• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

ARILARIN DÜNYASI ARI DÜNYASININ YAŞAMASI YAŞATMAK DİĞER CANLI ÖRTÜSÜNÜ YAŞATMASI SAKLI ŞİFA

 


ARILARIN DÜNYASI ARI DÜNYASININ YAŞAMASI YAŞATMAK DİĞER CANLI ÖRTÜSÜNÜ YAŞATMASI 

 116 SAYIYI DUYDUKÇA BU YAZIYI HATIRLAYIN    

 116 anlamı “Allahtan başka ilah yoktur” genişleyen evrende karşısına çıkacak hiç bir çisim ve çarpacak parçala çak karşı duracak duvarda yok tur her şeyin sahibi “Odur”

Her şeyi gören duyan “Odur ki “Her yaratığı her cisme komut verir yaşam ruhlarına o kapıya git der ve ol der.

Bu gün kişi ve kişilerin sıkıntısını çözmek ise sıkıntılar için de olsan da çözdüklerin sıkıntılar senin sıkıntının kaybettiğin çözme anahtarı olur.

Her ne olursan ol ,hangi örgütten olursan ol ,hangi ideoloji fikirlerde olursan ol ,hangi partide olursan ol ,bil evin anahtarı “anne kadın kız çocuğuna” yüzüne karşı bağırmak ve veya kişiler yanında “anne kadın kız çocuğuna” yalancı iftiracı sahtekar saymakla bitmeyen kötü söz söylemek “kadının annenin kız çocuğun” aynı kadına şiddet şekli alır.

Hayat şartları yaşam ve sıkıntılar olabilir ister fakir ,ister zengin kötü söz duyduğu sözler her “anne kadın kız çocuğu” doğuştan gelen insanoğlunun “onurlu oluşu ” duyduğu bu sözler evine çıkıp odasına kitleyi kaldıramayacağı “sözler yüzünden ölüme giderse” artık bu sözleri söyleyen de “ölüme sebebiyet verdiğinden” bu gün “kör adaletten” kaçsa da önce bu yaşam dünyasında ve ebedîyi ve ruh vicdanı rahat olmaz.

“Anne ve arı dünyası gibi yoksa dünya da insanoğlu kalmaz”  Cenneti cennet yapa bu yaşam içinde yer alırlar doğada gıdalarınız olmadığı gibi ev ve ortamda “yapacak yapılacak “ hiç bir şeyiniz olmaz..

Yaşam içinde vadiler dolu hazineniz olsa ,başka vadiler doldurmak istersiniz, aynı bardağın içine taş atsanız ,üstüne kum atsanız daha da üstüne su atsanız dolmadığı gibi bu gün dolmayan vadiler doldursanız da tek dolan yer ise üstünüze atılan toprak olacaktır.

 Çoban


Api terapi sakli şifa adına hiç bir işletmemiz yoktur ,bilginize api terapi bir uzmanlık işidir, yanlış şeyler bilinmeyen hasarlar açabilir, uzman ve sertifika belgeleri isteyiniz ,tamamen bilim balıdır….

Aynı zamanda saklı şifa bir markadır isim altında iş yapanlar bu bir uyarıdır. Ölümcül hasarlar açılabilir, en tehlikesi alerji....

İğne tedavi, api terapi, sırt, parmak uçları ,kulaklardan başlar ,bilin ki bunları bilmek ,o iş yapıyor anlamına gelmez, bu bir uzmanlık ister, uzmanlığın içinde arıcılığı bilsek te, arının, dilini bilmek lazım, bu işi yapıyor anlamına gelmez ,yüz deki reaksiyonlar ,tepkiler bilsek te gene bu işi yapıyor anlamına gelmez, tornavida ,pense eli tutanlar, kendilerini tamirci sananlar ,bilsinler ki tuttuğunuz arı, el, kol, bacak hareketini hiç mi hiç sevmez ,arı zehir, hücre yerleri bir bilgi ister, zehir iyi ellerde, şifa, yanlış uygulamada, zehirden farksızdır ,sokak ortasında terapi yapanlar bilsin ki, ben buradayım ,bu iş yapıyorum marifet ayaklarını bırakırsalar ,bilin ki daha sağlıklı ,gelecek bekler, yoksa önüne geçilmez ise, yakın tarihlerde, ölümcül vakalar duyacaksınız…

Bu işi araştırmacı olarak her şeyi bildiğimiz halde, yapmamaktayız, çünkü bu iş anatomiyi daha çok bilmek ,her gün yeni bilgi sonsuzluğu içindeyiz ,bu işi uzman ellere bırakın ,uzman ellerde ben biliyorum demekle her gün kendisini yenilemesi lazım..
Oda arıyı iyi tanıması lazım kovana bak kimse kimsenin işine karışıyor mu….Arıya bakıyorsunuz hepsi aynı dersiniz, acaba arıda sizlere hepsi aynımı diyor…

YAKINDA DÜNYADA VE TÜRKİYEDE
Türkiye’de api terapi henüz yeni bir başlangıç yapmıştır. Ancak Hala bir api terapi merkezine sahip değildir. Oysaki api terapinin Türkiye’de dünyada ’ki birçok ülkeden daha fazla gelişmiş olması gerekir.

Ülkemizin bitki çeşitliliği bakımından Dünya’nın ender sayılan bölgeleri arasındadır.
Dört mevsimin, farklı yörelerinde aynı anda yaşanabildiği az sayıda ülkeden biri olan Türkiye bu özelliği sayesinde, çok zengin bir floraya sahiptir. Yüksek yaylalarında, ovalarında ve binlerce hektar ormanlarında 9500 doğal bitki türü yetişmektedir. %35’i sadece Türkiye’de bulunan bu türlere, her yıl 40 yeni bitki türü eklenmektedir. Türkiye’de yetişen bu doğal bitki türlerinin yüzlercesi, tıbbi değere sahiptir ve uluslararası pazarda alıcı bulmaktadır.

İnsanların bir veya daha fazla hastalık durumunu; kontrol altına almak, sağlığını korumak, hastalıklarını önlemek, iyileştirmek ve iyileşmeyi devamlı hale getirmek amacıyla arı ürünlerinin (bal, polen, arı sütü, propolis, arı zehirim, balmumu) bir araya getirilmesiyle uygulanan destek ya da tedavi yöntemidir.

Api terapi dünyada eski çağlara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Api terapi Dünya’da birçok hastalık için yaklaşık 3000 yıldır uygulanan tedavi yöntemidir.
Özellikle Japonya gibi Uzakdoğu ülkeleri başta olma üzere bugün birçok ülkede api terapi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Son yıllarda hastalıkları arı ürünleri ile tedavi eden api terapi merkezleri hızla artmaya başlamıştır. Konu ve detaylı Bilgiler. devamını okuyun..

KOVAN HAVASININ ÖNEMİ
Arıterapi yöntemleri olan arı zehirim, propolis, arı sütü gibi arı ürünlerinin insanlar tarafından şifa bulmak için kullanıldığını biliyoruz.

Bunun yanında dünya arıcılığının yeni keşfettiği ve ülkemizde de yeni yeni çalışmaları başlayan yöntemlerden biri de kovan içindeki havanın solunum yolu rahatsızlığı olan kişiler tarafından belli aralık ve düzende solunması, bu rahatsızlıkların iyileşmesinde yardımcı olmaktadır.

Bilindiği gibi kovanın bakteri ve mikroplardan arındırmak için kullandığı propolis en doğal antibiyotiktir.

Kovan içindeki propolis buharının solunması solunum rahatsızlığı çeken kişilerin iyileşmesinde de fayda göstermektedir. Bu amaçla yurt dışındaki arıcılar arılıklarına sağlık turizmi adı altında insanların gelmesini sağlamış, arı ve arı ürünleriyle insanları buluşturarak, arıyı tanımalarını ve ürünlerinden faydalanmasını sağlamışlardır.

ÇAĞIN MUCİZESİ
Toprak, su, ışık ve hava yaşamın vazgeçilmezleridir. Özellikle hava olmadan sadece birkaç dakika yaşayabiliriz. Soluduğumuz hava ne kadar kaliteli ise o kadar sağlıklı oluruz.

Bunun yanında solunan havanın kalitesizliği solunum yolu rahatsızlıklarını da beraberinde getirir. Astım, bronşit, alerji ve akciğer hastalıkları bunlardan bir kaçıdır.
Bu nedenle insanoğlu günümüzde kullanılan ilaçlara alternatif olarak doğandan da faydalanmayı bilmiştir.

Api bunlardan biridir. Arının faydalı ürünlerinin yanı sıra kovan içindeki havası da insanoğluna şifa olmaktadır.

Kovan içindeki bal, polen, propolis, bal mumu, ortamın sıcaklığı ile havaya karışmakta, bu hava bir cihaz yardımı ile hasta tarafından solunarak tedavi olmaktadır.

Bugün bu amaçla kurulmuş olan tedavi merkezleri bulunmaktadır. Kurulan arı evlerini yüzlerce kişi ziyaret etmektedir.

Bu evlerde arıların giriş kısımları ile kovanlar izolasyon edilmiş, kişilerin arılar ile bağlantısı kesilmiştir. Gelen hastalar belli bir zaman bu havayı solumakta bunun yanında arının diğer ürünlerinden de faydalanmaktadır

2010 yılında Almanya da yapılan APİ TERAPİ konferansında api air anlatılmış yapılan uygulamalar sonucunda kovan havasının bronşit, astım, alerji, kronik baş ağrısı gibi bir çok hastalığa iyi geldiği bildirilmiştir.

Tedavi Nisan’dan Eylül’e kadar yapılabilir. 15 gün uygulanabilir.

AÇIKLAMA
Enerjimizin %56’lık kısmını soluduğumuz havadan elde ederiz. Bu yüzden soluduğumuz havanın kalitesi sağlığımız açısından çok önemlidir. Kaliteli hava alerji, toz, duman, kirletici madde ve diğer zararlı unsurları içermemelidir. Tüm bunların dışında hava eksi iyonlar bakımından zengin olmalıdır.

Şelalelerde, deniz kıyısında, dağlık alanlarda ve yeşil vadilerdeki hava. Kalabalık şehirler ve endüstri merkezlerindeki havadan daha temiz ve ferahtır. Bu fark eksi iyonların daha yüksek veya daha az olmasına bağlıdır.

Sigara, zararlı gazlar, iletişim ağı, elektrik iletim hatları, uydu, televizyon, bilgisayar, cep telefonu gibi alet ve cihazlar ile klima, fan gibi çalışan motorlar tarafından üretilen artı iyonlar; akciğerlerimizin derinliklerine girerek bağışıklık sistemimizi zayıflatabilir, yorgunluk ve zayıflık hissi verir; konsantrasyon kaybına, endişeye, migrene, uykusuzluk gibi psikolojik rahatsızlıklara, astım ve benzeri her türlü solunum problemine yol açabilir.

Eksi iyonlar ise rüzgâr, güneş ışını, dalga, şelale ve sağanak yağış tarafından doğal olarak yaratılırlar. Eksi iyonlar havanın vitaminleridir.

Deniz kıyısında ya da dağların yüksek yerlerinde fırtınadan sonraki ferah, dinlendirici hava; havada eksi iyonların aşırı yoğunlaşmasıyla oluşur.

Havanın kalitesini yenilemek için artı iyonların azaltılması, azalan eksi iyonların havaya bırakılması gerekir. 

Arı Kovanları  bu görevi kolay ve mükemmel bir şekilde yapar.   Astım atakları, alerji, kistik fibrozis, akut solunum yolu hastalıkları, amfizem, KOAH, burun tıkanıklığı, orta kulak iltihabı, kronik bronşit, zatürree, bronşektazi, öksürük, hırıltı, sigara içicilerin yakalandığı hastalıklar, mukozal ödem, soğuk algınlığı, grip, sinüzit, tonsilit, egzama, sedef hastalığı, saman nezlesi...

ilk önceleri uzun aralikli sonraları kısa aralikli kişinin vüçüdü kendisini belirler.bu şekilde arı kovan seyasları yapılir.önem verilen konu hastanın doktor konturolinden sonra yapilması ,diğer hastalikların atağa geçmemesi,önem taşir.İnsan vüçüdü tesadüf yaradilmamiştir,bu günki teknoloji ve doktorlar tarafindan,önerı ler alınarak yapılirsa ,daha mükemmel sonuçlar alirsiniz.O KOVANLARDA BİN BİR DEVA VARDİR.Çünki dünyaları bir kovan.

Rabbin bal arısına şöyle vahyetti   ¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurdukları çardakların dan kendilerinegöz göz ev  edin Sonra  da her türlü meyveden  yede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut¨Onların karınlarından renkleri  çeşit çeşit bir şerbet  içikar ki ondan insanlara şifa vardir.Elbette düşünen kimseler için bunda  alaçak ibret vardir ..

APİTERAPİ,
ARI ÜRÜNLERİ VE İNSAN SAĞLIĞI
Api hava ,arı kovanındaki havayı solumak. Toprak ,su,ışık ve hava yaşamın vazgeçilmezleridir. Özellikle hava olmadan sadece birkaç dakika yaşayabiliriz. Soluduğumuz hava ne kadar kaliteli ise o kadar sağlıklı oluruz. Bunun yanında solunan havanın kalitesizliği solunum yolu rahatsızlıklarını da beraberinde getirir. Astım, bronşit, alarji ve akciğer hastalıkları bunlardan bir kaçıdır.

Bu nedenle insanoğlu günümüzde kullanılan ilaçlara alternatif olarak doğandan da faydalanmayı bilmiştir. Api-air bunlardan biridir. Arının faydalı ürünlerinin yanı sıra kovan içindeki havas da insanoğluna şifa olmaktadır.

Kovan içindeki bal, polen, propolis, bal mumu, ortamın sıcaklığı ile havaya karışmakta, bu hava bir cihaz yardımı ile hasta tarafından solunarak tedavi olmaktadır.

Bugün bu amaçla kurulmuş olan tedavi merkezleri bulunmaktadır. Kurulan arı evlerini yüzlerce kişi ziyaret etmektedir.

Bu evlerde arıların giriş kısımları ile kovanlar izolasyon edilmiş kişilerin arılar ile bağlantısı kesilmiştir.

Gelen hastalar belli bir zaman bu havayı solumakta bunun yanında arının diğer ürünlerinden de faydalanmaktadır

2010 yılında Almanya da yapılan APİ TERAPİ konferansında api air anlatılmış yapılan uygulamalar sonucunda kovan havasının bronşit, astım, alarji, kronik baş ağrısı gibi bir çok hastalığa iyi geldiği bildirilmiştir.  Tedavi Nisan’dan Eylül’e kadar yapılabilir.15 gün uygulanabilir.

Apiterapi, arı ürünleri olan bal,polen ,arı ekmeği,arı sütü, ve propolisin değişik  doz ve tertiplerde hazırlanarak tıpta hastalıkların tedavisinde ilaç desteği olarak kullanılmasıdır.

Önemli arıcılık potansiyeline sahip olmasına karşılık, ülkemizde bal dışındaki diğer arı ürünlerinin üretimi ve kullanımı istenen düzeyde değildir.

Ancak pek çok ülkede arı ürünlerinin tıp,kozmatik,ilaç ve endüstiriyel sektörde kullanıldığı bilinmekte,sadece arı ürünleriyle tedavi amacıyla kurulan "Apiterapi Merkezleri" bulunmaktadır.

Balın bileşimi, arların ziyaret ettikleri nektar kaynağına, iklim şartlarına ve üretildiği mevsime bağlıdır.Bu nedenle sabit bir bal kompozisyonundan  söz etmek mümkün değildir.(TOLON,1999) Balın bileşimini karbonhidratlar , proteinler, asitler,enzimler, su ,nişasta ve deksetrin  benzeri ürünler aroma bileşenleri, minareller,polen taneleri ve vitaminler oluşturur.(crane,1975)

Bal elde edildiği bitki türüne göre değişmekle beraber genel olarak kabul edilen standartlara göre %18 nem,%40 fruktoz,%34 glukoz ve %10 sakkaroz içermektedir.İnsan organizması için gerekli kalsiyum sodyum,bakır,çinko ve magnezyum gibi bir çok temel elementide yapısında bulundurmaktadır.

Balda B kompleks vitaminleri(tiamin,riboflavin,nikotinik asit,biotin ve prodoksin ) az miktarda ,C vitamini ise daha yüksek oranlarda bulunmaktadır.Protein ve aminoasitler açısından oldukça zengin olan bal, hiç yağ içermektedir.(thawley,1969,crane,1975,stangaciu,1999)

Balın fonksiyonel bir gıda  oluşunun yanı sıra ,insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.Bu etkileri nedeniyle de folklarik tıpta çok fazla kullanılmış ,ilaç olarak kullanımı yüzyıllar öncesinden kayıtlara girerek yazılı hale getirilmiştir. (yücel ve akçicek,2005) Buna ek olarak bal içerdiği vitamin C,flavonoidlelr ve fenolikler  nedeni ile  önemli bir antioksidan kaynak oluşturmakta ve bir çok durumda koruyucu olarak kullanılmaktadır.(KOLANKAYA,2001)

Bal ,antimikrobiyel, antibakteriyel ve antifungal etkisi nedeniyle, yaraları dezenfekte eder,bakteri ve mantar gelişimini önler.(BERKMAN,1983,TOPALOĞLU 1985,HASPOLATVE ark. 1990)

Balın yapısındaki alkali denge nedeniyle yorgunluk giderici,teskin edici nitelikte olduğu belirtilmiştir.Sinir sistemi üzerinde de etki gösteren bal, antideprosan ve sedatif özelliği ile başağrısına ,uykusuzluğa, depresyona iyi gelmektedir.(STANGACİU,1999)

Balın karaciğerin çalışmasını sağlayarak besinlerden daha iyi yararlanmasına olanak tanıdığıda belirtilmektedir.(STANCİU 1999)

ORGANİK YAŞAMDA ÖNCÜ
2018
ilk okul üçe kadar okudum okuma yazma biliyordum okul numaram 116, askerde tankın son üç numarası 116,tomson zimmetli silahım  son üç numarasın 116 ,bir araba aldım 07….116, son bir işletme kurdum,57,59 iki dükkan toplam sayısı 116,son çırağımın yardın cı oldum dükkan numarası 116,hayatımda bitmeyen 116 lar saymakla bitmez.. “Kuran ayette 116 “ Allahtan “ Başka ne bir dost  ne de bir yardımcı vardır.”
Eğitim yaşarken eğitimi öğretmektir ,Eğitim mecburi de olsa, öğrenmek ve öğretmek yaşarken olur.

Her kez dükkan camına yazar arabanızı park etmeyin yasaktır, bende yazılanda mecbur  kalmadıkça park etmeyin. .Hangisi eğitici siz karar verin..
Eğitim yaşarken eğitimi öğretmektir ,eğitim mecburi de olsa,
öğrenmek ve öğretmek yaşarken olur.

