• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
   https://www.sakli-sifa.com      https://www.sakli-sifa.com    

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.


Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
SAKLI ŞİFA TV VİDEOLAR
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com
ENVİDA TOKEN
ENVİDA TOKEN

ARTIK BORSADA 
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

PSİKOLOJİK FISILTILAR STRES BEDENİN SİSTEMLERİNE ZARARI SONRASI HASTALIKLAR SAKLI ŞİFA

 
PSİKOLOJİK FISILTILAR STRES BEDENİN SİSTEMLERİNE ZARARI SONRASI HASTALIKLAR
“korku ve endişe illüzyonla önce atmosfer daralan yaşam alanlarınız ahlak yapı bozulması yalan ,psikolojik ruh bedeni yormak sonra ufacık bir dokunuşla ölüm makinesine dönüşmek dikkat etmez isen yakında yakından çok yakın”
Kim nerede yaşıyor sormazdı kim nereden geldiği de çünkü hepsi bir kardeş gibiydi. Büyüğünü küçüğünü bilir sevgi saygı vardı..

Ama 

SAĞLIK EVREN DENGESİNİ YAKALAMAK

Yaşam sağlıkla başlar ana temel erdemlik saygı sevgi ağzı olan konuşanlar ise insanoğlunun aklını kötülükle eşleştirir korkuturlar korkan beden ölüm korkusuyla akıl şiddetlenir saldırgan olur istenilen bu dur iyi dinleyici ve okunan yazılanı filtre edip süzer sek eğer stres ortadan kalkar hastalıkta peyda olmaz üremez..

Akıl yerine gelerek alınan gıdalar beden istemeye başlar aş tutarak gerçek beden ihtiyacı “vitaminleri mineralleri” alır eğer yok hala iyi dinleyici erdemlik ortadan kalkarsa kaldırırlarsa gene hastalık “abur çuldur” denilen gıdalar peyda olur “ya sonra”  derseniz alerjik stres psikolojik başlama sepetleri başlar beden ağır düşerek diğer hastalık sıra ile gelir. .

Peki “daha sonra” Bağışıklık kalkar korunamaz hal alır” başladık mı evrenin dengesini kaybet meye peki ne olacak derseniz fırsat fırsatçıların iplerine tutunacak üsmut ümit arayacaksınız..

“Peki daha sonraları derseniz” yanlış yoldan çıkıp doğru yola koyulmak kalacak artık gerisi size kalmış olacak ve “akıl hücreler ya yok olmaya ya da çoğalmayı tercih edecek” iyi ve kötüyü ayırt ederek beden gerçek sağlık yaşama kalmış olacak.

Bu zamanın hastalıkları tetikleyen şey insan gücüyle değil yalancı ,bozgun ,ayrıştırıcı kutuplaştırıcı ,kin fetret kışkırtıcı kaos kusarak ilerler ve akla her türlü darbeler gibi aklı korkutacaklar..

“Aldırış  etme gene geldikleri gibi giderler” Akıl başlama yeri  fitre etmen buralardan başla aynı işyerinde veya evde ve veya sok mahalle ilçe il ülke ülkeler arası ama” akıl ve bedeni hiçbir yere götüremezler yönlendiremezler ve insanoğlunun bu güne kadar gelen şan şöhretler gibi kimler geçti kimler “ideolojiler geldiği gibi de gider.”.

Aslında eskileri düşünür biz neydik deriz aslında o zaman da aynıydı gizli erişemediğimiz şey ise saklanmış kin nefret gene kaos şiddet ve akla vurulan darbeler var olması korkutulan akıl içinde yer alır korkutulan şey ise açlık açıkta kalmak ve ölüm  aynı yollu izletirler. Zamanlar geçtikçe bu gün hep düğü aratırlar aslında aslın da şiddet her asra göre hep aynı yolu izler

“Sağlık mı istiyorsun pembe dünyadan çık kimse kimseden üstün değildir” eşleştirilen eş ve eşittir korkutan güç ise akıl içindeki enderindeki korkusuzluktan korkar” 


Diğer sağlık ve geçmiş yazılar  bölümler de  site bölümü reklamsızdır girebilir keşfedebilirsiniz  

Her asır gibi değişim aslında değişmedi değiştiren ellerinizdeki akıllı telefonlar ve bunla doğan insanlık nasbı almamış dijital kaos insan aklını illüzyon aştıran ahlak bozucu bilgiler..

O zamanın 8 yaşın daki çocuğun aklı korkusuzluğu bu günün 30 yaşına bedeldi...Ama şimdiki 8 yaşındaki çocuk ise hala annelerin koruması altında onları korkuları aklıları değil elinizdeki akıllı dijital bilgiler.

Korkutan bilgiler bir illüzyon sizleri dijital ortam onları çağırıp savaşı ve savaşmadan ziyade onların zayıflıklarını daha dibe çekmekte korku içinde yaşatmaya çekmekte çünkü gelecek yaşantılarını beyin altı bilgilerle yaşamlarını o yaşta karanlığa götürmekte.

Bunları anne babalar görerek daha çocuk demeyle çocukların içindeki cesaret biraz daha gömmekteler dijital zekaya daha çok yanaşmasını sağlamaktalar.

Yapay cesaret sadece yok olmaya götürür, onların uyuşmasına birlikte yardımcı oluyorlar..

Kısa yol çok basit ona güven sağlamak ona verilecek imkan ve başarı hırsı ona verilen harçlığın yarısını kadar birlikte geçirmek ise o yaşam savaşını ilk kazananlardan olur elindeki dijital akılı aklıyla yener gelecekte kazanan hepimiz oluruz....

Bir hastalıktır önüne geçilmesi gerekir.. Bu da anne babaya düşer.

Yoksa bilin dijital akla gelecekte esir esaret içinde yaşarlar onların arkasında ise istilaya hazırlanmış şeytanı akıl beyin yatar illüyon görmeye başlar ölüm ve endişe korkusu sarmıştır ve artık korktukları için ölüm makinesine dönüşür...

"Ona bu nu şunu yapamaz demek değil o istese her şeyi ahlaki yapar diye bilmek"..
Şimdi aşağıdaki eski müziği dinleyin veya dinledin veya bir gün oldu dinledin eskilerini hatırla ve şimdi bir de etrafına bak her asırın getirdiği değişim gittikçe artan gelecek endişesi, şimdi bilki her asırdaki değişim nesil o zamanı kendi zamanını şimdi dinlediği gibi ahlak edep saygı saygınlık töre örf adetler dinlediklerinde esir esaretlerin den kurtulmuş bireysel sorumlu bireysel fert yolunda olacaklar.

Yok aksi ise esir ve esaret içinde bulunacaklar ve teknoloji bölgesel olarak daha ileri boyutlar ulaşarak dalgalar halinde global dünyayı saracak..

Ne ye esir.. Evet suçlu akıllı dijital diyeceksin evet o suçlu ama suçsuz suçlu olan senden buyana bu gelişimi tehlikeyi görmeyişindi..

Aslı ise bilgi toplamaktı ama o silaha çevirdi önce insanlık nefisine girdi ve kendini yok etmeye başladı.. Biraz anlamak zor şu dünyada .Her gelen nesil zincire geçmiş olarak esir esarete yol almakta..

saklı şifa sırlar kitabin dan Akıl oyunu bölümünden psikolojik ruh x çarpraz yol ayrımları bölümlerinden kısa alıntı..

