• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

HASTALIK TAN KORUNMA VE BESLENME SAKLI ŞİFA

 HASTALIKTAN KORUNMA SAKLI ŞİFA  
 
Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

01 08 2019 Hatırlatıldı arkasından 01 / 09 da onun arkasından 25 09 2019 da sıcak ısılar düştükçe ısıya ve yazdan çıkan vücut 1 derece düşse de hissederek hasta düşürebilir..

Gene hatırlatarak yağış ve hatta erken kar bile bazı bölgelerde görüle bilir kışın sert geçerek bazen ısı artsa da sırtınızdan kalın ve içinizden yün kıyafetleri çıkarmayın.
Önce hasta düşürür öksürük alerji ve diğer hastalıklar peşini kovalar..

Ortama alışmanız için bir tutam öksürük otu sıcak suyun içine atın bir nohut büyüklüğünde andız kökü ,bir damla acı badem yağı ve bir dilim limon kabuğu ile için. İsterseniz ormandan böğürtlen ahududu ekşi meyveler alıç la öksürük çayı ile öksürük şurubu yapabilirsiniz. .Kış boyu şifa..

 Evrenden ufo beklemeyin evrenden dünya atmosferini değiştirecek evren gizemi gelebilir ..Ama Yaratanı yaratmış olduğu dünya siz olmasanız da olmasanız da kendini koruyacak sizlere verilen yaşam asrın ister yok eder isterseniz de yaşamınızı sağlıkla devam edersiniz "O" bil ki seni aç açıkta koymaz.. Önce senin sonra hepinizin atmış olduğu adım..

saklı şifa sırlar kitabin dan önce sağlık  ,hastalıktan korunma doğada yaşam bölümlerinden kısa alıntı

YÜKSEK ATEŞ HASTALIKTAN KORUNMA
Yaz gelmeden kış gelmeden aylar önce hatırlatıldı ve yazıldı bizi işimiz hatırlatma ve dikkat olunması..  Evet temmuz ayına kadar yağışların ve arkasından kavurucu sıcakları hep sitede yazıldı şimdi yağış arkası sıcakların artması ve arkasından gelen erken kış eylülde ve bu gün sıcaktan çıkış vücut ısı gördüğünden 10 derece düştüğü zaman vücut üşür.. Vücudu hasta düşürür sıtma gibi  vücut ısısını ne fazla sıcak yapın nede soğuk..

YÜKSEK SICAKLAR  GİBİ SOĞUKLARDA ÇARPAR ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER HEM SICAK HEM SOĞUK  DİKKAT EDİN BU GÜNLERDE DİKKAT SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİP
Soğuk algınlığından korunmak için günde üç kez birer diş sarımsağı yiyin ya da şiraz nar sıkarak suyunu için .Yararlı otların esans yağları da zararlı bakteri ve virüsleri yok etmede çok etkilidir .Bunlar ayrıca buhar soluma ve oda havasını tazeleme de yararlı olurlar .Kuşburnu çayını çok fazla C vitamini içerdiği ve soğuk algınlığı ile diğer iltihaplanmalara karşı direnç oluşturur.

Toz acı biber de kan dolaşımı ile sindirim sistemini uyardığı gibi, soğuk algınlığını savuşturmada çok iyidir.1/2 çay kaşığı toz acı biberi 1 fincan kaynar suda 10 dakika süreyle demlendirin, süzün .Bundan 1 yemek kaşığı alıp bir bardak  sıcak suya katarak gerektikçe ya da yemeklerden önce için.. Bir cay kaşığı leğen içine sıcak su koyarak ayağınızı koyun..

İster yap ister yapma  ,ister sev ister sevme ben sağlığı seviyorum benim için insan ve insanlık.. Benim için yaşam reçetem. 

HER VÜCUDA UYGUN..
Hibisküs ardıç şeker otu karbonat ve limon tuzu toz hepsini yoz edin toz halinde bardağa bir kaşık koyarak soğuk veya sıcak için suda için çıkan posayı soğuk olarak anlınıza koyun 10 dakika içinde ateş düşer.. Tadı vişne şurubu gibi olur şifası saymakla bitmez. şeker hastası değilseniz balla tatlandıra bilirsiniz. .Aynısını (Hibisküsü kaldırıp zencefille yaparsanız) boğaz iltihabı 1 saat içinde diner ağrıyı alır şifası saymakla bitmez....Aynısını (Hibisküsü kaldırıp zencefille yaparsanız) boğaz iltihabı 1 saat içinde diner ağrıyı alır..

( Tufanlar ve felaketler zinciri Dünya yaşıyor farkına varın şakası yok)
2013 te başlayan değişim..2017,18,19,20,21 22 23 2018 2019 kuzey yarım küre KISMEN… 2019 2020 2022 2023  güney kürede olmak İSTEMEZDİM
Dünya nüfusunun sürekli artışı ve bu çoğalmanın getiren gıda gelecek yok olması düşüncelerde çalışma laboratuvarlarda deneysel sağlık ve teknoloji gelişmeler cağın öncelik yarışı ve bu artıkları çukurlara dağlarda mağaralara açık denizlere ve ya yapay göl altında kalmış eski mağaralarda saklanılan deneysel artıklar bir gün göklerden asit yağmasına sebepler taşıyan bilinmeyen yok edici virüsler ,göçmen kuşların taşıma yoluyla, küresel ısınma, sera etkisi ile yağışlarda görülen ani değişiklikler, aşırı yağışlar, uzun süren kuraklıklar, tatlı su rezervlerinin azalması, suların israf edilmesi ve aşırı derecede kirletilmesi gelecekte yaşanacak tatlı ,içme su ve toprak altından çıkan zenginlik ekonomi ve çıkar savaşlarına götürüyorsa geleceğin  karşı koyulmaz silahı parasal kırız sağlıkları etkiliyorsa göç ve göçe zorlanılıyorsa  ve de dur denmezse gene insanlar topluluğu yaşayan toplum uluslar görmezden gelip zorlayacaksa yapacak çarelerin hiç kalmadığını şimdiden akla yazılmalı...

Dünya bilinmelidir ki verilen nimet sonsuzdur milyarlarca insanı besleyecek kadar yeterlidir.. Yeterli olmayan çok kazanmak nefistir..

 2019 -23 Avrupa son vergiler ve kesintiler yabancı ve halkı  yaşayanların zor yılları başlayacak…

2019 -23 Zenginler kulübü zenginler fakirler dünya iki grup oluşu dünyanın zor yılları hızlanmakta..

2019 -23 Gençler şimdi sıra sizde genç çiftçi olun toprağa sarılın harcamanız altın gümüş olsun demirbaşları Kooperatif kullanın ithale bağlı ölü yatırım malzemesi kullanmayın buğday varsa açlık olmaz devlet olur….

2017  18 19 20 21 22 23  Zor yıllar daha zor yıllar ise 2029 2035 dünya için.. insanoğlu maalesef bu önemli gerçeğin henüz tam olarak farkında ve idrakinde değil. “dünyaya bir şey olmaz!” diye ,diye dünyamızı kendi ellerimizle yaşanmaz hale getiriyoruz. büyük karteller, gıda üreticileri rant uğruna dünyayı tüketiyor, ekolojik ve ruh dengesini bozu yor, ürettiği gdo ’lu genetiğiyle oynanmış gıdalarla insanoğlunun hayatıyla oynuyor.

(insan oğlunu ya bu şekilde, yada , bölgelerde şan ve ihtişam için kaoslar parçalanmalar la yok etmeyi planlayanlar)ama unutmasın ki her bir filiz ,her ezdiğimiz çim her kopardığımız yaprak her kırdığımız dal vücudumuzun bir parçasıdır) Her bir canlıya eziyet sizleri karanlık dünyaya götürecek…

Her kopardığınız parçalar sizlere yüreğinize ,kalbinize iğneler gibi saplana çak işte o zaman yaşamak istiyorum haykıracaksınız ve sağlık diyeceksiniz. (Bugün yada geç olmadan yarından sonra)

Denizlerin suların enerjisi yanı doğayı besleyen antibiyotikleri bitince öncelikle GÜN AY YILARDA  dip hareketleri ve yıllar sonra denizlerin asitte dönüşmesi yağan yağmurların insanlığın ve canlıların yok oluşları.. Geçmiş dünya diğer canlıların yok olup yeni bir canlı türlerin var oluşları bu asırların bir farklılığı aklı şuuru olan insan ırkı..

Bu vardı var olacak sadece insan ırkı var zannetmeyin gözle göremediğiniz yaşayan canlı dünya..saklı şifa sırlar kitabin dan önce canlılar ve yaşam, hastalıktan korunma ,doğanın dengesi, her şeyin çıkar olmayışı nefis yolundaki Baltık çamurlar bölümün den kısa alıntılar..
 