PROFOSYONEL PROF
PREMİX 116
Bir insanoğlu akşamdan ayak üstü yemekler atıştırarak vücuduna  zara verirken kötü alışkanlıklarında aynı gün yaparak bağışıklık sistemi altüst ederek sabahlayın zor kalkarak defalarca saatını  defalarca kurarak sabah kalmaya çalışır işe giderken 30 kilo yük varmışçasına çalışmak istese de enerjiyi toplayamaz…

Bütün gün toplamaya çalışsa da o gün kendini yorgun hisseder ve eve yorgun düşer o gün altüst olmuştur  gün 30 kiloyla başlamış 300 kilo ile eve dönmüştür.. Bu bir insanoğlu….iyi söylenen bir ses bile kendisini strese sokar...ve kısa zamanda hasta düşürür.

Bir de ufak gördüğünüz bal arısı onların dünyası bir kovan insanoğlunun   dünyasına  benzemez  onların dünyası her şeye hazırlıklı görevleri  dağıtılmış…

Bal arıları bu insanoğlunun dünyasını anlamıyor, kendi bağışıklık istemini bozdukları gibi  bal arısı dünyasını da inadına bozmakta insanoğlu  ve yapılan ürünler çok kaliteli olsa da her seferinde değişik ürünler sunmakta insanoğlu evet insanoğlu kötü bir şey yapmak istemiyor, ona yardımcı olmak istese de insanoğlu gibi her gün 30 kilo taşıdığı gibi, Bal arıların sırtında kendisine göre 30 kilo gelen  Kovan içi  asalak böcek bal arısının sırtında gezerek arıya çok hasar vermekte, ayrıca sırtında gezdiren böceği petekte işlem yaparken Asalak sırtından inerek, gözlere girdikten sonra arı larvalarını kanatlarını yiyerek bal arısını kanatsız yuvadan çıksa da uçamayacağın dan verimli kovan olamaz, kovan gittikçe yok olur dünyaları sona erer..

İşte bu sırada her önlemi yapsa da arıya bağışıklık sistemi  gittikçe bozulduğundan Asalak la savaşamaz..

Kovana hasar vermeden hastalıkla değil de hastalığı önleyecek uzun dayanıklı bir ortan hazırlanırsa bal arısı kendine gelerek bağışıklığını kuvvetlendirerek  Bal arısı  savaşa hazır vaziyete gelerek, Uzun müddet dayanıklı bir ortamda hazırlamakla o kovanda  Asalağı yaşat azlıkta, bal arılarını bağışıklık güçlendirerek  savaşa hazır duruma getirerek , daha çok enerjiyle balın çok küvetli gelişi hem kışlığına, hem işçisine yanı insanoğluna bereketler sunacak…

O Dünyaya yardımcı olmak elinizde.. Sadece işi bilmek, araştırmak….İşi başsından yok etmek değil, geleceğe yol açmak….İşte o zaman kazanan olursun…

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.
Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.
 

Birileri insanoğlunun dünyasına çomak sokar gibi ,bal dünyasına çomak sokmakta ,ortalığı karıştıran iyiyi daha iyi yapa cam  diye oradan nemalanma düşüncesiyle  oradaki yaşamı al tüs eder..

2018 19 20 21 22 23 pardon bunları kanser listesine aldık sözleri hep duyacaksınız ve sonrası 29 32  daha sonraları ise düşünülemez ,biz insan oğlu kendimize ne kadar zarar verdiğimizi, onla kalmayıp canlılara ,bitkilere ,yok etmek için uygulanılan  ne kadar zehir uygulayarak ,aslında kedi sağlığımızı bozduğunuzu yakın yıllarda daha iyi anlayarak…

Anlasak ta düşman yeni illüzyon göstererek ,Hz Süleyman zamanındaki gibi halk olup olmadık terde şeytanlaşan, insanoğlu, bir pire için yorganı yakacak sözü gibi bir insanoğlu ırkı türetecekler..

Şu anda bile nefis, şan şöhret benlik, kendi kariyer kazanmış para için sanatından ,dışına  çıkıp, insan sağlığını bozan  ürünleri halk pazarı gibi satan ve sağlığı pazarda arayan ,insanoğlu şunu  bilsin ki duyduğun gördüğün süre içinde sadece o an için psikolojik, alış verişle ,sadece dolabın bir eksik bölümünü doldurmaktasınız, bir sonrası gelesiye kadar, işte alış veriş çılgınlığı burada başlasa da ,sağlığınızı bozmaktasınız….

“Halka mal olmuş sanat, ve yetenek, yarın yarınlardan sonra yok olmaya yüz tutar”
Doğal yaşam Doğal yaşat

Evde kullanılabilir ama sakıncası bal arılar ev gelir... "Hastalıklarından kurtulmak için".. Seralarda,depolarda,kümeslerde,haşere dalan her yer,hayvanların sırtında bulunan asalaklara,yani kısaca top yekün....
.
İnsan sağlığına zararı var mı diyeceksiniz.. Hayır yok faydası var..Nasır,ve mantarlar yok ediyor...Diyeceksin bu ne iş..Doğada çok....Doğa yaşamı gibi düşün çok şeylerden şifanı bulursun...Sen yeter ki doğadan iste...Her şey verilmiş “yaratan”....

 
 
Arı kovanlara kozmetik koruyucu
premix 116...Krem365 gün geçerli 100 gr 3 yıl bozulmayan
Premix 116 çubuk "ŞERİT" Dışarıdan tüm haşereler öldürmeden kovan savar 365 gün geçerli 15 cm 3 cm boy en...3 yıl bozulmayan

Düşündüğüm Böyle bir şey var mı sorusuna son....
Bu Çoban öldürmeyen kovan savar...Kovandan tüm haşereleri savar...Arılar için güvenilir ürün.. ÜRETİM 03/03/2018

ANTİTOR SAVAR..
“ Bahar dan yaza, yazdan kışa"
İş böyle olmaz böyle olur...Tüm faydalı canlıları koruyan mikropları yok eden ve haşereleri öldürmeden kovan kovanları yıllarca koruyan gözle görünmeyen elle tutulmayan içten içe yanıcı elementleri nem yapan hastalıklar saçan mantar paffı yok eden tamamen kurutup yok eden canavar kerem yakında..." Antitor savar krem".. Tamamen doğal ..Bir sakli-şifa ürünüdür..

Bir insanoğlu akşamdan ayak üstü yemekler atıştırarak vücudunazara verirken kötü alışkanlıklarında aynı gün yaparak bağışıklık sistemi altüst ederek sabahlayın zor kalkarak defalarca saatınıdefalarca kurarak sabah kalmaya çalışır işe giderken 30 kilo yük varmışçasına çalışmak istese de enerjiyi toplayamaz…

Bütün gün toplamaya çalışsa da o gün kendini yorgun hisseder ve eve yorgun düşer o gün altüst olmuşturgün 30 kiloyla başlamış 300 kilo ile eve dönmüştür.. Bu bir insanoğlu….

Bir de ufak gördüğünüz bal arısı onların dünyası bir kovan insanoğlunun dünyasın abenzeme zonların dünyası her şeye hazırlıklı görevleridağıtılmış…

Bal arıları bu insanoğlunun dünyasını anlamıyor, kendi bağışıklık istemini bozdukları gibibal arısı dünyasını da inadına bozmakta insanoğluve yapılan ürünler çok kaliteli olsa da her seferinde değişik ürünler sunmakta insanoğlu evet insanoğlu kötü bir şey yapmak istemiyor, ona yardımcı olmak istese de insanoğlu gibi her gün 30 kilo taşıdığı gibi,

Bal arıların sırtında kendisine göre 30 kilo gelenKovan içiasalak böcek bal arısının sırtında gezerek arıya çok hasar vermekte, ayrıca sırtında gezdiren böceği petekte işlem yaparken Asalak sırtından inerek, gözlere girdikten sonra arı larvalarını kanatlarını yiyerek bal arısını kanatsız yuvadan çıksa da uçamayacağın dan verimli kovan olamaz, kovan gittikçe yok olur dünyaları sona erer..

İşte bu sırada her önlemi yapsa da arıya bağışıklık sistemigittikçe bozulduğundanAsalak la savaşamaz..

Kovana hasar vermeden hastalıkla değil de hastalığı önleyecek uzun dayanıklı bir ortan hazırlanırsa bal arısı kendine gelerek bağışıklığını kuvvetlendirerekBal arısısavaşa hazır vaziyete gelerek, Uzun müddet dayanıklı bir ortamda hazırlamakla o kovandaAslağı yaşat azlıkta, bal arılarını bağışıklık güçlendirereksavaşa hazır duruma getirerek , daha çok enerjiyle balın çok küvetli gelişi hem kışlığına, hem işçisine yanı insanoğluna bereketler sunacak…

O Dünyaya yardımcı olmak elinizde.. Sadece işi bilmek, araştırmak….İşi başsından yok etmek değil, geleceğe yol açmak….İşte o zaman kazanan olursun…
Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildi
Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

ARI DOSTU HASTALIKLARA SON
PREMİX 116 ANTİVAROVA
“İster bu karışımı ister kendi uygulamanız . Polen tuzaksıs kovanlarınıza bölmeye gazete üzerine ve kağıda sıvı veya gıda parafınsürerek dökülen varovalar tekrar yukarılara tırmanmasın önleyin sadece hatırlatma” (Ve bu şekilde arı larınız varovayla mucadele edecek)

Öneri ( polen tuzaklı kovan) Düşen VarovaKovana giren arıya asalak olmayacak.
21 Mart 25 mayısa kadar
Doğanın uyanışı Tüm canlıların yenileme zamanı
Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir.  

SİNEK BÖÇEK KOVUCU
SUBAZLIDA YAPARSANIZ - SERALARA VEODALARA
Maydonoz ardıç ceviz yaprağı acı ağaç bit otu karanfil ebe gömeci kâfur la¬vanta pelin otu (tütsü ve buhusu) evdeki haşeraları yok eder (hepsi birlikte ) tüm mikropları ödürür.
Solucan otu yarpuz pelin otu fesleğen ceviz yaprağı lavanta sedir ağacı (bu tertipler eve kolları sürüldüğünde bir sinek bile gelmez. Devamını ana sayfa altlarda ve dezenfekte bölümlerinde okuyun.

Depolarda kilerle de böceklenme ye karşı
Güve için bitkisel çözüm:Cevizyaprağı, lavanta çiçeği ,kekik ,defne yaprağı, ister depolamada ister devamlı kullanın… İsterseniz delikli torba içinde böceklenen herşeyde kullanın…. Vefarkı görün….

SİSİLAÇLAMA VESOĞUTUCU MAKİNASI YAPIMI
Huni şeklinde çelik veya saç yapılır geniş taraftan uç kısma kadar plastik hortum döşenir huninin geniş tarafına evinizde eskimiş elektrik süpürge motoru çekim tarafı ters takılarakhuni in içine yerleştirilir.Elektrik kısımları hunini ye şase etmeyecek şekilde monta sı tamamlanır,ister soğutucu ister sis olarak,hatta dumanda kullanılır.

Arka hortum su tankına dağlanır,sis inçe kalın atmak için huni ucu ,hadde aparatla inçe kalın ayarlanır.İster seralarda ister arı kovanlarda,ister bahçenizde ağaçlarda ,ahırlarda,kümeslerde,çok rahat şekilde çok amaçlı kullanabilirsiniz.
Para bile kazana bilirsiniz.Malzeme şeffaf hortum ,elektrik süpürge motoru,huni şekilde bir parça..Elektrik montaj bilimi..Geriye kalan mucitliğiniz .. 

TÜMCANLILARİÇİNHAYATTISUALKALİN
SİLİSYUM: ÇİNKO: SODYUM: POTASYUM:MAGNEZYUM: SELENYUM: KALSİYUM:NİASİN
Ayrıntı vitamin ve mineralleri alkalinin içindekilerokuyun tüm canlılar için.. Malzemeniz kaliteli ise ballınızda mükemmel olur.Her şey size bağlıdır. Vitamın bölümünü okuyun. Mineral bölümünü okuyun.

Gıda ,sebze bitkiler Kimyasal birleşimler bölümünü okuyun. Gıda ,sebze ,bitkilerin İçindekileri bölümünü okuyun. Bitkilerin meyve ve sebzelerin Latince adları.

ÇOK DEĞİŞİK İLAÇLAR KULLANMAK
Yüz yılların en büyük salgını gele bilir .İSAL Kovanlarınızda bir para büyüklüğü (kaya tuzu …)
Kovanlarınızda sindirimi güzel çalışacak (Günlük)(Bir aktar ürünüdür sert sakız) Çoğaltıcı ilaçlara koyduğunuz sulara dikkat ediniz ürünler çok iyi olabilir ama koyduğunuz su kalitesi iyi değilse ilacı da bozacaktır.

Şebeke suyu ,dere suyu ,kuyu suyu ,ne içerikli olduğunu bilmediğiniz den karışım homojenleşerek aksi tersetkiyle karşılaşa bilirsiniz ÖRNEK İSAL ve DİĞERLERİgelebilir Dikkatinize.

Özellikle Alkalin su tercih edin.

KIŞ AYINDA VAROVA PİREMİX 116 SADECE İLGİ ALANINDA KULLANIM
ARICILAR; ŞEKER HASTALARI İçin Özel Bal; KekikZeytin Yaprağı Salatalık Deve Dikeni Çörek OtuZeytin Ağacı

BİR BAHÇEDE ZANNADER
TANSİYON İÇİN BAL; KekikÇörek Otu Ökse Otu Oğul Otu Kırk kilit Otu İncir kaynatılır. Bir bahçeyekonulur.

STRES İÇİN BAL;Oğul Otu Lavanta Karabaş Kedi Otu FesleğenIhlamur SöğütÇörek Otu HurmaKekik İncir kaynatılır.Bir bahçeye konulur.

SADECEİLGİ ALANINDA KULLANINIZ
Evinizde, hayvancılıkta ve arıcılıkta kullanılacak distile saf üretimi yapabilirsiniz.
Bayanlarda kozmetik tonik yapabilirsiniz.

MALZEMELER;
1 adet düdüklü tencere.
1 adet 6’lı bakır boru. (HELEZON EDİLECEK.)
1 adet tencere.

KULLANIM

Düdüklü tence içinde çiçek suya değmeyecek şekilde delikli ızgara yerleştirilmesi ömenli dır.koku esas için önemli , Düdüklü çıkışına bakır boruyu lehimletin. Bakır boruyu tencereye göre helezon yapılmış şekilde yerleştirin. Tencere kenarından yan alttan çıkarın.
Düdüklüye bitkiyi atınız.İçine orantılı su koyun.Tencereye su koyulduktan sonra tüpe yakın bakır borudan çıkan su ve yağ distile edilmiştir.Distile toplanan yağ öz yağdır temiz bir pamukla toplanır..

Alt tarafta kalan su distile edilmiş olarak çıkar.Sonradan kullanılacak ürünü katkı olarak kullanın.Gerekirse içebilirsiniz.

KOZMETİKBAY VE BAYAN (KOKU ve TAD)Dan gelen hastalık
Koku ve tat çiçekler önemlidir.Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku ve tat yapmaktalar,bu bir zincirleme hastalık ,bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar ,Helal haramı incelemesi , Islak mendil,kozmetik,deterjan da kullanılan kokular.Sizi her turlu hastalığa itecektir.

NOT;
Tenceredeki su kendi kendine ısınacaktır.Bu suyu sık sık soğutun veya tencereye soğuk sıcak su vanası yerleştirerek 31,36 derecede sabitleyin.

Siteyi araştırıp hangi bitkilerin içinde neler var kimyasalları nedir bakmak isterseniz çok şeyler bulursunuz.

Gerçek iş yapıyorsan araştırmacı olacaksın işte o zaman başarırsınız. Ezber her şeyi bozar.Hamur olacaksın ,yoğrulacaksın,pişeceksin afiyetle güzelce helalle yiyeceksin.Başarıyı yakalarsan sana sonsuz ilim bilim gelir.İnsanlara ve hayvanlara doğaya zarar vermedikçe RABBİM 1 kapıyı kapatır 1000 kapıyı açar.

Bu tertipler eski atalarımız,hangi dinden olursa olsun uzun seyahatlerde gıdalarınıkorumak için yapılan tertiplerdir.Bilhassa gemiyolculuklarda Dünyayı keşfetmek için giden atalar.(Dünyanın en güzeldezenfektesi ile gıdalarını korumuşlardır.)

DÜNYANIN EN BÜYÜK DEZENFEKTESİ;
Melaleuca alternifolia (Çay Ağacı) Distile Suyu
BiberiyeDistile Suyu
CivanperçemiDistile Suyu
Elde etmiş olduğunuz ürün tüm kümes hayvanlarında hayvansal şap hastalıklarında ,arılarda hastalığa yakalanmamasını sağlarsınız.Bu ürün tarih boyunca kullanılmıştır.

SİZLERE BİR BİTKİ ÖRNEĞİ VERECEĞİM
Kervanlar yol boyunca yorulduğu zaman dinlenecek yerin yakınında asalak olarak yetişen bir ağacın tepesinde bir ot vardır.Bu otun adıökse otudur.Kendi vücud dengelerini korumak için yapraklarından toplayıpiçilir. Tansiyon ve yorgunluğu dengeler.Tohumlarından yapışkan yaparak dallara sürülerek kuş yakalayıp yemek için kullanırlar .(Ayakkabılarını ökseleri yapıştırmak için.)Bakın RABBİM sizlerin önüne seriyor.Daha söyleyecek bir şey var mı

HASTALIKLA MÜCADELE DEĞİL, HASTALIĞIN OLUŞMASINA
SEBEB OLAN KOŞULLARLA MÜCADELE OLMALI
Yaşamımda Edindiğim öğrendiğim En Büyük Bilgi Şudur Kelime ve sözcükleri bilmeyen kendini ve benliğini kaybeder Kendi Kendine Yardım Etmeyi Bilmeyen , Hiç Kimse Yardım Etmez ve edemez.

Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz.Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, Kelimelerin gücünü anlardı.. Gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içindeki ruhu ölçer neydin ne olacaksın.…

2019’dan 2020 ye Evvel zaman içinde aynı masallar hala nefis kanma kandırılma Fırsatçılar fırsat arar fırsatçıları bulur yeni fırsatçılar türer kim fırsatçı kimler fırsat peşinde GENE NEFİS fırsatçılık fırsatçılar fırsat arar nefis düşünenler çare arayanları bulur şarap gibi bir pazarlama sektörü kurulur akıl şuur kaybolur.Firsat firsatcılar daha da çok artacak

Arı dünyasından Katma değer kazanç kapsı yakında. İşvereniz arılarınız olacak patronlarınızı çok seveceksiniz önce huzur musibetleri bertaraf ederek sağlık verecek arıların dünyasına gelerek arılara ben her işi yaparım la cevap vereceksiniz..