Hızla artan alerjiler kaşıntı “panik ve korku artıkça larvalar güçlenir çoğalır”
 
Daha önce de söylendi daha da söylenmeye devam edecek insan oğlu doğuştan tüm virüslere karşı duyarlı ve hassas aynı zamanda kırıcı olsa da virüsleri bertaraf eder sadece aldığınız gıdalardan kullandığınız eşyalardan bırakılan larvalar alerji sebep verse de  kan ve içindeki savaşan antikorlar galip gelerek savaşı bitirir beden doğuştan gelerek her türlü musibetlere göre dizayn edildi...

Ama vücut ne kadar dirençlide olsa dışarıdan tam (bağışıklık direk kana karışan güç yapay sentetikliği kokteyle)  ve  insanların insanlara  çıkarılan ürünlerle alına ve kullanılan gene dışarıdan yaşam içi alınan gıdalara ve ya eşyalardan (çıkarılan sentetik bağışıklık direk güç) bunlarla eşleşemez eşleşmeyen güç vücudu halsiz bırakarak alerjilere yenilir ve bir birkaç müdahalelerle kurtulur kurtulsa da ve devam ettikçe yeni musibetler çıkar çıkmaması içinde öncelikle sindirim zorluya çak dışarı müdahale önem taşır her kullandığın gıda artık senin yaşamak istediğin ve istedikleri gerçek olmayan yaşama götürür

Virüs mutasyona uğramaz mutasyona uğrayan her yanlış kullanın bedeni yorar buda karşı musibetler mutasyon gibi görünür ve eşleşir” aynı ayna gibi “beden artık şaşırmış (antibiyotikler gibi ver oradan kokteyli yapay sentetik güç der) aslında kimsede suç yok tur insanlık sadece korku panik istek talep de bulunur zamanla hassas bedene eksilen bölümlere saldırır virüs ve her geçen gün mutasyona uğradı denilse de bedenler mutasyona uğradığı sanılmaz çünkü yaşam için sen talep ettikçe yaşam ve yaşantılar orantılı hassas bedenler şekil almaya yüzdeki şişmeler ve renk değişikleri başlar aslıda farkına varmışınızdır neler eksildiğin ilk zaman ise unutkanlık ve hatırlatmalar başlar ona da kolaylık getirir elektronik hatırlatmalar başlar  ve “her değişim değişmeyen değişim değişikliğinizi” hatırlatsa da yaşam sizleri talepler istekleri artar.
Dur demeyen olmayacağı (kendi isteklerine göre yasalanmış dünya kanunları )işleri ve bir yola getirir artık mutasyon lanmış yol alırsınız nereye kadar.

Yazıya geçmeden önce geçmişten ve notlardan bir alıntı ikinci dünya savaşı esnasında Norman’dı ya çıkarması askerler o gün müthiş bir şekilde kaşıttılar başalar eski yerli bir asker atalarımızın yaptıklarını yapalım der ama şimdiki zamanda ise hemen anestezi Ten diyot su ile sulandırarak kaşınan yerlere sürün der kaşıntı geçer ve sabahleyindi ebe gümeci toplayıp kaynatarak ve tuz atarak yıkanma suyunuza koyun der kaşıntı yapan böcek türleri (larvalar ) yok olacak şayet o gün zamanı geçmiş ve ne olursa yemeklerinize dikkat edersek bu sıkıntı kalkar bir de etraftan
akkuş akçe cam meşe kabuk toplayıp her kes çadırlıda elbiseli giyim kıyafetleri ve dayana bildiğiniz süre tütsülenin der..

O zamanın subayı bu yerlinin kâğıda alır ve inçeler başlangıç olarak yöresel bölgesel ve veya eski tarih ve zamanı geçmiş kumanyalar ve gıdalardan sindirim sistemine geçerek ve kana karışan ve bazı askerlerde karaciğer yağlanması tetikleyerek alerji olması sebeplerini taşımakta olduğunu ve subaylığı sırasında tütsülenme ve gıdalara önem vererek bu olayı atlatırlar her şey beslenme de sebzeler temizleyici meyveler besleyici olarak yazı notlarına aktarır..

PSİKOLOJİ :BEŞ DUYU ORGANI VE 6 HİS KULAĞA FISILTI ÇOK BÜYÜK TEHLİKE
6 his insan oğlunun içine doğmak olacağı hissetmek RABBİMİN göndermiş olduğu  vücut enerjiyle hissedilen fısıltı.

İNANMAK SADECE RABBİME İNAN YETER
Şunu bilmek lazım çarşıya dolaşmaya çıktığım da insanların yüzlerine baktığımda kimsenin kötü yüzlü görmedim herkes yarın için bir şeyler yapmakla meşgul kimi borç ödemede ,kimi çocuklarına bir şeyler götürmek için hayat mücadelesi yapmakta yanı kısaca kafalar meşgul .Sonrası metroya bindim şöyle göz geçirirken etrafa baktığımda kimi telefonla ,kimi  bilgisayar, oyunla  teknoloji insan oğlunu içine çekmekte  bizleri böyle olmasını istiyorlar yaptıkları Beğen ,yorum, paylaş ,içine çeken uçurumlara gidilmekte beğenme hastalığı , beğendiyle yazışma ,beğendiğini  paylaş, uçuruma götürmekten başka bir şey değildir. Çünkü okumayı unutturdular.

Gelecek yüz yıllarda bir fısıltı yapay çip yerleştirmek düşünceyle şirketler holdingler  ve carter şirketler eline düşmemek sisleri bir fısıltıyla alış veriş çılgınlığı planlar içinde sizleri kontrol  top yekûn ele almak planları yapılmaktadır bir nevi virüs yükleyip top yekun  hasta etmek kimilerini yok etmek planları içinde insan lığı robot şekle getirmek ,zor ve gerçek planlar zaman gelince anlamak …

Ameliyatla ,doğumlarda ,bir kapsül hapla oyuncaklara ,genel  kontrol  yükleme bilgisayar tarafından yönetilmek….

Bizler her şekilde dinleniyoruz ,bir akıllı telefon 3 gün kapatın 4 çü gün açın açar açmaz gün tarih ay onaylayın der.. Kapalıydı…Bu gün kullandığınız akıllı ürünlerle girdi. .Amaçları insanlığı yok etmek .Buna siz siber diyorsunuz..

Sadece bu değil senin kan bilgin sen bilme den cihaz nerden meşeliyse hastalığını  senden önce bilmekte ,onu da bırak bir maden araştırmaya götürdüğünde içindeki maddeleri ve elementleri  senden önce hatta devletinden önce onlar  bilir ve o elemendi  bünyesinde saklıya bilir .Artık gerisinde sizler düşünün….

BU ÇOK GENİŞ DÜŞÜNCE BU HASTALIKTAN KURTULUN SADECE 30 GÜN ALIŞKANLIKLARI BİR KENARA BIRAKIN  
          
 Ailece baş başa geçirin bol oksijen temiz hava yürüyüşler. Sadece bir ay organik yaşa Daha sonra tekrar normale dön. Döndükten sonra normal yemekler plastik gibi gelecek  (Yemeklerin yapay gibi gelecek) Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız , eve dönüş yemeklere tercih edin .  Sağlık elinizde  çünkü her şey sizin elinizde. 
(30 gün son verin Asitli içecekler , ayak üstü yemekler , hazır yemekler , paketlenmiş gıda ve şekerlemeler uzak durun.) Sebze ve meyveleri günlük ve taze mevsimine göre  kullanın farkı görün. 

Para sesi,  atm  kağıt sesi , makine cırt ,cırt sesi , Hele , hele ihtiyaç olmadan bilgisayar kullanmayın kullanmaya devam ederseniz sizleri mutsuz edeceğini bilin Beğenme beğendirilme hastalığın dan kurtulmak, şık görünme, yüksek görünme , konuşmayı  değişiklik , her kez beni  beğenme ruh yapısı , sık ve devamlı televizyon seyretmek Hele, hele burmadan takla atan programlar sisleri bir noktaya bağlama ve ruh yapınızı strese sokmakta içten içe hastalanmak, elektronik oyunlar

Hatta telefondan bile uzak durun sana ihtiyaçları varsa seni bulacaklar gelmiyorsalar doğru yoldasın demektir.(Bunlardan da uzak durun.)

