlık bu nu görmezlerse eğer bilin yakın yüz yıllarda hepsi onların olacak çünkü merkezi olmaya bir para biriminden bahsediyoruz “insanlığa hizmet edecek projelerden”
İşte insanlık görmez ise onların eline geçmek ise onların istedikleri (hizmet karşılığı ciplerin takılması şartı yaşamınız olacak) bu gün olmasa da nesilleriz et kemikten robot şekli alarak yaşayacak.

Bu gün bakın dünyada tüm birimler kimler için çalışmakta ve filansa etmekte dünya sağlık ,ab NATO içinde olmak kaydıyla ve 5 büyükler de içinde oda yetmedi terör ayrım etmeyen paralı asker şirketlerde de dahil o şirketlere borçlu yaşamaktasınız artık son pimi ne ,ne zaman çekerler korktukları ise vardır.

Bu gün dünya da yeni para sanal token coinng takibi 2.5 milyardır ve devamlı yeni çıkan projelerden ön satışlardan 1 10 100 1000 binleri bulan ön satıştan alarak ve bu güne kadar en çok ön satıştan zengin olanlar ve ülkelerinde alış veriş kullanan insanlar ve kağıt borsa gibi takip eden okuyan bilinçlenen insanlar devamlı olarak çoğalan ve bu düzenden korkanlar korkutulanlar ise bu yeni düzen gelecekte kaptırmamak için korktukları korku üzerine endişe salan korktuklarını belli etmeyen şirketlerdir..

Önce demezler her türlü hava kirliliği yapan şirketlere şirketleri varken  ve hala fosil yakan şirket kuruluşları varken yeni paranın çevreyi bozduğuna inandıranlar gelecekte insan üzerinde oyun oynayanlar ve nasıl sömürürüz ve nasıl krediler nasıl transfer kayıplarımızı telafi etmekten korkanlar

Sadeleşelim token coingler bir proje altında çıkar ve harcama planı ve bu sanal parayı değer artışa madenci olmayan bazı kesimlerde bu parayı bir şekilde kazanma adına  bir köprü arar bu köprüde “kağıt para gibi borsalar borsa arar devlet tüzüklerinde merkez bankalarına bağlı güvenceli borsalarla” iş yaparak sanal parasını bu kurumlarda al sat diye anım sıyan borsa içinde değerlendirir..

Bazı kurnazlar bu yeni dünyanın içinde devlet içinde bağlı olmayan kanunlarda yeri olmayan bir sistem açar ve reklamlarla süsler kimsenin anlamadığı sadece görsellerde (bak zengin oldum lafları dolaştırarak ) her kes okumadan bu yeni dünyaya girmesiyle ertesi gün dolandırıldığını anlar

Her ne kadar yeni dünya parası dünyaya hitap eder ve 2.5 milyar kişi bu para ile yatırım yaparak kazanır zengin olur bazen de hisse değerleri düşer ama hiçbir zaman sıfır silinmez ve kaybolmaz bir işlem le tekrar projelerine ayağa kaldırarak yoluna devam eder işin zor yanın da bir projeyi okumadan ne ,ne işe yayar bilmeden sadece ülke nüfusu kadar işlem haç mı düşünen kişiler ,konuyu ve yeni dünya parasını bilmediğinden (sahte para gibi o ülkenin kanunları yoksa eğer köprüler sahtedir eğer dünya yeni para birimi “dünyadaki kayıtlı borsalara bağlanarak” yasası olmayan ülkede borsa işlemi devam ettirir ve kanun tüzüklerin içinden çıkan borsa adında iş yapanlar.
Ne nedir i bilmeyenleri okumayan bilgilenmeyen kişiler sahte köprüleri bilmediğinden tuzaklara dalar ve ipleri kopar ve artık ava gideni işbirlikçileriyle tuzak kurarak avlanır avı avlarlar.

Artık bu projeler okunarak daha çok anlaşılır bir proje token coing üretir (bankalarla iş yaparak yatırım almaz)  işi projeyi dünya halkına açar buna da ön satış denir allan alır almaz bu projeleri bilende çok almasa da az alarak bir köşeye atar ve zaman gelince bir bakar o proje zirve yapar ve “içinde şöyle der ah keşke fazla alsaydım la son koyar”
Projelerin amaçları önem taşır kimi o projeyi beğenmeyebilir ve ya beğenir o kişinin ileri dönük yatırım ömrüdür..

Burada itiraz edenler ise yatırım için (bankaları ve ya şirketler)  arkalarına almadıkları için halka açılarak projelerini ve yeni dünya kuruluşunu şirket ve bankalar ve sahte borsalar ve de (Show  Menliye) soyuna sadece konuyu ve konuları bilmeyen (klavye şövalyeleridir arkalarında da şahlar)

Bu gün 2.5 milyar insanın 121 milyar dolar ve bir o kadarda rezerveler vardır (banka şirketler ise kaybı bu rakamlar kadardır) kim ister zararı içlerinde insanlığı sömürmek için kurdukları düzeni insanlık hiç bilmez ama  “Bilen ,Bilir ,Bildirir”“YENİ DÜNYA TEMELİNİ “ ve yola devam eder”. Yok öyle (Biz ,Bizler ,Bizimkiler) 

“Çoban derki dünyada öyle çobanlar var ki sizin fosil dediğiniz yakıtı bir ağacın ve veya birkaç ağacın kaynatarak ve doğadaki yetişen şırayı  ve alkole dönüştürerek ve de gliserin ve birkaç maddeyi karıştırarak çökerterek mazot yeşil yakıt yaparak su motoru ve arkadaş değdiği arabasına yakıt yapıyorsa eğer ve de gliserin maddesini almadan doğadan elde ediyorsa eğer hepsini karıştırıp yakıta dönüştürüyorsa eğer ve de hala hidrojeni serbest dolaşırken ufak bir işlemden geçirerek enerjiye dönüştürüp ayı anda suyu ateşe çevirip seralarında kaynak işi yapıyorsa eğer neylerim sizin şartlandırılmış petrole endeksli dünya ekonomilerini altüst eden yaşantılarınızı bir de kalkarak yeni dünya pasına  leke sürmeniz (demezler mi siz denizleri havayı sanayi artıklarıyla insanlığı zehirliyorsunuz demezler  mi yok işte burada şah piyon başlar klavye şövalyeleri”..