AKIL ŞUURU OLANLAR.
Türk milleti hızlı düşünen soğan soyarken motor kasla soyar ,motorla altına alarak 4 metre boru taşır bir taksiye 5 koyun diğerine 3 buza diğer araçlara taksi üzerine 10 saman balyası atar.

Ben Türk olarak Türkiye de ki toplumu halkımı bundan severim.
Bir de akıl şuuru olmayanlar vardır..

Kendi önde eli arkasında arkasın da ise yükü sarmış ağzı burnunda hanımı veya annesi sırtına yükü sarmış giderler .

Şimdi görev verilmiş akıl şuuru olmayan arıya bak bir de akıl şuuru olana siz ne der seniz yaşantınız da muhakkak görmüş olduğunuz kareler var dır ..

Hızlı düşünen zülüm göreni koruyan bir pire için damı yakan hele vatan bayrağa kötüm niyetle bakanı gülümsemesi gülümsetmesiyle bir an evren dışına çıkartır (kin nefret gözler )der ki ben az önce yıldızlara gittim geldim der.

APİ PROANER LİYOFİLİZASYON
Sırlar kitabin dan söğüt altı sohbetler bölümünden Çoban sadece çoban Ekler yazılmakta 16 10 2020Ek 24 10 2020Ek28 10 2020

PROPOLİS %55 reçine %11 uçucu yağ %5 mineraller
Şimdi bu ney diyeceksiniz bilin yarına kadar veya ilerleyen zaman içinde fırsat fırsatçılar fırsatlara fırsat açanlar bil hassa siz düşünün ney su bazlı derler püf..
Ne sucu var propolisin suç fırsatların..

Ya nasıl yapıldı ney neydi kullanılan alkor bir sorgula "etil mi metil mi"
Açıklama ileri saatlerde saat geldi 16 10 2020
Arı için görev silahı insanlık nimet hikmetler sonrası bilim adına propolis şehir koruma adlandırılır evet Propolis nedir aslı nedir.

Bilmeyenler arının savunma ve kovanda (bu gün insanlık musibet için her türlü neslini korumak için dezenfekte ve musibetten uzak durması için her türlü korunmaya ihtiyacını karşıladığı gibi )arıda kovanına giren fare böcek her türlü bakteri ve virüs kamuflaj için kovan içinde ayrı ayrı meslek sahibi olan arılar bu durumda tüm arılar tehlike doğacak mikropları ve bakteri üretecek unsurlara saldırarak kamuflaj yaparlar..

Artık kovan dünyalarını sağlama alırlar daha sonra temizlik görevlileri gelip kovandan süpürürler..

Bir de asrın ve bu günün bilim düşünürleri "yaratılanın yaratanın ne nimet hikmetlerini ayetlerden" ve akıl düşüncelerinden yola çıkarak arının bu propolisi ne niçin ni araştırıp çok kıymetli bir şifa kaynağını olduğunu bulurlar artık sonu ve sonu sonsuz bilin sonu gelmeyecek araştırmalarda bilim insanları sergiler propolisi..

Evet sergiler sergilemesine ama devamı ilerleyen saatlerde..

24 10 2020
Her önüne gelen propolis ci olursa daha çok şifa arayanlar daha çok hastalanacak şöyle bakalım propolis arının savunma silahı bu silah aynı zamanda insanlık bilim ve "ilahi güç tarafından " insanlara arı dünyasına insanlara şifa ver le verilen "ol demeyle" nimet ve hikmet savunması için doğadaki var olan nimetleri toplayarak ve insanlıkta arı tarafından toplanan propolisi "devasını "insanlık bilim ile %11 yağları % 5 mineralleri geri kalan reçineyi ayırarak ayırmak içinde bir maddeyle (Alkor) ayırarak ayrılan maddeyi de içinde bulunan ayrıştırma maddeyi de (Alkor’u ) uçurarak insanlığa bilim insanlığa sunar ( şifa maddeler ) ayrıştırılmış maddelerde kendi aralarında ayrıştırılarak uçucu yağ (Sıvı ) dozu ayrılarak su bazlı çevrilerek damlalık ve mineraller (toz) larda suda eriyebilecek şekille gelerek şifa deva sunulur..
Şimdi çarşıdan (toz) aldınız bardağa kaşığa yapışıyorsa daha reçine ayrılmamıştır, şayet sıvı aldınız bir kulak çöpüyle ateşe tutuyor yanıyorsa daha alkor dan çözünürlük olmamıştır, renkler ise toz sütlü kahve rengi sıvı ise beyazdır.

Şayet reçine evet çöptür ama oda bir şifa dır içine kekik çay ağacı okaliptüs nane ardıç koyarak yakı olarak kullana bilirsiniz..

Mineral toz sıvı gerçeğin de ise "aşağıda ki raporu resim" içinde maddeleri okuya birsiniz ve nimet hikmettir ki arı gider hem kendisine hem de insanlığa "aldığı talimatla" doğadan toplar acı pelin kavak söğüt beyaz kekik ten aldığı şifayı insanlığa sunar hiç bir hastalığa çare yok dense de şifayı devayı ise en derin diken içinde yılan zehrine geyik dağ keçilerin kursağın da doğa evren dengesine vererek (akıl şuuru insanlığa verdiği) gibi (akıl şuura da görev vermiştir) ama insanlık ne yapmıştır her şer den fırsat fırsatlar fırsatçılar türemiştir.

Bir kulak dolgusuyla çare arayan insanlığa (etil mi metil mi ) ver oradan bir karışık ortaya antibiyotik ve ağrı kesici olmuşlar hap yap para kazan koltuk berberi dişçi dişi çekilen oyuncakcı ,kozmatıkci tekstilci fırsattan olmuşlar (beyaz önlük.).

Bu bir ilaç ruhsatlı ilaç hijyenli bir ortamda bir ayrıştırma sistemi Liyofilizyon sistemiyle yapılması gerekir..

Yok öyle fırsatlar bil bu işin sonu yok hem insanlığı hastadan daha hastaya arı dünyasından organize olmadan toplanalar bir gün arı dünyası da yok tur biliyor musunuz arıya sıkılan sırtında taşıdığı böceği dökmek için zehirler nereye yapışmakta yapışanları sadece maddeyle ayrıştırmak yetmez bir "liyofilizyon sistemiyle" ayrışı.

Evet dersiniz eskiden var mıydı bu sistemler vardı teknoloji yoktu ama doğada her şey verilmişti ve ayrıştırdılar insanlığa her şifayı verdiği gibi "akıl şuur "olmayanlara ve "doğaya görev kıldı..

28 10 2020
Sıvı propolis gerçeği kullanmak çok serttir bunu su ile seyrettiler ne kadar serdettiğine bağlıdır 20 cc 10 cc de satılır kimileri 20 50 damlar kimileri 30 80 damla der dururlar 20 cc
ne olduğunu bilmeyen 50 80 damlayla iki seferde biter gelsin bu gün fiyatı 60 70 tl gelsin der dururlar su o kadar girmiştir.. Asıl propolis seyrelti ise 3 damlayı geçmez..

Bir de toza bakalım bir kilo propolis ten 55 gr propolis çıkar ve bir mercimek büyüklüğünde kullanılır ve de suda erir. Ama ne hikmetse toz alınır suda karıştırılır bardakta erimediği gibi de bardağa kaşığa yapışır çıkara çam diye uğraştırır..

Anlamamakla inat eden inatla hastalığı insanlığı yok eden verilen akıl şuur nerede..
Daha çok şeyler saklı şifa sırlar kitabinda.. 

 BU SADECE ÜLKEDE DEĞİL DÜNYADA ARI VE TÜM CANLILAR DÜNYASI
20 11 2019 yayın tarihi. Sisler bu duruma getirmektesiniz dünya kendini sadece yeniliyor sizlerin bilinçsiz bıraktıklarınız.. Yeni sezon imalat yapılışları. Bu sene güve kelebek yeni tür böcekler çok olacak seralarda, kovanlarda evlerde hatta yaptığınız yatakta görünmeyen böcekler larvalar birbirleriyle eşleşerek kuluçkalık virüsler ve bunlarla doğacak haşere böcekler ve haşereler eskisinden fazla olacak arı dünyası ve yaşam insanları etkileyecek bugün Avrupa da yok olan ve çoğalan arılar. Önüne geçilmez her türlü canlıda hastalıklar türeyecek kaşıntı alerji asalak parazitler VİRÜS HASTALIKLAR gibi.

Saklı şifa sırlar kitabin dan üretim dosyasında kısa alıntılar
Bu gün ise Tarih 25 02 2020

Şimdi ise bilin ki Hastalık virüsü ise 04 12 2019 tarifinde de söylendi yazıldı. Bilin bazen sıcakta soğukta hep yeniler virüsler bu seferde ateşli hastalıklar artar sıcakta soğukta aynı bir virüsler çok yönlü hareket eder.

Deniyor ki sıcak attıkça virüste azalır. Ama çıkan “virüs kışta olsa aynı tarihte yaz ılımanlaşan bölgeler olan kısımlarda vardı ora dada virüs gözüktü vefat etti ” peki bu görüş sizler bunu görmemekte ileri hamle ederek o önemli durumu askıya verirseniz bilin birbirlerini kovalayan virüsler güçlenir. Saklı şifa sırlar dünyasından arı lar dünyası bölümümden kısa alıntı

 SAAT 02 30 GEÇE BİLGİLENDİRME HABERİ
Akşam haber doğudaki arkadaşımın ricası bilgi edinmek için yazdırdı ...Arının en çok sevdiği gidip kendisine kışlık ve yaşaması için nektarlar ve polen..
Bol yağış aldığından bahar ayında bitki çeşidi çoktur tahmini bitki sayısı 1000 1500 civarında bitki örtüsüne sahiptir…Muş yöresi. .BİLİNEN otlar ve bilinmeyen daha keşfedilmemiş türler barındırır..

ARININ VAZ GEÇİLMEZİ OTLAR ŞİFALI…
Çakşır, dağ kekiği ,ısırgan otu, alıç ,çiriş, sığır kuyruğu ,pıtrak, sınırlı ot, üzerlik ,dağ teresi, kenger kuş konmaz, çoban çantası, çıvan pençeni arı yanında ayrılmaz ,işkin, tükürük otu ,meyan, kuşburnu, kuzu kulağı ,ebe gümeci, sütlüce ,yılan yastığı arı hastalandığında yanından ayrılmaz ,acı çehre petlik oluınca yanı kabız yanından ayrılmaz, pelin kısa mahmut yavşan, yabanı maydonozlar frenk, Kasıpati , Aspir , Saray patı ,Süpürge otu çiçeği, Keven, Kekik, Yonca, Korunga ,Püren çiçeği, Ufak bodur , Acı pelin ,Yıldız çiçeği, Koni çiçeği, Mavi çiçek, Bal arı çiçeği, Mücevher kulesi, Sarmaşık ve sarmaşık çeşitleri Garden otu, ağaç tohumlarından alır bil hassa akçe ağaç, su teresi, koyun otu, ahlat ,hindiba ,altın otu, aslan kuyruğu, yıldız çiçeği ,ayrık otu, dul avrat otu mavisi ve kırmızı dikenli bitki ,hardal ,horoz ibiği otu..

Saymaya kalırsak daha 500 adet isim var ama arı bunlara çok gider hem kendisine hem de kışa şifa için toplar insanlar arının balını bitirirse arı aç kalır ve yok olur ..
Ama insan oğlu arının çok gerisinde gelir nedeni daha keşfedilmemiş o yörede 1000 yakın bitki türleri var bil hassa ovalarda ve meralarda sayısız bitki türleri mevcut bir bitki oluşumu 50 ve ya 100 yılı almakta hatta asırlar almakta şimdi asır daha keşfedilmeden keşfedilmeyi bekleyen meraları bozmakla kalmayıp Çanlı türlerini de yok etmekteyiz.. Çoban sadece hatırlatır..

Memleketimizde doğu yöresinde sivas kars muşun yüksek yerlerinde dağlarının yüksek kısımlarında bulunan “Kaplanboğan” adlı çiçeklerden yapılan bal, bir nevi hastalık az yenirse şifa çok yenirse arı sokması gibi alerji yapar tehlikeli bir o kadarda şifa. . Buna Deli Bal denir….saygılarımla ..çoban.
.
sakli şifa sırlar kitabin dan bölgesel ve yöresel bitki çeşitleri bölümünden kısa alıntı..
Önem taşımakta  ideal... 

Kovanlarda ki nemi ve güveleri yok etmek...Arıların dünyası rahat huzur içinde yaşasınlar..

Önceden hava şartları hatırlatılarak nem akışı devam etmekte gündüzleri sıcak geceleri soğuk olan ortam kısa zamda tamamıyla soğu a çevirip erken kar yağışına sebebiyet olacak ve arı kovan için de şimdi den güvelenmeye sebep olan ise nem arı enerjiyle gelmediğin den ve tembel şerbet çalışması hem arı ölümlerine hem de balın gevşekliğine sebep olarak yok olmaya bir ,bir dahaki senelerde 9 ay çiçek açan bitki türleri ekmeniz tavsiye...

Bakın bu gün Avrupa da arı ölümlere neden sor soruştur artık oralara kadar sera örtüsü nem değişti arkası belki bu yıl ama eninde sonu da geçeleri soğuk mu soğuk gündüzleri sıcak mı sıcak çöl. geçe gündüzü ayırt edemeyeceğiniz günler arkasından yağışlar sert kış kar ve şimdiden doğaya atılan mikrolaşmış toz maddeler ve sonunda asit yağacak...

Şimdi yapacağınız kovan içi nem yok etmek ve diğer hastalıkları bertaraf için...Lavanta ,toros nanesi,kekik,okaliptüs ,üzerlik ...Bu miktarlardan sonra ise 10 gr cıvan pençeni koyun..

Üzerlik 100 gr kekik 10 gr toros nanesi 10 gr lavanta 20 gr okaliptüs 10 gr.. Bu miktarlardan sonra 10 gr civan penceni koyun ..Bunları çok iyi toz haline getirip bir bayan çorap içine elma büyüklüğünde koymanız ve zamanla çorap şişerek içeride ki nemi almasını sağlayın ve her türlü hastalığı korumakta ve içeride az ısı farkıyla arılarınız hem şimdiki zamanı hem de sert kışı rahat geçirmesini sağlamak sadece bilgi hatırlatma.

Uyarı.. Belki şimşekler çakan konuşan adamlar çıkar üretim yaparaktan çıkabilir şeytan nefisin içine der "aleminyun sulfat" koy der nemi iyi çeksin diye evet allar pullar satar kovan içine koyar arıları önce kör sonra arzamir yaparsın bu toz bir birie yapışmasın diye bu tozdan koyarlar bu gün yemeklere kattığınız, bazen de keyifle içtiğiniz sıvı maddelerin içinde yavaş yavaş sizleri ayzamir yapacak kör edecek kadar var..

Bu yaptığınız sistemi ev dolaplarına koyarak böcek oluşumunu yok etmek için ideal...
Ama gene asit e devam edeceksiniz yok etmek kolay gelmekte ve gittikçe insanoğlu da yok edecek hem kendinizi hem de yaşamınızı da yok edeceksiniz.
Yaşam yarınız hiç tüm olamayacak ..Sabah başka akşam başka hayattasınız. Bu gün doğru dediğiniz yarın habibe senden öteye gitmeyecek..

saklı şifa sırlar kitabindan imalat bölümlerinden kısa alıntı...

Hastalık veya varroa  deha ve yası diğer canlılardan koruma..
Çözümü bitmez erkek lavlar  kovana bir gelme yönü odlukça dışarıdan gelecektir kovan sadece size bal yapmıyor sizlere çok şeyler vermekte ama  onları yok ediyor ve sabit akıl tek yöne gidiyor sizler sadece bal yapsın der durursunuz ya bırakın ortamlarına göre çalışsınlar ve vazifeleri kendi yaratılışına göre işlem yapsınlar ve doğal olarak bal yeğin..

Alışılmış kovanlarınızı bırakın her sene ağaç kütüklerinden kovanlar yapın bal aldıktan sonra sadece balı alıp kovana tekrar işlemler yapmayın arıyı aynı kütük modeline taşıyın ve diğer bal kütüğü pazara hatta bir sergiyle satışa sunun bak o zaman baldaki kaliteyi boşalan bal kütüğü içini dışını dezenfekte ederek ileriki senelere kulanın atmayın bir pazar tezgahlarınızda içine süzme bal koyarak veya tezgahlarınızı raf olarak ta kullanın.,

Tabi bunlar bir akıl fırtınası acaba ne derler tedirginlik sizleri akıl fırtınasına sokmaktan çıkarıp çok bilen girdabın içine sokmakta aslında girdabın içine çok hızlı girmek ise girdabın bertaraf etmek olmasını çok sonra anlayacak a daha önce bende düşünmüştü mü kaldırıp o an için ufak bir “yalan söylemek” zorunda kalacak ben zamanında yapmıştım..

İşte benlik çıkar o an saati kendini kanıtlamak için ön planda tutmaya çalışsa da gelecekte akıl fırtınası hiç çalışmayacak..

Çünkü sen o mesleğin içinden gelmedin  sen sadece pazarlamacısın dersine iyi çalışıp ana temeli yakalamak daha çok çalışıp sebepleri ve soruları bulmak şayet ömür yeter bir zamanda doğa dengesini yakalar fiziksel sebepler den dolayı her yerde enerji nem ph monukürler patıkürler kimya dilinde çoban dilinde “her karışım” değişik çıktığını anlar hayatında yaşantın gibi her an değiştiğini anlayarak yenilik daha yeniliklere arkana rüzgarı alarak girdap içinden çıkarsın..

Bir rüzgar esiyorsa estiği taraf daha hızlı soğumasındandır.. Şayet karşı yönden gelen sıcak önün önüne karşı sıcak vermen ise orta karışımını ve ısıyı ateşi durmasını kontrollü duru olmasını sağlaman ortamı  bulmandır.. Bir nevi orman yangınlarında petrol kuyuların yangınların sönmesi gibi daha iyi anlaman için çobanın sitesini  okumandır....

Ortamı bozulan bir yerin geri telafisi zor olduğunu bildiğin kadar şunu çok iyi bilmen iş mesleğinde o işe vakif isen mesleğinin en üstüne çıkmak istiyorsan her an değişen doğa dengesini yakalaman evet onun için evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil akla yerleştirmek. .Mühim olan hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmekle başlar..