Renklerle tedavi: Yeşil sürükleyici dir beyni boşal tir. Mavi yüksek basıncınızı aşağıya çekerek, kırmızı kan basıncını yükseltir, rengârenk renkler gelişim sistemi bozar insanı hasta eder bu da  bilgisayar başında oyun oynayan önce gözler sonradan böbrekleri vurur , çocuklar da zehirlenmeye kadar gider ,psikolojik  rahatsızlıklar getirir.
Organik  doğal yaşam yapın. (Senin eski diye attığın şey benim içim  ve  başkası için yeni olabilir ).Deneme 30 gün bakın sağlık nasıl yerine geliyor devamını okuyun....
.
ON MÜKEMMEL SİSTEMİ DEVREYE SOKACAK.  
VÜCUDUN ON MÜKEMMEL SİSTEMİ
Mükemmel bir varlık olan insanın hayatiyetini sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için bütün organların sağlıklı olarak çalışması ve birbirleriyle uyumlu hareket etmesi gerekir. Vücudumuzu meydana getiren başlıca sistemler;
Bağışıklık Sistemi,
Sindirim Sistemi,
Dolaşım Sistemi,
Boşaltım Sistemi,
Sinir Sistemi,
Solunum Sistemi
Lenf Sistemi,
Üreme Sistemi,
Hareket  Sistemi
Destek iskelet Sistemidir.
İnsan vücudu sistemler ve bu sistemleri meydana getiren canlı bir organizmadır. Vücudumuzdaki bütün organ ve sistemler bir uyum içerisinde çalışır.
Bütün organlar; kan damarları ve sinirleri birbirine bağlıdır. Bu nedenle ,insan vücudunu oluşturan sistem, organ veya dokularda meydana gelen herhangi bir sorun vücudumuzun tamamını etkileyebilir .İnsan yapısında okuyun.

PSİKOLOJİ          
Psikosomatik hastalıklar, oluşu ya da seyri üzerinde ruhsal etkenlerin önemli rol oynadığı belirli bazı bedensel hastalıklardır. Eski çağlardan beri ruh - beden bütünlüğünü savunan hekimler ya da filozoflar olmuştur Hipokrat, İbni Sina  Duyguların bedensel tepkiler oluşturabildiğini örnekleyen halk deyimleri vardır: Utançtan yüz kızarması, korku ,

Hayalli rüyalar ,öfkeden  üzüntüden iştah kesilmesi, kuruntu ,uyku kaçması gibi. Bazı bedensel bozuklukların Dua, Kuran okuyarak  tedavilerle yöntemlerle iyileştiği en azından geçen yüz yıldan beri bilinmektedir. Batı dünyasında Her hastanelerde din adamları dua ve ruhani  tedavi edilmekle hastaların iyileştiklerini söylemekteler.
Ruhsal Tedavi :Psikosomatik ve psikolojik hastalıklarda dua ve ibadetin iyileştirici
Etki gösterdiğine inanın  Günümüzde  dünyada birçok modern hastanede iyileşmeye yardımcı olması amacı ile din görevlileri bulundurulmaktadır. Bazı kanser vakalarının “inanç tedavisi” ile iyileştirildiği rapor edilmiştir.

Ruhsal tedavilere ek olarak Kur’an okuma, su sesi, doğa sesleri ve müzik aletleri kullanılır.

Sizler yeni ayakkabıyı yastık altında saklardık yarın bayram olacağını biliyorduk.Çünkü sağlıklıydık bayramı biliyorduk.
                                                                     
“Ne kadar zengin olursan ol, çocuğuna bayramdan bayrama elbise alıyorsan, gittiği yerde huzur ve bereketli olur. Müsriflik ten kaçının  en büyük hastalıktır."
Eğer çocuğunuzu iyi yetiştirmek istiyorsanız ona harcadığınız parayı yarıya indirmeniz, onunla geçirdiğiniz vakitti ise iki katına çıkarmanız yeterlidir

 Bizler hiç ölmeyecek gibi yaşarken aslında aldığımız her nefesle ölüme daha da yaklaşmaktayız Uyandırıldığımız her gün bize verilen yaşam bir hediyedir   

 UFAK BİR GEZİNTİ BORSA KURULMUŞ   
Doktor dili ve hastalık bölümleri:
Dünya en çok Latince yi  bilen devlet olarak biziz bu nu neye borçlu olduğumuzu araştırırsak sağlığa ama dışarıda sorsak insanlara anlamları… dilemeyiz haydi soralım 10 kişiye sorun…cevap % 2 hastane girişlerinde rehberlik eksik …Var olanda danışmanlık iş yoğunluğundan  ters tepki…Kavgalar kaoslar…

BİZLERE İNDİRİLEN BİR TEKNOLOJİ:
(Geçmişlerde, şimdikilerde ,geleceklerde ,parmak izleri aynı olan var mi ,hiç böyle bir teknoloji var mı, böyle bir güç, sadece kainatın  sahibi )( RABBİMDEN Başka)
Hastalıkta aynıdır  En büyük iş doktorlara  ,biyokimyacılara ,bu değerli insanların düşünceleri alınarak her  hastanın ortalaması alınarak % 90 uyun sağlayacak şekle gelene kadar çalışmalar yapılırsa ve ilaç firmalarına üretim hareketi verilirse ,piyasaya çıkan ürünler eczanelerde hastaya göre sağlıklı bir şekilde  dağıtım sağlandıktan sonra  her şeyin yoluna girer her insanın sağlık bakanlık kayıt açılması neyi nerde kullandığı  bilinmesiyle başlar. Mühim olan kendi bünyesinde değil direk sağlık  bakanlığına kayıt..

BU GÜN İÇİN İLAÇLAR 1000 KİŞİDE 80 YARAMAKTA.
Diğer insanlar…..
Hastalar çareyi alternatif tip da ve çareyi yaşamak için çareler aramaktadır. Bu günün dünyası Doktorları alternatif tip araştırmaları yaparken  Bizde  ne den az neden ilaç firmaları demode ilaçları hala memleketimizde satılıyor ,Dünyayı yerinden oynatacak ,Devletimiz varken ,akıl almaz projelere imza atan iş adamlarımız varken ,Tıp da  çağ atlayan doktorlarımız varken neden….
Dünya tatilimi , Hediyeler mi , veya yılbaşında bayramlarda gezmeler mi.Bir gün senin de kapı çalına bilir parmak izi için…
.
EL ALIŞ KANLIĞI KISA YOL :
Mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünülerek üretilen antibiyotikler bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu …. 
Bu vücuda iyi geliyor üretiliyor peki soralım  hastaya veren yetkililere verdiğin ilacın kimyasal birleşimi neler var cevap. Peki ilaç kutuların içindeki yazılar neyi kapsıyor Kimin için yazılıyor…
Doktoru yönlendirecek (BİLGİ) Biyokimya uzmanı
(KİMYASALLAR).Diyetisyendir(BESLENME) bu üçlü üçgen tüm enerjileri toplayıp hastayı iyileştirecek tir.
Üç genin içinde çok büyük enerjiler alacaksınız bilgi ,kimyanız  ve  öneri bilgileri iyi değerlendirirseniz vücudu yenileyecek siniz her şey sizin elinizde ne yiyor ne içiyorsan sen o sun bir kere başladı mı sonu gelmez.
“Eğer başkalarının yaşaması için bir şeyler yapmıyorsan, vaktini boşa harcıyorsun”
Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.
Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor .Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor  (Maneviyatınızı güçlü tutun sizden daha kötüleri düşünün) (ilaç siz yaşam örnek mi ben çoban saklı şifa)   