LÜTFEN SAĞLIĞINIZ VE NESİLLERİNİZ İÇİN ,BU ARA DİKKAT EDİN.
Daha öncede hatırlatıldı..
Bir bakteri her şeyden önce göçmen kuşlardan evcil hayvan veya köy yelerinde dışkılarıyla organik gübre diye attıkları yanmamış tezeklerde yanı tam kurutulmamış dışkılar dan ve yaşama tutunmuş en ufak bakteri sebze ot her türlü gıda ile ağızdan alınan ve o alanlarda kokuyla veya deri temasıyla geçen ve yaşaması içinde insanların hayvanların içlerine girerek bağırsakta kalır...Artık insanlarda hastalık başlamış sayılır...özellikle gıdaların dezenfekte edilmeyişi sebebiyet taşır...

Yapılacaklar sevdiğiniz işkembe yiyorsanız bol sirkeli acılı kullanmanız et yemek istiyorsanız sirke veya şarapla kısa süre bekletip daha sonradan metal değmeyecek şekilde kızartıp veya haşlamanız. Sebzeleri biberiye suyu veya sirkeyle suda yıkaması...Metal tencereden uzak güveç tencerelerde kısa süre yemek yapılması..

Sabah ve akşam bir fincan sirke bir tatlı kaşığı çekilmemiş çörek otu ve bir kaşık bal...Yemek üzeri kekik nane bari fülfül acı ,yeni bahar toz halleri ..Acıyı seviyorsanız koyun yoksa koymaya bilirsiniz...Ve karadut pekmezi ile çörek otunu kullanın.. Bol ekşimsi ürünleri kullanın ,bol salata türleri soğanlı sumaklı dere tere otlu kullanın ..Ama önce dezenfekte...

Yola açıl giderken isal oluyorsanız da badem ağaçların kaysı ağaçların yapraklarından 2 ,3 adet yiyin üstüne limon taşı kullanın 10 dakika içinde isaliniz geçecek ateş ise ekşimsiler le düşecek...

Her gittiğiniz yerde de soğan göbek kısımlarını tüketin yanı küçük kısmı derler yörelerde...ve sitede vitamin ve mineral bölümlerini okuyarak hastalık sizde değil.. Sadece korku panik hastalığı tetiklemekte..

Güveç tencerelerde yemekler hazırlayın ,İster nerden alırsanız alın her gıda ürünü dezenfektelerin tırnaklarınızdan bile girer tırnak yeme hastalığından bilhassa uzak durdurun.... Her kez kurnaz cahil olmuş.. 

ÇARESİZLİK OKUMAMA ÇARESİZLİĞİDİR
Çaresizlik her yolu denettirir….Her şey burada başlar
Ama aldanırsınız bilin vücut kendini onarır şekilde yaratıldı, ve içine akıl kondu ,konuşabilmek içinde dil ,duymak içinde kulak, hissedilmek içinde el, vücut aş erdi mi bilin bir bardak su bile olsa şifasını bulur….

Ama ne hikmetse hastalık hastası olmakla, her şeyi almak isteseniz de şifa için bir yerinizden alerjiye, enfeksiyona kalacağınızı düşünmeden son olarak oku hayat şifresini çöz dese de insan oğlu yarın ölecek korkusuyla.
.
Hastalığını daha çok hasta edeceğini düşünemez çünkü düşünmeyi hiç mi hiç aklına getirmez…

       “ Kolay yoldan para kazanmak, kolay yoldan sağlığa kavuşmak bil ki seni aldatır “
                                                 "Okumak sadece okumak"
Yaşamak için yaşatmak için göz olmak yaratanın sana kılmış olduğu bu dünyada vazifen

Baharın çıkışı oruç ayının şifası ve perhizi gönderilen sabırla nefisten uzak durulması gelecek aylarda hastalıklara daha dikkat edilip. geride bırakacağımız ayın devamı için yeme içmenize dikkat edin....İlla zayıflaya çam 0 beden olamam hayallerini bırakın...Size bunu kimse söylemez vücutta bulunan yağ tabakası sizin dış virüsleri hapseder vücut kendi kendine virüsü yer sizi hasta düşürmez. .Yağ eritmeyi vücudunuza bırakın siz sadece yeme içmenizi kontrol edin yeter...sadece çoban söyler düşünen her zaman çözer.. Hayata yol alır...Bu bölümü okuyun bir yol çıkışı vardır...

ÇOK SORULARIN İÇİNDEN.. BU GÜN..
 BİR KAŞIK TEREYAĞI KIZARTILMIŞ KUYRUK YAĞIN FAYDASI
Gün dönümü 7 gün kaldı son 21 günden beri tüm canlılar su kaybı yaşamakta.. Dikkat ederseniz dışarıdaki canlılar yanı göre bileceğiniz köpekler suya ve çamura yatar...Dışarıdaki atmosfer hava su kaybı yaşamakta sizlerde su kaybına Maruz kalmak tasınız.. öncelikle boğazınız kurumakta akciğerler su kaybı yaşamakta...

Ve çocuklarda boğaz tahrişi yaşarken sert bisküvi kraker ufak ufak tahriş etmekte ve boğaz yavaş yavaş iltihaplanmaktan ufak hava değişikliğiyle öksürükle ateşli hastalıkları getirmekte ve hasta düşürmekte...ve sonrası salgın

Vücudu susuz bırakmayın, cay ve süt içine sabah kahvaltısında büyük küçük herkes bir çay kaşığı has tereyağı koyarak tüketin..

Çölde bir devenin tereyağı ve hörgüç yağı koskoca çölü aşırır vücut susuz kalmaz...Ve tahriş olmayan boğaz siz ve çocuğunuzu sağlıklı geçmesini sağlar...Sadece küçük önlem...Hasatlıktan korunma bölümünü okuyun...Dağlara çıkmadan ve konaklama yerlerde yatmadan ve sabah oksijen arttıkça bir uygulamayı yaparım... sağlığınıza.

TÜM HASTALIKLAR BURADAN BAŞLAR
Tüm insanlık sabah hediye varsa bir nefes baktığı kalktığı herkesin sabah baktığı yer güneşin doğuşu...Bu hal böyleyken siz insanoğlu bugün kalkamadığınız gün şimdi yaptığın vücuda zararı ve zarar vermesi dır..

Kesin geçecek diye hiç bir şey yoktur sadece şifanı aramak vardır oda sen kendini tanımak. .Sadece konuşan çok konuşur....Bir yere varılmaz...Sen varacağın yer bil ki şifa duadır...Yeter ki sen iste "o" bir sebebiyetle şifanı gönderir.. Yeter ki iste "o" hayırlısını verir. .Sen yeter ki iste....

İNSAN MİDESİ 7 TÜR HASTALIK BAŞLAR
"Peygamberimiz" bile bal şerbeti önermiştir. Bağırsaklar temizlensin diye onun için bitkiler cennetten şifa olarak inmiştir. Dikkat edin hastalıklar bağırsakta başlar.
İbni Sina “Can bağırsaktadır” derken Hipokrat “Bütün hastalıklar bağırsakta başlar” der. Nobel ödüllü Mikrobiyolog İlya  Meçnikov bunun önemini “Ölüm bağırsakta başlar” Dağ çobanı Can boğazdan ölüm bağırsaktan başlar sözüyle özetler.

Güzel görüne bilirsin sadece kamuflajdır , insanlar içerdekileri ve içini görebilseydi etraflarına daha dikkat ederlerdi ,kendi yüzyılların içinde yaşamaktasınız, vücuttaki bir parazit.. Ölüme daha çok yaklaştırır…Ne yeniyor ne içiyorsan o sundur…Daha ötesi hastalık ve sağlıktır…

İNSAN MİDESİNİN AYAKTA VE OTURUR VAZİYETTEKİ POZİSYONU FARKLIDIR.
Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak bağırsağına geçer.

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında mide caddesi denen bir oluk bulunur. Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını geçerek 12 parmak bağırsağına geçer.

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonra 12 parmak bağırsağına geçer.

Bir de ne yediğini bilmek buda bir tehlikeyi getirir. Oradan da kör bağırsak geçer orada ilahlaşarak tüm hastalığı getirir fittik ve gerisi.

Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil, birçok insan hastalıklarından korunmuş olur.

Rastgele yerde meşrubatı alıp ayakta içenler bu tehlikeye daha fazla maruz kalır...
Peygamber efendimiz (sav) de bir hadisi şerifi vardır bu konu hakkında, ayakta bir şey yemeyin içmeyiniz diye.. 

Sağlığımıza ve sünnete gereken önemi verelim...
Oruç aynı zamanda sağlık şifadır. Milyonlarca inananın ne zaman başlayacağını merak ettiği "Ramazan ayı" tüm dinlerde de olduğu oruç ve secde vardır yaratanın son kitap Kur’an ve son din İslam hayat için şifa bir enerji kaynağıdır ademlere inen kanun dur.....”o” ne derse o olur, sen yeter ki iste...