“Var git nesil der arkanız dan” ne insanlar varmış şimdi bu zamanda yaşasalardı yaptıkları kaos la kendilerini bıraktıkları “mavi ve yeşil dünyayı kum vadilere gömerlerdi” biz bu zaman neden geldik derlerdi bunlar gerçekten cehennemlerine yaşam dünyaların da meşe odunu taşımışlar derler.

“Şah a piyon” olanlar klavye ve şövalye çiler var git biraz daha meşe odunu toplayın. Yeni ve eski yazılar ise site bölümünde devam sonsuza kadar yazılı yazılacaktır..
 
Ek 01 13 01 2022
Kâğıt borsalar ülke için de ve dışında kendilerine has bir yatırım amaçlı bir yerlere takılmadan kurdukları halka açılan bir sermaye şekli coinler ve çıkacak token lar bir yerlere takılmadan o ülkenin yasalarına göre tüm dünyayı kapsar işte burada bazı alışılmış para yerine ve de sanal hiçbir yere bağlı olmayan sanal parayı kabul etmezler çünkü bağımsızdır..

Nedenler çok tur para merkez bankası bağlı gerektiğinde ve dünya güçlü para ülkeler arası baskılar ve dünya kabul ettiren parasını bir yeni çıkacak sanal parayı kabul ettirmez ve her türlü oyuna açıktır bazen de ülke içinde alt paralel devlet görümünde kendi ekonomisiyle oynar kendi merkez bankası ihtiyaç ve ihtiyaçtan para basar karşılığı içerde yok tur ama dış dünyayı yakmak yıkmakla talep arattırır aslına bakacak olursak bu gün iş tersine dönse o ülkelerin ana parasından çok aşağıda bir grafiktedir.

Bu da olur ki güçlü para devleti yüzlerce ülkelere bölünür  işte bu günkü savaş stratejileri bundan kaynaklanır yıkılmayacağım gölgeleri ve gölgelerinden korkan devlet içinde devlet olan şirketler dünyadaki para havuzlarına elinden ne geliyorsa yapar o ülkelere ambargo koydurur dünyayı her türlü koruma altına alan birimlere alt paralel güç sizleri bu şekile getirmez seniz sizlere kaynak sağlaman dedirtir ve o güçlü devlet ise güya demokrasi ve evrenselleri bir köşeye bırakarak  geçmişler gibi baskı zülüm politikaya girişir..

İşte bu da para ekonomi tüm dünyada etkiler sanal para çoiğ token piyasasına da etki ettirir ama sıfırlayamaz çünkü bir gün geldiği zaman aklındaki bu şekli uygulayacağından ve diğer kâğıt borsa şirketleri gibi buna dan yön verdirmek için ele almakla çabalar tokenlar aslı projeler etkilenmez sadece panik havası estirerek al grafikten bu gün o şirketleri sağ gösterip sol vurarak oradaki düşük Fiatlar dan toplar ve zaman gelince de dünya ekonomisine yön verenler bir anda 10 20 kat arttırarak diş ardaki 5 tilyon değerinde sanal paradan toplar nakitte dönüştürür.

Bir ayrı amaçta şudur insanlık için değer verilen projelere her türlü etki yaratır ne den der sen önce elektrik der ve sonra çevre der durular ama şu da vardır ki kendilerinin fosil yakıt artıkları ,savaşlarda bir birlerine kömür veren ve devlet kurumları bağlı silah savunma silahları bir birini yok etmek için izin verenler bir sormak lazım kendi ülkesinde paralel devlet olan kişi ve kişiler yapılan bu durum olduğu zaman ne nerede olacaklar evet bu durum olmaması içinde kendi devlet içinde devletler içinde paralel şirketler 350 yıldan beri gelen tarikatları sadece insanları esir esaret etmekte olup yakın zaman da yeni dünya düzeni kurmakla meşgul iken şimdiki devletlerde eline bir yumak vererek birerde kaos yaratarak eskiden “çocuklara dendiği gibi bak doktor geliyor iğne yapar” yaptırırım der misali insanlık çocuklar gibi korkar.

Vay vay ki vay çocuk korkar uykuya dalar kapılar ,arka arkaya kapılar kapanır arka odalarda fizibilite raporlar yazılır çizelgeler grafikler duvarda yükselir derin uykuya dalan çocuk uyumadan önce “süt içinde şerbetçi otu ile mayalanmış bam şerbeti içtiğini yüz yılar sonra anla” işte uyanan çocuk çocuklar vahşet mi vahşet asırlarda bulur kendilerini o zamanki asır çocuğu der” ayakta  uyutmuşlar atalarımızı biz nerden başlayacağımızı biliriz deseler “de bu (günün terörü asrın gerçek insanlık terörist olurlar) bu günün terör ve terörist ti ise birkaç kişinin hayallerini gerçekleştirmek için olmuşlardır savaşan piyon ,kanmış kandırılmış ,din ,hak kılınan dinler  ,kültür ,dil ,ahlat kaybolmuşu elde etmek için kaybolan yıllarında gerçek insanlık yapısına oturmak esir esaretlerinden kurtarmak için gelecek asrın teröristti olurlar..