 ANTİBİYOTİKLERE DİKKAT!
Mikropların öldürüleceği ve artık hastalık olmayacağı düşünülerek üretilen antibiyotikler bağışıklık sistemini yıktı ve daha çok hastalığa neden oldu.
Antibiyotik göz sinirlerine zarar verir. Çünkü böbrekleri vurdu.
Bağışıklık sistemi yetmezliği çok çoğaldı.
Körlük, sağırlık, bağırsak problemleri, ağız problemleri çoğaldı. Çünkü antibiyotikler vücuttaki bütün mikropları öldürdü.
Normal olarak ağızda ve bağırsaklarda yaşayan mikroplar öldürüldükten sonra bağışıklık sistemi yüz de 80 yok oldu ve çöktü. 
Bunun yanı sıra hazım ağızdan başlayarak bozuluyor. Hazım bozulduktan sonra metaforik birikinti çoğalıyor ve sonuç olarak hastalıklar da çoğalıyor.
Avrupa ve Amerika’da nadir durumlarda antibiyotik verilir ama Türkiye’de herkese veriliyor.
Bütün ilaçlar çok faydalı deniyor ama sonra korkunç zararları ortaya çıkıyor.
Her gecen gün ,ay, yıl, hep bir üstü verilirse sonu ne..(Vücut her gün kazanı yor kullandığın şey neyse çünkü bir üstünü istiyor...)Bir üstü kullanmamak.. veya azaltarak..
Öncelikle daha önce aldığınız vücudunuzun bazı   organlarını  tahrip eden ağrı kesici  depresyon ilacı, antibiyotik, gibi ilaçları gıdalar ve hayatımıza bir şekilde giren kimyasalları terk etmeyi vücudunuzu temizlemeyi tavsiye ediyoruz, 
Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.
Çünkü o zaman bağışıklık sistemi canlanmaya başlıyor. Bağışıklık sistemi canlandığında kimseye ihtiyaç kalmadan  iyileşme başlıyor, süreç kendi kendine işliyor
Bağışıklık sistemini güçlendirme ilacı olmaz (Tek anne sütüdür),
Sadece ,vücudunuza vermiş olduğunuz tahribatı temizlemeden bağışıklık sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyici, sebzeler temizleyicidir. 

 DÖRT KÜREKLİ
Genler oynandıkça hastalıklar birbirini getirir .Sonrası  gelecek nesil daha çok hasta…..Şimdilerde söylenir  baban dada  vardı….Yakın yarım yüz yılda  şunları duyabilirsiniz dedende dedemin atasında da vardı …
Düşünülen tek şey  Hap yap kara kazan Hastane  eşittir  Hasta   eşittir   Reçete   eşittir   Pirim 
Devletin emekliye ilaç parası altında kurumlara ödemesi …Bu parayı emekliye verilse hiçbir emekli inanın hasta olmaz…. Emekliye Yıllık bir hastaya  masrafı  Devletin  10.000 tl …
.Bu toplanan parayla sağlık köy evleri  organik yaşam  standart sahaları  yapılsa  Ayrıca Avrupa ülkelerinde bu paralar yıllık 10.000 eroyu  geçmekte Türkiye genelinde sağlık köy evlerine yabancı  sağlık turizm  çekilmesi  Hem ülkenin kazancı hem karşı ülkenin kazancına çünkü karşı ülkenin hayat yaşam maliyetleri yarı yarıyadır.
Hem ülkemiz ekonomiye  katkısı , hem  karşı tarafın masrafını yarıya düşürmesi  oradaki politikacı ve oranın sağlık kurumu diyeceği  bir kelime …Böyle yer var mı….Evet dünyada örnekleri  var..
Bir seferde 50 milyarlık alt yapıyla 81 ilde sağlık köyleri yapmayız. Biz her yıl  sağlık bozmak için 100 milyar ithalat ederiz . Bir yaşam tarzı…İnanın bu paralar Hastane görevlilere verilse inanın hastanede bir hasta kalmaz gelecek yıllarda ekonomi krizleri olsa da geçmişlerde gibi kafayı sıyıran olmaz. Bu günden bakın her şeye hazır olun bil ne zaman okuyorsan senin gelecek te aynı olacak oku ve karar ver.
Hele  bizdeki  doktorlara  verilse bir de laboratuvarlar kurulsa  ne cevher Doktorlar var .  Hep gözler  dışarda  Ha yurt dışı ha Türkiye dedik ya kariyer Gözlerdeki  göz bant tını çıkardıktan sonra  düşünürüz aklıselim olarak…..
Böyle 30 gün lük yılda 3 Kur yapılsa İnanın  Hiç kimse hasta olmaz ,işsizlik sıfır olur. (Ha sigara  Ha İlaç ) Çünkü vücuda zarar vermeyi çok iyi biliyoruz  .  Çünkü kolay para…

İNSAN OĞLU 3 ŞEYDEN KORKAR.
Aç kalmaktan  . açıkta kalmaktan  ölmekten .Görme, İşitme , Koku alma , Tat alma  , Dokunma Vücuttun/  5 ikazı Bunlar hepsi hastalığı tetikler
Diş tan gelecek  tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz  unutkanlıklar ,virüsler ,bakteriler girmeye başlar , hasta düşürür ,sakat bırakır .Her şey sizin görmenizde, işitmenizde ,koku almanızda ,dokunarak ,tat  almanızda .

KOZMETİK  BAY VE BAYAN (KOKU ve TAT)Dan gelen hastalık
Koku ve tat çiçekler önemlidir. Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku renk ve tat yapmaktalar ,bu bir zincirleme hastalık ,bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar ,Helal haramı incelemesi ,Kolonya, Islak mendil, kozmetik, deterjan gıda da kullanılan asit ,renk ve kokular. Sizi her turlu hastalığa itecektir.(Kazandığı para yetmeyince!!! Daha çok para kazanma Hırsı artarak kısa zaman içinde hastalıklar artacak

ALERJİ TESTİ OKUYUN   -Çeşitli yiyecek , asitli içecekler .  Çiçek tozu.  Elbise.  Halı.    Hayvan türleri.   Kozmetik.   Mantarlar.   Plastik.   Mücevher.   Dar elbise. Güneş ışınları FAZLASI ve (Tasarruf ampuller İTHAL).Okuyun inceleyin. ( Daha çok hassas ciltler )

Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü,  beş duyu organımızla Bitkileri, meyveleri neredeyse İçerdiği maddeler tanırız. Birbirine çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır. Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı kesici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirlerini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumyalarken; katran ve mür ağacının anti bakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar. Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir.
“Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Hadis i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz.
Şunu bilin ki  tüm  böcekleri  öldürmek için yapılan ilaçlar ,bir sonraki dönemde daha küvetli olacaklar ,bizlerde bir önceki ilaçlar  işe yaramayınca bir küvetlisini alacağız ve zaman geçtikçe onlar daha kuvvetlenirken bizler zehir artıkların da zehirleneceğiz .
Aslın da bizler kendimizi zehirliyoruz .Yaşam elementleriyle bilmeyerek yapmış olduğumuz maddelerle çakıştırarak yeni organizmalarla virüsler üreterek değişik hastalıklar ve bakteriler üreterek canlı organizmalar üretip bunları yok etmek için uğraştığımız taktirde yeni canlı türler üreyecektir.
Ama “ RABBİMİN “ Yaratmış olduğu bitki türleri ile tütsüleyerek öldürmeden uzaklaştırmamız kısa ömürlerin de bu dünyada yapacakları vazifeyi yapıp  bir sonra ki döneme geçerek gelecek larvalar kuvvetlenmeyecek . İlaç ve zehir eksilecek .İşte organik yaşam başlıya çak .
Bu tarz yaşamı yaparken kendi bahçenizde ve evinizde başlayarak organik yaşam  başlatırsınız. Organik gıdada alsanız vücudunuzu ama çevrenizden başlayarak başlarsanız, tüm evinizi organikleştirirsiniz .
(ÖRNEK: Tüm ışıkları kapayın  ve küvetli bir fenerle odanıza tütün o gördükleriniz gece boyunca ağzınızdan girmekte .)
Bir de tütsüleyerek yapın işte o zaman anlarsınız .Yaşamı!!!! Eeee Biz bunları biliyorduk peki bunları bilirken neden yapıyorsunuz.. Hayat ,gün ,yaşam güzel her şey sizin elinizde  " RABBİM  “sağlık ve yaşamı tüm camlılara sunmuş …
Ama bu günün dünyası hediyelerle bir insan sırtından dünya turlara gidiliyorsa ,bu gün nün teknolojileri arasında çocuklara  bu bilgiler aktarılmazsa işitemez ,görmez ,koklayamaz ,tadamaz ,dokunamazsa yanlış dünyayı anlayamaz .
Bu günün dünyasında yanlışları göremediğimiz geri kalan dört duyuyu bilemediğimiz gibi.
Bu gün çarşıya çıkın pazardan, baharatçı dan ,Marketlerden paketlenmiş toz biber ,toz kara biber ,pul biber ,götürün analize size ne çıkacak (boya ,kepek, kara nohut ,domates kabuk ,çörek otu ,mal da palı ürünleri maliyet düşsün diye çoğaltıcı maddeler gerçek ürün %30, katkı % 70 bu biraz vijdanlı.  Daha saymakla bitmez salçadan başlayın yapay sumaklara kadar.
Suç mevzuatın ve denetimin, Denetim üretici meşeli adı soyadı ruhsat nosu ,o melekede gidiyorsun sanayisinde ruhsatlı boş çuval alıp için istediğin malı koyup makineyle dikip güzelim insanlara sağlıklı sağlığı bozulan insanlar ben organik alıyorum diye güvenen insanlardan alarak, esnafta güvendiği toptancıdan aldığı için oda gönül rahatıyla satarak ,lokantacılarda güvendiği baharatçıdan alarak, ve, ve sonu gelmeyen satışlar bitiş noktası sağlık merkezi ve hastane sonrası malum…
Kimyasal maddeler her yerde satılıyorsa çarşı ,pazar,.
Üretimlere kota konmadığı süre her zaman sağlıksız ürünler çıkacaktır.
Sertifikalar iyi ve organik yaşam için iyi ama.. Pazar olmayınca .Çıkmaza girerse .
 
Müşteriye gelesiye kadar şişe her yerde satılıyor. Etiket her yerde basılıyor. Suçlu aranıyorsa üretimin hepsi suçlu. Mevzuatlardan üretime kadar.
İhracat da gümrük mevzuatlarda diş devletlerin titizlikle incelerken.
İthalatta ucuz olsun da ne olursa olsun denilen zihniyet.
Hayvan küspesi diye gelen ürünler imalat yağ fabrikalara giderse.
Atık yağlar toplanıp belirli ısıdan geçerek ………koyup, diğer……koyarak çökertip , yakıtlar serbestçe  yapılıp bunlar kullanılıyorsa kullanıyorsanız kimseyi suçlamayın … nefes aldığımız dünyada adalet tartınızı  kendiniz tartın..!!! Çöpteki dokunduğum şey akıl mı..
 
Dışarı dan yem ve katkı malları diye gelen  bakliyatlar çerez diye satılırsa!!!!
Suçluyu içinizde arayın ,yaygınlaştıran, üreten, satın alan, para gelsin de nasıl gelirse gelsin denirse.
 
Daha ileri giderek en şifa bal arılar ve koyanlar, hastalıklar olmasın diye arıların ve kovanların içine sıkılan asitler, asitlere ellerini bile sokamayacak, kadar tehlikeli  zehirli olan bir ürünü ne kadar sağlıklı olacak.. Bir de mevzuatın içinde yüz de şu kadar olması lazım ibaresi  bulunurken  bu ürünler nasıl oluyor ithalle mü sade ediliyor ve piyasada  yer alıyor.. sizce  SAĞLIK  NE KADAR OLUR.   O KOVANLARDA BİN BİR DEVA VAR DIR. Çünkü dünyaları bir kovan.
 
 
Dünya genel anlamda döner var oluşu o yaşam..ben75 80 85 yıllarına dönüp baktığımda insan oğlunu kuponlarla kandırıp sağlıksız ürünleri pazarlayanlar ve yeni teknolojiyle tanıştırıp geri dönüşümsüz para alanlar, şak şaklayıp yer kapışanları ….  o insanları  2015 te gördükçe o yıllara dönmek için  güneşi doğudan değil batıdan döndürmeye çalışan insanları gördükçe!!!! …”ALLAHA” şükrediyorum Adalet tartısı şaşmayacak .yaşam boyunca görme duyumu doğru tartacak…
 
Biliyor ve bilmiyor giydiğiniz elbiseler ,çamaşırlar ,pantolonlar kısaca ithal gelen kumaşlar çöpte toplanan pet, plastik geri dönüşüm den kazanılan metaller sizleri ne gibi hastalık bekliyor bilginiz var mı başta istenmedik kaşıntılar ve sonra gerisi.( Daha çok hassas ciltler )
 
Matematikte 9 büyük sayıdır. Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike Bir dır . Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir, Bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez Bir kereden bir şey olmaz deme çok şeyler olur.!!!!
Koku ve tat çiçekler önemlidir. Her şey zamanında toplanırsa şifa .Bitkiler şifa olur , hiçbir zaman yağmurlu, sisli ve rutubetli havalarda toplanmamalıdır.
 
Yalnızca sağlıklı, temiz ve haşarat sız (larvası, kurtsuz ve böceksi) bitkiler toplanmalıdır. Bitki toplanan yerlerin, çevre kirliliğinden etkilenmemiş olması gerekir.
Şifalı bitkiler, otoyol, tren yolu kıyılarından kesinlikle toplanmamalıdır. Bu bitkiler, motor egzozlarından çıkan dumanların içerdiği kurşunla kirlenmiş olduklarından zehirlidirler.
 
Bitki toplanan bahçelerin, tarlaların, çayırların yakınında veya uzağında haşerata karşı ilaçlama yapılmamış olmalıdır, çünkü rüzgâr o zehirli ilaçları çevreye taşıyabilir. Kirli-mikroplu suların kıyıları ve endüstri alanları civarları da toplama yapılmayacak yerlerdendir.
 
Güneşli günlerde bitkiler sabah erken saatte toplanmalıdır. Ayrıca hangi bitkiyi nasıl kullanacağınız, bitkinin hangi organının drog hazırlamaya elverişli olduğunu (çiçek, meyve, tohum, kök, kabuk veya bitkinin tümü) bilmek de çok önemlidir. 
Çiçeklerde en etkili zaman, çiçeklenme başlangıcında çiçekler ise tam olarak açtıklarında, genç ve tazeyken toplanmalıdır .Dikkat edilmesi lazım.
 
Yanlış bir toplama aksilikler yaratabilir, Görme, işitme ,koku ,tatma dokunmak tanımak önemlidir.
 