Ay içi oruçlar 17 18 19 20 21 perizli oruç şifa kaynagıdır 

MİDENİN İSTEDİĞİNİ VERECEKSİN.
Aş eren yemeği ye o sana şifa olacaktır
" İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at; daha iyidir."
Kabak içine   sirke konur. Pişirilir ve ye Sumak  ,kimyon ikisi karıştırılarak sabahları ekmek ile yenir .Kekik, kimyon, karabiber ,karanfil ,hardal, safran, sakız, mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak içilir

Günlük bal şerbeti içilir içine sirke, çörek otu, dezenfekte eder..
Bazen olur ki içinizdeki atmak istersiniz yapılacak şey acı baden toz haline getir, zencefil toz halindeyken, balla karıştı ,bazen karadut ,bazen de pekmez hangisi öz ise onla karıştır ye ve sağlık farkını gör.

Andız kökü ,kavak ağacı yaprağı kaynatılarak içilir.
Mide yemek kabul etmeyip istifra ederse bu bir….o hastalık… Ya safra ya da kalptendir….

Eğer bu hastalık safrandan olursa, sumak (1,5 g.r),kimyon (1,5 g.r) bunlar toz haline getirilerek soğuk su ile içilir. O hastalığı giderir .Bunu içtikten 2 saat sonra bir çorba yapılır ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık çorbadan içilirse mide hazım etmeye başlar.

Eğer kalpten ise bol orman yemişlerinden ekşimsi ye kanı durumuna göre incelt.. ve kabız olmaktan kurtul...sıvı tüket..

Demir himdi şurubu, 3 gr  uduhindi ,yarım fincan zeytin yağının içinde toz yapılarak karıştırılır .Aç karnına ayrı ayrı içilir .

İçlerinden biri veya ikisi şifa gelecektir. Sen hayatı istiyor farklı yaşamak istesen de, sağlık vücut sağlığı var ise onun hal durumlarına göre yaşarsın sen ona zarar verirsen bil ki zarar senin yaşantını etkileyecek...Yoksa yok...Geçişe en yakın müsait yoldasın..."Yaratan "Ademlere bu dünyada yaşaman için şifanı yanında gönderdi...Ara.. Bil ki akılda.

HASTALIKLARDAN KORUNMA:
Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir. Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir, helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır .Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür.

Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir.

1.EV TEMİZLİĞİ: Ayrıca yemek yerken kullanılan çatal, bıçak ve tabakların başkası tarafından paylaşılmaması ve bunların sıcak ve sabunlu suyla iyice yıkanmasına dikkat edilmelidir.

2.ELLERİ YIKAMAK: Virüsler ellerimiz yoluyla ağızdan bize ve bizden başka insanlara ulaşırlar .Ellerin yıkanması hastalıklardan korunmak için en temel kurallardan birisidir. Yemeklerden önce ve sonra eller mutlaka doğal sabun ve suyla yıkanmalıdır. Her gün ellerimiz kağıt ve demir paralara değmektedir. Paralarda çok fazla mikrop vardır. Tüm bunları dikkate aldığımızda ellerimizi sık sık yıkamamız gerekir.

3.EVDE SİGARA İÇMEMEK: Evde sigara içilmesi özellikle çocuklar için çok risklidir. Sigara dumanı çocuklarda solunum problemleri riskini artırarak daa fazla soğuk algınlığı sorunları yaşamasına sebebiyet verir.

4.ÖKSÜRMEK ve HAPŞIRMAK: Öksürürken ve hapşırırken mutlaka kol bükülerek ağız ve burun kısmı kolumuzla kapatılmalıdır. Öksürürken ağız ve burun elle kapatılmamalıdır .Eğer elle kapatılacak olursa öksürük ve hapşırıktan sonra eller sıcak ve sabunlu suyla iyice yıkanmalıdır.

5.HASTA KİŞİLERDEN UZAK DURMAK: Hem kendimizi hem de çocukları soğuk algınlığı veya grip gibi bulaşıcı hastalıklar geçiren kişilerden uzak tutmalıyız. Özellikle grip mevsiminde kapalı ve kalabalık ortamlarda bulunmamak gerekir.

6.GÜÇLÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ: Özellikle bebeklerin emzirme döneminde en az 6 ay mutlaka anne sütü ile beslenmesi gerekir. Anne sütündeki antikorlar, mikroplara karşı bebekte direnç oluşturmakta ve hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Daha büyük yaştaki çocuklara ise mutlaka dengeli bir beslenme programı uygulanmalı, onlarında egzersiz yapmalarını sağlamalı ve uyku düzenlerine dikkat edilmelidir . Çocuğun uykusunu iyice almış olması önemlidir.

HASTALIK NEDİR
Hastalık veya rahatsızlık, beden veya zihinde meydan gelen, rahatsızlık, dert ve görev bozukluğuna yol açan belirli bir anormal duruma verilen isimdir. İnsanlar, dünyada var oldukları günden beri karşılaştıkları hastalıkların nedenlerini bulmaya ve tedavi etmeye çalışmışlardır.

Bugün gelinen noktada bilinen hastalıkların çoğuna mikroorganizmaların sebep olduğu tespit edilmiştir .

Kanser, aids gibi bazı hastalıkların sebepleri henüz bilinmemekle birlikte, biyoloji ve tıp biliminin gelişmesine bağlı olarak hastalıkların, bedensel ve çevresel etkenlerden kaynaklandığı bilinmektedir .

İnsan ve hayvan hastalıkları genellikle hastalığın ortaya çıktığı vücut bölgesine ve organlara göre adlandırılır.

(Mide hastalıkları, kalp hastalıkları, akciğer hastalıkları gibi...)Hastalıklar ayrıca hastalığın bozukluğa yol açtığı organların görevine göre de isim alır.(Örneğin solunum hastalıkları, sindirim hastalıkları, sinir hastalıkları gibi...)Hastalıkların belli başlı 2 ana etkenden kaynaklandığını ve genetiğinin de önemli bir faktör olduğunu belirterek korunma yöntemleri üzerinde duracağız.

HASTALIKLARIN SEBEPLERİ
Hastalıkların temel sebebi hayat tarzı ve yanlış beslenme alışkanlığıdır .Hayat tarzını düzeltmeden hastalığı tedavi edemezsiniz. Yediğimiz tüm hazır gıdalarda sağlığa bağlı katkı maddeleri ve aromalar bulunmaktadır .Kullandığımız ürünlerin birçoğu aslında ihtiyacımız olmayan, uluslararası firmaların kolay para kazanabilmek için suni olarak ürettikleri sağlığa zararlı ürünlerdir.

İşte bu yüzden her yediğimiz hazır gıda sonrasında vücudumuz daha çok kirlenmekte ve hasta olmamak için gösterdiğimiz tüm çabaya rağmen daha çok hastalığa yakalanmaktayız.

Bütün bu olumsuz hayat tarzı içinde hasta olan yada hastalıktan korunmak isteyen insanın yapabileceği tek şey hastalığının nedenini bilmek ve o nedeni ortadan kaldırmak yada etkisiz duruma getirmektir.

Doğuştan gelen rahatsızlıklarımız dışındaki tüm sağlık sorunları ,vücudumuzun bize karşı kullandığı, vücudumuzun bize karşı kullandığı, vücudumuzu kullanmamızı hatırlatan uyarı sinyalleridir.

Her organın bağlı kaldığı bir duygu bağlantısı vardır. Yaşanılan duygu sarsıntısına bağlı olan organ, direncini kaybeder. Hastalıkların sebeplerini bedensel sebepler ve çevresel sebepler olmak üzere ikiye ayırırız.

HASTALIKLARIN BEDENSEL SEBEPLERİ
Vücuttaki bir doku yada organın gerektiği şekilde çalışmamasına yol açan sebeplerdir .Genetik ,hormonla ya da metaforik bir bozukluktan kaynaklanan hastalıkların sebepleri bedenseldir.

1.Hastalıkların Genetik Nedenleri
Genetik yapıdaki bir anormallikten kaynaklanan hastalıkların çoğu doğuştan ortaya çıkar. Bazı akrabalar arasında, kalp bazısında mide bazısında kelliğin yaygın olmasını örnek verebiliriz. Genetik hastalığa yol açan kromozom yapı bozukluklarının nedenleri arasında enfeksiyonlar ,beslenme bozuklukları çeşitli ilaç kimyasal maddeler ile annenin ileri yaşlarda doğum yapması sayılabilir.

Down sendromu ,hemofili ,Akdeniz anemisi, bazı lösemi türleri ,genetik yapı bozukluğundan kaynaklanan hastalıklardan bazılarıdır.

2.Metabolizma ve iç Salgı Bozukluklarına Bağlı Nedenler:
Metabolizma hastalıklarının en önemlileri hormonal bozukluklara bağlı olanlarıdır ve tümü iç salgı bezinden salgılanan hormonun fazlalığından veya eksikliğinden ileri gelir.

HASTALIKLARIN TEMEL SEBEPLERİ:
İnsan vücudunu etkileyen faktörlerin pek çoğu çevreseldir. Çevreye bağlı hastalıkları oluşturan bu faktörler;fiziksel,kimyasal,biyolojik,psikolojik,sosyokültürel,ekonomik etkenler ve temel madde eksikleridir.