“Şimdi siz bir örnek sadece dünya da bazı ülkelerine ambargo koymanın bir sebebi bir kaosun başlangıcı değil mi ve veya kafa kaldırman diğer ülkeler de o ülkelerinde  terörist demiyorlar mi bir şimdi zamanı sorgula mayalanmış şerbeti içmeden kapılar kapalı kapıları aç bak dinle sakin uyuma.

Site kağıt borsa ve tokenlar ve gelişim düzen yasa yasalar izin veya izin olmadan acılan fırsat fırsatlar içinde kötü amaçlı fırsattan yararlananlar şimdi bir ev aldın ama ev on kişiye satılmış, veya arsa tarla almışmışsın komşun gelmiş bahçenin bir yerini kullanmakta ve ya sen ,sen komşunun bahçesini kullanıyorsun  ve veya bir otlak kimse yayılım yapmasın diye  elde etmeye çalışıyorsun falan ,falan uzar gider şimdi bir dünya var akıl üstü akılar bir senaryolar yazarak sahne almaya çalışıyor.

İnsanlık pembe hayal dünyasında zaman zamanından farkına varmadan bu güne kadar elde ettiği insanlık “yaratanın ilkeleri unutularak” asimetrik hesaba yanlış bilgilerle ahlak yapısını bozarak “asimilasyon dünyasın da esir olurken” unutarak şekilleri farklı yapısal durumları farklı görüntüler yansıtan “simülasyon gerçekleri yansıtmayan” gerçekmiş gibi derin sularda veya dibi görünmeyen suya girmek veya dalmak gelecek dünyayı kurmak istenilen sizlere bu günden "çocukların illüzyon oluşu" gel dünyanın esiri olmakta iken “bir daha korsanda iğneden batsın acı geçidir demedikten" sonra bir gün bir asır daha unutulur insanlık ,yerini "çuvaldıza bırakır acıyı unutmuş bu acı neymiş derse eğer" nesiller nesirleri huzur barış olur.
 
Bilin ki evren her saniyesi genişlediği gibi yeni dünya projelerle genişler tüm insanlığı kaplama şekli ile huzur yaşam sağlık barış gelir istenilende bu değil mi bir bak etrafına istenilen bu mu her gün çıkartılan kaos “insanlık için projeler yerine” kurum ve kurumlar çıkarları “insanlık için projeleri kapsıyor mu” hepsi olmuş ( keser misali insanlığı kendilerine bağımlı şirketler insanoğlunu yontmakta ) bir ülke halkını devlet içinde seçilmiş hükümetler mi yoksa devlet içinde paralel şirketler mi yönetir bu soruları sorarken daha çok sorgularken bir bakmışsın o ülke devletleri her yeri satılmış olacaktır gelecek asırlara yaşartılırsan neslinle taş ocaklarında esir olarak zincire vuruluş gibi yaşarsın..

 BUNLAR İÇİN GÜÇ KEŞFİ BURADAN BAŞLAR. 

PARA ÖNCESİ ALIŞ VERİŞLER 

Paranın henüz icat edilmediği dönemlerde insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için takas yöntemini kullanıyordu. Yani sahip oldukları ürünlerin fazlasını diğer insanların elindeki farklı ürünlerle değiş tokuş ediyorlardı ve etmekteydiler ve o zaman da güç elde etmek için ülkeleri saldırılarla yağmacılık yayılmacılık var bir düzeydi. 

İLK PARA 

Günümüz dünyasını şekillendiren en önemli ekonomi aracı olan paranın tarihi Lidyalılara kadar dayanıyor. Tarihe parayı bulan ilk uygarlık olarak geçen Lidyalılar, M.Ö. 7. yüzyılda Anadolu'da yaşamıştır. Yani, paranın ortaya çıktığı yer şu an bizim yaşadığımız topraklardır. 

Yağmacılıktan elde ettikleri o zamanın insan boyutu paylaşma eşit düşmeyince eşit düşmeyin gene kendi aralarında savaşarak bir birlerini bile yok etmekteydiler. 

Yukarıda yazılı altın gümüş bronz nikel gibi bu para denilen güç ortaya koyuldu ve takastan paraya geçildi. 

TÜRKİYE 

Para İlk Kez Nerede Bulundu M.Ö. 7. yüzyılda Lidya kralı Gigges zamanında, bugünkü Manisa Salihli civarında kurulmuş olan Sardes şehrinde icat edilmiştir. 

Lidyalılar tarafından üretilen ilk paralar altın, gümüş, alüminyum ve nikel gibi madenlerin karışımından oluşmaktaydı. 

Atık para vergi karlık boylar devletler arası o zamanın hisseleri devletler arası vergiler gene yağmacılık güçler arası savaşlar arada kalan ülkeler savaş savaş savaş.ve oda yetmedi altın bulmak için ülkeleri ticaret maliyeti sıfıra getirmek için ülkeler saldırarak sömürgecilik ve ol ülkeleri esir hale getiren ve bu güne kadarda adaleti insan halklarını evrensel demokrasi dedikleri kişiler geçmişin aynası olarak ta görünseler dile yok biz değiliz şekli alırlar bu günün savaşlarına bakın nasılda ayna .. 

Gene 1936 1939 dünya her tarafı kışkırtıcı kaosları sokan fitne bu nerden geliyor derseniz 450 yıl öncesine gitmek gerek ilk kurulan savaşlar yapmadan ülkelerin içlerine sızan güç odaklar bunlar gelecekte kuracak emperyalizm güçlerin o zaman dan bu zamana ayak izleri.. 