Şimdi gelelim sen kovanlarını koyarken etrafına bakmadın atılan tarım ilaçları var mı diye bakmadın “çünkü ders çalışmadın” ,bu çalı yaratıklar neyle beslenir aklına getirmedin verdin şerbeti çünkü verdin şerbeti etrafına hızlı açan 8 ay gibi zamanlarda hala çiçeği olan bitkileri tanımadın bilmedin “çünkü ders çalışmadın”. Kovanlarda bir öncesi bir sonrası neler yapılır ı hatta eski adamları dinlemek ve çalışmalarınla hep bir fikir olma yönünde olmadın bu başlı başına ders çalışmak..

Her kes allar pullar konuşan adam konuşur sergiler açılır fuarlar kurulur sen sadece konuşan adamın yanına gitsen de aklın arıda ama gözlerin raflarda kulakların ise etrafta.. Kurmuşlardır bir kombine giresin çıkmasını bilmeden dalarsın girdaba..
Fuar biter sen başka yere o başka yere sen arı kolonilerin yanına gider o ise cevizle  fındık kırmaya. sonuç herkes memnun olmuştur zaman geçer arı tarlaya gitti gelmedi etrafa bakar yok dağlara taşlara bakar kır çiçekler yok ve  sonunda kovan açar bal yok sonra çıkar duaya. .AKIL ise içinde daha önceden verilmişin içinde duası saklıydı ilk önce helal ve şükür.. Ve daha sonra edeceğin dua ise haram lokma yedirmedim olacaktı.

Her kes aklına uydun işin kolayına kaçtın nefis seni daha kolay yola aklını çeldi ama  zor yola soktu. Hiç mi düşünemedin hiç mi araştırma yapmadın doğada zehirde var şifada arı gidip zehir e konar mı konmaz ama arı zehir e konacağı zamanı bilir kendi şifası için panzehrini  bilir..

Daldın girdaba konuşan adamı dinledin dinler gibi yaptın ve dinlemeden kulak dolmasıyla çok konuşana kombine oldun sabit tek yön görmenle dalışa geçtin o senin seçtiğin zehir her bitki dilleri farklı oluşumu bilen arı ayrı ayrı bitkilere konarak kendini bilen arı şifasını aldı ve kovana enerjili bir şekilde geldi ama ne görsün yaptılar zehir duman her kendini bilmez buda iyi gelir denilenle yapılan kimyevi  veya bitkisel verdiler dumanı kim kafa olmaz o dumandan..

Yukarıda söyledik oksilit asit formik asit bunlara benzer bu da iyi gelir verdiler karışımları bilseler bir karışım kimyasal ve bitkisel karışımlardan bir cehennem ateşini bilirlerdi şimdiki arıların açısını Kimisi dumanlar son vuruş ölüm dumanını bazen de yağan ilaçların sıkılan fıs fıslarım çıkardığı ve sonradan insan el ayak egzaması derisi kavradığı gidi arıların kanatları ve gövdeleri kıvrak terine sert bir tahta oluşlarını görürler..

Bir kovan içeride ne ,ne kar sıkılan ve duman içeride ne ne kadar ısı çıkartacağını biliyor musun yok.. Tek bir şeye yarar eşek arılar ısıya dayanamaz kovana girmiş ise yok olurlar.. diğer etkilerde içerideki arıları yok etmese de zamanlar hasta düşürerek onlarda yok. .Bitki dilleri bilmeden hiçbir şey kullanmayın..

Bakın size bir örnek.. Bir çelik tencere içine giriserin koyun ,ve etil Alkor, hidrojen peroksit sadece bir kere karıştırın diş tan çeliği elleyin elinizi süremezsiniz yanar.. Sakın koklamayın ne ,ne kadar koyduğunuzu bilmiyorsunuz.. Ama bir plastik bidona koysaydınız hareketlenmeyecekti. .ve ısınmayacaktı buda kimya birleşimler dili..
Derse iyi çalışırsanız bu yaptığınız bir kimyevi dezenfekte büyük baş hayvanlarda meme dezenfektesi yaralar ve kovan dezenfekte ve sonrası yakılan pürmüz ve tıraşlama yeni kovan oluşumudur ve bu denklemlerle birleşimler derseniz de ham maddeler doğanın vermiş olduğu bitki örtü birleşim dengesinden dir.

Şimdi sizce piyasada sağlıklı bal ne kadar var derseniz benim için dağlardaki ağaç kovuklarındaki bal derim oda olmazda insan eli değmemiş yerlerde.. Güzel şeyleri yakalamak bilin elinizde iyi tanımak iyi okumak lazım her şey sizde olsa da evren ve denge doğanın elimde yediğiniz yapacaklarınız her tasarruf bilin ki tasarruf değildir sağlıkta derin yaralar açarsınız...

saklı şifa sırlar kitabin dan doğadaki yaşam ,aklı ve düşünebilmek, birleşimler ayrıştırmalar ve bitki dilleri içindekiler bölümlerin den kısa alıntılar.. 
 

 GIDALARDA İLLA ZEHİR HAYATINIZI ZEHİR ETMEYİN

Az bundan bir şey olmazda demeyin okulda az çok öğretmezler  hele araştırma geliştirmeyi hiç öğretmezler dış dünya çıkarcıların dış dünya istedikleri şekilde öğretirler ve uygulatırlar aslının da mevzuat içinde bu madde nedir neleri getiriri bilmeden yarını bilemedikleri için sadece  bu günü yaşar yarını korkarak yarınlarını korumak için plan uygulamalar danışmalar yapsa da kendi karar verse de kaderi belirler hiç aklına getiremeyecek..

Ne diyelim diyebilirim nefis dünya malına tapanlar.. A...nokta ve diğerleri  eşdeğerdekileri zehir her kes bilir ...

Duman ve koku veya son nokta ölüm vuruşu yapmayın yaptırmayın vesile olmayın hep eşittir bir nokta...Sonrası yok ..Çıkar çıkarcılar hep aynı yol izler iki çıkış noktasında hep nefise çalışır.. Sonrası hep sizlere geçecek..

Çıplak kral olmayın hikaye yazarken okunur halde anlam vermeseniz den gelecek hayat yaşantı varsa ki yaşarken her kesin anlayacağı şekilde destan olun.. Sizler ve tüm canlılar bir birlerinizi yok etmek için yaratılmadınız evrende serbest dolaşan çekirdekleri birleştirerek ayrıştırarak bir dünya dengesinde yarattı..

A...veya başka eş zehirler suda çözünmeyen bir çakıştırılmış bir maddeyi.. Tüm ürünlerde kalıntı bırakır ı tüm duvarda asılı diplomalar bilmekteyken...Her şeyde başarmak için maddeler ayrıştırma birleştirmelerle  insan bedenine tüm canlılara zarar vereceğini saf halinde zehir olduğu bilindiği halde yağ ve değişik yağ bazlarda firmaların yelpaze tezgahlarında ürün solüsyon hale getirip  satış yapılıyorsa “bu da insan ruhuna bedenine zarar vermek sizce bir ayeti hatırlatmıyor mu” “bilini bunları üreten izin veren kullanan her kimse yaratanın ayetini anlamıyor resmi bir kanıtıdır..” Ayet aynen şöyle... 

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Evet aynen buyken hale kullanılan alanda tüm canlılarda sinir sistemleri felç doğuş anını ve sonrası ve ölüm.. .bu gün hal burunlarınız stres hastalık sırayla felaketler gelirken gelecekte virüs ve hastalıkların geleceğini bildiğiniz haldeyken oradan da çıkar salladığı bilindiği halde ilaç sektörü kasalar dolarken..

Hiç mi düşünmüyorsunuz ilk öncelikle kuşları faydalı faydasız böcekleri doğa dengesi bozuldukça diğer canlı türleri köpekler kediler gelişim bozukluğu bağışıklık kazanarak ve daha hırçın ve bu şekilde insanlara daha da yakınlaşarak son asırlarda insanlığı yok edeceğini düşünmüyorsanız.. Siz inancı yitirmiş ve işlerinize işinize gelince iman dolu bazen de inansız olduğunuzu bir kanıtı olmuyor mu ..Bu da eşit  emperyalizm olmuyor musunuz..

Karşılıklı çapraz atışma karşılıklı paylaşma modeli sosyalizmlere  atayız der dinsiz imamsız derken din imanlar insanlık insanlığı sömürürken bir birileriniz  bir birikişiler bu dünya malında gözleri bedeni vicdanları hissedemiyorsa  bakmıyorsanız nefis içinde gömülmüş demeksiniz.. Sizler Darvin teorisi insan öncesi bir insanlık canavarı dna virüsleri taşımaktasınız...Sizlere acil öneri kurtulun...Doğanın dengesi adalet ilkeleri yaratana sığının.. Sadece kurtuluşunuz orada..

Maddeleri çakıştırarak Bu buluşlarınız A.....başka eşdeğerde zehirler ..Kategorisin de ki zehir siz üstlerinize odalarınıza hatta şifa veren arıların üstüne sıktıkça içerideki eşyalarınız tarlada gıdalarınız kovanlarda balların üzerinde kalıntılar o oluşu bilindiği halde ,daha küvetleri tarla pamuk derelerde kullanılan hatta bazen sokaklar da sıkılan zehir solumaları astım ve diğer hastalıkları tarlaya giden arıların kovanlara dönmeyişi daha sonradan sizlere ne zarar vereceğini eve dönmeyen şifalı canlı türlerin sizlere ne olacağı göstergesi değilse sizlere tavsiyem duvardaki diplomaları iptal edip hayat yaşam diploması almanızı öneririm.

Bir ata sözü iş baştan kokar.. Sen mevzuat izin verdikçe yavaş yavaş yok olacaksınız...saklı şifa sırlar kitabından arı dosyası ,mevzuatlar ve akıl bölümlerinden kısa kısa  alıntılar..

Canlıların gıdası sadece 2 kilo Türkiye'nin her yerine.. ...Tüm arıcılar mart sonunda karabuğday ekin hem arılarınız kuvvetli bir bağışıklık sağlayacak hemde ballarınızın kalitesi artacak...Bir ve ya 2 dönüme sadece kum karıştırarak 2 kilo Karabuğday tohumu nisan mayıs haziran temmuz çiçeklerinden nektar ve polen toplayarak insanlığa şifa ve doğaya canlılık verecek .Bulamıyorum demeyin adres gönderin mart sonu nisan sonuna kadar 2 kilo ücretsiz ve korgo ücreti ödemeden kapınızda..

Sadece bu sene 600 kilo buğdaydan şu andan itibaren de 500 kg kalan Arının dünyası yoksa insanlıkta yok olacak şaka değil geçek bir saklı şifa beyanıdır....

Tüm canlılar için...Bir avuç tohum.. Ekeceğiniz 2 kilodan Alacağınız tohum 60 90 kilo arası sizden seneye başkalarına harmanınızdan başkasına 2 kilo vermeniz..Buda bedel ricasıdır. premix12345678@gmail.com adres göndermeniz kafi...  

GÖNDERİLEN NİMET VE HİKMET DÜNYADA ARI YOKSA YAŞAM YOK 

                (Görsellik bir andır yazıları not etmeniz geleceğe mirastır

İmla hatam olabilir cümle düşüklüğü olabilir. Doğal aklıma gelen yaşantımı yazmak  Teknolojiyle  Bir tuşla düzelir. (O ezberdir).. (Hata) nakış gibi işler anlamak için anlamaya çalışır akıl... Yazılanlar hep akılda kalır…Ders çalışmak isterseniz gece 3 ile 5 arası okuyarak değil el yazınızla yazarak ders çalışın bilin  akıl’a  kayıt edeceksiniz el le yazdığınız ders konusu eliniz aklınıza komut verecek… Benim yanlışlarımı düzetmen benim için erdemlik. Yazarlar yazar ama arkada görünmeyen  kahramanlar edebiyatçılar düzeltir Benim yanlışlıkları mi düzelterek yazmak ve düşünmek bana onur verir. Hep düşünerek bir adım önde olmak. Başarı bir öndekini geçmek değildir. Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür. Yaş 63 yazan, çizen program mı atan benim Üzgünüm Çobanım Ama yaşantın bu. Ya  siz   

                                                      USTA NE YAPTIN  

Arı dünyası yoksa sende yoksun ...Arı dünyasını bozanlara birlikte mücadele edeceğiz. .Birlik varsa orada mücadele vardır.. Yok ise bil ki sadece nefistir.. O zaman çok tan yenildik say.. Ya varsın yada yok olacaksın.. Hastalık la mücadele ederken sebebiyeti unutarak insanlığı yok ediyorsunuz. .Amaç hastalıkla mücadele değil sebebiyeti ortadan kaldırmak. .O zaman yaşam sağlık süresi ve şifa süresi başlıyor. 

sırlar kitabin dan arıcılık bölümden gelecek arı dünyası kısa alıntılar..

ÇOK SERT HAVALAR..

Kuzeyin den güneyine batısından doğusuna kadar her yer.

Bu sert havalar başlangıç sıcakta olsa ara sıra dona dikkat edin bilhassa yola çıkanlar gizli ara ara buzlara dikkat etmeleri önemlidir .Daha önceden sert havaların geleceğini söylemiştik 23 24 25 tarihlerinde donan yabani hardal ısırganları yabanı ıspanakları naylon sererek kovan altlarına koyun (toprak üsttü kovan alttan toprak soğuk çekmesin) üst ve yanları eldiven giyerek sıvayın ve yan ve üstleri naylonla kapayın naylon üstüne de kuru ısırganları koyarak bir kış boyunca sert havalarda sabit 33 36 derecede tutarsınız.ve sonraları ara sıra kontrollerde açık olan yerleri düzelterek kışı atlatırsınız.. Süzmüş olduğunuz boş petekleri defne, lavanta ve ceviz yapraklarıyla naylona sara bilir siniz sonradan koyacağınız petekleri bahar mayıs ayında kelebek hastalığına yakalatmazsınız..

ARILAR DÜNYASI  

Daha önceden hatırlatıldı  

Sezona çoktan çıktınız ama kışın kışlığını iyi hazırlayan sezona girerken arıları güçlendiğini gördü ve sevindi ama 17 şer gün yaşayan arılar zamanları geçince yavaş yavaş eksilmeye ve zayıf kalmaya başladılar sen arayışa geçtin ,arıya ne vereyim diye, evet onu bunu verdin kulaktan buymalarla... bakıyon  çare değil ne yapayım demekle ...Çare değil.....

Şimdi çarşıya git ,oradan aşağıda yazdıklarım bula bildiğin tohumları al öncelik korunga en aşşağı 10 kl al...Bulabildiklerinden 1 kl bula bildiğini ,10 kum,10 kuru toprakla karıştır,200 mt alana serpiştir....Kısa zaman da yağmurlar başlayıp temmuz ayına kadar yağışlı geçecek ve serin...Kara iliklimin de...

İlklim zaman değilse bile ağustos rüzgarları sebebiyle her yer kurumakta sadece arılar ve diğer arı ve canlılar için yanı bir avuç tohuma bakar ,arıların düzene girmesi, yoksa sende arılarda yok olur gider....VEYA arabana koy taşı doğaya...Orada da bir şeyler bulursan eğer. Yüksek derecede elektrik ısıya enerjiye mağruruz .Dağlarda ağaçlar stresli yüksek derecede ısı yaymakta nemi dağların arkasına taşımakta yağışlar şiddetli olabilir...Gene de rabbim bilir...

Kasıpati  , Aspir , Saray patı ,Süpürge otu çiçeği,  Keven, Kekik, Ihlamur Yonca, Korunga ,Püren çiçeği, Ufak bodur , Acı pelin Yıldız çiçeği, Koni çiçeği, Mavi çiçek, Bal arı çiçeği, Mücevher kulesi, Sarmaşık ve sarmaşık çeşitleri  Garden otu, Lavanta, Civan pençeni ,Biberiye . vd tohumlar..

         29 09 2017  Tarihler 29 11 2017 sonrası 29 05 2018 kadar

ARININ ŞİFA BULDUGU OTLAR Doğanın geri dönüşümü   

Kasıpati  ,Aspir , Saray patı ,Süpürge otu çiçeği,  Keven, Kekik, Ihlamur Yonca, Korunga ,Püren çiçeği, Ufak bodur , Acı pelin Yıldız çiçeği, Koni çiçeği, Mavi çiçek, Bal arı çiçeği, Mücevher kulesi, Sarmaşık ve sarmaşık çeşitleri  Garden otu, Lavanta, Civan pençeni ,Biberiye . vd tohumlar..

Cam sakızı , Günlük, ve bazı taşlardan bile arı şifa bulmakta….

Zeytin yaprağı ,Nar kabuklar, portakal kabukları ,limon kabukları ne işe yar diyeceksiniz siz atın doğa işini bilir.... Hatta meyve yediklerinizin çekirdeklerini siz atın atın...

Sizden sonra gelecek nesil bir zamanlar burası diyecekler...Çöpe giden her tohum yaşamınızı bozmakta...

Çünkü o işini yapıyor.. Ve şifasını doğada gezerek buluyor ama biz insan oğlu onların dünyasına bir şekilde karışıyoruz….Kötü niyetimiz yok  hasta etmemek için uğraşırken hasta ediyoruz….Çünkü her şeyi çok iyi biliyoruz.. Danışa ,danışa dağları aş ,danışmadan iş yaparsak bocalarız….

Atığınız Resmi  ve Tarihi...site adresine gmail atın. Tarihte sayfanız kalsın..Gönder...

Bir avuç tohum ve yaşam..29 /11/2017 kadar bu tarihten itibaren uykuya geçer..

“Geçen senede söylemiştim bu senede söyleye cem gene “Allah” bilir ama GENEDE DİKKATLİ OLUN .Geçen sene erken gelen kar toprak uyumadan kar yağdı ...

Bu sene o aydan erken gelebilir...Seracılar sert hava maruz kalabilirler, Arı kovanları kuzey yönü ısırgan kuru otlarla barınağı koruyun veya talaş..

Ağaç diplerine hasar uğramasın diye de talaş dökün, Lastik yakma çukurları, ağaç gövdelerine damacana su, soğuk alan bölgelerine koyun, her köşe ısıları değişiktir..

Sağlık içinde dikkat edilmeli anı soğuk ve yağış ve anı son sıcak arkası yoğun soğuk ve yağışlı kar virüs hastalıklar korunun koruna bildiğiniz kadar...

Bizde teğette geçse bilin iliklerinizde hissedecek siniz.. Avrupa donacak, sel seli alıp başını gidecek Hele kış gören dünya böyle soğuk görmedik dedikleri an biraz yıktıklarını aç açıkta bırakıtları insanoğlunu düşünmekte yarar var...

Sebebiyet eko hızla bozulmakta ,Torosları aşan nem bu kış sert oluşuna işareti.. Havanın sıcak oluşuna bakma, yağışa da, anı zincirle me soğuk, şaşırtır...