Bitkiler rastgele toplanamaz tarım müdürlüklerinden toplayıcı sertifikalı belgeli toplayıcılar tarafından toplanması lazımken bu gün önüne gelen toplamakta neyi nerden bilmesi gerekirken ve toptancılar ,paketleme fabrikaları bu bitkilerin hangi sertifikadan ,bölge meşeli olduğunu belirtmek meşeyi il ilce tarım müdürlüğünden alarak  ibraz edilmesi lazımken bu günün dünyasında satıcılara gidip sorsanız hangi bölgeden sorsanız bilmezler.
 
Nemli, güneşli, tarla yakınlarından mı, fabrika yanlarından mı ,tren ,kara yolundan mı ,ne, ne  kadar biliyorsunuz.!!!!!!. (Sizin bilmeniz lazım çünkü bir bedel ödüyorsunuz. )
Şunu bilin ki insanlar kadar doğanında bu bitkilere ihtiyacı var. Tarım müdürlüklerin den kısa bir eğitimden geçerek gerçek toplayıcılar tarafından neyi ne zaman toplayacağını bilirse insanlara ve doğaya zarar verilmez .
 
İşte o ufacık bitki bir şifa ,doğa için savunma silahıdır .Bir yaprak, bir dal, bir çiçek, senin hayatın. Büyük şehirlerde dikkat edin hep şifalı ağaçlar .Sokak, ve caddelerinizin  pis havasını temizliyor.
 
SORU:    Sokak ve caddenizdeki ağacın ismi, ve ne, ne işi yaradığı
SONUÇ:  % 98 Bilmiyor.
 
İlaç firmaları milyon dolar yatırarak sertifikalı hijyen fabrikalar kurarken
“RABBİM” Doğaya emriyle bu hikmet ve nimete bizlere verirken ,bir vesileyle  bu hizmeti sunanlara ve dikenlere saygı duymak düşer.
 
Bazı ağaçlar zamanı dolar kesilir yeni fideler dikilir, makinalar la yerine genç ağaç dikilir, eski ağaç ve yapraklar gübre olur.
 
(Bazı ağaçlar ömürlük örnek çınar )
Çınar ağacı  niçin dikilir biliyor musunuz bu mübarek ağaçtan şimdiki zamanda kullandığınız mürekkep imal edilirdi (eski zamanda) şimdiki zamanda çünkü doğa her şeyi veriyordu.
 
Gelin ağaç dikim zamanında bir çınar dikelim ..Dünyada gelece, e bir servet hatıran olsun. Belki gelecekte bir dua edenin olmasa da  gelecekte rüzgarla sallanması bir kuşun dalına konması bir ağaç kurdun yemek bulması dünya da yaşayan canlıların diktiğin ağaçtan nimetlerinden yararlanması bile sana dualar getirecek .
 
Her dinden her canlı inananlar için Sen yaşıyor san , dokunuyorsan , görüyorsan, duyabiliyorsan ,tadabiliyorsan , koku alabiliyorsan,  inanmadığına  inanıyorsan sende inanıyorsun demektir.
 
İnsan, samimiliğini kaybettiği anda Allah'tan uzaktadır.
Samimilik, kalbinin  “Allah yolunda” yolunda yürümek demektir.
 “Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama Yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.”
 
(Ahenk ve ekoyu bozmayın, bozdurmayın.)
Sonuç cahillik yaptık deriz:
Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. HAYIR (Yanlış o sadece kurnazdır.)
 
Cahili geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla faz la harcayacağını bilmez kazandığını zanneder ,anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer, telafisi zordur düzel demez, hata yapılmıştır dönüşü  yoktur.
 
“ Dürüstlüğün kuralı yoktur. .sadece dürüsttür ..Tarih kayıtlarında yazar.. anılır. “
“Bilin ki bugün hepimiz buradayız yapacaklarımızla ama yarın hepimiz ordayız yaptıklarımızla.”
 
 
Hızla artan alerjiler kaşıntı “panik ve korku artıkça larvalar güçlenir çoğalır”
Daha önce de söylendi daha da söylenmeye devam edecek insan oğlu doğuştan tüm virüslere karşı duyarlı ve hassas aynı zamanda kırıcı olsa da virüsleri bertaraf eder sadece aldığınız gıdalardan kullandığınız eşyalardan bırakılan larvalar alerji sebep verse de  kan ve içindeki savaşan antikorlar galip gelerek savaşı bitirir beden doğuştan gelerek her türlü musibetlere göre dizayn edildi...
 
Ama vücut ne kadar dirençlide olsa dışarıdan tam (bağışıklık direk kana karışan güç yapay sentetikliği kokteyle)  ve  insanların insanlara  çıkarılan ürünlerle alına ve kullanılan gene dışarıdan yaşam içi alınan gıdalara ve ya eşyalardan (çıkarılan sentetik bağışıklık direk güç) bunlarla eşleşemez eşleşmeyen güç vücudu halsiz bırakarak alerjilere yenilir ve bir birkaç müdahalelerle kurtulur kurtulsa da ve devam ettikçe yeni musibetler çıkar çıkmaması içinde öncelikle sindirim zorluya çak dışarı müdahale önem taşır her kullandığın gıda artık senin yaşamak istediğin ve istedikleri gerçek olmayan yaşama götürür
 
Virüs mutasyona uğramaz mutasyona uğrayan her yanlış kullanın bedeni yorar buda karşı musibetler mutasyon gibi görünür ve eşleşir” aynı ayna gibi “beden artık şaşırmış (antibiyotikler gibi ver oradan kokteyli yapay sentetik güç der) aslında kimsede suç yok tur.
 
İnsanlık sadece korku panik istek talep de bulunur zamanla hassas bedene eksilen bölümlere saldırır virüs ve her geçen gün mutasyona uğradı denilse de bedenler mutasyona uğradığı sanılmaz çünkü yaşam için sen talep ettikçe yaşam ve yaşantılar orantılı hassas bedenler şekil almaya yüzdeki şişmeler ve renk değişikleri sırtta ve vücudun her yerinde kahve renkli sivilceler başlar aslıda farkına varmışınızdır.
 
O bir başka virüs değil aynı virüs önce atmosferi bozar sonra nefes almanızda vermenizde .karaciğer vurmasıyla kan şeklini bozarak içinizde baskıyla nefeslerinizi keser hal alır.
 
Neler eksildiğin ilk zaman ise unutkanlık ve hatırlatmalar başlar ona da kolaylık getirir elektronik hatırlatmalar başlar  ve “her değişim değişmeyen değişim değişikliğinizi” hatırlatsa da yaşam sizleri talepler istekleri artar.
 
 
Dur demeyen olmayacağı (kendi isteklerine göre yasalanmış dünya kanunları )işleri ve bir yola getirir artık mutasyonlanmış yol alırsınız nereye kadar.
 
Yazıya geçmeden önce geçmişten ve notlardan bir alıntı ikinci dünya savaşı esnasında Norman’dı ya çıkarması askerler o gün müthiş bir şekilde kaşıttılar başalar eski yerli bir asker atalarımızın yaptıklarını yapalım der ama şimdiki zamanda ise hemen anestezi ten diyot su ile sulandırarak kaşınan yerlere sürün der kaşıntı geçer ve sabahleyindi ebe gümeci toplayıp kaynatarak ve tuz atarak yıkanma suyunuza koyun der kaşıntı yapan böcek türleri (larvalar ) yok olacak şayet o gün zamanı geçmiş ve ne olursa yemeklerinize dikkat edersek bu sıkıntı kalkar bir de etraftan akkuş akçe cam meşe kabuk toplayıp her kes çadırlıda elbiseli giyim kıyafetleri ve dayana bildiğiniz süre tütsülenin der..