HASTALIKLARIN KİMYASAL ve FİZİKSEL SEBEPLERİ
Kimyasal hastalık nedenleri arasında alkol ,siyanür ,cıva gibi kimyasal maddeler ile çeşitli ilaçlar gelir. Vücudun karşı karşıya kaldığı aşırı soğuk ,sıcakta hastalık sebepleri arasında önemli bir yer tutar,

BÜTÜN HASTALIKLAR SOĞUKTAN KAYNAKLANIR'
Eski nesillerin  buyurduğunu hatırlatırız. Soğuk, vücudun çalışması için gerekli ısı dengesini bozar ,organların fonksiyonları zorlaşır. Soğuktan kaynaklanan hastalıkların başında romatizma, sinüzit ,kulunç ,kireçleme ,ishal ,kalp romatizması, öksürük, grip ,nezle vs gelir.

Kaynağı bilinmeyen migrenin de soğuktan olabileceği düşünülmektedir. Bağışıklık sistemine bağlı hastalık sebepleri :Bağışıklık sistemi vücudu bulaşıcı hastalıklardan korunmakla birlikte ,farklı mekanizma ile hastalık oluşmasına neden olabilir.

Vücuda giren bir yabancı molekül kimi zaman olağandan daha hızlı ve aşırı şekilde cevaba yol açar ,kimi zaman da vücut kendi hücre yada dokularına karşı duyarlılık gösterir.

HASTALIKLARIN CANLI ETKENLERE BAĞLI NEDENLERİ
İnsan ve hayvanlarda hastalığa yol açan canlı etkenler virüsler, bakteriler ,mantarlar ve asalaklardır. Hastalık yapıcı mikroorganizmalar insan vücuduna derideki yara ve sıyrıklar mukozalardan geçerek bağışıklık sistemini yenmesiyle ortaya çıkar.

BESLENME BOZUKLUKLARINA BAĞLI SEBEPLER
Besinlerle alınan protein, mineral ve vitamin ve temel aminositlerin miktarının vücut faaliyetlerinin yürütülmesine yemeyecek kadar az olmasıdır .Kansızlık ,guatr, gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Aşırı beslenmede obeziteye ,şeker hastalığına, damar sertliğine ve buna bağlı olarak kalp-damar hastalıklarına yol açar.

HASTALIKLARIN RUHSAL SEBEPLERİ
Akıl ve ruh hastalıkları organik kökenli olabileceği gibi herhangi bir fiziksel bozukluğa bağlı olmaksızın toplumsal ve bireysel zorlamalarla da ortaya çıkabilir. Organik akıl ve ruh hastalıklarından en önemlileri alkol psikozları ve bunamalarıdır

İşlevsel olanların arasında şizofreni, duygulanım psikozlar ve nevrozlar sayılabilir. Bugünün modern tıbbi ve sosyologlar birçok hastalığın stresten kaynaklandığı belirtmektedir

Şüphesiz stres neredeyse bütün hastalıklar için bir tetikleyicidir. Lokman Hekim'e ait olduğu söylenen ''Ayağını Sıcak Tut Başını Serin Düşünme Derin Derin ''.sözünün kaygının ve stresli hastalıkların meydana gelmesine ne kadar etkin olduğunu ortaya koymaktadır.

Stres tabir caiz ise deprem gibidir ,sinir sistemini sarsar ,bazen felce uğratır. Sinir sistemi bozulunca insan makinası kontrol mekanizmasını yönetir .
Daha önce söylediğimiz gibi kişinin hangi organı zayıfsa o organlarda hastalık baş gösterir. Bunlar genellikle başta ülser olmak üzere mide hastalıkları ,verem kanser ,kellik sedef ,egzama v.s olabilir.

ANORMAL HÜCRE ÇOĞALMASI
Hikayeler yazmayın hayata yaşam “yaratanın” doğasına tutunun

Savaşacak ordun yoksa savaşta yoktur, çünkü esir olmuşundur

Düşman aldığı her destek, senin yok olmandır.

İnsan hastalıkları arasında en sık ölüme neden olanlardan biri, anormal hücre çoğalmasıyla gelişen kanserdir .

Hücre çoğalması kötü huylu olmayabilir ancak ,çoğalma denetlenmeyecek ve normal vücut işlevlerini engelleyecek boyutlara vardığında kanserden söz edilir .İnsan ve hayvanlarda kansere yol açan mekanizma henüz tam olarak anlaşılamamıştır.

Anlaşıl masada, yaratan önce sistemi  programlanmış şekilde hazırlamıştır, sadece bilinmeyen kanser değil daha  başka hastalıklarda ölümcül virüs taşımaktadır..

Bunlara karşıda silah olarak bağışıklık sistemi kurmuş, ama ne hikmetse de inatla insanoğlunun sistemi bozmakta, ve kanseri yenememekte, kansere sebep olanda vücuda zarar vermekten başlayarak virüsleri canlandırmaktan geri kalmıyoruz…

Virüsler hep vardı, onları kuşatan ve diğerlerini gelecek virüsleri, savaşacak daima hazır bekleyen bağışıklık vardı nerede, yok, çünkü yok ettiniz yok ettiler, ve şimdi hastasın, hasta olarak kendini daha hasta ediyor aldığın her yabancı vücut kabul etmese de savaşacak askerin yok çünkü bağışıklığı yok ettiniz…

Tek kurtuluş gücü küvetli tutmak, alışkanlıkları kısa müddet bırakmak, ve diğer sistemleri kitleyim can ve aş edince isteyince yemek yiyin ..Şu andan itibaren Vişne ,kızılcık ,böğürtlen, firek inciri, şeftali, ahlat, alıç ,yaban erik, doğanın  askorbik asitleri C vitaminleri beklemekte ,Vücudun koruyucu  “askorbik asit bağışıklığı güçlendirir” doğada…Tekrar hayat  30 gün sadece 30 gün…

Mide bağırsakları temizleyin temizledikçe ,O BAĞIŞIKLIK canlanacak ,canlandıkça canına can katacak, yaratan sana daha güçlü ,irade, ve inançla sağlayacak senden daha kötüleri görüp şükürle hayata sıkı sıkı sarılacaksın.. Sistem bulmak değil, sistem kendini onaracak şekilde yaratıldı…Bu gün nasıl var olduğun gibi…

 KORUNMAK
Yer yüzüne indirilen her  “ kitapta yazar”  Dua Haram ,Helal ve şifa yanı sağlık
Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler verendir.
Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler verendir

GÖÇ VE GÖÇ YOLLARDAN TÜM CANLILARDAN GELEN GRİPLERE DİKKAT EDİN SIÇAK VE SOĞUKLAR HASTALIKLA MÜCADELE DEĞİL, HASTALIĞIN OLUŞMASINA SEBEB OLAN KOŞULLARLA MÜCADELE OLMALI.
Erişilmeyen yerlere uzanın ki kimse hasta olmasın yoksa her kapı çalınır .Ben ne yaparım deme yaşam 2 metre karende çok şeyler yapılır .Her kes 2 metre kare içinde kulak olursa kimse hasta olmaz.  Ateş bir hastalığın belirtisidir.

Alerji veya Genellikle soğuk algınlığı, grip, franjit enfeksiyonlu iltihaplı virüslerin etkisiyle ortaya çıkar. Üşüme, baş ağrısı, titreme, kabızlık, sayıklama gibi belirtileri vardır.

Sağlığa Üç adım gitmeniz kafi.

TÜM DÜNYA İNSANLARI HASTALANMASIN HER ŞEY ELİMİZDE.
O Çeşitli yiyecek .Paket gıdalar uzak durun .
O Çiçek tozu .ev içindeki çiçekleri kısa müddet uzak tütün
O Elbise. Elbiselerde bulunun kimyevi , maddeler kuru temizlikten gelen eşyaları havalandırın.
O Halı .Halı toz toplama dışarı dan gelen mikroplar.
O Hayvan türleri .Evcil hayvanların tüyleri ve dışkıları. Mümkünse torbayla alın ağzını bağlayarak çöpe atın.
O Kozmetik. Kozmetiğin hepsi kısa zaman kullanmayın
O Plastik .Meyve sebze uzun müddet bırakmayın
O Mücevher. Şu ara takmayın ve kullanmayın
O Dar elbise giymeyin .Bol elbiseler ve iç koruyucu kıyafetler tercih edin
O Güneş ışınları. Sıkı giyinerek bol yürüyüşler yapın.
O Özel meyve .Özel sıkılmış meyve suları için bilhassa Şiraz nar suyu tercih edin ,bol ,bol özel şalgam suyu kullanın.
O Kase içinde .Yoğurt dilinmiş limon ,sarımsak yatmadan tüketin.
O Ağır yemeklerden kaçının. Meyveler besleyici ,sebzeler temizleyici .
O Sindirim dolaşım bol çalıştırın .
O  Şeker ve şekerli ürünler kullanmayın  ve kısıtlayın asitli içecekler den kısa süre uzak durun .
O  Ev ve ofisleri tütsüleyin ..
O  El ve ağızlarınızı..   yıkayın ,misvaklayım

Salık elinizde ,çevrenizde , gıdalarınızda ,sağlıklı günler kış boyunca

ÖNCELİKLE  HASTALIKLARDAN KORUNMA:
Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir. Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir, helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.

Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte

İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır.

Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor . Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor

Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür. Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir

ELLERİ YIKAMAK
Tekrarıdır başlangıç Virüsler ellerimiz yoluyla ağızdan bize ve bizden başka insanlara ulaşırlar. Ellerin yıkanması hastalıklardan korunmak için en temel kurallardan birisidir.

Yemeklerden önce ve sonra eller mutlaka doğal sabun ve suyla yıkanmalıdır. Her gün ellerimiz kağıt ve demir paralara değmektedir. Paralarda çok fazla mikrop vardır. Tüm bunları dikkate aldığımızda ellerimizi sık sık yıkamamız gerekir .

HİKMETLER VE NİMETLER
Ve "RABBİM " Anneyi Yarattı. İnsanlar O'nun Merhametini Anlasın Diye.
"Nüfus kağıtları pembe de,  olsa,   yürekleri mavi dır. "

2016 ANNE YILI HER ŞEY ONLARIN ELİNDEN GEÇER HER BAŞARININ ARKASINDA KADIN  EŞİTTİR  ANNE VARDIR
ANNE KARNINDAN VE DEVAM EDEN SÜREÇ ÇOCUKLUK, gençlik, delikanlılık ,orta yaş, yaşlılık, ve ileri yaş ,vücut kendini yenileyerek gelir ,bir pırtıdan et ve kemik yapılanır ,alınan ,mineral ve vitaminden beslenerek vücut tamamlanır  enerjiyle yaşam başlar ve biter. Bunlarla beslendiniz “ RABBİM “doğa  tabiata mineral ,vitamin gönderildi şifa için .Bunun farkındaysak her şey yolunda demektir. Ama bir şeyler ters gidiyorsa onu kendimizde aramak lazım.

Rabbin bal arısına şöyle vahiy etti ¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurdukların çardakların dan kendilerine göz, göz ev  edin Sonra  da her türlü meyveden  yede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut¨ Onların karınlarından renkleri  çeşit ,çeşit bir şerbet çıkar ki ondan insanlara şifa vardır .Elbette düşünen kimseler için bunda  alacak ibret vardır ..

Sen annenin karnındayken annenin almış olduğu gıdayı damak tabını al. Ninenizin sarı değirmenlerini , havanları çıkarın.

Taneleri artık sis çekin , kökleri havanla dövün ve evinizin değirmencisi olun. Un, ekmeğini ,tandırlarda ,fırınlarda, içeceğini, yanı kısaca her şeyini, kendin yap ören, tüm dünya kadınlar ,güçlü ,marifetli ve başarılıdır.

Dünyaya yeni gelmiş gibi sıfırdan başlayın bakın görün her şey yoluna girecek .Anne dedi mi yapar.

Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır.

Sen sevdiklerine zaman ayırmazsan, zaman seni sevdiklerinden ayırır..
Bol gününde olanlar dar gününde bulunmaz tek Zor günlerini yalnız atlatan, Kimsenin yokluğunu hissetmez. Çünkü ”RABBİM “ yanında dır

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır

YAŞAMIN YOL HARİTASI 
Bu gün için mühendisler son teknoloji araba yapmaktalar , hep ararız en son modeli ,kara yolları yollara trafik levhaları koyarlar ,yolda trafik aksın ,ve sağ salim gidilsin diye ,güzel evler ,sağlam evler ,sağlıklı evler ,hep arayış içinde yarış yapmaktayız.

Benzinliye mazot ,kara yollarından ters yönde  trafiğe uymadan gitmek , aracı bir 
bakım servisine sokuyorsan ,dayanıksız evde oturmak bizi nasıl tehlikeye sokmakta ise “RABBİMİN” vermiş olduğu vücuda ,seni iki ayaküstünde  bir yerden bir yere yürütüyorsa senin yerin kilon ,boyun ,yaşına  uygun ve sağlıklı beslenme ve  uzun yaşam için ilk uğrayacak yer araştırmacı diyetisyendir.

(Geçmişlerde, şimdikilerde, geleceklerde, parmak izleri aynı olan var mi ,hiç böyle bir teknoloji var mı, böyle bir güç, sadece kainatın  sahibi ) ( RABBİMDEN Başka)
İlaçlarda aynıdır hiçbir bedene eş olmaz senin yaşam sırrın önce okumak aklınla doğru yola gitmektir.  Yaşam dönemecin DUA

DOĞRU YOLU BULMAN  
Doktorun ,Biyokimyan ,Diyetisyen üçlü üçgen yaşam sırrında .

Benim  yaş 58 yılda bildiklerimi bir anda yazamam , öğretemem  ama yaşam sırrınız  aklınızda sadece okumak ,her şey iç organlarda başlar, kafada biter ya sonra Bu üçgen yanınız da üç adım gitmeniz bu gün olmaz yarın derseniz  peki yarınlar  bitince……

MECBURİ YOL 
Her gün yaptığımız 3 vurgu  (Yatak odası 8 saat ),  (Mutfak 3 öğün doymadan kalkma ), ( Tuvalet )

Dürüstlüğün kuralı yoktur. sadece dürüsttür. Tarih kayıtlarında yazar.. anılır..
“Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama Yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.”

SAĞLIK ELİNİZDE
Vücut kendisini onaracak şekilde yaratılmıştır onun için vücuda zarar vermekten kaçınırsak bilin hastalanmayız ,bir kere başladı mı sonu gelmez onun için hastalıktan korunmayı ön planda tutmak gerek vücudunuzun soğuk ,Sıçak ,nem ,kuru ,olayını keşfederseniz, bilin vücudunuz hastalanmayacak ,dört elementti ,keşfedin içinden bir tanesi size uyun salıya çak işte o zaman vücut sıvısı yanı kan değerini keşfinizde vücudunuzda oluşan virüs, bakterileri, alacağınız  organik gıdalarla yok edildiğini hissedecek siniz.

Bu sitede her şey yazılı ve yazılacak okuyun , öğrenin sofraya yeni ,yeni veya çok çeşitli yemek yapmak önemli değil ,marifet vitaminli yemek yapmak eskiden yemekle damak tadı ve vitamin vardı şimdi ise sadece göze hitabı var her şeyin başlangıcı ağızdır.

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu dış etkilerden, yabancı olan tüm organizmalardan korumaya programlanmıştır.

Ancak kendi kendine bu güce sahip olan sistemimiz çeşitli dış etkiler nedeniyle zayıflamaktadır.

Doğuştan kazanılan bağışıklık: Bu bağışıklık sistemi genetik faktörlerce farklılık gösterebilmekle beraber doğuştan var olan.

Sonradan kazanılan bağışıklık: Bu sistem ise organizmanın kendi kedine ürettiği ve dışarıdan hazır olarak üretilmiş, vücuda takviye edilen antikorlar.

Hastalığa neden olan etkenleri zararsız duruma getirmek için vücudun çıkardığı maddeye Antikor denir.

Ağız dan ne alırsanız vücut savunmasını alır. savunma sistemini zayıf güçsüz bırakırsanız bilin ki hasta olma yolunu açmış olursunuz, hasta olmamak için her şey sizin elinizde ,illa yemekse bir kuru soğan bir ekmek yoğurt kafi gelir ,yada nerden yediğini ,evde ne yemek yapılacağını bilmen ve öğrenmen.

Hasta olmamak için evde en büyük marifet (ANNELERE )düşer.

Birde en büyük görev iş elemanları çalıştıranlara düşüyor öğlen yemekleri çok önem vermesi lazım olan yerlerden bir tanesi, yemeklerin kalite ve organik oluşu ,şunu bilsinler ki yıl sonu envanterinde iş ve zaman kaybı olmadığını görecekler.(Karar sizin) Saygı değer yöneticiler en son ne zaman yemek analizini istediniz. Veya en son ne zaman yemek hane ,ve yemek fabrikasını ziyaret ettiniz .İş yerlerin ikinci ana merkezi ve kolonları yemek hanedir. Personel sağlık merkez yeridir.

Ben parayı verip geçiyorum değil sadece beynini rahatlatıyor .Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı aklınla, vicdanınla, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı geleceğe götürmektir.(Çünkü zincirin bir halkasısın bu yükü sırtlamışın)

Yemekleri ucuz yemekle güçsüz verimsiz iş mi Kaliteli ve vitaminli ,mineralli yemekle üstün verim mi .