                                        ARI DÜNYASINDA ARAYIŞ           

                              BU SENEDE OLMADI SENEYE DER.          

Onun için sır insan kandırır, yaş 60 ücrette  hiç yakışmaz, sizler gibi birisi öğrenmek ister ise bil ki  başaracaktır, sen istediğin yoldan değil onun onların yolundan gidersen yavru çürüğünü ,diğer hastalıkları yok  edersin...Burada ilk yapılacak şey kovan, sonrası koyulan petek, ve yetiştireceğin kolonisini kendin yetiştirmesi.. Sıfırdan bala kadar bilim yok ise arılara yok ,ve doğaya da geçen zamanına yazık...

Sır diye bir şey yoktur, doğa ortamı an ve an değişmektedir, değişen bir ortamda ne kadar sır kalır ,gün yaptığın ilaç yarın sezona, tutmaz, ben buldum ben buldular, benim için boştur, her sene yıllar sonrası Aaaaa Pardon bu ilaç kanser yapıyormuş, der yeni bir zehir piyasaya sürerler ,her kesin bir dünyası vardır. Onlarında dünyası kovan ,o istemedi senin bahçen durmak ,sen istedin bahçemde dursun ,bana şifalı balı versin ,benim bahçemde dur der çalışmama yardım etsin der her geçen gün yok olur gider.....

Ama dersin evim güzel, alış veriş çarşı pazar yakın ,havuzu su, havası temiz olsun diye yer arar oluruz...Buradan yola çıkalım, her ne yaparsanız yapın yavru çürüğü olacak, ta ki arının dilini anlayasıya kadar ,Kovan kalitesi evi, koyulan petek varsa önemi , koyulan ortam 5 km alanı nasıl, hava suyu, et rafta tarım  alanları ,ilaçlama ,nem yağış ortamı kuru, hava basıncı bunlar arı için önemli, o istemedi kraliçesi  ayrılamadı ,kovanda ,ayrılamadı kolonisinden ,tarlaya gitti gelmedi ,bulamadı nektarını, polenini ,aç kalmasın diye bastık glikozu şekeri....

Kendisine dezenfektemi ortam yapsaydı, bil ki  propolis le  yapardı bu yoldan çıkarsan, bil, hepsini başarırsın, bitki dillerini bil ,bitki içeriklerini bil, bitki kimyasalını bil, kullandığın her ilacı bil ki, yere yarılır. Yakında sizlere bil ki arının dillerini ortamı yakalarsanız Tüm hastalıkları yenersiniz. Amaç hastalık değil, hastalığa sebeplerle, mücadele ederseniz ,tüm hastalığı yenmiş olursunuz. .Arıyı anlamak, bitki ve doğayı bilmek...O işte sır...Doğanın sırrı...Senin istediğin gibi görmek değil doğanın ,görmek istediği gibi görmek....Çok basıp şeylerle hastalığı çözebilirsiniz....Doğaya bir avuç tohum atmakla....

Bu yıl çorak alanlara,100 kg eki nazı attım,500 kg aspir,500 kg hardal tohumu atım, geçen senede attım ondan önceki yılda ,hep yapıyorum ,sor kendine en son ne nerede doğaya tohum attın...Gelecekte ne isteyeceksin.. Zamanında yapılmayan dan bir şey istenmez, gecikmeyen zaman içinde de gelecek zamanların olur. .İşte orada yaşam olur. .yakında bazı bitkilerin arının arayıp bulduğu doğa ortamındaki bitki isimleriyle tütsü yapmanı ve kaynatma usulü distile suyu ile dezenfekte söyleyecek .. ve yazılacak.. Buda çare değildir, her geçen gün her anı yakalamak sizin elimizde...Evet arılarım hastalık yok ama hastalığa sebepte yok.

Her ne yaparsan yap elinle yapıyor ,akılla geleceği yakalarsın

EFSANE  ARILAR  

                              Şifa arıyorsan ne yediğine bak

                     "Yaratanın" gönderdiği saklı şifa lar neredeler yoklar, yok… 

Her sene ve seneden sene ye yok olan bal, bu sene de yok, olmayışın  sebebi, arı değil, doğada değil, sadece bakim, kullanılan sözde profesyonel  ilaçlar, önüne gelen bir şeyler yapmakta ,sizler ,insanoğlu eko düzeni bozdukça tarlacı arılar kovan çıkışından sonra gelmeyecek ,sebep der, araştırır ,her kafadan seslerden sonrası bildiğini okur, çok biliyoruz der ,sonunda hüsrana uğrar, sonrası gider ,sen böyle yazdın, şöyle söyledin, şöyle yap dedin, sonraki cevap aynı ,uygulaman yanlış cevabı alır, sonrası seneye dersin….

Sen kendi evine müdahale edilince neler hissediyorsan onlar da aynısını hissediyor ,sen çevrende ortam kirli ise ver yansın edersin gereken önlemi alırsın, evinin kenarında fabrikalar pislik saçar gene veryansın edersin ,önlem alsan da kısa zamanda hasta düşer bağışıklığın sona ererek diş virüslerle savaşamaz hale gelince, halsiz vaziyette her gün iş yapamaz hale gelirsin ,şimdi yetiştirdiğinden ne bekliyorsun kimde kabahat…. Şimdiden dayarsın şerbeti, ararsın yeni zehirleri, vay vay vay hallerine arıların, bu senede çekecekler desene…

Bu sene gene de bal yemek istiyorsanız ,üreticiden oda helalini seçin.. Acele etmeyin karşınıza helal birisi çıkar…Bakim içinde yapacağınız, tütsü, “Kavraknol onu yüksek Anamur kekiği beyaz kekik”, defne, okaliptüs ,lavanta ,zeytin yaprağı, Her kovana iki  kovan ,hatta üç kovana aşağıdaki tütsü şeklini yapın, kovanı onlar temizler.. Ve karşısına geçin seyredin bakın.. Hastalıkla mücadele değil ,sebepleriyle mücadeleyi seyrederken , nasıl kanat çırparak içeriyi temizliyorlar belgeseli seyrederken aklınıza neler gelecek ama  “aklınıza geleni “yapmayın…Örnek alınacak şekil…Sadece seyredin…. Arının tümüyle bağışıklığını güçlendirir ve savaşa hazırdır…Virüsleri kendi kendine yok eder….

               Kekik içindeki : uçucu yağ (%80 kavraknol ,timol,)  simol, barreol, piren),

                                 tanen, acı madde, glikozitler, reçine

Tüm bitkilerin dumanla mikropları virüsleri yok edersiniz…Çoban sadece çoban söyler yaparsanız da yapmazsanız da kulakta kalsın. .Belki bir gün yaparsınız..

Efsane dünyaları arılar ta ki insanoğlu eli değesiye kadar ,efsane geri gelmez ise dünyanızda olmayacak yakında doymak için ,tadı almak için sünger batırılmış yapay tatlandırıcı, güzel görünümlü plastik  gıdalar yenecek.

 

Biz yaşlandık tat mı bozuldu veya öylemi algılıyoruz bilmem, kendime isyan etsem yaratanıma karşı isyan etmiş olurum, çan bu bazen insan aş erer ,mide ister ,”ana karnında” almış olduğun tadı, mis kokulu kavunu, yolda giderken aldım, eskiden kavun kokan kavun şimdilerde  keserken salatalık kokar, kavuna siyan etsen ,doğaya karşı isyan etmiş olurum ,kavun aldık diye kokan salatalığa isyan etsem, gene doğaya isyan etmiş olur düşüncesiyle, size toprak veriyor, siz ne istersiniz, akıllarınızı toprağa gömüp, sizler gibi ,her sene ,türesin mi ,akıl vermiş vicdan vermiş, sizlerden türeyen bil ki her sene  vicdanı olmayanlar çıkacak, aslında sende kabahat yok, bunu masa başındaki bilmesi lazım, incelemesi lazım, bakması lazım ,bu gün sadece laboratuvarlara, bir ürünü götürüp inceletmek değil, bu saatten sonrada tarlalara inmek lazım… ”Balık Baştan kokar” Her sene ithal getirenlerde izin verenlerde.. 

Bu gün ekmek imalatçılarına gideriz, kontrole, bazen de pastanelere ,bazen de ,bir tepsi baklava yemek için küçük imalathanelere, yok insanoğlu bu iş böyle olmaz ,iş topraktan başlar, yakında inanın, toprak karışımı ,insan vücuduna girmiş kısım, kısım organları yok edecek gerek buharla ,gerek yemeyle ,”siyanürleri” yersek şaşmayın.. İlk vuracağı yer, karaciğer ,top yekûn kısırlık.. Ne mi yaptım kavunu yok ettim, sebebiyet taşımayım diye, Biz sebep olmayalım toprağa  bıraksam çıkacak akıllardan

                           KAYBOLAN DÜZEN, VAR OLACAK CENNET   

Arı kovanlarında karıncayı öldürmeden uzaklaştırın oba  kovan yerden yüksek ise tezgâh ayaklarına dört bir yanını tebeşirle sürün veya tebeşirle boyayın, tezgâh  altına da ayaklarını mavi kapla veya plastik çanakla içine tezgâh ayaklarını koyun ,kirpi ,fare, için yağlı mazot ,içine mentol atarak uzaklaştırın hiçbir, kovana zarar verecek böceklerden öldürmeden kurtulun…Arı yürüyecek yeri bilir sadece uçar… (Gerekirse gündüzleri mavi tası kapatın, geçeleri açın)

Şimdiden sene ye kovan yanlarına az mesafeli söğüt dikin ,hem kovan stresini alır, hem de, arılar hiç susuz kalmazlar, daha sonradan süreceğiniz ve arının sevdikleri bitkileri etrafa 

tohumları serpiştirin, temmuz ağustosta ispata  taraflarına seyahatleriniz olursa lavanta bahçe sahiplerinden  8 ,10 kök alarak kendi bahçenize dikin bunlar sizin ihtiyaçlarınız ,bir işe başlamak gelecek yıllarda profesyonel olmak demek ,onlara dünya kurmak ,ekonomiyi canlanması demek..

Senin bir hamlen çarkı çalıştırması, diğer çarkların çalışması ,işte o zaman zamanın çalışması demek….Sen başla gerisi gelir…

Öğrenciyken, öğretici olursun…İşte o zaman kazanan olursun ,1 ken 10, 10 ken 1000 ler ce koloni ,1 milyar arı olur ve kaybolmaya yüz tütmüş tohum  olur, aşılar ağaç olur…. 

Dağlardan gelen yeni bir ses  

Dağlardan gelen yeni bir ses   

HER YERDE OLMAK VE VAR OLANI HİSSETMEK   

Dağda arıcıyla karşılaştık ,tesadüf, ismi  latif bey ,kısa sohbetten sonra, ya çoban kardeş dağın başındayım ama arılar sıcak olduğu halde dışarı çıkmıyorlar ve de çok sakinler…Tek soru tek atış nen olmaması için ne kullanıyorsun ,bir ürün kullandım.. Bak kardeş…Senin kullandığın  maddeyi de insanoğlu kullanıyor,

“ Mesela sofra tuzunun iyi serpilebilmesi için “alüminyum” ilave edilir ki çocukluğunuzdan beri yediğiniz bu tuz Alzhemer hastalığına kör katarak yakalanma riskimizi artırmaktadır”

evet nemi önlemişin, süper, gelgelelim , arının  benliğini kaybetmiş, ve kör etmişsin fazlada bir şey demem, sen en iyisi bir uzmana sor, çoban bunları bilmez….

Ama sana bir çok bitkiler söyleyeyim, karakafes otu, ve aşağıdaki sazlıktan da dip kökü sok içinden toz çıkar, oda nem alıcıdır, bir parça yanmamış kireç, karıştır, içeri bir avuç koy nemi alır, ve ayrıca arıları yakacaksın, kara sazdan getir, kovan üzerleri ört sıcaklık soğuğa dönüşür ,geçmişin kılımasındır aklında kalsın….Birde ahlatları görürsün şıra yap, şırayı da çamurla bula şu kara kovan sepetleri  sırla, gerisi “Allahtan” ben söyleyeyim sen kulak arkasına kullan ..Bir gün yaparsın…

Birde dağın başındasın, bırak onların dünyasına karışma karıştırdıkça düzeni bozarsın, bu dünyayı bozdukları  gibi ,Bilmediğin  kovanı da karıştırma, bilemezsin maazallah bakarsın eşek arısı çıkar

 HER ŞEY SİZİN ELİNİZDE

“ BAL ARININ DOSTU OLUN”                                 

Şimdi zamanı tütsü.. Karşısına geç seyret kanatlarıyla kovanlarına göndermeleri bir çalışma işbirliğini görün…İbret alınacak çok şeyler var.. Birini gördünüz mü düşünceleriniz değişecek…Ama insan oğlu sadece o anada ticareti düşünecek ellerini ovuşturacak..

Açı yavşan ,acı pelin…Okaliptüs…Kekik...Varova için Yapraklarını tütsüleyin….Güve için Defne yaprağı ekleyin….Sakinleşmesi ve huzursuzluğunu almak için Lavanta ekleyin..

Kovan önüne çükür kazın …Giriş ,Çıkışa doru koyun….yaprakları çukura atın….Üstünü de toprakla kapatın alttan ateşi yakın…Ateş yaktığınız yeri kapadın…Giriş çıkışları hava sirkülasyonu sağlayın…duman çıkınca her şey yolunda….Karşısına geçin keyifle çayınızı yudumlayın…Ara sırada üzerlik otu koyun….

       “Oğul zamanı da yaparsanız oğullarınız dağılmaz etraftan da  helal oğullar gelir”.    

                              “ Sen nasıl bakarsan onlarda sana bereketli ürün verir

      YIKILIMDAN KALDIĞI YERDEN BAŞLAMAK “RABBİM “HAYIRLIYSA VERİR   

                              YENİ YAŞANMIŞ OLAY HER KESİN BAŞINA GELEBİLİR

Bazen sözler verilse de başkalarına güvendiğinden ,başkaları söz verdikleri yerine getirmiyorsa bil ki senin samimiyetliğin ve inanman ve inanmaya devam edersen  aynı yola  bil ki bir söz verişin tekrar yerine gelmez..  Tekrar itibarını kazanmak istersen  her verdiğin sözü işi kendin yap….İşte o zaman kazanan olursun….Her kafa sallayandan, renk değiştirenden hayır gelmez…Bu geçmişteki hikayemi hatırlattı…

“Çoban bir gün şehre gider yolda aklına evden bir şey almaya dönmek ister yükü ağırdır, Taşın üstünde koçmar  görür… Koçmar eve gide cem şu yüküme bakıver… koçmar kafa sallar…Eve gider hemen döner bir bakar yükler yok, hırsızlar çalmıştır….Koçmara seslenir..koçmar  kafa sallar…yüküm nerde koçmar….gene kafa sallar…Yüküm nerde dedim Koçmar kafa sallayıp duru yorsun….Koçmar gene kafa sallar….Oradan başka köylü geçer hey çoban kendi kendine konuşursun….Çoban başından geçeni anlatır…Köylü güler var git evine çoban her kafa sallayana hiçbir şey emanet etmemeyi öğrendiğim zaman şehre gidersin…Bu  ney ki… Dünyada kafa sallayan, kafa karıştıran, renk değiştiren çok ”

     “Hayat böyle bir şey kazandıklarını zannedenler elindeki serveti kaybeder”

                    “Şimdi anlamasalar da zaman gelince her iki taraf anlar “

Çoban arıları kaybetse de  25 gün yaşarlar ama “anaçları” bendeyse “rızkım” gene var ise “Rabbim “ kaybettiğimi yerine koyar. Sen yaratana inan yeter Hayır var ise o seni bulur sadece zaman o zaman değildir. Zamanı gelince anlaşılır. Bir dahaki tarzım muhteşem olur.                                    

“Bu dünyada kimsenin kimseye borcu kalmaz gün olur o borç bir şekilde ulaşır ödenmeyen borçların bir sebebi vardır. Sebebi olanın da muhakkak sebebi  vardır. Sebebe inanıyorsan bil ki bir sebeple sana döner…VE yerini bulur…Helalle geçen daha sonra sebeple kaybolan para  bir gün bir zaman yerini bulur…Ama bu gün ama yarın…Çoban “ 

               “Acele eden sadece kendine ve geleceğine  zarar verir.

                               Gelecek kararı” Rabbim” verir

                                                 ARI DÜNYASI     

Evet sezon geldi nerde arılar ..Yok ÖLDÜ….Sil baştan yeniden….1 nisan  an beri güney sıcaklara alışık arılar aynı zamanda soğukta yaşayan arılar…Hemen arılarını yenilemek isteyen kara iliklimi üreticiler, arı yenilemek istese de gene zarar edeceklerini hesaplamaz. Güneyden gelen arılar yavrulu olduğundan  soğuk havaya gelince ölürler randıman almayarak koloniyi  öldürürler, arı üreticinin aceleciyi, kovan çının bir an önce satıp paraya, hayali, arının iğnesinden korkanlar, arı dünyasını yok etmedeler,30 gün ömrü olan arılar, geldikleri yere yağış soğuk olduğu polen olmadığın dan 5 sene yaşayan ana arıyı besleyemediklerinden yok etmekten öteye gidemezler, Çünkü mevzuat baştan başlamak arı bile sevkiyatlar hava şartlarına göre tarım müdürlüklerinden izin kontrol yapılsaydı bunlar yaşam alanları ve bal doluluğu yaşardık  ballı satmak değil koç kovan satma peşinde olanlar bilsinler ki arı katlıya mı yapmak tasınız.. Bir arının hesabını yapamayan, bilsin ki geleceği yoktur. Arı bu dünyada yoksa bilin ki yaşamda yoktur…

Kovan ve Arı  almak ve sevkiyat yapmak istiyorsan 5 mayıs 29 mayıs arası  yapın şartlara uygundur, bu tarihte uygulama yapan kazanır….Arı ölümlerine son verin…Arı yoksa aşılama olmaz….Arı yoksa yaşam olmaz. Bir inçe düşünki  insanlara önem verdiğin anlarsın.. Yoksa yoktur

Arı zehir i gençleştiren iksir Polen İksir Propolis İksir Bal İksir

TÜM CANLILAR AYNIDIR

Bir Köpek evin önünde zincire vurulmuş ise, zincir den kurtulmuş ve gitmiş ise orda itimat güven bereket ahlak hak ve adalet kalmamış tir. Orada muhakkak haram vardır.

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

 

Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

Sende menfaatı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir. Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri seninsırtında gezdirir

Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir

"İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar."