Bunlar bir kene ısırıklarıyla hasta düşürün kan emmen yayılımcı bir örgüt her ne kadar çırpınış yapsan da içeri sızan sinsi sinsi yürüyüşleri gözükmeyen ülkelerin içine yerleştiren onları da zaman zamanlara bölen zamanı gelince uyandıran örümcek ağlarına yapıştıran kendi aralarında bile bir birlerini yeğen yaratıklarda desek gene doyumsuz insan ırkı gene bir birlerini aşılayan insanoğlu.. 

Geçmişten 30 boy ve 21 boy geçmiş insanoğlu halleri 450 yıl 5 boy nesilleri 1946 yıl sonrası kendi güç savaş yerine etrafına NATO dedikleri destek kurarlar onlardan sonrada daha derinlere inerek anlaşmalı savaşçılar ve gladyatörler yetiştirerek parçalanmış savaş strateji planlar ve ideoloji planları içinde din dil ırk ayrımları içinde kaos fitne fesat kral kralcılar şan şöhret planları içinde yer alan gerçekleştirerek kurdukları dönüşüm parasını da altına endeksleyerek kendi paralarını talet ederler. 

Yukarıdaki ayrıştırmaları tetikleyerekten kaos planlar gerçekleşir ve önce kendi ülkelerinde o zamanın teknolojileri araba savunma silah ilaç sömürge ettikleri ülkeler içinde tek elden borsa gıda üretimlerine tek elden haksız gelirler ve daha akla gelinmeyen yol hava kara geçiş yol haraçları gibi bu güne gelen kanunlara yer eder ve ülkelerden harç toplar gibi para toplarlar. ve yer etmesiyle de bazı gelir payları şirketlere bankalarına döner.. 

Artık kendi paraların güçlerini talep ettirerek sanal kendi aralarında nerden ne yapılır planlarıyla da pazarlama ya girerek mal alırlar yaptırırlar yerine güvenilir kağıt vererek koruma altına alır misali yaparak paraların üzerine yaparlar ve artık kağıt vermeleri ise bu güne kadar bastıkları paranın karşılığı olmayış. 

Arık işler çığırından çıkmış oldukları bir boyuta gelir kendilerini nemrut görenler çıldırır karşı güç istemezler her yeri ateşe sararlar artık sinek yerine kar suyu kaçmış hal alırlar dünyayı sömüren beş büyükler başka güç istemez ama gene kendi aralarında bile parçalamak isterler kimileri kurnaz oynar kimileri savunur ve bir den bir ülke baş eğmez dik durur nerden çıktı bu ülke derken aynı eskiden İbrahim peygambere yapılan gibi tüm ateş toplarını fareleri kan emicileri içerden dışarıdan kurguları kurar ve tüm her şeyi ne pahasına oyun kurucularıyla tüm oklarını fırlatır.. 

ZAMANLAR GEÇER MİSALİ HZ MUSA VE FİRAVUN OYNARLAR KOL KOLA GEZERLER 

Artık o yetmez elindeki asalarıyla da sopa gibi kullanır vurur vurmaya başlar “gelecek düşünme boyutu elden gidiyor diyen emperyalizm güç her yöne açılır şimdi olmaz ise bu gün olmaz yarın yarın olmaz ise sonra planlarına girer ama gene her türlü kaosu sergiler kıza öz her fırsatı korkuturum oyunlar oynar insan zerinde. 

Elindeki geçmişten galen dolaşım parası değerlerini kaybetmeme ve yeni çıkacak sahibi olmayan para değerini ne şekilde tutarak alarak kendi yolumdan geçirim hesabi şimdi ve sonraki hesaplarına kadar. 

Bunların tek derdi sen bu gün aç susuz kalmışsın değil parçalar böler her insanı yok sayan insan sırtlarında insanın sırtına bal yapan arının sırtındaki “varo va gibi asalak gezen böcek yerini alırlar ”çünkü bu böcekler yavru arıların kanatlarını yer ve uçamazlar ve arı yok balda yok olur  

AYNI İNSANOĞLUNUN KOLU KANADI OLMADIĞI HAL ALIR. ALDIRIRLAR. 

Bazen de “sarı arılar” kovana girer bu nu gören bal arılar kanatları çırparak ölüm pahasına kovan sıcaklığını artırır “saldırgan sarı arıları” ısı ile yok ederler. 

Bunu gören “sarı arılar” ordan yok olur giderler aynı “her kovana çomak sokulmaz” hal alır yaşam boyutu 

EMPERYALİZMLERİN YENİ DÜZEN ŞEKLİ

Saat 04 00 Tarih 08 05 2023 

Dünyaya gelecek şekline sahip olmak isteyenler 

Bankaların şirketlerin çöküşü korku telaş bu telaş bilerek çökertilen ve bu gün kağıt borsaların ve geleceğin parası coinğ sanal paralar bankalara mecbur kalma dan insanlığın gerçek projelere adını bu günden koyması. 

Hızla artan sanal para dünyada “5 trilyon dolar dönekte” ve hız la 10 yıl içinde savunmalı insana dünyaya hayda sağlayacak projelerle kuruluş firmaların sanal paraları 10 kat artması. 

Bu para birimleri tamamen devlet kanun onaylı para sabit madenciler tarafından üretilir ve bu para sahibi olmayan ana kaynakta değer bildirilerek insanların alış verişlerin de ve gene devlet onaylı borsalar da bu gün kağıt borsalar gibi sanal para borsaların da kullanılarak ek değer kazanma projelerin faaliyet düzenine göre alt ön satış değerlerle faaliyetleriyle desteklenerek sanal para borsalar da "al sat" anlamı taşıyan gelir elde ederler. . 