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler verendir.
Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler verendir

SAĞLIK BELGESİ
Başlara dönelim Kurslarda ,okullarda ,kantinlerde Ahçı ,fırıncı ,garson ,hizmet elemanları ,sağlık sertifikası ,verilirken ,sağlık belgeleri isteniyor mu pideciler, lahmacuncular, kebapçılar , gıda fab , şeker fab, evlerde kısır partileri veren ev hanımları  kısaca yemek ,yenilen ve insan vücuduna, ürünlere , temas eden eller ve o insanın ne derece sağlıklı  bir belge resmiyeti var mı.

EVET DİYECEKSİNİZ ESKİDEN VAR MIYDI
Evet yoktu ama bu kadar hastalık yoktu. Çünkü organik yaşam vardı. Soğan ,yoğurt ,saf buğday ekmeği yemesini biliyordu. Kısaca ne yediğini biliyordu. Kimin ne yaptığını biliyordu. Ya şimdi!!!! Ya 5 10 yıl sonra

"Ya bunlarla  yapıla gıda ürünler  "Çantanızda ,çekmecede, cebinizde kaç ilaç var .Kolesterol, şeker ,kalp,!!! Hangisi!!!!!

DİKKAT
Anlatımlar ,görseller ,lokantalar ve ev hanımları güvenlik, denetim, sağlık, Eller ,kollar ,ağız maskeleri, vücut öyle duyarlı ki hastalığı tetikleyen bir faktörde  tiksinme. Sac galoşları ,eldivenler, bilek ve dirsek galoşlar a önem verin. Eller çok şeyde kullanılır, saclar dökülebilir, kıllar düşebilir. Dikkat edilmesi ve uyarılması !!!! Çok tehlikeli dır.

Ezbere iş olmaz bilinç iş akıl işi dır. Şifa, sağlık ahenk ve uyundur. Vücut bir enerji dır. Tehlikeyi  anında sezer, ve savunmaya alır. Tehlike gelecek diye savunmada kalır, bağışıklık ,savunma zayıfsa ,hasta düşürür

Hatta, hatta ev hanımları evde yemek yapmaya sağlık belgeniz var mı hatta Türki yede kaç ev hanımının  sağlık belgesi var  aile hekime  danıştınız mı .İşte Türkiye de dünyada sağlık sorunu .(Annemin ,ninemin var mıydı diyeceksiniz).Dedik….sonuç…

Gözünle gördüğün şeyi doğruyu ve yanlışı, aklınla, vicdanim la, doğru yolu bulmaktır. Bir insanı sağlıklı geleceğe götürmektir.

ÖNCELİKLE VÜCUDUNUZU İYİ TANIYIN.
Gelişi güzel kimyasal ilaçlar ve kaynağı belli olmayan paket gıdalar kullanarak vücudunuzu, organlarınızı bozmayın.

Özellikle dışarıdan gelen yaş kuru gıda ürünler domates, patates, mısır, çilek, muz, ananas, biber, kavun, karpuz üzüm gibi genetiğiyle oynanmış (GDO’lu) olma riski yüksek gıdaları alırken dikkatli olun.

Mevsimine göre ve yiyeceğiniz kadar gıda tüketmeye dikkat edin. Israrlara dayanamayarak fazla yerseniz hastalıklardan kurtulamazsınız. Unutmayın, sağlıklı beslenmede perhizin önemi büyüktür .Hakkımızda giriş bölümünü okuyun devamı..

Vücut için önemli bağışıklığın başlangıcı Öğretim ve öğretmek için ilk öğretmen  evde Anne dır .Mutfak ve çamaşır bölümü çocuklar için tehlikeli bölümlerdir Erişebilmek ,ulaşabilmek tehlikeli alandır.

Vücudumuz için gerekli olan yiyecek, içecek ve havanın ilk girdiği, sindirim sistemimizin başladığı yer ağızdır.

Dışarıdan gelen mikropların pek çoğunun vücudumuza giriş kapısı da ağızdır ve hızlı kana karışan kısım dil altıdır.

Bu yüzden sık sık olumsuzluklarla ve hastalıklarla karşılaşır. Ağızdaki olumsuzluklar diş sağlığının bozulmasına, sindirimin olumsuz etkilenmesine yol açar.

Ağız ve diş sağlığında en önemli iki hastalık diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmalarıdır. Diş eti hastalıkları kimi zaman çene kemiğinin erimesine kadar ilerleyen bir etki yapabilir. Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organları da etkileyebilir.

Dişler neredeyse bütün sistemleri olumsuz etkileyen sürekli enfeksiyon odağı haline gelebilir ve kalp, böbrek, eklemler vb. yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebilir.

Bunun için her gün düzenli olarak dişleri fırçalamak, misvak kullanmak, gargara yapmak gerekir

Günümüzde ağız ve diş sağlığı açısından yaşanılan en büyük sorunlardan biri de içinde çeşitli kimyasalların bulunduğu diş macunlarının kullanılmasıdır. Piyasada bulunan diş macunlarının tamamına yakını aşındırıcı, tatlandırıcı ve deterjan ögeler içerir.

Çok diş macunu kullanıldığında dişlerin daha iyi temizlendiği sanmak doğru değildir.

Diş macunu çok kullanıldığında diş etlerine büyük zarar verir, diş etlerini eritir.

Tüm dünyada satılan birçok diş macunu ve sabunun içinde bulunan  triclosan maddesi sağlık açısından çok zararlıdır. Islak mendillerde de bulunan bu madde anne karnındaki bebeğin yeterli oksijeni almasına engel olmakta, bu da bebeklerin beyinlerinde hasara neden olmaktadır.

ABD’de satılan bir diş macunu üzerinde; “Eğer çocuğunuzun diş macunundan yemiş olduğunu fark ederseniz, derhal yakınınızdaki zehirlenme istasyonuna götürün ve doktorunuz ile temasa geçin.” Uyarı notu yer alır. En doğrusu ev yapımı diş macunu kullanmaktır

Küçük çocuklar dişlerini fırçalarken genelde macunu yutmaktadır. Bu çok sakıncalıdır.

Kanserojen özelliklere sahip olan bu kimyasal madde çocuklarda zekâ geriliğine yol açar. Ayrıca, bağışıklık sistemini çökertir, enfeksiyonla ra karşı direnci düşürür, üreme sistemine zarar verir ve kalıcı dişlerin çıkmasını geciktirir. O nedenle 5 6 yaş öncesi çocuklara macun kullandırtmamalıyız. O yaşta sadece uygun bir diş fırçası kullanılması diş sağlığı için yeterli olacaktır.

Doğal diş temizliği: devamını okuyun  dezenfekte  bit pire evden başlayarak OKULA KADAR

Karanlığı çok sever saklanmasını çok iyi bilir paça kenarlarına, saca çok iyi saklanır ister okula ister kümeslere fıs, fıs yapmanız kafi, saca tarakla pamukla birlikte kullanın.

Elde etmiş olduğunuz ürün tüm kümes hayvanlarında hayvansal şap hastalıklarında ,arılarda hastalığa yakalanmamasını sağlarsınız. Bu ürün tarih boyunca kullanılmıştır.

Eczaneden iyonize su alıyorsun 1 lt bunun içine  50 cc çay ağacı yağı  ,50cc biberiye yağı,25cc  civan pençeni yağı homojen(Çalkalamak) olasıya kadar antı varavo veya arılarda yavru çürüğünü yok edici  Ayrıca kümes hayvanları hastalıktan koruma ve  insanlardaki mantarı yok edici..

Civan pençeni yağ bulgulamasanız bir demet bitkisini alin saplarını koparın 1 lt re suda kaynatın ocaktan indirerek  üstüne 100 cc saf zeytinyağı koyun soğuduktan sonra tülbentle süzün soğuk pres yapmış olursunuz ve sonradan kullanın.

Ayrıca :Yukarıda yazılan bitkilerin ekstralarınızda koyarsanız  1lt ye 100 cc muhteşem ürün elde edersiniz.(çalkala) Kullan .Bitkilerin 9 çeşit hazırlanışı isterseniz bitkilerle daha başka  ürünler yapabilmek için  bilgilenmek için okuyun.

MANTAR ,BİT ,PİRE, TÜM CANLILARDA KULLANA BİLİRSİNİZ
Antiviral virüsleri ,Antibakteriyel, bakterileri ,Antiflogitik iltihapları ,Dirantimikozit mantarları tamanen yok edersiniz yapımı .  antıvarova ,kümes hayvanlarda ,hastalıkları  Dünyanın gelecek 30 yılın dezenfektesidir.

İleri yıllarda mikroplar bağışıklık kazandıktan sonra 10 kat daha güçlü yapmak için KAJEPUT yağı kullanılır. Çay ağacı familyasından gelir.

Sadece ek olarak bit pireye 1 lt ye yaptığınız ürüne 6 damla sirke ruhu koymanız yeterli..