Her şeyi anlatırken yavaş anlat ki anlaya bilsin …Her şeyi anlatırkenhepsini anlatırsan yok edersin insan dayanamaz. Akılları erebildiği kadar anlatırsan ona yaşama öğrenme ve fırsatı verirsin…

Kardeşler sezona çok güzel ve çok mükemmel olmasını istiyor olmasını istiyorsanız.. Arı konusunu azda olsa anlarım ama sizlere canlı yaşama ortamı bilgiler yazarak bitkiler konusunda arınız hiç yorulmadan dönüş yolunda balı harcamadan enerjili bir şekilde balı bereketli bir şekilde sizlere sunacak ve sizlerde daha coşkulu bir şekilde işinize adapte olacaksınız.. Gülen yüzler sizinle olsun…Sağlık ve huzur dilekle…

BİRDE

İyi bal almak istiyorsan ders çalış çünkü kovan sırtında olacak nerde şifa orda bal arını yorma ilaçsız ortamda bulundur ki arı dinç kalsın sadece bahçemde olsun diyorsan onlara rahat bırak çünkü dünyaları o kadar.. Fazlası istenmez….

Belki okuyorsun çayını sobanın üzerinden üşenerek kalkmıyor çay versenize sesleniyorsun çünkü kendi dünyanı yaşıyorsun bir de onların dünyasından bak rahatlar mı acaba kışa girerken hazırlık yapıp hazırladıklarınıbaşkaları yok etti mi .Onlar doğal ortamında ne yaparlardı kendi kovanlarını nasıl kolonilerini döneme getirilir halde miydi barınakları sağlam yerde miydi onlar düşündükleri bir yaşamdı fazlasını insan ırkına şifa vermekti…Hala sezonumu bekliyorsun senin de o kovanlar için yapacak işin yok mu…Hazırlık…Ne gibi okumak araştırmak ve keşfetmek…..İşte o varsa azim gerçek balı sağlığını ve buldun demek

BİTKİ AROMATİK

Bir insanoğlu akşamdan ayak üstü yemekler atıştırarak vücudunazara verirken kötü alışkanlıklarında aynı gün yaparak bağışıklık sistemi altüst ederek sabahlayın zor kalkarak defalarca saatınıdefalarca kurarak sabah kalmaya çalışır işe giderken 30 kilo yük varmışçasına çalışmak istese de enerjiyi toplayamaz…

Bütün gün toplamaya çalışsa da o gün kendini yorgun hisseder ve eve yorgun düşer o gün altüst olmuşturgün 30 kiloyla başlamış 300 kilo ile eve dönmüştür.. Bu bir insanoğlu….

Bir de ufak gördüğünüz bal arısı onların dünyası bir kovan insanoğlunundünyasınabenzemezonların dünyası her şeye hazırlıklı görevleridağıtılmış…

Bal arıları bu insanoğlunun dünyasını anlamıyor, kendi bağışıklık istemini bozdukları gibibal arısı dünyasını da inadına bozmakta insanoğluve yapılan ürünler çok kaliteli olsa da her seferinde değişik ürünler sunmakta insanoğlu evet insanoğlu kötü bir şey yapmak istemiyor, ona yardımcı olmak istese de insanoğlu gibi her gün 30 kilo taşıdığı gibi, Bal arıların sırtında kendisine göre 30 kilo gelen VAROVAasalak böcek bal arısının sırtında gezerek arıya çok hasar vermekte, ayrıca sırtında gezdiren böceği petekte işlem yaparken VAROVA sırtından inerek, gözlere girdikten sonra arı larvalarını kanatlarını yiyerek bal arısını kanatsız yuvadan çıksa da uçamayacağın dan verimli kovan olamaz, kovan gittikçe yok olur dünyaları sona erer..

İşte bu sırada her önlemi yapsa da arıya bağışıklık sistemigittikçe bozulduğundan VAROVAY la savaşamaz..

Kovana hasar vermeden hastalıkla değil de hastalığı önleyecek uzun dayanıklı bir ortan hazırlanırsa bal arısı kendine gelerek bağışıklığını kuvvetlendirerek Varovayla savaşa hazır vaziyete gelerek, Uzun müddet dayanıklı bir ortamda hazırlamakla o kovanda Varovayıyaşat azlıkta, bal arılarını bağışıklık güçlendirereksavaşa hazır duruma getirerek , daha çok enerjiyle balın çok küvetli gelişi hem kışlığına, hem işçisine yanı insanoğluna bereketler sunacak…

O Dünyaya yardımcı olmak elinizde.. Sadece işi bilmek, araştırmak….İşi başsından yok etmek değil, geleceğe yol açmak….İşte o zaman kazanan olursun…Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir. Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir.

PAYLAŞMAK VE İYİLİK

İyilik her insanın içinde olması lazım olanbir yaratılıştır. Gene de Kendini muhafaza etiyilik yaptığın insan dan. .İnsan Kıymetbilmediği için Hemen suiistimal eder.. Her zaman iyilik yaptın mıkarşılık bekleme ki kendine iyilik yapmış olursun..

Dünya, ona doğru davranana doğruluk yurdu ,ondan bir şeyanlayana afiyet yurdu ,ondan azık ,toplayana zenginlik yurdu ve onunla öğüt alana öğüt yurdudur.

Dünya ,Allah dostlarının secde yeri (mescidi) meleklerinin namazgahı ,vahyinin iniş yeri ve dostlarının ticaret yurdudur. İnsanların en değerlisi Kendisinde beş haslet bulunandır. Rabbim ibadetine koşan ,zahiren halka faydası dokunan, Halkın onun şerrinden emin olduğu, Halkın elinde bulunan dünyalığa göz dikmeyen ,Ölüme her zaman hazırlıklı olandır.

Küvetli iman, Faydalı ilim ,Salih emel ,Güzel Ahlak ,Bilmek Uyanış ve DİRİLİŞİ Yaşamaktır

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir.

Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir 

BOŞ NE YAPARSAN YAP BOŞA GİDEN PARA BOŞA GİDEN ZAMAN  

Ne kadar antibiyotik o kadar zarar…bağışıklık ve yaşamı yok etme….

Biz bu sene varroa çok diyoruz sebebi biziz ,öldürmek için her yolu deniyoruz ,denedikçe çoğalacaklar çünkü anaçları yok ediyor larvalarına bağışıklık kazan diriyorsunuz. Ve arıya bağışıklık sistemini çökertip mücadelesine zarar vermekle arı bu şekilde varovayla baş edemez…Üstüne zıplayan varroa yakolaylık tanıyor fırsat veriyorsunuz ….

Ama varroa yıyok etmek istiyorsanız arının sevdiği ve hoşuna giden akıllı suyu sağlarsanız ,ve varroanın sevmediğiakıllı suyu sıkar kovanı dezenfekte ederseniz dökülen varova bir yere zıplamadan kendi kendini yok edecek tır. Kendi kendini yok edecek imkan sağlıyacaksınız ki…. Varroaarının sırtındaki sıvıyla beslenmektedir.. O SIVI ARININ YAŞAMK AYNAĞI DIR….Yanı insanoğlunu vücudundaki kan gibi dır

Her şeyi denedikçe çoğalacaklar .. Bu sene daha çok olduğunu gördünüz …2017 baharın da anlayacak siniz arının kaybını….

Sadece arılar içim …..

Bir serce parmak yarısı yanmamış kireç, Bir tutam kara kafes otu, bir tutam kekik, bir tutam lavanta, bir tutam acı pelin ,bir tutam okaliptus fileli torba içine koyarak azını bağlayın kovan köşesine bırakın nem, rutubet ve tüm haşere larvarasın dan arınızı uzak tutun…Kışı rahat geçirin

Arazidesiniz ama etrafınıza baksanız ÜZERLİK otu görecek siniz yakın körükte tütsüleyin ..Çok mu zor…Doğa her şeyi vermiş nakit para istemez hele kredi kartı hiç istemez.. Tabi bir düşünce akılda kalması için söylenen bir söz

" İnsan aldığı gıdalara bir baksın! Biz yağmuru gökten bol bol yağdırdık. Sonra toprağı nasıl yardık, Kendinize ve hayvanlarınıza bir gıda ve fayda olması için yeryüzünde ekinler ,üzüm bağları, yoncalar, zeytinler, hurmalar ,iri ve sık ağaçlı bahçeler ,meyveler ve çayırlar bitirdik. "

"Yerden sizin için üretip türettiği çeşitli renklendiricileri de fayda .Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için ayetler var

"Rabbin bal arısına şöyle vahyetti¨Dağlardan ,ağaçlardan ve insanların kurduklarınçardakların dan kendilerinegöz göz evedin Sonrada her türlü meyvedenyede rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut¨Onların karınlarından renkleriçeşit çeşit bir şerbetiçikar ki ondan insanlara şifa vardir.Elbette düşünen kimseler için bundaalaçak ibret vardir"

KAÇ KİLO BAL KAÇ ADET KOVAN

Yer yüzüne canlı ırk indirildiğinden beri bal yapıyorlar bizden öğrenmediler çünkü onlar kendileri korunmasını bilirler çünkü onlar işlerini yapıyor milyonlarca yıl kaliteli bal ürettiler son 50 yılda ballarını çaldık yemeklerini aldık sizlere ,bizlere fazlasını verdi ama yok hepsini aldık kışın aç bıraktık bahar gelincegdoluyem ,şekerli şerbetverdik savunmasını yıktık sonrasında hasta ettik balcı kaç kg bal sattım demez kaç kovan sattım der.Biz insan oğlu yok edici..

Kimse insan sağlığını düşünmüyor sağlık varsa parada yok

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine vebaşkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Gıda da her şey kendi menfaatine üretirler. Eğitim değil mevzuattır.

İki Ayaklı on kollu maskeli şeytanlar korunun korunduğunuz kadar..

Bir şey pahalandı mı bil ki altında sizleri (Baharat ) tane değil de ,tozuna yönlendirirler işte o bilin çapanoğlu çıkar daha çok kazanmak için sonradan cahil dediğiniz kurnazlar çıkar aman ha tuzaklara düşmeyin bunlarda sağlık bozan maskeli şeytanlardır.. Az al tane kulan…Tozunu alıp ucuz ise veya tozda aynı fiyat ise bil ki vardır bir çapanoğlu ….Sen üret şikayet gelirse o parti malı kaldırırsın derler ,İki dudak arası konuşulan şey sağlık….Onlar bir tepsi baklavayaYEMEĞEbakarlar….Bazılar üreticiler 1 kg 2.25 tl glikoz satılı,1 kg 1.75 tlfrüktozsatılır, içine su ve bal esansı atılarak1kg 0.75 Bal üretirler. Sizlere kilo ,kilo bal yedirirler hiç anlayamazsınız….SİZ SADECEBAL DİYE YERSİNİZ…. Allarlar pullarlar konuşan ADAM satar… ARININ üretmediği ( İKİ AYAKLImaskeli on kollu şeytan) ürettiği ne derseniz değin…Bil ki sonunda hastaneden akşamdan sıraya girersin….

Bal yerseniz öncelikle Helal, Haramı bilmek lazım , bilin tanınmış firmalardan gene de izin alınmış marketlerde satılan ürünlerden ,ve mahalle de arıcılık yapanlardan almanız gerçek, sahteyi ayıramaz siniz sadece hastanede….Gene mevzuat…

Gene de petek bal kara kovanı ,tercih edin…Kara kovanda orta kısmına dal mumu konmaz.. Arı gözleri kendisi yapar…

Gerçek bal dadaşeker ,früktoz çıkar arıya aç kalmamak için verilir. Ama arıcılar şerbet yapılır şekeri çok ısıda kaynatarak şekeri zehir e çevirirler ARI ŞERBETİ YER bazıları ölür ,güçlüyse polen toplar nektarı alır getirir işler petek gözüne bal atar…Sağım zamanı analize gider C 4 C13 ÇIKAR (Şeker, früktoz, glikoz) TanınmışHelal ve insanlığı düşünen firmalar bu balları almaz, Arı ürettiği halde…..Bu bal arıda ürettiği için kaliteli olmaz…Yenir mi yenir…Yenir de desem bilin ki gerçek değildir.. (İki ayaklı on kollu gibi değil.)

Sen okuman lazım bilgilenmen lazım yani yaşamak için yaşatman lazım bu iş sadece ANNELERE düşer. Üretici ANNE olursa bil ki elinden zehir bile yenir… ANNE dünyaya gelirken en MERHAMETLİ olarak geldiler…

BU İŞ BU BELGEYİ ALMAKLA BİTMİYOR

CESARET VARSA ANALİZ ETTİRİN%60 şeker çıkaçak %10 atılan....Madde çıkaçak gerisi ..AFİYET OLSUN Diyeçem amaGEÇMİŞ olsun....( ÇoğunluklaC 4 - C 13

Evet bal zamanı Haydi gelin gerçek balı bul maya gidelim nerde yokkk..Evet var yazılacak

Evet bal zamanı….

Boşa giden zaman boşa giden para (Dostlar alış verişte te görsün olmaz )

Haydi gelin gerçek bal bulalım nerde yokkkkkk . Bu yıl kara iklimde bitkiler ve çiçeklerkurudu arılar sadece kendine yetecek kadar bal çıkardılar alırsanız yerine kek veyagilikoz lu şeker verirseniz. Seneye hasta ve genetik bozulmuş üremesi kısırlaşmış arı üretir ve tamamen bağışıklığını yitirir ,diğer hastalıkla mücadele edemez. Olup olmadık zehirliilaçlarla kullanarak arıcılığı yok etmektesiniz gelin bu işi daha uzmanlaşarak yapalım .Masa başında oturup kitabı oku ama gel ve git yaşlı arıcılardan bilgilerle uzmanlaşarak balı yap.. ONLARIN DÜNYASINI yaşlı uzman insanlardan öğrenerek eski usulden başla ki organik bal ye….

Sen istediğin kadar şeker vermedim dersen de otur düşün verdin mivermedin mi verdiğine eminsin ama satmak için yemin ederek satış yaparsın …

Hayır getirmez bil o para haram dır. Yöneticiidareci mevzuatgözden geçirmek ben ce oradan başlamak gerek…

Şimdide bakıyorumgelene,gidene ve bu işle ilgisi olmayan olsa dakovanları var olana da kovan dağıtılmakta şimdiden söylüyorum seneye ve ondan sonraki sene kovanları da arıyı da bal da göremeyecekler .Çünkü dertleri kovan değil fatura bedeli yanı para …

Çünkü çok kovan çok bal değil 60 kovan nı seneye ve ondan sonraki senebakamaz kontrol edemez …Başlamadan bitirecek arı ırkını yok edecek…30 günlük arı işletmesi ve bir kişiye destek verilen parayla ,üç arıcıya dağıtıl saydı ve başarılı olana seneye tekrar destek verilseydi hem balhem kayıp olmazdı …Zaman var göreceğiz.. Boşa giden zaman boşa giden para (Dostlar alış verişte te görsün olmaz )

Bu sene verdinizseneye ya ondan sonraki seneler kovanlar nerde yokkkk …Arılar nerde yoookkk.. Bal zaten yok .. ..% 90 fire verecek

Ben halk olarak sokağa atılan parayı kabul etmiyorum…Halksız lığa uğrayanlara da sabır veazda olsa çok tan fazladır unutmamalarını temenliğimdir…

Daha bitmiyor şeker ,gilikoz ,gdo lu ürünler ,zehirler ,verildi rasgele bal alındı ,ballarda satıldı ,insan oğlu da aldı.. Ya sağlık…Kısa öz top yekunyok olacağız…Çünkü salık yok olacak….

Sağlık varsa para yok felsefesi bilsin ki mevzuatlardan başlıyor.. Derler ya balık baştan kokar

Gençlik projesi diye verilen krediye yarın hesap sorulur bir daha incelensin kademelibaşarı gösterenlere bir fazlası verilirse seneye daha fazlasıolur . Bu gün 100 kişiye verilen 3 yıl sonra % 00 yok say, ama bu verilenler 300 kişiye parçala % 80 verim al …Zamanları kısa görme aralık tan bakma ,Geniş gör…İşte o zaman başarı gelir…(Şimdi değil 3,6 sonra gidin bakın malzemeler yok Kedi almış dağa kaçmış, ,falan, falanayı, ayıdır ayı parçalamış tır.. Yok soğuk vurdu ,yok ilaçtan ,tarlaya gitti gelmediler) , Lafları duymaya şimdiden hazır olun…. Kontrol suz ,vagon devrilir…Lokomotif yok tur…Zaman gelince okunur yazılar kaybolmaz…Kayıt edilir

Gerçek balı nerden yer alacağız derseniz ,Dağlara çıkıp ağaç kovukları ,kayalıklar ,buralarda keşif yapıp insanoğlu elsürmemiş yerlerikeşfedipyenecek kadar alıp afiyetle yemek…Aydınçık , Kerkenes, Çivril, yaban atlar çifliğiı sandıklı, Dınar, Bey dağları, Ermenek ,Gören yaylaları, Anamur ve Toros yaylalarda çok doğa harikası ballar çok….Tek adres bildiğim yerler…

AZ HER ZAMAN ÇOKTUR..AZI AZ BULAN ÇOĞU BULAMAZ.

Tarih 23 11.2016 2019 Gelecek seneyi beklemeden fire vermeye başladı Çoğu esnaf vermiş oldukları malzemeyiproje sahiplerinden alacaklarınıtahsilatlar gelince, paraları alamayan esnaflar malzemelerini geri almaya başladı( ama) iş öyle değil devlet güzel projeyi halka sundu parayı ödedi . (ama) projeye yakın olanlar belirliler amaçları başkaydı düşünceleri proje değil para ,para ,para bunlar Napolyon nu dile geçtiler….Şu anda verilen bahar gelmeden % 40 fire vermeye başladı ….Benim tek diyeceğim buradan merkezdenmüfettişlergörev başına …Baharda proje % 30 bulursunuz daha sonrası yok……Gene yönetici ve yönlendirenler sahnede ..Al devletten parayı ,kullan başka işte ,zora sok esnafı, zora sok devleti ….Nasıl sindirim var sizde Devlet projeyi verdi gerçekleştirdi ama kontrol yoksonuç …Şu anda 10 adet hayali proje bilgi var onlar hikayemi …Gerek yok bir yoldan YÜRÜ oyol belli sonuca sizi götürecek…Sonunda ağzınıza bir bal çalarlar. .Arılar tarlaya gitti gelmedi, dağa kaçtı bu sene bal olmadı ,kovanlar nerde sorma Ayı lar geldi kırdı….

Sen Devletini korumak istiyorsan Hükümetin eli ayağı ol…

Artık bu Devleti soyamaz zarara uğratamazsınız.