Bu gün sahibi olmayan serbest dolaşan ve kurcalanmayan” a an z ye 0 dan 1 sonsuz rakam” dijital teknoloji dünyanın her yerinde ikincisi olmayan sayılar ve harfler. 

Eskilerden takas usulü al sat da bile paraya geçiş dönemi bir yaşam boyunda o güne göre zaman alsa da u günün düşüne bilir akılla bir yaşam yerine yarım yaşamda hızla artacağı kesindir. 

Bu sistem hızla artış ile 2029 hızlılık artarak kurumları devlet onaylı borsaların devlet onaylı arkasında devletin gücü olduktan sonra bu gün kurulan gerçeği yansıtmayan borsalar sanal paraları toplayıp sahaları terk edenler sanal dijital parayı temsil etmeler onlar sadece insanları kandırmak soymak ile meşguldürler.. 

Aslında sanal dijital para madenci parası kendi havuzunda sabittir kimse alamaz kurcalayamaz ”a dan z ye 0 dan 1 rakamları” borsa ya vermedikten sonra hiç bir zaman kaybolmaz sayılar harfler kendisine aittir. 

Yeter ki borsa güvenilir olsun kayıtlı ise projeler ön satışları token coinğler hiç bir zaman da projeler içinde çıkan sanal paralar da kaybolmaz çünkü devlet izni ile üretirler bazen olur projeler geriler projelere gönül vermeyenler tarafından gerilese de o projeler zaman geldiğinde hızla yükselir ve değer kazanır.. 

Bu takas gibi uzun sürer zamanda alır aynı takastan paraya geçiş dönemi gibi aynı o zamanın devletlerinde "olur olmaz" değerleri bilmeden kabul etmeyenlerde olmuştur. 

Aynı bu günkü gibi ama biri var ki dünyaya sahip olmaya çalışan ve bu güne kadarda devletin ana parasını dünya dolaşım parası yapmak isteyen çıkar. 

Nefse göre şirketler bankalar tarafından ülkeleri ve ülke içlerine müdahale eden ve bu gün hiç kimseye bağlı olmayan sanal parayı bile kendine çekmek ister. 

Aynı kendi para birimleri geçmişte olduğu gibi şirket bankalarından geçmesini ister ve bu projelere hepsine sahip olmak ister ve onların iznine tabi olmasını isterler acaba neden.. 

Çünkü gelecekte banka diye bir şey olmayacağını şimdiden bilmekteler ve bu gün bilerek bilmeyerek bu serbest dolaşan nakit para 5 trilyon bu paralar neden bizim elimizden çıkmıyor hikayesiyle başlar. 

Çünkü 2000 yıllar sonrası bu dijital sanal para yazılım şekilde bulundu ve blok zinciri de kurcalanamaz şeklini aldı aynı zaman da o program başladığı andan itibaren de durduramaz ve sonu olmayan madenci sanal parası olur o parada dijital para olur. 

İşte korkulan olur dünya genişleyen projelere ve proje bu gün 85 milyon değil 8.5 milyar insana açılır yanız burada daha da güçlü durmak gerek.. 

Tabi ne yapa biliriz le başlar emperyalizm küresel güç nasıl durdurabilirler telaş sarar evet bir gün olur dünyayı nasıl ele alırsak derle başlarlar önceki alınanı devreye sokarlar “bir bakalım” “2005 yılında dünya patent almış olanlar ” insanların “performans” işlerine göre sanal para madenci “insanlara çip takarak” gelir. 

İnsanı bir noktada tutma düşünceleri temeli bu sefer başka yoldan durdurulamaz nasıl çeviririz kendimize başlarlar akıl ile düşünürler düşüne dursunlar yıl gelir ve sonu olmayan yıllar gelir durdurulamaz ile meşgullerken başka başkaları tarafından evren keşfe çıkılır. 

Düşünürlerin düşünürken düşünce önceleri 

Artık başalar ve bu günden gördükleriniz hepsi emperyalizm dünyaya sahip olma niyetleridir. 

Karşılarına kim çıkarsa saldırırlar çünkü her şey onlara çalışmakta ülkelerin içinde bile nefise şan şöhrete kral ideoloji düşüncelere din dil ırk hepsini bir tutan her biri ile temas halinde olan bir birlerinin haberleri olmadan kanan kandıranları kaos içinde yok etmeye kardeş kardeşi yok ettirmeye ve dinler arası ve tek din arasında ayrıştırmaya kadar inerler bunlar. 

İnsan nasibi almamış sadece her düzene sahip olmak isteyen sadece dünyaları kadar dünyanın ekseni kadar görürler dünya oluşumunu ve gelecek te kendilerini bile tanrı edecek kadar ileri atarlar. 

Ama her zaman da bu fanus boşlukta durur ve evrenin genişlemesiyle dünya evrenin sahibini unuturlar. 

Bu dünyada verilen akılla durdurulamaz "yapay zeka "üretirler ve neden oldu sorusu hep keşif bekler ama o akılın sahibi "yapay zekayı" oluşumu nu yapanın da bulunsa da onun aklına kim sahiptir. 

Bu da sonsuz olan meta fizik kuralında her şeyin sahibi olduğunu gösterir ve insanlık ta bu nu yapanlar da ayakların sıkması gibi hal alır ve bu günün servetleri geçekte yok anlamı taşır  

“Haydi bakalım ben yok zaman içinde olurum ama gelecek nesil sizler o zamanı görecek tadacaksınız”.. 

Yer gök maddeler bir “sahibi tarafından yer değişir” insanlık ise o güce sahip olamaz sadece verilen akılla düşüncelerle teknoloji ile yer değiştirebilirsiniz “bu gün bir adım atmanız gibi ”ya oda olmaz ise. 