O zamanın subayı bu yerlinin kâğıda alır ve inçeler başlangıç olarak yöresel bölgesel ve veya eski tarih ve zamanı geçmiş kumanyalar ve gıdalardan sindirim sistemine geçerek ve kana karışan ve bazı askerlerde karaciğer yağlanması tetikleyerek alerji olması sebeplerini taşımakta olduğunu ve subaylığı sırasında tütsülenme ve gıdalara önem vererek bu olayı atlatırlar her şey beslenme de sebzeler temizleyici meyveler besleyici olarak yazı notlarına aktarır..
 
TEKRAR GÖZ ATALIM
VÜCUTTUN / 5 İKAZI GÖRME, İŞİTME, KOKU, TAT, DOKUNMA GÖRME, İŞİTME, KOKU ALMA, TAT ALMA, DOKUNMA VÜCUTTUN/ 5 İKAZI BUNLAR HEPSİ HASTALIĞI TETİKLER
 
Diş tan gelecek tehlikeyi sezerler ufak ikazlarda bulunurlar devam ederseniz unutkanlıklar, virüsler, bakteriler girmeye başlar, hasta düşürür, sakat bırakır. Her şey sizin görmenizde, işitmenizde, koku almanızda, dokunarak, tat almanızda.
 
Kozmetik bay ve bayan (koku ve tat)dan gelen hastalık
 
Koku ve tat çiçekler önemlidir. Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku renk ve tat yapmaktalar, bu bir zincirleme hastalık, bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar, helal haramı incelemesi, kolonya, ıslak mendil, kozmetik, deterjan gıda da kullanılan asit, renk ve kokular. Sizi her turlu hastalığa itecektir.
 
(Kazandığı para yetmeyince!!! daha çok para kazanma hırsı artarak kısa zaman içinde hastalıklar artacak.
 
Alerji testi okuyun   çeşitli yiyecek, asitli içecekler.  Çiçek tozu.  Elbise.  Halı.    Hayvan türleri.   Kozmetik.   Mantarlar.   Plastik.   Mücevher.   Dar elbise. Güneş ışınları fazlası ve (tasarruf ampuller ithal). Okuyun inceleyin. (Daha çok hassas ciltler)
 
Her bitkinin, meyvenin kendine has görünüşü, beş duyu organımızla bitkileri, meyveleri neredeyse içerdiği maddeler tanırız. Birbirine çok benzese de birbirlerinden farklı olan özellikleri vardır.
 
Asırlardan beri çeşitli kültürlere mensup insanlar, bitkisel kokuların ağrı kesici, mikrop öldürücü, iltihap kurutucu, kramp giderici, ruh yatıştırıcı tesirlerini keşfetmişlerdir. Mısırlılar, ölülerini mumyalarken; katran ve mür ağacının anti bakteriyel özelliklerinden faydalanmışlar.
 
Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulüler (sa.) efendimizin “evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” hadis i şerifinin öneminin bu bilgilerle biraz daha açığa kavuşacağı kanaatindeyiz.
 
Şunu bilin ki tüm böcekleri öldürmek için yapılan ilaçlar, bir sonraki dönemde daha küvetli olacaklar, bizlerde bir önceki ilaçlar işe yaramayınca bir küvetlisini alacağız ve zaman geçtikçe onlar daha kuvvetlenirken bizler zehir artıkların da zehirleneceğiz. Aslın da bizler kendimizi zehirliyoruz.
 
Yaşam elementleriyle bilmeyerek yapmış olduğumuz maddelerle çakıştırarak yeni organizmalarla virüsler üreterek değişik hastalıklar ve bakteriler üreterek canlı organizmalar üretip bunları yok etmek için uğraştığımız taktirde yeni canlı türler üreyecektir.
 
Ama “rabbimin “yaratmış olduğu bitki türleri ile tütsüleyerek öldürmeden uzaklaştırmamız kısa ömürlerin de bu dünyada yapacakları vazifeyi yapıp bir sonra ki döneme geçerek gelecek larvalar kuvvetlenmeyecek. İlaç ve zehir eksilecek. İşte organik yaşam başlıya çak.
 
Bu tarz yaşamı yaparken kendi bahçenizde ve evinizde başlayarak organik yaşam başlatırsınız. Organik gıdada alsanız vücudunuzu ama çevrenizden başlayarak başlarsanız, tüm evinizi organikleştirirsiniz.
 
(Örnek: tüm ışıkları kapayın ve küvetli bir fenerle odanıza tütün o gördükleriniz gece boyunca ağzınızdan girmekte.)
 
Bir de tütsüleyerek yapın işte o zaman anlarsınız. Yaşamı!!!! ede biz bunları biliyorduk…peki bunları bilirken neden yapıyorsunuz. hayat ,gün ,yaşam güzel her şey sizin elinizde  " rabbim  “sağlık ve yaşamı tüm camlılara sunmuş …
 
Ama bugünün dünyası hediyelerle bir insan sırtından dünya turlara gidiliyorsa, bugün nün teknolojileri arasında çocuklara bu bilgiler aktarılmazsa işitemez, görmez, koklayamaz, tadamaz, dokunamazsa. Yanlış dünyayı anlayamaz. Bugünün dünyasında yanlışları göremediğimiz geri kalan dört duyuyu bilemediğimiz gibi.
Kimyasal maddeler her yerde satılıyorsa çarşı, pazar, 
 
Üretimlere kota konmadığı süre her zaman sağlıksız ürünler çıkacaktır.!!!!
Sertifikalar iyi ve organik yaşam için iyi ama. Pazar olmayınca. Çıkmaza girerse!
Müşteriye gelesiye kadar şişe her yerde satılıyor. Etiket her yerde basılıyor. Suçlu aranıyorsa üretimin hepsi suçlu. Mevzuatlardan üretime kadar
 
İhracat da gümrük mevzuatlarda diş devletlerin titizlikle incelerken.!!!!
İthalatta ucuz osunda ne olursa olsun denilen zihniyet.
 
Hayvan küspesi diye gelen ürünler imalat yağ fabrikalara giderse.!!!
Atık yağlar toplanıp belirli ısıdan geçerek ………koyup, diğer……koyarak çökertip, yakıtlar serbestçe yapılıp bunlar kullanılıyorsa kullanıyorsanız kimseyi suçlamayın … nefes aldığımız dünyada adalet tartınızı kendiniz tartın...!!! çöpteki dokunduğum şey akıl mı...
 
Dışarı dan yem ve katkı malları diye gelen bakliyatlar çerez diye satılırsa!
Suçluyu içinizde arayın, yaygınlaştıran, üreten, satın alan, para gelsin de nasıl gelirse gelsin denirse.
 
Daha ileri giderek en şifa bal arılar ve koyanlar, hastalıklar olmasın diye arıların ve kovanların içine sıkılan asitler, asitlere ellerini bile sokamayacak, kadar tehlikeli zehirli olan bir ürünü ne kadar sağlıklı olacak.
Bir de mevzuatın içinde yüz de şu kadar olması lazım ibaresi bulunurken bu ürünler nasıl oluyor ithalle mü sade ediliyor ve piyasada yer alıyor. …sizce sağlık ne kadar olur.!!!   O kovanlarda bin bir deva var dar. Çünkü dünyaları bir kovan.
 