Dozları orantılı  bilirseniz şifa kaynakları dünyada mevsimler gibi kimi yere yaz kimi yere kış insanlığa da o yörelere göre cilt yapısı kimi beyaz kim kırmızı kimi siyah o yörelerin hava durumlarına göre yapısal verdiyse doğa deniz hava nimetler hikmetler sofrası sunduysa  “balık ve ateş”  gerisi marifet vitamin ve mineral depoları unutturulan balıklar yılan balığı sardalye balığı yaşam insanları ve doğa  ve doğada canlıları nimet hikmetlerle bağışıklık sistemini güçlü tutun diye ve sağlıklı olun diye..

ORGANİK YEMEK TARİFLERİ  VE ORGANİK YEMEK KURALLARI
Yemek pişirmek çok kolay ve çok dikkat isteyen marifettir, ne ,ne zaman tuzunu ,yağını, baharatını ,iç malzemeyi ne zaman atılması ,ne kadar, kavrulması ,hangi sebzelerin ,çok pişmiş, az pişmiş , içindeki mineral ,vitaminlerin, kaybolması, hele hele haşlanan nohut, makarna, fasulye ıspanak vd. DEVAMINI OKUYUN SAĞLIĞINIZA Organik yemekte

SAĞLIKLI BESLENME
Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücutta kullanılmasıdır.

Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alınamazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapamadığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin bazılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “dengesiz beslenme” denir.

Devamını sağlıklı beslenme bölümünde okuyun.

Biyokimya ile Tedavi: İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve minerallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının dengesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücudu da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar.

ÖNCELİKLE  HASTALIKLARDAN KORUNMA: 8 Besin

Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir

Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir,      

 Helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir. 

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz .Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.

Bildiğiniz gibi insan vücudu mükemmel bir yapıda ve özellikte 

İnsanoğlunun en önemli görevlerinden biri de bu mükemmel yapıyı korumak ve yaratılışa uygun çalışmasını sağlamaktır.

Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor .Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor 

Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür. Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir .Devamını hastalık dan korumada okuyun

C VİTAMİN YÜKLE

VİTAMİN BÖLÜMÜNÜ OKUYUN

ANTİBİYOTİKLERE DİKKAT!

Mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünülerek üretilen antibiyotikler bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu.

Antibiyotik göz sinirlerine zarar verir. Çünkü böbrekleri vurdu.

Bağışıklık sistemi yetmezliği çok çoğaldı.

Körlük, sağırlık, bağırsak problemleri, ağız problemleri çoğaldı. Çünkü antibiyotikler vücuttaki bütün mikropları öldürdü.

Normal olarak ağızda ve bağırsaklarda yaşayan mikroplar öldürüldükten sonra bağışıklık sistemi yüzde 80 yok oldu ve çöktü. 

Bunun yanı sıra hazım ağızdan başlayarak bozuluyor. Hazım bozulduktan sonra metaforik birikinti çoğalıyor ve sonuç olarak hastalıklar da çoğalıyor.

Avrupa ve Amerika’da nadir durumlarda antibiyotik verilir ama Türkiye’de herkese veriliyor.

Bütün ilaçlar çok faydalı deniyor ama sonra korkunç zararları ortaya çıkıyor.

Her gecen gün, ay, yıl ,hep bir üstü verilirse sonu ne..(Vücut her gün kazanı yor kullandığın şey neyse çünkü bir üstünü istiyor...)Bir üstü kullanmamak.. veya azaltarak

Öncelikle daha önce aldığınız vücudunuzun bazı   organlarını  tahrip eden ağrı kesici  depresyon ilacı, antibiyotik, gibi ilaçları gıdalar ve hayatımıza bir şekilde giren kimyasalları terk etmeyi vücudunuzu temizlemeyi tavsiye ediyoruz

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır

Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor. Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor

(Maneviyatınızı gülcü tütün sizden daha kötüleri düşünün

Bağışıklık sistemini güçlendirme ilacı olmaz (Tek anne sütüdür),okuyun

Sadece ,vücudunuza vermiş olduğunuz tahribatı temizlemeden bağışıklık sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyici, sebzeler temizleyicidir.

“Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun 

İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve minerallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının dengesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücudu da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar

Kanser de tedavi edilmediği takdirde, insanı giderek zayıflatıp halsiz düşürür ve sonunda öldürür . Yakalanmamak için 8 besin;

LAHANA

İster çiğ ister turşu isterseniz pişmiş olarak tüketebilirsiniz. Ama, bu hastalıklarla savaşan besini tüketin. Tabi çiğ olarak tüketirseniz daha çok yararlı besin ögesini vücuduna alırsın. Kanserden korunmada önemli bir yere sahiptir. İçerisinde birçok antioksidan madde vardır.

Bağışıklık sistemi küvet eştikçe kanser azalacak. Ayrıca yapısındaki sülforafan sayesinde kanser hücrelerinin çoğalmasını ve büyümesini engellediğini gösteren çalışmalar mevcuttur. Lahana güçlü mayalanabilen bir bakteri olan ve probiyotik olarak bilinen Lactobacillus içerir.

Lactobacillus hastalıklarla mücadele eden iyi bakterilerdendir. Tüm iyi bakteriler gibi bu bakteride topraktan geliyor ve sindirim sistemi sağlığını artırıyor. 

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi tüm hastalıklardan korunmak ve hastalıkla mücadele etmek için önemlidir. C vitamini antioksidandır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Lahananın içerisindeki C vitaminin emilimi mayalanma işlemi sırasında artar.

SÜLFORAFAN KELİME ANLAMI: 

Sülforafan (Sulforaphane) brokoli, brüksel lahanası, lahana, karnabahar ve karalahana gibi lahana ailesinden gelen bitkilerde bulunan bir kimyasaldır. Bu madde son zamanlarda bir çok sağlık dergilerinde yer aldığından oldukça popüler olmaya başlamıştır.

PROBİYOTİK KELİME ANLAMI

Probiyotikler, sindirim sisteminde belli sayılarda bulunan ve temel beslenmenin yanında sağlık açısından çok yararlı olan canlı organizmalardır.

Bir başka tanımda ise;

Probiyotik, kullananın bağırsak mikrobiyal dengesini düzelterek yararlı bir şekilde etkileyen canlı organizmalardır.

Probiyotik kelimesi Yunanca'da “Pro Biyo” köklerinden gelir ve “Pro Yaşam” anlamına gelir. Son yıllarda birçok değişik tanımla anılmıştır. Her durumda da, insanlar için yararlı bakteriyel bir ürün olarak bulunur.

LACTOBALCİLLUS KELİME ANLAMI

İnsanların ağız, vajina ve bağırsak normal florasında bulunan, Gram pozitif, sporsuz, mikroaerofilik ve fermentatif, bazı türleri mutlak anaerobik, genellikle hareketsiz, ince uzun, kısa çubuk veya kokobasil biçiminde bakteri cinsi. 

BROKOLİ

Yine turpgiller ailesinden bir sebze. Brokolinin içerisindeki sülforafan maddesinin; laboratuvar ortamında kalın bağırsak, prostat, yumurtalık, yemek borusu, cilt, lösemi, lenfoma ve melanom gibi birçok kanser hücrelerini öldürdüğü tespit edilmiştir. Peki sülforafan bunu nasıl yapa

Tümörün yayılma hızını yavaşlatmaya çalışır.

Kanserojenlerden zarar gören hücrelerinin kendini onarmasına olanak verir.

Vücudun kanserojenlerden temizlenmesini hızlandırır.

C vitamini, selenyum ve beta-karoten gibi antioksidanlarda zengindir. Yani bağışıklık sistemimiz için mükemmel bir besin. Brokoliyi kırmızı et ile birlikte tüketirseniz, etin pişirme yöntemlerinden kaynaklanan zararlı etkilerini daha aza indirgersiniz.

Ek bilgi: Yapılan bir araştırmaya göre; 3 günlük brokoli filizlerindeki sülforafan oranı yetişkin brokoliden 10-100 kat daha fazla bulunmuştur.

TURPGİLLER KELİME ANLAMI;

Brassica cinsi bitkilerin bir parçasıdır. Brokoli, roka,  çin lahanası, brüksel lahanası, lahana, karnıbahar, turp, şalgam, su teresi gibi sebzeleri içermektedir

Diğer birçok sebze gibi kanseri önlemede sinerjistik bir şekilde çalıştığı öne sürülen çeşitli besinlerin ve fitokimyasalların iyi bir kaynağıdır

MELENOM KELİME ANLAMI;

Melenom bir tür cilt kanseridir. Çok büyük olduğu için normalde cildi bir organ olarak düşünmeyiz .Ancak cilt bir vücut organıdır. Cilt  epidermis ve dermiş adı verilen iki tabakadan oluşur.

Vahşi(Yabani) Orman Meyveleri

Doğada kendiliğinden yetişen daha çok kırmızı, mavi, koyu mor renklerinde olan meyvelerdir. Böğürtlen, yaban mersini, ahududu, çilek, kızılcık, vişne gibi. Yabani meyveler antosiyanin fazla miktarda bulunur.

Kırmızı ve mor renk yelpazesi içerindeki meyve ve sebzelere renk veren bir pigmenttir antosiyanin. Antosiyanin çok güçlü antioksidan özelliğe sahiptir. Yapılan bir çok hayvan çalışmalarında antosiyaninlerin kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlattığı ve engellendiği bulunmuştur.