Haydi bir daha göz atalım sonrasına bu şekilde yol almanız başlar 

Artık insan yaşam boyutun da takas usulü ve arkasında uzun zaman altın gümüş bronz nikel sıra zamanla kalkar kağıt para altın değer de biçilir altta altın erirken üste çıkan sopalar kaoslar kışkırtmalar koruma altında güçlü para basa basa karşılığı olmayan paraya geçer. 

Ve bu gün bozdurulmaya kalsa o değer verilen paranın muhatabı olmaz öyle bir devlet yok olur olur şekliler de ayakta durmaları için kurum kuruluşları çalıştırarak hala dünyada söz sahibi olur şekline yaparlar 

İnsanlık bu kadar nefise doyumsuzluğa gömülüşü ise gelecekte aç açıkta ölüm korkusu yaşaması ses çıkartamasın bu da şimdi den esir esaret oluşları.. 

Haydi bakalım kolay gelsin dersek te hala uyanamayışla eskiden para gözükürdü gözlerinde şimdi ise terör gladyatör korkuları olan insanlık . 

Asrın güçü sanal para geleçegin projeleri 

A B 0 1 Dijital paranın projelerle coinler 

Zamanı merkezi olmayan “sanal parayı” her turlu oyunlar sergilerler bazen kötüler bazen de zehir kusarak al aşağı etmek için kaoslar çıkarırlar. 

Eskiden gelen fırsatları kaybetmemek ve gelecekte “bu parayı elde etmek” çünkü dünyada ve dünya iş merkezleri öncelikle tüm dünyada ellerinde ki ana merkez bankalarını ve bankalar pilleri biteceğinden korkarak bu insanlığı köle etmek fırsatları kaybolacağın dan korkarak savaş çığlıkları ve kaoslar çıkartarak ilerler. 

Sebepler çok tur ama aslında sebepte yoktur fırsatları önüne geçmek isteyen planları bozulacağından bulunan geleceğin teknolojiyi elde etmek için çırpınışlarıdır. 

Sebep olmayışı ise bu kadar zenginlik ellerindeyken insanlığı yok etme yerine sahip çıkarak insana hayda getirecek servetleriyle projeler sunsalar her şey yoluna girerdi ama nerde.. 

Ama yok kapalı gözle koşmaktalar 

Hiç bir yerden destek almadan sanal para projelerine önce karşı dursalar da o projelere sahip olmak için her türlü oyunlar sergiledikleri gibi teknolojiye ulaşılmasın diye de insanlığı yok etmek için kıyameti çağırırlar 

Kalıpto sanal para ise “dünyada merkezi olmayan sahibi olmayan bir para birimidir “ekstra kağıt basılmayan ve bu günün güçlü denilen paraların ve haç mi dolması ,kağıtlar bittiğin de taahhüt kağıtlar türer ve kendini güçlü sanan ve güçlü olan kendisini güçlü sanan dünya devletleriyle kışkırtıcı kaos entrikalar çeviren ve de dünyaya hakim olmak içinde kaoslar endişeler. 

Yaratarak insanlığa önce hastalığa ve sonra açlığa ve iç ten ve dıştan devletler içinde kişi ve kişileri pembe dünya sunar. 

Şimdi bir bakalım ne kazanılır ve de ne fırsatçı yaratan fırsatçılar ne kaybeder. 

Bu gün insanlığa sunulan projelere dijital sanal para bu gün sahip olsalar da “kendilerine bağlanırsa” da gene geçmiş para birimi gibi olmayan para destek sağlarlar. 

Olmayan paradan da faiz alarak yol alırlar ve kendileri servetler sahibi olurken gene insanlığı ekonomi zorluklarına hatta devletleri kaosa iterler. 

Hatta daha ileri giderek te yasalarına kanunlarına kadar inerler hatta içer den yetiştirilerek bu güne kadar ülke ülkeleri soydukları kasayı milliği servetleri onlarınmış gibi kaybetme telaşına girerek bir yandan da başka devletlere bu arada kaybettikleri parayı gene başka ülkelere çomak sokarak kazanç elde ederler. 

Hep si bir kanlı para ve biten paranın hacmiyle de her teknoloji harikalarına saldırırlar. 

Fırsatlardan fırsat çıkaranlar yağmacılar 

Evet insanlık hala zengin servet sahibi olmak için illüzyondan kurtulamamış hali devlete ait olmayan devlet izinleri olmayan kişi ve kişilere aldıkları sanal dijital sanal parayı “beklentilerine hüsrana uğrar” 

Aldıkları “sanal para ve sanal paranın alt sanalların” yani “projeleri halk tarafından desteklenerek gelse de” bu kaos ortamın da “halktan desteklenecek projeleri yürütülemez hale gelmesi de bir alt oyunlarıdır çünkü fırsatçı yaratılmıştır. 

Bu gün gözü olan “kağıt para yayılımcı politika yürüten” şirket siyası ahtapot kolları kan kaybetmesi ve kan bulamama endişeleri içinde olmasından “alt sanal projeleri “borç faiz veremediklerin den kan emme kurguları olmayacağından ve tekrar teknoloji sahip olmadıkların dan ve insan kaynaklı desteklenen projelerden gelir edemediklerin den insanlığı bankalar dan sömüremediklerin den ve insanlığa bu üreten üretken sahibi olmayan sanal dijital parayı da itibarsızlaştırarak yol almasından kaynaklanır çırpınışları.. 

Güzel projelere insanlık için saymazlar ellerinde ki güç olmayan ellerinde ki para tekrar servetler sahibi olmak için insanlığı yok etmek içinde olan yayılımcı bir düzenek bu da emperyalizm yayılımcı her şeye sahip olma hırsımı desek yada genişleyen evrenin içinde evrenden toz bulutu gibi dünyayı sahip olmak isteyen bir akıl eksikliğimi desek artık siz ismi denkleştirirsiniz. 