Dünya genel anlamda döner var oluşu o yaşam. Ben75 80 85 yıllarına dönüp baktığımda insan oğlunu kuponlarla kandırıp sağlıksız ürünleri pazarlayanlar ve yeni teknolojiyle tanıştırıp geri dönüşümsüz para alanlar, şak şaklayıp yer kapışanları
 
O insanları 2015’te gördükçe o yıllara dönmek için güneşi doğudan değil batıdan döndürmeye çalışan insanları gördükçe”
Allah’a” şükrediyorum adalet tartısı şaşmayacak. Yaşam boyunca görme duyumu doğru tartacak…
Biliyor ve bilmiyor giydiğiniz elbiseler, çamaşırlar, pantolonlar kısaca ithal gelen kumaşlar çöpte toplanan pet, plastik geri dönüşüm den kazanılan metaller sizleri ne gibi hastalık bekliyor bilginiz var mı başta istenmedik kaşıntılar ve sonra gerisi.!!!! (Daha çok hassas ciltler)

Matematikte 9 büyük sayıdır. Ama bilinmez ki her şeyin başlangıcı ve büyük tehlike bir dır. Bir başlayınca sonu gelmez tehlikeler gelir, bir kakmazsa başlangıçta olmaz biri yok etmeden sağlık gelmez bir kereden bir şey olmaz deme çok şeyler olur.!!!!

Koku ve tat çiçekler önemlidir. Her şey zamanında toplanırsa şifa. Bitkiler şifa olur, hiçbir zaman yağmurlu, sisli ve rutubetli havalarda toplanmamalıdır. Yalnızca sağlıklı, temiz ve haşaratız (larvası, kurtsuz ve böceksi) bitkiler toplanmalıdır. Bitki toplanan yerlerin, çevre kirliliğinden etkilenmemiş olması gerekir.

Şifalı bitkiler, otoyol, tren yolu kıyılarından kesinlikle toplanmamalıdır. Bu bitkiler, motor egzozlarından çıkan dumanların içerdiği kurşunla kirlenmiş olduklarından zehirlidirler.

Bitki toplanan bahçelerin, tarlaların, çayırların yakınında veya uzağında haşerata karşı ilaçlama yapılmamış olmalıdır, çünkü rüzgâr o zehirli ilaçları çevreye taşıyabilir.

Kirli mikroplu suların kıyıları ve endüstri alanları civarları da toplama yapılmayacak yerlerdendir. Güneşli günlerde bitkiler sabah erken saatte toplanmalıdır. Ayrıca hangi bitkiyi nasıl kullanacağınız, bitkinin hangi organının drog hazırlamaya elverişli olduğunu (çiçek, meyve, tohum, kök, kabuk veya bitkinin tümü) bilmek de çok önemlidir.
 
Çiçeklerde en etkili zaman, çiçeklenme başlangıcında çiçekler ise tam olarak açtıklarında, genç ve tazeyken toplanmalıdır. Dikkat edilmesi lazım. Yanlış bir toplama aksilikler yaratabilir, görme, işitme, koku, tatma, dokunmak tanımak önemlidir.
Bitkiler rastgele toplanamaz tarım müdürlüklerinden toplayıcı sertifikalı belgeli toplayıcılar tarafından toplanması lazımken bu gün önüne gelen toplamakta neyi nerden bilmesi gerekirken ve toptancılar ,paketleme fabrikaları bu bitkilerin hangi sertifikadan, bölge meşeli olduğunu belirtmek meşeyi il ilce tarım müdürlüğünden alarak  ibraz edilmesi lazımken bu günün dünyasında satıcılara gidip sorsanız hangi bölgeden sorsanız bilmezler nemli, güneşli, tarla yakınlarından mı, fabrika yanlarından mı, tren ,kara yolundan mı ,ne ,ne kadar biliyorsunuz.!!!!!!. (Sizin bilmeniz lazım çünkü bir bedel ödüyorsunuz.)
Şunu bilin ki insanlar kadar doğanında bu bitkilere ihtiyacı var. Tarım müdürlüklerin den kısa bir eğitimden geçerek gerçek toplayıcılar tarafından neyi ne zaman toplayacağını bilirse insanlara ve doğaya zarar verilmez.
İşte o ufacık bitki bir şifa, doğa için savunma silahıdır. Bir yaprak, bir dal, bir çiçek, senin hayatın. Büyük şehirlerde dikkat edin hep şifalı ağaçlar. Sokak ve caddelerinizin pis havasını temizliyor.
 
Soru: sokak ve caddenizdeki ağacın ismi ve ne, ne işi yaradığı!
Sonuç: %98 bilmiyor.
 
İlaç firmaları milyon dolar yatırarak sertifikalı hijyen fabrikalar kurarken!
“Rabbim” doğaya emriyle bu hikmet ve nimete bizlere verirken, bir vesileyle bu hizmeti sunanlara ve dikenlere saygı duymak düşer.
 
Bazı ağaçlar zamanı dolar kesilir yeni fideler dikilir, makinalar la yerine genç ağaç dikilir, eski ağaç ve yapraklar gübre olur. (Bazı ağaçlar ömürlük örnek çınar)
(Ahenk ve ekoyu bozmayın, bozdurmayın.)

SONUÇ CAHİLLİK YAPTIK DERİZ:
Bazı insana cahil deriz eğitim deriz. Hayır (yanlış o sadece kurnazdır.)
Cahilliği geleceği için hazırlık yapar ama bilmez ki geleceğinde ne gibi sağlığında fazla faz la harcayacağını bilmez kazandığını zanneder, anlar ama geriye dönüp baktığında iş işten geçer, telafisi zordur düzel demez, hata yapılmıştır dönüşü zordur.ve yoktur.

 SADECE 30 GÜN
Sadece bir ay organik yaşa daha sonra tekrar normale dön. döndükten sonra normal yemekler plastik gibi gelecek  (yemeklerin yapay gibi gelecek) ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız , eve dönüş yemeklere tercih edin .  Sağlık elinizde çünkü her şey sizin elinizde.
(30 gün son verin asitli içecekler, ayak üstü yemekler, hazır yemekler, paketlenmiş gıda ve şekerlemeler uzak durun.) sebze ve meyveleri günlük ve taze mevsimine göre kullanın farkı görün.
Para sesi, atm.  kağıt sesi , makine cırt ,cırt sesi , hele , hele ihtiyaç olmadan bilgisayar kullanmayın kullanmaya devam ederseniz sizleri mutsuz edeceğini bilin beğenme beğendirilme hastalığın dan kurtulmak, şık görünme ,yüksek görünme , konuşmayı  değişiklik , her kez beni  beğenme ruh yapısı , sık ve devamlı televizyon seyretmek ,elektronik oyunlar hatta telefondan bile uzak durun sana ihtiyaçları varsa seni bulacaklar gelmiyorsalar doğru yoldasın demektir.(bunlardan da uzak durun.) organik gibi doğal yaşam yapın. (Senin eski diye attığın şey benim içim ve başkası için yeni olabilir). Deneme 30 gün bakın sağlık nasıl yerine geliyor.
Gerçekler: insanları izlerken, tanışırken, konuşurken, anlatırken, ön yüzleriyle konuşur, arka yüzlerini belli etmez menfaati ve çıkarları kaybolur diye, işte o zaman siz arka yüzünüzle konuşunki gerçekleri görebilesin. Kırıldığında insanlarla araya mesafe koymak lazım. Hissediyorlarsa yanına geleceklerdir.
Gelmiyorlarsa doğru mesafeyi buldun demektir. Kimseye hiçbir şey öğretemem, sadece onların düşünmelerini sağlayabilirsin. Seni hiçbir zaman çözemez işte o zaman gerçek
yüzüyle her zaman iyi günde kötü günde hep yanına gelirler.
 
SAĞLIKTA YERİNE GELİR. 
"Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir. Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin sırtında gezdirir”
 
“Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize İhanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir”.


Devam edecek 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret1263670
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841