 Ayrıca antosiyaninler; hücre ve doku harabiyeti sonucu oluşan inflamasyonu ve kan damar duvarı hasarlarını engellediği bulunmuştur. Yapısındaki C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirirken, lif sindirim sistemini düzenler ve kolon kanseri riskini azaltır.

ATOSİYANİN KELİME ANLAMI;

E163 kodu ile bilinen antosiyaninler, suda iyi çözünebilen ve birçok meyveye, sebzeye ve çiçeğe etkileyici mavi, kırmızı ve mor renklerini veren pigmentlerdir.

CEVİZ 

Görünüşü beynin loblarına benzeyen bir yağlı tohumdur ceviz. Beynin loblarına benzemesinin de vardır bir hikmeti. Çünkü beyin sağlığı için gerekli olan gümüş iyonlarını içerir.

Gümüş elementi beyin dokusu tarafından kullanılır. Ceviz yüksek miktarda omega 3 yağ asitleri içerir. Hatta diğer yağlı tohumlar arasında ipi göğüslemiştir. Larginin, E vitamini, selenyum ve magnezyum açısından zengindir.

Larginin arter duvarlarının elastikiyetini artırır ve pıhtılaşmasını azaltarak kan damar sağlığını korur. Ceviz yüksek miktarda omega3 ve antioksidan içermesi sayesinde tümörlerin gelişimini yavaşlatarak meme kanseri riskini azaltır. Ayrıca yapısındaki fitosteroller kalın bağırsak, prostat ve meme kanserine karşı korucudur. Günde ; 2 tane tam ceviz yemeyi unutma 

FİTOSTEROLLER KELİME ANLAMI;

Fitosteroller (veya bitki sterolleri) bitkilerde bulunan bir grup steroid alkoldür. Beyaz renklidirler, hafif, karakteristik kokuları vardır, suda çözünmezler, alkollerde çözünürler. Gıda katkı maddesi olarak, ayrıca tıp ve kozmetiklerde de kullanılırlar.

SARIMSAK 

Kökeninin Güneybatı Asya olduğu düşünülen ve eski çağlardan bu yana şifa olarak kullanılan zambakgiller familyasındandır sarımsak. Sarımsağın hücresel bağışıklığı sağlaması ve yaşlanma önleyici etkisi gibi maddelendirmeye kalksam bir sayfa özelliği vardır. En büyük etkisi beyaz kan hücrelerinin sayısını artırarak bağışıklık sistemimizi korumasıdır. Ama ben bugün antikanserojen etkisinden bahsedeceğim. 

Dünya Kanser Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre kolon kanserinde sarımsak ve soğan kanser yapıcı maddeleri başlangıç aşamasında engellemektedir.

Yapılan başka araştırmaya göre cilt, ağız, mide, meme, kolon ve prostat kanseri gelişimini önlemektedir. İçerisindeki glutatyon başta kanser olmak üzere birçok hastalığın nedeni olan serbest radikalleri hücre içerisinde yok eder. Sarımsağı çiğ olarak tüketmek emilim oranını artırır.

Çiğneyerek yendiğinde ve yoğurda katarak tüketildiğinde biyo yararlığı daha yüksektir.

ANTİKANSEROJEN KELİME ANLAMI;

Kanser etkisini ortadan kaldıran özelliktir.

PIRASA

Sinirleri yatıştırır, kan yapar, idrar söktürür, Mide rahatsızlığına iyi gelir. bağırsakları çalıştırır, kabızlığı giderir. Cildi güzelleştirir. Kanı temizler. Basur memeleri için faydalıdır. Böbreklerdeki kum ve tasların düşürülmesine yardımcı olur. Gut hastalığına iyi gelir. Sütü çoğaltır. Şişmanlatma ve şekeri yükseltme endeksi düşüktür

İÇİN DEKİLER BÖLÜMÜNÜ 

 KARNIBAHAR

Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde, kadınları göğüs kanserine karşı koruyan 'indol 3 karbonal' bulunan karnabaharın, lahanadaki besin değerinin çoğuna sahip olduğundan ,"Karnabahar çiçek olduğu için, bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir.

Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. Sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, onların yıpranmasını önler" 

Karnabaharın içerdiği besin değerleri şöyle sıralanabilir: protein fosfor kalsiyum;  demir:  potasyum: A vitamini; . B1 vitamini;  B2 vitamini;  B3 vitamini ve  C vitamini.

Karnabahar, tüm Turp grillerde ki sebzeler gibi bedenin kansere yakalanma rizikosunu aza indirger: Özellikle kalınbağırsak ve mide kanserlerine karşı etkilidir.

Antioksidan madde yönünden de zengin olduğu için kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi geçirme ve katarakt illetine tutulma rizikosunu da azaltır.

Karnabahar, demir minerali oranı yüksek olduğu için kansızlığı önler.

Potasyum minerali yönünden zengin olduğu için de yüksek tansiyonu düşürür, tansiyonu belli düzeyde tutar

HAYAT SALATASI

Kara turp, roka, kırmızı turp ,şalgam, su teresi, semiz otu, tere otu ,dere otu ,maydonoz, rendelenmiş limon kabuklu ,rendelenmiş havuç ,rendelenmiş kırmızı soğan, kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avakado, doğranmış brokoli, doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarımsak ,saf zeytin yağ yoğurt Haftada bir kere olsun yapın. 

 PROPOLİS       

Propolis; Bal arılarının, kovanı her türlü mikrop, bakteri, virüs ve mantara karşı korumak için bitkilerden topladığı, soğuk, sıcak ve rüzgâra karşı yalıtım için kullandığı, kovan dezenfektesinde kullanıldığı için milyonlarca yıldan günümüze kadar arıların hasta olmadan gelip yaptıkları balla şifa dağıtmalarını sağladığı ,ortaya koydu..

Kovana giren büyük haşerelerin öldürüldükten sonra çürümemesi mikrop ve bakteri yaymaması için üzerlerini kaplamada bir zırh olarak kullandığı, mucizevî faydaları ve derin inanışla çok eskiden beri bilinen, halk arasında kullanımı çok eski çağlara dayanıp mucize diye anılan, sağlık alanında milattan önceden beri yararlanılıp, geniş yelpazede kullanım alanları bulunan, özellikle günümüzde sağlık alanında araştırma yapan bilim adamlarını ve profesörleri hayret ve şaşkınlık içinde yeni buluşlara götüren, yeni araştırmalarda bulunmuşlardır.

Kanseri önleme, durdurma, tedavi edip geçirme dâhil, tepeden tırnağa vücudumuzdaki tüm hastalıklara iyi gelebilecek olduğu klinik çalışmalar sonucu ispatlamış ,

Zararlı organizmayı öldürmenin yanında diğer hücreleri onarıp güçlendirip yenileyen, bağışıklığı çok yüksek seviyede güçlendirip vücudu bütün hastalıklara karşı koruyan, doğal, bağımlılık yapmayan, doğal bir maddedir..

100 kat antibiyotik, 200 kat antioksidan, çok güçlü antibakteriyal, antiviral, antiflamatuvar, anti ülser, anti tümör, ateş düşürücü, ağrı kesici, spazm çözücü, iltihap kurutucu, damar açıcı özelliklere sahip olan, 300’den fazla fitokimyasal bileşik içerip, bitkilerin esterik  yağları, bulunmaktadır.

Bitkilerin üremesini sağlayan protein, vitamin, aminoasitlerle dolu polenlerden oluşan, insan sağlığı için yüksek değer taşıyan B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içeren, magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum, iyot, mangan, demir, bakır, çinko gibi birçok minerali ihtiva edip zengin protein deposu olan bu yapısı itibariyle bilim adamlarının klinik çalışmalarda bulunmuştur..

Aşağı yukarı her hastalığa iyi geldiğini görmeleriyle  önünün yeni keşiflere açık olduğunu söyledikleri esrarengiz bir maddedir . İyi ellerde bir iksirdir

KİMYASAL BİRLEŞİMLER

İÇİN DEKİLER BÖLÜMÜNÜ 

KANSERLE BESLENME :Kişi ve kişiler tarafından bir saatlik filim mi yayını sildiler bu dünyada iyi yapılanını yok ediyorlar gerçekler söylenince .işlerine gelmediği için yok ettiler 

KANSER VE BESLENME   

KANSERLE BESLENME :Kişi ve kişiler tarafından bir saatlik filim mi yayını sildiler bu dünyada iyi yapılanını yok ediyorlar gerçekler söylenince işlerine gelmediği için yok ettiler.

Ana temel topraklardaki 52 mineral asırlar geçtikçe bitecek fazla yazmama gerek yok her şeyi önceden site içinde yazdım.DEVAMINI VÜCUDUN TEMEL TUZLARI OKUYUN
DEVAM EDECEK
 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret1302537
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.133132.2619
Euro34.919335.0592