Sırlar kitabi dan sanal yenilenecek sahibi olmayan bağımsız dijital para güven ve güvensizlik içinde bırakılan kağıt ve coniğ borsalar bölümünden alıntılar. 

Akıl ve akıl üstü akılların bu geleceğin sanal dijital paraya şimdiki güç para arasında kalan “olur olmaz zaman var gel git” tekrar bağlanmak benim sermek ve gene aklı yürütmekte olan kağıt üzerinde sahibi olan güç para mecburi güven elinde tutma heveslerin de olmasını sağlamak isteyen gene aynı güç emperyalizm.. 

Geleceğin başka oyunları geleceğin düzeni ve takas sonrası para icadı ve geleceğin dijital parası ve her şeyi kaldırıp çipleri takarak mejburleştir me hevesleri.. 

İşte o zamanda tüm insanları elinde bir data bankasında tutulmaları her bir insanın akılarına sahip olmaları.. ”Kendilerini tanrı ilan etmek” ..

Düşünceler fikirleri buna karşı” dijital emperyalizmlere “karşı “anti dijital emperyalizm” işte o zaman farklı görüşler olur sahada güç eşit olur.. 

Sen sadece “Allah Tanrı de zikret” Bir düşünceler içinde yer alır ama kimse kimseden üstün değil ve kimse kimseye sahip olamaz tek sahibi “Allah'tır o var eder o yok eder” 

Bu günden uyanmak gelecekte aynı ilk para Türkiye de Libyalılar tarafından üretilen para birimi asırlar sonra gene bu ülkenin teknoloji devrimin de atak yapması güçlü para birimlerinden biri olur.

"Proje yer altı zenginliği geleceğin asrın evren keşfi" sadece ön satıştan elde edeceği para yer altı zenginliğin hiçbir emperyalizm bankalara bulaşmadan kurulumu gerçekleşir. 

Şimdiden şaka değil tüm insanlığa hizmet toplayacağı para "bu işi azda biliyorsam da 65 yaşımda olsan da aklım başımda" getirisi 20 trilyonu geçer TL değil dolar.

Çoban 


HER ŞEY BU ÜLKENİN ELİNDE ESİR OLARAK SÖMÜRÜLMEKTE 

SÖĞÜT ALTI KAHVESİNDEN ÇINAR ALTI KAHVESİ 

VAKİT YOKTUR ZAMANDA YOKTUR SADECE VERİLEÇEK AN KARARLARDIR 

İŞLER SADECE DEVLETİ ORDU İLE KORUNMAZ DEVLETİ EKONOMİ BOYUTU ŞİLEDE KORUNUR BU BİR MİLLİĞİ MESELEDİR. 

Yayla kabayken köy kahvesinde söğüt altındaki sohbetten şimdi geçi geldiğim bir şirin ilçeden evin altındaki çınar altı kahvesinden bir sohbeti. 

Ya para yetmiyor geldi fark ama her şey ateş pahalısı kur aldı başın gidiyor diye başka masadan dinlerim haliyle kulağa geliyor ama sohbet sonrası çay paralarını kim verecek diye bir mucize bekliyorlar evden biri çağırsın diye kalkayım diye. 

Şimdi desem sizler ne şekilde kim kimler kimler sizlerin parasını cepten çekiyor sonrada kimler kime tarafından cebinize geliyor millet ana parayı ne ne şekilde götürüyor oradan bakkal gelir ya deme benimde kredilerim kısıtlandı şimdi nasıl işin içinden çıkılır kur aldı başını gidiyor evet sohbete girse de bu çay paraları birinin üzerine ihalesi yıkılacak. 

Şimdi desem allamazlar ama cumhuriyet kurulmadan önce bir banka kuruluşuna gidelim dış sermayeli bir banka adı Osmanlı bankası kuruluş ise bankacılık ama ne iştir hükümetin parası ile ülkenin insanlarına kredi verip bankacılık yapanlar ve faizler kendi ülkelerine giderken o zamanın teminat altınlar gene o ülkelerine gider bankacılık kanun yasaları da suç sayılmaz ve gene valizle dışardan para gelmez sadece bir dünyadan güvenilir dedikleri yerden sadece bir temiz evrak gelir. 

ŞİRKET VE BANKACILIK ÜLKEYİ ZAFERE DE TAŞIR ÜLKEYİ BİLE İSTİLA EDER. 

Başlanır bankacılık bankalar kanunu işlemler başlar "devletin parası "parasında düşük olarak kredi alır ve banka rizikosu altında halka kredi verir o ülke kalkınan ülke ise dağıttığı parayı riziko görmez ne den derseniz bankalar kendi aralarında para transferi yapar ve blok edilir bu da artışa sebep vererek ana parayı tutar bunu yapanlar hem devlet ten gözükür hem de para için arkadan hançer saplar ekonomiyi hızla çıkmaza sokarak ülkeyi yavaşlatır. 

Evet bu kur farkıylada aradaki kazançla da devletin bankalar e para politikasıyla da kur sabitlenir alt bankalar kur karşı farklarıyla gene halka krediler açar döngü devam eder. 

Evet açılar devamlı değişir devlet merkez bankası ülkenin milliği seferberliği anında toplanması gerekirken süre zamana göre de artış devam eder. 