OĞUL: Deli oğlanı kaldırma zamanı geldi…Oğul kalk sürüler bekler ocak yandı süt içte git…Tamam geldim geldim nine …..Oh be ocakta çatır , çatır yanıyor bir de isi çıkmasa…is çıksın oğul Helal kazandığına göz yaşı dökersin .Ya maazallah Haram para kazanıp kaybettikten sonra göz yaşı dökme dökenlerden olma cıra gibi yanarsın …Sen kaybetsen de kazanırsın seni bir kere kandırırlar…ikinci ye kanmasın…

Otur hele anlatayım: Geçen yaylaya arıcılar gelmiş dedin ya işte onlar helal kazanır sırtlarında kovanlarıdır nerde çiçek var oraya giderler orası senin burası benim derler aslında kovan sahibi derler ama yanlış söylerler kovanların işçileridir onlar.. Patronları aylıkları karşılığı bal verirler…İyi çalışırlarsa iyi aylık alırlar….Bilirsin Hacer ablanın kocası emekli oldu oğluyla oğluna Arı kredisialmışlar Devlet her şeyivermiş vermişte kovanlar kadar makinalarda vermişler ..Dereyi görmeden paçayı sıvamışlar…

O ne demek nine …oğul zaman nı gelimce verilir bazı şeyler milli servet hele bir bal zamanı gelsin hele kovanlardan çok makineler tutar parasıyla çok kişi daha kovan verilir…Mesele o değil oğul…Rahmetli deden bana bir şeyler anlatıp dururdu zamanın birinde köylerin birinde devlet hayvan vermiş kredili 3 baş.. Bize de söylediler ama almadık dedene kızardım ama anlatınca hak verdim…Neydi nine anlat…Dur deli oğlan ocağa odun atayım çatırdasın bu ara sütünü de iç….Hayvan verilen köye bir ara zamandan sonra giderler memurlar ahır, ahır gezerlerher gittikleri yerde bazlama börek yerler ayran içerler Helal süt içmiş memur durumdan şüphelenir ,muhtara tüm hayvanlar köy merasına toplanmasını söyler…Epey aradan sonra hayvanlar gelmeye başlar…Muhtara seslenir muhtar hayvanlar bu kadar mı der. .Yan yattı çamura battı kem küm şey şey demeye başlar muhtar…Muhtar derki memur işini bilir der….Memurlar iş yerine döner Helal emmiş memur masasında bir harita görür bir kağıt bir kalem….O ne demek nine ….Zamanı gelince anlatırım…Diğerleri nine …Onlarda terfi almışlardır…Oğul sen ,sen ol otlağa gittiğinde bir noktadan yedirme onlara yaşama şansı bırak ki seneye daha verimli otlak bulalım …var git yoluna… Ha bize neden vermediklerinisöylemedim damımız yok diye ama dört duvara vermişler, damınız yok ama şimdi sürümüz var. Dört duvarlar şimdi damlarında baykuşlar otuyor…Sana düşen otlak otlağına sahip çık koru ,sonra hesap zamanında canlılara hesap verebilesin…Memurlarda bir gün çalıştığı ortam için cevap verecekler. .Sorgulama zamanında Helal mı haramı yedirdin soyuna…HER ŞEY SIRASI VE ZAMANINDA…

Protein açısından balda 17 adet farklı aminoasit belirlenmiştir.

ZAMAN GELMİŞTIR BALIN DOĞAYLA BİRLEŞMESİ

MELEK OTLU KEÇİ BOYNUZLU KOKULU BAL…

Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da yetişen. Her bölgede yetişen farklı özelliklere sahiptir ve farklı hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Çeşitli cilt hastalıkları tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kökü ve tohumlarından elde edilen öz ile ilk olarak parfümlere koku ve alkollü içeceklere tat vermek amacıyla, yaprakları ve sapı ise gıda ürünlerinde kullanılmıştır. Yine bu dönemde melek otundan elde edilen yağ baştaolmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Kökleri, gövdesi ve tohumları ayrı ayrı değerlendirilir. İlk yılın sonunda kökü çıkarıldıktan sonra yıkanır ve kurutulur.aromasını kaybetmemesi için hava geçirmeyen kaplarda muhafaza edilir.

Yaprakları çok daha büyük olmasına rağmen yabani bir havucu andıran melek otu 80 cmkadar uzunluğa ulaşabilir. Sapı uzundur ve kökü mor renklidir. Uzun ömürlü bir bitki olan melek otu 2 yılda bir çiçek açar. Yeşile çalan sarı çiçekleri bulunan melek otu yabani kereviz olarak da bilinir.

Kereviz, havuç, rezene, dereotu ve maydanozun yakın akrabasıdır. Melek otunun binlerce yıldır tedavisinde kullanıldığı rahatsızlıklar arasında , Soğuk algınlığı Gaz giderme Mide kramplarını azaltma Menopoz semptomlarını hafifletme Akciğerleri ve bronşları açma Baş ağrısı Hazımsızlık Kaygı Uyku bozuklukları İştah açıcı İdrar söktürücü Kan dolaşımını arttırma Yüksek tansiyonu sayabiliriz.

Özellikle Çin melek otualternatif Çin tıbbında hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yağ olarak cilt üzerinde harici olarak kullanılabilir. Ağız yoluyla alındığında iştah kaybı, aşırı gaz, sindirim güçlüğü gibi sorunlara harici olarak kullanıldığında ise romatizma şişliklerine, egzama, akne gibi cilt problemlerine ve sinir ağrılarına iyi gelmektedir

Arı lar bu sene keçiboynuzu ,melek otu çiçeklerinden ,insan sağlığına bal üretmişler ,Kokusu boy otuna benzeyen yanı (çemen )kokulu melek otunun kokusu da boy otuna benzer, çok hoş kokulu olup iştah artırıcı dır. Şifası çok olmakta dır. Alanya, Anamur ,Gürnar ,Silifke, erdemli/Mersin bölgelerinde arıcılar bilerek, bilmeyerek .Arıların bildiği şifalı bal insan oğluna sunmuştur.Tıbbi kullanımını desteklemek içinİştah arttırıcı ,adet dönemleri, artrit, kan dolaşımı, beyin bozuklukları, kalp hastalığı, bağışıklık problemleri, ve cinsel işlev bozukluğu da dahil olmak üzere pek çok sorun içinkullanmada faydası vardır

Yer yüzüne canlı ırk indirildiğinden beri bal yapıyorlar bizden öğrenmediler

Benim için kimin yayınladığı değil

Arının kimden talimat aldığı dır yaptığı işidir yaratan rabbime sığınırım.

Biz Bizleri yok etmek..

Üretilen üretim ham maddeleri ne nereden geliyor ve haşereleriöldürmek için gelen ham maddeler sinekleri öldürmek yerine onlara baha küvetli güçleniyorlar anaç lar ölüyor ama lavya lar bağışıklık kazanarak daha güçlü virüslü sinek ve haşereler üretiliyor gelecek yüz yıllarda hakim olacak canlılar üretmekteyiz .

Onları öldürme yerine vücuttan kovmayı düşünülse ,bilin ki bu dünyada vazifeleri bitince yok olacaklar,evleri tütsülense ,ve birkaç bitki saksılara ekilse ve vücuda sürülse inanın sinekler gelmez, vücut hormon salgıladıkça sinekler hep gelecek tir.

Sıkılan her ilaç bir dahaki seneye daha güçlü daha hazırlıklı olacaklar,Biz insan oğlu aslında kendimizi yok ediyoruz,bu haşereler ve sinekler insan oğlunu yok etmek için gönderilmedi yok etmek için gönderilseydi insan oğlu olmazdı,Bu karmaşık dünya para hırs eko zincir bilin miyen hastalıklar virüsler olacak ve olmaya devam edecek…

Ama bu dünya sahipsiz değil bu gören doğaya ol demesi kafi gelerek ve geleceği bildiği için doğaya baha önceden atmış olduğu bitki ve bitki türleri yakın yüz yıllarda şifalarını da göndermiş olup insan oğluna sabırla sunmakta çünkü bu dünya gizemlerle hala keşfedilmeyi bekli yen bir hazinedir.Sadece gelecek tarihlere yazarsınız,20 000 yılda vedünyadan 10kat büyük gezegeni keşfedenler uzayı keşfettim demeseler Daha sı bu teknolojiyle ayın arka yüzünü gören var mı ,yokkk . Ama zaman gelecek gelecek nesiller gazeteden den okur gibi Okumayacakyaşıyaçakzaman izafisi… Bak atalarımız neler yapmış diyecek çünkü gelecek yüz yıllarda ne nelerin olacağı bilinmez GEÇMİŞ BİLİNSEDE gelecek bilinmez ,yüce RABBİMsizlere hepsini söylemiş ve şekillendirmiş oku ama gerçek oku ….Bu gün yarının ne olacağı gibi…

“ Hayatta çıkarlar doğrusunda hareket bilinsin ki gelecek neslini sadece tehlikeye sokar”.

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalısırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır

EĞİTİMveUYARI

Ve şifasını doğada gezerek buluyor ama biz insan oğlu onların dünyasına bir şekilde karışıyoruz….Kötü niyetimiz yokhasta etmemek için uğraşırken hasta ediyoruz….Çünkü her şeyi çok iyi biliyoruz.

Bazen çok ölüm olmakta sebebi bir parazittir bağırsakta dolaşır bazen kovanda yerde sürünür bazen de tarlaya gider gelemez sorun kovanda DEĞİL SORUN insan oğlunda..

Kovan çalışır yavrular atılıyorsa ve tarlacılar ölüyorsa sıktığınız ilaç bahane ara mayın bilin ki tarlacılar bilinç siz ziraat tarımcılar o bölgeye arıcıya uyarı yapmadan bilhassa ege de pamuk tarla larına kırmızı örümce ilaçları ,veya duru sulara sivrisinek ilaçları atılmıştır ki sadece tarlacılar ölmekte dır .Bunlar hep bilinç sizce yapılan sorumsuz davranışlar.

Çünkü oğul çok diye arıcılık yapanlara iğnesi sokar hastaneye ,çiçek polen olmayan yerlere koymaları tarım alanlarına yakın yerlere koymaları sebebi olmadığı halde yakınlarda arıcılık yapan kimseye istemeyerek zarar vermesi kürek dolusu arıları telef edeceğini bilmeden gelecekte bal yapan arıları ırkını yok edeceğini bilmeksizin balcılık yapanlar bilin ki arıcılık yapmıyorsunuz …Yok ediyorsunuz . …Sonrası ne olur biliyor musunuz o bölge komple karantinaya girer.. Bur da öncelikle bu işi yapmak isteyenler, belediyelere ,tarım müdürlüklerine bildirim ve kontrol.. ÖNÇELİK EĞİTİM..

1 HAZİRAN 30 EYLÜLHASAT ZAMANI

DOĞANIN UYANIŞI TÜM CANLILARIN YENİLEME ZAMANI

Başka milletler ise hasta odalarını biberiye, kekik, yavşan, günlük ile tütsüleyerek dezenfekte etmişlerdir. Resulullah (s.a.v.) Efendimizin “Evlerinizi kekik ve yavşan otu ile tütsüleyiniz” Devamını okuyun…

BALMUMU ERİTME

Güneş,elektirik, ve tüplü üçü bir aradagerçek geri dönüşüm organik balmumu. Arınız tercih edecek. Tip ta ve her yerde kullanma alanı değerlendirin sokağa atacak malınız yok ….KALAN POSAYI DA KIŞINçıra gibi yakın .. .. Sezona petek almayaGİDEÇEKSİNİZ Yoksa çıra gibi yanmayın…

OĞUL ÇEKME

Kovan dışıma oğul otu melisa (yağı veya kremi) yakın ağaca surun ağaç yoksa ağaç dalları koyun kovandan çıkan oğullar sürdüğünüz kokuya yönelecek tir ilk uçuşları ,şayet kokuyu almak için 2 km ye kadar uçarak keskin işe yarar kokuyu alıp işleri bitince temiz ortamda bal şerbet kokusunu(yağıve kremi)kokularıalarak kovanlara dönecekler dır . Bunları zamanında yapılırsa yenikonoli ler . Kurarsınız gerisi arıcılığınıza bağlı…(Bizler işten sonra evimizin kokusunu alıyorsak)Bu dünya insan oğlunun hizmetine sunulmuş ise. (Onlarında dünyası kovanları)……

Kovan oğul atmıştır kovan ikisine dar gelmiş olup kendi aralarında anlaşarak yaşlı arı kıralice kovanıterketmedenönce öncüyü göndererek uygun yer arar.. Öncüsağlıklı hoş bir yer bularak kıralıceye haber göndererek haber verir ..ANA ARI KOLONIYI TOPLAYARAK .Öncünün bulduğu yere giderek kendilerini savunmaya alarak korunurlar…İnsan oğluoğulugörür temiz bir kovana çırpar…Veya oğul çekme kokusu sürerek …KOVANA ÇEKER..

Kovanı olanlar oğullar gitmesin diyerek ara mesafelitemiz kovana koku sürerek .Oğullarını yeni kovana girmesini sağlar.. (İyi bir ortam bulabilmek için 2 veya 3 km uçar)

PROPOLİSNASIL ALINIR

Aldığınız propolis ten temiz kokusundan astıma ve doğal antibiyotik yararlarını koku tedavisini yazarak söyleye cem ve yazarak anlatılacak kendi bölümümlerinde 05 /08 /2016 2019 saygılarımla.

KUŞ GÖZÜ APARATI

Teknik basit kuş Gözü çakmak için aparat kendiniz yapabilirsiniz düz tahta üzerine delik açılır ,tükenmez kalem yayını kuş gözü geçecek kadar çiviye geçirin çivi ile yayı tahtaya açmış olduğunuz delik içine yerleştirin çivi delikte aşşağı yukarı oynasın çitayı daha önce açmış olduğunuz çiviye geçirin kuş gözünü cıvı ucuna gelecek şekilde çakın teliniz hiç mi hiç kopmayacakbunlar basit aparatlar vaktiniz oldukçaboş zamanda sizlere hobi olarak yapın kolaylık

(Kuş gözü çakarken çok parmağına vurdum diye alternatif çare düşündük.)

ÇİTAYA TEL BAĞLAMA

ÇİTAYA PETEK TAKMA

DÖL YÜZÜK

Arı petekleri peteği göz olarak örer aşağıya akmayacak şekilde kendi kafasından yapmadı öğretildi ,hayatta kimsenin bir bilgi aktarayım arıcılar bilir ,Kraliçe arı komut verir der bakın tarlacılar peteğin şur dan buraya kadar bal atmayın oraya yavru atacam orayı boş bırakın ve gerekeni yapın der.(İnsan oğlu anne karnında tuzlu sıvıyla yaşatan RABBİM ve bazı ilaç aldığınız ilaç kapsülleri bir jilatınden yapılmaktadır.

ONU ANLATMAK İŞİM DEĞİL ona da çare bulunması bazı kişiler buldu gerekenleri helal yoldan yapmaktaKendi konumuza dönelim der dedikten sonra işçi arılar yuva hazırlar dışı bal mumu dan içine yüzük denilen bir jilatın hazırlanır bu jilatın arı kendinden ağzından çıkardığı salgıyla yanı arı sıvısı , polen ,arı sütü ve az miktar da sertleştirici arı zehiri ve böylece zırh kapsül hazırlanır kıraliçe arıda buralara yavru atar…Yavrular çıkar o yüzükleri görmektesiniz çünkü petek bal alırken peteğin orta kısmı siyahtır işte o kısımsiyah baldır ve kalitelidir .Ve önerilir bazen de komple siyah ta olabilir o zamanda kovanda sorun vardır çünkü kıraliçe arı kovan sayısını bilir kayıp çoktur stoklarında 7 yılda atacağı 5 milyon yavrusu sperm vardır cabuk yaşlanır ana kolonisini korumakla yukumlu dur …Ya biz insan oğlu…

Ve yüzük çok kıymetli dır gözle görecek siniz siyah kısmında bir tabak içine koyun bal akacak bal mumu eriyecek ama yüzük erimiyecek işte o bir sakli şifa sağlık sırrı dır.

Bazen çok ölüm olmakta sebebi bir parazittir bağırsakta dolaşır bazen kovanda yerde sürünür bazen de tarlaya gider gelemez sorun kovanda DEĞİL SORUN insan oğlunda..

BİZ İNSAN OĞLU

Arılar doğar büyür ,vazifelerini yapar görevleri bitince ölür.Ama insanoğlu daha çok kazanma hırsı daha çok bal aç gözlülükle yaratılan varlığı bilmeyerek doğal yaşam varken için deki maddeler i araştırmadan kullanımyaparak hasta ediyoruz. “Rabbim” onlara doğada ilacını verdi “Rabbim”bizlere de akıl verdi emanetlere iyi bakın diye.ONLARIN DÜNYALARI KOVAN onların vazifeleri ayrı ,ayrı kimse işlerine karışmaz her kes işini yapar.Sizler bizler korumakla vazifeliyiz ,Her ne kadar kovan sahibide olsak biz onların işçileriyiz ,hasat sonu gelimce maaş olarak şifalı ballarınıverirler.Çünkü işleri helal dır.

Virüs aşısı bulmaya gerek yok bizler için zararlı olan canlılar ,doğa için faydalı

öldürmeyin kafi..Uzaklaştır kafi öldürdükçe güçlenir…Dezenfekte ve tütsü…

NOT:Dikkatealınmaz iseyakın yıllarda kovanlar azalacak ve bal bile bulunamayacak balın tadınıyapay ve suni bal yenecek. (Halazehir tüketerek biz insan oğlu değişik virüslere bilinmeyen hastalıklarla uğraşacak ilk vuracağı yer kısırlık ,genetik bozukluğu ,ve karaciğer,dolaşım…….ve sonu gelmeyen hastalıklar……..Zehirlerle ekoyu bozuyorsunuz çünkü onlarda bu dünyaya bir vazife için geldi onlarda zarar verecek mikropları yok emek için geldiler……siz sadece tütsülerle kovmaklamükellefsiniz.

 

Başımdan gecen olay girişim ….Sen kalk antivorova ,yavru çürüğü ,bitkisel çözüm bulyüzler ce binlerce kovanlara uygulagörüntülü tesbit li % 116 çözüm bul …Kanunun bütün uygulamaları yap gel mevzuatta ,sunum ,uygulamada takıldı , ….eeee sebep …efendim içinde % 3 …..şu% 2….. bu olmadığından sizlere ruhsat veremiyoruz… E BE KARDEŞİM %3 ,2 ler dışarıdan ithal gelen ürünler asit değilmi..evet ..zehir değilmi …evet…içilebiliyormu… hayır…Peki kardeşim elinizi sokamadığınız ,içemediğiniz ürünleri arıların üzerine ve içmeleri nasıl atıyorsunuz uyguluyorsunuz , bunlara ilaç musadesi varken ve ithal izni verirken…Peki bizim işin sonucu…eee beyefendi sizlere %3,2 tamamlayın sizlere ilaç ruhsatı veremeyiz ama yem kakı ruhsatı verebiliriz….derler …Kardeşim nerde kaldı ,bu % 3,2 koyduktan sonra nerde kaldı organik, nerde kaldı bitkiseli…….Bir araştırma yaptım bitkisel konusunda bir ilaç ,bir yem katkılı hiçbir ürün bulamadım ….İzinli çok……Ama zehir çok……İlla birilerin masaya mıvurması lazım her şeye yetişemezsin ama hatırlatırsınız.