Halka kerdiler verilir zaman ne zaman oturursa devletten bankalar arası da yatırımcılar para akışını ne ne şekilde  ya "bir kâğıt parçasına sözde güvenilir" ama devlet gene devlet krediyi keser veya daraltır ve alan bankalar da kredileri daraltır krediler daralınca kur otomatikman gene artar ve işlemleri daraltarak işler biraz devletten gelen parayı kur akışına bırakır daha geniş politikalar bloke edilen para bir yerde dururken artan kurdan ne elde ettiyse ne ne kadar artırılırsa durur durdurulur aradaki fark o ülkenin ana parasından musluklar kredilere açılır ve her iki tarafa da  kısa zamanda gene krediler açılır “bir kenar dan da kur artışı faizler kâğıttan kazançlarını parayı da dışarıya çıkar çıkartılır. 

Artık maaşlar artmış olup artmadan “önce aldığı ürünü” şimdi maaş artığı dan sonra da kadar da fırsatçılardan ürün alır gene ülke de ki blok edilen ana paradan ve devletin kur farkıyla da vergilerin artışı toplanacak paralarda ülkedeki yapılacak işlere gider yanı kısaca kazanan gene “dış güçlerin şirketleri kazanır” ve bu arada ağlayan dev zincir üreticileri ağlar sızlanır onlar da biraz değil çok ağlar fırsatlar dünyasında yer alır  hem ülke sömürülür hem de haklar verilse de halk dış güçler içteki fırsatçılar tarafından sömürülür.. 

İŞLER YAPILIR ANA NASIL YAPILIR 

Vaat verilen işler hepsi yapılır başka zamana kadar kur artışı olmaz nerede durdurulursa ve sizlerde üretim yapmaz, sizler tasarruf yapmaz, müsrifliğe kapılır giderseniz ,hep bu oyun sizlerin 3 cay ödemediğiniz paradan 10 adet çay parsı cepten gider. 

Kim suçlu iş yürümekte maaşlarda artışta işler tıkırında siz ülkenizin yer altındaki sömürmeye gerekleri yok, sizleri sömürerek yeter derler ,bir yandan da bu ülkeye kaos yaratalım derler ,nenin de sonunda bizim derler ,durmadan ekonomist ararsınız bir ülke kendi için den dış yatırıma ihtiyacı yokken de kalkınır insanoğlu yan gelip Osman yatağın da gene isteyeceksin ve gene verecekler verdikçe de ülkeni sömürecekler sen istemez gerekenleri yaparsan kendi üretimini yaparsan her türlü masrafı kesersen hele cırt cırt bankamatikleri kullanmaz isen lüks hayatı kesersen her şey alt üst olarak cepleriniz dolar ve dünyadaki bedavacılar olmaz işte "bankacılık böyle bir şey" 

Ve ülkeniz kendi elinizle yükseltirsiniz kendi doktorun gibi ülke ekonomist olursun bu da milletin cebinden çalınmaz başka ceplere dolmaz sizlerin verdikleri ve tekrar sizlerden alınarak kurlarla o fazlalıkları parayı da bulamazlar bulamayınca ne olur hem kur atmaz hem de kapasiteli üretimle arz ve talebe göre üretim gerçekleşir fabrika bana bayi üst bayı alt bayı alt bayiler 6 tl çıkan bir ürün olmaz zincir ve bakkallarda 14 tl bu işler ülke işi gibidir. 

DIŞ DÜNYA NEYLE KAZANIYOR DİYORSUNUZ ŞİRKETLER VE BANKACILIK SÖMÜRMEKTELER 

Ana damar ise ekonomi ülke insanı hep ister isteyin gördükleriniz kağıt bir parçası aslında illüzyon görmektesiniz o para daha önce sizdeydi biraz fazlası ama ama o fazlalık çoğu dışarı gitti gene hep isteyin isteyin kendi topraklarında gelecekte değil şimdiden esir olmaya yol almaktasınız biraz üretim için "kendi lüks hayatı kesmez iseniz onlarda ülkeden nemalanmazlar” 

SİZLER UYANMAZ İSENİZ HER SEFER 

Karşılıklı kaos çıkaranlarda onlarda dış dünyanın emperyalizm elamanları sizleri biraz ülkeyi kışkırtmak “onlar şunlarda bunlarda” gelse aynı “Allah tan gelecek sermayelereler” kapılmış olsaydınız maazallah “önceden de söyledik” davulla gelmez "sadece güvenilir referans ile devlet güvencesi altında “bir a 4 kâğıda çıktıya” yazılı evrak gelir bu oyunu hazırlayanlar tarafından bir kağıt evraktır “yok gelecek oldu geldi gelecek le olacaktınız alacaktılar da olmazdı “aynı makara dönerdi “dua edin gene ucuz altılattınız” ama sonrası ise gene sizler istedikçe de vaatler gelecek asılında gelecek vaatlerde sizlerin öbür cebinizdeki paradır. 

BİR ELLE TUTULAN SANAL DÖNGÜDÜR İLLÜZYON HALDIR ELLE KURÇALANAN DOYUMSUZ AKIL HIRSIDIR 

Kur duracak ve kesilen kredilerde açılacak gene aynı çark dolap gibi dönecek durmaz durdurulmaz bu çarklar durmak için “sert çok sert karalar” her bastığın yer ekimler her adım üretim kapasite kontrol disiplin ve daha fazlalısıyla üret her masrafı kes en alttan en üste kadar “bırak dışı içten hamle varsa var olmak “ihtiyaçları varsa gelirler “yoksa bil başka yerden gedik açarlar bunlara da bakma hepsi cılık çıkar “gemide sen kendini kurtara cam” diye telaşa girme o telaşa o gemiyi “hepimiz olarak düşünmezsen” sakken batar gemi hep birlikte. " devamı var” 

Allah Tanrı de zikret

Çoban 

 


Devamı varDUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret1302536
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.133132.2619
Euro34.919335.0592