Dışarı çıktım önce RABBİMDEN sonra yarattığı canlılardan ARILARDAN dan ÖZÜR diledimSunuma,Uygulamaya,Mevzuatatakıldı.Başka DÜNYADA görüşmek üzere…

En son başardık zehir kullanmadan yaşam..

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine vebaşkasına, zararlı şeyler veren dır.

Danı şarak dağları aşarsın danışmadan işler yaparsan bilinçsiz ilaç kullanman arınıza, balınız ,kalitesini dozduğugibi çevrenize de zarar verecektir. Hayalleriniz yıkılmasın danışın okuyun.. ..Çünkü sağlıklı bal yemekyedirmekistiyorumÇünkü insanoğlubalüreticisine arıcılarınagüveniyor. Çünkü dünyaya gelen gönderilenemanetlere bakıyorsunuz ….

Bu gün yapacaklarınızla ,yarın yaptıklarınızla hatırlanacak ve anılacaksınız.

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Düşünün bu zehirleri sık, polen , propolis ,artı bal , anında kopya lamasıhanı nerde organik bal ve ürünleri

Her türlü ne hastalıkta ilaç verirseniz verin kovana giren her türlü birleşimler bal ,polen ,arı sütü ,poropolis ,balmumunamaddeler karışacağını unutmayın.. Bakın bu işler böyle olmaz…..Sizlerden beklediğimiz insan oğluna sağlıklı bal ...Çünkü kutsal iş yapıyorsunuz

Kontrollerden çok mevzuatlarıdeğiştirin ,sonrası kontrol..Mevzuatlarda bu şu olacak deniyorsa onlarda zehir asitse… Raf ömürleri uzasın deniyorsa …. Sonrası….

Şunu bilin kiböyle devam ederse yakında ne arı ne de bal bulamıyacaksınız.

TÜMCANLILARİÇİNHAYATTISUALKALİN

SİLİSYUM: ÇİNKO: SODYUM: POTASYUM

MAGNEZYUM: SELENYUM: KALSİYUM:NİASİN;

Ayrıntı vitamin ve mineralleri alkalinin içindekiler okuyun tüm canlılar için..

Malzemeniz kaliteli ise ballınızda mükemmel olur.Her şey size bağlıdır.

Tüm canlılarda HAYATIN suyu ALKALİNMeyve için deki sularda ALKALİNdir

Doğada bu kaynak sular çok idi .Ya şimdi GGDDDOOO!!

Stoklarımızda hafıza onarımındaalzheimer’ dan korunmada, böbrek pası ve taşlarını çözmede,damar sertliğinden korunmada,tansiyonun dengelenmesinde, kemik ve kıkırdak oluşumlarında , kırık ve çıkıkların kaynamasında,depresyondan korunmada ve tedavisindeanksiyete tedavisinde destekleyicidir,şekerin dengelenmesinde, kolestrol ,trigliseritazaltılmasındahdlartırımında veotoimmünhastalıklarda detoksetkilidir.kabızlığı önler ayrıca kilo verdirici özelliği vardır.

ideal kan ph dengemiz 7.35 ile 7.40 arasında değişir. vücudumuzda bulunan diğer dokular ise daha asidiktir; örneğin kas ve cilt dokularımızın ortalama ph seviyesi 6.8 dir. birçok beslenme uzmanının görüşü vücudun ortalama ph dengesininin 7.0 dengesinde bulunması üzerinedir fakat hayatı boyunca asidik özellikleri fazla olan yiyeceklere yönelmiş olan kişilerde bu dengenin 6.2 ye kadar düştüğü belirlenmiştir.

Karanlıktan geldik bir meşaleyle aydınlandı bu ne çaba(HARAM HELAL) bilmeyince sonunda gene karanlığa gidilecek

Vitamın bölümünü okuyun.

Mineral bölümünü okuyun.

Gıda ,sebze bitkiler Kimyasal birleşimler bölümünü okuyun.

Gıda ,sebze ,bitkilerin İçindekileri bölümünü okuyun.

Bitkilerin meyve ve sebzelerin Latince adları

 

ÇOK DEĞİŞİK İLAÇLAR KULLANMAK

Yüz yılların en büyük salgını gele bilir .İSAL

BİTKİLER DE KURUMA TÜM CANLILAR DA İSAL

Kovanlarınızda bir para büyüklüğü (kaya tuzu …)

Kovanlarınızda sindirimi güzel çalışacak (Günlük)(Bir aktar ürünüdür sert sakız)

Çoğaltıcı ilaçlara koyduğunuz sulara dikkat ediniz ürünler çok iyi olabilir ama koyduğunuz su kalitesi iyi değilse ilacı da bozacaktır.

Şebeke suyu ,dere suyu ,kuyu suyu ,ne içerikli olduğunu bilmediğiniz den karışım homojenleşerek aksi tersetkiyle karşılaşa bilirsiniz ÖRNEK İSAL ve DİĞERLERİgelebilir Dikkatinize.

Özellikle Alkalin sutercih edin

ARININ ŞİFA BULDUGU OTLAR

KasıpatiAstirSaray patı Süpürge otu çiçeği,Keven, Kekik, Ihlamur Yonca, Korunga ,Püren çiçeği, Ufak bodur , Acı pelin Yıldız çiçeği, Koni çiçeği, Mavi çiçek, Bal arı çiçeği, Mücevher kulesi, Sarmaşık ve sarmaşık çeşitleriGarden otu, Lavanta Zeytin yaprağı ,Civan pençeni ,Biberiye ,Cam sakızı , Günlük, ve bazı taşlardan bile arı şifa bulmakta….. Çünkü o işini yapıyor.. Ve şifasını doğada gezerek buluyor ama biz insan oğlu onların dünyasına bir şekilde karışıyoruz….Kötü niyetimiz yokhasta etmemek için uğraşırken hasta ediyoruz….Çünkü her şeyi çok iyi biliyoruz.. Danışa ,danışa dağları aş ,danışmadan iş yaparsak bocalarız….

SİNEK BÖÇEK KOVUCU

SUBAZLIDA YAPARSANIZ SERALARAODALARA VE ARAZİDE

 

Depolarda kilerle de böceklenme ye karşı

Güve için bitkisel çözüm:

KAYBEDECEGİZ

SADECE BİLGİ İÇİNDİR

MERAK EDENLEREBİLMEYENLERE VE ÖĞRENMEK İSTEYENLERE

ARININ KENDİ ARASINDA KONUŞMASI

Her canlıya konuşma verilmiş şekil le işaretle Yaratan RABBİME sığınırım.

HAZIRLANIŞ VE BAŞARI

Anlaya bilmek için Konuşmak

Bilmekle veya bilmemek önemsiz anlamak için bakış acınız aynı olması yeterli

Çoban sakli şifa

Anlaya bilmek için Konuşmak

Bilmekle veya bilmemek önemsiz anlamak için bakış acınız aynı olması yeterli

Çoban sakli şifa

SADECEİLGİ ALANINDA KULLANINIZ

PREMİX ANLAMI;4-5 bitkinin karışımı ile çıkan suya PREMİX denir.

Evinizde, hayvancılıkta ve arıcılıkta kullanılacak distile saf üretimi yapabilirsiniz.

Bayanlarda kozmetik tonik yapabilirsiniz.

MALZEMELER;

1 adet düdüklü tencere.

1 adet 6’lı bakır boru. (HELEZON EDİLECEK.)

1 adet tencere.

KULLANIM;

Düdüklü tence içinde çiçek suya değmeyecek şekilde delikli ızgara yerleştirilmesi ömenli dır.koku esas için önemli , Düdüklü çıkışına bakır boruyu lehimletin. Bakır boruyu tencereye göre helezon yapılmış şekilde yerleştirin. Tencere kenarından yan alttan çıkarın. Düdüklüye bitkiyi atınız.İçine orantılı su koyun.Tencereye su koyulduktan sonra tüpe yakın bakır borudan çıkan su ve yağ distile edilmiştir.Distile toplanan yağ öz yağdır temiz bir pamukla toplanır..Alt tarafta kalan su distile edilmiş olarak çıkar.Sonradan kullanılacak ürünü katkı olarak kullanın.Gerekirse cild temizliği pansuman yapılabilir.

NOT;

Tenceredeki su kendi kendine ısınacaktır.Bu suyu sık sık soğutun veya tencereye soğuk sıcak su vanası yerleştirerek 31,36 derecede sabitleyin.

Siteyi araştırıp hangi bitkilerin içinde neler var kimyasalları nedir bakmak isterseniz çok şeyler bulursunuz.

Gerçek iş yapıyorsan araştırmacı olacaksın işte o zaman başarırsınız. Ezber her şeyi bozar.Hamur olacaksın ,yoğrulacaksın,pişeceksin afiyetle güzelce helalle yiyeceksin.Başarıyı yakalarsan sana sonsuz ilim bilim gelir.İnsanlara ve hayvanlara doğaya zarar vermedikçe RABBİM 1 kapıyı kapatır 1000 kapıyı açar.

Bu tertipler eski atalarımız,hangi dinden olursa olsun uzun seyahatlerde gıdalarınıkorumak için yapılan tertiplerdir.Bilhassa gemiyolculuklarda Dünyayı keşfetmek için giden atalar.(Dünyanın en güzeldezenfektesi ile gıdalarını korumuşlardır.)

KOZMETİKBAY VE BAYAN (KOKU ve TAD)Dan gelen hastalık

Koku ve tat çiçekler önemlidir.Şu anda maliyet düşsün diye kimyasal maddelerle koku ve tat yapmaktalar,bu bir zincirleme hastalık ,bir an önce sağlıkla oynayan fabrikalar ,Helal haramı incelemesi , Islak mendil,kozmetik,deterjan da kullanılan kokular.Sizi her turlu hastalığa itecektir.

DÜNYANIN EN BÜYÜK DEZENFEKTESİ;

Genişletilmiş üretime aktarılmıştır

Elde etmiş olduğunuz ürün tüm kümes hayvanlarında hayvansal şap hastalıklarında ,arılarda hastalığa yakalanmamasını sağlarsınız.Bu ürün tarih boyunca kullanılmıştır.

MÜKEMMEL BİR DEZENFEKTE

eyen hastalıklar çıkacaktır.Gerçek bitkisel karışım gerçek bal ,bu güne kadar kulanı lan ilaçlar ballara karışmıyor mu hani nerde gerçek bal derseniz, İşte bu karışımı yap. Tam organik bal al, canlılar için.

Gerçek bitkisel ilaç gösteremez siniz.ÇÜNKÜ HEP YEM KATKI MADDESİ DİYE VARDİRGenişletilmiş üretim bilgisine aktarılmıştır.

BİZ BİZLERİ YOK ETMEK..

Üretilen üretim ham maddeleri ne nereden geliyor ve haşereleriöldürmek için gelen ham maddeler sinekleri öldürmek yerine onlara baha küvetli güçleniyorlar anaç lar ölüyor ama lavya lar bağışıklık kazanarak daha güçlü virüslü sinek ve haşereler üretiliyor gelecek yüz yıllarda hakim olacak canlılar üretmekteyiz .

Onları öldürme yerine vücuttan kovmayı düşünülse ,bilin ki bu dünyada vazifeleri bitince yok olacaklar,evleri tütsülense ,ve birkaç bitki saksılara ekilse ve vücuda sürülse inanın sinekler gelmez, vücut hormon salgıladıkça sinekler hep gelecek tir.

Sıkılan her ilaç bir dahaki seneye daha güçlü daha hazırlıklı olacaklar,Biz insan oğlu aslında kendimizi yok ediyoruz,bu haşereler ve sinekler insan oğlunu yok etmek için gönderilmedi yok etmek için gönderilseydi insan oğlu olmazdı,Bu karmaşık dünya para hırs eko zincir bilin miyen hastalıklar virüsler olacak ve olmaya devam edecek…

Ama bu dünya sahipsiz değil bu gören doğaya ol demesi kafi gelerek ve geleceği bildiği için doğaya baha önceden atmış olduğu bitki ve bitki türleri yakın yüz yıllarda şifalarını da göndermiş olup insan oğluna sabırla sunmakta çünkü bu dünya gizemlerle hala keşfedilmeyi bekli yen bir hazinedir.Sadece gelecek tarihlere yazarsınız,20 000 yılda vedünyadan 10kat büyük gezegeni keşfedenler uzayı keşfettim demeseler çünkü gelecek yüz yıllarda ne nelerin olacağı bilinmez ,bu gün yarının ne olacağı gibi…

EN ÖNEMLİ YAĞ

KAJEPUT; bitkisinde ayrı bir özelliğe sahiptir.Bu bitkiyide distile edip kullanırsanız yüzlerce defa çok tesirli yaparsınız.İşte bu dünyanın bitkisel gerçek ama gerçek dezenfektesidir.

İnsanlara ve canlılara hiç bir zararı yoktur.Sadece ve sadece şifadır. 

ÖNEMİ;antiviralvirüsleri ÖLDÜRÜCÜAntibakteriyelbakterileri öldürücüantiflogistikiltihapları ön leyicidirantimikozitmantarları yok edici .

CİVAMPERÇEMİ

Ayrı yeten kümes hayvanlarınız için civamperçemi otununda distile ederseniz tek bitki olarak tavuk kümesi kümes hastalıklarını yok etmiş olursunuz.Yukarıdaki otlardan herhangi birini dezenfekte olarak kullanırsanız daha kuvvetli bitki distile suyu elde edersiniz.

Arazidesiniz acil siçak su lazim veya parafin eriteceksiniz ateş yakarak ısıtırsınız ama bir kolay veya zor.Bir şekli daha var.100 lt veya 200 lt lik varıliniz var .bunun içine bol miktarda issirgan otu veya yabanı ispanak ,saman veya yeşillik hafif nemledirin varile doldurun ortasına ısıtacaniz tenekeyı koyun içine su veya parafinide yerleştirin varilin azina kadar yeşilliklerı koyun güneştende yararlanarak 20 dak 30 dakka sonra konturol ederek su veya parafin hazirdir.

Çok eski cağlarda eriyeçek malzemeler için, sıçak su ve bambu, ceviz ağaç ları nı bükmek için kulanılırdı.Açil dezenfekte içinde kullana bilirsiniz o bölgede hastalik var ise doğadan civan pencenı,bideriye,bitkileri kullanarak yanınızda Cay ağacı yagını eksik etmeyin dezenfekte de kullana bilirsiniz.

Arılarıniz sırlama yapmiyorsa stresliyse,kovan atlarda geziyorsa soğut dalı soyarak,oğul otu yanı melisa,fiçi içinde ateş deymeden yani teneke veya tencere fiçi içinde kaynatarak ede edeceğiniz distile suyunuz fis fis veya içmesı arılara şifa getireçek tir.

ARILAR VE KÜMES HAYVANLARI HAKKINDA BİLGİ DEVAMI YAPILACAKTIR.İLERİKİ TARİHLERDE.SERALAR,MANTAR,GİDALAR,SOĞUK HAVA DEPOLARI DEZENFEKTE ÜRÜNLERİ FORMATLARINI SİTE MENUSU SANAYİ ÜRÜNLERINDE YAZILAÇAKTIR.

BİZ İNSAN OĞLU

Arılar doğar büyür ,vazifelerini yapar görevleri bitince ölür.Ama insanoğlu daha çok kazanma hırsı daha çok bal aç gözlülükle yaratılan varlığı bilmeyerek doğal yaşam varken için deki maddeler i araştırmadan kullanımyaparak hasta ediyoruz. “Rabbim” onlara doğada ilacını verdi “Rabbim” bizlere de akıl verdi emanetlere iyi bakın diye.ONLARIN DÜNYALARI KOVAN onların vazifeleri ayrı ,ayrı kimse işlerine karışmaz her kes işini yapar.

Sizler bizler korumakla vazifeliyiz ,biz onların işçileriyiz ,Her ne kadar kovan sahibi de olsak ,hasat sonu gelimce maaş olarak şifalı ballarınıverirler.Çünkü işleri helal dır.

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine vebaşkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal : İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır 

AMERİKAN YAVRU ÇÜRÜĞÜ

Hastalığa Bacillus Larvae denilen birbakteri sebeb olmaktadır.Çoğunlukla işçiarılarda bazen de erkek ve ana arıdada lavalarda görünür.Larva çürür ve kokmuş et veya balık kokusu verir.

AVRUPA YAVRU ÇÜRÜĞÜ

İlkbahar ve yaz aylarının başında görülür.Hastalığa Bacterium Pluton ve Bacillüs Alvei adlı bakteriler sebeb olur.Larvalar önce c şeklini alır daha sonra rengi griye doğru dönüşür. 

SEPSİSTEMİ

Hastalığı yapan tek hücreli bakteridir.Bakteri nemli yerlerde ve pis sularda bulunur.Bulaşma teneffüs yoluyla olup,oradan kana geçer ve çoğalır.İfraz ettiği zehir nedeniyle arı sütü gibi beyaz bir renk alır,kokar çürür.Ele alındığında tutulan yerden kopar ve dağılır.Hastalıklardan korunmak için arıyı güneş ışığı alan ve pis sulardan uzak tutmak gerekir.

PARALİZ

Hastalık porselen süzgeçinden bile geçebilen çok küçük bir virüs tarafından meydana gelir.Bilhassa ilkbaharda görülür.Hasta arı zayıf ve güçsüz olup,kovandan dışarıya kendini sürüyerek atmaya çalışır.His duyguları körelmiştir.Dokunulduğunda jafif bir hareket meydana gelir.Hastalanan arı ölmeye mahkumdur.İlaçla tedavisi yoktur.

AMIBİASE

Hastalığı bir amip yapar.Arının mmalpigi borularına yerleşip çoğalır.Kendi zararından başka pis kokulu bir ishak meydana gelir.Hastalık daha ziyade değişik yemlerle beslenme,kötü kışlatma ve durgun sulardan bulaşır.Tedavi yerine hastalığı meydana getiren unsurlara dikkat etmek gerekir

Arıların güçlü olması,koloninin verimini artırır ve güçlükoloniler birçok hastalıklamücadele edebilirler.Kovanların hazırlanmadan önce küf ve mantarlardan arındıracak yöntemlerin uygulanması peteklerin yine mantar veküfoluşumunu engelliyecektir.Küften,mantarlardan ve bakteriden arınmış kovanlar daha güçlü ,verimli olurlar. 

Devamı var     

Yenileniyor

DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret1298482
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.439832.5698
Euro34.502534.6407